محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ماهان (به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

آخرین به‌روزرسانی: 18 فروردین 1400

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

فهرست مطالب بستن

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ماهان را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ماهان مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ماهان – پرواز خارجی به مقصد ایران

بر اساس آخرین بخشنامه هواپیمایی ماهان الزامات پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح زیر است:

 1. دریافت و به همراه داشتن گواهی سلامت و پاس آزمایش عدم ابتلا به کووید-19 به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری ایران برای مسافران ورودی به کشور الزامی است؛ این گواهی باید ضمن اخذ تست مولکولی کووید-19، به روش (RT-PCR) از سوی مراکز تشخیصی درمانی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و در فاصله زمانی حداکثر 72 ساعت پیش از ورود به کشور صادر شده باشد.
 2. در صورت به همراه نداشتن گواهی سلامت کووید-19 در فرودگاه مقصد، به مسافران غیر ایرانی، اجازه ورود به کشور داده نشده و به مبدا پرواز بازگردانده خواهند شد و مسافران ایرانی به مدت 14 روز به قرنطینه تعیین شده توسط وزارت بهداشت هدایت می‌شوند، در طول این مدت هزینه آزمایش و اقامت بر عهده مسافر خواهد بود.
 3. همه مسافران متقاضی ورود به کشور باید فرم خوداظهاری را پس از اخذ از شرکت هواپیمایی، قبل یا هنگام پرواز، تکمیل و به نماینده شرکت، تحویل دهند.
 4. غربالگری هنگام ورود برای همه مسافران ایرانی و خارجی (حتی در صورت دارا بودن گواهی سلامت) انجام خواهد شد و در صورت مشاهده فرد دارای علایم مشکوک به کووید 19، بنا به تشخیص تیم بهداشتی مستقر در پایگاه مراقیت بهداشتی مرزی و جهت ارزیابی‌های بالینی بیشتر و نمونه‌گیری به مراکز درمانی و تشخیصی از پیش تعیین شده ارجاع شده و ضمن انجام آزمایش PCR، بیمار باید تا زمان اخذ پاسخ منفی تست آزمایشگاهی و رفع علائم آن در قرنطینه تعیین شده توسط وزارت بهداشت و درمان (برای مسافران غیر ایرانی) یا پس از اخذ تعهدنامه کتبی در قرنطینه خانگی (برای مسافران ایرانی) اقامت داشته باشند.
 5. اگر هنگام ورود به ایران مدت اعتبار گواهی سلامت (72 ساعت) به دلیل طول مدت سفر یا دلایل دیگر سپری شده باشد، نیازی به آزمایش دوباره نبوده و پس از غربالگری هنگام ورود و ارزیابی‌های بالینی، در صورت علامت‌دار بودن، از فرد آزمایش دوباره انجام شده و تا زمان تعیین تکلیف نتیجه آزمایش، در محل تعیین شده، قرنطینه خواهد شد. در صورتی که پاسخ آزمایش مثبت باشد، حداکثر تا 14 روز باید در قرنطینه تعیین شده اسکان داشته باشد. کلیه هزینه‌های اقامت و آزمایش مجدد بر عهده مسافر خواهد بود.
 6. دریافت گواهی و تست آزمایشگاهی برای دیپلمات‌ها، هیات‌های سیاسی ماموران دولتی داخلی و خارجی و کارکنان آژانس‌های بین‌المللی در کشور مبدا الزامی نبوده و در صورت انجام معاینه بالینی هنگام ورود و علامت‌دار بودن، آزمایش انجام شده و ضمن اخذ شماره تماس و تعهدنامه کبی تا زمان دریافت پاسخ آزمایش و در صورت مثبت بودن پاسخ آزمایش تا 14 روز می‌بایست در محل اقامت تعیین شده و یا کنسولگری، قرنطینه شده و معاف از پرداخت هزینه آزمایش هستند.
 7. برای ایرانیان متقاضی بازگشت به کشور که مدت اقامت آن‌ها رد خارج از کشور هنگام ورود بیش از 2 هفته باشد، دریافت گواهی سلامت به زبان انگلیسی و یا مورد تایید کنسولگری، منضم به تست مولکولی کووید 19 الزامی است. در صورتی که به هر دلیلی دریافت گواهی امکان‌پذیر نبود، خطوط هواپیمایی استثنا و به طور مشروط می‌توانند این مسافران را پذیرش نموده و هنگام ورود بدون توجه به علائم بالینی باید آزمایش کووید-19 انجام شده و ضمن اخذ تعهدنامه کتبی تا زمان تعیین تکلیف پساخ آزمایش در قرنطینه خانگی باشند. بدیهی است در صورت مثبت بودن پاسخ آزمایش یا بروز علایم پس از بازگشت، طول مدت قرنطینه خانگی باید تا 14 روز افزایش یابد. هزینه انجام آزمایش و قرنطینه احتمالی بر عهده مسافر است.

بخشنامه هواپیمایی ماهان در مورد شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران (99/12/16)

کليه اتباع ایرانی و خارجی (بالای 8 سال) اعم از عادی، دیپلمات و …. که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند، ملزم به ارائه جواب منفی تست کرونا (PCR) با مدت اعتبار حداکثر 96 ساعت از آزمایشگاه‌های مورد تایيد وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگليسی یا مورد تایيد کنسولگری، پيش از سوار شدن به هواپيما در فرودگاه مبدا هستند.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ماهان – پرواز خارجی از مبدا ایران

در ادامه همه اطلاعیه‌های این هواپیمایی را می‌بینید.

اطلاعیه هواپیمایی ماهان در مورد گواهی تست PCR

ارائه تست PCR جدید ظرف 72 ساعت از زمان پرواز برگشت در مسیر ورودی به کشور ایران الزامی است.

