محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی قشم ایر (به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

آخرین به‌روزرسانی: 24 فروردین 1400

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

فهرست مطالب بستن

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم همه اخبار و اطلاعات هواپیمایی قشم ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی قشم ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی قشم ایر – پرواز خارجی به مقصد ایران

در ادامه به روزترین اخبار، اطلاعیه و بخشنامه‌های هواپیمایی قشم ایر را می‌بینید.

بخشنامه تاریخ هواپیمایی قشم ایر در مورد شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران (13 اسفند 1300)

همه مسافرین ورودی به ایران بالای 8 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات و…) موظف به ارائه نتیجه منفی تست PCR (پیش از سوار شدن در فرودگاه مبدا و به هنگام ورود به فرودگاه مقصد، پیش از گذرنامه) هستند.

مهلت اعتبار تست از زمان انجام، تنها 96 ساعت بوده و نتیجه آزمایش باید از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی و یا مورد تایید کنسولگری ایران در کشور مبدا باشد.

کلیه مسافران ورودی به ایران ملزم به تکمیل فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی و فرم خوداظهاری عدم ابتلا به ویروس کووید-19 در فرودگاه که توسط شرکت حمل‌ونقل‌کننده به مسافر تحویل داده می‌شود، هستند. فرم تکمیل‌شده باید مجددا به نماینده شرکت حمل‌کننده تحویل داده شود.

اطلاعات فرم تعهد پذیرش، مسافران را جهت تمکین به مقررات بهداشتی از جمله الزام غربالگری حین ورود، آزمایش مجدد PCR، عدم استفاده از وسیله نقلیه عمومی گروهی (اتوبوس یا مینی‌بوس) جهت عزیمت به محل قرنطینه، پرداخت هزینه‌های انجام آزمایش PCR و اقامت احتمالی در هتل را توجیه می‌کند.

کلیه مسافران ورودی به هنگام ورود تحت غربالگری (مراقبت سندرومیک و تب‌سنجی) قرار می‌گیرند و تست مجدد PCR برای مسافران با شرایط ذیر انجام خواهد پذیرفت:

 • مسافرین مستقیم/ غیرمستقیم بالای 8 سال که از مبدا کشورهای پرخطر سفر کرده و یا از آن کشورها به عنوان نقطه ترانزیتی (با اقامت بیش از 4 ساعت) استفاده کرده‌اند.
 • مسافرین ورودی از مبدا سایر کشورها که در غربالگری و مراقبت سندرومیک به عمل آمده در مرز ورودی علامت‌دار و یا مشکوک باشند.

کلیه مسافران ورودی ملزم به رعایت قرنطینه 14 روزه بر اساس شرایط ذکرشده در بند -3-4 قرنطینه (صفحه 10) در دستورالعمل یادشده هستند.

مسافران مستقیم/غیرمستقیم به مقصد ایران که ظرف حداکثر دو هفته قبل از موعد سفر، بیش از 4 ساعت در یکی از کشورهای با شرایط ویژه اقامت داشته‌اند، تا اطلاع ثانوی امکان ورود به ایران را نداشته و پذیرش آن‌ها در فرودگاه‌های کشور مبدا ممنوع است.

قبل از صدور بلیط، کلیه موارد قیدشده در دستورالعمل اعلامی توسط دفاتر خدمات مسافرتی و مسافران به دقت مطالعه و اجرایی گردد. (لیست کشورها، شرایط قرنطینه و دیگر موارد لازم‌الاجرا در دستورالعمل فایل پیوست موجود است.

رعایت همه شرایط ذکرشده در این بخشنامه برای همه مسافرانی که واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند هم الزامی است.

← برای دیدن اصل بخشنامه و اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

بخشنامه هواپیمایی قشم ایر در خصوص کشورهایی با شرایط ویژه و پرخطر در زمان پاندمی کرونا (8 فروردین 1400)

لیست و شرایط کشورهای با شرایط ویژه و پرخطر در رابطه با پذیرش مسافران ورودی به ایران در زمان پاندمی کرونا به شرح زیر اعلام می‌شود:

کشورهای با شرایط ویژه دارای واریانت انگلیسی (با ممنوعیت پذیرش مسافر مستقیم و غیرمستقیم مستقر در این کشورها ظرف دوهفته قبل از موعد سفر به استثنای دیپلمات‌ها و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی بر اساس پروتکل‌های ابلاغی؛

انگلیس، بوتساوانا، برزیل، جمهوری چک، عراق، اسواتینی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا.

