معرفی کامل فرودگاه بندرعباس

هر آنچه درباره فرودگاه بندرعباس باید بدانید

ساحل مرجانی خلیج فارس، هوای مرطوب و بازیگوش، نخل‌های سرگردان، مردم خونگرم و کار و تجارت بیشترین کلماتی هستند که یادآور «بندرعباس» هستند. «بندرعباس» مرکز استان هرمزگان و بزرگ‌ترین بندر کشور است. با این اوصاف چه به لحاظ استراتژیک (تجارت کالا و داد و ستد) ، چه به لحاظ سفرهای کاری و چه به لحاظ سفرهای تفریحی فرودگاه بندرعباس یکی از مهم‌ترین و پررفت و آمدترین فرودگاه‌های کشور است. من در این مقاله فرودگاه بندرعباس را به طور کامل به شما معرفی می‌کنم و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید را می‌نویسم. و البته هرچیزی اگر چیزهای دیگری هم هست که باید به آن بپردازم، در کامنت‌ها می‌توانید بنویسید تا به مطلب اضافه کنم.


جستجو و خرید بلیط هواپیما در علی بابا


بندرعباس

 


فرودگاه بندر عباس دقیقا کجا قرار گرفته؟

بندرعباس یک فرودگاه بین‌المللی دارد. این فرودگاه میزبان بیش از ۱۵۰ پرواز هفتگی داخلی و خارجی است و مساحتی حدود ۴/۴۸۱ هکتار دارد

فرودگاه بندر عباس در حال حاضر در بخشی از بیمارستان شهید محمدی در چهارراه پگاه قرار دارد و فاصله آن تا مرکز شهر حدود ۵.۸ کیلومتر است.

برای مشاهده جای دقیق فرودگاه روی نقشه از طریق همین لینک به آدرس فرودگاه بندر عباس روی نقشه مراجعه کنید.

آدرس فرودگاه روی گوگل مپ

فاصله فرودگاه بندرعباس تا اسکله حقانی

برای کسانی‌‌که سودای سفر به جزیره‌های خلیج فارس را دارند حتما نام اسکه پنج پله آشناست. اسکله حقانی یا پنج پله میعادگاه تمام کسانی است که دلشان لک زده برای قایق‌سواری و جزیره‌گردی.

این اسکله تا فرودگاه بندرعباس حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. مسافتی که اغلبش کنار خلیج‌فارس از بلوار طالقانی می‌گذرد. مسیر و اسکله‌ای جذاب که پر از امکانات برای استراحتی کوتاه و حرکت به سمت دو جزیره کیش و قشم است.

در این اسکله آلاچیق، رستوران، کافه، پارکینگ و… در نظر گرفته شده تا مسافران قبل از حرکت یا احتمالا درحال انتظار برای حرکت لنج و قایق‌ها از آن‌ها استفاده کنند.

اسکله حقانی هرروز از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب آماده انتقال مسافران از بندرعباس به دو جزیره و برعکس است. مسیری که به‌تنهایی جذابیت‌های بسیار زیادی برای مردم ناآشنا با دریا و مناظرش دارد.

اگر بعد از رسیدن به بندرعباس قصد سفر به سمت دو جزیره خلیج فارس را دارید باید به اسکله حقانی بروید، آنجا بلیط قایق‌ تندرو یا لنج مسافری بگیرید و به سمت جزیره‌ها حرکت کنید.

فاصله اسکله حقانی تا فرودگاه بندرعباس


اطلاعات تماس فرودگاه بندرعباس

در این قسمت تمام اطلاعات لازم برای تماس با فرودگاه و دسترسی به آن را برای شما قرار داده‌ایم.

