محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی ایران ایر

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی ایران ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی ایران ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ایران ایر – پرواز به مقصد ایران

بخشنامه 1265/ م ب(بروزرسانی 16 آبان 1400)

 1. کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به ایران می بایست در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 2. مسافران با تابعیت غیر ایرانی علاوه بر تست PCR، می بایست دارای کارت واکسیناسیون کرونا به زبان انگلیسی بوده و از آخرین نوبت تزریق آنها 14 روز گذشته باشد.
 3. تکمیل فرم خود اظهاری توسط مسافران قبل از پرواز الزامی است.

برای مشاهده اصل بخشنامه و دانلود فرم خود اظهاری اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی ایران ایر – پرواز از مبدا ایران

پیرو نامه های شماره 17178 مورخ 18/04/99  و 17396 مورخ 21/04/99 هواپیمایی کشوری در خصوص  مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره ورود اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و هند (اعم از مقیم و غیر مقیم) و چگونگی ورود اتباع این کشورها بر اساس ضوابط ذیل مقرر گردیده است:

 1. کلیه کسانی که قبلاً از مراجع ذی ربط جمهوری اسلامی ایران پروانه اقامت، روادید تحصیلی، روادید ورود چندبار، روادید با حق کار، روادید درمانی، روادید سرمایه گذاری و مهر خروج و مراجعت دریافت نموده اند، مجاز خواهند بود از تاریخ 01/04/99 از مبادی مرزی قانونی (مرزهای زمینی، هوایی و دریایی) به کشور سفر نمایند. افراد مذکور می بایست در کشور مبدأ فرم خود اظهاری  را تهیه، تکمیل و در هنگام ورود به کشور به نمایندگان وزارت بهداشت مستقر در گمرک تحویل نمایند.
 2. اتباع خارجی قبل از ورود به ایران باید گواهی سلامت خود را به تأیید وزارت بهداشت کشور خود برسانند و سپس برای صدور روادید به نمایندگی های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند. گواهی مذکور باید به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت ارائه شود.
 3. صدور سایر روادید از جمله روادید گردشگری و زیارتی کماکان ممنوع خواهد بود.
 4. دارندگان گذرنامه سیاسی، خدمت و هیات های رسمی نیز طبق ضوابط ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل فرم خوداظهاری و داشتن گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلاء به بیماری کرونا می باشند.
 5. بر اساس بند “و” ماده 2 قانون ورود و اقامت اتباع خارجی و به منظور حفظ سلامت عمومی کشور، رعایت پروتکل های بهداشتی و اخذ گواهی سلامت که به تأیید وزارت بهداشت محل رسیده و تکمیل فرم خوداظهاری لازم الاجراست و عدم رعایت آن تخلف از قانون تلقی خواهد شد. پلیس مهاجرت و گذرنامه و مأموران مرزبانی ضمن  پایش روادید صادره از سوی نمایندگی ها و بررسی رعایت ضوابط فوق موظف شده اند از ورود اتباع خارجی فاقد گواهی سلامت ممانعت به عمل آورند و هر گونه تخلف از این مصوبات را به مراجع نظارتی وزارت متبوع خود گزارش نمایند.

 

شرایط حمل بار در کابین (بروزرسانی 17 مرداد 1400)

حداکثر میزان ابعاد بار همراه مسافر داخل کابین در شبکه پروازی “هما”  56 سانتی متر (22 اینچ) طول، 45 سانتی متر (18 اینچ) عرض و 25 سانتی متر (10 اینچ) ارتفاع می باشد و یا به عبارتی دیگر مجموع ابعاد آن نباید بیشتر از 115 سانتی متر (45 اینچ) باشد. همچنین حداکثر وزن بار دستی  قابل حمل در کابین اکونومی 5 کیلوگرم و در کابین “هما” کلاس 7 کیلوگرم می باشد. از تاریخ این بخشنامه ورود بار دستی ترولی یا چرخدار به داخل کابین با رعایت مقررات فوق در شبکه پروازی هما بلامانع می باشد.

ابعاد: 25*45*56 سانتی متر (10*18*22) می باشد.

وزن: 5 کیلوگرم در کابین اکونومی و 7 کیلوگرم در کابین “هما” کلاس

مشاهده اصل بخشنامه

 

ترکیه (بروزرسانی 25 آبان 1400)

 • کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به ترکیه می بایست درمحدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در این لینک قابل دریافت می باشد.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و دارای QR code که از آخرین نوبت واکسن فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک 14 روز گذشته باشد، از ارائه آزمایش PCR معاف خواهند بود. همچنین مسافران بالای 6 سال قبل از پرواز می بایست در این لینک بصورت Online ثبت نام نموده و کپی تاییدیه نهایی و QR code تشکیل شده را به همراه داشته باشند.
 • مسافران با تابعیت افغانستانی دارای اقامت ترکیه یا اجازه اقامت کاری، می توانند با رعایت شرایط فوق از کشور ایران به کشور ترکیه سفر نمایند.

