محدودیت پروازهای خارجی پس از شیوع کرونا

اطلاع از آخرین بخشنامه‌ها و محدودیت‌های اعمال شده در پرواز خارجی

مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و برخی از ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. در این اطلاعیه، علی بابا به‌روزترین اخبار را در مورد کشورها، ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های مهم به اطلاع شما می‌رساند.

لطفا محدودیت‌های کشور مقصد را قبل از تهیه بلیط و انجام سفر در سایت IATA  بررسی کنید.

علی‌بابا پیشنهاد می‌دهد برای همه مقاصد پروازی از ایران برای اطمینان خاطر، مسافرین بالای 2 سال تست PCR با اعتبار لازم جهت ورود به کشور مقصد را همراه داشته باشند، شرکت سفرهای علی‌بابا در قبال عدم پذیرش مسافرین به دلیل عدم انجام تست‌، اتمام اعتبار و یا نظر کانتر پذیرش ایرلاین در فرودگاه، هیچگونه مسئولیتی ندارد و تمامی عواقب ناشی از آن به عهده مسافر خواهد بود.

برای مطالعه اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به هر هواپیمایی با استفاده از جدول زیر و کلیک بر روی هر کدام از هواپیمایی‌ها به قسمت مربوط به آن هواپیمایی هدایت می‌شوید.

همچنین اگر می‌خواهید آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی‌های مختلف را بشناسید، مقاله آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها را بخوانید.

هواپیمایی‌های خارجی
ترکیش پگاسوس امارات آرمنیا تلویند فلای‌دوبی کرندون کویتی عمان ایر العراقیه
سلام‌ایر جزیره ایرعربیا قطر سان‌اکسپرس لوفت‌هانزا آئروفلوت فری‌برد فلای بغداد اتریشی
هواپیمایی‌های داخلی
ایران‌ایر ماهان قشم‌ایر تابان ایران ایرتور کاسپین
آسمان آتا وارش کیش‌ایر معراج زاگرس

 

🔺مرزهای زمینی هم برای مسافران هشت کشور آفریقایی بسته شد.

در پی شیوع سویه جدید کرونا به نام اُمیکرون در هشت کشور آفریقایی، ورود این مسافران از مرزهای زمینی به کشور ممنوع و مرزهای زمینی هم مانند مرزهای هوایی به روی آن‌ها بسته شد.

 • مسافرانی که از کشورهای پرخطر به ایران سفر می‌کنند، فقط با ملیت ایرانی Check-in می‌شوند. مسافران ایرانی قرنطینه نمی‌شوند و برای مسافران غیرایرانیCheck-in  انجام نمی‌شود.
 • مسافران ایرانی باید کارت واکسیناسیون همراه داشته باشند، تست PCR در بازه 72 ساعت قبل از پرواز انجام دهند و واکسن‌های موردتایید سازمان بهداشت جهانی را انجام داده باشند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری آخرین وضعیت لیست پرخطر کشورهای ویژه را تشریح کرد:
پذيرش مسافر به طور مستقيم و غيرمستقيم از كشورهای ويژه (كشورهاي داراي سويه جهش يافته) شامل برزيل و اروگوئه تا اطلاع ثانوی ممنوع و ورود ديپلمات‌ها، ماموران دولتی و نمايندگان سازمان‌های بين‌المللی منوط به تاييد وزارت امور خارجه با رعايت پروتكل‌های ابلاغی است.

سفرهاي مستقيم و غير مستقيم از كشورهای پرخطر (كشورهايی با بروز بالاي بيماری) شامل آندورا، آرژانتين، بوليوی، بوتسوانا، شيلي، كلمبيا، كاستاريكا، كوبا، قبرس، اكوادور، مصر، اسواتينی، فيجی، گرجستان، هند، اندونزی،كويت، لسوتو، ليبی، مالاوی، مالزی، مغولستان موزامبيک، نامبيبيا، نپال، هلند، عمان، پاراگويه، پرو، پرتقال، روسيه، سيشيل، آفريقای جنوبی، اسپانيا، سودان،سورينام، سوريه، تانزانيا، تونس، انگلستان، زامبيا و زيمباوه برقرار است؛ اما مسافران ورودی از اين كشورها علاوه‌بر تست منفی PCR از نظر كرونا در مبدا (با مهلت 72 ساعت) لازم است هنگام ورود نيز تحت بررسي آزمايشگاهی مجدد (تست PCR كرونا) قرار گيرند.

وضعیت سفر به سایر کشورها (کم‌خطرها)

در حال حاضر ساير كشورها منع تردد سفر نداشته و تست PCR منفي از كشور مبدا با مهلت 72 ساعت براي ورود به كشور كفايت می‌كند، همچنين غربالگری علامتی (مراقبت سندرميک) براي اين گروه انجام خواهد شد و در صورت نياز تست PCR مجددا به عمل خواهد آمد.

او با اشاره به اينكه مسافران ورودی از كشورهای اروپايی مانند ساير مسافران بايد تست PCR منفي از كشور مبدا بامهلت 72 ساعته همراه داشته باشند، افزود: براي افرادی كه دو نوبت واكسن تزريق كرده و 15 روز از دوز دوم گذشته باشد، با داشتن كارت واكسيناسيون اقدام ديگري لازم نيست و افرادي كه واكسن دريافت نكرده‌اند يا واكسيناسيون ناقص دارند و در ليست كشورهاي پرخطر بوده‌اند بايد در بدو ورود تست PCR مجدد از آنها به عمل آيد و تا زمان جواب در منزل در قرنطينه باشند.

مقرر شد چنانچه كشورهاي همسايه در گروه پر خطر قرار گيرند، در بدو ورود تست PCR منفي با مهلت 72 ساعت داشته و مراقبت سندرميک به عمل آيد و صرفا در صورت علامت‌دار بودن از آنان تست PCR مجدد به عمل خواهد آمد.

محدودیت‌های خاصی برای مسافرینی که از کشورهای خارجی به ایران سفر می‌کنند وضع شده ‌است. تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کووید-۱۹ بدهند. سپس این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز در قرنطینه می‌مانند.

شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی اعلام شده است:

 1. استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر الزامی است.
 2. کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده که حداکثر 72 ساعت قبل ورود به ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.
 3. در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزارت بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد.
 4. در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
 5. تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی است.

واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO)

 واکسن‌های فعلی موردتایید سازمان بهداشت جهانی WHO به شرح زیر است:

Pfizer–BioNTechOxford–AstraZenecaSinopharm BIBPModernaJanssenCoronaVacCovaxin and Novavax.

 در نظر داشته باشید قبل انجام سفر، قوانین ایرلاین و کشور مقصد را مطالعه کنید و از استثناهای کشورها و شرکت‌های هواپیمایی درباره واکسن‌ها مطلع شوید.

تست کرونا برای مسیر برگشت از ترکیه به ایران

برای انجام تست کرونا در استانبول می‌توانید در فرودگاه جدید این تست را انجام دهید و یا به بیمارستان‌هایی که در سطح شهر استانبول برای بیماری کرونا مشخص شده‌اند سر بزنید.
برای مشاهده آدرس بیمارستان‌ها این لینک را ببینید.

قوانین پروازهای خروجی از ایران

پیرو اطلاعیه جدید سازمان هواپیمایی کشوری، خروج مسافران از کشور ایران منوط به شرایط زیر است. این شرایط برای تضمین اجرای درست مقررات بهداشتی به ویژه عدم انتقال بیماری از ایران به دیگر کشورهاست.
1. ارائه گواهی منفی تست PCR از آزمایشگاه‌های موردتایید مرجع سلامت وزارت بهداشت
2. ارائه کارت واکسیناسیون کرونا و سایر مدارک بهداشتی لازم از نظر کشور مقصد

اطلاعیه وزارت بهداشت در مورد شرایط خروج از ایران با داشتن کارت بهداشت و انجام واکسیناسیون در شرایط فعلی اعلام شد.

راه اندازی سامانه کارت دیجیتال واکسن برای مسافرت به خارج از کشور

🔹 افرادی که قبلا واکسن دریافت کرده و طی دو هفته آینده قصد سفر خارج از کشور دارند، از هم اکنون می‌توانند با مراجعه به آدرس https://vcr.salamat.gov.ir/ ثبت‌نام کنند.

🔹 آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code حداکثر یک روز پس از ثبت‌نام به افراد پیامک می‌شود.

🔹 هنگام ثبت‌نام، ورود دقیق اطلاعات گذرنامه شامل نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی و شماره گذرنامه ضروری است.

🔹 در صورتی که نام و نام خانوادگی انگلیسی با گذرنامه دقیقا منطبق نباشد یا شماره گذرنامه نادرست وارد شود، ممکن است از ورود افراد به کشور مقصد جلوگیری شود.

قوانین عمومی پروازهای خروجی از ایران

در ادامه به بررسی و اعلام قوانین عمومی برای مقاصد خارجی از ایران را آورده‌ایم. شما می‌توانید این قوانین را به تفکیک هر کشور مشاهده کنید.

قطر

قانون ورود به قطر ایرانیان: از ساعت 18 روز 19 دسامبر 2021

ایران از ساعت ۱۸ روز ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ مجدد در لیست قرمز ورود به قطر قرار گرفت. بنابراین کلیه مسافران ورودی از ایران باید به مدت ۲ شب قرنطینه شوند و پکیج قرنطینه تهیه کنند!

مسافرانی که با واکسن موردتایید وزارت صحت قطر واکسینه شده باشنذ و 14 روز از دوز دوم دریافت واکسن انها هم گذشته باشد؛ پس از ورود به قطر به مدت دو روز در قرنطینه هتل اقامت خواهند داشت.

همچنین قوانینی هم برای همه افراد 12 ساله و بالاتر، (کودکان 11 سال به بالا باید همراه با یک یا هر دو والدین باشند و همه اعضای خانواده واکسینه شده باشند.) وجود دارد:

قبل از ورود:

انجام آزمایش PCR با نتیجه منفی 72 ساعت قبل از ورود به قطر (همه گروه های سنی) ضروری است .

مسافرانی که دارای واکسن تایید شده مشروط مثل سینوفارم هستند، باید قبل از رسیدن به قطر آزمایش آنتی‌بادی سرولوژیکی انجام دهند و پاسخ مثبت را همراه داشته باشند.

اگر مسافر نتواند این آزمایش را در کشور مبدا انجام دهد، باید به مدت 7 روز در هتل قرنطینه شود.

پس از ورود:

انجام آزمایش PCR در هتل قرنطینه (همه گروه‌های سنی) ضروری است.

قطر تور خدمات پکیج ۲ شب قرنطینه را دارد.

امارات

الزام ثبت‌نام در سامانه GDRFA برای مسافران دارای اقامت با ملیت ایرانی و افغان با مقصد امارات به شرح زیر است:

1-مسافران با ملیت ایرانی و داشتن اقامت در صورتی که کمتر از 180 روز خارج از امارات بودند، نیازی به تاییدیه GDRFA ندارند و در صورت ورود به سایت و درج اطلاعات، پیام عدم‌نیاز به تائیدیه توسط سایت به مسافران اعلام می‌شود.

2- برای مسافران با ملیت افغان شرایط کاملا متفاوت است و با توجه به مدت اقامت در ایران شرایط متغیری وجود دارد. شرایطی که به تاییدیه در سایت، تست PCR در بازه 48 ساعت به پرواز، RAPID TEST و… نیاز دارد و به تناسب شرایط مسافر مشخص می‌شود. بنابراین با توجه به تغییرات قوانین (مدت اقامت و…) از سمت ایرلاین و کشور مقصد، قبل از پرواز باید در سایت ایرلاین و سایت یاتا بررسی انجام شود. در نهایت با داشتن همه مدارک و شرایط اعلام شده اجازه سفر و تاییدیه نهایی در فرودگاه مشخص می‌شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر مسافران با ملیت افغان باید این ثبت‌نام را انجام دهند:

https://www.mahan.aero/fa/information/announcements/45

شرایط سفر شهروندان اماراتی به خارج از امارات(به‌روزرسانی 19 دی 1400)

طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی دبی (DCAA)، سفر شهروندان امارات متحده عربی بالای ۱۸ سال واکسینه نشده 19-COVID به خارج از امارات از ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

***در صورت رعایت شرایط زیر، یک شهروند امارات متحده عربی بالای هجده (۱۸) سال از محدودیت فوق مستثنی بوده و اجازه سفر به خارج از امارات را خواهد داشت؛

الف- تکمیل سه (۳) دوز از واکسن‌های تاییدشده.

ب- تکمیل دو (۲) دوز واکسن و بهبود یافته از ویروس کووید-۱۹ در گذشته

ج- تکمیل دو (۲) دوز واکسن که ۶ ماه از تزریق دوز دوم تا تاریخ برنامه سفر نگذشته باشد.

د- در مورد واکسن جانسن کووید-۱۹، مصرف تک دوز در صورت تزریق تا ۲ ماه پیش از تاریخ سفر انجام شده باشد مورد قبول است.

*** تصميم فوق به شرط اخذ تاییدیه از مراجع ذی ربط مشمول موارد ذیل نیست:

الف- افرادی که از نظر پزشکی از مصرف واکسن معاف هستند؛
ب- موارد بشردوستانه؛
ج- افرادی که برای مقاصد پزشکی و/یا درمانی سفر می‌کنند.

برای سایر موارد احتمالی که در فهرست بالا ذکر نشده، مسافران شهروند امارات متحده عربی بالای هجده (۱۸) سال باید نامه رسمی از مقامات بهداشتی مربوطه در امارات ارائه دهند.

در صورت عدم رعایت شرایط از پذیرش مسافران ممانعت به عمل خواهد آمد.

عراق

شرایط سفر ورودی و خروجی کشور عراق اعلام شد. (30 دی 1400)

پیرو ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری عراق از مورخه پنج‌شنبه 1400/10/30 همه مسافران باید مدارک زیر را همراه داشته باشند.

 • کارت واکسن به زبان انگلیسی با کدQR  (قابل دریافت از سایت Vcr.Salamat.gov.ir) با حداقل تزریق 2 دوز واکسن کرونا
 • جواب منفی تست PCR با کد QR  و حداکثر اعتبار 72 ساعت  از زمان آزمایش تا زمان پرواز

در نظر داشته باشید مسافران باید این مدارک را در همه پروازها به مقصد و از مبدا  عراق با خود داشته باشند.

تایلند

با توجه به تغییر قوانین ورودی از طریق مرزهای هوایی به شهر بانکوک از تاریخ 01 نوامبر 2021 شرایط پذیرش مسافر در این مسیر تغییر کرده است. در حال حاضر مسافران ایرانی برای پرواز به بانکوک جزو برنامه Sandbox قرار می‌گیرند که شرایط ورودی آنها متفاوت است.

مدارک مورد نیاز که باید پیش از ورود به بانکوک تهیه شود:

 • کارت یا مدرک واکسیناسیون دال بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون با یکی از واکسن‌های تایید شده که از انجام آخرین مرحله واکسیناسیون حداقل ۱۴ روز گذشته باشد.
 • برای افرادی که در طول ۳ ماه قبل از پرواز به بانکوک به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، باید حداقل ۱ دوز از واکسن‌های موردتایید را ۱۴ روز قبل از سفر دریافت کنند و مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی کامل خود را همراه داشته باشند.
 • مسافرانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند و با والدین خود مسافرت میکنند، از الزامات واکسیناسیون معاف هستند.
 • همه مسافران باید گواهی پزشکی با نتیجه آزمایش RT-PCR منفی همراه داشته باشند. این تست بیانگر عدم‌آلودگی شخص به ویروس کووید-19 است و باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت انجام شود.
 • همراه داشتن مدرک تایید پرداخت هزینه اقامت در هتل‌های SHA+ و آزمایش RT-PCRالزامی است.
 • داشتن بیمه درمانی با پوشش حداقل 50000 دلار الزامی است.

در نظر داشته باشید

1) برای گرفتن Thailand Pass QR code به سایت tp.consular.go.th مراجعه کنید.

2) منتظر بمانید تا مدارک واکسیناسیون، پرداختی هزینه هتل و نتیجه آزمایش RT-PCR شما تایید شود.

3) پس از تایید، Thailand Pass QR code خود را دریافت کنید.

زمان ورود به بانکوک

 • Thailand Pass QR code خود را به مامور کنترل سلامت فرودگاه ارائه کرده و پس از تایید مدارک، باقی مراحل ورودی را انجام دهید.
 • آزمایش RT-PCR کووید-19 را در هتل محل اقامت یا مراکز تست تعیین شده انجام دهید (کودکان زیر ۶ سال آزمایش بزاق خواهند داد.)
 • با وسایل نقلیه تعیین شده به هتل محل اقامت خود بروید. فاصله فرودگاه تا هتل کمتر از ۵ ساعت است.
 • برنامه MorChanna را روی تلفن همراه خود نصب کنید.
 • تا زمان رسیدن نتیجه آزمایش در هتل منتظر بمانید.

در طول اقامت

 • شما تا ۷ روز اجازه خروج از مقاصد Sandbox را ندارید. اگر برنامه‌ای برای ادامه سفر به مقاصد دیگر در کشور تایلند را دارید، باید حداقل تا ۷ روز نخست را در مقاصد Sandbox باقی بمانید و سپس به مقاصد دیگر سفر کنید.
 • اگر برنامه سفر شما کمتر از از ۷ روز است، خروج شما باید در اسرع وقت با یک پرواز مستقیم به یک کشور دیگر باشد.
 • همه مسافران ملزم به انجام دو آزمایش COVID-19 هستند: نخستین آزمایش در بدو ورود از طریق RT-PCR و دومین آزمایش با متد ATK در مراکز تعیین شده در روز ششم یا هفتم اقامت است.
 • رعایت موارد D-M-H-T-T-A الزامی است:

فاصله اجتماعیD-Distancing

پوشیدن ماسک M-Mask Wearing

شستشوی دست H–Handwashing

بررسی دمای بدن T-Temperature Check

تست کووید T-Testing for COVID

برنامه هشدار A – Alert application

هنگام خروج

4) پس از پایان ۷ روز اقامت در یکی از ۱۷ مقصد Sandbox، می توانید آزادانه به همه مقاصد در تایلند سفر کنید. با این حال، به مسافران توصیه می‌شود راهنمایی‌ها و تدابیر پیش‌بینی‌شده در استان یا کشور مقصد را دنبال کنند.

