محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا | آخرین به‌روزرسانی در ۵ بهمن ماه ۱۳۹۹

مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و برخی از ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. در این اطلاعیه، علی بابا به‌روزترین اخبار را در مورد کشورها، ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های مهم به اطلاع شما می‌رساند:

لطفا محدودیت های کشور مقصد را قبل از تهیه بلیط و انجام سفر در سایت IATA  بررسی نمایید،

علی‌بابا پیشنهاد می‌دهد برای تمامی مقاصد پروازی از ایران جهت اطمینان خاطر، مسافرین بالای ۲ سال تست PCR با اعتبار لازم جهت ورود به کشور مقصد را همراه داشته باشند، شرکت سفرهای علی‌بابا در قبال عدم پذیرش مسافرین به دلیل عدم انجام تست‌، اتمام اعتبار و یا نظر کانتر پذیرش ایرلاین در فرودگاه، هیچگونه مسئولیتی ندارد و تمامی عواقب ناشی از آن به عهده مسافر خواهد بود.
 

برای مطالعه اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به هر هواپیمایی با استفاده از جدول زیر و کلیک بر روی هر کدام از هواپیمایی‌ها به قسمت مربوط به آن هواپیمایی هدایت می‌شوید.

همچنین اگر می‌خواهید آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی‌های مختلف را بشناسید، مقاله آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها را بخوانید.

هواپیمایی‌های خارجی
ترکیش پگاسوس امارات آرمنیا فلای‌دوبی
سلام‌ایر

ایرعربیا

قطر

سان‌اکسپرس آئروفلوت

 

هواپیمایی‌های داخلی
ایران‌ایر ماهان قشم‌ایر تابان

ایران‌ایرتور

آسمان آتا وارش کیش‌ایر معراج

 

استفاده از ماسک برای ورود به فرودگاه‌ها و هواپیماها برای تمام مسافران الزامی است.

طبق اعلام وزارت بهداشت جمهوری ترکیه مسافرانی که قصد سفر در مسیرهای داخلی ترکیه را دارند می‌بایست قبل از سفر نسبت به دریافت HES کد اقدام نموده و این کد را همراه خود داشته باشد.

آنچه باید در مورد HES بدانید!

 • کد HES در کلیه پروازهای داخلی برای شهروندان جمهوری ترکیه و شناسه اتباع خارجی که توسط جمهوری ترکیه صادر نشده باشد و با شماره‌های ۹۹-۹۸-۹۷ شروع می‌شود اجباری است.
 • کدهای HES بیست و چهارساعت قبل از پرواز بررسی شده و مسافران در مورد وضعیت خود مطلع می‌شوند. مسافرانی که مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافرت نباشند اجازه پرواز نخواهند داشت.
 • هر کد HES فقط برای یک دوره خاص یا بدون محدودیت زمانی معتبر است. تاریخ انقضا کد HES باید حداقل ۷روز پس از آخرین تاریخ پرواز روی بلیط شما باشد. در غیر این صورت، رزرو شما تأیید نمی‌شود.
 • برای نوزادانی که هنوز به ۲سالگی نرسیده‌اند نیازی به دریافت کد HES نیست.
 • کد HES برای کودکان زیر ۱۸سال شما از طریق پیام کوتاه و درگاه دولت الکترونیکی قابل دریافت است. برای به دست آوردن کد HES برای فرزندان خود از طریق برنامه Hayat Eve Sığar اقدام کنید که به زودی در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
 • کد HES برای پروازهای بین المللی با ترانزیت پرواز داخلی در حال حاضر اجباری نیست (پرواز ترابزون – لندن از طریق استانبول). فقط در صورتی که زمان ترانزیت بیش از ۲۴ساعت باشد، کد HES قبل از پروازهای داخلی اجباری است.

 

قوانین پروازهای ورودی به ایران:

طبق اعلام هواپیمایی کشوری با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور انگلستان و ممنوعیت ورود مسافرین از این کشور به ایران به اطلاع می‌رساند از ورود کلیه مسافرینی که پرواز آنها به صورت ترانزیت در یکی از شهرهای کشور انگلستان باشد ممانعت به عمل آورده خواهد شد.


محدودیت‌های خاصی برای مسافرینی که از کشورهای خارجی به ایران سفر می‌کنند وضع شده ‌است. تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کووید-۱۹ بدهند. سپس این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز در قرنطینه می‌مانند.

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

 1. الزام استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر
 2. کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.
 3. در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزرات بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد.
 4. در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
 5. تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی می‌باشد.

تا اطلاع ثانوی مسافرین با پاسپورت کشور روسیه مجاز به سفر به کشور ایران نخواهند بود مگر اینکه اقامت ایران را داشته باشند.

تست کرونا برای مسیر برگشت از ترکیه به ایران
برای انجام تست کرونا در استانبول می‌توانید در فرودگاه جدید این تست را انجام دهید و یا به بیمارستان‌هایی که در سطح شهر استانبول برای بیماری کرونا مشخص شده‌اند سر بزنید.
برای مشاهده آدرس بیمارستان‌ها این لینک را ببینید.


شرایط ایرلاین ایران ایر برای پذیرش مسافران ورودی به ایران در پروازهای بین‌المللی:

دیپلمات‌های داخلی و خارجی در قالب هیات‌های سیاسی و کارکنان نمایندگی‌های سیاسی و دفاتر سازمان‌های بین‌المللی (دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت) مقیم، از ارائه گواهی تست آزمایشگاهی کووید-۱۹ (PCR) در کشور مبدا معاف می‌باشند و صرفا ارزیابی بالینی در هنگام ورود به کشور برای آنان کفایت می‌کند. در صورت علامت دارا بودن این افراد در ارزیابی‌های بالینی، تست PCR در مبادی ورود برای آنان انجام شده و ضمن اخذ شماره تماس و تعهدنامه، ملزم به قرنطینه در محل نمایندگی یا محل اقامت معین شده تا زمان تعیین تکلیف جواب آزمایش می‌باشند. در صورت مثبت بودن آزمایش باید به مدت حداکثر ۱۴ روز در همان محل قرنطینه باقی بمانند.

در خصوص سایر اتباع خارجی با گذرنامه‌های عادی متقاضی ورود به کشور، گواهی عدم ابتلا به کووید-۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیرانگلیسی، ممهور به مهر سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورمبدا بدون اخذ هزینه الزامی می‌باشد.

در صورتی‌که از زمان صدور گواهی آزمایش صادر شده به دلیل طول مدت سفر یا سایر دلایل بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد، نیازی به اخذ مجدد آزمایش نبوده وصرفا پس از غربالگری و ارزیابی‌های بالینی در هنگام ورود و در صورت علامت‌دار بودن، آزمایش مجدد کووید-۱۹ به عمل خواهد آمد و تا زمان تعیین تکلیف نتیجه آزمایش، در محل تعیین‌شده قرنطینه اعمال خواهد شد. چنانچه جواب تست مثبت باشد، بایستی به مدت ۱۴ روز در محل تعیین شده در قرنطینه اسکان داشته باشند. کلیه هزینه‌های اقامت و آزمایش مجدد بر عهده مسافران عادی خواهد بود.

در خصوص ایرانیان متقاضی بازگشت به کشور که طول اقامت آنها در خارج از کشور کمتر از ۲ هفته باشد، اخذ گواهی سلامت به گواهی تست آزمایشگاهی کووید-۱۹ (PCR) زبان انگلیسی و یا مورد تایید کنسولگری الزامی نمی‌باشد.

فرم سلامت خوداظهاری

شرایط هواپیمایی آسمان برای پذیرش مسافران ورودی به ایران در پروازهای بین‌المللی:

بر اساس آخرین بخشنامه هواپیمایی آسمان الزامات پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح زیر است:

 1. دریافت و به همراه داشتن گواهی سلامت و پاس آزمایش عدم ابتلا به کووید-۱۹ به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری ایران برای مسافران ورودی به کشور الزامی است؛ این گواهی باید ضمن اخذ تست مولکولی کووید-۱۹، به روش (RT-PCR) از سوی مراکز تشخیصی درمانی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و در فاصله زمانی حداکثر ۹۶ ساعت پیش از ورود به کشور صادر شده باشد.
 2. در صورت به همراه نداشتن گواهی سلامت کووید-۱۹ در فرودگاه مقصد، به مسافران غیر ایرانی، اجازه ورود به کشور داده نشده و به مبدا پرواز بازگردانده خواهند شد و مسافران ایرانی به مدت ۱۴ روز به قرنطینه تعیین شده توسط وزارت بهداشت هدایت می‌شوند، در طول این مدت هزینه آزمایش و اقامت بر عهده مسافر خواهد بود.
 3. همه مسافران متقاضی ورود به کشور باید فرم خوداظهاری را پس از اخذ از شرکت هواپیمایی، قبل یا هنگام پرواز، تکمیل و به نماینده شرکت، تحویل دهند.
 4. غربالگری هنگام ورود برای همه مسافران ایرانی و خارجی (حتی در صورت دارا بودن گواهی سلامت) انجام خواهد شد و در صورت مشاهده فرد دارای علایم مشکوک به کووید ۱۹، بنا به تشخیص تیم بهداشتی مستقر در پایگاه مراقیت بهداشتی مرزی و جهت ارزیابی‌های بالینی بیشتر و نمونه‌گیری به مراکز درمانی و تشخیصی از پیش تعیین شده ارجاع شده و ضمن انجام آزمایش PCR، بیمار باید تا زمان اخذ پاسخ منفی تست آزمایشگاهی و رفع علائم آن در قرنطینه تعیین شده توسط وزارت بهداشت و درمان (برای مسافران غیر ایرانی) یا پس از اخذ تعهدنامه کتبی در قرنطینه خانگی (برای مسافران ایرانی) اقامت داشته باشند.
 5. اگر هنگام ورود به ایران مدت اعتبار گواهی سلامت (۹۶ ساعت) به دلیل طول مدت سفر یا دلایل دیگر سپری شده باشد، نیازی به آزمایش دوباره نبوده و پس از غربالگری هنگام ورود و ارزیابی‌های بالینی، در صورت علامت‌دار بودن، از فرد آزمایش دوباره انجام شده و تا زمان تعیین تکلیف نتیجه آزمایش، در محل تعیین شده، قرنطینه خواهد شد. در صورتی که پاسخ آزمایش مثبت باشد، حداکثر تا ۱۴ روز باید در قرنطینه تعیین شده اسکان داشته باشد. کلیه هزینه‌های اقامت و آزمایش مجدد بر عهده مسافر خواهد بود.
 6. دریافت گواهی و تست آزمایشگاهی برای دیپلمات‌ها، هیات‌های سیاسی ماموران دولتی داخلی و خارجی و کارکنان آژانس‌های بین‌المللی در کشور مبدا الزامی نبوده و در صورت انجام معاینه بالینی هنگام ورود و علامت‌دار بودن، آزمایش انجام شده و ضمن اخذ شماره تماس و تعهدنامه کبی تا زمان دریافت پاسخ آزمایش و در صورت مثبت بودن پاسخ آزمایش تا ۱۴ روز می‌بایست در محل اقامت تعیین شده و یا کنسولگری، قرنطینه شده و معاف از پرداخت هزینه آزمایش هستند.
 7. برای ایرانیان متقاضی بازگشت به کشور که مدت اقامت آن‌ها رد خارج از کشور هنگام ورود بیش از ۲ هفته باشد، دریافت گواهی سلامت به زبان انگلیسی و یا مورد تایید کنسولگری، منضم به تست مولکولی کووید ۱۹ الزامی است. در صورتی که به هر دلیلی دریافت گواهی امکان‌پذیر نبود، خطوط هواپیمایی استثنا و به طور مشروط می‌توانند این مسافران را پذیرش نموده و هنگام ورود بدون توجه به علائم بالینی باید آزمایش کووید-۱۹ انجام شده و ضمن اخذ تعهدنامه کتبی تا زمان تعیین تکلیف پساخ آزمایش در قرنطینه خانگی باشند. بدیهی است در صورت مثبت بودن پاسخ آزمایش یا بروز علایم پس از بازگشت، طول مدت قرنطینه خانگی باید تا ۱۴ روز افزایش یابد. هزینه انجام آزمایش و قرنطینه احتمالی بر عهده مسافر است.

قوانین پروازهای خروجی از ایران:

 قوانین عمومی پروازهای خروجی از ایران

اطلاعیه کلی کشورهای کانادا و روسیه در مورد نحوه ورود به این کشورها به شرح ذیل است:

کانادا

بستگان درجه دو که از ۸ اکتبر می‌توانند به کانادا سفر کنند شامل چه کسانی می‌شوند؟

از ۸ اکتبر، بستگان درجه دوم شهروندان و صاحبان اقامت دائم PR کانادا که دارای ویزای معتبر باشند می‌توانند به کانادا سفر کنند.

بستگان درجه دو که از ۸ اکتبر می‌توانند به کانادا سفر کنند شامل چه کسانی می‌شود؟
 
از ۸ اکتبر، بستگان درجه دوم شهروندان و صاحبان اقامت دائم PR کانادا که دارای ویزای معتبر باشند می‌توانند به کانادا سفر کنند.
اما تعریف اداره مهاجرت کانادا از بستگان درجه دو چیست؟
چه کسانی مشمول این معافیت می‌شوند؟ و چه شرایطی باید داشته باشند را در ادامه به شرح آن می پردازیم.

از ۸ اکتبر، اعضای بستگان درجه دو Extended Family شهروندان و صاحبان اقامت دائم PR کانادا می‌توانند به این کشور سفر کنند، به شرط اینکه حداقل ۱۵ روز در آنجا بمانند و شرایط لازم را برای ورود داشته باشند.

تعریف اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از بستگان درجه دو Extended Family به نوع ارتباط مسافر خارجی با یک فرد کانادایی یا همسر، شریک قانونی یا پارتنرشان بستگی دارد:

** اگر شما مستقیما با یک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا رابطه داشته باشید می‌توانید وارد این کشور شوید، اگر شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل یک سال در یک رابطه دوستانه انحصاری Exclusive Dating بوده و مدتی را در طول این رابطه با حضور فیزیکی آن شخص گذرانده‌اید.
 • فرزند غیروابسته هستید (فرزند بزرگسال)
 • نوه (فرزند وابسته فرزند بالغ غیروابسته)
 • خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی (Step-Sibling و Half-Sibling)
 • مادربزرگ و پدربزرگ

** و اگر شما از بستگان همسر یا همسر عرفی (Common-Law) یک کانادایی یا دارای اقامت دائم کانادا باشید، مشمول بستگان درجه دو می‌شوید و می‌توانید به کانادا سفر کنید:

 • فرزند بزرگسال
 • نوه (فرزند وابسته فرزند بالغ غیر وابسته)
 • خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی (Step-Sibling و Half-Sibling)
 • مادربزرگ و پدربزرگ

خویشاوندان پارتنر یک کانادایی، اگر شرایط زیر را داشته باشند عضو درجه دو Extended Family محسوب می‌شوند و می‌توانند به کانادا سفر کنند:

 • کودک وابسته
 • فرزند بالغ
 • نوه (فرزند وابسته فرزند بزرگسال غیروابسته)

روسیه:

از ابتدای سال ۲۰۲۱ ویزای الکترونیکی برای ورود به تمامی شهرهای روسیه و برای شهروندان ۵۲ کشور قابل صدور خواهد بود. علاوه بر آن مدت اقامت که قبلا ۸ روز بود، به ۱۶ روز افزایش یافته. این ویزا برای سفرهای توریستی، تجاری و مهمانان شخصی قابل استفاده خواهد بود و به صورت اینترنت ویزای الکترونیکی صادر می‌شود. هزینه صدور ویزای الکترونیکی ۴۰ دلار خواهد بود. کودکان زیر ۶ سال به صورت رایگان ویزا دریافت می‌کنند.

The following countries are nationalities who can travel to Russia with e visa:

۱٫ Austria 2. Andorra 3. Bahrain 4. Belgium 5.Bulgaria 6. Vatican 7. Hungary 8. Germany 9. Greece 10. Denmark 11. India 12. Indonesia 13. Iran 14. Ireland 15. Iceland 16. Spain 17. Italy 18. Cyprus 19. China (including Taiwan) 0. Democratic Peaople’s Republic of Korea 21. Kuwait 22. Latvia 23. Lithuania 24. Liechtenstein 25. Luxembourg 26. Malaysia 27. Malta 28. Mexico 29. Monaco 30. Netherlands 31. Norway 32. Oman 33. Poland 34. Portugal 35. Romania 36. San Marino 37. Saudi Arabia 38. North Macedonia 39. Serbia 40 Singapore 41. Slovakia 42. Slovenia 43. Turkey 44. Philippines 45. Finland 46. France 47. Croatia 28. Czech Republic 49. Switzerland 50. Sweden 51. Estonia 52. Japan

ژاپن

محدودیت‌های جدید ورود به ژاپن ناشی از همه‌گیری کرونا

شرایط جدید تردد اتباع خارجی به کشور ژاپن به شرح زیر است:

 • ورود اتباع خارجی از ۸ دی ماه تا تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری به ژاپن ممنوع است.
 • قرنطینه خانگی به مدت ۱۴ روز برای اتباع خارجی و اتباع ژاپنی همانند گذشته اعمال می‌شود.
 • ورود مسافران ترانزیت به شرط عدم انجام سفر طی ۱۴ روز گذشته به کشورهای انگلستان و آفریقای جنوبی بلامانع است.
 • کلیه مسافران به هنگام ورود یا خروج ملزم به ارائه گواهی آزمایش PCR منفی یا حداکثر اعتبار ۷۲ ساعت از تاریخ صدور می‌باشد.

یادآور می‌شود محدودیت‌های مذکور شامل سفرهای دیپلماتیک نمی‌شود اما بر اساس یادداشت واصله از سفارت ژاپن در تهران از تاریخ ۶ دی ماه معافیت ۹۰ روزه دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت از اخذ روادید کشور ژاپن تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

ترکیه

به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR جهت ورود مسافرین به کشور ترکیه جهت افراد ۶ سال به بالا الزامی است.

همچنین از سوی اداره کل هواپیمایی کشوری جمهوری ترکیه اعلام شده است که از ساعت ۲۱:۰۰ UTC روز ۹ دی ماه ۱۳۹۹ (برابر با ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰) مسافران ۶ سال و بالاتر خطوط هوایی می‌بایست نتیجه آزمایش منفی تست SARS-Cov-2 PCR خود را که طی ۷۲ ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد ارائه نمایند و از سوار شدن کسانی که نتیجه آزمایش مذکور را ارائه نکنند به هواپیما جلوگیری خواهد شد و این رویه تا ۱ مارس ۲۰۲۱ (برابر با ۱۱ اسفند ۱۳۹۹) ادامه خواهد داشت.

 

✔ هواپیمایی ترکیش

با توجه به تغییرات اخیر در مقررات مربوط به مسافرین ورودی به ایران به استحضار میرساند ارائه تست PCR منفی تا ۷۲ ساعت در بدو ورود به ایران برای کلیه اتباع خارجی الزامی است.
شایان ذکر است که اتباع ایرانی که بیش از ۷ روز خارج از ایران اقامت داشته اند ملزم به ارائه تست PCR منفی تا ۷۲ ساعت در بدو ورود به کشور هستند.

اطلاعیه بسیار مهم هواپیمایی ترکیش در رابطه با ضرورت ارائه تست PCR

از تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۰ ارائه تست منفی تا ۷۲ ساعت در بدو ورود برای کلیه مسافرین بالای ۶ سال که به کشور ترکیه و یا به صورت ترانزیت به سایر مقاصد پرواز می‌کنند الزامی است.

ضمنا در صورتی که ارائه تست PCR در مقصد نهایی مسافر ضروری است، توجه به ساعت اعتبار تست و محدودیت کشور مقصد الزامی است.

همچنین کلیه آزمایشگاه‌های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی ایران، جهت آزمایش مولکولی PCR مسافران برون‌مرزی، مورد تایید این شرکت نیز هست. جهت اطلاع از این لیست به سایت به‌روزشده وزارت بهداشت مراجعه کنید.

ارائه تست منفی PCR از تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۰ برای تمام مسافران کشور ترکیه (بالای ۶ سال) الزامی است و برای سایر مقاصد همانند گذشته، الزام تست بر اساس قوانین Timatic است.

همچنین لازم به ذکر است نتیجه تست فقط به زبان انگلیسی، با تاریخ میلادی و با توجه به محدودیت کشورهای مقصد قابل پذیرش است.

مسافرینی که پرواز آن‌ها از تاریخ ۳۰ دسامبر تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ از مبدا ایران و تاریخ صدور بلیط از ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ است که به دلیل عدم ارائه تست منفی و یا عدم تطبیق تست با شرایط مورد نظر کشور مقصد (مانند الزام تست با تاریخ میلادی، الزام ارائه تست به زبان انگلیسی…) از پرواز آن‌ها در فرودگاه ممانعت به عمل آمده باشد، همچنین مسافرینی که نتیجه تست آن‌ها مثبت باشد، اعمال تغییرات توسط آژانس صادرکننده بلیط به صورت Involuntary در همان کابین پروازی میسر است. (در صورت اعمال تغییر Involuntary، نگهداری مدارک تست مثبت الزامی است)

امکان تغییر تاریخ به صورت Involuntary تنها در صورتی که کلیه کوپن‌های پروازی تا تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۲۱ استفاده گردد و میسر است و خارج از این بازه طبق قوانین بلیط خواهد بود.

تغییر تاریخ سایر سگمنت‌های پروازی که در همان بلیط هستند، به تعداد روزهایی که سفر اولیه تحت تاثیر قرار گرفته باشد، بلامانع است. در صورتی که مسافر در نقطه ترانزیت در پرواز ادامه مسیر پذیرش نگردد اعمال تغییرات به صورت Involuntary تنها توسط دفتر فروش ترکیش ایرلاینز با توجه به شرایط و صلاحدید در فرودگاه استانبول مقدور است و هر گونه اعمال تغییرات توسط آژانس صادرکننده تنها طبق شرایط بلیط مقدور است.

مهم: اطلاعیه هواپیمایی ترکیش مورخه ۱۳۹۹/۰۷/۱۰

به اطلاع می رساند طی اطلاعیه جدید هواپیمایی ترکیش چنانچه مسافر قصد سفر به کانادا با ویزای توریستی داشته باشد و اقوام درجه یک مسافر در کانادا مقیم می باشند، مسافر ملزم به ارائه مدرک رسمی به جهت نشان دادن رابطه و نسبت خویشاوندی و همچنین الزام به ارائه مدرکی است که قصد سفر وی را غیر از مسافرت تفریحی اعلام می نماید. در غیر اینصورت از پرواز ایشان ممانعت به عمل خواهد آمد.
 

اطلاعیه ترکیش ایرلاین درخصوص شهروندان ترکیه بالای ۶۵ سال:

 • مسافران ۶۵ سال به بالا که از خارج از کشور به ترکیه می آیند، به اجازه سفر نیاز ندارند.
 • اجازه سفر برای مسافران ۶۵ سال و بالاتر که از خارج از کشور به ترکیه می آیند و سوار پروازهای داخلی ترکیه می شوند،الزامی است.
 • اجازه سفر برای مسافران ۶۵ ساله که سوار پروازهای داخلی با کانکشن پروازهای بین‌المللی هستند، الزامی است.
 • کد اجازه سفر برای پروازهای مستقیم بین المللی اجباری نیست.

برای دریافت مجوز سفر، مسافران می توانند از طریق این درگاه الکترونیکی اقدام نمایند.

جهت دریافت اطلاعات مربوط به ضرورت ارائه تست در ورود به کشورهای مقصد به Timatic مراجعه نموده یا از طریق ایمیل با دفتر این شرکت تماس حاصل فرمایید.

 
 
بخشنامه هواپیمایی ترکیش در خصوص سفر به کانادا و انگلیس

طبق تصمیم اتخاذ شده توسط حمل و نقل کانادا و آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) ، از تاریخ ۴ نوامبر سال ۲۰۲۰ ، کلیه مسافرانی که به کانادا سفر می کنند باید فرم آنلاین مربوطه را از طریق وب سایت ArriveCAN یا برنامه تلفن همراه مشخص شده در زیر پر کرده باشند. قبل از پذیرش در پرواز ، مسافران باید فرم را در اولین نقطه عزیمت پر کنند و کد مرجع تولید شده توسط پرسنل وارد سیستم شود. اطلاعات به صورت کتبی یا شفاهی باید در زمان چک این در اختیار مسافران قرار بگیرد.

وب سایت

برنامه موبایل

IOS

Android

همچنین، هر مسافری که به انگلیس سفر می کند باید “فرم آنلاین یاب”(Online Locator Form)  را از آدرس اینترنتی  پر کند. برای این نرم افزار ، اطلاعات باید در طول “CHECK-IN” در اولین نقطه عزیمت محل شروع مسافر ، به مسافران ارائه شود.

مسافران باید قبل از پذیرش در پرواز ،این فرم را کاملاً پر کرده باشند.

 

ضرورت تکمیل فرم‌های آنلاین و دریافت کد رفرنس برای مسیرهای کانادا و بریتانیا

با توجه به اینکه تکمیل فرم آنلاین از طریق وب‌سایت و یا اپلیکیشن ArriveCAN و دریافت کد رفرنس برای مسافرین مسیر کانادا و تکمیل فرم Online Locator Form و دریافت کد رفرنس برای مسافرین مسیر بریتانیا (UK) الزامی است، به استحضار می‌رساند ارائه کد رفرنس مربوطه در زمان Check-in برای مسافرین مسیرهای مذکور الزامی بوده و بدیهی است که بدون ارائه کد رفرنس مذکور از پذیرش مسافرین ممانعت به عمل خواهد آمد.

 هواپیمایی قطر

بخشنامه هواپیمایی قطری برای مسافرین خروجی از ایران

از تاریخ ۲۳مرداد ،۱۳۹۹مسافران شرکت هواپیمایی قطر که از مبدا ایران قصد سفر دارند، بایستی نسبت به انجام تست آر تی- پی سی آر کووید- ۱۹در بازه زمانی ۹۶ ساعت قبل از پرواز اقدام کنند. آزمایش بینی/گلو می‌بایست در یکی از آزمایشگاه‌های تایید شده توسط قطرایرویز در تهران مشهد˓ شیراز و اصفهان انجام پذیرد. نتیجه منفی آزمایش در زمان پذیرش در فرودگاه باید ارائه شود. مسافران می‌بایست دو نسخه از نتیجه آزمایش آر تی-پی سی آر و همچنین فرم رضایت پر شده را همراه داشته باشند.

دانلود ‌فرم رضایت
جهت ‌کسب ‌اطلاعات ‌بیشتر ‌به ‌این وبسایت مراجعه‌ فرمایید.

