جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم و جزایر اطراف؛ ۴۰ مکان دیدنی پرطرفدار

معرفی جاهای دیدنی قشم با همه جاذبه‌ها

دیگر وقتش است جاهای دیدنی قشم را کشف کنید! اگر تابه‌حال به قشم نرفته‌اید بیشتر از این زمان را از دست ندهید. این جزیره که چند سالی است به منطقه آزاد تبدیل شده است، موقعیت‌های گردشگری و طبیعی فراوانی دارد. جاذبه ‌های گردشگری قشم ازجمله طبیعت بکر، آثار تاریخی، امکانات تفریحی و مراکز خرید قشم در این سفر در انتظار شماست.

اما پیش از اینکه سفر به قشم را شروع کنید، بهتر است با جاهای دیدنی این جزیره آشنا شوید. این را هم به خاطر داشته باشید که بیشتر جاذبه های گردشگری قشم پدیده‌های طبیعی کم‌نظیر جزیره هستند که در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا، آن‌ها را بیشتر می‌شناسیم. مقاله‌ای که بیشتر از ۱۵ دقیقه وقتتان را نمی‌گیرد.

تور قشم، گزینه بسیار مناسبی برای سفر شماست. با خرید تور، رزرو بلیط هواپیما و هتل به‌راحتی برای شما انجام می‌شود. مدت اقامت، کیفیت هتل و نوع پرواز بر قیمت تور قشم تاثیر می‌گذارد.

مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم کدام است؟
دره ستارگان، جزیره ناز، تنگه چاهکوه، جنگل حرا، غار نمکدان، سد گوران، دره تندیس، غار خربس و… از دیدنی‌های قشم‌اند.
ازجمله دیدنی‌های هرمز کدام است؟
فرش خاکی، معدن خاک سرخ، قلعه پرتغالی‌ها، دره سکوت و دره مجسمه‌ها از دیدنی‌های جالب توجه هرمز هستند که بعضی از آن‌ها در قشم است.
از جاذبه‌های جنگل حرا قشم چیست؟
درختان جنگل های حرا در آب‌های شور دریا رشد کرده‌اند. ریشه‌های درهم‌تنیده درختان جنگل حرا به شوری آب مقاوم‌اند و نمک را از برگ‌های خود خارج می‌کنند.
جزیره ناز قشم چطور جایی است؟
این جزایر در واقع سه صخره‌اند که در میان دریا واقع شده‌اند. زمان‌هایی که آب دریا پایین می‌رود، مسیری از ساحل به این صخره‌ها باز می‌شود و شما می‌توانید با پای پیاده به این صخره‌ها بروید.
بهترین زمان رفتن به قشم کی است؟
بهترین زمان برای رفتن به قشم از نظر آب و هوا فصل بهار و پاییز است، چون در این فصل‌ها دمای هوا مناسب است و گرمای جزیره آزاردهنده نیست، بهترین زمان از نظر خلوت بودن جزیره فصل تابستان است، در این فصل به‌علت افزایش دما تعداد مسافران جزیره کم شده و جزیره خلوت است. از نظر خنکی نیز بهترین زمان برای رفتن به جزیره قشم فصل زمستان است.

جزیره قشم کجاست؟

قشم جزیره‌ای در دل خلیج همیشه فارس است. فاصله این جزیره تا بندرعباس ۲۲ کیلومتر از مسیر دریاست. اگر با خودرو شخصی یا اتوبوس و قطار تا بندرعباس بروید از اسکله حقانی می‌توانید به قشم برسید و اگر هم در تور هوایی به سفر بروید که راحت‌تر هستید.

این جزیره پر از مکان های گردشگری و جاذبه‌های دیدنی تاریخی و طبیعی است که با یک سفر هم نمی‌توان همه آن‌ها را دید و شناخت.

اگر قصد تماشای دیدنی‌ های قشم را دارید حتما در هر دو فصل بهار و پاییز به این شهر سفر کنید. پاییز و بهار هوای این جزیره مطبوع‌تر از فصل‌های دیگر است و بهتر می‌توان به گشت‌وگذار در خیابان‌هایش پرداخت.

جاهای دیدنی قشم

همان طور که اشاره شد بیشتر جاهای دیدنی جزیره قشم پدیده‌های طبیعی هستند. طبیعت قشم غنی و متفاوت از بسیاری از دیگر نقاط کشور است. زمانی که به قشم سفر می‌کنید، احتمالا سری هم به جزایر همسایه می‌زنید. جزیره هرمز و جزیره هنگام، تماشایی‌های زیادی برای شما دارند. در ادامه مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس به شما معرفی می‌شوند.

جاهای دیدنی قشم

جاذبه های گردشگری قشم یعنی خودِ خودِ قشم

جزیره قشم یکی از بزرگ‌ترین جزیره های کشور است. اگر بخواهیم راحت‌تر بگوییم، شاید برایتان جالب باشد که بدانید مساحت قشم ۱۰ برابر بیشتر از کیش است. بنابراین در قشم فضاهای وسیع و دشت‌های پهناور را زیاد می‌بینید. همین وسعت زیاد باعث شده که فاصله مناطق و جاهای دیدنی قشم از هم زیاد باشد.

جاهای دیدنی قشم

و اما مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس:

۱- دره ستارگان قشم، از بی‌نظیرترین جاهای دیدنی قشم

یکی از بی‌نظیرترین جاهای دیدنی قشم دره ستارگان است. دره ستارگان مجموعه‌ای از کوه‌ها، دره‌ها و صخره‌هاست. به‌مرورزمان این کوه‌ها و صخره‌ها بر اثر بارش باران، وزش باد و… تغییر کرده است. این تغییر باعث به‌وجودآمدن اشکال متفاوت در بین کوه‌ها و صخره‌ها شده است. شکل‌هایی که گاهی اوقات با کمی تصور به موجودات عجیب و غریب و حیوانات شبیه می‌شوند.

اما چرا به این مکان دره ستاره ها یا ستارگان گفته می‌شود؟ مردم بومی معتقدند این اشکال بر اثر برخورد یک ستاره به صخره‌ای که در این محل وجود داشته، ایجاد شده است برای همین به آن دره ستارگان می‌گویند.

جاهای دیدنی قشم

لوکیشن دره ستارگان قشم روی گوگل مپ

۲- جزیره ناز از جاهای دیدنی قشم | Naz Island

جزیره ناز یا جزایر ناز از زیباترین مکان های دیدنی قشم است. این جزایر در واقع سه صخره‌اند که در میان دریا واقع شده‌اند. زمان‌هایی که آب دریا پایین می‌رود، مسیری از ساحل به این صخره‌ها باز می‌شود و شما می‌توانید با پای پیاده به این صخره‌ها بروید. ایستادن روی صخره‌ها و تماشای برخورد موج دریا با سنگ واقعا لذت‌بخش است. ضمنا اگر کمی دقیق شوید از همان بالا خرچنگ‌هایی را می‌بینید که در پایین صخره این‌طرف و آن‌طرف می‌روند.

جزیره ناز قشم

اما تمام جذابیت‌های جزیره ناز به اینجا ختم نمی‌شود. زمان‌هایی که آب دریا بالاست، مردم بومی در اطراف ساحل بساط به پا می‌کنند. فروش صنایع دستی، میوه‌های گرمسیری و طراحی حنا روی دست ازجمله فعالیت‌ها بومیان در ساحل جزیره ناز است.

علاوه بر این در روزهای آخر هفته، غروب‌ها مردم بومی با ماشین‌های لوکس و گران‌قیمتشان به ساحل می‌آیند و ماشین‌سواری می‌کنند. بومی‌ها که این ماشین‌های گران را به‌دلیل حضور در منطقه آزاد، ارزان‌تر از سایر نقاط کشور می‌خرند به این سرگرمی دریفت‌بازی می‌گویند. راستی اگر در مورد اجاره ماشین می‌توانید مقاله راهنمای اجاره ماشین در کیش را هم در مجله علی بابا بخوانید.

لوکیشن جزیره ناز روی گوگل مپ

۳- تنگه چاهکوه قشم | Chahkooh Canyon

تنگه چاهکوه هم از دیگر جاهای دیدنی جزیره قشم است. این پدیده طبیعی همان طور که از نامش پیداست مجموعه‌ای از کوه و صخره است که در بین آن چاه‌های متعدد وجود دارد. چاه‌هایی که ازلحاظ عمق باهم متفاوت هستند.

جاهای دیدنی قشمبه غیر از چاه، خود صخره‌ها و عبور از میان آنها هم جذاب است. کوه‌ها و صخره‌هایی که هرچه جلوتر می‌رویم، فاصله آنها از هم کمتر می‌شود.

لوکیشن تنگه چاهکوه روی گوگل مپ

۴- جنگل حرا از مکان‌های گردشگری قشم

یکی از خاص‌ترین پدیده‌های طبیعی و مکان های دیدنی قشم و نه تنها قشم بلکه ایران، جنگل حرا است. از آنجایی که جنگل حرا از پرطرفدارترین دیدنی های قشم است، حتما در سفرتان به این جنگل ها هم سری بزنید. درختان جنگل های حرا در آب‌های شور دریا رشد کرده‌اند. ریشه‌های درهم‌تنیده درختان جنگل حرا به شوری آب مقاوم‌اند و نمک را از برگ‌های خود خارج می‌کنند.

جاهای دیدنی قشم

وقتی که آب دریا بالا است، درختهای جنگل حرا زیر آب می‌روند و زمانی که آب دریا پایین است، درختان از زیر آب سرشان را بیرون می‌آورند. اگر به تماشای پرندگان علاقه‌مندید، این فرصت را از دست ندهید. جنگل بیرون آمده از آب، محل رفت‌وآمد انواع پرندگان است. پرندگانی نظیر حواصیل، فلامینگو، پلیکان، مرغ ماهی‌خوار و… را در این محل فراوان می‌بینید.

برای گردش در جنگل حرا زمانی که آب دریا بالاست، باید سوار قایق شوید. می‌توانید قایق را با افراد دیگر کرایه کنید تا هزینه بین شما تقسیم شود. اما  اگر دلتان می‌خواهد زمان زیادی را به تماشای جنگل و پرندگان و البته عکاسی از آنها اختصاص دهید، بهتر است یک قایق دربست کرایه کنید.