مشاهده اصل بخشنامه

کویت (بروزرسانی 09 آبان 1400)

مسافران با ملیت/اقامت کویت و مسافران دارای ویزا می توانند با رعایت شرایط ذیل از کشور ایران به کشور کویت سفر نمایند.

 • مسافران بالای ۱۸ سال می بایست دارای کارت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون باشند و از آخرین نوبت آنها ۱۴ روز گذشته باشد. همچنین مسافران تا ۱۶ سال که والدین آنها با شرایط فوق واکسینه شده باشند نیز می توانند به همراه والدین خود بدون کارت واکسن سفر نمایند. مسافران ۱۶ تا ۱۸ سال پس از ورود و انجام غربالگری، در صورت تشخیص پزشک، به هزینه مسافر قرنطینه هتلی خواهند شد. مسافران دارای کارت واکسن سينوفارم یا سینوواک یا اسپایکوژن با شرط دریافت یک نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون نیز می توانند به کشور کویت سفر نمایند.
 • کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به کویت می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • مسافران قبل از پرواز می بایست در این لینک بصورت online ثبت نام نمایند. پس از ورود به کویت، مسافران می بایست ۷ روز خود را قرنطینه خانگی نمایند.
 • نصب برنامه Shlonik بر روی گوشی همراه مسافران و ثبت اطلاعات درخواستی در بدو ورود به کویت الزامی است.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کویت می بایست به هنگام ورود کارت واکسیناسیون خود را در برنامه “Immune app” با برنامه “Kuwait mobile ID app“ ارائه نمایند. همچنین مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در خارج از کشور کویت، می بایست کارت خود را در این لینک بارگذاری نمایند. کارت واکسیناسیون می بایست دارای QR code باشد و در هنگام ورود ارائه گردد.

مشاهده اصل بخشنامه 

 

اتریش (بروز رسانی 23 تیر 1400)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اتریش سفر نمایند:

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/آمریکا/کانادا
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 3. ویزای تایپ D اتریش دارای اعتبار
 4. ویزای تایپ D حوزه شنگن مشروط به اینکه مسافران بلیت تایید شده هوایی بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشند.
 5. مسافران بصورت ترانزیت بین المللی هوایی

کلیه مسافران بالای 12 سال و کودک بدون همراه (UMNR) در پروازهای ورودی به اتریش  می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را  به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک وزارت بهداشت می باشد.

مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در این لینک بصورت ONLINE ثبت نام نموده و کپی از تاییدنهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. پس از ورود به اتریش، مسافرین می بایست به مدت 10 روز در محل سکونت، خود را  قرنطینه خانگی نمایند.

مسافرین دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون 21 روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا استرازانکا یا سینوفارم 14 روز گذشته باشد و همچنین مسافران بین 12 تا 18 سالی که والدین آنها با شرایط فوق واکسینه شده باشند، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور اتریش معاف خواهند بود مشروط به اینکه از زمان انجام واکسن بیش از 270 روز نگدشته باشد.

مهم: پیرو اطلاعیه ایران ایر کلیه مسافرین ورودی و خروجی پرواز آلمان و اتریش موظف به استفاده از ماسک FFP2 هستند. تصویر ماسک‌ها را می‌توانید اینجا ببینید.

فرانسه(بروز رسانی 15 شهریور 1400)

مسافران با مدارک زیر می توانند با رعایت مقرراتی که در ادامه به آن اشاره شده است به کشور فرانسه سفر نمایند:

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 3. برگه Laissez-Passer
 4. ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار
 5. ویزای تایپ D حوزه شنگن مشروط به اینکه مسافران بلیت تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشند.
 6. ویزای تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا و آمریکا، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون 28 روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر/مدرنا/آسترزنکا 7 روز گذشته باشد. ویزای تایپ C فرانسه با عبارت درج شده FAM DE FRANCAIS بدون داشتن کارت واکسیناسیون جهت ورود به فرانسه بلامانع می باشد.
 7. ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یکبار به کشور صادرکننده ویزا سفر کرده باشد، دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون 28 روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر/مدرنا/آسترزنکا 7 روز گذشته باشد، و بلیط تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشد.

