فاصله شهرها از تهران

فاصله تهران تا سایر شهرها با قطار و هواپیما

«فاصله تهران تا مشهد دقیقا چقدر است؟ تهران تا اصفهان با هواپیما چقدر طول می‌کشد؟ مدت زمان سفر تهران به تبریز و تبریز به تهران با قطار چقدر است؟»

فاصله و مدت زمان سفر، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مسافری است. چه سفر کاری باشد، چه تفریحی یا به قصد ملاقات خانواده در هر حال شما به برنامه‌ریزی نیاز دارید. متناسب با وسیله‌ای که انتخاب می‌کنید زمان سفر شما هم متفاوت است. دانستن زمان سفر کمک می‌کند که بتوانید به بهترین شکل سفر خود را مدیریت کنید.

ما در این مقاله مشخصا به هواپیما و قطار خواهیم پرداخت. در مورد فاصله تهران تا سایر شهرها با اتوبوس ما یک مقالۀ مجزا در وبلاگ علی‌ بابا داریم؛ کافی است به مقاله فاصله تهران تا سایر شهرها با اتوبوس مراجعه کنید. این مقاله شامل بخش‌های زیر است:

 • فاصله تهران تا مشهد و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا اصفهان و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا یزد و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا تبریز و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا یزد و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا کرمان و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا شیراز و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا بندرعباس و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا خرم آباد و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار
 • فاصله تهران تا شهرهای شمالی و مدت زمان سفر با هواپیما و قطار

فاصله تهران تا مشهدفاصله تهران تا مشهد

یکی از پرتردترین مسیرهای کشور، مسیرهای منتهی به مشهد مقدس است. پروازهای تهران به مشهد و مشهد به تهران، قطارهای تهران به مشهد و مشهد به تهران همیشه از شلوغ‌ترین مسیرهای هوایی و زمینی هستند. به طور کلی باید بدانید که فاصله تهران تا مشهد ۸۹۳ کیلومتر است.

فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

پرواز تهران به مشهد و مشهد به تهران، به طور متوسط بین یک تا یک و نیم ساعت طول می‌کشد. عواملی نظیر نوع هواپیما و آب و هوا در طول پرواز تأثیر می‌گذارند. هواپیماهای تهران مشهد در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد این شهر فرود می‌آیند. فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد با مرکز شهر مشهد تقریباً ۶ کیلومتر فاصله دارد و در زمانی بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌توانید این مسیر را با ماشین طی کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیمای مشهد را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما مشهد در سایت علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا مشهد با قطار

اگر زمان بیشتری دارید، یا می‌خواهید هزینه سفرتان به مشهد کاهش پیدا کند، قطار گزینه مناسب‌تری برای شماست. امروزه شرکت‌های مسافربری زیادی برای سفر به مشهد با قطار وجود دارند. قطارها به طور متوسط در زمانی حدود ۱۰ تا ۱۱ ساعت مسیر تهران تا مشهد را طی می‌کنند.

اگر قصد خرید بلیط قطار مشهد را دارید، کافی است به صفحه بلیط  قطار مشهد در سایت علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا اصفهانtehran to isfahan

اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران است و به لحاظ ابعاد اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین جهت یکی از پررفت‌وآمدترین مسیرهای بین‌شهری ایران مسیر تهران به اصفهان و اصفهان به تهران است. بستگی دارد شما مطابق با شرایط‌تان کدام یک از وسایل نقلیه را برای رفتن به این شهر ترجیح می‌دهید؛ خرید بلیط هواپیما، یا قطار و یا حتی خرید بلیط اتوبوس در تمام ایام سال برای رسیدن به اصفهان در دسترس هستند. فاصله تهران تا اصفهان حدود ۴۵۰ کیلومتر است

فاصله تهران تا اصفهان با هواپیما

اگر بخواهید مسافت تهران تا اصفهان را با هواپیما بروید، ۱ ساعت در راه خواهید بود. فرودگاه اصفهان در بزرگراه شهرک صنعتی جی شهر واقع شده و با ماشین حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیمای مشهد را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما اصفهان در سایت علی بابا مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید: مرحله به مرحله سوار شدن به هواپیما


