محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی سلام ایر (به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

آخرین به‌روزرسانی: 21 فروردین 1400

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

فهرست مطالب بستن

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی سلام ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر همه مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی سلام ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی سلام ایر – پرواز خارجی به مقصد ایران

در ادامه بخشنامه‌های هواپیمایی سلام ایر درباره ورود به ایران با تاریخ هر اطلاعیه را مشاهده خواهید کرد.

بخشنامه هواپیمایی سلام ایر در مورد شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران (99/12/17)

کلیه مسافران بدون در نظر گرفتن نوع پاسپورت (دیپلمات، خدمت و…) بالای 8 سال ملزم به داشتن جواب منفی تست PCR با اعتبار حداکثر 96 ساعت هستند.

قانون معافیت از تست کرونا برای مسافران ایرانی که کمتر از 14 روز خارج از ایران بوده‌اند، ملغی است.

ورود از کشورهای انگلستان، آفریقای جنوبی، آنگولا، آرژانتین، بولیوی، بوساناوا، برزیل، بوروندی، کیپ ورد، شیلی، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، اکوادور، اسواتینی، گینه فرانسوی، لسوتو، گویان، مالاوی، موریتانی، موزامبیک، نامیبیا، پاناما، پرو، رواندا، سیشیل، سورینام، تانزانیا، اوروئوگوئه، ونزوئلا، زامبیا و زیمباوه به ایران به صورت مستقیم یا ترانزیت تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

← برای مشاهده اصل بخشنامه، اینجا کلیک کنید.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی سلام ایر – پرواز خارجی از مبدا ایران

در ادامه بخشنامه‌های هواپیمایی سلام ایر درباره خروج از ایران با تاریخ هر اطلاعیه را مشاهده خواهید کرد.

بخشنامه تاریخ 19 فروردین 1400 هواپیمایی سلام ایر برای سفر به کشور عمان

بر اساس تصمیمات کمیته عالی مبارزه با کووید 19 در 5 آوریل 2021 و هماهنگی با مقامات هواپیمایی کشوری دستورالعمل‌های زیر برای مسافران ورودی به عمان در نظر گرفته شده است.

 1. کلیه مسافرین دارای ویزای معتبر اعم از (کارمندی، اقامت، فامیلی، سرمایه‌گذاری و توریستی) اجازه ورود به عمان را دارند به جز مسافرینی که قصد دریافت ویزای فرودگاهی را دارند.
 2. از تاریخ 6 آوریل 2021 همه شهروندان عمانی برای ورود به کشور عمان از قرنطینه سازمانی معاف بوده و دیگر نیازی به ارائه واچر هتل به مدت 7 شب را ندارند و ملزم به رعایت قرنطینه خانگی هستند.

لازم به ذکر است تمامی قوانین که در بخشنامه‌های قبلی قید شده است از جمله داشتن تست PCR با اعتبار کمتر از 72 ساعت از تایم پرواز – واچر هتل از طریق سامانه Sahala و ثبت نام کردن در سایت Emushrif و نصب اپلیکیشن Tarassud بر روی گوشی همراه – ثبت نام در سایت وزارت بهداشت عمان و به همراه داشتن 25 ریال عمان جهت انجام مجدد تست.

اصل بخشنامه را می‌توانید از اینجا ببینید.

آخرین اطلاعیه کشور عمان در تاریخ 17 فروردین 1400 درباره ساعات فعالیت‌ها و حرکت رفت و آمد و مسافرت

همزمان با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عمان و نزدیکی ماه مبارک رمضان، کمیته عالی کرونا تصمیمات جدیدی را درباره ساعات فعالیت‌ها و حرکت رفت و آمد و مسافرت اتخاذ کرد.

