محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی زاگرس

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی زاگرس را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی زاگرس مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی زاگرس

در تمام پروازهای خروجی از ایران، ارائه تست منفی PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت پیش از پرواز الزامی است. در برگشت (ورود به ایران) هم ارائه تست منفی کرونا با اعتبار حداکثر 96 ساعت الزامی است.

 

اطلاعیه هواپیمایی زاگرس در مسیر تفلیس

  • کليه مسافرين مي بايست هر دو دوز واکسن مورد تاييد را تزريق و يا سند داراي QR کد معتبر در هنگام ورود از مرز هوايي به همراه داشته باشند.
  • ارائه تست منفی PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت پیش از پرواز الزامی است.
  • مدارک مورد نياز همراه مسافرين (توريست ) بليط رفت و برگشت، تست pcr منفي، واچر هتل، بيمه نامه مسافرتي و پول به مقدار کافي نیاز می باشد.
  • مسافرين داراي کارت اقامت معتبر و آن دسته از هموطناني که خانه يا آپارتمان دارند، به همراه داشتن سند مالکيت و … الزاميست و نياز به بليط برگشت و واچر هتل ندارند.
  • لازم به ذکر هست تمامی واکسن ها به جز واکسن برکت، مورد تایید می باشد.

اطلاعیه هواپیمایی زاگرس در مسیر تاشکند

  • كليه مسافران (2 سال به بالا) ملزم به اخذ گواهي سلامت مهر شده توسط مقامات صلاحيت دار بهداشت كشور مبدا به زبان انگليسي مي باشند. اين گواهي بايد ضمن اخذ تست مولكولي كوويد19(PCR) از مراكز تشخيص درماني مورد تاييد وزارت بهداشت كشور مبدا بوده و در فاصله زماني حداكثر 72ساعت پيش از ورود به كشور صادر شده باشد.
  • بدون ارائه نتیجه منفی آزمایش، امکان پذیرش مسافر در پروازهای زاگرس وجود ندارد.
  • تمامی آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مورد تایید ایرلاین زاگرس می باشد.( به غیر از تهران و مشهد، مسافر برای سایر شهر ها می بایست به آزمایشگاهی مراجعه کند که QR CODE در برگه آزمایش درج شده باشد.)
  • تمامي مسافران می بایست فرم خوداظهاري را پس از اخذ از شركت هواپيمايي تكميل و به نماينده آن شركت تحويل دهند.
  • غربالگري حين ورود در تمامي مبادي مرزي و براي كليه مسافران متقاضي ورود به كشور (حتي در صورت دارا بودن كارت سلامت) صورت خواهد پذيرفت و درصورت مشاهده فرد داراي علائم مشكوك به کووید19 ضمن اخذ تست PCR، بيمار بايد تا زمان اخذ جواب منفي تست آزمايشگاهي و رفع علائم اين بيماري درقرنطينه تعيين شده توسط وزارت بهداشت و درمان) براي مسافران غير ايراني(يا پس از اخذ تعهدنامه كتبي در قرنطينه خانگي) براي مسافران ايراني( اقامت داشته باشند.

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی زاگرس

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.