04 5 jpg

راهنمای کامل هزینه سفر به استانبول

آشنایی با هزینه‌های استانبول‌گردی

سفر حساب‌وکتاب دارد، مخصوصا مسافرت‌های خارجی مثل سفر به استانبول. از قبل باید بدانید چه هزینه‌هایی برای قبل از سفر در نظر بگیرید و برای خرید بلیط و رزرو هتل برنامه داشته باشید. هزینه سفر به استانبول به عوامل مختلفی بستگی دارد، اینکه با چه وسیله نقلیه‌ای سفر کنید و کجا اقامت کنید…چقدر خرید کنید یا در چه رستورانی غذا بخورید…به‌هرحال داشتن اطلاعات کافی پیش از سفر به شما کمک می‌کند تا سفر بهتری را تجربه کنید.

در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا راهنمای کاملی از هزینه سفر به استانبول به شما ارائه خواهیم داد تا بی‌حساب‌وکتاب سفر نکنید.

توجه داشته باشید که هزینه‌های اعلام‌شده در مقاله به‌صورت تقریبی است و همان‌طور که می‌دانید عوامل متعددی در هزینه‌های نهایی نقش دارد.

واحد پول ترکیه چیست؟

واحد پول کشور ترکیه لیر است که با نماد (₺) شناخته می‌شود. اولین چیزی که هنگام سفر به استانبول یا هر کشور خارجی دیگر با آن مواجه خواهید شد، واحد پول ترکیه است. شاید صحبت‌کردن درباره واحد پول کشور شناخته‌شده‌ای مانند ترکیه کاری پیش‌پاافتاده به نظر برسد اما این مقاله برای اطلاع‌رسانی همگانی افراد، با هر سطح دانش است، بنابراین بهتر است از جزییات شروع کنیم.

لیر واحد پول ترکیهواحد زیرین لیر ترکیه، کروش است که هر لیر برابر است با ۱۰۰ کروش. هنگام سفر به استانبول، خرید لیر از دو راه امکان‌پذیر است:

 • تهیه لیر از صرافی‌های ایران به‌صورت مستقیم
 • تهیه دلار از صرافی‌های ایران و تبدیل آن به لیر در صرافی‌های ترکیه

راه‌حل میا‌ن‌بر: در طول سفر بخشی از پول خود را به‌صورت لیر و بخشی را به‌صورت دلار همراه داشته باشید و در مواقع ضروری هرکدام که نیاز بود استفاده کنید. این کار به مدیریت هزینه سفر به استانبول کمک می‌کند.

اطلاعات ضروری قبل از سفر به استانبول

معرفی شهر استانبول سر دراز دارد اما اگر بخواهیم در حد اولیه اطلاعات کلی این شهر را در اختیار شما قرار دهیم:

 • زبان رایج در استانبول، زبان ترکی است اما اکثر مردم توانایی مکالمه انگلیسی در حد اولیه را دارد.
 • واحد پول ترکیه لیر است.
 • ساعت رسمی ۳۰ دقیقه عقب‌تر از ساعت ایران است.
 • دین اکثر مردم ترکیه اسلام است اما اقلیت‌های مذهبی دیگری نیز در این شهر زندگی می‌کنند.
 • آب شهری استانبول برای آشامیدن مناسب نیست و بهتر است از آب معدنی استفاده کنید.

هزینه سفر به استانبولهزینه‌های پیش از سفر به کشور زیبای ترکیه

پیش از سفر به ترکیه، تعدادی هزینه ثابت وجود دارد که به‌هرحال باید آن‌ها را برای سفر خود در نظر بگیرید که هزینه سفر به استانبول را محاسبه کنید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها ممکن است سالانه تغییر کند، در این مقاله آخرین نرخ مربوط به هرکدام از این موارد در سال ۱۴۰۰ ذکر شده است. لازم به ذکر است که سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارد، بنابراین هزینه‌های پیش از سفر به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود:

