محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی قطر

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی قطر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی قطر مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی قطر

در ادامه می‌توانید اخبار و بخشنامه‌های مربوط به این هواپیمایی را دنبال کنید.

قوانین کلی هواپیمایی قطری برای مسافرین خروجی از ایران

 • علاوه بر نیاز آزمایش پزشکی RT-PCR ، به دلیل بروز رسانی مداوم قوانین، از همه مسافران درخواست می‌شود تا کلیه مقررات ورودی منتشر شده توسط دولت کشور مقصد را قبل از سفر از طریق لینک سایت قطر ایرویز بررسی و رعایت فرمایند.
 • تکمیل فرم رضایت و به همراه داشتن آن در فرودگاه در تمامی مسیر ها با قطر ایرویز الزامی می باشد.

 

قوانین هواپیمایی قطر درخصوص ورود به ترکیه

 •  برای کلیه مسافران بالای 6 سال به همراه داشتن تست PCR منفی در بازه زمانی 72 ساعت تا پرواز در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت الزامی می باشد.
 • مسافران بالای 6 سال ورودی به کشور ترکیه، باید ٧٢ ساعت قبل از پرواز به این وب سایت مراجعه کرده و نسبت به پر کردن اطلاعات درخواستی و اخذ تائیدیه به صورت QR Code اقدام کنند.
 • مسافرینی که دارای ویزای توریستی هستند در صورت داشتن بلیط رفت‌وبرگشت می‌توانند از پروازهای هواپیمایی قطر به مقصد ترکیه استفاده کنند. در ضمن مسافران باید فرم سلامت را نیز پر کرده و همراه خودشان داشته باشند.
 • ورودی و شرایط سفر را براساس کشور مبدا ، ترانزیت و کشور مقصد از طریق این وب‌سایت بررسی کنید.

بخشنامه هواپیمایی قطر درخصوص دریافت تاییدیه پرواز (OK TO BOARD)

 • جهت گرفتن تاییدیه پرواز( OK TO BOARD) هواپیمایی قطری، مسافرین می بایست درخواست خود را همراه با مدارک سفر شامل بلیط، تصویر پاسپورت، تصویر ویزا و هرگونه تاییدیه ای مبنی بر الزام حضور مسافر در کشور مقصد بصورت یک فایل PDF و در سایز حداکثر 2 مگابایت، پس از ورود به حساب کاربری، در بخش “درخواست پشتیبانی”  ارسال نمایند. توجه داشته باشید فایل‌های با سایز بزرگتر تایید نخواهند شد.
 • مدارک مسیرهای اروپایی و آمریکا حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز بایستی ارسال گردد.
 • ارسال این مدارک برای دارندگان پاسپورت و کارت اقامت کشور مقصد الزامی نیست.
 • مسافرین محترم هواپیمایی قطر در صورتی که یک بخش پروازی آنها با هواپیمایی ایرکانادا انجام میشود جهت دریافت تاییدیه پرواز ( OK TO BOARD ) می بایست 5 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

بخشنامه هواپیمایی قطر در مورد قوانین سفر به کانادا 

 • از  تاریخ 22 فوریه 2021، افرادی که از راه زمینی یا هوایی وارد خاک کانادا شوند، باید اطلاعات سفر و تماس خود را شامل یک برنامه قرنطینه‌ای مناسب از طریق اپلیکیشن ArriveCAN قبل از عبور از مرز یا سوار شدن به پرواز به صورت الکترونیکی ارسال کنند. همه مسافران ورودی به کانادا نیز باید به صورت روزانه در طول دوره قرنطینه‌شان، اطلاعات مربوط به Covid خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند.
 • جهت بررسی بیشتر قوانین ورود به کانادا به این لینک  مراجعه نمایید.

 

بخشنامه هواپیمایی قطر بابت از سرگیری پروازها به انگلستان

از تاریخ 11 ژوئن 2021 پروازهای هواپیمایی قطر به انگلستان آغاز شده است. شهروندان انگلیس، ایرلند و ساکنان انگلستان دوباره می‌توانند از قطر به لندن (فرودگاه هیترو LHR) در سراسر شبکه پروازی قطر سفر کنند. پذیرش مسافران به ادینبورگ (EDI) همچنان برقرار است.

ورود به لندن (فرودگاه هیترو LHR):

مسافران مقصد لندن (فروگاه هیترو LHR) باید به مدت 10 روز در هتل‌های تعیین‌شده قرنطینه شوند مگر آنکه این پرواز، پرواز ترانزیت آن‌ها به مقصدی خارج از انگلستان باشد.

خروج از لندن (فرودگاه هیترو LHR):

هواپیمایی بریتیش و هواپیمایی قطری به صورت مشترک از ترمینال 5 استفاده می‌کنند. مسافرینی که انگلستان را ترک می‌کنند هیچ محدودیتی برای تابعیت و اقامت آن‌ها وجود ندارد. بنابراین توصیه می‌شود تا اطلاع ثانوی همه شرایط ورود به کشور را از منابع معتبر پیگیری کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مقررات ضروری سفر نیز می‌توانند از صفحه Travel Alerts Page در سایت هواپیمایی قطری استفاده کنند.

نکته: مسافران مشاغل خاص مانند دریانوردان و خدمه دریایی از برخی قوانین مربوط به محدودیت‌های کووید معاف هستند. پیش از سفر به انگلیس حتما از این صفحه این معافیت‌ها را چک کنید.

بخشنامه هواپیمایی قطر بابت شرایط سفر از شیراز 

 • مطابق با آخرین دستورالعملهای IAC ، کلیه مسافران خروجی که از شیراز حرکت می‌کنند،باید علاوه بر تست PCR، گواهی سلامت نیز داشته باشند.
 • ظرف 48  ساعت قبل از پرواز مسافران باید این گواهینامه را از یکی از مراکز سلامت زیر دریافت کنند.
 • مسافرانی که دسترسی به این مراکز برایشان آسان نیست، می‌توانند در بازه 48 ساعت قبل از پرواز از هر آزمایشگاه مورد تأیید دولت گواهی بهداشت دریافت کنند.

مراكز صدور گواهي سلامت شيراز:

 1. مركز جامع سلامت حسين بن علي (بلوار فردوسي)
 2. مركز جامع سلامت قمربني هاشم (بلوار صنايع)
 3. مركز جامع سلامت زينب كبري ( خيابان سياحتگر)
 4. مركز جامع سلامت امام رضا (بلوار مطهري جنوبي)

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی قطر

 • کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
 • آزمایش بینی/گلو می‌بایست در یکی از آزمایشگاه‌های تاییدشده وزارت بهداشت ایران که بصورت ستاره‌دار هستند انجام پذیرد. نتیجه منفی آزمایش در زمان پذیرش در فرودگاه باید ارائه شود.
 • مسافران می‌بایست دو نسخه از نتیجه آزمایش آر تی -پی سی آر و همچنین فرم رضایت پرشده را همراه داشته باشند .
  جهت دریافت اطلاعات بیشتر به این وبسایت مراجعه کنید.

صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.