تهران

تهران موزه کامپیوتر ایران
موزه کامپیوتر تهران؛ اولین موزه برای آشنایی با دنیای کامپیوتر

تازگی این موزه فقط به زمان افتتاح آن برنمی‌گردد. مهم‌تر از آن، موزه کامپیوتر ایران جایی است که تجربه بازدید از آن اتفاقی تازه و هیجان‌انگیز به حساب می‌آید. تجربه‌ای تعاملی که برخلاف اغلب موزه‌ها صرفا محدود به بازدید از اشیا و دیدنی‌های تاریخی نیست، بلکه شما را به کار با افزارهای گوناگون دعوت می‌کند.

تهران تله سیژ توچال
تله سیژ توچال | پنجره‌ای رو به زیبایی‌های تهران

تله سیژ توچال که در شمال تهران واقع شده، یکی از طولانی‌ترین خطوط تله‌کابین در جهان به شمار می‌رود و به ایستگاه‌های مختلفی در ارتفاعات توچال دسترسی دارد. این تله‌سیژ در سال ۱۳۵۷ احداث شده و از آن زمان تاکنون به‌عنوان یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری تهران شناخته می‌شود.

تهران گنبد مینا
گنبد مینا تهران، تفریح در کنار لذت کشف آسمان

گنبد مینای تهران، پلی میان ما و آسمان است. شما می‌توانید ساعت‌ها در میان ستارگان و اجرام آسمانی قدم بزنید و از عجایب این مجموعه، لذت ببرید. تفریحات مختلفی مانند موزه‌ها، فیلم‌های آموزشی و امکان رصد ستارگان نیز در آسمان نمای گنبد مینا وجود دارد که ساعات خوشی را برای افرادی از هر سن و سال، فراهم می‌کند.

استان تهران غار رودافشان
غار رودافشان تهران؛ غاری پر از ماجراجویی

اگر غارنوردی دوست دارید، یا عاشق جاذبه‌های طبیعی و بکر هستید، اصلا غار رودافشان دماوند را از دست ندهید. رودافشان سومین دهانه بزرگ در میان غارهای ایران را دارد که در دل کوه پنهان شده و فقط از ۱۰۰ متری قابل مشاهده است

تهران آبشار ایگل
آبشار ایگل تهران؛ سفری خروشان برای کسب آرامش

آبشار ایگل یکی از مناظر طبیعی آرامش‌بخش آن‌چنان خودنمایی می‌کند که سالانه گردشگران زیادی را برای بازدید فرامی‌خواند. این آبشار خروشان، یکی از جاهای دیدنی تهران است که دیدن آن به شما خواننده عزیز توصیه می‌شود.

تهران موزه آبگینه
موزه آبگینه تهران؛ اولین موزه شیشه و سفال ایران

موزه آبگینه تهران یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین موزه‌ها و جاهای دیدنی تهران است که باید حداقل یک بار از آن بازدید کنید. این موزه به‌عنوان یکی از ده موزه برتر ایران و اولین موزه شیشه و سفال ایران معرفی شده است که سالانه به‌طور میانگین بیشتر از ۲ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

تهران باغ گیاه شناسی تهران
باغ گیاه شناسی تهران؛ سفری دل‌انگیز به دل طبیعت

باغ گیاه شناسی تهران، گنجینه‌ای بی‌نظیر از گل‌ها و گیاهان متنوع، در قلب پایتخت، تهران واقع شده است. این باغ با وسعتی بیش از ۱۴۵ هکتار، به‌عنوان یکی از دیدنی‌ترین جاهای دیدنی تهران، هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

تهران قله دماوند
بر فراز بلندترین قله ایران؛ قله دماوند

صعود به قله دماوند حس دیگری دارد. مسیر صعود به بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و قدم گذاشتن بر بلندترین قله آتشفشانی قاره آسیا وصف‌نشدنی است. برای طی این مسیر و تجربه کوهنوردی در این کوه را در مجله گردشگری علی بابا بخوانید.