محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی قشم ایر

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم همه اخبار و اطلاعات هواپیمایی قشم ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی قشم ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

 

پذیرش مسافر از کشورهای هند، پاکستان و فرانسه در شرایط پاندمی(بروز رسانی 06 اردیبشهت 1400)

طبق آخرین اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ایران، ورود کلیه مسافرین به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به ایران از کشورهای هند، پاکستان و فرانسه در شرایط پاندمی ممنوع است.

در همین خصوص پذیرش مسافرینی که به صورت غیرمستقیم (پروازهای اتصالی) از مبدا کشورهای گفته شده با هواپیمایی قشم ایر قصد سفر به ایران را دارند ممانعت به عمل می‌آید.

 • پذیرش دیپلمات‌ها و کارمندان سازمان‌های بین‌المللی مثل سایر مساران در صورت داشتن گواهی تایید سلامت تست PCR با 96 ساعت اعتبار و گذراندن مراحل مربوط به پذیرش مسافرین با ریسک بالا (شامل تست مجدد PCR به محض ورود به قرنطینه در صورت نیاز) مجاز است.
 • همچنین فرم اظهارنامه کووید-19 که باید قبل از سفر تکمیل و به نماینده شرکت هواپیمایی ارائه شود از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری در دسترس است.

⇐ اصل بخشنامه را از اینجا می‌توانید ببینید.

شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران(بروز رسانی 30 آبان  1400)

 1. کلیه مسافرین خروجی بالای 8سال (اتباع ایرانی، خارجی ، دیپلمات ، مسافرین ترانزیت ) موظف به ارائه نتیجه تست منفی pcr پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدا  می باشد. 
 2. مهلت اعتبار تست از زمان انجام ، تنها 96 ساعت بوده و نتیجه آزمایش می بیست از آزمایشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی و یا مورد تائید کنسولگری درکشور مبدا باشد.
 3. اخذ ویزای ورود به کشور ایران الزامیست. 
 4. به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از پذیرش جامه دان های Cabin Size  چرخ دار معذوریم. 

توجه : رعایت کلیه شرایط این دستور العمل برای مسافرینی که واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند نیز الزامی می باشد. 

در تمامی فرودگاه‌های ایران در صورت مشاهده موارد مشکوک، علی‌رغم ارائه نتیجه تست منفی PCR، مطابق با قوانین از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد و قوانین مربوط به شرایط پاندمی کرونا اجرایی شده و تمامی هزینه‌های ناشی از آن برعهده مسافر است.

← برای دیدن اصل بخشنامه و اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

 

ترکیه

شرایط پذیرش مسافران ورودی به ترکیه  (بروز رسانی 24 آبان 1400)

مسافرین ورودی به کشور ترکیه از مبدا ایران ملزم به ارائه ی نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان رسیدن به ترکیه و یا گواهی انجام دوز دوم واکسیناسیون به زبان انگلیسی با QR کد که حداقل 14 روز از زمان واکسیناسیون دوز دوم گذشته باشد.(واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی- واکسن جانسون اند جانسون یک دوز)

مسافرین زیر 12 سال معاف از ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR و یا تاییدیه واکسن جهت ورود به ترکیه می باشند.

مسافرینی که در بازه ی 14 روز قبل از پرواز در کشورهای بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا حضور داشته اند، می بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را به همراه داشته باشند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه 14 روزه در مراکز و هتل های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت می باشند. هزینه اقامت و انتقال به عهده مسافر می باشد.

مسافران ورودی از افغانستان و پاکستان و کسانی که 14 روز قبل از پرواز در این کشورها بوده اند می بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را به همراه داشته باشند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه 10 روزه در مراکز و هتل های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت می باشند. هزینه اقامت و انتقال بر عهده مسافر می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

گرجستان

شرایط سفر به گرجستان ( بروز رسانی 6 آبان 1400)

طبق ابلاغیه مقامات دولت کشور گرجستان، رعایت شرایط ذیل جهت مسافرت به این کشور الزامیست:

