نکات سفر با هواپیما

بدون دانستن این ریزه‌کاری‌ها به سفر خارجی نروید!

زمانی که می‌خواهید سفر خارجی داشته باشید خیلی‌ها توصیه‌های مفیدی در اختیارتان می‌گذراند که می‌تواند کمک‌کننده باشد. اما در کنار این توصیه‌ها، الزاماتی وجود دارد که در صورت پشت گوش انداختن، دردسرهای زیادی دارد. حتی می‌تواند سفرتان را مختل و شما را مجبور به بازگشت کند. اما این الزمات چیست؟ اصلاً اولین قدم برای سفر خارجی کدام است؟ قبل از اینکه این نکات مهم را با هم بررسی کنیم، چند مقالۀ دیگر از وبلاگ علی بابا که می‌تواند برای شما مفید باشد، را به شما معرفی می‌کنم:

و اما برویم سراغ نکات مهم در همین مقاله

اولین قدم گذرنامه و مهلت اعتبار آن است

هر جای دنیا که بخواهید بروید حتی اگر قرار باشد پای‌تان را یک قدم آن طرف مرز بگذارید باید گذرنامه (پاسپورت) داشته باشید؛ اما نکته‌ مهم‌تر اینجاست که گذرنامه‌تان باید برای ۶ ماه بعد از تاریخ بازگشت‌تان اعتبار داشته باشد، در غیر این صورت در همان مراحل اول به مشکل برخورد می‌کنید.

پاسپورت سفر خارجی

 1. تکلیف‌تان را با ویزا روشن کنید

حواس‌تان به ویزا باشد، دقت کنید که نام و طول مدت اقامت‌تان در آن به درستی قید شده باشد. برخی از کشورها ویزا را در کشور مقصد صادر می‌کنند و برخی کشورها مانند اندونزی و آذربایجان در فرودگاه مقصد به مسافران ویزا می‌دهند. بعضی کشورها نظیر ترکیه و مالزی نیز از ایرانی‌ها ویزا نمی‌خواهند.

ویزای سفر خارجی

اگر در مورد ویزا اطلاعاتتان کامل نیست، به مقاله همه چیز درباره انواع ویزا در مجله علی بابا مراجعه کنید.

 1. بدون بلیط سفر، خبری از ویزا نیست

یکی از مدارکی که کنسولگری‌های کشورها برای دادن ویزا از شما می‌خواهند، بلیط رفت و برگشت‌تان است. ولی سوال اینجاست که اگر ویزا داده نشود، چه بر سر هزینه‌ پرداخت شده‌ی بلیط می‌آید؟ و آیا کنسل کردن، جریمه دارد؟ نخست اینکه اگر به شما ویزا ندادند، باید حداقل ۵ روز پیش از موعد پرواز با در دست داشتن رسیدِ ریجکت کنسولگری به ایرلاین مربوطه مراجعه کنید. در این موارد برخی از ایرلاین‌ها ۱۰۰ درصد هزینه را پرداخت می‌کنند و برخی دیگر با کم کردن درصدی از قیمت بلیط، پول‌تان را بازمی‌گردانند. البته راهکار محتاطانه‌تری نیز وجود دارد؛ می‌توانید برای گرفتن ویزا از رزرو معتبر بلیط نیز استفاده کنید، کنسولگری‌ها رزرو معتبر را نیز به جای بلیط می‌پذیرند.

 1. ویزای ترانزیت یادتان نرود

درباره ویزا یک نکته‌ی مهم دیگر وجود دارد و آن ویزای ترانزیت است. ترانزیت به معنای تغییر هواپیما در یک شهر واسطه است. به‌طور مثال اگر بخواهید از تهران به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنید و پروازتان در مرحله‌ی اول در یکی از شهرهای یونان، ایتالیا یا هر کشور دیگری توقف داشته باشید و در آنجا با هواپیمای دیگری به سفرتان ادامه دهید، برای حضور در فرودگاه و تغییر ترمینال باید ویزای ترانزیت داشته باشید. در صورتی که ویزای ترانزیت را نگرفته باشید از همان فرودگاه مبدأ بازگردانده می‌شوید.

اما کدام کشورها نسبت به ویزای ترانزیت سختگیر هستند؟ کشورهای عضو شنگن تنها در دو صورت ویزای ترانزیت درخواست نمی‌کنند؛ نخست آنکه مسافر Green Card امریکا یا کارت PR کانادا یا اجازه اقامت نامحدود در ژاپن داشته باشد. و یا اینکه از یکی از این سه کشور عازم ایران باشد. (داشتن اقامت قانونی در این کشورها نیز قابل قبول است).

ویزای ترانزیت

انگلیس و ایرلند نیز که عضو پیمان شنگن نیستند، در صورتی از مسافران ایرانی ویزای ترانزیت نمی‌خواهند که مقصد نهایی آنها امریکا یا کانادا باشد. برای سفر به سایر کشورها، داشتن ویزای ترانزیت ضروری است.

 1. عوارض خروج، مهم و کم دردسر

اقدامات سفر تا دقایقی قبل از پرواز و در فرودگاه هم ادامه می‌یابد.

یکی از این اقدامات پرداخت عوارض خروج از کشور است، البته بهتر است عوارض خروج در روزهای قبل از پرواز (۲ روز قبل) پرداخت شود اما اگر فراموش کردید یا فرصت این کار را نداشتید، می‌توانید در فرودگاه با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز عوارض پروازتان را پرداخت کنید.

 1. صندلی‌‌تان را در خانه انتخاب کنید

از دیگر کارهای مهم پیش از سفر پشت سر گذاشتن مراحل چک ـ این است. بخشی از مراحل چک‌ ـ این در بسیاری از ایرلاین‌ها به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است. با مراجعه به سایت ایرلاین مورد نظرتان می‌توانید این مراحل را انجام دهید تا در فرودگاه معطل نشوید و زمان را از دست ندهید.

در مورد انتخاب صندلی در مقاله شماره صندلی‌ات را در خانه انتخاب کن، بیشتر بخوانید.

انتخاب صندلی هواپیما

 1. هر که بارش کمتر، سفرش راحت‌تر

همان‌طور که می‌دانید پیش از سفر بارها و چمدان‌ها از مسافران گرفته می‌شود. یکی از مشکلاتی که مسافران در این زمینه دارند، اضافه باری است که می‌تواند دردسرساز شود. بنابراین بهتر است پیش از سفر درباره‌ی وزن و اندازه‌ی بارهای‌تان کسب اطلاع کنید. اگر قرار است در یک فرودگاه خارجی پروازتان را عوض کنید باید از میزان مجاز بار پرواز بعدی نیز آگاهی داشته باشید و بارتان از آن میزان تجاوز نکند.

