فاصله تهران تا مشهد، تبریز، یزد، اصفهان، اراک و... با اتوبوس

فاصله تهران تا بقیه شهرها (اصفهان، مشهد و…) با نقشه

فاصله تهران با سایر شهرها با اتوبوس هم برای تهران‌نشینان و هم برای بقیه نیاز می‌شود. اگر این فاصله را بدانید، برنامه‌ریزی برای سفر، رزرو هتل و… برای شما آسان‌تر خواهد شد.
فاصله تهران با سایر شهرها با اتوبوس از این لحاظ نیز اهمیت دارد که شما می‌دانید چه ساعتی به مقصد می‌رسید. به این ترتیب می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید که نیمه‌شب یا ساعات اول صبح به مقصد نرسید. اگر در سفر تنها هستید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
فاصله زمانی شهرها با اتوبوس به عوامل مختلفی نظیر مسافت، آب و هوا، نوع اتوبوس و… بستگی دارد؛ اما با این حال می‌توان متوسط زمانی این فاصله‌ها را تعیین کرد. آنچه در ادامه می‌آید اطلاعاتی در این زمینه است.

در مورد فاصله تهران تا بقیه شهرها با قطار و هواپیما هم می‌توانید به مقاله فاصله تهران تا بقیه شهرهای ایران با قطار و هواپیما مراجعه کنید.


جستجو و خرید بلیط اتوبوس از علی بابا


فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس

سفر به مشهد و زیارت امام رضا (ع) همیشه دلپذیر و فوق‌العاده است اما شاید طی کردن فاصله تهران تا مشهد که تقریبا ۹۰۰ کیلومتر است برایتان خسته‌کننده باشد. اگر برای این سفر معنوی اتوبوس را انتخاب کرده‌اید، حداقل باید ۱۳ ساعت زمان بگذارید. البته به طور متوسط این زمان به ۱۴ ساعت هم می‌رسد.

در مقاله قطارهای مشهد در مورد سفر به مشهد با قطار بیشتر می‌توانید بخوانید.

اگر دقت کرده باشید، میزان ساعتی که گوگل مپ حدس می‌زند، ده ساعت است. یادتان باشد که این ساعت برای ماشین شخصی است، نه اتوبوس.

فاصله تهران تا اصفهان با اتوبوس

اصفهان یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است. در صورتی که بخواهید فاصله تهران تا اصفهان را با اتوبوس بروید، بین شش تا هفت ساعت طول می‌کشد که راهی بین ۴۳۰ تا ۴۴۰ کیلومتر است.

[irp posts=”12747″ name=”با سوغات اصفهان کام تان شیرین و چشم تان سیراب می‌شود”]

فاصله تهران تا تبریز با اتوبوس

تبریز به عنوان یکی از شهرهای مهم ایران، یکی دیگر از مقاصد تهرانی‌هاست. فاصله تهران تا تبریز به طور متوسط حدود هشت ساعت و ۶۲۰ تا ۶۳۰ کیلومتر است.

[irp posts=”3906″ name=”۸ خانه‌ی تاریخی تبریز که باید در سفر به آذربایجان ببینید”]

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس

شیراز از آن شهرهایی است که فاصله قابل‌توجهی با تهران دارد. حدوداً ۱۲ ساعت طول می‌کشد تا فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس را بعد از ۹۲۰ الی ۹۳۰ کیلومتر طی کنید.

فاصله تهران تا یزد با اتوبوس

یزد تقریباً در مرکز کشور واقع شده است. فاصله تهران تا یزد را با اتوبوس طی هشت تا نه ساعت طی خواهید کرد که حدودا ۶۲۰ کیلومتر است.


بیشتر بخوانید: راهنمای مرحله به مرحله خرید اینترنتی بلیط اتوبوس


فاصله تهران تا اراک با اتوبوس

اراک شهری صنعتی است، در نتیجه بسیاری افراد از تهران به این شهر سفر کاری می‌کنند. فاصله تهران تا اراک را می‌توانید در حداقل سه ساعت زمان بروید چون حدودا ۲۷۰ تا ۲۸۰ کیلومتر است.

فاصله تهران تا اهواز با اتوبوس

اهواز هم یکی از شهرهای نسبتاً دور به تهران است. فاصله تهران تا اهواز با اتوبوس، حداقل ۱۲ ساعت و ۸۲۰ کیلومتر است.

[irp posts=”3154″ name=”استرداد بلیط از جایی که نشسته‌اید”]

فاصله تهران تا خرم‌آباد با اتوبوس

یکی دیگر از شهرهای مهم کشور، خرم‌آباد است. فاصله تهران تا خرم‌ آباد را با اتوبوس در زمانی حدود ۶ ساعت طی خواهید کرد که بین ۴۸۰ تا ۵۰۰ کیلومتر است.

فاصله تهران تا کرمان با اتوبوس

اگر بخواهید با اتوبوس به کرمان بروید، باید ۱۲ ساعت زمان بگذارید. البته ممکن است این زمان به ۱۳ ساعت هم برسد. فاصله تهران تا کرمان تقریبا ۹۸۰ کیلومتر است.

[irp posts=”6526″ name=”بهترین کباب‌ های ایران را کجا بخوریم؟”]

فاصله تهران تا سنندج با اتوبوس

سنندج یکی از شهرهای غربی کشور است که شش ساعت با پایتخت فاصله دارد. یعنی فاصله تهران تا سنندج تقریبا ۵۰۰ کیلومتر است.

فاصله تهران با سایر شهرها به دردتان می‌خورد

با توجه به این داده‌ها درباره فاصله تهران با سایر شهرها با اتوبوس، می‌توانید دیدی کلی از سفرتان داشته باشید. برنامه‌ریزی برای سپری کردن طول سفر و ساعت رسیدن را با این اطلاعات به راحتی می‌توانید پیش‌بینی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *