محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ماهان

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ماهان را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ماهان مداوم به‌روز خواهد شد.

 

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ماهان – پرواز خارجی به مقصد ایران

براساس ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین المللی کشور به شرح زیر اعلام می گردد:

۱. استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر الزامی است.
۲. کلیه مسافران پروازهای ورودی (اتباع ایرانی و غیرایرانی) بالای ۸ سال، ملزم به داشتن جواب منفی آزمایش کووید ۱۹ (PCR) مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا می باشند، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران به زبان انگلیسی (زبان های دیگر باید توسط کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا تأیید گردد) صادر شده باشد. نتیجه تست می باید به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام خمینی(ره) تحویل گردد.
۳. مسافرانی که از کشورهای اروپایی به صورت مستقیم و یا به صورت ترانزیت وارد خاک ایران می گردند در صورت ارائه گواهی انجام دو مرحله واکسیناسیون کرونا (چنانچه از انجام واکسیانسیون مرحله دوم حداقل ۱۵ روز گذشته باشد) نیازی به انجام و ارائه گواهی تست PCR ندارند.
۴. در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران اجازه ورود داده نخواهد شد.
۵. تکمیل فرم تعهدنامه که در پرواز به مسافران ارائه و مسافر درآن متعهد می گردد، چنانچه در فرودگاه های ایران نیاز به انجام غربالگری، آزمایش کرونا و یا قرنطینه باشد، هزینه های مربوطه از مسافردریافت می گردد.
۶. این احتمال وجود دارد که از مسافران بالای ۸ سال که از کشورهای با خطر بالا وارد خاک ایران شده اند و یا بیش از ۴ ساعت در کشورهای با خطر بالا ترانزیت شده باشند، مجددا آزمایش PCR گرفته شود. این کشورها عبارتند از:
آرژانتین ، بولیویا ، کیپ ورد ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ،اکوادور ، مصر ، لیتوانی ، مالزی ، مالدیو ، مغولستان ،نامیبیا ، پاراگوئه ، پرو ، سیشل ، سری لانکا ، سودان ، سوریه ،تانزانیا ، ترینیداد ، و تونس.
• مسافرانی که از کشور لیتوانی به صورت مستقیم و یا به صورت ترانزیت وارد خاک ایران می گردند در صورت ارائه گواهی انجام دو مرحله واکسیناسیون کرونا (چنانچه از انجام واکسیانسیون مرحله دوم حداقل ۱۵ روز گذشته باشد) نیازی به انجام و ارائه گواهی تست PCR ندارند.
۷. دریافت و تکمیل فرم خوداظهاری از وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری، قبل از ورود به فرودگاه و تحویل آن به نماینده ماهان ایر در فرودگاه مبدا
۸. تا اطلاع ثانوی مسافرانی که تا دو هفته قبل از ورود به ایران در یکی از کشورهای ذیل، بیش از ۴ ساعت اقامت داشته اند، اجازه ورود به ایران را ندارند:
بوتسوانا ، برزیل ، اسواتینی ، هند ، لسوتو ، مالاوی ، موزامبیک ، نپال ،آفریقای جنوبی ، اوروگوئه ، زامبیا و زیمباوه

کلیه مسافران پروازهای ورودی (اتباع ایرانی و غیرایرانی) بالای ۸ سال، ملزم به داشتن جواب منفی آزمایش کووید ۱۹ (PCR) مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا می باشند، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران به زبان انگلیسی (زبان های دیگر باید توسط کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا تأیید گردد) صادر شده باشد. نتیجه تست می باید به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام خمینی(ره) تحویل گردد.

 

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ماهان – پرواز خارجی از مبدا ایران

اطلاعیه هواپیمایی ماهان در مورد گواهی تست PCR

لیست آزمایشگاه های مورد تائید جهت انجام تست کرونا (PCR) در مسیرهای امارات (دبی)، با توجه به الزام استفاده از QR Code بر روی نتیجه آزمایش PCR، جهت حصول اطمینان از صحت گواهی آزمایش، از طریق اسکن QR Code و دسترسی به بانک اطلاعاتی بیمارستان و یا آزمایشگاه مربوطه توسط مسئولین کانتر در فرودگاه، در این لینک به صورت ستاره دار مشخص گردیده است .

آزمایشگاه مورد تائید برای پروازهای مسیر کشور چین جهت انجام تست کرونا (PCR) و آنتی بادی های سرمی کووید 19 ، به شرح ذیل نیز اعلام می گردد.
آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)

ارائه اصل پاسخ منفی تست PCR هنگام مراجعه به گیت الزامی بوده و ارائه پاسخ به صورت عکس و پیامک مورد قبول نمی باشد.

 • لیست آزمایشگاه های مورد تائید ماهان به جز کشور چین :(بروزرسانی تاریخ 17 آبان 1400)

لیست آزمایشگاه های مورد تائید ماهان در تمام مسیرهای بین المللی به جز کشور چین در این لینک مطابق بخشنامه اعلام شده است.

ممنوعیت پذیرش مسافر از کشورهای دارای سویه جدید کرونا (بروز رسانی تاریخ 08 آذر 1400)

پذیرش مسافران از کشور های آفریقای جنوبی ،موزامبیک ، نامیبیا، زیمباوه ،بوتسوانا ،لسوتو و اسواتینی تا اطلاع ثانوی و رفع خطر صورت نخواهد پذیرفت .

