محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ایران ایرتور

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ایران ایرتور را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ایران ایرتور مداوم به‌روز خواهد شد.

 

پروازهای خارجی به مقصد ایران(بروزرسانی  07 آذر 1400)

عطف به دستور العمل صادره از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، شرایط برای مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی به ایران، به شرح زیر اعلام می گردد :
۱. در دست داشتن جواب منفی تست PCR انگلیسی به صورت پرینت شده در محدوده زمانی ۹۶ ساعت قبل از پرواز جهت تمامی مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ایران ضروری می باشد.
٢. کلیه مسافران  بالای 12 سال با تابعیت غیر ایرانی می بایست علاوه بر تست PCR، دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی بوده و از آخرین نوبت تزریق آنها ۱۴ روز گذشته باشد.
٣. برای مسافرین ورودی به کشور تکمیل فرم‌های خوداظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

در صورتیکه جواب تست PCR مسافران مثبت باشد می بایست ۴۸ ساعت قبل از پرواز به هواپیمایی ایران ایر تور اعلام تا نسبت به استرداد بدون جریمه اقدام گردد، در غیر اینصورت استرداد بلیت طبق قوانین و مقررات بازرگانی شامل جریمه خواهد بود.(بروزرسانی 14 شهریور 1400)
مشاهده اصل بخشنامه 14 شهریور

 

پروازهای ورودی و خروجی مسیر دبی (بروزرسانی 22 اردیبهشت 1400)

 • مسافرینی که با ویزای توریستی عازم امارات متحده عربی می باشند، می بایست بلیط رفت و برگشت تهیه نمایند. در صورت نداشتن بلیط برگشت از پذیرش مسافر در فرودگاه مبدا ممانعت نموده و هزینه های نوشو بلیط بر عهده مسافر خواهد بود. این دستور العمل برای مسافرین ملیت اماراتی و اشخاصی که دارای اقامت می باشند، مستثنی می باشد.
 • کلیه مسافرین عازم امارات متحده عربی می بایست جواب تستPCR منفی با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز تهیه و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا به همراه داشته باشند.(جواب تست می بایست به زبان انگلیسی بوده و هرگونه ارائه جواب تست به صورت پیامک، تصویر در گوشی و… قابل قبول نمی باشد). مسافرین زیر 12 سال جهت ورود به کشور امارات ملزم به ارائه تستPCR نيستند.
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا صرفا به صورت آزمایشPCR (دارایQR code) مورد قبول می باشد و ارائه تست های خانگی، Rapid Test و آنتی بادی مورد قبول نیست.
 • مسافرین با اهلیت امارات متحده عربی هنگام خروج از ایران، ملزم به ارائه تست کرونا نبوده و صرفا در فرودگاه های امارات تستpcr انجام خواهد شد.
 • از کلیه مسافرین بعد از ورود به فرودگاه های امارات تست مجدد  pcr گرفته خواهد شد و مسافرین ملزم به رعایت قرنطینه تا اخذ جواب تست می باشند، که در صورت مثبت بودن نتیجه تست طبق مقررات بهداشت امارات متحده عربی قرنطینه خواهند شد و کلیه هزینه ها برعهده مسافر خواهد بود.
 • مسافرینی که حتی قصد اقامت در امارات متحده عربی را نداشته و از فرودگاه های امارات به سایر کشورها ترانزیت خواهند شد نیز ملزم به ارائه تست pcr با اعتبار حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز می باشند.
 • مسافرانی که طی 14 روز قبل از سفر به امارات به کشورهای هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر کرده اند اجازه استفاده از پرواز به مقصد امارات را نخواهند داشت. برای اشخاص با اهلیت امارات و یا دارندگان گلدن ویزا این امر مستثنی می باشد.
 • پر کردن فرم خوداظهاری مسافر قبل از ورود به امارات اجباری می باشد.
 • کلیه مسافرینی که متقاضی ورود به ایران هستند، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 pcr با اعتبار حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیر از انگلیسی، ممهور به مهر وضعیت سلامت بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا الزامی است.
 • مسافرینی که بیش از96 ساعت از آخرین تستPCR در خارج از ایران اقامت داشته باشند، می بایست جهت ورود به کشور ایران تست مجددPCR تهیه نمایند. مسافرین زیر 8 سال در جهت ورود به کشور ایران ملزم به ارائه تستPCR نیستند.
 • برای کلیه مسافرین ورودی به کشور ایران تکمیل فرم های خود اظهاری و تعهد نامه مسافر الزامی می باشد.
 • ارائه تستPCR از کلیه آزمایشگاه ها و مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد قبول می باشد.
 • از تاریخ 1400/08/10 کلیه پرواز های ورودی و خروجی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در فرودگاه دبی، در ترمینال 1 انجام خواهد شد.
 • پذیرش حیوان زنده از مبادی ایران به امارات و بالعکس ممنوع می باشد.