لوکیشن جنگل حرا روی گوگل مپ

۵- غار خربس قشم | Kharbas Cave

به‌دلیل موقعیت جغرافیایی قشم، این جزیره غارهای متعددی دارد. این غارها هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. یکی از این غارها، غار خربس است. غار خربس مجموعه‌ای از حفره‌هایی کوچک در دل یک کوه است. این حفره‌ها در یک دوره زمانی توسط مردم شکل اتاق به خود گرفتند. در واقع غار خربس در یک دوره زمانی به پناهگاهی امن برای زندگی مردم تبدیل شد.

جاهای دیدنی قشممحوطه غار خربس فضایی باز و بدون پوشش گیاهی است، بنابراین سعی کنید در ساعات ابتدایی صبح یا غروب به این مکان بروید که تابش آفتاب شدید نیست. البته پیشتر پیشنهاد سفر زمستانی به قشم را داده بودیم. سفری که به‌دوراز گرمای شدید، می‌تواند بسیار دلچسب باشد.

لوکیشن غار خربس روی گوگل مپ

۶- غار نمکدان قشم | Salt Cave

یکی دیگر از مکان های دیدنی قشم غار نمکدان است. این غار بسیار زیبا و شگفت‌انگیز است. با ورود به غار با قندیل‌های زیبا و خارق‌العاده نمک مواجه خواهید شد. علاوه بر این لایه‌های روی هم نمک صحنه‌های چشم‌نوازی به وجود آورده است. لایه‌هایی که از قدمت بسیار طولانی این غار حکایت دارد. غار نمکدان از جمله دیدنی های قشم است که در جنوب غربی قشم و در فاصله ۹۰ کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است.

برای رسیدن به غار نمکدان باید مسیری را پیاده‌روی کنید؛ بنابراین پیش از راه‌افتادن کفش مناسب به پا کنید.

غار نمکدان قشم جاذبه های گردشگری قشم

لوکیشن غار نمکدان قشم روی گوگل مپ

۷- سد گوران قشم | Guran Dam

روستای گوران از دیگر جاهای دیدنی جزیره قشم است. این روستا که در غرب جزیره واقع شده، از بهترین مکان‌ها برای دیدن زندگی مردم بومی از نزدیک است. گویا در گذشته این روستا محل زندگی زرتشتیان بوده و ازاین‌رو به گبران و بعدها گوران معروف شده است.

از مهم‌ترین دیدنی های روستای گوران می‌توان به سد گوران اشاره کرد. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این سد طول مدت ساختش است. ساخت این سد از دوران هخامنشیان شروع شده و در دوره ساسانیان ادامه داشته است و در دوره پهلوی کار ساختش به‌طور کامل به پایان رسیده است.

روستای گوران قشم جاهای دیدنی جزیره قشم

لوکیشن سد گوران روی گوگل مپ

۸- دره تندیس های قشم | Tandis Valley

دره ستارگاه از آن دیدنی های دیدنی قشم است. اگر از دیدن دره ستارگان لذت برده‌اید، حتما سری هم به دره تندیس های قشم بزنید. این دره که شباهت زیادی به دره ستارگان دارد مجموعه‌ای از کوه و صخره است.

کوه‌ها و صخره‌هایی که در طول زمان با باد و باران و سایر عوامل طبیعی دچار فرسایش شده‌اند. یکی از جذابیت‌های این دره وجود صدف‌هایی است که در اولین نگاه شاید کمی عجیب به نظر می‌رسد. اما اگر بدانید این محوطه میلیون‌ها سال قبل در دل دریا قرار داشته، دیگر وجود صدف‌ها عجیب نخواهد بود.

دره تندیس های قشم دیدنیهای قشم

لوکیشن دره تندیس های قشم روی گوگل مپ

۹- پارک کروکودیل از جاهای دیدنی قشم

پارک کروکودیل نوپک قشم اولین و تنها مرکز در ایران و خاورمیانه است که به پرورش کروکودیل می‌پردازد. حدود ۱۰۰ کروکودیل در این پارک زمدگی می‌کنند و شما می‌توانید بزرگ‌ترین کروکودیل ایران را در این مجموعه ببینید. این مجموعه، بخشی را به ارائه اطلاعات مفید درباره نحوه زندگی این حیوانات، تولد بچه‌ها و… اختصاص داده که توضیحات کاملی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

پارک کروکودیل

عکس از سایت: Google Maps

علاوه‌براین، حیوانات دیگری مثل شترمرغ آفریقایی، بز تالی، کبک، طاووس، بلدرچی، میمون، مرغ شاخ‌دار، سار، مار پیتون، سوسمار ایگوانا و… وجود دارد که امکان بازدید از آن‌ها برای گردشگران فراهم شده است.

آدرس پارک کروکودیل قشم: چهار کیلومتری جزیره قشم، کیلومتر ۷ اتوبان قشم به درگهان

لوکیشن پارک کروکودیل نوپک قشم روی گوگل مپ

دیدنی های هرمز

پس از گشت‌وگذار در قشم نوبت به هرمز می‌رسد. با خرید تورهای هرمز راهی این جزیره دیدنی شوید. تورها یا گشت‌ های هرمز صبح زود در ورودی هتل های قشم منتظرتان هستند و شما را به اسکله می‌برند. از اسکله هم با قایق‌های بزرگ راهی هرمز می‌شوید.

هرمز جاذبه های گردشگری قشم

و اما جاهای دیدنی هرمز:

۱۰- دره مجسمه ها در جاهای دیدنی قشم

یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی قشم و هرمز، دره مجسمه‌هاست. برای رسیدن به این دره باید مسیری را پیاده‌روی کنید. مسیر پر از صخره‌هایی است که در طول زمان تغییرات ظاهری فراوان پیدا کرده است. این تغییرات باعث شده که صخره‌ها اشکال عجیبی پیدا کنند. اگر کمی قوه تخیلتان را به کار بیندازید می‌توانید تصویر موجودات و حیوانات مختلفی را در این صخره‌ها ببینید. به همین دلیل است که به این دره، دره مجسمه ها گفته می‌شود.

زمانی که به نقطه پایان صخره‌ها می‌رسید خود را در ارتفاع بالایی از دریا می‌بینید. می‌توانید در این مکان بایستید و با ساحل زیبای دریا که زیر پایتان است، عکس بگیرید.

دره مجسمه های هرمز دیدنی های قشم

لوکیشن دره مجسمه ها روی گوگل مپ

۱۱- دره سکوت در جاهای دیدنی قشم | Silence Valley

برای رسیدن به دره سکوت هرمز هم باید چند صدمتری را با پای پیاده طی کنید. در مسیرتان می‌توانید از تماشای انواع خاک‌های رنگی و صخره‌های نمکی لذت ببرید. دورتادور این دره را صخره‌های نمکی زیبا و دره‌های بلوری فرا گرفته است.

وجود صخره‌ها باعث شده که صدا از اطراف به داخل دره نیاید. اگر خود و همراهانتان سکوت کنند، خودتان آرامش را به‌طور کامل احساس خواهید کرد.

دره سکوت هرمز مناطق دیدنی قشم

لوکیشن دره سکوت روی گوگل مپ

۱۲- قلعه پرتغالی ها از مکان‌های دیدنی قشم | Portuguese Fort

قلعه پرتغالی ها از دیدنی های قشم و هرمز است که در لیست مکان های دیدنی طبیعی قشم قرار نگرفته است؛ اما بااین‌حال واقعا تماشایی است. ساخت این قلعه به زمان حضور پرتغالی ها در جزیره هرمز باز می‌گردد. آنها برای ساخت قلعه از خاک سرخ جزیره استفاده کرده‌اند. علاوه بر این، پرتغالی ها در ساخت این قلعه از معماری ایرانی بهره برده‌اند.

ازجمله فضاهایی که در قلعه پرتغالی ها وجود دارد می‌توان به انبار تسلیحات، آب انبار و سالن‌های متعدد اشاره کرد.

قلعه پرتغالی ها در ساحل دریا ساخته شده است. پس از بیرون‌آمدن از قلعه با کمی دقت احتمالا می‌توانید پرندگان دریایی نظیر پلیکان و مرغ ماهی‌خوار را در این ساحل ببینید.

قلعه پرتغالی های هرمز مکان های دیدنی قشم

لوکیشن قلعه پرتغالی ها روی گوگل مپ

۱۳- فرش خاکی هرمز در جاهای دیدنی قشم

اگر کمی خوش‌شانس باشید در سفر به هرمز فرش خاکی این جزیره را می‌بینید. این فرش در نیمه دوم سال و در ساحل درست می‌شود. (درصورتی‌که باران ببارد فرش خراب می‌شود و نمی‌توانید زیبایی‌های آن را ببینید). تقریبا حدود ۵۰ نفر مسئولیت طراحی و آماده‌کردن این فرش را با انواع خاک‌های رنگی جزیره به عهده دارند.

در این فرش ۱۳۰۰ مترمربعی حدود ۱۲ رنگ استفاده شده است. ادعا می‌شود این فرش بزرگ‌ترین فرش خاکی جهان است.

فرش خاکی هرمز دیدنی های قشم

لوکیشن فرش خاکی هرمز روی گوگل مپ

۱۴- معدن خاک سرخ از دیدنی‌های قشم | Red Soil Mine

معدن خاک سرخ هرمز یکی از بهترین خاک‌های سرخ جهان را دارد. این خاک در صنایع مختلفی نظیر رنگ‌سازی، صنایع شیشه‌سازی و… استفاده می‌شود. اما به غیر از معدن خاک سرخ، ساحل سرخ هرمز بسیار دیدنی و زیباست. در این ساحل خاک و سنگ‌ها همه سرخ هستند. البته حواستان باشد روی این ساحل نشینید که لباستان حسابی رنگی می‌شود. از ساحل سرخ کمی آن‌طرف‌تر بروید، به ساحل نقره‌ای می‌رسید. خاک این ساحل نقره‌ای و درخشان است.

معدن خاک سرخ هرمز جاذبه های گردشگری قشم

لوکیشن معدن خاک سرخ روی گوگل مپ

۱۵- پارک زیتون از جاهای دیدنی قشم

پارک ساحلی زیتون یکی از بهترین گزینه‌ها برای گشت‌وگذار در ساحل و تفریحات آبی در قشم است. این پارک رنگارنگ با امکانات کامل، دقیقا در کنار ساحل قرار گرفته و دارای امکانات مختلفی مثل دوچرخه‌سواری، سینما چهاربعدی، زمین ورزشی و… است. علاوه‌براین، تفریحات آبی مثل غواصی، جت اسکی، شاتل، فلای برد و… هم در پارک زیتون وجود دارد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید ساعت‌ها در پارک زیتون خوش بگذرانید و با قدم در ساحل، آرامش را در کنار هیجان تجربه کنید.

