محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا – هواپیمایی قشم ایر

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم همه اخبار و اطلاعات هواپیمایی قشم ایر را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی قشم ایر مداوم به‌روز خواهد شد.

 

ایران

شرایط پذیرش مسافرین ورودی به ایران(بروز رسانی 03 خرداد  1401)

کلیه مسافران بالای 12 سال با تابعیت ایرانی یا غیرایرانی می توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون دو نوبت کرونا که از اخرین نوبت انها 14روز گذشته باشد، یا با ارائه جواب منفی ازمایش  PCR در محدوده 72 ساعت به پرواز (برای کسانی که واکسیناسیون انجام ندادند) به کشور ایران سفر نمایند.

 

 

ترکیه

شرایط پذیرش مسافران ورودی به ترکیه  (بروز رسانی 24 آبان 1400)

مسافرین ورودی به کشور ترکیه از مبدا ایران ملزم به ارائه ی نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان رسیدن به ترکیه و یا گواهی انجام دوز دوم واکسیناسیون به زبان انگلیسی با QR کد که حداقل 14 روز از زمان واکسیناسیون دوز دوم گذشته باشد.(واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی- واکسن جانسون اند جانسون یک دوز)

مسافرین زیر 12 سال معاف از ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR و یا تاییدیه واکسن جهت ورود به ترکیه می باشند.

مسافرینی که در بازه ی 14 روز قبل از پرواز در کشورهای بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا حضور داشته اند، می بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را به همراه داشته باشند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه 14 روزه در مراکز و هتل های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت می باشند. هزینه اقامت و انتقال به عهده مسافر می باشد.

مسافران ورودی از افغانستان و پاکستان و کسانی که 14 روز قبل از پرواز در این کشورها بوده اند می بایست جواب منفی آزمایش PCR با اعتبار 72 ساعت از انجام آزمایش را به همراه داشته باشند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه 10 روزه در مراکز و هتل های مخصوص قرنطینه مورد تایید دولت می باشند. هزینه اقامت و انتقال بر عهده مسافر می باشد.

امکان سفر مسافران با ملیت افغانستانی و پاکستانی با ایرلاین قشم ایر در این مسیر وجود ندارد. مسافران عراقی هم در صورت همراه داشتن ویزای معتبر امکان سفر دارند.

مشاهده اصل بخشنامه

گرجستان

شرایط سفر به گرجستان ( بروز رسانی 05اردیبهشت 1401)

طبق ابلاغیه مقامات دولت کشور گرجستان، رعایت شرایط ذیل جهت مسافرت به این کشور الزامیست:

 • ارائه گواهینامه بین المللی واکسیناسیون  نسخه لاتین منطبق بر اطلاعات پاسپورت و دارای QR کد برای مسافرین بالای 16 سال .( از زمان دوز دوم واکسن حداقل میبایست 14 روز گذشته باشد)  یا
 • ارائه نتیجه منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان پرواز برای تمامی مسافرین بالای 10 سال ( واکسینه شده یا نشده ).
 • کودکان زیر 10 سال از انجام آزمایش PCR معاف هستند.
 • لیست مراکز مورد تایید وزارت بهداشت جهت انجام تست در سامانه رسمی هواپیمایی قشم قابل دسترس می باشد.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت، ووچر هتل معتبر و بیمه مسافرت
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت معتبر می باشند، ملزم به ارائه بلیت بازگشت و ووچر هتل نمی باشند.
 • مسافرین در صورت ارائه سند ملکی در گرجستان ملزم به ارائه ووچر هتل نمی باشند.
 • امکان سفر مسافران با ملیت عراقی، افغانستانی و پاکستانی با ایرلاین قشم ایر در این مسیر وجود ندارد.

ارمنستان

شرایط سفر به ایروان(بروز رسانی 24 اسفند 1400)

جهت سفر به ارمنستان رعایت شرایط زیر الزامیست.

