محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی سلام ایر

به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی سلام ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر همه مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی سلام ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

 

بخشنامه هواپیمایی سلام ایر در مورد شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران (99/12/17)

کلیه مسافران بدون در نظر گرفتن نوع پاسپورت (دیپلمات، خدمت و…) بالای 8 سال ملزم به داشتن جواب منفی تست PCR با اعتبار حداکثر 96 ساعت هستند.

← برای مشاهده اصل بخشنامه، اینجا کلیک کنید.

پ.ن: لازم به ذکر است در خصوص بخشنامه ضمیمه شده، لیست کشورهایی که ورود از آن ها به ایران ممنوع می باشد بروزرسانی شده است که لیست این کشورها را در این لینک می توانید مشاهده فرمایید.

 

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی سلام ایر – پرواز خارجی از مبدا ایران

در ادامه بخشنامه‌های هواپیمایی سلام ایر درباره خروج از ایران با تاریخ هر اطلاعیه را مشاهده خواهید کرد.

محدودیت جدید ورود به عمان(بروزرسانی 22شهریور 1400)

طبق اعلامیه سازمان هواپیمایی کشور عمان، تمامی مسافران پروازهای ورودی به فرودگاه مسقط ملزم به ثبت و بارگذاری مدارک مسافرتی خود از قبیل نتیجه تست PCR، مدارک واکسیناسیون انجام شده همراه با  کد QR و رزرو هتل در سایت می باشند.

 

 

محدودیت جدید ورود به عمان(بروزرسانی 03 مهر  1400)

دستورالعمل های زیر برای کلیه مسافران ورودی تمام شرکت های فعال در عمان صادر شده است:

 1. کلیه شهروندان عمانی، افراد مقیم کشور عمان، دارندگان ویزای عمان و کسانی که برای سفر به عمان نیاز به ویزان ندارند و همچنین دریافت ویزا در هنگام ورود(فرودگاهی )، طبق شرایط قبل امکانپذیر می باشد.
 2. کلیه مسافران از جمله شهروندان عمانی(دارای کارت اقامت) در صورتی که دو نوبت واکسن دریافت نکرده اند ملزم به داشتن واچر هتل برای قرنطینه سازمانی به مدت یک هفته می باشند ، مسافرینی که قصد سفر با ویزای توریستی و فرودگاهی را دارند در صورت عدم دریافت دو نوبت واکسن از پرواز ایشان ممانعت به عمل  می آید.
 3. همه مسافرین ورودی به عمان باید گواهی دریافت دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت عمان به همراه کد QR را همراه داشته باشند مشروط به اینکه 14 روز از زمان دریافت دوز دوم گذشته باشد. وزارت بهداشت عمان نسبت به بروزرسانی لیست واکسن های مورد تایید این کشور اقدام می نماید.
  واکسن های مورد تایید کشور عمان به شرح زیر می باشد:
  Pfizer
  biontech
  covishield
  oxford
  covisheild astrazeneca
  sinopharm
  moderna
  sinovec
  sputnik
  johnson & johnson
 4. تمامی مسافرین ملزم به داشتن تست منفی PCR، با اعتبار کمتر از 72 ساعت می باشند، همچنین الزامی است تست PCR دارای کد اعتباری QR باشد.
 5. تمامی مسافرین در صورت نداشتن تست PCR منفی در هنگام ورود به عمان ملزم به گذراندن قرنطینه اجباری و استفاده از دستبند الکترونیکی هستند تا زمان دریافت نتیجه تست منفی آنها، در صورت نتیجه تست مثبت، مسافر ملزم به گذراندن 10 روز قرنطینه از تاریخ دریافت نتیجه مثبت آزمایش می باشد، مسافرینی که نتیجه تست آنها مثبت باشد در صورت ارائه مدرکی که نشان دهد از بیماری کووید بهبود یافته است و مدت قرنطینه خود را در کشوری که در آن به بیماری مبتلا گشته گذرانده است از قرنطینه معاف می باشند.( از پذیرش مسافرین بدون تست PCR جلوگیری خواهد شد)
 6. کلیه مسافرین باید قبل از سوار شدن به هواپیما در این لینک ثبت نام کرده و نسبت به بارگزاری گواهی واکسیناسیون و همچنین گواهی تست کرونا که هر دوی آنها حاوی کد اعتباری QR باشد اقدام نمایند، در صورتیکه مسافر قصد انجام تست را به هنگام ورود به عمان داشته باشد باید نسبت به پرداخت هزینه تست در فرودگاه عمان در همان لینک، قبل از سوار شدن به هواپیما اقدام نماید.
 7. افراد کمتر از 18 سال از ارائه تست PCR و گواهی واکسن معاف می باشند و همچنین مسافرینی که به دلیل بیماری شمال منع واکسیناسیون بر اساس گواهی رسمی پزشک می باشند از ارائه گواهی واکسن معاف می باشند.
 8. کلیه مسافرین ملزم به داشتن بیمه بین المللی که هزینه های درمانی مربوط به COVID-19 را به مدت یک ماه پوشش دهد می باشند، شهروندان عمانی از این بند معاف می باشند.
 9. کلیه شهروندان عمانی و خانواده آنها و غیر عمانی هایی که دارای اقامت معتبر هستند که مطابق با بند 3 این بخشنامه واکسینه نشده اند، مجاز به بازگشت به عمان و رعایت شرایط بهداشتی صادر شده قبل از 01 سپتامبر 2021 می باشند.
 10. دیپلمات ها از ثبت نام در سامانه و همچنین آزمایش PCR معاف می باشند.

