محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ایران ایر

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ایران ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ایران ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

**

نظر به انجام واکسیناسیون همگانی و کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا، بلیت آن دسته از مسافرانی که به دلیل مثبت بودن آزمایش PCR آنها، قادر به انجام مسافرت در شبکه پروازهای داخلی و بین المللی “هما” نمی باشند، بر اساس شرایط نرخی مندرج در بلیت و با کسر هزینه های مترتبه، استرداد و یا تعویض می گردد. این رویه از تاریخ 1401/03/01 قابل اجرا و جایگزین بخشنامه ۱۱۶۷/م ب می گردد.

 

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ایران ایر – پرواز از مبدا ایران

پیرو نامه های شماره 17178 مورخ 18/04/99  و 17396 مورخ 21/04/99 هواپیمایی کشوری در خصوص  مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره ورود اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و هند (اعم از مقیم و غیر مقیم) و چگونگی ورود اتباع این کشورها بر اساس ضوابط ذیل مقرر گردیده است:

 • کلیه کسانی که قبلاً از مراجع ذی ربط جمهوری اسلامی ایران پروانه اقامت، روادید تحصیلی، روادید ورود چندبار، روادید با حق کار، روادید درمانی، روادید سرمایه گذاری و مهر خروج و مراجعت دریافت نموده اند، مجاز خواهند بود از تاریخ 01/04/99 از مبادی مرزی قانونی (مرزهای زمینی، هوایی و دریایی) به کشور سفر نمایند. افراد مذکور می بایست در کشور مبدأ فرم خود اظهاری  را تهیه، تکمیل و در هنگام ورود به کشور به نمایندگان وزارت بهداشت مستقر در گمرک تحویل نمایند.
 • اتباع خارجی قبل از ورود به ایران باید گواهی سلامت خود را به تأیید وزارت بهداشت کشور خود برسانند و سپس برای صدور روادید به نمایندگی های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند. گواهی مذکور باید به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت ارائه شود.
 • صدور سایر روادید از جمله روادید گردشگری و زیارتی کماکان ممنوع خواهد بود.
 • دارندگان گذرنامه سیاسی، خدمت و هیات های رسمی نیز طبق ضوابط ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل فرم خوداظهاری و داشتن گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلاء به بیماری کرونا می باشند.
 • بر اساس بند “و” ماده 2 قانون ورود و اقامت اتباع خارجی و به منظور حفظ سلامت عمومی کشور، رعایت پروتکل های بهداشتی و اخذ گواهی سلامت که به تأیید وزارت بهداشت محل رسیده و تکمیل فرم خوداظهاری لازم الاجراست و عدم رعایت آن تخلف از قانون تلقی خواهد شد. پلیس مهاجرت و گذرنامه و مأموران مرزبانی ضمن  پایش روادید صادره از سوی نمایندگی ها و بررسی رعایت ضوابط فوق موظف شده اند از ورود اتباع خارجی فاقد گواهی سلامت ممانعت به عمل آورند و هر گونه تخلف از این مصوبات را به مراجع نظارتی وزارت متبوع خود گزارش نمایند.

 

شرایط حمل بار در کابین (بروزرسانی 17 مرداد 1400)

حداکثر میزان ابعاد بار همراه مسافر داخل کابین در شبکه پروازی “هما”  56 سانتی متر (22 اینچ) طول، 45 سانتی متر (18 اینچ) عرض و 25 سانتی متر (10 اینچ) ارتفاع می باشد و یا به عبارتی دیگر مجموع ابعاد آن نباید بیشتر از 115 سانتی متر (45 اینچ) باشد. همچنین حداکثر وزن بار دستی  قابل حمل در کابین اکونومی 5 کیلوگرم و در کابین “هما” کلاس 7 کیلوگرم می باشد. از تاریخ این بخشنامه ورود بار دستی ترولی یا چرخدار به داخل کابین با رعایت مقررات فوق در شبکه پروازی هما بلامانع می باشد.