به عنوان مثال هواپیمایی هما میزان بار مجاز خود در پروازهای بین‌المللی را بر اساس کلاس پروازی بین ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم اعلام کرده است. گفتنی است ابعاد بسته‌بندی بار نباید از ۵۶، ۴۵ و ۲۵ سانتی‌متر (به ترتیب طول، عرض و ارتفاع) فراتر برود اما مسافرانی که مقصد آنها امریکا و کاناداست و بخشی از سفر خود را با ایرلاین‌های خارجی ادامه می‌دهند، نباید وزن بارشان بیشتر از ۲۳ کیلوگرم باشد.

بار مجاز هواپیما

و البته در مورد قوانین بار و هر چیزی که به آن مربوط است، ما در مجله علی بابا یک مطلب کامل به نام قوانین گمرکی کالای همراه مسافر که می‌توانید جزئیات بیشتر را در آن مقاله بخوانید.

 1. حیوانات‌تان را هم می‌توانید با خود ببرید

در صورتی که بخواهید حیوانات دست‌آموزتان را در سفر با خود ببرید، باید پیشتر، ایرلاین را در جریان بگذارید و هزینه‌ی درنظر گرفته شده را پرداخت کنید. البته باید بدانید که مجاز نیستید حیوانات را داخل هواپیما ببرید بلکه آنها در قسمت بار نگه‌داری می‌شوند.

حمل حیوان خانگی با هواپیما

برای اینکه به طور کامل با شرایط حمل حیوان خانگی آشنا شوید، می‌توانید مقاله شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما، قطار و اتوبوس را بخوانید.

 1. صندلی چرخدار با رزرو در دسترس خواهد بود

ایرلاین‌ها در کنار مقررات جدی و سختگیرانه‌شان امکانات قابل توجهی به مسافران‌شان ارائه می‌کنند که در صورت نیاز می‌توانید از آنها بهره ببرید.

یکی از امکاناتی که بیشتر ایرلاین‌ها دارند، ارائه‌ی صندلی چرخدار است؛ البته این مورد را نیز باید از قبل به ایرلاینی که قصد استفاده از پروازش را دارید، اعلام و صندلی چرخدار را رزرو کنید.

 1. غذایی که دوست دارید، در پرواز میل کنید

علاوه بر این می‌توانید غذای مناسب خود را نیز برای پرواز انتخاب کنید. بیشتر ایرلاین‌های بین‌المللی گزینه‌ای را در نظر گرفته‌اند تا مسافران در صورت پای‌بندی به آیین، رژیم یا شیوه‌ی غذایی خاصی، بتوانند انتخاب مناسب خود را داشته باشند. غذاهای ویژه برای گیاهخواران، خام‌خوارها و بیماران از گزینه‌‌های این ایرلاین‌هاست. برخی از ایرلاین‌های داخلی مانند ایران ایر و ماهان نیز این امکان را برای مسافران خود لحاظ کرده‌اند. (البته این امتیاز نیز با اعلام قبلی به ایرلاین دست‌یافتنی است).

غذا در هواپیما

اگر به تغذیه خود اهمیت می‌دهید و حتی در آسمان‌ها هم به دنبال کالری غذا می‌گردید، مطلب چگونه در سفرهای کاری سالم غذا بخوریم را در مجله علی بابا بخوانید.

سخن نهایی

من و همکارانم در مجله علی بابا تلاش کرده‌ایم، که هر آنچه در مورد سفر هوایی و زمینی باید بدانید را برای شما تشریح کنیم تا شما راحت‌تر سفر کنید. از جزئی‌ترین مسائل تا معرفی جاهایی برای تفریح و گشت و گذار. در این مسیر شما هم همراهمان باشید، هم سوالاتتان را مطرح کنید و هم از تجربه‌های خودتان برای ما بگویید تا بتوانیم بهترین مجله گردشگری را برای شما بسازیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

136 دیدگاه

 1. Sara می‌گوید

  سلام وقت بخیر برای سفر توریستی به ونزوئلا آیا احتیاج به ویزا دارم یا فقط با پاسپورت میتونم برم سفر ، آخه شنیدم که تو پرواز ترکیه اجازه نمیدن بدون ویزا سوار هواپیما شد ، از ایران که سوار میشن ترکیه توقف داره هواپیما و بعدش برای ادامه سفر میگن که حتما باید ویزا ونزوئلا رو داشته باشین، این درسته مطلب یا خیر

 2. عالیه می‌گوید

  من اتباع افغانستانی هستم قصد سفر به آلمان دارم ویزای آلمان دارم وایزای کشور ایران مدت زمانش تموم شده سه ماه گذشته از تاریخش آیا در فرودگاه به مشکل بر میخورم

  1. مرتضی اب اهمی می‌گوید

   مرتضی ابراهمی

   من چهار شنبه ۲۷/۳/۲۰۲۳ از فرانکفورت به تهران پرواز دارم

   سوال من اینه تازه الان متوجه شدم اسم خانم من یه حرف اشتباه است تو پاسپورت Aاست تو تو ای دی کارت u میزا از رو پاسپورت صادر شده ایا برای پرواز من مشکل ایجاد میشه

 3. داود می‌گوید

  سلام من ویزای کانادا دارم . میخواهم از استانبول به رم و سپس به تورنتو بروم و ۳ ساعت توقف در رم و پرواز اشتراکی ترکیش و ایرکانادا میباشد . ایا به ویزای ترانزیت احتیاج دارم ؟

 4. پریشاد می‌گوید

  سلام
  من بلیط تهران به لایپزیش دارم که یک توقف ۴ساعته در استانبول داره ایا هواپیما ی که ازتهران به استانبول میاد با هواپیمای که از استانبول به لایپزیش میره تغییر میکنه ودوم اینکه در فرودگاه استانبول چمدونم رابایدتحویل بگیرم

 5. فرهاد می‌گوید

  کاش هفته قبل من این مطالب را می‌خواندم تا متضرر نشوم. از تهران به آتن پرواز داشتم اما به پرواز راهم ندادند چون در امارات ترانزیت داشتم وفرودگاهم در شهر دیگر امارات بود ویزا لازم بود که من نداشتم. سه نفر بودیم که بلیط ما سوخت و کسی جوابگو نبود

