فاصله تهران تا اصفهان

از فاصله تهران تا اصفهان تا بهترین روش جابه‌جایی

فاصله زمانی و کیلومتری بین تهران و اصفهان

کافی است فکر شیرین مسافرت به ذهنم خطور کند، آن موقع با خودم می‌گویم، با ماشین شخصی بروم یا اتوبوس. اصلا قطار یا هواپیما، کدام یکی با شرایط، جیب و زمان من جور درمی‌آید. در این مطلب قصد دارم، سفرم را از تهران به سوی اصفهان شروع کنم و تک‌تک روش‌های رفتن از تهران به اصفهان را با شما همراهان عزیز در میان بگذارم و بگویم که فاصله تهران تا اصفهان چقدر است.

تا یادم نرفته باید بگویم، در آخر بهترین مسیر ممکن از تهران تا اصفهان را خواهیم شناخت. با این مقاله از مجله گردشگری علی بابا با من همراه باشید تا بعد از یک آگاهی درست‌‌وحسابی درباره فاصله تهران تا اصفهان هرطور که دلمان خواست به‌سمت شهر گنبدهای فیروزه‌ای یا همان نصف‌جهان برویم.

فاصله تهران تا اصفهان چقدر است؟
با استفاده از ماشین شخصی از ۴۳۱ تا ۴۴۹ متغییر است. مسافت بین تهران تا اصفهان با قطار ۴۱۰ کیلومتر بوده و با استفاده از هواپیما ۳۳۸ کیلومتر فاصله دارد.
برای سفر به اصفهان از تهران کدام وسیله نقلیه بهتر است؟
اگر می‌خواهید بدون درنظرگرفتن هزینه با بهترین و سریع‌ترین روش به اصفهان بروید، هواپیما را انتخاب کنید. چنانچه بین انتخاب قطار و اتوبوس تردید دارید، اگر می‌خواهید سفرتان بدون خستگی باشد، انتخاب بعدی قطار است. درصورتی‌که قصد گشت‌گذار دارید، با اتومبیل شخصی به اصفهان بروید.
بهترین زمان سفر به اصفهان چه زمانی است؟
همه فصول اصفهان دیدنی و خاطره‌انگیز است، ولی فصل بهار و اوایل تابستان (خرداد) به‌خاطر داشتن آب‌وهوای خنک و طبیعت زیبا، بهترین زمان سفر به اصفهان به حساب می‌آید.

نگاهی به فاصله تهران تا اصفهان ازنظر زمان و مسافت

پیش از هر چیز باید از فاصله تهران به اصفهان مطلع شویم تا سفرمان بر پایه برنامه‌ریزی باشد. شاید با خودتان بگویید، سفر نیاز به برنامه ندارد و هر زمان به تعطیلات خوردیم، وقت سفر است. در جواب این سوال باید خدمت شما عرض کنم، اینکه سفرتان تفریحی باشد یا کاری، زمین تا آسمان فرق می‌کند. از همین بابت هم گفتم، باید قبل از سفر یک برنامه بچینید.

فاصله تهران تا اصفهاندر زمانی به قصد دیدن جاذبه‌های رنگارنگ و تاریخی اصفهان می‌خواهیم به این شهر برویم و زمان دیگر شاید یک کار فوری برایمان پیش آمده و تمام فکرمان فقط رسیدن به اصفهان است. اگر سفر به قصد تفریحی باشد، طبیعتا عجله‌ای نداریم و این موقع متناسب با موجودی جیبمان یا هرکدام که راحت‌تر بودیم به اصفهان می‌رویم.

موقعی که عجله برای رفتن به اصفهان داریم، اگر خیلی خوش‌شانس باشیم با ظرفیت‌های تکمیل اتوبوس، قطار و هواپیما روبه‌رو نمی‌شویم. اگر برای خرید بلیط هواپیما و قطار به دَرِ بسته خوردید، نگران نباشید؛ خوبی اتوبوس این است که روزانه در چندین ساعت مختلف، اتوبوس برای حرکت وجود دارد.

