وضعیت محدودیت خروج از مرزهای ایران در بحران ویروس کرونا

محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا | آخرین به‌روزرسانی در ۵ مرداد 99

مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و برخی از ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. در این اطلاعیه، علی‌بابا به‌روزترین اخبار را در مورد کشورها، ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های مهم به اطلاع شما sمی‌رساند:

طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا، تعلیق پروازهای این ایرلاین به ایران تا انتهای ماه می (May) تمدید شد.

کشورهایی که تا این لحظه محدودیت اعمال کرده‌اند:

 • ترکیه
 • عراق
 • کویت
 • گرجستان
 • ارمنستان
 • ترکمنستان
 • تاجیکستان
 • عمان
 • روسیه (مسکو)
 • لبنان
 • آذربایجان
 • ازبکستان
 • تایلند
 • مالزی

کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا تاکنون خبری در این زمینه منتشر نکرده‌‌اند.

این ایرلاین ها در کلیه مسیرها پرواز های خود را از مبدا ایران برای مسافرین ایرانی کنسل کرده‌اند:

« لازم به ذکر است که برای تمامی ایرلاین‌های فوق، پروازها در مسیرهای ترانزیت نیز کنسل است. »

 


تذکر: استفاده از ماسک برای ورود به فرودگاه‌ها و هواپیماها برای تمام مسافران الزامی است


✔ 19 مرداد ماه 1399

بخشنامه هواپیمایی قطری برای مسافرین خروجی از ایران

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی قطری تمام مسافرین خروجی از ایران می‌بایست از تاریخ 13 آگوست در محدوده 72 ساعت قبل از پرواز تست منفی کرونا (PCR) را همراه خود داشته باشند همچنین انجام تست در آزمایشگاه های زیر باید انجام شود و همچنین این فرم می‌بایست تکمیل و ارائه گردد.
اصفهان: آزمایشگاه نوبل
مشهد: آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد، آزمایشگاه دکتر اجتهادی، آزمایشگاه پردیس، آزمایشگاه دکتر دانشگاهی
شیراز: آزمایشگاه نیلو
تهران: کلینیک خوبشو، آزمایشگاه کیوان


✔ 7 مرداد ماه 1399

بخشنامه ایران ایر برای سفر به پاکستان

محدودیت‌های پذیرش مسافران جهت جلوگیری از شیوع کرونا برای مسافرت به کشور پاکستان به صورت زیر اعلام می‌شود:

 1. مسافران دارای پاسپورت پاکستانی
 2. تکمیل برگه اظهارنامه سلامت پیوست و تحویل آن به مسئولان مربوطه در بدو ورود به کراچی
 3. نصب برنامه PAK PASS بر روی گوشی همراه و ثبت اطلاعات درخواستی در محدوده ۲۴ ساعت مانده به پرواز. لینک دانلود برنامه فوق: https://pakpass.app/
 4. ۱۴ روز قرنطینه خانگی پس از ورود به خاک پاکستان


✔ 5 مرداد ماه 1399

بخش‌نامه هواپیمایی ماهان درمورد قوانین پذیرش مسافر در پروازهای ورودی به کشور ایران

 

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

 1. الزام استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر
 2. کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.
 3. در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافرات با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزرات بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد. جرائمی که بدین منظور برای شرکت هواپیمایی ماهان ثبت می‌شود، چنانچه به دلیل بی‌اطلاعی مسافر باشد مستقیما به حساب بدهکاری صادرکننده لحاظ می‌شود.
 4. در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
 5. الزامی بودن تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه

 

✔ 4 مرداد ماه 1399

۱. طبق بخشنامه قطری

همه مسافران ورودی به ايران حداكثر ٩٦ ساعت قبل پرواز تست pcr بدهند (در واقع از زمان دریافت نتیجه تست نباید بیشتر از ۹۶ ساعت بگذرد) و همراه خود داشته باشند و در فرودگاه ايران به مسئول مربوطه ارائه دهند.

در صورت به همراه نداشتن تست در فرودگاه امام خمینی تست با هزينه مسافر گرفته می‌شود.

به مدت ٤٨ساعت در هتل مورد نظر فرودگاه به هزینه خود مسافر قرنطينه می‌شوند تا جواب تست آماده شود. در صورت منفی بودن می‌توانند هتل را ترک کنند و درصورت مثبت بودن به مدت ١٤روز در محل مورد نظر بستری می‌شوند.

 

۲. شرایط جدید پذیرش مسافران امارات

کلیه مسافرین محترم هواپیمایی امارات از مبدا ایران به تمامی مقاصد شبکه پروازی امارات (شامل ویزای توریستی یا دارای اقامت به مقصد دبی یا ترانزیت دبی) می‌بایست حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست کرونا اقدام و گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا را دریافت کنند. این گواهی باید در طول سفر قابل ارائه بوده و در کنار پاسپورت و ویزا از مدارک ضروری سفر است.

شایان ذکر است تمامی مسافران ملزم به پر کردن و ارائه فرم سلامت به کانتر پذیرش مسافرین در فرودگاه می‌باشند. همچنین مسافرین به دبی لازم است فرم تعهدنامه قرنطینه را نیز در سالن ورودی قبل از ورود به شهر تحویل دهند.

توجه: گواهی عدم ابتلا باید صرفا از طریق روش تست‌گیری PCR در مراکز تاییدشده انجام شود. لازم به ذکر است انجام این تست فقط برای مسافران بالای ۱۲ سال الزامی می‌باشد.


✔ 30 تیر ماه 1399

۱. هواپیمایی ماهان شرایط الزامی پذیرش مسافر را برای پرواز در مسیر تهران-بیروت-تهران از روز ۲ مرداد ۹۹ برابر با ۲۳ جولای ۲۰۲۰ به صورت زیر اعلام کرد:

۱. انجام تست کرونا PCR برای کلیه مسافران الزامی است و تست فقط باید در مراکز زیر انجام شود:

 • بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 •  آزمایشگاه پاتولوژی ایران (تهران)
 • آزمایشگاه کاویان (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان سعید (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان آرامش (تهران)
 • آزمایشگاه پزشکی بوعلی (قم)
 • آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان (مشهد)

۲. در زمان ورود به کشور لبنان، نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد و تصویر پاسخ تست در فرودگاه امام به مسئول کانتر تحویل شود.

۳. اخذ مبلغ ۵۰ دلار از مسافران پرواز بیروت به استثناء کودکان زیر ۱۲ سال برای هزینه تست مجدد PCR که در فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت انجام می‌شود. (این مبلغ در زمان خرید بلیط از مسافر دریافت می‌شود.)

۴. نتیجه تست PCR دوم پس از ۲۴ ساعت از زمان ورود مسافر به فرودگاه بیروت مشخص می‌شود، که در این فاصله زمانی مسافر باید در محل اقامت خود به‌صورت قرنطینه حضور داشته باشد.

۵. تکمیل فرم سلامت مورد تایید وزارت بهداشت لبنان در پرواز تهران-بیروت که به آدرس ذیل درج شده و ارائه آن در فرودگاه:

https://arcg.is/0GaDnG

۶. تکمیل فرم خوداظهاری در پرواز بیروت-تهران توسط مسافران که در پرواز توزیع می‌شود.

۷. مسافران از بیروت به تهران حتما باید تست PCR که به تایید وزارت بهداشت لبنان رسیده باشد را انجام دهند و اصل گواهی را نزد خود نگه‌ دارند.

۸. مسافران غیرایرانی بیروت به تهران صرفا باید دارای یکی از انواع ویزای اقامت، کار، درمانی، تحصیلی، ویزای چندبار ورود و ویزای سرمایه‌گذاری باشند.

 

۲. اطلاعیه هواپیمایی ایران‌ایر درمورد شرایط کنونی سفر به کشور هندوستان

مسافران دارای پاسپورت کشور هندوستان می‌توانند جهت مسافرت به این کشور تا ده روز قبل از پرواز، اقدام به خرید بلیط در مسیر تهران به بمبئی نمایند. در رزرو مسافر، ثبت نام و نام‌خانوادگی مطابق پاسپورت، ایمیل (CTE)، شماره همراه مسافر در هندوستان و ایران (CTM) و آدرس مسافر به همراه کدپستی در هندوستان و ایران (CTA) الزامی است. لازم است مسافران شماره تماس ایران و هند و آدرس ایران و هند خود را به آدرس پشتیابی یعنی Support@alibaba.ir ارسال کنند تا همکاران مرکز تماس، اطلاعات مسافر را به ایران‌ایر تحویل دهند.

در صورت عدم درج موارد اعلامی یا ثبت اشتباه اطلاعات فوق، مسئولیت به‌عهده دفتر صادرکننده بلیط خواهد بود.

پس از صدور بلیط، اطلاعات مسافران از طریق دفتر بازاریابی فروش مسافر «هما» به سفارت هندوستان ارسال شده و صرفا پس از تایید سفارت، مسافران قادر به انجام پرواز خواهند بود.

بدیهی است در صورت عدم تایید سفارت جهت انجام سفر، بلیط مسافران با هزینه‌های مربوطه استرداد خواهد شد. به همراه داشتن فرم تکمیل‌شده تعهدنامه پیوست و تحویل آن به مامور سفارت در فرودگاه امام خمینی الزامی است. استفاده از ماسک در طول پرواز و همچنین در فرودگاه‌ها الزامی است.

پس از ورود به کشور هندوستان، تمامی مسافران در هتل‌های مورد تایید دولت هندوستان در بمبئی به مدت ۷ روز تحت قرنطینه قرار گرفته و از همه‌ مسافران تست PCR به عمل می‌آید. کلیه هزینه‌های اقامت و تست PCR بر عهده‌ مسافران است. مسافرانی که قصد ادامه مسیر به شهری خارج از ایالت ماهاراشترا در هندوستان را داشته باشند، علاوه بر ۷ روز قرنطینه در بمبئی، می‌بایست ۷ روز دیگر نیز در شهر مورد نظر، خود را قرنطینه خانگی کنند.

