محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ماهان

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ماهان را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ماهان مداوم به‌روز خواهد شد.

 

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ماهان – پرواز خارجی از مبدا ایران

اطلاعیه هواپیمایی ماهان در مورد گواهی تست PCR

لیست آزمایشگاه های مورد تائید جهت انجام تست کرونا (PCR) در مسیرهای امارات (دبی)، با توجه به الزام استفاده از QR Code بر روی نتیجه آزمایش PCR، جهت حصول اطمینان از صحت گواهی آزمایش، از طریق اسکن QR Code و دسترسی به بانک اطلاعاتی بیمارستان و یا آزمایشگاه مربوطه توسط مسئولین کانتر در فرودگاه، در قسمت انتهای همین صفحه به صورت ستاره دار مشخص گردیده است .

آزمایشگاه مورد تائید برای پروازهای مسیر کشور چین جهت انجام تست کرونا (PCR) و آنتی بادی های سرمی کووید 19 ، به شرح ذیل نیز اعلام می گردد.
آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)

ارائه اصل پاسخ منفی تست PCR هنگام مراجعه به گیت الزامی بوده و ارائه پاسخ به صورت عکس و پیامک مورد قبول نمی باشد.

 

ممنوعیت پذیرش مسافر از کشورهای دارای سویه جدید کرونا (به‌روزرسانی تاریخ 08 آذر 1400)

پذیرش مسافران از کشور های آفریقای جنوبی ،موزامبیک ، نامیبیا، زیمباوه ،بوتسوانا ،لسوتو و اسواتینی تا اطلاع ثانوی و رفع خطر صورت نخواهد پذیرفت .

مشاهده اصل بخشنامه 

 

ایران

پرواز خارجی به مقصد ایران(بروز رسانی 03 خرداد 1401)

 

بخشنامه هواپیمایی ماهان در خصوص ورود به ایران به شرح ذیل می باشد:

 

بر اساس مصوبه وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا از روز پنج شنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین المللی کشور به شرح زیر اعلام می گردد:

 • مسافران بالای ۱۲ سال ورودی به ایران از تمامی کشورها ملزم به داشتن کارت واکسن منوط  بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون که حداقل از دوز دوم آن چهارده روز گذشته باشد و یا تست و گواهی منفی  PCR  دارای QR CODE که حداکثر۷۲ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران در کشور مبدا صادر شده باشد، (برای کسانی که گواهی واکسیناسیون ندارند)، می باشند.
 • تمامی مسافران پیش از ورود به ایران ملزم به تکمیل فرم خوداظهاری ضمیمه می باشند.
 • در بدو ورود به  فرودگاه های ایران غربالگری دماسنجی و علامتی از مسافران انجام خواهد شد و در صورت نیاز آزمایش کرونا (PCR) انجام خواهد شد.
 • تمامی مسافران بالای ۱۲ سال ملزم به رعایت موارد ذکر شده می باشند. در صورت نیاز به انجام هرگونه تست مجدد و قرنطینه هزینه آن بر عهده مسافر می باشد.

ترکیه

مسیر ترکیه

مسافران ایرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند بدون نیاز به کارت واکسن و یا تست PCR  می‌توانند سفر خود را انجام دهند.

 

شرایط پذیرش مسافرین با ملیت افغانستان به کشور ترکیه (به‌روزرسانی 14 مهر 1400)

1-هر مسافری که مشخص گردد طی ۱۴ روز گذشته در افغانستان حضور داشته است می بایست پاسخ منفی تست کرونا که ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام شده است را به کانتر پذیرش ارائه نماید. این مسافرین ۱۰ روز در اماکنی که از پیش توسط دولت تعیین شده است ( مطابق لیست پیوست) قرنطینه گردیده و هزینه اقامت و تردد با مسافرین می باشد و چنانچه در پایان روز هفتم نتیجه تست pcr منفی گردد، امکان پایان قرنطینه وجود دارد.

2-شهروندان افغانستان که اقامت و یا اجازه کار در کشور ترکیه را دارند با ارائه مجوز اقامت و اجازه کار معتبر پذیرش خواهند شد و این افراد از قرنطینه در هتل معاف بوده و می توانند قرنطینه خود را در آدرس محل اقامت خود طی کرده و چنانچه از شهری به جز استانبول و آنکارا وارد ترکیه می شوند امکان سفر با خودروی شخصی به محل اقامت خود را دارند که تا پایان مدت قرنطینه مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پروازهای داخلی نخواهند بود.

۳-شهروندان ترکیه که از کشور افغانستان به کشور ترکیه باز می گردند از قرنطینه در هتل معاف می باشند و می توانند مدت قرنطینه خود را در آدرس محل اقامت خود طی کنند. این مسافرین چنانچه از شهری به جز استانبول و آنکارا وارد ترکیه می شوند امکان سفر با خودروی شخصی به محل اقامت خود را دارند که تا پایان مدت قرنطینه مجاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پروازهای داخلی نخواهند بود.

