محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی تابان

(به همراه آزمایشگاه های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی تابان را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی تابان مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی تابان

عمان(بروزرسانی 23 شهریور)

1-از تاريخ 1سپتامبر به بعد تمامي افراد بالاي 18 سال که قصد ورود به عمان را دارند مي بايست قبل از پرواز ، گواهي دريافت دو دوز واکسن مورد تاييد وزارت بهداشت عمان به همراه کد اعتبار سنجي QR ارائه دهند . مشروط به آن که چهارده روز از زمان دريافت آن گذشته باشد.

تمام مسافرين ملزم به ارائه نتيجه منفي تست پي سي آر حاوي کد QR با اعتبار کمتر از 72 ساعت از تايم پرواز در کانترهاي فرودگاه مبدأ و مقصد ميباشند.

2-قبل از پرواز باید اپليکيشن ترصد  (Tarassud +) را نصب، ثبت نام  و نسبت به بارگذاري گواهي واکسيناسيون و گواهي تست کرونا که هر دوي آنها حاوي کد اعتبار QR باشد، اقدام نمايند

3-کليه مسافرين قبل از عزيمت بايد به این لينک  مراجعه و جهت تکميل فرم بهداشت انفرادي خود اقدام نمایند.

4-درخصوص تست کاربران می توانند تست خود را در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت انجام دهند

5-کليه مسافرين عمان در هنگام ورود 8 شب قرنطينگي به همراه دستبند ديجيتال و تست روز 9 را خواهند داشت ،اين مدت به مدت اقامت مسافر در عمان ربطي نخواهد داشت.(حداقل زمان اقامت مسافرين مي بايست 9 روز باشد لطفا توجه فرماييد افرادي با فاصله پرواز کمتر از 9 روز پذيرش نميشوند وکليه خسارت هاي احتمالي به عهده مسافر مي باشد)

6-در مورد ادامه مسيرهاي داخلي و خارجي بعد از مسير پروازي خريداري شده به علت شرايط خاص در صورت تاخير و کنسل شدن پرواز که منجر به از دست رفتن مسير بعدي گردد، شرکت هواپيمايي هيچگونه مسئوليتي در قبال اين موضوع ندارند

7-واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت سلطنت عمان موارد ذیل میباشد .

مدرنا  -فایزر- جانسون اند جانسون -اسپوتنیک – سینوفارم  – سینواک -آسترازانکا

8-همراه داشتن گواهي سلامت باليني براي مسافرين از مبدا شيراز الزامي ميباشد.

9-کليه مسافرين پرواز هاي ورودي به ايران ملزم به دريافت تست منفي کوويد 19(PCR)به زبان انگليسي مورد تاييد وزارت بهداشت کشور مبدا بوده که حداکثر 72ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد .در غير اين صورت در لحظه پرواز از سوار شدن ايشان جلوگيري بعمل خواهد آمد و مبلغ بليط مسترد نخواهد شد. مسافرين ايراني و غير ايراني بالاي 8سال از مسقط به ايران علاوه بر داشتن تست پي سي آر در صورت صلاحديد مسئولين در فرودگاه  با پرداخت هزينه بايد تست مجدد بدهند.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی تابان

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

مراکزی که در شیراز برای اخذ گواهی سلامت اعلام شده است به قرار زیر است:

  1. مرکز جامع سلامت حسین بن علی: بلوار فردوسی، کوچه کنار خشکبار زرین، بن بست اول، سمت چپ
  2. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم: بلوار صنایع کوچه36 مرکز جامع سلامت زینب کبری: خیابان سیاحتگر،قبل از قدمگاه، جنب بانک صادرات
  3. مرکز جامع سلامت امام رضا: بلوار مطهری جنوبی، بعد از پمپ بنزین، نبش کوچه دانش آموز 10

افرادی که شهرستان هستند، می‌توانند به مراکز بهداشت و درمان آن شهرستان مراجعه کنند در صورتی که انجام نشود، باید حتما 48 ساعت قبل ازسفر به شیراز و یا تهران بیایند و این گواهی را دریافت کنند در مورد مراکز گواهی سلامت در تهران با مراجعه به درمانگاه‌ها یا مراکز وزارت بهداشت اعلام می‌دارد امکان پذیر می‌باشد.  یا با تماس با ایستگاه تابان یا مرکز بهداشت در فرودگاه امام خمینی از محل صدور گواهی سلامت اطلاع یابید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.