سفر به کیش

راهنمای سفر به کیش از تفریحات تا اقامت و هزینه‌ها

کامل‌ترین راهنما برای لذت سفر به کیش

این روزها سفر به کیش خیلی رایج شده است، هم شیک و مدرن است هم یک شهر ساحلی فوق‌العاده. در واقع سفر به کیش یک گزینه ایده‌آل برای جایگزین‌کردن سفرهای خارجی با هزینه پایین است. تور کیش هم که از زمین و آسمان می‌بارد. در شبکه‌های اجتماعی و پیامک‌ها همه‌جا شما را با تور ارزان کیش به این سفر دعوت می‌کنند.

برای اینکه خیالتان راحت باشد که آیا سفر کیش واقعا ارزان است یا نه، بهتر است ضمن آشنایی با راهنمای سفر به کیش مقاله هزینه سفر به کیش را بخوانید.

اگر هم نخواهید با تور کیش به این جزیره سفر کنید، کافی است بلیط کیش را بخرید، هتل کیش را رزرو کنید، چمدانتان را ببندید و راهی شوید. حالا در این مقاله از زیر و بم کیش، جاهای دیدنی کیش تفریح‌های کیش و خلاصه هر کاری که باید در این جزیره انجام بدهید برای شما می‌گوییم.

مراکز خرید کیش کدام است؟
مراکز خرید پردیس ۱ و ۲، مرکز خرید دامون، پانیذ، ونوس، مروارید و… از جمله مراکز خرید کیش هستند.
رستوران‌های کیش کدام است؟
فودکورت دامون، رستوران کوه سنگی، رستوران رویال استار، فست فود بومرنگ، رستوران خاطره، رستوران عمو اکبر و رستوران ساحلی توتی فروتی و… از بهترین رستوران‌های کیش محسوب می‌شوند.
مراکز تفریحی کیش کدام است؟
آکواریوم کیش، دلفیناریوم، باغ پرندگان کیش و… از جمله مراکز تفریحی کیش هستند.
هتل‌ های کیش کدام است؟
هتل ترنج، هتل مارینا، هتل داریوش، هتل صدف، هتل آرامیس، هتل فلامینگو و… از هتل‌های خوب کیش به شمار می‌آیند.

تاریخچه کیش

گفته بودیم که از زیر و بم کیش برای شما خواهیم گفت، به خاطر همین معرفی کیش را از گذشته و تاریخ آن شروع می‌کنیم. کتاب‌های تاریخی می‌گویند که جزیره کیش از زمان هخامنشیان بخشی از ایران بوده تا اینکه با گسترش اسلام خلفای اموی بر این جزیره مسلط می‌شوند

در دوران حکومت آل‌بویه، جزیره کیش باز هم به تسلط ایرانیان درآمد و در دوره سلجوقیان به بزرگ‌ترین مرکز تجاری خلیج‌فارس تبدیل شد. جزیره کیش مانند جزیره هرمز مدت‌ها دست پرتغالی‌ها افتاد تا اینکه امام قلی خان، سپهسالار شاه عباس خلیج‌فارس و بحرین و همه جزایر آن را فتح کرد. از آن زمان تاکنون کیش به‌عنوان یکی از جزایر ایرانی خلیج‌فارس شناخته می‌شود.

در آغاز حکومت محمدرضا پهلوی، کیش به‌عنوان مرکزی برای صید ماهی و تجارت مروارید خلیج‌فارس شناخته می‌شد. بعد از واردکردن مروارید ژاپن به ایران، تجارت مروارید کیش از رونق افتاد و از آن پس کیش کم کم اهمیت خود را از دست داد.

در دوره محمدرضا شاه بود که پتانسیل گردشگری کیش شناخته شد. وقتی مشاوران ایرانی و آمریکایی جزیره کیش را به خاطر زیبایی‌های طبیعی، سواحل کیش و آب‌های کریستالی به‌عنوان مرکز توریستی بین‌المللی انتخاب کردند، حکومت سرمایه‌گذاری روی جزیره کیش را آغاز کرد. بدین ترتیب زیرساخت‌های مدرن ازجمله هتل، فرودگاه، نمایشگاه‌های بین‌المللی و همچنین اقامتگاهی برای خانواده سلطنتی در کیش ساخته شد.

در سال ۱۳۶۱ کیش اولین منطقه آزاد اقتصادی ایران معرفی شد و در حال حاضر رونق اقتصادی جزیره بر پایه گردشگری و تجارت است. اگر دوست داشته باشید می‌توانید اطلاعات بیشتری درمورد ساکنان کیش به دست بیاورید.

جغرافیای کیش

کیش یکی از ۲۱ جزیره ایرانی است که در خلیج‌فارس خانه کرده است. هیچ رودخانه دائمی در جزیره کیش وجود ندارد و آب جزیره از منابع آب شیرین زیرزمینی تامین می‌شود.

موقعیت جغرافیایی و راهنمای سفر به کیش

آب‌وهوای کیش

آب‌وهوای کیش گرم و مرطوب است و میانگین دمای آن به ۲۶ درجه می‌رسد. بارندگی در جزیره بسیار کم است و فقط در ماه‌های زمستان بارش پراکنده دیده می‌شود.

بهترین زمان سفر به کیش

فصل زمستان بهترین زمان سفر به جزیره کیش است که با هوای معتدل بهاری آن می‌توان از شناکردن و تفریح‌های آبی لذت برد و از طرف دیگر از گرمای آزاردهنده و رطوبت و شرجی تابستان هم خبری نیست. در هر راهنمای سفر به کیش این فصل بهترین زمان سفر به کیش محسوب می‌شود.

آب‌وهوای جزیره کیش گرم و مرطوب است و میزان بارندگی آن چندان زیاد نیست و معمولا به‌شکل رگبار در پاییز و زمستان جلوه‌گر می‌شود. معمولا دمای کیش در طول سال بین ۲۱ تا ۳۳ درجه متغیر است و میانگین دمای سالیانه این جزیره با ۲۷ درجه سانتی‌گراد برابری می‌کند. در این جزیره خبری از آب‌وهوای چهار فصل نیست و با دو نوع اقلیم گرم و معتدل روبه‌رو هستید.

بهار کیش تقریبا تا اواسط اردیبهشت معتدل است و بعد از آن هوا رو به گرمی می‌رود. در تابستان کیش به سرزمین خورشید تبدیل می‌شود و با همدستی دریا، آب‌وهوایی شرجی پدید می‌آورد. باران و رگبار پاییز هوای جزیره را خنک‌تر می‌کند و زمستان با رگبار، شب‌های سرد و روزهای معتدل، بهترین آب‌وهوای کیش را به مسافران نشان می‌دهد.

 • از اوایل دی تا اواسط اردیبهشت بهترین زمان سفر به کیش، از نظر شرایط آب‌وهوایی است. در این مدت میانگین دمای این جزیره در حدود ۱۹ درجه سانتی‌گراد است و برای یک منطقه‌ شرجی، بهترین دمای جزیره محسوب می‌شود.
 • میانگین دمای هوا از اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت ۲۴ درجه سانتی‌گراد
 • میانگین دمای هوا از اواسط اردیبهشت تا اواسط تیر ۲۹٫۵ درجه سانتی‌گراد
 • میانگین دمای هوا از اواسط تیر تا اواسط شهریور ۳۲٫۵ درجه سانتی‌گراد
 • میانگین دمای هوا از اواسط شهریور تا اواسط آبان ۲۸٫۵ درجه سانتی‌گراد
 • میانگین دمای هوا از اواسط آبان تا اواسط دی ۲۱ درجه سانتی‌گراد
 • میانگین دمای هوا از اواسط دی تا اواسط اسفند ۱۶٫۵ درجه سانتی‌گراد
 • میانگین دمای هوا از اواسط اسفند تا اواسط فروردین ۲۰ درجه سانتی‌گراد

ارزان‌ترین زمان سفر به کیش

اگرچه زمستان مناسب‌ترین زمان سفر برای کیش است اما قطعا ارزان‌ترین زمان سفر نیست. ازآنجاکه همیشه در فصل‌های کم سفر استقبال از جزیره کم است، هواپیمایی‌ها و هتل‌ها سعی می‌کنند با پیشنهاد تخفیف‌های ویژه مسافران را به سفر به جزیره ترغیب کنند. همچنین می‌توانید از راهنمای ارزان ترین زمان سفر به کیش هم استفاده کنید.