سفر به اصفهان با ماشین شخصی

سفر با استفاده از ماشین شخصی یکی از بهترین گزینه‌ها برای رفتن به اصفهان محسوب می‌شود. تصور کنید، هر زمان که دلتان خواست راهی جاده می‌شوید و از شهرهای بین‌راهی هم می‌توانید دیدن می‌کنید؛ به این کار می‌گویند، با یک تیر دو نشان‌زدن! از قضا شهرهای زیبا و مهمی هم سر راهتان قرار دارد که هم تفریحی خاطره‌انگیز می‌شود و هم استراحتی کوتاه برای خنک‌کردن ماشین و افراد خانواده است.

از دید من قسمت شیرین سفر با ماشین شخصی آن جایی است که امکان دورزدن در شهرهای مختلف وجود دارد و با خرید سوغاتی‌ دست خالی آن شهر را ترک نکنم. اکنون مسیرهای ممکن برای سفر به اصفهان با ماشین شخصی را معرفی می‌کنم.

مسیر اول

اولین مسیر که امکان رفتن از تهران به اصفهان را برای ما مقدور می‌کند، عبور از شهرهای قم، سلفچگان و دلیجان است. مسافت بین تهران تا اصفهان از این مسیر ۴۴۳کیلومتر پیش‌بینی شده که نزدیک به ۵ ساعت و نیم طول می‌کشد. توجه داشته باشید که این جاده عوارضی ندارد.

مسیر دوم

لازم است، بگویم انتخاب مسیر کاملا سلیقه‌ای است و اگر علاقه به دیدن شهرهای بیشتری دارید، مسیری را انتخاب کنید که تاکنون از آن نرفته‌اید. از مسیر دوم باید اسلام‌شهر، قم و کاشان را پشت سر بگذارید. عبور از این  مسیر ۴۳۹کیلومتر مسافت دارد و چیزی حدود ۴ ساعت و ۴۴ دقیقه از تهران به اصفهان می‌رسید. همچنین این مسیر عوارضی دارد که باید برای عبور پرداخت کنید، وگرنه دوربین‌های جایگاه عوارضی ماشین‌ها را جریمه می‌کند.

مسیر دوممسیر سوم

اگر بخواهید از آخرین مسیری که به شما معرفی می‌کنم، استفاده کنید، باید اتوبان کرج را درپیش بگیرید و به‌سمت شهر ساوه حرکت کنید. در طول سفرتان از شهرهای سلفچگان، میمه و… گذر خواهید کرد. مسافت تهران به اصفهان از طریق این مسیر ۴۳۱کیلومتر است و در مدت‌زمان ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه به شهر اصفهان می‌رسید. گفتنی است، عبور از این مسیر هم مستلزم پرداخت عوارض است.

درصورتی‌که بار اول‌ است با ماشین شخصی از تهران به اصفهان می‌روید، حتما به تابلوها دقت کنید و بعد از ورود به هر یک از شهرها برای درپیش‌گرفتن مسیر درست از افراد بومی سوال کنید یا از جی‌پی‌اس استفاده کنید.

بهترین مسیر از تهران به اصفهان کدام است؟

گفتنی است، اتوبوس‌های خط تهران به اصفهان و ماشین‌های شخصی بیشتر مسیر دوم را برای تردد انتخاب می‌کنند و دلیل آن هم کاملا مشخص است، زیرا این مسیر کمترین مسافت را نسبت به دیگر جاده‌ها دارد. همچنین ازنظر آسفالت، خدمات رفاهی و… در وضعیت بهتری است.

سفر به اصفهان با قطار

من همیشه سفر با قطار را ترجیح می‌دهم؛ هم راحت است و هم قیمت خوبی دارد. از ایستگاه تهران به اصفهان شرکت‌های متعددی در حال خدمات‌رسانی‌اند که با خیال آسوده می‌توانید از سامانه اینترنتی علی بابا بلیط رزرو کنید. اگر به سامانه‌های رزرو بلیط نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید اکثر اوقات صندلی‌های قطار تکمیل یا در حال اتمام‌اند. این موضوع نشان از محبوبیت بیشتر قطار نسبت به هواپیما و اتوبوس را دارد.