 • بر اساس بند ۱ و۳ این بخشنامه، مسافرینی که هواپیمایی ماهان را برای مسافرت خود انتخاب می نمایند می بایست در قرنطینه قرار گرفته و قبل از ورود به کشور ترکیه، هتل محل قرنطینه خود را رزرو و هزینه آن را پرداخت نمایند. چنانچه مسافر نتواند مدارکی مبنی بر رزرو و پرداخت هزینه محل اقامت خود را به کانتر پذیرش در مبدا ارائه دهد، از انجام سفر ایشان جلوگیری خواهد شد.

مشاهده اصل بخشنامه و اماکن جهت قرنطینه

 

امارات

مسیر دبی (به‌روزرسانی 26 اردیبهشت  1401)

 • به همراه داشتن کارت یا مدرک واکسیناسیون به زبان انگلیسی دال بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون برای مسافران بالای 12 سال با واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی; Nova Vax, Covo vax, Sputnik V, Moderna Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson AstraZeneca, Covishield, Covaxin, Sinopharm, CoronaVac  و یا به همراه داشتن جواب منفی تست PCR برای مسافران بالای 12 سال که حداکثر 48 از زمان نمونه گیری تا زمان سوار شدن به هواپیما گذشته باشد. جواب منفی تست PCR می بایست به زبان انگلیسی یا عربی بوده و الزاما در یکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران که جواب تست را به همراه QR Code ارائه می دهند، صادر شده باشد.
 • مسافران دارای ملیت امارات متحده عربی که از همه کشورها به دبی و فرودگاه آل مکتوم وارد می شوند ، نیازی به انجام هیچ گونه آزمایش PCR ندارند.
 • با توجه به آخرین بخشنامه دریافتی اداره گذرنامه کنترل فرودگاه بین المللی دبی، دارندگان تمامی انواع ویزاهای دبی (توریستی،ویزای سفر بلند مدت، کوتاه مدت، ترانزیت، ویزای چند بار ورود و غیره) برای ورود به این کشور ملزم به داشتن بلیت رفت و برگشت می باشند و در صورت داشتن بلیت یک طرفه مسافر پذیرش نخواهد شد.( دارندگان ویزای اقامت یا ویزای کار نیازی به داشتن بلیت برگشت ندارند).
 • با توجه به آخرین بخشنامه دریافتی از هواپیمایی کشوری دبی، تمامی مسافرانی که به مقصد دبی پرواز می کنند می بایست در هنگام خرید بلیت شماره تماس (های) دقیق و آدرس ایمیلی را وارد نمایند که در مدت اقامت خود در دبی به آن دسترسی دارند و پاسخگوی آن می باشند.
 • مسافرانی که دارای ویزای خانوادگی می باشند می بایست همگی با هم سفر کنند در غیر این صورت دیپورت می شوند.
 • به علت اینکه در هنگام خرید بلیت دبی وارد نمودن اطلاعات صحیح پاسپورت الزامی می باشد، مسافرانی که دارای اقامت امارات می باشند می بایست در هنگام خرید بلیت اطلاعات پاسپورتی را وارد نمایند که اقامت آنها در آن قید شده است.
 • به دلیل اینکه قبل از پرواز، لیست مسافران به امارات ارسال می گردد، حتی با داشتن تأییدیه کد اقامت ICA، احتمال این که از سوار شدن مسافر ممانعت گردد وجود دارد که در این صورت کلیه خسارات عدم پذیرش مسافر توسط کشور مقصد به عهده مسافران می باشد.

هند

مسیر هند (به‌روزرسانی 24 فروردین 1401)

پیرو پذیرش گردشگران خارجی که واکسیناسیون آنها کامل شده (واکسن های مورد تأیید بهداشت جهانی) و نیز دارای ویزای معتبر هند با تاریخ صدور بعد از ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ باشند، مقتضی است از مورخ ۱۱ ژانویه ۲۰۲۲ به بعد جهت سفر به این کشور اقدامات ذیل را انجام دهید:

 تهران – دهلی

 1. تمامی مسافران می بایست ، فرم خود اظهاری و اطلاعات کامل از جمله جزئیات سفر ۱۴ روز اخیر خود را (چنانچه مسافرتی داشته اند) پیش از سفر به هندوستان در پورتال آنلاین Air Suvidha به آدرس  تکمیل نمایند.

۲. شایان ذکر است که مسافرین می بایست از صحت گزارش ثبت شده اطمینان حاصل نموده و چنانچه خلاف آن محرز گردد تحت پیگرد کیفری قرار خواهند گرفت.

٣. همچنین پیش از اینکه به مسافران اجازه سفر داده شود، تعهدی را در پورتال مبنی بر کسب اجازه از مقامات دولتی جهت گذراندن قرنطینه خانگی/سازمانی و نظارت بر سلامت خود ارائه و شرکت هواپیمایی ماهان آن را تایید می کند.