موارد زیر مستثنی هستند:
الف‌) کودکان‌زیر‌ ۱۲سال‌ در‌صورتی‌که ‌همراه‌ یکی ‌از‌ اقوام ‌خود ‌که ‌نتیجه ‌آزمایش ‌‌منفی‌ دارد‌ سفر‌ کنند ‌مستثنی‌ هستند.
ب‌) همچنین ‌نوزادها ‌از ‌انجام ‌این ‌آزمایش ‌مستثنی ‌هستند.
پ) کودکان زیر‌ ۱۲ سالی که بدون همراه سفر می‌کنند مستثنی نیستند و باید از یک مرکز پزشکی مورد تایید گواهی همراه داشته باشند.

مسافرینی که شروع مسافرتشان از شیراز است باید علاوه بر تست PCR  گواهی سلامت از مراکز زیر را در بازه زمانی دو روز قبل از پرواز دریافت نمایند. 

مراکز صدور گواهی سلامت شیراز:

 1. مرکز جامع حسین بن علی (بلوار فردوسی)
 2. مرکز قمربنی هاشم (بلوار صنایع)
 3. مرکز زینب کبری ( خیابان سیاحتگر)
 4. مرکز امام رضا (بلوار مطهری جنوبی)

 

جهت گرفتن تاییدیه پرواز( OK TO BOARD) هواپیمایی قطری، مسافران می‌بایست ۷۲ ساعت قبل از پرواز درخواست خود را همراه با مدارک سفر شامل بلیط، شماره رفرنس رزرو، پاسپورت، ویزا به صورت یک فایل PDF و در سایز حداکثر ۲ مگابایت به آدرس Support@alibaba.ir ارسال کنند. توجه داشته باشید فایل‌های با سایز بزرگتر تایید نخواهند شد.

ارسال این مدارک برای دارندگان پاسپورت و کارت اقامت کشور مقصد الزامی نیست.


مسافرین محترم هواپیمایی قطر در صورتی که یک بخش پروازی آنها با هواپیمایی ایرکانادا انجام میشود جهت دریافت تاییدیه پرواز ( OK TO BOARD ) میبایست ۵ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است، جهت تایید پرواز در مسیر کانادا، مدارک می‌بایست یک هفته قبل از پرواز ارسال شود. 
 


طبق اعلام هواپیمایی قطر، تمامی مسافرینی که دارای ویزای توریستی هستند در صورت داشتن بلیط رفت‌وبرگشت می‌توانند از پروازهای هواپیمایی قطر به مقصد ترکیه استفاده کنند. در ضمن مسافران باید فرم سلامت را نیز پر کرده و همراه خودشان داشته باشند.

لینک فرم سلامت

 

همچنین می‌توانید آخرین اطلاعیه هواپیمایی قطر برای پروازهای هفتگی از ایران به دوحه را بخوانید.

 

بخشنامه ایرلاین قطر بابت شرایط و مقررات سفر از شیراز 

 مقررات IAC:

 • مطابق با آخرین دستورالعملهای IAC ، کلیه مسافران خروجی که از شیرازحرکت می‌کنند باید گواهی سلامت داشته باشند.
 • ظرف ۴۸  ساعت قبل از پرواز مسافران باید این گواهینامه را از یکی از مراکز سلامت زیر دریافت کنند.
 • مراکز بهداشتی ذکر شده است.
 • مسافرانی که دسترسی به این مراکز برایشان آسان نیست، می‌توانند در بازه ۴۸ ساعت قبل از پرواز از هر آزمایشگاه مورد تأیید دولت گواهی بهداشت دریافت کنند.

قوانین سفر ایرلاین قطر:

 • علاوه بر این، مسافرانی که در پروازهای قطر ایرویز از ایران سفر می‌کنند ملزم به انجام تست COVID-19 RT-PCR طی ۹۶ ساعت قبل ازپرواز در یکی از آزمایشگاه‌های ذکر شده در لیست می‌باشند .
 • برای پذیرش در پرواز هواپیمایی قطر ایرویز ، مسافران باید دو نسخه ازجواب منفی تست  RT-PCR هنگام  چک-این همراه داشته باشند.
 • کودکان ‌زیر ‌۱۲ سال‌ در ‌صورتی‌ که‌ همراه‌ یکی‌ از ‌اقوام ‌خود‌ که ‌نتیجه ‌آزمایش ‌‌منفی‌ دارد ‌سفر‌کنند ‌مستثنی‌ هستند.
 • ‌همچنین ‌نوزادها‌ از ‌انجام‌ این ‌آزمایش‌ مستثنی‌ هستند.
 • کودکان‌ زیر ‌۱۲ سالی‌ که ‌بدون ‌همراه ‌سفر ‌می‌کنند ‌مستثنی‌ نیستند‌ و‌ باید‌ از‌ یک‌ مرکز ‌پزشکی‌ مورد‌ تایید‌ گواهی‌ همراه‌ داشته‌ باشد.

لیست مراکز موزد تایید برای دریافت گواهی IAC :

مرکز جامع سلامت حسین ابن علی
آدرس: بلوار فردوسی – جنب کوچه خشکبار

مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم
آدرس: بلوار صنایع – کوچه ۳۶

مرکز جامع سلامت زینب کبری
آدرس: خیابان سیاحتگر – قبل از قدمگاه – جنب بانک صادرات

مرکز جامع سلامت امام رضا
آدرس: بلواز مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش آموز ۱۰

هواپیمایی امارات

مسافران دارای ویزای توریستی که با هواپیمایی امارات به مقصد/از مبدا دبی سفر می کنند با مراجعه به این لینک می توانند از مدارک مورد نیاز، قبل از شروع سفر و در زمان CHECK-IN همچنین قوانین و ضوابط در طول پرواز و در زمان رسیدن به مقصد اطلاعات لازم را کسب نمایند.
 

طبق آخرین بخشنامه جهت ورود مسافران به آمریکا و کانادا با ایرلاین امارات، مسافرین با ویزاهای بجز توریست اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و …  احتیاج به ارسال مدارک برای ایرلاین نمی‌باشد. تنها مسافر بابت کانادا باید وارد این سایت و بابت مسیر آمریکا وارد این سایت شده و مدارک مورد نیاز را در این سایت‌ها چک نموده و همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است که همراه داشتن مدارک فوق مبنی بر صدور اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه نمی‌باشد، شرکت علی بابا در صورت عدم اجازه پرواز به مسافرین هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
همچنین دارندگان اقامت کشور امارات متحده عربی که قصد سفر از مبدا کشورهای پاکستان، هند، بنگلادش، سریلانکا، افغانستان، فیلیپین و ایران به مقصد دوبی را دارند می‌بایست جهت تایید نهایی علاوه بر ثبت نام در GDRFA از طریق لینک زیر نیز اقدام به دریافت OK TO BOARD نمایند:
ثبت نام در GDRFA
تایید OK TO BOARD

مسافرین محترمی که با داشتن ویزای توریستی در مسیر دبی اقدام به خرید می نمایند توجه کنند که در صورت عدم اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه شرکت علی بابا هیچ گونه مسئولیتی ندارد و عواقب ناشی از آن سمت مسافر محترم می‌باشد.

قوانین سفر برای مادران باردار

 مسافرت در حالت بارداری از ۲۹ هفتگی به بعد فقط با ارائه گواهی سلامت با امضای پزشک متخصص امکان پذیر می‌باشد که شامل مواردی همچون تایید بارداری بدون مشکل، اعلام زمان تقریبی زایمان، تایید سلامت کافی جهت انجام سفر و مواردی دیگر می‌باشد که در اینجا به تفصیل پرداخته شده است.

کلیه مسافرین محترم هواپیمایی امارات از مبدا ایران به تمامی مقاصد شبکه پروازی امارات (دارای اقامت به مقصد دبی یا ترانزیت دبی) می‌بایست حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست کرونا اقدام و گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که جهت سفر به کشور فرانسه با ایرلاین امارات می‌بایست حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست کرونا اقدام شود. این گواهی باید در طول سفر قابل ارائه بوده و در کنار پاسپورت و ویزا از مدارک ضروری سفر است.

شایان ذکر است تمامی مسافران ملزم به پر کردن و ارائه فرم سلامت به کانتر پذیرش مسافرین در فرودگاه می‌باشند. همچنین مسافرین به دبی لازم است فرم تعهدنامه قرنطینه را نیز در سالن ورودی قبل از ورود به شهر تحویل دهند.

توجه: گواهی عدم ابتلا باید صرفا از طریق روش تست‌گیری PCR در مراکز تاییدشده انجام شود. لازم به ذکر است انجام این تست فقط برای مسافران بالای ۱۲ سال الزامی می‌باشد.

آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انجام تست مولکولی مسافرانی که عازم خارج از کشور می‌باشند در ادامه آمده است.

بدیهی است دریافت گواهی عدم ابتلا و انجام تست کرونا از مبدا ایران حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز می‌بایستی صرفا در یکی از آزمایشگاه‌های واقع در تهران و یا سایر مراکز استان‌های پیوست انجام گردد.

شایان ذکر است این فهرست بر حسب نیاز توسط آزمایشگاه مرجع سلامت به طور متناوب بازنگری و روزآمد می‌شود.

توجه: گواهی عدم ابتلا باید صرفا از طریق روش تست‌گیری PCR حاصل شده و سایر روش‌ها و تکنیک‌های آزمایشگاهی مورد تایید کشور امارات فعلا نیست.

بیمه مسافرتی قابل پوشش برای بیماری کرونا
بدین وسیله به اطلاع می‌رساند همراه داشتن بیمه مسافرتی قابل پوشش جهت هزینه‌های درمان و مراقبت‌های مربوط به بیماری کرونا برای مسافرین محترم پرواز امارات به مقصد دبی با ویزای توریستی الزامی و برای مسافرین دارای اقامت اختیاری می باشد.
 

اطلاعیه هواپیمایی امارات در خصوص پروازهای مربوط به آمریکا:

همراه با از سرگیری پروازها مسافران محترم می‌توانند به شش شهر در آمریکا شامل بوستون، هیوستون، لس‌آنجلس، واشنگتن، شیکاگو و نیویورک سفرکرده و پروازی امن و آسوده را تجربه نمایند.

شایان ذکر است مدارک قید شده در لینک‌های زیر مرتبا به‌روزرسانی می‌گردند.

مدارک پزشکی:

تمامی مسافران می‌بایست علاوه‌بر نتیجه منفی تست PCR، فرم خوداظهاری سلامت را قبل از ورود به فرودگاه پر کرده و به مراجع مربوطه تحویل نمایند.

همچنین مسافران به مقصد بوستون می‌بایست علاوه بر مدارک فوق فرم سفر به ماساچوست را نیز به همراه داشته باشند.

مدارک پاسپورت/ ویزا

مسافران باید دارای یکی از مدارک زیر باشند:

Nationals of the USA;

Permanent residents of the USA;

The spouse of a national of the USA;

The spouse of a permanent resident of the US;

The parent/legal guardian of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;

The unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years;

The child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA;

Passengers with an IR-4 or IH-4 visa;

Passengers with a C-1, D, or C-1/D visa;

Passengers with an IR-1, CR-1, CR-2 visa;

Passengers with an A-1, A-2, C-2, C-3, E-1 as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members, G-1, G-2, G-3, G-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa;

Members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces;

Passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19);

Passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction.

 

سفر به آلمان

در ادامه از سر گیری پروازها مسافران محترم می توانند با در دست داشتن یکی از مدارک ذیل به مقاصد فرانکفورت و مونیخ در کشور آلمان سفر کرده و پروازی امن و آسوده را تجربه نمایند مدارک پزشکی حداکثر ۹۶ ساعت قبل از شروع سفر الزامی است و تست گیری PCR در دست داشتن نتیجه منفی تست مجدد بنا به تشخیص مرزبانان بهداشتی در آلمان دور از انتظار نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید. تمامی مسافران هواپیمایی امارات می توانند با مراجعه به به این لینک از آخرین قوانین مرتبط با ورود به کشور آلمان مطلع گردند. 

مدارک پاسپورت/ویزا

– PASSENGERS WITH A VISA ISSUED BY GERMANY AFTER 17 MARCH 2020.

– IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OR RESIDENTS OF GERMANY. THEY MUST PRESENT PROOF OF THEIR FAMILY RELATIONSHIP.

– PASSENGERS TRAVELING AS STUDENTS IF THEY CANNOT COMPLETE THEIR STUDY OUTSIDE GERMANY.

– PASSENGERS WITH A RESIDENCE PERMIT ISSUED BY EEA MEMBER STATES OR SWITZERLAND.

– PASSENGERS WITH A LONG TERM VISA ISSUED BY EEA MEMBER STATES OR SWITZERLAND

– RESIDENTS OF AUSTRALIA- CANADA-GEORGIA- NEW ZEALAND- THAILAND

– TUNISIA AND URUGUAY.THEY MUST HAVE BEEN LIVING IN THE RESIDENCE COUNTRY FOR AT LEAST 6 MONTHS.

– IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF NATIONALS OF EEA MEMBER STATES AND SWITZERLAND. THEY MUST PRESENT PROOF OF THEIR FAMILY RELATIONSHIP. IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF BRITISH NATIONALS. THEY MUST PRESENT PROOF OF THEIR FAMILY RELATIONSHIP. UNMARRIED PARTNERS OF RESIDENTS OF GERMANY. THEY MUST HAVE A WRITTEN INVITATION AND A COPY OF THE IDENTITY DOCUMENT OF THE RESIDENT IN GERMANY. THEY MUST ALSO HAVE A DECLARATION AND BE ABLE TO PRESENT PROOF OF THEIR RELATIONSHIP.WARNING

– VISITORS NOT HOLDING RETURN/ONWARD TICKETS COULD BE REFUSED ENTRY

سفر به کانادا

در ادامه از سر گیری پروازهای امارات، مسافران محترم می توانند با در دست داشتن یکی از مدارک ذیل به مقصد تورنتو در کشور کانادا سفر کرده و پروازی امن و آسوده را تجربه نمایند.

– PERMANENT RESIDENTS OF CANADA.

– PASSENGERS ARRIVING FROM THE USA TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM

– IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF A NATIONAL OR A PERMANENT RESIDENT OF CANADA. THEY MUST BE TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM

– PASSENGERS WHO DO NOT NEED TO OBTAIN A TEMPORARY RESIDENT VISA  AND THEIR IMMEDIATE FAMILY MEMBERS. THEY MUST BE TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM

– VALID VISAS IN EXPIRED PASSPORTS ARE ACCEPTED IF ACCOMPANIED BY A NEW PASSPORT.WARNING

– PASSENGERS ARE SUBJECT TO QUARANTINE FOR 14 DAYS

– DUAL NATIONALS OF CANADA MUST TRAVEL WITH A PASSPORT ISSUED BY CANADA

بار مجاز همراه مسافر

احتراما بدین وسیله قوانین و میزان بار مجاز همراه با مسافر به شرح ذیل به اطلاع می رسد:

 

بار مجاز در کابین هواپیما

بار مجاز همراه مسافر در کابین کلاس اکونومی حداکثر یک بسته ۷ کیلوگرم و برای کابین های کلاس بیزینس و فرست دو بسته هر کدام حداکثر تا ۷ کیلوگرم است.

 CHECK IN به مقصد قاره آمریکا

بار مسافر در کلاس اکونومی دو بسته هرکدام  تا ۲۳ کیلوگرم  و در کابین های کلاس بیزینس و فرست دو بسته هر کدام تا ۳۲ کیلوگرم  به مقاصد در قاره آمریکا است.

CHECK IN به همه مقاصد به جز قاره آمریکا

بار مسافر در کلاس اکونومی از ۲۵ کیلوگرم تا ۳۵ کیلوگرم، بسته به نرخ بلیط و در کابین‌های کلاس بیزینس ۴۰ کیلوگرم و کلاس فرست تا ۵۰ کیلوگرم به همه مقاصد به جز قاره آمریکا است.

 CHECK IN اقلام ممنوعه در کابین و بار

اطلاعات بیشتر راجع به بار همراه مسافر

 

 هواپیمایی ایران ایر

پیرو نامه های شماره ۱۷۱۷۸ مورخ ۱۸/۰۴/۹۹  و ۱۷۳۹۶ مورخ ۲۱/۰۴/۹۹ هواپیمایی کشوری در خصوص  مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره ورود اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و هند (اعم از مقیم و غیر مقیم) و چگونگی ورود اتباع این کشورها بر اساس ضوابط ذیل مقرر گردیده است:

 1. کلیه کسانی که قبلاً از مراجع ذی ربط جمهوری اسلامی ایران پروانه اقامت، روادید تحصیلی، روادید ورود چندبار، روادید با حق کار، روادید درمانی، روادید سرمایه گذاری و مهر خروج و مراجعت دریافت نموده اند، مجاز خواهند بود از تاریخ ۰۱/۰۴/۹۹ از مبادی مرزی قانونی (مرزهای زمینی، هوایی و دریایی) به کشور سفر نمایند. افراد مذکور می بایست در کشور مبدأ فرم خود اظهاری پیوست را تهیه، تکمیل و در هنگام ورود به کشور به نمایندگان وزارت بهداشت مستقر در گمرک تحویل نمایند.
 2. اتباع خارجی قبل از ورود به ایران باید گواهی سلامت خود را به تأیید وزارت بهداشت کشور خود برسانند و سپس برای صدور روادید به نمایندگی های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند. گواهی مذکور باید به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت ارائه شود.
 3. صدور سایر روادید از جمله روادید گردشگری و زیارتی کماکان ممنوع خواهد بود.
 4. دارندگان گذرنامه سیاسی، خدمت و هیات های رسمی نیز طبق ضوابط ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل فرم خوداظهاری و داشتن گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلاء به بیماری کرونا می باشند.
 5. بر اساس بند “و” ماده ۲ قانون ورود و اقامت اتباع خارجی و به منظور حفظ سلامت عمومی کشور، رعایت پروتکل های بهداشتی و اخذ گواهی سلامت که به تأیید وزارت بهداشت محل رسیده و تکمیل فرم خوداظهاری لازم الاجراست و عدم رعایت آن تخلف از قانون تلقی خواهد شد. پلیس مهاجرت و گذرنامه و مأموران مرزبانی ضمن  پایش روادید صادره از سوی نمایندگی ها و بررسی رعایت ضوابط فوق موظف شده اند از ورود اتباع خارجی فاقد گواهی سلامت ممانعت به عمل آورند و هر گونه تخلف از این مصوبات را به مراجع نظارتی وزارت متبوع خود گزارش نمایند.
 

بخشنامه ایران‌ایر در خصوص به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور ترکیه (الزام تکمیل فرم تعهدنامه)

مسافران دارای تابغیت ایرانی می‌توانند با مجوز اقامتی یا به صورت توریستی به این کشور سفر کنند.

کلیه مسافران بالای دو سال در پروازهای ورودی ترکیه باید قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

مسافران قبل از پرواز باید فرم اظهارنامه را تکمیل کرده و به همراه داشته باشند و در هنگام ورود به ترکیه به کارکنان مربوطه ارائه نمایند. ورود هر گونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی یا ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگا‌ها الزامی است.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر اتریش:

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از نمایندگی فروش “هما” در اتریش در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور اتریش و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اتریش سفر نمایند.

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 3. ویزای کاری Business تایپ D اتریش
 4. ویزای دانشجویی تایپ D اتریش
 5. ویزای خانوادگی تایپ D اتریش جهت پیوستن به خانواده
 6. مسافران بصورت ترانزیت

کلیه مسافران بالای شش سال در پروازهای ورودی به اتریش (به غیر از مسافران ترانزیت هوایی) می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. قمسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر  نمی باشند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد را از اینجا دریافت و تکمیل نمایند.

همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر فرانسه:

به‌روزرسانی مقررات سفر به کشور فرانسه در شرایط کنونی (الزام انجام تست PCR)

پیرو اطلاع واصله از ریاست هواپیمایی هما در فرانسه در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور فرانسه  پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (کووید-۱۹) مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند به کشور فرانسه سفر کنند. (این رویه جایگزین رویه قبلی یعنی  ۱۱۸۳/م ب و ۱۱۹۵/م ب می‌گردد)

پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/سوییس/ انگلستان

اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/سوییس/ انگلستان

برگه Laissez-passer

ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار

ویزای خانوادگی تایپ C جهت پیوستن به خانواده به همراه داشتن برگه تاییدیه از سفارت الزامی است.

ویزای دانشجویی تایپ C و به همراه داشتن برگه تاییدیه از سفارت الزامی است.

ویزای پزشکی تایپ C جهت درمان، کلمه Court sej.circ در ویزا درج شده باشد.

مسافران به صورت ترانزیت بین‌المللی

کلیه مسافران بالای یازده‌سال در پروازهای ورودی به فرانسه می‌بایست قبل از پرواز اقدام به آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. کلیه مجوزهای اقامت صادره در فرانسه ک اعتبار آن‌ها در بازه زمانی ۱۵JUN20- 16MAR20  به پایان رسیده است، به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا ۶ ماه تمدید شده است. مسافران با ویزای تایپ C تریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست قرم تعهد در این لینک را تمکیل نموده و به همراه داشته باشند. پس ار ورود به خاک فرانسه مسافران می‌بایست در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گیرند. استفاده از ماسک در طول پرواز در فرودگاه‌ها الزامی است.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر انگلستان:

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور انگلستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند.

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/کانادا/آمریکا/ استرالیا
 2. انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان، مسافران دارای اقامت دایم که بیش از ۲ سال خارج از انگلستان اقامت داشته اند، مجوز آنان ابطال گردیده و اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.
 3. ویزای دانشجویی انگلستان
 4. ویزای توریستی انگلستان
 5. مسافران بصورت ترانزیت به کشور آمریکا و کانادا

مسافران پس از ورود به این کشور می بایست به مدت ۱۴ روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند. همچنین کلیه مسافران قبل از سفر به کشور انگلستان می بایست نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری پزشکی اعلام شده در اینجا اقدام نموده و در بدو ورود کپی فرم تکمیل شده را به پلیس گذرنامه در انگلستان تحویل نمایند. در صورت عدم تکمیل این فرم مسافران به مبلغ GBP100 جریمه خواهند شد.

ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر اسپانیا:

احتراماً پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم “هما” در فرانسه در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور اسپانیا و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اسپانیا سفر نمایند.

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/کانادا/استرالیا
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 3. ویزای معتبر تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)
 4. ویزای تایپ C Estancia  اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار
 5. مسافران بصورت ترانزیت بین‌المللی
 6. دیپلمات‌ها که در حال انجام وظایف خود هستند.

کلیه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا می‌بایست در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. اجازه‌های موقت/دائم اقامتی و کاری، اجازه های اقامت تحصیلی (و کارت های اقامتی مربوطه)، کارت های اقامتی تحت عنوان “عضو خانوادگی تبعه اروپایی” و کارت های اقامت ۵ ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی ۹۰ روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا ۶ ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر می باشد. وضعیت هشدار در تاریخ ۱۴MAR20  در اسپانیا آغاز شده و در تاریخ ۲۱JUN20 به پایان رسیده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست خود را دراینجا به صورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی تاییده نهایی و QRکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند.. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی است.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر ایتالیا:

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از نمایندگی فروش “هما” در ایتالیا در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور ایتالیا و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور ایتالیا سفر نمایند.

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 3. ویزای کاری Business تایپ D ایتالیا
 4. ویزای دانشجویی تایپ D ایتالیا، دانشجویانی که برای بار اول به کشور ایتالیا سفر می نمایند می بایست آدرس و محل اقامت آنان در ایتالیا مشخص باشد.
 5. ویزای خانوادگی تایپ D ایتالیا جهت پیوستن به خانواده
 6. مسافران بصورت ترانزیت

افرادی که با رسید پستی و بدون کارت اقامت وارد ایران شده اند، اخذ ویزای ورود جهت انجام سفر به کشور ایتالیا الزامی است. کلیه مجوزهای اقامت صادره در ایتالیا که اعتبار آنها دربازه زمانی ۳۱JAN20-31JUL20 به پایان رسیده است، جهت انجام مسافرت تا تاریخ ۳۱AUG20  معتبر می باشد. بهمراه داشتن رسید پستی جهت اقامت های منقضی شده الزامی میباشد. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست فرم تعهد را تکمیل نموده و به همراه داشته باشند. پس از ورود به خاک ایتالیا، مسافران به مدت ۱۴ روز در محل سکونت شخصی خود در قرنطینه خانگی قرار گرفته و صدور بلیت با اقامت کمتر از ۱۴ روز مجاز نمی باشد. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً می توانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی می باشد.

بخشنامه هواپیمایی ایران‌ایر برای مسیر آلمان:

پیرو اطلاع‌های واصله از ریاست محترم «هما» در آلمان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور آلمان و پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند به کشور آلمان سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۱۹۰ م ب می‌گردد.

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس/ انگلستان
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هواپیما یا قطار به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به همراه داشته باشند.
 3. ویزای تایپ D آلمان دارای اعتبار (Business, Student, Family,…)
 4. ویزای تایپ C معتبر صادره در آلمان جهت افرادی که همسر آنان دارای پاسپورت آلمانی باشند. نامه از سفارت و ترجمه رسمی از مدارک مربوط به زبان انگلیسی به هنگام پرواز الزامی است.
 5. ویزای تایپ C آلمان که تاریخ صدور ویزا از ۱۷MAR20 به بعد باشد.
 6. ویزای تایپ D اتحادیه اروپا مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هوایی به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشند.
 7. مسافران به صورت ترانزیت بین‌المللی

کلیه مسافران بالای دو سال در پروازهای ورودی آلمان می‌بایست در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نیستند.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در این لینک به صورت آن‌لاین ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. همچنین مسافران پس از ورود به این کشور می‌بایست به مدت ۱۰ روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند که پس از روز پنجم قرنطینه از مسافران تست PCR گرفته خواهد شد. ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کبین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی می‌باشد.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر امارات متحده عربی:

احتراماً، ضمن ابطال بخشنامه شماره ۱۱۷۸/م ب مورخ ۲۷/۰۵/۹۹ به اطلاع می رساند  شرایط کنونی سفر به کشور امارات و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران با ملیت و اقامت اماراتی و مسافران با ویزای توریستی با شرایط ذیل می توانند به کشور امارات سفر نمایند

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به امارات (بصورت توقفی یا ترانزیتی) می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۹۶ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز درمانی تأیید شده کشور امارات (پیوست) نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته و با فرم های تکمیل شده پیوست، به مسئولان مربوطه در بدو ورود به دبی ارائه نمایند. نصب برنامه “COVID-19 DXB Smart App” بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر به دبی الزامی است. همچنین داشتن بیمه نامه مسافرتی برای مسافران با ویزای توریستی الزامی می باشد. مسافران دارای اقامت می بایست قبل از ورود به کشور امارات با مراجعه به لینک زیر، فرم مربوطه را تکمیل و کپی تایید آن را همراه داشته باشند.