مشاهده اصل بخشنامه 

شرایط پذیرش مسافرین با ملیت افغانستان به کشور ترکیه(بروزرسانی 14 مهر 1400)

1-هر مسافری که مشخص گردد طی ۱۴ روز گذشته در افغانستان حضور داشته است می بایست پاسخ منفی تست کرونا که ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده است را به کانتر پذیرش ارائه نماید. این مسافرین ۱۰ روز در اماکنی که از پیش توسط دولت تعیین شده است ( مطابق لیست پیوست) قرنطینه گردیده و هزینه اقامت و تردد با مسافرین می باشد و چنانچه در پایان روز هفتم نتیجه تست pcr منفی گردد، امکان پایان قرنطینه وجود دارد.

2-شهروندان افغانستان که اقامت و یا اجازه کار در کشور ترکیه را دارند با ارائه مجوز اقامت و اجازه کار معتبر پذیرش خواهند شد و این افراد از قرنطینه در هتل معاف بوده و می توانند قرنطینه خود را در آدرس محل اقامت خود طی کرده و چنانچه از شهری به جز استانبول و آنکارا وارد ترکیه می شوند امکان سفر با خودروی شخصی به محل اقامت خود را دارند که تا پایان مدت قرنطینه مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پروازهای داخلی نخواهند بود.

۳-شهروندان ترکیه که از کشور افغانستان به کشور ترکیه باز می گردند از قرنطینه در هتل معاف می باشند و می توانند مدت قرنطینه خود را در آدرس محل اقامت خود طی کنند. این مسافرین چنانچه از شهری به جز استانبول و آنکارا وارد ترکیه می شوند امکان سفر با خودروی شخصی به محل اقامت خود را دارند که تا پایان مدت قرنطینه مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پروازهای داخلی نخواهند بود.

 • بر اساس بند ۱ و۳ این بخشنامه، مسافرینی که هواپیمایی ماهان را برای مسافرت خود انتخاب می نمایند می بایست در قرنطینه قرار گرفته و قبل از ورود به کشور ترکیه، هتل محل قرنطینه خود را رزرو و هزینه آن را پرداخت نمایند. چنانچه مسافر نتواند مدارکی مبنی بر رزرو و پرداخت هزینه محل اقامت خود را به کانتر پذیرش در مبدا ارائه دهد، از انجام سفر ایشان جلوگیری خواهد شد.

مشاهده اصل بخشنامه و اماکن جهت قرنطینه

مسیر ترکیه(بروزرسانی 25 آبان 1400)

 • مسافرین ایرانی عازم کشور ترکیه در صورت واکسینه شدن و گذشت 14 روز از تزریق دوز دوم واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی اعم از فایزر، مدرنا، آسترازنکا، اسپوتنیک، سینوفارم و سینوواک و تک دوز جانسون بدون نیاز به انجام تست PCRمجاز به ورود به کشور ترکیه می باشند. این دسته از مسافرین لازم است کارت واکسن به زبان انگلیسی( دیجیتال یا کاغذی) به همراه QR CODE داشته باشند.
 • بدیهی است مسافرین (بالای 12 سال) که واکسینه نشده اند و یا کارت واکسن معتبر نداشته باشند، همچنان ملزم به انجام تست PCR در یکی از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت انجام سفر در بازه ی زمانی 72 ساعت قبل از پرواز می باشند.
 • تمامی مسافران می بایست از ۷۲ ساعت قبل از پرواز به این وب سایت مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را پر نمایند و QR Code دریافت نمایند.

مشاهده اصل بخشنامه

 

مسیر دبی(بروزرسانی 30 آبان  1400)

به استحضار میرساند بر اساس آخرین دستور العمل فرودگاه دبی و آل مکتوم کشور امارات ، موارد ذیل جهت اطلاع رسانی به مسافرین به حضورتان اعلام می گردد.

1-به همراه داشتن و ارائه اصل پاسخ تست منفی PCR به زبان انگلیسی  که 72 ساعت قبل از پرواز توسط آزمایشگاههای مورد تائید صادر شده باشد توسط مسافرین خروجی از ایران به دبی الزامی است.
همچنین در بدو ورود به فرودگاه دبی ، از مسافرین تست کرونا گرفته خواهد شد.

2-کودکان زیر 12 سال نیاز به انجام تست و گواهی PCR نمی باشد.

3-مسافرین دارای تابعیت کشور امارات که از هر کشوری قصد پرواز به دبی را داشته باشند، از انجام تست PCR قبل از ورود معاف بوده اما در بدو ورود به فرودگاه های این کشور از ایشان تست گرفته می شود.

4-مسافرین ذیل از انجام تست PCR  و ارائه کد GDRFA معاف می باشند:
الف- بستگان درجه یک افراد دارای تابعیت امارات که همراه با هم سفر کنند.

ب-کارگران محلی به همراه کفیل دارای تابعیت کشور امارات که همراه با هم سفر می کنند.

5-مسافران دارای مجوز اقامت که به تازگی صادر شده باشد/ ویزای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت / ویزای کار و ویزای بازدید Visit Visa   از کشورهای افغانستان ، بنگلادش ، کنگو ، اتیوپی ، هند ، لیبریا، نامیبیا، نپال، نیجریه ، پاکستان، سیرالئون، آفریقای جنوبی ، سریلانکا، اوگاندا ، ویتنام و زامبیا مجاز به ورود به امارات می باشند که ورود اتباع کشورهای افغانستان و اتیوپی بدون داشتن کد ICA  و GDRFA بلامانع می باشد و سایر کشورها باید از طریق QR Code ، تائیدیه صادره را در فرودگاه دبی و آل مکتوم ارائه نمایند.