کلیه مسافرین بالای 12 سال برای ورود به فرانسه می بایست قبل از پرواز در محدوده 48 ساعت مانده اقدام به آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست را به زبان انگلیسی همراه داشته باشند. مسافران قبل از پرواز

می بایست فرم تعهد را از لینک ذیل دریافت و تکمیل نمایند .

لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک ذیل قابل دریافت می باشد. پس از ورودبه فرانسه، مسافران می بایست تا 10 روز خود را قرنطینه  خانگی نمایند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون 28روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر/ مدرنا /آسترازنکا 7 روز گذشته باشد ازتستPCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور فرانسه معاف خواهند بود.کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی باشد.

 

انگلستان (بروزرسانی 18 شهریور 1400)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور انگلستان سفر نمایند:

  1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ انگلستان/آمریکا / کانادا
  2. انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان، مسافران دارای اقامت دائم که بیش از 2 سال خارج از انگلستان اقامت داشته اند و مجوز آنان ابطال گردیده، اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت.
  3. ویزای معتبر انگلستان، مسافران با ویزای توریستی می‌بایست بلیط رفت و برگشت داشته باشند.

  کلیه مسافران بالای 11 سال در پروازهای ورودی به انگلستان می بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند

  لیست مراکز تائید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک  قابل دریافت می باشد .مسافران پس از ورود به این کشور میبایست به مدت 10 روز خود را در محل سکونت قرنطینه خانگی نمایند.

  همچنین کلیه مسافران  قبل از سفر به کشور انگلستان می بایست نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری اعلام شده در لینک   اقدام نموده و پس از دریافت QR کد ، کپی آن را به همراه داشته باشند. مسافران دارای کارت واکسن صادره در ایران می بایست تست روز دوم و هشتم را خریداری نمایند.

  مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کشور های اعلام شده در این  لینک   که از آخرین نوبت واکسن فایزر / مدرنا / آسترازنکا / جانسون  آنها 14 روز گذشته باشد ، و مسافران 11 تا 18 سال مقیم کشور های اعلام شده در لینک  از انجام تست PCR  قبل از انجام پرواز  ، رزرو تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلستان معاف خواهند بود . ارائه گواهی معتبر واکسیناسون دارای QR کد،  به زبان انگلیسی به هنگام پرواز الزامی  است .

   

مشاهده اصل بخشنامه

 

اسپانیا (بروز رسانی 15 آذر 1399)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور اسپانیا سفر نمایند:

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان/ استرالیا
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان، بلیت تایید شده هواپیما یا قطار یا اتوبوس در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 3. ویزای معتبر تایپ D اسپانیا (کاری، اقامتی، دانشجویی، خانوادگی)
 4. ویزای تایپ Estancia  C اسپانیا به همراه کارت اقامت منقضی شده خارج از محدوده هشدار
 5. مسافران بصورت ترانزیت بین‌المللی
 6. دیپلمات‌ها که در حال انجام وظایف خود  می باشند.

کلیه مسافران در پروازهای ورودی به اسپانیا می‌بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. اجازه‌های موقت/دائم اقامتی و کاری، اجازه های اقامت تحصیلی (و کارت های اقامتی مربوطه)، کارت های اقامتی تحت عنوان “عضو خانوادگی تبعه اروپایی” و کارت های اقامت 5 ساله (اقامت دائم) که اعتبار آنها طی مدت زمان وضعیت هشدار و حتی 90 روز تقویمی پیش از آغاز وضعیت هشدار به پایان رسیده باشد، بصورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا 6 ماه پس از پایان وضعیت هشدار معتبر می باشد. وضعیت هشدار در تاریخ 14MAR20  در اسپانیا آغاز شده و در تاریخ 21JUN20 به پایان رسیده است. مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی مجاز به انجام سفر نمی باشند.

مسافران قبل از پرواز می بایست در اینجا به صورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

ایتالیا(بروز رسانی 2 خرداد 1400)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند به کشور ایتالیا سفر نمایند:

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس، بلیت تایید شده هواپیما در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت بصورت ترانزیت الزامی است.
 3. ویزای تایپ D ایتالیا دارای اعتبار
 4. ویزای تایپ C ایتالیا دارای اعتبار به غیر از ویزای صرفا توریستی
 5. مسافران بصورت ترانزیت بین‌المللی هوایی

کلیه مسافران بالای 2 سال در پروازهای ورودی به ایتالیا باید قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در این لینک است. افرادی که اعتبار کارت اقامت آنان در بازه زمانی  01AUG20-31JUL21 به پایان رسیده و یا به پایان خواهد رسید، جهت انجام مسافرت تا تاریخ  31JUL21 معتبر می باشد. به همراه داشتن کارت منقضی‌شده جهت انجام سفر الزامی است.

