محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی فلای دوبی

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی فلای دوبی را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی فلای دوبی مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی فلای دبی

 • اعتبار تست PCR از زمان مشخص شدن نتیجه آن تا 72 ساعت مانده به زمان رسیدن پرواز به دبی می باشد. (بین قانون ایرلاین و قانون کشور مقصد باید محدودیت بیشتر در نظر گرفته شود)
 • همه مسافران ورودی به ایران جهت ورود نیاز به تست PCR دارند که باید حتما به زبان انگلیسی باشد و یا به تایید سفارت ایران در کشور مبدا باشد.

حضور مسافرین در مسیر لار به دبی 4 ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه الزامی بوده و کانترهای پذیرش دقیقا یک ساعت قبل از پرواز بسته می شود.

هواپیمایی فلای دبی فقط مسافرینی را پذیرش می کند که تست PCR آن ها به صورت چاپ شده، همراه با تاریخ و ساعت انجام تست باشد.در خصوص اعتبار تست PCR، از زمان انجام تست تا زمان انجام پرواز نباید بیش از 72 ساعت گذشته باشد.

مسیر امارات

لطفا توجه فرمایید شماره پروازهای FZ1000 الی FZ1999 تنها در مسیر تهران به دبی و بالعکس تا اطلاع ثانوی به/از ترمینال ۳ فرودگاه دبی انجام می شود .
لازم به ذکر است سایر پروازها طبق روال قبل، کماکان به/از ترمینال ۲ دبی انجام خواهد شد.

بنا بر آخرین اطلاعات مهاجرتی کشور امارات، کلیه مقیم‌های این کشور فقط به شرط اینکه بیش از ۱۸۰ روز از زمان آخرین خروجشان از امارات نگذشته باشد و از سیستم فرودگاه OKTB بگیرند اجازه ورود به آن کشور را خواهند داشت.
استثنا: افراد مقیمی که Partner یا Investor باشند، تا یک سال می‌توانند خارج از امارات باشند..

شایان ذکر است رویه‌های قبلی (گرفتن تاییدیه GDRFA و ICA) قبل از پرواز کماکان پابرجا بوده و در صورت نداشتن این تاییدیه‌ها مسافرین پذیرش نخواهند شد.
طبق اعلام شرکت هواپیمایی فلای دبی از این پس کلیه مسافرینی که با اقامت قصد ورود به دبی را دارند، باید حتما قبل از سفر از طریق وب‌سایت‌های زیر تاییدیه GDRFA ( مسافرین دارای اقامت صادره از دبی ) و یا تاییدیه ICA (مسافرین دارای اقامت بقیه شهرها مثل ابوظبی ، العین ، شارجه … ) را دریافت کنند و پرینت تاییده آن را در زمان چک-این به همراه داشته باشند.
لینک اخذ تاییدیه GDRFA
لینک اخذ تاییدیه ICA

شایان ذکر است این اطلاعیه بر روی وب سایت این شرکت بروز رسانی شده و در صورت همراه نداشتن این تاییدیه و دریافت NOT OK TO BOARD در سیستم فرودگاهی از پذیرش مسافرین جلوگیری به عمل آمده و مسئولیت آن به عهده مسافر می باشد.

در رابطه با تاییدیه مسافران به مقصد ابوظبی و العین ، به اطلاع میرسانیم حتی با در دست داشتن تاییدیه های GDRFA و ICA، در صورت Not Ok To Board بودن در فرودگاه ، از پذیرش مسافر جلوگیری به عمل خواهد آمد.

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به ماده ۱۳ در این لینک نیز قوانین را بصورت کامل مشاهده فرمایید.

اطلاعات تکمیلی در مسیر امارات

۱. کلیه مسافرین ایرانی بالای ۱۲ سال که قصد سفر به امارات را دارند می بایست پرینت تست منفی پی سی آر ۷۲ ساعته از آزمایشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت داشته باشند.
۲. مسافرینی که با ویزا سفر می کنند حتما بلیط رفت و برگشت و بیمه نامه مسافرتی داشته باشند.
۳. مسافرین ایرانی مقیم تا اطلاع ثانوی نیاز به تاییدیه  Gdrfa و Ica ندارند و OKTB نهایی توسط سیستم فرودگاهی اخذ میگردد.
۴.مسافرین ایرانی مقیم اگر بیش از ۱۸۰ روز خارج از امارات بودند بایستی پرینت تاییدیه Gdrfaو Ica و تاییدیه اکتیو بودن اقامت را همراه داشته باشند.
۵. مسافرین ایرانی مقیم که اقامتشان منقضی شده  میبایست پرینت تاییدیه Gdrfa و Ica و تاییدیه اکتیو را هنگام حضور در فرودگاه بهمراه داشته باشند.
مجددا متذکر میگردد تایید نهایی OKTB در فرودگاه اخذ میگردد.