*مسافرین با ملیت ایرانی و داشتن اقامت در صورتی  که کمتر از 180 روز خارج از امارات بودن  نیازی به تاییدیه GDRFA   ندارند و  در صورت ورود به سایت و وارد کردن اطلاعات ، پیام  عدم نیاز به تائیدیه  نمایش داده می شود.

* مسافرین با ملیت افغان شرایط کاملا متفاوت  است و با توجه به مدت اقامت در ایران شرایط متغیری وجود دارد،  که  نیاز به تاییدیه در سایت و  تست PCR  در بازه ی 48 ساعت به پروازو RAPID TEST  و ……   باشد مشخص می گردد ، لذا  با  به تغییرات قوانین (مدت زمان اقامت و…)از سمت ایرلاین و کشور مقصد  قبل از پرواز باید  در سایت ایرلاین و سایت یاتا  بررسی انجام گردد و در نهایت باداشتن کلیه مدارک ها  و شرایط اعلام شده اجازه سفر و  تاییدیه نهایی در فرودگاه مشخص می شود . 

*** لازم به ذکر است که  در حال حاضر  مسافرین  با ملیت افغان این ثبت نام را باید  در این لینک انجام دهند.

—-اصل بخشنامه

قابل توجه مسافران دبی-تهران؛
از تمامی مسافرانی که از مبدا کشور امارات به ایران وارد می شوند به محض ورود در فرودگاه (بدون در نظر گرفتن زمان انجام تست کرونا در زمان خروج از ایران)، تست کرونا گرفته می شود، که هزینه انجام تست به عهده خود مسافر می باشد.

مسیر هند(بروزرسانی 3 آذر 1400)

1) مسافرین محترم این مسیر می بایست پیش از سفر، فرم خود اظهاری را در پرتال آنلاین Air Suvidha  به این آدرس

تکمیل نموده و پاسخ منفی تست PCR را که حداکثر 72 ساعت پیش از سفر انجام شده نیز بارگذاری نمایند.

شایان ذکر است که مسافرین از صحت گزارش ثبت شده اطمینان حاصل نمایند و چنانچه خلاف آن محرز گردد تحت پیگرد کیفری قرار خواهند گرفت.

2)همچنین مسافران می بایست قبل از دریافت مجوز سفر از طریق شرکت های هواپیمایی مربوطه، در پرتال یا سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان متعهد شوند که از تصمیم مقامات دولتی مبنی بر قرنطینه خانگی و یا کنترل وضعیت سلامت خویش تبعیت خواهند کرد.

3)لازم به ذکر است مسافران برخی از کشورها ( براساس وضعیت اپیدمی کووید 19 در آن کشورها) برای پیگیری بیشتر شناسایی شده اند که نیازمند اقدامات بیشتری می باشند. فهرست کشورهای مشخص شده واکنشی پویا براساس وضعیت در حال تحول کووید 19 در سرتاسر جهان می باشد و در سایت وزارت بهداشت و رفاه خانواده در دسترس قرار خواهند گرفت و لینک آن در سایت وزارت امور خارجه و پرتال Air Suvidha نیز در دسترس می باشد.

4)کشورهایی هستند که با هند در مورد به رسمیت شناختن متقابل واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی توافق دارند. همچنین کشورهایی که در حال حاضر دارای چنین توافقنامه ای با هند نمی باشند، شهروندان هندی که با واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی واکسینه کامل شده اند را معاف نموده اند. متقابلا برای مسافران چنین کشورهایی که اجازه ورود بدون قرنطینه برای اتباع هندی را فراهم می کنند در هنگام ورود تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته خواهد شد. ( کشورهای گروه A)

فهرست این کشورها در سایت وزارت بهداشت و رفاه خانواده و لینک آن در سایت وزارت امور خارجه  و پرتال Air Suvidha موجود می باشد. این یک لیست پویا است و مرتبا بروز رسانی خواهد شد. (مسافران کشورهای دسته A می بایست گواهی واکسیناسیون کامل خود را در پرتال Air Suvidha بارگذاری نمایند.)

5)تمامی قوانین و مقررات می بایست توسط آژانس ها در زمان صدور و ارائه بلیت به مسافران ابلاغ گردد.

6)شرکت های هواپیمایی تنها به مسافرانی که فرم خود اظهاری را بر روی پرتال Air Suvidha تکمیل کرده اند و پاسخ منفی تست خود را در سایت بارگذاری کرده اند اجازه سوار شدن به هواپیما را خواهند داد.

7) همه ی مسافران ملزم به نصب برنامه ی Arogya Setu بر روی دستگاه تلفن همراه خود می باشند.

8) غربالگری تب سنجی( دماسنجی) برای کلیه ی مسافران توسط کارکنان بهداشت حاضر در فرودگاه انجام خواهد شد و همچنین مسافرین فرم خود اظهاری که به صورت آنلاین تکمیل شده را می بایست به مسئولین فرودگاه ارائه دهند.

9)مسافرانی که در حین غربالگری نشانه های بیماری بروز دهند، می بایست فوری ایزوله شوند و طبق پروتکل های بهداشتی به مراکز درمانی منتقل گردند که در صورت مثبت بودن تست، همراهان ایشان( مسافرین همراه و هم ردیف آن ها در هواپیما، سه ردیف صندلی جلو و پشت آن ها) طبق پروتکل های تعیین شده شناسایی و مدیریت خواهند شد.

10) مسافرینی که دو دز واکسن را دریافت نموده اند، اجازه خروج از فرودگاه دهلی را خواهند داشت و باید طی مدت 14 روز از بدو ورود، وضعیت سلامت خویش را کنترل نمایند.