فاصله تهران تا اصفهان با قطار

به غیر از هواپیما با قطار هم می‌توانید به اصفهان بروید. فاصله زمانی تهران تا اصفهان با قطار از ۷ تا ۹ ساعت متغیر است؛ بستگی دارد که شما کدام یک از قطارهای موجود را برای سفرتان انتخاب می‌کنید.  با خرید اینترنتی بلیط قطار، به راحتی زمان سفر را می‌یابید. ایستگاه راه‌آهن اصفهان در جنوب شهر واقع شده است؛ در زمانی بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با ماشین در راه هستید تا مسیر ایستگاه قطار تا مرکز شهر را طی کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیمای مشهد را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار اصفهان در سایت علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا یزدyazd city

از دیگر شهرهای مهم کشور که رفت و آمدهای متعددی به آن صورت می‌گیرد، شهر یزد است. سفر به اولین شهر خشتی دنیا علاوه بر ماشین شخصی، با هواپیما، قطار و اتوبوس نیز امکان‌پذیر است. فاصله تهران تا یزد چیزی حدود ۶۲۷ کیلومتر است.

فاصله تهران تا یزد با هواپیما

فاصله تهران تا یزد با هواپیما بین یک تا یک‌ونیم ساعت زمان می‌برد. البته حداقل پانزده دقیقه هم باید برای جابه‌جایی از فرودگاه تا مرکز شهر درنظر بگیرید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیمای یزد را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما یزد در سایت علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا یزد با قطار

در صورتی که نخواهید با هواپیما به یزد بروید، می‌توانید برای سفرتان بلیط قطار رزرو کنید و راهی یک سفر ریلی متفاوت در دل کویر شوید. سفر با قطار به یزد حدوداً ۷ تا ۸ ساعت زمان از شما می‌گیرد. اما فاصله زمانی ایستگاه راه‌آهن تقریباً به همان اندازه فرودگاه یعنی حدود ۱ ربع است.

اگر قصد خرید بلیط قطار یزد را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار یزد در سایت علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا تبریزTabriz

از آنجایی که تبریز یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور خصوصاً در منطقه غرب کشور است، شاهد رفت و آمدهای متعدد مسافران است. فاصله تهران تا تبریز چیزی حدود ۶۲۶ کیلومتر است.

فاصله تهران تا تبریز با هواپیما

سفر هوایی از تهران تا تبریز، بسته به نوع هواپیما و شرایط پرواز کمی متفاوت است؛ در حقیقت هواپیماهای مختلف سرعت‌های متفاوتی دارند، اما این تفاوت از نیم ساعت کمتر است. در واقع هواپیماها مسافت تهران تا تبریز را در زمانی بین ۱ ساعت تا ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه طی می‌کنند. فرودگاه تبریز در بلوار شهید بابایی این شهر واقع شده است؛ این مسافت با ماشین چیزی حدود ۱۵ دقیقه است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما  را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما تبریز در سایت علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا تبریز با قطار

علاوه بر هواپیما، شما می‌توانید برای سفر به تبریز، قطار را هم انتخاب کنید. بین ۱۱ ساعت تا ۱۲ ساعت و نیم زمانی است که طول می‌کشد تا با قطار از تهران به تبریز برسید. ایستگاه راه‌آهن تبریز که در غرب شهر واقع شده نیز فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد. با ماشین ۱۵ دقیقه زمان لازم است تا از راه‌آهن تبریز به مرکز شهر برسید.

اگر قصد خرید بلیط قطار را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار تبریز در سایت علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا کرمانفاصله تهران تا کرمان

کرمان یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران است. فاصله تهران تا کرمان ۹۹۶ کیلومتر است.

فاصله تهران تا کرمان با هواپیما

اگر بخواهید با هواپیما از تهران به کرمان بروید، حدوداً ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. فرودگاه کرمان که در بلوار جمهوری شهر واقع شده، تا مرکز شهر بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه فاصله دارد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما کرمان در سایت علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا کرمان با قطار

اما اگر بخواهید این سفر را با قطار طی کنید، تقریباً ۱۴ ساعت طول می‌کشد. پس از رسیدن به کرمان هم کمتر از ۱ ربع زمان لازم است تا از ایستگاه قطار به مرکز شهر برسید.