دانلود فرم مربوط به مقیم های دبی

دانلود فرم مربوط به مقیم‌های شارجه و ابوظبی

در خصوص پذیرش مسافران در مسیر دبی در شرایط کنونی (گسترش ویروس کرونا)، به اطلاع می‌رساند همراه داشتن کپی پاسپورت، کارت اقامت و یا ویزا علاوه بر مدارک ذکرشده در بخشنامه فوق (جواب تست منفی PCR ،  تأییده ICA یا GDRF ، فرم های پزشکی و تعهدنامه، بیمه مسافرتی جهت مسافران دارای ویزا) به هنگام پرواز الزامی می‌باشد.

همچنین به دلیل لزوم ارسال مدارک فوق و لیست مسافران (اعم از اقامتی و ویزای توریستی) به هنگام پذیرش و دریافت OK to Board از کشور امارات، احتمال جلوگیری از انجام سفر مسافران حتی با داشتن تأییده های ICA و GDRF برای مسافران مقیم و مسافران دارای ویزای توریستی وجود خواهد داشت. لذا کلیه خسارات ناشی از عدم پذیرش مسافران توسط کشور امارات به هنگام پرواز بر عهده مسافران می باشد.

شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی به داخل کابین پروازی در مسیر به/از دبی ممنوع بوده و مسافران می – بایست به هنگام پذیرش و دریافت کارت پرواز بار خود را به همکاران خدمات فرودگاهی تحویل نمایند. استفاده از ماسک در فرودگاه و در طول پرواز الزامی است.

دانلود فرم سلامت امارات متحده عربی

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر پاکستان:

احتراماً  پیرو  اطلاع واصله از ریاست محترم “هما” در پاکستان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور پاکستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران دارای گذرنامه پاکستانی، کارت (Pakistan Origin Card) POC و روادید معتبر با شرایط ذیل می‌توانند به کشور پاکستان سفر نمایند. این جایگزین بخشنامه ۱۱۷۹ م ب می‌گردد.

 • کلیه مسافران بالای دوازده‌سال می‌بایست اقدام به انجام آزمایش PCR و در محدوده ۹۶ ساعت مانده به پرواز نمایند و گواهی جواب تست کرونا به زبان انگلیسی را به همراه داشته‌باشند
 • تکمیل اطلاعات و بارگذاری جواب منفی تست PCR بر روی برنامه Pass Track  و یا این لینک الزامی بوده و مسافران می‌بایست کپی اطلاعات تکمیلی فوق را به هنگام پذیرش به همراه داشته باشند.
 • تکمیل برگه اظهارنامه سلامت پیوست و تحویل آن به مسئول مربوطه در بدو ورود به کراچی
 • ۱۴ روز قرنطینه خانگی پس از ورود به پاکستان

شایان ذکر است ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‌توانند به تعداد یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

دانلود فرم سلامت پاکستان – صفحه اول

دانلود فرم سلامت پاکستان – صفحه دوم

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر قطر:

مقررات سفر به کشور قطر در شرایط کنونی (حذف قرنطینه خانگی و الزام قرنطینه هتلی)

 

سفر به کشور قطر و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹)، مسافران مقیم با شرایط ذیل می توانند به کشور قطر سفر نمایند.

 1. کفیل مسافران مقیم می بایست از طریق این سایت نسبت به دریافت اجازه ورود آنان اقدام نمایند. (فرم Exceptional Entry Permit to Qatar Service)
 2. پس از دریافت اجازه ورود مسافران می‌بایست از طریق این سایت نسبت به انجام رزرو هتل جهت ۷ روز قرنطینه اقدام نمایند. به هنگام ورود به کشور قطر آزمایش PCR از مسافران گرفته خواهد شد. شایان ذکر است هزینه هتل و تست PCR برعهده مسافران است. لیست مسافرانی که قرنطینه هتلی مستثنی می‌باشد، در این سایت اعلام شده است. در صورتی که مسافران از قرنطینه هتلی مستثنی باشند، می‌بایست به کفیل خود جهت دریافت اجازه ورود اعلام نمایند.
 3. نصب برنامه EHTERAZ بر روی گوشی همراه مسافران و تکمیل اطلاعات درخواستی
 4. تکمیل فرم اطلاعات پزشکی و فرم تعهد نامه پیوست توسط مسافر

مسافران جهت انجام سفر می بایست هر ۴ برگه فوق را (اجازه ورود توسط کفیل، رزرو هتل، اطلاعات پزشکی و تعهدنامه) به هنگام سفر به همراه داشته و به هنگام دریافت کارت پرواز به همکاران خدمات فرودگاهی ارائه نمایند. همچنین ورود هرگونه بار دستی بصورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفاً میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.

استرداد بلیط‌های مسافران پرواز شیراز – دوحه به شماره پرواز ۵۳۰۳ به تاریخ ۲۰DEC20 و پرواز لار دوحه به شماره پرواز ۶۸۵ به تاریخ ۲۲DEC20 بدون کسر هزینه قابل استرداد است.

دانلود فرم سلامت کشور قطر

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر لبنان:

احتراماً، پیرو اطلاع واصله از سازمان هواپیمایی کشور لبنان، شرایط سفر به لبنان به شرح ذیل اعلام می‌گردد. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۱۶۳ م ب می‌گردد.

 • کلیه مسافران بالای دوازده‌سال در پروازهای ورودی لبنان می‌بایست در محدوده ۹۶ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • تکمیل اظهارنامه الکترونیکی ارائه شده در این وب‌سایت و ارائه کپی این اظهارنامه به کارکنان وزارت بهداشت لبنان الزامی است.
 • شایان ذکر است طبق اعلام هواپیمایی کشوری لبنان تست PCR در بدو ورود به این کشور از مسافران گرفته نمی‌شود.

 

بخشنامه هواپیمایی ایران ایر برای مسیر هندوستان:

پیرو اطلاع واصله از ریاست محترم هما در هندوستان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور هندوستان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) مسافران دارای مدارک ذیل می‌توانند جهت مسافرت به این پنج کشور تا پنج روز قبل از پرواز اقدام به خرید بلیط در مسیر تهران به بمبئی نمایند. (این رویه جایگزین رویه قبلی است)

 1. پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان
 2. کارت  (OVERSEAS CITIZEN OF INDIA (OCIو کارت (PIO (Persons of Indian Origin
 3. ویزای دانشجویان و خردسالانی که پدر یا مادر آنها دارای پاسپورت هندوستان یا OCI باشند.
 4. مسافران دارای ویزای معتبر که همسر آن‌ها دارای پاسپورت هندوستان باشد.
 5. هر نوع ویزای صادره دارای اعتبار به غیر از ویزای Medical صادره قبل از ۲۱۰CT20، ویزای توریستی و E-Visa  جهت انجام پرواز معتبر است.

ثبت اطلاعات مسافران دارای پاسپورت هندوستان و OCI قبل از صدور بلیط در این لینک الزامی می‌باشد در رزرو مسافر ثبت اطلاعات پاسپورت یا OCI، ایمیل، شماره همراه مسافر در هندوستان و ایران و ادرس مسافر به همراه کد پستی در هندوستان و ایران الزامی می‌باشد . پس از صدور بلیت اطلاعات مسافر از طریق هما به سفارت هندوستان ارسال گردیده و صرفا پس از تایید سفارت مسافران قادر به انجام پرواز خواهد بود. کلیه مسافران بالای یازده سال در پرواز ورودی هندوستان میبایست قیل از پرواز اقدام به انجام ازمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. نصب برنامه  AROGYA SETU بر روی تلفن همراه مسافر و تکمیل فرم خود اظهاری  در این سایت در محدود ۷۲ ساعت قبل از پرواز و ارائه دو نسخه کپی آن به همکاران خدمات فرودگاهی هما و مسئولان مربوطه در هندوستان الزامی است. پس از ورود به کشور هندوستان تمامی مسافران در هتل‌های مورد تایید دولت هندوستان در بمبئی به مدت ۷ روز تحت قرنطینه قرار گرفته و از همه مسافران در روز ۵ تا هفتم، تست PCR به عمل می‌آید. کلیه هزینه‌های اقامت و تست PCR بر عهده مسافران است. مسافران پس از ۷ روز در قرنطینه در هتل و در صورت منفی بودن جواب تست آن‌ها می‌بایست ۷ روز دیگر خود را قرنطینه نمایند. . ورود هر گونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخ دار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا میتوانند فقط به تعداد یک کوله پشتی و یا یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده نمایند.استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی میباشد.

شایان ذکر است استرداد بلیت‌های مسافران پرواز تهران بمبئی به شماره پرواز ۸۱۰ به تاریخ ۲۵DEC20 بدون کسر هزینه‌ای قابل استرداد است.

 

طبق اطلاعات دریافت شده از دفتر مرکزی ایران ایر از تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۲۰ و تا اطلاع ثانوی، کلیه مسافرانی که از فرودگاه لندن وارد فرودگاه امام خمینی می‌شوند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به مدت ۴۸ ساعت به هتلی در تهران منتقل می‌شوند (هزینه هتل توسط وزارت بهداشت پرداخت شده). لازم به ذکر است که مسافران قبل از ترک هتل جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

با توجه به محدودیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری فدرال آلمان، به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) به فرانکفورت، هامبورگ و کلن تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

هواپیمایی ماهان

اطلاعیه هواپیمایی ماهان در مورد گواهی تست PCR

کلیه مسافرینی که با گواهی منفی تست (PCR) از مبدا ایران به کشورهای دیگر پرواز نموده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به انجام تست مجدد در مدت ۷ روز از تاریخ انجام تست PCR به بازگردند در غیر این صورت انجام و ارائه تست PCR جدید ظرف ۷۲ ساعت از زمان پرواز برگشت در مسیر ورودی به کشور ایران الزامی است.

همچنین به استحضار می‌رساند کلیه مسافران ایرانی و غیر ایرانی که از خارج از کشور به ایران سفر می‌نمایند الزاما می‌بایست تست PCR را به همراه داشته باشند و پذیرش مسافر بدون همراه داشتن گواهی تست PCR جهت سفر به ایران ممنوع است.

طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی ماهان درصورت مثبت بودن تست کرونا برای پروازهایی که از خارج ایران شروع می‌شوند، امکان استرداد بدون جریمه از سمت این شرکت هواپیمایی وجود ندارد.

 

اطلاعیه هواپیمایی ماهان جهت سفر به کشور ترکیه
 
ارائه پاسخ منفی تست کرونا (PCR) افراد بالای ۶ سال که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز توسط آزمایشگاههای مورد تائید صادر شده باشد، جهت پذیرش در پروازهای مسیر کشور ترکیه الزامی است.

 

به گفته هواپیمایی ماهان تمام قسمت‌های کابین هواپیما تحت نظارت نماینده وزارت بهداشت و با مایعاتی که مورد تایید وزارت و سازمان هواپیمایی کشوری است، ضدعفونی و گندزدایی می‌شود. بنابراین به دلیل عدم تطابق با استانداردهای هوانوردی و خطر اشتعال‌زایی و همچنین جلوگیری از آسیب‌رساندن به کلیه سطوح کابین هواپیما، از بکارگیری هرگونه مایعات ضدعفونی کننده که در اختیار مسافرین بوده خودداری خواهد شد.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر امارات متحده عربی:

بنابر اعلام کمیته عالی مدیریت بحران و امور اضطراری امارت دبی، با دستور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، بازگشت توریست ها به دبی از ۷ جولای، با شرایط محدود، آغاز شد.

به استحضار می رساند، متاسفانه مقامات کشور امارات بار دیگر از مورخ ۶ سپتامبر ۲۰۲۰ تا اطلاع ثانوی از ورود مسافرین با ویزای توریستی ممانعت می‌نمایند.

قبل از ورود از توریست‌ها خواسته می‌شود:

 1. هنگام ورود به فرودگاه‌های دبی، یک گواهی اثبات عدم آلودگی به ویروس کرونا را ارائه دهند. آنها باید یک تست PCR منفی مربوط به ۹۶ ساعت گذشته (چهار روز) را ارائه دهند.اگر آنها قادر به ارائه این گواهی نباشند، تحت آزمایش PCR در فرودگاه قرار می‌گیرند.
 2. از یک بیمه درمانی معتبر برای ورود به کشور برخوردار باشند.
 3. قبل از سوار شدن به هواپیما، “فرم اعلامیه سلامتی” را پر کنند.
 4. برنامه Covid-19 DXB را دانلود و مشخصات خود را در آن ثبت کنند. این امر از اهمیت حیاتی برخوردار است زیرا در صورتی که توریست ها علائم کووید-۱۹ را نشان دهند، هماهنگی و ارتباط آسان با مقامات بهداشتی را تسهیل می کند.
 5. خطوط هوایی حق دارند در صورتی که توریست هرگونه علائم کووید-۱۹ را بروز دهد، از سوار کردن او به هواپیما خودداری کنند.
 6. توریست ها در فرودگاه مبدأ تحت آزمایش غربالگری حرارتی قرار خواهند گرفت.

پس از ورود:

 1. اگر مسافری مشکوک به داشتن علائم کووید-۱۹ است، فرودگاه‌های دبی حق دارند او را مجدداً آزمایش کنند تا اطمینان یابند توریست به ویروس کرونا مبتلا نیست
 2. قرنطینه ۱۴ روزه و با هزینه شخصی، در مکانی که توسط دولت معرفی می‌شود، برای توریست های کرونا مثبت، الزامی است.

توجه داشته باشید در زمان ورود به کشور امارات، نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد (مسافران زیر ۲ سال نیازی به انجام تست PCR ندارند). ضمنا داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارایه کپی آن به مسئول پذیرش در فرودگاه و همچنین تکمیل فرم خود اظهاری و دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر نیز الزامی میباشد.

از مسافرانی که اقامت کشور امارات را دارند تقاضا میشود قبل از سفر، به سایت http://smartservices.ica.gov.ae مراجعه نموده و تأییدیه را دریافت نمایند.

به دلیل اینکه قبل از پرواز، لیست مسافران به امارات ارسال می گردد، حتی با داشتن تأییدیه کد اقامت ICA، احتمال این که از سوار شدن مسافر ممانعت گردد وجود دارد که در این صورت کلیه خسارات عدم پذیرش مسافر توسط کشور مقصد به عهده مسافران میباشد.

شایان ذکر است درصورت تشخیص مورد مشکوک در فرودگاه دبی امکان انجام تست با پرداخت مبلغ ۳۶۰ درهم وجود دارد.

همچنین به همراه داشتن هرگونه بار دستی جهت حمل به داخل کابین پرواز امکان پذیر نبوده و مسافران در زمان پذیرش و دریافت کارت پرواز باید کلیه بار همراه خود را تحویل نمایند.

ضمناً کلیه پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی ماهان در فرودگاه دبی در ترمینال ۳ انجام خواهد شد.

توجه: طبق اخرین بخشنامه صادره از طرف اداره گذرنامه و اقامت دبی فقط دارندگان ویزای اقامت دبی با همراه داشتن مجوز ورود(GDRFA) و تست PCR منفی از مسیر تهران به دبی قابل پذیرش می باشند، لذا دارندگان ویزای اقامت دیگر امارت ها تا اطلاع ثانوی از تهیه بلیط خودداری فرمایند.

به استحضار می‌رساند طبق آخرین پیگیری‌های صورت پذیرفته مسافرانی که ویزای سیاحتی (زیارتی یا Tourist) معتبر داشته باشند با به همراه داشتن بیمه مسافرتی و تست منفی (COVID-19 (PCR امکان سفر به کشور امارات را با پروازهای هواپیمایی ماهان خواهند داشت.همچنین سایت بررسی اعتبار ویزاهای توریستی، جهت اطلاع رسانی خدمتتان اعلام می‌گردد.
 

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر هندوستان:

مسافران محترم هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – دهلی – تهران

با توجـه به شروع مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر دهلی به صورت یک پرواز هفتگی در روزهای

سه شنبه، شرایـط الـزامی پذیرش مسـافر در این پرواز را به آگاهی می رسد؛

 • استفاده از ماسک و Face Shield در کلیه مراحل سفر
 • نصب اپلیکیشن Aarogya Setu در تلفن همراه مسافران
 • مراجعه به این وب‌سایت جهت تکمیل تعهد قرنطینه و فرم اظهارنامه سلامت الکترونیک حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز

تهران – دهلی:

۱- تا اطلاع ثانوی تنها اتباع کشورهندوستان که دارای تاییدیه از سفارت هند در ایران می باشند اجازه پرواز خواهند داشت.

۲- همراه داشتن و ارائه ی نتیجه منفی تست کرونا (PCR) به زبان انگلیسی از آزمایشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که قبلاً معرفی شده اند برای تمامی مسافران بالای ۲ سال که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از زمان پرواز صادر شده باشد.

۳- تکمیل فرم خوداظهاری سلامت در حین پرواز و ارائه به ماموران بهداشت مرزی فرودگاه مقصد.

۴- مسافران در بدو ورود به کشور هند، ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد که ۷ روز با پرداخت هزینه توسط مسافر در قرنطینه های مورد تایید وزارت بهداشت این کشور و ۷ روز در محل اقامت شخصی مسافر صورت می پذیرد. ممکن است با وجود شرایط خاص مسافران مانند بارداری، فوت اعضای خانواده، بیماری سخت یا دارا بودن کودک کمتر از ۱۰ سال، قرنطینه در منزل در نظر گرفته شود که تصمیم نهایی برای این اقدام توسط مسئول بهداشت و سلامت مستقر در فرودگاه دهلی نو اتخاذ می گردد.

دهلی – تهران:

 1. ۱٫ تا اطلاع ثانوی تنها افراد ذیل در مسیر دهلی به تهران مجاز به پرواز می باشند :
 • دریانوردان (seaman) دارای مدرک NOC تایید شده توسط DGCA که بلیط پروازشان توسط GSA ماهان ایر در دهلی صادر شده باشد.
 • اتباع ایرانی
 • اتباع کشور هندوستان که دارای اقامت ایران می باشند
 1. همراه داشتن و ارائه ی نتیجه منفی تست کرونا (PCR) به زبان انگلیسی برای تمامی مسافران بالای ۲ سال که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد.

 

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر مالزی:

ضمن ابلاغ سفارت ایران در کوالالامپور در خصوص پذیرش مسافران در این مسیر موارد زیر باستحضار میرسد .

۱٫ دارندگان اقامت دائم PR

۲٫ دارندگان روادید کاری Category 1

۳٫ دارندگان روادید Talent (RP-T)

۴٫ همسر و فرزندان اتباع مالزیایی

۵٫ همسر و فرزندان موارد ۲ و ۳ که روادید وابسته ( Dependence Pass ) دارند. (در صورت منقضی شدن اعتبار مدارک افراد مذکور، جهت پذیرش اخذ مجوز ورود الزامیست)

۶٫ ارائه تست PCR منفی ( اعتبار ۳ روزه) در کانتر پذیرش الزامی می باشد .

۷٫ تمامی مسافران باید دارای تائیدیه LOU جهت پذیرش باشند .

۸٫ از تمامی مسافران در بدو ورود توسط وزرات بهداشت کشور مالزی با هزینه شخصی مسافر تست کووید-۱۹ انجام خواهد شد .

۹٫ تمامی مسافران با هزینه شخصی خود ۱۴ روز قرنطینه اجباری خواهند داشت .

۱۰٫ مسافران می بایست برنامه MySejahtera جهت ورود اطلاعات شخصی نصب نمایند .

تبعیت مسافر از رعایت قوانین از زمان پذیرش در فرودگاه امام تا ورود به کوالالامپور در خصوص کووید-۱۹ الزامی می باشد .

جهت راهنمابی مسافران دارای سایر انواع ویزا , آدرس ایمیل KPI@IMI.GOV.MY جهت ارسال مدارک مربوطه و اخذ تأییدیه از سوی سفارت اعلام شده است .

احتراما به استحضار میرساند پیرو بخشنامه جدید از تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۲۰، دولت مالزی برای مسافران خارجی که از کشورهایی که بیش از ۱۵۰،۰۰۰ مورد COVID-19 را ثبت کرده اند محدودیت های ورود به مالزی را اعمال می کند. لیست کشورها به شرح ذیر میباشد:

 

۱٫ ایالات متحده آمریکا

۲٫ برزیل

۳٫ هند

۴٫ روسیه

۵٫ پرو

۶٫ کلمبیا

۷٫ آفریقای جنوبی

۸٫ مکزیک

۹٫ اسپانیا

۱۰٫ آرژانتین

۱۱٫ شیلی

۱۲٫ ایران

۱۳٫ انگلستان

۱۴٫ بنگلادش

۱۵٫ عربستان سعودی

۱۶٫ پاکستان

۱۷٫ فرانسه

۱۸٫ ترکیه

۱۹٫ ایتالیا

۲۰٫ آلمان

۲۱٫ عراق

۲۲٫ فیلیپین

۲۳٫ اندونزی

 

محدودیت های ورود شامل مسافرانی است که شهروند یا افراد مقیم کشورهای ذکر شده در بالا هستند، و در آن کشورها اقامت دارند یا از آن سفر می کنند. لیست کشورهای ذکر شده برای محدودیت موقتی است و به طور منظم بررسی خواهد شد.

این تصمیم بخشی از تلاش مداوم دولت مالزی برای مهار شیوع COVID-19 و با توجه به افزایش تعداد موارد وارداتی COVID-19 از نقاط ورودی به مالزی در میان مسافران از این کشورها تنظیم شده است.

لیست ویزا های مشمول ممنوعیت

محدودیت های ورود شامل مسافرینی است که از مالزی مجوزها و ویزا های ورودی زیر را دارند، که شامل دارندگان ویزاهای زیر میباشد:

 1. Permanent Residents (PR);
 2. Malaysia My Second Home Program (MM2H) pass holders;

iii. Employment pass Category I, II and III

 1. Residence Pass-Talent (RPT)
 2. Professional Visit pass
 3. Dependent pass

vii. Resident pass holders

viii. Spouse/Child of Malaysians with long-term social visit pass

 1. Student pass holders
 2. Temporary Employment pass holders.

 

معافیت‌ها

معافیت برای برخی از مسافران با شرایط ذیل در نظر گرفته شده است :

 

۱٫ دیپلمات ها و افراد تحت تکفل آنها که تحت شرایطی مشمول معافیت هستند. برای دیپلمات ها یا کارمندان سفارت که گذرنامه های لازم مانند ویزای ورود اولین بار به مالزی را ندارند و ساکنان سایر کشورها که دارای گذرنامه سازمان ملل (سازمان ملل) / سازمان بهداشت جهانی (WHO) / برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) هستند. لازم است قبل ازسفر از طریق وزارت امور خارجه و مدیرکل اداره مهاجرت مالزی تأییدیه دریافت نمایند .

۲٫ اعضای خدمه کشتی

۳٫ اعضای خدمه پرواز برای پروازهای تجاری و خصوصی

۴٫ خدمه و کارگران حرفه ای در صنعت نفت و گاز

جدا از معافیت های موارد بالا مدیر کل اداره مهاجرت مالزی ممکن است در موارد اضطراری و دلسوزانه درخواست تجدید نظر در مورد معافیت را به صورت موردی برای ورود به مالزی در نظر بگیرد.

ساز و کار اجرایی محدودیت ها :

سازوکار اجرای محدودیت های ورود در کلیه نقاط ورودی مالزی به شرح زیر است :

 • بازرسی از اسناد سفراز جمله محل صدور، مهر عزیمت روی گذرنامه و بلیط پرواز؛ از ورود مسافرانی که اسناد سفر/ ویزای بلند مدت از کشورهای ذکر شده در بالا دارند و یا مقیم کشورهای ذکر شده هستند، جلوگیری می شود. مسافرانی که از ورود به مالزی منع شده اند، برای بازگشت به ایرلاین های مربوطه هدایت می شوند.
 • این محدودیت های ورود شامل مسافرانی که برای عزیمت به کشور دیگری در مالزی در حال ترانزیت هستند نخواهد بود به شرط آنکه مسافران ترانزیت از ترمینال عزیمت و بازرسی اداره مهاجرت عبور نکنند.
 • شهروندان مالزی از این حکم مستثنی هستند. شهروندان مالزیایی که مایل به بازگشت به مالزی هستند، از جمله از کشورهای ذکر شده در بالا، می توانند به مالزی سفر کنند به شرط داشتن یک تاییدیه سفرکه توسط سفارت مالزی در آن کشور صادر شده و یک نامه تعهد برای پرداخت هزینه های قرنطینه پس از ورود به مالزی
 • همچنین به همه مالزیایی ها یادآوری می شود که قبل از ورود به مالزی ، برنامه آنلاین MySejahtera را بارگیری، ثبت نام و فعال کنند.

شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور مالزی

 • تمامی مسافرین مسمول ممنوعیت، می‌بایست از اداره مهاجرت مالزی فرم تاییدیه سفر را دریافت نموده و جهت پذیرش در فرودگاه به همراه خود داشته باشند.
 • نصب برنامه My Sejahtera روی تلفن همراه مسافرین
 • به همراه داشتن تست پاسخ منفی تست کرونا (PCR)
 • لازم به ذکر است مسافرین با ارائه پاسخ منفی تست کرونا به مدت ۷ روز قرنطینه اجباری می‌شوند.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر عراق:

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که انجام تست کرونا (PCR) توسط مسافران در مسیر بغداد به تهران الزامی بوده (حتی اگر از زمان انجام تست خود در مسیر تهران به بغداد ۱۴ روز نگذشته باشد) و جهت انجام آزمایش می‌بایست به آزمایشگاه های رازی و مدینه الطب مراجعه نمایند.
اطلاعیه: کودکان زیر ده سال از انجام تست کرونا جهت پذیرش در پروازهای مسیر کشور عراق معاف هستند.

با توجه به برقراری مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به کشور عراق (فرودگاه های بین المللی بغداد، نجف اشرف، بصره، اربیل و سلیمانیه) شرایـط الـزامی پذیرش مسـافر در این پروازها را به اطلاع می‌رسد.

ایران – عراق :

۱٫ الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای ۱۰ سال که حداکثر ۴۸ ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه های ایران شامل امام خمینی (ره) – مشهد.

۲٫ کلیه مسافران عراق به ایران که دارای پروانه اقامت، بازرگانی، کار، تحصیلی و معالجه به استثناء گردشگر و زائر میباشند، مجاز به پرواز می باشند.