کشورهای پرخطر با بروز بالای بیماری (عدم منع تردد با الزام ارائه تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافرین بالای 8 سال)؛

آلبانی، آندورا، بحرین، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، کلمبیا، مصر، استونی، اکوادور، مجارستان، اردن، کوزوو، لتونی، لبنان، مالت، مولداوی، مونتنگرو، مقدونیه شمالی، فلسطین، سنت لوسیا، صربستان، سیشل، اسلوونی، سوئد، سوریه، تانزانیا و امارات متحده عربی.

سایر کشورها (عدم منع تردد با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام مراقبت‌های سندرمیک پس از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت نیاز)

تمام موارد ذکر شده در بخشنامه‌های پیشین به قوت خود باقی است.

تاریخ اجرای این بخشنامه از 8 فروردین 1400 (28 مارس 2021) تا اطلاع ثانوی خواهد بود.

← برای دیدن اصل بخشنامه و اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های هواپیمایی قشم ایر – پرواز خارجی از مبدا ایران

در این بخش همه بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌های قشم ایر برای پرواز از ایران را می‌بینید.

ممنوعیت‌های جدید دوران همه‌گیری کرونا (99/11/12)

 • ورود مسافرین از مبدا کشورهای انگلستان، ژاپن، بوتساوانا، زیمباوه، نامیبیا، سیشل، آنگولا، موزامبیک، لسوتو، مالاوی، زامبیا، اسواتینی و موریس و همچنین ورود مسافرینی که به مدت 2 هفته قبل از ورود به مرز ورودی ایران در کشورهای فوق‌الذکر اقامت داشته باشند، ممنوع است.
 • مسافرینی که مبدا سفرشان یکی از کشورهای اروپایی بوده و یا در کشورهای اروپایی اقامت داشته باشند، ملزم به ارائه گواهی سلامت مبتی بر نتیجه منفی PCR ممهور به مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا هستند.
 • همچنین تکمیل فرم مبنی برا اعلام موافقت بر انجام آزمایش PCR مجدد و قرنطینه 14 روزه، علیرغم نتیجه منفی تست PCR پیشین، در صورت لزوم، برای مسافرین الزامیست.

الزام نتیجه منفی تست PCR برای مسافرین ورودی به ایران در تمام سنین (اجرای بخشنامه از 5 بهمن 1399)

کلیه مسافرین ورودی به ایران در تمامی سنین موظف به ارائه نتیجه تست PCR منفی هستند. (مهلت اعتبار تست از زمان انجام، تا 72 ساعت پیش از پرواز)

در مسیرهای منتهی به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) چنانچه مسافری موفق به نتیجه تست PCR نشده باشد، در زمان ورود به فرودگاه مورد آزمایش قرار گرفته و تمامی هزینه‌های مترقبه برعهده مسافر خواهد بود.

همچنین با عنایت به این مهم که شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور و دیگر نهادهای ذیربط، ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی هستند، در صورت مشاهده موارد مشکوک، علی‌رغم ارائه نتیجه تست منفی PCR، مطابق با قوانین، از پذیرش مسافر ممانعت به عمل آمده و قوانین مربوط به پاندمی کرونا اجرایی شده و تمامی هزینه‌های ناشی از آن به عهده مسافر خواهد بود.

اعتبار نتیجه تست PCR مورد تایید کشور عراق 72 ساعت است.

تمدید مدت زمان ممنوعیت صدور بلیت برای مسافرین پروازهای غیرمستقیم از مبدا کشور انگلستان

با توجه به آخرین محدودیت‌های اعلامی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا، ممنوعیت فروش بلیط و پذیرش مسافر از مبدا کشور انگلستان تا پایان بهمن‌ماه سال جاری تمدید می‌شود.

در همین راستا از پذیرش مسافرینی که به صورت غیرمستقیم (پرواز اتصالی) از مبدا کشور انگلستان که با هواپیمایی قشم‌ قصد سفر به ایران را دارند، اکیدا ممناعت به عمل می‌آید.

