image-archive-travel-book

از صفر تا صد سفر، در کتاب سفر

تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید سفر کنید، اما ندانید باید از کجا شروع کنید؟ یا اینکه چطور باید برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید و چیزی را از قلم نیاندازید؟ مجموعه کتاب سفر علی‌بابا راه حل شماست؛ مجموعه‌ای که جامع‌ترین راهنمای گردش و تفریح در مقاصد گردشگری است.

کتاب سفر چیست؟

وقتی تصمیم به سفر می‌گیرید، شروع می‌کنید به جستجو در اینترنت و پرس‌وجو از دوستان تا به شناخت بهتری از مقصد برسید. یکی از سخت‌ترین بخش‌های سفر همین قدم اول، یعنی برنامه‌ریزی برای سفر است. از بودجه‌بندی و انتخاب پرواز و هتل گرفته تا لیست کردن جاذبه‌های گردشگری، تفریحی و جاهای دیدنی مقصد.
چک کردن وب‌سایت‌های مختلف کار زمان‌بری است. در عین حال مطالب همه منابع اینترنتی همیشه به روز نیست و گاهی همین مساله می‌تواند باعث سردرگمی‌ شما بشود. اطلاعات غلط یا قدیمی می‌تواند هم وقت‌تان را در سفر هدر بدهد و هم هزینه‌های اضافه روی دست‌تان بگذارد.
اگر به شما مجموعه کتابی را معرفی کنیم که همه اطلاعات مورد نیازتان را یک جا جمع کرده است و به رایگان در اختیار شما می‌گذارد، نظرتان چیست؟ یک کتاب سبز که هوای محیط‌زیست را دارد و هیچ جایی هم در چمدانتان اشغال نمی‌کند. کافی است آن را دانلود کنید تا به شکل آفلاین روی گوشی هوشمندتان استفاده کنید؛ البته امکان استفاده از کتاب به طور آنلاین هم وجود دارد.
با کتاب سفر علی‌بابا می‌توانید به به‌روزترین اطلاعات، کامل‌ترین راهنماهای سفر، نکاتی برای تجربه یک ماجراجویی هیجان‌انگیز ولی مطمئن و… را یک‌جا داشته باشید. یک مرجع امن سفر بهترین گزینه برای سفر شماست.

چرا کتاب سفر علی‌بابا؟

مجموعه کتاب‌‌های سفر علی‌بابا، صفر تا صد سفر به مقاصد پرطرفدار دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهد. از نکات مهم فرودگاه‌ مقصد تا انتخاب بهترین رستوران‌ها، معرفی طبقات پاساژهای خارجی و استفاده از حمل‌ونقل عمومی را در این کتاب‌ها پیدا می‌کنید.
این کتاب‌ها به صورت دیجیتال و نسخه آفلاین ارائه می‌شوند. بدون دغدغه دسترسی به اینترنت همیشه قابل استفاده هستند. در دور افتاده‌ترین نقاط هم می‌توانید از این کتاب استفاده کنید.
کتاب‌های سفر علی‌بابا کتاب‌های مرجعی هستند که لازم نیست از صفحه اول تا آخر آن را بخوانید تا اطلاعات مورد نیازتان را پیدا کنید. صفحات کتاب طوری طراحی شده‌اند که با استفاده از فهرست‌ها و گزینه‌های تعاملی مختلف، جواب سوال‌هایتان را با یکی دو کلیک پیدا کنید. همچنین ویژگی‌هایی مثل چک‌لیست‌های مختلف و صفحه یادداشت‌ داخلی هر فصل، کمک می‌کند اطلاعات کتاب را شخصی‌سازی کنید.
هر کدام از کتاب‌ها را یک مسافر باتجربه نوشته است. اطلاعات هر کتاب مجموعه‌ای است از منابع اینترنتی، تجربه شخصی سفر نویسنده و افرادی است که به آن مقصد سفر کرده‌اند. همین نکته کتاب سفر علی‌بابا را به یک دوست باتجربه تبدیل می‌کند. این دوست کنار اطلاعات عمومی، نکات کاربردی سفر به هر مقصد را گوشزد می‌کند تا در وقت و هزینه بتوانید صرفه‌جویی کنید.

حرفه‌ای سفر کنید

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کتاب‌ سفر علی‌بابا، جامع بودن اطلاعات آن است. تلاش کرده‌ایم در هر کتاب به تمام نیازهای یک مسافر از پیش از سفر تا پایان سفر پاسخ دهیم. این نکته به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان بتوانید به اطلاعات مورد نیازتان دست پیدا کنید.

b-a-b
b-a-b

مطالعه آسان

این کتاب یک کتاب مرجع است و نیازی نیست از اول تا آخر آن را مطالعه کنید. با استفاده از منوها، فهرست‌های قابل کلیک و لینک‌های داخل متنی، می‌توانید به راحتی در کتاب گشت‌وگذار کنید و مستقیما به سرفصل مورد نظرتان مراجعه کنید.