 • ارائه ی نتیجه منفی آزمایش PCR به زبانهای انگلیسی یا ارمنی یا روسی به صورت پرینت شده حاوی نشان QR با اعتبار ۷۲ ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان پرواز یا
 • ارائه گواهی انجام کامل واکسیناسیون (مشروط به گذشت ۲۸ روز از تزریق یک دوز واکسن جانسون اند جانسون و ۱۴ روز از تزریق دوز دوم واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی)
  کودکان زیر ۷ سال از قوانین فوق معاف هستند.
 • از کلیه مسافران با تابعیت ارمنستان در صورت عدم رعایت موارد فوق بمحض ورود به فرودگاه ارمنستان با هزینه شخصی آزمایش PCR گرفته و تا محرز شدن نتیجه منفی تست ملزم به خود-قرنطینه خواهند بود.
 • مستندات درخواست شده می بایست به صورت چاپی در زمان پذیرش قبل از پرواز ارائه گردند.
 • در صورت عدم رعایت شرط فوق از پذیرش مسافرین ممانعت بعمل خواهد آمد و مسئولیت رعایت و عواقب ناشی از آن بر عهده مسافر می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

عمان

شرایط سفر به عمان(بروز رسانی 03 خرداد 1401)

مطابق با اخرین تصمیمات کمیته عالی مبارزه با کرونا در کشور عمان، تمامی محدودیت های کرونایی برداشته شده است و از این پس مسافران برای ورود به عمان محدودیتی در این زمینه نخواهند داشت.

مشاهده اصل بخشنامه

 

 

امارات

ترمینال فرودگاه دبی(بروزرسانی 24 اسفند 1400)

از تاریخ 07 فروردین، کلیه پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی قشم از ترمینال 2 فرودگاه دبی انجام می شود.

مشاهده اصل بخشنامه

شرایط سفر شهروندان امارات به خارج از امارات ( بروزرسانی 28 فروردین 1401)

طبق بخشنامه اخیر مقامات فرودگاه دبی مسافرانی اماراتی بالای 18 سال که قصد سفر به خارج از امارات را دارند می بایست شرایط زیر را رعایت کنند:

 • انجام یک نوبت از واکسن تاییده شده که بازه سفر از زمان انجام واکسیناسیون کمتر از یک ماه باشد.
 • تکمیل دو دوز واکسن تایید شده : یا
 • اگر واکسینه نشده باشد، می بایست نتیجه منفی آزمایش COVID-19 بر پایه تشخیصی مولکولی جهت تشخیص کیفی اسید نوکلئیک برای RNA ویروس SARS-COV-2 ( با اعتبار 48 ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان پرواز ) با نشان QR از مراکز بهداشتی مورد تایید را هنگام پذیرش در فرودگاه ارائه نماید.

سایر شرایط مشخص شده در بخشنامه های پیشین همچنان معتبر است .

مشاهده اصل بخشنامه 

شرایط سفر به امارات (بروز رسانی 8 اسفند 1400)

تمامی مسافران جهت سفر به دبی ملزم به رعایت شرایط ذیل می باشند:

** ارائه گواهی واکسیناسیون معتبر دارای qrکد که نشان دهنده تکمیل دوزهای واکسن تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی با امارات متحده عربی باشد؛یا

**ارائه گواهی معتبر نتيجه منفی از مایش کوو يد-۱۹ دارای نشان QR که میبایستی بر پایه یک آزمایش تشخیصی مولکولی با اعتبار ۴۸ ساعته از زمان انجام آزمایش تا زمان ورود به دبی صوت پذیرفته باشد؛ یا

** ارائه گواهی معتبر پزشکی دارای نشان QR صادر شده توسط مقامات مربوطه مبنی بر بهبود مسافر از 19-covid در بازه یک ماه (از تاریخ بهبودی تا تاریخ ورود).

تبصرہ: گواهینامه های دارای نشان QR موضوع این بخشنامه می بایست به زبان انگلیسی یا عربی چاپ گردند.

جهت مسافر(های) ترانزیتی، قوانین شرایط حاکم بر ورود به مقصد نهایی مسافر(های) ترانزیت اعمال می شود.