شرایط جدید پذیرش مسافر در پروازهای بین‌المللی در زمان شیوع ویروس Covid-19

قابل توجه مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور ترکیه

با توجه به دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی جدید کشور ترکیه در دوران شیوع کووید-19 از این تاریخ 7 دی ماه 1399 (27 دسامبر 2020) تا اطلاع ثانوی کلیه مسافرین بالای 6 سال که قصد ورود به این کشور را دارند تنها با ارائه نتیجه تست PCR منفی مجاز به ورود هستند. لازم به ذکر است مهلت اعتبار نتیجه تست برای مسافرین از مبدا ایران به 72 ساعت کاهش یافته است.

یادآوری می‌گردد نتیجه تست PCR می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی و خصوصی) ، به زبان انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.

یادآوری می‌شود زمان اعتبار نتیجه تست PCR از زمان انجام تست ۷۲ ساعت است.

بخشنامه تاریخ 1400/1/21 قشم ایر درباره محدودیت سفر به عمان (سفر افراد مقیم)

ورود به کشور عمان تنها برای شهروندان و افرادی که ویزای اقامتی‌شان تا روز دوشنبه 5 آوریل 2021 (16 فروردین 1400) صادر شده، مجاز است.

بخشنامه‌های پیشین همچنان به قوت خود باقی است.

← اصل بخشنامه را از اینجا ببینید.

 

مسافران در مسیر منتهی به کشور عمان (فرودگاه امام‌خمینی تهران-مسقط، شیراز- مسقط)

 1. مسافرین دارای مجوز معتبر، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries) و مسافرین دارای ویزای معتبر، مجاز به ورود به کشور عمان، بدون تایید قبلی خواهند بود.
 2. کلیه مسافرین ورودی به کشور عمان می‌بایست هنگام ورود به این کشور، نسبت به ارائه تست نتیجه تست PCR منفی خود اقدام نمایند. مهلت اعتبار این تست 72 ساعت قبل از سایعت پرواز است. یادآوری می‌شود نتیجه تست باید از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولت و خصوصی) به زبان انگلیسی و یا عربی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.
 3. کلیه مسافرین ورودی به کشور عمان باید دارای بیمه مسافرتی بین‌المللی سلامت یک‌ماهه باشند. به گونه‌ای که در صورت ابتلا به ویروس کووید- 19، کلیه هزینه‌های درمانی تحت پوشش این بیمه قرار گیرد. شهروندان مقیم کشور عمان، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC Countries) و مسافرین دارای کارت درمان رایگان، از رعایت این بند از دستورالعمل معافند.
 4. کلیه مسافرین، پیش از ورود به کشور عمان باید نسبت به ثبت نام اولیه جهت تست PCR در کشور عمان، از طریق تکمیل این لینک اقدام کنند. هزینه انجام این تست 25 ریال عمانی و بر عهده مسافر خواهد بود. لازم به ذکر است پیش از سفر، نصب و ثبت نام در اپلیکیشن ترصد (Tarassud+) الزامی است و شرکت‌های هواپیمایی از پذیرش مسافرینی که مراحل ذکر شده را به انجام نرسانیده‌اند، ممانعت به عمل می‌آورند.
 5. مسافرین ورودی به کشور عمان موظف به ارائه نتیجه منفی تست PCR در هنگام ورود، تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد (Tarassud+)، سپری کردن دوره قرنطینه 7 روزه و انجام مجدد تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد معافند.
 6. پرسنل پروازی و مسافرین کودک دارای 15 سال سن و کمتر، از انجام تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد، معاف هستند.
 7. پرسنل پروازی، معاف از قرنطینه و موظف به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات احتیاطی مورد تایید وزارت بهداشت کشور عمان هستند.
 8. مسافرین دیپلمات شاغل در سفارت‌های رسمی کشورهای خارجی مستقر در عمان و مسافرین دیپلماتی که به عنوان توریست وارد کشور عمان می‌شوند از انجام تست PCR در هنگام ورود و تهیه دستبند ردیاب اپلیکیشن ترصد، معاف هستند. اما این افراد باید دوره قرنطینه 7 روزه را سپری کنند.
 9. شرکت‌های هواپیمایی و کلیه دفاتر خدمات مسافرتی موظفند بر حسن اجرای کلیه موارد ذکر شده در این بخشنامه نظارت کامل داشته باشند. بدیهی است هرگونه تخطی از این موارد مشمول پیگرد قانونی خواهد.