هلند

الزام قرنطینه مسافران ورودی از ایران

بر اساس جدیدترین دستورالعمل دولت هلند، از امروز افرادی که از ایران به هلند سفر می‌کنند، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون یا بهبودی از بیماری کرونا، لازم است یکی از موارد زیر را همراه داشته باشند:

اولا) نتیجه منفی آزمایش PCR

(حداکثر ۴۸ ساعت قبل از عزیمت)

یا نتیجه منفی تست آنتی‌ژن

(حداکثر ۲۴ ساعت قبل از عزیمت)،

دوما) فرم تکمیل و امضاء شده «اظهارنامه قرنطینه»

مسافرین پس از ورود به هلند باید در آدرس سکونتی که اعلام می‌کنند و امکان سرزدن مأمورین بهداشتی به آن وجود دارد، در قرنطینه خانگی بمانند و پس از ۵ روز در صورت انجام آزمایش PCR و دریافت نتیجه منفی، اجازه خروج خواهند داشت. در غیر این صورت تا ۱۰ روز باید به قرنطینه ادامه بدهند.

برای اطلاع از جزییات و استثنائات قرنطینه و دریافت فرم «اظهارنامه قرنطینه»، روی لینک کلیک کنید.

 

کانادا

آخرین بخشنامه در مورد مقررات سفر به کانادا

از تاریخ 09 اگوست 2021 ساعت 12:01 بامداد، شهروندان ایالت متحده و ساکنان دائمی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، واجد شرایط ورود به کانادا به دلایل اختیاری مانند توریستی هستند، اما شرایطی برای این افراد وجود دارد:

 1. واکسینه شدن به طور کامل:

مسافر برای واکسیناسیون کامل باید سری کامل از یک واکسن، یا ترکیبی از واکسن های مورد تایید دولت کانادا را حداقل 14 روز قبل از ورود به کانادا دریافت کرده باشد. در حال حاضر، این واکسن های مورد تایید دولت MODERNA، PFIZER-BIONTECH، ASTRAZENECA/COVISHIELD و JANSSEN(JOHNSON & JOHNSON می باشد.

 1. مقیم و مسافر ایالت متحده باشند.
 2. نتیجه ازمایش مولکولی منفی کرونا که کمتر از 72 ساعت قبل از ورود به کانادا گرفته شده باشد، یا نتیجه مثبت قبلی ای که بین 14 تا 180 روز قبل از عزیمت به کانادا گرفته شده باشد (ازمایش انتی بادی ژن پذیرفته نمی شود) را به همراه داشته باشند.
 3. علائم کرونا را نداشته باشند.
 4. اطلاعات ضروری خود را از جمله اثبات واکسیناسیون به زبان انگلیسی یا فرانسه، را از طریق برنامه ARRIVECAN ارائه دهند.
 5. تحت قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان مجاز باشند.
 6. در صورت لزوم در بدو ورود ازمایش دهند.

توجه مهم: در صورت صدور بلیط به صورت رفت و برگشت، پاسپورت مسافر از تاریخ برگشت باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

در هر زمان پس از ورود، اگر تست کرونای مسافری که کامل واکسینه شده مثبت باشد یا در معرض فردی قرار گرفته باشد که تست کرونای مثبت داشته باشد، باید تمام الزامات بهداشت عمومی ، از جمله قرنطینه را رعایت کند.

توجه به این نکته ضروری است که مسافران به طور کامل واکسینه شده ایالت متحده قبل از این تاریخ واجد شرایط نخواهند بود.

 • مسافرینی که از برنامه ARRIVECAN استفاده می کنند باید اطمینان حاصل کنند که از بروزترین نسخه ان از 9 اگست را در APPSTOREو GOOGLE PLAY STORE برای IPHONE استفاده کنند.
 • سفر والدین واکسینه شده با فرزندان واکسینه نشده خود از تاریخ 09 اگست، کودکان واکسینه نشده زیر 12 سال با والدین و یا سرپرستان کاملا واکسینه شده از قرنطینه معاف خواهند بود و به انها اجازه داده خواهد شد والدین/سرپرستان خود را همراهی کنند، اما باید به شدت از اقدامات بهداشت عمومی پیروی کنند.
 • کودکان واکسینه نشده بین سنین 12 تا 17 سال و فرزندان بالای 18 سال به دلیل شرایط روحی و جسمی، مجاز به ورود به کانادا با والدین و یا سرپرستان کاملا واکسینه شده خود هستند اما مشمول قرنطینه 14 روزه می باشند.
 • همه کودکان واکسینه نشده(به استثنای کودکان زیر 5 سال) مشمول الزامات ازمایشی در روز 1 و 8 خواهند بود.
 • استان ها و مناطق ممکن است قوانین سختگیرانه تری در مورد افرادی که اخیرا از سفر بازگشته اند داشته باشد.

** اگر شما مستقیما با یک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا رابطه داشته باشید، درصورتی که شرایط زیر را داشته باشید، می‌توانید وارد این کشور شوید:

 • حداقل یک سال در یک رابطه دوستانه انحصاری Exclusive Dating بوده و مدتی را در طول این رابطه با حضور فیزیکی آن شخص گذرانده‌اید.
 • فرزند غیروابسته هستید (فرزند بزرگسال)
 • نوه (فرزند وابسته فرزند بالغ غیروابسته)
 • خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی (Step-Sibling و Half-Sibling)
 • مادربزرگ و پدربزرگ

** و اگر شما از بستگان همسر یا همسر عرفی (Common-Law) یک کانادایی یا دارای اقامت دائم کانادا باشید، مشمول بستگان درجه دو می‌شوید و می‌توانید به کانادا سفر کنید:

 • فرزند بزرگسال
 • نوه (فرزند وابسته فرزند بالغ غیر وابسته)
 • خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی (Step-Sibling و Half-Sibling)
 • مادربزرگ و پدربزرگ

خویشاوندان پارتنر یک کانادایی، اگر شرایط زیر را داشته باشند عضو درجه دو Extended Family محسوب می‌شوند و می‌توانند به کانادا سفر کنند:

 • کودک وابسته
 • فرزند بالغ
 • نوه (فرزند وابسته فرزند بزرگسال غیروابسته)

مطابق قوانین کشور کانادا در شرایط فعلی افرادی که ویزای دانشجویی دارند؛ فقط در بازه یک ماه مانده تا شروع کلاس‌ها اجازه پرواز به این کشور را خواهند داشت.

ارمنستان

مطابق با تغییرات اعمال شده مورخ 11 سپتامبر دولت جمهوری ارمنستان که از تاریخ 17 می 2021 به کار گرفته شده است:

زمان ورود به جمهوری ارمنستان باید یکی از موارد 1 یا 2 ارائه شود:

1- گواهی عدم ابتلا (تست منفی) بیماری کرونا به مدت 72 ساعت.

2- گواهی دو دوز کامل تزریق شده واکسن بیماری کرونا که در زمان ورود به جمهوری ارمنستان از تزریق دوز دوم حداقل 14 روز گذشته باشد.

 • تست منفی یا کارت واکسیناسیون برای کودکان زیر 6 سال نیاز نیست.
 • گواهی افرادی که از فدراسیون روسیه به جمهوری ارمنستان وارد می‌شوند، از طریق نرم‌افزار تلفن همراه «سفر بدون داشتن بیماری کووید 19» ارائه می‌شود.
 • مرز جمهوری ارمنستان برای ورود غیرشهروندان جمهوری ارمنستان چه از طریق هوایی و چه از طریق زمینی همچنان باز است.
 • با توجه به وجود بیماری کرونا شرایط قرنطینه در جمهوری ارمنستان تا تاریخ 11 جولای 2021 اعمال می‌شود.

روسیه

از ابتدای سال 2021 ویزای الکترونیکی برای ورود به تمامی شهرهای روسیه و برای شهروندان 52 کشور قابل صدور خواهد بود. علاوه بر آن مدت اقامت که قبلا 8 روز بود، به 16 روز افزایش یافته. این ویزا برای سفرهای توریستی، تجاری و مهمانان شخصی قابل استفاده خواهد بود و به صورت اینترنت ویزای الکترونیکی صادر می‌شود. هزینه صدور ویزای الکترونیکی 40 دلار خواهد بود. کودکان زیر 6 سال به صورت رایگان ویزا دریافت می‌کنند.

The following countries are nationalities who can travel to Russia with e visa:

1. Austria 2. Andorra 3. Bahrain 4. Belgium 5.Bulgaria 6. Vatican 7. Hungary 8. Germany 9. Greece 10. Denmark 11. India 12. Indonesia 13. Iran 14. Ireland 15. Iceland 16. Spain 17. Italy 18. Cyprus 19. China (including Taiwan) 0. Democratic Peaople’s Republic of Korea 21. Kuwait 22. Latvia 23. Lithuania 24. Liechtenstein 25. Luxembourg 26. Malaysia 27. Malta 28. Mexico 29. Monaco 30. Netherlands 31. Norway 32. Oman 33. Poland 34. Portugal 35. Romania 36. San Marino 37. Saudi Arabia 38. North Macedonia 39. Serbia 40 Singapore 41. Slovakia 42. Slovenia 43. Turkey 44. Philippines 45. Finland 46. France 47. Croatia 28. Czech Republic 49. Switzerland 50. Sweden 51. Estonia 52. Japan

ترکیه

به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR به مدت 72 ساعت مانده به پرواز به منظور ورود مسافران به کشور ترکیه برای افراد 6 سال به بالا الزامی است.

آنچه باید در موردHES بدانید!

 • کد HES در کلیه پروازهای داخلی برای شهروندان جمهوری ترکیه و شناسه اتباع خارجی که توسط جمهوری ترکیه صادر نشده باشد و با شماره‌های 99-98-97 شروع می‌شود اجباری است.
 • کدهای HES بیست و چهارساعت قبل از پرواز بررسی شده و مسافران در مورد وضعیت خود مطلع می‌شوند. مسافرانی که مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافرت نباشند اجازه پرواز نخواهند داشت.
 • هر کد HES فقط برای یک دوره خاص یا بدون محدودیت زمانی معتبر است. تاریخ انقضا کد HES باید حداقل 7روز پس از آخرین تاریخ پرواز روی بلیط شما باشد. در غیر این صورت، رزرو شما تأیید نمی‌شود.
 • برای نوزادانی که هنوز به 2سالگی نرسیده‌اند نیازی به دریافت کد HES نیست.
 • کد HES برای کودکان زیر 18سال شما از طریق پیام کوتاه و درگاه دولت الکترونیکی قابل دریافت است. برای به دست آوردن کد HES برای فرزندان خود از طریق برنامه Hayat Eve Sığar اقدام کنید که به زودی در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
 • کد HES برای پروازهای بین المللی با ترانزیت پرواز داخلی در حال حاضر اجباری نیست (پرواز ترابزون – لندن از طریق استانبول). فقط در صورتی که زمان ترانزیت بیش از 24ساعت باشد، کد HES قبل از پروازهای داخلی اجباری است.

اطلاعیه 21 اسفند 1399 کشور ترکیه در خصوص سفر به این کشور

از تاریخ ١۵ مارس ٢٠٢١ مسافرین محترمی که قصد سفر به مسیرهای کشور ترکیه را دارند می‌بایست ٧٢ ساعت قبل از پرواز به این وبسایت مراجعه و نسبت به پر کردن اطلاعات درخواستی و اخذ تائیدیه به صورت QR Code اقدام کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
558 دیدگاه
 1. Hamed می‌گوید

  سلام و دورد
  از امارات میخوام برگردم ایران.واکسن هردوتاش زدم.باید اینجا قبل پرواز تست بدم؟ و اینکه کدوم آزمایشگاه های اینجا مورد تایید ایران هستش؟
  تشکر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   نیازی به تست نیست 🙂

 2. هستی می‌گوید

  کاش راهی پیشنهاد میکردید چون درایران فعلا دز چهارم که نمی زنند دراینصورت ویزای من باطل میشه
  آیا راهی هست

 3. هستی می‌گوید

  سلام من میخواستم بپرسم آیا با دو دز واکسن سینوفارم کیک دز واکسن آسترازنکا و داشتن ویزای مولتی آلمان برای دیدارفرزندم میتوانم اقدام به خرید بلیط کنم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 بله

 4. E می‌گوید

  سلام. شرایط حال حاضر برگشت از ترکیه برای کسی که سه دوز واکسن زده چطوریه؟؟ باید برای برگشت به ایران تست pcr بدیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 سلام 🙂 کارت واکسن کافیه

 5. اشکان جاوید می‌گوید

  سلام
  خسته نباشید
  برای رفتن به ترکیه باید واکسن زده باشیم یا با تست منفی pcr هم میشه وارد شد؟ موقع ورود به هواپیما چی؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 کارت واکسن الزامیه

 6. میلاد می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ما سه نفر هستیم از ترکیه میخوایم بریم ایران
  کارت واکسن هم داریم از دوز دوم واکسنمونم 2ماه میگذره وهمه تو ایران واکسن زدیم
  نوع واکسنمونم استرازنکا و سینوفارم بوده
  میخواستم بدونم قبل پرواز نیازه که تست pcr انجام بدیم یا خیر
  هواپیمایی های ایران رو انتخاب میکنیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 نیازی به تست نیست

 7. سارا می‌گوید

  سلام برای رفتن به ترکیه از ایران میگن تست نیاز نیس فقط کارت واکسن اوکی ؟ صحت داره

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   در حال حاضر، بله درسته

 8. حسن می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  می خواستم بدونم با آخرین تغییرات، رفت و برگشت هوایی/زمینی به ترکیه یا هر کشور دیگری که خود نیاز به واکسن ندارد، تنها تست PCR یکی برای رفت یکی برای برگشت کافی خواهد بود یا خیر؟ این رو میپرسم چون طبق این خبر از خبرگذاری صداوسیما با کد خبری ۳۲۴۳۲۹۱، گفته شده که “کارت واکسیناسیون دیجیتال برای پرواز‌های خارجی اجباری شد”. می خواستم مطمئن بشم که آیا وقتی حتی کشور مقصد ضرورتی برای واکسن ندارد و تست PCR کافی هست هم نیاز به واکسن زدن برای این قانون داخلی هست یا نه؟ ممنون.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 کارت واکسن الزامیه

 9. سارا می‌گوید

  سلام وقت بخیر کد HES برای کسی که ایرانیه و میخاد بره ترکیه اجباری ؟ و اینکه میشه بگید این کد چی هست ؟ ممنون

 10. روژین می‌گوید

  سلام بر اساس قوانین جدید مبارزه با کرونا ایا ورود توریست از کشور المان به ایران هم ممنوع است؟

 11. مهدی رضایی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  برای پرواز به کانادا موقع ورود به هواپیما کارت واکسن اجباریه؟ از راهی که ما داریم میریم گفتن نه ۱۴ روز قرنطینه میشیم ولی بعضی ها میگن که موقع سوارشدن هواپیما اجباریه این حرفشون درسته؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   کارت واکسن الزامیه

   1. مهدی رضایی می‌گوید

    نمیشه بدون کارت واکسن با تست منفی pcr وارد شد؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام مهدی عزیز 🙂
     خیر

 12. دانیال می‌گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما در صورت داشتن کارت واکسن برای بازگشت از ترکیه به ایران همچنان باید تست pcrبدیم یا خیر؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دانیال عزیز 🙂
   چه واکسنی زدین و چقد از دز دومش گذشته؟

 13. پارسا گرامی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ما برای کانادا اقدام کردیم و از طریق استارت آپ داریم میریم وکیلمون گفتش که از این طریق بدون زدن واکسن هم میتونین ورود کنین فقط قرنطینه میشین
  سوالم اینه که برای ورود به خوده هواپیما تو ایران واکسن میخواد یا نه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   بله کارت واکسن دیجیتال می‌خواد.

 14. فرهادی می‌گوید

  سلام با توجه به بخشنامه ی جدید پروازهای ترانزیتی قطری تکلیفش چی میشه؟ قرنطینه شامل پروازهای ترانزیتی که نمیشه درسته؟ حتی با داشتن کارت واکسن هم باید تست بدیم؟

  1. امیر می‌گوید

   سلام جناب برای رفتن به استانبول. فقط زدن دو دوز واکسن مورد تایید و کارت واکسن دیجیتال کافیه؟ یا تست هم باید بدیم برای رفتن پرواز ما ۱۰ دی هست

 15. نگین محپدی می‌گوید

  سلام برای خروج از کشور به مقصد بغداداد حتما باید دو دز واکسن واکسن زده بشه؟؟
  یعنی نمیشه یک دز؟؟ ویک سوال دیگه میشه فاصله بین دز از 20 روز کمتر باشه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نگین عزیز 🙂
   فارغ از اینکه واکسن زدید یا خیر، باید تست منفی کرونا رو همراه داشته باشید.

 16. بابک وزیریان زاده می‌گوید

  آیا الان پرواز به لندن از تهران و بازگشت از لندن به تهران با ه‌واپیمایی امارات برقرار است؟ دوم دیماه ۱۴۰۰

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بابک عزیز 🙂
   روی سایت علی‌بابا پروازها رو چک کنید. اگر اونجا باشه، پس برقرار هست.

 17. علی می‌گوید

  سلام برای کشور پاناما احتیاج‌به‌ویزا است؟

 18. قادری می‌گوید

  سلام. با توجه به شیوع سویه جدید امیکرون شرایط پذیرش هتل و پرواز های داخلی مسافر به چه صورت است برای کسانی که واکسن نزدند؟ آیا می شود با تست PCR سفر داخلی داشت ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   حتی با وجود شیوع امیکرون، هنوز واکسن یا تست کرونا در سفر داخلی اجباری نیست. علاوه‌براین، درباره تست کرونا زمان پذیرش هتل از اونجا که قانون یکپارچه‌ای وجود نداره، بهتره تماس بگیرید و از هتل موردنظرتون بپرسید.