شایان ذکر است، مسافران دیپلمات ایرانی و خانواده‌ ایشان با پاسپورت سبز مشروط به یک هفته قرنطینه خانگی مجاز به انجام مسافرت به کشور هندوستان می‌باشند. همچنین فرزندان تحت تکفل خانواده دیپلمات‌ها با پاسپورت آبی به‌شرط مسافرت به همراه خانواده در یک پرواز و یک هفته قرنطینه هتلی می‌توانند وارد خاک هندوستان شوند.

فرم تعهدنامه که باید توسط مسافران به هندوستان تکمیل شود:‌

تعهدنامه ورود به هندوستان


✔ 28 تیر ماه 1399

1. مسافرینی که ملیت هندی دارند و می‌خواهند با ایرلاین ماهان به ایران سفر کنند باید پاسپورت یا اقامت ایران را داشته باشند و ورود با ویزای ایران امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

مسافرین که قصد سفر به کشورهای اروپایی یا کانادا را دارند باید پرسشنامه‌های زیر را پر کرده و برای پشتیبانی علی‌بابا (Support@alibaba.ir) ارسال کنند. همچنین این فرم‌ها را پرینت کرده و همراه خودتان داشته باشد.

فرم مخصوص مسافران کانادا

فرم مخصوص مسافران اروپا

 

2. محدودیت ورود مسافران به ایران با پاسپورت کشور روسیه – مخصوص مسافران هواپیمایی ماهان

تا اطلاع ثانوی مسافرین با پاسپورت کشور روسیه مجاز به سفر به کشور ایران نخواهند بود مگر اینکه اقامت ایران را داشته باشند.


✔ 27 تیر ماه 1399

1. شرایط پذیرش مسافر در مسیر گوانجو (چین) – مخصوص مسافرین هواپیمایی ماهان

از تاریخ 99/04/30 (یا همان 20 جولای 2020) شرکت هواپیمایی ماهان یک پرواز در هفته (فقط روزهای دوشنبه) در مسیر گوانجو خواهد داشت. شرایط الزامی پذیرش مسافر در این مسیر به صورت زیر است:

 • استفاده از ماسک در کلیه مراحل پرواز
 • به همراه داشتن ویزای معتبر کشور چین برای مسافرین غیر چینی (ویزاهایی که پیش از تاریخ 27 مارس 2020 صادر شده‌اند فاقد اعتبار هستند)
 • تکمیل اظهارنامه بهداشتی الکترونیک بر اساس QR Code زیر و تحویل در فرودگاه مبدا (فقط برای مسافرین با ملیت چینی)
 • همراه داشتن جواب منفی تست کرونا (PCR) مورد تایید وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و سفارت چین در ایران که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد. لازم به تاکید است که گواهی مربوطه باید صرفا از مراکز زیر تهیه شده باشد:
 1. آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)
 2. آزمایشگاه سعید (تهران)
 3. آزمایشگاه رامش (تهران)
 4. آزمایشگاه آذرمهر (اصفهان)
 5. آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد (کرج)
 6. آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان (مشهد)

انجام مجدد تست کووید 19 در بدو ورود به فرودگاه گوانجو برای کلیه مسافرین انجام خواهد شد که پس از مشخص شدن پاسخ به مدت 14 روز قرنطینه برای مسافرین با کلیه ملت‌ها در هتل‌های مورد تایید وزرات بهداشت چین در نظر گرفته شده که هزینه هتل و غذا به عهده مسافرین خواهد بود.

 

2. خودداری مسافرین در استفاده از مایعات ضدعفونی کننده در داخل کابین هواپیما – مخصوص مسافران هواپیمایی ماهان

به گفته هواپیمایی ماهان:

تمام قسمت‌های کابین هواپیما تحت نظارت نماینده وزارت بهداشت و با مایعاتی که مورد تایید وزارت و سازمان هواپیمایی کشوری است، ضدعفونی و گندزدایی می‌شود. بنابراین به دلیل عدم تطابق با استانداردهای هوانوردی و خطر اشتعال‌زایی و همچنین جلوگیری از آسیب‌رساندن به کلیه سطوح کابین هواپیما، از بکارگیری هرگونه مایعات ضدعفونی کننده که در اختیار مسافرین بوده خودداری خواهد شد.

 

3. ارسال مدارک قبل از پرواز – مخصوص مسافران هواپیمایی قطر

طبق اعلام شرکت هواپیمایی قطر مسافرینی که پرواز خود را با این شرکت هواپیمایی انجام می‌دهند، جهت تایید پرواز خود می‌بایست تصویر ویزا و پاسپورت و فرم تکمیل شده خود اظهاری را به آدرس ایمیل support@alibaba.ir ارسال نمایند. تایید نهایی از سمت این شرکت هواپیمایی انجام خواهد شد و در صورت عدم ارسال مدارک و یا عدم دریافت تاییدیه از سوی هواپیمایی قطر شرکت علی‌بابا مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

دارندگان پاسپورت کشور مقصد نیاز به ارسال این مدارک ندارند. همچنین لازم به ذکر است جهت تایید پرواز در مسیر کانادا ارسال مدارک می‌بایست یک هفته قبل از پرواز باشد.

همین الان آخرین اطلاعیه هواپیمایی قطر برای پروازهای هفتگی از ایران به دوحه را بخوانید.


✔ 22 تیر ماه 1399

پروازهای هواپیمایی امارات از تاریخ 27 تیر 1399 برقرار خواهد شد. دقت داشته باشید که دفتر هواپیمایی امارات در تهران از پذیرش مراجعه‌کننده‌های حضوری خودداری می‌کند.

✔ 21 تیر ماه 1399

1. شرایط فعلی سفر به دبی

انجام تست کرونا PCR برای کلیه مسافران که دارای ویزای توریستی، بیزینس و اقامت معتبر هستند الزامی‌ست و تاکید می‌شود که گواهی لازم را از مراکز درمانی زیر تهیه کنید:

 • بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 • آزمایشگاه پاتولوژی ایران (تهران)
 • آزمایشگاه کاویان (تهران)
 • آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
 • آزمایشگاه یاران (اصفهان)
 • مرکز پیوند اعضای بیمارستان ابوعلی سینا (شیراز)

درضمن در زمان ورود به کشور امارات نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از 96 ساعت گذشته باشد. همچنین داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارائه کپی این گواهی به مسئول پذیرش فرودگاه و تکمیل فرم خود اظهاری و داشتن بیمه‌نامه مسافرتی معتبر نیز الزامی است.

تذکر: با توجه به شرایط پذیرش که از قبل اعلام شده، وجود هر نوع مغایرت (در هر مرحله از سفر) و یا عدم تایید مدارک توسط امارات باعث ممانعت از ورود مسافر، عدم استرداد وجه بلیط و بازگشت مسافر به ایران خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادرکننده بلیط و مسافر است.

لینک فرم خود اظهاری

 

2. شرایط کنونی سفر به ترکیه

برای سفر به ترکیه باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن تابعیت کشور ترکیه
 • داشتن اقامت دائم ترکیه
 • داشتن ویزای کاری معتبر ترکیه

همچنین اسامی مسافران برای دریافت تاییدیه به وزارت بهداشت ترکیه ارسال خواهد شد. در صورت عدم تایید مسافر توسط وزارت بهداشت ترکیه، از ورود مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

3. شرایط کنونی سفر به لبنان

مسافران برای ورود به کشور لبنان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • انجام آزمایش PCR در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز. بدیهی است که اگر جواب آزمایش شما مثبت باشد حق سفر نخواهید داشت.
 • تکمیل فرم اظهارنامه و ارائه کپی آن به کارکنان وزارت بهداشت لبنان در فرودگاه (لینک فرم اظهارنامه)
 • از کلیه مسافران عازم به کشور لبنان، در بدو ورود تست PCR در آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت لبنان مستقر در فرودگاه گرفته خواهد شد. هزینه این تست در نرخ بلیط مخاسبه شده و از مسافران دریافت می‌شود.
 • در صورت مثبت بودن تست PCR به هنگام ورود، مراحل درمان تحت نظارت وزارت بهداشت لبنان خواهد بود.
 • مسافران خردسال (INF) از مقررات گفته‌شده مستثنی هستند.

✔ 18 تیر ماه 1399

طبق اعلام هواپیمایی قطر، تمامی مسافرینی که دارای اقامت، پاسپورت و یا ویزای توریستی هستند در صورت داشتن بلیط رفت‌وبرگشت می‌توانند از پروازهای هواپیمایی قطر به مقصد ترکیه استفاده کنند. در ضمن مسافران باید فرم سلامت را نیز پر کرده و همراه خودشان داشته باشند.

لینک فرم سلامت


✔ 16 تیر ماه 1399

در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور انگلستان و پروتکل‌های بهداشتی این کشور برای جلوگیری از بیماری کرونا، مسافران پس از ورود به این کشور باید به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی باشند. همچنین کلیه مسافران قبل از سفر به کشور انگلستان باید فرم خود اظهاری پزشکی را پرینت و تکمیل کنند و آن را به پلیس گذرنامه انگلستان تحویل دهند.

لینک فرم خود اظهاری پزشکی

در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ایتالیا و پروتکل‌های بهداشتی این کشور برای جلوگیری از بیماری کرونا، مسافران پس از ورود به این کشور باید به مدت 14 روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی باشند. به همین خاطر صدور بلیط با مدت اقامت کمتر از 14 روز جهت سفر به این کشور تا اطلاع ثانوی مجاز نیست.


✔ 9 تیر ماه 1399

مسافرین محترم لطفا با توجه به مسیر و شرایط ایرلاین مربوطه در صورت نیاز به تکمیل فرم سلامت و تست کرونا برای سفر اقدام نمایید.