برای خواندن مقررات کامل و شرایط ورود مسافران خارجی بدون ویزا به عمان حتما این بخشنامه را دانلود و مطالعه کنید.

شرایط جدید ورود مسافر به کشور عمان در شیوع ویروس کووید-19

از تایخ 15 فوریه 2021، ساعت 12:00  (27 بهمن 99)  قرنطینه اجباری برای تمامی مسافرین وودی به کشور عمان به هزینه مسافرین اعمال می‌گردد.

شرکت‌های هواپیمایی موظف به بررسی و تایید رزرو هتل برای تمامی مسافرین ورودی به کشور عمان، جهت پوشش دوران قرنطینه اجباری به مدت حداقل 7 شب هستند.

تمامی هتل‌های کشور عمان برای مسافرین ورودی به این کشور قابل رزرو هستند. همچنین مسافرین می‌توانند با استفاده از لیست هتل‌های به‌روز رسانی‌شده توسط مقامات ذی‌صلاح از طریق پلتفرم Oman vs Covid-19  اقدام به رزرو هتل نمایند.

همچنین با توجه به اطلاعیه جدید دولت عمان در خصوص الزام قرنطینه در هتل برای مسافرین ورودی به عمان، قرنطینه در هتل های عمان فقط محدود به هتلهای اعلام شده نیست و حتی هاستل هایی که مجوز قانونی دارند هم امکان بوک کردن دارند.

تاریخ اجرای این بخشنامه از 27 بهمن 99 (15 فوریه 20201) تا اطلاع ثانوی است.

بخشنامه قشم ایر در خصوص شرایط جدید ورود مسافرین به کشور عمان (28 بهمن 1399)

مسافرین با داشتن هر کدام از شرایط زیر از ارائه رزرو تایید‌شده هتل در فرودگاه مبدا معافند:

 1. مسافرین دیپلمات مامور در مشاغل و سازمان‌های مورد تایید کشور عمان و مسافرینی دیپلماتی که به عنوان توریست وارد کشور عمان می‌شوند. (اعضای خانواده هم معافند)
 2. مسافرین ورودی دارای 18 سال سن و کمتر که تنها سفر می‎کنند و مسافران دارای 60 سال سن و بالاتر.
 3. پرسنل پروازی، این افراد موظف به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات احتیاطی مورد تایید وزارت بهداشت کشور عمان هستند.
 4. مسافرین بیماری که بر اساس شرایط قیدشده در گواهی پزشکی‌شان نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند. این معافیت شامل دو مسافر همراه بانوان بیمار زیر 18 سال و یک مسافر همراه آقایان بیمار بالای 18 سال نیز خواهد شد.
 5. دارندگان مجوز فعالیت در مراکز قرنطینه خصوصی که به تایید بخش رفاهی و سایر مراجع ذیربط رسیده باشد.
 6. در صورتی که پرسنل کشتی‌هایی که در آب‌های آزاد منظقه‌ای کشور عمان لنگر انداخته‌اند، مسافر پرواز باشند، مسئولین ایرلاین موظف به بررسی هتل ایشان و تایید صحت اعلام مدت اقامت ایشان مطابق با معرفی‌نامه شرکت‌های کشتیرانی مربوطه هستند.

تاریخ اجرای این بخشنامه از 06 اسفند 99 (24 فوریه 2021) تا اطلاع ثانوی خواهد بود.

همچنین بخشنامه قبلی بدون تغییر به قوت خود باقی است.

← اصل بخشنامه را از اینجا ببینید.

بخشنامه تاریخ 1400/1/4 قشم ایر برای سفر به عمان و لزوم رزرو هتل محل قرنطینه

همه مسافران ورودی عمان از تاریخ 29 مارس 2021 ساعت 2 بعدازظهر به وقت عمان ملزم به رزرو هتل و اماکن اقامتی ایزوله در این کشور از طریق پلتفرم Sahala در این وب‌سایت هستند.

استثناءهای قیدشده در بخشنامه‌های مرتبط قبلی کماکان معتبر و لازم الاجرا هستند.

شرکت‌های هواپیمایی مسئول بررسی و تایید مدارک رزرو معتبر هتل و اماکن اقامتی ایزوله مسافرین، ثبت‌شده از طریق پلتفرم Sahala هستند.

همه موارد ذکرشده در بخشنامه‌های مرتبط قبلی به قوت خود باقی است.

← اصل بخشنامه را از اینجا ببینید.

 

مسافرین در مسیر‌های منتهی به کشور گرجستان (فرودگاه امام‌خمینی تهران-تفلیس) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مدت زمان اعتبار نتیجه تست: 72 ساعت). ارائه تست برای مسافرین بالای 6 سال و کودک بدون همراه الزامیست.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت و دریافت تاییدیه از سازمان هواپیمایی کشوری گرجستان توسط هواپیمایی قشم اجباری است.

مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور امارات

در تمامی فرودگاه‌های ایران در صورت مشاهده موارد مشکوک، علی‌رغم ارائه نتیجه تست منفی PCR، مطابق با قوانین از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد و قوانین مربوط به شرایط پاندمی کرونا اجرایی شده و تمامی هزینه‌های ناشی از آن برعهده مسافر است.

بخشنامه تاریخ 1400/01/23 در مورد الزامات مرتبط با برگه‌های نتایج تست PCR برای مسافرین ورودی به دوبی

طبق اعلام سازمان حمل‌ونقل هوایی دبی (DCAA) اطلاعات لازم در خصوص الزامات مرتبط با برگه نتایج تست PCR جهت مسافرین ورودی دبی در زمان شیوع ویروس کووید-19 به شرح زیر اعلام می‌شود:

 • همه مسافرین ورودی به دبی باید نتیجه تست منفی PCR معتبر (با مهلت اعتبار 72 ساعت از زمان انجام را به همراه داشته و در فرودگاه مبدا به نمایندگان شرکت حمل‌کننده ارائه دهند.
 • نتیجه مربوطه باید به زبان عربی و یا انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه‌های مجاز در مبدا سفر باشد.
 • ساعت دقیق و تاریخ نمونه‌گیری، همچنین ساعت تاریخ اعلام نتیجه تست PCR باید به درستی در برگه‌های نتیجه تست درج شود.
 • نمایندگان شرکت حمل‌کننده پیش از پذیرش مسافر موظف به بررسی و تایید اعتبار برگه‌های نتایج تست PCR مسافرین هستند.

تاریخ اجرای این بخشنامه از 24 فرودین 1400 خواهد بود.

← اصل بخشنامه را از اینجا می‌توانید دانلود کنید.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت اجباری است.

مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عراق (فرودگاه امام‌خمینی تهران-نجف، فرودگاه امام‌خمینی تهران-بغداد، مشهد-نجف، مشهد-بغداد) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مدت زمان اعتبار نتیجه تست: 72 ساعت). ارائه تست برای مسافرین بالای 12 سال و کودک بدون همراه الزامیست.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت اجباری است. همچنین مسافرینی که دارای گذرنامه ایرانی و کارت هویت عراقی هستند، مشروط به یکسان بودن تمامی مندرجات در هر دو کارت، امکان سفر به کشور عراق را خواهند داشت.

گزارش تست PCR باید از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت (دولتی و خصوص) به زبان انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد، نتیجه آزمایش مورد اشاره علاوه بر ارائه در فرودگاه‌های مبدا می‌بایست در فرودگاه‌های مقصد، به انضمام فرم‌های خوداظهاری (غربالگری) که توسط مسافرین محترم در طول پرواز تکمیل شده‌اند، به مراجع ذی‌صلاح ارائه گردد.

لازم به ذکر است در مسیرهای منتهی به فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) چنانچه مسافری موفق به دریافت نتیجه تست PCR نشده باشد در زمان ورود به فرودگاه مورد آزمایش قرار گرفته و تمامی هزینه‌های مترقبه برعهده مسافر خواهد بود.

همچنین با عنایت به این موضوع که شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور و دیگرنهادهای ذیربط، ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی هستند. در صورت مشاهده موارد مشکوک علیرغم ارائه نتیجه تست منفی PCR، مطابق با قوانین از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد و قوانین مربوط به شرایط پاندمی کرونا اجرایی شده و تمامی هزینه‌ها ناشی از آن برعهده مسافر است.