 19. منفرد می‌گوید

  سلام.من ارمنستان هستم و قصد بازشگت به ایران رو دارم.دو دوز واکسن هم زدم و qr code هم دارم.ایا لازمه برلی برکشت به ایران بازم تست pcr بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام. خیر 🙂

  2. امیر می‌گوید

   سلام جناب برای رفتن به استانبول. فقط زدن دو دوز واکسن مورد تایید و کارت واکسن دیجیتال کافیه؟ یا تست هم باید بدیم برای رفتن پرواز ما ۱۰ دی هست مچکرم

 20. حبیب می‌گوید

  سلام ، وقت بخیر
  من می خواستم بدونم با ویزای مولتی ۳ ساله ۹۰ روزه تایپ c از فرانسه مجاز به سفر هستم ؟چون دوسال پیش گرفته بودم که کرونا امد و استفاده نکردم .

 21. حبیب می‌گوید

  سلام .وقت بخیر
  حبیب هستم
  من ویزای مولتی 3 ساله تایپ cاز فرانسه دارم .افغان هستم ودر دوسال گذشته به خاطر کرونا نرفتم حالا اینکه مجاز به سفر به فرانسه هستم واینکه کارت واکسن دیجیتال برایم صادر نمیشه چه کار کنم ممنمون راهنمای کنید .

 22. وانیا می‌گوید

  سلام، من برای یک سفر ۵ روزه به ترکیه، یه pcr باید در ایران بدم موقع رفت و یک pcr هم در ترکیه موقع برگشت؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   بستگی به مدت سفرتون داره.

 23. مریم می‌گوید

  سلام خسته نباشید من دو دوز واکسن سینوفارم رو زدم و تاریخ دوز دومم حدودا دوماه پیش بود
  حالا برای سفر به ترکیه و برگشت به ایران نیاز به تست دارم یا با کارت واکسن دیجیتالی امکانش هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مریم عزیز 🙂
   کارت واکسن معتبر داشته باشین نیازی به تست نیست.

 24. سارا می‌گوید

  سلام
  لطفا قوانین برگشت به ایران از سوئد رو بفرمایید
  کارت واکسن کافی نیست ؟

 25. حشمت سلطانی می‌گوید

  سلام خسته نباشید من یک تبعه افغان هستم و ویزای سه ماهه ایران رو به تازگی گرفتم و وارد ایران شدم و ویزای سه ماهه آلمان هم تا هفته آینده به دستم میرسد طبق قوانین بلیط رفت و برگشت من میتونم ده روز مانده به اتمام ویزای ایرانم برگردم؟؟؟ آخه رو ویزام نوشته یکبار ورود روی ویزای ایرانم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حشمت عزیز 🙂
   اگر نوشته یک بار ورود، احتمالا نمی‌تونید مجدد برگردید. با این حال بهتره این موضوع رو از افرادی که به طور تخصصی در حوزه مهاجرت و ویزا فعالیت می‌کنن، بپرسید.

 26. احسان می‌گوید

  سلام. با توجه به شیوع سویه جدید امیکرون شرایط پذیرش مسافر از انگلیس به چه صورت است؟
  آیا در بدو ورود بایستی در قرنطینه نشخص شده اقامت داشت یا می توان در خانه دوران قرنطینه را سپری کرد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احسان عزیز 🙂
   آخرین خبرو اینجا بخونین:
   https://www.alibaba.ir/mag/new-uk-laws/

 27. شیما می‌گوید

  سلام وقت بخیر .برای کسانی که در ایران دوز سوم واکسن رو آسترازنکا زدن و میخوان به سوئد سفر کنن آیا ترانزیت در فرودگاه فرانکفورت نیاز به تست pcr داره ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شیما عزیز 🙂
   همچنان مهم‌ترین شرایط سفر خارجی، تست منفی کرونا هست.

 28. حسین می‌گوید

  سلام برای برگشت به ایرن از ترکیه نیاز به تست پی سی آر هستش یا خیر؟؟
  من هر دودوز واکسن سینو رو زدم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حسین عزیز 🙂
   کارت واکسن گرفتین؟

 29. Sh می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  برای سفر هوایی به ترکیه علاوه بر کارت واکسن، تست pcr هم نیاز هست یا خیر؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   واکسنی که زدین چی بوده و چند دز زدین؟

 30. مهدی سبز می‌گوید

  شنبه ۲۰آذر تهران به کیش پرواز دارم با شرکت هواپیمایی ماهان کارت واکسن یا تست کرونا لازمه؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهدی عزیز:)
   همچنان هیچ بخشنامه‌ای برای اجباری بودن کارت واکسن اعلام نکردن، بنابراین نمی‌شه گفت زدن واکسن ضروری هست.

 31. آرش می‌گوید

  سلام من کمی گیج شدم. آیا برای خروج از ایران به کارت واکسن نیاز هست؟ شما در یه جا پاسخ دادید خیر ولی جای دیگه گفتید بله؟ من تست PCR منفی دارم و مشکلی نیست ولی سوال من کارت واکسنه.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام آرش عزیز 🙂
   ببینید مسئولان ایران کاری ندارن که شما با کارت واکسن یا تست بخواید از کشور خارج شید، چون خروج از کشور برای ایران مسئولیتی به همراه نداره. اما از اون سمت باید ببینید کشور مقصد شما چه شرایطی داره. به هر حال شما می‌خواید وارد خاک اون کشور بشید و باید ببینید کشور مقصد درباره این موضوع چه قوانینی وضع کرده. بعضی کشورها به داشتن کارت واکسن اصرار دارن، اما عموما نتیجه منفی تست کرونا کفایت می‌کنه.

 32. یوسف علیزاده می‌گوید

  سلام ، روز به خیر
  من هردو دوز واکسن فایزر را در ترکیه زدم جهت مسافرت به ترکیه باز نیاز به تpcr هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام یوسف عزیز 🙂
   بله.

 33. رکن الدین انصاری می‌گوید

  خواهشمند است قوانین ورودی به انگلیس را در خصوص واکسیناسیون و تست کرونا برای اینجانب ارسال فرمایید که بتوانم بلیط هواپیما را از طریق سایت شما خریداری نمایم.

 34. داود می‌گوید

  سلام
  وقت بخیر
  برای سفر به گرجستان هم باید ۱۴ روز از دوز دوم هم باید بگذره
  اگه یک دوز را زده باشیم چی؟
  یا ۲ دوز زده باشیم قبل از گذشت ۱۴ روز میشه تست pcr داد و سفر کرد

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام داود عزیز 🙂
   برای خروج از ایران کارت واکسن الزامی نیست، اما شرایط کشور مقصد رو باید در نظر گرفت و ممکنه لازم باشه. در مجموع تست pcr الزامی هست.

 35. محسن تقئی می‌گوید

  جالبه. من تازه عضو و مشتری شدم و راضی هستم

 36. توسلی می‌گوید

  سلام روز بخیر من با ویزای دانشجوئی کانادا می توانم پروازی از کانادا به ایران بگیرم که ابتدا با ایرکانادا یک توقف در آمستردام دارد و بعد با ترکیش ایرلاین یک توقف در استانبول داشته و مقصد نهائی هم ایران باشد؟

 37. خراسانی می‌گوید

  سلام وقت خوش، من برای دی ماه پرواز دارم به آلمان،نکته مهم این هست که پت عزیزم رو هم میخواهم ببرم،برای تهیه بلیط از سایت شما گزینه ای برای تهیه بلیط پت وجود نداره،بفرمایید باید چکار کنم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   برای چنین مواردی حتما با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 38. زهرا می‌گوید

  سلام
  ببخشید برای پرواز عراق کارت واکسن اجباریه؟زهرا

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام زهرای عزیز 🙂
   چه واکسنی زدین؟ کارت دیجیتال هم داشته باشین کافیه

 39. سارا می‌گوید

  با سلام
  برای ازمایش کرونا سفر دبی هنگام برگشت، آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ماهان در دبی رو کجا میتونم پیدا کنم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سارا عزیز 🙂
   از این آدرس: https://www.alibaba.ir/mag/pcr-laboratory/

 40. nina می‌گوید

  با سلام! ببخشید من روز جمعه از فنلاند به مقصد ایرات پرواز دارم و کارت واکسن ندارم اما تستPCR را حتما همراهم خواهم داشت ایا میتوانم وارد ایران شوم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نینا عزیز 🙂
   داشتن نتیجه منفی تست PCR همچنان مهم‌ترین شرایط ورود به کشورهاست.

 41. مجید می‌گوید

  سلام ۵آذر پرواز دارم به گرجستان، کارت واکسن دیجیتال هم دارم ، نیاز به تست هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مجید عزیز 🙂
   واکسنی که زدین چی هست؟

 42. یوسف علیزاده می‌گوید

  سلام ، عصر به خیر
  من هر دو دوز را در ترکیه دریافت کردم و بیش از دو ماه گذشته ، جهت برگشت به ایران تست لازم است یا نه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام یوسف عزیز 🙂
   بله

 43. امیر می‌گوید

  سلام
  من با قشم ایر سفر به ترکیه خواهم داشت. به همراه همسر و دو فرزند ۱.۵ و ۹.۵ ساله. ممنون میشم بفرمائید در رفت و برگشت کدوم افراد خانواده من نیاز به تست pcr خواهند داشت.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام امیر عزیز 🙂
   اغلب ایرلاین‌ها برای افراد زیر 12 سال تست PCR رو اجباری نکردن.

 44. مهرنوش می‌گوید

  سلام، میخواستم بپرسم برای سفر توریستی به ایران حتما کارت واکسن لازم هست یا تست PCR منفی کفایت میکنه؟ با تشکر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهرنوش عزیز 🙂
   برای سفر به ایران، تست PCR منفی مهم‌ترین شرط اجازه پرواز هست.

   1. داود می‌گوید

    سلام خسته نباشی الان من ترکیه ام زن و بچه امم می‌خوام بلیط بگیرم بیان ،واکسن نزده خانمم چون ۱۰روز بچه ام به دنیا اومده ،می توانم براشون بلیط بگیرم

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام داود عزیز 🙂
     تست منفی PCR کافی هست و نیازی به کارت واکسن نیست.

     1. فرشته میرزایی می‌گوید

      سلام وقتتون بخیر همسر بنده واکسن زده اما کارت براشون صادر نشده قصد داریم دی ماه به ترکیه سفر کنیم میخواستم بدونم با تست pcr میتونن وارد ترکیه بشن؟

     2. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

      سلام فرشته عزیز 🙂
      حتما باید کارت واکسن داشته باشین.

   2. معصومه می‌گوید

    سلام خسته نباشید من میخواهم تاریخ ۹ازهامبورگ به تهران سفر کنم آیاواکسن لازیم است یافقد تیست انجام بیدم

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام معصومه عزیز 🙂
     برای خروج از ایران کارت واکسن الزامی نیست، اما شرایط کشور مقصد رو باید در نظر گرفت و ممکنه لازم باشه. در مجموع تست pcr الزامی هست.

 45. پیمان می‌گوید

  سلام
  من مقیم آلمان هستم دو دوز واکسن بیون تک دریافت کردم و کارت واکسن در آلمان دریافت کرده ام. با توجه به اینکه پاسپورت من ایرانی است در هنگام خروج از ایران نیاز به کارت واکسن صادره از وزارت بهداشت ایران دارم؟

 46. محمد علی می‌گوید

  سلام میخواستم بپرسم که با توجه به قوانین جدید و حال حاضر،اگر من کارت واکسن نداشته باشم وصرفا تست pcr من منفی باشه میتونم بدون کارت واکسن از گیت فرودگاه ایران رد بشوم وبروم ترکیه،داشتن کارت واکسن اجباری هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمدعلی عزیز 🙂
   باید کارت واکسن داشته باشین

 47. علی می‌گوید

  سلام
  میخواستم بپرسم اگه من یه تست پی سی آر بگیرم و برم ترکیه و کمتر از چهار روز دیگه بخوام برگردم آیا دوباره برای ورود به ایران باید تست بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   بله.

 48. غف می‌گوید

  سلام من و نوزاد چهار ماهه ام از بلژیک راهی ایران هستیم (بروکسل استانبول تهران) من واکسن زدم ، آیا بازهم تست کرونا مورد نیاز هست ؟ و این تست را در کجا از من میخواهند ؟ تهران یا استانبول؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   بله به تست کرونا پیش از سوارشدن به پرواز نیازه.

 49. هوادار می‌گوید

  سلام.
  وقتتون بخیر و شادی
  لطفا اطلاعات سایتتون رو به روز کنید.
  آخرین به روز رسانی مربوط به 15 مهر ماه هست یعنی 35 روز پیش

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام هوادار عزیز 🙂
   در صورتی که موضوع جدیدی اعلام نشده باشه، مطلب به روز نخواهد شد.

 50. مسعود می‌گوید

  درود بر شما و عرض ادب
  من تست pcr خود و خانواده را جهت پرواز استانبول از بیمارستان کیش گرفتم،
  برای دریافت بلیط چه شرکتهای هواپیمایی تست بیمارستان کیش را قبول میکنند؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مسعود عزیز 🙂
   به لینک زیر مراجعه کنید تا فهرست آزمایشگاه‌های مورد تایید رو ببینید.
   https://www.alibaba.ir/mag/pcr-laboratory/

 51. محمد می‌گوید

  سلام
  برای سفر به ترکیه تزریق دو دوز واکسن اجباری میباشد؟
  لطفاً جوابی که بقیه دادید رو کپی و پست نکنید لطفاً بگید اره یا نه
  «می‌دونم تست pcr الزامیه»

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   هیچ جا تا این لحظه تزریق واکسن رو جزو شرایط سفر اعلام نکرده. شما باید تست PCR و نتیجه منفی اون رو همراه HES Code داشته باشید.

   1. محمد می‌گوید

    خیلی ممنونم از پاسختون
    همیشه بهترین ها رو برای علی بابا ارزومندم

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     خوشحالیم که همراه شما هستیم.
     سپاس

 52. Yazdan می‌گوید

  سلام وقت بخير
  براي ورود به شهر سليمانيه كردستان تست پي سي ار كافيه !؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام یزدان عزیز 🙂
   در حال حاضر بخشنامه‌ای برای لزوم تست PCR در سفرهای داخلی وجود نداره.

 53. فاطمه می‌گوید

  سلام .شرایط سفر به گرجستان در حال حاضر چه چیزایی هست …من دو دوز واکسن سینوفارم زدم بازهم لازمه تست پی سی آر بدم؟و اینکه اون آزمایشگاه های مجاز قشم ایر مورد تایید گرجستان هم هست یا خیر و چند ساعت قبل تست لازمه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فاطمه عزیز 🙂
   تا این لحظه سفر به هیچ مقصدی با شرایط واکسن کرونا نیست و باید در هر صورت نتیجه منفی تست کرونا رو همراه داشته باشید.

 54. ستاره می‌گوید

  سلام من و فرزندم دوهفته دیگه از آلمان به ایران پرواز داریم و هر دو دوز واکسن رو هم زدم بازم نیاز به تست منفی دارم یا لازم نیست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ستاره عزیز 🙂
   برای ورود به ایران، داشتن نتیجه منفی تست PCR الزامی هست.

 55. محمد علی می‌گوید

  سلام پرواز های توریستی به گرجستان برقرار می باشد یا خیر؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد علی عزیز 🙂
   بهتره که سایت رو بررسی کنین تا به روز ترین نتایج و قیمت‌ها رو ببینین.

 56. دنا می‌گوید

  با عرض سلام و ادب خدمت کارشناس محترم

  اگر مسافری که هر دو دوز واکسن خود را چند ماه قبل زده و اتفاقا دو ماه قبل هم کرونا گرفته است و قصد سفر به ایران از انگلستان، با ترکیش ایر لاین را دارد، به چه مدارکی از بابت کرونا نیازمند است ؟

  2_اگر تست pcr نیاز است، تکلیف چیست؟ چون احتمال دارد که به سبب این که دو ماه قبل کرونا گرفته باز جواب تست مثبت بیاید.(در انگلستان می گویند کسی که کرونا گرفته تا 90 روز هر وقت تست بدهد جواب مثبت خواهد شد. اما این شخص به هیچ وجه ناقل نیست و خطری برای اطرافیان ندارد. )

  از توجه شما بزرگوار سپاس گزارم🌹

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دنا عزیز 🙂
   تا زمانی که نتیجه منفی تست کرونا رو نداشته باشین، امکان سفر نخواهید داشت.

 57. فرزان می‌گوید

  سلام
  برای ورود به ایران از سوئد اگر واکسن نزده باشیم تست کفایت میکنه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فرزان عزیز 🙂
   در حال حاضر داشتن نتیجه منفی تست کرونا مهم‌ترین شرط پرواز هست.

 58. علیرضا صالحی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر ، من سفر ۶ روزه به ازمیر داشتم و پرواز و هتل را از طریق علی بابا رزرو کردم در حال حاضر در ازمیر حضور دارم و تاریخ ۲۶ اکتبر باید به ایران برگردم ، سابقه واکسیناسیون دو دوز با واکسن آسترازنیکا رو دارم و هنگام خروج از ایران تست منفی کرونا ارائه دادم ، برای بازگشت نیاز به انجام تست مجدد هست یا خیر ؟ ، با توجه به اینکه در مطلب فوق ذکر شده در صورت کامل بودن واکسیناسیون نیازی به انجام کار بیشتری نیست ،،، ممنونم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علیرضا عزیز 🙂
   برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 59. پیمان می‌گوید

  سلام، من روز ۵ شنبه ۲۸ اکتبر از المان به ترکیه (استانبول) با Türkish Airline پرواز دارم بعد از چند ساعت هم از استانبول به تبريز با Iran Airtour پرواز دارم در ضمن من دو دوز واکسن Biontek در برلين تزریق کردم کارت تزریق و App تائید را هم در تلفنم موجود است. میخواستم بدانم باز نیازی به ارائه تست PCR است یا نه?

  1. محمد می‌گوید

   سلام پیمان جان
   انجام تست pcr الزامیست

  2. محمد می‌گوید

   سلام پیمان عزیز
   انجام تست PCR در محدوده 96 ساعت به پرواز با ارائه جواب منفی در کلیه پروازهای ورودی به ایران در خصوص مسافران بالای 8 سال الزامی می باشد.

