محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی تابان

(به همراه آزمایشگاه های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی تابان را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی تابان مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی تابان

ایران

بروزرسانی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

کلیه مسافرین بالای ۱۲سال که قصد ورود به ایران را دارند ملزم به ارائه گواهی دیجیتال دو دوز واکسن ( که حداقل ۱۴ روز از دوز دوم ان گذشته باشد) و یا ارائه تست pcr منفی با اعتبار کمتر از ۷۲ ساعت تا تایم پرواز می باشند .
همراه داشتن فرم تکمیل شده وزارت بهداشت ایران برای ورود به ایران الزامی است.

لازم به ذکر است تمامی واکسن های ساخت ایران برای ورود به ایران مورد تایید می باشد. از جمله برکت و …

عراق

قوانین ورودی و خروجی مسیر عراق

 • ارائه گواهی انجام دو دوز  واکسن  COVID-19 مورد تائید سازمان بهداشت جهانی حاوی کد QR یا به همراه داشتن تست pcr از سن ۱۲ سال به بالا الزامی می باشد.
 • مسافران با محدودیت پزشکی جهت واکسینه شدن با ارائه تائیدیه و گزارش پزشکی کمیته های ذی صلاح ، از شرط فوق مستثنی بوده و ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR حاوی کد QR  با اعتبار ۷۲ ساعت از زمان پرواز می باشند.

افغانستان

 قوانین ورود به کابل(بروزرسانی ۱۵ مرداد ۱۴۰۱)

 • ارائه ویزا
 • ارائه تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت قبل از پرواز یا کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و همراه با کد QR(مسافران زیر ۱۲ سال مستثنی هستند)

عمان

 • شرایط ورود به عمان(بروزرسانی ۲۴ خرداد  ۱۴۰۱)

  در حال حاضر محدودیت های کرونایی ورود به کشور عمان برداشته شده است.

  ارائه بلیط برگشت و بیمه درمانی بین المللی برای مسافرین غیر عمانی که با ویزا توریستی قصد ورود به کشور عمان را دارند الزامیست.

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی تابان

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

مراکزی که در شیراز برای اخذ گواهی سلامت اعلام شده است به قرار زیر است:

 1. مرکز جامع سلامت حسین بن علی: بلوار فردوسی، کوچه کنار خشکبار زرین، بن بست اول، سمت چپ
 2. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم: بلوار صنایع کوچه۳۶ مرکز جامع سلامت زینب کبری: خیابان سیاحتگر،قبل از قدمگاه، جنب بانک صادرات
 3. مرکز جامع سلامت امام رضا: بلوار مطهری جنوبی، بعد از پمپ بنزین، نبش کوچه دانش آموز ۱۰

افرادی که شهرستان هستند، می‌توانند به مراکز بهداشت و درمان آن شهرستان مراجعه کنند در صورتی که انجام نشود، باید حتما ۴۸ ساعت قبل ازسفر به شیراز و یا تهران بیایند و این گواهی را دریافت کنند در مورد مراکز گواهی سلامت در تهران با مراجعه به درمانگاه‌ها یا مراکز وزارت بهداشت اعلام می‌دارد امکان پذیر می‌باشد.  یا با تماس با ایستگاه تابان یا مرکز بهداشت در فرودگاه امام خمینی از محل صدور گواهی سلامت اطلاع یابید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.