 • ارائه گواهینامه بین المللی واکسیناسیون دارای QR کد برای مسافرین بالای 16 سال.( از زمان دوز دوم واکسن حداق می بایست 14 روز گذشته باشد.)
 • ارائه نتیجه منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان پرواز برای تمام مسافرین بالای 10 سال( واکسینه شده و نشده)
 • کودکان زیر 10 سال از انجام آزمایش PCR معاف هستند.
 • لیست مراکز مورد تایید وزارت بهداشت جهت انجام تست در سامانه رسمی هواپیمایی قشم قابل دسترس می باشد.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت، ووچر هتل معتبر و بیمه مسافرت
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت معتبر می باشند، ملزم به ارائه بلیت بازگشت و ووچر هتل نمی باشند.
 • مسافرین در صورت ارائه سند ملکی در گرجستان ملزم به ارائه ووچر هتل نمی باشند.

عمان

شرایط ورود به عمان(بروزرسانی 09 آبان 1400)

بر اساس آخرین تصمیمات کمیته مقابله با 19-covid کشور عمان، مقامات سازمان هواپیمایی کشور عمان شرایط ورود مسافران به این کشور را به شرح ذیل اعلام داشت:
تمامی شهروندان عمانی، ساکنان عمان، دارندگان ویزای عمان، کسانی که برای سفر به عمان نیازی به ویزا نداشته و کسانی که می توانند در بدو ورود ویزا دریافت کنند، طبق سیستم پیش از کووید-۱۹ مجاز به ورود به عمان هستند.

همه مسافرانی ورودی به عمان ملزم به ارائه گواهی واکسن 19-covID دارای QR کد، مبنی بر انجام دو دوز از هر واکسن 19-covid تایید شده در عمان میباشند

BioNTech
AstraZeneca
AstraZeneca Covishield
Pfizer
Oxford
Sinovac
Sputnik
Moderna
Sinopharm
یا یک دوز از واکسن Johnson & Johnson

آخرین دوز می بایست حداقل چهارده (۱۴) روز قبل از زمان تخمینی ورود به عمان دریافت شده باشد. وزارت بهداشت فهرست واکسن های تایید شده در عمان را منتشر و به روز می کند.

تمامی مسافران ورودی به عمان ملزم به ارائه ی نتیجه منفی آزمایش 19-PCR CovID با کد QR پیش از سفر بوده و از قرنطینه معاف هستند، اعتبار نتیجه تست ۹۶ ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان رسیدن به عمان جهت پروازهای با طول مدت بیش از ۸ ساعت و پروازهای عبوری و ۷۲ ساعت جهت پروازهای با طول مدت کمتر می باشد.

تمامی مسافرانی که طبق بند پیشین این بخشنامه بدون داشتن نتیجه منفی آزمایش 19-CovID وارد عمان میشوند، در بدو ورود تحت آزمایش COVID-19 PCR قرار گرفته و مسافر ملزم به قرنطینه اجباری با دستبند ردیاب الکترونیک تا دریافت نتیجه منفی آزمایش PCR است. در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش PCR، مسافر می بایست از تاریخ آزمایش به مدت ده (۱۰) روز تحت ایزوله بهداشتی اجباری قرار گیرد. به جز مسافرانی که از کووید-۱۹ بهبود یافته اند اما در بدو ورود آزمایششان مثبت بوده است، مشروط بر اینکه بتوانند مدرکی مبنی بر تکمیل دوره ایزولهای تجویز شده در کشوری که در آن آلوده شده اند، قبل از سفر به عمان ارائه دهند، از ایزوله سازی بهداشتی معاف هستند.

و تمامی مسافرین ورودی به عمان، ملزم به تکمیل پیش ثبت نام از طریق این سامانه و بارگذاری گواهی واکسن و همچنین گواهی 19-PCR COVID دارای QR کد (شامل هردو گواهی) میباشند. چنانچه مسافر ترجیح دهد تست 19-PCR COVID را در بدو ورود انجام دهد، می بایست هنگام ثبت نام از طریق همان سامانه  پیش از پذیرش در فرودگاه مبدا، هزینه های مقرر را بپردازد.
تمامی مسافران ۱۸ ساله و کمتر از الزامات واکسن و آزمایش PCR معاف می باشند. مسافرانی که مطابق با شرایط پزشکی آنها از دریافت واکسن منع شده اند با ارائه گواهی پزشکی تایید شده از انجام آزمایش و ارائه نتیجه آن معاف هستند.