 • هزینه صدور یا تمدید پاسپورت: خروج از کشور با هر مقصدی که در نظر داشته باشید، نیازمند پاسپورت است. اگر قبلا سفر خارجی نداشته‌اید، باید برای دریافت آن اقدام کنید، اگر هم زمان زیادی از صدور پاسپورتتان گذشته باید به فکر تمدید آن باشید. تمدید یا صدور پاسپورت طبق هزینه‌های سال ۱۴۰۰ شامل هزینه‌های زیر است:

هزینه صدور گذرنامه: ۱,۲۵۰,۰۰۰ ریال

هزینه عوارض شهرداری: ۶۲,۵۰۰ ریال

خدمات گذرنامه: ۷۳۱,۵۲۰ ریال

هزینه عکاسی و احراز هویت که در کیوسک‌های مستقر در دفاتر به‌صورت جداگانه انجام می‌شود: ۴۳۰,۰۰۰ ریال

هزینه سفر به استانبول پاسپورت

 • عوارض خروج از کشور: عوارض خروج از کشور، مبلغی است که هر فرد هنگام خروج از کشور به دولت پرداخت می‌کند. طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱، مبلغ عوارض خروج از کشور برای هر نفر در بار اول ۴۰۰ هزار تومان، برای بار دوم ۶۰۰ هزار تومان و برای دفعات سوم به بعد ۸۰۰ هزار تومان است. این هزینه از طریق سامانه‌های الکترونیکی پرداخت می‌شود.

هزینه سفر به استانبول برای بلیط

شما می‌توانید با درنظرگرفتن بودجه خود، برای سفر به استانبول از وسایل نقلیه مختلفی استفاده کنید که در ادامه هزینه بلیط هرکدام از این موارد شرح داده شده است:

هزینه بلیط هواپیما به استانبول

هواپیما اولین و راحت‌ترین گزینه برای سفر به استانبول است. اگر ساکن شهری غیر از تهران هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش هزینه‌های خود ابتدا خود را به تهران یا تبریز برسانید و برای سفر خود، بلیط هوایی مستقیم به استانبول را از یکی از این دو شهر تهیه کنید. بهتر است بدانید که معمولا هزینه بلیط‌ چارتری کمتر از بلیط سیستمی است.

بهترین پیشنهاد این است که برای سفر به استانبول اول به تبریز بروید و از آنجا بلیط تهیه کنید؛ چراکه هزینه بلیط هواپیما استانبول از تبریز ارزان‌تر از سایر شهرهای ایران است.

هزینه سفر به استانبول

هزینه بلیط قطار به استانبول

هزینه سفر به استانبول با قطار کمتر است، اما طبیعتا زمان‌بر خواهد بود و برای انتخاب زمان سفر خود گزینه‌های محدودی خواهید داشت. برای سفر با قطار باید بلیط قطار تهران به آنکارا را تهیه کنید و پس از رسیدن به آنکارا، سوار قطار سریع‌السیر یا معمولی آنکارا به استانبول شوید که هزینه آن در بازه ۷۵ تا ۹۰ لیر قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که فعالیت خطوط قطار تهران به وان و تهران به آنکارا از زمان شیوع ویروس کرونا متوقف شده است و این گزینه برای سفر به استانبول روی میز نیست.

هزینه سفر به دیدنی‌ترین شهر ترکیه با وسیله نقلیه شخصی

هزینه سفر به استانبول با ماشین شخصی در نگاه اول کم‌ به نظر می‌رسد، اما اگر کمی با دقت به جزییات سفر نگاه کنید، متوجه هزینه‌های ریزودرشت این روش خواهید شد. سفر با ماشین شخصی از طریق مرز بازرگان امکان‌پذیر است اما هزینه گزاف بنزین در ایران و پس از مرز ترکیه (هر لیتر بین ۷ تا ۸ لیر) نیز بسیار زیاد خواهد شد. علاوه‌ بر هزینه بنزین، عوارض‌های متعدد پس از مرز ترکیه و نیاز به گواهینامه و پلاک ماشین بین‌المللی هم باید حتما در نظر داشته باشید.

اگر دوست دارید، اطلاعات بیشتری درباره سفر زمینی به استانبول بخوانید.