۴- مسافرین می بایست پاسخ منفی تست PCR که ۷۲ ساعت پیش از سفر در یکی از آزمایشگاه های مورد تائید شرکت هواپیمایی ماهان انجام شده و دارای QR CODE نیز باشد را در پورتال آنلاین Air Suvidha بار گذاری نمایند و یا مدرک واکسیناسیون کامل با واکسن های معتبر (تمامی واکسن های ایرانی برای مسافران ایرانی نیز مورد تایید می باشند) را بارگذاری نمایند.

 1. شرکت هواپیمایی ماهان تنها به مسافرانی اجازه سوار شدن به هواپیما می دهد که فرم خود اظهاری را در پورتال Air Suvidha تکمیل کرده و پاسخ منفی تست و یا مدارک واکسیناسیون کامل خود را در سایت بارگذاری کرده باشند .
 2. همه مسافران ملزم به نصب برنامه AAROGYA SETU بر روی دستگاه تلفن همراه خود می باشند.

۷- غربالگری تب سنجی (دما سنجی) برای کلیه مسافران توسط کارکنان بهداشت حاضر در فرودگاه دهلی انجام خواهد شد و همچنین مسافران فرم خود اظهاری که بصورت آنلاین تکمیل شده را می بایست به مسئولین فرودگاه ارائه دهند.

۸- مسافرانی که در حین غربالگری دارای نشانه های بیماری باشند، می بایست در اسرع وقت قرنطینه و طبق پروتکل های بهداشتی به مراکز درمانی منتقل گردند که در صورت مثبت بودن تست، همراهان ایشان نیز (مسافران همراه و هم ردیف آنها در هواپیما، شامل سه ردیف صندلی جلو و پشت آنها ) طبق پروتکل های تعیین شده شناسایی و مدیریت خواهند شد.

9- به صورت موردی از ۲% مسافرانی که از این ۹۹ کشور به هندوستان سفر می کنند تست گرفته می شود که هزینه های مربوطه به عهده مسافر می باشد. این مسافران توسط شرکت های هواپیمایی مربوطه انتخاب می شوند و بعد از انجام تست مجاز به ترک فرودگاه خواهند بود.

(در صورت مثبت شدن ، پاسخ تست جهت انجام آزمایش ژنوم به آزمایشگاه INSACOG ارسال خواهد شد و بر اساس پروتکل های استاندارد قرنطینه شده و تحت درمان قرار خواهند گرفت.)

۱۰- تمامی مسافران می بایست تا ۱۴ روز سلامت خود را نظارت کنند.

11- مسافرانی که تحت قرنطینه خانگی و یا ناظر بر سلامت خود هستند چنانچه علایم و نشانه های بیماری کووید ۱۹ را بروز دهند و یا جواب تست آنها در آزمایش مجدد مثبت شود، الزامی است بی درنگ خود را قرنطینه نموده و به نزدیک ترین مرکز بهداشتی گزارش دهند و یا با شماره امداد ملی/ امداد محلی ۱۰۷۵ تماس بگیرند.

۱۲- کودکان زیر ۵ سال قبل و بعد از ورود از انجام تست معاف می باشند با این حال اگر در بدو ورود یا در طول قرنطینه خانگی علایم کووید ۱۹ در آنها مشاهده شود، از آنها تست گرفته خواهد شد و اقدامات لازم مطابق پروتکل های تعیین شده در مورد آنها صورت خواهد پذیرفت.

 اصل بخشنامه

مالزی

مسیر مالزی (بروز رسانی 17 اردیبهشت 1401)

از تاریخ اول می ۲۰۲۲ برابر با ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ شرایط ورود به کشور مالزی به شرح ذیل خواهد بود:

۱۔ تمامی مسافرینی که بطور کامل واکسینه شده اند و همچنین افراد زیر ۱۲ سال از انجام تست PCR قبل از سفر و در بدو ورود به مقصد معاف می باشند.

۲- تمامی مسافران ملزم به نصب اپلیکیشن Mysejahtera app و ثبت نام در آن بوده و می بایست قبل از پرواز، فرم پیش از سفر” را در این برنامه تکمیل نمایند.

٣- مسافران ورودی به کشور مالزی نیازی به ارائه بیمه پوشش دهنده 19 COVID ندارند.

۴- مسافرانی که واکسینه نشده یا بطور کامل واکسینه نشده اند می بایست ظرف ۴۸ ساعت قبل از پرواز، تست PCR رادر یکی از آزمایشگاه های مورد تایید شرکت هواپیمایی ماهان و ۲۴ ساعت پس از ورود به مالزی یک تست پیشرفته RTK-Ag را انجام دهند و به مدت ۵ روز در قرنطینه بمانند.

لازم به ذکر است در صورت مثبت شدن نتیجه تست ، ملزم به سپری کردن ۷ روز قرنطینه اجباری بوده و همچنین با استفاده از برنامه TEST AND RELEASE می توانند در روز چهارم مجددا تست داده و در صورت منفی بودن پاسخ از قرنطینه خارج شوند.