نکته: مسافران ایرانی که قصد سفر به فرودگاه های اربیل و سلیمانیه را دارند، حتماً باید کارت اقامت معتبر اقلیم کردستان عراق را داشته باشند و بازرگانان و نیروهای فنی و مهندسی جهت فعالیت کاری در اقلیم کردستان و بازرگانان و فعالان اقتصادی، باید مجوز های لازم را از دفتر اقلیم کردستان عراق در تهران دریافت نمایند.

۳٫ کلیه مسافرین به هنگام ورود به فرودگاه های بین المللی درعراق به صورت کلینیکی و با دوربین حرارتی مورد ارزیابی سلامت قرار می گیرند.

۴٫ درصورت مشکوک بودن وضعیت سلامت مسافران، ایشان درمکانی واقع در فرودگاه های بین المللی عراق قرنطینه می گردند که کلیه هزینه ها به عهده مسافرین خواهد بود.

 

عراق – ایران:

۱٫ الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای ۱۰ سال که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از زمان پرواز در یکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های مورد تأئید وزارت بهداشت کشورعراق و اقلیم کردستان عراق انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه های عراق شامل : بغداد، نجف، بصره، اربیل و سلیمانیه.

۲٫ کلیه مسافرین غیر ایرانی و غیر ترانزیت که مقصد نهایی ایشان تهران می باشد می بایست دارای اقامت ایران، روادید تحصیلی، روادید با حق کار، روادید درمان و یا روادید سرمایه گذاری (به استثناء گردشگر و زائر) باشند.

۳٫ فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

* مجدداً تأکید می گردد که گردشگران و زائران از ایران به عراق و عراق به ایران، مجاز به پرواز نمی باشند..

* استفاده از ماسک در کلیه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان الزامی میباشد.

* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیت و مسافر می باشد.

 

با توجه به برقراری پرواز مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر بصره-تهران در روز یکشنبه ۹۹/۰۶/۰۲ (۲۳٫۲۰۲۰٫AUG) شرایط پذیرش مسافر در این پرواز به اطلاع می رسد:

۱- انجام تست کرونا (PCR) برای کلیه مسافران و به همراه داشتن اصل گواهی تست منفی آن که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از ساعت پرواز صادر شده باشد و ارایه آن به مسئول پذیرش در فرودگاه الزامی می باشد. مسافران محترم این پرواز(ترانزیت یا مقصد تهران) باید به آزمایشگاه های زیر جهت انجام PCR مراجعه نمایند .

 

 • Central Public Health Laboratory – Baghdad
 • Yarmouk Hospital – Baghdad
 • Private Nursing Home Hospital Laboratory – Baghdad
 • Maysan Maternity Hospital – Al Amarah
 • Maysan Specialist Laboratory – Al Amarah
 • Health Department Daises Division – Al Samawah

 

۲- مسافران غیر ترانزیت ( چینی )، که بلیت برای تهران خریداری می کنند، باید پروانه اقامت ایران، روادید تحصیلی، روادید ورود چند بار، روادید با حق کار، روادید درمان، روادید سرمایه گذاری را داشته باشند. در غیر این صورت امکان پرواز آنها میسر نمی باشد و در صورت خرید بلیت از پرواز آنها جلوگیری می شود.

۳- روادید زیارتی و گردشگری قابل قبول نمی باشد.

۴- فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

 

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر چین:

شرایط الزامی پذیرش مسافر در پرواز مسیر کشور چین

به استحضار می رساند که از این پس مسافرین غیرچینی می‌بایست جهت دریافت فرم تأئید سلامت «Health Declaration Form» به این وبسایت اینترنتی مراجعه نموده، نسبت به تکمیل فرم مذکور و ارسال آن به سفارت چین در تهران جهت اخذ تأئیدیه QR Code اقدام نمایند. لذا روش قبلی که در آن مسافران غیر چینی بصورت حضوری به سفارت مراجعه می نمودند لغو شده است.

 

شرایط جدید پذیرش مسافر در مسیر گوانگجو

با توجه به مقررات جدید ابلاغی کشور چین شرایط پذیرش مسافر در مسیر گوانگجو را به استحضار می‌رساند:
۱- مسافرین ایرانی و غیر ایرانی در ایران انجام تست های PCR و آنتی بادی IgM را ۴۸ ساعت قبل از پرواز انجام دهند و با نتیجه منفی نسبت به اخد کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت جمهوری خلق چین در تهران به شرح ذیل اقدام نمایند.
– مسافرین با ملیت چینی، تصویر تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی را از طریق برنامه WeChat Health Code به سفارت و کنسولگری چین ارسال نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید کد سبز سلامت ( Green Health Code ) با معرفه HS اختصاص داده شود و مسافر چینی در فرودگاه این کد به رنگ سبز را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نماید، در صورت ارائه با رنگ خاکستری ، نشاندهنده انقضاء کد می باشد و اعتباری ندارد.
– مسافرین ایرانی و دیگر ملیت ها، باید یک روز قبل از پرواز به سفارت چین و کنسولگری چین مراجعه نمایند و به هنگام اخذ ویزا فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) را تکمیل و به همراه تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید، فرم مذکور امضاء و ممهور می گردد که مسافر در فرودگاه این فرم تأئید شده را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نماید.
– مسافرین دارندگان ویزای معتبر که توسط سفارت و کنسولگری چین بعد از تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۰ صادر شده است و یا معافیت از ویزا می باشند نیز یک روز قبل از پروار برای تکمیل فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) به سفارت چین و کنسولگری چین مراجعه نمایند و فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) را تکمیل و به همراه تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید، فرم مذکور امضاء و ممهور می گردد که مسافر در فرودگاه این فرم تأئید شده را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نماید.
۲- مسافرین ترانزیت که از کشورهای همجوار جمهوری اسلامی ایران جهت پرواز با هواپیمائی ماهان به چین – گوانگجو به تهران عزیمت می نمایند ، علاوه بر انجام تست PCR و آنتی بادی IgM که ۴۸ ساعت قبل از پرواز در کشور متبوع انجام داده اند و کدهای سبز سلامت و یا تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت را از سفارت و کنسولگری چین در آن کشور دریافت نموده اند مجدداً و الزاماً باید تست آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM را در آزمایشگاه های پارس و ونک در تهران در مدت زمان ۴۸ ساعت قبل از پرواز چین – گوانگجو از تهران انجام دهند و با نتیجه منفی نسبت به اخذ کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت و کنسولگری چین در تهران اقدام نمایند. تأکید می گردد ، مسافرین ترانزیت ۲ بار تست برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgMانجام می دهند که بار اوّل در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد و ۲ بار تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دریافت می نمایند که یک بار در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد.
۳- مسافرانی که قصد پرواز از تهران به چین از طریق کشور ثالث به عنوان مسافر ترانزیت را دارند را نیز ۲ بار تست برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgMانجام می دهند که بار اوّل در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد و ۲ بار تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دریافت می نمایند که یک بار در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد.
۴- مسافران ترانزیت باید مقررات بهداشتی مربوط به ایران و کشور ثالث را نیز رعایت نمایند.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر لبنان:

قابل توجه مسافران محترم هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – بیروت – تهران

با توجه به بازگشایی پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – بیروت – تهران از روز پنجشنبه مورخ

۰۲ مرداد ۱۳۹۹ (۲۳JUL2020)، شرایط پذیرش مسافر در این پرواز را به این شرح است:

انجام تست PCR کرونا برای کلیه مسافران الزامی است و تأکید می گردد گواهی مربوطه صرفاً از مراکز معرفی شده گردد:

در زمان ورود به کشور لبنان، نباید از زمان صدور گواهی تست PCR بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد و یک کپی از آن نیز باید در فرودگاه امام تحویل مسئول کانتر گردد.

 1. تکمیل فرم سلامت مورد تأیید وزارت بهداشت لبنان در پرواز تهران – بیروت درج شده در سایت https://arcg.is​ و ارایه آن در فرودگاه
 2. در فرودگاه بین المللی رفیق حریری تست PCR با أخذ مبلغ ۵۰ دلار از مسافران پرواز تهران – بیروت به استثنای کودکان زیر۱۲ سال ، انجام می پذیرد ( مسافر به هنگام خرید بلیط به یوتاب گشت و Skygift تحویل دهد ).
 3. نتیجه تست PCR پس از ۲۴ ساعت از زمان ورود مسافر به لبنان (بیروت) ارائه می گردد که در این مدت مسافر باید در محل اقامت خود به صورت قرنطینه حضور داشته باشد .
 4. تکمیل فرم خود اظهاری توسط مسافران که در پرواز ارایه می گردد.
 5. مسافران بیروت به تهران حتماً باید تست PCR که به تأئید وزارت بهداشت لبنان رسیده باشد را انجام دهند و اصل گواهی را را نزد خود نگهداری کنند و یک کپی به سرمهماندار تحویل نمایند.
 6. مسافرین بیروت به تهران صرفاً باید دارای یکی از روادیدهای زیر باشند:

روادید اقامت، روادید کار، روادید درمانی، روادید تحصیلی، روادید چند بار ورود و یا روادید سرمایه گذاری

 

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر روسیه

شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور روسیه

مسافران واجد شرایط سفر به روسیه (مسکو) تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل است:

 • افراد دارای گذرنامه روسیه
 • افراد دارای اقامت معتبر روسیه
 • افرادی که همسرشان گذرنامه روسی دارد (با ارائه سند رسمی ازدواج)
 • افراد دارای گذرنامه دیپلماتیک یا گذرنامه خدمت

همچنین رعایت موارد ذیل برای ورود به فرودگاه «ونوکووا» مسکو الزامی است:

 1. به همراه داشتن گواهی منفی تست کرونا (PCR) به زبان انگلیسی که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد برای تمام مسافران پرواز الزامی است (در صورت صدور نتیجه تست PCR به زبان فارسی بایستی به زبان روسی ترجمه و به تایید کنسولگری روسیه در ایران برسد)
 2. فرم بهداشت و سلامت که در پرواز به مسافران تحویل می‌گردد باید در مدت زمان پرواز قبل از ورود به مسکو تکمیل و پس از عبور مسافران از گیت گذرنامه فرودگاه «ونوکووا» مسکو به همراه نتیجه تست PCR به ماموران قرنطینه وزارت بهداشت روسیه تحویل داده شود.
 3. همچنین تاکید می‌گردد که تست PCR از آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی ماهان صادر شود.

 

واجدین شرایط سفر از مسکو به تهران به شرح ذیل است:

 • افرادی دارای گذرنامه ایرانی
 • اتباع روسیه دارای گذرنامه دیپلماتیک و یا خدمت در ایران
 • دارندگان گذرنامه عادی روسیه به شرط دارا بودن مدرک معتبر اقامت ایران و یا مجوز کتبی دولت روسیه برای سفر به ایران.

اتباع سایر کشورهای جهان که بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ورودشان به ایران منع نشده باشد. پذیرش مسافران پرواز مسکو به تهران در فرودگاه «ونوکووا» مسکو منوط به ارائه پاسخ منفی تست PCR به زبان انگلیسی که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از زمان پرواز صادر شده باشد. (در صورت پایان زمان اعتبار تست، امکان پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت)

مسافرینی که با پاسخ منفی تست PCR از مبدا ایران به کشورهای مقصد پرواز نموده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به انجام تست مجدد در مدت دو هفته از تاریخ انجام تست به کشور ایران بازگردند.

 

شرایط پذیرش مسافر در مسیر تایلند
 
مرحله اول: پیش تأیید ویزا
۱/۱- برای ثبت نام و بارگذاری مدارک ویزای معتبر تایلند به این وب سایت مراجعه نمایید.
۱/۲- پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ۶ رقمی جهت بررسی وضعیت ثبت نام و دانلود فرم COE (گواهی ورود به کشور تایلند) برای شما ارسال میگردد.

مرحله دوم: صدور گواهی ورود (COE)
2/1- پس از اتمام مراحل فوق، متقاضیان باید بلیت هواپیمای خود را خریداری نموده و هتل محل اقامت خود را از لیست هتل های ASQ/ ALQ برای مدت ۱۵ روز از زمان ورود به کشور تایلند رزرو نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هتل های ASQ/ ALQ به این وب سایت مراجعه نمایید.

۲/۲- ظرف مدت ۱۵ روز پس از مراحل پیش تایید ویزا، به این وب سایت مراجعه نمایید.
با استفاده از کد ۶ رقمی در بخش”تأیید سفر” در وبسایت فوق نسبت به ارائه جزئیات پرواز، بارگذاری بلیط هواپیما، تأیید رزرو ASQ/ ALQ و بیمه پزشکی با حداقل پوشش ۱۰۰،۰۰۰ دلار اقدام نمایید.

۲/۳ – گواهی ورود (COE) تنها در صورتی صادر می گردد که کلیه اطلاعات مورد نیاز ارسال گردد. (برای بررسی وضعیت درخواست خود می توانید به بخش “بررسی نتیجه” در این وب سایت مراجعه نمایید. گواهی ورود (COE) از همین وب سایت قابل دریافت میباشد.)

(۳) مرحله سوم: مراحل سفر
ارائه مدارک ذیل به مسئول کانتردر فرودگاه الزامی است؛
۱٫ گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از زمان ورود به کشور تایلند
۲٫ ویزای معتبر با اعتبار ۹۰ روز و مجوز اقامت ۶۰ روز ، صادر شده از سفارت تایلند
۳٫ گواهی ورود (COE)
4. کپی از مدرک Fit to Fly Health
5. جواب منفی تست Covid-19 با روش RT-PCR که نتیجه تست حداکثر ۴۸ ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاههای ذیل که تایید شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان میباشد، صادر شده؛
• آزمایشگاه ونک (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان رسالت (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)
• آزمایشگاه آرمین (تهران)
• آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران (جهت دیپلمات ها و مامورین دولتی) (تهران)
• آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد (کرج)
• آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
• آزمایشگاه نیکان (مشهد)
• آزمایشگاه دکتر اکبرزاده (مشهد)
• آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد (مشهد)
• آزمایشگاه راز (شیراز)
• آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان (اراک)
• آزمایشگاه آریا (اهواز)
• آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس (رشت)
• آزمایشگاه فرزان (همدان)
• آزمایشگاه فجر (ساری)
• آزمایشگاه سلام (تبریز)

۶٫ کپی رزرو ۱۵ شب اقامت در یکی از هتل های از ASQ/ ALQ
7. بیمه نامه پزشکی با حداقل پوشش ۱۰۰،۰۰۰ دلار ( شامل درمان Covid-19 )
8. فرم T.8 (فرم اعلامیه سلامت تایلند)، که می توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.
 

شرایط پذیرش مسافر در مسیر پاکستان

با توجه به برقراری پرواز شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران- لاهور در روزهای سه‌شنبه و از تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ نوامبر ۲۰۲۰ به شرح ذیل، آخرین به‌روزرسانی شرایط الزامی پذیرش مسافر در این پرواز را به استحضار می‌رساند:

 1. استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر خصوصا داخل هواپیما و حین پرواز
 2. همراه داشتن جواب منفی تست کرونا PCR از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که قبلا معرفی شده‌اند (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز)
 3. مسافرین باید قبل از پذیرش در فرودگاه مبدا (ایران) برنامه pass track را از طریق Google Play Store/ Apple Store بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و مشخصات شخصی خود را وارد نمایند.
 4. مسافرینی که تلفن Android/Apple phone ندارند، می‌بایست مشخصات خود را از طریق این وب‌سایت وارد کنند.
 5. مسافرین باید تصویر PCR معتبر خود را در برنامه pass track بارگذاری نمایند.
 6. مسافرین زیر ۱۲ سال، مسافرین ناتوان و مقامات ارشد بین‌المللی نیاز به PCR و نصب برنامه‌های فوق‌الذکر جهت وارد نمودن مشخصات ندارند و صرفا می‌بایست فرم سلامت را قبل از سوار شدن به هواپیما و در زمان پذیرش در فرودگاه تکمیل نمایند.

۷ کلیه مسافرین می‌بایست فرم سلامت را قبل از سوار شدن به هواپیما تکمیل نموده و به مبادی ذیربط ارائه کنند.

 هواپیمایی آرمنیا

طبق اعلام دولت ارمنستان اتباع ایرانی از تاریخ ۱۰ مارس تا اطلاع ثانوی جهت ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارند.

 

اطلاع‌رسانی هواپیمایی آرمنیا در خصوص انجام آزمایش کرونا (PCR)

کلیه مسافرین بالای ۲ سال در پروازهای ورودی به کشور ارمنستان می‌توانند با مراجعه به آزمایشگاه‌های معتبر داخل کشور اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده زمانی ۷۲ ساعت قبل از انجام پرواز را به زبان انگلیسی همراه خود داشته باشند.

 

 هواپیمایی قشم‌ایر

 

الزام نتیجه منفی تست PCR برای مسافرین ورودی به ایران در تمام سنین (اجرای بخشنامه از ۵ بهمن ۹۹)

کلیه مسافرین ورودی به ایران در تمامی سنین موظف به ارائه نتیجه تست PCR منفی هستند. (مهلت اعتبار تست از زمان انجام، ۷۲ ساعت)

در مسیرهای منتهی به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) چنانچه مسافری موفق به نتیجه تست PCR نشده باشد، در زمان ورود به فرودگاه مورد آزمایش قرار گرفته و تمامی هزینه‌های مترقبه برعهده مسافر خواهد بود.

همچنین با عنایت به این مهم که شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور و دیگر نهادهای ذیربط، ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی هستند، در صورت مشاهده موارد مشکوک، علی‌رغم ارائه نتیجه تست منفی PCR، مطابق با قوانین، از پذیرش مسافر ممانعت به عمل آمده و قوانین مربوط به پاندمی کرونا اجرایی شده و تمامی هزینه‌های ناشی از آن به عهده مسافر خواهد بود.

یادآوری می‌شود، چنانچه بازه زمانی مسافرت ایرانیان به هنگام خروج از ایران (به مقصد کلیه کشورها به استثنا عراق) ۷ روز و یا کمتر باشد، نیاز به انجام تست مجدد PCR نیست.

اعتبار نتیجه تست PCR مورد تایید کشور عراق ۷۲ ساعت است.

شرایط جدید پذیرش مسافر در پروازهای بین‌المللی در زمان شیوع ویروس Covid-19

قابل توجه مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور ترکیه 

با توجه به دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی جدید کشور ترکیه در دوران شیوع کووید-۱۹ از این تاریخ ۷ دی ماه ۱۳۹۹ (۲۷ دسامبر ۲۰۲۰) تا اطلاع ثانوی کلیه مسافرین بالای ۶ سال که قصد ورود به این کشور را دارند تنها با ارائه نتیجه تست PCR منفی مجاز به ورود هستند. لازم به ذکر است مهلت اعتبار نتیجه تست برای مسافرین از مبدا ایران به ۷۲ ساعت کاهش یافته است.

یادآوری می‌گردد نتیجه تست PCR می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی و خصوصی) ، به زبان انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.

با توجه به الزام ارائه نتیجه منفی تست PCR در پروازهای بین‌المللی، چنانچه بازه زمانی مسافرت در‌ مسیر رفت و برگشت به هنگام خروج از ایران ۷ روز و یا کمتر باشد، نیاز به انجام تست مجدد PCR نیست.
یادآوری می‌شود زمان اعتبار نتیجه تست PCR از زمان انجام تست ۷۲ ساعت است.

مسافران در مسیر منتهی به کشور عمان (فرودگاه امام‌خمینی تهران-مسقط، شیراز- مسقط)

 1. مسافرین دارای مجوز معتبر، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries) و مسافرین دارای ویزای معتبر، مجاز به ورود به کشور عمان، بدون تایید قبلی خواهند بود.
 2. کلیه مسافرین ورودی به کشور عمان می‌بایست هنگام ورود به این کشور، نسبت به ارائه تست نتیجه تست PCR منفی خود اقدام نمایند. مهلت اعتبار این تست ۷۲ ساعت قبل از سایعت پرواز است. یادآوری می‌شود نتیجه تست باید از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولت و خصوصی) به زبان انگلیسی و یا عربی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.
 3. کلیه مسافرین ورودی به کشور عمان باید دارای بیمه مسافرتی بین‌المللی سلامت یک‌ماهه باشند. به گونه‌ای که در صورت ابتلا به ویروس کووید- ۱۹، کلیه هزینه‌های درمانی تحت پوشش این بیمه قرار گیرد. شهروندان مقیم کشور عمان، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries) و مسافرین دارای کارت درمان رایگان، از رعایت این بند از دستورالعمل معافند.
 4. کلیه مسافرین، پیش از ورود به کشور عمان باید نسبت به ثبت نام اولیه جهت تست PCR در کشور عمان، از طریق تکمیل این لینک اقدام کنند. هزینه انجام این تست ۲۵ ریال عمانی و بر عهده مسافر خواهد بود. لازم به ذکر است پیش از سفر، نصب و ثبت نام در اپلیکیشن ترصد (Tarassud+) الزامی است و شرکت‌های هواپیمایی از پذیرش مسافرینی که مراحل ذکر شده را به انجام نرسانیده‌اند، ممانعت به عمل می‌آورند.
 5. مسافرین ورودی به کشور عمان موظف به ارائه نتیجه منفی تست PCR در هنگام ورود، تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد (Tarassud+)، سپری کردن دوره قرنطینه ۷ روزه و انجام مجدد تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد معافند.
 6. پرسنل پروازی و مسافرین کودک دارای ۱۵ سال سن و کمتر، از انجام تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد، معاف هستند.
 7. پرسنل پروازی، معاف از قرنطینه و موظف به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات احتیاطی مورد تایید وزارت بهداشت کشور عمان هستند.
 8. مسافرین دیپلمات شاغل در سفارت‌های رسمی کشورهای خارجی مستقر در عمان و مسافرین دیپلماتی که به عنوان توریست وارد کشور عمان می‌شوند از انجام تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد، معاف هستند. اما این افراد باید دوره قرنطینه ۷ روزه را سپری کنند.
 9. شرکت‌های هواپیمایی و کلیه دفاتر خدمات مسافرتی موظفند بر حسن اجرای کلیه موارد ذکر شده در این بخشنامه نظارت کامل داشته باشند. بدیهی است هرگونه تخطی از این موارد مشمول پیگرد قانونی خواهد.

برای خواندن مقررات کامل و شرایط ورود مسافران خارجی بدون ویزا به عمان حتما این بخشنامه را دانلود و مطالعه کنید.

مسافرین در مسیر‌های منتهی به کشور گرجستان (فرودگاه امام‌خمینی تهران-تفلیس) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مدت زمان اعتبار نتیجه تست: ۷۲ ساعت). ارائه تست برای مسافرین بالای ۶ سال و کودک بدون همراه الزامیست.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت و دریافت تاییدیه از سازمان هواپیمایی کشوری گرجستان توسط هواپیمایی قشم اجباری است.

مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور امارات (شیراز-دبی، لار-دبی، قشم-دبی) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مدت زمان اعتبار نتیجه تست: ۹۶ ساعت). ارائه تست برای مسافرین بالای ۱۲ سال و کودک بدون همراه الزامیست.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت اجباری است.

مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عراق (فرودگاه امام‌خمینی تهران-نجف، فرودگاه امام‌خمینی تهران-بغداد، مشهد-نجف، مشهد-بغداد) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مدت زمان اعتبار نتیجه تست: ۷۲ ساعت). ارائه تست برای مسافرین بالای ۱۲ سال و کودک بدون همراه الزامیست.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت اجباری است. همچنین مسافرینی که دارای گذرنامه ایرانی و کارت هویت عراقی هستند، مشروط به یکسان بودن تمامی مندرجات در هر دو کارت، امکان سفر به کشور عراق را خواهند داشت.

گزارش تست PCR باید از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت (دولتی و خصوص) به زبان انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد، نتیجه آزمایش مورد اشاره علاوه بر ارائه در فرودگاه‌های مبدا می‌بایست در فرودگاه‌های مقصد، به انضمام فرم‌های خوداظهاری (غربالگری) که توسط مسافرین محترم در طول پرواز تکمیل شده‌اند، به مراجع ذی‌صلاح ارائه گردد.

لازم به ذکر است در مسیرهای منتهی به فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) چنانچه مسافری موفق به دریافت نتیجه تست PCR نشده باشد در زمان ورود به فرودگاه مورد آزمایش قرار گرفته و تمامی هزینه‌های مترقبه برعهده مسافر خواهد بود.

همچنین با عنایت به این موضوع که شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور و دیگرنهادهای ذیربط، ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی هستند. در صورت مشاهده موارد مشکوک علیرغم ارائه نتیجه تست منفی PCR، مطابق با قوانین از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد و قوانین مربوط به شرایط پاندمی کرونا اجرایی شده و تمامی هزینه‌ها ناشی از آن برعهده مسافر است.

 

دستورالعمل مسافرین خروجی از مشهد  تهران به نجف اشرف

شرایط پذیرش مسافرین خروجی از مشهد و تهران به مقصد نجف اشرف به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

 1. به همراه داشتن نتیجه آزمایش PCR به زبان انگلیسی الزامی است.
 2. مسافرین ایرای خروجی باید ویزای کار معتبر به همراه داشته باشند.
 3. مسافرین ایرانی دارای اقامت معتبر از کشور عراق، مجاز به ورود هستند.

بخشنامه پذیرش مسافرین در مسیرهای بین‌المللی

 نظر به موج جدید شیوع ویروس COVID-19  و عطف به آخرین رویه‌های ارائه شده در خصوص پذیرش مسافرین در مسیر‌های منتهی به ترکیه، گرجستان، عمان و امارات شرایط به شرح ذیل اعلام می‌گردد؛

 • مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور ترکیه(تهران ((IKA- استانبول)، ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR می‌باشند (مهلت اعتبار نتیجه تست ۷۲ ساعت). ارائه تست جهت بزرگسالان (مسافرین بالای ۱۲ سال) و کودک بدون همراه الزامیست.
 • مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عمان (تهران ((IKA- مسقط و شیراز- مسقط)، ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR می‌باشند (مهلت اعتبار نتیجه تست ۷۲ ساعت)، مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عمان می‌بایستی فرم مخصوص ثبت مسافر در این آدرس را تکمیل نمایند. ارائه تست و تکمیل فرم جهت مسافرین بالای ۱۵ سال سن و کودک بدون همراه الزامی است.
 • مسافرین در مسیرهای منتهای به کشور گرجستان (تهران (IKA)-تفلیس) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مهلت اعتبار نتیجه تست ۷۲ ساعت) ارائه تست جهت مسافرین بالای ۶ سال سن و کودک بدون همراه الزامیست.