حمل و نقل در کیش

رفت‌وآمد به جزیره کیش از طریق هوایی یعنی فرودگاه بین‌المللی کیش و همچنین به‌صورت دریایی از طریق بندر کیش انجام می‌شود. اغلب تورهای کیش  مسافران را با هواپیما به جزیره می‌رسانند. اگر نخواهید با تور کیش به جزیره سفر کنید خودتان می‌توانید بلیط هواپیما کیش را از وب‌سایت علی بابا تهیه کنید. در وب‌سایت علی‌ بابا شما می‌توانید قیمت بلیط هواپیما کیش از ایرلاین‌های مختلف را مقایسه کنید و با استفاده از فیلتر قیمت به‌سادگی بلیط ارزان کیش را پیدا کنید.

– فرودگاه بین‌المللی کیش

در ۷آبان۱۳۵۶، فرودگاه کیش با فرود اولین هواپیمای مسافربری کنکورد در این فرودگاه و با حضور سران حکومت پهلوی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی افتتاح شد. پروازهای شبانه فرودگاه در سال ۱۳۷۳ با تجهیز باند فرودگاه به چراغ‌های مخصوص پرواز در شب، آغاز شد.

فرودگاه کیش دو ترمینال دارد که یکی از آن‌ها ویژه پروازهای داخلی و دیگری ویژه پروازهای خارجی است. در حال حاضر فرودگاه کیش به ۲۰ مقصد داخلی و دو مقصد خارجی یعنی مسقط و دبی پرواز دارد.

فرودگاه کیش

– تاکسی

کیش جزیره کوچکی است که گردشگران و ساکنان آن را از مترو و اتوبوس‌های شهری برای جابه‌جایی بی‌نیاز می‌کند. ازاین‌رو تاکسی مهم‌ترین وسیله‌نقلیه در جزیره است. تاکسی‌های کیش اغلب خودروهای گران‌قیمت و باکیفیتی هستند و در دو رنگ زرد و سفید دیده می‌شوند. تاکسی‌های زردرنگ تاکسی‌های خطی هستند و تاکسی‌های سفیدرنگ به صورت تاکسی دربست و تاکسی‌تلفنی فعالیت می‌کنند.

اگر هم بخواهید می‌توانید به جای استفاده از تاکسی ماشین اجاره کنید. در این حالت هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد، اما در نهایت احساس راحتی بیشتری دارید.

حمل و نقل عمومی در کیش

– مینی‌بوس

یکی دیگر از بخش‌های راهنمای سفر به کیش برای استفاده از مینی‌بوس است. در جزیره تاکسی‌ها آن‌قدر راحت در دسترس هستند که کمتر نیاز به رفت و آمد با مینی‌بوس‌ها احساس می‌شود. مینی‌بوس‌رانی جزیره از دو خط تشکیل شده است که خط اول با ۱۳ ایستگاه و خط دو با ۴۲ ایستگاه مسافران را به هر نقطه‌ای از جزیره می‌رسانند.

– اجاره خودرو بدون راننده

برای کسانی که عاشق خودروهای لوکس و گران قیمت هستند، کیش درست مثل بهشت است. با رونق گردشگری جزیره شرکت‌های اجاره خودرو در کیش هم در آن شروع به فعالیت کرده‌اند که خودروهای لوکس و وارداتی را در بازه‌های قیمتی مختلف به گردشگران کرایه می‌دهند.

برای کسانی که با هواپیما به کیش سفر کرده‌اند و خودروی شخصی‌شان را در اختیار ندارند و از طرفی هم همیشه ترجیح می‌دهند در شهر مقصد خودرو در اختیار داشته باشند، گزینه کرایه خودرو بسیار مناسب است. حتی می‌توان خودروی با راننده در جزیره کیش اجاره کرد.

کرایه خودرو و راهنمای سفر به کیش

راهنمای سفر به کیش و جاذبه های تاریخی کیش

هرچند جزیره کیش را به‌عنوان یک مقصد توریستی تاریخی نمی‌شناسیم و به بیشتر به هوای تفریح‌های آبی و خرید راهی این جزیره مدرن و لوکس می‌شویم اما دیدن یادگاری‌های تاریخی آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

بازدید از جاذبه های تاریخی کیش یکی از توصیه‌های مهم در در راهنمای سفر به کیش است. بناها و اماکن تاریخی در فهرست جاهای دیدنی کیش حال‌وهوای جذاب جنوب را در طول تاریخ برایتان به تصویر می‌کشند و فرصت خوبی است تا با این جزیره از دریچه‌ای دیگر آشنا شوید. در ادامه مهم‌ترین جاذبه های تاریخی کیش را به شما معرفی خواهیم کرد.

– درخت سبز کیش

درخت سبز یکی از آرامش‌بخش‌ترین جاذبه های تاریخی کیش است که می‌توان آن را در فهرست جاذبه های طبیعی کیش نیز گنجاند. این درخت قدمتی بیش از ۵۰۰ سال دارد و در میان بومیان بسیار حرمت دارد. تکه پارچه‌های رنگارنگی که روی هر گوشه این درخت بسته شده است، نشان از اعتقاد مردم محلی به قداست این درخت و برآورده‌کردن حاجات دارد.

درخت سبز کیش در راهنمای سفر به کیشاین درخت با شمایلی عجیب‌وغریب در جزیره رشد می‌کند و ریشه‌های آن به‌جای فروروفتن در زمین، سر از خاک بیرون می‌آورند. این درخت از دسته درختان لور است و به بهانه وجود آن یک بوستان شهری دایر شده است و به پارک درخت سبز معروف است.

آدرس: بلوار المپیک، خیابان درخت سبز، پارک درخت سبز

– آب‌انبار کیش

در این قسمت از راهنمای سفر به کیش قصد داریم که آب‌انبار دوقلوی کیش را به شما معرفی کنیم. آب‌انبار دوقلو از جاذبه های تاریخی کیش است که بنای آن به سبک‌وسیاق معماری شهر یزد بسیار شباهت دارد. در ساختار این دو بنا با پنج بادگیر روبه‌رو خواهید شد و تصور خواهید کرد که در کوچه‌پس‌کوچه‎‌های یزد هستید. دو گنبد در کنار این بادگیرها دیده می‌شوند که سبب زیبایی بیشتر بنای آب‌انبار شده‌اند.

آب انبار کیشلازم به ذکر است که ساخت این بنا به دوره معاصر برمی‌گردد و در سال ۷۲ ساخته شده است. این بنا روی آب‌انباری قدیمی ساخته شده و در گذشته از آن برای ذخیره آب و خنک نگهداشتن دمای آب از طریق بادگیرها استفاده می‌شده است. اما امروزه چنین کاربردی ندارد و مدرنیته جایگزین آن شده است. آنچه امروز در این بنا قابل‌توجه است، سبک معماری منحصربه‌فرد آن نسبت به بافت سایر نقاط جزیره است و در آن دیگر خبری از ذخایر آبی و هوای خنک حاصل از بادگیرها نیست.

آدرس: شمال جزیره کیش، خیابان درخت سبز

– خانه اعیانی کیش

خانه اعیانی از جاذبه های تاریخی کیش است که در شهر باستانی حریره واقع شده است. شهر حریره قدمتی برابر با ۸۰۰ سال دارد و اکنون بسیاری از قسمت‌های آن برای بازدید در دسترس است. خانه اعیانی از تماشایی‌ترین قسمت‌های شهر باستانی حریره است و مساحت آن گنجایش اسکان چند خانوار را داشته است.

خانه اعیانی کیشاین بنا شامل دو خانه شمالی و جنوبی است که قسمت شمالی آن مساحت بیشتری دارد. کشف کاشی‌های ستاره‌ای در این خانه یکی از مستندات اعیان‌نشین‌بودن این خانه است. همچنین بازمانده سکوهای ورودی و خرابه‌های تالار شاه‌نشین از دیگر سرنخ‌هایی است که به ثروتمندبودن ساکنان آن اشاره می‌کند. کارگاه‌های صنعتی، مسجد، حمام حریره، بندرگاه، قنات و آب‌انبار از دیگر بخش‌های شهر باستانی حریره است.

آدرس: شمال جزیره کیش، نزدیک مجموعه ورزشی المپیک، خیابان کرانه، شهر باستانی حریره

– خانه مردم‌شناسی بومیان کیش

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش از زیباترین جاذبه‌های تاریخی کیش است که قدمت آن در حدود ۲۰۰ سال تخمین زده شده است. این خانه از زیباترین جاهای دیدنی کیش محسوب می‌شود و در راهنمای سفر به کیش  نمی‌توان از معرفی آن غفلت کرد. این خانه قدیمی با مساحتی در حدود ۱۲۰۰ متر مربع در محله تاریخی سفین واقع شده است.