دانلود مستقیم فرم سلامت

✔ 4 تیر ماه 1399

با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی ایرلاین‌ها تا اطلاع ثانوی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.
مسافرین محترم جهت تهیه بلیط برای مسیر تهران-استانبول الزامیست یکی از شرایط ذکر شده از کشور ترکیه را داشته باشند:
1 – مسافر شهروند کشور ترکیه باشد.
2- مسافر اقامت دائم داشته باشد.
3- مسافر ویزای کاری معتبر از کشور ترکیه داشته باشد.
ضمن اینکه اسامی مسافرین پرواز جهت تائید برای کشور ترکیه ارسال می‌شود و عدم توجه به این شرایط قبل از تهیه بلیط موجب ممانعت از ورود مسافر به کشور ترکیه می‌گردد و هزینه بلیط پرداختی استرداد نمی‌شود.
خواهشمند است مسافرین محترم قبل از تهیه بلیط مسیر مذکور به موارد فوق توجه کنند و در صورت داشتن شرایط لازم اقدام به تهیه بلیط نمایند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی هواپیمایی قطر تا اطلاع ثانوی، مسافرینی که پرواز آن‌ها با این شرکت هواپیمایی و ادامه مسیر آن‌ها با سایر ایرلاین‌ها باشد، با توجه به اینکه کارت پرواز فقط برای هواپیمایی قطر در ایران صادر شده و برای ادامه مسیر مسافر به دلیل نداشتن کارت پرواز ادامه مسیر می‌بایست از هواپیما خارج و بار خود را تحویل گرفته و مجددا کارت پرواز جدید دریافت کند. این شرکت هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم انجام و یا سوار نکردن مسافرین در پروازهای ادامه مسیر را نخواهد داشت. همچنین، مسافرینی که قصد خرید بلیط با شرکت هواپیمایی قطر با ویزا را دارند خواهشمند است قبل از خرید تصویر ویزا و تصویر پاسپورت را جهت ارسال و تایید پرواز به ایمیل support@alibaba.ir ارسال نمایند تا پذیرش یا عدم پذیرش از سمت ایرلاین به مسافرین اطلاع‌رسانی شود.

طبق اعلام هواپیمایی قطر تمامی مسافرین اعم از اقامت ،پاسپورت و مسافرین توریستی در صورت داشتن بلیط رفت و برگشت میتوانند از پروازهای هواپیمایی قطر به مقصد ترکیه استفاده نمایند.

✔ 3 خرداد ماه 1399

تعلیق پروازهای هواپیمایی ترکیش تا 10 جون (10 June) تمدید شده است.


✔ 31 فروردین ماه 1399

طبق اطلاعات دریافت شده از دفتر مرکزی ایران ایر از تاریخ 19 آوریل 2020 و تا اطلاع ثانوی، کلیه مسافرانی که از فرودگاه لندن وارد فرودگاه امام خمینی می‌شوند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به مدت 48 ساعت به هتلی در تهران منتقل می شوند (هزینه هتل توسط وزارت بهداشت پرداخت شده). لازم به ذکر است که مسافران قبل از ترک هتل جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد آزمایش قرار می‌گیرند.


✔ 14 فروردین ماه 1399

با توجه به آخرین اطلاعیه هواپیمایی ترکیش، تمامی پروازهای این شرکت تا تاریخ 30 آوریل کنسل شده است.

با توجه به محدودیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری فدرال آلمان، به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) به فرانکفورت، هامبورگ و کلن تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.


✔ 12 فروردین ماه 1399

قابل توجه مسافران هواپیمایی قطر:
با توجه به اطلاعیه شرکت هواپیمایی قطر، این ایرلاین تنها مسافرانی را پذیرش خواهد کرد که تمامی مسیرهای پروازی آن‌ها با ایرلاین قطر باشد. پروازهایی که ادامه مسیر آن‌ها از دوحه با ایرلاین دیگری غیر از قطری باشد، انجام نخواهد شد و مسافرین پذیرش نمی‌شوند. در صورتی که بلیت شما شامل این قانون می‌شود، در اسرع وقت با پشتیبانی تماس بگیرید تا اقدامات لازم برای تغییر بلیط شما توسط علی‌بابا انجام شود.
برای مسیرهای منتهی به آمریکا در صورتی که مسافر دارای پاسپورت و اقامت آمریکا باشد، از این قانون مستثنی است و ملزم به تغییر بلیط خود نیست.


✔ 10 فروردین ماه 1399

با توجه به آخرین اطلاعیه هواپیمایی ایرفلوت، تمامی پروازهای این شرکت از تاریخ 30 مارس تا 30 آوریل کنسل شده است.

✔ 9 فروردین ماه 1399

با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی ایرلاین‌ها تا اطلاع ثانوی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.


✔ 5 فروردین ماه 1399

شرکت هواپیمایی روسیه (ایرفلوت) اعلام کرده مسافرینی که با این شرکت هواپیمایی اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت در مسکو می‌نمایند فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت به همان کشور می‌توانند وارد شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.


✔ 28 اسفند ماه ۱۳۹۸

تمام پروازهای ایران ایر به مقاصد کشورهای اروپایی فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور امکان پذیر است. دارندگان ویزا اجازه ورود ندارند.

هواپیمایی قطر از امروز به مقصد کانادا فقط با در دست داشتن پاسپورت کانادایی و یا کارت اقامت کانادا مسافران را پذیرش می‌کند و از پذیرش دارندگان هر نوع ویزایی ممانعت شده است.


✔ 25 اسفند ماه ۱۳۹۸

هواپیمایی ماهان پروازهای خود را تا پایان تعطیلات نوروز در مسیرهای روسیه و دبی با سه پرواز هفتگی و صرفا برای بازگرداندن مسافران انجام خواهد داد.


✔ 24 اسفند ماه ۱۳۹۸

طبق اعلام شرکت هواپیمایی روسیه (ایرفلوت) مسافرین با ملیت اوراسیا (روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان) مجاز به پرواز به شهرهای منطقه و کشور خود هستند.


تمام پروازهای لوفت هانزا و اتریشی ایران تا پایان ماه می (May) کنسل شده است.


✔ 22 اسفند ماه ۱۳۹۸

سفارتخانه برخی از کشورهای اروپایی از جمله سوئد، مجارستان، فنلاند، استونی، دانمارک، چک و اتریش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بطور موقت دفاتر کارگزاری خود را در تهران  تعطیل کرده و ارائه خدمات ویزا و مهاجرت را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

همچنین دفاتر کارگزاری هلند و آلمان محدودیت‌هایی برای درخواست روادید قائل شده‌اند. آلمان متقاضیان مناطق پر ریسک از جمله قم را پذیرش نخواهد کرد و از مسافران خواسته تا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. هلند نیز با اعلام عدم ارائه روادید توریستی، صدور روادید را به چند مورد از جمله ویزای تجاری با ارائه دعوت‌نامه از شرکت‌های هلندی، پرونده‌های چاوز ویلچز و ویزای تسهیل ملی اتحادیه اروپا و نیز موارد بشردوستانه مانند فوت اقوام در هلند محدود کرده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمامی روادید‌های صادرشده توسط سفارت تایلند از تاریخ 12 بهمن فاقد اعتبار هستند. همچنین ورود مسافرانی که تا 14 روز قبل از سفرشان به مالزی در تهران، قم و گیلان حضور داشته‌اند موقتا به این کشور ممنوع است.


✔ پنجم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  عمان پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآورد. پیروی بیانیه مدیر هوانوردی عمان، از ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (مصادف با ۵ اسفند) تا اطلاع ثانوی، همه پروازهای بین عمان و ایران متوقف شد.

–  به دلیل اتفاقات اخیر و پیروی بیانیه معاون سازمان هوانوردی پاکستان، پروازهای بین ایران و پاکستان تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

–  سازمان هواپیمایی تاجیکستان اعلام کرد که تا زمان تثبیت نشدن وضعیت شیوع کرونا در ایران، این پروازها معلق باقی خواهند ماند. بر اساس گزارش رسانه‌ های محلی در تاجیکستان، عزیر نبی‌زاده معاون سازمان هوانوردی این کشور، گفته است پروازها تا زمان متعادل شدن اوضاع در ایران متوقف خواهد بود. به گفته او شرکت ایرانی “وارش ایرلاینز” هفته‌ای دو پرواز از تهران و مشهد به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، انجام می‌دهد. همچنین این سازمان از شرکت “تاجیک آیر” که مجوز پرواز به ایران را دارد خواسته است از انجام پرواز به ایران خودداری کند.

–  با ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی داخلی باید اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت بازگرداندن مسافران ایرانی (که از سوی آن‌ها به مقاصد پروازی محدودشده سفر کرده‌اند) را پیگیری کنند. همچنین وجه تمامی بلیط‌های صادر شده توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی و داخلی (به مقاصد محدودشده خارجی) که به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند، به مسافران بدون اعمال جریمه استرداد می‌شود و از این پس بلیطی به این مقاصد توسط مسافران ایرانی قابل خرید نخواهد بود.

– پیروی اعلام معاون سازمان هوانوردی تاجیکستان، پروازهای مسیر ایران و تاجیکستان به دلیل افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران متوقف شده است؛ این توقف تا متعادل شدن وضعیت این بیماری در ایران ادامه خواهد داشت. پیش از این ایرلاین‌های «وارش ایرلاینز» و «تاجیک ایر» مسئولیت انتقال مسافران بین این دو کشور را به عهده داشتند.


✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  دولت‌های ترکیه و گرجستان روز یکشنبه اطلاعیه مشابهی را اعلام و ورود مسافران ایرانی را محدود کردند.

–  ترکمنستان مرز خود با ایران را بست. رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی روز یکشنبه از بسته شدن مرز زمینی ترکمنستان با ایران خبر داد.

–  نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است.” این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.


✔ دوم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  به دنبال شروع بحران کرونا ویروس در ایران، کشورهای کویت و عراق اطلاعیه‌ای صادر کردند که پیرو آن، ورود شهروندان ایرانی با هر ایرلاین به هر یک از شهرهای این کشورها متوقف شد.


:: ایرلاین‌های داخلی و خارجی چه اقداماتی کرده‌اند؟

✔ 5 فروردین ماه 1399

شرکت هواپیمایی روسیه (ایرفلوت) اعلام کرده مسافرینی که با این شرکت هواپیمایی اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت در مسکو می‌نمایند فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت به همان کشور می‌توانند وارد شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.