 60. محمد می‌گوید

  سلام
  ایام به کام
  آیا برای تور های عمان و دبی با توجه به تزریق 2 دوز واکسن و جواب تست کووید منفی نیاز به تست در فرودگاه مبدا و مقصد(چه زمان رفت و چه زمان برگشت) هست؟
  دستبند الکترونیکی و قرنطینه چطور؟
  سپاس از شما

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 61. پدرام می‌گوید

  سلام. من در سوییس اقامت دارم و دو دوز واکسن مدرنا زدم. به تازگی برای کاری به ایران آمدم و میخواهم برگردم. با توجه به اینکه کشور محل اقامتم (سوییس) و ایرلاینی که با آن سفر میکنم (ترکی) هر دو گواهی واکسنم را معتبر میدانند ایا باز نیاز به تست پی سی ار هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام پدرام عزیز 🙂
   برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 62. صبا می‌گوید

  سلام و خسته نباشید،
  برای ورود به ایران از آلمان آیا فقط تست pcr کفایت میکنه یا فرد ملزم به دریافت دو دوز واکسن هست؟
  من به عنوان مسافر ترانزیت در ترکیه توقف خواهم داشت، آیا فرمی رو باید برای ترکیه پر کنم؟
  ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام صبا عزیز 🙂
   برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 63. علیرضا می‌گوید

  با سلام
  لطفا بفرمایید برای سفر به اتریش با داشتن ویزای تحصیلی کارت واکسن نیاز هست یا فقط تست منفی pcr ؟
  با سپاس

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علیرضا عزیز 🙂
   برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 64. Elly می‌گوید

  سلام برای سفر به ایران داشتن ۲ دوز واکسن لازم هست ؟ يا که با داشتن تست کرونا میشه سفر کرد به ایران؟ چون شنیدم میخان دو دوز واکسنرو اجباری کنند

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام المیرا عزیز 🙂
   برای سفر به مقاصد خارجی و حتی برای ورود به ایران، علی‌رغم تزریق واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون، همچنان داشتن نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار کافی از مهم‌ترین شرایط پرواز هست که باید رعایت بشه.

 65. میرشاهین صفوی می‌گوید

  با سلام و عرض ادب ایا جهت ورود به ونزویلا کارت واکسن و جواب ازمایش به همراه همراه بلیط رفت و برگشت کافی است؟
  اتوریزیشن فرودگاهی چیست و ایا برای ورود به ونزویلا لازم است؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام میرشاهین عزیز 🙂
   طبق بخشنامه‌های فعلی برای پروازهای خارجی داشتن نتیجه منفی تست کرونا الزامی هست.

 66. فرزاد می‌گوید

  سلام من دوز دوم واکسن سینوفارمو توی ایران زدم و بعد رفتم استانبول. روزی که بر می گردم 13 روز از دوز دومم گذشته. برای برگشت از ترکیه نیازی به پی سی آر نیست دیگه؟ ( کارت واکسنم همرامه اما ترجمه انگلیسی نیست)

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فرزاد عزیز 🙂
   تا این لحظه تنها بخشنامه‌ای که اومده این هست که برای ورود به ایران تست منفی PCR الزامیه.

 67. شیما می‌گوید

  سلام من اگه امروز برم دوبی و 5 روز بعد بخوام برگردم باید دوباره تو دوبی تست کرونا بدم تا بتونم بیام ایران؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شیما عزیز
   برای سفر به ایران داشتن نتیجه تست منفی کرونا الزامی هست.

 68. ساره می‌گوید

  سلام وقت شما بخیر

  آیا سفربه عمان بدون تور در این شرایط فعلی کرونا امکان پذیر هست؟

  ایا نیاز به تست در فرودگاه عمان هنوز برقرار می باشد؟
  با تشکر از شما

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ساره عزیز 🙂
   طبق اخرین آپدیت، شما امکان پرواز به عمان با رعایت قوانین سفر مثل واکسیناسیون و انجام تست pcr و رعایت مابقی شرایط قبل سفر دارید.

 69. یوسف می‌گوید

  سلام من دو دوز واکسن سینوفارم زدم و کارت واکسن دیجیتال هم دارم برای بازگشت به ایران از ترکیه طبق قوانین فعلی نیازی به انجام pcr هست یا خیر ممنونم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام یوسف عزیز 🙂
   برای بازگشت از ترکیه، داشتن نتیجه منفی تست PCR الزامی هست. در مطلب زیر درباره این موضوع به طور کامل توضیح داده شده است.
   https://www.alibaba.ir/mag/cov/

 70. ارمان می‌گوید

  سلام. من دو دوز واکسن خودمو زدم. میتونم برم ترکیه. تست PCR ندارم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام آرمان عزیز 🙂
   طبق قوانین کشور ترکیه، همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR برای سفر به این کشور الزامی هست.

 71. مسعود می‌گوید

  سلام براي سفر به تركيه حتما يايد كارت واكسن داشته باشيم،يا تست منفيpcrكفايت ميكنه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مسعود عزیز 🙂
   به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR به مدت 72 ساعت قبل پرواز برای ورود مسافران به ترکیه برای افراد 6 سال به بالا الزامی هست. در این مرحله کارت واکسن اجباری نیست.

 72. فرناز می‌گوید

  سلام
  برای سفر به قطر چه واکسنی مورد تایید است؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فرناز عزیز 🙂
   برای آشنایی با واکسن‌های موردتایید هر کشور مطلب زیر رو مطالعه کنید.
   https://www.alibaba.ir/mag/approved-vaccines/

 73. طاهر می‌گوید

  با سلام
  برای سفر به فرانسه سینوفارم مورد تایید است؟ چون من سینوفارم زدم.
  و اطلاعات مربوط به فرانسه و لطف کنید بزارید و اینکه آیا فرمی باید تکمیل کنیم برای سفر؟
  آیا برای ترجمه واکسیناسیون باید به انستیتو پاستور مراجعه کرد؟
  با تشکر

 74. مجید می‌گوید

  برای سفر ب انگلستان چه واکسنی مورد تایید است؟برای شهروند انگلیس هم ک از ایران بخاد بره واکسن لازمه بزنه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   فقط واکسن‌‌های مورد تایید اتحادیه اروپا

 75. مجید می‌گوید

  اطلاعات مربوط ب انگلستان هم بگذارید.تشکر

 76. سارا می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من دو دوز واکسن فایزر ماه پیش دریافت کردم کارت هم دارم. برای ورود به ترکیه از کشور صربستان باید تست کرونا بدم؟
  برای بازگشت به ایران از ترکیه چطور؟
  پروازم 7 روز آیندست

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   اگه کارت واکسن معتبر داشته باشین، طبق قوانین فعلی نیازی به تست نیست

 77. مهتاب می‌گوید

  سلام من هفته دیگه از ایتالیا به ایران با ترکیش ایرلاینز پرواز دارم. هر دو تا دوز واکسنم رو زدم. ایا نیاز هست تست پی سی ار بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   کارت واکسن دارین؟

   1. کاترین می‌گوید

    سلام
    من برای هفت اکتبر با هواپیمایی قطر از آمریکا به ایران بلیت دارم هردو دز واکسن رو زدم کارت واکسیناسیون هم دارم احتیاج به تست PCR هست؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام 🙂
     اگر واکسن مورد تایید سازمان جهانی بهداشت رو زده باشین و کارت همراهتون باشه، مشکلی براتون پیش نمیاد

 78. حمید رضا می‌گوید

  سلام وقت بخیر من دو دوز واکسن کرونا زدم و کارت هم دارم ،برای سفر به ایران باید تست بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   چه نوع واکسنی و در چه کشوری زدین؟

 79. نازنین می‌گوید

  سلام. با توجه به اعلام لیست ازمایشگاهایی که تست PCR میگیرند و اینکه ازمایشگاه ها فقط در مراکز استان واقع شدند و قوانین منع تردد بین شهر ها تکلیف افرادی که فاصله زیادی تا مراکز تست PCRدارند و پرواز خارجی دارند چیست؟
  ولی مراکز دولتی داخل شهرستان اقدام به گرفتن تست و ارسالش به مراکز استان دارند. ایا در این شرایط پیک کرونا حضور در همان ازمایشگاه داخل لیست الزامی است یا همین تست مراکز دولتی که با تایید مراکز استان است کفایت میکند؟
  من 18مرداد به مقصد لندن با شرکت ایران ایر پرواز دارم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نازنین عزیز 🙂
   لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید ایرلاین‌ها در مقالات زیر آمده:

   https://www.alibaba.ir/mag/pcr-laboratory/

   https://www.alibaba.ir/mag/cov-austrian-airlines/

   https://www.alibaba.ir/mag/cov-kish-airliens/

   https://www.alibaba.ir/mag/cov-qeshmair/

 80. مطلق می‌گوید

  سلام.
  خواهرم مقیم ترکیه هست. دو دوز واکسن فایزر را تزریق کرده. برای سفر به ایران یا برگشت به ترکیه نیاز به تست پی سی ار دارد یا خیر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   اگه کارت واکسن داشته باشین خیر 🙂

 81. حمیدرضا می‌گوید

  سلام دو دوز واکسن رو زدم برای دوم آگوست ازطریق پرواز قطرازترکیه به مقصدایران پرواز دارم نیاز به تستPCRداره؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حمیدرضای عزیز 🙂
   کارت واکسن دارین؟

 82. مینا می‌گوید

  سلام
  من فقط یکماه از ویزای ۵ساله کانادام‌مونده،الان امکان پرواز به تورنتو هست؟واکسنم نزدم

  1. سمیرا میرالماسی می‌گوید

   سلام مبینا عزیز
   با توجه به اینکه این زمان خیلی کم هست، احتمال اینکه هزینه‌های زیادی پرداخت کنید و در نهایت برای اقامت به مشکل بخورید، خیلی زیاد هست. پیشنهاد می‌کنیم برای تجربه یک سفر امن و بدون نگرانی، پیش از تهیه بلیط، اقدام به تمدید ویزا کنید.

 83. نینا می‌گوید

  پیشاپیش ممنون از کمکتون
  من اقامت آلمان را دارم سوالم اینکه آیا امکان بسته شدن مرز هوایی ایران هست؟ و اگر مرز بسته شود من میتوانم به المان برگردم بلیط رفت و برگشت به ایران را دارم با قطر
  اطف میکنین جواب بدین

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   اگه اقامت داشته باشین میتونین برین

 84. سلیمی می‌گوید

  سلام
  برای سفر به کانادا با پرواز قطر دانشجو هستم برای تعداد ساک ها و وزن اون سوال داشتم آیا کل بار وزن میشه و یا هر چمدان باید وزن مشخص داشته باشه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام خانم سلیمی عزیز 🙂
   قانون میزان بار مجاز برای هواپیمایی‌های مختلف فرق داره.
   این مقاله میتونه کمک کنه:
   https://www.alibaba.ir/mag/airline-luggage-restrictions/

 85. مریم می‌گوید

  سلام من دوز دوم واکسن رو تقریبا دوفته پیش دریاف کردم وایا دوباره باید تست pcrداشته باشم ،تست انتی گن هم دادم ،برای پرواز قطری از اتریش به ایران

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مریم عزیز 🙂
   اگه کارت واکسن داشته باشین ایرادی نداره

  2. محمد می‌گوید

   سلام من از لیسبون به تهران رفت وبرگشت دارم ۴۵روز دیگه.
   ۱-ایا میتونم تاریخ بلیط را ۱۰روز زودتر بگیرم هزینه اش چقدر میشه.
   ۲- من از هر دو نوبت واکسنم ۵روز گذشته میتونم بدون ازمایش بیام ایران یا باید تست بدن. ممنون

 86. Sajad.naseri2007@gmail.com می‌گوید

  با سلام
  واسه ورود به ایران حداکثر تست PCR کرونا با چقدر باشه. 96 ساعت یا 72?

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   72 ساعت

 87. مولود می‌گوید

  سلام. من 24 تیر بلیط سفر به ترکیه و 30 تیر بلیط بازگشت دارم. برای بازگشت به ایران نیاز به انجام تست کرونا در ترکیه هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مولود عزیز 🙂
   همونطور که میدونین، این قوانین خیلی زود به زود عوض میشن و اولین تیمی که اطلاعیه‌های جدید رو دریافت میکنه، تیم 24 ساعته پشتیبانی هست.
   درخواستتون رو اینجا وارد کنین تا بررسی بشه (https://www.alibaba.ir/profile/ticketing) یا اینکه برای پاسخگویی سریع‌تر با تیم پشتیبانی 24 ساعته تماس بگیرین: 02143900000

 88. میلاد می‌گوید

  با سلام،
  بر اساس تازه ترین دستور االعمل وزارت بهداشت و درمان ایران،همه مسافران ورودی به ایران از اتحادیه اروپا که دو دوز واکسن دریافت کرده اند و یا به عبارتی دوره واکسیانسیون خود را کامل کرده اند،در صورتی که گواهی واکسیانسیون به همراه داشته باشند، نیاز به انجام تست پی سی آر نیست. آیا انگلستان نیز شامل این دستورالعمل میشود؟

 89. امیررضا می‌گوید

  با سلام
  من بلیط رفت و برگشت از تهران به افریقا جنوبی برای ۳ مرداد و برگشت ۱۵ مرداد دارم. دو دوز واکسن هم زدم . ایا برای برگشت به ایران هواپیما قطر ایرویز با توجه به اینکه ایرانی هستم و می خوام وارد ایران بشم منو پذیرش می‌کنند؟!

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام امیررضای عزیز 🙂
   با توجه به اینکه واکسن زدین و کارت واکسن دارین، فعلا مشکلی نیست، مگر اینکه تا اون موقع، اطلاعیه و قوانین جدید صادر بشه

 90. لیلی می‌گوید

  با سلام
  یکی از دوستانم که دو دوز واکسن کووید رو تزریق کردن قصد سفر از شهر تولوز فرانسه به تهران رو دارن.
  آیا محدودیت پرواز در روزهای آتی برای ایشون وجود خواهد داشت؟ با توجه به اینکه طبق لیست پروازهایی که شما ارائه کردید پروازهای مختلفی در روزهای آینده از این شهر به تهران وجود داره

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام لیلای عزیز 🙂
   همونطور که میدونین، قوانین خیلی زود به زود عوض میشه اما فعلا در این مورد اطلاعیه جدیدی نیومده 🙂

 91. بابک کدخدا می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من قصد سفر به یونان دارم ایا با تست کرونا میتونم به یونان برم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   بله 🙂
   البته نیاز به ویزا هم هست

 92. مهین رحمتی می‌گوید

  سلام من 5شنبه هفته قبل تست مثبت شد این 5شنبه 14روز قرنطینه تمام میشه آیا میتونم بلیط هواپیما بگیریم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهین عزیز 🙂
   باید ببینین ایرلاینی که ازش بلیط می‌خرین چه شیوه‌نامه‌ای داره

 93. شهرزاد می‌گوید

  من درترکیه هر 2 دوز واکسن کرونا رو دریافت کردم و کارت واکسیانسیون هم دارم. آیا برای ورود به ایران با پرواز ماهان باز هم به تست کرونا نیاز هست؟؟ برای برگشت و ورود به ترکیه چطور؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام شهرزاد عزیز 🙂
   درخواستتون رو اینجا وارد کنین تا بررسی بشه (https://www.alibaba.ir/profile/ticketing) یا اینکه برای پاسخگویی سریع‌تر با تیم پشتیبانی 24 ساعته تماس بگیرین: 02143900000

 94. مریم می‌گوید

  سلام وقت به خیر
  پروازهای برای نیوزلند و استرالیا کی باز میشوند؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مریم عزیز 🙂
   به محض باز شدن می‌تونین روی سایت ببینین

 95. محمد می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من شنبه تست دادم و جوابش اومد حالا فردا می‌خواهم از ترکیه برگردم آيا دوباره تست
  بدم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   اگه تازه تست دارین و آزمایشگاهتون معتبر و مورد تایید بوده، نیازی به تست مجدد نیست

 96. نیلوفر می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم من بخوام بلیت بگیرم برای ترکیه چه کارایی باید انجام بدم چه مدارکی نیازه و اینکه آزمایش کرونا باید کجا بدم و کی بدم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نیلوفر عزیز 🙂
   قدم اول اینه که بلیط رو از این لینک بخرین: https://www.alibaba.ir/iranout

   بعدش که ایرلاین شما مشخص شد، از آزمایشگاه‌های مورد تایید اون ایرلاین تست بدین که اطلاعاتش اینجا هست: https://www.alibaba.ir/mag/pcr-laboratory/

   در ضمن برای سفر توریستی، یکی از مرزها هم باز شده که اطلاعاتش اینجا هست: https://www.alibaba.ir/mag/turkey-covid-tourism/

 97. صویانا می‌گوید

  با سلام و درود چه زمانی مرز ایران به فرانسه بازگشایی خواهد شد

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   این مقاله رو بخونین و اگه سوالی داشتین بپرسین:
   https://www.alibaba.ir/mag/eu-travel-covid/

 98. ساناز می‌گوید

  سلام،آیا قبل از دریافت ویزا میتوان اقدام به خرید بلیت کرد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ساناز عزیز 🙂
   بله میشه اما بهتره اول ویزاتون رو بگیرین چون ممکنه تا تاریخ سفر نتونین اقدام کنین و از سفر جا بمونین 🙂

 99. ارسلان مرادی می‌گوید

  سلام.
  لطفا بفرمایید،پروازهای ایران به مقصد عمان کی شروع میشود

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ارسلان عزیز 🙂
   می‌دونین که قوانین زود به زود دارن عوض میشن؛ پروازها اگه موجود باشن روی وب‌سایت می‌تونین ببینین

 100. سارا می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم پرواز گرجستان برقرار هست یا نه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سارای عزیز 🙂
   می‌تونین روی وب‌سایت چک کنین:
   https://www.alibaba.ir/iranout

 101. محبوبه می‌گوید

  با سلام لطفاً بفرمایید پروتزهای ایران ایر به مقصد وین کنسل شده؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محبوبه عزیز 🙂
   اگه پرواز داشتین، شماره سفارشتون رو لطف کنین تا بررسی بشه

 102. Marzie می‌گوید

  سلام وقت‌بخیر بلیط استانبول تهران رو از علی‌بابا خریدم و ساعت بلیط 14.15 هست
  می‌خوام بدونم به ساعت ایرانه یا استانبول؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مرضیه عزیز 🙂
   این ساعت با ساعت محلی مبدا نوشته شده