آب انبار کیشاولین صاحب این خانه، از تاجران مروارید به نام حاج عبدالله بوده است. این خانه شامل اتاق‌های زمستانه و تابستانه، حیاط مجلسی مخصوص مهمانان، حیاط خانوادگی مخصوص اعضای خانواده، انبار، حلقه‌های چاه آب، مطبخ و… است. این خانه در سال ۹۳ به موزه مردم‌شناسی کیش تبدیل شد. در این خانه با قهوه محلی و خرما از مهمانان پذیرایی می‌کنند و همچنین سوغات محلی نیز در یکی از اتاق‌های این خانه فروخته می‌شود.

آدرس: محله سفین، بعد از بازار ماهی، روبه‌روی اسکله صیادی

– شهر باستانی حریره

جزیره کیش در قسمت شمالی خود یک شهر باستانی دارد که نام آن در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. تاریخچه این شهر باستانی به قرن ۵ تا ۱۰ هجری قمری برمی‌گردد و گفته می‌شود که به مدت ۶ قرن یعنی از قرن چهارم تا دهم در اوج شکوفایی و رونق بوده است. کاوش‌های باستانی زیادی روی این شهر تاریخی انجام شده و در نتیجه آن می‌توان مجموعه ساحلی، خانه اعیانی، حمام، مسجد و قنات‌های قدیمی را دید.

شهر باستانی حریره

اسم درخت آرزوها را شنیده‌ایم اما فقط در داستان‌ها. در چند قدمی شهر باستانی حریره می‌توانید در دنیای واقعی زیر چتری از ریشه‌های هوایی این درخت بروید و آرزوهایتان را بخواهید. بعضی‌ها برای برآورده‌شدن آرزوهایشان پارچه‌هایی را به شاخه‌ها درخت گره می‌زنند. درخت سبز همان درخت لور یا انجیر معابد است که در دوره‌ ایلخانیان وارد ایران شد. این درخت با عمر ۵۰۰ تا ۶۰۰ ساله کهنسال‌ترین درخت جزیره است.

– شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز در عمق ۱۶ متری در دل زمین کنده شده است. همچنان که در دالان‌های این شهر زیرزمینی پیش می‌روید، می‌توانید سنگواره‌ها را در سقف و دیوارها ببینید. کارشناسان عمر این سنگواره‌ها را ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال تخمین می‌زنند.

شهر زیر زمینی کاریز

این شهر زیرزمینی وجود خود را از قنات ۲۵۰۰ ساله‌ای وام گرفته که تا مدت‌ها پیش آب شیرین جزیره را تامین می‌کرد. این شهر زیرزمینی در دل تنها جزیره مرجانی دنیا قرار دارد و همچنین تنها بنایی است که سقف آن پوشیده از صدف‌ها و مرجان‌ها طبیعی است و به همین دلیل است که نام این شهر زیرزمینی به لیست آثار جهانی یونسکو هم رسیده است.

– کشتی یونانی

یکی از تصاویر نمادین که از جزیره کیش می‌توان دید یا حتی بعد از اینکه خودتان به کیش سفر کردید، یکی از زیباترین تصویرهایی که از جزیره در ذهن شما نقش خواهد بست تصویر کشتی یونانی کیش در غروب است. تضاد سیاهی کشتی به‌آتش‌کشیده‌شده با سرخی غروب خلیج‌فارس چنان زیبایی را خلق کرده که هیچ گردشگری در سفر به کیش از آن نمی‌گذرد.

کشتی یونانی کیش

هیچ راهنمای سفر به کیش نیست که در آن خبری از این کشتی نباشد. کشتی یونانی در سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو در جزیره به گل نشست. ازآنجاکه تلاش‌ها برای نجات کشتی به نتیجه‌ای نرسید، تمام بار کشتی و سرنشینان آن را تخلیه کردند و آن‌طور که گفته می‌شود برای گرفتن حق بیمه، کشتی را بعد از تخلیه آتش زدند.

سواحل کیش

استقبال محلی‌ها و گردشگران از خط ساحلی کیش، به تماشای غروب نشستن و بازی‌کردن بچه‌ها، شهرداری کیش را سر ذوق آورده تا پارک‌های زیبایی بسازد. برای راهنمای سفر به کیش نباید از سواحل غافل بود. پارک‌های ساحلی کیش این روزها یکی از جاهای پرطرفدار در این جزیره است که مسافران و محلی‌ها برای پیاده‌روی، راه‌انداختن باربکیو و پیک‌نیک آنجا می‌روند. البته می‌توانید از مطلب سواحل کیش هم اطلاعات بهتری به دست بیاورید.

در این بخش از راهنمای سفر به کیش می‌خواهیم سواحل جذاب این جزیره را به شما معرفی کنیم. وقت‌گذرانی در سواحل کیش از تجربه‌های جذاب و آرامش‌بخش سفر به این جزیره محسوب می‌شود. در ادامه تعدادی از معروف‌ترین پارک های ساحلی کیش را به شما معرفی خواهیم کرد.

– ساحل اسکله تفریحی

ساحل اسکله تفریحی کیش یکی از جاذبه‌های دلچسب جزیره است. در اسکله تفریحی کیش می‌توانید تفریحات آبی متنوع جزیره را امتحان کنید. قایق‌سواری، کشتی‌های آکواریومی و… را در این اسکله از دست ندهید. همچنین اگر اهل تفریحات آرامش‌بخش و به دور از هیجان هستید، در راهنمای سفر به کیش به شما پیاده‌روی در این اسکله تفریحی را پیشنهاد می‌کنیم.

این اسکله شما را به تماشای صخره‌های مرجانی و امواج زیبای خلیج دعوت می‌کند. کافه و رستوران‌های این ساحل فرصت خوبی است تا کمی استراحت کنید و از نمای دریا و آسمان لذت ببرید و غرق آرامش شوید. در قاب آسمان و دریا، مرغ‌های دریایی را نیز خواهید دید.

ساحل اسکله تفریحی در راهنماس سفر به کیش - سواحل کیشامکان دوچرخه‌سواری از دیگر امکانات تفریحی این ساحل است و ایستگاه‌هایی برای کرایه دوچرخه در این ساحل دیده می‌شود. همچنین اسکله تفریحی یکی از انتخاب‌های افراد مشتاق ماهی‌گیری در میان سواحل کیش است.

آدرس: انتهای بلوار دریا

– ساحل درختان نارگیل

در میان سواحل کیش، ساحلی کارت‌پستالی با درختان بلندقامت وجود دارد که زیبایی آن با سواحل معروف دنیا رقابت می‌کند. ساحل درختان نارگیل از جاهای تفریحی کیش است و از مناطق دنج جزیره محسوب می‌شود. پارک ساحلی درختان نارگیل را برای لذت از آرامش جزیره و خلوت با طبیعت انتخاب کنید، لحظاتی در حاشیه دریای خوش‌رنگ خلیج‌فارس بنشینید و به افق چشم بدوزید.

ساحل درختان نارگیلبرای استراحت در این پارک کوچک می‌توانید از آلاچیق‌های واقع در آن استفاده کنید. تماشای غروب ساحل نارگیل بدون شک فراموش‌نشدنی خواهد بود و در راهنما سفر به کیش به شما توصیه می‌کنیم که غروب طلایی ساحل نارگیل کیش را از دست ندهید. این ساحل کارت‌پستالی با اسکله تفریحی کیش فاصله کمی دارد.

آدرس: ساحل شرقی جزیره کیش، خیابان فردوسی

– ساحل سیمرغ

پارک ساحلی سیمرغ از جاهای تفریحی کیش است که در جنوب شرقی جزیره جا خوش کرده است و از جذاب‌ترین منظره‌های ساحلی محسوب می‌شود. این پارک شامل امکاناتی همچون آلاچیق، کافه، مسیر دوچرخه‌سواری، مسیر پیاده‌روی، زمین بازی کودکان، میزهای پینگ‌پنگ و زمین بدمینتون است. از جذابیت‌های طراحی این پارک، مجسمه‌های هنرمندانه است.

ساحل سیمرغمجسمه سفید مرد کنار ساحل که ریش و موهای او در باد پریشان شده است، جلوه‌ای هنرمندانه به پارک بخشیده است. همچنین مجسمه سیمرغ از دیگر آثار هنری این پارک است که نماد این ساحل خوش‌منظره کیش شده است.

آدرس: جاده جهان، نزدیک هتل سیمرغ

– پارک ساحلی و ساحل میرمهنا

پارک ساحلی میرمهنا بزرگ‌ترین پارک تفریحی جزیره است که نزدیک محله عرب‌ها و بومیان جزیره قرار دارد. علاوه بر اینکه قدم‌زدن در امتداد خلیج‌فارس در این پارک ساحلی دل شما را خواهد برد، تجربه‌هایی مثل دیدن لاک‌پشت‌هایی که در پارک ساحلی این‌طرف و آن‌طرف می‌روند یا سرزدن به بازار ماهی و خرید ماهی‌های تازه‌صیدشده هدیه‌های این پارک ساحلی به شما هستند. اگر حوصله پخت کباب هم داشته باشید، می‌توانید خودتان را زیر آلاچیق‌ها مهمان ماهی کبابی تازه کنید.