** گزارش تست PCR می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.

نتیجه آزمایش مورد اشاره ععلاوه بر ارائه در فرودگاه‌های مبدا می‌بایستی در فرودگاه‌های مقصد به انضمام فرم‌های خوداظهاری (غربالگری) که توسط مسافرین محترم در طول پرواز تکمیل شده‌اند، به مراجع ذی‌صلاح تسلیم گردد.

 • مسافرت در مسیرهای منتهی به ایران با ارائه نتیجه منفی تست PCR جهت بزرگسالان (مسافرین بالای ۱۲ سال) و کودک بدون همراه مجاز است. چنانچه مسافری موفق به دریافت نتیجه تست نشده باشد، در فرودگاه مقصد مورد آزمایش قرار گرفته و تمامی هزینه‌های مترقبه بر عهده مسافر خواهد بود.

همچنین با عنایت به این مهم که شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور و دیگر نهاد‌های ذیربط، ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی است در صورت مشاهده موارد مشکوک، مطابق با قوانین از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد و تمامی هزینه‌های مرتبط ناشی از آن به عهده مسافر است.

 

** راهنمای تکمیل فرم ثبت مسافر جهت ورود به عمان را از لینک زیر دانلود کنید:

qeshm2-1_305911_13990717-025409

 

شرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی در مسیرهای شیراز-دبی، قشم-دبی و بالعکس

شرایط پذیرش مسافرین در مسیر شیراز-دبی-شیراز به شرح ذیل اعلام می‌شود:

مسیر: شیراز-دبی

تمامی مسافران بدون در نظرگرفتن نوع ویزا (توریستی، کار، اقامت، موقت و دائم) پس از انجام آزمایش‌های مربوط به بیماری کرونا و دریافت نتیجه منفی از مراکز معرفی شده می‌توانند وارد کشور امارات شوند.

و با توجه به تصمیم مدیریت بیماری‌های واگیر، در خصوص تعیین مرکز بهداشتی درمانی، جهت غربالگری مسافران پروازهای فوق، ۴ مرکز که در ذیل آمده است، در سطح شهر جهت ویزیت و صدور گواهی سلامت مسافران بعد از دریافت نتیجه تست کرونا مشخص شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه از تاریخ ۹۹/۰۴/۲۸  گواهی سلامت فقط در مراکز زیر صادر می‌گردد و مسافران بایستی ۲ روز از قبل از پرواز به این مراکز مراجعه فرمایند.

‍۱. مراکز جامع سلامت حسین بن علی – بلوار فردوسی کوچه کنار خشکبار زرین بن بست اول سمت چپ

۲. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – بلوار صنایع کوچه ۳۶

۳. مرکز جامع سلامت زینب کبری – خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه جنب بانک صادرات

۴. مرکز جامع سلامت امام رضا – بلوار مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز ۱۰

 

مسیر دبی-شیراز

به همراه داشتن برگه تست (TPCR) برای کلیه مسافران ورودی از امارات الزامی می‌باشد

۱. اتباع غیرایرانی در صورت نداشتن نتیجه تست (TCPR) دیپورت خواهند شد که کلیه جرائم و خسارات مربوطه بر عهده مسافران خواهد بود.

۲. اتباع ایرانی در صورتی‌ که موفق به دریافت برگه تست کرونا نشده باشند با تکمیل کردن فرم مخصوص که توسط کانتر قشم‌ایر در فروگاه دبی ارائه می‌شود و تحویل سرمهماندار خواهد شد مجاز به مسافرت بوده و به محض ورود به ایران تحویل همکاران قرنطینه مستقر در فرودگاه شیراز خواهند شد.

یادآوری می‌شود تکمیل فرم خوداظهاری کوید ۱۹ که در مسیر فوق توسط مهمانداران در پرواز توزیع می‌شود، به عهده مسافران محترم می‌باشد.

دستورالعمل مسافرین استانبول به تهران با هواپیمایی قشم ایر

شرایط پذیرش مسافرین به شرح زیر می باشد :

به همراه داشتن نتیجه آزمایش PCR الزامی می باشد.

مسافرین با تابعیت ایران یا دارای ویزای معتبر

بخشنامه مورخ ۳۱ شهریور هواپبمایی قشم ایر در خصوص شرایط پذیرش مسافر در پروازهای امام-استانبول:

به آگاهی می‌رساند جهت پذیرش مسافرین بزرگسال و کودک بدون همراه در مسیر امام-استانبول به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی و ممهور از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پذشکی الزامی است.

یادآور می‌گردد پذیرش اتباع غیر ایرانی در صورت داشتن ویزای معتبر و یا کارت اقامت و تست منفی کرونا مجاز است.

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی قشم برای PCR

چهت پذیرش مسافرین بزرگسال و کودک بدون همراه در مسیرهای بین‌المللی به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی و ممهور از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی است.

شرایط پذیرش مسافرین خروجی از مشهد و تهران به مقصد نجف اشرف به شرح ذیل می‌باشد:

 1. به همراه داشتن نتیجه آزمایش PCR به زبان انگلیسی الزامی می‌باشد.
 2. مسافرین ایرانی خروجی باید ویزای کار معتبر به همراه داشته باشند.
 3. مسافرین ایرانی دارای اقامت معتبر از کشور عراق، مجاز به ورود می‌باشند.

 

 هواپیمایی تابان

مسافر محترم، لطفا قبل از خرید بلیط، قوانین ذیل را بادقت مطالعه نمایید و به موارد ذکر شده توجه فرمایید:

خرید بلیط به منزله قبول شروط ذیل است:

 1. پوشیدن ماسک و دستکش برای سوار شدن به هواپیما الزامی است.
 2. بلیط غیر قابل استرداد و غیر قابل تغییر تاریخ و صرفا برای همین تاریخ پروازی است. چنانچه مسافر به هر دلیلی منصرف از پرواز و یا از پرواز جا بماند، بلیط آن سوخت کامل محسوب می‌گردد و هیج مبلغی به مسافر برگشت داده نمی‌شود.
 3. مسئولیت کنترل پاسپورت و جریمه تأخیر و دیر کرد اقامت و ویزای زیارتی و توریستی و غیره مسافر، به عهده شخص مسافر است و هواپیمایی تابان و آژانس صادرکننده بلیط هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد
 4. حضور در فرودگاه۴ساعت قبل از پرواز ضروری می‌باشد و کانتر پذیرش بار مسافر، ۲ساعت قبل از پرواز بسته خواهد شد و چنانچه مسافری به هر دلیلی با تاخیر، به کانتر پذیرش مسافر و بار برسد، جامانده محسوب می‌گردد و هیچگونه مسئولیتی به عهده هواپیمایی تابان و آژانس صادر کننده بلیط نمی‌باشد
 5. گیت خروجی مسافرین ،یک ساعت قبل از پروازباز می‌گردد و نیم ساعت قبل از پرواز بسته می‌شود و پرواز به خاطر تاخیر هیچ مسافری به تاخیر نخواهد افتاد و مسئولیت ماندن ایشان و بار مسافر، با توجه به شرایط خاص، به عهده خود مسافر است
 6. هواپیمایی تابان از پذیرش بارهای حجیم معذور است و حداکثر وزن استانداردِ هر ساک و یا کارتن،۲۵کیلوگرم می‌باشد و مسئولیت کامل ماندن بارهای غیراستاندارد و حجیم، به عهده شخص مسافر است
 7. بسته بندی مناسب، از ضروریات می‌باشد و توجه داشته باشید قسمت بسته بندیِ فرودگاه تعطیل است
 8. بارهای شکستنی و فاسد شدنی و اشیاء قیمتی و کامپیوتر شخصی، حاوی اطلاعات و داروهای خاص درمسئولیت هواپیمایی تابان نمی‌باشد
 9. لطفا از قراردادن اشیاء قیمتی و پول و داروهای مصرفی روزانه و کامپیوتر شخصی حاوی اطلاعات گران قیمت شما و هر کالایی که خاص محسوب می‌شود در چمدان و ساک و کیفی که در قسمت بار تحویل می‌دهید، جدا خوداری کنید. مسئولیت موارد ذکر شده به عهده شخص مسافر است
 10. با توجه به اینکهحداکثر بار مُجازِ مجانیدر بلیط شما مشخص شده و بار دستی ۷کیلوگرم می‌باشد و اضافه بار هر کیلو ریال، ولی برای پرداخت نکردن هزینه اضافه بار در فرودگاه و معطل نشدن در فرودگاه، لطفا قبل از سفر به هر میزان بار تا سقف ۱۰۰کیلوگرم در هنگام تهیه بلیط با قیمت مناسب هر ده کیلو ؟ ریال خریداری کنید.
  مهمتوجه داشته باشید چنانچه به تشخیص خلبان و یا پرُ شدن ظرفیت حجمی قسمت بار هواپیما و یا هر دلیل دیگر بار مازاد مسافرین جا بماند، هواپیمایی تابان و آژانس صادرکننده بلیط با توجه به نبود هیچ راهی برای ارسال بار، هیچگونه مسئولیتی ندارد.
  مهملازم به ذکر است، بار جامانده مسافر، همراه با مبلغ اخذ شده از بابت اضافه بار و یا بار اضافی خریداری شده در مسقط عودت داده می‌شود.
  توجه: به مسافرین زیر دو سال (نوزاد) سهمیه توشه رایگان تعلق نمی‌گیرد.
 11. چنانچه مسافر در هنگام سوار شدن به هواپیما بار مازاد بر۷کیلو دستی مجانیرا با خود حمل کند و در بدو ورود به هواپیما توسط سرمهماندار از ورود آن جلوگیری شود، در این مورد مسئولیت گم شدن و مفقود شدن باردستی بعهده شخص مسافر می‌باشد.
 12. شرکت هواپیمایی تابان حق دارد با توجه به نوسانات نرخ ارز و نیز احیانا تغییر مسیر پروازی و افزایش هزینه‌های فرودگاهی در مبداء و مقصد و افزایش نرخ سوختتا۲۴ساعت قبل از پرواز، نرخ بلیط را افزایش و مابالتفاوت را از مسافر دریافت کند و مسافرحق هیچ گونه اعتراضی را ندارد.
 13. همراه داشتن فرم تکمیل شده وزارت بهداشت ایران برای ورود به ایران الزامی است، لطفا چنانچه این فرم را ندارید از یکی از همکاران ما که بلیط را برای شما ارسال کرده بخواهید.
 14. لطفا از سپردن بار خود به سایر مسافرین و گذاشتن بار خود بروی بار سایر مسافرین جدا خودداری کنید و نیز با توجه به مشکلات بوجود آمده از پذیرش بار دیگران به روی بار خود جدا خودداری کنید و چنانچه در اثر انجام این امر بار شما مفقود و آسیب دید و یا موارد ممنوعه مشاهده شد، هواپیمایی تابان و آژانس صادرکننده بلیط هیچگونه مسئولیتی ندارند و پاسخگو نخواهند بود.
 15. در شرایط حساس کنونی، چنانچه این پرواز، بنا به تصمیمِ دولت جمهوری اسلامی ایران و یا دولت عمان و شرایط خاص و غیرقابل پیش بینی، باطل و یا تغییر ساعت انجام گردید، این تغییر ساعت بعنوان تاخیرتلقی نم یشود و هزینه بلیط برگشت داده نخواهد شد
  مهمبا توجه به بسته بودن فرودگاه و اینکه پروازها بصورت فوق العاده و موردی درخواست می‌شود، شرکت هواپیمایی تابان، حق دارد۴۸ساعت قبل از تاریخ پروازبه هر دلیلی پرواز را به تعویق بیاندازد و یا کنسل نماید و در این حالت کلیه بلیط‌های صادر شده از درجه اعتبار ساقط می‌باشند و پول دریافتی بابت صدور بلیط عینا به مسافر برمی‌گردد و مسافر حق هیچ گونه شکایت و یا اعتراضی ندارد و نیز هیچ گونه مسئولیتی بعهده هواپیمایی تابان نمی باشد
 16. چنانچه برای ورود به ایران از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران قوانینی همچونتست پی سی آر و قرنطینه و یا هر قانونی دیگر در رابطه با ویروس کرونا در هر زمان اتخاذ گردد اولا: هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت هواپیمایی تابان نمی باشد و ثانیا: کلیه هزینه‌های مربوطه به عهده شخص مسافر می‌باشد.
  مهم: بر اساس اعلام رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران تست پی سی آر (کرونا) ۹۶ساعت قبل از تاریخ پرواز از مسیر مسقط به ایران (تهران و شیراز) برای  همه ملیت‌ها (چه ایرانی و غیر ایرانی) لازم می‌باشد بر طبق اعلامیه فرودگاه شیراز و تهران مسافرینی (چه ایرانی و غیر ایرانی) که قصد مسافرت از فرودگاه شیراز به مسقط را دارند باید ۴۸ساعت قبل از سفر، اقدام به اخذ گواهی سلامت نمایند. گواهی سلامت، تست کرونا نیست و تاییدیه‌ای می باشد از طرف پزشک که بر اساس حالت ظاهری و … اعلام می‌کند که علائم بیماری در شخص موجود نمی‌باشد. لازم به ذکر است در صورت عدم ارائه گواهی سلامت از مسافرت جلوگیری به عمل می‌آید و هرگونه خسارت اعم از سوخت بلیط و … به عهده مسافر می‌باشد و شرکت هواپیمایی تابان در مقابل عدم انجام گواهی سلامت هیچگونه مسئولیتی ندارد مراکزی که در شیراز برای اخذ گواهی سلامت اعلام شده است به قرار زیر می باشند:
  ۱. مرکز جامع سلامت حسین بن علی: بلوار فردوسی، کوچه کنار خشکبار زرین، بن بست اول، سمت چپ
  ۲. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم: بلوار صنایع کوچه۳۶ مرکز جامع سلامت زینب کبری: خیابان سیاحتگر،قبل از قدمگاه، جنب بانک صادرات
  ۳. مرکز جامع سلامت امام رضا: بلوار مطهری جنوبی، بعد از پمپ بنزین، نبش کوچه دانش آموز ۱۰
  افرادی که شهرستان هستند، می‌توانند به مراکز بهداشت و درمان آن شهرستان مراجعه کنند در صورتی که انجام نشود، باید حتما ۴۸ساعت قبل ازسفر به شیراز و یا تهران بیایند و این گواهی را دریافت کنند در مورد مراکز گواهی سلامت در تهران با مراجعه به درمانگاه‌ها یا مراکزی وزارت بهداشت اعلام می‌دارد امکان پذیر می‌باشد.  یا با تماس با ایستگاه تابان یا مرکز بهداشت در فرودگاه امام خمینی از محل صدور گواهی سلامت اطلاع یابید
 17. مسافرین ایرانی و خارجی (به استثناء اتباع عمانی) که قصد عزیمت از ایران به عمان را دارند، حتما نیاز به مجوز وزارت امور خارجه عمان را دارند و در صورتی که بنا به هر دلیلی بلیط تهیه شود ولی مجوز ارائه شده نامعتبر باشد، تمام مسئولیت این مورد به عهده مسافر می‌باشد (از قبیل سوخت کامل بلیط و …) وهواپیمایی تابان هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
  مهمبه دلیل اینکه بیشتر فروش بلیط‌های هواپیمایی تابان بر روی سیستم فروش آنلاین می‌باشد و برای ورود به عمان برای مسافرین ایرانی و خارجی (به استثناء اتباع عمانی) نیازمند مجوز می‌باشد و نیز در سیستم آنلاین به صورت قانون درج شده که برای تهیه بلیط و ورود به عمان، باید مجوز وزارت خارجه عمان را داشته باشد، لذا مسئولیت داشتن مجوز و اعتبار آن در فرودگاه مسقط به عهده خریدار بلیط و مسافر می‌باشد و چنانچه مسافری دیپورت شود و یا هزینه ای برای دیپورتی داشته باشه و … تمامی به عهده مسافر می‌باشد، هیچ مسئولیتی به عهده هواپیمایی تابان نمی باشد

شرایط مهم پرواز به مقصد عمان

پیش از خرید بلیط عمان حتما این موارد را مطالعه کنید:

قبل از عزیمت از مبدا ایران به مقصد عمان به تست کرونا و برگه جواب تست کرونا تا اعتبار ۷۲ ساعت قبل از پرواز نیاز است. همچنین پس از رسیدن به فرودگاه عمان از مسافران تست PCR با هزینه ۲۵ ریال گرفته خواهد شد و برای همه مسافرین قرنطینه ۷ روزه شامل می‌گردد و پایان قرنطینه مستلزم انجام تست در روز هشتم و جواب منفی آن است. در صورت انجام ندادن تست مجدد قرنطینه تا ۱۴ روز ادامه می‌یابد.

برای مطالعه سایر مقررات پرواز و اطلاعات دقیق، حتما این فایل را دانلود و مطالعه کنید.

همچنین بدانید:

 1. همه مسافران قبل از ورود به کشور عمان باید تست PCR داده و اصل برگه تست را به همراه داشته باشند. (اعتبار تست نهایتا ۷۲ ساعت قبل از پرواز)
 2. همه مسافران ورودی به کشور عمان بدون استثنا شامل قرنطینه ۷ روز و تست مجدد کرونا در روز هشتم هستند.
 3. نصب و ثبت نام در اپلکیشن ترصد قبل از ورود به کشور عمان
 4. داشتن بیمه سلامت شامل هزینه‌های کووید ۱۹ الزامی است. (مراجعه به بیمه سامان)
 5. هنگام ورود به فرودگاه‌ها کشور عمان تست PCR گرفته می‌شود که هزینه تست ۲۵ ریال است.
 6. نصب دستبند دیجیتال در فرودگاه به مدت ۷ روز، در صورت عدم وجود علائم بیماری در این بازه زمانی، دستبند برداشته می‌شود. مشروط به اینکه در روز هشتم تست PCR مجدد انجام شود.

اطلاعات  لازم جهت ورود مقیم‌ها به عمان

گروه اول:‌ افرادی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و کمتر از شش ماه (۱۸۰ روز) خارج از عمان می‌باشند. برای ورود فقط نیاز به مجوز وزارت امور خارجه دارند.

گروه دوم: افراد مقیمی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و بیش از شش ماه (۱۸۰روز) خارج از عمان می‌باشند علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه می‌بایست کفیل شخص با مراجعه به مکاتب سند نسبت به رضایت ورود شخص تحت کفارت خود به صورت آنلاین اقدام نمایند. علاوه بر این مورد همچنین نام عدم ممانعه با مهر و امضا کفیل و یا شرکتی که در آن کار می‌کنید، به همراه اوراق شرکت به‌صورت پرینت ضروری می‌باشد.

گروه سوم: افراد مقیمی که تاریخ اعتبار اقامت و ویزای آنها منقضی شده است، علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه، کفیل آنها می‌بایستی با مراجعه به مکاتب سند و ارائه مستندات لازم نسبت به تمدید ویزای آنلاین آنها اقدام نمایند و ویزای صادر شده را به همراه سایر مدارک به صورت پرینت به همراه داشته باشند.

نکته مهم: برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مسقط ارائه نتیجه تست کرونا برای مسافران ایرانی از مسقط به ایران، الزامی نمی‌باشد و در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران از آنها گرفته خواهد شد و هزینه آن با تعرفه ایران و به تومان به صورت نقد با دستگاه پوز دریافت می‌گردد.

برای مسافرین عمانی یا غیرایرانی ارائه نتیجه تست کرونا ۹۶ ساعت از قبل از پرواز، در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران الزامی می‌باشد.

خواهشمند است توجه بفرمایید در صورت هرگونه عدم مطابقت مدارک و مستندات همراه مسافر از سفر ایشان در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد و هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت هواپیمایی تابان و شرکت خدمان مسافرتی نمی‌باشد.

 هواپیمایی فلای دبی

 

به اطلاع میرساند طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، از این پس قوانین تست PCR کووید ۱۹ برای ورود به ایران به شرح زیر میباشد:

 • اعتبار تست PCR جهت ورود به ایران ۷۲ ساعت از زمان صدور تا زمان پرواز می‌باشد.
 • ایرانیان در صورتیکه بیش از ۷ روز خارج از کشور اقامت داشته باشند جهت ورود نیاز به تست PCR دارند که باید حتما به زبان انگلیسی باشد و یا به تایید سفارت ایران در کشور مبدا باشد.
 • بازه ۷ روز از زمان انجام تست حساب می‌شود.

پیرو اطلاعیه جدید ایرلاین فلای دبی، از امروز افراد مقیم امارات به جز العین و ابوظبی دیگر نیاز به تاییدیه ICA ندارند و افراد مقیم دبی هم نیاز به تاییدیه GDRFA ندارند.

افراد مقیم ابوظبی و العین شامل قانون قبلی می باشند، مگر با تاییدAPP که درفرودگاه پذیرش می شوند حتما باید تاییدیه ICA را هم همراه داشته باشند.

تنها ملاک پذیرش در فرودگاه ها تایید STATUS:ACTIVE خواهد بود که از این سایت قابل بررسی می باشد.


طبق اطلاعیه ای که پلیس مهاجرت دبی صادر نموده است، تا اطلاع ثانوی ورود کلیه مسافرین مقیم امارات که اقامتشان صادره از ابوظبی و یا العین باشد به فرودگاه دبی ممنوع است .

این دستورالعمل شامل ویزاها ( توریستی و یا اقامت ) نیز می‌گردد و کلیه ملیت‌ها را شامل می‌شود.

با توجه به برقراری پروازهای ایرلاین فلای دبی خواهشمند است مقررات اعلامی این ایرلاین را طبق موارد ذیل در نظر داشته باشید:

 • مسافرینی که ویزای اقامت دبی آنها قبل از ۱ مارچ منقضی شده اجازه ورود به دبی را ندارند.
 • مسافرینی که ویزای اقامت دبی آنها بعد از ۱ مارچ منقضی شده تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ می‌توانند وارد شوند و ویزای اقامتشان تا ۳۰ روز اعتبار دارد.
 • دارندگان ویزاهای اقامتی که خارج از دبی بودند بیش از ۱۸۰ روز می‌توانند در دبی بمانند.
 • ویزاهایی که در دبی صادر شده را می‌توانید از طریق این لینک (GDRFA)  بررسی کنید.
 • ویزاهایی که توسط بقیه شهرهای امارات صادر شده از طریق این لینک (پیرو اطلاعیه فلای دبی بابت ویزا و اقامت‌هایی که برای شهرهای غیر از دبی صادر شده است قبل از صدور باید مدارک برای فلای دبی ارسال شود تا با دولت امارات بررسی کنند و بعد تاییدیه صدور را ارسال کنند)

دارندگان اقامت دبی کد تایید را از این لینک دریافت کنند. بدون دریافت کد اجازه سفر داده نخواهد شد.

اقامت هایی که برای شهرهای دیگر امارات غیر از دبی می‌باشد وارد این لینک شوند: (پیرو اطلاعیه فلای دبی بابت ویزا و اقامت‌هایی که برای شهرهای غیر از دبی صادر شده است قبل از صدور باید مدارک برای فلای دبی ارسال شود تا با دولت امارات بررسی کنند و بعد تاییدیه صدور را ارسال کنند)

تمام مسافرین باید جواب تست منفی PCR  را  در محدوده ی ۹۶ ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی یا عربی داشته باشند.

اعتبار ۹۶ ساعت از تاریخ و زمان سفر گرفته شود.

آزمون PCR برای کودکان زیر ۱۲ سال یا مسافران با معلولیت متوسط یا شدید مورد نیاز نیست.

لیست مراکز درمانی جهت اخذ گواهی سلامت مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی

احتراما بدینوسیله اعلام می‌دارد کلیه مسافرینی که از مبدا شیراز به مقصد دوبی پرواز می‌کنند بایستی علاوه بر به همراه داشتن تست منفی کووید ۱۹ که در بازه زمانی ۹۶ ساعت قبل از رسیدن به فرودگاه دوبی انجام داده‌اند، حهت اخذ گواهی سلامت قبل از پرواز به یکی از مراکز اعلام‌شده در استان فارس مراجعه کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر فروش تهران به شماره ۹۱۰۰۸۲۸۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی از مبدا ایران به کشور کویت

از این پس کلیه مسافرانی که از مبدا ایران به کشور کویت پرواز می‌کنند، جهت انجام تست کووید ۱۹ باید به یکی از مراکز زیر در استان‌های ذکر شده مراجعه کنند. لازم به ذکر است قوانین ورود به کشور کویت کماکان طبق روان قبل است.

تست PCR در ورود به دبی:

مسافرانی که از کشورهای زیر وارد می شوند باید هنگام ورود به دبی آزمایش PCR را انجام دهند: افغانستان، ارمنستان، برزیل، بنگلادش، جیبوتی، مصر، اریتره، هند، اندونزی، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، لبنان، مونته نگرو، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، فدراسیون روسیه، صربستان، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سودان، تاجیکستان، تانزانیا، ترکیه، ترکمنستان، ایالات متحده (هر بندر در کالیفرنیا ، فلوریدا یا تگزاس) یا ازبکستان.

پس از اتمام تست PCR، مسافران باید تا زمان دریافت نتایج قرنطینه شوند. اگر نتیجه آزمایش مثبت شود، باید به مدت ۱۴ روز  قرنطینه ادامه داشته باشد و از دستورالعمل‌های سازمان بهداشت دبی (DHA) پیروی کند.

قبل از check-in، همه مسافران باید فرم سلامت و فرم تعهد قرنطینه را تکمیل کنند.

بیمه مسافرتی:

کلیه مسافرانی که وارد دبی می‌شوند یا ترانزیت هستند، باید بیمه مسافرتی معتبر  داشته باشند.

بیمه مسافرتی برای مسافران زیر اعمال نمی‌شود:

اتباع امارات، ساکنان امارات، ملیت GCC، دارندگان ویزای کار جدید.

شرایط بیمه مسافرتی رایگان را اینجا بخوانید.

برنامه هوشمند DXB COVID:

قبل از ورود به دبی، تمام مسافران ورودی باید برنامه هوشمند COVID ‐ ۱۹ DXB را بارگیری کرده و در دبی بهداشت ثبت نام کنند  این برنامه را می‌توان از فروشگاه App Apple یا Google Play Store نصب کنند.