سفر زمینی به استانبولرزرو هتل در کل هزینه سفر به استانبول چطور است؟

استانبول به‌عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در ترکیه، گزینه‌های زیادی برای اقامت توریست‌ها دارد. تعداد هتل های استانبول بسیار زیاد است و همین موضوع فرآیند انتخاب را کمی سخت می‌کند. اولین کاری که در چنین موقعیتی باید انجام دهید، درنظرگرفتن بودجه خود برای هزینه سفر به استانبول و مبلغی است که ترجیح می‌دهید برای هتل هزینه کنید.

با این کار، راحت‌تر می‌توانید هتلی مناسب با سلیقه و شرایط خود تهیه کنید.

رزرو هتل در استانبولهزینه سفر به استانبول که تا الان گفتم، کاملا تقریبی است، طبیعتا هزینه رزرو هتل به شرایط و امکانات هتل نیز بستگی دارد و ممکن است هتل‌های گران‌تری هم در لیست رزرو به چشمتان بخورد. اگر می‌خواهید هزینه کم‌تری صرف هتل بکنید دو راه‌حل برای شما داریم:

سفر در زمستان: ترکیه در فصل زمستان به‌خاطر آب‌وهوای سردی که دارد، مسافر کم‌تری دارد، بنابراین امکان رزرو ارزان بلیط استانبول در زمستان بیشتر است.

رزرو هتل از قبل: اگر هتل دلخواه خود را از چند ماه قبل شناسایی و رزرو کنید، قطعا با هزینه کم‌تری موفق به رزرو بلیط خواهید شد و اقامتتان در استانبول به‌صرفه‌تر خواهد بود.

هزینه سفر به استانبول و شکم‌گردی در رستوران

همه می‌دانند که استانبول شهر خوش‌گذرانی و خرید و شکم‌گردی است که همین هزینه سفر به استانبول را زیاد می‌کند! کافه‌ها و رستوران‌های رنگارنگ با غذاهای خوش‌عطر و طعم شما را به سمت خود می‌کشاند. ازجمله غذاهای معروف ترکیه می‌توان به انواع کباب، پیده، لاح‌معجون، مانتی، بورک، سیمیت و… اشاره کرد که از خیر هیچ‌کدام نمی‌توان به‌راحتی گذشت.

هزینه سفر به استانبول که برای صرف غذا در نظر می‌گیرید، بسته به نوع رستوران و غذایی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. اگر بخواهیم به‌طورکلی هزینه خوردوخوراک در رستوران‌های استانبول را دسته‌بندی کنیم:

 • هزینه رستوران‌های ارزان در استانبول برای هر نفر از ۵۰ لیر شروع می‌شود.
 • هزینه رستوران‌های متوسط در استانبول برای هر نفر از ۱۰۰ لیر شروع می‌شود.
 • هزینه رستوران‌های لوکس در استانبول برای هر نفر از ۱۵۰ لیر شروع می‌شود.
 • هزینه فست‌فود مثل مک‌دونالد برای هر نفر تقریبا ۳۵ لیر است.

هزینه سفر به استانبولهزینه سفر به استانبول برای خوردوخوراک

باتوجه‌به اینکه گاهی ممکن است برنامه سفر از مسیر خود خارج شود، علاوه‌ بر هزینه‌های رستوران، بهتر است از رنج قیمتی برخی از خوراکی‌های اساسی در استانبول باخبر باشید.

 • یک بطری آب ۱.۵ لیتری: حدود ۲ لیر
 • نان: حدود ۳.۵ لیر
 • برنج یک کیلویی: شروع قیمت از ۱۵ لیر
 • سینه مرغ یک کیلویی: شروع قیمت از ۴۵ لیر
 • تخم‌مرغ ۶عددی: ۱۴ لیر
 • موز (یک کیلو): ۹ لیر
 • پرتقال (یک کیلو): ۷ لیر
 • سیب (یک کیلو): ۶.۵ لیر
 • خیار (یک کیلو): ۱۵ لیر
 • گوجه‌فرنگی (یک کیلو): ۵ لیر
 • هویج (یک کیلو): ۷ لیر