  1. احمد می‌گوید

   سلام شما را از ایران سوار نکردند یا در امارت اجازه سوار شدن را ندادن؟

 6. علی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر بنده ویزای شینگن اتریش و از ایران گرفتم اما دوس دارم برم ترکیه از اونجا پرواز داشته باشم مستقیم اتریش،از همین سایت علی بابا بلیط از ترکیه به اتریش بگیرم مشکلی نداره؟؟ ویزای ترانزیت نیاز نیست؟

 7. Parastu می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  از تهران سفر توریستی ب کشور گرجستان دارم
  میشه توضیحات کامل بدید ک هزینه ها چجوریه و چقد باید حداقل پول همراهم داشته باشم

 8. حامد می‌گوید

  سلام بر شما وقتتون بخیر من اتباع افغانستانی هستم با نوع روادید A وارید ایران شدم میخواهم از ایران برم ژاپن ایا این نوع ویزای ایران برای من اجازه خروج به کشور سومی رو میده یاخیر لطفا رهنمای کنید ؟

 9. Najme می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر، من ی سوال دارم ممنون میشم بهم پاسخ بدین. داداش من از طریق خانومش برا کانادا ویزا شدن و تمام مراحل کار بدون اتفاق و مشکل خاصی سپری شد، بلیط گرفتن از تهران به فرانکفورت و‌ از فرانکفورت به کانادا پرواز داشتن که دقیقا ساعت آخر در فرانکفورت مامور فرودگاه بهشون گیر میده که شما مسلط به زبان نیستید و نمی‌تونید خارج بشید و اونها بعد از یک روز سرگردونی تو فرودگاه فرانکفورت مجبور به خروج و حرکت به سمت ایران میکنن، که در نهایت خودش بهشون میگه من تازه فهمیدم که تو‌ پرونده شما این مورد رو‌ نوشته بودن ولی چون به دولت کانادا ایمیل زدم کاری از دستم بر نمیاد باید منتظر جواب دولت کانادا بشیم، میخواستم ببینم آیا این ایمیل ممکن هست مشکلی براشون ایجاد کنه یا نتونن به سفرشون ادامه بدن، متاسفانه امروز صبح برگشتن ایران و‌منتظر جواب وکیلشون هستن. یا اینکه اگه مشکلی باشه شرکت شما می‌تونه کاری براشون انجام بده.

  1. حمید می‌گوید

   سلام من همین مشکل برام پیش اومده

  2. رضا می‌گوید

   سلام،خسته نباشید،ببخشیدمن ویزای توریستی ایتالیاداشتم چندروزپیش رسیدم فرودگاه میلان جلوموگرفتن دوروزهتل رزرو کرده بودم ازهفت روزولی توجیبم ۱۵۰یوروداشتم و۱۰۰۰یوروتوچمدونم توباربودوقتی گفتن پولتونشون بده هرچی گفتم توچمدونه قبول نکردن ویزاموباطل کردن وبعدبرگردوندن منوبه نظرتون سفارت ایتالیا برم میتونم کاری بکنم

 10. ایمان می‌گوید

  سلام من دو تابعیتی هستم و میخواهم از المان به ترکیه واز ترکیه به ایران بروم حالا سوال من این هست که وقتی رسیدم به ترکیه با کدوم پاس باید ورود بزنم ایا میشود ورودبه ترکیه را در پاس المانی وخروج ازترکیه به سمت ایران را درپاس ایرانیم بزنن ایا ترکیه ایراد نمیگیره که مهر ورودت کو

 11. حمید می‌گوید

  سلام من ویزای ۶ ماهه انگلیس دارم ، بلیطم تو قطر ۷ ساعت توقف داره بعد‌ از قطر به لندن میخواستم بدونم آیا به مشکل نمیخورم؟ مانع پروازم نمیشن؟

 12. عبداللطیف امیری می‌گوید

  سلام
  ببخشین اگر پسر ۱۴ ساله از کشور های دیگر باشد می تواند تنها از فرودگاه سفر کند؟

 13. رضا محسنی می‌گوید

  سلام میخواسم بدونم برای سفر به کانادا حتما بایید ب کشور ترکیه یا عمان سفر کنیم!؟

 14. سینا می‌گوید

  سلام یه سؤال از خدمتتون داشتم من اقدام به اخذ پاسپورت کردم اما یک ماه دیگه به دستم میرسه میخواستم بدونم میتونم برای شب عید تور رزو کنم یا حتما باید پاسپورت بهدستم برسه ممنون

 15. سعید می‌گوید

  سلام من دوتابعیتی هستم برای ورود به ترکیه ویزا گرفتم چون از کشور مبدا اومدم و یک هفته میمونم بعدش میروم ایران و با پاسپورت ایرانی از ترکیه خارج میشوم . از نظر دولت ترکیه اشکالی نداره که مهر ورود به کشور ترکیه در یک پای و مهر خروج در پاس دیگر باشد ؟

 16. علی می‌گوید

  وقت بخیر من بلیط دومینیکا دارم از تهران اول میره الدوحه بعد میامی آمریکا بعد دومینیکا برای توفق زیر هفت ساعت ویزا ترانزیت نمیخاهد توفق در الدوحه یک ساعت هست اما در میامی آمریکا ۱۸ ساعت آیا بدون ویزا ترانزیت فرودگاه تهران و الدوحه ک مشکلی ندارن اجازه پرواز به میامی آمریکا و میدن بعد در آمریکا ویزا و میخان ازم یا نه همیجا ویزا ترانزیت آمریکا و میخان و اگ نداشه باشم چی؟ ممنون

  1. رضا می‌گوید

   از همان مبدا که تهران هست از شما ویزای ترانزیت آمریکا رو میخوان

  2. Aydin می‌گوید

   سلام. نه.باید ویزا ترانزیت امریکا رو بگیری. اگه پروازت خارجیه برو دفترشون بعضی از این شرکتا بهاژر اعتبارشون راحت ویزا تراتزیت مسافرو میگیرن

  3. احمد می‌گوید

   سلام چی اتفاقی افتاد برایت

 17. محمد مهدیانی می‌گوید

  آیا برای مسافرت به فیلیپین بردن خشکبار آزاد است

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   دقیقا چه خشکباری می‌خوایین ببرین و حجمش چقدره.