 هواپیمایی سلام ایر

اطلاعیه مهم سلام‌ایر برای مسافران ورودی عمان

 1. دارندگان گذرنامه کشورهای حوزه خلیج فارس (قطر، امارت، کویت، بحرین) و افراد مقیم با اجازه اقامت و دارندگان ویزای معتبر بدون نیاز به اجازه قبلی می‌توانند وارد عمان شوند.
 2. برای کلیه مسافرین تست  PCR در بدو ورود مسافر به عمان حداکثر اعتبار تست ۷۲ ساعت اعتبار الزامی است. همچنان ارائه گواهی سلامت در فرودگاه شیراز ضروری است.
 3. کلیه مسافران ورودی عمان نیازمند بیمه سلامت بین‌الملل هستند که شامل کلیه هزینه‌های درمانی کرونا تا مدت یک ماه است و افراد ذیل از آن معافند: الف) دارندگان گذرنامه عمان، ب) دارندگان گذرنامه حوزه خلیج فارس، ج) دارندگان کارت درمانی
 4. مسافران باید قبل از ورود به عمان به این وب‌سایت مراجعه کرده و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند و اپلیکیشن Tarassud+ را نصب کنند.
 5. قانون معافیت از قرنطینه برای مسافران که قصد دارند کمتر از ۷ روز در عمان اقامت داشته باشند لغو گردید و کلیه مسافرین ورودی به عمان باید به مدت ۷ روز قرنطینه شوند همراه با نصب دستبند دیجیتال و انجام تست کرونا در ۸ روز.
 6. کودکان ۱۵ سال و کمتر از آن از انجام تست کرونا معافند.
 7. دیپلمات‌ها از انجام تست کرونا معاف هستند.
 8. صدور ویزای فرودگاهی به مدت زمان یک ماه (۲۰ ریال عمان) و افراد مقیم حوزه خلیج فارس (قطر، امارات، بحرین، کویت) با توجه به شغل آن‌ها ۵ ریال عمان تا ۲۸ روز و با شرایط ذیل امکان‌پذیر است. در غیر این‌صورت از پذیرش مسافر جلوگیری به عمل می‌آید: الف) داشتن بلیط رفت و برگشت، ب) داشتن وچر هتل

قوانین کشور عمان برای افراد مقیم

 • مسافرینی که دارای کارت اقامت کارمندی هستند اگر بیشتر از ۱۸۰ روز از کشور عمان خارج شده ‌باشند، برای ورود مجدد باید نامه از (Royal Oman Police) پلیس عمان داشته باشند.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت خانوادگی (Resident Family Visa) هستند تا زمانی که کارت اقامتشان دارای اعتبار است اجازه ورود به عمان را دارند.
 • مسافرینی که دارای کارت سرمایه‌گذاری (Resident Investor Visa) هستند تا زمانی که کارت اقامتشان دارای اعتبار است، اجازه ورود به عمان را دارند.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت یا ویزای کشورهای اقامتی کشورهای حوزه خلیج فارس (GCC) هستند با کارت اقامتی خود امکان ورود به مسقظ را ندارند و باید از طریق ویزا اقدام کنند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۴۴۴۹۰۶۸ در تماس باشید.

 

شرایط پذیرش مسافر توسط ایرلاین سلام ایر برای کشور عمان

 1. تصویر صفحه اول پاسپورت
 2. تصویر صفحه ویزای عمان در پاسپورت
 3. تصویر پشت‌وروی آی‌دی کارت
 4. تصویر صفحه مهر ورود به ایران در پاسپورت (برای مقیم‌های گروه اول و دوم)
 5. ارسال تصویر ویزا به صورت برگه صورتی رنگ یا ویزای نوع A1 (برای مقیم‌های گروه سوم)
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان افرادی که ویزای کار آنها منقضی شده است طبق دستورالعمل کمیته عالی کرونا مجاز به بازگشت به سلطنت عمان نیستند.
در حال حاضر، هیچ ویزای جدیدی، چه به صورت آنلاین و چه در مراکز خدمات صادر نمی‌شود.
 
بخشنامه سلام‌ایر

پیرو تصمیم مورخ ۱ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آبان ۹۹) کمیته عالی مبارزه با کرونا کشور عمان موارد ذیل از تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ قابل اجرا است:

 1. تمامی مسافران ورودی کشور عمان باید تست منفی کرونا (PCR) که در بدو ورود بیشتر از ۹۶ ساعت از آن نگذشته باشد به همراه داشته باشند.
 2. شهروندان عمانی که تست مثبت داشته پس از گذراندن دوره قرنطینه و داشتن تست منفی مجاز به سفر به کشور عمان هستند.
 3. مدت قرنطینه به ۷ روز تغییر یافته و اگر مسافری در بدو ورود تست منفی داشت باید مجددا روز هشتم یک تست دیگر بدهد و اگر کسی مایل به انجام تست در روز هشتم نباشد، مدت قرنطینه به ۱۴ روز افزایش می‌یابد.
 4. کودکان زیر ۱۵ سال از انجام تست PCR و مچ‌بند ردیابی معاف هستند.
 5. تمام دیچلمات‌های شاغل در سفارتخانه‌های خارجی در عمان و دیپلمات‌هایی که جهت ویزیت وارد عمان می‌شوند از انجام تست معاف هستند.
 6. سایر الزامات صادره شده در بخشنامه‌های قبلی به قوت خود باقی است.
 7. موارد ذکرشده از تاریخ ۱۱ نوامبر قابل اجرا است.
 8. به همراه داشتن اصل پرینت تست منفی PCR  برای سوار شدن به هواپیما و نیز ارائه به مراجع ذی‌صلاح فرودگاه مسقط در بدو ورود الزامی است. چنانچه به هر دلیل مسافر پرینت اصلی را به همراه نداشته باشد هیچگونه مسئولیتی به عهده سلام‌ایر نیست.

اطلاعات  لازم جهت ورود مقیم‌ها به عمان

گروه اول:‌ افرادی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و کمتر از شش ماه (۱۸۰ روز) خارج از عمان می‌باشند. برای ورود فقط نیاز به مجوز وزارت امور خارجه دارند.

گروه دوم: افراد مقیمی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و بیش از شش ماه (۱۸۰روز) خارج از عمان می‌باشند علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه می‌بایست کفیل شخص با مراجعه به مکاتب سند نسبت به رضایت ورود شخص تحت کفارت خود به صورت آنلاین اقدام نمایند. علاوه بر این مورد همچنین نام عدم ممانعه با مهر و امضا کفیل و یا شرکتی که در آن کار می‌کنید، به همراه اوراق شرکت به‌صورت پرینت ضروری می‌باشد.

گروه سوم: افراد مقیمی که تاریخ اعتبار اقامت و ویزای آنها منقضی شده است، علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه، کفیل آنها می‌بایستی با مراجعه به مکاتب سند و ارائه مستندات لازم نسبت به تمدید ویزای آنلاین آنها اقدام نمایند و ویزای صادر شده را به همراه سایر مدارک به صورت پرینت به همراه داشته باشند.

نکته مهم: برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مسقط ارائه نتیجه تست کرونا برای مسافران ایرانی از مسقط به ایران، الزامی نمی‌باشد و در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران از آنها گرفته خواهد شد و هزینه آن با تعرفه ایران و به تومان به صورت نقد با دستگاه پوز دریافت می‌گردد.

برای مسافرین عمانی یا غیرایرانی ارائه نتیجه تست کرونا PCR 96 ساعت از قبل از پرواز، در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران الزامی می‌باشد.

خواهشمند است توجه بفرمایید در صورت هرگونه عدم مطابقت مدارک و مستندات همراه مسافر از سفر ایشان در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد و هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت هواپیمایی سلام ایر و شرکت خدمان مسافرتی نمی‌باشد.

اطلاعیه مورخه ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ هواپیمایی سلام‌ایر مربوط به مسافرینی که قصد سفر به کشور عمان دارند:

قابل توجه مسافران عمانی و اتباع مقیم این کشور:

اداره فردوگاه‌های عمان اعلام کرد: ازتاریخ یکم اکتبر ۲۰۲۰ میلادی (دهم مهر ۱۳۹۹) مراحل آزمایش تشخیص بیماری کووید ۱۹ در فرودگاه بین‌المللی مسقط و صلاله اجرایی می‌شود.

 1. مسافران عمانی و اتباع مقیم در بدو ورود بابت آزمایش PCR و دریافت دستبند رهگیر مبلغ ۲۵ ریال عمانی باید به باجه مربوط پرداخت نمایند و پس از عبور از بادجه گذرنامه می‌بایست در جایگاه مخصوص تست حاضر شوند تا نمونه آزمایش اخذ و دستبند رهگیر برای ۱۴ روز قرنطینه را دریافت کنند.
 2. مسافرانی که برای ۱ تا ۷ روز به کشور عمان سفر می‌کنند می‌بایست از نتیجه منفی آزمایش مطمئن شوند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سفر خود ادامه دهند.
 3. مسافرانی نیز که برای بیش از ۷ روز به کشور سفر می‌کنند ملزم به رعایت ۱۴ روز قرنطینه هستند.
 4. افرادی که آزمایششان مثبت است، ملزم به رعایت مراحل پزکش می‌شوند که به شخص ابلاغ خواهد شد.
 5. مسافران باید قبل از شروع مراحل پذیرش اپلیکیشن «ترصد+» را بر روی دستگاه‌های گوشی همراه آیفون یا اندروید نصب کنند تا قابلیت پیگیری قرنطینه انجام شود.
 6. کلیه مسافران غیر عمانی (مقیم عمان) باید دارای بیمه بین‌المللی معتبر جهت پوشش هزینه‌های درمانی آن‌ها در کشور عمان باشند.
 7. همچنین در جهت تسهیل سفر شهروندان عمانی و غیرعمانی به خارج از کشور، ضوابط ویژه‌ای برای اخذ نمونه از مسافران در داخل خودرو قبل از سفر وضع شده است.

قوانین و مقررات مربوط به کووید ۱۹ و مدارک سفر به کشور عمان

 • کلیه مسافرین که قصد عزیمت به عمان را دارند در بدو ورود ۷ روز قرنطینه می‌شوند. حداقل زمان اقامت مسافرین باید ۷ روز باشد. لطفا توجه نمایید که از صدور بلیط که برگشت آن کمتر از این مدت باشد، خودداری نمایید.
 • برای ویزای فرودگاهی بلیط رفت و برگشت اوکی-وچر هتل کانفرم شده که مطابق با تاریخ بلیط برگشت الزامی است.
 • برای ویزای توریستی، صدور بلیط برگشت الزامی است.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت معتبر کارمندی هستند اگر بیشتر از ۶ ماه (۱۸۰ روز) از مسقط خارج شده ابشند برای ورود، ملزم به داشتن نامه رسمی از مکاتب سند با مهر و امضا کفیل مسافر هستند.
 • ارائه اصل برگ تست کرونا (PCR) با متن لاتین و مهر و امضا آزمایشگاه با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت برای کلیه مسافرین الزامی است.
 • شرکت هواپیمایی سلام‌ایر از پذیرش مسافرینی که دارای مدارک ناقص مربوط به سفر هستند، معذور می‌باشد و هیچ‌گونه مسئولیتی به عهده ایرلاین نیست.

هواپیمایی وارش

طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی وارش، انجام تست کرونا در بازه زمانی ۷۲ ساعت پیش از پرواز، ضروری است.

 

مسافرین محترمی که پرواز آنها با شرکت هواپیمایی وارش در مسیر مشهد به دوشنبه و برعکس می باشد جهت دریافت تاییدیه از این شرکت هواپیمایی می بایست عکس پاسپورت و ویزای خود را به آدرس ایمیل SUPPORT@ALIBABA.IR ارسال نمایند

 

مطابق آخرین بخشنامه وارش در خصوص شرایط ورود به کشور تاجیکستان (دوشنبه) موارد ذیل الزامی می باشد:

 1. لزوم داشتن تست منفی PCR به زبان لاتین در بازه زمانی ۷۲ ساعت مانده به پرواز
 2. به همراه داشتن گواهی سلامت
 3. تکمیل فرم خود اظهاری
 4. فقط مسافرین مقیم می توانند از این پرواز استفاده نمایند و در حال حاضر امکان سفر توریستی وجود ندارد.
 
 

هواپیمایی آسمان

اطلاعیه جدید هواپیمایی آسمان در خصوص سفر به ترکیه

با توجه به مقررات جدید کشور ترکیه از تاریخ ۸ دی ماه ۹۹ به همراه داشتن جواب آزمایش عدم ابتلا به کووید ۱۹، به روش (RT-PCR) از سوی مراکز تشخیص درمانی مورد تایید وزارت بهداشت در فاصله زمانی حداکثر پیش از پرواز برای کلیه مسافران بالای ۶ سال ضروری است..

خاطر نشان می‌شود درج تاریخ میلادی و مهر آزمایشگاه روی جواب‌ها الزامی است.

همچنین لازم به ذکر است بخشنامه‌های قبلی این هواپیمایی در تاریخ ۳۰ مهر ۹۹ و ۱ آذر ۹۹ همچنان معتبر هستند.

 

بر اساس بخشنامه جدید هواپیمایی آسمان در مورد آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت جهت تست کووید ۱۹ برای مسافران خروجی، فهرست آزمایشگاه ها در قسمت “فهرست جدید آزمایشگاه های غیردولتی تشخیص کووید ۱۹” در سایت وزارت بهداشت به این آدرس به‌رزورسانی می‌شود.

با عنایت به ضرورت به همراه داشتن جواب منفی تست کرونا PCR برای مسافران خروجی از کشور (۷۲ ساعت قبل از پرواز) الزامی است. بدیهی است از پرواز مسافران فاقد برگه یاد شده، ممانعت به عمل خواهد آمد.

هواپیمایی آتا

بخشنامه هواپیمایی آتا در خصوص مقررات پذیرش مسافران ورودی به کشور

بر اساس مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح زیر اعلام می‌گردد:

 • استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر الزامی است.
 • کلیه مسافران بالای دو سال پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی هستند که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌گردد.
 • در صورت عدم ارائه گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص شده از سوی وزارت بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت  تست خواهند شد. (در صورت عدم اطلاع‌رسانی مناسب، مسئولیت کلیه هزینه‌های مترتب بر این موضوع به عهده دفتر صادرکننده بلیط خواهد بود)
 • در بدو ورود به مرز هوایی ایران نیز غربالگری از همه مسافران انجام خواهد شد  در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR مسافران با ملیت‌های خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
 • تکمیل فرم هوداظهاری و تعهدنامه در فرودگاه مبدا و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی است.

شرایط پذیرش مسافر در مسیر ترکیه

 • همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی به تاریخ میلادی و ممهور از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (که لیست آن‌ها در بخشنامه‌های سایت هواپیمایی آتا آمده است) برای پذیرش مسافرین بزرگسال و کودک بدون همراه الزامی است. شایان ذکر است انجام تست برای کودکان زیر ۶ سال الزامی نیست.
 • کلیه مسافران ورودی نیاز به تست کرونای مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا (ترکیه) را دارند که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به ایران می‌بایست اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافران معذور خواهیم بود.
 • در عین حال مسافرینی که با گواهی منفی تست PCR از مبدا ایران به کشور ترکیه پرواز کرده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به انجام تست مجدد در مدت ۷ روز از تاریخ انجام تست PCR به ایران بازگردند. در غیراینصورت انجام و ارائه تست جدید ظرف ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز برگشت در مسیر‌های ورودی به ایران الزامی است.
 • در خصوص شرایط استرداد وجه بلیط مسافرین با تست مثبت PCR به بخشنامه ۱۴۴۷۱ مورخ ۱۳۹۹/۷/۸ در سایت هواپیمایی قسمت بخشنامه‌ها مراجعه کنید.

✔هواپیمایی ایران ایرتور

شرایط جدید ورود مسافر به کشور ترکیه با توجه به بیماری کووید-۱۹

 1. تمامی مسافران به مقصد ترکیه از بامداد روز دوشنبه مورخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰ به وقت محلی کشور ترکیه ملزم به ارائه جواب منفی تست PCR هستند که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور ترکیه انجام شده باشد.
 2. مسافران در صورت عدم ارائه جواب منفی تست PCR در محل اقامتی که قبلا اظهار کرده‌اند، قرنطینه خواهند شد (منزل، هتل،…) و افرادی که محل اقامت خود را اعلام نکرده باشند، در مراکزی که وزارت بهداشت و درمان کشور ترکیه مشخص کرده، قرنطینه خواهند شد.
 3. در هفتمین روز حضور در قرنطینه از مسافران تست به عمل خواهد آمد. برای آن دسته از مسافرانی که جواب تست آن‌ها منفی باشد، قرنطینه لغو خواهد شد. مسافرانی که نتیجه آزمایش آن‌ها مثبت باشد، مطابق با دستورالعمل‌های وزارت بهداشت کشور ترکیه برخورد خواهد شد و کلیه هزینه‌های مربوطه بر عهده مسافر خواهد بود.
 • هواپیمایی ایران‌ایرتور از پذیرش مسافرانی که جواب منفی تست PCR را در فرودگاه به همراه نداشته باشند معذور خواهد بود.
 • تست PCR می‌بایست تا ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور ترکیه انجام شده باشد.
 • تست PCR باید در یکی از آزمایشگاه‌ها و یا مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام گردد.
 • جواب تست PCR باید به زبان انگلیسی باشد.
 • در صورتیکه جواب تست PCR مسافران مثبت باشد باید تا ۴۸ ساعت قبل از پرواز به هواپیمایی ایران‌ایرتور اعلام شود تا نسبت به استرداد بدون جریمه اقدام گردد. در غیر این صورت استرداد بلیط طبق قوانین و مقررات بازرگانی شامل جریمه خواهد بود.
 • برای کلیه مسافرین خروجی از کشور تکمیل فرم‌های خوداظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی است. (دانلود از اینجا)

 

به خاطر داشته باشید که:

 • ارائه گواهی عدم ابتلاء به کووید-۱۹ (PCR) (انجام تست حداکثر ۷۲ ساعت قبل پرواز) به زبان انگلیسی برای مسافران خروجی از ایران و ورودی به ایران (چنانچه بیشتر از ١۴ روز در ترکیه اقامت داشته باشند) الزامی است.
 • خرید بلیط برای عموم مردم بدون محدودیت بوده و نیز امکان صدور بلیط یک‌طرفه وجود دارد.

 

در بخشنامه ایران‌ایرتور (مورخه ۱۳۹۹/۰۶/۳۰) در مورد شرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی (پروازهای خارجی) آمده است:

 • برای آن دسته از اتباع خارجی با گذرنامه عادی که متقاضی ورود به ایران هستند، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیر انگلیسی، ممهور به مهر وضعیت سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا الزامی است.
 • برای مسافران ورودی در صورتی که از زمان صدور گواهی آزمایش صادر شده به دلیل طول مدت سفر یا سایر دلایل بیش از ۷۲ ساعت گذشته باشد نیازی به اخذ مجدد آزمایش نبوده و صرقا پس از غربالگری و ارزیابی‌های بالینی در هنگام ورود و در صورت علامت‌دار بودن، آزمایش مجدد کووید- ۱۹ به عمل خواهد آمد و تا زمان تعیین نتیجه آزمایش در محل قرنطینه تعیین شده اقامت خواهند داشت. چنانچه جواب مثبت باشد، ضروری است به مدت ۱۴ روز در محل تعیین شده در قرنطینه اسکان داشته باشند. در این صورت کلیه هزینه‌های اقامت و آزمایش مجدد بر عهده مسافران خواهد بود.
 • در خصوص ایرانیان متقاضی بازگشت به کشور که طول اقامت آن‌ها در خارج از کشور کمتر از ۲ هفته باشد، اخذ گواهی سلامت همراه با گواهی تست آزمایشگاهی کووید-۱۹ (PCR) زبان انگلیسی و یا مورد تایید کنسولگری الزامی نیست.
 • برای کلیه مسافرین ورودی به کشور تکمیل فرم‌های خوداظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی می‌باشد (دانلود)
 • مسافران شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور که از مبدا ایران قصد سفر به خارج از کشور را دارند، می‌بایست نسبت به انجام تست کووید-۱۹ (PCR) در بازه زمانی ۷۲ ساعت قبل از پرواز اقدام نمایند و ضروری است این آزمایش در یکی از آزمایشگاه‌های معتبر انجام پذیرد و ارائه نتیجه منفی آزمایش در زمان پذیرش در فرودگاه الزامی است. مسافران می‌بایست دو نسخه از نتیجه آزمایش آر تی – پی سی آر و همچنین  فرم اطلاعات سفر پر شده را به همراه داشته باشند (دانلود اطلاعات سفر)

✔هواپیمایی سان‌اکسپرس

 موارد ذیل جهت انجام پرواز الزامی است:

 • همراه داشتن تست منفی کرونا ۹۶ ساعت قبل از پرواز از تمامی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت
 • به همراه داشتن ۳ عدد ماسک در طول مدت پرواز
 • تکمیل فرم تعهدنامه در هنگام صدور کارت پرواز
 • تکمیل کامل فرم تعهدنامه در داخل پرواز
 • همراه داشتن هرگونه بار داخل کابین ممنوع بوده و به استثناء (کیف دستی یا کیف کودک یا کیف لپ‌تاپ) با وزن حداکثر چهار کیلو

بخشنامه مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ هواپیمایی سان‌اکسپرس در مورد سفر به ترکیه

سفر به کشور ترکیه برای مسافران با تابعیت ایرانی همانند گذشته بدون محدودیت است. همراه داشته و ارائه تست کرونا PCR جهت ورود به کشور ترکیه در حال حاضر الزامی نیست. بدیهی است در صورت هرگونه تغییرات در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ضمنا جهت اتباع ایرانی در بدو ورود به ایران در صورتی که کمتر از ۱۴ روز در خارج از کشور در سفر باشند ارائه تست ضروری نیست.

✔هواپیمایی پگاسوس

اطلاعیه مهم هواپیمایی پگاسوس در مورد ضرورت ارائه تست PCR

از تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰ ارائه تست PCR منفی تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز برای مسافرانی که به مقصد ترکیه پرواز می‌کنند الزامی است.

مسافرین می‌توانند به کلیه آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در سطح کشور مراجعه نمایند.

مسافرین ۰ تا ۶ سال از ارائه تست منفی کرونا معافند.

با توجه به تغییرات اخیر در مقررات مربوط به مسافرین ورودی به ایران، ارائه تست PCR منفی تا ۷۲ ساعت در بدو ورود به ایران برای کلیه اتباع خارجی الزامی است.
شایان ذکر است که اتباع ایرانی که بیش از ۷ روز خارج از ایران اقامت داشته‌اند ملزم به ارائه تست PCR منفی تا ۷۲ ساعت در بدو ورود به کشور هستند.
 

همچنین برای پروازهای اروپایی مسافر می‌بایست تا ۴۸ ساعت قبل از ورود به کشور اروپایی تست منفی PCR خود را همراه داشته باشد.

دیپلمات‌های خارجی از ارائه تست PCR در هنگام ورود به ایران معاف هستند.

مسافرین محترم این شرکت می‌توانند با در نظر گرفتن موارد زیر به هر آزمایشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت است مراجعه نمایند:

 • نتیجه تست به زبان انگلیسی تهیه شود
 • کلیه مشخصات شامل نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت مسافر مطابق با پاسپورت به زبان لاتین باشد.
 • تاریخ تست PCR به تاریخ میلادی ذکر شود.
 • مهر و امضا آزمایشگاه مورد تایید در گزارش تست به زبان لاتین باشد.

شرایط خاص بعضی کشورها برای ورود مسافر از طریق هواپیمایی پگاسوس در فایل زیر مشاهده فرمایید.

Normalization International Flights Passenger Entry Requirements

✔هواپیمایی کیش‌ایر

بخشنامه کیش‌ایر مورخه ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ در خصوص اعلام مراکز و آزمایشگاه‌های مورد تایید برای انجام تست کووید ۱۹

نظر به برقراری پروازهای بین‌المللی شرکت هواپیمایی کیش طی روزهای آینده، لیست آزمایشگاه‌ها و مراکز معتبر و مورد تایید این شرکت جهت تست PCR برای ویروس کووید ۱۹، به شرح ذیل اعلام می‌گردد. به همراه داشتن جواب منفی تست به زبان انگلیسی از زمان ۷۲ ساعت مانده به پرواز به بعد برای انجام پروازهایی با مقصد خارج از کشور الزامیست و از خروج مسافران فاقد برگه پاسخ آزمایش ممانعت به عمل خواهد آمد. مسئولیت به جا ماندن مسافر از پرواز نیز بر عهده شخص مسافر خواهد بود.

✔هواپیمایی ایرعربیا

شرایط پذیرش مسافرین در مبادی ورودی به فرودگاه بین‌المللی شارجه:

 • داشتن بلیط هواپیمایی ایرعربیا همراه با بیمه‌نامه مسافرتی الزامی است.
 • همراه داشتن تست منفی PCR معتبر حداکثر تا ۹۶ ساعت قبل از تاریخ سفر از کشور مبدا
 • لازم به ذکر است هنگام ورود یه فرودگاه شارجه مجددا آزمایش PCR از مسافر گرفته خواهد شد.
 • امضا کردن فرم تعهد و پر کردن برگه سلامت در فرودگاه شارجه
 • دانلود کردن برنامه AL-HOSAN بر روی گوشی شخصی
 • در صورت مثبت شدن نتیجه PCR طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت امارات متحده عربی قرنطینه خانگی صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است همراه داشتن تست PCR منفی جهت اخذ بلیط و سوار شدن ضروری است.

هواپیمایی آئروفلوت

اسامی آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت جهت تست PCR به حضورتان اعلام می‌شود.

دریافت گواهی عدم ابتلا به ویروس کرونا به زبان انگلیسی ۷۲ ساعت قبل از پرواز از آزمایشگاه‌های مذکور برای کلیه مسارین الزامی است.

قابل ذکر است که در حال حاضر فقط مسافرینی که دارای پاسپورت یا اقامت کشور مقصد هستند اجازه پرواز پیدا می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های ۸۸۷۲۶۷۲۲- ۸۸۷۲۶۷۲۳ تماس بگیرید.

 

هواپیمایی معراج

شرایط الزامی پذیرش مسافر خروجی و ورودی در پروازهای کشور ترکیه

 • جهت پذیرش مسافرین بزرگسال و کودک بدون همراه در مسیر امام-استانبول به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی به تاریخ میلادی ممهور از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی است. (انجام تست برای کودکان زیر ۶ سال الزامی نیست)
 • کلیه مسافران ورودی نیاز به تست کرونای مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا، حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به ایران را دارند. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین معذور خواهیم بود.
 • ضمنا اعلام می‌شود کلیه مسافرینی که با گواهی منفی تست PCR از مبدا ایران به کشورهای دیگر پرواز نموده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به انجام تست مجدد در مدت ۷ روز از تاریخ انجام تست PCR به ایران بازگردند و در غیر اینصورت انجام و ارائه تست PCR جدید ظرف ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز برگشت در مسیرهای ورودی به کشور ایران الزامی است.
 • موکدا اعلام می‌گردد به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از پذیرش جامه‌دان‌های (Cabin Size) چرخدار معذوریم.