همچنین به استحضار می‌رساند کلیه مسافران ایرانی و غیر ایرانی که از خارج از کشور به ایران سفر می‌نمایند الزاما می‌بایست تست PCR را به همراه داشته باشند و پذیرش مسافر بدون همراه داشتن گواهی تست PCR جهت سفر به ایران ممنوع است.

طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی ماهان درصورت مثبت بودن تست کرونا برای پروازهایی که از خارج ایران شروع می‌شوند، امکان استرداد بدون جریمه از سمت این شرکت هواپیمایی وجود ندارد.

اطلاعیه هواپیمایی ماهان جهت سفر به کشور ترکیه

ارائه پاسخ منفی تست کرونا (PCR) افراد بالای ۶ سال که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز توسط آزمایشگاههای مورد تائید صادر شده باشد، جهت پذیرش در پروازهای مسیر کشور ترکیه الزامی است.
به گفته هواپیمایی ماهان تمام قسمت‌های کابین هواپیما تحت نظارت نماینده وزارت بهداشت و با مایعاتی که مورد تایید وزارت و سازمان هواپیمایی کشوری است، ضدعفونی و گندزدایی می‌شود. بنابراین به دلیل عدم تطابق با استانداردهای هوانوردی و خطر اشتعال‌زایی و همچنین جلوگیری از آسیب‌رساندن به کلیه سطوح کابین هواپیما، از بکارگیری هرگونه مایعات ضدعفونی کننده که در اختیار مسافرین بوده خودداری خواهد شد.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر امارات متحده عربی

توجه داشته باشید در زمان ورود به کشور امارات، نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از 72 ساعت گذشته باشد (مسافران زیر 12 سال نیازی به انجام تست PCR ندارند). ضمنا داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارایه کپی آن به مسئول پذیرش در فرودگاه و همچنین تکمیل فرم خود اظهاری نیز الزامی است. ( به همراه داشتن بیمه نامه مسافری نیز به مسافران این مسیر توصیه می‌گردد.)
از مسافرانی که اقامت کشور امارات را دارند تقاضا میشود قبل از سفر، به این سایت مراجعه نموده و تأییدیه را دریافت نمایند.
به دلیل اینکه قبل از پرواز، لیست مسافران به امارات ارسال می گردد، حتی با داشتن تأییدیه کد اقامت ICA، احتمال این که از سوار شدن مسافر ممانعت گردد وجود دارد که در این صورت کلیه خسارات عدم پذیرش مسافر توسط کشور مقصد به عهده مسافران میباشد.
شایان ذکر است درصورت تشخیص مورد مشکوک در فرودگاه دبی امکان انجام تست با پرداخت مبلغ ۳۶۰ درهم وجود دارد.
همچنین به همراه داشتن هرگونه بار دستی جهت حمل به داخل کابین پرواز امکان پذیر نبوده و مسافران در زمان پذیرش و دریافت کارت پرواز باید کلیه بار همراه خود را تحویل نمایند.
ضمنا کلیه پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی ماهان در فرودگاه دبی در ترمینال ۳ انجام خواهد شد.
توجه: طبق اخرین بخشنامه صادره از طرف اداره گذرنامه و اقامت دبی فقط دارندگان ویزای اقامت دبی با همراه داشتن مجوز ورود(GDRFA) و تست PCR منفی از مسیر تهران به دبی قابل پذیرش می باشند، لذا دارندگان ویزای اقامت دیگر امارت ها تا اطلاع ثانوی از تهیه بلیط خودداری فرمایند.
به همراه داشتن آزمایش PCR برای پرواز به مقصد ایران با اعتبار حداکثر 72 ساعت الزامی است.
ورود مسافران به دبی با پاسپورت کانادا و آمریکا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که مشخصات پاسپورت آمريكايی و كانادایی آن‌ها در بلیط وارد شده باشد.

توجه: طبق اخرین بخشنامه صادره از طرف اداره گذرنامه و اقامت دبی فقط دارندگان ویزای اقامت دبی با همراه داشتن مجوز ورود(GDRFA) و تست PCR منفی از مسیر تهران به دبی قابل پذیرش می باشند، لذا دارندگان ویزای اقامت دیگر امارت ها تا اطلاع ثانوی از تهیه بلیط خودداری فرمایند.

به استحضار می‌رساند طبق آخرین پیگیری‌های صورت پذیرفته مسافرانی که ویزای سیاحتی (زیارتی یا Tourist) معتبر داشته باشند با به همراه داشتن بیمه مسافرتی و تست منفی (COVID-19 (PCR امکان سفر به کشور امارات را با پروازهای هواپیمایی ماهان خواهند داشت.همچنین سایت بررسی اعتبار ویزاهای توریستی، جهت اطلاع رسانی خدمتتان اعلام می‌گردد.
از تاریخ سوم اسفندماه 99، مسافرینی که عازم دبی هستند دقت داشته باشند که روی تست PCR منفی‌شان، حتما QR Code توسط آزمایشگاه برای اطمینان از صحت گواهی آزمایش درج شده باشد.
مسئولین پذیرش در فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و دبی از طریق اسکن این QR Code به بانک اطلاعاتی بیمارستان یا آزمایشگاه متصل شده و صحت گواهی را بررسی خواهند کرد. طبیعتا اگر مغایرتی در تست وجود داشته باشد، مسافر مد نظر پذیرش نخواهد شد.

در مورد شرایط پذیرش مسافر در مسیر دبی: از کلیه مسافران هنگام ورود به دبی تست به صورت رایگان گرفته می‌شود و همچنین لازم به ذکر است صدور بلیت برای دارندگان اقامت سایر امارت ها بلا مانع است.