 103. نیما می‌گوید

  سلام
  پروازهای ایرانی به مقصد ازمیر از چه زمانی شروع میشه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نیمای عزیز 🙂
   فعلا به خاطر محدودیت‌های کرونا، اخبار قطعی منتشر نشده 🙂

   1. سید علی می‌گوید

    سلام .علی بابا عزیز
    من می‌خوام برم سوئد شهروند اونجا هستم بلیط هم گرفتم اما آخر از قوانین و کارهای قبل سفرم متوجه نشدم وکلا گیج شدم اگه ممکنه راهنمایی کنین

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام سید علی عزیز 🙂
     دقیقا سوالتون چیه؟

 104. نازیلا می‌گوید

  ایا برای سفر به انگلستان درشرایط فعلی با ویزا یا دعوت نامه امکانش هست یا خیر ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   نازیلای عزیز سلام مجدد 🙂
   همونطور که عرض کردم، این قوانین خیلی زود به زود عوض میشن و بهتره آخرین آپدیت‌هارو از تیم پشتیبانی 24 ساعته ما دریافت کنین 🙂
   02143900000

 105. نازیلا می‌گوید

  سلام وقت بخیر ایا برای سفر چند روزه به قطر مانعی هست یا مشکلی ندارد با توجه به اینکه اقامت یا پاسبورت آنجا رانداریم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نازیلای عزیز 🙂
   بستگی به نوع سفر شما داره. برای اطلاعات دقیق و موثق با تیم پشتیبانی 24 ساعته ما تماس بگیرین 🙂
   02143900000

 106. رضا می‌گوید

  سلام
  من شنبه (۱ خرداد) تست pcr دادم و یکشنبه( ۲ خرداد( وارد ترکیه شدم و میخوام سه شنبه (۴ خرداد) با قشم ایر برگردم. با اینکه کمتر از ۹۶ ساعت از زمان تستم میگذره برای برگشت هم تست pcr لازمه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام رضای عزیز 🙂
   ایرلاینی که قراره باهاش برگردین، شهر مبدا و شماره سفارشتون رو به تیم پشتیبانی اعلام کنین تا دقیق راهنماییتون کنن
   02143900000

 107. پیمان می‌گوید

  با عرض سلام
  من میخوام تیر ماه به مدت ۱۰ روز به خونه دوستم در گرجستان سفر کنم
  برای سفر ،
  داشتن پاسپورت و وبلیت و تست pcr کفایت میکنه؟
  نیاز ب وثیقه و یا دعوتنامه … نیست؟
  تشکر🙏

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام پیمان عزیز 🙂
   اگر کارت پایان خدمت دارین، نیازی به وثیقه ندارین
   همچنین اگر سفر توریستی داشته باشین، نیازی به دعوتنامه هم نیست

 108. سپیده می‌گوید

  سلام من برای ۳ اگوست میخوام از میلان به تهران بیام میخواستم بدونم همسرم که ایتالیایی هست میتونه با من بدون مشکلی بیاد ؟ یا به خاطر کرونا نمیتونه ؟ البته ما واکسن هم زدیم .

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام سپیده جان 🙂
   این موضوع رو با پشتیبانی 24 ساعته ما مطرح کن تا دقیق راهنماییت کنن
   02143900000

 109. مریم می‌گوید

  سلام میشه از علی بابا بلیط مشهد دبی مشهد بدون هتل بخرم؟
  در مورد ویزا چطور
  شما اقدام میکنید؟
  فقط ازمایشPCR و ویزا لازمه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مریم عزیز 🙂
   در مورد بلیط، بله می‌تونین بخرین
   برای ویزا خودتون باید اقدام بکنین
   در مورد تست‌ها هم بهتره با تیم 24 ساعته پشتیبانی صحبت کنین تا اطلاعات دقیقی بدن بهتون
   02143900000

 110. مهدی علی نژاد می‌گوید

  میشه از تست پی سی آر که در ایران گرفته شده در هنگام برگشت به ایران استفاده کرد؟؟ (سفر یک روزه به ترکیه)

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهدی عزیز 🙂
   قاعدتا باید بشه ولی برای اطلاعات دقیق و موثق حتما با تیم پشتیبانی 24 ساعته صحبت کن
   02143900000

 111. حمید نجفی می‌گوید

  سلام من ایرانی هستم و میخوام به اربیل عراق سفر کنم آیا محدودیتی وجود داره ؟ممنون از زحمات شما عزیزان

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حمید عزیز 🙂
   آخرین آپدیت‌هارو میتونی اینجا بخونی
   https://www.alibaba.ir/mag/cov/

 112. امیرحسین می‌گوید

  سلام من درتاریخ ۱۴۰۰/۳/۱۸بلیط از اصفهان به لوس آنجلس دارم و ۷ساعت در استانبول توقف دارم چند ساعت قبل از پرواز باید تستPCR بدم و باید قبل از پرواز به لوس آنجلس مجددا تست PCRبدم.باتشکر.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام امیرحسین عزیز 🙂
   برای داشتن اطلاعات موثق و دقیق حتما با پشتیبانی 24 ساعته ما صحبت کن (شماره سفارشت رو هم داشته باش)
   02143900000

 113. مهدی می‌گوید

  سلام
  من ۲۹ اردیبهشت قصد ورود به ترکیه و ۳۱ اردیبهشت خروج از ترکیه رو‌ دارم
  آیا اجازه ورود به ترکیه رو دارم؟ ( با وجود انجام تست کرونا و دریافت کد HES)

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   مهدی عزیز سلام
   برای اینکه اطلاعات دقیق و موثقی داشته باشین با پشتیابنی 24 ساعته ما تماس بگیرین تا راهنماییتون کنن 🙂
   02143900000

 114. سعید می‌گوید

  سلام من کانادا هستم میخواستم بدونم شما پروازهای بین شهرهای کانادا رو هم انجام میدید ؟ سپاس
  و اگر به خاطر شرایط فعلی پروازی کنسل بشه آیا مبلغ واریزی رو عودت میکنید ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   بله برای پروازهای داخلی در کانادا هم می‌تونین بلیط تهیه کنین
   شرایط استرداد بستگی به نوع بلیط و ایرلاین شما داره

 115. نسرین حسینی می‌گوید

  سلام
  در چند روز آینده از لندن به تهران از طریق ترکیش پرواز دارم.
  با توجه به شرایط خوب انگلیس، آیا برای پرواز ترانزیت از طریق ترکیه نیاز به تست پی سی آر خصوصی هست یا تست پی سی آر دولت انگلیس nhs جهت پرواز قابل قبول است. ایران تست پی سی آر nhs رو قبول دارد، آیا ترکیش قبول میکند؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

   1. fatemeh می‌گوید

    سلام ،آیا برای سفر از انگلیس به ایران با پرواز ایران ایر برای کسانیکه واکسینه شده باشند هم نیاز به تست هست؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     فاطمه عزیز سلام 🙂
     برای اینکه اطلاعات دقیقی داشته باشی پیشنهاد می‌کنیم با تیم پشتیبانی 24 ساعته ما تماس بگیری
     02143900000

  2. پویا می‌گوید

   سلام. من هم همین سوال را دارم. ببخشید برای شما تست NHS رو قبول کردن؟

 116. هومن می‌گوید

  سلام من در تاریخ ۳۱اردیبهشت از المان به ترکیه و با ۲ ساعت توقف در ترکیه به ایران با ترکیش ایر بلیط دارم میخواستم راهنمایی کنید که محدودیت پروازی جدیدی اعمال نشده و در صورت برقراری پروازها چه نوع تستی و از کجا باید بگیرم که مورد تایید ترکیه و ایران باشه ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 117. سحر می‌گوید

  سلام چقدر تایم قبل سفر باید برای تست کوید فرودگاه باشیم یا روز قبلش باید اقدام کنیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   اگر تست در فرودگاه گرفته بشه، حداقل 4 ساعت قبل از پرواز

 118. سحر می‌گوید

  سلام من برای تست پی سی ار کجا باید برم تست بدم برایه پروازم خوده ایرلاین میگه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   این مقاله کمکتون می‌کنه 🙂

   https://www.alibaba.ir/mag/pcr-laboratory/

 119. بهرام‌رحیمی‌زاده می‌گوید

  با‌عرض‌ادب‌و‌احترام
  ضمن‌خسته‌نباشی
  سوالی داشتم‌خدمتتون.
  بنده‌بلیط‌پرواز‌لندن‌تهران‌برای‌۱۹ اردیبهشت
  دارم.الان‌می‌خوام‌تغییر‌بدم‌از‌منچستر
  به شیراز بگیرم.لطفا‌راهنمایی‌بفرمایید
  به‌چه‌شکل‌اقدام‌نمایم.ممنونم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بهرام عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 120. علیرضا طهوری می‌گوید

  سلام وقت بخیر. بنده تاریخ 1400/02/05 پرواز به سمت استانبول و برگشت 1400/02/12 از استانبول به ایران دارم. می خواستم بدونم تست پی سی ار نیاز هستش در مسیر برگشت؟ و اگه نیاز هستش حداقل چند ساعت مورد نیازه با توجه به تست در فرودگاه باشیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 121. داود صمدابادی می‌گوید

  با عرض سلام
  ما در اینگلیس هستیم کسی نیست که جواب گو باشد سفارت ج ا ایران و ایران ایر جواب تلفن هم نمی دهند سایت خود ایران ایر در لندن نوشته پرواز IR 711 و IR 710 امروز 22 Apr انجام می شود آژانس ها می گویند نمی دانم سفارت و خود دفتر ایران تلفون ها جواب نمی دهند اما همه آژانس ها تیکت صادر می کنند به فرودگاه می رویم می گویند پرواز نیست برای پس گرفتن پول بلیط به آژانس میرویم می گویند ایران ایر پول شما نمی دهد به ایران زنگ می زنیم می گویند با دفتر ایران ایر تماس بگیرید مردم را آواره کردن حالا از شما عزیزان می پرسیم من که 3 بار بیلیط برای ایران گرفتم نه پولم را پس می‌دهند نه خبری از هواپیما است
  با تشکر دکتر داود صمدابادی از لندن

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام داوود عزیز
   این مساله رو حتما با کارشناسان ما در میون بذارین
   02143900000

 122. پریسا می‌گوید

  سلام من ۲۸ اردیبهشت میخوام برم ترکیه و ۱ خرداد برمیگردم آیا انجام تست برای برگشت الزامی هست یا خیر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 123. حمید می‌گوید

  سپاس از همه دست اندر کاران سایت عای بابا

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   ممنونیم 🙂

 124. فلورا می‌گوید

  سلام آیا برای تابستان بلیط ترکیش ایر لاین یا پگاسوس به مقصد آلمان رو میتونیم رزرو یا خریداری کنیم، محدودیتی برای سفر توریستی البته دیدار بستگان درجه اول که برایمان دعوتنامه فرستاده‌اند، وجود دارد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 125. بهرام‌رحیمی‌زاده می‌گوید

  با‌عرض‌سلام‌و‌احترام
  لطفاً ‌‌‌‌بفرمایید‌پروازهای‌منچستر‌به‌شیراز‌‌
  از‌‌چه‌تاریخ‌دایر‌میشه؟‌من‌بلیط‌لندن‌به‌تهران‌دارم‌ایا‌امکان‌داره‌تعویض‌کنم‌با‌این‌مسیر؟سپاسگزارم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بهرام عزیز
   اگر موجود بشه روی وب‌سایت هم نمایش داده میشه

 126. پیمان می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  در قسمت قوانین ویزا-مسیر در خرید بلیط این جمله وجود داره:
  با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی ایرلاین‌ها تا اطلاع ثانوی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.
  یعنی برای سفر به ترکیه به صورت توریستی (و به همراه داشتن آزمایش منفی کرونا ) آیا امکان ممانعت از سفر بنده وجود دارد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

  2. علی می‌گوید

   سلام وخسته نباشید من میتونم بلیط توریستی یک ماه به قطر رزرو کنم

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام علی عزیز 🙂
    اطلاعات دقیق رو اینجا میتونی بخونی
    https://www.alibaba.ir/mag/cov-qatar-airways/

 127. امیر می‌گوید

  سلام. من پرواز از استامبول به شیراز دارم. آیا هزینه ی تست کرونا در فرودگاه با آزمایشگاه های داخل شهر یکسان هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 128. موسی ناصرپور می‌گوید

  سلام،
  بنده در اهواز زندگی می کنم و قصد سفر به اسپانیا را دارم. با توجه به اینکه از اهواز پرواز خارجی نیست ناچارا از طریق تهران یا اصفهان خواهم رفت. اگر بخواهم در اهواز تست کرونا بدهم و بعد از آن به فرودگاه تهران یا اصفهان جهت پرواز بروم، آیا این تست برای ترکیش ایرلاین قابل قبول است.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   اگر در آزمایشگاه‌های مورد تایید ایرلاین تست بدین بله قبوله 🙂

 129. افسانه می‌گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدونم تو فرودگاه استانبول تست پی سی ار بخوایم انجام بدیم چند ساعت قبل از پرواز اونجا باشیم که به همه کارمون برسیم ؟و نیازی به وقت گرفتن از قبل نیست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   حداقل دو ساعت قبل از پرواز حضور داشته باشین

 130. محمد می‌گوید

  سلام وقت بخیر. شنیده ام بالای ۶۵سال نمیتوان ب ترکیه مسافرت کرد. در زمان کرونا . ایا صحیح است؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   از چه منبعی شنیدین؟

 131. محمد حسین قربانی می‌گوید

  سلام ما از ازمیر به تهران پرواز و در استانبول هم توقف داریم . زمان و ایرلاین هنوز مشخص نیست. تست pcr رو در فرودگاه ازمیر هم میشه داد؟
  اگر نمیشه کجا باید تست داد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   بهتره که ایرلاین رو بگین؛ چون قوانین ایرلاین‌ها و آزمایشگاه‌هاشون فرق داره

   1. محمد حسین قربانی می‌گوید

    پگاسوس

   2. مریم می‌گوید

    سلام خسته نباشید.من تیرماه به مدت ۷روز میخواستم به گرجستان سفر کنم.طبق چیزایی که توی سایت خوندم کسی میتونه فعلا وارد گرجستان بشه که اقامت گرجستان رو داشته باشه
    ایا این حقیقته؟
    من به صورت توریستی میخوام سفرکنم

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام مریم عزیز 🙂
     از اونجایی که قوانین خیلی زود به زود عوض میشه، بهتره آخرین آپدیت‌هارو از تیم پشتیبانی 24 ساعته ما بگیرین 🙂
     02143900000

 132. مینا می‌گوید

  سلام، من24ام قراره تست pcr بدم و بعدش 25 ام پرواز دارم به ترکیه و 27ام بر میگردم. ایا لازمه دوباره تست بدم تو ترکیه برای پرواز برگشت؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر

 133. احمد رضا می‌گوید

  با سلام. ما برای ۲۱ فروردین با هواپیمای پگا سوز بهاز ترکیه ایران بر میگردیم.ایا برای کودکان زیر ۵ سال تیت کرونا باید انجام شود؟
  در ضمن قوانین جدید ورود به ایران رو کجا میشه پیدا کرد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   برای اطلاعیه‌ها جدید بهتره با پشتیبانی تماس بگیرین
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

   1. Masoumehghajari می‌گوید

    باسلام
    من از لیون به تهران با ترکیش ایرلاین پرواز دارم. تست کرونا چند تا قبل از پرواز باید باشد؟

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 134. 24 می‌گوید

  سلام
  وقت بخیر

  راجع به چین هم آیا اطلاعی دارین؟
  اینکه گفته میشه فقط مسافرین پرواز مستقیم امکان ورود به چین دارن آیا درسته؟
  یعنی پروازی که بیش از یک توقف داشته باشه امکان پذیر نیست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   برای اطلاعیه‌ها جدید بهتره با پشتیبانی تماس بگیرین
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 135. بابک محی صفت می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من با تست pcr تاریخ دوازدهم فروردین به ترکیه رفتم و روز بیست و یکم با پرواز قشم ایر به تهران برمیگردم آیا نیازی به تست در خاک ترکیه هست؟و اینکه آیا اگه تست لازمه،تست در فرودگاه استانبول بلافاصله جواب داده میشه یا باید دوروز زودتر انجام بدم؟
  متشکرم از پاسخگویی و لطفتون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   زیر 14 روز فعلا نیازی به تست نیست

 136. کاوه می‌گوید

  درود و سپاس
  من امروز با برگه pcr از استانبول با قشم ایر به تهران آمدم و سه روز دیگر دوباره با همین پرواز به استانبول بر میگردم، آیا نیاز به تست دوباره هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر

 137. طلوعی می‌گوید

  با سلام
  من با ایرلاین ترکیش روز ۱۰ اپریل ساعت ۱۴:۰۵ از فرانکفورت برای تهران پرواز دارم و زمان انتظار ترانزیت در فرودگاه سابیها ۲ ساعت و بیست دقیقه هست. آیا با تست پی سی آر روز ۸ اپریل ساعت ۱۵ میتونم بدون مشکل وارد ایران بشم؟ آیا هر آزمایشگاه پی سی آر در آلمان برای تست مورد تایید فرودگاه ایران هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 138. گلی می‌گوید

  سلام من تاریخ ۲۲ فروردین ماه از المان با ترکیش بلیت دارم. اینکه پروازها کلا کنسل شده شایعه ست؟ چون هیچ جا خبری از این مورد پیدا نکردم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   فعلا اطلاعیه‌ای نیومده 🙂

 139. محمد می‌گوید

  سلام من رفت و برگشت به ایروان دارم 3 روزه با هواپیمایی ارمنستان ، برای برگشت نیاز به تست مجدد هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر

 140. زینب می‌گوید

  سلام من هفته اینده پرواز دارم ب سمت ترکیه ممکنه پروازا رو ببندند بهخاطر اوج کرونا؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   فعلا اطلاعیه‌ای نیومده 🙂

 141. شهرام می‌گوید

  سلام من میخوام اواخر جون به امریکا سفر کنم چه شرایطی از لحاظ کرونا وجود دارد اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 142. حجت می‌گوید

  سلام. خسته نباشید. آیا تست کرونا لازم هست برای مسافرین ترانزیت به ترکیه با هواپیمایی ترکیش ایر؟ ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   مدت زمان ترانزیت چقدره؟ 🙂