 

تست PCR در بدو ورود به دبی
مسافرانی که از کشورهای زیر وارد می شوند باید هنگام ورود به دبی آزمایش PCR را انجام دهند: افغانستان، ارمنستان، برزیل، بنگلادش، جیبوتی، مصر، اریتره، هند، اندونزی، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، لبنان، مونته نگرو، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، فدراسیون روسیه، صربستان، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سودان، تاجیکستان، تانزانیا، ترکیه، ترکمنستان، ایالات متحده (هر بندر در کالیفرنیا ، فلوریدا یا تگزاس) یا ازبکستان.
پس از اتمام تست PCR، مسافران باید تا زمان دریافت نتایج قرنطینه شوند. اگر نتیجه آزمایش مثبت شود، باید به مدت 14 روز قرنطینه ادامه داشته باشد و از دستورالعمل‌های سازمان بهداشت دبی (DHA) پیروی کند.
قبل از check-in، همه مسافران باید فرم سلامت و فرم تعهد قرنطینه را تکمیل کنند.

 

مسیر گرجستان(بروزرسانی 07 شهریور 1400)

در مسیر تفلیس تنها مسافران دارای ویزای کار و ویزای دانشجویی در صورت اوکی تو برد بودن پذیرش خواهند شد و سایر مسافران از جمله دارندگان اقامت گرجستان، اروپا و … پذیرش نخواهند شد.

 

مسیر هند(بروزرسانی 01 خرداد 1400)

کلیه مسافرین( شامل INF و CHD ) که با شرکت هواپیمایی فلای دبی قصد ورود به کشور هند را دارند باید گواهی تست PCR پرینت شده خود که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام داده‌اند را به همراه داشته باشند. علاوه بر الزام تست، کلیه مسافران باید قبل از پرواز فرم SDF (Self Declaration Form) را از طریق این سایت تکمیل و ۴ نسخه پرینت تایید شده آن را به همراه داشته باشند.

مسافرینی که قصد ورود به فرودگاه چنای Chennai را دارند باید e-pass خود را از نیز از طریق این وب سایت اخذ و پرینت تایید آن را به همراه داشته باشند.

با توجه به تغییرات اعمال شده کشور هند، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به TIMATIC , IATA TRAVEL CENTER مراجعه کنید.

مسیر کویت(بروزرسانی 01 خرداد 1400)

مسافرانی که قصد سفر به کویت با هواپیمایی فلای دبی از مبدا شیراز، بندرعباس و مشهد داشته باشند، فقط با دارا بودن پاسپورت کویتی امکان استفاده از پرواز را دارند و در فرودگاه دبی به صورت زیر توقف خواهند داشت:
شیراز به کویت؛ 21 ساعت توقف در دبی
مشهد به کویت؛ 11 ساعت توقف در دبی
بندرعباس به کویت: 16 ساعت توقف در دبی

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی از مبدا ایران به کشور کویت

از این پس کلیه مسافرانی که از مبدا ایران به کشور کویت پرواز می‌کنند، جهت انجام تست کووید 19 باید به یکی از مراکزی که در فایل پیوست قابل مشاهده است مراجعه نمایند.

اصل بخشنامه(تاریخ بخشنامه: 24 آبان 1399)

مسیر بحرین(بروزرسانی 02 مرداد 1400)

تمامی مسافرینی که قصد سفر  به  بحرین  با هواپیمایی فلای دبی را دارند باید تست منفی  PCR که دارای QR کد قابل اسکن باشد را به همراه داشته باشند.بدین صورت که پس از اسکن QR کد توسط همکاران فرودگاه می بایست اطلاعات PCR را بر روی وب سایت لابراتوار نمایش دهد. در غیر اینصورت تست ها غیر قابل قبول بوده و مسافرین پذیرش نخواهند شد.