اگر قصد خرید بلیط قطار را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار کرمان در سایت علی بابا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای سفرهای هوایی برای مدیران

فاصله تهران تا شیرازshiraz

شیراز زیبا با آن همه جذابیت و دلفریبی، یکی دیگر از مراکز مورد توجه مسافران در کشور است. فاصله تهران تا شیراز حدودا ۹۴۲ کیلومتر است.

فاصله تهران تا شیراز با هواپیما

با هواپیما می‌توانید مسیر تهران تا پایتخت فرهنگی کشور را در زمانی بین ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه تا ۱ ساعت و ۳۵ دقیقه طی کنید. فرودگاه شهید دستغیب شیراز در فاصله زمانی ۲۰ تا ۲۵ دقیقه‌ای از مرکز شهر واقع شده است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما شیراز در سایت علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا شیراز با قطار

برای سفر تهران به شیراز و شیراز به تهران، می‌توانید از قطار هم استفاده کنید. حدود ۱۵ ساعت و نیم باید زمان بگذارید تا فاصله این دو شهر را با قطار طی کنید. حدوداً ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان لازم است تا از ایستگاه راه‌آهن شیراز به مناطق مرکزی شهر برسید.

اگر قصد خرید بلیط قطار را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار شیراز در سایت علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا اهوازahvaz

به طور کلی فاصله اهواز تا تهران ۸۳۰ کیلومتر است.

فاصله تهران تا اهواز با هواپیما

اگر قصد سفر به اهواز را دارید و تصمیم گرفته‌اید با هواپیما این مسیر را طی کنید، حداقل ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه در راه خواهید بود. طی کردن مسیر فرودگاه بین‌المللی اهواز که در منطقه شمال شرق شهر واقع شده، تا مناطق مرکزی با ماشین حدود یک ربع تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما اهواز در سایت علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا اهواز با قطار

شما می‌توانید برای سفر به اهواز از قطار هم استفاده کنید؛ زمانی حدود ۱۵ ساعت لازم است تا مسیر تهران تا اهواز را از طریق شبکه ریلی طی کنید. ایستگاه راه‌آهن اهواز چندان از مرکز شهر دور نیست؛ بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان برای طی این مسیر نیاز است.

اگر قصد خرید بلیط قطار را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار اهواز در سایت علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا بندرعباسفاصله تهران تا بندرعباس

بندرعباس یکی از دورترین مقاصد داخلی از مبدأ پایتخت است و اگر حوصله مسافرت طولانی ندارید، قطعا باید با هواپیما سفر کنید. فاصله تهران تا بندرعباس چیزی حدود ۱۲۸۶ کیلومتر است.

فاصله تهران تا بندرعباس با هواپیما

هواپیما انتخاب مناسبی برای رسیدن به بندر هباس است. فاصله تهران بندرعباس، با هواپیما حدود ۲ ساعت طول می‌کشد. پس از این ۲ ساعت هم تقریباً ۲۰ دقیقه زمان لازم است تا از فرودگاه بندرعباس به مرکز شهر برسید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما بندر عباس علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا بندرعباس با قطار

به غیر از هواپیما می‌توانید مسیر تهران تا بندرعباس را با قطار هم طی کنید؛ بنابر اطلاعات راه‌آهن و شرکت‌های ریلی ۱۴ ساعت و ۲۰ تا ۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه زمانی است که قطار مسافت این دو شهر را بپیماید. ایستگاه راه‌آهن بندرعباس در شمال شهر واقع شده است؛ با ماشین کمتر از ۲۰ دقیقه باید زمان بگذارید تا از ایستگاه راه‌آهن به مرکز شهر برسید.

اگر قصد خرید بلیط قطار را دارید، کافی است به صفحه بلیط قطار بندر عباس علی بابا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: چرا بلیط قطار را آنلاین بخریم؟

فاصله تهران تا خرم آبادفاصله تهران تا خرم‌ آباد

یکی از شهرهای مهم غرب کشور، خرم‌آباد است. فاصله تهران تا خرم آباد حدود ۴۹۴ کیلومتر است.

