محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ترکیش

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند. برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ترکیش را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم. خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اخیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ترکیش مداوم به‌روز خواهد شد.

بخش اول؛ اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ترکیش – سفر به مقصد ایران

كليه مسافرین بالای ۱۲ سال جهت ورود به ایران ملزم به ارائه تائيديه دوز دوم واکسن کرونا که از آخرین نوبت آن ۱۴ روز گذشته  یا ارائه تست PCR منفی به زبان انگلیسی در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز می باشند.

 

 

فرم اعلامیه و فرم تعهد

کلیه مسافرانی که به ایران وارد می‌شوند باید قبل از سوار شدن فرم خود اظهاری  را در فرودگاه مبدا تکمیل کنند و آن را به نماینده شرکت هواپیمایی تحویل دهند. مسافر با تکمیل این فرم متعهد می‌شود که در صورت لزوم، در معرض غربالگری یا آزمایش مجدد Covid-19 در فرودگاه مقصد، قرنطینه خانگی و پرداخت هزینه های مربوطه گردد.

غربالگری پس از ورود

تمام مسافرانی که وارد ایران می‌شوند بدون در نظرگرفتن نوع گواهی سلامت، هنگام ورود غربالگری می‌شوند. افراد علامت‌دار تحت آزمایش  RT-PCR قرار می‌گیرند و باید در مکان‌هایی که توسط وزارت بهداشت ارائه می‌شود قرنطینه شوند یا (در صورتی که فرد ایرانی‌تبار باشد) تعهد کتبی برای قرنطینه خانگی را تا زمان نتیجه آزمایش انجام دهند.

 

بخش دوم؛ اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ترکیش – سفر به سایر کشورها

در ادامه به بخشنامه‌های ترکیش برای سفر به مقاصد کشورهای دیگر نگاهی داریم.

مسافرین باید هنگام ورود به فرودگاه از همراه داشتن کارت واکسیناسیون فیزیکی به همراه QR کد خود اطمینان حاصل نمایند یا قبل از مراجعه به فرودگاه نسبت به ذخیره سازی نسخه دیجیتال آن در گوشی خود اقدام کنند.

 

 استرالیا 

جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک  یاتا مراجعه نمایید.

 

ترکیه

کلیه محدودیت های مرتبط با همه گیری کووید 19 جهت سفر به کشور ترکیه برای مسافران ایرانی لغو گردیده و مسافران ایرانی می توانند با مجوزهای معتبر مانند گذشته به این کشور سفر نمایند. (الزامی به انجام تست و ارائه کارت واکسن وجود ندارد)

 

 کانادا

بخشنامه هواپیمایی ترکیش در خصوص سفر به کانادا (17 فروردین 1401 )

 • از تاریخ یکم آوریل 2022 مسافران واکسینه شده 5 ساله و بالاتر از انجام تست PCR قبل از ورود معاف خواهند بود. در غیر این صورت، همه مسافران (5 ساله و بالاتر) باید بین 10 تا 180 روز قبل از پرواز به کانادا، تست PCR/Antigenمنفی یا تست PCR مثبت (فقط نتیجه آزمایش مثبت مولکولی پذیرفته می شود) ارائه دهند. آزمایش و واکسن های پذیرفته شده همانند قبل خواهند بود.همه مسافران همچنان ملزم به ارائه اطلاعات ضروری خود در برنامه ArriveCAN (برنامه تلفن همراه یا وب سایت رایگان) قبل از ورود به کانادا خواهند بود.برای اطلاعات جامع تر می توانید به این سایت  مراجعه نمایید.