هواپیمایی ماهان با آزمایشگاه‌هایی که در ادامه می‌بینید، هماهنگی لازم را انجام داده تا QR Code را روی نتیجه تست درج کنند:

 • آزمایشگاه ونک (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان سعادت آباد(تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
 • آزمایشگاه تهران لب (تهران)
 • آزمایشگاه کیوان (تهران)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آینده (ورامین)
 • آزمایشگاه قلی زاده اسفندی (ورامین)
 • آزمایشگاه پارک (اصفهان)
 • آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل (اصفهان)
 • آزمایشگاه نیکان (مشهد)
 • آزمایشگاه دکتر اکبرزاده (مشهد)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی (مشهد)
 • آزمایشگاه اکسیژن (شیراز)
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند (اراک)
 • آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس (رشت)
 • آزمایشگاه بوعلی (قم)
 • آزمایشگاه رازی (کرج)
 • آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر هندوستان

مسافران محترم هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – دهلی – تهران

با توجـه به شروع مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر دهلی به صورت یک پرواز هفتگی در روزهای

سه شنبه، شرایـط الـزامی پذیرش مسـافر در این پرواز را به آگاهی می رسد؛

 • استفاده از ماسک و Face Shield در کلیه مراحل سفر
 • نصب اپلیکیشن Aarogya Setu در تلفن همراه مسافران
 • مراجعه به این وب‌سایت جهت تکمیل تعهد قرنطینه و فرم اظهارنامه سلامت الکترونیک حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز

تهران – دهلی

1- تا اطلاع ثانوی تنها اتباع کشورهندوستان که دارای تاییدیه از سفارت هند در ایران می باشند اجازه پرواز خواهند داشت.

2- همراه داشتن و ارائه ی نتیجه منفی تست کرونا (PCR) به زبان انگلیسی از آزمایشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که قبلاً معرفی شده اند برای تمامی مسافران بالای 2 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از زمان پرواز صادر شده باشد.

3- تکمیل فرم خوداظهاری سلامت در حین پرواز و ارائه به ماموران بهداشت مرزی فرودگاه مقصد.

4- مسافران در بدو ورود به کشور هند، 14 روز قرنطینه خواهند شد که 7 روز با پرداخت هزینه توسط مسافر در قرنطینه های مورد تایید وزارت بهداشت این کشور و 7 روز در محل اقامت شخصی مسافر صورت می پذیرد. ممکن است با وجود شرایط خاص مسافران مانند بارداری، فوت اعضای خانواده، بیماری سخت یا دارا بودن کودک کمتر از 10 سال، قرنطینه در منزل در نظر گرفته شود که تصمیم نهایی برای این اقدام توسط مسئول بهداشت و سلامت مستقر در فرودگاه دهلی نو اتخاذ می گردد.

دهلی – تهران

 1. 1. تا اطلاع ثانوی تنها افراد ذیل در مسیر دهلی به تهران مجاز به پرواز می باشند :
 • دریانوردان (seaman) دارای مدرک NOC تایید شده توسط DGCA که بلیط پروازشان توسط GSA ماهان ایر در دهلی صادر شده باشد.
 • اتباع ایرانی
 • اتباع کشور هندوستان که دارای اقامت ایران می باشند
 1. همراه داشتن و ارائه ی نتیجه منفی تست کرونا (PCR) به زبان انگلیسی برای تمامی مسافران بالای 2 سال که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر مالزی

ضمن ابلاغ سفارت ایران در کوالالامپور در خصوص پذیرش مسافران در این مسیر موارد زیر باستحضار میرسد .

1. دارندگان اقامت دائم PR

2. دارندگان روادید کاری Category 1

3. دارندگان روادید Talent (RP-T)

4. همسر و فرزندان اتباع مالزیایی

5. همسر و فرزندان موارد 2 و 3 که روادید وابسته ( Dependence Pass ) دارند. (در صورت منقضی شدن اعتبار مدارک افراد مذکور، جهت پذیرش اخذ مجوز ورود الزامی است)

6. ارائه تست PCR منفی ( اعتبار 72 ساعت) در کانتر پذیرش الزامی می باشد.

7. تمامی مسافران باید دارای تائیدیه LOU جهت پذیرش باشند.

8. از تمامی مسافران در بدو ورود توسط وزرات بهداشت کشور مالزی با هزینه شخصی مسافر تست کووید-19 انجام خواهد شد.

9. تمامی مسافران با هزینه شخصی خود 14 روز قرنطینه اجباری خواهند داشت.

10. مسافران می بایست برنامه MySejahtera جهت ورود اطلاعات شخصی نصب نمایند.

تبعیت مسافر از رعایت قوانین از زمان پذیرش در فرودگاه امام تا ورود به کوالالامپور در خصوص کووید-19 الزامی می باشد.

برای راهنمابی مسافران دارای سایر انواع ویزا , آدرس ایمیل KPI@IMI.GOV.MY جهت ارسال مدارک مربوطه و اخذ تأییدیه از سوی سفارت اعلام شده است.

احتراما به استحضار می‌ر‌ساند پیرو بخشنامه جدید از تاریخ 7 سپتامبر 2020، دولت مالزی برای مسافران خارجی که از کشورهایی که بیش از 150،000 مورد COVID-19 را ثبت کرده اند محدودیت های ورود به مالزی را اعمال می کند. لیست کشورها به شرح ذیر است:

1. ایالات متحده آمریکا

2. برزیل

3. هند

4. روسیه

5. پرو

6. کلمبیا

7. آفریقای جنوبی

8. مکزیک

9. اسپانیا

10. آرژانتین

11. شیلی

12. ایران

13. انگلستان

14. بنگلادش

15. عربستان سعودی

16. پاکستان

17. فرانسه

18. ترکیه

19. ایتالیا

20. آلمان

21. عراق

22. فیلیپین

23. اندونزی

محدودیت های ورود شامل مسافرانی است که شهروند یا افراد مقیم کشورهای ذکر شده در بالا هستند، و در آن کشورها اقامت دارند یا از آن سفر می کنند. لیست کشورهای ذکر شده برای محدودیت موقتی است و به طور منظم بررسی خواهد شد.

این تصمیم بخشی از تلاش مداوم دولت مالزی برای مهار شیوع COVID-19 و با توجه به افزایش تعداد موارد وارداتی COVID-19 از نقاط ورودی به مالزی در میان مسافران از این کشورها تنظیم شده است.

لیست ویزا های مشمول ممنوعیت

محدودیت های ورود شامل مسافرینی است که از مالزی مجوزها و ویزا های ورودی زیر را دارند، که شامل دارندگان ویزاهای زیر میباشد:

 1. Permanent Residents (PR);
 2. Malaysia My Second Home Program (MM2H) pass holders;

iii. Employment pass Category I, II and III

 1. Residence Pass-Talent (RPT)
 2. Professional Visit pass
 3. Dependent pass

vii. Resident pass holders

viii. Spouse/Child of Malaysians with long-term social visit pass

 1. Student pass holders
 2. Temporary Employment pass holders.

معافیت‌ها

معافیت برای برخی از مسافران با شرایط ذیل در نظر گرفته شده است:

1. دیپلمات ها و افراد تحت تکفل آنها که تحت شرایطی مشمول معافیت هستند. برای دیپلمات ها یا کارمندان سفارت که گذرنامه های لازم مانند ویزای ورود اولین بار به مالزی را ندارند و ساکنان سایر کشورها که دارای گذرنامه سازمان ملل (سازمان ملل) / سازمان بهداشت جهانی (WHO) / برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) هستند. لازم است قبل ازسفر از طریق وزارت امور خارجه و مدیرکل اداره مهاجرت مالزی تأییدیه دریافت نمایند .

2. اعضای خدمه کشتی

3. اعضای خدمه پرواز برای پروازهای تجاری و خصوصی

4. خدمه و کارگران حرفه ای در صنعت نفت و گاز

جدا از معافیت های موارد بالا مدیر کل اداره مهاجرت مالزی ممکن است در موارد اضطراری و دلسوزانه درخواست تجدید نظر در مورد معافیت را به صورت موردی برای ورود به مالزی در نظر بگیرد.

ساز و کار اجرایی محدودیت ها

سازوکار اجرای محدودیت های ورود در کلیه نقاط ورودی مالزی به شرح زیر است :

 • بازرسی از اسناد سفراز جمله محل صدور، مهر عزیمت روی گذرنامه و بلیط پرواز؛ از ورود مسافرانی که اسناد سفر/ ویزای بلند مدت از کشورهای ذکر شده در بالا دارند و یا مقیم کشورهای ذکر شده هستند، جلوگیری می شود. مسافرانی که از ورود به مالزی منع شده اند، برای بازگشت به ایرلاین های مربوطه هدایت می شوند.
 • این محدودیت های ورود شامل مسافرانی که برای عزیمت به کشور دیگری در مالزی در حال ترانزیت هستند نخواهد بود به شرط آنکه مسافران ترانزیت از ترمینال عزیمت و بازرسی اداره مهاجرت عبور نکنند.
 • شهروندان مالزی از این حکم مستثنی هستند. شهروندان مالزیایی که مایل به بازگشت به مالزی هستند، از جمله از کشورهای ذکر شده در بالا، می توانند به مالزی سفر کنند به شرط داشتن یک تاییدیه سفرکه توسط سفارت مالزی در آن کشور صادر شده و یک نامه تعهد برای پرداخت هزینه های قرنطینه پس از ورود به مالزی
 • همچنین به همه مالزیایی ها یادآوری می شود که قبل از ورود به مالزی ، برنامه آنلاین MySejahtera را بارگیری، ثبت نام و فعال کنند.

شرایط پذیرش مسافر در مسیر کشور مالزی

 • تمامی مسافرین مسمول ممنوعیت، می‌بایست از اداره مهاجرت مالزی فرم تاییدیه سفر را دریافت نموده و جهت پذیرش در فرودگاه به همراه خود داشته باشند.
 • نصب برنامه My Sejahtera روی تلفن همراه مسافرین
 • به همراه داشتن تست پاسخ منفی تست کرونا (PCR)
 • لازم به ذکر است مسافرین با ارائه پاسخ منفی تست کرونا به مدت 7 روز قرنطینه اجباری می‌شوند.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر عراق

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که انجام تست کرونا (PCR) توسط مسافران در مسیر بغداد به تهران الزامی بوده و جهت انجام آزمایش می‌بایست به آزمایشگاه های رازی و مدینه الطب مراجعه نمایند.
اطلاعیه: کودکان زیر ده سال از انجام تست کرونا جهت پذیرش در پروازهای مسیر کشور عراق معاف هستند.

با توجه به برقراری مجدد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به کشور عراق (فرودگاه های بین المللی بغداد، نجف اشرف، بصره، اربیل و سلیمانیه) شرایـط الـزامی پذیرش مسـافر در این پروازها را به اطلاع می‌رسد.

ایران – عراق

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 10 سال که حداکثر 48 ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های مورد تأئید وزارت بهداشت ایران و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه های ایران شامل امام خمینی (ره) – مشهد.

2. کلیه مسافران عراق به ایران که دارای پروانه اقامت، بازرگانی، کار، تحصیلی و معالجه به استثناء گردشگر و زائر میباشند، مجاز به پرواز می باشند.

نکته: مسافران ایرانی که قصد سفر به فرودگاه های اربیل و سلیمانیه را دارند، حتماً باید کارت اقامت معتبر اقلیم کردستان عراق را داشته باشند و بازرگانان و نیروهای فنی و مهندسی جهت فعالیت کاری در اقلیم کردستان و بازرگانان و فعالان اقتصادی، باید مجوز های لازم را از دفتر اقلیم کردستان عراق در تهران دریافت نمایند.