پارک ساحلی میر مهنا کیش

اگر دلتان قایق‌سواری هم می‌خواهد کافی است تا اسکله تفریحی بروید و با قایق دل به خلیج‌فارس بزنید. اگر هم دلتان سکوت و آرامش مطلق می‌خواهید در یکی از چهار محلی که برای تماشای دریا در نظر گرفته شده بنشینید و دل به آبی بی‌پایان خلیج‌فارس بسپارید.

– پارک ساحلی و ساحل مرجان

ساحل مرجان کیش که پیست دوچرخه‌سواری کیش هم از آن می‌گذرد مرکزی برای تفریح‌های آبی در جزیره است و تقریبا هر ورزش آبی که دلتان بخواهید اینجا می‌توانید امتحان کنید از جت‌اسکی، پاراسل و بناناسواری گرفته تا غواصی. اگر هم عاشق دیدن یا جمع‌کردن حلزون و صدف‌های خوش نقش و نگار خلیج‌فارس هستید، اینجا تا دلتان بخواهد می‌توانید در ساحل صخره‌ای مرجان به تماشای صدف و شقایق، عروس‌های دریایی و انواع ماهی‌های رنگارنگ بنشینید.

پارک ساحلی مرجان و راهنمای سفر به کیش

بعد از دل‌دادن به دنیای زیر آب یا لذت‌بردن از تفریح‌های دریایی در غروب آفتاب نوشیدن چای می‌تواند تمام این زیبایی‌ها و لذت را تکمیل کنید. اطراف پارک پر است از کافه‌ها و چای‌خانه و بوفه که می‌توانید خودتان را مهمان چای و انواع نوشیدنی بکنید و اگر هم دلتان غذا خواست به رستوران‌های اطراف پارک سر بزنید.

– پارک ساحلی و ساحل مرد ماهیگیر

پارک ساحلی مرد ماهیگیر به نماد آن یعنی مجسمه ۱۲ متری مرد ماهیگیر معروف است. مجسمه مرد ماهیگیر بعد از مجسمه صیاد مروارید بندرعباس دومین مجسمه فیگیوارتیو بزرگ ایران است. هور ایرانی، کنار و لور گیاهان بومی جزیره هستند که فضای پارک را متفاوت می‌کنند.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

همین‌طور این پارک انتخاب محلی‌ها و گردشگران برای ساختن مجسمه‌های شنی در ساحل است و شاید بهترین جا برای کودکانتان باشد تا با خیال راحت شن‌بازی کنند، قلعه و مسجمه شنی بسازند و طبیعت ناب جزیره را مهمان دنیای کودکی‌شان بکنند.

تفریحات کیش

تنوع مراکز و جاهای تفریحی کیش از جاذبه‌های تاریخی گرفته تا تفریح‌های آبی و مراکز خرید آن‌قدر زیاد هستند که هر گردشگری با هر سلیقه‌ای ‌را سر ذوق می‌آورند. این مقاله از همه آن‌ها برای شما می‌گوید.

راهنمای سفر به کیش را با جاهای تفریحی این جزیره ادامه می‌دهیم. تفریحات کیش از بخش‌های جدانشدنی سفر به این جزیره است و در این سفر حداقل یکی از تفریحات این جزیره به‌خصوص تفریحات آبی آن را امتحان کنید و تجربه هیجان و آدرنالین را از دست ندهید. در ادامه فهرستی از جاهای تفریحی کیش برایتان آماده کرده‌ایم.

– جایروکوپتر کیش

بیشتر تفریحات کیش با هیجان آمیخته شده‌اند و یکی از جذاب‌ترین آن‌ها جایروکوپتر کیش است. جابروکوپتر یک هلی‌کوپتر کوچک ملخی است که فرصت تماشای جزیره از ارتفاع را فراهم می‌کند. هر شخص به‌تنهایی باید سوار این پرنده کوچک شود و به کمک خلبان بر فراز جاذبه های تاریخی کیش و دریای خلیج‌فارس پرواز کند.

جایروکوپتر کیشسطح ارتفاع جایروکوپتر چندان زیاد نیست. حداکثر وزن قابل‌تحمل برای این وسیله پروازی ۱۱۵ کیلوگرم است و مسافران آن نباید کمتر از ۱۰ سال باشند. امیدواریم که در این پرواز کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای با غروب خورشید روبه‌رو شوید.

آدرس: بولوار میرمهنا، میدان ملل، کنار فاز سه تجاری جزیره کیش، کلوپ هوایی کیش

– بانجی جامپینگ کیش

در کیش با دنیایی از تفریحات مهیج روبه‌رو هستید و با یک زمان‌بندی مناسب می‌توانید بیشترشان را تجربه کنید. یکی از مهیج‌ترین تفریحات کیش، بانجی جامپینگ است. در یک لحظه می‌توانید دنیایی از هیجان و ترس را تجربه کنید و درنهایت از آرامش رهایی آن لذت ببرید. این تفریح برای عاشقان سرعت و ارتفاع بسیار جذاب خواهد بود. در این پرش باید وزن افراد شرکت کننده بین ۳۵ تا ۹۰ کیلوگرم باشد.

بانجی جامپینگ کیشآدرس: میدان المپیک، خروجی شهر زیرزمینی کیش، مجموعه جاذبه کیش

– گشت سافاری کیش

ماجراجویی با خودروهای شاسی‌بلند در زمین پر از پستی و بلندی از دیگر جاذبه های تفریحی کیش است. این جزیره با مجموعه پارس سافاری، میزبان طرفداران هیجان و آدرنالین است و شما را به گشت‌وگذار در مناطق خاص و پرفرازونشیب جزیره دعوت می‌کند. هامر، نیسان پاترول، تویوتا لندکروز و… از خودروی گشت‌زنی مجموعه پارس سافاری است. هر کدام از این خودروها با ظرفیت حداکثر ۷ نفر، در حدود ۱٫۵ مسافران را در مناطق خاص جزیره گشت‌وگذار می‌کند.

گشت سافاری کیشدر این راهنمای سفر به کیش، شرکت در مجموعه سافاری کیش را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم. با وجود هیجان بالای این تفریح، بهتر است که آخرین گزینه شما در فهرست تفریحات کیش باشد، زیرا سافاری به اکوسیستم بافت کویر آسیب می‌زند و وضعیت حیات جانورهای بیابانی را در این ناحیه مختل می‌کند.

آدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسعه

– اتاق فرار کیش

اتاق فرار کیش با ساختاری معمایی برای علاقمندان به ماجراجویی تعبیه شده است. در هر اتاق فرار باید برای گذر به‌سوی مرحله بعد و پیداکردن کلید در خروجی تلاش کنید. این بازی معماگونه و مهیج گروهی، برای اولین بار در ژاپن ابداع شد و استعداد مدعیان حل معما را به چالش کشید.

اتاق فرار کیش در راهنمای سفر به کیشدر ایران نیز از سال ۹۵ این مجموعه به بسیاری از مناطق تقریحی و توریستی اضافه شد. گروه‌های ۲ تا ۵ نفره تشکیل دهید، وارد اتاق فرار کیش شوید و برای رسیدن به در خروجی دنبال پیداکردن جواب معما باشید.

آدرس: دیپلمات مال صفین، طبقه سوم، غرفه ۲۸

– رصدخانه تیتان کیش

رصدخانه تیتان یکی دیگر از جاهای تفریحی کیش است که با چاشنی علم و کنجکاوی، جذاب‌تر شده است. در سفر به کیش این شانس را خواهید داشت که مریخ را در آسمان دریای خیلیج فارس تماشا  کنید و از نظم و زیبایی طبیعت لذت ببرید.

آدرس: انتهای بلوار دریا، ورودی اسکله تفریحی

– کارتینگ کیش

در سفر به جزیره کیش از مجموعه کارتینگ این جزیره نمی‌توان گذشت. پیست کارتینگ کیش فضایی برای تخلیه انرژی و لمس هیجان سرعت است. در کارتینگ کیش با دو مسیر بلند ۷۸۰ متری و مسیر کوتاه ۶۸۰ متری روبه‌رو خواهید بود. مجموعه کارتینگ در طول حرکت و راننندگی از هر راننده یک عکس جذاب ثبت می‌کنند و در صوت تمایل می‌توانید بعد از اتمام بازی چاپ شده آن را از مجموعه بخرید.

