محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ایران ایرتور

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ایران ایرتور را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ایران ایرتور مداوم به‌روز خواهد شد.

پروازهای ورودی و خروجی مسیر دبی (بروز رسانی22 اردیبهشت 1400)

 • مسافرینی که با ویزای توریستی عازم امارات متحده عربی می باشند، می بایست بلیط رفت و برگشت تهیه نمایند. در صورت نداشتن بلیط برگشت از پذیرش مسافر در فرودگاه مبدا ممانعت نموده و هزینه های نوشو بلیط بر عهده مسافر خواهد بود. این دستور العمل برای مسافرین ملیت اماراتی و اشخاصی که دارای اقامت می باشند، مستثنی می باشد.
 • کلیه مسافرین عازم امارات متحده عربی می بایست جواب تستPCR منفی با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز تهیه و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا به همراه داشته باشند.(جواب تست می بایست به زبان انگلیسی بوده و هرگونه ارائه جواب تست به صورت پیامک، تصویر در گوشی و… قابل قبول نمی باشد). مسافرین زیر 12 سال جهت ورود به کشور امارات ملزم به ارائه تستPCR نيستند.
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا صرفا به صورت آزمایشPCR (دارایQR code) مورد قبول می باشد و ارائه تست های خانگی، Rapid Test و آنتی بادی مورد قبول نیست.
 • مسافرین با اهلیت امارات متحده عربی هنگام خروج از ایران، ملزم به ارائه تست کرونا نبوده و صرفا در فرودگاه های امارات تستpcr انجام خواهد شد.
 • از کلیه مسافرین بعد از ورود به فرودگاه های امارات تست مجدد  pcr گرفته خواهد شد و مسافرین ملزم به رعایت قرنطینه تا اخذ جواب تست می باشند، که در صورت مثبت بودن نتیجه تست طبق مقررات بهداشت امارات متحده عربی قرنطینه خواهند شد و کلیه هزینه ها برعهده مسافر خواهد بود.
 • مسافرینی که حتی قصد اقامت در امارات متحده عربی را نداشته و از فرودگاه های امارات به سایر کشورها ترانزیت خواهند شد نیز ملزم به ارائه تست pcr با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز می باشند.
 • مسافرانی که طی 14 روز قبل از سفر به امارات به کشورهای هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر کرده اند اجازه استفاده از پرواز به مقصد امارات را نخواهند داشت. برای اشخاص با اهلیت امارات و یا دارندگان گلدن ویزا این امر مستثنی می باشد.
 • پر کردن فرم خوداظهاری مسافر قبل از ورود به امارات اجباری می باشد.
 • کلیه مسافرینی که متقاضی ورود به ایران هستند، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 pcr با اعتبار حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیر از انگلیسی، ممهور به مهر وضعیت سلامت بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا الزامی است.
 • مسافرینی که بیش از96 ساعت از آخرین تستPCR در خارج از ایران اقامت داشته باشند، می بایست جهت ورود به کشور ایران تست مجددPCR تهیه نمایند. مسافرین زیر 8 سال در جهت ورود به کشور ایران ملزم به ارائه تستPCR نیستند.
 • برای کلیه مسافرین ورودی به کشور ایران تکمیل فرم های خود اظهاری و تعهد نامه مسافر الزامی می باشد.
 • ارائه تستPCR از کلیه آزمایشگاه ها و مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد قبول می باشد.
 • کلیه پرواز های ورودی و خروجی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در فرودگاه دبی، در ترمینال 2 انجام خواهد شد.

مشاهده اصل بخشنامه

پروازهای خارجی به مقصد ایران(بروز رسانی 14 اسفند 1399)

 • برای همه مسافرین (اتباع ایرانی و اتباع خارجی) که متقاضی ورود به ایران هستند، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 (PCR) به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیرانگلیسی، ممهور به مهر وضعیت سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا الزامی است. (جواب منفی تست باید تا حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد). در صورت عدم رعایت این موضوع از ورود اتباع خارجی به کشور ایران جلوگیری خواهد شد. برای مسافرین ورودی به کشور تکمیل فرم‌های خوداظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی است.
 • کودکان زیر 8 سال از انجام تست PCR مستثنی هستند.

مشاهده اصل بخشنامه

پروازهای خارجی به مقصد ترکیه(بروز رسانی 23 اسفند 1399)

 • مسافران دارای تابعیت ایرانی می‌توانند با مجوز اقامتی یا به صورت توریستی به این کشور سفر کنند.
 • کلیه مسافران بالای 6 سال در پروازهای ورودی به ترکیه باید قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • همچنین مسافران قبل از پرواز باید اطلاعات خود را در این لینک ثبت کرده و کپی از تاییدیه نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند.
 • ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‎‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و با یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ایران‌ایرتور

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.