11)مسافرینی که تنها یک دز واکسن دریافت کرده اند و یا کامل واکسینه نشده اند می بایست موارد ذیل را انجام دهند:

1-11 انجام نمونه تست کووید 19 پس از ورود به فرودگاه و سپس دریافت اجازه خروج از فرودگاه

2-11 قرنطینه خانگی به مدت 7 روز

3-11 انجام تست مجدد در روز هشتم ورود به هند و در صورت منفی بودن جوابیه تست، نطارت بر سلامت خویش به مدت هفت روز

12 اتباع کشور ایران می بایست دو دز یکی از واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده باشند و همچنین ملزم به ارائه پاسخ منفی تست PCR خود که حداکثر 72 ساعت پیش از خروج انجام شده می باشند.

کلیه مسافران به استثنای مسافران کشورهای در معرض خطر، اجازه خروج از فرودگاه دهلی را خواهند داشت و می بایست به مدت 14 روز از زمان ورود، وضعیت سلامت خویش را کنترل نمایند. شایان ذکر است این موضوع برای مسافران تمامی کشورها از جمله کشورهایی که با آنها در مورد واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی توافق دو جانبه وجود دارد هم صدق میکند.

در صورتیکه مسافران در حین قرنطینه خانگی و یا در زمان کنترل وضعیت سلامت خویش شاهد بروز علائم و نشانه های کووید 19 باشند و یا نتیجه تست مجدد آن ها مثبت شد، سریعا خود را از دیگران جدا نمایند.

13) کودکان زیر 5 سال از انجام آزمایشات قبل و بعد از ورود معاف می باشند، در صورتیکه در بدو ورود یا در طول دوره قرنطینه خانگی علائم بیماری کووید 19 مشاهده گردد می بایست تحت آزمایش قرار گیرند و طبق پروتکل تعیین شده درمان شوند.

14) می بایست 15 روز از دریافت دز دوم واکسن کووید 19( مورد تایید سازمان بهداشت جهانی) کلیه مسافرین واکسینه شده گذشته باشد.

15) لازم به یادآوری است که تست PCR می بایست دارای QR CODE باشد.

16) استفاده از ماسک در تمام طول مسیر برای همه مسافران الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

مسیر مالزی (بروزرسانی 24 آبان 1400)

پیرو تغییرات به وجود آمده در نحوه پذیرش مسافرینی که عازم کشور مالزی می باشند، آخرین به روز رسانی شرایط الزامی پذیرش مسافر در این مسیر به شرح ذیل می باشد:

1- به همراه داشتن جواب منفی تست PCR که حداکثر 72 ساعت پیش از پرواز توسط یکی از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان انجام شده باشد، الزامی می باشد.

2-تمامی مامورین دولتی جهت انجام ماموریت خارج از کشور به تمامی مسیرهای خارجی به استثنای مسیر چین می بایست تست PCR خود را در” آزمایشگاه انستیتو پاستور ایران” انجام دهند.

3-اتباع خارجی دارنده ویزای بلند مدت مالزی تا پایان زمان اعتبار ویزا می توانند بدون درخواست ترخیص(Immigration Clearance) و از طریق My Travel Pass(MTP) /My Entry وارد این کشور شوند. این افراد به شرح ذیل می باشند:

3-1 ) دیپلمات ها( حکم معافیت) به همراه وابستگان( همسر و فرزندان) و خدمتکار خارجی

Diplomat (Exemption Order)/Dependent/ Foreign Maid

3-2 )دارندگان گذرنامه اشتغال به کار( رده1،2،3) به همراه وابستگان( همسر و فرزندان(  و خدمتکار خارجی

Employment Pass ( Category I,II,III)/ Dependent/ Foreign Maid

3-3 )گذرنامه اقامت نخبگان به همراه وابستگان( همسر و فرزندان) و خدمتکار خارجی

Resident Pass- Talent (RP-T)/ Dependent/ Foreign Maid

3-4 )دارندگان ویزا نیروی متخصص و ماهر

Professional Visit Pass-Specialist and Professional Visit Pass

3-5 )دارندگان اقامت دائم (PR)  به همراه وابستگان( همسر و فرزندان)

Permanent Resident(PR)/ Spouse to PR/ Child to PR

3-6 )دارندگان ویزای بلند مدت شهری( همسر و فرزندان)

Long-Term Pass(Husband/Wife/Child) to citizen

3-7 )دارندگان ویزای شهروند سالخورده

Senior Citizen Pass

 3-8 )دارندگان ویزای بیوه/ بیوه شهروندی

Widow/ Widow Pass to Citizen

3-9 )دارندگان ویزای دانشجویی/ به همراه وابستگان( همسر و فرزندان)

Student Pass/ Dependent/ Escort

3-10 )دارندگان ویزای My Second Home به همراه وابستگان( همسر و فرزندان) و خدمتکار خارجی

Malaysia Pass My Second Home/Dependents/ Foreign Maid

3-11 )دارندگان ویزای اقامت

Resident Pass

3-12 )دارندگان ویزای موقت اشتغال به کار به همراه خدمتکار خارجی

Temporary Work Visit Pass Foreign Maid

 

4- اتباع خارجی که در دسته بندی های فوق قرار ندارند، همچنان باید از طریق MTP/My Entry برای گرفتن مجوز Immigration Clearance از این وب سایت اقدام نمایند.

این موضوع شامل دارندگان Social Visit و یا ویزای ویزیت بلند مدت مالزی به اعتبار ویزای آنها تمام شده نیز می باشد.