کادرهای اطلاعات تکمیلی

در هر فصل از کتاب شما با ۳ عنوان تکرار شونده روبرو خواهید شد که اطلاعات تکمیلی و کاربردی را در اختیارتان می‌گذارد.

  • بهتر است بدانید که … (اطلاعات تکمیلی عمومی)
  • فوت و فن (اطلاعاتی از جنس مهارت)
  • حواستان باشد! (اطلاعاتی از جنس اخطارهای مهم)
b-a-b
b-a-b

کادرهای اطلاعات بازدید

اما در کنار این ۳ کادر، چند کادر مهم و کاربردی دیگر هم هستند که باید حتما به آن‌ها توجه کنید:

  • آدرس
  • ساعت کاری
  • مسیر دسترسی

ارزش این ۳ کادر وقتی مشخص می‌شود که در مقصد هیچگونه دسترسی به اینترنت نداشته باشید. این ۳ کادر شما را از چک کردن مداوم اپلیکیشن‌های مسیریابی و یا چک کردن وبسایت‌های هر مکان بی‌نیاز می‌کند.

کادر آدرس

در کادر آدرس، آدرس کتابی هر مکان با فرمت فارسی بازنویسی شده است. اگر در مقصد تمایل داشتید به صورت شفاهی از کسی جویای آدرس شوید، دیگر نیاز به آشنایی با زبان مقصد نخواهید داشت.

کادر ساعت کاری

کادر ساعت کاری به شما کمک می‌کند تا بتوانید پیش از شروع سفر، برای هر روز از سفرتان برنامه‌ریزی کنید و با در بسته‌ای روبرو نشوید.

b-a-b
b-a-b

کادر مسیر دسترسی

کادر مسیر دسترسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون نیاز به اینترنت و سردرگمی در انتخاب خط و وسیله مناسب، به مقصد برسید. همچنین در بعضی از موارد شما برای رسیدن به مکان مورد نظر، نیازمندید تا از ترکیب چند وسیله نقلیه در امتداد هم استفاده کنید. ما در این کادر کوتاه‌ترین و راحت‌ترین ترکیب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
اگر هم تمایل دارید با پای پیاده یا ماشین شخصی به مکانی سر بزنید، با فشردن دکمه مسیریابی مستقیما به وبسایت/ اپلیکیشن گوگل‌مپ منتقل می‌شوید.

چک لیست

بیشتر افراد در سفرشان با محدودیت زمانی مواجه هستند و دوست دارند در کوتاه‌ترین زمان به بیشتر جاهای دیدنی و تفریحی مقصد سر بزنند. شما می‌توانید بعد از مطالعه کامل بخش مورد نظرتان، بررسی روزهای کاری و تماشای عکس‌های هر مکان، در چک لیست انتهای آن بخش گزینه‌های منتخب را علامت بزنید. این لیست به شما کمک می‌کند تا فراموش نکنید به محض رسیدن به مقصد، باید به کجاها سر بزنید.

b-a-b
b-a-b

دفترچه یادداشت

همچنین اگر نکته‌ای مد نظرتان بود که می‌خواستید جایی یادداشت کنید، در انتهای هر فصل یک صفحه یادداشت در نظر گرفته شده است. برای مثال می‌توانید برنامه روزانه سفر یا لیست خرید سوغاتی‌های مورد نظر را در این صفحه وارد کنید.

مشارکت در به‌روزرسانی

از دیگر مزایای این کتاب این است که با کمک شما خوانندگان عزیز، در بازه‌های زمانی مختلف به روزرسانی می‌شود. اگر مکانی را می‌شناسید که ارزش دیدن دارد و جای آن در کتاب سفر مقصد مورد نظرتان خالی است، حتما آن را به ما معرفی کنید تا با اسم خودتان به کتاب اضافه شود.
کافی است در بخش نظرات سایت نام و توضیحات مربوط به مکان مورد نظرتان را ثبت کنید. نظرات ثبت شده نزد علی‌بابا محفوظ است و به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شوند.

b-a-b
b-a-b

نظرتان مهم است

ما تلاش کرده‌ایم کتابی جامع و قابل اعتماد برایتان تهیه کنیم اما برای رسیدن به این هدف مهم به کمک شما نیازمندیم. اگر متوجه مغایرتی در اطلاعات هر فصل شدید، می‌توانید با فشردن دکمه ثبت نظر/ گزارش تغییرات آن را به ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اعمال شود.