فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

همه‌چیز درباره فرودگاه بین‌المللی اصفهان

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه اصفهان یکی از مراکز مهم این شهر است که نقش مهمی در فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری این شهر بازی می‌کند. شهر تاریخی اصفهان که یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار است و تاریخ‌ دوست‌ها و گردشگران فرهنگی را از همه جای دنیا برای دیدن آثار تاریخی باشکوه آن به این شهر می‌کشاند مستلزم داشتن فرودگاهی است که رفت‌وآمد به این شهر را برای گردشگران داخلی و خارجی راحت‌تر کند.

اصفهان را پایتخت صنعتی ایران هم می‌شناسیم که روزانه تعداد چشمگیری از صاحبان کسب‌وکار برای شرکت در سمینارها و گردهمایی‌ها راهی این شهر می‌شوند و البته دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر این شهر تحصیل می‌کنند حداقل یک دوره ۲-۴ ساله مسافران دائمی این شهر هستند. از این رو فرودگاه برای این شهر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و به همین دلیل است که فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در جایگاه ششمین فرودگاه پررفت‌وآمد کشور قرار می‌گیرد.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان اولین فرودگاه این شهر نیست و فرودگاه قدیمی آن برای کاربردهای نظامی در اختیار نیروی هوایی سپاه قرار گرفته است. فرودگاه فعلی اصفهان در سال ۱۳۶۳ تاسیس شده است. این فرودگاه در شرق اصفهان و دور از مناطق مسکونی قرار دارد که مزیت بزرگی محسوب می‌شود و رفت‌وآمد مکرر هواپیماها آلودگی صوتی چندانی برای ساکنان شهر ندارد و آرامش آن‌ها را مختل نمی‌کند.

حتما قبل از شروع سفر، درباره سفر به اصفهان هم اطلاعات داشته باشید.

امکانات فرودگاه امام چیست؟
رستوران و غرفه‌های چای و قهوه، غرفه سوغات و تنقلات، خدمات خودرو اجاره‌ای، دفاتر فروش بلیط و غرفه رزرواسیون هتل، اینترنت رایگان و پارکینگ طبقاتی از امکانات این فرودگاه است.
آدرس فرودگاه امام اصفهان کجاست؟
فرودگاه بین‌المللی اصفهان در قسمت شرقی اصفهان و در منطقه‌ای به نام صفه قرار دارد. موقعیت دقیق این فرودگاه را روی گوگل‌مپ می‌بینید.
تاکسی‌های فرودگاه امام کجاست؟
دفتر و محل استقرار تاکسی‌های ویژه فرودگاه کنار ترمینال پروازهای داخلی است و این تاکسی‌ها به‌صورت شبانه‌روزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

تاریخچه فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

جالب است بدانید که فرودگاه اصفهان یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور است که قبل از انقلاب در منطقه صفه واقع شده بود. بعد از انقلاب این فرودگاه کاربری نظامی داشت و کم‌کم در سال ۱۳۶۱ در قسمت شرقی اصفهان محل جدیدی برای این فرودگاه در نظر گرفته شد تا وسعت بیشتری به آن داده شود.
زمین‌هایی که برای فرودگاه اصفهان در نظر گرفته شده‌بود، ۱۳۱۵ هکتار وسعت داشت.

مشخصات فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

نوع فرودگاه: عمومی/ نظامی

نام فرودگاه: فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

کد یاتا:  IFN

کد ایکائو:  OIFM

راه‌های دسترسی به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

برای دسترسی به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، نمی‌توانید چندان روی حمل‌ونقل عمومی و اتوبوس‌های شهری حساب باز کرد. اگر می‌خواهید با خودروی شخصی به فرودگاه بروید، باید به‌سمت بزرگراه چمران حرکت کنید و با رسیدن به بزرگراه فرودگاه، به فرودگاه اصفهان می‌رسید.
راه آسان‌تر هم استفاده از تاکسی‌هاست. از فرودگاه هم به هر نقطه از اصفهان که بخواهید بروید می‌توانید از تاکسی‌های فرودگاهی استفاده کنید. شرکت خدمات تاکسیرانی فرودگاه ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به مسافران است.

ترمینال های فرودگاه اصفهان

فرودگاه اصفهان دو ترمینال دارد که یکی از آن‌ها ویژه پروازهای داخلی و دیگری ویژه پروازهای خارجی است.

شرکت‌های هواپیمایی

لیست کامل شرکت‌های هواپیمایی‌ داخلی و خارجی که در حال حاضر به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان پرواز ورودی و خروجی دارد، در این جدول مشاهده می‌کنید.

