محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی معراج

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی معراج را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی معراج مداوم به‌روز خواهد شد.

 

پرواز خارجی به مقصد ایران

  • نظر به لزوم رعایت دستورالعمل اعلامی از وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری رعایت موارد ذیل برای کلیه مسافرین ورودی به ایران الزامی می باشد.
  • کلیه مسافرین ورودی بالای ۸ سال ( اتباع ایرانی غیر ایرانی دیپلمات مسافرین ترانزیت ) موظف به ارائه نتیجه تست PCR منفی پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبداء می باشد.
  • گواهی کامل واکسیناسیون مسافران غیر ایرانی بالای ۱۲ سال الزامی می باشد.
  • مهلت اعتبار تست از زمان انجام تست تنها ۹۶ ساعت بوده و نتیجه آزمایش می بایست از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی با تاریخ میلادی و بارکد معتبر جهت بررسی و یا مورد تایید کنسولگری ایران در کشور مبداء می باشد؛ در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین معذور خواهیم بود.
  • موكدا اعلام میگردد به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کروناء از پذیرش جامه دان های Cabin Size چرخ دار معذوریم رعایت کلیه شرایط این دستور العمل برای مسافرینی که واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده اند نیز الزامی می باشد.
  • مقتضی است قبل از صدور بلیط کلیه موارد قید شده در این دستورالعمل توسط دفاتر خدمات مسافرتی و مسافرین محترم به دقت مطالعه و اجرایی گردد. شایان ذکر است در صورت مغایرت و عدم انجام پروتکل مربوطه با آژانس صادر کننده برخورد خواهد شد. .

⇐ برای مطالعه اصل بخشنامه اینجا را ببینید.

پرواز خارجی از مبدا ایران

 

ترکیه

شهروندان ایرانی که قصد ورود به کشور ترکیه را دارند در صورت دریافت دو دوز از واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و گذشت 14 روز از تاریخ آخرین دوز واکسن می توانند بدون نیاز به ارائه تست PCR، فقط با ارائه کارت واکسیناسیون معتبر(زبان انگلیسی و دارای  QR کد) وارد این کشور شوند.

بدیهی است که در صورت عدم ارائه کارت واکسیناسیون معتبر، مسافرین بالای 6 سال ملزم به ارائه تست PCR منفی از 72 ساعت مانده به پرواز خواهند بود.

مشاهده اصل بخشنامه

 

عراق

قابل توجه مسافرين محترم پرواز تهران به نجف با هواپيمائي معراج؛ به اطلاع مي رساند طي بخشنامه جديد وزارت بهداشت کشور عراق، علاوه بر تست کرونا (PCR) که مسافرین در ايران انجام می دهند، هنگام ورود به فرودگاه عراق مجددا از آنها تست کرونا (PCR) گرفته مي شود.
لازم به ذکر است هزينه اين تست به عهده مسافر مي باشد.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی معراج

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.