 18. حیوا می‌گوید

  من اگر از ایران به عراق برم میتونم از عراق به عمان با پاسپورت ایرانی ویزا بگیرم برای عمان؟
  اگر برای خروج از ایران خروجم توی سیستم ثبت نشه فقط مهر خروج توی پاسپورت بخوره ولی ثبت سیستم نشه عراق مهر ورود میزنه ؟

 19. Hassaan می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم اگه شخصی با مدارک شباهتی برای پرواز خارجی اقدام کنه و توسط چکینگ فرودگاه دستگیر بشه چه چیزی در انتظارش هست در ایران البته
  و اینکه اگر شخص بعد از گذراندن فرودگاه مبدأ عایا در فرودگاه مقصد که یکی از کشور های اروپایی باشه به همین منوال پاسپورت چک میشود و فرد متقاضی در فرودگاه مقصد هم مثل فرودگاه مبدأ چک میشه یا اینکه در فرودگاه مقصد بازرسی کم تری نصبت به مبدأ هست
  با تشکر ازتون ممنون میشم اگه پاسخ سوال م رو بدین با یک توضیح مختصر درباره ش 🙏

 20. اسمعیل ابراهیمی می‌گوید

  با سلام من ویزا امریکا دارم و پذیرش دانشگاه هم دارم ولی وزارت علوم دانشگاه مقصد را معتبر نمیداند لذا میخواستم بدانم چگونه باید برای سفر اقدام کنم

 21. رها می‌گوید

  وقت ب خیر
  از آمریکای جنوبی می خوام برم ایران و زمان های توقفم در فرودگاه طولانیه
  من که پاسپورت مجاز برای ورود ب کشورهای آمریکای جنوبی رو دارم و پاسپورت ایران رو هم دارم، زمان توقف در برزیل و ترکیه امکان خروج از فرودگاه و برگشت مجدد برای ادامه سفر رو دارم؟ یا تمام مدت باید در فرودگاه در انتظار پرواز بعدی بمونم
  ممنون می شم جواب بدید

 22. متین می‌گوید

  سلام من ۱۷سالمه و الان ۱ماه هس اومدم انگلیس و الان منصرف شدم میخوام برگردم ایران و. وقتی من برگردم ایران مشکلی برام‌پیش میاد؟؟؟ یعنی تو ایران زندانیم میکنن؟ فقط با پاسپورت به صورت قانونی از ایران رفتم ترکیه و از ترکیه تا انگلیس قاچاقی اومدم لطفا جواب بدین مهمه مرسی و وقتی برگردم ایران اونا میفهمن ک کیس من چی بوده؟؟.

  1. مصوت می‌گوید

   اگر میشه یه پی ام به من بده .
   سوالاتی دارم .
   آیدی تلگرام.@mosavetam

  2. مصوت می‌گوید

   سلام یه سری سوالات دارم اگه میشه بهم پاسخ بده این تلگراممهmosavetam

  3. سارا می‌گوید

   الان که پات رسیده انگلیس میخوای برگردی!!! دیوانگی نکن یه دو سالی سختیهاشو تحمل کن یه عمر زندگی کن! بچگی نکن، سنتم که خوبه زود قبولت میکنن

   1. sasan می‌گوید

    ربطی به سن نداره قبولش نمیکنن دیپرتش میکنن و دیگه هیچ کشوری راش نمیدن

 23. علیرضا ملایی می‌گوید

  این برنامه عالی است واقعا

 24. Negin می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر.
  من قراره دوماه دیگه با هواپیمایی ترکیش ایر به کره جنوبی سفر کنم و برای همین در فردگاه استانبول توقف دارم. میخواستم بدونم که آیا به ویزای ترانزیت برای این سفر نیاز دارم یا نه.
  خیلی ممنون از شما.

  1. دانیال می‌گوید

   برای سفر به ترکیه ویزا لازم نیست

 25. Cutie می‌گوید

  سلام من برام ویزای الکترونیکی از سمت کشور مقصد (امارات)صادر شده آیا برای ارائه در فرودگاه پرینت ویزا رو داشته باشم کافی هست یا باید کار دیگه انجام بدم؟

 26. مهدی می‌گوید

  سلام من ویزای تایپ cاسپانیا رو با دعوتنامه نمایشگاهی گرفتم،ولی تاریخ نمایشگاه بعد از اینکه من ویزا شدم به ۶ماه بعد موکول شده،سوال من اینه میتونم الان از ویزام به عنوان یه توریست استفاده کنم وبا توجه به اعتبار و مدت اقامت درج شده تو ویزا چند روزی رو توی اسپانیا بگردم یا نه؟؟ آفیسر موقع خروج از گیت فرودگاه بمن گیر نمیده که نمایشگاه تاریخش عوض شده؟؟

 27. Mina می‌گوید

  سلام‌.برای پرواز تهران فرانکفورت والنسیا؛ در فرودگاه فرانکفورت از کدوم ترمینال پرواز والنسیا انجام میشه ؟

 28. ساحل می‌گوید

  سلام. من پاسپورت ایرانی و کانادایی دارم. درسته که میگن اگر من بخوام با پاسپورت کاناداییم خارج بشم و با پاسپورت ایرانی بخوام برگردم ایران، چون من پاسپورت ایرانیم در ایران صادر شده، پاس کاناداییم رو میگیرن از من و باطل میکنن؟
  لطفاً راهنمایی کنید. ممنونم

 29. مصطفی می‌گوید

  سلام من میخوام بلیط تورنتو بگیرم برای فردا باید با پاسپورت کانادایی بگیرم یا ایرانی ؟

 30. فاطمه می‌گوید

  سلام.برای سفر به ترکیه بدون ویزا، نیاز به رزرو هتل از قبل و بیمه مسافرتی هست؟ این موارد الزامی هست؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فاطمه عزیز 🙂
   سفر به ترکیه کلا ویزا نمی‌خواد.

 31. مریم می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من از والنسیا به ایران پرواز دارم، و بلیط من را دانشگاه برای من خریداری کرده، مسیر پرواز من به این صورت هست که از والنسیا با ایرلاین Vueling به رم میرم و بعد از توقف ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه با ایرلاین ترکیش از روم به استانبول و از استانبول به تهران .
  سوال من این هست که با توجه به اینکه من با دو ایرلاین مختلف سفر میکنم و دو شماره بلیط هم دارم آیا بارم را در رم باید تحویل بگیرم و خودم به ایرلاین ترکیش تحویل دهم یا مثل پروازهای قطری خودشون انجام میدهند، من خیلی سرچ کردم ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم.
  ممنون از شما بابت پاسخگویی

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مریم عزیز 🙂
   اگر بلیطت رو به شکل «توقف‌دار» انتخاب نکرده باشید، ناچار هستید که همه فرایند گرفتن کارت پرواز، تحویل بار و… رو کامل تکرار کنید. در شرایط شما به نظر میاد که بله، باید مراحل رو مجدد تکرار کنید.

