محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ایران ایرتور

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

 

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ایران ایرتور را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ایران ایرتور مداوم به‌روز خواهد شد.

پروازها با شروع سفر از شیراز (بروز رسانی 05 دی 1400)

در حال حاضر ارائه گواهی سلامت فقط با  شروع سفر از فرودگاه شیراز با ایرتور الزامی نمی باشد.

ایران

بروز رسانی 2 خرداد 1401

 • با توجه به شرایط جدید پذیرش مسافران ورودی به ایران، ارائه گواهی دو نوبت واکسیناسیون که حداقل دو هفته از تاریخ نوبت دوم آن گذشته باشد یا ارائه نتیجه تست کرونا PCR که بیشتر از 72 ساعت از تاریخ آن نگذشته باشد ( برای کسانی که گواهی واکسن ندارند ) کافی است.
 • در صورت مشاهده علائم بیماری در مسافر تست کرونا PCR به هزینه مسافر انجام خواهد شد.

مشاهده اصل بخشنامه 

ارمنستان

بروز رسانی 27 آذر 1400

 •  ارائه جواب منفی تست PCR به زبان های انگلیسی یا ارمنی یا روسی به صورت پرینت شده در محدوده زمانی ۷۲ ساعت قبل از پرواز یا ارائه گواهی کامل واکسیناسیون به شرطی که ۲۸ روز از تزریق تک دوز واکسن جانسن و ۱۴ روز از تزریق دوز دوم واکسن أسترازنکا، مدرنا، بیونتک فایزر، سينوفارم، سینوواک ویا اسپوتنیک) گذشته باشد.
 •  کودکان زیر ۷ سال تمام (۶ سال و ۱۱ ماه و ۲۹ روز) از قوانین فوق مستثنی خواهند بود.
 • از کلیه مسافران با تابعیت ارمنستان در صورت نداشتن هیچ یک از شرایط فوق ( کارت واکسیناسیون و یا تست PCR ) پس از ورود به فرودگاه های ارمنستان با هزینه شخصی تست PCR گرفته و تا محرز شدن جواب منفی تست ملزم به رعایت قرنطینه خواهند بود .

مشاهده اصل بخشنامه

دبی

بروز رسانی 24 اسفند 1400

عطف به دستور العمل صادره از کشور امارات، شرایط سفر مسافرینی که از تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۲ قصد سفر به کشور امارات را دارند به شرح زیر اعلام می گردد:

۱. کلیه مسافران با ارائه کارت واکسیناسیون کامل ( حداقل دو دوز ) دارای QR کد شامل واکسن های مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی اعم از فایزر ، مدرنا ، آسترزنگا ، سينوفارم ، سینوواک ،جانسن ، نوا واکس، کوا واکس، کویشیلد، کواکسین، کروناواک، اسپوتنیک بدون نیاز به انجام تست PCR اجازه ورود به کشور امارات خواهند داشت.

٢. مسافرینی که واکسينه نشده اند و یا کارت واکسن معتبر همراه نداشته باشند، نیازمند پاسخ تست PCR منفی در بازه زمانی ۴۸ ساعت قبل از پرواز که دارای QR کد دار می باشند.

٣. در صورت نداشتن مدارک فوق ارائه گواهی سلامت معتبر دارای QR کد دار مبنی بر ابتلا و بهبود مسافر در یک ماه اخیر با درج نمودن تاریخ بهبود در زمان ورود به کشور امارات باشد.

 • لازم به ذکر است کلیه موارد فوق جهت مسافران بالای ۱۲ سال و مدارک قید شده باید به زبان انگلیسی یا عربی و دارای QR کد و پرینت شده باشند.

مشاهده اصل بخشنامه

ترکیه

بروز رسانی 23 آبان 1400

 • مسافرین با ملیت ایرانی  به مقاصد ترکیه از مبدا ایران از تاریخ 15 نوامبر 2021 در صورت واکسینه شدن و گذشت 14 روز از تزریق دوز دوم واکسن های مورد قبول سازمان بهداشت جهانی اعم از فایزر، مدرنا، آسترازنکا، اسپوتنیک ، سینوفارم، سینوواک و گذشت  14 روز از تک دوز واکسن جانسن، بدون نیاز به انجام تست PCR اجازه ورود خواهند داشت.
 • همراه داشتن کارت واکسن انگلیسی دیجیتال یا فیزیکی به همراه QR الزامی می باشد.
 • مسافرینی که واکسینه نشدند و یا کارت واکسن معتبر همراه نداشته باشند، کمافی السابق نیازمند انجام تست PCR در بازه زمانی 72 ساعت قبل از پرواز می باشند. کلیه اطلاعات مندرج روی تست باید به زبان انگلیسی بوده و نمونه گیری تست توسط آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای پروازهای بین المللی باشد.
 • پرکردن فرم آنلاین ورود به کشور ترکیه، در وب سایت وزارت بهداشت کشور ترکیه به این آدرس و به همراه داشتن کپی و یا عکس فرم پرشده برروی گوشی موبایل مسافر، الزامی می باشد.
 • ارائه کارت واکسن و تست PCR برای مسافرین زیر 12 سال الزامی نمی باشد.
 • برای مسافرین در مسیرهای ورودی به ایران، بخش ورود به ایران (بالای صفحه) مطالعه شود.
 • ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‎‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و با یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.
 • حمل حیوانات خانگی شامل سگ و گربه به ازای هر کیلو 18 یورو و حمل پرنده به ازای هر کیلو 36 یورو هزینه خواهد داشت و این هزینه در فرودگاه از مسافر اخذ می گردد.

مشاهده اصل بخشنامه

 

شرایط پذیرش مسافرین افغانستانی در مسیرهای ترکیه (بروز رسانی 17 مهر1400)

طبق مصوبه جدید وزارت بهداشت کشور ترکیه، تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافرینی که طی 14 روز گذشته در کشور افغانستان اقامت یا حضور داشته اند، امکان پذیر نیست.

مسافرانی که دارای  اقامت کشور ترکیه هستند، از این مقررات مستثنی می باشند.

عراق

بروز رسانی 15 فروردین 1401

1- ارائه گواهی دریافت حداقل دو دوز واکسن کرونا به زبان انگلیسی، همراه QR کد؛
یا
نتیجه منفی آزمایش PCR از مراکز معتبر اعلام شده توسط وزارت بهداشت که تا زمان ورود مندرج در بلیت، بیش از 72 ساعت از آن نگذشته باشد، الزامی می باشد.

2- مسافرانی که کمتر از 12 سال سن دارند، مشمول شرایط بند 1 نمی باشند.

اصل بخشنامه

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ایران‌ایرتور

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
 1. مارال می‌گوید

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید برای برگشت از ارمنستان به ایران با هواپیمایی ایران ایر تور نیاز به گواهی تست pcr هست یا خیر؟ کارت واکسن کافیه؟