کارتینگ کیشآدرس: میدان امیرکبیر، بلوار خلیج‌فارس

– پینت‌بال کیش

جنگ با اسلحه و گلوله‌های رنگی را در پینت‌بال کیش می‌توانید تجربه کنید. در این بازی گروهی مثل یک سرباز با لباس جنگ و کلاه‌خود وارد میدان می‌شوید، اسلحه به دست می‌گیرید و به سمت حریفتان شلیک می‌کنید. البته تمامی تیرها ژلاتینی است و بعد از شلیک و ترکیدن، لباس فردی که گلوله به آن اصابت کرده است، رنگی می‌شود. شرکت‌کنندگان در این بازی گروهی باید بالای ۸ سال سن داشته و شیفته بازی‌های جنگی باشند.

پینت بال کیشآدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسعه

– زورب‌بال کیش

یکی از جذاب‌ترین تفریحات کیش را باید زورب‌بال دانست. در این بازی فرد درون یه توپ غول‌پیکر قرار می‌گیرد و حسابی کودکی می‌کند. در این بازی هدف فرد حفظ تعادل است و در حین غلتیدن با توپ، توانایی حفظ تعادل یک ترفند خارق‌العاده است. در سفر به کیش، تجربه این بازی جذاب را از دست ندهید.

زورب بال کیشآدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسعه

– ماشین کوبنده کیش

احتمالا در شهربازی‌ها ماشین‌های کوبنده برقی را زیاد دیده‌اید. ماشین‌های رنگی که داخل یک پیست به  اطراف خود در فضایی محدود حرکت می‌کنند و هر لحظه ممکن است به یکی دیگر از ماشین‌ها بکوبند. در مجموعه پارس سافاری کیش می‌توانید سوار این ماشین‌های نوستالژیک شوید.

ماشین کوبنده کیش در راهنمای سفر به کیشآدرس: خیابان خلیج‌فارس، بلوار توسعه

– قلعه وحشت کیش

قلعه وحشت از جاهای تفریحی کیش است که برای لذت از آدرنالین گزینه بسیار مناسبی است. اگر از دیدن و شنیدن وقایع  و شمایلی که وحشت منتقل می‌کند، لذت می‌برید. قلعه وحشت از جاهای دیدنی و تفرحی جزیره است که در آن باید به کمک یک راه‌بلد، در یک مسیر پیش بروید و هر لحظه منتظر یک اتفاق ترسناک باشید.

قلعه وحشت کیشپیمودن این مسیر در حدود ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. درضمن این بازی برای اساس گروه سنی تعریف شده است. برای گروه سنی زیر ۱۴ سال، شدت هیجان این قلعه، نسبت به سانس گروه بزرگ‌سال کمتر است.

آدرس: بلوار داریوش، کنار در جنوبی هتل ارم کیش

– آکواریوم کیش

نام جزیره با آب‌های زلال و کریستالی و دنیای رنگین زیر آب گره خورده است و دیدن آکواریوم کیش با ۷۰ نوع ماهی تزیینی می‌تواند این تصور را خوب به حقیقت برساند. انواع ماهی‌های آب‌های شوروشیرین را می‌توانید در اولین آکواریوم بیست هزار لیتری مخصوص آب‌های شیرین ببینید. در این مجموعه علاوه بر ماهی، انواع خزندگان ایران و جهان، پرندگان کمیاب، پستانداران و حیوانات تاکسیدرمی شده هم برای نمایش وجود دارد.

آکواریوم کیش

– دلفیناریوم

هر چند برای دیدن دلفین‌ها در دل خلیج‌فارس باید تا جزیره هنگام قشم بروید اما در سفر به کیش هم با سر زدن به دلفیناریوم می‌توانید دلفین‌ها را از نزدیک ببینید و از تماشای دلبری‌هایشان لذت ببرید. در دلفیناریوم کیش علاوه بر دلفین، پستانداران دریایی مانند شیر دریایی و پنگوئن هم می‌توانید ببینید.

دلفیناریوم کیش در راهنمای سفر به کیش

اگر شما هم ازجمله کسانی هستید که همیشه دوست داشته‌اید پنگوئن‌های با نمک را که اغلب در کارتن‌ها و مستند دیده‌ایم از نزدیک ببینید لازم نیست تا قطب جنوب سفر کنید، پنگوئن‌ها تا کیش به دیدن شما آمده‌اند و با گرفتن یک سلفی با پنگوئن‌ها فقط تا دلفیناریوم کیش فاصله دارید.

– باغ پرندگان کیش

در باغ پرندگان کیش بیش از ۵۷ گونه پرنده از بخش‌های مختلف جهان یکجا جمع شده‌اند تا در بازدید یکی دو ساعته گردشگران بتوانند از تماشای آن‌ها لذت ببرند و کودکان از نزدیک با این گونه‌ها آشنا شوند. باغ پرندگان کیش در محوطه دلفیناریوم کیش قرار دارد و می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

باغ پرندگان کیش

راهنمای سفر به کیش و تفریحات آبی کیش

سفر به کیش بدون لذت‌بردن از تفریحات آبی کیش مثل این است که تا پاریس رفته باشید و به دیدن برج ایفل نرفته باشید یا بدون دیدن رودخانه تایمز و کاخ باکینگهام از لندن خداحافظی کنید.

– غواصی

غواصی شاید اولین تفریح دریایی نباشد که موقع صحبت از هیجان بازی‌ها و سرگرمی‌های آبی به ذهنتان برسد اما بدون شک متفاوت‌ترین آن‌ها خواهد بود. در ساحل‌های مرجانی جزیره، مرجان‌ها آب خلیج‌فارس را آن‌قدر فیلتر می‌کنند که شما فرصت غواصی در آب‌هایی به زلالی اشک چشم خواهید داشت.

غواصی در کیش

اگر تا حالا دنیای زیر آب را فقط در مستندها دیده بودید حالا از نزدیک می‌توانید با ماهی‌های رنگارنگ شنا کنید، با دلقک‌ماهی‌ها و مرجان‌های رنگی عکس بگیرید و خودتان را مهمان تجربه متفاوتی در جزیره بکنید.

– اسکوتر زیردریایی کیش

البته غواصی‌کردن تنها راه‌رفتن به دنیای زیر آب نیست، حالا در کیش می‌توانید با اسکوتر زیردریایی که یکی از جدیدترین سرگرمی‌های جزیره است هیجان را در اوج خود تجربه کنید. برای اسکوترسواری حتی نیازی ندارید شنا بلد باشید یا اینکه بخواهید تجهیزات غواصی را با خودتان حمل کنید، کافی است دل به آب بزنید و لذت ببرید.

اسکوتر زیر دریایی در راهنمای سفر به کیش

– شاتل‌سواری

اگر با دوستانتان، با خانواده و دسته‌جمعی به کیش سفر کرده‌اید، فرصت بی‌نظیر شاتل‌سواری را از دست ندهید. در شاتل‌سواری شما سوار یک تیوب می‌شوید و قایق تندرو با سرعت بالا این تیوب را روی دریا می‌کشاند و شما غرق در هیجان و آدرنالین خواهید شد.

شاتل سواری در کیش

– بناناسواری

بنانا هم شبیه شاتل است و با سوار شدن در تیوپ موزی قایق تندرو آن را می‌کشد. شما هم می‌توانید در اوج هیجان و بالاوپایین‌رفتن روی آب سلفی بگیرید و لذت ببرید. مساله مهم درباره بناناسواری این است که می‌توانید آن را به صورت گروهی امتحان کنید.

– فلای‌بورد کیش

اگر عاشق ارتفاع هستید، عاشق فلای‌بورد خواهید شد و اگر هم از ارتفاع ترس دارید، شاید این تفریح ترکیب با هیجان فرصت خوبی برای خداحافظی با ترس از ارتفاع باشد. در این وسیله تفریحی شما روی پایه‌ای قرار می‌گیرید که به جت‌اسکی متصل است و البته در هوا نگه داشته می‌شوید و فشار آب هر طور که بخواهد شما را به هیجان در می‌آورد.فلای بورد کیش

– کیبل‌اسکی کیش

گفته می‌شود که کیبل یا کابل اسکی کیش تا سال ۹۵ بزرگترین مرکز برای این تفریح آبی پر از هیجان و البته ایمن بوده است. کیبل‌اسکی کیش حدود ۸۶۰ متر طول دارد و هم‌زمان ۱۲ نفر می‌توانند از آن استفاده کنند.

کیبل اسکی کیش

– پاراسل

برای تجربه این ورزش هیجان‌انگیز شما سوار چتر پاراسل می‌شوید و این چتر با سرعت زیاد با قایق کشیده می‌شود. همچنان که در آسمان آبی جزیره اوج می‌گیرید، می‌توانید از آن بالا از تماشای آب‌های کریستالی خلیج‌فارس که زیر نور آفتاب طلایی شده‌اند لذت ببرید.