***مهمترین این تصمیمات عبارتند از:

 • استمرار تعطیلی فعالیت‌های تجاری و آزادی رفت‌و‌آمد به کلیه خودروها و افراد از ساعت ۸ شب تا ۵ صبح از روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ تا بامداد اولین روز ماه مبارک رمضان،
 • در طول ماه مبارک رمضان فعالیت‌های تجاری و ممنوعیت رفت‌و‌آمد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح اعلام می‌شود.
 • محدودیت ورود به کشور عمان منحصر به شهروندان عمانی و افراد دارای اقامت است که از ساعت ۱۲ ظهر روز پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ اعمال می‌شود.
 • ممنوعیت برگزاری نماز جماعت تراویح در کلیه مساجد، ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم رمضانی و ممنوعیت برگزاری رویدادهای ورزشی، اجتماعی و فرهنگی در ماه مبارک رمضان

اطلاعیه مهم سلام ایر برای مسافران ورودی عمان

در تمام پروازهای سلام ایر از ایران به عمان و برعکس (رفت و برگشت) ارائه نتیجه منفی تست کرونا با اعتبار 72 ساعت پیش از پرواز الزامی است. تست در برگشت الزامی است و به محض ورود به ایران مجدد تست از مسافر گرفته می‌شود.

 1. دارندگان گذرنامه کشورهای حوزه خلیج فارس (قطر، امارت، کویت، بحرین) و افراد مقیم با اجازه اقامت و دارندگان ویزای معتبر بدون نیاز به اجازه قبلی می‌توانند وارد عمان شوند.
 2. برای کلیه مسافرین تست PCR در بدو ورود مسافر به عمان حداکثر اعتبار تست 72 ساعت اعتبار الزامی است. همچنان ارائه گواهی سلامت در فرودگاه شیراز ضروری است.
 3. کلیه مسافران ورودی عمان نیازمند بیمه سلامت بین‌الملل هستند که شامل کلیه هزینه‌های درمانی کرونا تا مدت یک ماه است و افراد ذیل از آن معافند: الف) دارندگان گذرنامه عمان، ب) دارندگان گذرنامه حوزه خلیج فارس، ج) دارندگان کارت درمانی
 4. مسافران باید قبل از ورود به عمان به این وب‌سایت مراجعه کرده و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند و اپلیکیشن Tarassud+ را نصب کنند.
 5. قانون معافیت از قرنطینه برای مسافران که قصد دارند کمتر از 7 روز در عمان اقامت داشته باشند لغو گردید و کلیه مسافرین ورودی به عمان باید به مدت 7 روز قرنطینه شوند همراه با نصب دستبند دیجیتال و انجام تست کرونا در 8 روز.
 6. کودکان 15 سال و کمتر از آن از انجام تست کرونا معافند.
 7. دیپلمات‌ها از انجام تست کرونا معاف هستند.
 8. صدور ویزای فرودگاهی به مدت زمان یک ماه (20 ریال عمان) و افراد مقیم حوزه خلیج فارس (قطر، امارات، بحرین، کویت) با توجه به شغل آن‌ها 5 ریال عمان تا 28 روز و با شرایط ذیل امکان‌پذیر است. در غیر این‌صورت از پذیرش مسافر جلوگیری به عمل می‌آید: الف) داشتن بلیط رفت و برگشت، ب) داشتن وچر هتل

قوانین کشور عمان برای افراد مقیم

 • مسافرینی که دارای کارت اقامت کارمندی هستند اگر بیشتر از 180 روز از کشور عمان خارج شده ‌باشند، برای ورود مجدد باید نامه از (Royal Oman Police) پلیس عمان داشته باشند.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت خانوادگی (Resident Family Visa) هستند تا زمانی که کارت اقامتشان دارای اعتبار است اجازه ورود به عمان را دارند.
 • مسافرینی که دارای کارت سرمایه‌گذاری (Resident Investor Visa) هستند تا زمانی که کارت اقامتشان دارای اعتبار است، اجازه ورود به عمان را دارند.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت یا ویزای کشورهای اقامتی کشورهای حوزه خلیج فارس (GCC) هستند با کارت اقامتی خود امکان ورود به مسقظ را ندارند و باید از طریق ویزا اقدام کنند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09174449068 در تماس باشید.