 • آدرس فرودگاه: بندرعباس، چهارراه پگاه
 • شماره تلفن فرودگاه بندرعباس: ۱۹۹ و ۸ – ۳۳۶۶۵۸۲۷
 • نمابر: ۳۳۶۱۱۰۰۲
 • روابط عمومی: ۳۳۶۱۱۰۱۱ (داخلی ۲۰۶۴)
 • اطلاعات پرواز: ۱۹۹
 • شماره تلفن اطلاعات پرواز بندرعباس: ۳۰ـ۳۳۶۱۱۰۲۰
 • مدیر ترمینال: ۳۳۶۱۱۰۴۰
 • امور اداری: ۳۳۶۱۱۰۳۳
 • امور مالی: ۳۳۶۱۱۰۳۴
 • پست الکترونیک: Info@bandarabbas.airport.ir
 • وبسایت فرودگاه: www.bandarabbas.airport.ir

ترمینال‌های فرودگاه بندر عباس

فرودگاه بندرعباس دو ترمینال اصلی دارد. تمام پروازهای داخلی فرودگاه بندر عباس از ترمینال ۲ و تمام پروازهای خارجی از ترمینال ۱ انجام می‌شود.

پروازهای داخلی فرودگاه بندرعباس به این مقاصد انجام می‌شود: تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، یزد، رشت، آبادان، کرمانشاه، اهواز، مشهد، چابهار، ساری، کیش و سیری (یکی از جزایر هرمزگان)

پروازهای خارجی فرودگاه بندرعباس به این مقاصد انجام می‌شود: دبی، مدینه، مسقط (پایتخت عمان)

ترمینال 1 فرودگاه بندر عباس

ترمینال ۱ – پروازهای داخلی – فرودگاه بندر عباس

برنامه پروازهای فرودگاه بندرعباس

همانطور که می دانید فرودگاه بندرعباس محل صعود و فرود پروازهای خارجی و داخلی است. برای آشنایی با برنامه های پروازش کافیست با شماره اطلاعات پرواز فرودگاه بندرعباس تماس بگیرید.

پروازهای ورودی فرودگاه

پروازهای ورودی این فرودگاه اگر از مقصد دچار کنسلی یا تعویق نشوند ساعت به ساعت فرود می‌آیند. بیشتر این پروازها بیشتر از مقصد تهران، اصفهان و دبی حرکت می‌کنند.

پروازهای خروجی فرودگاه بندرعباس

مقصد بیشتر پروازهای خروجی فرودگاه بندرعباس شهرهای داخلی کشور است. شهرهایی مثل تهران، اصفهان، بوشهر و جزیره‌های خلیج‌فارس مثل ابوموسی جزو لیست پروازهای ترمینال خروجی این فرودگاه هستند.

قصه فرودگاه بندرعباس از ۱۳۳۹ تا ۱۳۹۸ در چند خط

در سال‌های ۱۳۳۹ تا ۱۳۴۶ که پهلوی دوم بر ایران حکومت می‌کرد، تمام حمل و نقل‌های هوایی از طریق هواپیماهای DC3 و DC6 بود. در این زمان اولین فرودگاه بندر عباس در محلی بنام بندکناران واقع در ۲۵کیلومتری  جاده فعلی بندرعباس سیرجان (باباغلام) احداث شد.

از سال ۱۳۴۶ تا سال ۱۳۴۹ فرودگاه بندرعباس به محل دیگری که در بلوار جمهوری اسلامی (که امروزه با نام محله فرودگاه قدیم آن را می‌شناسند) منتقل شد. این مکان در حال حاضر قسمتی از بیمارستان شهید محمدی هم هست. و تا امروز فرودگاه بندر عباس در همین مکان مستقر است. ساخت این فرودگاه آخرهای سال ۱۳۴۹ به پایان رسید.

امروزه فرودگاه بین المللی بندرعباس یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه‌های کشور است و به صورت هفتگی میزبان ۲۵۰ پرواز داخلی و خارجی است. فرودگاه فعلی بندرعباس در همین مکان واقع شده و امروزه انواع هواپیماها در آن رفت و آمد دارند.

نزدیک‌ترین هتل‌ها به فرودگاه بین‌المللی بندرعباس

اگر ترجیح می‌دهید که هتل محل اقامت شما به فرودگاه نزدیک باشد، ۴ هتل نزدیک به فرودگاه را با امکاناتشان به شما معرفی می‌کنم.