ابعاد: 25*45*56 سانتی متر (10*18*22) می باشد.

وزن: 5 کیلوگرم در کابین اکونومی و 7 کیلوگرم در کابین “هما” کلاس

مشاهده اصل بخشنامه

ایران

قوانین ورودی به ایران(بروزرسانی 02 خرداد 1401)

کلیه مسافران بالای 12 سال با تابعیت ایرانی یا غیرایرانی می توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون دو نوبت کرونا که از اخرین نوبت انها 14روز گذشته باشد، یا با ارائه جواب منفی ازمایش  PCR در محدوده 72 ساعت به پرواز به کشور ایران سفر نمایند.

جواب منفی ازمایش PCR و کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

ترکیه

ترکیه (بروزرسانی 25 آبان 1400)

 • کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به ترکیه می بایست درمحدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در این لینک قابل دریافت می باشد.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و دارای QR code که از آخرین نوبت واکسن فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک 14 روز گذشته باشد، از ارائه آزمایش PCR معاف خواهند بود.
 • مسافران با تابعیت افغانستانی دارای اقامت ترکیه یا اجازه اقامت کاری، می توانند با رعایت شرایط فوق از کشور ایران به کشور ترکیه سفر نمایند.

 

کویت

کویت (بروزرسانی 10 اردیبهشت 1401)

 • به اطلاع می رساند کلیه محدودیت های مرتبط با همه گیری کووید -19 جهت سفر به کشور کویت از تاریخ 01MAY2022 لغو گردیده و مسافران می توانند با مجوزهای معتبر به مانند گذشته به این کشور سفر نمایند.

مشاهده اصل بخشنامه 

اتریش

اتریش (بروزرسانی 31 اردیبهشت 1401)

 • کلیه محدودیت های مرتبط با همه گیری کووید-19 جهت سفر به کشور اتریش لغو گردیده و مسافران می توانند با مجوزهای معتبر مانند گذشته به این کشور سفر نمایند.

مشاهده اصل بخشنامه

 

فرانسه

فرانسه(بروز رسانی 21 اردیبهشت  1401)

مسافران با دارا بودن مدارک ذیل می‌توانند از ایران به کشور فرانسه سفر نمایند.

1- دارا بودن پاسپورت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس

2-دارا بودن اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و سوئیس

3- دارا بودن ویزای تایپ D فرانسه و حوزه شنگن دارای اعتبار

4-داشتن ویزای تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا و آمریکا، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر، مدرنا، آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد. ویزای تایپ C فرانسه با عبارت درج شده “FAM DE FRANCAIS” بدون داشتن کارت واکسیناسیون جهت ورود به فرانسه بلامانع است.

5- ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلاً یک‌بار به کشور صادرکننده ویزا سفر کرده باشد و دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی باشد، که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر ، مدرنا و آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد.

کلیه مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به کشور فرانسه باید قبل از پرواز اقدام به آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک قابل دریافت می باشد. مسافران قبل از پرواز باید اطلاعات خود را در  لینک ثبت نام نموده و فرم تعهد در لینک را تکمیل و به همراه داشته باشند

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر، مدرنا و آسترازنکا ۷ روز گذشته باشد از انجام تست PCR معاف خواهند بود. مسافرانی که ۹ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، می بایستی نوبت تکمیلی واکسن‌های فوق را دریافت کرده باشند و از نوبت تکمیلی ۷ روز گذشته باشد. مسافران دارای کارت واکسیناسیون با دو نوبت سینوفارم و نوبت تکمیلی آسترازنکا می‌توانند به کشور فرانسه سفر نمایند.

اصل بخشنامه

انگلستان

انگلستان (بروزرسانی 28 اسفند 1400)

کلیه محدودیت های مرتبط با همه گیری کرونا جهت سفر به انگلستان لغو گردیده و مسافران می توانند با مجوزهای معتبر به مانند گذشته به این کشور سفر نمایند.

اصل بخشنامه

اسپانیا

اسپانیا (بروز رسانی 15 آذر 1399)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اسپانیا سفر نمایند:

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/ استرالیا
 • اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 • ویزای معتبر تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)
 • ویزای تایپ Estancia  C اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار
 • مسافران بصورت ترانزیت بین‌المللی
 • دیپلمات‌ها که در حال انجام وظایف خود  می باشند.

کلیه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا می‌بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. اجازه‌های موقت/دائم اقامتی و کاری، اجازه های اقامت تحصیلی (و کارت های اقامتی مربوطه)، کارت های اقامتی تحت عنوان “عضو خانوادگی تبعه اروپایی” و کارت های اقامت 5 ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی 90 روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر می باشد. وضعیت هشدار در تاریخ 14MAR20  در اسپانیا آغاز شده و در تاریخ 21JUN20 به پایان رسیده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

مسافران قبل از پرواز می بایست در اینجا به صورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

ایتالیا

ایتالیا (بروز رسانی 23 اسفند 1400)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور ایتالیا سفر نمایند:

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس
 • اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس
 • ویزای تایپ C ایتالیا دارای اعتبار
 • ویزای تایپ D ایتالیا و حوزه شنگن دارای اعتبار

کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به ایتالیا می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تأیید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک  قابل دریافت می باشد

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در لینک بصورت online ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی را به همراه داشته باشند. پس از ورود به ایتالیا مسافران می بایست به مدت ۵ روز در محل سکونت خود را قرنطینه خانگی نمایند

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن فایزر با مدرنا یا استرازنکا با جانسون ۱۴ روز گذشته باشد از انجام تست PCR و قرنطینه معاف خواهند بود، مشروط بر اینکه از زمان انجام واکسن بیش از ۲۷۰ روز نگذشته باشد مسافرانی که ۲۷۰ روز از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد می بایستی دوز تکمیلی را دریافت کرده باشند

مشاهده اصل بخشنامه

 آلمان

آلمان (بروزرسانی 29 دی 1400)

مسافران دارای مدارک زیر می‌توانند با رعایت این مقررات به کشور آلمان سفر کنند:

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ / سوئیس /انگلستان / آمریکا/  کانادا
 • اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس
 • ویزای تایپ D آلمان  و حوزه شنگن دارای اعتبار
 • ویزای تایپ C  آلمان، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترزنکا باشد و از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد.
 • ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یکبار به کشور صادرکننده ویزا مسافرت کرده باشد، دارای کات واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترزنکا بوده و از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد و بلیت تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشد.

کلیه مسافران بالای 6 سال در پروازهای ورودی آلمان می‌بایست در محدوده 48 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک قابل دریافت می باشد. در صورت قرار گرفتن کشور ایران در گروه Risk Area ، مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در لینک به صورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. پس از ورود به آلمان، مسافران می بایست 10 تا 14 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی نمایند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون /فایزر / مدرنا / آسترازنکا 14 روز گذشته باشد،از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور آلمان معاف خواهند بود. کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی باشد.

استفاده از ماسک FFP2 یا KN95 یا N95 در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

 امارات متحده عربی

 امارات متحده عربی (بروز رسانی 8 اسفند 1400)

مسافران با ملیت یا اقامت امارات و مسافران دارای ویزای توریستی با شرایط ذیل می‌توانند از کشور ایران به این کشور سفر نمایند:

 • تمامی مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به امارات باید  قبل از پرواز آزمایش PCR در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک ذیل انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR Code به همراه داشته باشند.
 • از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR Code، جلوگیری خواهد شد.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا سینوفارم یا اسپوتنیک ۱۴ روز گذشته باشد از انجام تست PCR معاف خواهند بود.
 • ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و با QR Code الزامی است.
 • نصب برنامه “COVID-19 DXB Smart App” بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.
 • دارا بودن بیمه‌نامه مسافرتی و بلیت رفت و برگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی است.
 • از تمامی مسافران در ابتدای ورود به کشور امارات تست PCR گرفته خواهد شد.

 

پاکستان

پاکستان(بروز رسانی 8 اسفند 1400)

 •  تمامی مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به پاکستان می‌بایست در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز آزمایش PCR را در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک ذیل انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 •  مسافران دارای کارت واکسیناسیون فایزر یا جانسون یا مدرنا یا آسترازنکا یا سینوفارم که از آخرین نوبت واکسیناسیون آنها ۱۴روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و با QR Code الزامی است.
 • تکمیل اطلاعات درخواستی در برنامه PASS TRACK و یا در این لینک قبل از انجام پرواز الزامی بوده و مسافران باید کپی از اطلاعات تکمیلی فوق را به هنگام پذیرش به همراه داشته باشند.
 •  از تمامی مسافران بالای ۶ سال در ابتدای ورود به پاکستان تست Rapid Antigen گرفته می‌شود که در صورت مثبت شدن جواب تست، مسافران به مدت ۱۰ روز با هزینه خود قرنطینه می‌شوند.

مشاهده اصل بخشنامه

قطر

قطر (بروز رسانی 29 آذر 1400)

با توجه به تغییرات مکرر قوانین پذیرش مسافران از کشور ایران به کشور قطر، جهت رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور و جهت جلوگیری از گسترش کووید-19، به اطلاع می رساند پس از بررسی سایت IATA و با توجه به قرارگیری کشور ایران در دسته بندی مربوطه (سبز یا قرمز)،  شرایط سفر به کشور قطر در  این لینک بروزرسانی می گردد.

شایان ذکر است دریافت تاییدیه از این سایت قبل از انجام سفر برای کلیه مسافران به غیر از مسافران دارای ملیت قطر یا اقامت قطر الزامی می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

 

شرایط صدور ویزا در بدو ورود به کشور قطر (بروز رسانی 22 اسفند 1400)

پیرو مقررات اعلامی کشور قطر، مسافران با به همراه داشتن موارد ذیل، می توانند از تسهیلات صدور ویزا در بدو ورود به کشور قطر استفاده نمایند. هزینه ویزای توریستی QAR100 و مدت اعتبار آن 30 روز می باشد.

 • به همراه داشتن QAR5000(ریال قطر) یا معادل آن USD1500 (دلار)
 • مسافران توریستی عازم به کشور قطر با ویزای فرودگاهی visa  upon arrival می بایست دارای Credit card و با Debit card  یا کپی از گردش حساب بانکی سه ماهه به زبان انگلیسی به نام خود مسافر یا سرپرست مسافر باشند. تا اطلاع ثانوی وجه نقد همراه مسافر مورد قبول کشور قطر نمي باشد
 • بلیت رفت و برگشت، تاریخ پرواز برگشت می بایست با تاریخ رزرو هتل مطابقت داشته باشد.
 • رزرو هتل، مدت اقامت بر اساس درخواست مسافر و حداکثر 30 روز
 • پلسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • بیمه مسافرتی پزشکی
 • کارت واکسناسیون فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون، سینوفارم که از آخرین نوبت دریافت آن 14 روز گذشته باشد.
 • تست آنتی بادی برای مسافران دارای کارت واکسن سینوفارم
 • جواب منفی تست PCR در محدوده 72 ساعت به پرواز از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافران بالای 12 سال به زبان انگلیسی
 • ثبت نام الکترونیکی در این سایت و دریافت تاییدیه قبل از انجام پرواز
 • هزینه ویزا توریستی ۱۰۰ ریال قطر و مدت اعتبار آن ۳۰ روز است.

مشاهده اصل بخشنامه

لبنان

لبنان (بروز رسانی 8 اسفند 1400)

 • تمامی مسافران بالای ۱۲ سال می‌بایست قبل از پرواز آزمایش PCR در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در لینک  ذیل انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR Code به همراه داشته باشند.
 • از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR Code، جلوگیری خواهد شد.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون کووید ۱۹ که از آخرین نوبت واکسن آنها ۱۴ روز گذشته باشد و مسافرانی که کمتر از ۷ روز خارج از کشور لبنان اقامت داشته‌اند، از انجام تست PCR در محدوده ۴۸ ساعت به پرواز معاف خواهند بود.
 • ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی با QR Code به هنگام پرواز الزامی است.
 • مسافرانی که ۶ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، باید نوبت تکمیلی را دریافت کرده باشند به طوری که از نوبت تکمیلی  واکسیناسیون باید ۱۴ روز گذشته باشد.
 • مسافران باید قبل از پرواز اطلاعات خود را در سایت ذیل ثبت و تصویر تست PCR یا کارت واکسیناسیون خود را در این سامانه بارگذاری نمایند.
 • تست PCR  وکارت واکسیناسیون بدون QR Code معتبر نمی‌باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

عراق

عراق (بروزرسانی 07 اردیبهشت 1401)

کلیه مسافران بالای 12 سال می توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون دو نوبت کرونا به کشور عراق سفر نمایند. کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی و دارای QR کد باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

هندوستان

هندوستان( بروز رسانی 27 بهمن 1400)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور هندوستان سفر نمایند:

 • پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان
 • کارت(Overseas Citizen of India) OCI ، کارت (Persons of Indian origin) PIO
 • هرنوع ویزای صادره .ویزای Medical صادره قبل از21oct20 ، ویزاهای توریستی و و E-tourist visa صادره پس از 06oct21، جهت انجام پرواز معتبر می باشد.

کلیه مسافران بالای 5 سال در پروازهای ورودی به هندوستان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در اين لینک می باشد.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا/سینوفارم 14 روز گذشته باشد ، از انجام تست PCR معاف خواهند بود . کارت واکسیناسیون می بایست  به زبان انگلیسی باشد.

درج شماره تماس مسافر در هندوستان و محل اقامت مسافر در هندوستان به هنگام تشکیل رزرو الزامی می باشد.

مسافران قبل از پرواز می بایست  خود را در اين لینک بصورت آنلاین ثبت نام نمایند و کپی از تاییدیه های مربوطه را به همراه داشته باشند. از برخی مسافران در بمبئی با هزینه شخصی تست PCR گرفته خواهد شد .

مشاهده اصل بخشنامه

آذربایجان

آذربایجان( بروز رسانی 27 فروردین1401)

 • کلیه مسافرین بالای 18 سال می توانند با به همراه داشتن کارت واکسیناسیون کرونا که از آخرین نوبت آنها 14 روز گذشته باشد، به کشور آذربایجان سفر نمایند. کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی به همراه QR کد باشد.مشاهده اصل بخشنامه

  ارمنستان

ارمنستان( بروز رسانی 25 اسفند 1400)

 • کلیه مسافران بالای ۷ سال می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند.
 • لیست مراکز تأیید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک  قابل دریافت می باشد. مسافران دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی که از آخرین نوبت واکسن جانسون ۲۸ روز یا از آخرین واکسن فایزر، مدرنا، آسترازنکا، سينوفارم، سینوواک، اسپوتنیک، ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود.

اصل بخشنامه

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی ايران اير

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 دیدگاه
 1. Selena می‌گوید

  سلام . من سه دوز واکسن فایزر رو زدم اخرین دوز رو هم در تاریخ 8 آپریل 2022 زدم برای ورود به ایران آیا میتونم تست pcr رو انجام ندم ؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   خیر
   داشتن کارت واکسن و نتیجه منفی تست کرونا برای ورود به ایران اجباری هست.

 2. Joey Carroway می‌گوید

  Awesome article.|