 

خبر

سفارتخانه برخی از کشورهای اروپایی از جمله سوئد، مجارستان، فنلاند، استونی، دانمارک، چک و اتریش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به طور موقت دفاتر کارگزاری خود در تهران را تعطیل و ارائه خدمات ویزا و مهاجرت را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

همچنین دفاتر کارگزاری هلند و آلمان محدودیت‌هایی برای درخواست روادید قائل شده‌اند. آلمان متقاضیان مناطق پرریسک از جمله قم را پذیرش نخواهد کرد و از مسافران خواسته تا از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند. هلند نیز با اعلام عدم ارائه روادید توریستی، صدور روادید را به چند مورد از جمله ویزای تجاری با ارائه دعوتنامه از شرکت‌های هلندی، پرونده‌های چاوز ویلچز و ویزای تسهیل ملی اتحادیه اروپا و نیز موارد بشردوستانه مانند فوت اقوام در هلند محدود کرده‌است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمامی روادیدهای صادرشده توسط سفارت تایلند از تاریخ ۱۲ بهمن فاقد اعتبار هستند. همچنین ورود مسافرانی که تا ۱۴ روز قبل از سفرشان به مالزی در تهران، قم و گیلان حضور داشته‌اند، به این کشور ممنوع است.

خبر

–  عمان پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآورد. پیروی بیانیه مدیر هوانوردی عمان، از ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (مصادف با ۵ اسفند) تا اطلاع ثانوی، همه پروازهای بین عمان و ایران متوقف شد.

–  به دلیل اتفاقات اخیر و پیروی بیانیه معاون سازمان هوانوردی پاکستان، پروازهای بین ایران و پاکستان تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

–  سازمان هواپیمایی تاجیکستان اعلام کرد که تا زمان تثبیت نشدن وضعیت شیوع کرونا در ایران، این پروازها معلق باقی خواهند ماند. بر اساس گزارش رسانه‌ های محلی در تاجیکستان، عزیر نبی‌زاده معاون سازمان هوانوردی این کشور، گفته است پروازها تا زمان متعادل شدن اوضاع در ایران متوقف خواهد بود. به گفته او شرکت ایرانی “وارش ایرلاینز” هفته‌ای دو پرواز از تهران و مشهد به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، انجام می‌دهد. همچنین این سازمان از شرکت “تاجیک آیر” که مجوز پرواز به ایران را دارد خواسته است از انجام پرواز به ایران خودداری کند.

–  با ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی داخلی باید اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت بازگرداندن مسافران ایرانی (که از سوی آن‌ها به مقاصد پروازی محدودشده سفر کرده‌اند) را پیگیری کنند. همچنین وجه تمامی بلیط‌های صادر شده توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی و داخلی (به مقاصد محدودشده خارجی) که به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند، به مسافران بدون اعمال جریمه استرداد می‌شود و از این پس بلیطی به این مقاصد توسط مسافران ایرانی قابل خرید نخواهد بود.

– پیروی اعلام معاون سازمان هوانوردی تاجیکستان، پروازهای مسیر ایران و تاجیکستان به دلیل افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران متوقف شده است؛ این توقف تا متعادل شدن وضعیت این بیماری در ایران ادامه خواهد داشت. پیش از این ایرلاین‌های «وارش ایرلاینز» و «تاجیک ایر» مسئولیت انتقال مسافران بین این دو کشور را به عهده داشتند.

خبر

–  دولت‌های ترکیه و گرجستان روز یکشنبه اطلاعیه مشابهی را اعلام و ورود مسافران ایرانی را محدود کردند.

–  ترکمنستان مرز خود با ایران را بست. رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی روز یکشنبه از بسته شدن مرز زمینی ترکمنستان با ایران خبر داد.

–  نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است.” این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.

خبر

–  به دنبال شروع بحران کرونا ویروس در ایران، کشورهای کویت و عراق اطلاعیه‌ای صادر کردند که پیرو آن، ورود شهروندان ایرانی با هر ایرلاین به هر یک از شهرهای این کشورها متوقف شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

226 دیدگاه
 1. بهرام می‌گوید

  سلام.
  پروازها از لندن به تهران و برعکس چه موقع دوباره برقرار میشود

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام بهرام عزیز
   متاسفانه زمان دقیقی مشخص نیست. این پروازها به دلیل شیوع کرونای انگلیسی تعلیق شده و تا زمان نامعلومی این موضوع ادامه خواهد داشت.

 2. رضا می‌گوید

  میگم شما که همه رو پاس میدی به تلفن زدن، چرا اینجا دیدگاه گذاشتی؟
  فقط برای تشکر کردن؟؟؟
  خب باشه من از سایت و پشتیبانی خوبتون تشکر میکنم

  چطور بود؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   رضای عزیز سلام
   مطالبی که در مجله علی بابا منتشر شده، صرفا برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان علی باباست. طبیعتا خیلی از سوالات مخاطبان خارج از حوزه تخصصی مجله به عنوان یک رسانه هست. وظیفه ما ارجاع شما به بخش مرتبط به مشکلات شماست تا کارشناس هر بخش بتونند به خوبی شما رو راهنمایی کنند.

 3. مینا می‌گوید

  سلام و عرض ادب، آیا در حال حاضر می تونم برای ویزای ترانزیت اسپانیا اقدام کنم؟؟؟ یا پروسه ی صدور ویزای ترانزیت استاپ شده؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مینا عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت ۲۴ ساعته برای پاسخگویی به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت آماده هست. کافیه با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و مشکل خودتون رو مطرح کنید.

 4. احسان می‌گوید

  با سلام
  من مسافر پرواز منچستر-تهران در تاریخ ۱۶ دی ماه قطرایرویز از طریق دوحه هستم. با توجه به شرایط موجود و ممنوعیت جدید پروازی مسافران مبدا انگلستان، آیا این ممنوعیت شامل حال ما خواهد شد یا خیر؟ با تشکر

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احسان عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت ۲۴ ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 5. نغمه می‌گوید

  در مورد پرواز به مقصد استرالیا مطلبی ارائه نکرده بودید، امکانش هست در رابطه با قوانین با توجه به شرایط موجود کرونا بفرمایید؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نغمه عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت ۲۴ ساعته آماده هست به سوالات شما درباره محدودیت‌های کرونایی پاسخ بده. کافیه با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و سوالتون رو مطرح کنید.

 6. محسن می‌گوید

  سلام
  من از برلین به تهران با هواپیمایی قطر در روزهای آینده پرواز دارم. آیا تست پی سی آر اجباری هستش؟ توی سایت هواپیمایی قطر اعلام کرده اجبار نیست. نه برای هواپیمایی و نه برای فرودگاه تهران. اما اینجا اعلام شده که در فرودگاه تهران ارائه تست کرونا اجباری هستش. و سوال بعدی اینه که اگر این تست رو ارائه ندیم چه اتفاقی میوفته؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محسن عزیز
   برای دریافت بهترین راهنمایی درباره سفرهای هوایی پیشنهاد می‌کنیم با تیم پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید. این تیم به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شماست. برای ارتباط با تیم پشتیبانی علی‌بابا با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 7. مژگان می‌گوید

  سلام، وقت بخیر. من برای تاریخ ۱۹مهر ساعت ۳صبح بلیط به آلمان با ایران ایر داشتم وتوی سایت شما الزام تست۷۲ساعت قبل از پرواز بود. توی فرودگاه من اجازه پرواز ندادند چون برای آلمان باید حداکثر ۴۸ ساعت می بود.
  من مجبور به عقب انداختن بلیط، خرید مجدد بلیط و جریمه از طرف کارم شدم. حالا می خوام بدون کی مسئول این اشتباه در علی باباست و کی خسارت های منو می پردازه؟؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مژگان عزیز
   بابت مشکلی که برای شما پیش اومده، بسیار متاسفیم. تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت ۲۴ ساعته به سوالات و مشکلات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب می‌ده. کافیه با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و مشکلتون رو از این طریق با ما مطرح کنید.

 8. مرضیه می‌گوید

  وقت بخیر، ترکیش ایر، برای بار داخل کابین ، تا سقف هشت کیلو ، ممنوعیت گذاشته !؟ ممکنه بگید !؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مرضیه عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت ۲۴ ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 9. محمد حسین می‌گوید

  با سلام
  پروازهای ایرلاین های داخلی به خارج از کشور (هنگ کنگ) از کی شروع می شود؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط نامعلوم کرونا، زمان مشخصی برای برنامه‌های زمانی اعلام نشده و باید منتظر بود.

 10. ازمایشگاه دکتر فلاحی می‌گوید

  سلام لیست ازمایشگاه های دارای مجوز به روز شده ایا به روز اوری میشه این خبرهم؟
  این هم لینک وزارت خانه
  https://behdasht.gov.ir/inc/ajax.ashx?action=download&id=eb129d9b-a8b3-4f88-ae43-ecf82a83db8f&md5=6AF1E7619FD926CE7C859FF41938C79F

 11. ارمان می‌گوید

  سلام
  ایا امارات الان ویزای توریستی میده اگه اره شرایطش چی هست. من دانشجو هستم و برای وقت سفارت میخوام برم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 12. کامران می‌گوید

  سلام
  من ویزای شنگن معتبر تا ۲۰۲۳ از کشور هلند دارم. ایا امکان سفر به این کشور میسر است یا خیر؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 13. امین می‌گوید

  سلام
  ازمایشگاه ها مورد تایید پگاسوزو از کجا گیر بیارم

 14. یوسف پیرویان می‌گوید

  سلام من پاسپورت رومانی دارم ولی تاریخش تمام شده با برگه ورود به رومانی و پاسپورت ایرانی میتونم برسم رومانی با ترکیش ایرلاین

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 15. دنیا رحمتی می‌گوید

  سلام. من ویزای نوع D از کشور چک گرفتم. خواستم بدونم میتونم با پرواز ترکیش ایر از طریق استانبول به پراگ پرواز داشته باشم؟ ممنونم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 16. رضا می‌گوید

  سلام با قطر ایرویز به دوحه و بعد به استانبول میشه رفت؟
  من اولین بارمه میرم. فقط پاسپورت دارم
  مشکلی پیش نیاد برام

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 17. آتنا فلق می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  الان برای پروازهای استانبول که تست کرونا لازمه آیا تست بیمارستانهای دولتی زیر نظر وزارت بهداشت هم قابل قبول هست؟ و اینکه اگر زودتر بلیت بخریم و احیانا تستمون مثبت بشه میتونیم بلیت رو عقب بندازیم یا باید اول تست بدیم بعد بلیت بخریم چون بعضی روزها بلیتها داره تموم میشه

 18. محمد می‌گوید

  سلام . ببخشید . شما کار اقامت هم انجام میدید؟ اقامت گرجستان یا ارمنستان خواستم. ممنون.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   نه متاسفانه. برای چنین مواردی بهتره از موسسات ویزا و اقامت اقدام و پیگیری کنید.

 19. مهناز مقتدر می‌گوید

  با سلام
  من ویزای مولتیپل برای کانادا دارم با شرایط موجود،کانادا اجازه ورود به ویزیتورها را می دهد یا خیر ؟

 20. وحید شریفی می‌گوید

  سلام من الان اقامت سوئد و دارم الان من بلیط بگیرم میتونم برم؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام وحید عزیز
   اگه اقامت یا پاسپورت کشور رو داشته باشین میتونین 🙂

   1. رضایی می‌گوید

    با سلام. آیا پرواز ها به مقصد استانبول راه افتاده؟ اگرتابعیت داشته باشیم چه؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     اگه پاسپورت یا اقامت داشته باشین مشکلی نداره 🙂

   2. Mehdi می‌گوید

    بادرود و خسته نباشید
    همین الان روسایت تسنیم خبر پروازهای ترکیش به ایران را از ۱۶ جولای زده..آیا پرواز های تهران به تورنتو با ترکیش از ۱۶ جولای انجام میشه؟
    با سپاس فراوان

 21. عرشیا زیبایی می‌گوید

  با سلام ببخشید من از الان میتونیم برای تهران به مسکو و برگشت بلیط رزرو کنم برای اوایل شهریور ، مشکلی پیش نمیاد ؟ برای ویزا کی میشه اقدام کرد ؟

 22. شقایق عادلی می‌گوید

  سلام.همسرمن ویزا کار المان گرفته تاریخش از اول اردیبهشت خورده.میخواستم بدون مرزها کی باز میشه و اقدام به تهیه بلیط میشه کرد‌ یا اینکه اصلا امکان سفر به المانی برای افرادی که ویزا کار دارن مقدور است؟سپاس🙏🙏

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام شقایق عزیز
   در حال حاضر سفر با ویزا ممکن نیست ظاهرا و در مورد باز شدن مرزها هم هنوز اطلاعیه‌ای نیومده

  2. علی می‌گوید

   سلام
   با ویزای کار میتوان به فیلیپین سفر کرد؟

 23. حمید یونسی می‌گوید

  سلام . الان از ترکیه میشه پرواز گرفت به تهران ؟ از صبیحا یا فرودگاه استانبول ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   از فرودگاه ist پروازهای فوق‌العاده به مقصد تهران انجام میشه. اکثرا قشم ایر هست که میتونین برنامه پروازیشو روی وب‌سایت علی‌بابا یا سایت قشم ایر پیدا کنین 🙂

   1. حمید یونسی می‌گوید

    خیلی ممنون . چک میکنم . پرواز های ماهان هم روی سایت هست میشه اونا رو هم گرفت ؟ انجام میشن ؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام حمید جان
     اگر روی وب‌سایت نمایش داده بشه، بله می‌تونین بخرین 🙂

 24. مریم عدالتی فر می‌گوید

  باسلام
  ببخشید میشه لطفا” منو از نگرانی دربیارید

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   لطفا نگران نباشین 🙂

 25. مریم عدالتی فر می‌گوید

  باسلام

 26. زهره کریمی می‌گوید

  سلام خسته نباشید.
  من از اسفند اینجا گیر افتادم. دانشجو هستم و باید برم پراگ…امکانش هست راهنمایی کنید چطوری برم؟ تا ۲۰ خرداد پروازارو بررسی کردم هیچ پروازی نبود به پراگ 🙁

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   پروازهای قطرایرویز رو چک کنین و قبل از خرید حتما طی تماس، ایمیل یا حضوری از خود قطر ایرویز Ok to board بگیرین.
   ناگفته نماند که قطرایرویز هم این پروسه رو کلا موکول کرده به آفیسر فرودگاه و تلفنی یا حضوری جواب درستی نمیدن 🙂

 27. علیرضا جبا می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من برای خانواده ام به شماره سفارش ۱۰۱۶۸۵۱۳۷۱ از تهران به مقصد استانبول از هواپیمایی ترکیش برای تاریخ ۱ جون بلیط گرفتم میخواستم بدونم پرواز انجام میشه ؟ از کجا میتونم اطلاعات پرواز رو چک کنم ؟ در سایت ترکیش اطلاعات پروازم رو جستجو کردم اما هیچ رکوردی پیدا نکرد لطفا راهنمایی کنید

  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علیرضای عزیز
   این بلیط پیرو ابطال پرواز با هماهنگی شما به تاریخ ۱۰ جون تغییر داده شده 🙂

 28. آرزو جوانی می‌گوید

  سلام و خسته نباشید.من جدیدآ مطلع شدم که پروازهای امارات درحال برقراری هست میخواستم بدونم آیا درسته؟واینکه آیا پرواز برای عمان هم برقرار میشه یا فعلآ نه البته با ویزای کاری.ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آرزوی عزیز
   شروع پروازهای امارات از/به ایران فعلا معلق هست.
   ویزای کاری هم محدودیت داره و غالبا اجازه سفر ندارن.
   بعد شروع پروازها بابت تایپ ویزاتون استعلام کافی رو از ایرلاین مربوطه بگیرین یا منتظر باشن بخشنامه رسمی ایرلاین‌ها و دولت‌ها مجدد منتشر بشه تابتونیم درست راهنماییتون کنیم 🙂

 29. جواد بطحایی می‌گوید

  با سلام،
  پروازهای تهران-استانبول از ۲۸ می انجام میشه؟ ترکیش معمولا ۳ هفته قبل از کنسلی اطلاع میداد اما الان ۱۰ روز باقی مونده به پروازها و چیزی اعلام نشده.

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام جواد عزیز
   پروازهای استانبول به فرودگاه صبیحا تا ۱ جون هم کنسل شدن، لطفا شماره سفارش بدین تا روی سیستم وضعیت پروازتون رو دقیق چک کنیم.
   یا باپشتیبانی تماس بگیرن
   یا روی سایت ترکیش وضعیت پروازتون رو چک کنین.

 30. مژگان زادصالح می‌گوید

  یک سوال ،الان یک پرواز از تورنتو به تهران ۳ خرداد،برگشت۲۵ خرداد ترکیش دیدم،۱۶۳۰۰،میشه خرید،انجام میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام مژگان عزیز
   اگه روی وب‌سایت نمایش داده شده بله خرید انجام میشه 🙂

  2. بهار می‌گوید

   سلام و وقت بخیر. بنده همسرم برای تاریخ ۳ جون بلیط داره از مونترال به تهران توسط خطوط اتریشی ولی الان زده که تا آخر جون هیچ پروازی با این خطوط انجام نمیشه. همسر من فقط این تاریخ رو میتونه برگرده. تماس گرفتم با دفتر که با خطوط قطر برامون عوضش کنن میگن نمیشه، میگم ریفاند کنید میگن نمیشه. تکلیف ما الان چیه؟ پول اضافی هم نداریم که یه بلیط دیگه از قطر بگیریم و صبر کنیم تا بعدا پول ما رو پس بدن. لطفا خواهشا یه فکری برای ما بکنین.

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام بهار عزیز
    متاسفانه امکان جایگزینی باایرلاین دیگری فراهم نشده. استرداد این ایرلاین تا اطلاع ثانوی به صورت جهانی بسته است. میتونین پروازتون رو بدون جریمه ولی با پرداخت مابه‌التفاوت (مجموع مابه‌التفاوت منهای ۵۰ دلار تخفیف) به اولین تاریخ دلخواه تغییر بدین.
    جهت راهنمایی بیشتر باپشتیبانی ارتباط بگیرین یا به دفتر لوفت هانزا/اتریشی مراجعه کنین 🙂

 31. مسعود می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید پرواز ترکیش به مقصد آلمان انجام میشه؟ الان پروازشو باز کرده احتمال کنسلی داره؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام مسعود عزیز
   هنوز در مورد کنسلی این مورد چیزی گفته نشده

  2. Mortesaamiri می‌گوید

   سلام ببخشید هیچ پروازی از افغانستان به ایران وجود نداره و اگه وجود داره کیه؟؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    فعلا توی این مسیر پروازی باز نشده 🙂

 32. نسرین موسوی می‌گوید

  سلام خسته نباشید. میتونم در مورد پرواز آنکارا – تهران اطلاعات بگیرم!؟ برای آخرای اردیبهشت آیا پروازی خواهد بود!؟ من هر تاریخی زدم نبود!!!

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام نسرین عزیز
   متاسفانه قابل پیش‌بینی و قطعی نیست و ممکنه پرواز فوق‌العاده بذارن.
   درحال حاضر اولین پرواز موجود اینه:
   تاریخ ۰۵JUN با ماهان ساعت ۱۱:۰۰

 33. sepide Ay می‌گوید

  سلام وقت بخیر .
  این پرواز های ترکیش برای استانبول که الان باز کردین احتمال کنسلی دارند
  و اگر کنسل بشه چه باید کرد

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام سپیده عزیز
   اگر کنسل بشه بهتون پیامک زده میشه تا اطلاع داشته باشین. احتمال کنسلی هم واقعا موردی نیست که علی‌بابا روش کنترلی داشته باشه. فعلا این ایرلاین پروازهاشو باز کرده 🙂

 34. مهدی می‌گوید

  سلام چند روز پرواز قطر چک میکنم به سمت آمریکا در از تاریخ ۲۰ آپریل تا ۳۰ آپریل حتی ۱ می چک میکنم پرواز ندارد در صورتی سایت قطری در این تاریخ پرواز زده پرواز خروجی ،ورودی فرودگاه امام هفته ای ۴بار پرواز دارد آیا سایت شما با قطر ایرویز لغو قراداد کرده یا دیگه قطر پرواز به آمریکا ندارد

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   با پشتیبانی چک کردم و این پروازها رو ما داریم. شاید دلیل اینکه نمایش داده نشده اینه که پروازها پر شدن و جای خالی نیست. میتونی شماره تماست رو اینجا بذاری تا پشتیبانی باهات تماس بگیره 🙂

 35. نازنین محمدی می‌گوید

  سلام
  می بخشید من دانشجوی یکی از دانشگاههای فیلیپین ام و ۲۷ فروردین بلیط دوحه قطر رو دارم برای برگشت به فیلیپین.
  الان هیچ راهی برای رفتن وجود نداره

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام. فعلا فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت کشور میشه رفت

 36. حامد می‌گوید

  من از شرکت شما بلیط برای تورنتو خریدم و به دلیل شیوه بیماری کرونا می بایست بلیطم رو تغییر تاریخ میدادم که بخاطره بی نظمی شرکت شما و عدم تاحد به مشتری موفق به این کار نشدم و یکی از بدترین وبی نظم ترین شرکت هایی که تا الان من ازش بلیط تهیه کردم شما بودین و به دوستان پیشنهاد میکنم‌ قبل از خرید بلیط حتما تحقیق کنن وبعد خرید کنن شرکت های دیگه ای هم هستند که قوی تر و متاحد تر کار میکنن

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حامد عزیز
   حتما با پشتیبانی تماس بگیر تا راهنمایی کنن 🙂

 37. محمد می‌گوید

  سلام
  من پیام گذاشتم جواب ندادین
  پرواز شماره ۴۹۸ قطر به ایران انجام میشه یا نه؟
  توی سایت قطر ایرلاین وضعیت پروازهای ۴۹۸ رو میزنه reschedule. این یعنی چی؟ زمانش عوض شده یا کلا کنسل؟
  من میخواستم آخر هفته آینده از تانزانیا به ایران بیام امکانش هست؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   reschedule به این معنیه که زمان پرواز عوض شده که بهتون اطلاع داده میشه

 38. Sami می‌گوید

  سلام . در اطلاعات بروز شده ۲۸ اسفند ذکر شده که تمام پروازهای ایران ایر به مقاصد کشورهای اروپایی فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور امکان پذیر است. دارندگان ویزا اجازه ورود ندارند : آیا انگلیس هم چنین قانونی رو اعمال میکنه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام. بله

 39. ساجده می‌گوید

  سلام روزبخیر، ممنون از راهنمایی هاتون.
  میخوام برم المان. فرمودین پرواز ۴۹۱ قطرمیبره.
  موقع خرید در سایت بعد از ثبت اطلاعات پیام
  internal error میده. دلیلش چیه ??
  سوال بعدیم اینه که من که ویزای قطر رو ندارم میتونم ازین پرواز استفاده کنم ؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرین و تاریخ پروازتون رو بگین تا راهنمایی کنن 🙂

  2. Hamid می‌گوید

   پروازهای ایران ایر به آلمان لغو شده، یعنی میشه با پرواز قطر رفت آلمان یا اونم بخاطر ایرانی بودن لغو؟ البته برای اواخر ماه می

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    در حال حاضر فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت میشه رفت

 40. سولمازکمالی می‌گوید

  سلام اطلاع ندارین پرواز های امارات احتمالا کی باز بشه؟ برای ایرانی های مقیم امارات که زیاد مهلت موندن تو ایران ندارن راهی نیست که برن؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام سولماز عزیز
   نوع اقامت‌تون چیه؟

 41. سجاد می‌گوید

  چرا اطلاعیه لغو پرواز ای ترکیش رو نمیزنید.
  ظاهرا تا ۱۷آوریل کنسل شدن

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام سجاد عزیز
   روی مجله اطلاعیه داریم 🙂

 42. محمد می‌گوید

  سلام
  ببخشید می خواستم بدونم پرواز از کشورهای دیگه به ایران هم فعلا امکان پذیر نیست؟
  میخواستم برای اواخر ماه آپریل از کشور تانزانیا به ایران برگردم. آیا هواپیمایی قطر یا امارات یا ترکیش در این تاریخ به ایران پرواز دارند یا خیر؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   روی مجله، آخرین اخبار و اطلاعیه‌هارو منتشر کردیم تا استفاده کنین 🙂 اگه سوال دیگه‌ای داشتین با پشتیبانی تماس بگیرین.

  2. رزیتا زرین می‌گوید

   سلام
   میشه با پرواز قطری به صورت توریستی رفت ترکیه. ؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

 43. Maryam می‌گوید

  با سلام
  لطفا بفرمایید براى کسانى که در امارات زندگى میکنند و مقیم هستند آیا پرواز فوق العاده اى میگذارند که بشود از ایران رفت دبى
  و اینکه چطور ما میتوانیم خبردار بشیم که بلافاصله بتونیم بلیط بگیریم
  ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام مریم عزیز
   فعلا اطلاعی ندادن، ولی اگر باشه میتونین روی سایت علی بابا پیدا کنین 🙂

   1. فرزاد فروزنده می‌گوید

    سلام وقت بخیر،من تاریخ ۲۱ فروردین باید ابوظبی باشم،بنظر شما باید حداقل یک ماه کارم رو بندازم عقب با شرایط الان؟!

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام دوست عزیز
     در شرایط فعلی، ورود و خروج هم فقط با اقامت یا پاسپورت آن کشور ممکنه

   2. محمد می‌گوید

    سلام کویت هستم چطور میتونم برگردم ایران

 44. تینا ملک می‌گوید

  با سلام
  برابر جدول زمانی کنسلی پرواز های اعلام شده، ترکیش ایر تا ۱۳ فروردین می باشد
  اما اژانس های هواپیمایی می گویند که این کنسلی مجددا تا پایان فروردین تمدید شده است. ایا این صحت دارد؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   روی مجله، آخرین اخبار و اطلاعیه‌هارو منتشر کردیم تا استفاده کنین 🙂 اگه سوال دیگه‌ای داشتین با پشتیبانی تماس بگیرین.