5- گروه های دیگری که نیاز به Immigration Clearance دارند عبارتند از:

5-1 )دارندگان ویزای اشتغال به کار(Employment Pass Application) رده 1،2،3

5-2 )ویزای نخبگان(Resident Pass-Talent(RP-T)) به همراه وابستگان( همسر و فرزندان) و خدمتکار خارجی

5-3 )دارندگان ویزای نیرو متخصص(Professional Visit Pass- Specialist)  که به تازگی تایید شده است

5-4 )دارندگان ویزای کوتاه مدت تجاری

6- زمان قرنطینه برای مسافرانی که از ایران قصد سفر به کشور مالزی را دارند و هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند به مدت 7روز و سایر مسافران به مدت 10 روز با هزینه شخصی مسافر خواهد بود.

7- طبق قوانین جدید تمامی مسافران می بایست با ثبت اطلاعات شخصی خود در نرم افزار “My Sejahtera”  که در گوشی همراه خود نصب نموده اند، قوانین جدید SOP را پیگیری نمایند.

 مشاهده اصل بخشنامه

 

مسیر عراق-سلیمانیه و اربیل(بروزرسانی 12 تیر 1400)

ایران-اقلیم کردستان(سلیمانیه و اربیل): 

1. تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می گردد. لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشورعراق، داشتن ویزا برای مسافران ایرانی الزامی می باشد.

2. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 8 سال برای مقاصد سلیمانیه و اربیل که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه هایی که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه.

3.طبق اعلامیه هواپیمایی ماهان مسافرین پروازهای به مقصد اربیل و سلیمانیه دارای ملیت کشور عراق، در صورت دریافت هر دو نوبت واکسن خود و گذشت ۱۴ روز از تاریخ دریافت دوز دوم واکسن، از ارائه پاسخ منفی تست PCR برای ورود معاف می باشند.

اقلیم کردستان(سلیمانیه و اربیل)-ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از اقلیم کردستان (سلیمانیه یا اربیل) به ایران سفر می کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های ذیل انجام شده باشد الزامی می باشد. همچنین جواب منفی تست می بایست به مسئول کانتردر فرودگاه ارائه گردد.

– Shahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital
Sulaymaniyah
Tel: 07701420345 – 07501420345

– Mala Fandi Hospital
Tel: 00964 7509801376
Add: Peshawa Qazi, Erbil, Iraq

– Zanko health center
Tel: 00964 7501468484
Add: Kirkuk road, next to Science college

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال ها و همچنین گیت خروجی داده نمیشود.
3. فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران باید 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد.

 

مسیر عراق-بغداد(بروزرسانی 05 تیر 1400)

ایران-عراق (بغداد)

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافران بالای 10 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه هایی که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه.

عراق (بغداد) -ایران:

1. برای تمام مسافران بالای 2 سال که مستقیما از بغداد به ایران سفر می کنند انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز و در یکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های ذیل انجام شده باشد الزامی می باشد. همچنین جواب منفی تست می بایست به مسئول کانتردر فرودگاه ارائه گردد.

آزمایشگاه های غیر دولتی:

• Al-Karawan Lab. – Baghdad
• International Al-Nukhba Lab. – Baghdad
• Nukhba Al-Wathiq Lab. – Baghdad
• Al- Nawader Lab. – Baghdad
• Idrees Lab. – Baghdad
• Al-Karkh Specialized Medical Lab. – Baghdad
• Medical Dubai Lab – Baghdad
• Al-Mawrid Specialized Lab. – Baghdad
• The National Investment Lab. – Baghdad
• Medical Lab for Pathological Tests – Baghdad
• Shams Baghdad Lab. – Baghdad
• Ibn Al-Nafees Lab. – Diyala
• Al-Awa’el Lab. – Al-Basrah
• Sama Dijlah Lab. – Misan
• Al-Zawraa Central Lab. – Baghdad

آزمایشگاه های دولتی

• Lab of Imam Ali Hospital – Baghdad
• Medical City Private Nursing Home Project – Baghdad
• Medical Consultant Lab. – Baghdad
• General Health Lab. – Karbala
• Passengers Checking Lab. – Babil
• The Consultant Section for Checking Passengers & Foreigners at Al-Zubair General Hospital

2. استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال ها و همچنین گیت خروجی داده نمیشود.
3. فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.
4. مسافران باید 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد.

 

شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور چین (بروز رسانی 27شهریور1400)

 

پیرو بخشنامه مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ به شماره ۹۹/۶۹۴۱ / الف ق در مورد به روز رسانی شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور چین تغییرات ذیل ایجاد شده است:

۱- طبق اعلام سفارت چین در ایران، از این پس برای مسافرینی که از مبداء ایران قصد سفر به کشور چین از طریق کشور ثالث (ترانزیت) را دارند، کد تائید سلامت اختصاص نخواهد یافت . (سفر می بایست مستقیم و بدون توقف از تهران به چین صورت گیرد)

۲- مسافرین کشورهای ثالث لازم است جهت ترانزیت از ایران به چین، به نکات زیر دقت نمایند:

۲-۱ کد تائید سلامت مسافرینی که با گذرنامه ی شخصی و بدون ویزا یا ویزای بدو ورود و یا ویزای توریستی وارد ایران شوند، پذیرفته نخواهد بود.

۲-۲ سفارت چین در ایران برای مسافرین کشورهای دیگر که امکان پرواز مستقیم از کشور خود به چین را دارند، کد تایید سلامت صادر نخواهد کرد.

۲-۳ مسافرین کشورهای ثالث که امکان پرواز مستقیم از کشور خود به چین را ندارند و به دلایل ضروری قصد سفر به چین از طریق ایران را دارند، ملزم به رعایت موارد ذیل می باشند:

– انجام تست PCR و آنتی بادی و دریافت کد تائید سلامت از سفارت یا کنسول گری چین در کشور مبداء.

