محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی آسمان

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی آسمان را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی آسمان مداوم به‌روز خواهد شد.

پروازهای ورودی به ایران

پروازهای ورودی به ایران (بروزرسانی 16 آبان 1400)

  • برای ورود مسافران غیر ایرانی به ایران؛ مسافر علاوه بر به همراه داشتن تست PCR با اعتبار 96 ساعت؛ ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون که 14 روز از تزریق کامل آن گذشته باشد، می باشند.

1. مسافران بالای ۱۲ سال ورودی از مبداء کشورهای آلبانی، ارمنستان، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی دارالسلام، بروندی، کاستاریکا، کوبا، دومنیکن، مصر، السالوادور، استونی، اتیوپی، گابن، گرجستان، گرانادا، گواتمالا، گویان، هاییتی، هندوراس، عراق، رژیم اشغالگر قدس، جاماییکا، کنیا، کره شمالی، کوزوو، لاتیوا لیبی، مالزی، مکزیک، مولداوی، مغولستان، مونته نگرو، میانمار، مقدونیه شمالی، نیکاراگوئه، پاپوا و گینه نو، فیلیپین، رومانی، روسیه، صربستان، سيشيل، اسلوونی، سودان، سورینام، سوریه، تاجیکستان، تانزانياء تایلند، ترکیه، ترينداد و توباگو، ترکمنستان، اکراین، انگلستان، آمریکا، ازبکستان، ونزوئلا، ویتنام و يمن می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

  • ارائه تست PCR منفی کرونا با اعتبار کمتر از ۹۶ ساعت از صدور نتیجه
  • گواهی انجام دو نوبت واکسیناسیون کرونا که حداقل ۲ هفته از تاریخ انجام آن سپری شده باشد
  • انجام مراقبت های سندرومیک در بدو ورود که چنانچه نیاز به انجام تست مجدد PCR باشد، تمامی هزینه های آن بر عهده مسافران ورودی می باشد.

۲. در سایر کشورها منع سفر در حال حاضر وجود ندارد و رعایت کلیه شرایط زیر برای مسافران ورودی بالای ۱۲ سال الزامی می باشد:

  •  ارائه تست PCR منفی کرونا با مهلت کمتر از ۹۶ ساعت از صدور نتیجه آزمایش
  • گواهی واکسیناسیون
  • انجام مراقبت های سندرومیک بیماری های واگیر و در صورت نیاز انجام تست مجدد PCR کرونا که تمامی هزینه های آن بر عهده مسافران ورودی می باشد.

٣. برای مسافران ترانزیت هوایی وجود تست PCR منفی با مهلت ۹۶ ساعت از مبداء کفایت می کند؛

اصل بخشنامه

ترکیه

  • با توجه به مقررات جدید کشور ترکیه از تاریخ 8 دی ماه 99 به همراه داشتن جواب آزمایش عدم ابتلا به کووید 19، به روش (RT-PCR) از سوی مراکز تشخیص درمانی مورد تایید وزارت بهداشت در فاصله زمانی حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز برای کلیه مسافران بالای 6 سال ضروری است.
  • درج تاریخ میلادی و مهر آزمایشگاه روی جواب‌ها الزامی است.
  • مسافرانی که قصد سفر به کشور ترکیه را دارند می‌بایست 72 ساعت پیش از سفر به این سایت مراجعه کرده و نسبت به پر کردن اطلاعات درخواستی و اخذ تائیدیه به صورت QR Code اقدام کنند. ارائه فرم چاپ شده پیش از سوار شدن به هواپیما الزامی است.

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی آسمان

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها
روش انجام تست برای هواپیمایی آسمان باید RT-PCR باشد.
درج تاریخ میلادی و مهر آزمایشگاه بر روی نتیجه آزمایش الزامی می باشد.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.