هزینه سفر به استانبولهزینه بازدید از جاهای دیدنی استانبول

استانبول پر از مکان‌های تاریخی و جاهای دیدنی است که حتما باید بخشی از سفر خود را به بازدید از آن‌ها اختصاص دهید. هزینه سفر به استانبول برای بازدید از اماکن گردشگری استانبول مهم است، چون باید بلیط ورودی تهیه کنید. قیمت بلیط ورودی برخی از جاهای دیدنی مهم استانبول عبارت است از:

 • کاخ توپکاپی: هزینه ورودی کاخ ۶۰ لیر و هزینه بازدید از بخش‌های مختلف آن ۴۰ و ۳۰ لیر است.
 • مسجد ایاصوفیه: ورودی باتوجه‌به اینکه این محل به‌عنوان مسجد بازگشایی شده، دیگر هزینه ورودی ندارد.
 • کاخ دولمه باغچه: هزینه ورودی و بازدید از بخش‌های مختلف این کاخ ۴۰ و ۵۰ لیر است.
 • باسیلیکا سیسترن: ۳۰ لیر
 • آکواریوم سی لایف: ۷۹ لیر

جاهای دیدنی استانبولهزینه خرید و سوغاتی در استانبول

هزینه سفر به استانبول به‌خاطر خاطر بازارها و مراکز خرید زیادی که دارد گاهی افزایش می‌یابد؛ در واقع می‌توان خریدکردن را یکی از تفریحات اساسی در سفر به استانبول دانست. فروشگاه‌های رنگارنگ از برندهای مهم و مغازه‌هایی با خوراکی‌ها و سوغاتی‌های متنوع یکی از نقاط قوت استانبول به‌عنوان مقصدی برای گردشگری است.

بهتر است مقدار از بودجه سفر خود را برای خرید و تهیه سوغاتی کنار بگذارید. البته اگر در ماه‌های حراج به استانبول سفر کنید، می‌توانید همه‌چیز را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید.

سوغات و خرید هدیه

به‌طورکلی متوسط هزینه خرید برخی از اقلام مصرفی در استانبول به شرح زیر است:

 • یک جفت کفش با برند معمولی: شروع قیمت از ۲۰۰ لیر
 • شلوار جین: شروع قیمت از ۸۰ لیر
 • تی‌شرت مردانه: شروع قیمت از ۴۰ لیر
 • پیراهن زنانه: شروع قیمت از ۷۰ لیر

هزینه حمل‌ونقل درون‌شهری در استانبول

برای گشت‌وگذار در استانبول می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی ازجمله اتوبوس، مترو، قطارهای شهری، تراموا، کشتی، تاکسی دریایی و… استفاده کنید. پرداخت هزینه تمام وسال حمل‌ونقل درون‌شهری به‌کمک استانبول کارت امکان‌پذیر است.

هزینه سفر به استانبولاستانبول کارت در واقع بلیط الکترونیکی شارژی است که هزینه سفر به استانبول را کمتر می‌کند. شما می‌توانید از باجه‌های بلیط مخصوص در کنار ایستگاه‌های وسایل نقلیه تهیه کنید. هزینه خرید استانبول کارت ۱۳ لیر است که شارژ مجدد می‌شود. هر شخص باید استانبول کارت جداگانه داشته باشد و کودکان زیر شش سال نیازی به بلیط ندارند.

علاوه‌ بر این امکان استفاده از تاکسی و سیستم آنلاین گرفتن تاکسی مثل اوبر نیز وجود دارد. تاکسی گران‌ترین وسیله نقلیه است که هزینه آن بر اساس تاکسی‌متر محاسبه می‌شود و روی هزینه سفر به استانبول اثر می‌گذارد؛ هزینه سوارشدن تاکسی معمولی حدودا ۵.۵۵ لیر و هزینه هر کیلومتر ۳.۴۵ لیر است. معمولا هزینه اوبر حدود ۲۰ درصد کمتر از تاکسی است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما می‌رسد.