دستورالعمل مسافرین خروجی از مشهد و تهران به نجف اشرف

شرایط پذیرش مسافرین خروجی از مشهد و تهران به مقصد نجف اشرف به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

 1. به همراه داشتن نتیجه آزمایش PCR به زبان انگلیسی الزامی است.
 2. مسافرین ایرای خروجی باید ویزای کار معتبر به همراه داشته باشند.
 3. مسافرین ایرانی دارای اقامت معتبر از کشور عراق، مجاز به ورود هستند.

بخشنامه پذیرش مسافرین در مسیرهای بین‌المللی

نظر به موج جدید شیوع ویروس COVID-19  و عطف به آخرین رویه‌های ارائه شده در خصوص پذیرش مسافرین در مسیر‌های منتهی به ترکیه، گرجستان، عمان و امارات شرایط به شرح ذیل اعلام می‌گردد؛

 • مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور ترکیه(تهران ((IKA- استانبول)، ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR می‌باشند (مهلت اعتبار نتیجه تست 72 ساعت). ارائه تست جهت بزرگسالان (مسافرین بالای 12 سال) و کودک بدون همراه الزامیست.
 • مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عمان (تهران ((IKA- مسقط و شیراز- مسقط)، ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR می‌باشند (مهلت اعتبار نتیجه تست 72 ساعت)، مسافرین در مسیرهای منتهی به کشور عمان می‌بایستی فرم مخصوص ثبت مسافر در این آدرس را تکمیل نمایند. ارائه تست و تکمیل فرم جهت مسافرین بالای 15 سال سن و کودک بدون همراه الزامی است.
  همچنین با توجه به اطلاعیه جدید دولت عمان در خصوص الزام قرنطینه در هتل برای مسافرین ورودی به عمان، قرنطینه در هتل های عمان فقط محدود به هتلهای اعلام شده نیست و حتی هاستل هایی که مجوز قانونی دارند هم امکان بوک کردن دارند.
 • مسافرین در مسیرهای منتهای به کشور گرجستان (تهران (IKA)-تفلیس) ملزم به ارائه نتیجه منفی تست PCR هستند (مهلت اعتبار نتیجه تست 72 ساعت) ارائه تست جهت مسافرین بالای 6 سال سن و کودک بدون همراه الزامیست.

** گزارش تست PCR می‌بایست از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.

نتیجه آزمایش مورد اشاره ععلاوه بر ارائه در فرودگاه‌های مبدا می‌بایستی در فرودگاه‌های مقصد به انضمام فرم‌های خوداظهاری (غربالگری) که توسط مسافرین محترم در طول پرواز تکمیل شده‌اند، به مراجع ذی‌صلاح تسلیم گردد.

 • مسافرت در مسیرهای منتهی به ایران با ارائه نتیجه منفی تست PCR جهت بزرگسالان (مسافرین بالای 12 سال) و کودک بدون همراه مجاز است. چنانچه مسافری موفق به دریافت نتیجه تست نشده باشد، در فرودگاه مقصد مورد آزمایش قرار گرفته و تمامی هزینه‌های مترقبه بر عهده مسافر خواهد بود.

همچنین با عنایت به این مهم که شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور و دیگر نهاد‌های ذیربط، ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی است در صورت مشاهده موارد مشکوک، مطابق با قوانین از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد و تمامی هزینه‌های مرتبط ناشی از آن به عهده مسافر است.

** راهنمای تکمیل فرم ثبت مسافر جهت ورود به عمان را از لینک زیر دانلود کنید:

qeshm2-1_305911_13990717-025409

اطلاعیه در مورد سفر به عمان (5 اسفند 1399)

طبق آخرین تصمیم وزارت بهداشت و کمیته عالی مبارزه با کرونا، افراد زیر برای سفر به عمان از ارائه واچر هتل معافند:

 1. دیپلمات‌ها
 2. افراد زیر 18 سال اگر به تنهایی مسافرت کنند و افراد بالای 60 سال.
 3. مسافران بیماری که مطابق فرم پزشکی پیوست‌شده نیاز به مراقبت خاص دارند این استثنا شامل 2 همراه با بیمار مونث (خانم) و بیمار زیر 18 سال و فقط 1 همراه با بیمار مذکر (آقا) است.
 4. آن دسته از مسافرانی که جز بیماران خاص محسوب می‌شوند با مجوز از (Relief & Shelter) باید در مکان‌هایی با شرایط خاص قرنطینه شوند.