اصل بخشنامه

 

صربستان

مسیر بلگراد (بروز رسانی 1 خرداد 1401)

 • هيچ گونه محدوديتي جهت ورود به كشور صربستان بجز استفاده از ماسك در محيط هاي سر بسته و مراكز بهداشتي اعمال نميشود.
 • منظور از هیچ گونه محدودیت، محدودیت کرونایی می باشد، در حال حاضر همانند سابق ملیت ایرانی برای ورود به صربستان احتیاج به ویزا دارد.

عراق

مسیر عراق  (به روز رسانی 12 فروردین 1401)

 

ایران عراق:

 • از تاريخ يكم آوريل ٢٠٢٢ برابر با ١۲ فروردین ١۴۰۱ همراه داشتن کارت واکسیناسیون دارای QR Code (به زبان انگلیسی) دال بر انجام دو دوز کامل (هر نوع واکسن) به جز Johnson&Johnson که یک دوز آن کافی می‌باشد و یا ارائه نتیجه تست منفی کرونا (PCR) که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز در آزمایشگاه‌های مورد تایید، انجام شده باشد برای تمام مسافران بالای 12 سال الزامی می‌باشد.
 • تا اطلاع ثانوی مسافران ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان عراق، شهرهای سلیمانیه و اربیل و بغداد نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه های اربیل و سلیمانیه اجازه ورود برای مسافران صادر می گردد. لازم به ذکر است برای ورود به سایر شهرهای کشورعراق، داشتن ویزا برای مسافران ایرانی الزامی می باشد.
 • تا اطلاع ثانوی در صورت مشاهده علائم بیماری کرونا از مسافران ایرانی در فرودگاه های عراق به صورت رایگان تست PCR گرفته می‌شود.

 

عراق ایران:

 • تا اطلاع ثانوی مسافران عراقی برای ورود به کشور ایران نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه های کشور ایران اجازه ورود برای مسافران صادر می گردد.
 • مسافران بالای ۱۲ سال با داشتن کارت واکسن که از دوز دوم چهارده روز گذشته باشد، می توانند بدون تست و گواهی PCR منفی به مقصد ایران پرواز نمایند.
 • در صورت نداشتن کارت واکسن، کلیه مسافران پروازهای ورودی (اتباع ایرانی) بالای ۱۲ سال، ملزم به داشتن جواب منفی آزمایش کووید ۱۹ (PCR) مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا می‌باشند، که حداکثر۷۲ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران به زبان انگلیسی (زبان‌های دیگر باید توسط کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا تأیید گردد) صادر شده باشد. نتیجه تست می‌باید به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام خمینی(ره) تحویل گردد.
 • به همراه داشتن کارت یا مدرک واکسیناسیون دال بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون که از تاریخ دریافت آخرین دوز واکسن ۱۴ روز گذشته باشد برای تمامی مسافران غیر ایرانی بالای ۱۲ سال الزامی می باشد.
 • استفاده از ماسک در فرودگاه و هواپیما الزامی است و به مسافرینی که ماسک نداشته باشند اجازه ورود به ترمینال‌ها و همچنین گیت خروجی داده نمی‌شود.
 • مسافران می بایست 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

 

hahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital – Sulaymaniyah
Tel: 07701420345 – 07501420345

Mala Fandi Hospital – Peshawa Qazi, Erbil, Iraq
Tel: 00964 7509801376

Zanko health center – Kirkuk Road, next to science college
Tel: 00964 7501468484

Al-Karawan Lab. – Baghdad

International Al-Nukhba Lab. – Baghdad

Nukhba Al-Wathiq Lab. – Baghdad

Al- Nawader Lab. – Baghdad

Idrees Lab. – Baghdad

Al-Karkh Specialized Medical Lab. – Baghdad

Medical Dubai Lab – Baghdad

Al-Mawrid Specialized Lab. – Baghdad

The National Investment Lab. – Baghdad

Medical Lab for Pathological Tests – Baghdad

Shams Baghdad Lab. – Baghdad

Ibn Al-Nafees Lab. – Diyala

Al-Awa’el Lab. – Al-Basrah

Sama Dijlah Lab. – Misan

Al-Zawraa Central Lab. – Baghdad

Lab of Imam Ali Hospital – Baghdad

Medical City Private Nursing Home Project – Baghdad

Medical Consultant Lab. – Baghdad

General Health Lab. – Karbala

Passengers Checking Lab. – Babil

The Consultant Section for Checking Passengers & Foreigners at Al-Zubair General Hospital

چین

مسیر چین(گوانگجو) – بروزرسانی 20 فروردین 1401

مسافران محترم، قبل از صدور بلیت برای پروازهای روز دوشنبه به مقصد گوانگجو از دارا بودن کارت واکسیناسیون معتبر مسافرین با شرایط ذیل اطمینان حاصل نمایید.

١. مسافرانی که از زمان انجام واکسیناسیون کامل آنها بیشتر از یکسال گذشته باشد (همچنین مسافران چینی که دو دوز واکسن را در یک روز دریافت نموده اند) ، در صورت منفی بودن تست PCR و آنتی بادی نرمال (IGM و IGG کمتر از ۰٫۹) پذیرش خواهند شد.