تمامی مسافران ورودی به جز شهروندان عمان ملزم به ارائه بیمه درمانی بین المللی می باشند که هزینه درمان کووید-۱۹ را | برای مدت حداقل یک ماه پوشش دهد. پوشش دهد.

اتباع عمانی و خانواده های آنها و غیر عمانی های شاغل در عمان در واحدهای دولتی یا خصوصی و دارای اقامتگاه معتبر که طبق بند ۲ این بخشنامه واکسينه نشده اند، مجازند با رعایت شرایط بهداشتی صادر شده قبل از اسپتامبر ۲۰۲۱ به کشور عمان بازگردند.

دیپلمات های شاغل در نمایندگی های دیپلماتیک خارجی دارای اعتبارنامه عمان و دیپلمات های بازدید کننده از ثبت نام در سامانه (/https://covid19.emushrif.om) و از آزمایش 19-PCR CovID مستثنی هستند.

در صورت عدم رعایت شرایط فوق از پذیرش مسافر ممانعت بعمل خواهد آمد.

تمامی مسئولیت عدم پذیرش مسافر توسط اداره مهاجرت، اعم از مادی و معنوی متوجه مسافر خواهد بود.

مشاهده اصل بخشنامه 

امارات

محدودیت جدید ورود به کشور امارات (بروزرسانی 22شهریور 1400)

طبق بخشنامه ی مقامات فرودگاه دبي، رعایت شرایط ذیل برای مسافرین به/از فرودگاه هایDXB/DWC اجباریست:

 1. مسافرانی که از کشور دارای محدودیت و از طریق کشور دارای محدودیت مسافرت می نمایند:
 • اگر مسافر از فرودگاه ترانزیت خارج شده باشد، فرودگاه ترانزیت می بایست تست RAPID PCR را ظرف مدت 6 ساعت پیش از پرواز ورودی به دبی انجام دهد.
 • چانچه مسافر نتیجه تست RAPID PCR را از کشور دارای محدودیت مبدا نداشته باشد، فرودگاه ترانزیت می بایست، تست RAPID PCR را ظرف مدت 6 ساعت پیش از پرواز ورودی به دبی انجام دهد.

2.مسافرانی که از کشور دارای محدودیت مسافرت خود را شروع نماید و از طریق کشور بدون محدودیت به دبی سفر نمایند:

 • اگر مسافر نتیجه تست RAPID PCR از کشور دارای محدودیت مبدا نداشته باشد، فرودگاه ترانزیت می بایست ظرف مدت 6 ساعت پیش از پرواز به دبی تست RAPID PCR را انجام دهد.
 • یا مسافر می بایست حداقل 14 روز در کشور بدون محدودیت اقامت داشته باشد.

3.مسافرانی که سفر خود را از کشور بدون محدودیت با ترانزیت در کشور دارای محدودیت انجام می دهند:

 • اگر مسافر از فرودگاه ترانزیت خارج شده باشد، فرودگاه ترانزیت می بایست تست RAPID PCR را ظرف مدت 6 ساعت پیش از پرواز به دبی انجام دهد.
 • پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی قشم ایر از ترمینال 1 فرودگاه دبی انجام می شود.

رعایت سایر الزامات در بخشنامه های پیشین به قوت خود باقیست.

مشاهده اصل بخشنامه

 

محدودیت جدید ورود به کشور امارات(بروزرسانی 10 شهریور 1400)

طبق بخشنامه ی مقامات فرودگاه دبي، رعایت شرایط ذیل برای مسافرین به/از فرودگاه هایDXB/DWC اجباریست

1- ورود ساکنان امارات متحده عربی و شهروندان شورای همکاری خلیج فارس و گردشگران به فرودگاههای DXB/ DWC :

تمامی ساکنان امارات متحده عربی، شهروندان شورای همکاری خلیج فارس و گردشگران جهت سفر به دبی، بدون توجه به کشور مبدا نیازمند انجام تست PCR قبل از پرواز می باشند.

تمامی نتایج منفی آزمایش کوید-۱۹ می بایست تنها به زبان انگلیسی و عربی چاپ گردد. (گزارش های دست نویس مورد قبول نمی باشد) اعتبار آزمایش PCR برای تمامی کشورهایی که در لیست ذیل قید نشده اند، ۷۲ ساعت از زمان انجام آزمایش تا ساعت پرواز به مقصد فرودگاه های DXB/ DWC می باشد. کودکان کمتر از ۱۲ سال و مسافرین با ناتوانی جسمی متوسط تا شدید از ارائه نتیجه تست PCR معاف هستند.