۱- هتل ایران بندرعباس

هتل ایران یک هتل ۳ ستاره است که در بلوار امام خمینی قرار گرفته و با ماشین تا فرودگاه حدود ۲۰ دقیقه فاصله دارد. علاوه بر این هتل ایران به بسیاری از مکان‌های تاریخی و تفریحی بندرعباس مانند حمام گله‌داری، عمارت کلاه‌فرنگی و معبد هندوها نزدیک است. برای رزرو این هتل، به هتل ایران در سایت جاباما مراجعه کنید. هتل ایران - بندرعباس

۲- هتل هرمز بندرعباس

هتل هرمز در میدان انقلاب قرار گرفته و تا فرودگاه چیزی حدود ۱۵ دقیقه (با ماشین) فاصله دارد. این هتل با ساختمان F شکل هم به خلیج فارس و هم به بندرعباس دید دارد. رستوران دریایی این هتل، یکی از معروف‌ترین رستوران‌های دریایی استان هرمزگان است. برای رزرو این هتل، به هتل هرمز بندرعباس در جاباما مراجعه کنید.

هتل هرمز نزدیک فرودگاه بندرعباس

۳- هتل هما بندرعباس

هتل هما یکی از بهترین هتل‌های ۵ ستاره بندرعباس است که تا فرودگاه حدود ۲۰ دقیقه با ماشین فاصله دارد. هتل هما چشم‌انداز فوق‌العاده به دریا دارد و محوطه آن فضاسازی بسیار زیبایی دارد. ۳ رستوران فوق‌العاده و منحصربه فرد از امکانات هتل است. رستوران محلی که غذاهای سنتی و محلی بندرعباس سرو می‌کند. رستوران ستاره که در فضای باغ هتل واقع شده و رستوران مروارید که انواع اقسام غذاهای ایرانی و فرنگی دارد.

هتل هما در بلوار پاسداران، خیابان معراج واقع شده، برای رزرو این هتل به بخش هتل هما در جاباما مراجعه کنید.

هتل هما بندرعباس

۴- هتل خلیج فارس بندرعباس

هتل خلیج فارس در کیلومتر ۱۳ اتوبوان شهید رجایی قرار گرفته و با فرودگاه حدود ۴۰ دقیقه با ماشین فاصله دارد. این هتل در سال ۹۳ بازسازی شده و ۶ طبقه دارد. به جهت موقعیت قرار گیری این هتل (واقع شده در منطقه صنعتی) بهترین هتل برای کسانی است که برای تجارت و داد و ستد به بندرعباس آمده‌اند. هتل بین‌المللی خلیج فارس امکانات بسیار خوبی از قبیل امکانات کامل ورزشی، راهنمای تور، ترانسفر، فروشگاه و تاکسی سرویس شبانه‌روزی به مسافرانش ارائه می‌کند. سالن آمفی تئاتر و سایر سالن‌های چندمنظوره آن هم برای برگذاری مراسم رسمی بسیار مناسب است.

هتل هما در بلوار پاسداران، خیابان معراج واقع شده، برای رزرو این هتل به بخش هتل خلیج فارس بندرعباس در جاباما مراجعه کنید.

هتل خلیج فارس

امکانات فرودگاه بندرعباس

در ادامه به امکانات مهم فرودگاه بندرعباس اشاره می‌کنم:

 • محل نگه‌داری اشیا گمشده
 • سیستم حمل و نقل برای مسافران (تاکسی)
 • میز خدمات الکترونیکی شامل خدمات ترافیک هوایی، سامانه پذیرش مسافر، صدور مجوز تردد دستی
 • بانک ملی که هم از خدمات بانکی آن می‌توانید استفاده کنید و هم عوارض خروج از کشور خود را پرداخت کنید.
 • رستوران و کافی‌شاپ
 • اورژانس
 • پارکینگ مسقف
 • اجاره خودرو بدون راننده

امکانات فرودگاه بندرعباس

هزینه پارکینگ فرودگاه بندرعباس

هزینه ورود و خروج خودرو در پارکینگ بندرعباس شرایط مشخص و قوانینی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

اگر جزو کسانی هستید که مقصدتان فرودگاه است بعد از فرود هواپیما تا سه ساعت پارک در پارکینگ برایتان رایگان و بعد از ۳ ساعت تعرفه برای خودرو اعمال می‌شود.