3. کلیه مسافرین به هنگام ورود به فرودگاه های بین المللی درعراق به صورت کلینیکی و با دوربین حرارتی مورد ارزیابی سلامت قرار می گیرند.

4. درصورت مشکوک بودن وضعیت سلامت مسافران، ایشان درمکانی واقع در فرودگاه های بین المللی عراق قرنطینه می گردند که کلیه هزینه ها به عهده مسافرین خواهد بود.

عراق – ایران

1. الزام انجام تست کرونا (PCR) برای تمامی مسافرین بالای 10 سال که حداکثر 96 ساعت قبل از زمان پرواز در یکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های مورد تأئید وزارت بهداشت کشورعراق و اقلیم کردستان عراق انجام شده باشد و ارائه جواب منفی تست به مسئول کانتردر فرودگاه های عراق شامل : بغداد، نجف، بصره، اربیل و سلیمانیه.

2. کلیه مسافرین غیر ایرانی و غیر ترانزیت که مقصد نهایی ایشان تهران می باشد می بایست دارای اقامت ایران، روادید تحصیلی، روادید با حق کار، روادید درمان و یا روادید سرمایه گذاری (به استثناء گردشگر و زائر) باشند.

3. فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

* مجدداً تأکید می گردد که گردشگران و زائران از ایران به عراق و عراق به ایران، مجاز به پرواز نمی باشند..

* استفاده از ماسک در کلیه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان الزامی میباشد.

* وجود هرگونه مغایرت و عدم رعایت مفاد این بخشنامه موجب ممانعت از انجام پرواز و عدم استرداد وجه بلیت خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده بلیت و مسافر است.

با توجه به برقراری پرواز مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر بصره-تهران در روز یکشنبه 99/06/02 (23.2020.AUG) شرایط پذیرش مسافر در این پرواز به اطلاع می‌رسد:

1- انجام تست کرونا (PCR) برای کلیه مسافران و به همراه داشتن اصل گواهی تست منفی آن که حداکثر 96 ساعت قبل از ساعت پرواز صادر شده باشد و ارایه آن به مسئول پذیرش در فرودگاه الزامی می باشد. مسافران محترم این پرواز(ترانزیت یا مقصد تهران) باید به آزمایشگاه های زیر جهت انجام PCR مراجعه نمایند .

 • Central Public Health Laboratory – Baghdad
 • Yarmouk Hospital – Baghdad
 • Private Nursing Home Hospital Laboratory – Baghdad
 • Maysan Maternity Hospital – Al Amarah
 • Maysan Specialist Laboratory – Al Amarah
 • Health Department Daises Division – Al Samawah

2- مسافران غیر ترانزیت ( چینی )، که بلیت برای تهران خریداری می کنند، باید پروانه اقامت ایران، روادید تحصیلی، روادید ورود چند بار، روادید با حق کار، روادید درمان، روادید سرمایه گذاری را داشته باشند. در غیر این صورت امکان پرواز آنها میسر نمی باشد و در صورت خرید بلیت از پرواز آنها جلوگیری می شود.

3- روادید زیارتی و گردشگری قابل قبول نمی باشد.

4- فرم های خود اظهاری و فرم تعهد باید توسط مسافران تکمیل شود.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر چین

شرایط الزامی پذیرش مسافر در پرواز مسیر کشور چین به شرح زیر است

به استحضار می رساند که از این پس مسافرین غیرچینی می‌بایست جهت دریافت فرم تأئید سلامت «Health Declaration Form» به این وبسایت اینترنتی مراجعه نموده، نسبت به تکمیل فرم مذکور و ارسال آن به سفارت چین در تهران جهت اخذ تأئیدیه QR Code اقدام نمایند. لذا روش قبلی که در آن مسافران غیر چینی بصورت حضوری به سفارت مراجعه می نمودند لغو شده است.

بخشنامه هواپیمایی ماهان در خصوص پذیرش مسافر در مسیر کشور چین (99/11/26)

از تاریخ 23 فوریه 2021 تنها مسافرینی امکان دریافت کد سلامت از سفرات جین را خواهند داشت که تابعیت ایران یا ویزای اقامت یا ویزای تجاری ایران را داشته باشند.

همچنین در صورت داشتن ملیت غیرایرانی برای دریافت کد سلامت، علاوه بر نتیجه جواب منفی تست کرونا (PCR) و تست‌های آنتی‌بادی سرمی کووید 10 (IgG، IgM) الزامی است بلیط مسافر و تصویر ویزا را در کانال Wechat سفارت چین در تهران ارسال نمایند.

تاکید می‌شود پس از دریافت کد سلامت، مسافر برای سفر به کشور چین واجد شرایط است و مسافرین با سایر شرایط از تاریخ 23 فوریه تا اطلاع ثانوی مجاز به کشور چین نخواهند بود.

 برای دیدن تصویر اصلی بخشنامه اینجا کلیک کنید.