– انجام تست PCR و آنتی بادی برای بار دوم و دریافت کد تائید سلامت از سفارت چین در ایران. (لازم به ذکر است، برای صدور کد سلامت دوم، کد اولیه در کشور مبداء مورد بررسی قرار می گیرد)

٣- افرادی که قبلا به کووید ۱۹ مبتلا شده باشند و دارای شاخص IgG مثبت باشند ( بجز کسانی که دوز کامل واکسن دریافت کرده اند، برای خروج از ایران، باید طبق دستورالعمل زیر اقدام نمایند: |

۳-۱ پس از برطرف شدن بیماری، انجام سی تی اسکن ریه و دریافت گزارش مبنی بر عدم وجود ویروس در ریه ی فرد و سپس انجام دو تست PCR با جواب منفی و در فاصله ی بیشتر از ۲۴ ساعت، الزامیست. (نتایج تمامی مراکز مورد تائید وزارت بهداشت فقط در مورد بند ۱-۳ قابل قبول می باشد)

۳-۲ ارائه ی گواهی سلامت بیمار توسط پزشک متخصص ریه یا متخصص عفونی مورد نیاز می باشد.

۳-۳ مسافرین می بایست مدت 21 روز خود را قرنطینه خانگی و اقدام به نوشتن نامه ی خوداظهاری به زبان انگلیسی نمایند.

در صورت انجام موارد فوق، دو روز پیش از پرواز نسبت به انجام تست PCR و آنتی بادی در آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران) اقدام نموده و جهت دریافت کد سلامت، تمامی مدارک فوق الذکر را در لینک مربوط به سفارت چین، به نشانی زیر بارگذاری نمایند.

https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/

لازم به یادآوری است که ارائه هر گونه اطلاعات کذب و نادرست، در روند سفرهای آتی مسافر به کشور چین تاثیرگذار خواهد بود.

 

مشاهده اصل بخشنامه

مشاهده بخشنامه الحاقی(بروزرسانی)

مسیر گوانگجو(بروزرسانی 3 اردیبهشت 1400)

با توجه به مقررات جدید ابلاغی کشور چین شرایط پذیرش مسافر در مسیر گوانگجو به آگاهی میرساند:

1- لازم است مسافران ایرانی و غیر ایرانی حداکثر 48 ساعت قبل از پرواز جهت انجام تست های PCR و آنتی بادی IgM به آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ماهان مراجعه فرمایند و در صورت اخذ نتیجه منفی نسبت به دریافت کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت جمهوری خلق چین به شرح ذیل اقدام نمایند:

• مسافران با ملیت چینی، لازم است یک روز قبل از پرواز تصویر تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی را از طریق برنامه WeChat Health Code به سفارت و کنسولگری چین ارسال نمایند و در صورت اخذ تأئید سفارت و دریافت کد سبز سلامت ( Green Health Code ) با معرفه HS ، جهت انجام پرواز به فرودگاه مراجعه نموده و تصویر کد سبز رنگ را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نمایند. شایان ذکر است رنگ خاکستری ، نشان دهنده انقضاء کد می باشد و اعتباری ندارد.

• مسافران ایرانی و دیگر ملیت ها که ویزای معتبر ایشان توسط سفارت و کنسولگری چین بعد از تاریخ 28 مارس 2020 صادر شده است و یا معاف از ویزا می باشند لازم است یک روز قبل از پرواز برای تکمیل فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code) به سایت سفارت و کنسولگری چین به نشانی/https://hrhk.cs.mfa.gov.cn/H5/ مراجعه نموده، فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) را تکمیل و به همراه تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید سفارت، مسافر می تواند جهت انجام پرواز به فرودگاه مراجعه نموده و فرم اظهارنامه را به مسئول کانتر پذیرش ارائه فرماید.
• شایان ذکر است که امور مربوط به فرم اظهارنامه سلامت تنها از طریق سایت مذکور و به صورت آن لاین قابل انجام است.

2- برای انجام تست آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM در ایران تنها مرکز مورد تایید آزمایشگاه بیمارستان پارس ( تهران) است که دارای تأئید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، سفارت چین و هواپیمائی ماهان می باشد .

3- شرایط مسافران ترانزیت که از کشورهای همجوار جمهوری اسلامی ایران جهت پرواز با هواپیمائی ماهان به مقصد چین – گوانگجو به تهران عزیمت می نمایند به شرح ذیل می باشد:
• انجام تست PCR و آنتی بادی IgM حداکثر در بازه زمانی 48 ساعت قبل از پرواز تهران به گوانگجو در کشور متبوع و دریافت کد سبز سلامت و یا تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت و کنسولگری چین در آن کشور
• انجام تست آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM در آزمایشگاه پارس تهران در بازه زمانی حداکثر 48 ساعت قبل از پرواز تهران به گوانگجو ، و درصورت دریافت نتیجه منفی اقدام نسبت به اخذ کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت و کنسولگری چین در تهران به شرح فوق
تأکید می گردد ، لازم است مسافران ترانزیت برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgMدو مرتبه اقدام نمایند ، که بار اوّل در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد. همچنین جهت دریافت تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دو مرتبه اقدام نمایند که یک بار در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد.

4- مسافرانی که قصد پرواز از تهران به چین از طریق کشور ثالث به عنوان مسافر ترانزیت را دارند نیز لازم است برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgMدو مرتبه اقدام فرمایند که بار اوّل در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد . همچنین جهت دریافت تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دو مرتبه اقدام نمایند که یک بار در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد.