اینترنت رایگان

تمام بخش‌های ترمینال پروازهای داخلی و خارجی مجهز به اینترنت رایگان است و مسافران می‌توانند در مدت انتظار از این اینترنت پرسرعت استفاده کنند، ایمیل‌هایشان را چک کنند، به شبکه‌های اجتماعی‌شان سربزنند و کارهایی را که نیاز به اینترنت دارد، سروسامان دهند.

پارکینگ طبقاتیپارکینگ فرودگاه شهید بهشتی

پارکینگ یکی از مهم‌ترین امکاناتی است که در فرودگاه در اختیار مسافران قرار می‌گیرد و آن‌ها را از دغدغه محل امن برای پارک و نگهداری خودرو راحت می‌کند. علاوه بر پارکینگ ۴ طبقه فرودگاه که ظرفیت پذیرش ۳۲۰ خودرو را دارد، پارکینگ روباز دیگری در محوطه فرودگاه وجود دارد که ظرفیت ۸۵۰ خودرو را دارد.

اشیا گمشده

برای پیگیری اشیایی که در سالن‌های پرواز یا محوطه فرودگاه گم کرده‌اید، باید به دفتر نیروی انتظامی مستقر در سالن مراجعه کنید. علاوه بر این می‌توانید با تماس با شماره ۳۵۲۷۵۰۶۸-۰۳۱، اشیای گمشده را پیگیری کنید.
اگر اشیای شما در داخل هواپیما جا مانده باشد باید به دفتر شرکت هواپیمایی مراجعه کنید یا با هواپیمایی مربوطه تماس بگیرید.
مدارک شناسایی یا هویتی مانند کارت ملی که در فرودگاه گم شده باشد، برای مسافر پست خواهد شد.

حمل‌ونقل عمومی

مسافران برای رفت وآمد به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان می‌توانند از خدمات تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی اصفهان استفاده کنند. دفتر و محل استقرار تاکسی‌های ویژه فرودگاه کنار ترمینال پروازهای داخلی است و این تاکسی‌ها به‌صورت شبانه‌روزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

اتوبوس‌های شهری اصفهان مسافران را از فرودگاه به پایانه اتوبوس‌رانی کاوه و بالعکس جابه‌جا می‌کنند. ساعات حرکت اتوبوس را در جدول زیر می‌بینید.

هزینه حمل و نقل عمومی در فرودگاه اصفهان

آدرس فرودگاه اصفهان

فرودگاه بین‌المللی اصفهان در شمال شرقی اصفهان، اتوبان شهید دستجردی یا بزرگ‌راه شهرک صنعتی جی است. موقعیت دقیق این فرودگاه را روی گوگل‌مپ می‌بینید.

شماره‌های تماس با فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

اطلاعات پرواز از اصفهان: ۱۹۹

اطلاعات پرواز از شهرستان‌ها: ۳۵۲۷۵۲۰۰

نمابر: ۳۵۲۷۵۰۶۲-۰۳۱

روابط عمومی: ۰۳۱-۳۳۹۹۸۰۲۰

تلفن‌خانه: ۳۵۲۷۵۰۵۰ -۰۳۱

دفتر مدیرکل: ۳۵۲۷۵۰۶۰-۰۳۱

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 دیدگاه

 1. j.. j می‌گوید

  بابا آدم هایی که گذاشتن سرپرست پارکینگ های فرودگاه اصفهان هیچی رو قبول دار نیستن.. چادر ماشین منو بردن.. میگن میخواستی چادر نکشی.. در کل همشون دزدن

 2. سلمان می‌گوید

  سلام
  پایتخت صتعتی ایران شهر اراک هست‌
  ی ضرب والمثل قدیمی مستند این ادعاست: اصفهان نصف جهان
  اگه
  اراک نباشد. 🔧🔩⚗🛠
  حتما اراک نرفتید
  اونجا ب ازای هر اراکی ی شرکت وجود داره
  اینجا اراکه یعنی شهری ک تفریح جوناش کشیدن تر.‌‌‌.‌‌.که🙏

  1. به سلمان می‌گوید

   یه ضرب المثل قدیمی‌تر هست که میگه هر شهری خوب و بد داره، به جز اراک که همه بدن!

   یه دوست اراکی داشتم، میگفت من تو آینه خودمو نگاه نمیکنم که توی طول روز، یه اراکی کمتر دیده باشم 🙂

 3. کورش عاصمی اصفهانی می‌گوید

  با سلام و احترام، ادرس فرودگاه اصفهان ، اشتباه تایپ شده است ( در منطقه صفه نیست ) ، بلکه در شمال شرقی اصفهان ، اتوبان شهید دستجردی یا بزرگراه شهرک صنعتی جی قرار گرفته است

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام کوروش عزیز 🙂
   خیلی ممنونیم که مارو راهنمایی کردین. چیزی که فرمودین اصلاح شد.