۲-اتباع امارات متحده عربی ورودی به فرودگاه هایDXB / DWC از تمامی کشورها:

شهروندان امارت متحده عربی نیازی به انجام آزمایش PCR قبل از سفر نداشته و تنها ملزم به انجام تست PCR در بدو ورود می باشند.

مسافرین لیست زیر از ارائه نتیجه منفی تست PCR و یا ارائه تاییدیه GDRFA، قبل از ورد به دبی از کلیه مبادی معاف می باشند:

-همراهان مسافران ورودی که از خویشاوندان اتباع درجه ۱ امارات متحده عربی هستند.

-کارگران محلی که حامی مقیم اماراتی در طول سفر دارند. به شرط آن که آن ها با حامی و خویشاوندان خود در یک پرواز حضور داشته باشند.

۳-مسافرین ورودی از کشورهای ذکر شده به شرح ذیل ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار ۷۲ ساعت از زمان انجام آزمایش تا ساعت پرواز به مقاصد DXB / DWC و همچنین انجام آزمایش مجدد به محض ورود به دبی می باشند.

خاورمیانه و آفریقا:

آنگولا، جیبوتی، مصر، اریتره، اتیوپی، غنا، گینه، ایران، ساحل عاج، اردون، کنیا، لبنان، مراکش، عمان، رواندا، سنگال، سومالی، بحرین، سودان جنوبی، سودان، سوریه، تانزانيا، قطر، زامبیا، زیمباوه، سومالی،کویت

اروپا:

بوسنی و هرزگوین، کرواسی، قبرس، گرجستان، مجارستان، مالت، یونان، مونته نگرو، لهستان، روسیه، اسلواکی، اوکراین، اتریش

آسيا: آذربایجان، کامبوج، قرقیزستان، میانمار، مالدیو، نپال، فیلیپین، تایلند، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، ترکیه. آمریکای جنوبی آرژانتین، برزیل، شیلی

۴-چناچه مسافران ورودی از کشورهای قید شده ذیل که دارای اقامت از پیش تایید شده و معاف بر اساس طبقه بندی ذکر شده می باشند، می بایست نکات پیش رو را رعایت نمایند. ۱-ارائه ی نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار ۴۸ساعت از زمان انجام آزمایش تا ساعت پرواز به فرودگاه های  DXB /DWC ۲- ارائه یک گزارش آزمایشRAPID PCR بر پایه تشخیص مولکولی جهت تشخیص کیفی اسیدنوکلوئیک RNA ويروسی 2-SARS-COV که می بایست در فرودگاه مبدا و در خلال ۶ ساعت قبل از عزیمت ۳- انجام آزمایش مجدد PCR در بدو ورود ۴- پیش تاییدیه GDRFA برای افراد مقیم

افراد مقیم و گروههای معاف شده:

هند، پاکستان، نپال، سریلانکا، نیجریه، اوگاندا

فقط دسته بندی های معاف:

آفریقای جنوبی، بنگلادش، ویتنام، اندونزی

۵-مسافرین ورودی عبوری از تمامی کشورها در فرودگاهDXB / DWC : تمامی مسافرین عبوری به استثنای موارد ذکر شده در ذیل، نیازی به ارائه ی نتیجه منفی آزمایشPCR ندارند مگر اینکه توسط کشور مقصد نهایی اجبار شده باشد.

انتقال از کشورهای با محدودیت:

جمهوری بنگلادش، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری هند، جمهوری، جمهوری لیبریا، جمهوری نامبيا، جمهوری دموکراتیک فدرال نپال، جمهوری فدرال نیجریه، جمهوری اسلامی پاکستان، جمهوری سیرالئون، جمهوری آفریقای جنوبی، جمهوری اوگاندا، جمهوری سوسیالیست ویتنام، جمهوری زامبيا

مسافرینی که از کشورهای مورد اشاره در بالا از طریق عبور از امارت متحده عربی سفر می کنند می بایست، از رعایت شرایط پیشگیرانه به شرح ذیل اطمینان حاصل نمایند:

الف – اخذ مجوز ورود لازم از کشور مقصد نهایی؛

ب – به همراه داشتن گواهینامه نتیجه منفی آزمایش کوید-۱۹ با اعتبار ۷۲ ساعت از زمان انجام آزمایش صادر شده توسط خدمات بهداشت مورد تایید با استفاده از روشQR کد

ج- درستی و صحت رعایت کلیه شرایط فوق قبل از پذیرش مسافر بررسی و در صورت عدم رعایت از پذیرش مسافرین ممانعت بعمل خواهد آمد.