شرایط جدید پذیرش مسافر در مسیر گوانگجو

با توجه به مقررات جدید ابلاغی کشور چین شرایط پذیرش مسافر در مسیر گوانگجو را به استحضار می‌رساند:
1- مسافرین ایرانی و غیر ایرانی در ایران انجام تست های PCR و آنتی بادی IgM را 48 ساعت قبل از پرواز انجام دهند و با نتیجه منفی نسبت به اخد کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت جمهوری خلق چین در تهران به شرح ذیل اقدام نمایند.
– مسافرین با ملیت چینی، تصویر تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی را از طریق برنامه WeChat Health Code به سفارت و کنسولگری چین ارسال نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید کد سبز سلامت ( Green Health Code ) با معرفه HS اختصاص داده شود و مسافر چینی در فرودگاه این کد به رنگ سبز را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نماید، در صورت ارائه با رنگ خاکستری ، نشاندهنده انقضاء کد می باشد و اعتباری ندارد.
– مسافرین ایرانی و دیگر ملیت ها، باید یک روز قبل از پرواز به سفارت چین و کنسولگری چین مراجعه نمایند و به هنگام اخذ ویزا فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) را تکمیل و به همراه تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید، فرم مذکور امضاء و ممهور می گردد که مسافر در فرودگاه این فرم تأئید شده را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نماید.
– مسافرین دارندگان ویزای معتبر که توسط سفارت و کنسولگری چین بعد از تاریخ 28 مارس 2020 صادر شده است و یا معافیت از ویزا می باشند نیز یک روز قبل از پروار برای تکمیل فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) به سفارت چین و کنسولگری چین مراجعه نمایند و فرم اظهارنامه سلامت ( Health Declaration Code ) را تکمیل و به همراه تست های PCR و آنتی بادی IgM با نتیجه منفی ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تأئید، فرم مذکور امضاء و ممهور می گردد که مسافر در فرودگاه این فرم تأئید شده را به مسئول کانتر پذیرش ارائه نماید.
2- مسافرین ترانزیت که از کشورهای همجوار جمهوری اسلامی ایران جهت پرواز با هواپیمائی ماهان به چین – گوانگجو به تهران عزیمت می نمایند ، علاوه بر انجام تست PCR و آنتی بادی IgM که 48 ساعت قبل از پرواز در کشور متبوع انجام داده اند و کدهای سبز سلامت و یا تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت را از سفارت و کنسولگری چین در آن کشور دریافت نموده اند مجدداً و الزاماً باید تست آزمایش های PCR و آنتی بادی IgM را در آزمایشگاه های پارس و ونک در تهران در مدت زمان 48 ساعت قبل از پرواز چین – گوانگجو از تهران انجام دهند و با نتیجه منفی نسبت به اخذ کد سلامت و تأئیدیه فرم اظهارنامه سلامت از سفارت و کنسولگری چین در تهران اقدام نمایند. تأکید می گردد ، مسافرین ترانزیت 2 بار تست برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgMانجام می دهند که بار اوّل در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد و 2 بار تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دریافت می نمایند که یک بار در کشور متبوع و بار دوّم در تهران می باشد.
3- مسافرانی که قصد پرواز از تهران به چین از طریق کشور ثالث به عنوان مسافر ترانزیت را دارند را نیز 2 بار تست برای انجام آزمایش های PCR و آنتی بادی IgMانجام می دهند که بار اوّل در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد و 2 بار تأئیدیه از سفارت و کنسولگری چین دریافت می نمایند که یک بار در تهران و بار دوّم در کشور ثالث می باشد.
4- مسافران ترانزیت باید مقررات بهداشتی مربوط به ایران و کشور ثالث را نیز رعایت نمایند.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر لبنان

قابل توجه مسافران محترم هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – بیروت – تهران

با توجه به بازگشایی پروازهای مسافری هواپیمایی ماهان در مسیر تهران – بیروت – تهران از روز پنجشنبه مورخ 02 مرداد 1399 (23JUL2020)، شرایط پذیرش مسافر در این پرواز را به این شرح است:

انجام تست PCR کرونا برای کلیه مسافران الزامی است و تأکید می گردد گواهی مربوطه صرفاً از مراکز معرفی شده گردد:

در زمان ورود به کشور لبنان، نباید از زمان صدور گواهی تست PCR بیش از 72 ساعت گذشته باشد و یک کپی از آن نیز باید در فرودگاه امام تحویل مسئول کانتر گردد.

 1. تکمیل فرم سلامت مورد تأیید وزارت بهداشت لبنان در پرواز تهران – بیروت درج شده در سایت https://arcg.is​ و ارایه آن در فرودگاه
 2. در فرودگاه بین المللی رفیق حریری تست PCR با أخذ مبلغ 50 دلار از مسافران پرواز تهران – بیروت به استثنای کودکان زیر12 سال ، انجام می پذیرد ( مسافر به هنگام خرید بلیط به یوتاب گشت و Skygift تحویل دهد ).
 3. نتیجه تست PCR پس از 24 ساعت از زمان ورود مسافر به لبنان (بیروت) ارائه می گردد که در این مدت مسافر باید در محل اقامت خود به صورت قرنطینه حضور داشته باشد .
 4. تکمیل فرم خود اظهاری توسط مسافران که در پرواز ارایه می گردد.
 5. مسافران بیروت به تهران حتماً باید تست PCR که به تأئید وزارت بهداشت لبنان رسیده باشد را انجام دهند و اصل گواهی را را نزد خود نگهداری کنند و یک کپی به سرمهماندار تحویل نمایند.
 6. مسافرین بیروت به تهران صرفاً باید دارای یکی از روادیدهای زیر باشند:

روادید اقامت، روادید کار، روادید درمانی، روادید تحصیلی، روادید چند بار ورود و یا روادید سرمایه گذاری

بخشنامه جدید در مورد پذیرش مسافر در مسیر بیروت

کلیه مسافرین محترم بعد از خرید بلیط با توجه به شرایط ذکرشده در بخشنامه قبلی، نسبت به رزرو هتل‌های معتبر معرفی‌شده در این فایل به منظور قرنطینه به مدت 48 ساعت از زمان ورود مسافر به فرودگاه بیروت اقدام نموده و در فرودگاه به جهت جلوگیری از عدم پذیرش، فرم رزرو هتل خود را به مراجع ذی‌ربط ارائه نمایند.

همچنین یادآوری می‌شود، در فردگاه بیرون، هتل مربوطه، وسیله ایاب و ذهاب را به فرودگاه جهت انتقال مسافر به هتل اعزام نموده و مسافر هزینه هتل و تسویه حساب را شخصا باید پرداخت نماید.