سفر به اصفهان با قطارپس اگر می‌خواهید سفر به اصفهان با قطار را تجربه کنید، هرچه سریع‌تر به رزرو بلیط قطار تهران به اصفهان اقدام کنید. فاصله بین این دو شهر چیزی حدود ۴۱۰کیلومتر است و به‌طور میانگین ۷ تا ۹ ساعتی میهمان قطارید تا به راه‌آهن اصفهان برسید. شاید باورش سخت باشد، ولی قیمت بلیط قطار و اتوبوس تقریبا یکسان است. اگر همچون من راحتی را ملاک سفرتان می‌دانید با قطار به اصفهان بروید. چنانچه بلیط قطار موجود نبود، با اتوبوس سفر کنید (زمان رسیدن به اصفهان با استفاده از اتوبوس، کمتر از قطار است).

تهران تا اصفهان چقدر راه استایستگاه راه‌آهن اصفهان در میدان آزادی، خیابان هزارجریب در ۵ کیلومتری جاده شیراز، روبه‌روی سپاهان‌شهر قرار دارد. هر زمان به راه‌آهن اصفهان رسیدید، با استفاده از تاکسی‌هایی که به‌صورت شبانه‌روزی مقابل درب راه‌آهن‌اند، می‌توانید به مقصد دلخواهتان بروید. همچنین اگر دیر موقع به اصفهان نرسیدید، با استفاده از اتوبوس‌های درون‌شهری می‌توان به خیابان چهارباغ (یکی از خیابان‌های اصلی اصفهان) رفت.

لوکیشن راه‌‌آهن اصفهان روی گوگل مپ

سفر به اصفهان با هواپیما

بدون تعارف بگویم، بعضی از مسافران حال و حوصله سفرهای طولانی‌مدت را ندارند و دوست دارند با استفاده از هواپیما، دو سوته به مقصد برسند. گرچه من مزه مسافرت را به توقف‌های بین‌شهری و گشت‌وگذار در شهرها می‌بینم، ولی همه به این دید نگاه نمی‌کنند. اگر یک کار فوری برایتان پیش آمده و می‌خواهید در کمترین زمان ممکن خودتان را به شهر اصفهان برسانید، فقط یک گزینه پیش روی شما قرار دارد و آن سفر با هواپیماست.

سفر به اصفهان با هواپیمافاصله تهران تا اصفهان با هواپیما ۳۳۸کیلومتر است و کمتر از یک ساعت به دیار اصفهان خواهید رسید. اگر هزینه خرید بلیط هواپیما برایتان سنگین است، انتخاب بعدی اتوبوس خواهد بود؛ با انتخاب اتوبوس در مقایسه با قطار زودتر به اصفهان می‌رسید. فرودگاه اصفهان (بزرگ‌راه شهرک صنعتی جی) ۲۶کیلومتری از مرکز شهر فاصله دارد و به‌طور تقریبی از فرودگاه تا قلب اصفهان، ۴۰ دقیقه است.

لوکیشن فرودگاه اصفهان روی گوگل مپ

کدام فصل برای سفر به اصفهان کم‌هزینه‌تر است؟

اگر ملاک اصلی سفرتان مناسب‌بودن هزینه‌های مسافرت است، در فصل پاییز و زمستان به اصفهان سفر کنید. با اینکه در این فصول آب‌وهوای اصفهان سرد است، ولی از جاذبه‌گردی سیر نمی‌شوید و با وجود ارزان‌تربودن بلیط و هتل حسابی کیفتان کوک می‌شود. در آخر باید بگویم، انتخاب وسیله سفر کاملا سلیقه‌ای است و تا حد زیادی به جیب شما بستگی دارد. ازنظر شما کدام وسیله برای سفر به اصفهان مناسب است و کدام یکی را ترجیح می‌دهید؟

جاهای دیدنی

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.