تاییدیه GDRFA:

مسافرین دارای روادید اقامتی صادره از دبی میبایست، تاییدیه مجوز بازگشت به دبی (GDRFA) را از طریق سامانه ذیل اخذ نمایند:

https://smart.gdfra.gov.ae/Smart OTCServic esPortal/ReturnPermitService.aspx

۷-گردشگرانی که دارای ویزای معتبر و یا ویزای بدو ورود می باشند نیازی به دریافت تاییدیه GDRFA ندارند

نکته : مسافرین دارای گذرنامه هند، پاکستان، سریلانکا، نپال، اوگاندا و نیجریه با ویزای گردشگری چنانچه ۱۴ روز قبل از سفر در آن کشورها (هند، پاکستان، سریلانکا، نپال، اوگاندا و نیجریه) نباشند شامل موارد فوق خواهند بود.

شرط به همراه داشتن نتیجه منفی آزمایش PCR بستگی به کشوری عزیمت دارد.

۸- سفر از دبی به تمامی کشورها

تمامی مسافران ملزم به رعایت شرایط مقصد نهایی می باشند

قبل از سفر به فرودگاه هایDXB/ DWC می بایست اپلیکیشن COVID 19 DXB Smart را بر روی دستگاه الکترونیکی همراه نصب نمایند.

اصل بخشنامه

محدودیت جدید ورود به کشور امارات( بروز رسانی 24 مرداد1400)

طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی دبی، رعایت موارد زیر جهت ورود به امارات متحده عربی الزامیست :

ورود به امارات متحده عربی:

درخصوص کشورهای لیست شده به شرح ذیل محدودیت های اعمال شده پیشین جهت دسته کشورهای بند 1 اصلاح می گردد و در صورت رعایت بند 2 جهت ورود به امارات متحده عربی مجوز ورود صادر می گردد.

کشورهای قابل اجرا: جمهوری هند، جمهوری دموکراتیک فدرال نپال، جمهوری فدرال نیجریه، جمهوری اسلامی پاکستان، جمهوری سوسیال دموکراتیک سریلانکا، جمهوری اوگاندا

1-جهت موارد ذیل محدودیت ها اعمال نمی گردد:

*دارندگان ویزا اقامت امارات متحده عربی پس از گذشت 14 روز از نوبت دوم واکسیناسیون که دارای کارت واکسینه صادر شده از مراکز پزشکی در امارات متحده عربی هستن، از جمله گواهی واکسن موجود در برنامه های هوشمند مراکز پزشکی دولتی در امارات متحده عربی

*اعضای نیروهای پزشکی از جمله پزشکان، پرستارها و تکنسین های پزشکی( واکسینه شده و نشده)

*کارکنان بخش تحصیلی شامل استادان و معلم ها کسانی که در دانشگاه ها، کالج ها، مدارس و موسسات امارات متحده عربی تدریس می کنند. ( واکسینه شده و نشده)

*دانشجویانی که درحال حاضر در امارات متحده عربی در حال تحصیل هستند. ( واکسینه شده و نشده)

*دارندگان ویزا معتبر در زمینه های بشر دوستانه و موارد مشابه ( واکسینه شده و نشده)

*کارکنان نهادهای دولتی محلی و فدرال ( واکسینه شده و نشده)

*کسانیکه تحت درمان پزشکی در امارات متحده عربی می باشند.( واکسینه شده و نشده)

 

2-مسافرینی که طبق بند 1 معاف از محدودیت ها هستند، می بایست اقدامات پیشگیرانه ذیل را رعایت کنند.

*به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR دارای اعتبار 48 ساعت از زمان انجام تست که از مراکز سلامت تایید شده با کد QR صادر شده است.