همچنین با توجه به اطلاعیه جدید دولت عمان در خصوص الزام قرنطینه در هتل برای مسافرین ورودی به عمان، قرنطینه در هتل های عمان فقط محدود به هتلهای اعلام شده نیست و حتی هاستل‌هایی که مجوز قانونی دارند هم امکان بوک کردن دارند.

شرایط پذیرش مسافر توسط ایرلاین سلام ایر برای کشور عمان

 1. تصویر صفحه اول پاسپورت
 2. تصویر صفحه ویزای عمان در پاسپورت
 3. تصویر پشت‌وروی آی‌دی کارت
 4. تصویر صفحه مهر ورود به ایران در پاسپورت (برای مقیم‌های گروه اول و دوم)
 5. ارسال تصویر ویزا به صورت برگه صورتی رنگ یا ویزای نوع A1 (برای مقیم‌های گروه سوم)
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان افرادی که ویزای کار آنها منقضی شده است طبق دستورالعمل کمیته عالی کرونا مجاز به بازگشت به سلطنت عمان نیستند.
در حال حاضر، هیچ ویزای جدیدی، چه به صورت آنلاین و چه در مراکز خدمات صادر نمی‌شود.

بخشنامه‌های مهم سلام‌ایر

پیرو تصمیم مورخ 1 نوامبر 2020 (11 آبان 99) کمیته عالی مبارزه با کرونا کشور عمان موارد ذیل از تاریخ 11 نوامبر 2020 قابل اجرا است:

 1. تمامی مسافران ورودی کشور عمان باید تست منفی کرونا (PCR) که در بدو ورود بیشتر از 72 ساعت از آن نگذشته باشد به همراه داشته باشند.
 2. شهروندان عمانی که تست مثبت داشته پس از گذراندن دوره قرنطینه و داشتن تست منفی مجاز به سفر به کشور عمان هستند.
 3. مدت قرنطینه به 7 روز تغییر یافته و اگر مسافری در بدو ورود تست منفی داشت باید مجددا روز هشتم یک تست دیگر بدهد و اگر کسی مایل به انجام تست در روز هشتم نباشد، مدت قرنطینه به 14 روز افزایش می‌یابد.
 4. کودکان زیر 15 سال از انجام تست PCR و مچ‌بند ردیابی معاف هستند.
 5. تمام دیچلمات‌های شاغل در سفارتخانه‌های خارجی در عمان و دیپلمات‌هایی که جهت ویزیت وارد عمان می‌شوند از انجام تست معاف هستند.
 6. سایر الزامات صادره شده در بخشنامه‌های قبلی به قوت خود باقی است.
 7. موارد ذکرشده از تاریخ 11 نوامبر قابل اجرا است.
 8. به همراه داشتن اصل پرینت تست منفی PCR برای سوار شدن به هواپیما و نیز ارائه به مراجع ذی‌صلاح فرودگاه مسقط در بدو ورود الزامی است. چنانچه به هر دلیل مسافر پرینت اصلی را به همراه نداشته باشد هیچگونه مسئولیتی به عهده سلام‌ایر نیست.

اطلاعات لازم برای ورود مقیم‌ها به عمان

گروه اول:‌ افرادی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و کمتر از شش ماه (۱۸۰ روز) خارج از عمان می‌باشند. برای ورود فقط نیاز به مجوز وزارت امور خارجه دارند.

گروه دوم: افراد مقیمی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و بیش از شش ماه (۱۸۰روز) خارج از عمان می‌باشند علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه می‌بایست کفیل شخص با مراجعه به مکاتب سند نسبت به رضایت ورود شخص تحت کفارت خود به صورت آنلاین اقدام نمایند. علاوه بر این مورد همچنین نام عدم ممانعه با مهر و امضا کفیل و یا شرکتی که در آن کار می‌کنید، به همراه اوراق شرکت به‌صورت پرینت ضروری می‌باشد.