پاراسل در راهنمای سفر به کیش

– بیگ‌بال

احتمالا شما هم اولین بار این ورزش را در ویدئوهای سرگرمی و تفریحی خارجی دیده باشید ولی حالا می‌توانید این تفریح فوق‌العاده را در جزیره تجربه کنید. در ساحل مرجان کیش می‌توانید وارد این توپ‌های بزرگ شوید و با قل‌خوردن توپ‌ها غرق در هیجان و حس و حال خوب شوید. معممولا در گرمای بسیار زیاد این تفریح ارائه نمی‌شود چراکه گرمای بالا ممکن است به توپ‌های پلاستیکی آسیب بزند و برای کسی که داخل آن است دردسر درست کند.

– گشت با قایق تندرو

اگر هیچ کدام از تفریح‌های آبی جزیره را امتحان نکنید، از دورزدن در خلیج‌فارس با قایق‌های تندرو نباید بگذرید.

قایق سواری در کیش

– شناور آکواریوم

شناور آکواریوم با کف شیشه‌ای و پنجره‌هایی در عمق آب شما را به تماشای دنیای رنگارنگ زیر آب می‌برد. اینجا پذیرایی و رستوران هم دارد.

– قایق‌ های آکواریومی کیش

شب‌ها اسکله تفریحی کیش دیدن دارد. آنجا پاتوقی برای مردم محلی و گردشگران است که بتوانند پیاده‌روی یا قایق‌سواری کنند و بستنی بخورند. در این منطقه می‌توانید سوار قایق‌های تفریحی شوید که خود محلی‌ها آن‌ها را هدایت می‌کنند و اغلب بساط رقص و موسیقی محلی هم به راه است.

قایق‌های اکواریومی در راهنمای سفر به کیش

این قایق‌ها شما را به قسمتی از خلیج‌فارس می‌برند که با استفاده از پروژکتورهای قوی و کف شیشه‌ای قایق می‌توانید انواع ماهی‌ها و آبزیان را ببینید و کیف کنید.

– پلاژ بانوان کیش

پلاژ بانوان کیش در شمال شرقی جزیره قرار دارد و فضای اختصاصی برای شنا را در اختیار خانم‌ها قرار می‌دهد. در این پلاژ حمام اختصاصی با آب شیرین در نظر گرفته شده است. بعد از شنا و آب‌تنی در آب‌های زلال خلیج‌فارس می‌توانید خودتان را در زیر سایه‌بان‌ها مهمان انواع نوشیدنی و خوراکی بکنید که از بوفه پلاژ می‌توانید تهیه کنید. خدمات ماساژ و بافت مو هم در ساحل پلاژ ارائه می‌شود.

بخشی از پلاژ هم سایت غواصی است که می‌توانید به کمک مربی‌های حرفه‌ای غواصی را تجربه کنید.

در مجموع اگر می‌خواهید به کیش سفر کنید، همه‌چیز برای شما مهیاست؛ هرچند خیلی از افراد عاشق کیش بوده و دوست دارند در آن جا زندگی کنند، اما زندگی در کیش نیازمند هزینه بالایی است.

مراکز خرید کیش و راهنمای خرید در کیش

علاوه بر زیبایی‌های طبیعی جزیره کیش، یکی از دلایل اصلی که گردشگران را از سراسر ایران به این جزیره می‌کشاند مراکز خرید و قیمت فوق‌العاده اجناس است. حتی کسانی هم که خیلی اهل خرید نیستیند، فرصت خریدن لباس‌ها و کفش‌های برند با قیمت مناسب در مراکز خرید کیش را از دست نخواهند داد.

علت قیمت مناسب و تنوع کالاها هم این است که جزیره‌ کیش منطقه آزاد است و واردات اجناس هزینه‌ گمرک ندارد. در نتیجه، قیمت‌ها در جزیره با سایر شهرها به ویژه تهران تفاوت چشمگیری دارند که مسافرانی را که با یک چمدان به کیش رفته بودند گاهی اوقات با چندین چمدان راهی شهرشان می‌کنند. در راهنمای سفر به کیش درباره مراکز خرید آن بیشتر خواهید خواند.

کیش مراکز خرید بسیار زیاد و متنوعی دارد که شاید امکان رفتن به همه آن‌ها در طول سفر چند روزه فراهم نباشد. مراکز خرید مختلف به فروش اجناس مختلف اختصاص داده شده‌اند در نتیجه کافی است شما قبل از سفر مرکز خرید مرتبط با کالایی که می‌خواهید بخرید را پیدا کنید تا در زمانتان هم صرفه‌جویی کنید.

– خریدهای لوکس

در خرید از کیش اول از همه باید تکلیفتان را با بودجه سفر و خریدتان روشن کنید. اگر بودجه خوبی برای خرج‌کردن دارید و دنبال خرید لباس‌ها از برندهای اروپایی هستید می‌توانید با خیال راحت به مراکز خرید پردیس ۱ و ۲ و مرکز خرید دامون سر بزنید و حتی در کنار خرید از تفریح وغذاهای لذیذ فودکورت‌های آن هم لذت ببرید.

مرکز خرید دامون و راهنمای سفر به کیش

– خرید مقرون‌به‌صرفه

اما اگر دنبال خرید اجناس با قیمت مناسب هستید، در مراکز خرید پانیذ، ونوس و مروارید می‌توانید لباس‌ و کفش و اکسسوری‌های زیبا، باکیفیت و با قیمت مناسب پیدا کنید.

بازار بزرگ مروارید

– خرید کیف و کفش

برای خرید کیف و کفش و لباس‌های متنوع هم روی مرکز تجاری پردیس۲، مرکز تجاری کیش و مرکز خرید مروارید حساب کنید.

خرید کیف و کفش در راهنمای سفر به کیش

– خرید لوازم خانه و آشپزخانه

اگر دنبال خرید لوازم خانه و آشپزخانه در کیش هستید به مرکز خرید پردیس ۲ سر بزنید. هر چند باید موقع خرید هزینه اضافه بار هواپیما را هم سبک سنگین کنید و اگر برایتان مقرون‌به‌صرفه بود به خریدتان ادامه دهید.

– راهنمای سفر به کیش برای خرید شکلات و قهوه

آوردن شکلات و قهوه از کیش به‌عنوان سوغاتی، بخشی از سفر به کیش شده است و با وجود انواع شکلات‌فروشی و تنوع بسیار زیادی از آن‌ها نمی‌توان از خرید شکلات در جزیره چشم‌پوشی کرد. هر چند در اغلب مراکز خرید کیش مغازه‌های شکلات‌فروشی را می‌توان پیدا کرد اما مرکز اصلی آن را فروشگاه‌های آرتا کیش می‌دانند.

ارتا کیش

– ست ورزشی و لباس نوزادی

و البته معمولا در بین خریدهای کیش لباس ست ورزشی به چشم می‌خورد که از بازار پردیس ۱ می‌توانید در قیمت و مدل‌های متنوع آن‌ها را پیدا کنید. بازار مرجان، بازار خلیج‌فارس و بازار عرب‌های مراکز خوبی برای خرید لباس نوزادی و کودک هستند، هم قیمت خیلی مناسبی دارند و هم تنوع بسیار بالاست. اگر دنبال عطر اصل و با قیمت مناسب هستید به بازار زیتون بروید.

بهترین رستوران های کیش

از هر شهر گردشگرپسندی انتظار می‌رود که رستوران‌های مختلف و متنوع داشته باشد و کیش هم که مقصد سفر هزاران هزار مسافر در سال است خوب از پس این کار برآمده است.

– فود کورت دامون

یکی از رستوران های کیش که تنوع غذای آن شما را هیجان‌زده خواهد کرد، فود کورت دامون است. علاوه بر غذاهای ایرانی و غذاهی دریایی لذیذ، اینجا می‌توانید انواع غذای مکزیکی، چینی، هندی و غذاهای گیاهی را هم امتحان کنید و حتی می‌توانید شیوه طبخ غذاهای مختلف را هم ببینید. رستوران دامون در مرکز خرید دامون است و اگر برای خرید به این مرکز می‌روید، می‌توانید در فود کورت خستگی را به در کنید و غذاهای لذیذ را امتحان کنید. تراس سرسبز و رو به دریا، غذاهای متنوع و باکیفیت همه چیزی است که از یک رستوران خوب انتظار می‌رود.

فود کورت دامون

– رستوران کوه‌سنگی

اگر تا حالا در همسایگی خلیج‌فارس دیزی نوش جان نکرده‌اید، بهترین جایی که می‌توانید این تجربه را به خودتان هدیه بدهید رستوران کوه‌سنگی است. یک رستوران با حال و هوای سنتی و بسیار دلنشین که دیزی‌های لذیذ در ظروف سنگی و با همراهی عطر ریحان تازه و سنگک داغ و دوغ محلی سرو می‌شوند. البته دیزی تنها غذایی نیست که در رستوران کوه‌سنگی سرو می‌شود، اینجا می‌توانید کوبیده، جوجه و میرزا قاسمی هم نوش جان کنید.