در صورت عدم رعایت شرط فوق از پذیرش مسافرین ممانعت بعمل آمده و مسئولیت رعایت آن بر عهده مسافر می باشد.

مشاهده اصل بخشنامه

 

شرایط پذیرش مسافران ورودی و خروجی در مسیرهای شیراز-دبی -شیراز

مسیر: شیراز-دبی

تمامی مسافران بدون در نظرگرفتن نوع ویزا (توریستی، کار، اقامت، موقت و دائم) پس از انجام آزمایش‌های مربوط به بیماری کرونا و دریافت نتیجه منفی از مراکز معرفی شده می‌توانند وارد کشور امارات شوند.

و با توجه به تصمیم مدیریت بیماری‌های واگیر، در خصوص تعیین مرکز بهداشتی درمانی، جهت غربالگری مسافران پروازهای فوق، ۴ مرکز که در ذیل آمده است، در سطح شهر جهت ویزیت و صدور گواهی سلامت مسافران بعد از دریافت نتیجه تست کرونا مشخص شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه از تاریخ ۹۹/۰۴/۲۸  گواهی سلامت فقط در مراکز زیر صادر می‌گردد و مسافران بایستی ۲ روز از قبل از پرواز به این مراکز مراجعه فرمایند.

‍۱. مراکز جامع سلامت حسین بن علی – بلوار فردوسی کوچه کنار خشکبار زرین بن بست اول سمت چپ

۲. مرکز جامع سلامت قمر بنی هاشم – بلوار صنایع کوچه ۳۶

۳. مرکز جامع سلامت زینب کبری – خیابان سیاحتگر قبل از قدمگاه جنب بانک صادرات

۴. مرکز جامع سلامت امام رضا – بلوار مطهری جنوب بعد از پمپ بنزین نبش کوچه دانش‌آموز ۱۰

مسیر دبی-شیراز

به همراه داشتن برگه تست (PCR) برای کلیه مسافران ورودی از امارات الزامی می‌باشد

۱. اتباع غیرایرانی در صورت نداشتن نتیجه تست (PCR) دیپورت خواهند شد که کلیه جرائم و خسارات مربوطه بر عهده مسافران خواهد بود.

۲. اتباع ایرانی در صورتی‌ که موفق به دریافت برگه تست کرونا نشده باشند با تکمیل کردن فرم مخصوص که توسط کانتر قشم‌ایر در فرودگاه دبی ارائه می‌شود و تحویل سرمهماندار خواهد شد مجاز به مسافرت بوده و به محض ورود به ایران تحویل همکاران قرنطینه مستقر در فرودگاه شیراز خواهند شد.

یادآوری می‌شود تکمیل فرم خوداظهاری کوید ۱۹ که در مسیر فوق توسط مهمانداران در پرواز توزیع می‌شود، به عهده مسافران محترم می‌باشد.

عراق

شرایط سفر از-به عراق (بروزرسانی 10 فروردین 1401)

  • ارائه گواهی انجام یک دوز واکسن جانسون اند جانسون و یا دو دوز از سایر واکسن ها COVID-19 مورد تائید سازمان بهداشت جهانی حاوی کد QR از سن 12 سال به بالا
  • مسافران با محدودیت پزشکی جهت واکسینه شدن با ارائه تائیدیه و گزارش پزشکی کمیته های ذی صلاح ، از شرط فوق مستثنی بوده و ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR حاو کد QR  با اعتبار 72 ساعت از زمان پرواز می باشند.

  مستندات درخواست شده می بایست به صورت چاپی به زبان انگلیسی در زمان پذیرش قبل از پرواز ارائه گردند.

مشاهده اصل بخشنامه

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی قشم‌ایر

لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی به صورت مداوم در وب‌سایت آن به‌ روز می‌شود.

 

آزمایشگاه‌های مورد تایید قشم‌ایر برای پروازهای به مقصد دبی جهت تست PCR

آخرین لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی قشم ایر برای سفر به دبی را هم می‌توانید دانلود کنید.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
 1. ساناز می‌گوید

  سلام آیا برای رفت و برگشت به گرجستان و ترکیه نیاز به تست PCR هست؟