محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی معراج

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی معراج را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی معراج مداوم به‌روز خواهد شد.

 

پرواز خارجی به مقصد ایران

  • کلیه مسافران ورودی بالای 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات و مسافران ترانزیت) موظف به ارائه نتیجه تست منفی PCR پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند.
  • مهلت اعتبار تست از زمان انجام آن تنها 96 ساعت بوده و نتیجه آزمایش باید از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی و با تاریخ میلادی و با بارکد معتبر جهت بررسی یا مورد تایید سفارت / کنسولگری ایران در کشور مبدا باشد. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافران جلوگیری به عمل خواهد آمد.
  • از ورود بار کابین سایز چرخدار جلوگیری به عمل خواهد آمد.
  • رعایت کلیه شرایط این دستورالعمل برای مسافرانی که واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند نیز الزامی است.

⇐ برای مطالعه اصل بخشنامه اینجا را ببینید.

پرواز خارجی از مبدا ایران

  • کلیه مسافران بالای شش سال در پروازهای ورودی به ترکیه باید قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
  • از ورود بار کابین سایز چرخدار جلوگیری به عمل خواهد آمد.
  • تمام مسافرین قبل از مراجعه به کانتر پرواز باید برگه دریافت QR کد داشته باشند که با ثبت اطلاعات از طریق این لینک  و در بازه 72 ساعت به پرواز قابل دسترس است.

قابل توجه مسافرين محترم پرواز تهران به نجف با هواپيمائي معراج؛ به اطلاع مي رساند طي بخشنامه جديد وزارت بهداشت کشور عراق، علاوه بر تست کرونا (PCR) که مسافرین در ايران انجام می دهند، هنگام ورود به فرودگاه عراق مجددا از آنها تست کرونا (PCR) گرفته مي شود.
لازم به ذکر است هزينه اين تست به عهده مسافر مي باشد.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی معراج

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.