– رستوران رویال‌استار

رستوران رویال‌استار با دکوراسیون متفاوت و معروف به دکوراسیون انگلیسی یکی از زیباترین رستوران‌های کیش است. اگر دلتان می‌خواهد یک شام متفاوت در فضایی لوکس و شیک میل کنید اسم رستوران رویال‌استار را به‌خاطر بسپارید. استیک‌ها و برگرهای این رستوران زبانزد است و البته از بشقاب غذاهای دریایی و پاستا و سالاد سزار آن نمی‌توان به‌سادگی صرف‌نظر کرد.

خیلی از ساکنان جزیره کیش خودشان هم به این رستوران می‌روند و از غذاهای خوش‌‌طعم آن شبی پرخاطره می‌سازند.

رستوران رویال استار در راهنمای سفر به کیش

رستوران‌های که تا اینجا معرفی شد از رستوران‌های شناخته شده جزیره هستند که شاید در طول سفر فقط یکی‌دو بار سر زدن به آن‌ها خوب باشد مگر اینکه بخواهید بخش زیادی از هزینه سفر به کیش را صرف امتحان‌کردن غذاهای این رستوران‌ها بکنید. اگر می‌خواهید غذاهای باکیفیت و قیمت مناسب نوش جان کنید می‌توانید رستوران‌های ساده‌تری انتخاب کنید که ظاهر ساده آن‌ها از لذیذبودن غذایشان چیزی کم نمی‌کند مثل فست‌فود بومرنگ، رستوران خاطره، رستوران عمواکبر و رستوران ساحلی توتی فروتی.

بهترین هتل‌ های کیش

استقبال مسافران از جزیره کیش، ساخت هتل را در جزیره رونق داده تا اقامت مسافران هم مانند هر تجربه دیگری از زیبایی‌ها و تفریح‌های جزیره به‌یادماندنی باشد. بهترین هتل های کیش هم مانند مراکز خرید و رستوران‌های آن درجه‌بندی دارند و مسافران بسته به بودجه‌ای که برای سفر در نظر گرفته‌اند، می‌توانند در آن اقامت کنند.

هتل‌ های لوکس و ۵ ستاره کیش

هتل‌های ۵ ستاره کیش لوکس‌ترین و باکیفیت‌ترین هتل‌های جزیره هستند. اگر بودجه خوبی برای این سفر در نظر گرفته‌اید می‌توانید روی این هتل‌ها حساب کنید و اقامتی کاملا متفاوت داشته باشید.

– هتل ترنج

اگر کمی اهل سفر باشید اسم اولین هتل روی آب جزیره و ایران یعنی هتل ترنج را شنیده‌اید. اتاق‌ها و سوئیت‌های هتل ترنج به شکل یک ترنج روی خلیج‌فارس چیده شده‌اند و هر آنچه از یک اقامت ایده آل انتظار می‌رود را برای مهمانان فراهم می‌کنند. کف اتاق‌ها دریچه شیشه‌ای دارد که می‌توانید آب‌های کریستالی خلیج‌فارس را هم ببینید.

در پیست دوچرخه‌سواری هتل ترنج از دوچرخه‌سواری لذت ببرید، در انواع رستوران‌ها و کافی شاپ‌های آن غذاهای سنتی کیش لذیذی دریایی نوش جان کنید و اگر هم اهل بازی هستید از سالن بازی ساحلی هتل غافل نشوید.

هتل ترنج کیش و راهنمای سفر به کیش

– هتل مارینا

هتل مارینا پارک کیش یکی دیگر از هتل‌های ۵ ستاره کیش است که علاوه بر سفرهای تفریحی، سالن همایش و کنفرانس آن این هتل را یکی از گزینه‌های خوب برای سفرهای کاری کرده است. با وجود رستوران لوتوس و رستوران باغ هتل مارینا مهمانان آن نیازی به پیداکردن رستوران‌های خوب شهر نخواهند داشت و همینجا می‌توانند غذاهای ایرانی و دریایی باکیفیت را نوش جان کنند.

در کافی‌شاپ‌های هتل مارینا پارک کیش هم می‌توانید عصرهای دنجی را در طول سفرتان بگذرانید. با وجود پارک ساحلی هتل نه حوصله خودتان و نه حوصله کودکانتان در هتل سر نخواهد رفت. خستگی روزهای کاری را در مجموعه ماساژ و اسپای هتل به در کنید و از امکانات ورزشی و فروشگاه‌های هتل غافل نشوید.

مارینا هتل در راهنمای سفر به کیش

– هتل داریوش

هتل ۵ ستاره داریوش با معماری الهام‌گرفته از پاسارگاد، یکی از هتل‌های معروف و باشکوه کیش است که خاطره اقامت در آن بخش پررنگی از سفرتان خواهد شد.

موقعیت ویژه‌ هتل داریوش در ساحل شرقی جزیره‌ کیش، پیاده‌روی‌های صبحگاهی در ساحل، به‌تماشانشستن غروب آفتاب و شب ‌شینی‌های اسکله، این هتل را گزینه‌ اقامتی بسیار مناسبی برای سفرهای رمانتیک و خانوادگی می‌کند.

سالن کنفرانس، مجتمع تجاری، سالن آرایش و پیرایش و امکانات دیگر هتل داریوش کیش هستند. این هتل ۵ ستاره انتخاب سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ برای برگزاری همایش‌ها و سمینارها است. این هتل مانند هتل شایان کیش از بهترین و گران‌ترین هتل‌های جزیره بزرگ و زیبای کیش است.

هتل داریوش کیش

هتل‌ های ۴ ستاره کیش

هتل‌های ۴ ستاره کیش هرچند ۱ ستاره از هتل‌های ۵ ستاره کمتر دارند اما تفاوت چشمگیری در ارائه کیفیت خدمات نخواهید دید. تمام هتل‌های کیش خدمات را آن‌قدر خوب ارائه می‌دهند که گردشگران و مهمان‌ها راضی و خوش‌حال به شهرشان برگردند.

– هتل صدف

هتل ۴ ستاره صدف یکی از هتل‌های مقرون‌به‌صرفه برای اقامت است. اتاق‌های هتل کیش بسیار شیک هستند و تمام امکانات لازم برای یک اقامت دنج و راحت را برای مهمانان فراهم کرده‌اند. هتل از فرودگاه فاصله چندانی ندارد و تا مراکز خرید هم راهی ندارید.

می‌توانید از تور جزیره گردی و بلیط‌های تخفیف هتل برای تفریح‌های آبی و غواصی هم استفاده کنید. هر لحظه از شبانه‌روز که از هتل بیرون بیایید تاکسی‌هایی هستند که شما را به مراکز دیدنی و خرید برسانند. رستوران فرانسوی، رستوران دلفین و رستوران سنتی هتل غذاهای ایرانی و دریایی سرو می‌کنند.

هتل صدف در راهنمای سفر به کیش

– هتل آرامیس

هتل ۴ ستاره آرامیس هم یکی از بهترین هتل کیش کاملا نوساز است. اگر اهل خرید هستید موقعیت این هتل در نزدیکی به مراکز خرید کیش می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در رستوران‌های هتل آرامیس غذاهای لذیذ ایرانی، فرنگی و دریایی سرو می‌شود و در کافی شاپ‌های آن می‌توانید انواع نوشیدنی و میان‌وعده‌های سبک را نوش جان کنید.

– هتل فلامینگو

هر چند جزیره کیش کوچک است و دسترسی به تمام جاذبه‌های آن به‌سادگی امکان‌پذیر است؛ اما با اقامت در هتل فلامینگو شما شاید حتی نیاز به تاکسی هم برای دسترسی به بسیاری از مراکز خرید و جاذبه‌های تفریحی نداشته باشید.

هتل ۴ ستاره فلامینگو، هتلی بسیار تمیز است که کادر حرفه‌ای آن سال‌هاست میزبان خوبی برای مهمانان جزیره بوده‌اند. موقعیت هتل و دسترسی راحت به بازارهای زیتون، مروارید، پانیذ و مراکز تجاری کیش، ونوس، مریم و اسکله تفریحی و همچنین قیمت مناسب هتل هتل فلامینگو را انتخاب مهمانان جزیره زیبای کیش کرده است.

هتل فلامینگو کیش

علاوه‌ بر همه هتل‌هایی که گفته شد، هتل شایگان کیش و هتل ترنج کیش از بهترین و در گروه گران‌ترین هتل‌های این جزیره هستند.