پارک زیتون قشم e1685210087162

عکس از سایت: Google Maps

آدرس زیتون قشم: قشم، دو کیلومتری جاده ساحل جنوبی

لوکیشن پارک زیتون روی گوگل مپ

۱۶- خانه موزه ناخدا علی در قشم

موزه ناخدا علی یکی از سه موزه روستای لافت در قشم است. این موزه، یک موزه شخصی محسوب می‌شود که در سال ۱۳۹۸ توسط فردی به همین نام تاسیس شده است. در خانه موزه ناخدا علی، ابزارآلات ماهیگیری، کشاورزی و لنج‌سازی در کنار اسناد تاریخی، ظروف، اشیای قدیمی و… به نمایش گذاشته شده است. موزه ناخدا علی یکی از جاهای دیدنی قشم است که به معرفی آداب‌ورسوم و فرهنگ مردم این جزیره می‌پردازد.

خانه موزه ناخدا علی

عکس از سایت: Google Maps

آدرس موزه ناخدا علی: قشم، بندر لافت، کنار چاه‌های تلا

لوکیشن موزه ناخدا علی روی گوگل مپ

۱۷- تنگه چاکاویر از جاهای دیدنی قشم

تنگه زیبای چاکاویر یکی از جاذبه های طبیعی قشم است که بر اثر فرسایش آب ایجاد شده است. دیواره تنگه پر از حفره‌ها و فرورفتگی‌های نامنظم است که فضای زیبا و رویایی ایجاد کرده است. برای بازدید از این تنگه باید آمادگی جسمانی کافی و لوازم موردنیاز را همراه داشته باشید و ترجیحا از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. بهترین زمان برای بازدید از تنگه چاکاویر، فصل پاییز و زمستان است، درغیراین‌صورت با هوای گرم شرجی نمی‌توان تنگه را طی کرد. عکاسی از فضای تنگه چاکاویر، یادگاری‌های زیادی از سفر به قشم باقی خواهد گذاشت.

تنگه چاکاویر

عکس از سایت: Google Maps

آدرس تنگه چاکاویر: جزیره قشم، نزدیک روستای گوران

لوکیشن تنگه چاکاویر روی گوگل مپ

۱۸- آب انبار بی بی قشم (برکه بی بی)

آب انبار یا برکه بی بی، یکی از جاهای دیدنی تاریخی قشم است. این آب انبار، اولین آب انبار شهر قشم بوده در سال ۱۲۰۲ هجری قری، توسط زن خیر و نیکوکار ساخته شده است. بنای آب انبار بی بی قشم طی سالیان، بارها مرمت و بازسازی شده و هنوز هم معماری آن به عنوان یکی از جاهای دیدنی قشم، گردشگران زیادی را مجذوب خود می‌کند.

آب انبار بی بی قشم

عکس از سایت: Google Maps

آدرس آب انبار بی بی قشم: قشم، بخش شهاب

لوکیشن آب انبار برکه بی بی قشم روی گوگل مپ

۱۹- سنگ مادر و دختر از جاهای دیدنی قشم

نزدیک به یکی از روستاهای جزیره هنگام، سنگ‌ها و صخره‌هایی وجود دارد که شبیه چهره انسان هستند و به سنگ مادر و دختر معروف‌اند. افسانه‌ها و داستان‌های زیادی پشت این تصویر مادر و دختر وجود دارد، برخی می‌گویند که در زمان گذشته، مادر و دختر از دست سربازهای خارجی فرار می‌کردند و در این حین به این صخره بزرگ رسیدند و در آن پنهان شده‌اند.

سنگ مادر و دختر در قشم

عکس از سایت: Jabama

مردم محلی معتقدند افرادی که قلب پاکی دارند، موفق می‌شوند این تصویر را از بین صخره‌ها تشخیص بدهند. حالا شما هم می‌توانید شانس خود را امتحان کنید و به این جاذبه طبیعی سر بزنید.

آدرس سنگ مادر و دختر: قشم، جزیره هنگام، روستای غیل

دیدنی های جزیره هنگام

هنگام دیگر جزیره‌ نزدیک به قشم است. شاید جذاب‌ترین بخش دیدنی های هنگام، مسیر رسیدن به آن باشد. برای رفتن به هنگام باید سوار قایق‌های موتوری شوید. در این مسیر دلفین‌ها بالا می‌آیند و شما می‌توانید آنها را از نزدیک ببینید.

جزیره هنگام مکان های دیدنی قشم

۲۰- ساحل نقره‌ای هنگام در جاهای دیدنی قشم | Silver Beach

قدم زدن در ساحل یکی از خوشایندترین تفریحات سفر در شهر های ساحلی است. حالا فکرش را بکنید که قدم روی ماسه‌ای بگذارید که زیرپایتان نور بدهد. شاید در انیمیشن‌ یا فیلم ها چنین چیزی را دیده باشید، اما در قشم این رویا به واقعیت می‌رسد. ساحل نقره‌ای قشم مکانی عاشقانه است که با هر قدم شما روی ماسه‌هایش زیرپایتان درخشان می‌شود.

شب و روز ندارد. پلانگتون‌های داخل دریا با موج به سمت دریا می‌رسند و همراه کانی‌های ساحل نور را با رنگ‌های سبز و آبی منعکس می‌کنند. صحنه‌ای بسیار زیبا که فقط در ساحل قشم قابل مشاهده است. اگر از من می‌شنوید بین مکان های دیدنی قشم ساحل نقره‌ای بهترین انتخاب است. با حضور در این مکان این جمله در ذهنتان رد می‌شود که زیبایی در سادگی است.

بهترین زمان سفر به قشم برای تماشای کاملترین انعکاس نور در این ساحل پاییز و بهار است. وقتی آسمان و زمین دست‌به‌دست هم می‌دهند تا شما با بهترین جاذبه طبیعی گردشگری قشم آشنا شوید.

ساحل نقره ای هنگام جاهای دیدنی جزیره قشم

لوکیشن ساحل نقره‌ای روی گوگل مپ

۲۱- بازارچه ساحلی هنگام

در هنگام یک بازارچه محلی وجود دارد که می‌توانید زیباترین انواع صنایع دستی را از آنجا بخرید. بهتر است از مردم بومی تمام جزیره (و نه‌فقط هنگام) صنایع دستی آنها را بخرید. کالاهایی که هم یادگاری‌های اصیلی از سفرتان خواهد بود و هم به وضعیت اقتصادی مردم بومی کمک می‌کند.

 

بازارهای محلی هنگام دیدنیهای قشم

لوکیشن بازارچه ساحلی هنگام روی گوگل مپ

۲۲- درگهان قشم | Dargahan Market

تا قبل از ۱۳۸۵ مرکز خرید درگهان بین جاهای دیدنی قشم برای گردشگرها خیلی شناخته‌شده نبود چون مثل الان رونق تجاری نداشت و تنها یک روستای ساده بود. کم‌کم ساخت‌وساز بازارها و مراکز خرید آن‌قدر زیاد شد که بافت روستایی جایش را به قطب تجاری قشم داد. مراکز خرید درگهان همان جایی است که اگر اهل بازارگردی باشید، بازار و اجناس جور‌و‌واجورش ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند. همه‌جور جنسی در بازارهای درگهان پیدا می‌شود، از ارزان و کیفیت معمولی گرفته تا گران و لوکس.

جاهای دیدنی قشم

اگر کفش آهنی به‌پا کنید و حسابی برای گشت‌و‌گذار در بازارهای درگهان وقت بگذارید قطعا اجناس مرغوب با قیمت مناسب گیرتان می‌آید. برای خرید از بازارهای درگهان یک نکته مهم یادتان باشد که حتی اگر جنسی را از معروف‌ترین برند هم می‌خرید، قبل از خرید حتما درست‌بودن آن را تست کنید.

برای رفتن به درگهان می‌توانید از قشم با ماشین شخصی یا با تاکسی‌ها به این منطقه بروید. این مسافت حدود ۲۰ کیلومتر است و کمتر از نیم‌ساعت زمان می‌برد.

لوکیشن درگهان روی گوگل مپ

جاهای دیدنی درگهان قشم

درگهان، یکی از شهرهای معروف جزیره قشم است که حتما باید در برنامه سفر به قشم هرکسی جا داشته باشد. بازار اطلس، بازار زمرد، صدف، دو دولفین، مروارید و… همگی در این شهر قرار دارند. راستش را بخواهید، این شهر بیشتر به خاطر مراکز خرید متعددش بین گردشگران معروف است اما با این وجود نباید جاهای دیدنی درگهان قشم مثل جنگل حرا، اسکله تفریحی و… را دست‌کم گرفت. جاهای دیدنی قشم و مراکز خرید معروف آن، یک‌جا در این شهر کوچک جمع شده‌اند.

۲۳- بازار دریا | Darya Market

دریا یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید درگهان است که در دو طبقه آن حدود ۱۵۰۰ مغازه فعال هستند. اگر می‌خواهید بیشتر مغازه‌های بازار دریا را ببینید باید به طبقه اول بروید. در مغازه‌های بازار دریا انواع لباس، لوازم خانگی و آرایشی به‌صورت تکی و عمده به‌فروش می‌سد.

جاهای دیدنی قشم

برای رفع خستگی بازارگردی در فضای بزرگ و شلوغ بازار دریا پیشنهاد خوشمزه من این است که به رستوران دریایی آن در طبقه دوم بروید. هتل سه‌ستاره، تهویه، سرویس بهداشتی و پله‌برقی از امکانات بازار دریاست و برای بعضی از گردشگران، این‌جا هم از جاهای دیدنی قشم به حساب می‌آید.

آدرس: جزیره قشم، درگهان، میدان انقلاب

ساعت کاری: ۹ صبح تا ۱۰ شب

لوکیشن بازار دریا روی گوگل مپ

۲۴- بازار قدیم قشم | Dargahan Old Market

با دیدن نام بازار قدیم قشم این تصور که می‌توان از این بازار جنس‌هایی لوکس را خرید از ذهنتان پاک می‌شود؛ البته حال‌و‌هوای معماری قدیمی و راهرو‌های تودرتوی این بازار هم به شما می‌گوید که با بازاری سنتی و قدیمی سروکار دارید.

بازار قدیم قشم

قبل از رفتن به بازار قدیم قشم دو نکته را در گوشه ذهنتان داشته باشید؛ یکی اینکه ساعت کاری این بازار برخلاف خیلی از بازارهای درگهان که شبانه‌روزی باز هستند، از ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر است و دیگر اینکه اجناس بازار قدیم را عمده می‌فروشند نه تکی. البته در روزهای شلوغ سال مثل ایام عید بعضی از فروشنده‌ها سبک فروششان را تغییر می‌دهند و یک‌سری از اجناس را تکی هم می‌فروشند.