شرایط جدید پذیرش مسافر در مسیر کشور لبنان

 1. کلیه مسافران بالای 12 سال به بالا در مسیر لبنان (بیروت) الزامی است از طریق این سایت فرم مربوط به کووید-19 را که جزئیات آن در سایت مذکور ارائه شده است را تکمیل نموده و تاییدیه (Approval) آن را دریافت و هنگام مراجعه به فرودگاه تاییدیه فرم تکمیلی را به کانتر پذیرش ارائه نمایند. در غیر این صورت از پذیرش مسافر خودداری می‌گردد.
 2. کلیه مسافران 12 سال به بالا الزامی است از طریق این سایت فرم خوداظهاری سلامت را قبل از پذیرش (Boarding) تکمیل نمایند.
 3. مسافران ورودی به فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری باید اپلیکیشن covidlebtrack را بر روی تلفن همراه خود نصب کنند و به نماینده وزارت بهداشت لبنان نشان دهند.
 4. مسافران ورودی به بیروت می‌بایست آدرس محل سکونت خود را جهت قرنطینه به مدت 72 ساعت پس از ورود خود اعلام و مقررات قرنطینه را رعایت نمایند تا از هرگونه اقدام قانونی جلوگیری شود.
 5. رزرو هتل به منظور قرنطینه به نحوی که در بخشنامه قبلی الزامی بوده مورد نیاز نمی‌باشد.
 6. سایر موارد مندرج در اطلاعیه قبلی نظیر انجام تست PCR در فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت با هزینه 50 دلار و غیره معتبر است و باید رعایت شود.

بخشنامه هواپیمایی ماهان برای مسیر روسیه

مسافران واجد شرایط سفر به روسیه (مسکو) تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل است:

 • افراد دارای گذرنامه روسیه
 • افراد دارای اقامت معتبر روسیه
 • افرادی که همسرشان گذرنامه روسی دارد (با ارائه سند رسمی ازدواج)
 • افراد دارای گذرنامه دیپلماتیک یا گذرنامه خدمت

همچنین رعایت موارد ذیل برای ورود به فرودگاه «ونوکووا» مسکو الزامی است

 1. به همراه داشتن گواهی منفی تست کرونا (PCR) به زبان انگلیسی که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد برای تمام مسافران پرواز الزامی است (در صورت صدور نتیجه تست PCR به زبان فارسی بایستی به زبان روسی ترجمه و به تایید کنسولگری روسیه در ایران برسد)
 2. فرم بهداشت و سلامت که در پرواز به مسافران تحویل می‌گردد باید در مدت زمان پرواز قبل از ورود به مسکو تکمیل و پس از عبور مسافران از گیت گذرنامه فرودگاه «ونوکووا» مسکو به همراه نتیجه تست PCR به ماموران قرنطینه وزارت بهداشت روسیه تحویل داده شود.
 3. همچنین تاکید می‌گردد که تست PCR از آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی ماهان صادر شود.

واجدین شرایط سفر از مسکو به تهران به شرح ذیل است

بر اساس مقررات جدید کشور روسیه از این تاریخ ورود مسافرین با تابعیت کشور روسیه به ایران بلامانع بوده و جهت صدور بلیت نیازی به اخذ مجوز کتبی دولت روسیه نیست.

اتباع سایر کشورهای جهان که بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ورودشان به ایران منع نشده باشد. پذیرش مسافران پرواز مسکو به تهران در فرودگاه «ونوکووا» مسکو منوط به ارائه پاسخ منفی تست PCR به زبان انگلیسی که حداکثر 72 ساعت پیش از زمان پرواز صادر شده باشد. (در صورت پایان زمان اعتبار تست، امکان پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت)

 انجام و ارائه تست PCR جدید ظرف ۷۲ ساعت از زمان پرواز برگشت در مسیر ورودی به کشور ایران الزامی است.

شرایط پذیرش مسافر در مسیر تایلند

مرحله اول: پیش تأیید ویزا
1/1- برای ثبت نام و بارگذاری مدارک ویزای معتبر تایلند به این وب سایت مراجعه نمایید.
1/2- پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری 6 رقمی جهت بررسی وضعیت ثبت نام و دانلود فرم COE (گواهی ورود به کشور تایلند) برای شما ارسال میگردد.مرحله دوم: صدور گواهی ورود (COE)
2/1- پس از اتمام مراحل فوق، متقاضیان باید بلیت هواپیمای خود را خریداری نموده و هتل محل اقامت خود را از لیست هتل های ASQ/ ALQ برای مدت 15 روز از زمان ورود به کشور تایلند رزرو نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هتل های ASQ/ ALQ به این وب سایت مراجعه نمایید.2/2- ظرف مدت 15 روز پس از مراحل پیش تایید ویزا، به این وب سایت مراجعه نمایید.
با استفاده از کد 6 رقمی در بخش”تأیید سفر” در وبسایت فوق نسبت به ارائه جزئیات پرواز، بارگذاری بلیط هواپیما، تأیید رزرو ASQ/ ALQ و بیمه پزشکی با حداقل پوشش 100،000 دلار اقدام نمایید.2/3 – گواهی ورود (COE) تنها در صورتی صادر می گردد که کلیه اطلاعات مورد نیاز ارسال گردد. (برای بررسی وضعیت درخواست خود می توانید به بخش “بررسی نتیجه” در این وب سایت مراجعه نمایید. گواهی ورود (COE) از همین وب سایت قابل دریافت میباشد.)(3) مرحله سوم: مراحل سفر
ارائه مدارک ذیل به مسئول کانتردر فرودگاه الزامی است؛
1. گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از زمان ورود به کشور تایلند
2. ویزای معتبر با اعتبار 90 روز و مجوز اقامت 60 روز ، صادر شده از سفارت تایلند
3. گواهی ورود (COE)
4. کپی از مدرک Fit to Fly Health
 • جهت پذیرش مسافرین غیرتایلندی ارائه گواهی Fit to fly health الزامی نیست.