۲. مسافرانی که کامل واکسینه شده اند (دریافت حد اقل ۲ دوز واکسن) و از تاریخ دریافت آخرین دوز آنها کمتر از یکسال و بیش از دوهفته سپری شده باشد در صورت منفی بودن تست PCR و نتیجه تست آنتی بادی (IGG کمتر از عدد ۵ و IGM کمتر از

۰٫۹) پذیرش خواهند شد.

٣. مسافران می بایست دو نوبت تست PCR و آنتی بادی را صبح روز پنج شنبه و بعد از ظهر شنبه (قبل از پرواز) انجام دهند و روز شنبه پس از دریافت جواب تست جهت دریافت HS Code از طریق سفارت چین اقدام نمایند.

مقدمات لازم جهت انجام سومین تست PCR توسط شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه بین المللی امام خمینی در روز یکشنبه

(۱۲ ساعت قبل از پرواز) انجام خواهد شد.

۴. بدیهی است مسافرانی که تست PCR آنها مثبت باشد پذیرش نخواهند شد و لازم است پس از گذشت ۴۵ روز از زمان تست مثبتPCR ، طبق دستورالعمل واحد پزشکی هواپیمایی ماهان اقدام نموده و پس از دریافت تایید پزشکی اقدام به سفر نمایند.

۵. همچنین مسافران دارای آنتی بادی مثبت (IGG  ۵ و بالاتر از ۵ ،  IGM ۰٫۹ و بالاتر از ۰٫۹) پذیرش نخواهند شد و بعد از گذشت ۱۴ روز لازم است طبق دستورالعمل واحد پزشکی هواپیمایی ماهان اقدام نموده و پس از تایید پزشکی اقدام به سفر نمایند.

– مسافرین واکسینه نشده بالای ۱۲ سال به هیچ عنوان پذیرش نخواهند شد .

همچنین کلیه افراد بالای ۲ سال ملزم به انجام تمامی تست ها قبل از پرواز می باشند.

در صورت عدم پذیرش مسافر به دلیل بی اعتبار بودن کارت واکسن مطابق شرایط ذکر شده، کلیه خسارت وارده به عهدي مسافر می باشد.

اصل بخشنامه

 

آزمایشگاه‌ها مورد تایید جهت انجام تست کرونا (PCR) و آنتی‌بادی سرمی کووید19 (IgM, IgG) برای پروازهای مسیر کشور چین

 1. بیمارستان پارس- تهران

 

 

روسیه

مسیر مسکو (بروز رسانی 18 خرداد 1401)

 • طبق آخرین دستوالعمل بهداشتی کشور روسیه شرایط الزامی پذیرش مسافر در این مسیر  را به استحضار می رساند .
  • کلیه مسافران ورودی به روسیه می بایست فرم بهداشتی را که توسط مهمانداران در طول پرواز توزیع می گردد را تکمیل نموده و در بدو ورود به روسیه به نماینده وزارت بهداشت در فرودگاه تحویل دهند .
  • مسافران دارای گواهی واکسیناسیون کامل اسپوتنیک وی ، سینوفارم ، برکت ، فایزر ،مدرنا، جانسون از ارائه پاسخ منفی نست PCR معاف هستند و سایر مسافران واکسینه نشده اعم از اینکه تابعیت روسیه ویا دیگر کشورها را داشته باشند در بدو ورود ملزم به ارائه پاسخ منفی تست PCR  که ظرف 72 ساعت قبل از پرواز انجام شده ، می باشند.
  • گواهی واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی یا روسی بوده و از دریافت آخرین دوز 14 روز سپری شده باشد.
  • مشخصات گواهی واکسیناسیون مسافران (نام/نام خانوادگی ) می بایست مطابق مشخصات مندرج در گذرنامه باشد.

  لازم به ذکر است کودکان کمتر از دو سال از ارائه پاسخ منفی تست PCR معاف  می باشند.

 • اصل بخشنامه 

بانکوک

مسیر بانکوک (به‌روزرسانی 09 خرداد  1401)

بدینوسیله شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور تایلند از مورخ 1 ژوئن 2022 برابر با 11/03/1400 به شرح ذیل اعلام می گردد:  ** به تاریخ شروع بخشنامه دقت فرمایید**

مدارک مورد نیاز جهت افراد واکسینه شده غیر تایلندی

1- دریافت حداقل ۲ دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت کشور تایلند شامل:

CoronaVac (Sinovac),  AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Moderna, COVILO (Sinopharm), Sputnik V, Novavax / Covovax, Covaxin, Mebligen, TURKOVAC/ERUCOV-VAC, Jansen (Johnson & Johnson one dose)

۲- ثبت نام برای دریافت THAILAND PASS در سایت  و انجام مراحل ذیل در این وبسایت:

۱-۲- بارگذاری گذرنامه معتبر و کارت واکسیناسیون

۲-۲-بارگذاری بیمه با حداقل پوشش ۱۰ هزار دلار جهت هزینه های پزشکی در تایلند (برای اتباع خارجی)