 143. بهاره باقری کیان می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اگر با ایرلاین فری برد یا پگاسوس به آلانیا سفر کنیم و پس از ۷ روز برگردیم برای برگشت بایستی مجدد تست کرونا بدیم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر 🙂

 144. فائزه می‌گوید

  سلام
  سال نو مبارک
  حداکثر زمانی که میشه در ترکیه موند و در برگشت به ایران است پی سی آر نداد و همون پی سی آر موقع رفت به ترکیه رو نشون داد چند روز هست ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   معمولا بستگی به ایرلاین سفرتون هم داره اما در کل 14 روزه

 145. مینا می‌گوید

  سفارت ایران در هرات کدام تاریخ باز میشه

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   این موارد رو بهتره از خود سفارت اطلاع بگیرین تا مطمئن‌تر باشه

 146. سمانه می‌گوید

  سلام قضیه اینکه میگن واسه 60ساله ها اقامه کویت نمیزنن دیگه چیه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   برای اقامت بهتره با سفارت صحبت کنین

 147. بابک می‌گوید

  باسلام خدمت تیم خوب علی بابا من 8فروردین میرم ترکیه 13فروردینم برمیگردم آیا واسه برگشت باید تست کرونا بدم باز

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با چه ایرلاینی میرین؟

 148. علی می‌گوید

  سلام
  من در ۲۱.۰۳.۲۰۲۱ جهت سفارش به استانبول تست کرونا در ایران انجام دادم
  ۲۵.۰۳.۲۰۲۱ به ایران بر می گردم آیا باید در استانبول دوباره تست بدم؟با ایران ایر بر می گردم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر

 149. امین می‌گوید

  سلام پرواز هوایی بین ایران و چین الان وجود دارد یا کلا قطع شده؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 150. فروغ می‌گوید

  سلام . من جواب تست pcr را در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۷ گرفتم و تاریخ ۹۹/۱۲/۲۸به ترکیه پرواز کردم برگشت من ۱۴۰۰/۱/۲ میباشد ، آیا مجددا باید تست pcr بدهم ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر

 151. عباس می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  من قصد سفر ب لندن دارم لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم
  ممنون

 152. میشاد می‌گوید

  سلام، من برای ۲۵ اسفند بلیط برای ترکیه رزرو کرده بودم. خبر محدودیت برای ایرانیا مشکلی که برای من ایجاد نمیکنه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   با چه ایرلاینی پرواز دارین؟

  2. مینا می‌گوید

   سلام سفارت ایران در کدام تاریخ باز میشه

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سفارت ایران در کدام کشور؟

 153. ali می‌گوید

  سلام و عرض خداقوات خدمت تیم بزرگ علی بابا

  با این اوصاف ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید :

  من در تاریخ 6 مارس تست دادم و جوابش رو 7 مارس گرفتم که در تاریخ 8 مارس وارد ترکیه و در تاریخ 11 مارس هم برمیگردم به ایران، آیا باید مجددا تست pcr بدم؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خیر 🙂

 154. Nastarn می‌گوید

  فرم های مربوط به اپدیت اخر کشور کانادا در تاریخ ۱۰ اسفند رو ممکنه بفرمایید که ایا همون هایی هست که در srive can امده یا باید جدا پرکنم؟ از همین سایت هم ایا قابل پرشدن هست یا از جای خاصی باید پرکرد؟ ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نسترن عزیز
   هر فرمی که برای سفر لازم داشته باشین رو اینجا گذاشتیم

 155. الهه می‌گوید

  سلام ،من اکثر اوقات آخرین بروز رسانی محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا رو مطالعه میکنم که بسیار عالی و جامع هست ،فقط میخواستم بدونم آیا امکانش هست تغییراتی ک در هر آخرین بروزرسانی انجام میشه رو بایک رنگ دیگه ویا هایلایت مشخص کنید که هر دفعه مجدد تمام نکات تکرار نشه
  سپاسگذارم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام الهه عزیز
   پیشنهاد بسیار خوبی دادین و ما در حال بررسی هستیم 🙂

 156. S.b می‌گوید

  با عرض سلام
  مرز گرجستان برای توریست های ایرانی کی باز میشود

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه اطلاعات دقیقی به دست بیارین حتما با شماره پشتبانی علی‌بابا تماس بگیرین. شماره رو براتون نوشتم. تیم پیشتیبانی به صورت 24 ساعته پاسخگوی شماست:
   02143900000

 157. بابک وزیریان زاده می‌گوید

  سلام..آیا پر ازهای ترکیش از لندن به استانبول و تهران به صورت ترانزیت دو روز برقرار بود ولی گویا تعلیق تا یکماه از دیشب ششم بهمن تا یکماه تعلیق شده است و در ۱۷:بهمن کنکور دانشگاه پیام نور داریم چه کنیم؟ آیا این تعلیق از مقصد لندن به استانبول و تهران برقرار است؟ متشکرم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بابک عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 158. بهرام می‌گوید

  سلام.
  پروازها از لندن به تهران و برعکس چه موقع دوباره برقرار میشود

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بهرام عزیز
   متاسفانه زمان دقیقی مشخص نیست. این پروازها به دلیل شیوع کرونای انگلیسی تعلیق شده و تا زمان نامعلومی این موضوع ادامه خواهد داشت.

 159. رضا می‌گوید

  میگم شما که همه رو پاس میدی به تلفن زدن، چرا اینجا دیدگاه گذاشتی؟
  فقط برای تشکر کردن؟؟؟
  خب باشه من از سایت و پشتیبانی خوبتون تشکر میکنم

  چطور بود؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   رضای عزیز سلام
   مطالبی که در مجله علی بابا منتشر شده، صرفا برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان علی باباست. طبیعتا خیلی از سوالات مخاطبان خارج از حوزه تخصصی مجله به عنوان یک رسانه هست. وظیفه ما ارجاع شما به بخش مرتبط به مشکلات شماست تا کارشناس هر بخش بتونند به خوبی شما رو راهنمایی کنند.

 160. مینا می‌گوید

  سلام و عرض ادب، آیا در حال حاضر می تونم برای ویزای ترانزیت اسپانیا اقدام کنم؟؟؟ یا پروسه ی صدور ویزای ترانزیت استاپ شده؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مینا عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته برای پاسخگویی به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت آماده هست. کافیه با شماره 02143900000 تماس بگیرید و مشکل خودتون رو مطرح کنید.

  2. فواد می‌گوید

   من در حال حاضر ۱۳ روزه که ترکیه هستم الان در چهاردهمین روز میخوام برگردم ایران جواب تست کرونا باطل شده یا میتونم باهاش برگردم ایران و اگر باطل شده میتونم ایران رسیدم تست بدم؟

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    تست رو باید قبل از سفر و سوار شدن به هواپیما انجام بدین

 161. احسان می‌گوید

  با سلام
  من مسافر پرواز منچستر-تهران در تاریخ ۱۶ دی ماه قطرایرویز از طریق دوحه هستم. با توجه به شرایط موجود و ممنوعیت جدید پروازی مسافران مبدا انگلستان، آیا این ممنوعیت شامل حال ما خواهد شد یا خیر؟ با تشکر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احسان عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 162. نغمه می‌گوید

  در مورد پرواز به مقصد استرالیا مطلبی ارائه نکرده بودید، امکانش هست در رابطه با قوانین با توجه به شرایط موجود کرونا بفرمایید؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نغمه عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره محدودیت‌های کرونایی پاسخ بده. کافیه با شماره 02143900000 تماس بگیرید و سوالتون رو مطرح کنید.

 163. محسن می‌گوید

  سلام
  من از برلین به تهران با هواپیمایی قطر در روزهای آینده پرواز دارم. آیا تست پی سی آر اجباری هستش؟ توی سایت هواپیمایی قطر اعلام کرده اجبار نیست. نه برای هواپیمایی و نه برای فرودگاه تهران. اما اینجا اعلام شده که در فرودگاه تهران ارائه تست کرونا اجباری هستش. و سوال بعدی اینه که اگر این تست رو ارائه ندیم چه اتفاقی میوفته؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محسن عزیز
   برای دریافت بهترین راهنمایی درباره سفرهای هوایی پیشنهاد می‌کنیم با تیم پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید. این تیم به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شماست. برای ارتباط با تیم پشتیبانی علی‌بابا با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 164. مژگان می‌گوید

  سلام، وقت بخیر. من برای تاریخ ۱۹مهر ساعت ۳صبح بلیط به آلمان با ایران ایر داشتم وتوی سایت شما الزام تست۷۲ساعت قبل از پرواز بود. توی فرودگاه من اجازه پرواز ندادند چون برای آلمان باید حداکثر ۴۸ ساعت می بود.
  من مجبور به عقب انداختن بلیط، خرید مجدد بلیط و جریمه از طرف کارم شدم. حالا می خوام بدون کی مسئول این اشتباه در علی باباست و کی خسارت های منو می پردازه؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مژگان عزیز
   بابت مشکلی که برای شما پیش اومده، بسیار متاسفیم. تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته به سوالات و مشکلات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب می‌ده. کافیه با شماره 02143900000 تماس بگیرید و مشکلتون رو از این طریق با ما مطرح کنید.

 165. مرضیه می‌گوید

  وقت بخیر، ترکیش ایر، برای بار داخل کابین ، تا سقف هشت کیلو ، ممنوعیت گذاشته !؟ ممکنه بگید !؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مرضیه عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت 24 ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 166. محمد حسین می‌گوید

  با سلام
  پروازهای ایرلاین های داخلی به خارج از کشور (هنگ کنگ) از کی شروع می شود؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط نامعلوم کرونا، زمان مشخصی برای برنامه‌های زمانی اعلام نشده و باید منتظر بود.

 167. ازمایشگاه دکتر فلاحی می‌گوید

  سلام لیست ازمایشگاه های دارای مجوز به روز شده ایا به روز اوری میشه این خبرهم؟
  این هم لینک وزارت خانه
  https://behdasht.gov.ir/inc/ajax.ashx?action=download&id=eb129d9b-a8b3-4f88-ae43-ecf82a83db8f&md5=6AF1E7619FD926CE7C859FF41938C79F

 168. ارمان می‌گوید

  سلام
  ایا امارات الان ویزای توریستی میده اگه اره شرایطش چی هست. من دانشجو هستم و برای وقت سفارت میخوام برم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 169. کامران می‌گوید

  سلام
  من ویزای شنگن معتبر تا 2023 از کشور هلند دارم. ایا امکان سفر به این کشور میسر است یا خیر؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 170. امین می‌گوید

  سلام
  ازمایشگاه ها مورد تایید پگاسوزو از کجا گیر بیارم

 171. یوسف پیرویان می‌گوید

  سلام من پاسپورت رومانی دارم ولی تاریخش تمام شده با برگه ورود به رومانی و پاسپورت ایرانی میتونم برسم رومانی با ترکیش ایرلاین

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 172. دنیا رحمتی می‌گوید

  سلام. من ویزای نوع D از کشور چک گرفتم. خواستم بدونم میتونم با پرواز ترکیش ایر از طریق استانبول به پراگ پرواز داشته باشم؟ ممنونم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 173. رضا می‌گوید

  سلام با قطر ایرویز به دوحه و بعد به استانبول میشه رفت؟
  من اولین بارمه میرم. فقط پاسپورت دارم
  مشکلی پیش نیاد برام

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 174. آتنا فلق می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  الان برای پروازهای استانبول که تست کرونا لازمه آیا تست بیمارستانهای دولتی زیر نظر وزارت بهداشت هم قابل قبول هست؟ و اینکه اگر زودتر بلیت بخریم و احیانا تستمون مثبت بشه میتونیم بلیت رو عقب بندازیم یا باید اول تست بدیم بعد بلیت بخریم چون بعضی روزها بلیتها داره تموم میشه

 175. محمد می‌گوید

  سلام . ببخشید . شما کار اقامت هم انجام میدید؟ اقامت گرجستان یا ارمنستان خواستم. ممنون.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   نه متاسفانه. برای چنین مواردی بهتره از موسسات ویزا و اقامت اقدام و پیگیری کنید.

 176. مهناز مقتدر می‌گوید

  با سلام
  من ویزای مولتیپل برای کانادا دارم با شرایط موجود،کانادا اجازه ورود به ویزیتورها را می دهد یا خیر ؟

 177. وحید شریفی می‌گوید

  سلام من الان اقامت سوئد و دارم الان من بلیط بگیرم میتونم برم؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام وحید عزیز
   اگه اقامت یا پاسپورت کشور رو داشته باشین میتونین 🙂

   1. رضایی می‌گوید

    با سلام. آیا پرواز ها به مقصد استانبول راه افتاده؟ اگرتابعیت داشته باشیم چه؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     اگه پاسپورت یا اقامت داشته باشین مشکلی نداره 🙂

   2. Mehdi می‌گوید

    بادرود و خسته نباشید
    همین الان روسایت تسنیم خبر پروازهای ترکیش به ایران را از ۱۶ جولای زده..آیا پرواز های تهران به تورنتو با ترکیش از ۱۶ جولای انجام میشه؟
    با سپاس فراوان

 178. عرشیا زیبایی می‌گوید

  با سلام ببخشید من از الان میتونیم برای تهران به مسکو و برگشت بلیط رزرو کنم برای اوایل شهریور ، مشکلی پیش نمیاد ؟ برای ویزا کی میشه اقدام کرد ؟

 179. شقایق عادلی می‌گوید

  سلام.همسرمن ویزا کار المان گرفته تاریخش از اول اردیبهشت خورده.میخواستم بدون مرزها کی باز میشه و اقدام به تهیه بلیط میشه کرد‌ یا اینکه اصلا امکان سفر به المانی برای افرادی که ویزا کار دارن مقدور است؟سپاس??

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام شقایق عزیز
   در حال حاضر سفر با ویزا ممکن نیست ظاهرا و در مورد باز شدن مرزها هم هنوز اطلاعیه‌ای نیومده

  2. علی می‌گوید

   سلام
   با ویزای کار میتوان به فیلیپین سفر کرد؟

 180. حمید یونسی می‌گوید

  سلام . الان از ترکیه میشه پرواز گرفت به تهران ؟ از صبیحا یا فرودگاه استانبول ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   از فرودگاه ist پروازهای فوق‌العاده به مقصد تهران انجام میشه. اکثرا قشم ایر هست که میتونین برنامه پروازیشو روی وب‌سایت علی‌بابا یا سایت قشم ایر پیدا کنین 🙂

   1. حمید یونسی می‌گوید

    خیلی ممنون . چک میکنم . پرواز های ماهان هم روی سایت هست میشه اونا رو هم گرفت ؟ انجام میشن ؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام حمید جان
     اگر روی وب‌سایت نمایش داده بشه، بله می‌تونین بخرین 🙂

 181. مریم عدالتی فر می‌گوید

  باسلام
  ببخشید میشه لطفا” منو از نگرانی دربیارید

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   لطفا نگران نباشین 🙂

 182. مریم عدالتی فر می‌گوید

  باسلام

 183. زهره کریمی می‌گوید

  سلام خسته نباشید.
  من از اسفند اینجا گیر افتادم. دانشجو هستم و باید برم پراگ…امکانش هست راهنمایی کنید چطوری برم؟ تا ۲۰ خرداد پروازارو بررسی کردم هیچ پروازی نبود به پراگ 🙁

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   پروازهای قطرایرویز رو چک کنین و قبل از خرید حتما طی تماس، ایمیل یا حضوری از خود قطر ایرویز Ok to board بگیرین.
   ناگفته نماند که قطرایرویز هم این پروسه رو کلا موکول کرده به آفیسر فرودگاه و تلفنی یا حضوری جواب درستی نمیدن 🙂

 184. علیرضا جبا می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من برای خانواده ام به شماره سفارش 1016851371 از تهران به مقصد استانبول از هواپیمایی ترکیش برای تاریخ 1 جون بلیط گرفتم میخواستم بدونم پرواز انجام میشه ؟ از کجا میتونم اطلاعات پرواز رو چک کنم ؟ در سایت ترکیش اطلاعات پروازم رو جستجو کردم اما هیچ رکوردی پیدا نکرد لطفا راهنمایی کنید

  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علیرضای عزیز
   این بلیط پیرو ابطال پرواز با هماهنگی شما به تاریخ ۱۰ جون تغییر داده شده 🙂

 185. آرزو جوانی می‌گوید

  سلام و خسته نباشید.من جدیدآ مطلع شدم که پروازهای امارات درحال برقراری هست میخواستم بدونم آیا درسته؟واینکه آیا پرواز برای عمان هم برقرار میشه یا فعلآ نه البته با ویزای کاری.ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آرزوی عزیز
   شروع پروازهای امارات از/به ایران فعلا معلق هست.
   ویزای کاری هم محدودیت داره و غالبا اجازه سفر ندارن.
   بعد شروع پروازها بابت تایپ ویزاتون استعلام کافی رو از ایرلاین مربوطه بگیرین یا منتظر باشن بخشنامه رسمی ایرلاین‌ها و دولت‌ها مجدد منتشر بشه تابتونیم درست راهنماییتون کنیم 🙂

 186. جواد بطحایی می‌گوید

  با سلام،
  پروازهای تهران-استانبول از 28 می انجام میشه؟ ترکیش معمولا 3 هفته قبل از کنسلی اطلاع میداد اما الان 10 روز باقی مونده به پروازها و چیزی اعلام نشده.

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام جواد عزیز
   پروازهای استانبول به فرودگاه صبیحا تا ۱ جون هم کنسل شدن، لطفا شماره سفارش بدین تا روی سیستم وضعیت پروازتون رو دقیق چک کنیم.
   یا باپشتیبانی تماس بگیرن
   یا روی سایت ترکیش وضعیت پروازتون رو چک کنین.