 32. دنیا می‌گوید

  با عرض سلام خدمت شما و همکاران محترم خسته نباشید بنده یه سوال داشتم پرواز های تهران به مقصد های اروپایی ویزا در فرودگاه امام خمینی چک میشوند یا در رسیدن به مقصد چک خواهند شد؟
  یعنی برای خروج فقط احتیاج به پاسپورت خواهد بود؟ ویزای مسافر در کشور مبدا چک نمیشود؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   هم در مبدا و هم در مقصد بررسی می‌شه 🙂

 33. مجید می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من ویزای تحصیلی کانادا رو دریافت کردم، میخواستم بپرسم اگه یک توقف مسیر پروازی من فرانکفورت باشه مشکلی پیش میاد؟ یا فقط باید از استانبول برم؟

 34. سمانه می‌گوید

  سلام و خسته نباشید.
  من میخوام از آلمان برم ایران و در ترکیه یه استپ ۵ ساعته دارم و هردو پاسپورت آلمان و ایران را دارم. سوال من اینه:
  با کدوم پاسپورت به ترکیه ورود بزنم و با کدوم پاسپورت خروج برنم و به ایران برم یا آیا باید هردو پاسپورت را نشان دهیم در تمام گیت هاب کنترل؟ اگر با پاسپورت آلمان ورود برنم و با پاسپورت ایران از ترکیه خروج برنم. خوب چون با پاسپورت آلمان از ترکیه خروج نزدم و به ایران رفتم انگار اون مدت در ترکیه هستم در حالی که من در ایرانم. گیج شدم

  1. آلبرت می‌گوید

   درود . این مشکل منم هست . اگر جوابی گرفتید لطفا به منم اطلاع بدید . ممنون

 35. امیر می‌گوید

  با سلام و ممنون از مطالب درج شده
  لطفا راهنماییم کنید که برای سفر گردشگری به ایتالیا یا فرانسه چند روز نیاز هست که همه جاهای توریستی و تاریخی این کشور هارو بگردیم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام امیر عزیز 🙂
   کدوم کشور دقیقا مد نظر شماست؟

 36. ملیحه سجادی می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  به مدت سه ماه در ترکیه هستم
  ایا میتوانم از سفارت صربستان در ترکیه
  در خواست ویزای تجاری کنم ؟
  ممنون

  1. لیدا می‌گوید

   سلام خسته نباشید!
   من پاسپورت مهاجرتی یونان دارم آیا میتوانم تکت ترانزیت آلمان بگیرم چند روزی آلمان باشم لطفآ رهنمایی ام کنید تشکر

 37. نبات می‌گوید

  سلام امن ترین شهرای ایران کدام اند؟ و اینکه اگه برای سفر به خارج کشور به مشکل برخوردیم باید چیکار کنیم؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نبات عزیز 🙂
   امن‌ترین شهرهای ایران از چه نظر؟ چه مشکلی مدنظرته؟

 38. رضا احمدی می‌گوید

  خسته نباشید من می‌خواهم از المان به افغانستان و بعد از راه زمینی وارد ایران شوم و بعد از مدتی ایران را به مقصد المان ترک کنم پاسپورت افغانی دارم مهر ورودی که در مرز زمینی ایران روی پاسپورت مخوره ‌برای خروج کافی است یا باید کار دیگه ای هم انجام شود با تشکر از شما

  1. علی می‌گوید

   سلام!
   وقت تان بخیر، من با دو نفر از دوست هایم که افغانستانی استیم میخواهیم به دیدن دوست های مان در دومینیکا برویم آیا در مسیر پرواز نیاز به ویزه ترانزیت داریم یاخیر؟
   مسیر پرواز ما از اسلام آباد میرویم به عمان از عمان به مسکو از مسکو به نیویورک بعد دومینیکا، افغان ها برای رفتن به دومینیکا نیازی به ویزه ندارند.

 39. Nasim می‌گوید

  سلام
  من از انگلیس میخام بیام تهران پروازم ۳ساعت در استامبول توقف داره نیاز به ویزای ترکیه یا هر جیزی مربوط به ترکیه ندارم درسته؟؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام نسیم عزیز 🙂
   ایرانی‌ها برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارن.

 40. فرزانه می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  اگر فردی نام و نام خانوادگیش در گذرنامه ایرانی با گذرنامه تابعیت دومش متفاوت باشه برای ورود به فرودگاه ایران بخاطر این موضوع باید چه اقداماتی انجام بده. ممنون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فرزانه عزیز 🙂
   درباره چنین مواردی باید از اطلاعات فرودگاه پرس‌وجو کنید.

  2. Savi می‌گوید

   هیچ مشکلی نداره،تو فرودگاه ایران فقط پاسپورت ایرانی چک میشه و کاری ندارن پاس دوم دارین

 41. حمید گهر می‌گوید

  سلام
  من پرواز برگشت را از سائو پائولو به دوبی و از دوبی به تهران با توقف ۲ساعته خریده بودم . حالا خود امارات پرواز را تغییر داده و من یک روز !!! در فرودگاه دوبی استپ خواهم داشت .
  آیا ایرلاین امارات میتونه بدون هماهنگی من اینکار را بکند. و دیگه اینکه من در این مدت یک روز توقف باید خودم برای غذا و محل خواب هزینه کنم!!

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حمید عزیز 🙂
   اعمال تغییرات پرواز کاملا از طرف ایرلاین صورت می‌گیره
   اما شما بعد اعمال تغییرات سه گزینه دارید که ایرلاین اعلام می‌کنه
   گزینه اول :استرداد
   گزینه دوم : انتخاب پرواز جایگزین توسط خود مسافر
   گزینه سوم: تغییرات اعلام شده رو قبول کنید

   اگر گزینه سوم رو انتخاب کردید، خدماتی به شما نمی‌دن، اما می‌تونید الان درخواست بدید که شرایط پرواز با تایم ترانزیت کوتاه‌تر در دوبی برای شما بررسی شه.