✔ 28 اسفند ماه ۱۳۹۸

تمام پروازهای ایران ایر به مقاصد کشورهای اروپایی فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور امکان پذیر است. دارندگان ویزا اجازه ورود ندارند.

هواپیمایی قطر از امروز به مقصد کانادا فقط با در دست داشتن پاسپورت کانادایی و یا کارت اقامت کانادا مسافران را پذیرش می‌کند و از پذیرش دارندگان هر نوع ویزایی ممانعت شده است.


           ✔ 25 اسفند ماه ۱۳۹۸

هواپیمایی ماهان پروازهای خود را تا پایان تعطیلات نوروز در مسیرهای روسیه و دبی با سه پرواز هفتگی و صرفا برای بازگرداندن مسافران انجام خواهد داد.


           ✔ 24 اسفند ماه ۱۳۹۸

تمام پروازهای لوفت هانزا و اتریشی ایران تا پایان ماه می (May) کنسل شده است.


✔ بیستم اسفند ماه ۱۳۹۸

– پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» به اروپا مجددا برقرار شد. مسیرهای وین، گوتنبرگ و استکهلم همچنان لغو هستند.


✔ هفدهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– هواپیمایی‌های لوفت‌هانزا، اتریشی و امارات لغو پرواز‌های خود با ایران را تا 11 اردیبهشت (30 آپریل) تمدید کردند. همچنین پروازهای ایران‌ایر به مقصد شهرهای آلمان (وین، گوتبرگ و استکهلم) لغو شد اما سایر پروازهای هما به اروپا برقرار هستند. پرواز‌های هواپیمایی ایرفلوت نیز تا 23 اسفند (13 مارس) لغو شدند.

– هواپیمایی ایران‌ایر تمامی پرواز‌های خود به مقاصد اروپایی را تا اطلاع ثانوی لغو کرد.


✔ شانزدهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– پیروی اطلاعیه هواپیمایی ماهان و طبق اطلاعیه وزارت بهداشت تایلند، به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسافران ایرانی در بدو ورود در این کشور به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.

– پیروی اطلاعیه هواپیمایی ماهان و طبق اطلاعیه وزارت بهداشت مالزی، به دلیل شیوع ویروس کرونا، ورود مسافران ایرانی به این کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد. مسافران ایرانی فقط در صورت داشتن اقامت دائم، ویزای کار ۵ ساله و یا ویزای دانشجویی مجاز به ورود به کشور مالزی هستند، که البته در بدو ورود به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خواهند بود.


✔ سیزدهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– طبق اطلاعیه هواپیمایی زاگرس، امروز آخرین مهلت استرداد بلیط این ایرلاین است.

– هواپیمایی قشم در مسیر استانبول-تهران پروازهای فوق‌العاده‌ای را در روزهای 14 و 19 اسفندماه انجام خواهد داد. جهت تهیه بلیط می‌توانید به دفاتر فروش هواپیمایی قشم ایر، وب‌سایت‌های فروش بلیط یا آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید.


✔ دوازدهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– طبق اطلاعیه هواپیمایی ماهان، امروز و فردا یعنی 12 و 13 اسفند (مصادف با 2 و 3 مارس) آخرین پروازهای برگشت از دبی به تهران انجام خواهد شد. اگر قصد و شرایط بازگشت به ایران را دارید می‌توانید از این پروازها استفاده کنید. لازم به ذکر است تا روز 12 فروردین (31 مارس) پرواز بازگشت دیگری وجود نخواهد داشت.

– طبق اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، این ایرلاین برای انتقال هموطنان به کشور، یک پرواز دبی-تهران در روز ۱۲ اسفند ماه خواهد داشت.
این پرواز در ساعت ۱۸ به وقت محلی وارد فرودگاه آل‌مکتوم دبی می‌شود و در ساعت ۱۹ به وقت محلی، این فرودگاه را به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران ترک خواهد کرد.
هموطنان گرامی برای تهیه بلیط این پرواز می‌توانند با دفتر فروش «هما» در دبی با شماره تلفن ۴۲۲۴۰۲۰۰_۰۰۹۷۱ تماس بگیرند و حضورا به این دفتر فروش مراجعه کنند.

– کلیه پروازهای هوایپمایی قطر از مبدا ایران به مقصد استرالیا لغو شده است و فقط سیتیزن‌های استرالیا ممنوعیت ورود ندارند.

– طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا، تعلیق پروازهای این ایرلاین به ایران تا 11 اردیبهشت 99 (30 آوریل) تمدید شد.


✔ دهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– شنبه 10 اسفند ساعت ۳ بعد از ظهر پرواز شركت کیش‌ایر از فرودگاه آل مكتوم دبی به جزیره کیش جهت باز گرداندن مسافران انجام خواهد شد. مسافران گرامی می‌توانند در صورت تمایل حداکثر تا ساعت ۱۲ ظهر جهت تهیه بلیط در فرودگاه آل مکتوم دبی حضور داشته باشند.

– هواپیمایی آذربایجان (بوتا ایرویز) تا اطلاع ثانوی مسیر تهران-باکو را برای مسافران ایرانی محدود کرده است.

– پیروی اطلاعیه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، مسافران ایرانی جهت ورود به کشورهای اروپایی و کشور لبنان باید فرم سلامت تکمیل شده داشته باشند. این فرم در زمان پذیرش مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط کارکنان خدمات فرودگاهی «هما» به مسافر تحویل می‌شود و مسافر باید آن را تکمیل و در زمان ورود به کشورهای نامبرده، به کارکنان فرودگاه ارائه کند.


✔ نهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– قابل توجه مسافران محترم هواپیمایی ماهان:با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های پروازی بین ایران و امارات، پروازهای بدون مسافر از تهران جهت بازگرداندن مسافران ایرانی فقط از فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی امکان‌پذیر است. در همین راستا پروازهای فوق‌العاده و بدون مسافر هواپیمایی ماهان از تهران به این فرودگاه انجام خواهد شد و با اولویت تاریخ پروازهای کنسل شده قبلی، مسافران محترم پذیرش و به میهن عزیز بازگردانده خواهند شد.

اولین پرواز هواپیمایی ماهان با شماره پرواز ۰۶۳ در ساعت ۱۳:۳۰ تهران را به مقصد دبی ترک کرد و در ساعت ۱۶ به وقت محلی در فرودگاه آل مکتوم دبی به زمین خواهد نشست.

در صورتی که امکان بازگشت به ایران در تاریخ ۹ اسفندماه را دارید، می‌توانید با مراجعه به فرودگاه آل مکتوم باتوجه به شماره پروازهای اعلام شده اقدام به بازگشت کنید.
* جمعه ۹ اسفند شماره پرواز ۰۶۳ ساعت ۱۶
* جمعه ۹ اسفند شماره پرواز ۰۶۶ ساعت ۲۳
در صورتی که از پرواز‌های موجود استفاده می‌کنید حداقل ۴ ساعت قبل از پرواز در محل فرودگاه حاضر شوید تا اقدامات لازم جهت سوار شدن به هواپیما انجام شود.

مسافرهای دبی به تهران هواپیمایی ماهان می‌توانند به کانتر هواپیمایی ماهان در فرودگاه آل مکتوم مراجعه کنند و طبق تاریخ پروازشان پذیرش شوند. جهت کسب اطلاعات با شماره تلفن 0097142500202 تماس بگیرند.

– پیروی اعلام معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، مجوز پرواز بازگشت ایرانیان از امارت (دبی) صادر شد. این بازگشت در اولین فرصت انجام خواهد شد.


✔ هشتم اسفند ماه ۱۳۹۸

– قابل توجه مسافران گرامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مسیر بمبئی:
با توجه به شیوع ویروس کرونا در مناطقی از کشور، سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان طی بخشنامه‌ای از تاریخ ۷ اسفندماه، تمامی پروازها از ایران به این کشور را به حالت تعلیق در آورده است. به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، به دنبال تعلیق پروازها به کشور هند، مسئولان شعبه «هما» در هند، طی نامه‌ای درخواست انجام سه پرواز فوق‌العاده در روزهای ۹، ۱۲ و ۱۵ اسفند ماه را برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگشت هموطنان ایرانی به کشور را به سازمان هواپیمایی کشوری هند ارائه کرده‌اند، اما تاکنون پاسخی به این درخواست داده نشده است. در صورت موافقت با انجام این سه پرواز، در مسیر تهران به بمبئی، فقط مسافران هندی و مسافران ایرانی با ویزای اقامت هند و ویزای دانشجویی و به شرط نداشتن بیماری پذیرش خواهند شد و در مسیر بمبئی به تهران نیز فقط مسافران ایرانی پذیرش خواهند شد.


✔ هفتم اسفند ماه ۱۳۹۸

– پیروی بخشنامه هواپیمایی قطر، پروازهای به مبدا و مقصد مشهد، شیراز و اصفهان این شرکت تا تاریخ ۲۴ اسفند ماه متوقف می‌شود. همچنین پروازهای به مبدا یا مقصد تهران موقتا از هفته‌ای ۲۰ پرواز به ۷ پرواز کاهش می‌یابد.

– پیروی دستورالعمل دولت جمهوری ارمنستان، محدودیت‌های پروازی شرکت آرمنیا در مسیر ایروان-تهران-ایروان به شرح زیر است: پروازهای مورخ ۷ و ۹ اسفندماه ۹۸ در مسیر تهران-ایروان مختص اتباع جمهوری ارمنستان است؛ یعنی افرادی که دارای پاسپورت آبی‌رنگ ارمنستان هستند. پرواز در مسیر ایروان-تهران مختص اتباع جمهوری اسلامی ایران است. همچنین تمامی پروازها از مورخ ۱۱ اسفند ماه لغایت ۲۰ اسفند ماه لغو شده است

– طبق اعلام هواپیمایی تابان، این ایرلاین فردا مورخه 8 اسفند ساعت 23 پروازی از مسقط به مقصد تهران دارد. اگر قصد بازگشت به ایران را دارید حتما چهار ساعت قبل در فرودگاه حاضر شوید.