گروه سوم: افراد مقیمی که تاریخ اعتبار اقامت و ویزای آنها منقضی شده است، علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه، کفیل آنها می‌بایستی با مراجعه به مکاتب سند و ارائه مستندات لازم نسبت به تمدید ویزای آنلاین آنها اقدام نمایند و ویزای صادر شده را به همراه سایر مدارک به صورت پرینت به همراه داشته باشند.

نکته مهم: برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مسقط ارائه نتیجه تست کرونا برای مسافران ایرانی از مسقط به ایران، الزامی نمی‌باشد و در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران از آنها گرفته خواهد شد و هزینه آن با تعرفه ایران و به تومان به صورت نقد با دستگاه پوز دریافت می‌گردد.

برای مسافرین عمانی یا غیرایرانی ارائه نتیجه تست کرونا 72 ساعت از قبل از پرواز، در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران الزامی می‌باشد.

خواهشمند است توجه بفرمایید در صورت هرگونه عدم مطابقت مدارک و مستندات همراه مسافر از سفر ایشان در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد و هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت هواپیمایی سلام ایر و شرکت خدمان مسافرتی نمی‌باشد.

اطلاعیه هواپیمایی سلام‌ایر مربوط به مسافرینی که قصد سفر به کشور عمان دارند (1399/07/07)

قابل توجه مسافران عمانی و اتباع مقیم این کشور:

اداره فردوگاه‌های عمان اعلام کرد: ازتاریخ یکم اکتبر 2020 میلادی (دهم مهر 1399) مراحل آزمایش تشخیص بیماری کووید 19 در فرودگاه بین‌المللی مسقط و صلاله اجرایی می‌شود.

 1. مسافران عمانی و اتباع مقیم در بدو ورود بابت آزمایش PCR و دریافت دستبند رهگیر مبلغ 25 ریال عمانی باید به باجه مربوط پرداخت نمایند و پس از عبور از بادجه گذرنامه می‌بایست در جایگاه مخصوص تست حاضر شوند تا نمونه آزمایش اخذ و دستبند رهگیر برای 14 روز قرنطینه را دریافت کنند.
 2. مسافرانی که برای 1 تا 7 روز به کشور عمان سفر می‌کنند می‌بایست از نتیجه منفی آزمایش مطمئن شوند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سفر خود ادامه دهند.
 3. مسافرانی نیز که برای بیش از 7 روز به کشور سفر می‌کنند ملزم به رعایت 14 روز قرنطینه هستند.
 4. افرادی که آزمایششان مثبت است، ملزم به رعایت مراحل پزکش می‌شوند که به شخص ابلاغ خواهد شد.
 5. مسافران باید قبل از شروع مراحل پذیرش اپلیکیشن «ترصد+» را بر روی دستگاه‌های گوشی همراه آیفون یا اندروید نصب کنند تا قابلیت پیگیری قرنطینه انجام شود.
 6. کلیه مسافران غیر عمانی (مقیم عمان) باید دارای بیمه بین‌المللی معتبر جهت پوشش هزینه‌های درمانی آن‌ها در کشور عمان باشند.
 7. همچنین در جهت تسهیل سفر شهروندان عمانی و غیرعمانی به خارج از کشور، ضوابط ویژه‌ای برای اخذ نمونه از مسافران در داخل خودرو قبل از سفر وضع شده است.

