محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی امارات

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی امارات را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم. خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی امارات مداوم به‌روز خواهد شد.

بخش اول؛ اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی امارات

 

ایران

بروز رسانی (08 خرداد 1401)

پیرو بخشنامه شماره 66522 مورخ 31 فروردین 1401، در خصوص ارایه تست منفی PCR  برای مسافران ورودی به مقصد ایران ، بدینوسیله به اطلاع میرساند طبق آخرین به روز رسانی سازمان هواپیمایی کشوری ،طبق مصوبه یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد ملی کرونا مورخ 28/02/1401 به منظور تسهیل ورود و خروج مسافرین از مرزهای هوایی ارائه گواهی دو نوبت واکسیناسیون که حداقل دو هفته از تاریخ دوم آن گذشته باشد یا ارائه نتیجه تست کرونا (PCR) که بیشتر از 72 ساعت از تاریخ آن نگذشته باشد ( برای کسانیکه گواهی واکسیناسیون ندارند ) کافی است . در صورت مشاهده علایم بیماری در مسافر تست کرونا (PCR ) به هزینه مسافر انجام خواهد شد .

همچنین وبسایت رسمی این کشور بروز رسانی گردیده و مسافران می توانند به این لینک مراجعه نمایند.

اصل بخشنامه

 استرالیا 

جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک هواپیمایی امارات و یاتا مراجعه نمایید.

 

دبی

 • از تاریخ 26 فوریه2022  مسافرانی که از همه کشورها به دبی سفر می کنند شامل( GCC ) باید یکی از موارد زیر را رعایت کنند:
  1. ارائه مدرک واکسیناسیون معتبر مبنی بر اینکه مسافر کاملا با واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت WHO یا امارات متحده عربي واکسینه شده است. و شامل یک کد QR میباشد ، یا
  2.  ارائه گواهی معتبر آزمایش منفی کووید-19 که باید بر اساس یک آزمایش تشخیصی مولکولی باشد. برای تشخیص کیفی اسید نوکلئیک برای RNA ویروسی 2- SARS-COV در نظرگرفته شده، که 48 ساعت قبل صادر شده است از زمان انجام نمونه و با QR کد باشد، یا
  3. ارائه گواهی پزشکی معتبر صادره از مراجع ذیربط مبنی بر بهبود مسافر از کرونا ویروس که در یک دوره یک ماهه از تاریخ بهبودی تا تاریخ ورود با QR کد باشد. برای مسافر(های) ترانزیت، قوانین و شرایط ورود به مقصد نهایی اعمال خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بیشتر و استثناء  این سایت  را دنبال کنید.
  4. کودکان زیر 12 سال نیاز به انجام تست  pcr ندارند .
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مسافران ترانزیت در دبی به مقاصد دیگر و قوانین تست pcr کشور مقصد به سایت  و وب‌سایت هواپیمایی امارات مراجعه کرده و از آخرین تغییرات قوانین سفر در شرایط اپیدمی کرونا مطلع شوید.
 • مسافران دارای ویزای توریستی که با هواپیمایی امارات به مقصد/از مبدا دبی سفر می‌کنند با مراجعه به این لینکمی توانند از مدارک مورد نیاز، قبل از شروع سفر و در زمان CHECK-IN همچنین قوانین و ضوابط در طول پرواز و در زمان رسیدن به مقصد اطلاعات لازم را کسب نمایند.
 • همچنین دارندگان اقامت کشور امارات متحده عربی که قصد سفر از مبدا کشورهای پاکستان، هند، بنگلادش، سریلانکا به مقصد دبی را دارند می‌بایست جهت تایید نهایی در GDRFA  ثبت نام نمایند. جهت بروز رسانی اطلاعات به این لینک مراجعه نمایید.
 • لازم به ذکر است که همراه داشتن مدارک فوق مبنی بر صدور اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه نمی‌باشد، شرکت علی بابا در صورت عدم اجازه پرواز به مسافرین هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 • مسافرین محترمی که با داشتن ویزای توریستی در مسیر دبی اقدام به خرید می نمایند توجه کنند که در صورت عدم اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه شرکت علی بابا هیچ گونه مسئولیتی ندارد و عواقب ناشی از آن سمت مسافر محترم می‌باشد.

قوانین سفر برای مادران باردار

مسافرت در حالت بارداری از 29 هفتگی به بعد فقط با ارائه گواهی سلامت با امضای پزشک متخصص امکان پذیر می‌باشد که شامل مواردی همچون تایید بارداری بدون مشکل، اعلام زمان تقریبی زایمان، تایید سلامت کافی جهت انجام سفر و مواردی دیگر می‌باشد که در اینجا به تفصیل پرداخته شده است.

بیمه مسافرتی قابل پوشش برای بیماری کرونا

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند همراه داشتن بیمه مسافرتی قابل پوشش جهت هزینه‌های درمان و مراقبت‌های مربوط به بیماری کرونا برای مسافرین محترم پرواز امارات به مقصد دبی با ویزای توریستی الزامی و برای مسافرین دارای اقامت اختیاری می باشد.
جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک هواپیمایی امارات و یاتا مراجعه نمایید.

 آمریکا

(بروزرسانی 21  تیر 1401)

جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک هواپیمایی امارات و یاتا مراجعه نمایید.

 

کانادا

(بروزرسانی 21  تیر 1401)

جهت اطلاع از آخرین شرایط سفر در دوران پاندمی کرونا لطفا به لینک هواپیمایی امارات و یاتا مراجعه نمایید.

 

سنگاپور

مطابق با آخرین بروز رسانی هواپیمایی امارات (08 فروردین 1401 )

 • سفر به سنگاپور برای تمامی مسافران واکسینه شده از تاریخ 31 مارچ با ارائه تست منفی PCR
 • جهت به روزرسانی مدارک سفر به  این سایت مراجعه نمایید.

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی امارات

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید دبی

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.