تعرفه پاریکینگ برای پروازهای خارجی با دوره‌های روزانه و شبانه اندازه‌گیری می‌شود. دوره روزانه از ساعت ۵ صبح تا ۹ شب و شبانه از ساعت ۹ شب تا ۵ صبح تعیین شده است.

تعرفه دوره روزانه ۵٪ نشستن هواپیما و دوره شبانه ۱۰٪ هزینه نشستن هواپیما است. هزینه این پارکینگ برای پروازهای داخلی نیز با دوره‌های زمانی گفته شده و ۲۳٪ نسبت‌به تعرفه بین‌الملل محاسبه می‌شود

گمرک فرودگاه بندرعباس

طبیعتا فرودگاه‌های بین‌المللی محلی برای بررسی و اجازه خروج مسافر و وسایل را دارند که بندرعباس نیز از این قاعده مستثنا نیست. قوانین خروج گمرک بندرعباس تقریبا شبیه به دیگر گمرکات است، علاوه‌بر مواردی که مختص موقعیت مکانی این فرودگاه است. این موارد را در ادامه ذکر می‌کنیم:

 • برای اجازه خروج از گمرک نباید بیشتر از ۲۵۰ گرم خاویار همراه هر مسافر باشد.
 • خروج فرش دستباف بیشتر از ۲۴ متر برای هر مسافر ممنوع است.

طبیعتا محدودیت‌هایی مثل رعایت حجاب، قوانین خروج پول و سکه از کشور و… در این فرودگاه نیز پابرجاست که برای آشنایی بیشتر می‌توانید به وبسایت گمرک کشور مراجعه کنید.

سالن فرودگاه بندر عباس

فرودگاه بندرعباس مثل اغلب فرودگاه‌های بین‌المللی کشور سالن انتظار کاربردی دارد. در محیط مشخص شده انتظار پرواز صندلی‌های راحت، کافه، رستوران و فروشگاه‌های مختلف در نظر گرفته شده تا مسافران زمان انتظار که معمولا کم هم نیست را با خیال راحت طی کنند.

سالن انتظار فرودگاه بندرعباس

 

تهیه بلیط در فرودگاه بندرعباس

بهترین حالت برای خرید بلیثط هواپیما آن است که شما از قبل و به صورت اینترنتی بلیط خود را خریده باشید. برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما بندر عباس کافی است به سایت علی بابا مراجعه کنید. اما اگر به هر دلیلی بلیط خود را اینترنتی خریداری نکردید، به سه روش زیر در فرودگاه بندرعباس می‌توانید بلیط بخرید:

 • حضوری: با مراجعه به شرکت‌های هواپیمایی حاضر در سالن می‌توانید بلیط خود را به صورت حضوری بخرید.
 • الکترونیکی: اگر بخواهید بلیط خود را الکترونیکی خریداری کنید، بعضی از شرکت‌های همین فرودگاه، امکان خرید الکترونیکی بلیط را برای شما فراهم کرده‌اند.
 • لیست انتظار: برای خرید بلیط از طریق لیست انتظار، باید یک ساعت و نیم قبل از پرواز به دفتر لیست انتظار سالن مراجعه و ثبت نام کنید.

و نهایتا

این تمام چیزی بود که از فرودگاه بندرعباس به شما می‌توانستیم بگوییم. و اما حالا نوبت شماست که در بخش کامنت‌ها نظر و تجربه خود را از فرودگاه بندر عباس بنویسید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

 1. پریسیما آزاد می‌گوید

  👌👌👌👌👌