شایان ذکر است مسافران قبل از پرواز می‌بایست خود را در این لینک به صورت آنلاین ثبت نام کنند و کپی از تاییده نهایی را به همراه داشته باشند. پس از ورود به ایتالیا، مسافران می بایست به مدت 10 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی کنند. استفاده از ماسک در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

آلمان (بروز رسانی 15 شهریور 1400)

مسافران دارای مدارک زیر می‌توانند با رعایت این مقررات به کشور آلمان سفر کنند:

 1. پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس
 2. اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به همراه داشته باشند.
 3. ویزای تایپ D آلمان دارای اعتبار
 4. ویزای تایپ D حوزه ی شنگن  مشروط به اینکه مسافران بلیت تاییدشده به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشند.
 5. ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترزنکا باشد و از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد.
 6. ویزای تایپ C حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یکبار به کشور صادرکننده ویزا مسافرت کرده باشد، دارای کات واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترزنکا بوده و از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد و بلیت تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادرکننده ویزا به همراه داشته باشد.

کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی آلمان می‌بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران کنند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

مسافران قبل از پرواز می‌بایست  در این لینک به صورت آنلاین ثبت نام کرده و کپی از تاییده نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. همچنین مسافران پس از ورود به این کشور باید به مدت 10 تا 14 روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون یا فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا 14 روز گذشته باشد، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور آلمان معاف خواهند بود. کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی باشد.

استفاده از ماسک FFP2 یا KN95 یا N95 در طول پرواز و در فرودگاه‌ها الزامی است.

مشاهده اصل بخشنامه

 امارات متحده عربی (بروز رسانی 9 شهریور 1400)

مسافران با ملیت/اقامت امارات و مسافران دارای ویزای توریستی با شرایط ذیل می توانند از کشور ایران به کشور امارات سفر نمایند.

 1. کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به امارات می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراكز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند.
 2. نصب برنامه COVID-19 DXB Smart App بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر به دبی الزامی است.
 3. داشتن بیمه نامه مسافرتی و بلیت رفت و برگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی می باشد.
 4. از کلیه مسافران در بدو ورود به کشور امارات تست PCR گرفته می شود.
 5. مسافران دارای اقامت که بیش از 6 ماه خارج از امارات بوده اند، می بایست قبل از ورود به کشور امارات با مراجعه به لینک ذیل، فرم مربوطه را تکمیل و کپی تایید آن را همراه داشته باشند

لینک مقیم های دبی

لینک مقیم های غیر از دبی

مشاهده اصل بخشنامه

پاکستان(بروز رسانی 15 آبان 1400)

کلیه مسافران بالای ۱۸ سال که بصورت کامل واکسینه شده و دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی می باشند، می توانند با شرایط ذیل به کشور پاکستان سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه ۱۲۶۱/ م ب می گردد.

1.کلیه مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به پاکستان می بایست در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

لیست مراکز تأیید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir  قابل دریافت می باشد.

2.تکمیل اطلاعات درخواستی در برنامه PASS TRACK و یا لینک https://passtrack.nitb.gov.pk قبل از انجام پرواز الزامی بوده و مسافران می بایست کپی از اطلاعات تکمیلی فوق را به هنگام پذیرش به همراه داشته باشند.

3.از کلیه مسافران بالای ۶ سال در بدو ورود به پاکستان تست Rapid Antigen گرفته می شود. در صورت مثبت شدن جواب تست، مسافران به مدت ۱۰ روز با هزینه خود قرنطینه می گردند.

مشاهده اصل بخشنامه

قطر (بروز رسانی 24 آبان 1400)

 • کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به قطر می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
 • لیست مراکز تائید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir می باشد.
 • مسافران دارای ملیت و اقامت قطرکه دارای کارت واکسیناسیون نمی باشند، می بایست7  روز قرنطینه خانگی  شوند.
 • همچنین مسافران دارای ملیت و اقامت قطرکه دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون یا فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا سینوفارم یا اسپوتنیک 14 روز گذشته باشد، از قرنطینه خانگی معاف خواهند بود. تست آنتی باید برای مسافران دارای کارت واکسن سینوفارم و اسپوتنیک الزامی است.
 • مسافرین قبل از پرواز می بایست خود را در این لینک بصورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تاییدیه نهایی را به همراه داشته باشند.
 • تکمیل فرم تعهد نامه در لینک ذیل الزامی است و همچنین جهت اطلاعات بیشتر و مقررات بروز شرایط انجام سفر برای سفر به کشور قطر نیز می توانند از لینک ذیل استفاده نمایند.https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx
 • مسافرین دارای ویزا می توانند با پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماهه، بیمه مسافرتی پزشکی، بلیت رفت و برگشت حداکثر 3 ماهه و کارت واکسیناسیون جانسون یا فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا سینوفارم که از آخرین نوبت آن 14 روز گذشته باشد، به کشور قطر سفر نمایند. تست آنتی بادی برای مسافران دارای کارت واکسن سینوفارم و اسپوتنیک الزامی میباشد. انجام تست PCR و تاییدیه از این سایت نیز برای این مسافران قبل از انجام سفر الزامی می باشد.
 • مسافران دارای ویزا به غیر از ویزای pre-issued family می بایست به مدت 2 روز قرنطینه هتلی گردند. انجام رزرو هتل قبل از انجام سفر در این سایت الزامی می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

شرایط صدور ویزا در بدو ورود به کشور قطر (بروز رسانی 10 آبان 1400)

پیرو مقررات اعلامی کشور قطر، مسافران با به همراه داشتن موارد ذیل، می توانند از تسهیلات صدور ویزا در بدو ورود به کشور قطر استفاده نمایند. هزینه ویزای توریستی QAR100 و مدت اعتبار آن 30 روز می باشد.

 • به همراه داشتن QAR5000 معادل USD1500
 • بلیت رفت و برگشت، تاریخ پرواز برگشت می بایست با تاریخ رزرو هتل مطابقت داشته باشد.
 • رزرو هتل، مدت اقامت بر اساس درخواست مسافر و حداکثر 30 روز
 • پلسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • بیمه مسافرتی پزشکی
 • کارت واکسناسیون فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون، سینوفارم که از آخرین نوبت دریافت آن 14 روز گذشته باشد.
 • تست آنتی بادی برای مسافران دارای کارت واکسن سینوفارم
 • جواب منفی تست PCR در محدوده 72 ساعت به پرواز از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت برای مسافران بالای 12 سال به زبان انگلیسی
 • ثبت نام الکترونیکی در این سایت و دریافت تاییدیه قبل از انجام پرواز

مشاهده اصل بخشنامه

 

لبنان (بروز رسانی 29 شهریور 1400)

احتراما مقررات جدید سفر به کشور لبنان و رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به شرح ذیل اعلام می گردد. این رویه جایگزین بخشنامه 1219 م ب می گردد:

 • کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به لبنان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 96 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در این لینک می باشد.
 • مسافران دارای کارت واکسیناسیون کووید-19  که از آخرین نوبت واکسن آنها 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR در محدوده 96 به پرواز معاف خواهند بود. ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی به هنگام پرواز الزامی است.
 • از پذیرش مسافران دارای گواهی جواب منفی تست کرونا بدون QR کد جلوگیری می گردد.
 • تکمیل فرم الکترونیکی Airport Tracking Registration  در این سایت  الزامی می باشد.
 • از کلیه مسافران عازم به کشور لبنان در بدو ورود، تست PCR در فرودگاه انجام می گردد. هزینه تست در نرخ بلیت محاسبه شده و در سیستم نرخ گیری بروز رسانی شده است.
 • مسافران پس از ورود به این کشور می بایست به مدت 4 روز خود را قرنطینه خانگی نمایند.

مشاهده اصل بخشنامه

هندوستان( بروز رسانی 16شهریور 1400)

مسافران دارای مدارک ذیل می توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور هندوستان سفر نمایند:

1-پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

2-کارت(Overseas Citizen of India) OCI ، کارت (Persons of Indian origin) PIO

3-هرنوع ویزای صادره به غیر از ویزای Medical صادره قبل از21oct20 ، ویزاهای توریستی و E-tourist visa ، جهت انجام پرواز معتبر می باشد.

کلیه مسافران بالای 2 سال در پروازهای ورودی به هندوستان می بایست قبل از پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در اين لینک می باشد.

مسافران قبل از پرواز می بایست فرم های پیوست را تکمیل نموده و خود را در اين لینک بصورت آنلاین ثبت نام نمایند و کپی از تاییدیه های مربوطه را به همراه داشته باشند. از کلیه مسافران در بدو ورود تست PCR به هزینه مسافر گرفته می شود. هزینه تست برای هر مسافر 600 روپیه می باشد. همچنین مسافران پس از ورود به این کشور می بایست به مدت 14 روز خود را قرنطینه خانگی نمایند.

مشاهده اصل بخشنامه

آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی ايران اير

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
 1. Joey Carroway می‌گوید

  Awesome article.|