– طبق اعلام هواپیمایی قشم ایر، این ایرلاین امروز 7 اسفند دو پرواز از استانبول به تهران خواهد داشت تا هم‌وطنان عزیز بتوانند به ایران بازگردند. لازم به ذکر است تا اطلاع ثانوی پرواز دیگری از این ایرلاین و در این مسیر موجود نخواهد بود.


✔ ششم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  پيرو ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” اعلام کرده است تمامی پروازهای “هما” از تهران به مقصد ترکیه، بدون هیچ کنسلی، تا روز جمعه مورخ ۹ اسفندماه سال جاری، بدون مسافر انجام خواهد شد تا مسافران “هما” در ترکیه را به کشور منتقل نمایند. 

–  هواپیمایی ماهان نیز تا اطلاع ثانوی مسافرین این شرکت هواپیمایی را از مقصد ترکیه به ایران باز می‌گرداند. مسافرین طبق بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

–  طبق یخشنامه هواپیمایی قشم ایر، در مسیرهای تفلیس و استانبول به تهران پرواز های این ایرلاین برای بازگرداندن مسافران انجام می‌شود. بنابراین مسافرین طبق بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

–  پيرو تصميمات اتخاذ شده از سوى دولت امارات، پروازهاى هواپیمایی فلای‌دوبی مسير لار، اصفهان، شيراز و مشهد به دبى، از ۶ اسفند تا اطلاع ثانوى لغو شده است. لازم به ذکر است که پرواز هاى تهران به دبى، كماكان برقرار است.

–  همچنین تمامی پروازهای هواپیمایی ایرعربیا در مسیر مشهد، شیراز و لار از ۶ اسفند بنا بر تصمیم دولت امارات تا اطلاع ثانوی لغو شده است. 

–  بپس از لغو پروازهای این دو شرکت، تمامی پروازهای هواپیمایی امارات از مبدا تهران از تاریخ ۶ اسفند تا ۱۳ اسفند بنا بر تصمیم دولت امارات لغو شده است.

–  به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، در پی شیوع ویروس کرونا در برخی از نقاط کشور، سازمان هواپیمایی کشوری امارات، ظهر امروز طی اطلاعیه‌ای تمام پروازهای «هما» از تهران و سایر ایستگاه‌های پروازی به دبی و بالعکس را باطل کرده است. همچنین برای دو پرواز شماره ۶۵۹ دبی – تهران و ۶۷۶ دبی – بندرعباس (که قرار بود به ترتیب در ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه صبح و ۱۸:۳۵ دقیقه عصر امروز انجام شود) علی‌رغم پیگیری‌های شعبه «هما» در دبی، اجازه پرواز تا این لحظه صادر نشده است. لازم به ذکر است «هما» در تلاش برای دریافت اجازه پرواز جهت انتقال مسافران از دبی به تهران بوده و به محض دریافت مجوز، اقدامات لازم درخصوص برقراری پرواز و بازگرداندن مسافران گرامی به کشور انجام خواهد شد.


✔ پنجم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  شرکت هواپیمایی آرمنیا فقط خروج ملیت ارمنی و ورود/برگشت ملیت ایرانی را پذیرش میکند. (فقط گذرنامه‌های ایرانی اجازه پذیرش نخواهند داشت.)


✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  ایرلاین ترکیش تمام پروازهای ایران را (از ایران به ترکیه و بالعکس) تا انتهای فوریه (۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸) کنسل کرده است. تمام بلیط‌هایی که تا این تاریخ خریداری شده‌اند توسط ایرلاین ترکیش به صورت کامل مسترد خواهند شد (فول ریفاند) و هیچ گزینه جایگزین دیگری هم ارائه نشده است.

–  همچنین گفته شده که اگر بحران تا انتهای ماه فوریه کنترل نشود، این محدودیت‌ها یک ماه دیگر نیز تمدید خواهند شد. سایر ایرلاین‌های داخلی و خارجی در مورد مقاصد کویت و عراق اطلاعات دقیقی ارائه نداده‌ و تا اطلاع ثانوی، با محدودیت‌های ایجاد شده پیش خواهند رفت.


:: وضعیت فرودگاه‌های داخلی و خارجی چگونه است؟

✔ ششم فروردین ماه 1399

تمامي پروازها از مبدا فرودگاه‌های ساری، رشت، اصفهان و مشهد به مقصد فرودگاه خليج فارس عسلويه تا تاريخ ٩٩/١/٢٢ به دليل شيوع ويروس كرونا لغو شد.


✔ شانزدهم اسفند ماه ۱۳۹۸

– برای ورود به کیش، ارائه کارت کیشوندی و کارت سلامت در فرودگاه کیش الزامی است. در غیر این صورت مسئولیت هر گونه مشکل احتمالی جهت ورود به این شهر به عهده مسافر خواهد بود‌.


✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  روز یکشنبه (چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸) یک تیم پزشکی از طرف سازمان هواپیمایی کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر شدند تا سلامت جسمانی مسافران را بررسی کنند. در این بررسی‌ها علائم اولیه بیماری (مانند درجه حرارت) توسط پزشکان بررسی می‌شود. در صورت تایید سلامتی، کارت سلامت همان‌جا برای مسافر صادر می‌شود و در غیر این صورت، از ورود مسافران به فرودگاه ممانعت به عمل می‌آید.

–  پیرو اطلاعیه دولت قطر در فرودگاه قطر، مسافرانی که از کشورهای ایران و کره جنوبی وارد می‌شوند، به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.


:: چگونه بلیط را استرداد کنم؟

–  استرداد در پنل کاربری:

با توجه به موارد فوق، جهت استرداد می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری خودتان، در صفحه سفارشات و استردادها اقدام به استرداد کنید. در صورت نیاز به راهنمای تصویری، می‌توانید این صفحه را مطالعه فرمایید.


–  استرداد توسط ایمیل:

همچنین می‌توانید طبق قالب زیر به آدرس support@alibaba.ir ایمیل درخواست استرداد ارسال نمایید:

۱. نوع محصول (پرواز-قطار-اتوبوس):

۲. شماره سفارش:

۳. رفرنس بلیت:

۴. نام مسافران جهت استرداد :

۵. نوع استرداد (با جریمه (مطابق قوانین کنسلی) / بدون جریمه (تغییرات یا لغو)):

 

تیم علی‌بابا تلاش می‌کند تا به‌روزترین اطلاعیه‌های محدودیت‌های پروازی را در همین صفحه به دست شما برساند.

 

 • اشتراگذاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. با سلام
  من ویزای مولتیپل برای کانادا دارم با شرایط موجود،کانادا اجازه ورود به ویزیتورها را می دهد یا خیر ؟

 2. سلام من الان اقامت سوئد و دارم الان من بلیط بگیرم میتونم برم؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

   1. بادرود و خسته نباشید
    همین الان روسایت تسنیم خبر پروازهای ترکیش به ایران را از ۱۶ جولای زده..آیا پرواز های تهران به تورنتو با ترکیش از ۱۶ جولای انجام میشه؟
    با سپاس فراوان

 3. با سلام ببخشید من از الان میتونیم برای تهران به مسکو و برگشت بلیط رزرو کنم برای اوایل شهریور ، مشکلی پیش نمیاد ؟ برای ویزا کی میشه اقدام کرد ؟

 4. سلام.همسرمن ویزا کار المان گرفته تاریخش از اول اردیبهشت خورده.میخواستم بدون مرزها کی باز میشه و اقدام به تهیه بلیط میشه کرد‌ یا اینکه اصلا امکان سفر به المانی برای افرادی که ویزا کار دارن مقدور است؟سپاس🙏🙏

  1. سلام شقایق عزیز
   در حال حاضر سفر با ویزا ممکن نیست ظاهرا و در مورد باز شدن مرزها هم هنوز اطلاعیه‌ای نیومده

 5. سلام . الان از ترکیه میشه پرواز گرفت به تهران ؟ از صبیحا یا فرودگاه استانبول ؟

  1. از فرودگاه ist پروازهای فوق‌العاده به مقصد تهران انجام میشه. اکثرا قشم ایر هست که میتونین برنامه پروازیشو روی وب‌سایت علی‌بابا یا سایت قشم ایر پیدا کنین 🙂

   1. خیلی ممنون . چک میکنم . پرواز های ماهان هم روی سایت هست میشه اونا رو هم گرفت ؟ انجام میشن ؟

 6. سلام خسته نباشید.
  من از اسفند اینجا گیر افتادم. دانشجو هستم و باید برم پراگ…امکانش هست راهنمایی کنید چطوری برم؟ تا ۲۰ خرداد پروازارو بررسی کردم هیچ پروازی نبود به پراگ 🙁

  1. سلام
   پروازهای قطرایرویز رو چک کنین و قبل از خرید حتما طی تماس، ایمیل یا حضوری از خود قطر ایرویز Ok to board بگیرین.
   ناگفته نماند که قطرایرویز هم این پروسه رو کلا موکول کرده به آفیسر فرودگاه و تلفنی یا حضوری جواب درستی نمیدن 🙂

 7. سلام خسته نباشید
  من برای خانواده ام به شماره سفارش 1016851371 از تهران به مقصد استانبول از هواپیمایی ترکیش برای تاریخ 1 جون بلیط گرفتم میخواستم بدونم پرواز انجام میشه ؟ از کجا میتونم اطلاعات پرواز رو چک کنم ؟ در سایت ترکیش اطلاعات پروازم رو جستجو کردم اما هیچ رکوردی پیدا نکرد لطفا راهنمایی کنید

  با تشکر

  1. سلام علیرضای عزیز
   این بلیط پیرو ابطال پرواز با هماهنگی شما به تاریخ ۱۰ جون تغییر داده شده 🙂

 8. سلام و خسته نباشید.من جدیدآ مطلع شدم که پروازهای امارات درحال برقراری هست میخواستم بدونم آیا درسته؟واینکه آیا پرواز برای عمان هم برقرار میشه یا فعلآ نه البته با ویزای کاری.ممنون

  1. سلام آرزوی عزیز
   شروع پروازهای امارات از/به ایران فعلا معلق هست.
   ویزای کاری هم محدودیت داره و غالبا اجازه سفر ندارن.
   بعد شروع پروازها بابت تایپ ویزاتون استعلام کافی رو از ایرلاین مربوطه بگیرین یا منتظر باشن بخشنامه رسمی ایرلاین‌ها و دولت‌ها مجدد منتشر بشه تابتونیم درست راهنماییتون کنیم 🙂

 9. با سلام،
  پروازهای تهران-استانبول از 28 می انجام میشه؟ ترکیش معمولا 3 هفته قبل از کنسلی اطلاع میداد اما الان 10 روز باقی مونده به پروازها و چیزی اعلام نشده.