*انجام تست رپید 4 ساعت پیش از سوار شدن به هواپیما در کشور مبداء

*انجام تست PCR در مقصد به محض ورود

3-روش های اجرا

*مسافر می بایست از طریق سامانه اداره کل اقامت و امور خارجه، درخواست اخذ تاییدیه لازم را ارائه دهد.

*دارنده ویزای اقامت معتبر امارات متحده عربی 14 روز پس از نوبت دوم واکسیناسیون در امارات متحده عربی می بایست از طریق این سامانه نسبت به ثبت گواهی واکسیناسیون اقدام نماید.

 

ترانزیت از طریق امارات متحده عربی

درخصوص کشورهای لیست شده به شرح ذیل محدودیت های اعمال شده پیشین جهت دسته کشورهای بند 1 اصلاح می گردد و مشروط به رعایت بند 1 ذیل جهت ترانزیت از طریق امارات متحده عربی مجوز صادر می گردد.

جمهوری مردمی بنگلادش، جمهوری دموکراتیک کونگو، جمهوری هند، جمهوری لیبریا، جمهوری نامیبیا، جمهوری دموکراتیک فدرال نپال، جمهوری فدرال نیجریه، جمهوری اسلامی پاکستان، جمهوری سیرالئون، جمهوری سوسیال دموکراتیک سریلانکا، جمهور آفریقای جنوبی، جمهوری اوگاندا، جمهوری سوسیال ویتنام، جمهوری زامبیا

 1. مسافرینی که طبق لیست فوق به صورت ترانزیت از امارات متحده عربی سفر می کنند می بایست اقدامات پیشگیرانه به شرح ذیل را رعایت کنند:

-اخذ مجوزهای لازم از کشور مقصد نهایی

-به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR با 72 ساعت اعتبار از زمان انجام آزمایش که از مراکز سلامت مجاز و با کد QR صادر شده باشد.

اصالت موارد فوق قبل از انجام فرآیند پذیرش در فرودگاه بررسی و در صورت عدم رعایت موارد مورد اشاره از پذیرش مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد.

**لازم به ذکر است، شرایط فوق تنها جهت مسافرین کشورهای مورد اشاره صدق می کند. لذا مسافرین از کشور ایران شامل این شرایط نبوده و تنها درصورت گذشت بیش از 6 ماه خارج از امارات متحده می بایست از طریق سامانه اداره کل اقامت و امور خارجه، درخواست اخذ تاییدیه لازم را ارائه دهد.

تاریخ اجرای بخشنامه از 24 مرداد ماه 1400 می باشد.

 

الزام انجام تست مجدد PCR در فرودگاه دبی برای تمامی مسافرین ورودی از 63 کشور اعلامی(13 تیر 1400)

تمامی مسافرین ورودی از 63 کشور لیست شده به شرح زیر به محض ورود به فرودگاه دبی مورد آزمایش مجدد PCR قرار می گیرند.

خاورمیانه و آفریقا: آنگولا،جیبوتی، مصر، اریتره، اتیوپی، غنا، گینه، ایران، عراق، ساحل عاج، اردن، کنیا، لبنان، مراکش، نیجریه، رواندا، سنگال، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سودان جنوبی، سودان، سوریه، تانزانیا، تونس، اوگاندا، زامبیا، زیمباوه، سومالی، کویت، قطر، عمان و بحرین
اروپا: بوسنی و هرزگوین، گرجستان، مولدووا، روسیه، کرواسی، مجارستان، منته نگرو، اسلواکی، قبرس، مالت، لهستان، اوکراین.
آسیا: افغانستان، اندونزی، پاکستان، ترکمنستان، بنگلادش، قرقیزستان، فیلیپین، ازبکستان، کامبوج، میانمار، سریلانکا، ویتنام، هند، نپال، تاجیکستان، ترکیه.
آمریکای جنوبی: آرژانتین، برزیل، شیلی.

برای دیدن اصل بخشنامه اینجا کلیک کنید.