ساعت کاری: ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر

آدرس: جزیره قشم، درگهان، میدان انقلاب

لوکیشن بازار قدیم قشم روی گوگل مپ

۲۵- مرکز خرید دودلفین | DoDolphin Mall

مرکز خرید دودلفین در فاصله کوتاهی با بازار قدیم قرار گرفته و یکی از ویژگی‌های مهمش، داشتن رستوران و کافی‌شاپ است تا بتوانید به عنوان یکی از جاهای دیدنی قشم هم از آن لذت ببرید. اگر در قشم دنبال لباس زنانه باکیفیت و قیمت مناسب بودید حتما به مرکز خرید دودلفین بروید؛ البته علاوه بر لباس زنانه انواع پوشاک، عطر، لوازم آرایشی و خانگی هم برای فروش وجود دارد.

جاهای دیدنی قشم

مرکز خرید دودلفین از نظر داشتن امکانات تقریبا مجهز است و این موارد را دارد:

 • پله‌برقی
 • آسانسور نفربر و باربری
 • پارکینگ اختصاصی
 • وسایل سرمایشی و گرمایشی

آدرس: قشم، درگهان، رو‌به‌روی مرکز تجاری نور

تلفن: ۰۷۶۳۵۲۷۱۰۱۴

لوکیشن مرکز خرید دودلفین روی گوگل مپ

۲۶- بازار نخل | Nakhl Mall

حتی اگر قصد خرید هم ندارید حیف است به بازار نخل نروید چون این بازار را با حس‌و‌حال و معماری خانه‌های قدیمی و خاص جنوبی ساخته‌اند و دیدن آن به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی قشم حتما برایتان جذاب خواهد بود. در ۲۲۴ غرفه بازار نخل انواع کیف، کفش، عطر و لباس را می‌توانید بخرید.

جاهای دیدنی قشمآدرس: قشم، درگهان، بازار نخل

تلفن: ۰۷۶۳۵۲۷۱۰۳۰

ساعت کاری: ۹ صبح تا ۹ شب

لوکیشن بازار نخل روی گوگل مپ

۲۷- ژئوپارک قشم از جاهای دیدنی قشم | Qeshm Geopark

نمی‌دانم از ژئوپارک‌ها تا به‌حال چیزی شنیده‌اید یا نه. خیلی ساده بخواهم بگویم، ژئوپارک‌ها زمین‌هایی‌اند که اطلاعات مهمی در مورد اقلیم و کلا تاریخ طبیعی یک منطقه به ما می‌دهند. حالا بگذارید یک فَکت جالب در مورد ژئوپارک قشم بگویم؛ در خاورمیانه فقط یک ژئوپارک وجود دارد و آن هم در قشم است!

جاهای دیدنی قشم

سال ۱۳۸۵ ژئوپارک قشم این افتخار را کسب کرد که عضو شبکه جهانی ژئوپارک‌هایی شد که زیر نظر و با حمایت یونسکو فعالیت دارند. موقعیت مکانی ژئوپارک قشم در خلیج‌فارس آن‌قدر مهم است که به‌عنوان نماینده ژئوپارک‌های آسیای شرقی و اروپایی شناخته می‌شود. جاهای دیدنی قشم که در نزدیکی ژئوپارک قرار گرفته‌اند شامل این‌ مکان‌ها می‌شود.

بهترین زمان برای رفتن به ژئوپارک قشم از نظر خوش آب‌و‌هوا بودن ماه آذر تا اوایل فروردین است.

جاذبه های دیدنی قشمآدرس: غرب جزیره قشم، منطقه ریگو

شماره‌تماس: ۰۷۶۳۵۲۵۲۲۳۷

لوکیشن ژئوپارک قشم روی گوگل مپ

۲۸- بازار ستاره قشم | Geshm Setareh Mall

بازار ستاره قشم یک مرکز خرید مناسب برای خرید انواع لباس، کیف، کفش، عطر و لوازم آرایشی و بهداشتی است. بیشتر افرادی که به بازار ستاره قشم می‌روند قصدشان خرید لوازم خانگی از برندهای معروف است چون در این بازار برندهای تفال، فیلیپس، سونی و ال‌جی برای فروش لوازم خانگی وجود دارد.

بازار ستاره قشم از جاهای دیدنی قشم

بازار ستاره قشم به امکانات زیر مجهز است:

 • کافی‌شاپ
 • آرایشگاه
 • رستوران
 • زمین بازی کودکان
 • سیستم پیجینگ
 • پله‌برقی

آدرس

قشم، خیابان ولیعصر

ساعت کاری

۹ صبح تا ۱۲ شب

لوکیشن بازار ستاره قشم روی گوگل مپ

۲۹- بندر لافت قشم | Bandar-e Laft

نخلستان‌های بلندقامت و درختان سرسبزی که فقط در مناطق گرمسیر دیده می‌شود تنها گوشه‌ای از جذابیت‌ بندر لافت جاهای دیدنی قشم است. ساعت‌ها و روزها در هرازتوی کوچه‌های تنگ بندر لافت می‌توان قدم زد، گرمای هوا با چاشنی رطوبت را حس کرد و بامردمان اصیل و باصفایش معاشرت کرد.

بندر لافت از جاهای دیدنی قشم

اگر از قدمت بندر لافت بخواهید بدانید باید سراغ چاه‌هایش را بگیرید؛ چاه‌هایی که از قبل از اسلام در لافت در دل زمین حفر شده‌اند. فردی به‌نام خواجه کریم حدود ۳۶۶ چاه را ساخته تا مردم از آب آن استفاده کنند. البته که الان متاسفانه از بیشتر این چاه‌ها چیزی باقی نمانده و فقط ۳۳ تا از آن‌ها وجود دارند.

آب خنک و سالم این چاه‌ها حاصل همکاری تپه‌های مرجانی و لایه‌های گچی چاه است؛ به این شکل که تپه‌ها آب باران را به داخل چاه می‌برند و لایه‌های گچی در کف چاه، آب را خنک و گوارا نگه می‌دارند. مکانی که تا دلتان بخواهد با معماری‌های زیبا در بندر لافت دیده می‌شود مساجد هستند. بادگیرها هم بخشی از معماری خاص خانه‌های بندر لافت است. برای دسترسی به بندر لافت بعد از رسیدن به جزیره قشم باید از قسمت جاده شمال جزیره به روستای لافت بروید.

آدرس

شمال غربی قشم، شرق جنگل حرا

لوکیشن بندر لافت قشم روی گوگل مپ

۳۰- بام قشم | Baam-e Qeshm

اگر می‌خواهید جاهای دیدنی قشم را مثل جنگل حرا، سواحل خلیج‌فارس و ژئوپارک را از بلندترین جای آن در سکوت و آرامش تماشا کنید، به بام قشم بروید. بام قشم از نظر باستان‌شناسی هم ارزشمند است چون باستان‌شناسان در این مکان ابزارهای قدیمی مثل ساطور را پیدا کرده‌اند و احتمال می‌دهند مردم زمان قدیم از این ابزارها برای شکار و تکه‌کردن حیوانات استفاده می‌کردند.

جاهای دیدنی قشم

یکی از جاذبه‌های دیدنی بام قشم آب انبارش است که آب باران را در خود نگه می‌دارد. فصل پاییز تا بهار را برای رفتن به بام قشم انتخاب کنید چون در این زمان آب‌و‌هوای خوش و خنک دارد. اگر می‌خواهید بی‌دردسر مسیر بام قشم را طی کنید بهتر است از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. راستی برای ماندگارکردن آن همه زیبایی بر بلندای بام قشم بردن دوربین عکاسی را فراموش نکنید.

آدرس: هرمزگان، بندر لافت، ۵.۴ کیلومتری جنوب روستای طبل و ۴.۵ کیلومتری شمال شرق روستای سلخ

۳۴- کارگاه لنج سازی قشم

اگر اهل کارهای فنی هستید یا دستی در نجاری دارید، حتما به کارگاه لنج سازی قشم سری بزنید. ویژگی بارز سفر به نقاط مختلف دنیا آشنایی با صنایع و روزمره مردم آن مناطق است. وقتی با همخوانی موسیقی که گویی در عمق وجود همه مردم شهر رخنه کرده شروع به کار می‌کنید یا قدم در محلی می‌گذارید که همه چشم بسته آنجا حرکت می‌کنند یعنی درحال جست‌وجوی معنای جدید از زندگی هستید.

معنی واقعی زندگی برای مردم قشم یعنی کار و تلاش برای رسیدن به روزی از طریق دریا. لنج سازی یا ماهیگیری فرقی نمی‌کند به هرحال آن‌ها روزیشان را از آب‌های بیکران طلب می‌کنند.

کارگاه لنج سازی قشم

موزه یا کارگاه لنج سازی قشم جاییست که پیرمرد و جوان دست‌به‌دست هم می‌دهند تا وسیله‌ای برای ارتزاق مردم بسازند. وقتی متوجه اهمیت این موضوع خواهید شد که زمان استراحت کارگر‌ها یعنی ظهر به این کارگاه بروید.

همه آن‌ها درحال استراحت و خوش و بش با یکدیگر زندگی را کنار کار و تلاش بی وقفه معنا می‌کنند. در این کارگاه مشاهده از نزدیک لنج‌های نیمه کاره هم البته با رعایت نکات ایمنی امکان پذیر است.

لوکیشن کارگاه لنج‌سازی قشم روی گوگل مپ

۳۵- روستای شیب دراز از جاهای دیدنی جزیره قشم

اگر اهل طبیعت گردی یا اکوتوریسم هستید، روستای شیب دراز انتخابی است که جای هیچ حرف و حدیثی را باقی نمی‌گذارد. تفاوت شیب دراز با دیگر شهر و روستاهای استان هرمزگان دقیقا همین ویژگی‌های طبیعی خاک و جانوری است. از زمین و آسمان و دریا گرفته تا حیواناتی که اینجا زندگی می‌کنند همه خاص و گاهی نایاب حتی در دنیا هستند.

مثلا لاکپشت پوزه عقابی یا انواع ماهی‌ها و آبزیان که در این منطقه زندگی می‌کنند همه به‌عنوان میراث طبیعی روستا نگهداری می‌شوند. بهتر است بدانید این روستا جزئی از ژئوپارک ثبت شده در سال ۲۰۰۷ است.