 42. صدرا می‌گوید

  باسلام پرواز به کانادا با امارت یا ترکیش ایر که در دو توقفه یا یک توقفه هستند هم آیا نیاز با ویزای ترانزیت دارید؟میشه لطف کنید بگید میزان بار مجاز اوتجا چقدر است و اینکه بعضی موارد نوشته ۲N یعنی فقط دوچمدان و میزان وزن مهم است یا نه؟ممنون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام صدرا عزیز 🙂
   میزان بار مجاز، قوانین حمل بار و… از ایرلاینی به ایرلاین دیگه متفاوت هست.

  2. حمید گهر می‌گوید

   سلام
   من آخر هفته از تهران به دوبی و از دوبی به سائوپائولو میرم . ویزای سه ماهه مولتی هم دارم . آیا به ویزای ترانزیت نیاز دارم؟

 43. جلیل حسینی می‌گوید

  سلام وقت شما خوش. من با پاس افغانی وارد ایران شدم وقت ویزا من تموم شد تمدید نکردم بعد از مدتی قاچاقی اومدم افغانستان حالا میخوام بدونم که ویزای ترکیه دارم میتونم از ویزای ترانزیت ایران استفاده کنم؟ ممنونم

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام جلیل عزیز 🙂
   به صورت کلی ایرلاین‌های ایرانی، افغانستانی‌ها رو با شرایط خیلی خاصی مثل اقامت دائم کشور مقصد، پذیرش می‌کنه.
   ایرلاین‌های خارجی هم مثل ترکیش محدودیت‌هایی دارن و حتی همین ایرلاین خارجی اگه چارتری باشه (ترکیش چارتری)، مسافر افغانستانی رو پذیرش نمی‌کنه.
   به صورت کلی، این موضوع باید با ایرلاین مربوطه بررسی بشه.
   طبق اخرین اپدیت، ورود مسافرانی که ۱۴ روز اخیر در افغانستان بودن، باید حتما هتل مورد تاییدی رو برای قرنطینه هماهنگ کنند و ورودشون به ترکیه راحت نیست.
   به همین دلیل تاکید میکنیم که حتما قوانین یاتا و سایت‌هایی مثل فرانگر بررسی بشه.

 44. مریم می‌گوید

  سلام اگه از ایران برای ۵یا ۶سال بریم ،دیگه نمی تونیم به ایران برگردیم؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   بستگی به این داره که چطور میرین، کدوم کشور اقامت می‌کنین و چه نوع اقامتی می‌گیرین

 45. محمد می‌گوید

  درود برشما من یک دو تابعیتی هستم، مدت ۲ سال هست که ایران هستم، تاریخ انقضاا پاسپورت ایرانی‌ من تمام شده، آیا می‌تونم با پاسپورت کشور دوم از ایران خارج شوم یا حتما باید پاسپورت ایرانی‌ جدید بگیرم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز 🙂
   برای این مسائل بهتره با سفارت هماهنگ کنین 🙂

 46. محمد می‌گوید

  درود برشما جسارتا الان ویزای ترانزیتی به ایرانی تعلق میگیره که بخاد بره انگلیس و بعدش به کانادا یا از طریق دیگه باید اقدام کرد

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمد عزیز
   تیم پشتیبانی علی‌بابا به صورت ۲۴ ساعته آماده هست به سوالات شما درباره بلیط، تور و اقامت جواب بده و شما رو راهنمایی کنه. کافیه شماره سفارش یا کد پیگیریتون رو داشته باشید و با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 47. محمد می‌گوید

  سلام
  من ویزای مکزیک گرفتم با توجه به اینکه از ایران پرواز مستقیم به مکزیک سیتی نیست. چه راهی را پیشنهاد میدید؟ دیدم بعضی هواپیمایی ها توی مادرید توقف دارن. باید ویزای ترانزیت بگیرم؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با پشتیبانی علی بابا به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

 48. مصطفی نجفی می‌گوید

  سلام، از آنجایی که برای پروازهای خارجی شهروند ایرانی نیاز داره که بلیط رفت و برگشت داشته باشه و هم ویزا و یا کارت اقامت کشور مقصد را داشته باشه، من پاسپورت ایرانی دارم و هم پاسپورت پاکستانی، از آنجایی که ایران دوتابعیتی را قبول ندارد آیا من میتوانم موقع خروج از فرودگاه امام با جای ویزا پاکستان و یا بلیط رفت و برگشت به مامور مربوطه نشان دهم که من پاسپورت پاکستان را دارم؟

  1. avatar-image
   الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز.
   در صورتی که پاسپورتون اعتبار داشته باشد می‌تونید با اطلاعات پاسپورت پاکستانی بلیطتون رو خریداری کنید.

 49. ایمان می‌گوید

  در واقع نمی خوام مهر سفر به ایران تو تراول داکیومنت بریتانیاییم باشه

  1. مریم می‌گوید

   اگر باتور بریم ترکیه اما اونجا بمانیم چی می شه تحت تعقیب قرار نمی گیریم

   1. مصطفی می‌گوید

    نه..فقط ترکیه جریمه میگیره بیش از سه ماه

 50. ایمان می‌گوید

  درود بر شما.
  من ویزای موقت ۵ ساله بریتانیا رو دارم. میخوام با گرفتن ویزای ترکیه به روی تراول داکیومنتم travel document به ترکیه پرواز کنم، مشخصه که روی تراول داکیومنت بریتانیام مهر ورود می خوره. اما قصد دارم با پاسپورت ایرانم به تهران پرواز کنم. ایا مشکلی نیست که مهر ورودی روی تراول داکیومنت هست اما مهر خروجی روی پاسپورت ایرانی؟

 51. علی می‌گوید

  سلاام
  وقتتون بخیر
  من برای کاری عازم استانبول هستم
  ویزای مولتی کانادا دارم
  میخواستم ببینم از استانبول میشه پرواز لوفتهانزا با ترانزیت فرانکفورت بگیرم؟
  یا اینکه نمیشه؟

  1. avatar-image
   بابک خدادوست می‌گوید

   سلام علی‌جان. این امکان وجود نداره

 52. حسن می‌گوید

  سلام
  من شهروند کشور اروپایی هم دارم و پاسپورت آن کشور را هم دارم.
  الان ایران هستم، اولین باره که پس از دریافت پاسپورت اروپائی اومدم ایران و برای برگشت تصمیم دارم برم استانبول و بعد از چند روز به کشور مقصد .
  از ایران با پاسپورت ایرانی خودم باید خروج کنم ، آیا زمان ورود به استانبول باید پاسپورت اروپائی خودم را بدم مهر ورود بزنند یا ایرانی را؟ اگر پاسپورت ایرانی را مهر ورود بزنند، زمان ترک استانبول با پاسپورت خارجی ام دچار مشکل نمیشم که چرا مهر ورود نداره؟
  موضوع دیگه اینکه، اسمم در پاسپورت اروپائی ام با پاسپورت ایرانی ام مغایره، ولی سایر مشخصات یکیه و حتی به ملیت اصلی من هم بعنوان ایرانی اشاره شده.