5- مسافران ترانزیت باید مقررات بهداشتی مربوط به ایران و کشور ثالث را نیز رعایت نمایند.

آزمایشگاه‌ها مورد تایید جهت انجام تست کرونا (PCR) و آنتی‌بادی سرمی کووید19 (IgM, IgG) برای پروازهای مسیر کشور چین

 1. بیمارستان پارس- تهران

مسیر مسکو(بروزرسانی 5 تیر 1400)

شرایط پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – مسکو :(ایران – روسیه)

-افرادی که گذرنامه روسیه را دارند.
-افرادی که مدرک معتبر اقامت روسیه را دارند
-افرادی که همسرشان گذرنامه روسیه رادارد ،با ارائه تصویر سند رسمی ازدواج
-افرادی که گذرنامه دیپلماتیک ویا گذرنامه خدمت دارند.

– موارد مشروحه ذیل که شامل دستورالعمل های بهداشتی است و برای ورود به فرودگاه ونوکووا مسکو مورد نیاز است:
۱- به همراه داشتن نتیجه تست کرونا مبنی بر عدم ابتلا به بیماری کرونا “کووید۱۹” ، (PCR منفی ) به زبان انگلیسی که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز تست کرونا انجام شده باشد برای تمام مسافران پرواز الزامی است، در صورت صدور نتیجه تست PCR به زبان فارسی بایستی به زبان روسی ترجمه و به تایید کنسولگری روسیه در ایران برسد. تأکید می گردد گواهی مربوطه صرفاً باید ازآزمایشگاههای مورد تایید هواپیمایی ماهان می باشد.

۲- فرم بهداشت و سلامت که در پرواز به مسافران تحویل می گردد، باید در مدت زمان پرواز قبل از ورود به مسکو تکمیل گردد.و پس ازعبور مسافران از گیت گذرنامه فرودگاه “ونوکووا” مسکو به همراه نتیجه تست PCRبه ماموران قرنطینه وزارت بهداشت روسیه تحویل دهند.

 • در مسیر روسیه، مسافرین با داشتن ویزای توریستی یا worker و همچنین ویزاهایی که توسط سفارت روسیه صادر شده است می توانند به مسکو سفر کنند.

شرایط پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر مسکو – تهران :(روسیه – ایران)
پذیرش مسافران پرواز مسکو به تهران درفرودگاه ونوکووا مسکو منوط به ارائه تست PCR با نتیجه منفی به زبان انگلیسی با زمان اعتبار72 ساعت از زمان انجام آزمایش می باشد که در صورت پایان زمان اعتبار، امکان پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت.

مسیر بانکوک(بروزرسانی 21 آبان 1400)

بدینوسیله به استحضار می ساند با توجه به تغییر قوانین ورودی از طریق مرزهای هوایی به شهر بانکوک از تاریخ اول نوامبر 2021 برابر با 1400/08/10 پذیرش مسافرین ایرانی به کشور تایلند جزء برنامه Sandbox قرار می گیرد که شرایط ورودی به شرح ذیل می باشد:

پیش از ورود به بانکوک

1. ارائه مدارک واکسیناسیون کامل (دو دوز) مطابق با یکی از واکسن های مورد تائید در لیست پیوست  در بخشنامه که از انجام آخرین مرحله واکسیناسیون حداقل 14 روز گذشته باشد.
2. افرادی که سه ماه قبل از پرواز به بانکوک به بیماری کرونا مبتلا شده اند می بایست حداقل یک دوز از واکسن های مورد تائید را 14 روز پیش از سفر دریافت نموده . مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی کامل خود را ارائه هند.

 1. مسافران کمتر از 18 سال که با والدین خود سفر می کنند از الزامات واکسیناسیون معاف هستند.
 2. تمامی مسافران می بایست گواهی پزشکی با نتیجه آزمایش PCR منفی راکه حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان انجام شده باشد را به همراه داشته باشند .
 3. همراه داشتن رسید پرداخت در هتل های SHA+ و آزمایش PCR الزامی می باشد.
 4. داشتن بیمه درمانی با پوشش حداقل 50000 دلار.
 5. مراجعه به سایت در این لینک  جهت اخذ Thailand pass QR code
 6. 8. بارگذاری مدارک واکسیناسیون ، پرداختی هزینه هتل ، آزمایش و انتظار برای تائید و دریافت Thailand pass QR code

در بدو ورود :

 1. ارائه Thailand pass QR code به مامور کنترل سلامت فرودگاه .
 2. انجام تست PCR در محل اقامت و یا مراکز تعیین شده (کودکان زیر 6 سال آزمایش بزاق خواهند داد.)
 3. عزیمت با وسیله نقلیه تعیین شده، به هتل محل اقامت .( فاصله فرودگاه تا هتل کمتر از 5 ساعت می باشد.)
 4. نصب برنامه MorChana بر روی تلفن همراه .
 5. اقامت در هتل تا دریافت نتیجه آزمایش .

زمان اقامت:

 1. مسافرین تا 7 روز اجازه خروج از مقاصد هفده گانه Sandbox مطابق با لیست پیوست را ندارند و چنانچه برنامه ای برای ادامه سفر به مقاصد دیگر در کشور تایلند را دارند، می بایست حداقل تا 7 روز نخست را در مقاصد هفده گانه یاد شده باقی بمانند و سپس به مقاصد دیگر سفر کنند.
 2. چنانچه برنامه سفر کمتر از 7 روز برنامه ریزی شده است، خروج می بایست در اسرع وقت با یک پرواز مستقیم به یک کشور دیگر باشد.
 3. همه مسافران ملزم به انجام دو آزمایش کرونا می باشند:

نخستین آزمایش در بدو ورود از طریق تست PCR ، دومین آزمایش ATK  در مراکز تعیین شده در روز ششم یا هفتم اقامت .