 

پروازهای خارجی به مقصد ترکیه(بروز رسانی 23 آبان 1400)

 1. مسافرین با ملیت ایرانی  به مقاصد ترکیه از مبدا ایران از تاریخ 15 نوامبر 2021 در صورت واکسینه شدن و گذشت 14 روز از تزریق دوز دوم واکسن های مورد قبول سازمان بهداشت جهانی اعم از فایزر، مدرنا، آسترازنکا، اسپوتنیک ، سینوفارم، سینوواک و گذشت  14 روز از تک دوز واکسن جانسن، بدون نیاز به انجام تست PCR اجازه ورود خواهند داشت.
 2. همراه داشتن کارت واکسن انگلیسی دیجیتال یا فیزیکی به همراه QR الزامی می باشد.
 3. مسافرینی که واکسینه نشدند و یا کارت واکسن معتبر همراه نداشته باشند، کمافی السابق نیازمند انجام تست PCR در بازه زمانی 72 ساعت قبل از پرواز می باشند. کلیه اطلاعات مندرج روی تست باید به زبان انگلیسی بوده و نمونه گیری تست توسط آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای پروازهای بین المللی باشد.
 4. پرکردن فرم آنلاین ورود به کشور ترکیه، در وب سایت وزارت بهداشت کشور ترکیه به آدرس https://register.health.gov.tr/ و به همراه داشتن کپی و یا عکس فرم پرشده برروی گوشی موبایل مسافر، الزامی می باشد.
 5. لازم به ذکر اینکه برای مسافرین در مسیرهای ورودی به ایران، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 (PCR) ، انجام تست حداکثر 96 ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی برای سنین 12 سال به بالا الزامی می باشد.
 6. ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی یا چرخدار به داخل کابین پروازی مجاز نبوده و مسافران صرفا می‎‌توانند فقط به تعداد یک کوله‌پشتی و با یک ساک دستی جهت بار همراه به داخل کابین استفاده کنند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.
 7.  حمل حیوانات خانگی شامل سگ و گربه به ازای هر کیلو 18 یورو و حمل پرنده به ازای هر کیلو 36 یورو هزینه خواهد داشت و این هزینه در فرودگاه از مسافر اخذ می گردد.

مشاهده اصل بخشنامه

* هواپیمایی ایران ایر تور از پذیرش مسافرانی که جواب منفی تست PCR را در فرودگاه به همراه نداشته باشند معذور خواهد بود

* تست PCR می بایست حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور ترکیه انجام شده باشد.

* تست PCR می بایست در یکی از آزمایشگاه ها و یا مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام گردد.

*جواب تست PCR می بایست به زبان انگلیسی و تاریخ میلادی باشد.

* در صورتیکه جواب تست PCR مسافران مثبت باشد می بایست ۴۸ ساعت قبل از پرواز به هواپیمایی ایران ایر تور اعلام تا نسبت به استرداد بدون جریمه اقدام گردد، در غیر اینصورت استرداد بلیت طبق قوانین و مقررات بازرگانی شامل جریمه خواهد بود.

* برای کلیه مسافرین خروجی از کشور تکمیل فرم های خوداظهاری و تعهد نامه مسافر الزامی می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

شرایط پذیرش مسافرین افغانستانی در مسیرهای ترکیه (بروز رسانی 17 مهر1400)

طبق مصوبه جدید وزارت بهداشت کشور ترکیه، تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافرینی که طی 14 روز گذشته در کشور افغانستان اقامت یا حضور داشته اند، امکان پذیر نیست.

مسافرانی که دارای  اقامت کشور ترکیه هستند، از این مقررات مستثنی می باشند.

پروازهای خارجی به مقصد نجف(بروز رسانی 12 آبان  1400)

عطف به دستور العمل صادره از سازمان هواپیمایی کشوری عراق شرایط مسافرینی که قصد سفر به نجف اشرف دارند به شرح ذیل اعلام می گردد:

1-اتباع هند و اندونزی مجاز به ورود به عراق از طریق نجف اشرف (NJF) نمی باشند .

2-مسافرانی که قصد سفر به نجف اشرف دارند باید گواهی چاپ شده عدم ابتلاء به کووید 19 به زبان انگلیسی و مهر ، امضاء شده توسط آزمایشگاه های معتبر ارائه نمایند ( انجام تست حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز ).
*** مسافران کمتر از 10 سال مشمول این مقررات نمی باشند.***

3-اتباع استرالیا،اتریش ،بلژیک، بلغارستان ، کانادا، چین،کرواسی، قبرس ، چک ، دانمارک ، استونی،فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایرلند ، ایتالیا ، ژاپن ، کره ، لتونی ، لبنان ،لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند، لهستان ، پرتغال ، رومانی، فدرال رزرو روسیه ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا، سوئد ، بریتانیا وایالات متحده آمریکا ، میتوانند در بدو ورود به نجف ویزا دریافت کنند .به طوریکه باید بلیت رفت و برگشت و تاییدیه رزرو یکی از هتل های زیر را داشته باشند:

Qaser Aldul – Qaser Altad- Rebal

 

مشاهده اصل بخشنامه 

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ایران‌ایرتور

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.