  ممنون میشم راهنمائی کنید

  1. avatar-image
   الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز.
   با پاسپورت اروپایی می‌تونید بلیط بخرید و برید.
   ولی با پاس اروپایی باید توی ترکیه (داخل فرودگاه) ویزا بگیرید و پاسپورت ایرانی هم حتما همراهتون باشه. در این شرایط احتمال اینکه ازتون ویزا نخوان وجود داره، ولی همیشه به پاسپورتی که مهر ورود و خروج میخوره دقت میکنن

 53. هادی می‌گوید

  با سلام
  آیا کلا در پروازهای کانکشن (یک ایرلاین با توقف کمتر از ۲۰ ساعت) باید در کشور واسط دوباره چک این صورت بگیره؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه بهتر و دقیق‌تر بتونیم راهنماییتون کنیم، لطفا مسیرتون رو بهمون بگید.

 54. ایران دک می‌گوید

  مثل همیشه عالی بود

  1. avatar-image
   زهرا علی‌دوست می‌گوید

   سلام
   سپاس از توجه شما

 55. حمید شبانکاره می‌گوید

  سلام من یه سفر یک هفته ای جهت آشنایی و کار به ونزوئلا دارم با پرواز آنکارا به لندن و لندن به ونزوئلا با بریتیش و آمریکن میخاستم برم آیا در لندن ویزا ترانزیت میخام ضمنا با توجه به لغو روادید با ونزوئلا آیا ویزا در فرودگاه مقصد صادر میشود یا نیاز به کار دیگری است

  1. avatar-image
   زهرا علی‌دوست می‌گوید

   سلام
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 56. فرناز می‌گوید

  سلام، ممنون از اطلاعاتتون.
  من ویزای تحصیلی کانادا گرفتم و برای اولین بار عازم هستم. بلیتم آلایتالیاست، با توقف در رم (هر دو پرواز آلایتالیاست). میخواستم بدونم احتیاجی به ویزای ترانزیت دارم؟ در فرودگاه رم باید کار خاصی انجام بدم؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   سپاس از توجه شما
   برای دریافت اطلاعات دقیق با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید. به شماره: ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱

 57. محمد می‌گوید

  سلام . من ویزای هلند دارم. برای پرواز کانکتینگ می تونم ابتدا وارد ایتالیا بشم بعد برم هلند؟ هواپیمایی Alitalia

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 58. Arman می‌گوید

  نظر من ارسال شد؟

 59. Arman می‌گوید

  سلام
  من قصد دارم از تهران به چین(پکن)
  بعد از چین به کره جنوبی ( فرودگاه سئول)
  بعد از کره به گوام (Guam)
  و آخرین پرواز از گوام به ایالات فدرال میکرونزی (پوناپی) پرواز کنم

  تکلیف این همه ویزای ترانزیت چی میشه الان؟

  اگه مسیر پروازی بهتری سراغ دارید اطلاع بدید مرسی

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 60. حسین می‌گوید

  سلام. بنده قصد دارم حدود ده روز آینده با پرواز امارات به فرودگاه دبی و از اونجا مجدداً با هواپیمایی امارات به مقصد فرانکفورت پرواز کنم. مدت توقف در فرودگاه دبی هم حدود یک ساعت و بیست دقیقه است. برای همین من چندتا سوال داشتم.
  ۱- آیا لازمه برای ویزا دبی هم اقدام کنم یا نه؟؟؟ (ترانزیت یا هر نوع ویزا دیگه ای)
  ۲- لازمه که بار رو تحویل بگیرم و مجدداً به کانتر پرواز فرانکفورت تحویل بدم؟؟؟
  ۳- زمان یک ساعت و بیست دقیقه برای تعویض پرواز کافیه؟؟؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 61. رضا نفرزادگان می‌گوید

  سلام، ببخشید من قصد دارم از ایران به فرودگاه لندن بروم و بعد به کانادا، آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم یا فقط ویزای کانادا کافی میباشد، ممنون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 62. Justine می‌گوید

  خیلی ممنون از اطلاعاتتون

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   سپاس از توجهتون

 63. احمد می‌گوید

  سلام و عرض ادب
  بنده برای سفر به پاریس از ایرلاین امارات بلیط تهیه کردم، پرواز تهران – پاریس. چند تا سوال داشتم که اگه محبت بفرمایید راهنماییم کنید ممنون میشم:
  ۱- زمانی که از پرواز تهران دبی پیاده شدم آیا ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه کافیه که به پرواز دبی پاریس برسم؟
  ۲- چطور و با چه وسیله ای باید این کار رو انجام بدم از کدام ترمینال به کدام ترمینال باید برم؟
  ۳- آیا نیاز به ویزای ترانزیت دبی دارم؟
  با سپاس فراوان

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 64. حمیدرضا می‌گوید

  با سلام
  برای سفر به سن پترزبورگ، حدود ۱۴ ساعت در فرودگاه مسکو باید بمونیم. آیا امکان خروج از فرودگاه و گشت زنی در شهر مسکو وجود دارد؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 65. محمد می‌گوید

  سلام
  من میخواستم به صورت انفرادی برم دبی
  ایا میتونم همزمان بلیط رو بخرم و برای ویزا اقدام کنم یا حتما باید اول برای ویزا اقدام کنم ، بیاد بعدش با داشتن ویزا اقدام کنم برای بلیط؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 66. M.Hossein می‌گوید

  سلام
  ببخشید من میخوام به صورت زمینی به ایروان برم و از اونجا به مسکو سفر کنم، پرواز رو هم از سایت های بوکینگ میگیرم میخواستم بدونم واسه این کار آیا نیاز به مدارک خاصی هست یا فقط ویزای روسیه کافیه؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   ویزای روسیه کافیه دوست عزیز. فقط برای گرفتن ویزا، بلیط برگشت و واچر هتل رزرو شده‌تون رو به سفارت روسیه ارائه کنین.