روستای شیب دراز

یکی دیگر از ویژگی‌های روستای شیب دراز وجود اقامتگاه های بومگردی است که زندگی چند روزه روستایی آن‌هم در یک جزیره را برای شما رقم می‌زنند. شما را نمی‌دانم ولی من که می‌میرم برای زندگی دور از هیاهوی شهری در چنین جایی.

روستای شیب دراز تقریبا ۲۲ کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد و جزو شرقی‌ترین نقاط شهرستان قشم است پس اگر قصد سفر و اقامت چند روزه دارید پیشنهاد می‌کنم حتما وسایلتان را همراه داشته باشید یا با خودرو شخصی به آنجا بروید.

لوکیشن روستای شیب دراز روی گوگل مپ

۳۶- چاه های تلا قشم | Tallaght Wells

اگر انیمیشن رنگو را دیده باشید کاراکتر شهردار که لاکپشت بود دیالوگ مهمی داشت که می‌گفت: (اگر روی آب کنترل داشته باشی روی شهر کنترل داری.)

احتمالا مردم قدیم شهر لافت هم به این حرف اعتقاد بسیار زیادی داشته اند که با این ظرافت و دقت چاه‌های تلا را ساخته و از آن استفاده می‌کردند. این چاه‌ها درواقع محل جمع‌آوری و تصفیه آب شیرین باران برای استفاده روزمره بوده است. نزدیک به صدها حلقه چاه البته نه مثل چاه‌های جدید، بلکه با معماری خاص در جایی خاص که آب شرب کل روستا و گاهی جزیره را فراهم می‌کرد.

چاه تلا لافت

زیبایی آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم قشنگ همینجا به چشم می‌آید. این چاه‌ها در نقاط عمیق زمین حفر شده‌اند و برای کل آن‌ها دو برج دیده بانی ساخته شده که نگهبان هم داشته باشند. جالبی ماجرا اینجاست که نگهبان اصلی چاه‌ها، همیشه یک زن بوده.

محیط چاه‌های تلا پر از درخت‌های تنومند و بزرگ است که احتمالا از آب همین چاه های تغذیه می‌کردند. گفتنی و نوشتنی درباره این چاه‌ها و سرگذشتشان بسیار است که پیشنهاد می‌کنم با حضور در قشم و صحبت با بزرگان آن منطقه به واقعیت‌های تاریخ برسید. البته در مطلب چاه‌های تلا قشم هم مفصل درباره این پدیده قلم زده ایم.

لوکیشن چاه های تلا روی گوگل مپ

۳۷- درخت انجیر معابد

یکی از راه‌های شناخت تاریخچه یک منطقه بررسی درخت و گیاهان آن محیط است. گیاهان به دلیل شرایطی که دارند معمولا پایدار می‌مانند و راه خوبی برا حدس‌وگمان درباره پیشینه یک منطقه ایجاد می‌کنند. بین گیاهان منطقه قشم یک درخت تنومند و بزرگ وجود دارد که فقط چند نمونه از آن در کل دنیا هست.

درخت لور یا انجیر معابد همان گیاه افسانه‌ای است که روش رشد و تکثیرش با همه گیاهان دنیا متمایز است. دانه‌اش کاشته نمی‌شود، بلکه از درختی به درخت دیگر از طریق فضله پرنده‌ها منتقل می‌شود.

درخت انجیر معابد قشم از جاهای دیدنی قشم

درخت لور معمولا در مناطق گرم و شرجی رشد می‌کند و شهر‌های جنوبی ایران خصوصا جزایر خلیج فارس بهترین مکان برای رشد و تکثیر آن‌هاست.

این درخت در منطقه درگهان شهرستان قشم رشد کرده و حالا به یکی از جاذبه های گردشگری قشم تبدیل شده است. اگر به بازدید از این نوع مکان های گردشگری قشم علاقه مندید اصلا نگران مسیر و پارکنیگ و… نباشید، زیرا مسیر رسیدن به درخت آسفالت و صاف است و محوطه آن‌جا نیز تا دلتان بخواهد جای پارک رایگان دارد.

لوکیشن درخت انجیر معابد روی گوگل مپ

مجموعه های تفریحی قشم

مراکز تفریحی قشم همیشه شلوغ است. این جزیره پر از مجموعه‌های تفریحی مختلف است که هر آدمی، با هر سن‌وسال و سلیقه‌ای، ساعت‌ها سرگرم می‌شود. در این قسمت چند مورد از بهترین مجموعه های تفریحی قشم را به شما معرفی می‌کنیم.

۳۸- مجتمع تفریحی و گردشگری هامون قشم

مجتمع تفریحی هامون قشم، یکی از مجموعه های تفریحی قشم است که برای گردش خانوادگی با بچه‌ها مناسب است. پارک هامون تفریحات مختلفی مثل آکواریوم طبیعی، اسکله قایق‌رانی، جت اسکی، پیست دوچرخه‌سواری و… دارد و همه امکانات موردنیاز گردش یک‌روزه مثل رستوران و کافه را هم فراهم کرده است.

آدرس مجموعه تفریحی هامون قشم: جزیره قشم، کیلومتر ۲ جاده قشم به درگهان

لوکیشن مجتمع تفریحی و گردشگری هامون روی گوگل مپ

۳۹- کلوپ دریایی دلفین مرجان قشم

کلوپ دریایی دلفین مرجان قشم یکی از کلوپ های دریایی قشم است که فرصت مناسبی برای یاد گرفتن غواصی است. این مجموعه، دوره‌های تخصصی غواصی برای همه برگزار می‌کند و امکانات تفریحی مختلفی مثل جت‌اسکی، پاراسل، بنانا، قایق‌سواری و… دارد. اگر به فکر تجربه غواصی در یکی از بهترین جاهای دیدنی قشم هستید، حتما باید به این کلوپ سر بزنید.

کلوپ دریایی دلفین قشم

عکس از سایت: Google Maps

آدرس کلوپ دریایی دلفین مرجان قشم:قشم، پارک زیتون، جنب سینما ۴ بعدی

لوکیشن کلوپ دریایی دلفین مرجان قشم روی گوگل مپ

۴۰- مرکز غواصی و تفریحات دریایی نگین | Negin Diving Center

مرکز غواصی ساحل قشم یکی از جاهای دیدنی قشم برای آن‌هایی است که از بودن و شناورشدن در عمق آب لذت می‌برند. نگین ساحل قشم تنها مرکز رسمی غواصی سازمان SSI ( مدرسه معتبر و باسابقه بین‌المللی غواصی که به غواص‌ها و مراکز غواصی در سراسر دنیا آموزش می‌دهد) در ایران است که انواع دوره‌های آموزشی غواصی را تا پیشرفته‌ترین سطح برگزار می‌کند.

مرکز دریایی نگین

در مرکز غواصی نگین ساحل قشم علاوه بر غواصی می‌توانید انواع تفریحات هیجان‌انگیز آبی مثل شاتل، بنانا و قایق‌سواری را تجربه کنید.

آدرس: قشم، پارک زیتون

شماره‌تلفن: ۰۷۶۳۳۳۸۷۷۷۷

ساعت کاری: ۸:۳۰ صبح تا ۷ عصر

لوکیشن مرکز غواصی نگین روی گوگل مپ

دلفین از جاهای دیدنی قشم

دلفین‌های جزیره قشم و هنگام جزو جاذبه های گردشگری قشم به‌شمار می‌روند. اگر خوش‌شانس باشید ممکن است بتوانید دلفین‌های بازیگوشی که این طرف و آن طرف می‌روند در میان آب ببینید.

عکس دلفین ها در دریا

عکس از سایت: Mojnews

شاید پیش‌ازاین، دلفین‌ها را در برنامه‌های مستند دیده باشید اما تجربه تماشای دلفین‌های بینی بطری در آب‌های بی‌نهایت خلیج فارس، تجربه‌ای است که در پارک‌های آبی و صفحه کوچک تلویزیون تکرار نخواهد شد. دلفین‌ها معمولا در اواسط فصل پاییز، در آب‌های گرم خلیج فارس تولید مثل می‌کنند.

جاهای دیدنی قشم در بهار

بهار قشم برای خیلی‌ها خوشایند است و برای خیلی‌ها نه. نوروز خصوصا چند روز اول حجم زیادی مسافر راهی این جزیره می‌شود تمام امکانات و مردم آماده خدمات دهی به مسافران هستند. با این‌حال کمی که از روزهای اول بهار می‌گذرد، هوا گرم می‌شود. خصوصا اگر به هوای گرم حساس باشید که اصلا تاب دوام آوردن در دمای بالای ۵۰ و ۶۰ درجه با رطوبت را ندارید.

آب‌وهوای قشم خصوصا شب‌های بهار مطبوع است. لذت قدم زدن در سواحل، حرکت در خط ساحلی وقتی نسیم بهاری می‌وزد، مطمئنا هر مسافری را به وجد می‌آورد. پیشنهاد می‌کنم اگر سفرتان از چند روز نوروز گذشت به گشت‌وگذار شبانه در قشم بپردازید. مثلا ساحل یا پاساژها، جاهای دیدنی که قوانین رسمی ندارند هم می‌توانند گزینه مناسبی برای گشت‌وگذار باشند.

دیدنی های قشم در بهار

جاهای دیدنی قشم در تابستان

تابستان فصل عجیبی برای مسافرانی است که قصد سفر به قشم دارند. معمولا کسانی که هزینه برایشان اولویت بیشتری دارد این فصل راهی قشم می‌شوند، زیرا به علت گرما و رطوبت بالای محیط گردشگر کم می‌شود و هتل‌ها قیمت را بیشتر از نصف کاهش می‌دهند.

اگر در تابستان قصد سفر به قشم دارید حتما لباس‌های مخصوص نواحی جنوبی کشور را هم تهیه کنید، زیرا زندگی در گرما با آن لباس مخصوص راحتتر است.

با اینکه ظهر و صبح قشم در تابستان بیشتر از حد تصور گرم است ولی شب‌ها هوا معتدل‌تر و بهتر می‌شود. در این‌صورت شانس بازدید از جاذبه‌های گردشگری که قوانین عبور و مرور دارند را از دست می‌دهید، اما هنوز دریا و ساحل هستند تا هر لحظه که قصد کردید شما را در آغوش بگیرند.

جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم در پاییز

پاییز با اینکه فصل بارش و خزان درختان در کل ایران است ولی قشم تازه در این فصل متولد می‌شود. آب‌وهوای قشم در پاییز بسیار دیدنی است. البته که اگر دریا طوفانی نباشد شنا در دریا و پلاژهای اختصاصی هم امکان‌پذیر است.