مدارک مورد نیاز جهت افراد واکسینه نشده غیر تایلندی

1-ثبت نام برای دریافت THAILAND PASS در سایت و انجام مراحل ذیل در این وبسایت:

۱-۱- بارگذاری گذرنامه معتبر و پاسخ منفی تست RT-PCR با اعتبار ۷۲ ساعت قبل از پرواز

۲-۱-بارگذاری بیمه با حداقل پوشش ۱۰ هزار دلار جهت هزینه های پزشکی (برای اتباع خارجی)

مدارک مورد نیاز جهت اتباع تایلندی (دارای پاسپورت تایلند)

این افراد نیازی به ثبت نام و دریافت کد از سایت THAILAND PASS ندارند و می توانند بدون نیاز به انجام آزمایش PCR و قرنطینه به تایلند سفر کنند. همچنین توصیه می شود که اتباع تایلند گواهی واکسیناسیون (کاغذی یا دیجیتال) یا نتیجه آزمایش PCR (چنانچه موجود باشد) را به همراه داشته باشند

شاین ذکر است مسافرانی که THAILAND PASS آن ها قبلا صادر گردیده می توانند با QR CODE صادر شده سفر نمایند و نیازی به ثبت نام مجدد نخواهند داشت. همچنین کلیه مدارک و QR CODE اتباع خارجی پس از ورود مجددا توسط افسران کنترل بیماری تایلند بررسی خواهند شد.

اصل بخشنامه

پاکستان

مسیر پاکستان (به‌روزرسانی 07 اسفند  1400)

1-مسافرین محترم می بایست پیش از سفر به سایت https://passtrack.nitb.gov.pk مراجعه نمایند و مشخصات خود را در این صفحه تکمیل نموده و پرینت آن را در زمان سفر همراه داشته باشند .

2- تمامی مسافرین ورودی که دو دوز کامل واکسیناسیون را دریافت کرده اند از انجام تست PCR معاف می باشند و می بایست مدارک معتبر دال بر واکسیناسیون کامل به زبان انگلیسی را ارائه دهند.

3- مسافران بالای 12 سال که واکسینه نشده اند می بایست پاسخ تست منفی PCR  که 72 ساعت قبل از پرواز در یکی از آزمایشگاه هتی مورد تائید وزارت بهداشت انجام شده است را ارائه دهند .

همچنین از مسافران دیپورتی در بدو ورود تست RATگرفته می شود و در صورت مثبت بودن به مدت 10 روز قرنطینه خانگی خواهند شد .

4- مسافران زیر 12 سال از واکسیناسیون معاف بوده و همچنین افراد 12 تا 18 سال سال واکسینه نشده، تا تاریخ 31 مارس 2022 برابر با 11 فروردین 1401 مجاز به سفر می باشند .

5- در بدو ورد از مسافران ترانزیت کشور های افغانستان، اتریش ، آذربایجان ، فرانسه ، آلمان ،مکزیک ،روسیه، سریلانکا، تایلند ،ترینیداد وتوباگو ، ترکیه ، انگلستان و آمریکا ، به صورت موردی آزمایش آنتی ژن (RAT) انجام خواهد شد و در صورت مثبت بودن نتیجه ، می بایست به مدت 10 روز به هزینه خود قرنطینه شوند .

همچنین تست PCR دیگری در روز هشتم قرنطینه گرفته می شود  در صورت منفی بودن نتیجه تست ، مجوز ورود روزدهم دریافت خواهند کرد ولی چنانچه مجدد نتیجه تست مثبت گردد می بایست مدت زمان بیشتری را طبق دستور مقامات بهداشت در بیمارستان سپری نمایند .

اصل بخشنامه

بیروت

مسیر بیروت (به‌روزرسانی 22 آذر 1400)

 1. مسافرین محترم می بایست پیش از سفر به لبنان از طریق سایت MOPH PASS اطلاعات مورد نیاز را در سامانه وزارت بهداشت لبنان به آدرس تکمیل نمایید و پیش از دریافت مجوز(MOPH PASS) MOPH از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نمایند.
 2.  تمامی مسافران ورودی به کشور لبنان به استثناء کودکان زیر 12 سال می بایست جوابیه منفی تست PCR که 48 ساعت قبل پرواز در یکی از آزمایشگاه های مورد تایید شرکت های هواپیمایی ماهان انجام شده است را در سامانه وزارت بهداشت لبنان بارگذاری کنند.سپس برای هر مسافر یک کد QR CODE بهمراه لینک ارتباطی ، پیامک خواهد شد که در بدو ورود به فرودگاه رفیق حریری بیروت همان QR CODE جهت اطمینان از اطلاعات ارسال شده بررسی خواهد شد.
 3.  تمامی مسافرین ورودی به استثناء کودکان زیر 12 سال در بدو ورود به فرودگاه لبنان ملزم به انجام تست PCR می باشند.
 4.  از مورخ 10 ژانویه 2022 برابر با 20 دی ماه 1400 تمامی مسافرین ورودی به کشور لبنان به استثناء کودکان زیر 12 سال می بایست مبلغ 30 دلار هزینه تست PCR ورودی در فرودگاه را قبل از انجام سفر از طریق سامانه الکترونیکی (قید شده در بالا) جهت دریافت مجوز (MOPH PASS) MOPH  با استفاده از کارت اعتباری پرداخت نمایند.
 5.  پس از انجام تست در فرودگاه ، مسافران می بایست ظرف 24 ساعت تا دریافت جوابیه تست از طریق پیامک و تصویر الکترونیکی آن در قرنطینه خانگی باقی بمانند.
 6. در صورت مثبت بودن پاسخ تست و عدم دریافت تماس از سمت وزارت بهداشت ، مسافر می بایست سریعا با شماره ویژه موارد مربوط به کووید 19 وزرات بهداشت لبنان به شماره 1787 تماس حاصل نمایند.