استانبول‌گردی با علی‌بابا

گاهی اوقات دردسرهای تهیه بلیط و رزرو هتل زیاد است، شما هم زمان و حوصله کافی برای انجام این کارها را ندارید؛ در این شرایط به‌راحتی می‌توانید با خرید تور استانبول تمام مشکلات پیش‌ رو را هموار کنید و سفری راحت و دلپذیر تجربه کنید. تور استانبول هم به‌شکل هوایی و هم زمینی رزرو می‌شود؛ طبیعتا هزینه تور زمینی کمتر از تور هوایی خواهد بود.

هزینه سفر تور علی بابا

هزینه سفر به استانبول با تور به عوامل مختلفی بستگی دارد. هنگام تهیه تور استانبول حسابی حواستان را جمع کنید تا تور خود را از مراکز معتبر تهیه کنید. مراکز نامعتبر فروش تور ممکن است با ارائه خدمات بی‌کیفیت و عدم پایبندی به تعهدات خود، شما را از سفرتان پشیمان کند.

باتوجه‌به امکاناتی که علی‌بابا در زمینه فروش بلیط استانبول، رزرو هتل و یا خرید تور در اختیار مشتریان خود قرار داده است، شما هم می‌توانید با مقایسه شرایط و قیمت‌های مختلف ارائه‌شده در سایت، تنها با چند کلیک سفر رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

60 دیدگاه

 1. مهدی می‌گوید

  هتل ۴ ستاره استانبول
  به اندازه ی مهمانسرا های ایرانی هم نیستن
  واقعا حیف از ایران که میتونست بهترین کشور گردشگری منطقه بشه

 2. رضا می‌گوید

  شهریور۱۴۰۲ هزینه بازدید از کاخ دولمه باغچه شده بود ۶۵۰ لیر و هر لیتر بنزین ۳۵ لیر یا قیمت ه لیر ۱۸۰۰ تومن

 3. کفایت می‌گوید

  من ارزو دارم که به ترکیه بروم و میریم

  1. Hasan می‌گوید

   میتونم دعوتت کنم با هزینه خودم

 4. مجله مهاجرت می‌گوید

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد هزینه مهاجرت به ترکیه میشه راهنمایی بفرمایید؟

 5. Alma می‌گوید

  سلام
  در کل برای ۱ ماه سفر به ترکیه و یه هتل ۴ ستاره با هزینه های خورد و خوراک چند میلیون ببریم تبدیل کنیم که کفایت کن؟

  1. فريبا می‌گوید

   سلام خسته نباشید من و دخترم میخواهیم برای یک هفته تا ١٠ روز از آلمان به استانبول بریم و ۵ نفر هم از ایران میان و به ما ملحق میشن خواستم راهنماییم کنید که هزینه هام و اقامتمون چقدر میشه و اینکه لیر از ایران تهیه کنم یا تو استانبول یورو رو تبدیل کنم بهتره؟؟ ممنون میشم جواب بدید 🙏🏻

   1. دنی می‌گوید

    منم امریکام یه سوالایی میکنی قشنگ معلوم ایرانی

   2. حامد می‌گوید

    سلام دوست عزیز . سوال کردن از نشانه های عاقل بودن است . ایرانی بودن هم مثل هر ملیت دیگری برای عضو آن ملیت باعث سربلندی است . امریکا خوش بگذرد بر شما .

  2. رضا می‌گوید

   یک هفته سفر به استانبول با هواپیما و اقامت و غذا و رفت و امد نفری ۵۰ ملیون هزینه کردیم

 6. بهداروند می‌گوید

  کسی میدونه چطور باید بریم ترکیه و دیگه برگردیم ایران…؟

 7. فرامرز می‌گوید

  سلام
  بیمه مسافرتی واجب است یا اختیاری می باشد

  1. احمد می‌گوید

   سلام
   اختیاری است.

 8. محمد نادری می‌گوید

  سلام من میخواهم برم ترکیه یک ماه بمونم باید چیکار کنم که با کمترین هزینه تموم بشه آخه اوضام زیاد خوب نیست کسی هست که کمکم کنه۰۹۰۳۲۶۵۸۱۹۱

  1. رضا می‌گوید

   بیا بریم کلمه جانیخان

  2. nafass می‌گوید

   اگه کسی کمکت کرده شماره منم بهش بده : )

  3. سارا می‌گوید

   مگه مجبوری بری نرو بمون همون جایی که هستی

 9. علی می‌گوید

  چیزی در مورد ویزا، مرز زمینی هوایی یا مدارک عبور از مرز ننوشتین!