5. جواب منفی تست Covid-19 با روش RT-PCR که نتیجه تست حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاه‌های ذیل که تایید شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و واحد پزشکی هواپیمائی ماهان است، صادر شده؛
• آزمایشگاه ونک (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)

• آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان رسالت (تهران)
• آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)
• آزمایشگاه آرمین (تهران)
• آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران (جهت دیپلمات ها و مامورین دولتی) (تهران)
• آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد (کرج)
• آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
• آزمایشگاه نیکان (مشهد)
• آزمایشگاه دکتر اکبرزاده (مشهد)
• آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد (مشهد)
• آزمایشگاه راز (شیراز)
• آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان (اراک)
• آزمایشگاه آریا (اهواز)
• آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس (رشت)
• آزمایشگاه فرزان (همدان)
• آزمایشگاه فجر (ساری)
• آزمایشگاه سلام (تبریز)6. کپی رزرو 15 شب اقامت در یکی از هتل های از ASQ/ ALQ
7. بیمه نامه پزشکی با حداقل پوشش 100،000 دلار ( شامل درمان Covid-19 )
8. فرم T.8 (فرم اعلامیه سلامت تایلند)، که می توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.

شرایط پذیرش مسافر در مسیر پاکستان

با توجه به برقراری پرواز شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران- لاهور در روزهای سه‌شنبه و از تاریخ 27 آبان 1399 برابر با 17 نوامبر 2020 به شرح ذیل، آخرین به‌روزرسانی شرایط الزامی پذیرش مسافر در این پرواز را به استحضار می‌رساند:

 1. استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر خصوصا داخل هواپیما و حین پرواز
 2. همراه داشتن جواب منفی تست کرونا PCR از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که قبلا معرفی شده‌اند (حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز)
 3. مسافرین باید قبل از پذیرش در فرودگاه مبدا (ایران) برنامه pass track را از طریق Google Play Store/ Apple Store بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و مشخصات شخصی خود را وارد نمایند.
 4. مسافرینی که تلفن Android/Apple phone ندارند، می‌بایست مشخصات خود را از طریق این وب‌سایت وارد کنند.
 5. مسافرین باید تصویر PCR معتبر خود را در برنامه pass track بارگذاری نمایند.
 6. مسافرین زیر 12 سال، مسافرین ناتوان و مقامات ارشد بین‌المللی نیاز به PCR و نصب برنامه‌های فوق‌الذکر جهت وارد نمودن مشخصات ندارند و صرفا می‌بایست فرم سلامت را قبل از سوار شدن به هواپیما و در زمان پذیرش در فرودگاه تکمیل نمایند.
 7.  کلیه مسافرین می‌بایست فرم سلامت را قبل از سوار شدن به هواپیما تکمیل نموده و به مبادی ذیربط ارائه کنند.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ماهان

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی ماهان جهت انجام تست کووید 19 در تمام مسیرهای بین‌المللی به استثنا پروازهای مسیر چین
 1. آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد (کرج)*
 2. آزمایشگاه رازی (کرج)*
 3. آزمایشگاه جهان (کرج)*
 4. آزمایشگاه پارک (اصفهان)*
 5. آزمایشگاه تشخیص پزشکی ملل (اصفهان)*
 6. آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر (اصفهان)*
 7. آزمایشگاه نیکان (مشهد)*
 8. آزمایشگاه دکتر اکبرزاده (مشهد)*
 9. آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد (مشهد)*
 10. آزمایشگاه راز (شیراز)
 11. آزمایشگاه آنالیز (شیراز)
 12. آزمایشگاه پاتوبیولوژی اکسیژن (شیراز)*
 13. آزمایشگاه بوعلی (قم)*
 14. آزمایشگاه آریا (اهواز)*
 15. آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس (رشت)*
 16. آزمایشگاه فرزان (همدان)*
 17. آزمایشگاه فجر (ساری)*
 18. آزمایشگاه دنا (تهران)*
 19. آزمایشگاه پارس طب (تهران)*
 20. آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)*
 21. بیمارستان عرفان سعادت آباد (تهران)*
 22. آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)*
 23. آزمایشگاه تهران لب (تهران)*
 24. آزمایشگاه کیوان (تهران)*
 25. آزمایشگاه آرمین (تهران)*
 26. آزمایشگاه بیمارستان رسالت (تهران)*
 27. آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران (جهت دیپلمات ها و مامورین دولتی) (تهران)
 28. آزمایشگاه بیمارستان دی (تهران)
 29. آزمایشگاه درمانگاه یاس – نازی‌آباد (تهران)
 30. آزمایشگاه قلی زاده-اسفندی (ورامین)*
 31. آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک آینده (ورامین)*
 32. آزمایشگاه پاتوبیولوژی امروز (شهر ری)
 33. آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی بهسان (اراک)*
 34. آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانشمند (اراک)*
 35. آزمایشگاه دکتر دبیری (کرمان)*
 36. آزمایشگاه هراز (آمل)
 37. آزمایشگاه دکتر حکیمی (آمل)
 38. آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آوین (ژنتیک امام علی) (یزد)*
 • آزمایشگاه‌های ستاره‌دار قابلیت صدور نتایج به شکل بارکددار (QR Code) برای مسافرین کشور امارات را دارند.

آزمایشگاه‌ها مورد تایید جهت انجام تست کرونا (PCR) و آنتی‌بادی سرمی کووید19 (IgM, IgG) برای پروازهای مسیر کشور چین

 1. بیمارستان پارس- تهران
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.