  1. سلام جواد عزیز
   پروازهای استانبول به فرودگاه صبیحا تا ۱ جون هم کنسل شدن، لطفا شماره سفارش بدین تا روی سیستم وضعیت پروازتون رو دقیق چک کنیم.
   یا باپشتیبانی تماس بگیرن
   یا روی سایت ترکیش وضعیت پروازتون رو چک کنین.

 10. یک سوال ،الان یک پرواز از تورنتو به تهران ۳ خرداد،برگشت۲۵ خرداد ترکیش دیدم،۱۶۳۰۰،میشه خرید،انجام میشه؟

  1. سلام و وقت بخیر. بنده همسرم برای تاریخ 3 جون بلیط داره از مونترال به تهران توسط خطوط اتریشی ولی الان زده که تا آخر جون هیچ پروازی با این خطوط انجام نمیشه. همسر من فقط این تاریخ رو میتونه برگرده. تماس گرفتم با دفتر که با خطوط قطر برامون عوضش کنن میگن نمیشه، میگم ریفاند کنید میگن نمیشه. تکلیف ما الان چیه؟ پول اضافی هم نداریم که یه بلیط دیگه از قطر بگیریم و صبر کنیم تا بعدا پول ما رو پس بدن. لطفا خواهشا یه فکری برای ما بکنین.

   1. سلام بهار عزیز
    متاسفانه امکان جایگزینی باایرلاین دیگری فراهم نشده. استرداد این ایرلاین تا اطلاع ثانوی به صورت جهانی بسته است. میتونین پروازتون رو بدون جریمه ولی با پرداخت مابه‌التفاوت (مجموع مابه‌التفاوت منهای ۵۰ دلار تخفیف) به اولین تاریخ دلخواه تغییر بدین.
    جهت راهنمایی بیشتر باپشتیبانی ارتباط بگیرین یا به دفتر لوفت هانزا/اتریشی مراجعه کنین 🙂

 11. با سلام و خسته نباشید پرواز ترکیش به مقصد آلمان انجام میشه؟ الان پروازشو باز کرده احتمال کنسلی داره؟

 12. سلام خسته نباشید. میتونم در مورد پرواز آنکارا – تهران اطلاعات بگیرم!؟ برای آخرای اردیبهشت آیا پروازی خواهد بود!؟ من هر تاریخی زدم نبود!!!

  1. سلام نسرین عزیز
   متاسفانه قابل پیش‌بینی و قطعی نیست و ممکنه پرواز فوق‌العاده بذارن.
   درحال حاضر اولین پرواز موجود اینه:
   تاریخ 05JUN با ماهان ساعت ۱۱:۰۰

 13. سلام وقت بخیر .
  این پرواز های ترکیش برای استانبول که الان باز کردین احتمال کنسلی دارند
  و اگر کنسل بشه چه باید کرد

  1. سلام سپیده عزیز
   اگر کنسل بشه بهتون پیامک زده میشه تا اطلاع داشته باشین. احتمال کنسلی هم واقعا موردی نیست که علی‌بابا روش کنترلی داشته باشه. فعلا این ایرلاین پروازهاشو باز کرده 🙂

 14. سلام چند روز پرواز قطر چک میکنم به سمت آمریکا در از تاریخ ۲۰ آپریل تا ۳۰ آپریل حتی ۱ می چک میکنم پرواز ندارد در صورتی سایت قطری در این تاریخ پرواز زده پرواز خروجی ،ورودی فرودگاه امام هفته ای ۴بار پرواز دارد آیا سایت شما با قطر ایرویز لغو قراداد کرده یا دیگه قطر پرواز به آمریکا ندارد

  1. سلام دوست عزیز
   با پشتیبانی چک کردم و این پروازها رو ما داریم. شاید دلیل اینکه نمایش داده نشده اینه که پروازها پر شدن و جای خالی نیست. میتونی شماره تماست رو اینجا بذاری تا پشتیبانی باهات تماس بگیره 🙂

 15. سلام
  می بخشید من دانشجوی یکی از دانشگاههای فیلیپین ام و ۲۷ فروردین بلیط دوحه قطر رو دارم برای برگشت به فیلیپین.
  الان هیچ راهی برای رفتن وجود نداره

 16. من از شرکت شما بلیط برای تورنتو خریدم و به دلیل شیوه بیماری کرونا می بایست بلیطم رو تغییر تاریخ میدادم که بخاطره بی نظمی شرکت شما و عدم تاحد به مشتری موفق به این کار نشدم و یکی از بدترین وبی نظم ترین شرکت هایی که تا الان من ازش بلیط تهیه کردم شما بودین و به دوستان پیشنهاد میکنم‌ قبل از خرید بلیط حتما تحقیق کنن وبعد خرید کنن شرکت های دیگه ای هم هستند که قوی تر و متاحد تر کار میکنن

 17. سلام
  من پیام گذاشتم جواب ندادین
  پرواز شماره 498 قطر به ایران انجام میشه یا نه؟
  توی سایت قطر ایرلاین وضعیت پروازهای 498 رو میزنه reschedule. این یعنی چی؟ زمانش عوض شده یا کلا کنسل؟
  من میخواستم آخر هفته آینده از تانزانیا به ایران بیام امکانش هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   reschedule به این معنیه که زمان پرواز عوض شده که بهتون اطلاع داده میشه

 18. سلام . در اطلاعات بروز شده ۲۸ اسفند ذکر شده که تمام پروازهای ایران ایر به مقاصد کشورهای اروپایی فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور امکان پذیر است. دارندگان ویزا اجازه ورود ندارند : آیا انگلیس هم چنین قانونی رو اعمال میکنه؟

 19. سلام روزبخیر، ممنون از راهنمایی هاتون.
  میخوام برم المان. فرمودین پرواز ۴۹۱ قطرمیبره.
  موقع خرید در سایت بعد از ثبت اطلاعات پیام
  internal error میده. دلیلش چیه ??
  سوال بعدیم اینه که من که ویزای قطر رو ندارم میتونم ازین پرواز استفاده کنم ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرین و تاریخ پروازتون رو بگین تا راهنمایی کنن 🙂

  2. پروازهای ایران ایر به آلمان لغو شده، یعنی میشه با پرواز قطر رفت آلمان یا اونم بخاطر ایرانی بودن لغو؟ البته برای اواخر ماه می

 20. سلام اطلاع ندارین پرواز های امارات احتمالا کی باز بشه؟ برای ایرانی های مقیم امارات که زیاد مهلت موندن تو ایران ندارن راهی نیست که برن؟

 21. سلام
  ببخشید می خواستم بدونم پرواز از کشورهای دیگه به ایران هم فعلا امکان پذیر نیست؟
  میخواستم برای اواخر ماه آپریل از کشور تانزانیا به ایران برگردم. آیا هواپیمایی قطر یا امارات یا ترکیش در این تاریخ به ایران پرواز دارند یا خیر؟

  1. سلام
   روی مجله، آخرین اخبار و اطلاعیه‌هارو منتشر کردیم تا استفاده کنین 🙂 اگه سوال دیگه‌ای داشتین با پشتیبانی تماس بگیرین.

  2. سلام
   میشه با پرواز قطری به صورت توریستی رفت ترکیه. ؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

 22. با سلام
  لطفا بفرماييد براى كسانى كه در امارات زندگى ميكنند و مقيم هستند آيا پرواز فوق العاده اى ميگذارند كه بشود از ايران رفت دبى
  و اينكه چطور ما ميتوانيم خبردار بشيم كه بلافاصله بتونيم بليط بگيريم
  ممنون

  1. سلام مریم عزیز
   فعلا اطلاعی ندادن، ولی اگر باشه میتونین روی سایت علی بابا پیدا کنین 🙂

   1. سلام وقت بخیر،من تاریخ ۲۱ فروردین باید ابوظبی باشم،بنظر شما باید حداقل یک ماه کارم رو بندازم عقب با شرایط الان؟!

    1. سلام دوست عزیز
     در شرایط فعلی، ورود و خروج هم فقط با اقامت یا پاسپورت آن کشور ممکنه

 23. با سلام
  برابر جدول زمانی کنسلی پرواز های اعلام شده، ترکیش ایر تا ۱۳ فروردین می باشد
  اما اژانس های هواپیمایی می گویند که این کنسلی مجددا تا پایان فروردین تمدید شده است. ایا این صحت دارد؟

  1. سلام
   روی مجله، آخرین اخبار و اطلاعیه‌هارو منتشر کردیم تا استفاده کنین 🙂 اگه سوال دیگه‌ای داشتین با پشتیبانی تماس بگیرین.