 45. امیر رحیمی می‌گوید

  سلام
  میخواستم بدونم پرواز های قشم ایر به دبی کی باز میشه

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام امیر عزیز
   هنوز از طرف ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها اطلاعیه‌ای نیومده 🙂

  2. امین شیرازی می‌گوید

   وضعیت پرواز به ترکیه در تاریخ ۲ اردیبهشت به چه صورت خواهد بود؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    هنوز اطلاعیه دقیقی ندادن

 46. shahriar می‌گوید

  سلام
  من ۲۶ م اسفند پرواز به بانکوک با ماهان دارم. ویزای سه ماهه دارم. از کسی توی تایلند که لیدر بود پرسیدم و اون هم کسی رو فرستاده و گفتن: ویزایی کنسل نشده فقط اگه کسی از ایران و کره جنوبی و ایتالیا و چین بیاد باید ۲ هفته خودش رو در هتل قرنطینه کنه. ویزا کنسل نشده. و برگه سلامت میخوان. نه تست کرونا !!! فقط برگه سلامت ولی قرنطینه اجباریه. و اونم توی هتل با هزینه خودمون. درسته؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوس عزیز
   براساس اعلام سفارت، کلیه ویزاهای صادر شده از ۱۲ بهمن به بعد فاقد اعتبار است 🙂

 47. سلام وقت بخیر. ببخشید میخواستم بدونم راهی واسه رفتن به دوبی هست از ایران یا خیر می‌گوید

  سلام وقت بخیر. ببخشید میخواستم بدونم راهی واسه رفتن به دوبی هست از ایران یا خیر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   پروازهای ایران به امارات فعلا تا ۱۱ اردیبهشت لغو شده‌اند، ممکن هست پرواز فوق‌العاده معرفی بشه اما برای مسافران با ملیت ایرانی، همچنان محدودیت برقرار هست؛ در صورتی که ملیت غیر ایرانی دارین، پرواز فوق‌العاده‌ معرفی میشه، ولی هنوز چیزی اعلام نشده.
   اگه قبلا از ما بلیط خریده باشین در مسیر ایران به دوبی اطلاع رسانی بهتون از طریق پیامک و واتساپ انجام میشه
   اگه هم از ما خرید نکردین میتونین مجله رو چک کنین؛ اینجا آپدیت میدیم و میتونین در صورتی که پرواز معرفی شد استفاده کنین 🙂

 48. محمد می‌گوید

  سلام مقیم کویت هستم کویت شرایط گذاشته برای دخول ایرانی ها باید ۱۴ روز در یک کشور دیگه باشی یعنی ۱۴ روز از خروجت از ایران بگذره بعدن اجازه دخول میده الان کجا میتونم برم ۲ هفته
  در ضمن پرواز برای لاهور مبدا ایران برقراره؟

 49. آیدین می‌گوید

  سلام.خسته نباشید
  خیلی عذر میخوام تو سایت فرودگاه امام هر روز از تهران به قطر پرواز هست.میخواستم بپرسم چطور میشه بلیط را تهیه کرد.
  در پایین هم فرمودین پرواز هست ولی پر هستش باید در لیست انتظار کنسلی بود.تو این لیست از کجا میشه ثبت نام کرد.خیلی ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آیدین عزیز
   پرواز ۴۹۱ تهران به دوحه برای مسافران ترانزیت هم قابل خرید هست و نه توقف تو دوحه.
   اگه از ما قبلا بلیط خریدین ایمیل بزینن به پشتیبانی، اگه نه باید روی سایت چک کنین 🙂

   1. آقای مسنی می‌گوید

    سلام من درخواست پناهندگی آلمان داارم الان چطور با بستن مرزها متون برم؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     فعلا فقط با داشتن پاسپورت یا اقامت کشور میتونین برین و راه دیگه‌ای نداره

    2. مینا می‌گوید

     سلام ی بسته از سوئد میخان برام بفرستن ایران…ایا امکانش هست تو این شرایط؟؟

     1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

      سلام وقت بخیر
      لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 50. علی می‌گوید

  سلام . وقت بخیر. آیا در ایام نوروز مرز ترکیه با ایران باز هم بسته هست ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی عزیز
   بله 🙂

   1. فهیم می‌گوید

    سلام خسته نباشین، تمام مسیر هایی ک میشه از امریکا ب ایران اومد رو میخواستم میتونین راهنمایی کنین؟( نه در شرایط کرونایی فعلی، درشرایط عادی)

 51. ناهید کاظمی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ممکنه نزدیک ترین زمان پرواز تورنتو از اصفهان رو بپرسم؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام ناهید عزیز
   از اصفهان به تورنتو پروازی تا اطلاع ثانوی بر قرار نشده 🙂

 52. علی می‌گوید

  سلام وقت بخیر . برای ۸ فروردین تور آنتالیا پیش خرید کرده بودم . الان برای نوروز ترکیه هنوز هم مرز رو بسته و مسافر از ایران قبول نمیکنه ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی عزیز
   بله متاسفانه همچنان بستست 🙂

 53. صالح می‌گوید

  سلام
  میخوام بدونم دقیقا کی پرواز ایران به امارات باز میشه

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   راستش این موضوع هنوز دقیقا از طرف هیچ کشور یا ایرلاینی مشخص نشده. مثلا ماهان تا ۳ آوریل، امارات تا ۳۱ مارس و … کنسل هستن 🙂
   اگه کشور یا ایرلاین خاصی مدنظرتونه، از ما بپرسین 🙂

 54. محمد هادی می‌گوید

  سلام بنده برای ۲۴ اسفند بلیط تهران دبی ماهان داشتم که گفتن کنسل هست ولی ۲۶ اسفند باز بود و من تغییر دادم به جای کنسل کردن و تا الان در مورد کنسلی بلیط برای ۲۶ اسفند چیزی اعلام نشده می خواستم بدونم اطلاع دارین ۲۶ هم کنسل خواهد شد یا باز است ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   پروازهای ماهان تا ۳ آوریل کنسله 🙂

 55. امیرحسین می‌گوید

  سلام
  به قبرس شمالی پرواز انجام میشه؟

 56. امیر می‌گوید

  سلام
  در اطلاعیه شما امده هواپیمایی قطر تا ۲۷ فروردین پرواز ها از مبدا ایران رو کنسل کرده ولی اطلاعات فرودگاه امام نشون میده روزی یک عدد پرواز قطربه شماره ۴۹۱ هست؟
  به هر حال میشه با این پرواز و بدون قرنطینه به کشور ثالث رفت یا نه؟ مقصد تایوان هست و پاس غیر ایرانی هم دارم

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام امیر عزیز
   قطر ۴۹۱ پروازش برقراره، شرایط قرنطینه بستگی به کشور مقصد داره. مقصد تایوان ایرانی سوار نمیکنن 🙂

   1. ناصر می‌گوید

    سلام و خسته نباشید این خبر هایی که گفتن از اول جولای پرواز های تهران تفلیس باز گشایی میشه درسته؟و انگار دو شرکت تابان و زاگرس مجوز گرفتن میخواستم بدونم بازگشایی مرز ایران گرجستان از اول جولای صحت داره یا نه ممنون

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام ناصر عزیز
     فعلا خبر موثق و رسمی منتشر نشده و صحتش توسط ما قابل تایید نیست.

 57. رحیم خرمی نژاد می‌گوید

  سلام
  من پاسپورت غیر ایرانی دارم برای ۱۷ فروردین ترکیش ایر بلیط دارم به سانفرانسیسکو. آیا انجام میشه.

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام رحیم عزیز
   برای کسایی که پاسپورت غیر ایرانی دارن اگه خودشونو به ترکیه برسونن، میتونن از ادامه مسیر استفاده کنن 🙂

 58. یعقوب دهقانی می‌گوید

  سلام برای بیست و نهم اسفند ماه از وان به آنکارا بلیط داشتم که پانزدهم اسفند کنسل کردم ولی هنوز جوابی نیومده

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام یعقوب عزیز
   طبق اطلاعیه‌ای که روی وب‌سایت دادیم، ۲۰ روز کاری طول میکشه 🙂

 59. محمد کاظمی می‌گوید

  ممنون
  همه روزهای ۴۹۱ قطر تا آخر اسفند پره . چطور می تونم تو لیست انتظار کنسلی ها برا اولین زمان ممکن باشم ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   باید پروازها رو مدام چک کنین 🙂

 60. محمد کاظمی می‌گوید

  با سلام
  من بلیط ایران ایر برا روز ۲۱ اسفند از تهران به فرانکفورت داشتم که متاسفانه کنسل شد. آیا پرواز دیگری به آلمان هست که مجدد اقدام کنم؟ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   sghl
   صرفا پرواز ۴۹۱ قطرایرویز، اگر ظرفیت داشته باشه، میتونین تهیه کنین 🙂

   1. فرزانه هوشیار می‌گوید

    سلام بهترین راه ‌با مناسب ترین هزینه برای رسیدن به وین کدام پرواز است آیا پرواز تهران مسکو مسکو وین انجام می‌شود ممنون از پاسخگوییتون

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام فرزانه عزیز
     طبق آخرین به‌روزرسانی، تا ۱۱ اردبیهشت کنسله

 61. Nazanin می‌گوید

  سلام
  واسه اواخر اسفندماه احتمال داره پروازی از استانبول به تهران انجام بشه؟ تکلیف ما ک میخوایم واسه عید نوروز پیش خانوادمون باشیم چی میشه؟:-(

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام نازنین عزیز
   ممنون از سوال خوب شما. متاسفانه ما هم مثل شما منتظر روند جریان هستیم و هر چیزی که شرکت‌های هواپیمایی میگم انجام میدیم.

 62. محمد می‌گوید

  سلام من بایط ترکیش دارم برای ۱۳ مارچ به استانبول و بعدش به لوس آنجلس
  گرین کارت دارم پروازم انجام میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام محمدجان
   متاسفانه انجام نمیشه

   1. یوتاب درویشی می‌گوید

    درود برشما
    پرواز تهران به ترکیه تمام لاین ها مگر تا ۱۰مارچ مسدود نبود؟؟ الان میبینم تا ۳۱مارچ زدید؟؟؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام یوتاب عزیز
     بازه کنسلی پروازها از سمت ایرلاین‌ها دائما درحال تمدید و آپدیت شدنه.
     با توجه به شرایط، طبیعی هم هست

  2. ناصر می‌گوید

   سلام وضعیت پرواز ها به سمت گرجستان چه جوری تا کی کنسل شده یا کی باز میشه یا اینکه با کارت اقامت میشه رفت؟ و خود شما پیش بینی میکنید کی باز کنن؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام ناصر عزیز
    هیچ اعلامی نشده که تا کی ادامه داره. از چهارم اسفند تا اطلاع ثانوی کنسل شده.
    یعنی فعلا پروازی وجود نداره که بتونین برین و تا ۳۱ مارس وضعیت‌ها نامشخصه.
    از طریق مجله پیگیر باشین، اطلاعیه جدید اومد آپدیت میکنیم 🙂

 63. پانته آ خدادادی می‌گوید

  سلام و خسته نباشید ؛ من در جایی نخواندم که ایتالیا مسافران ایرانی رو ۱۴ روز قرنطینه میکنه میشه اعلام کنید کدوم کشورهای اروپایی قرنطینه میکنن و سوال بعدی هم من برای ۲۵ اسفند با قطر به المان پرواز دارم ولی کارت سلامت فقط برای پرداز ایران ایر خواسته شده و خود ایرلاین قطر هم گفت که از اونها کارت سلامت نمیخوان من میخواستم مطمئن بشم

 64. مهسا نریمانی می‌گوید

  سلام.بعد بخشنامه جدید ایرفلوت که سیزدهم اسفند داده ممنون میششم بگید ایا پروازهای اروپایی همچنان برقراره یا نه؟ چون اژانس گفت فقط اتباع چین و ویزای خود روسیه و بخشنامه لغو شده ممنون میشم

 65. حیدر زمانی می‌گوید

  با سلام
  من مقیم کشور سوییس هستم و برای سفر به ایران آمده ام. پرواز برگشتم (جمعه ۲۳ اسفند) با ترکیش ایرلاین کنسل شده است. امکان پرواز با ایرفلوت برای برگشت به زوریخ وجود دارد؟؟
  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حیدر عزیز
   ایرفلوت پروازاش کنسله، فقط قطر ایرلاین میره اگه جا بده

 66. زهرا يگانه پور می‌گوید

  با سلام شرایط رفت و برگشت به کشور اسلوونی به چه صورت است و تا چه تاریخی به این صورت است ؟ آیا پرواز مستقیم به لوبلیانا پایتخت این کشور وجود دارد ؟ اگر آری برگشت چطور

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام زهرای عزیز
   پرواز مستقیمی به کشور اسلوونی نداریم
   در بهترین حالت باید صبر کنین تا ۳۱ مارس

 67. رحیم می‌گوید

  سلام آیا ترکیش ایر مسافران ایرانی سیتی زن سایر کشورها را میبرد.
  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   ترکیش کلا پروازاش تا ۳۱ مارچ کنسله 🙂

 68. راحله می‌گوید

  سلام. من روز ۱۹ اسفند با ایرفلوت پرواز دارم به برلین. ساکن تهران نیستم. گواهی سلامت رو از کجا و چطور باید دریافت کنم؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   فعلا نیازی به گواهی سلامت نیست؛ پروازهای ایروفلوت تا اخر این هفته کنسل هستند. منتظر بخشنامه هستیم تا انجام شدن و یا نشدن پروازهای این ایرلاین
   رو ببینیم، ولی ظاهرا دولت آلمان ورود ایرانی‌ها را ممنوع کرده.

 69. شهباز می‌گوید

  برای تاریخ ۱۲مارچ از مشهد به استانبول امکان خرید بلیط با ایرلاین ترکیش هست
  ولی چرا در همین تاریخ از تهران به مقصد استانبول با ترکیش پروازی نیست؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   ما از ایران به ترکیه هیچگونه پروازی نداریم. کلا روی سایت علی بابا این مسیر بستست.

 70. بهروز د می‌گوید

  با سلام.در اطلاعیه های سایت علی بابا نوشته شده ترکیش تا ۲۰ اسفند را کنسل کرده.اما آژانس های مسافرتی اعلام میکنند تا ۲۵ اسفند کنسل شده است. ما بلیط تبریز به استانبول و سپس استانبول به کلن را داریم برای ۲۶ اسفند که البته در بهمن ماه بلیط خریدیم..تا امروز که ۱۳ ام اسفنده هنوز تکلیف پروازمون مشخص نیست.شما اطلاعیه ی جدیدی از ترکیش ندارید؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   ترکیش تا ۳۱ مارچ کنسله

 71. آذین شعبانی می‌گوید

  سلام
  برای هفته آخر فروردین می خوام بلیط برای کشور آلمان بخرم . احتمال کنسلی هست ؟ می تونم از هواپیمایی ترکیش خرید کنم (با توجه به اینکه الان موجود هست واسه اون تاریخ). و اینکه در صورت کنسل شدن این پروازها هزینه کامل استرداد میشه ؟ (چون تو این تاریخ خریداری میشه)

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آذین عزیز
   آلمان فقط قطری پرواز ۴۹۱ میره که اونم فعلیه و ترکیش همه پروازاش تا اخر مارچ کنسل شده. کنسلی اگه تو بازه‌ای که پرواز کنسله خریداری بشه شامل فول ریفاند نمیشه.

  2. مهرانی می‌گوید

   سلام من ویزای تحصیلی کانادا دارم و دختر ۱۴ ساله من ویزای توریستی داره . ما برای ۱۸ فروردین بلیط قطر داریم آیا امکان پرواز داریم .‌

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط اعلامی تمامی ایرلاین‌ها تا اطلاع ثانوی، مسافرانی که اقدام به سفر به کشورهای مختلف از ایران با ترانزیت (یا بدون ترانزیت) می‌نمایند، فقط با داشتن کارت اقامت یا پاسپورت همان کشور پذیرش می‌شوند و دارندگان ویزا اجازه انجام پرواز ندارند.

 72. سیستانا محمدقاسمی می‌گوید

  ۱-من پرواز ماهان از تهران به انکارا برای ۲۹ اسفند و برگشت از انکارا به تهران برای ۱۷ فروردین دارم ایا انجام میشه یا کنسل هست ؟
  ۲- درصورتی که پروازهای ماهان کنسل بشه ، ایا امکان کنسلی هتل در استانبول برای ۵ فروردین و پروازهای داخلی ترکیه از الانیا به استانبول و بالعکس در بازه ۵ تا ۷ فروردین وجود داره ؟ ایا کل پول را پس میدهند ؟
  با تشکر

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   پروازهای ماهان به ترکیه کلا کنسله

 73. Anita kazemi می‌گوید

  سلام!
  پروازهای بانکوک ویا مالزی هنوز برقرار هستند؟
  ممنون

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام آنیتای عزیز
   فعلا اجازه ورود به ایرانی‌هارو نمیدن

 74. محمدی می‌گوید

  من ۱۱ مارچ به فرانکفورت پرواز دارم با قطری و از اونجا به کازابلانکا با یه ایرلاین دیگه. یعنی باید ترمینال عوض کنم و خروج و دوباره ورود و چک این….میخوام بدونم اون ۶-۷ ساعتی که در فرانکفورت هستم امکان قرنطینه هست؟ با توجه به اینکه ترانزیت محسوب نمیشه.

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   طبق قوانین شما باید ویزای شنگن مولتی قابل قبول و یا پاس غیر ایرانی داشته باشید. دوم اینکه طبق قوانین زنو و سازمان بهداشت جهانی در صورت شک و احتمال مریضی، بله از یک روز تا ۱۴ روز میتوانند قرنطینه نمایند. و چون ترمینال عوض میشود دیگر ترانزیت محسوب نمی شود، حتی قبل از بیماری کرونا!

 75. کیان عقیلی می‌گوید

  سلام
  بابک خان پروازی میتونیم بگیریم به مقصد یکی از شهرهای فرانسه یا آلمان و یا هلند؟
  تو این شرایط اگه خدای نکرده ببرن قرنطینه به چه صورت هستش قرنطینه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر بر اساس تاریخ‌هایی که توی مجله اعلام کردیم پروازی به مقاصد اروپایی
   نداریم
   قرنطینه از یک روز تا ۱۴ روز در یکی از مراکز قرنطینه‌ مربوط به شهر مقصد هست.

 76. امید می‌گوید

  سلام همه مسافرهای ایران ایر هلند قرنطینه میشن ؟

 77. Sadegh Khalili می‌گوید

  سلام
  پرواز به کره جنوبی (تهران سیول) روز جمعه ۱۶٫۱۲ ایرلاین اروفلات کنسل نشده؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   ایرفلوت ترانزیت‌هاش برای همه پروازها کنسل شده

 78. حامد ملکی پور می‌گوید

  با سلام. برای بیروت با ایران ایر میخوام حدود ۲۷ اسفند پرواز بگیرم. شرایط لبنان چی هست. اجازه ورود میده؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حامد عزیز
   فعلا اجازه ورود نمیدن

 79. الهام محمودى می‌گوید

  پدر و مادر من روز ١٧ اسفند با پرواز قطرى عازم شیکاگو هستند أیا در امریکا قرنطینه میشن ؟کلاً پرواز انجام میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام
   پاسپورت غیرایرانی دارن؟ ویزاشون و شماره پرواز تهران هم لطفا بگین

 80. محمد ملکی می‌گوید

  سلام
  پروازهای ماهان به امارات تا چه تاریخی تعلیق هست؟
  من ۸مارس برای کنگره مهمی باید ابوظبی باشم
  تا اون موقع اکی میشه؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام محمد عزیز
   با وجود کرونا تا ۳۰ آوریل اجازه ورود نمیدن

 81. حمید می‌گوید

  پروازهای ترکیش به آلمان که انجام میشه هم از ایرانی ها برگه سلامت میخوان؟ از کجا باید گرفت؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حمید عزیز
   بله ، ایران ایر تو فرودگاه میده و از بیمارستان پاستور هم میتونین بگیرین؛ فقط ۲۴ ساعت بیشتر اعتبار نداره

   1. سارا می‌گوید

    سلام
    یعنی پرواز ترکیش به ایتالیا برای ۴ فروردین امکان پذیر هست؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام سارای عزیز
     خیر همه پروازهای ترکیش تا ۳۱ مارس کنسل هست

   2. مرتضی تاجیک می‌گوید

    سلام مسافری که از آلمان وارد ایران شده امکان بازگشت هست؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام مرتضی عزیز
     ملیت ایشون ایرانیه؟

    2. بابک خدادوست می‌گوید

     اگر پاس غیر ایرانی دارد میتواند پس از استعلام مدرک سفرش از قطری بلیط تهیه نماید

   3. آرمان آسایش می‌گوید

    سلام وقت بخیر. پرواز در حال حاضر به آلمان داریم؟؟؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام آرمان عزیز
     فقط با قطر ایرلاین پرواز ۴۹۱ میشه رفت، اون هم اگه جا بده 🙂

  2. امین می‌گوید

   سلام.پرواز شماره ۸۱۱ ایران ایر به تاریخ ۱۳ اسفند از بمبئی به تهران انجام میشه؟ یا پرواز جایگزین اعلام شده؟

 82. حمید عزیزی می‌گوید

  سلام…
  پرواز به ایتالیا میخوام داشته باشیم…۹روز دیگه ویزام وقت داره…
  الان پرواز هست؟؟
  یا اگر بسته هست باز میشه؟؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام حمید عزیز
   شرایط شما کمی خاص هست و ممکنه پروازتون انجام نشه؛ ضمن اینکه ۱۴ روز هم قرنطینه می‌کنن ایرانی هارو.

  2. حمید بلیار انزابی می‌گوید

   من قصد سفر به عراق رو دارم به نظر شما آیا مرز های کشور عراق برای ایام عید نوروز باز میشه آیا تاریخ مشخص شده که چه زمانی مرز ایران و عراق باز میشه

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    فعلا مرز زمینی و هوایی عراق تا اطلاع ثانوی بسته است و احتمال دارد تا آخر اردیبهشت هم باز نشود. بستگی به شرایط بیماری دارد.

  3. زهرا يگانه پور می‌گوید

   با سلام بسته ی کوچیکی برای ایتالیا دارم چطور میتونم بفرستم آیا ارسال بار به این کشور انجام میشه ؟ اگر خیر تا چه تاریخی

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام زهرای عزیز
    قسمت باربری تا اطلاع ثانوی تعطیله 🙂

  4. Milad می‌گوید

   سلام وقت بخیر.ببخشید همسرم برای ۳۱مارس پرواز به ایران از ترکیش ایر داره امکان کنسلی دوباره وجود داره یا نه؟.چون واسه ۲۶اسفند کنسل شده بود.

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    ترکیش تا ۳۱ مارچ پروازهاش به ایران لغو شده 🙂

 83. علی سلیمانی می‌گوید

  سلام ایا پروازهای ایرفلوت به مقصد اروپا با استاپ در مسکو همچنان برقراره؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی عزیز
   فعلا بخشنامه‌ای نزدن و امروز هم یکی از پروازهاش بود

 84. مجید شاهی می‌گوید

  سلام,تا چه تاریخی پروازها به امارات کنسله؟ارسال باری هم انجام نمیشه از دبی؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   این اطلاعیه امارات ایرلاین هست:

   Due to a GCAA directive, all Emirates flights between Dubai and Tehran have been cancelled from 26 February until further notice
   ایرعربیا و فلای دوبی هم کنسل کردن.

   1. الهام محمدپور می‌گوید

    سلام
    آیا اونایی که ویزا دارن به مقصد هلند، ویزاشون ۱۵ روز بیشتر وقت نداره که ایران رو ترک کنند، از چه مسیری و چطوری میتونند برند؟

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام الهام عزیز
     ایران ایر پرواز مستقیم داره؛ برگه سلامت حتما نیازه و احتمالا قرنطینه هم میشین.

  2. فاطمه می‌گوید

   سلام خسته نباشید پروازهای ماهان به مقصد بانکوک لغو شده؟؟؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    فعلا بله

   2. سارا می‌گوید

    سلام وقتتون بخیر، برای ۲۳ اسفند پرواز مستقیم برای آلمان کلن هست

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام سارای عزیز
     نه وجود نداره 🙂

 85. امیر می‌گوید

  پرواز های باکو و آنتالیا ( سان اکسپرس و اطلس گلوبال و بوتا ایرویز) برای عید بر قرار هست ؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   اطلس که ورشکست شد؛ بوتا فعلا تا اطلاع ثانوی کنسلی اعلام کرده

 86. فاطیما امیدفرد می‌گوید

  آیا پروازهای ماهان به کشور تایلند هم لغو شده؟؟؟

  1. بابک خدادوست می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   فعلا خیر

  2. فرزانه ق می‌گوید

   چند درصد احتمال داره برای ۱۰ فروردین پروازهای ایران به ترکیه انجام بشه؟ ؟

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام فرزانه عزیز
    راستش احتمال این موضوع خیلی کمه

 87. احمد می‌گوید

  لطفا تاریخ بروزرسانی در عنوان خبر را بروز کنید. برای ۹ اسفند آپدیت کنید ولی در عنوان نوشتید ۸ اسفند.
  خبری از پرواز بمبئی به تهران ماهان نیست؟

 88. emad می‌گوید

  سلام من ساکن استانبول هستم
  واسه عید قصد سفر به ایران دارم
  ایا میتونم بعد عید دوباره برگردم به ترکیه؟؟؟؟

  1. مینا غفاری می‌گوید

   سلام من میخوام برم سوئد نوشتین هواپیمازی ۴۹۱ قطر میبره من ویزای سوئد دارم و میخواستم ۱۴ فروردین بلیط بگیرم آیا میشه با این هواپیمامیشه رفت؟ برا خریدش error میده‌!

   1. بابک خدادوست می‌گوید

    سلام. سفر فقط با داشتن اقامت یا پاسپورت آن کشور ممکنه، نه ویزا 🙂

 89. سارا اسماعیلی می‌گوید

  با سلام
  وقت بخیر
  ببخشید خواستم بپرسم این تاریخهایی که زدین برای کنسل شدن پروازها (برای مثال ترکیش تا ۲۰ اسفند) پابرجاست؟
  یعنی پروازها برای عید کنسل نیست؟
  من یک بلیط ترکیش ایرلاین به مقصد ایتالیا برای ۴ فروردین دارم . از این جهت سوال میکنم

 90. یگانه می‌گوید

  پرواز ها تا ۲۸ اسفند باز میشه شوهرم از المان میخواد بیاد ایران

 91. بهمن هاشمی می‌گوید

  بهمن هاشمی در خصوص کنسلی بلیط بدون کسر جریمه،علی بابا از این دستور امتناع می ورزد البته شایان ذکر است که مبلغ توسط ایر لاین به علی بابا کامل مسترد می گردد.رسیدگی فرمایید.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   لطفا به بخش‌نامه ایرلاین مربوطه مراجعه کنید. علی‌بابا ملزم به استرداد بلیط طبق این بخش‌نامه‌هاست.
   در صورتی که موردی خلاف با بخش‌نامه بوده لطفا کد سفارشتون رو ارسال کنید.

   1. دریا می‌گوید

    سلام چطوری خودمون رو به ترکیه برسونیم تا به پرواز دوم برسیم

    1. بابک خدادوست می‌گوید

     سلام دوست عزیز
     متاسفانه تا ۳۱ مارس راهی پیش پای ماها نذاشتن. اگه سوال دیگه‌ای دارین در خدمتیم 🙂