یکی از بهترین و زیباترین جاذبه‌ های گردشگری قشم در پاییز که باید حتما سراغش رفت، ساحل الماس است. این ساحل در فصل پاییز درخشان‌تر و زیباتر از همیشه پذیرای مسافرانی است که برای بازدید از یک رخداد طبیعی پا به قشم می‌گذارند. برای اینکه سفر لذت بخشی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم جاهای دیدنی قشم را خصوصا در پاییز تماشا کنید، زیرا هوای این فصل قشم بسیار مطبوع‌تر از تابستان و بهار بعد از نوروز است.

جاهای دیدنی قشم در زمستان

فصل زمستان هم یکی از فصل‌های شلوغ و پرطرفدار قشم است. در زمستان، آب‌وهوای قشم خنک و دلنشین است. برخلاف خیلی از شهرهای کشور، زمستان، نه تنها هیچ محدودیتی در گردش و بازدید از جاهای دیدنی قشم ایجاد نمی‌کند، بلکه فرصتی برای گشتن و لذت بردن است. جزیره ناز، تنگه چاهکوه، دره ستارگان، دره تندیس‌ها، دره سکوت، بام قشم، روستای شیب‌دراز، ساحل نقره‌ای، معدن خاک سرخ، فرش خاکی سرخ و ده‌ها شگفتی دیگر، همگی جزو جاهای دیدنی قشم در زمستان هستند.

جاهای دیدنی قشم در شب

گردش در شب را می‌توان به خیلی از پارک‌ها و مراکز خرید قشم اختصاص داد اما اصل‌کاری، ساحل نقره‌ای و ساحل لارک است که در شب جلوه عجیب و بی‌مانندی پیدا می‌کند. ساحل جزیره لارک در تاریکی شب به رنگ آبی درخشانی درمی‌آید که نظیر آن در هیچ‌جای ایران نیست. علاوه‌براین، ساحل نقره‌ای جزو جاهای دیدنی قشم در شب است که به خاطر شن‌های براق و درخشانش در شب زیباتر دیده می‌شود.

جاهای دیدنی قشم در شب

عکس از سایت: Google Maps

جاهای دیدنی قشم در روز

اکثر جاهای دیدنی قشم که در این مطلب به شما معرفی کردیم، در روز امکان بازدید دارند، از روستاها، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی گرفته تا مراکز خرید و مجموعه‌های تفریحی مختلف. کافی است سفر به قشم را به فصل‌های مناسب خنک سال موکول کنید تا جاهای دیدنی قشم در روز را از دست ندهید.

جاهای دیدنی قشم در روز

عکس از سایت: Rokna

قشم ترکیبی از طبیعت، تفریح و خرید

به غیر مکان های دیدنی قشم می‌توانید از تفریحاتی نظیر غواصی، پرواز با گلایدر، قایق‌سواری، تور سافاری و… هم لذت ببرید. علاوه بر این، با وجود مراکز خرید متعدد، می‌توانید خریدهای مفصلی در قشم داشته باشید. ازجمله معروف‌ترین مراکز خرید قشم می‌توان به سیتی سنتر ۱ و ۲، درگهان و بازار قدیم قشم اشاره کرد.

اگر می‌خواهید هزینه سفرتان به قشم کمتر شود، می‌توانید با قطار تا بندرعباس بروید و از آنجا با قایق راهی قشم شوید. برای طی این مسیر قطار بندرعباس امکانات رفاهی بسیار مناسبی برای شما فراهم کرده است.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

84 دیدگاه

 1. مهدی می‌گوید

  سلام از تهران با ماشین اومدم شیراز حدودا ۸ ساعت بعد ۲ روز شیراز بودم راه افتادم اومدم قشم اونم ۸ ساعته فقط چندتا توصیه اومدین قشم هتل قیمت مناسب خواستین حتما علی بابا چک کنید قیمت افخورده ۴ ستاره بگیرین من شب دیروقت رسیدم رفتم هتل کیمیا قشم بخدا قسم در حد مسافرخانه زمان شاه نبود بالشت تخت خیلی کثیف بود موجودات ریز داشت رفتم صبحانه میز ها بوی تخ مرغ روز قبل دستمال کثفیف رو میز میکشیدن بوی بد میموند سرویس صبونهدهم بخدادقسم خالی بود کثفیف محیط افتضاح خواهشا هر جا میرید این هتل نرید اول یک شب بگیرید هر هتل یا اینکه برید داخل اتاقا رو بببنید محیط ببینید بعد برید خلاصه پولم ندادن اومدم هتل ۴ ستاره خیلی شیک تمیز باقیمت گرفتم سعی کنید هتل سمت پارک زیتون بگیرین

 2. محمد می‌گوید

  خیلی خیلی مردمان خوب و اصیل و مهمون نواز داره،خود قشم هم زیبا و بسیار لذت بخشه غذاهای محلی عالی فقط مراقب افراد غیر بومی که خودشون رو بومی معرفی میکنن و اکثرا فروشنده هستند باشید.من تو فروشنده هاشون شمالی هم دیدم که سر ما رو کلاه گذاشت و جنسشو گرونار فروخت به من،آقا تو رو خدا همون شمال بمونید و نیایید جنوب هم خراب کنید،شمال که گوش مردم رو میبرید دیگه جنوب هم با اون مردمان خوبش خراب نکنید

 3. ماهان می‌گوید

  با سلام به شما دوست عزیز، من سه سال هست که تعطیلات نوروز رو از تهران به جنوب و قشم می روم برای همه جای سوال هست که چرا اینقدر سفر به جنوب رو دوست دارم به نظر من انرژی مثبت این منطقه و مردمان خوبش باعث میشه که این مسیر طولانی رو هر سال با وسیله شخصی خودمون همراه با پسر و دختر عزیزم که بسیار همراه من و پدرشون هستن رو طی کنم در گردش هایی که ما در قشم داشتیم ساحل طلایی هر شب برنامه های خیلی جذاب و شای داشت که ما یک شب رفتیم و خیلی به ما خوش گذشت ، ساحل ناز هم خوب بود، گردش در جزیره هرمز هم تجربه خوبی بود ولی هنگام برگشت صف های بسیار طولانی برای سوار شدن ایجاد شده بود ولی عزیزانی که در این قسمت ها خدمات رسانی می کنند و مخصوصا قسمت لندیکرفت ها ورودی به قشم خیلی خیلی خوب مدیریت کردن و در زمان کوتاهی مردم جابه جا شدن خدا قوت به همه این عزیزان من خرید از زنان عزیزی که در نزدیکی منزل خود غذاهای سنتی خودشون رو درست میکردند رو خیلی دوست داشتم و قیمت و کیفیت عالی بود
  خرید از درگهان به نظر من بهتر از قشم بود
  منطقه پارسیان و ساحل مکسر هم زیبا بود
  شاد و سلامت باشید

 4. احسان می‌گوید

  درود بر شما
  میخواستم کمی اطلاعات بدم شاید برای بعضی ها مفید باشه!
  من حدود هشت یا نه بار به قشم سفر داشتم.
  سالهای اول خوب بود چه از لحاظ قیمت ، چه از لحاظ خلوت بودن!
  اما رفته رفته دیگه قشم اون قشم سابق نشد! ابتدا اینو بگم که؛
  لِوِل هتل های قشم متاسفانه پایین هستش به طوریکه هتل های معمولیش با کمترین امکانات و تمیزی، قیمتی برابر با هتل های چهار و پنج ستاره مشهد رو دارن!
  دوم اینکه به خاطر استقبال و رفتن زیاد مردم به قشم در چند سال اخیر قیمتها و کیفیت اجناس دیگه مثل قبل نیست و اصولاً هر جایی که شلوغ بشه و مردم زیاد برن دیگه بکر و به صرفه نیست و شورش درمیاد که قشم هم همینطور شده!
  در حدی که الان متاسفانه قیمت یه تور سه روزه هوایی قشم که داخل کشور خودمون هست ،از قیمت تورهای استانبول و گرجستان هم بیشتر شده!
  من خوشحالم که حداقل زمانی سفرهام به قشم رو انجام دادم که به این روز نیفتاده بود این جزیره!
  و متاسفم که دیگه قشم اون قشم سابق نیست…

 5. فرزانه می‌گوید

  سلام
  من ۲۵ بهمن سال ۱۴۰۱ قشم بودم
  دره ستارگان رو دوست نداستم
  غار خوربس تعطیل بود
  آکواریوم تعطیل
  پارک کوروکودیل تعطیل

  ولی

  جزایر ناز عالی ( صبح ساعت ۹)
  ساحل زیتون و افتاب و سیمین عالی
  سیتی سنتر ۱ و پاساژ ستاره و بازار قدیم هم خوب بود ولی خبری از ارزونی نبود
  وسایل برقی همه تقلبی

  جزیره هرمز و غارنمکدان وقت نشد بریم
  برای من سفر لذت بخشی بود

 6. ابی می‌گوید

  به نظرم قشم مثل قدیما دیگه برا خرید زیاد خوب نیست بعضا قیمتها سلیقه ای و دلاری و بعضا کاسبای غیر بومی و بد اخلاق هستند
  کیفیت و اجناس داخلی رو ترجیح میدم
  ولی جاهای دیدنی و تفریحی خوبی داره

 7. رسول می‌گوید

  درود بر شما
  من به همراه همسر و دو دخترم از روز شنبه اومدیم قشم از تهران تا بندرعباس با هواپیما اومدیم و از بندرعباس تا قشم با اتوبوس های دریایی
  دره ستارگان و ساحل ناز و قلعه پرتقالی ها و چند جای دیگه رو گشتیم خیلی خوش گذشت فقط یه مقدار کرایه ماشین توی قشم اذیتمون کرد که قرار شد سری بعد با ماشین خودمون از تهران تا بندرعباس رو با قطار بیاییم و از بندرعباس تا قشم ماشین رو با لنج بیاریم تا بعدش مجبور نشیم اینقدر کرایه ماشین بدیم.

  1. maryam می‌گوید

   هزینه کرایه ماشین چقدر بود؟

 8. اطهر می‌گوید

  سلام
  من و همسرم زیاد به قشم سفر میکنیم و به صورت خصوصی با ماشین خودمون تور می‌بریم.