  1. سلام امیر عزیز
   هنوز از طرف ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها اطلاعیه‌ای نیومده 🙂

 24. سلام
  من 26 م اسفند پرواز به بانکوک با ماهان دارم. ویزای سه ماهه دارم. از کسی توی تایلند که لیدر بود پرسیدم و اون هم کسی رو فرستاده و گفتن: ویزایی کنسل نشده فقط اگه کسی از ایران و کره جنوبی و ایتالیا و چین بیاد باید 2 هفته خودش رو در هتل قرنطینه کنه. ویزا کنسل نشده. و برگه سلامت میخوان. نه تست کرونا !!! فقط برگه سلامت ولی قرنطینه اجباریه. و اونم توی هتل با هزینه خودمون. درسته؟

  1. سلام دوس عزیز
   براساس اعلام سفارت، کلیه ویزاهای صادر شده از ۱۲ بهمن به بعد فاقد اعتبار است 🙂

 25. سلام وقت بخیر. ببخشید میخواستم بدونم راهی واسه رفتن به دوبی هست از ایران یا خیر گفت:

  سلام وقت بخیر. ببخشید میخواستم بدونم راهی واسه رفتن به دوبی هست از ایران یا خیر

  1. سلام دوست عزیز
   پروازهای ایران به امارات فعلا تا ۱۱ اردیبهشت لغو شده‌اند، ممکن هست پرواز فوق‌العاده معرفی بشه اما برای مسافران با ملیت ایرانی، همچنان محدودیت برقرار هست؛ در صورتی که ملیت غیر ایرانی دارین، پرواز فوق‌العاده‌ معرفی میشه، ولی هنوز چیزی اعلام نشده.
   اگه قبلا از ما بلیط خریده باشین در مسیر ایران به دوبی اطلاع رسانی بهتون از طریق پیامک و واتساپ انجام میشه
   اگه هم از ما خرید نکردین میتونین مجله رو چک کنین؛ اینجا آپدیت میدیم و میتونین در صورتی که پرواز معرفی شد استفاده کنین 🙂

 26. سلام مقیم کویت هستم کویت شرایط گذاشته برای دخول ایرانی ها باید 14 روز در یک کشور دیگه باشی یعنی 14 روز از خروجت از ایران بگذره بعدن اجازه دخول میده الان کجا میتونم برم 2 هفته
  در ضمن پرواز برای لاهور مبدا ایران برقراره؟

 27. سلام.خسته نباشید
  خیلی عذر میخوام تو سایت فرودگاه امام هر روز از تهران به قطر پرواز هست.میخواستم بپرسم چطور میشه بلیط را تهیه کرد.
  در پایین هم فرمودین پرواز هست ولی پر هستش باید در لیست انتظار کنسلی بود.تو این لیست از کجا میشه ثبت نام کرد.خیلی ممنون

  1. سلام آیدین عزیز
   پرواز ۴۹۱ تهران به دوحه برای مسافران ترانزیت هم قابل خرید هست و نه توقف تو دوحه.
   اگه از ما قبلا بلیط خریدین ایمیل بزینن به پشتیبانی، اگه نه باید روی سایت چک کنین 🙂

    1. فعلا فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت کشور میتونین برین و راه دیگه‌ای نداره

   1. سلام خسته نباشین، تمام مسیر هایی ک میشه از امریکا ب ایران اومد رو میخواستم میتونین راهنمایی کنین؟( نه در شرایط کرونایی فعلی، درشرایط عادی)

  1. سلام ناهید عزیز
   از اصفهان به تورنتو پروازی تا اطلاع ثانوی بر قرار نشده 🙂

 28. سلام وقت بخیر . برای 8 فروردین تور آنتالیا پیش خرید کرده بودم . الان برای نوروز ترکیه هنوز هم مرز رو بسته و مسافر از ایران قبول نمیکنه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   راستش این موضوع هنوز دقیقا از طرف هیچ کشور یا ایرلاینی مشخص نشده. مثلا ماهان تا 3 آوریل، امارات تا 31 مارس و … کنسل هستن 🙂
   اگه کشور یا ایرلاین خاصی مدنظرتونه، از ما بپرسین 🙂

 29. سلام بنده برای ۲۴ اسفند بلیط تهران دبی ماهان داشتم که گفتن کنسل هست ولی ۲۶ اسفند باز بود و من تغییر دادم به جای کنسل کردن و تا الان در مورد کنسلی بلیط برای ۲۶ اسفند چیزی اعلام نشده می خواستم بدونم اطلاع دارین ۲۶ هم کنسل خواهد شد یا باز است ؟

 30. سلام
  در اطلاعیه شما امده هواپیمایی قطر تا 27 فروردین پرواز ها از مبدا ایران رو کنسل کرده ولی اطلاعات فرودگاه امام نشون میده روزی یک عدد پرواز قطربه شماره 491 هست؟
  به هر حال میشه با این پرواز و بدون قرنطینه به کشور ثالث رفت یا نه؟ مقصد تایوان هست و پاس غیر ایرانی هم دارم

  1. سلام امیر عزیز
   قطر 491 پروازش برقراره، شرایط قرنطینه بستگی به کشور مقصد داره. مقصد تایوان ایرانی سوار نمیکنن 🙂

   1. سلام و خسته نباشید این خبر هایی که گفتن از اول جولای پرواز های تهران تفلیس باز گشایی میشه درسته؟و انگار دو شرکت تابان و زاگرس مجوز گرفتن میخواستم بدونم بازگشایی مرز ایران گرجستان از اول جولای صحت داره یا نه ممنون

    1. سلام ناصر عزیز
     فعلا خبر موثق و رسمی منتشر نشده و صحتش توسط ما قابل تایید نیست.

 31. سلام
  من پاسپورت غیر ایرانی دارم برای ۱۷ فروردین ترکیش ایر بلیط دارم به سانفرانسیسکو. آیا انجام میشه.

  1. سلام رحیم عزیز
   برای کسایی که پاسپورت غیر ایرانی دارن اگه خودشونو به ترکیه برسونن، ميتونن از ادامه مسیر استفاده کنن 🙂

 32. سلام برای بیست و نهم اسفند ماه از وان به آنکارا بلیط داشتم که پانزدهم اسفند کنسل کردم ولی هنوز جوابی نیومده

  1. سلام یعقوب عزیز
   طبق اطلاعیه‌ای که روی وب‌سایت دادیم، 20 روز کاری طول میکشه 🙂

 33. ممنون
  همه روزهای 491 قطر تا آخر اسفند پره . چطور می تونم تو لیست انتظار کنسلی ها برا اولین زمان ممکن باشم ؟

 34. با سلام
  من بلیط ایران ایر برا روز 21 اسفند از تهران به فرانکفورت داشتم که متاسفانه کنسل شد. آیا پرواز دیگری به آلمان هست که مجدد اقدام کنم؟ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. sghl
   صرفا پرواز ۴۹۱ قطرایرویز، اگر ظرفیت داشته باشه، میتونین تهیه کنین 🙂

   1. سلام بهترین راه ‌با مناسب ترین هزینه برای رسیدن به وین کدام پرواز است آیا پرواز تهران مسکو مسکو وین انجام می‌شود ممنون از پاسخگوییتون

 35. سلام
  واسه اواخر اسفندماه احتمال داره پروازی از استانبول به تهران انجام بشه؟ تکلیف ما ک میخوایم واسه عید نوروز پیش خانوادمون باشیم چی میشه؟:-(

  1. سلام نازنین عزیز
   ممنون از سوال خوب شما. متاسفانه ما هم مثل شما منتظر روند جریان هستیم و هر چیزی که شرکت‌های هواپیمایی میگم انجام میدیم.

 36. سلام من بایط ترکیش دارم برای ۱۳ مارچ به استانبول و بعدش به لوس آنجلس
  گرین کارت دارم پروازم انجام میشه؟

   1. درود برشما
    پرواز تهران به ترکیه تمام لاین ها مگر تا 10مارچ مسدود نبود؟؟ الان میبینم تا 31مارچ زدید؟؟؟

    1. سلام یوتاب عزیز
     بازه کنسلی پروازها از سمت ایرلاین‌ها دائما درحال تمدید و آپدیت شدنه.
     با توجه به شرایط، طبیعی هم هست

  1. سلام وضعیت پرواز ها به سمت گرجستان چه جوری تا کی کنسل شده یا کی باز میشه یا اینکه با کارت اقامت میشه رفت؟ و خود شما پیش بینی میکنید کی باز کنن؟

   1. سلام ناصر عزیز
    هیچ اعلامی نشده که تا کی ادامه داره. از چهارم اسفند تا اطلاع ثانوی کنسل شده.
    یعنی فعلا پروازی وجود نداره که بتونین برین و تا ۳۱ مارس وضعیت‌ها نامشخصه.
    از طریق مجله پیگیر باشین، اطلاعیه جدید اومد آپدیت میکنیم 🙂

 37. سلام و خسته نباشید ؛ من در جایی نخواندم که ایتالیا مسافران ایرانی رو ۱۴ روز قرنطینه میکنه میشه اعلام کنید کدوم کشورهای اروپایی قرنطینه میکنن و سوال بعدی هم من برای ۲۵ اسفند با قطر به المان پرواز دارم ولی کارت سلامت فقط برای پرداز ایران ایر خواسته شده و خود ایرلاین قطر هم گفت که از اونها کارت سلامت نمیخوان من میخواستم مطمئن بشم

 38. سلام.بعد بخشنامه جدید ایرفلوت که سیزدهم اسفند داده ممنون میششم بگید ایا پروازهای اروپایی همچنان برقراره یا نه؟ چون اژانس گفت فقط اتباع چین و ویزای خود روسیه و بخشنامه لغو شده ممنون میشم

 39. با سلام
  من مقیم کشور سوییس هستم و برای سفر به ایران آمده ام. پرواز برگشتم (جمعه 23 اسفند) با ترکیش ایرلاین کنسل شده است. امکان پرواز با ایرفلوت برای برگشت به زوریخ وجود دارد؟؟
  با تشکر

 40. با سلام شرايط رفت و برگشت به كشور اسلووني به چه صورت است و تا چه تاريخي به اين صورت است ؟ آيا پرواز مستقيم به لوبليانا پايتخت اين كشور وجود دارد ؟ اگر آري برگشت چطور

  1. سلام زهرای عزیز
   پرواز مستقیمی به کشور اسلوونی نداریم
   در بهترین حالت باید صبر کنین تا ۳۱ مارس

 41. سلام. من روز 19 اسفند با ایرفلوت پرواز دارم به برلین. ساکن تهران نیستم. گواهی سلامت رو از کجا و چطور باید دریافت کنم؟

  1. سلام
   فعلا نیازی به گواهی سلامت نیست؛ پروازهای ایروفلوت تا اخر این هفته کنسل هستند. منتظر بخشنامه هستیم تا انجام شدن و یا نشدن پروازهای این ایرلاین
   رو ببینیم، ولی ظاهرا دولت آلمان ورود ایرانی‌ها را ممنوع کرده.