 1. رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی در طول سفر الزامی می باشد.

زمان خروج:

پس از پایان 7 روز اقامت در یکی از مقاصد هفده گانه، مسافرین می توانند آزادانه به تمام مقاصد در تایلند سفر کنند.

مقتضی است که مسافرین می بایست همواره راهنمایی ها و تدابیر پیش بینی شده در استان یا کشور مقصد را پیگیری نمایند.

اصل بخشنامه 

مسیر لاهور(بروزرسانی 5 تیر 1400)

با توجه به بازگشایی پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – لاهور – تهران شرایط پذیرش مسافر در این مسیر را به استحضار میرساند:

1- الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 12 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه هایی که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و به همراه داشتن اصل گواهی جواب منفی تست و نسخه کپی شده آن برای ارائه به مسئول کانتردر فرودگاه.

2- مسافران باید برنامه PASS TRACK را از طریق Google Play Store/ Apple Store بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و مشخصات شخصی خود را وارد نمایند.( در غیر اینصورت کارت پرواز برای ایشان صادر نمی گردد.)
3- مسافرانی که دارای تلفن همراه Android/ Apple Phone نمی باشند، باید مشخصات خود را از طریق WEB Portal وارد نمایند.
4-مسافران باید تصویر PCR را در برنامه PASS TRACK از طریق برنامه های فوق الذکر ارائه نمایند.
5- مسافران زیر 12 سال، مسافران ناتوان و مقامات بالای بین المللی نیاز به انجام تست PCR و نصب برنامه های فوق الذکر جهت وارد نمودن مشخصات را ندارند و صرفاً ملزم به تکمیل فرم سلامت می باشند.
6- تمامی مسافران میبایست فرم سلامت را قبل از سوار شدن به هواپیما تکمیل نمایند و جهت ارسال به مبادی ذیربط ، ارائه نمایند.
7- مسافران در مدت پرواز باید ماسک زده باشند به استثناء زمان خوردن غذا.

 

مسیر بیروت(بروزرسانی 20 تیر 1400)

با توجه به بازگشایی پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – بیروت – تهران شرایط پذیرش مسافر در این مسیر را به استحضار میرساند:

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 12 سال که حداکثر 96 ساعت از زمان دریافت نتیجه تست تا لحظه ورود به کشور لبنان گذشته باشد و دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه هایی که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و به همراه داشتن اصل گواهی جواب منفی تست و نسخه کپی شده آن برای ارائه به مسئول کانتر در فرودگاه.

2. مسافران ذیل نیازی به انجام تست کرونا (PCR) قبل از عزیمت به کشور لبنان ندارند و پس از ورود به لبنان از ایشان تست کرونا گرفته می شود.
• مسافرانی که دو دوز واکسن COVID – 19 برای واکسن های دو مرحله ای و یا یک دوز از واکسن COVID – 19 برای واکسن های یک مرحله ای خود را حداقل دو هفته قبل از ورود به کشور لبنان دریافت نموده اند با ارائه مدارک معتبر مبنی بر انجام واکسیناسون.
• مسافرانی که مدارکی مبنی بر تایید ابتلای قبلی با ویروس کرونا و بهبود کامل تا 90 روز قبل از ورود به لبنان را ارائه دهند.
• مسافرانی که حداکثر یک هفته قبل از مبدا لبنان سفر کرده اند و ظرف یک هفته به لبنان بازمی گردند (یعنی در هر روزی از هفته که سفر کرده اند، در هفته بعد حداکثر در همان روز بازمی گردند)

3. مسافران (بالای 12 سال) پرواز تهران-بیروت بایستی مبلغ 50 دلار ( بابت هزینه تست PCR که تمامی مسافران ورودی به فرودگاه بین المللی رفیق حریری ملزم به انجام آن می باشند) را در لحظه خرید بلیط به نماینده فروش در تهران یا بیروت ارائه دهند.

4. موارد زیر از قرنطینه در هتل مستثنی هستند:
• دیپلمات ها و خانواده های آنها که می بایست به مدت 4 روز در محل اقامت خود قرنطینه باشند.
• مسافرانی که حداقل یک دوز واکسن کرونا را تا حداقل دو هفته قبل از عزیمت به کشور لبنان دریافت نموده اند.
• مسافران زیر 18 سال بدون در نظر گرفتن اینکه تنها سفر می کنند و یا با والدین خویش.
• مسافرانی که حداکثر یک هفته قبل از مبدا لبنان سفر کرده اند و ظرف یک هفته به لبنان بازمی گردند (یعنی در هر روزی از هفته که سفر کرده اند، در هفته بعد حداکثر در همان روز بازمی گردند)، از انجام تست PCR در کشورهای مبدا معاف می گردند، ولیکن در بدو ورود آنها به فرودگاه لبنان تست PCR از آنها گرفته می شود.

5. مسافرین بیروت به تهران صرفاً باید دارای یکی از روادیدهای زیر باشند:
– روادید اقامت، روادید کار، روادید درمانی، روادید تحصیلی، روادید چند بار ورود و یا روادید سرمایه گذاری
6. مسافران بیروت به تهران حتماً باید تست PCR که به تأئید وزارت بهداشت لبنان رسیده باشد را انجام دهند و اصل گواهی را را نزد خود نگهداری کنند و یک کپی به سرمهماندار تحویل نمایند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.