  1. Reyhaneh می‌گوید

   ببخشید شما تابه حال جزیره لارک رفتین؟امکان دیدن نورهای ابی از نزدیک وجود داره؟

 9. علیرضا می‌گوید

  کاسبای واقعا بی اخلاق که اصلا با اخلاق حرفه ای و برخورد با مشتری رو بلد نیستن زیاد داره

 10. سارا می‌گوید

  سلام.ما با تور علی بابا رفتیم قشم .
  قشم واقعا زیبا و عالی بود اقامتگاه خوب فقط دیدنی ها بسیار زمان کم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای بود و هماهنگی لیدر واقعا خوب نبود برای گشت های ذکر شده در سایت.

 11. سجاد می‌گوید

  سلام یکی که قسم امام رضا خورد جنسی رو به ما انداخت ۵۰۰ جای دیگه دیدیم دارن صد میفروشن

 12. احمد می‌گوید

  فوق العاده کثیف افتضاح بعضیهاشون واقعا کاردرست هستند ولی ما که چندتا فروشنده حروم زاده و دروغ گو کلاه گذاشتند سرمون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احمد عزیز
   سال نوتون مبارک باشه. واقعا ناراحت‌کنندس که توی تعطیلات چنین داستانی پیش بیاد، ولی اینکه تجربه خودتون رو با بقیه هم به اشتراک می‌ذارین خیلی خوبه چون دارین کمک می‌کنین که بقیه دچار این مساله نشن.

 13. محمد می‌گوید

  سلام نه الان خودم قشم هستم نیاین اینجا آب هم قطع کردن چون ماه رمضونه قیمتا از سایت دیجی کالا و ترب هم بالاتره اشتباه محضه واسه خرید فقط واسه مسافرت خوبه به شرطی که دستشویی هاشو آبشو قطع نکنن ملت اینجا مثل قرن بوق میرن دستشویی خاک برسر مدیریتشون کنن خاااااک

  1. خدا می‌گوید

   ما خودمو قشم زندگی می‌کنیم آب ها قطع شده حالا خوبه ما بشکه داریم

 14. هانیه می‌گوید

  سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی تون میخواستم بپرسم آیا قشم برای خرید جهیزیه جای مناسبی میباشد چون من چند روز دیگه قراره برام قشم برای خرید لوازم خونگی ایم

  1. زهره می‌گوید

   سلام خیر
   همه چیز فیک و مارکهای متفرقه که حتی اسمشون هم نشنیدید!!
   لباس که همه جنسهای بنجل و بی کیفیت!
   لوازم ارایش هم اصلا فیک و اصل قابل تشخیص نیست

  2. بهروز می‌گوید

   بهترین جای ایران واسه خرید لوازم برقی عسلویه و کنگان هستش

 15. شهرام می‌گوید

  ممنون از مطالب مفیدتون

 16. پدرام می‌گوید

  یکی به من بگه چرا کیش این همه بهش رسیدن!

  ولی به قشم نرسیدن؟
  هر دو هم جزیره اند!
  هر کی جواب درست بده جایزه داره؟

 17. حمید می‌گوید

  سلام دوستان
  بنده چند وقت پیش قشم بودم و از سی تی سنر قشم کتانی مارک اسکیچرز از آقای مومنی خریدم که ایشان به شرط اورجینال و گارانتی اصل بودن چنس را تضمین کردن که متاسفانه قلابی از آب در آمد لطفا در زمان خرید کالاهای اورجینال حتما از فروشنده فاکتور مهر شده به همراه قید ضمانت در فاکتور بگیرید که مثل بنده در زمان تعویض ، فروشنده عزیز بی وجدان ما جناب آقای بزرگسالار ، مرد مردان نماینده تقلبی مارک اسکیچرز در بازار سی تی سنر قشم دبه نفرمایند

  1. نیلوفر می‌گوید

   ممنون از اطلاع رسانیتون🙏🏻

 18. ماریا می‌گوید

  ممنونم مونا جان،موفق و پیروز باشی

 19. Sahar می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید به دلیل اغتشاشاتی که احیرا اتفاق افتاده آیا الان شرایط برای گشت و گذار در قشم‌مناسبه؟؟؟

  1. علی می‌گوید

   سلام.بله بنده الان قشم هستم و کاملا همه چی ارومه و بعد از حدود یکسال بارون اومد و هوا بسیار عالیه

  2. شایان می‌گوید

   اگر منظورت اعتراضات اخیر هستش که اول سعی کنی کلمات صحیح رو استفاده کنی بعد یه مطالعه ساده داشته باشی .

  3. ناهید می‌گوید

   اعتراضات نه اغتشاشات!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1. سجاد می‌گوید

    برای ما که معترض بدبختیا بودیم اعتراضه

  4. Shervin می‌گوید

   شما هنوز نفهمیدی که اغتشاش نبوده

  5. مهر می‌گوید

   تو برو قم که به اغتشاشات نخوری چیکارت به بندر

  6. ایرانی می‌گوید

   شما برو قم برات مفیدتره

 20. مهر می‌گوید

  با جمع خانواده برای غواصی به کلوپ نگین ساحل رفتیم و بعد از پذیرش با توجه به تعداد زیاد مراجعین تا زمانی که بریم برای غواصی معطلی داشتیم و تا حدی هم به پرسنل غر زدیم اما اونها اینقدر با خوش رویی و صبوری آروممون میکردن و وقتی رفتیم برای غواصی و روی قایق دیدم که اونجا هم با مهارت و به درستی کارشون را انجام میدن. با وجود معطل شدنمون ارزشش را داشت و یه خاطره زیبا شد

 21. اسد میرزایی می‌گوید

  در کنار تمام زیبایی های قشم که برای ما هر کدوم جذابتر از دیگری بود، تجربه غواصی با مربی خوب کلوپ نگین ساحل قشم هم یک تجربه فراموش نشدنی شد و به دوستان عزیز پیشنهاد میدم که حتما امتحانش کنن.

 22. پروین مدواری می‌گوید

  غواصی تفریحی را زیاد تجربه کرده بودم ولی بعد از گذراندن دوره آموزش مقدماتی غواصی در مرکز غواصی نگین ساحل قشم، زمانی که موفق شدم برای اولین بار به تنهایی و در کنار یک مربی غواصی کنم چنان هیجان و لذت خارق العاده ای داشتم که برام قابل وصف نیست.

 23. ژیلا حاج احمدی می‌گوید

  با راهنمایی های شما به راحتترین شکل ممکن از قشنگی های قشم نهایت استفاده را کردیم.

 24. مونا پیشه وری می‌گوید

  درود و دم پرسنل کلوپ نگین ساحل قشم در پارک زیتون گرم که با روی خوش و مهارتشون لحظه های خارق العاده ای را زیر آب برامون ساختن.

 25. امید می‌گوید

  سلام، من هم قشم هستم الان ولی جاذبه های دیدنی که انتظار داشتم نبودن، فقط ساحل هاش بهم چسبید که تو چنتا شنا کردم

 26. رونیکا می‌گوید

  سلام دوستان ، من هم الان در قشم هستم .
  خیلی جاهای زیبا و باحالی داره😁
  من بهتون پیشنهاد میکنم که حتما به قشم بیاید و از مناظر زیباش لذت ببرید .
  من در اعیام عید امدم ولی انجور که میگفتن
  شلوق نبود .
  و من زود به قشم رسیدم🥰
  خیلی ممنون برای اینکه مناطق رو درمیون گذاشتید با ما❤💗

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام رونیکا عزیز 🙂
   سفرتون به خوشی بگذره.

  2. سالار می‌گوید

   سلام
   منم قشمم
   هرمز جای دیدنی برم یا نه؟

  3. حمید می‌گوید

   سلام، ما هم الان در قشم هستیم. در نیمه دوم سال
   اما رونیکا خانم لطفا فارسی را پاس بدارید؛ ایام به جای اعیام، شلوغ به جای شلوق

  4. تارا می‌گوید

   جاهای دیدتی در قشم است یت درگهان؟؟شما کجا اقامت داشتین

   1. مژگان می‌گوید

    سلام تمیزترین و بهترین هتل قشم کدومه؟ ممنون میشم اطلاع بدید🙏🏻🙏🏻😔

 27. فرزانه می‌گوید

  سلام خدمت همه دوستان..من هم اکنون قشم هستم و هر سال ایام عید می آیم.قشم بسیار زیباست و جاهای دیدنی فراوانی دارد.حتما جزیره هنگام بروید.دیدن دلفین ها و خرید از بازارچه محلی در وسط ساحل و خوردن سمبوسه میگو و ماهی مرکب خالی از لطف نیست.جزیره زیبای بعدی ساحل ناز هست.که حتما در ابتدای روز که آب عقب نشینی داشته بروید .کفش های خود را درآورید و یا با دمپایی بر مسیر لطیف شنی نیمه خیس کف آب که عقب نشسته هست پیاده روی کنید و از خرید انواع میوه های خارجی لذت ببرید..تا عصر آنجا بمانید و برگشت دوباره آب را در مسیرش ببینید و قلعه سنگی که با جزرومد آب نمایان میشود و دوباره مخفی میشود و میتوانید روی آن راه بروید و انواع خرچنگ های رنگی ببینید .مسیر بعدی دره بسیار زیبای ستارگان هست که در غروب به علت سایه ای که ایجاد میکند و خنکی بادی که در قلعه میپیچد بسیار زیباست..مسیر بعدی تنگه بسیار جالب و دیدنی چاهکو هست که حتما حتما اگر دنبال صحنه های زیبای عکاسی هستید به آنجا بروید.مسیر بعدی ساحل پرورش لاک پشت ها هست که برای دیدن خالی از لطف نیست..برای خرید لباس و وسایل آرایشی بازار قدیم قشم و درگهان و پاساژ دودلفین و نور و نگین عالی هستند..البته سیتی سنتر های قشم هم گاهی آف های خوبی دارند..برای خرید لوازم خانگی و برقی باید به شهر گیاهدان در چند کیلومتری درگهان بروید .در پارک زیتون قشم میتوانید دنبال قواصی باشید که اگر دریا مواج نباشد هستند و هم اکنون امروز۲۸اسفند. ۱۴۰۰ قیمت نفری ۳۰۰تومان بود..
  جزیره هرمز هم انواع سواحل زیبای خود را دارد که میتوانید به اسکله بروید و با اتوبوس دریایی به آنجا سفر کنید .بهترین فصل قشم از آذر ماه تا اردیبهشت ماه هست که هوا بهاری و خنک هست .