اصل بخشنامه رامی‌توانید از اینجا ببینید.

شرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی در مسیرهای شیراز-دبی، قشم-دبی و بالعکس

شرایط پذیرش مسافرین در مسیر شیراز-دبی-شیراز به شرح ذیل اعلام می‌شود:

مسیر: شیراز-دبی

تمامی مسافران بدون در نظرگرفتن نوع ویزا (توریستی، کار، اقامت، موقت و دائم) پس از انجام آزمایش‌های مربوط به بیماری کرونا و دریافت نتیجه منفی از مراکز معرفی شده می‌توانند وارد کشور امارات شوند.

و با توجه به تصمیم مدیریت بیماری‌های واگیر، در خصوص تعیین مرکز بهداشتی درمانی، جهت غربالگری مسافران پروازهای فوق، ۴ مرکز که در ذیل آمده است، در سطح شهر جهت ویزیت و صدور گواهی سلامت مسافران بعد از دریافت نتیجه تست کرونا مشخص شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه از تاریخ ۹۹/۰۴/۲۸  گواهی سلامت فقط در مراکز زیر صادر می‌گردد و مسافران بایستی ۲ روز از قبل از پرواز به این مراکز مراجعه فرمایند.

‍۱. مراکز جامع سلامت حسین بن علی – بلوار فردوسی کوچه کنار خشکبار زرین بن بست اول سمت چپ

۲. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – بلوار صنایع کوچه ۳۶

۳. مرکز جامع سلامت زینب کبری – خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه جنب بانک صادرات

۴. مرکز جامع سلامت امام رضا – بلوار مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز ۱۰

مسیر دبی-شیراز

به همراه داشتن برگه تست (TPCR) برای کلیه مسافران ورودی از امارات الزامی می‌باشد

۱. اتباع غیرایرانی در صورت نداشتن نتیجه تست (TCPR) دیپورت خواهند شد که کلیه جرائم و خسارات مربوطه بر عهده مسافران خواهد بود.

۲. اتباع ایرانی در صورتی‌ که موفق به دریافت برگه تست کرونا نشده باشند با تکمیل کردن فرم مخصوص که توسط کانتر قشم‌ایر در فروگاه دبی ارائه می‌شود و تحویل سرمهماندار خواهد شد مجاز به مسافرت بوده و به محض ورود به ایران تحویل همکاران قرنطینه مستقر در فرودگاه شیراز خواهند شد.

یادآوری می‌شود تکمیل فرم خوداظهاری کوید ۱۹ که در مسیر فوق توسط مهمانداران در پرواز توزیع می‌شود، به عهده مسافران محترم می‌باشد.

دستورالعمل مسافرین استانبول به تهران با هواپیمایی قشم ایر

شرایط پذیرش مسافرین به شرح زیر است:

 • به همراه داشتن نتیجه آزمایش PCR الزامی است.
 • مسافرین با تابعیت ایران یا دارای ویزای معتبر

بخشنامه هواپبمایی قشم ایر در خصوص شرایط پذیرش مسافر در پروازهای امام-استانبول (13 شهریور 1399)

به آگاهی می‌رساند جهت پذیرش مسافرین بزرگسال و کودک بدون همراه در مسیر امام-استانبول به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی و ممهور از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پذشکی الزامی است.

یادآور می‌گردد پذیرش اتباع غیر ایرانی در صورت داشتن ویزای معتبر و یا کارت اقامت و تست منفی کرونا مجاز است.

شرایط پذیرش مسافرین خروجی از مشهد و تهران به مقصد نجف اشرف به شرح ذیل می‌باشد:

 1. به همراه داشتن نتیجه آزمایش PCR به زبان انگلیسی الزامی می‌باشد.
 2. مسافرین ایرانی خروجی باید ویزای کار معتبر به همراه داشته باشند.
 3. مسافرین ایرانی دارای اقامت معتبر از کشور عراق، مجاز به ورود می‌باشند.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی قشم‌ایر

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی به صورت مداوم در وب‌سایت آن به‌روز می‌شود.

 

آزمایشگاه‌های مورد تایید قشم‌ایر برای پروازهای به مقصد دوبی جهت تست PCR

 

آخرین لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی قشم ایر برای سفر به دوبی را هم می‌توانید دانلود کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.