 187. مژگان زادصالح می‌گوید

  یک سوال ،الان یک پرواز از تورنتو به تهران ۳ خرداد،برگشت۲۵ خرداد ترکیش دیدم،۱۶۳۰۰،میشه خرید،انجام میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام مژگان عزیز
   اگه روی وب‌سایت نمایش داده شده بله خرید انجام میشه 🙂

  2. بهار می‌گوید

   سلام و وقت بخیر. بنده همسرم برای تاریخ 3 جون بلیط داره از مونترال به تهران توسط خطوط اتریشی ولی الان زده که تا آخر جون هیچ پروازی با این خطوط انجام نمیشه. همسر من فقط این تاریخ رو میتونه برگرده. تماس گرفتم با دفتر که با خطوط قطر برامون عوضش کنن میگن نمیشه، میگم ریفاند کنید میگن نمیشه. تکلیف ما الان چیه؟ پول اضافی هم نداریم که یه بلیط دیگه از قطر بگیریم و صبر کنیم تا بعدا پول ما رو پس بدن. لطفا خواهشا یه فکری برای ما بکنین.

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام بهار عزیز
    متاسفانه امکان جایگزینی باایرلاین دیگری فراهم نشده. استرداد این ایرلاین تا اطلاع ثانوی به صورت جهانی بسته است. میتونین پروازتون رو بدون جریمه ولی با پرداخت مابه‌التفاوت (مجموع مابه‌التفاوت منهای ۵۰ دلار تخفیف) به اولین تاریخ دلخواه تغییر بدین.
    جهت راهنمایی بیشتر باپشتیبانی ارتباط بگیرین یا به دفتر لوفت هانزا/اتریشی مراجعه کنین 🙂

 188. مسعود می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید پرواز ترکیش به مقصد آلمان انجام میشه؟ الان پروازشو باز کرده احتمال کنسلی داره؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام مسعود عزیز
   هنوز در مورد کنسلی این مورد چیزی گفته نشده

  2. Mortesaamiri می‌گوید

   سلام ببخشید هیچ پروازی از افغانستان به ایران وجود نداره و اگه وجود داره کیه؟؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    فعلا توی این مسیر پروازی باز نشده 🙂

 189. نسرین موسوی می‌گوید

  سلام خسته نباشید. میتونم در مورد پرواز آنکارا – تهران اطلاعات بگیرم!؟ برای آخرای اردیبهشت آیا پروازی خواهد بود!؟ من هر تاریخی زدم نبود!!!

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام نسرین عزیز
   متاسفانه قابل پیش‌بینی و قطعی نیست و ممکنه پرواز فوق‌العاده بذارن.
   درحال حاضر اولین پرواز موجود اینه:
   تاریخ 05JUN با ماهان ساعت ۱۱:۰۰

 190. sepide Ay می‌گوید

  سلام وقت بخیر .
  این پرواز های ترکیش برای استانبول که الان باز کردین احتمال کنسلی دارند
  و اگر کنسل بشه چه باید کرد

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام سپیده عزیز
   اگر کنسل بشه بهتون پیامک زده میشه تا اطلاع داشته باشین. احتمال کنسلی هم واقعا موردی نیست که علی‌بابا روش کنترلی داشته باشه. فعلا این ایرلاین پروازهاشو باز کرده 🙂

 191. مهدی می‌گوید

  سلام چند روز پرواز قطر چک میکنم به سمت آمریکا در از تاریخ ۲۰ آپریل تا ۳۰ آپریل حتی ۱ می چک میکنم پرواز ندارد در صورتی سایت قطری در این تاریخ پرواز زده پرواز خروجی ،ورودی فرودگاه امام هفته ای ۴بار پرواز دارد آیا سایت شما با قطر ایرویز لغو قراداد کرده یا دیگه قطر پرواز به آمریکا ندارد

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   با پشتیبانی چک کردم و این پروازها رو ما داریم. شاید دلیل اینکه نمایش داده نشده اینه که پروازها پر شدن و جای خالی نیست. میتونی شماره تماست رو اینجا بذاری تا پشتیبانی باهات تماس بگیره 🙂

 192. نازنین محمدی می‌گوید

  سلام
  می بخشید من دانشجوی یکی از دانشگاههای فیلیپین ام و ۲۷ فروردین بلیط دوحه قطر رو دارم برای برگشت به فیلیپین.
  الان هیچ راهی برای رفتن وجود نداره

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام. فعلا فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت کشور میشه رفت

 193. حامد می‌گوید

  من از شرکت شما بلیط برای تورنتو خریدم و به دلیل شیوه بیماری کرونا می بایست بلیطم رو تغییر تاریخ میدادم که بخاطره بی نظمی شرکت شما و عدم تاحد به مشتری موفق به این کار نشدم و یکی از بدترین وبی نظم ترین شرکت هایی که تا الان من ازش بلیط تهیه کردم شما بودین و به دوستان پیشنهاد میکنم‌ قبل از خرید بلیط حتما تحقیق کنن وبعد خرید کنن شرکت های دیگه ای هم هستند که قوی تر و متاحد تر کار میکنن

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حامد عزیز
   حتما با پشتیبانی تماس بگیر تا راهنمایی کنن 🙂

 194. محمد می‌گوید

  سلام
  من پیام گذاشتم جواب ندادین
  پرواز شماره 498 قطر به ایران انجام میشه یا نه؟
  توی سایت قطر ایرلاین وضعیت پروازهای 498 رو میزنه reschedule. این یعنی چی؟ زمانش عوض شده یا کلا کنسل؟
  من میخواستم آخر هفته آینده از تانزانیا به ایران بیام امکانش هست؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   reschedule به این معنیه که زمان پرواز عوض شده که بهتون اطلاع داده میشه

 195. Sami می‌گوید

  سلام . در اطلاعات بروز شده ۲۸ اسفند ذکر شده که تمام پروازهای ایران ایر به مقاصد کشورهای اروپایی فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور امکان پذیر است. دارندگان ویزا اجازه ورود ندارند : آیا انگلیس هم چنین قانونی رو اعمال میکنه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام. بله

 196. ساجده می‌گوید

  سلام روزبخیر، ممنون از راهنمایی هاتون.
  میخوام برم المان. فرمودین پرواز ۴۹۱ قطرمیبره.
  موقع خرید در سایت بعد از ثبت اطلاعات پیام
  internal error میده. دلیلش چیه ??
  سوال بعدیم اینه که من که ویزای قطر رو ندارم میتونم ازین پرواز استفاده کنم ؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرین و تاریخ پروازتون رو بگین تا راهنمایی کنن 🙂

  2. Hamid می‌گوید

   پروازهای ایران ایر به آلمان لغو شده، یعنی میشه با پرواز قطر رفت آلمان یا اونم بخاطر ایرانی بودن لغو؟ البته برای اواخر ماه می

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    در حال حاضر فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت میشه رفت

 197. سولمازکمالی می‌گوید

  سلام اطلاع ندارین پرواز های امارات احتمالا کی باز بشه؟ برای ایرانی های مقیم امارات که زیاد مهلت موندن تو ایران ندارن راهی نیست که برن؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام سولماز عزیز
   نوع اقامت‌تون چیه؟

 198. سجاد می‌گوید

  چرا اطلاعیه لغو پرواز ای ترکیش رو نمیزنید.
  ظاهرا تا 17آوریل کنسل شدن

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام سجاد عزیز
   روی مجله اطلاعیه داریم 🙂

 199. محمد می‌گوید

  سلام
  ببخشید می خواستم بدونم پرواز از کشورهای دیگه به ایران هم فعلا امکان پذیر نیست؟
  میخواستم برای اواخر ماه آپریل از کشور تانزانیا به ایران برگردم. آیا هواپیمایی قطر یا امارات یا ترکیش در این تاریخ به ایران پرواز دارند یا خیر؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   روی مجله، آخرین اخبار و اطلاعیه‌هارو منتشر کردیم تا استفاده کنین 🙂 اگه سوال دیگه‌ای داشتین با پشتیبانی تماس بگیرین.

  2. رزیتا زرین می‌گوید

   سلام
   میشه با پرواز قطری به صورت توریستی رفت ترکیه. ؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

 200. Maryam می‌گوید

  با سلام
  لطفا بفرماييد براى كسانى كه در امارات زندگى ميكنند و مقيم هستند آيا پرواز فوق العاده اى ميگذارند كه بشود از ايران رفت دبى
  و اينكه چطور ما ميتوانيم خبردار بشيم كه بلافاصله بتونيم بليط بگيريم
  ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام مریم عزیز
   فعلا اطلاعی ندادن، ولی اگر باشه میتونین روی سایت علی بابا پیدا کنین 🙂

   1. فرزاد فروزنده می‌گوید

    سلام وقت بخیر،من تاریخ ۲۱ فروردین باید ابوظبی باشم،بنظر شما باید حداقل یک ماه کارم رو بندازم عقب با شرایط الان؟!

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام دوست عزیز
     در شرایط فعلی، ورود و خروج هم فقط با اقامت یا پاسپورت آن کشور ممکنه

   2. محمد می‌گوید

    سلام كويت هستم چطور میتونم برگردم ایران

 201. تینا ملک می‌گوید

  با سلام
  برابر جدول زمانی کنسلی پرواز های اعلام شده، ترکیش ایر تا ۱۳ فروردین می باشد
  اما اژانس های هواپیمایی می گویند که این کنسلی مجددا تا پایان فروردین تمدید شده است. ایا این صحت دارد؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   روی مجله، آخرین اخبار و اطلاعیه‌هارو منتشر کردیم تا استفاده کنین 🙂 اگه سوال دیگه‌ای داشتین با پشتیبانی تماس بگیرین.

 202. امیر رحیمی می‌گوید

  سلام
  میخواستم بدونم پرواز های قشم ایر به دبی کی باز میشه

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام امیر عزیز
   هنوز از طرف ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها اطلاعیه‌ای نیومده 🙂

  2. امین شیرازی می‌گوید

   وضعیت پرواز به ترکیه در تاریخ 2 اردیبهشت به چه صورت خواهد بود؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    هنوز اطلاعیه دقیقی ندادن

 203. shahriar می‌گوید

  سلام
  من 26 م اسفند پرواز به بانکوک با ماهان دارم. ویزای سه ماهه دارم. از کسی توی تایلند که لیدر بود پرسیدم و اون هم کسی رو فرستاده و گفتن: ویزایی کنسل نشده فقط اگه کسی از ایران و کره جنوبی و ایتالیا و چین بیاد باید 2 هفته خودش رو در هتل قرنطینه کنه. ویزا کنسل نشده. و برگه سلامت میخوان. نه تست کرونا !!! فقط برگه سلامت ولی قرنطینه اجباریه. و اونم توی هتل با هزینه خودمون. درسته؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوس عزیز
   براساس اعلام سفارت، کلیه ویزاهای صادر شده از ۱۲ بهمن به بعد فاقد اعتبار است 🙂

 204. سلام وقت بخیر. ببخشید میخواستم بدونم راهی واسه رفتن به دوبی هست از ایران یا خیر می‌گوید

  سلام وقت بخیر. ببخشید میخواستم بدونم راهی واسه رفتن به دوبی هست از ایران یا خیر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   پروازهای ایران به امارات فعلا تا ۱۱ اردیبهشت لغو شده‌اند، ممکن هست پرواز فوق‌العاده معرفی بشه اما برای مسافران با ملیت ایرانی، همچنان محدودیت برقرار هست؛ در صورتی که ملیت غیر ایرانی دارین، پرواز فوق‌العاده‌ معرفی میشه، ولی هنوز چیزی اعلام نشده.
   اگه قبلا از ما بلیط خریده باشین در مسیر ایران به دوبی اطلاع رسانی بهتون از طریق پیامک و واتساپ انجام میشه
   اگه هم از ما خرید نکردین میتونین مجله رو چک کنین؛ اینجا آپدیت میدیم و میتونین در صورتی که پرواز معرفی شد استفاده کنین 🙂

 205. محمد می‌گوید

  سلام مقیم کویت هستم کویت شرایط گذاشته برای دخول ایرانی ها باید 14 روز در یک کشور دیگه باشی یعنی 14 روز از خروجت از ایران بگذره بعدن اجازه دخول میده الان کجا میتونم برم 2 هفته
  در ضمن پرواز برای لاهور مبدا ایران برقراره؟

 206. آیدین می‌گوید

  سلام.خسته نباشید
  خیلی عذر میخوام تو سایت فرودگاه امام هر روز از تهران به قطر پرواز هست.میخواستم بپرسم چطور میشه بلیط را تهیه کرد.
  در پایین هم فرمودین پرواز هست ولی پر هستش باید در لیست انتظار کنسلی بود.تو این لیست از کجا میشه ثبت نام کرد.خیلی ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آیدین عزیز
   پرواز ۴۹۱ تهران به دوحه برای مسافران ترانزیت هم قابل خرید هست و نه توقف تو دوحه.
   اگه از ما قبلا بلیط خریدین ایمیل بزینن به پشتیبانی، اگه نه باید روی سایت چک کنین 🙂

   1. آقای مسنی می‌گوید

    سلام من درخواست پناهندگی آلمان داارم الان چطور با بستن مرزها متون برم؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     فعلا فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت کشور میتونین برین و راه دیگه‌ای نداره

    2. مینا می‌گوید

     سلام ی بسته از سوئد میخان برام بفرستن ایران…ایا امکانش هست تو این شرایط؟؟

     1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

      سلام وقت بخیر
      لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره 02143900000 تماس بگیرید.

 207. علی می‌گوید

  سلام . وقت بخیر. آیا در ایام نوروز مرز ترکیه با ایران باز هم بسته هست ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی عزیز
   بله 🙂

   1. فهیم می‌گوید

    سلام خسته نباشین، تمام مسیر هایی ک میشه از امریکا ب ایران اومد رو میخواستم میتونین راهنمایی کنین؟( نه در شرایط کرونایی فعلی، درشرایط عادی)

 208. ناهید کاظمی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ممکنه نزدیک ترین زمان پرواز تورنتو از اصفهان رو بپرسم؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام ناهید عزیز
   از اصفهان به تورنتو پروازی تا اطلاع ثانوی بر قرار نشده 🙂

 209. علی می‌گوید

  سلام وقت بخیر . برای 8 فروردین تور آنتالیا پیش خرید کرده بودم . الان برای نوروز ترکیه هنوز هم مرز رو بسته و مسافر از ایران قبول نمیکنه ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی عزیز
   بله متاسفانه همچنان بستست 🙂

 210. صالح می‌گوید

  سلام
  ميخوام بدونم دقيقا كي پرواز ايران به امارات باز ميشه

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   راستش این موضوع هنوز دقیقا از طرف هیچ کشور یا ایرلاینی مشخص نشده. مثلا ماهان تا 3 آوریل، امارات تا 31 مارس و … کنسل هستن 🙂
   اگه کشور یا ایرلاین خاصی مدنظرتونه، از ما بپرسین 🙂

 211. محمد هادی می‌گوید

  سلام بنده برای ۲۴ اسفند بلیط تهران دبی ماهان داشتم که گفتن کنسل هست ولی ۲۶ اسفند باز بود و من تغییر دادم به جای کنسل کردن و تا الان در مورد کنسلی بلیط برای ۲۶ اسفند چیزی اعلام نشده می خواستم بدونم اطلاع دارین ۲۶ هم کنسل خواهد شد یا باز است ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   پروازهای ماهان تا 3 آوریل کنسله 🙂

 212. امیرحسین می‌گوید

  سلام
  به قبرس شمالی پرواز انجام میشه؟

 213. امیر می‌گوید

  سلام
  در اطلاعیه شما امده هواپیمایی قطر تا 27 فروردین پرواز ها از مبدا ایران رو کنسل کرده ولی اطلاعات فرودگاه امام نشون میده روزی یک عدد پرواز قطربه شماره 491 هست؟
  به هر حال میشه با این پرواز و بدون قرنطینه به کشور ثالث رفت یا نه؟ مقصد تایوان هست و پاس غیر ایرانی هم دارم

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام امیر عزیز
   قطر 491 پروازش برقراره، شرایط قرنطینه بستگی به کشور مقصد داره. مقصد تایوان ایرانی سوار نمیکنن 🙂

   1. ناصر می‌گوید

    سلام و خسته نباشید این خبر هایی که گفتن از اول جولای پرواز های تهران تفلیس باز گشایی میشه درسته؟و انگار دو شرکت تابان و زاگرس مجوز گرفتن میخواستم بدونم بازگشایی مرز ایران گرجستان از اول جولای صحت داره یا نه ممنون

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام ناصر عزیز
     فعلا خبر موثق و رسمی منتشر نشده و صحتش توسط ما قابل تایید نیست.

 214. رحیم خرمی نژاد می‌گوید

  سلام
  من پاسپورت غیر ایرانی دارم برای ۱۷ فروردین ترکیش ایر بلیط دارم به سانفرانسیسکو. آیا انجام میشه.

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام رحیم عزیز
   برای کسایی که پاسپورت غیر ایرانی دارن اگه خودشونو به ترکیه برسونن، ميتونن از ادامه مسیر استفاده کنن 🙂

 215. یعقوب دهقانی می‌گوید

  سلام برای بیست و نهم اسفند ماه از وان به آنکارا بلیط داشتم که پانزدهم اسفند کنسل کردم ولی هنوز جوابی نیومده

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام یعقوب عزیز
   طبق اطلاعیه‌ای که روی وب‌سایت دادیم، 20 روز کاری طول میکشه 🙂

 216. محمد کاظمی می‌گوید

  ممنون
  همه روزهای 491 قطر تا آخر اسفند پره . چطور می تونم تو لیست انتظار کنسلی ها برا اولین زمان ممکن باشم ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   باید پروازها رو مدام چک کنین 🙂

 217. محمد کاظمی می‌گوید

  با سلام
  من بلیط ایران ایر برا روز 21 اسفند از تهران به فرانکفورت داشتم که متاسفانه کنسل شد. آیا پرواز دیگری به آلمان هست که مجدد اقدام کنم؟ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   sghl
   صرفا پرواز ۴۹۱ قطرایرویز، اگر ظرفیت داشته باشه، میتونین تهیه کنین 🙂

   1. فرزانه هوشیار می‌گوید

    سلام بهترین راه ‌با مناسب ترین هزینه برای رسیدن به وین کدام پرواز است آیا پرواز تهران مسکو مسکو وین انجام می‌شود ممنون از پاسخگوییتون

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام فرزانه عزیز
     طبق آخرین به‌روزرسانی، تا 11 اردبیهشت کنسله

 218. Nazanin می‌گوید

  سلام
  واسه اواخر اسفندماه احتمال داره پروازی از استانبول به تهران انجام بشه؟ تکلیف ما ک میخوایم واسه عید نوروز پیش خانوادمون باشیم چی میشه؟:-(

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام نازنین عزیز
   ممنون از سوال خوب شما. متاسفانه ما هم مثل شما منتظر روند جریان هستیم و هر چیزی که شرکت‌های هواپیمایی میگم انجام میدیم.

