راهنمای کامل هزینه سفر به استانبول

آشنایی با هزینه‌های استانبول‌گردی

سفر حساب‌وکتاب دارد، مخصوصا مسافرت‌های خارجی مثل سفر به استانبول. از قبل باید بدانید چه هزینه‌هایی برای قبل از سفر در نظر بگیرید و برای خرید بلیط و رزرو هتل برنامه داشته باشید. هزینه سفر به استانبول به عوامل مختلفی بستگی دارد، اینکه با چه وسیله نقلیه‌ای سفر کنید و کجا اقامت کنید…چقدر خرید کنید یا در چه رستورانی غذا بخورید…به هر حال داشتن اطلاعات کافی پیش از سفر به شما کمک می‌کند تا سفر بهتری را تجربه کنید.

در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا راهنمای کاملی از هزینه سفر به استانبول به شما ارائه خواهیم داد تا بی‌حساب‌وکتاب سفر نکنید.

توجه داشته باشید که هزینه‌های اعلام‌شده در مقاله به‌صورت تقریبی است و همان‌طور که می‌دانید عوامل متعددی در هزینه‌های نهایی نقش دارند.

واحد پول ترکیه

واحد پول کشور ترکیه لیر است که با نماد (₺) شناخته می‌شود. اولین چیزی که هنگام سفر به استانبول یا هر کشور خارجی دیگر با آن مواجه خواهید شد، واحد پول ترکیه است. شاید صحبت کردن درباره واحد پول کشور شناخته‌شده‌ای مانند ترکیه کاری پیش‌پاافتاده به نظر برسد اما این مقاله برای اطلاع‌رسانی همگانی افراد، با هر سطح دانش است، بنابراین بهتر است از جزییات شروع کنیم.

لیر واحد پول ترکیهدر حال حاضر (دی 1400) هر یک لیر با 2075 تومان برابر است، علاه‌براین واحد زیرین لیر ترکیه، کروش است که هر لیر برابر است با 100 کروش. با توجه به نوسان نرخ لیر در شرایط کنونی، محاسبات ارائه‌شده در این مقاله بر اساس نرخ 2000 تومانی لیر انجام می‌گیرد تا بتوانیم در حساب‌و‌کتاب‌ها از زبان مشترکی استفاده کنیم.

هنگام سفر به استانبول، خرید لیر از دو راه امکان‌پذیر است:

 • تهیه لیر از صرافی‌های ایران به صورت مستقیم
 • تهیه دلار از صرافی‌های ایران و تبدیل آن به لیر در صرافی‌های ترکیه

راه حل میا‌ن‌بر: در طول سفر بخشی از پول خود را به صورت لیر و بخشی را به صورت دلار همراه داشته باشید و در مواقع ضروری هرکدام که نیاز بود استفاده کنید.

اطلاعات ضروری قبل از سفر به استانبول

معرفی شهر استانبول سر دراز دارد اما اگر بخواهیم در حد اولیه اطلاعات کلی این شهر را در اختیار شما قرار دهیم:

 • زبان رایج در استانبول، زبان ترکی است اما اکثر مردم توانایی مکالمه انگلیسی در حد اولیه را دارند.
 • واحد پول ترکیه لیر است.
 • ساعت رسمی 30 دقیقه عقب‌تر از ساعت ایران است.
 • دین اکثر مردم ترکیه اسلام است اما اقلیت‌های مذهبی دیگری نیز در این شهر زندگی می‌کنند.
 • آب شهری استانبول برای آشامیدن مناسب نیست و بهتر است از آب معدنی استفاده کنید.

هزینه‌های پیش از سفر به شهر زیبای ترکیه

پیش از سفر به ترکیه، تعدادی هزینه ثابت وجود دارد که به‌هرحال باید آن‌ها را برای سفر خود در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها ممکن است سالانه تغییر کنند، در این مقاله آخرین نرخ مربوط به هرکدام از این موارد در سال 1400 ذکر شده است. لازم به ذکر است که سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارد، بنابراین هزینه‌های پیش از سفر به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • هزینه صدور یا تمدید پاسپورت: خروج از کشور با هر مقصدی که در نظر داشته باشید، نیازمند پاسپورت است. اگر قبلا سفر خارجی نداشته‌اید، باید برای دریافت آن اقدام کنید، اگر هم زمان زیادی از صدور پاسپورتتان گذشته باید به فکر تمدید آن باشید. تمدید یا صدور پاسپورت طبق هزینه‌های سال 1400 شامل هزینه‌های زیر است:

هزینه صدور گذرنامه: 1,250,000 ریال

هزینه عوارض شهرداری: 62,500 ریال

خدمات گذرنامه: 731,520 ریال

هزینه عکاسی و احراض هویت که در کیوسک‌های مستقر در دفاتر به صورت جداگانه انجام می‌شود: 430,000 ریال

هزینه سفر به استانبول پاسپورت

 • عوارض خروج از کشور: عوارض خروج از کشور، مبلغی است که هر فرد هنگام خروج از کشور به دولت پرداخت می‌کند. طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1400، مبلغ عوارض خروج از کشور برای هر نفر در بار اول 400 هزار تومان، برای بار دوم 600 هزار تومان و برای دفعات سوم به بعد 800 هزار تومان است. این هزینه از طریق سامانه‌های الکترونیکی قابل پرداخت است.