مشاهده اصل بخشنامه

محدودیت جدید ورود به عمان(بروزرسانی 02 شهریور 1400)

بخشنامه هواپیمایی سلام ایر در خصوص بروز رسانی محدودیت ورود به کشور عمان به شرح ذیل اعلام می گردد:

 1. لیست کشورهایی که ورود از آنها به عمان ممنوع بوده است منقضی شد.
 2. کلیه شهروندان عمانی،افراد مقیم کشور عمان، دارندگان ویزای عمان و کسانی که برای سفر به عمان نیاز به ویزا ندارند و همچنین دریافت ویزا در هنگام ورود، طبق شرایط قبل امکان پذیر می باشد.
 3. همه مسافرین ورود به عمان می بایست گواهی دریافت دو دوز واکسن مورد تایید وزارت بهداشت عمان به همراه کد QR را همراه داشته باشند مشروط به اینکه 14 روز از زمان دریافت دوز دوم گذشته باشد. وزارت بهداشت عمان نسبت به بروزرسانی لیست واکسن های مورد تایید این کشور اقدام می کند.
 4. تمامی مسافرین در صورت داشتن تست PCR منفی،96 ساعت برای سفرهای بیش از 8 ساعت و 72 ساعت برای سفرهای کمتر از 8 ساعت از قرنطینه معاف می باشند، همچنین الزامی است تست PCR دارای کد اعتباری QR باشد.
 5. تمامی مسافرین در صورت نداشتن تست PCR منفی در هنگام ورود به عمان ملزم به گذراندن قرنطینه اجباری و استفاده از دستبند الکترونیکی هستند تا زمان دریافت نتیجه تست منفی آنها، در صورت نتیجه تست مثبت مسافر ملزم به گذراندن 10 روز قرنطینه از تاریخ دریافت نتیجه مثبت آزمایش می باشد. مسافرینی که نتیجه تست آنها مثبت می باشد درصورت ارائه مدرکی که نشان دهد از بیماری کویید بهبود یافته است و مدت قرنطینه خود را در کشوری که در آن به بیماری مبتلا گشته گذرانده است از قرنطینه معاف می باشد.
 6. کلیه مسافرین از جمله دیپلماتهاباید قبل از سوار شدن به هواپیما در سامانه Tarassud+ ثبت نام کرده و نسبت به بارگذاری گواهی واکسیناسیون و همچنین گواهی تست کرونا که هردوی آنها باید حاوی کد اعتباری QR باشد اقدام نمایند.در صورتی که مسافر قصد انجام تست را به هنگام ورود به عمان داشته باشد باید نسبت به پرداخت هزینه در فرودگاه عمان در سامانه Tarassud+  قبل از سوار شدن به هواپیما اقدام نماید.
 7. افراد کمتر از 18 سال و همچنین مسافرینی که به دلیل بیماری شامل منع واکسیناسیون براساس گواهی رسمی پزشک می باشند از ارائه تست PCR و گواهی واکسن معاف می باشند.
 8. این بخشنامه از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 1 سپتامبر قابل اجرا می باشد، شهروندان عمانی و خانواده آنها که قبل از صدور این بخشنامه به خارج از کشور سفر کردند تا دوماه از شرط دریافت واکسیناسیون برای ورود به عمان معاف می باشند.

مشاهده اصل بخشنامه

 

قوانین کشور عمان برای افراد مقیم

 • مسافرینی که دارای کارت اقامت کارمندی هستند اگر بیشتر از 180 روز از کشور عمان خارج شده ‌باشند، برای ورود مجدد باید نامه از (Royal Oman Police) پلیس عمان داشته باشند.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت خانوادگی (Resident Family Visa) هستند تا زمانی که کارت اقامتشان دارای اعتبار است اجازه ورود به عمان را دارند.
 • مسافرینی که دارای کارت سرمایه‌گذاری (Resident Investor Visa) هستند تا زمانی که کارت اقامتشان دارای اعتبار است، اجازه ورود به عمان را دارند.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت یا ویزای کشورهای اقامتی کشورهای حوزه خلیج فارس (GCC) هستند با کارت اقامتی خود امکان ورود به مسقظ را ندارند و باید از طریق ویزا اقدام کنند.

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی سلام‌ایر

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها
نتیجه آزمایش باید به زبان انگلیسی، روی سربرگ و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.
برای بررسی شرایط سفر به مقصد خود با هواپیمایی سلام ایر اینجا کلیک فرمایید.
لزوم ارائه گواهی سلامت: مسافران پروازهای سلام ایر از مبدا شیراز و لار باید ۴۸ ساعت قبل از پرواز در این مراکز تست سلامت بدهند:

 • مرکز جامع سلامت حسین ابن علی. بلوار فردوسی، کوچه کنار خشکبار زرین، بن بست اول سمت چپ
 • مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – بلوار صنایع کوچه ۳۶
 • مرکز جامع سلامت زینب کبری – خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه جنب بانک صادرات
 • مرکز جامع سلامت اما رضا – بلوار مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.