 219. محمد می‌گوید

  سلام من بایط ترکیش دارم برای ۱۳ مارچ به استانبول و بعدش به لوس آنجلس
  گرین کارت دارم پروازم انجام میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام محمدجان
   متاسفانه انجام نمیشه

   1. یوتاب درویشی می‌گوید

    درود برشما
    پرواز تهران به ترکیه تمام لاین ها مگر تا 10مارچ مسدود نبود؟؟ الان میبینم تا 31مارچ زدید؟؟؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام یوتاب عزیز
     بازه کنسلی پروازها از سمت ایرلاین‌ها دائما درحال تمدید و آپدیت شدنه.
     با توجه به شرایط، طبیعی هم هست

  2. ناصر می‌گوید

   سلام وضعیت پرواز ها به سمت گرجستان چه جوری تا کی کنسل شده یا کی باز میشه یا اینکه با کارت اقامت میشه رفت؟ و خود شما پیش بینی میکنید کی باز کنن؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام ناصر عزیز
    هیچ اعلامی نشده که تا کی ادامه داره. از چهارم اسفند تا اطلاع ثانوی کنسل شده.
    یعنی فعلا پروازی وجود نداره که بتونین برین و تا ۳۱ مارس وضعیت‌ها نامشخصه.
    از طریق مجله پیگیر باشین، اطلاعیه جدید اومد آپدیت میکنیم 🙂

 220. پانته آ خدادادی می‌گوید

  سلام و خسته نباشید ؛ من در جایی نخواندم که ایتالیا مسافران ایرانی رو ۱۴ روز قرنطینه میکنه میشه اعلام کنید کدوم کشورهای اروپایی قرنطینه میکنن و سوال بعدی هم من برای ۲۵ اسفند با قطر به المان پرواز دارم ولی کارت سلامت فقط برای پرداز ایران ایر خواسته شده و خود ایرلاین قطر هم گفت که از اونها کارت سلامت نمیخوان من میخواستم مطمئن بشم

 221. مهسا نریمانی می‌گوید

  سلام.بعد بخشنامه جدید ایرفلوت که سیزدهم اسفند داده ممنون میششم بگید ایا پروازهای اروپایی همچنان برقراره یا نه؟ چون اژانس گفت فقط اتباع چین و ویزای خود روسیه و بخشنامه لغو شده ممنون میشم

 222. حیدر زمانی می‌گوید

  با سلام
  من مقیم کشور سوییس هستم و برای سفر به ایران آمده ام. پرواز برگشتم (جمعه 23 اسفند) با ترکیش ایرلاین کنسل شده است. امکان پرواز با ایرفلوت برای برگشت به زوریخ وجود دارد؟؟
  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حیدر عزیز
   ایرفلوت پروازاش کنسله، فقط قطر ایرلاین میره اگه جا بده

 223. زهرا يگانه پور می‌گوید

  با سلام شرايط رفت و برگشت به كشور اسلووني به چه صورت است و تا چه تاريخي به اين صورت است ؟ آيا پرواز مستقيم به لوبليانا پايتخت اين كشور وجود دارد ؟ اگر آري برگشت چطور

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام زهرای عزیز
   پرواز مستقیمی به کشور اسلوونی نداریم
   در بهترین حالت باید صبر کنین تا ۳۱ مارس

 224. رحیم می‌گوید

  سلام آیا ترکیش ایر مسافران ایرانی سیتی زن سایر کشورها را میبرد.
  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   ترکیش کلا پروازاش تا 31 مارچ کنسله 🙂

 225. راحله می‌گوید

  سلام. من روز 19 اسفند با ایرفلوت پرواز دارم به برلین. ساکن تهران نیستم. گواهی سلامت رو از کجا و چطور باید دریافت کنم؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   فعلا نیازی به گواهی سلامت نیست؛ پروازهای ایروفلوت تا اخر این هفته کنسل هستند. منتظر بخشنامه هستیم تا انجام شدن و یا نشدن پروازهای این ایرلاین
   رو ببینیم، ولی ظاهرا دولت آلمان ورود ایرانی‌ها را ممنوع کرده.

 226. شهباز می‌گوید

  برای تاریخ ۱۲مارچ از مشهد به استانبول امکان خرید بلیط با ایرلاین ترکیش هست
  ولی چرا در همین تاریخ از تهران به مقصد استانبول با ترکیش پروازی نیست؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   ما از ایران به ترکیه هیچگونه پروازی نداریم. کلا روی سایت علی بابا این مسیر بستست.

 227. بهروز د می‌گوید

  با سلام.در اطلاعیه های سایت علی بابا نوشته شده ترکیش تا 20 اسفند را کنسل کرده.اما آژانس های مسافرتی اعلام میکنند تا 25 اسفند کنسل شده است. ما بلیط تبریز به استانبول و سپس استانبول به کلن را داریم برای 26 اسفند که البته در بهمن ماه بلیط خریدیم..تا امروز که 13 ام اسفنده هنوز تکلیف پروازمون مشخص نیست.شما اطلاعیه ی جدیدی از ترکیش ندارید؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   ترکیش تا 31 مارچ کنسله

 228. آذین شعبانی می‌گوید

  سلام
  برای هفته آخر فروردین می خوام بلیط برای کشور آلمان بخرم . احتمال کنسلی هست ؟ می تونم از هواپیمایی ترکیش خرید کنم (با توجه به اینکه الان موجود هست واسه اون تاریخ). و اینکه در صورت کنسل شدن این پروازها هزینه کامل استرداد میشه ؟ (چون تو این تاریخ خریداری میشه)

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آذین عزیز
   آلمان فقط قطری پرواز 491 میره که اونم فعلیه و ترکیش همه پروازاش تا اخر مارچ کنسل شده. کنسلی اگه تو بازه‌ای که پرواز کنسله خریداری بشه شامل فول ریفاند نمیشه.

  2. مهرانی می‌گوید

   سلام من ویزای تحصیلی کانادا دارم و دختر ۱۴ ساله من ویزای توریستی داره . ما برای ۱۸ فروردین بلیط قطر داریم آیا امکان پرواز داریم .‌

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی ایرلاین‌ها تا اطلاع ثانوی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.

 229. سیستانا محمدقاسمی می‌گوید

  ۱-من پرواز ماهان از تهران به انکارا برای ۲۹ اسفند و برگشت از انکارا به تهران برای ۱۷ فروردین دارم ایا انجام میشه یا کنسل هست ؟
  ۲- درصورتی که پروازهای ماهان کنسل بشه ، ایا امکان کنسلی هتل در استانبول برای ۵ فروردین و پروازهای داخلی ترکیه از الانیا به استانبول و بالعکس در بازه ۵ تا ۷ فروردین وجود داره ؟ ایا کل پول را پس میدهند ؟
  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   پروازهای ماهان به ترکیه کلا کنسله

 230. Anita kazemi می‌گوید

  سلام!
  پروازهای بانکوک ویا مالزی هنوز برقرار هستند؟
  ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آنیتای عزیز
   فعلا اجازه ورود به ایرانی‌هارو نمیدن

 231. محمدی می‌گوید

  من 11 مارچ به فرانکفورت پرواز دارم با قطری و از اونجا به کازابلانکا با یه ایرلاین دیگه. یعنی باید ترمینال عوض کنم و خروج و دوباره ورود و چک این….میخوام بدونم اون 6-7 ساعتی که در فرانکفورت هستم امکان قرنطینه هست؟ با توجه به اینکه ترانزیت محسوب نمیشه.

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   طبق قوانین شما باید ویزای شنگن مولتی قابل قبول و یا پاس غیر ایرانی داشته باشید. دوم اینکه طبق قوانین زنو و سازمان بهداشت جهانی در صورت شک و احتمال مریضی، بله از یک روز تا 14 روز میتوانند قرنطینه نمایند. و چون ترمینال عوض میشود دیگر ترانزیت محسوب نمی شود، حتی قبل از بیماری کرونا!

 232. کیان عقیلی می‌گوید

  سلام
  بابک خان پروازی میتونیم بگیریم به مقصد یکی از شهرهای فرانسه یا آلمان و یا هلند؟
  تو این شرایط اگه خدای نکرده ببرن قرنطینه به چه صورت هستش قرنطینه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر بر اساس تاریخ‌هایی که توی مجله اعلام کردیم پروازی به مقاصد اروپایی
   نداریم
   قرنطینه از یک روز تا ۱۴ روز در یکی از مراکز قرنطینه‌ مربوط به شهر مقصد هست.

 233. امید می‌گوید

  سلام همه مسافرهای ایران ایر هلند قرنطینه میشن ؟

 234. Sadegh Khalili می‌گوید

  سلام
  پرواز به کره جنوبی (تهران سيول) روز جمعه 16.12 ایرلاین اروفلات کنسل نشده؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   ایرفلوت ترانزیت‌هاش برای همه پروازها کنسل شده

 235. حامد ملکی پور می‌گوید

  با سلام. برای بیروت با ایران ایر میخوام حدود 27 اسفند پرواز بگیرم. شرایط لبنان چی هست. اجازه ورود میده؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حامد عزیز
   فعلا اجازه ورود نمیدن

 236. الهام محمودى می‌گوید

  پدر و مادر من روز ١٧ اسفند با پرواز قطرى عازم شيكاگو هستند أيا در امريكا قرنطينه ميشن ؟كلاً پرواز انجام ميشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   پاسپورت غیرایرانی دارن؟ ویزاشون و شماره پرواز تهران هم لطفا بگین

 237. محمد ملکی می‌گوید

  سلام
  پروازهای ماهان به امارات تا چه تاریخی تعلیق هست؟
  من 8مارس برای کنگره مهمی باید ابوظبی باشم
  تا اون موقع اکی میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام محمد عزیز
   با وجود کرونا تا 30 آوریل اجازه ورود نمیدن

 238. حمید می‌گوید

  پروازهای ترکیش به آلمان که انجام میشه هم از ایرانی ها برگه سلامت میخوان؟ از کجا باید گرفت؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حمید عزیز
   بله ، ایران ایر تو فرودگاه میده و از بیمارستان پاستور هم میتونین بگیرین؛ فقط 24 ساعت بیشتر اعتبار نداره

   1. سارا می‌گوید

    سلام
    یعنی پرواز ترکیش به ایتالیا برای ۴ فروردین امکان پذیر هست؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام سارای عزیز
     خیر همه پروازهای ترکیش تا ۳۱ مارس کنسل هست

   2. مرتضی تاجیک می‌گوید

    سلام مسافری که از آلمان وارد ایران شده امکان بازگشت هست؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام مرتضی عزیز
     ملیت ایشون ایرانیه؟

    2. بابک خدادوست می‌گوید

     اگر پاس غیر ایرانی دارد میتواند پس از استعلام مدرک سفرش از قطری بلیط تهیه نماید

   3. آرمان آسایش می‌گوید

    سلام وقت بخیر. پرواز در حال حاضر به آلمان داریم؟؟؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام آرمان عزیز
     فقط با قطر ایرلاین پرواز 491 میشه رفت، اون هم اگه جا بده 🙂

  2. امین می‌گوید

   سلام.پرواز شماره ۸۱۱ ایران ایر به تاریخ ۱۳ اسفند از بمبئی به تهران انجام میشه؟ یا پرواز جایگزین اعلام شده؟

   1. مریم می‌گوید

    سلام. اگر من ۱۰ روز در استانبول بمونم، موقع برگشت به ایران باید تست کرونا بدم؟ پرواز برگشتم با ایران ایر هست.

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

     سلام دوست عزیز
     برای اینکه اطلاعات دقیقی به دست بیارین حتما با شماره پشتبانی علی‌بابا تماس بگیرین. شماره رو براتون نوشتم. تیم پیشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شماست:
     ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰

 239. حمید عزیزی می‌گوید

  سلام…
  پرواز به ایتالیا میخوام داشته باشیم…۹روز دیگه ویزام وقت داره…
  الان پرواز هست؟؟
  یا اگر بسته هست باز میشه؟؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حمید عزیز
   شرایط شما کمی خاص هست و ممکنه پروازتون انجام نشه؛ ضمن اینکه 14 روز هم قرنطینه می‌کنن ایرانی هارو.

  2. حمید بلیار انزابی می‌گوید

   من قصد سفر به عراق رو دارم به نظر شما آیا مرز های کشور عراق برای ایام عید نوروز باز میشه آیا تاریخ مشخص شده که چه زمانی مرز ایران و عراق باز میشه

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    فعلا مرز زمینی و هوایی عراق تا اطلاع ثانوی بسته است و احتمال دارد تا آخر اردیبهشت هم باز نشود. بستگی به شرایط بیماری دارد.

  3. زهرا يگانه پور می‌گوید

   با سلام بسته ي كوچيكي براي ايتاليا دارم چطور ميتونم بفرستم آيا ارسال بار به اين كشور انجام ميشه ؟ اگر خير تا چه تاريخي

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام زهرای عزیز
    قسمت باربری تا اطلاع ثانوی تعطیله 🙂

  4. Milad می‌گوید

   سلام وقت بخیر.ببخشید همسرم برای ۳۱مارس پرواز به ایران از ترکیش ایر داره امکان کنسلی دوباره وجود داره یا نه؟.چون واسه ۲۶اسفند کنسل شده بود.

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    ترکیش تا 31 مارچ پروازهاش به ایران لغو شده 🙂

 240. علی سلیمانی می‌گوید

  سلام ایا پروازهای ایرفلوت به مقصد اروپا با استاپ در مسکو همچنان برقراره؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی عزیز
   فعلا بخشنامه‌ای نزدن و امروز هم یکی از پروازهاش بود

 241. مجید شاهی می‌گوید

  سلام,تا چه تاریخی پروازها به امارات کنسله؟ارسال باری هم انجام نمیشه از دبی؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   این اطلاعیه امارات ایرلاین هست:

   Due to a GCAA directive, all Emirates flights between Dubai and Tehran have been cancelled from 26 February until further notice
   ایرعربیا و فلای دوبی هم کنسل کردن.

   1. الهام محمدپور می‌گوید

    سلام
    آیا اونایی که ویزا دارن به مقصد هلند، ویزاشون 15 روز بیشتر وقت نداره که ایران رو ترک کنند، از چه مسیری و چطوری میتونند برند؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام الهام عزیز
     ایران ایر پرواز مستقیم داره؛ برگه سلامت حتما نیازه و احتمالا قرنطینه هم میشین.

  2. فاطمه می‌گوید

   سلام خسته نباشید پروازهای ماهان به مقصد بانکوک لغو شده؟؟؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    فعلا بله

   2. سارا می‌گوید

    سلام وقتتون بخیر، برای 23 اسفند پرواز مستقیم برای آلمان کلن هست

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام سارای عزیز
     نه وجود نداره 🙂

 242. امیر می‌گوید

  پرواز های باکو و آنتالیا ( سان اکسپرس و اطلس گلوبال و بوتا ایرویز) برای عید بر قرار هست ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   اطلس که ورشکست شد؛ بوتا فعلا تا اطلاع ثانوی کنسلی اعلام کرده

 243. فاطیما امیدفرد می‌گوید

  آیا پروازهای ماهان به کشور تایلند هم لغو شده؟؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   فعلا خیر

  2. فرزانه ق می‌گوید

   چند درصد احتمال داره برای ۱۰ فروردین پروازهای ایران به ترکیه انجام بشه؟ ؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام فرزانه عزیز
    راستش احتمال این موضوع خیلی کمه

 244. احمد می‌گوید

  لطفا تاریخ بروزرسانی در عنوان خبر را بروز کنید. برای ۹ اسفند آپدیت کنید ولی در عنوان نوشتید ۸ اسفند.
  خبری از پرواز بمبئی به تهران ماهان نیست؟

 245. emad می‌گوید

  سلام من ساکن استانبول هستم
  واسه عید قصد سفر به ایران دارم
  ایا میتونم بعد عید دوباره برگردم به ترکیه؟؟؟؟

  1. مینا غفاری می‌گوید

   سلام من میخوام برم سوئد نوشتین هواپیمازی ۴۹۱ قطر میبره من ویزای سوئد دارم و میخواستم ۱۴ فروردین بلیط بگیرم آیا میشه با این هواپیمامیشه رفت؟ برا خریدش error میده‌!

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام. سفر فقط با داشتن اقامت یا پاسپورت آن کشور ممکنه، نه ویزا 🙂

 246. سارا اسماعیلی می‌گوید

  با سلام
  وقت بخیر
  ببخشید خواستم بپرسم این تاریخهایی که زدین برای کنسل شدن پروازها (برای مثال ترکیش تا ۲۰ اسفند) پابرجاست؟
  یعنی پروازها برای عید کنسل نیست؟
  من یک بلیط ترکیش ایرلاین به مقصد ایتالیا برای ۴ فروردین دارم . از این جهت سوال میکنم

 247. یگانه می‌گوید

  پرواز ها تا ۲۸ اسفند باز میشه شوهرم از المان میخواد بیاد ایران

 248. بهمن هاشمی می‌گوید

  بهمن هاشمی در خصوص کنسلی بلیط بدون کسر جریمه،علی بابا از این دستور امتناع می ورزد البته شایان ذکر است که مبلغ توسط ایر لاین به علی بابا کامل مسترد می گردد.رسیدگی فرمایید.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   لطفا به بخش‌نامه ایرلاین مربوطه مراجعه کنید. علی‌بابا ملزم به استرداد بلیط طبق این بخش‌نامه‌هاست.
   در صورتی که موردی خلاف با بخش‌نامه بوده لطفا کد سفارشتون رو ارسال کنید.

   1. دریا می‌گوید

    سلام چطوری خودمون رو به ترکیه برسونیم تا به پرواز دوم برسیم

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام دوست عزیز
     متاسفانه تا 31 مارس راهی پیش پای ماها نذاشتن. اگه سوال دیگه‌ای دارین در خدمتیم 🙂

دیدگاه‌ها بسته شده است.