 42. برای تاریخ ۱۲مارچ از مشهد به استانبول امکان خرید بلیط با ایرلاین ترکیش هست
  ولی چرا در همین تاریخ از تهران به مقصد استانبول با ترکیش پروازی نیست؟

  1. سلام
   ما از ایران به ترکیه هیچگونه پروازی نداریم. کلا روی سایت علی بابا این مسیر بستست.

 43. با سلام.در اطلاعیه های سایت علی بابا نوشته شده ترکیش تا 20 اسفند را کنسل کرده.اما آژانس های مسافرتی اعلام میکنند تا 25 اسفند کنسل شده است. ما بلیط تبریز به استانبول و سپس استانبول به کلن را داریم برای 26 اسفند که البته در بهمن ماه بلیط خریدیم..تا امروز که 13 ام اسفنده هنوز تکلیف پروازمون مشخص نیست.شما اطلاعیه ی جدیدی از ترکیش ندارید؟

 44. سلام
  برای هفته آخر فروردین می خوام بلیط برای کشور آلمان بخرم . احتمال کنسلی هست ؟ می تونم از هواپیمایی ترکیش خرید کنم (با توجه به اینکه الان موجود هست واسه اون تاریخ). و اینکه در صورت کنسل شدن این پروازها هزینه کامل استرداد میشه ؟ (چون تو این تاریخ خریداری میشه)

  1. سلام آذین عزیز
   آلمان فقط قطری پرواز 491 میره که اونم فعلیه و ترکیش همه پروازاش تا اخر مارچ کنسل شده. کنسلی اگه تو بازه‌ای که پرواز کنسله خریداری بشه شامل فول ریفاند نمیشه.

  2. سلام من ویزای تحصیلی کانادا دارم و دختر ۱۴ ساله من ویزای توریستی داره . ما برای ۱۸ فروردین بلیط قطر داریم آیا امکان پرواز داریم .‌

   1. با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی ایرلاین‌ها تا اطلاع ثانوی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.

 45. ۱-من پرواز ماهان از تهران به انکارا برای ۲۹ اسفند و برگشت از انکارا به تهران برای ۱۷ فروردین دارم ایا انجام میشه یا کنسل هست ؟
  ۲- درصورتی که پروازهای ماهان کنسل بشه ، ایا امکان کنسلی هتل در استانبول برای ۵ فروردین و پروازهای داخلی ترکیه از الانیا به استانبول و بالعکس در بازه ۵ تا ۷ فروردین وجود داره ؟ ایا کل پول را پس میدهند ؟
  با تشکر

 46. من 11 مارچ به فرانکفورت پرواز دارم با قطری و از اونجا به کازابلانکا با یه ایرلاین دیگه. یعنی باید ترمینال عوض کنم و خروج و دوباره ورود و چک این….میخوام بدونم اون 6-7 ساعتی که در فرانکفورت هستم امکان قرنطینه هست؟ با توجه به اینکه ترانزیت محسوب نمیشه.

  1. طبق قوانین شما باید ویزای شنگن مولتی قابل قبول و یا پاس غیر ایرانی داشته باشید. دوم اینکه طبق قوانین زنو و سازمان بهداشت جهانی در صورت شک و احتمال مریضی، بله از یک روز تا 14 روز میتوانند قرنطینه نمایند. و چون ترمینال عوض میشود دیگر ترانزیت محسوب نمی شود، حتی قبل از بیماری کرونا!

 47. سلام
  بابک خان پروازی میتونیم بگیریم به مقصد یکی از شهرهای فرانسه یا آلمان و یا هلند؟
  تو این شرایط اگه خدای نکرده ببرن قرنطینه به چه صورت هستش قرنطینه؟

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر بر اساس تاریخ‌هایی که توی مجله اعلام کردیم پروازی به مقاصد اروپایی
   نداریم
   قرنطینه از یک روز تا ۱۴ روز در یکی از مراکز قرنطینه‌ مربوط به شهر مقصد هست.

 48. با سلام. برای بیروت با ایران ایر میخوام حدود 27 اسفند پرواز بگیرم. شرایط لبنان چی هست. اجازه ورود میده؟

 49. پدر و مادر من روز ١٧ اسفند با پرواز قطرى عازم شيكاگو هستند أيا در امريكا قرنطينه ميشن ؟كلاً پرواز انجام ميشه؟

 50. سلام
  پروازهای ماهان به امارات تا چه تاریخی تعلیق هست؟
  من 8مارس برای کنگره مهمی باید ابوظبی باشم
  تا اون موقع اکی میشه؟

 51. پروازهای ترکیش به آلمان که انجام میشه هم از ایرانی ها برگه سلامت میخوان؟ از کجا باید گرفت؟

  1. سلام حمید عزیز
   بله ، ایران ایر تو فرودگاه میده و از بیمارستان پاستور هم میتونین بگیرین؛ فقط 24 ساعت بیشتر اعتبار نداره

    1. اگر پاس غیر ایرانی دارد میتواند پس از استعلام مدرک سفرش از قطری بلیط تهیه نماید

    1. سلام آرمان عزیز
     فقط با قطر ایرلاین پرواز 491 میشه رفت، اون هم اگه جا بده 🙂

  2. سلام.پرواز شماره ۸۱۱ ایران ایر به تاریخ ۱۳ اسفند از بمبئی به تهران انجام میشه؟ یا پرواز جایگزین اعلام شده؟

 52. سلام…
  پرواز به ایتالیا میخوام داشته باشیم…۹روز دیگه ویزام وقت داره…
  الان پرواز هست؟؟
  یا اگر بسته هست باز میشه؟؟؟

  1. سلام حمید عزیز
   شرایط شما کمی خاص هست و ممکنه پروازتون انجام نشه؛ ضمن اینکه 14 روز هم قرنطینه می‌کنن ایرانی هارو.

  2. من قصد سفر به عراق رو دارم به نظر شما آیا مرز های کشور عراق برای ایام عید نوروز باز میشه آیا تاریخ مشخص شده که چه زمانی مرز ایران و عراق باز میشه

   1. فعلا مرز زمینی و هوایی عراق تا اطلاع ثانوی بسته است و احتمال دارد تا آخر اردیبهشت هم باز نشود. بستگی به شرایط بیماری دارد.

  3. با سلام بسته ي كوچيكي براي ايتاليا دارم چطور ميتونم بفرستم آيا ارسال بار به اين كشور انجام ميشه ؟ اگر خير تا چه تاريخي

  4. سلام وقت بخیر.ببخشید همسرم برای ۳۱مارس پرواز به ایران از ترکیش ایر داره امکان کنسلی دوباره وجود داره یا نه؟.چون واسه ۲۶اسفند کنسل شده بود.

 53. سلام ایا پروازهای ایرفلوت به مقصد اروپا با استاپ در مسکو همچنان برقراره؟

 54. سلام,تا چه تاریخی پروازها به امارات کنسله؟ارسال باری هم انجام نمیشه از دبی؟

  1. سلام دوست عزیز
   این اطلاعیه امارات ایرلاین هست:

   Due to a GCAA directive, all Emirates flights between Dubai and Tehran have been cancelled from 26 February until further notice
   ایرعربیا و فلای دوبی هم کنسل کردن.

   1. سلام
    آیا اونایی که ویزا دارن به مقصد هلند، ویزاشون 15 روز بیشتر وقت نداره که ایران رو ترک کنند، از چه مسیری و چطوری میتونند برند؟

    1. سلام الهام عزیز
     ایران ایر پرواز مستقیم داره؛ برگه سلامت حتما نیازه و احتمالا قرنطینه هم میشین.

 55. پرواز های باکو و آنتالیا ( سان اکسپرس و اطلس گلوبال و بوتا ایرویز) برای عید بر قرار هست ؟

 56. لطفا تاریخ بروزرسانی در عنوان خبر را بروز کنید. برای ۹ اسفند آپدیت کنید ولی در عنوان نوشتید ۸ اسفند.
  خبری از پرواز بمبئی به تهران ماهان نیست؟

 57. سلام من ساکن استانبول هستم
  واسه عید قصد سفر به ایران دارم
  ایا میتونم بعد عید دوباره برگردم به ترکیه؟؟؟؟

  1. سلام من میخوام برم سوئد نوشتین هواپیمازی ۴۹۱ قطر میبره من ویزای سوئد دارم و میخواستم ۱۴ فروردین بلیط بگیرم آیا میشه با این هواپیمامیشه رفت؟ برا خریدش error میده‌!

 58. با سلام
  وقت بخیر
  ببخشید خواستم بپرسم این تاریخهایی که زدین برای کنسل شدن پروازها (برای مثال ترکیش تا ۲۰ اسفند) پابرجاست؟
  یعنی پروازها برای عید کنسل نیست؟
  من یک بلیط ترکیش ایرلاین به مقصد ایتالیا برای ۴ فروردین دارم . از این جهت سوال میکنم

 59. بهمن هاشمی در خصوص کنسلی بلیط بدون کسر جریمه،علی بابا از این دستور امتناع می ورزد البته شایان ذکر است که مبلغ توسط ایر لاین به علی بابا کامل مسترد می گردد.رسیدگی فرمایید.

  1. سلام دوست عزیز
   لطفا به بخش‌نامه ایرلاین مربوطه مراجعه کنید. علی‌بابا ملزم به استرداد بلیط طبق این بخش‌نامه‌هاست.
   در صورتی که موردی خلاف با بخش‌نامه بوده لطفا کد سفارشتون رو ارسال کنید.

    1. سلام دوست عزیز
     متاسفانه تا 31 مارس راهی پیش پای ماها نذاشتن. اگه سوال دیگه‌ای دارین در خدمتیم 🙂