 67. امید می‌گوید

  ایا میتوان با ب
  ویزای ایتالیا ابتدا به المان سفر کرد بعد ایتالبا؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی را از سفارت آن گرفته‌اید.

 68. امید می‌گوید

  با سلام. من میخوام اردیبهشت ۹۷ برم oaxaca در مکزیک واسه یه کنفرانس. میخواستم مسیری رو انتخاب کنم که راحتتر بتونم ویزای ترانزیت بگیرم. پروازهای British airways ساعاتش خوبه ولی نمیدونم واسه ویزای ترانزیت چطوره برای رفتن به مکزیک. یعنی سفارت تنگلیس راحت ویزا میده یا نه. در مورد المان و فرانسه هم نمیدونم راحت ویزای ترانزیت برای مکزیک میدن یا نه. میشه یه راهنمایی بکنین. شنیدم یه مسیر پروازی هم از روسیه هست اما نمیدونم پروازش خوبه. ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   لطفا با همکاران ما در پشتیبانی با شماره تلفن ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید تا شما را دقیق راهنمایی کنند.

 69. omid می‌گوید

  با سلام. بنده میخواستم با پرواز ترکیش به کلن سفر کنم. می خواستم بدانم که در فرودگاه اتاتورک نیازی به چک پاس هست؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   لطفا با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.
   ۰۲۱-۴۳۹۰۰۰۰۰

 70. سحر عارفیان می‌گوید

  با سلام
  ما ویزای توریستی هلند را دایم. میتوانیم پرواز آلایتالیا با توقف ۸ ساعته در رم بگیریم ؟ نیاز به ویزای ترانزیت دارد ؟ و ایا میتوانیم از فرودگاه خارج شویم و مجدد برگردیم ؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   اگر ویزای شنگن دارید که بله، می‌توانید پرواز ترانزیت رم را انجام بدهید.
   برای راهنمایی دقیق و بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید.

 71. فرهنگ می‌گوید

  سلام

  قصد سفر به فیلیپین را دارم. از طریق هواپیمایی تایلند با یک توقف در فرودگاه بانکوک. میخواستم بدونم آیا نیاز به ویزای تایلند دارم؟ و اگر نیاز به ویزای تایلند دارم آیا میتونم از فرودگاه خارج بشم؟ و اینکه برای خروج باید پولی پرداخت کنم یا نه؟

  1. avatar-image
   آزاده رحیمی می‌گوید

   سلام
   اگر پروازتون کانکشن باشه ویزای تایلند لازم ندارید،
   اما اگر پروازتون کانکشن نیست باید ویزای تایلند بگیرید.
   برای راهنمایی بیشتر می‌تونید با همکاران ما در پشتیبانی علی‌بابا تماس بگیرید.

  2. افشین می‌گوید

   درود بر شما
   پرواز من از مسکو به تهران با ایرلاین آذربایجان از طریق مسکو – باکو – تهران و توقف ۳۰ ساعته در باکو می باشد . آیا برای خروج از فرودگاه نیاز به ویزای آذر بایجان دارم ؟

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام دوست عزیز
    برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا به شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 72. Eli می‌گوید

  ایا زمانی که با پاسپورت کانادایی وارد ترانزیت کشور أمریکا می شویم، زمان وارد شدن کسی سؤال و جواب میکند؟ یا مثل ترانزیت اروپا فقط وارد فرودگاه میشویم؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   با پاسپورت کانادایی اصلا نیازی به ویزای ترانزیت ندارید. فقط گذرنامه‌ی شما هنگام ورود و خروج مهر می‌خورد.

 73. جلال می‌گوید

  با سلام . بنده قصد دارم با هواپیمایی ماهان به فرودگاه امارات رفته و از انجا به صورت کانکشن با پرواز امارات عازم چین شوم. ایا نیاز میباشد که در هنگام تحویل بار در تهران مسئول مربوطه را مطلع نمایم ؟ در صورتی که از دو شرکت هواپیمایی متفاوت استفاده می نمایم ایا نیاز به تحویل گرفتن چمدانها در فرودگاه دبی می باشد یا نه ؟ آیا به ویزای ترانزیت نیاز دارم؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   سلام،
   اگر هر دو پرواز شما متعلق به یک ایرلاین بود، در آن‌صورت پروازتان کانکشن محسوب می‌شد،
   شما با دو ایرلاین متفاوت پرواز می‌کنید و در این حالت پرواز شما کانکشن نیست.
   بنابراین باید در فرودگاه امارات بارتان را از ماهان تحویل بگیرید و به کانتر چک‌این ایرلاین امارات تحویل بدهید.
   برای تحویل گرفتن بار از ماهان و دوباره تحویل دادن آن به هواپیمایی امارات، باید به سالن خروجی بروید،
   بنابراین به ویزای ترانزیت امارات نیاز خواهید داشت.
   (دقت کنید که بین دو پروازتان ۳ تا ۴ ساعت فاصله‌ی زمانی باشد تا بتوانید بعد از خروج از هواپیمای اول،
   زمان کافی برای انجام این کار را داشته باشید و به پرواز بعدی‌تان برسید.)

 74. عباس می‌گوید

  سلام
  بفرمایید
  آیا در فرودگاه شارجه برای تعویض پرواز که هر دو از یک ایرلاین هستند از ایرانی ها ویزای ترانزیت می خواهد؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   عباس عزیز،
   اگر در فرودگاه بمانید نیاز به ویزا نیست اما اگر بین دو پرواز بخواهید از فرودگاه خارج شوید، باید ویزا بگیرید.

 75. Sahel می‌گوید

  میخواستم بدانم ، ایا پاسپورت های اروپای وقتیکه به شکل ترانزیت از تهران به یک کشور دیگر سفرکند ایا ضرورت به ویزه ترانزیت است ؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   ساحل عزیز،
   وزارت خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران قبلا اعلام کرده که به شهروندان همه‌ی کشورها به استثنای ۹ کشور، در هنگام ورود به فرودگاه‌های ایران ویزای ۳۰ روزه می‌دهد. تا جایی که در خبرها منتشر شده شهروندان کشورهای آمریکا و بریتانیا در فهرست ۹ کشوری هستند که ویزای ۳۰روزه در فرودگاه برایشان صادر نمی‌شود و از قبل باید اقدام کنند. برای اطلاع از فهرست تکمیلی و شرایط ویزا برای باقی کشورهای اروپایی بهتر است با وزارت خارجه تماس بگیرید.