معافیت مسافران از انجام تست PCR به شرح ذیل می باشد:

 • مسافرانی که 2 دوز کامل واکسن و یا یک دوز کامل ( واکسن های تک دوزی) را حداقل 2 هفته قبل از پرواز دریافت کرده اند و یا 90 روز قبل از سفر به بیماری کرونا مبتلا و معالجه شده اند ، از انجام تست PCR در کشور مبدا معاف می باشند ، لیکن در فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت مورد انجام آزمایش PCR قرار می گیرند و باید تمامی مدارک مربوطه ره در سامانه MOPH PASS وارد نمایند.
 • مسافرانی که از بیروت در روز مشخصی از هفته خارج شده اند و قصد برگشت به بیروت پس از گذشت یک هفته در همان روز را دارند از انجام تست PCR در آن کشور معاف می باشند ولیکن در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بیروت مورد آزمایش PCR قرار خواهند گرفت و باید تمامی مدارک مربوطه را در سامانه MOPH PASS تکمیل نمایند.

اصل بخشنامه

. مسافرین بیروت به تهران صرفاً باید دارای یکی از روادیدهای زیر باشند:
– روادید اقامت، روادید کار، روادید درمانی، روادید تحصیلی، روادید چند بار ورود و یا روادید سرمایه گذاری

کابل

مسیر مشهد به کابل (بروز رسانی 16 اسفند 1400 )

 • دریافت تست PCR کرونا 72 ساعت قبل از پرواز برای بزرگسال، کودک و نوزاد در فرودگاه الزامی می باشد.
 • حضور مسافر 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است .
 • مسافرینی که دیپورت شده اند و عودت نامه دارند 48 ساعت جلوتر از پرواز اقدام به ثبت اثر انگشت خود در فرودگاه کنند .

 

آزمایشگاه‌های موردتایید هواپیمایی ماهان

لیست آزمایشگاه های مورد تائید جهت انجام تست کرونا (PCR) در مسیرهای امارات (دبی) ، با توجه به الزام استفاده از QR Code بر روی نتیجه آزمایش PCR، جهت حصول اطمینان از صحت گواهی آزمایش، از طریق اسکن QR Code و دسترسی به بانک اطلاعاتی بیمارستان و یا آزمایشگاه مربوطه توسط مسئولین کانتر در فرودگاه، در این قسمت زیر به صورت ستاره دار مشخص گردیده است .

 • آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران برای انجام تست دیپلمات ها و ماموران دولتی می باشد.
 • آزمایشگاه مورد تائید برای پروازهای مسیر کشور چین جهت انجام تست کرونا (PCR) و آنتی بادی های سرمی کووید 19 ، به شرح ذیل نیز اعلام می گردد.
  آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
 • ارائه اصل پاسخ منفی تست PCR هنگام مراجعه به گیت الزامی بوده و ارائه پاسخ به صورت عکس و پیامک مورد قبول نمی باشد.