این قانون شامل تمامی ملیت ها و حتی کسانی که اقامت بحرین را دارند نیز می شود.

 

اطلاعیه فلای دبی برای مسافرین با ملیت افغانستانی ( بروز رسانی 9 شهریور 1400)

پیرو اطلاعیه هواپیمایی فلای دبی در تاریخ 6 شهریور 1400 اعلام میدارد مسافران دارای ملیت افغانستانی تنها در صورت داشتن ویزای معتبر ایران ( ویزای جدیدِ استفاده نشده ) ویا اقامت کشور ثالث اقدام به خرید بلیت نمایند تا در صورت عدم پذیرش آنان توسط کشور مقصد بتوانند به ایران بازگردند. ضمنا اگر مسافر در ۱۴ روز گذشته در افغانستان بوده باشد اجازه ورود به امارات را نخواهد داشت.

اطلاعیه فلای دبی برای مسافرین با ملیت افغانستانی ( بروز رسانی 6 شهریور 1400) 

 • با توجه به اتفاقات اخیر در کشور افغانستان موجی از مهاجرت به کشورهای دیگر در جریان است (قانونی و غیرقانونی) و‌ ایران نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی سهم زیادی در این ترافیک دارد. از سویی با ایجاد محدودیت کشورهای مختلف برای اتباع افغانستان بنا به هماهنگی انجام شده، کلیه اتباع افغانستان (پاسپورت افغانستان) با هر مدرکی ( ویزا و اقامت ) که قصد پرواز داشته باشند، می بایست حتما از کشور مقصد OKTB داشته باشند در غیراینصورت از پذیرش مسافرین جلوگیری خواهد شد.
 • به علاوه مسافرین افغانستانی شرایط ویزای ایرانشان نیز باید مشخص باشد (اجازه ورود به ایران داشته باشند) تا درصورتیکه به هر دلیلی در کشور مقصد پذیرش نشوند بتوانند به ایران بازگردند. با توجه به کنسل شدن کلیه پروازها به افغانستان امکان بازگشت به کشورشان نیست و طبق قوانین فقط به مبدا پرواز (ایران) باز می گردند.
 • این قوانین برای مسافرین افغانستانی که قصد ورود به دبی(با ویزا / اقامت) را دارند نیز اجرا خواهد شد.

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی

لیست آپدیت شده آزمایشگاه های مورد تایید جهت انجام تست PCR روی وب سایت رسمی هواپیمایی فلای دبی قرار دارد. برای مثال برای بررسی آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی فلای دبی از مبدا ایران پس از ورود به این صفحه بخش ایران بررسی گردد.

لزوم ارائه گواهی سلامت: مسافران از مبدا شیراز باید ۴۸ ساعت قبل از پرواز در این مراکز تست سلامت نیز بدهند:

 • مرکز جامع سلامت حسین ابن علی – شیراز، بلوار فردوسی، کوچه کنار خشکبار زرین، بن بست اول سمت چپ
 • مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – شیراز، بلوار صنایع کوچه ۳۶
 • مرکز جامع سلامت زینب کبری – شیراز، خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه، جنب بانک صادرات
 • مرکز جامع سلامت اما رضا – شیراز، بلوار مطهری جنوبی، بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز ۱۰
 • مرکز جامع سلامت براک – لارستان، جنب فرودگاه لار
 • مرکز صدیقه طاهره – لامرد، میدان امام، شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد

اصل بخشنامه(تاریخ بخشنامه: 09 مهر 1399)

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
 1. یونس می‌گوید

  برای پروازهای فلای دوبی از تهران علاوه بر تست PCR، گواهی سلامت هم نیاز هست؟ کلا این گواهی سلامت چی هست؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام یونس عزیز
   گواهی سلامت مورد نیاز برای کشورهای مختلف رو در صفحه پایین که لینکشو گذاشتم می‌تونی بخونی و اگر به اطلاعات بیشتر نیاز داشتی حتما با پشتیبانی 24 ساعته تماس بگیر 🙂
   02143900000
   https://www.alibaba.ir/mag/health-form-for-corona/