درمورد سفر به کیش سوالی دارید؟

امیدواریم که از سفرتان به جزیره کیش حسابی لذت ببرید و در جاذبه‌های تاریخی و جاهای تفریحی متعدد این جزیره خاطراتی خوش برای خوتان و عزیزانتان خلق کنید. برای آشنایی با دیگر جزایر خلیج‌فارس، مجله گردشگری علی‌بابا را دنبال کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

21 دیدگاه

 1. سلطانی می‌گوید

  سلام خدمت شما خوبان
  من می‌خوام یه نفر رهنما همراه با خود داشته باشم تا از تمام ساحات و دیدنی های کیش لذت ببرم.

 2. مریم می‌گوید

  به نظرمن هرجایی مسافرت رفتید سعی کنیداززیست بوم اون محل لذت ببریدمسافرت برای رفع خستگی ،تمدداعصاب ویادگرفتن فرهنگ وچیزهای خوب اون منطقه است نه پاساژگردی،البته اگه چیزی لازم داریدوضروری بخرید

 3. ا می‌گوید

  درود،موتور سه چرخه های برقی را کرایه نکنید،ایمنی نداره،کلاه کاسک هم به افراد نمی دهند،فرمان هایش محدودیت حرکتی داره،انحراف به چپ یا راست دارند و یه قوطی جلوی چرخ جلو جوش دادن که باعث محدودیت بیشتر فرمان شده و نمی پیچه و باعث میشه تصادف کنید، مسیر هم استاندارد نیست، هم شخص آسیب می بینه و کرایه دهنده پاسخگو نیست هم کلی پول خسارت می گیرند( خسارت میلیون تومانی)،خودش یه مدل کلاهبرداریه.ماه پیش از ایستگاه شمالی ها کرایه کردم و غافل از این موارد صدمه دیدیم ولی خدا را شکر شکستگی نداشتیم کلی هم خسارت دادم. جلو جلو هم گفت به کلانتری هم زنگ بزنید میگه مقصر هستید ولی بعد که برگشتم و به چند آشنا گفتم تو فامیل و آشناهاشون داشتند که نوروز سوار این سه چرخه ها شده بودند یا تو جدول رفته بودند ،چپ کرده بودن و کلی صدمه دیده بودن.فهمیدم اشتباه کردم که به پلیس زنگ نزدم البته همان موقع فهمیدم کرایه دهنده داره سرم کلاه می گذاره ولی گفتم با کلانتری آشناست فایده ای نداره.متاسفانه نظارتی روی کار این کرایه دهنده ها نیست،حداقل پلیس باید آن جا تابلو اطلاع رسانی و شماره تماس بده که افراد در صورت مشکل تماس بگیرند.

 4. عماد می‌گوید

  شما در بخشی از مطلب فوق اشاره فرمودید که سفر کیش با قیمت مقرون به صرفه می تواند جایگزین سفر های خارجی شود اما تور های کیش از تور های مشابه کشور های همسایه گرانتر است قیمت هتل در کیش بیداد می کند .

  1. فرزاد می‌گوید

   سلام علی بابا اصلا دقیق نیست بنده چندین بار زدم تور کرمانشاه به کیش بیست‌وسوم تا بیست و ششم آبان .می‌گفت یافت نشد مجبور شدم از آژانسهای دیگه تهیه کنم

 5. محمد می‌گوید

  مردم گول نخورید کلاهبرداریه

 6. WimPsype می‌گوید
 7. متین علوی می‌گوید

  سلام و درود
  آیا برای ورود به هتل شرایط سنی ملاک قرار گرفته است ؟یا اگر کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشم هم میتوانم وارد هتل شوم؟

  1. ایلیا می‌گوید

   اگه منظورت تنهایی هست نمی تونی
   ولی با پدر و مادر میتونی

 8. ش می‌گوید

  چند پیشنهاد
  سفر با تور مقرون به صرفه تر از سفر شخصیه
  در مورد برنامه های تور فقط گشت کیشگردی رو رزرو کنید وگول اینکه باید بلیط برنامه های دیگر رو همون روز اول بگیرید رو نخورید یک روز قبلش تصمیم بگیرید برای فردا. کل تخفیفاتی که نمایندگان تور میگن الکیه .
  در مورد پدیده شاندیز کلا کلابرداریه نفری ۵۰ میگرن ازتون وقتی رفتین اونجا هر چی خوردین همون ۵۰ تمن رو از صورتحساب تون کم میکنن. کلا نزدیک ۲۰۰ هزار تومن برای سالاد و موسیقی هم ازتون میگیرن.

 9. باران می‌گوید

  من دیروز سوار قایق تندرو شدم ۲گزینه قیمتی بیشتر نبود..۳۵۰ و ۴۵۰هزار! بعد اگه میخواست کمی دورتر بره از اینها هم بیشتر میشد…

 10. داود می‌گوید

  باسلام خدمت دوستان
  من بازنشسته بانک هستم فقط خواستم اگه کسی میخاد بره کیش الان یعنی اسفند ۱۴۰۰که من رفتم با خانواده خدا شاهده اونقدر گرونیه وبیدادمیکنه که اگه قرار بود یه هفته دیگه بودم راحت لخته لختم میکردن فقط خودم میموندم با …..

  1. مهری می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   به نظر من که فعلا گرونی همه جا بیداد میکنه وهر جایی بستگی به شرایط اون منطقه داره و کیش همون طور که گرون هست یک جای لوکس وبا امکانات رفاهی عاالی هست برای مسافر و از نظر امنیت هم هیچ جای ایران رو نمیتونین پیدا کنین که امنیت و نظم و قانون رانندگی که در کیش هست رو داشته باشه و در ضمن بابت همه ی اینها باید بهایی برداخت شود شما مسافرها متاسفانه فقط دوست دارین که از همه چیز بهره کافی ببرید ولی بدون پرداخت هیچ بهایی.

 11. اعظم محمدی می‌گوید

  سلام، من تا حالا به کیش سفر نکردم با اینکه خیلی علاقه داشتم با خواندن مقاله شما همه چیز برایم روشن شد وبیش از پیش علاقه مند به سفر به این جزیره زیبا شدم همه چیز به طور جامع بیان شده است اعم از آب و هوا، مراکز خرید، رستوران ها، تفریحات، هتل ها و جاذبه ها. از اینکه برای جمع آوری این اطلاعات وقت گذاشتید متشکرم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام اعظم عزیز 🙂
   خوشحالیم که همراهتون هستیم.

 12. مهرداد می‌گوید

  فایل راهنمای سفر به کیش بسیار عالی جمع آوری شده و تقریبا بیشتر اطلاعات کیش را در بر میگیره. اگر برای اولین بار به کیش میروید بهتره مطالعه بکنین.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهرداد عزیز 🙂
   سپاس از همراهی شما

 13. دهقان می‌گوید

  با سلام خدمت هموطنانی که قصدسفر به کیش را دارند چند نکته رو مد نظر داشته باشید
  حتما برای یکبار هم که شده به جزیره سفر کنید
  بهترین تفریحات جزیره دوچرخه سواری موتورسواری و تفریحات دریایی است
  ولی در رابطه با تفریحات دریایی چند نکته رو مد نظر داشته باشید
  اگر برای اولین بار به کیش سفر میکنید مراقب اژانسهای گردشگری داخل جزیره باشید اغلب در بدو ورود و در حالتی که شما شدیدا خسته هستید برنامه هایی رو به شما معرفی میکنند که برخی از انها خیلی با واقعیت فاصله دارد
  کلوپهای غواصی پس از دریافت هزینه هیچگونه وجهی رو به سادگی پس نخواهند داد
  از نظر امنیتی وsafety بسیار در سطح پایینی قرار دارند و هرگز اونها رو با ترکیه یا دبی مقایسه نکنید
  اگر برنامه ریزی خود رو به اژانسهای گردشگری واگزار کنید بیشتر وقت شما به انتظار کشیدن در صف ماشین و کلاس و …. به هدر خواهد رفت
  اغلب اژانسها تراسفر برگشت ندارند
  بر خلاف مافیای گردشگری و جابجایی مسافران خدمات هتل داری در جزیره نمره خوبی خواهند گرفت
  امیدوارم سفر خوب و شادی داشته باشید

 14. سلطانمحمدی می‌گوید

  یکی از بهترین سفرهایی که رفتم بی شک کیش بود —-خییییییییللللی جذاب بود-خیلی هیجان داشت

 15. احمد می‌گوید

  تور دارین برای این محل؟

  1. avatar-image
   الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   بله از این لینک https://www.alibaba.ir/tour/iran-kish_island?origin=iran-tehran می‌تونید تورهای مختلف کیش رو ببینید.