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   این مقاله برای راهنمای سفر نیست و صرفا به هزینه‌های پیش رو اشاره داره.

 10. یاسمن می‌گوید

  سلام ما الان استانبول مهمان هستیم چطوری میتونیم بلیط اینترنتی آکواریوم رو تهیه کنیم؟

  1. بهداروند می‌گوید

   سلام بخدا اگه جای شما بودم اصلا برمیگشتم ایران

 11. داود می‌گوید

  سلام میشه ی نفر راهننایی بکنه با چقدر ی نفر میتونه ترکیه برای ۵ ردز بره بیاد

 12. Ava می‌گوید

  ببخشید من الان نفهمیدم قیمت گرفتن پاسپورت در ۱۴۰۰ چقدر میشه؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 این‌جا می‌تونین همه چیز رو کامل بخونین:
   https://www.alibaba.ir/mag/about-passport/

 13. سیمین می‌گوید

  سلام ممنونم از این همه اطلاعات مفید و جامع

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   🙂

 14. مهشید می‌گوید

  سلام از طریق علی بابا میشه آپارتمان یا هاستل رزرو کرد؟
  و اینکه میشه قیمت بلیط خانه خون آشام و کنسرت ها و … رو هم بذارین لطفا
  و آیا میشه بلیط اینها رو از طریق علی بابا رزرو کرد؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 اقامتگاه‌هارو می‌تونین از علی‌بابا رزرو کنین ولی بلیط جاهای تفریحی رو خبر

   1. nasrin می‌گوید

    سلام من وشوهرم ودخترم میخوایم بریم ترکیه برای کاروزندگی چقدبایدهزینه کنیم برای رفتن

  2. مهدی می‌گوید

   سلام چرا جا رزرو کنید کلبه خرابه ای آنجا تست به یمن قدمتتان فرشش مکنیم ، دوست داشتید در خدمتم

 15. سلمان می‌گوید

  سلام من قصد دارم تو دو سه ماهه آینده برم ترکیه و بعد هم برم آمریکا ، چطور میتونم اقامت یک ساله بگیرم تا شرایط سفر به آمریکا درست بشه و ویزا صادر بشه ممکنه راهنمایی کنید

 16. علیرضا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام خودم و خانمم سفرکنیم یک ماه بمونیم اپارتمان با هزینه یک مترجم چقدر هزینه میشه؟ و اینکه استانبول باشیم

 17. علیرضا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام خودم و خانمم سفرکنیم یک ماه بمونیم اپارتمان با هزینه یک مترجم چقدر هزینه میشه؟

  1. شباب می‌گوید

   سلام من هم می‌خوام برم ترکیه یک ماهی بمونم و به زبان ترکی استانبولی مسلط هستم چون تا حالا چندین بار رفتم و هربار یکی دو ماه موندم و زبونشون رو یاد گرفتم اگه خواستید تا با هم بریم

 18. علی تهرانی می‌گوید

  سرکارخانم هیرمند
  باعرض سلام وخسته نباشید .مطالبتان بسیار به روز ومفید بود . امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید.

 19. رها می‌گوید

  سلام وقت بخیر ما چهار نفر هستیم دو نفرمون از فرانسه میان و کدو نفر از ایران قصد داریم برای یک هفته تو مرداد بریم استانبول ممنون میشم در مورد هتل و جا و هزینه ها یه مشاوره بگیرم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام رها عزیز:)
   با مرکز تماس علی‌بابا تماس بگیرید تا به طور کامل راهنماییتون کنند.

