محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی فلای دوبی (به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

آخرین به‌روزرسانی: 14 فروردین 1400

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی فلای دوبی را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی فلای دوبی مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی فلای دوبی

به اطلاع می‌رساند طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، از این پس قوانین تست PCR کووید ۱۹ برای ورود به ایران به شرح زیر است:

  • اعتبار تست PCR جهت ورود به ایران ۷۲ ساعت از زمان صدور تا زمان پرواز می‌باشد.
  • همه مسافران ورودی به ایران جهت ورود نیاز به تست PCR دارند که باید حتما به زبان انگلیسی باشد و یا به تایید سفارت ایران در کشور مبدا باشد.
طبق اعلام شرکت هواپیمایی فلای دبی از این پس کلیه مسافرینی که با اقامت قصد ورود به دبی را دارند، باید حتما قبل از سفر از طریق وب‌سایت‌های زیر تاییدیه GDRFA ( مسافرین دارای اقامت صادره از دبی ) و یا تاییدیه ICA (مسافرین دارای اقامت بقیه شهرها مثل ابوظبی ، العین ، شارجه … ) را دریافت کنند و پرینت تاییده آنرا در زمان چک-این به همراه داشته باشند.

لینک اخذ تاییدیه GDRFAلینک اخذ تاییدیه ICA

شایان ذکر است این اطلاعیه بر روی وب سایت این شرکت بروز رسانی شده و در صورت همراه نداشتن این تاییدیه و دریافت NOT OK TO BOARD در سیستم فرودگاهی از پذیرش مسافرین جلوگیری به عمل آمده و این شرکت هواپیمایی مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.

در رابطه با تاییدیه مسافران به مقصد ابوظبی و العین ، به اطلاع میرسانیم حتی با در دست داشتن تاییدیه های GDRFA و ICA، در صورت Not Ok To Board بودن در فرودگاه ، همکاران ما از پذیرش مسافرین معذور هستند.

لطفا توجه داشته باشید که مسئولیت صدور بلیط و هرگونه خسارتهای ناشی از آن به عهده آژانس صادر کننده و یا با مسئولیت خود مسافر است.

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به ماده ۱۳ در این لینک نیز قوانین را بصورت کامل مشاهده فرمایید.

لیست مراکز درمانی برای اخذ گواهی سلامت مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی

احتراما بدینوسیله اعلام می‌دارد کلیه مسافرینی که از مبدا شیراز به مقصد دوبی پرواز می‌کنند بایستی علاوه بر به همراه داشتن تست منفی کووید 19 که در بازه زمانی 72 ساعت قبل از رسیدن به فرودگاه دوبی انجام داده‌اند، حهت اخذ گواهی سلامت قبل از پرواز به یکی از مراکز اعلام‌شده در استان فارس مراجعه کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر فروش تهران به شماره 91008282-021 تماس حاصل فرمایید.

آخرین محدودیت‌های سفر به کشور امارات

بنا بر آخرین اطلاعات مهاجرتی کشور امارات، کلیه مقیم‌های این کشور فقط به شرط اینکه بیش از ۱۸۰ روز از زمان آخرین خروجشان از امارات نگذشته باشد و از سیستم فرودگاه OKTB بگیرند اجازه ورود به آن کشور را خواهند داشت.

  • استثنا: افراد مقیمی که Partner یا Investor باشند، تا یک سال می‌توانند خارج از امارات باشند.

شایان ذکر است رویه‌های قبلی (گرفتن تاییدیه GDRFA و ICA) قبل از پرواز کماکان پابرجا بوده و در صورت نداشتن این تاییدیه‌ها مسافرین پذیرش نخواهند شد.

تست PCR در ورود به دبی

مسافرانی که از کشورهای زیر وارد می شوند باید هنگام ورود به دبی آزمایش PCR را انجام دهند: افغانستان، ارمنستان، برزیل، بنگلادش، جیبوتی، مصر، اریتره، هند، اندونزی، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، لبنان، مونته نگرو، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، فدراسیون روسیه، صربستان، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سودان، تاجیکستان، تانزانیا، ترکیه، ترکمنستان، ایالات متحده (هر بندر در کالیفرنیا ، فلوریدا یا تگزاس) یا ازبکستان.

پس از اتمام تست PCR، مسافران باید تا زمان دریافت نتایج قرنطینه شوند. اگر نتیجه آزمایش مثبت شود، باید به مدت 14 روز قرنطینه ادامه داشته باشد و از دستورالعمل‌های سازمان بهداشت دبی (DHA) پیروی کند.

قبل از check-in، همه مسافران باید فرم سلامت و فرم تعهد قرنطینه را تکمیل کنند.

بیمه مسافرتی

کلیه مسافرانی که وارد دبی می‌شوند یا ترانزیت هستند، باید بیمه مسافرتی معتبر داشته باشند.

بیمه مسافرتی برای مسافران زیر اعمال نمی‌شود:

اتباع امارات، ساکنان امارات، ملیت GCC، دارندگان ویزای کار جدید.

شرایط بیمه مسافرتی رایگان را اینجا بخوانید.

برنامه هوشمند DXB COVID

قبل از ورود به دبی، تمام مسافران ورودی باید برنامه هوشمند COVID ‐ 19 DXB را بارگیری کرده و در دبی بهداشت ثبت نام کنند. این برنامه را می‌توان از فروشگاه App Apple یا Google Play Store نصب کنند.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی

لیست آپدیت شده آزمایشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت جهت انجام تست کووید ۱۹ روی وب سایت رسمی هواپیمایی فلای دبی قرار دارد.
مسافرین این شرکت به دلیل صدور گواهی‌نامه سلامت در فرودگاه‌ها از شیراز، لار و تهران الزاما باید از این آزمایشگاه‌های خصوصی و یا آزمایشگاه‌های دولتی (که همگی مورد تایید وزارت هستند) نتیجه تست منفی کووید ۱۹ خود را به زبان انگلیسی یا عربی جهت ارائه به همکاران فرودگاه دریافت نمایند.

 

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی از مبدا ایران به کشور کویت

از این پس کلیه مسافرانی که از مبدا ایران به کشور کویت پرواز می‌کنند، جهت انجام تست کووید 19 باید به یکی از مراکز زیر در استان‌های ذکر شده مراجعه کنند. لازم به ذکر است قوانین ورود به کشور کویت کماکان طبق روان قبل است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.