قوانین و مقررات مربوط به کووید 19 و مدارک سفر به کشور عمان

 • کلیه مسافرین که قصد عزیمت به عمان را دارند در بدو ورود 7 روز قرنطینه می‌شوند. حداقل زمان اقامت مسافرین باید 7 روز باشد. لطفا توجه نمایید که از صدور بلیط که برگشت آن کمتر از این مدت باشد، خودداری نمایید.
 • برای ویزای فرودگاهی بلیط رفت و برگشت اوکی-وچر هتل کانفرم شده که مطابق با تاریخ بلیط برگشت الزامی است.
 • برای ویزای توریستی، صدور بلیط برگشت الزامی است.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت معتبر کارمندی هستند اگر بیشتر از 6 ماه (180 روز) از مسقط خارج شده ابشند برای ورود، ملزم به داشتن نامه رسمی از مکاتب سند با مهر و امضا کفیل مسافر هستند.
 • ارائه اصل برگ تست کرونا (PCR) با متن لاتین و مهر و امضا آزمایشگاه با اعتبار حداکثر 72 ساعت برای کلیه مسافرین الزامی است.
 • شرکت هواپیمایی سلام‌ایر از پذیرش مسافرینی که دارای مدارک ناقص مربوط به سفر هستند، معذور می‌باشد و هیچ‌گونه مسئولیتی به عهده ایرلاین نیست.

بخشنامه تاریخ 1400/1/5 سلام ایر برای سفر به عمان و لزوم رزرو هتل و محل قرنطینه

همه مسافران ورودی عمان از ساعت 2 بعدازظهر 29 مارس 2021 باید محل قرنطینه خود در هتل را از طریق بستر Sahala در این وب‌سایت رزرو کنند.

شرکت‌های هواپیمایی مسئولیت اطمینان از صحت رزرو تاییدشده توسط مسافر از طریق بستر Sahala را دارند.

گروه‌های زیر از ارائه و رزرو هتل از قبل تاییدشده، معاف هستند:

 • دیپلمات‌ها و خانواده آن‌ها،
 • افراد 18 ساله و کمتر (به شرطی که تنها سفر کنند) و افراد 60 ساله و بالاتر،
 • کارکنان هواپیما منوط به رعایت اقدامات احتیاطی وزارت بهداشت،
 • مسافران بیمار با ارئه مدرک؛ این استثنا شامل دو همراه با بیماران مونث یا کمتر از 18 سال و یک همراه با بیمار مذکر بالای 18 سال می‌شود.
 • خدمه دریایی کشتی‌هایی که در آب‌های کشور عمان لنگر انداخته‌اند.

اصل بخشنامه را می‌توانید از اینجا ببینید.

اطلاعیه درباره سفر به عمان (1399/12/05)

طبق آخرین تصمیم وزارت بهداشت و کمیته عالی مبارزه با کرونا، افراد زیر برای سفر به عمان از ارائه واچر هتل معافند:

 1. دیپلمات‌ها
 2. افراد زیر 18 سال اگر به تنهایی مسافرت کنند و افراد بالای 60 سال.
 3. مسافران بیماری که مطابق فرم پزشکی پیوست‌شده نیاز به مراقبت خاص دارند این استثنا شامل 2 همراه با بیمار مونث (خانم) و بیمار زیر 18 سال و فقط 1 همراه با بیمار مذکر (آقا) است.
 4. آن دسته از مسافرانی که جز بیماران خاص محسوب می‌شوند با مجوز از (Relief & Shelter) باید در مکان‌هایی با شرایط خاص قرنطینه شوند.

اصل بخشنامه رامی‌توانید از اینجا ببینید.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی سلام‌ایر

اطلاعیه ارائه تست سلامت جهت مسافران خروجی از فرودگاه شیراز به مسقط

مسافران پروازهای سلام ایر باید ۴۸ ساعت قبل از پرواز در این مراکز تست سلامت بدهند:

 • مرکز جامع سلامت حسین ابن علی. بلوار فردوسی، کوچه کنار خشکبار زرین، بن بست اول سمت چپ
 • مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – بلوار صنایع کوچه ۳۶
 • مرکز جامع سلامت زینب کبری – خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه جنب بانک صادرات
 • مرکز جامع سلامت امام رضا – بلوار مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز ۱۰

ساعات کار این مراکز از ساعت ۰۸ تا ۱۳ است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.