 20. اسماعیل می‌گوید

  سلام هزینه کلی چقدر میشه تا یه هفته در ترکیه باشیم همه چی متوسط مثلا از سفر تا خونه رتروان همه چیو متوسط بزن ببین چقدر. میشه

 21. ایدا می‌گوید

  سلام قیمت خونه در استانبول از چند شروع میشه ؟برای تحصیل و زندگی

 22. زهرا محمودی می‌گوید

  سلام هزینه ی سه نفر باتور سه روز ویه خرید معمولی چقدر هزینه امون میشه لطفا بگید برای پنج روز وچهار شب تو همین چند روز باتشکر ؟؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام زهرای عزیز 🙂
   اینجا میتونین ببینین:
   https://www.alibaba.ir/tour/turkey-istanbul

 23. مهرنوش می‌گوید

  سلام قصد سفر به استانبول رو دارم،با تور ،و اینکه یک دختر مجردم شرایطش و هزینه هاش چطوریه؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهرنوش عزیز 🙂
   این سوال خیلی کلی هست. تعداد شب و روزهای اقامت، سطح کیفی هتل، سفر آزاد یا با تور و… همه‌وهمه روی این موضوع اثر دارن.

 24. گیتا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام با خانواده برای فروردین یا اردیبهشت به ترکیه سفر کنم ۳ نفر هستیم و میخوام هزینه رفت و برگشت و خوراک و هتل همه اینا چقدره

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام گیتا عزیز 🙂
   باید دید زمان سفر شما، قیمت ارز چطوره؟

 25. مهدی می‌گوید

  سلام ببخشید ما می‌خوام خانوادگی ۴نفر بریم ترکیه کار کنیم هزینه اجاره خونه و خرج چقدره
  آیا ترکیه خوبه برای کار کردن

 26. میلاد می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  میلاد هستم
  میخواستم سفر به ترکیه داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   میلاد عزیز همه چیز رو میتونی در این مقاله بخونی:
   https://www.alibaba.ir/mag/turkey-complete-guide/

 27. پروین می‌گوید

  سلام
  من میخوام ۱۴ روز به ترکیه برم هزینه ۴نفر در دوهفته با خورد خوراک وهزینه سفر چقدر میشه پایین ترین قیمت همه خانم هستیم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام پروین عزیز 🙂
   بستگی داره به اینکه در چه نوع هتلی اقامت کنین، چه شهری بمونین

  2. مرتضی می‌گوید

   سلام بنده آرایشگر هستم،و واسه کار قصد دارم به ترکیه برم،خواستم یه اطلاعات کلی داشته باشم،ممنون میشم راهنمایی کنید.

 28. محمدرضا می‌گوید

  سلام وقت بخیر درخصوص گرفتن بلیط به صورت اینترینیتی چگونه میشود ایثار گری را درج گرد وتخفیف گرفت؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمدرضای عزیز 🙂
   برای استفاده از این شرایط باید به صورت حضوری به یکی از دفاتر فروش سر بزنین. آدرس دفاتر اینجا هست:

   https://www.alibaba.ir/mag/list-alibaba-travel-company-sales-office-tehran-rasht/

 29. علی می‌گوید

  سلام وققتون بخیر
  علی هستم
  میخوام به اتفاق خونواده تا آخر تلبستون یه سفر ترکیه داشته باشیم.
  درخصوص زمان سفر،تورمناسب و قیمت مناسب راهنمایی و برام اوکی بفرمایید.
  متشکرم
  تلفن تماسم
  ۰۹۱۱۲۷۷۲۸۱۸

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   اطلاعات شما برای تیم مربوطه ارسال شد

 30. زهرا می‌گوید

  سلام.خسته نباشید مردادماه قصد سفر به استانبول دارم البته یک خانم هستم وترجیح میدم با تور گروهی برم لطفا میشه راهنماییم کنید.ممنون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام زهرای عزیز 🙂
   خیلی خوبه که اطلاعات رو اینجا میذارین. حتما این صفحه رو ببینین تا بهترین مورد رو پیدا کنین. حتی میتونین به صورت آنلاین با کارشناس چت کنین تا شمارو راهنمایی کنه
   https://www.alibaba.ir/tour

  2. ملیکا می‌گوید

   سلام
   قیمت سفر به استانبول چقدره.؟

 31. Dd می‌گوید

  ممنون از اطلاعات خوبی که به اشتراک میگذارید انشالله شاد و پیروز باشید😍🍃

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خوشجالیم که براتون مفید بوده 🙂