ضرورت تکمیل فرم‌های آنلاین و دریافت کد رفرنس برای مسیرهای کانادا و بریتانیا

با توجه به اینکه تکمیل فرم آنلاین از طریق وب‌سایت و یا اپلیکیشن ArriveCAN و دریافت کد رفرنس برای مسافرین مسیر کانادا و تکمیل فرم Online Locator Form و دریافت کد رفرنس برای مسافرین مسیر بریتانیا (UK) الزامی است، به استحضار می‌رساند ارائه کد رفرنس مربوطه در زمان Check-in برای مسافرین مسیرهای مذکور الزامی بوده و بدیهی است که بدون ارائه کد رفرنس مذکور از پذیرش مسافرین ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

 

بخش سوم؛ آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

42 دیدگاه
 1. نادر جاویدپور می‌گوید

  باسلام و احترام
  در مورد شرایط کرونا و تست آن پرسیدم که پاسخگویی CRM شما اصلا قابل قبول نبود. یعنی خودشان هم نه اطلاع دارند و پیگیری دانستن هستند
  سوال این بود که کسی که از امریکا بیایید و استانبول میخواهد با ترکیش ایر به ایران بیایید آیا PCR امریکا همه مورد تایید است .ایشان هم اطلاعی نداشتند و صرفا با تکرار جمله”هر جا که مورد تایید وزارت بهداشت باشد” پاسخ میداند..زمان رفتن هم در شهریور گذشته اصلا پاسخگوی بحث تایید Qatar airways نبودند و خودمان کانتر جواب را فهمیدیم. متاسفانه راهنمایی های ارایه شده از سوی شما بیشتر رفع تکلیف و کاملا غیر واقعیست
  باتشکر

 2. سعید می‌گوید

  با سلام ایا برای سفر به المان که در استانبول ترانزیت میشیم و پرواز ترکیش ایا تست pcrلازمه؟ممنون

 3. سعید می‌گوید

  سلام عزیز میخواستم بدونم برای پرواز ترکیش ایرلاین تست پی سی ار الزامیه یا همین سه دوز واکسنی ک زدیم حله؟ممنون میشم جواب بدین چون تا چند روز دیگه پروازمه مچکرم از سایت خوبتون

 4. فتیحه جمشیدی می‌گوید

  سلام وقت بخیر ، من ۲ خرداد بلیط دارم به ترکیه و از استانبول ترانزیت میشم به امستردادم ، پروازم با ترکیش هست و سه دور سینوفارم زذم و کارت دارم .
  آیا تست pcr هم لازمه همراهم داشته باشم؟ ممنونم از راهمناییتون

 5. حمید می‌گوید

  با احترام برای پرواز به لندن از طریق تهران به استانبول ترانزیت و پرواز به لندن داشتن pcr الزامیست یا خیر؟

 6. حمید می‌گوید

  با سلام پرواز مونیخ استانبول مشهد با کارت واکسن از پی سی آر معاف هست یا خیر

 7. پرستو می‌گوید

  با سلام و احترام
  در تاریخ 12 اردیبهشت (2 مه) با هواپیمایی ترکیش از تهران به ژنو پرواز دارم. فقط داشتن کارت واکسن (سه دز) کافیست یا باید تست بدم؟

 8. مهین می‌گوید

  با سلام به ایران پرواز دارم با آنا دولی جت در تاریخ ۲۷ فروردین آیا نیاز به تست پی آر سی هست .
  سه دوز واکسن رو زدم
  متشکرم

 9. حنیف می‌گوید

  سلام خسته نباشید ی سوال داشتم مخاستم بپرسم ک من ۱۴ اردیبهشت ب ترکیه سفر دارم و سه دوز واکسن استرازنکا دریافت کردم آیا نیازی ب تست پی سی ار منفی است یا نه؟

  1. پروین می‌گوید

   نخیر لازم نیست ما ۲۰ فروردین با ارائه گواهی دو دوز واکسن آسترا وارد ترکیه شدیم و تست لازم نبود.با پرواز ترکیش.

 10. فرجی می‌گوید

  با سلام
  بلیط من از مکزیک به ایران هست،و ۸ ساعت هم ترانزیت در استانبول دارم،برای ترکیش ایر با توجه به ترانزیت باید چند ساعت قبل تست داشته باشم؟