فاصله تهران تا خرم‌ آباد با هواپیما

اگر قصد سفر به این شهر را دارید و می‌‌خواهید مسیر را با هواپیما طی کنید، روی ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه حساب کنید. ۱۵ دقیقه هم طول می‌کشد تا از فرودگاه خرم‌آباد به مرکز شهر برسید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما خرم آباد علی بابا مراجعه کنید.

فاصله تهران تا خرم‌ آباد با قطار

قطار هم گزینه دیگری است که می‌توانید برای سفرتان به خرم‌آباد انتخاب کنید. البته خرم‌آباد ایستگاه راه‌آهن ندارد؛ اگر شما می‌خواهید با قطار به لرستان و خرم‌آباد بروید، باید در ایستگاه درود از قطار پیاده شوید. پس از رسیدن به دورد، حدود ۱ ساعت و نیم طول می‌کشد تا با ماشین به خرم‌آباد برسید.

اگر قصد خرید بلیط قطار را دارید، کافی است به صفحه بلیط هواپیما مقصد درود علی بابا مراجعه کنید.


فاصله تهران تا شهرهای شمالیفاصله شهرهای شمالی تا تهران

اگر باید برای سفر، خصوصاً سفر کاری به شهرهای شمالی کشور سفر کنید، از روش‌های زیادی می‌توانید به شمال کشور سفر کنید. جاده باصفا و زیابی شمال یکی از مزایای سفر زمینی به شمال است.

فاصله تهران تا شهرهای شمالی با هواپیما

اگر قصد دارید با هواپیما به شمال سفر کنید، در دو شهر ساری و گرگان فرودگاه دارند.

 • مسافت تهران تا ساری را با هواپیما در زمانی حدود ۱ ساعت یا کمی بیشتر طی خواهید کرد. پس از آن هم تقریباً ۳۰ دقیقه با ماشین در راه هستید تا از فرودگاه به مرکز شهر ساری برسید.
 • مسافت تهران تا گرگان با هواپیما هم حدود ۱ ساعت طول می‌کشد. از فرودگاه گرگان تا مرکز شهر هم تقریباً ۱ ربع باید زمان بگذارید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، کافی است به خرید بلیط هواپیما در علی بابا مراجعه کنید و مقصد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فاصله تهران تا شهرهای شمالی با قطار

اما چنانچه دلتان بخواهد سفری دل‌انگیز و رویایی داشته باشید، می‌توانید با قطار و در مسیری سبز از تهران به ساری برسید. برای سفر ریلی از تهران به ساری باید ۷ تا ۸ ساعت زمان بگذارید. ایستگاه قطار ساری تقریباً در مرکز شهر، در میدان راه‌آهن واقع شده است. یکی دیگر از مسیرهای بسیار زیبای ریلی کشور، مسیر تهران گرگان است؛ ۱۰ ساعت و ۴۵ دقیقه زمان لازم است تا از تهران با قطار به گرگان برسید. سپس تقریباً ۱۰ دقیقه در راه هستید تا فاصله ایستگاه قطار گرگان تا مرکز شهر را طی کنید.

و در نهایت

با توجه به اطلاعاتی که از این نوشتار به دست آوردید، می‌توانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید؛ شما می‌توانید با توجه به شرایط سفر، انگیزه‌های‌تان، هزینه‌ها، اهمیت راحتی در سفر و مواردی از این دست از میان وسایل حمل و نقل بین شهری دست به انتخاب بزنید. اما نکته دیگری نیز در این میان وجود دارد؛ در سفرهای تفریحی، هدف تنها رسیدن نیست بلکه مسیر نیز می‌تواند بخش لذت‌بخشی از آن را تشکیل دهد. تنها زمان نیست که نوع وسیله نقلیه سفرتان را تعیین می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بلیط هواپیما چگونه قیمت‌گذاری می‌شود؟

قطارهای لوکس مسیر تهران-مشهد کدام‌ها هستند؟

خرید بلیط اتوبوس

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.