  1. امیر می‌گوید

   سلام فرزانه چه میگویی شما اصلا حوصله نداشتم بخونم😅🤣

   1. راحیل می‌گوید

    دقیقا

  2. آتش می‌گوید

   ممنون فرزانه جان من خیلی دوست دارم سفر کنم جزیره هرمز و قشم هتل نلرینا هم قیمتهاش عالیه ولی واقعیت تا انروز تنهایی سفر نکردم و خیلی می ترسم برم اونجا تنها .
   شما گروهی با تور سفر کردین ؟

   1. آرزو می‌گوید

    اصلا نگران سفر به تنهایی نباش؛قشم انقد ارزش داره که تنهایی سفر کردن هم لذت بخشه؛از تهران با قطار به بندرعباس مقرون به صرفه تره؛از اسکله هم تندرو هست به قشم؛اگه نه که پرواز راحت تره ؛من هر تودو مسیر رو رفتم هر کدوم لذت بخشه؛

  3. رضا می‌گوید

   خیلی عالی فرزانه

  4. معصومه می‌گوید

   ممنون از نکات خوبی که گفتید

  5. زهره می‌گوید

   مرسی فرزانه جان توصیفات عالی و دلنشین

  6. ف. طهماسبی می‌گوید

   مفید بود، ممنون

  7. Rezaiu می‌گوید

   توضیحات بسیار ارزشمند بود قبل از سفر . ممنون

 28. ریحانه می‌گوید

  سلام من میخاهم فردا به قشم برم می ارزه کالا هاش ارزانه چطوریه
  لطفا با یک ا خط یا ۲ خط بگویید حال خوندن ندارم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ریحانه عزیز 🙂
   |

  2. محمود می‌گوید

   عالیه

  3. هادی می‌گوید

   هر موقع حالشو داشتی منم توضیح میدم.

  4. هادی ۲ می‌گوید

   ۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱

  5. امید می‌گوید

   به نظرم مثل قبل ارزون نیستن

 29. مانی می‌گوید

  سلام
  من می خواهم با همسرم با اتوبوس برم قشم آیا می ارزد یا نه

  1. ریحانه می‌گوید

   میگم فامیلیت چیه
   اسم فامیل ماهم مانیه
   کلیشمو میشناسی؟

   1. مانی می‌گوید

    😆😆😆😆😆😆
    منم مانی هستم .
    علیرضا مانی رو میشناسی😁😆😃😃
    خدایا شفا نمیدی بکش

  2. امیرحسین می‌گوید

   سلام اگر میشه هتل خوب در قشم معرفی کنید

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام امیرحسین عزیز 🙂
    این مطلب رو مطالعه کنید.
    https://www.alibaba.ir/mag/qeshm-hotels/

   2. امیرحسین می‌گوید

    تشکر فراوان

  3. پاسخ گو می‌گوید

   ریدی داداش گرما شرجی بوی گند تخم مرغ گندیده و گلی عرق و چرکو مرک همراه با خونه خیلی گرون مگرنه عرق سوز سدید میشی تایت هم جواب نمیده

   1. فافا می‌گوید

    دقیقا پوکیدیم اگه خونه نداشته باشی یا سوییت گیرت نیاد بدبختی قیمت سوییت هم شبی دو سه ملیون بیشتره

 30. حوا ارجمند زاده می‌گوید

  سلام
  ما سال ۹۷ آذر ماه رفتیم قشم. سفری بسیار دلنشین بود. جزیره هنگام از زیبایی هایی بود که حتما حتما پیشنهاد میکنم ببینید. حرکت با قایق و دیدن دلفین های جزیره بسیار زیبا بود. حتما برای حرکت با قایق مقداری نون باهاتون باشه. چون در جایی که قایق ها وسط دریا می ایستند و شما میتونید برای دیدن آکواریوم و ماهی های رنگی ذوق زده بشید. خرده نون ها باعث میشه تمامی ماهی ها دور قایق شما از آب بیرون بیان. خرید سمبوسه و غذاهای محلی در جزیره هنگام از خوشمزه های این سفر هست. البته قبلش سوال کنید چون ممکنه خیلی تند باشه.
  غار خوربس هم از زیبایی های قشم هست که به شرط نداشتن درد در پا بالارفتن از پله ها و دیدن این غار خالی از لطف نیست.
  خرید هم از بازار قدیم درگهان بسیار بصرفه تر هست. جزیره ستارگان در بعد از ظهر و قبل از غروب بسیار زیباست. البته پیاده روی داره و عبور از بعضی از مسیر ها کمی سخت هست.
  ان شاالله قراره امسال هم اسفند سفری داشته باشیم برای دیدن جزیره هرمز

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حوا عزیز 🙂
   ممنون که تجربه ارزشمندتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. بی‌شک جنوب ایران از زیباترین مقاصد گردشگری هست.

 31. رضا می‌گوید

  جزیره قشم واقعا یکی از بهترینهای کشورمونه، من پنج ساله ساکن قشمم و البته همیشه با علی بابا پرواز میکنم و میرم و میام، بهترین فصل سفر به قشم از آبان تا فروردینه بخاطر آب و هوای بی نظیرش، ولی تابستونی خیلی گرم و شرجی داره، ولی در عوض از فروردین به بعد بهترین زمان برای خریده، تورهای داخلی قشم از نظر قیمت و امکانات برای مسافرا خیلی بهتره و اطلاعات دقیق بهتون میدن، مردمش بسیار. خوب و خونگرم هستن، خیابان دانش قشم هم مرکز رستورانهای عالیه و میتونین غذاهای درجه یک و محلی و عربی و هندی و… رو تجربه کنین، بازار قدیم درگهان و قشم هم جای عالی برای خریده، و در آخر تجربه یه غواصی خوب رو توی قشم از دست ندین، ممنون بخاطر همه چی

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 خیلی ممنونیم که این تجربه‌هارو با بقیه به اشتراک گذاشتین.

 32. خانم ت . احمدزاده می‌گوید

  سلام
  ما تونستیم یک مسافرت سه روزه به قشم در هفته اخیر داشته باشیم
  چون وقت کمی داشتیم یک روز با تور جزیره هرمز و یک روز درگهان و در غروب روزهای اقامت از بازارهای داخلی قشم استفاده کردیم . یکی از نکات مثبت تور هرمز صبحانه وناهار و غذاهای سنتی در منازل بومیان بود که بسیار جالب و لذت بخش بود
  ولی نکته منفی محل اقامتمون بود که با توجه به بررسی کلیه مکانها از طریق اینترنت با تاکید به وضعیت و شرایط بیماری کرونا متاسفانه منزل ۷۰ متری نو ساز در بهترین منطقه نه تمیز و نه دارای حداقل امکانات آشپزخانه و حتی آب گرم و… بوده علی رغم هزینه هنگفت بدترین خاطره اقامتی رو داشت که به جهت رزرو تلفنی امکان پیدا کردن شرایط بهتر زمانبر بوده و لذا مجبور به اقامت شدیم
  انتظار می رود در ارائه توضیحات مکانهای اقامتی اعم از منازل و سوئیتها و هتلها قیمت و شرایط و امکانات داخلی هر مکان به گونه ای باشد که صادقانه از امکانات مطلع بشویم.
  از طرفی بعضی از رستورانهای سیتی سنتر گران و فاقد کیفیت بوده و بلحاظ کمیت نیز بسیار کم بوده طوری که چهار کوبیده سیتی سنتر برابری میکند با یک کوبیده مراکز استانها.
  در کل از سفرم لذت بردم و علی رغم اینکه بارها به این منطقه سفر داشتم ولی غالبا جهت خرید بوده و از مکانهای تفریحی کمتر بازدید داشتم به علت گرانی اجناس اینبار به مکان های تفریحی هم گذری داشتم که بسیار لذت بخش بوده و همچنان قشم یکی از مناطق بسیار دوست داشتنی من می باشد

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   ممنون که خیلی دقیق و باجزییات تجربه‌تون رو با سایر کاربران و مخاطبان مجله علی‌بابا درمیون گذاشتید.
   امیدواریم که در سفرهای بعدی تجربه خوشایندتری داشته باشید.

 33. کیابرز می‌گوید

  من هم تا حالا قشم نرفتم ولی دوست دارم ی سفری به قشم و هرمز و هنگام برم ولی بهترین سفر کیه بنظر شما؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   بهتره نیمه دوم سال برین

 34. احسان می‌گوید

  سلام من و همسرم الان در قشم هستیم جزیره ای فوقالعاده زیبا و دارای ویژگیهای خاصی میباشد کافی است در اینترنت مکانها را پیدا و لب خیابان بایستید و با چند ماشین گذری که همه دوست دارند شما رو به این مکانها ببرند قیمت خوبی جهت رفت و برگشت چند مکان در صبح و بعر از ظهر بگیرید شب هم به مراکز خرید برید که کاملا استفاده از همه زوایا را برده باشی
  از مسئولان هتل خود رستورانهای خوب بپرسید و لذت ببرید موفق باشید خیلی خوش میگذره.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احسان عزیز 🙂
   سفر به سلامت ، دلتون خوش.

 35. غلامعلی قناد دزفولی می‌گوید

  سلام من هفته گذشته از جزیره قشم و هرمز دیدن کردم ۱-اولااز یک سفرخارجی (ترکیه)برای من گران ترشد ۲ -جاهای دیدنی جزیره ها زیادی بکر هستند ؟ وبرای توریست ها که از بچه تا مسن باخانواده برای دیدن میروندناهمواروسخت است ؟بخصوص روز اول من باران بود وبعداز باران تا چند روز امکان دیدن بعضی محلات دیدنی میسر نشد ! ودر روز آخر سفرکه افتاب اذیت میکرد ۳ -پیشنهاد میکنم از دانشگاه های هنر های زیبااستان ودیگرجاها جهت بازدید و انجام کارهایی که به زیبایی و اوقات فراغت مردم کمک کند استفاده شود و مسیرها دسترسی درست شود مانند غاز نمک …. ۳- کرایه هاوانتخاب مسیرگردشگری کنترل شود تا با حداقل هزینه بیشترین دیدنی و لذت را ببریم وبرای محل تبلیغ کنیم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام غلامعلی عزیز 🙂
   چقدر خوبه که تجربه سفرت رو با ما به اشتراک گذاشتی. ممنون
   امیدواریم که همه بتونن حداقل در سفرهای داخلی هزینه‌های کمتری داشته باشن.

 36. فرزاد شویدی می‌گوید

  خوب و قابل استفاده بود … خصوصا که نقشه گوگل هر کدام رو نیز ارائه نموده اید …

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فرزاد عزیز 🙂
   خوشحالیم که همراه شما هستیم.

 37. صهبا می‌گوید

  عالی بود ممنونم خیلی ترغیب شدم یه سفر قشم برم
  این همه زیبایی داریم در کشور خودمون و بی‌خبریم!