جهان‌گردی

استانبول پل بغاز
پل بغاز استانبول؛ پلی که پیاده‌روی روی آن ممنوع است!

پل بغاز استانبول، همان‌طور که از اسمش پیداست، در استانبول قرار دارد و یکی از سه پل معلق ساخته شده در تنگه بسفر است. این پل منطقه اورکوتای در قسمت اروپایی ترکیه را به منطقه بیلیربی در بخش آسیایی وصل می‌کند

استانبول اب انبار
گشتی در آب انبار باسیلیکا؛ خنک‌ترین نقطه استانبول

آب انبار باسیلیکا استانبول که یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی ترکیه است، نام خود را از کلیسایی گرفته که بر روی اولین تپه قسطنطنیه قرار داشت. باسیلیکا به کلیساهایی گفته می‌شود که راهروی درازی دارد و به‌شکل مستطیل است.

آنکارا شاخص
جاهای دیدنی آنکارا؛ از پایتخت باستانی تا مدرن ترکیه

جاهای دیدنی آنکارا یادگار دوره‌های مهم تاریخی هستند. در واقع آنکارا از دوران باستان قلب تپنده امپراتوری‌های قدرتمند بود. سبک معماری رومی، بیزانس و عثمانی در آثار تاریخی از جذاب‌ترین جاذبه های گردشگری آنکارا است.

جهان‌گردی 0110
بهترین فستیوال‌های بزرگ ژانویه در دنیا برای کریسمس

با به‌پایان رسیدن دسامبر و فرارسیدن سال نوی میلادی، زنگ برگزاری مهم‌ترین جشن سال در بیشتر کشورهای دنیا نواخته می‌شود. ۲۵ دسامبر با تولد حضرت مسیح تعطیلات سال نو آغاز شده و تا هشتم ژانویه ادامه پیدا می‌کند.

استانبول جاهای دیدنی استانبول
از حال‌وهوای جاهای دیدنی استانبول در ژانویه چه می‌دانید؟

جاهای دیدنی استانبول در ژانویه با دیگر ماه‌های سال زمین تا آسمان فرق می‌کند. عروس ترکیه در ژانویه پذیرای مسافران بیشتری از سراسر جهان می‌شود. فستیوال‌های سال نو نقطه تمایز سفر به استانبول در ژانویه است.