الزامات مرتبط با برگه‌های نتایج تست PCR برای مسافرین ورودی به دبی(23 فروردین 1400)

طبق اعلام سازمان حمل‌ونقل هوایی دبی (DCAA) اطلاعات لازم در خصوص الزامات مرتبط با برگه نتایج تست PCR جهت مسافرین ورودی دبی در زمان شیوع ویروس کووید-19 به شرح زیر اعلام می‌شود:

 • همه مسافرین ورودی به دبی باید نتیجه تست منفی PCR معتبر (با مهلت اعتبار 72 ساعت از زمان انجام را به همراه داشته و در فرودگاه مبدا به نمایندگان شرکت حمل‌کننده ارائه دهند)
 • نتیجه مربوطه باید به زبان عربی و یا انگلیسی و ممهور به مهر آزمایشگاه‌های مجاز در مبدا سفر باشد.
 • ساعت دقیق و تاریخ نمونه‌گیری، همچنین ساعت تاریخ اعلام نتیجه تست PCR باید به درستی در برگه‌های نتیجه تست درج شود.
 • نمایندگان شرکت حمل‌کننده پیش از پذیرش مسافر موظف به بررسی و تایید اعتبار برگه‌های نتایج تست PCR مسافرین هستند.

تاریخ اجرای این بخشنامه از 24 فرودین 1400 خواهد بود.

← اصل بخشنامه را از اینجا می‌توانید دانلود کنید.

ارائه ویزای معتبر کاری، توریستی و … و یا گواهی اقامت اجباری است.

 

شرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی در مسیرهای شیراز-دبی، قشم-دبی و بالعکس

شرایط پذیرش مسافرین در مسیر شیراز-دبی-شیراز به شرح ذیل اعلام می‌شود:

مسیر: شیراز-دبی

تمامی مسافران بدون در نظرگرفتن نوع ویزا (توریستی، کار، اقامت، موقت و دائم) پس از انجام آزمایش‌های مربوط به بیماری کرونا و دریافت نتیجه منفی از مراکز معرفی شده می‌توانند وارد کشور امارات شوند.

و با توجه به تصمیم مدیریت بیماری‌های واگیر، در خصوص تعیین مرکز بهداشتی درمانی، جهت غربالگری مسافران پروازهای فوق، ۴ مرکز که در ذیل آمده است، در سطح شهر جهت ویزیت و صدور گواهی سلامت مسافران بعد از دریافت نتیجه تست کرونا مشخص شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه از تاریخ ۹۹/۰۴/۲۸  گواهی سلامت فقط در مراکز زیر صادر می‌گردد و مسافران بایستی ۲ روز از قبل از پرواز به این مراکز مراجعه فرمایند.

‍۱. مراکز جامع سلامت حسین بن علی – بلوار فردوسی کوچه کنار خشکبار زرین بن بست اول سمت چپ

۲. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – بلوار صنایع کوچه ۳۶

۳. مرکز جامع سلامت زینب کبری – خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه جنب بانک صادرات

۴. مرکز جامع سلامت امام رضا – بلوار مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز ۱۰

مسیر دبی-شیراز

به همراه داشتن برگه تست (PCR) برای کلیه مسافران ورودی از امارات الزامی می‌باشد

۱. اتباع غیرایرانی در صورت نداشتن نتیجه تست (PCR) دیپورت خواهند شد که کلیه جرائم و خسارات مربوطه بر عهده مسافران خواهد بود.

۲. اتباع ایرانی در صورتی‌ که موفق به دریافت برگه تست کرونا نشده باشند با تکمیل کردن فرم مخصوص که توسط کانتر قشم‌ایر در فرودگاه دبی ارائه می‌شود و تحویل سرمهماندار خواهد شد مجاز به مسافرت بوده و به محض ورود به ایران تحویل همکاران قرنطینه مستقر در فرودگاه شیراز خواهند شد.

یادآوری می‌شود تکمیل فرم خوداظهاری کوید ۱۹ که در مسیر فوق توسط مهمانداران در پرواز توزیع می‌شود، به عهده مسافران محترم می‌باشد.

عراق

شرایط سفر مسافرین عراقی (بروزرسانی 24 مهر 1400)

طبق ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری عراق، رعایت شرایط ذیل جهت مسافرت مسافران عراقی به خارج از عراق الزامیست.

 

 • تمامی مسافرین عراقی که قصد سفر به خارج از عراق دارند ملزم به ارائه ی گواهی بین المللی واکسیناسیون می باشند. موارد خاص جلوگیری از واکسینه شدن و یا ابتلای به ویروس 19-COVID طی سه ماه گذشته که با گزارش کمیته های متخصص تایید شده، ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR بااعتبار 72 ساعت پیش از تاریخ مسافرت می باشند.
 •  کارت واکسیناسیون بین المللی از طریق سامانه http://www.iraqpass.com/ تایید می گردد.
 • کلیه مسافرین بالای 10 سال  ملزم به ارائه  تست PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش می باشند.