۱- آزمایشگاه کیوان (تهران) *
۲- آزمایشگاه تهران لب (تهران) *
۳- آزمایشگاه دنا (تهران) *
۴- آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک (تهران) *
۵- آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)*
۶- آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد (تهران ) *
۷- آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران) *
8- آزمایشگاه تهران طب (تهران) *
۹- آزمایشگاه آرمین (تهران) *
10- آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران (جهت دیپلمات ها و مامورین دولتی)
۱۱- آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران) *
۱۲- آزمایشگاه سما (تهران) *
۱۳- آزمایشگاه پاتولوژی کریمی نژاد – نجم آبادی (تهران) *
۱۴- آزمایشگاه نیکان غرب (تهران) *
۱۵- آزمایشگاه پاتوبیولوژی بقراط (تهران) *
۱۶- آزمایشگاه آفاق (تهران) *
۱۷- آزمایشگاه بیمارستان رسالت (تهران) *
۱۸- آزمایشگاه آریا (تهران) *
۱۹- آزمایشگاه ظفر (تهران) *
۲۰- آزمایشگاه بیمارستان مهراد (تهران) *
۲۱- آزمایشگاه سعيد (تهران) *
۲۲- آزمایشگاه ویروس شناسی پارت (تهران) *
۲۳- آزمایشگاه آرامش (تهران) *
۲۴- آزمایشگاه خاورمیانه (تهران) *
۲۵- آزمایشگاه قلی زاده – اسفندی (ورامین) *
۲۶- آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آینده (ورامین) *
۲۷- آزمایشگاه پارس لب (ورامین) *
۲۸- آزمایشگاه پاتوبیولوژی امروز (شهرری ) *
۲۹- آزمایشگاه مرکزی فردیس (کرج) *
۳۰- آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد (کرج) *
۳۱- آزمایشگاه رازی (کرج) *
۳۲ – آزمایشگاه پارس ژنوم (کرج) *
۳۳- آزمایشگاه دنا (کرج) *
۳۴- آزمایشگاه پاتوبیولوژی جهان (کرج) *
۳۵- آزمایشگاه گوهردشت (کرج) *
۳۶- آزمایشگاه بهار نظر آباد هشتگرد) *
۳۷- آزمایشگاه بهنام (اشتهارد) *
۳۸ – آزمایشگاه پاتوبیولوژی نور (اسلامشهر) *
۳۹ – آزمایشگاه پارک (اصفهان) *
۴۰- آزمایشگاه میلاد (اصفهان) *
۴۱- آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل (اصفهان) *
۴۲- آزمایشگاه آریا (اصفهان ) *
۴۳- آزمایشگاه دکتر بصیری کازرونی (اصفهان ) *
۴۴- آزمایشگاه نیکان (مشهد) *
۴۵- آزمایشگاه دکتر اکبرزاده (مشهد) *
۴۶- آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد (مشهد) *
۴۷- آزمایشگاه دکتر موید (مشهد) *
۴۸- آزمایشگاه دکتر فاضل (بجنورد) *
۴۹- آزمایشگاه خاتم (قزوین) *
50- آزمایشگاه فرزام (قزوین) *
۵۱- آزمایشگاه سپنا (شیراز) *
۵۲- آزمایشگاه پیوند (شیراز) *
۵۳- آزمایشگاه دکتر صالحی (شیراز) *
۵۴- آزمایشگاه پزشکی آوین – ژنتیک امام علی (یزد) *
۵۵- آزمایشگاه دکتر دبیری (کرمان) *
۵۶- آزمایشگاه پاستور (بابل) *
۵۷- آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس (رشت) *
۵۸- آزمایشگاه جم (رشته ۵۹- آزمایشگاه نیلو (رشت) *
۶۰- آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان (اراک) *
۶۱- آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند (اراک) *
۶۲ – آزمایشگاه بوعلی (زنجان) *
۶۳ – آزمایشگاه دکتر میر شهابی (زنجان) *
۶۴- آزمایشگاه هراز (آمل) *
۶۵ – آزمایشگاه دکتر حکیمی (آمل) *
۶۶ – آزمایشگاه بوعلی (قم) *
۶۷ – آزمایشگاه دانش (قم) *
۶۸ – آزمایشگاه نوین (زاهدان) *
۶۹ – آزمایشگاه فرزان (همدان) *
۷۰- آزمایشگاه فجر (ساری) *
۷۱- آزمایشگاه سلام (تبریز) *
۷۲- آزمایشگاه دکتر شهریار علیزاده (گرگان) *
۷۳- آزمایشگاه کاوش (گرگان) *
۷۴ – آزمایشگاه تشخیص پزشکی لاندا (گرگان) *
۷۵- آزمایشگاه تشخیص پزشکی دکتر بیژن هدایتی (قائمشهر) *
۷۶- آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس (چالوس) *
۷۷- مرکز آموزشی درمانی پیامبر اعظم (بندر عباس) *
۷۸- آزمایشگاه آتش پرور (بندر عباس) *
۷۹- آزمایشگاه پاستور (سنندج) *
۸۰- آزمایشگاه دکتر حسینی نسب (سنندج) *
۸۱- آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر احترام (کاشان) *
۸۲- آزمایشگاه ژنتیک بیمارستان دکتر بسکی (گنبد کاووس) *
۸۳- آزمایشگاه ماهان ارومیه (ارومیه)*
۸۴- آزمایشگاه مای ژن (اردبیل) *
۸۵- آزمایشگاه آریا (اهواز) *
۸۶- آزمایشگاه تورژن (اهواز) *
۸۷- آزمایشگاه رازی کرمانشاه) *
۸۸ – آزمایشگاه جم (کرمانشاه) *
۸۹- آزمایشگاه بوعلی (کرمانشاه) *
۹۰ – آزمایشگاه بهار (کرمانشاه) *
۹۱ – آزمایشگاه نور (خرم آباد)
۹۲ – آزمایشگاه دکتر امید واری (انزلی) *

اصل بخشنامه

اصل بخشنامه

صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.