این بخشنامه از روز تاریخ ۱۰ آبان ماه لازم الاجرا می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

 

نجف(بروزرسانی 24 شهریور)

1-کلیه مسافرین خروجی بالای 10 سال (اتباع ایرانی، خارجی، دیپلمات، مسافرین ترانزیت ) موظف به ارائه نتیجه تست منفی pcr پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه های ایران می باشند. 

2-مهلت اعتبار تست از زمان انجام آن تنها 72 ساعت بوده و نتیجه آزمایش می بایست از آزمایشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در کشور مبدا باشد. در صورت عدم ارائه تست معتبر از پذیرش مسافرین جلوگیری خواهد شد . 

3-به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از پذیرش جامه دان های Cabin Size  چرخ دار معذوریم . 

4-از مسافرین در فرودگاه نجف مجددا با هزینه شخصی تست PCR  گرفته می شود و در صورت مثبت بودن مسافرین به مدت 2 هفته با هزینه شخصی قرنطینه می شود. 

5-حضور مسافرین 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامیست. 

قوانین و شرایط پذیرش مسافرین ورودی به کشور ایران در پرواز های خارجی

مسافرین محترم مسیر  نجف تهران و نجف مشهد تست PCR  که در مسیر امام نجف و مشهد نجف ارائه داده اید جهت ارائه برای مسیر برگشت  فاقد اعتبار می باشد و نتیجه تست می بایست از آزمایشگاه های مورد تائید وزارت کشور عراق تهیه شده باشد و در صورت عدم رعایت مورد فوق از پذیرش مسافر ممانعت بعمل خواهد آمد. 

مشاهده اصل بخشنامه

 

سلیمانیه(بروز رسانی 26 تیر 1400)

ورود به  سیمانیه:

 • مسافران ایرانی برای ورود به سلیمانیه (محدوده اقلیم کردستان) می بایست پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشند و نتیجه تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را در فرودگاه ارائه دهند.
 •  سن مورد نیاز جهت تست PCR برای ورود به کشور عراق بالای 12 سال می باشد.
 • جهت مشاهده لیست آزمایشگاه های مجاز هواپیمایی قشم ایر اینجا کلیک کنید.

ورود به ایران:

 • مسافران عراقی برای ورود به ایران می بایست ویزای معتبر داشته باشند و نتیجه تست کرونا در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز را در فرودگاه ارائه دهند.
 • سن مورد نیاز جهت انجام تست PCR برای ورود به کشور ایران بالای 8 سال می باشد.
 • آزمایشگاه های مجاز برای تست کرونا مورد قبول فرودگاه سلیمانیه:

1-سلیمانیه، بیمارستان حکومتی ” شهید طاهر علی والی به گ” واقع در خیابان سرچنار. تلفن 009647701420345

2-اربیل، آزمایشگاه زانکو، جنب دانشگاه علوم. تلفن 009647501468484

نکته :

 • مسافرین ایرانی برای ورود به اقلیم کردستان(سلیمانیه و اربیل) نیاز به ویزا ندارند، اما در صورت خروج از اقلیم کردستان( سلیمانیه و اربیل) و سفر به بغداد، کرکوک، نجف، کربلا و… نیاز به اخذ ویزای عراق دارند.
 • برای هر دو مسیر پروازی، در گزارش تست PCR می بایست حتما مشخصات انگلیسی و تاريخ ميلادی درج شود و به مهر آزمایشگاه ممهور باشد. این گزارش در هر دو فرودگاه توسط بهداشت مرزی بررسی می گردد،  لذا تا رسیدن به مقصد آن را همراه داشته باشید.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی قشم‌ایر

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی به صورت مداوم در وب‌سایت آن به‌ روز می‌شود.

 

آزمایشگاه‌های مورد تایید قشم‌ایر برای پروازهای به مقصد دوبی جهت تست PCR

آخرین لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی قشم ایر برای سفر به دوبی را هم می‌توانید دانلود کنید.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.