هزینه بلیط سفر به استانبول

شما می‌توانید با در نظر گرفتن بودجه خود، برای سفر به استانبول از وسایل نقلیه مختلفی استفاده کنید که در ادامه هزینه بلیط هرکدام از این موارد شرح داده شده است:

هزینه بلیط هواپیما به استانبول

هواپیما اولین و راحت‌ترین گزینه برای سفر به استانبول است. اگر ساکن شهری غیر از تهران هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش هزینه‌های خود ابتدا خود را به تهران یا تبریز برسانید و برای سفر خود، بلیط هوایی مستقیم به استانبول را از یکی از این دو شهر تهیه کنید. بهتر است بدانید که معمولا هزینه بلیط‌ چارتری کم‌تر از بلیط سیستمی است.

 • تهران به استانبول: هزینه بلیط یک‌طرفه هواپیما از تهران به استانبول برای هر نفر، در بازه قیمتی 2,500,000 تومان تا 14,000,000 تومان قرار می‌گیرد که شامل بلیط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و خارجی می‌شود.
 • تبریز به استانبول: هزینه بلیط یک‌طرفه هواپیما از تبریز به استانبول برای هر نفر، در بازه قیمتی 1,800,000 تومان تا 4,500,000 تومان قرار می‌گیرد که شامل بلیط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و خارجی می‌شود.

هزینه سفر به استانبولهزینه بلیط قطار به استانبول

هزینه سفر به استانبول با قطار کمتر است، اما طبیعتا زمان‌بر خواهد بود و برای انتخاب زمان سفر خود گزینه‌های محدودی خواهید داشت. برای سفر با قطار باید بلیط قطار تهران به آنکارا را تهیه کنید و پس از رسیدن به آنکارا، سوار قطار سریع‌السیر یا معمولی آنکارا به استانبول شوید که هزینه آن در بازه 75 تا 90 لیر قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که فعالیت خطوط قطار تهران به وان و تهران به آنکارا از زمان شیوع ویروس کرونا متوقف شده است و این گزینه برای سفر به استانبول روی میز نیست.

هزینه سفر به دیدنی‌ترین شهر ترکیه با وسیله نقلیه شخصی

سفر به استانبول با ماشین شخصی در نگاه اول کم‌هزینه‌ به نظر می‌رسد اما اگر کمی با دقت به جزییات سفر نگاه کنید، متوجه هزینه‌های ریزودرشت این روش خواهید شد. سفر با ماشین شخصی از طریق مرز بازرگان امکان‌پذیر است اما هزینه بالای بنزین در ایران و پس از مرز ترکیه (هر لیتر بین 7 تا 8 لیر) نیز بسیار زیاد خواهد شد. علاوه‌بر هزینه بنزین، عوارض‌های متعدد پس از مرز ترکیه و نیاز به گواهینامه و پلاک ماشین بین‌المللی هم باید حتما در نظر داشته باشید.

اگر دوست دارید، اطلاعات بیشتری در مورد سفر زمینی به استانبول بخوانید.

سفر زمینی به استانبولرزرو هتل در استانبول چطور است؟

استانبول به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در ترکیه، گزینه‌های زیادی برای اقامت توریست‌ها دارد. تعداد هتل های استانبول بسیار زیاد است و همین موضوع فرآیند انتخاب را کمی سخت می‌کند. اولین کاری که در چنین موقعیتی باید انجام دهید، در نظر گرفتن بودجه خود برای سفر و مبلغی است که ترجیح می‌دهید برای هتل هزینه کنید.

با این کار، راحت‌تر می‌توانید هتلی مناسب با سلیقه و شرایط خود تهیه کنید. برای آگاهی شما از وضعیت هزینه رزرو هتل در استانبول، یک جمع‌بندی خلاصه از متوسط قیمت رزرو اتاق با شرایط مختلف به شما ارائه خواهیم داد:

 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در هتل‌های 3 ستاره یا کم‌تر، بین 350 هزار تومان تا 4 میلیون تومان است.
 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در هتل‌های 4 ستاره در استانبول بین 700 هزار تومان ال 10 میلیون تومان است.
 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در هتل‌های 5 ستاره در استانبول بین 1 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان است.
 • هزینه هاستل و آپارتمان در استانبول از شبی 150 هزار تومان شروع می‌شود.

رزرو هتل در استانبولهزینه‌‌های اعلام‌شده کاملا تقریبی است، طبیعتا هزینه رزرو هتل به شرایط و امکانات هتل نیز بستگی دارد و ممکن است هتل‌های گران‌تری هم در لیست رزرو به چشمتان بخورد. اگر می‌خواهید هزینه کم‌تری صرف هتل بکنید دو راه حل برای شما دارید:

سفر در زمستان: ترکیه در فصل زمستان به خاطر آب‌وهوای سردی که دارد، مسافر کم‌تری دارد، بنابراین امکان رزرو ارزان بلیط استانبول در زمستان بیشتر است.

رزرو هتل از قبل: اگر هتل مورد نظر خود را از چند ماه قبل شناسایی و رزرو کنید، قطعا با هزینه کم‌تری موفق به رزرو بلیط خواهید شد و اقامتتان در استانبول به‌صرفه‌تر خواهد بود.

هزینه رستوران و فست‌فود در استانبول

همه می‌دانند که استانبول شهر خوش‌گذرانی و خرید و شکم‌گردی است که همین هزینه سفر به استانبول را زیاد می‌کند! کافه‌ها و رستوران‌های رنگارنگ با غذاهای خوش‌عطر و طعم شما را به سمت خود می‌کشانند. از جمله غذاهای معروف ترکیه می‌توان به انواع کباب، پیده، لاح‌معجون، مانتی، بورک، سیمیت و… اشاره کرد که از خیر هیچ‌کدام نمی‌توان به‌راحتی گذشت. هزینه‌ای که برای صرف غذا در استانبول صرف می‌کنید بسته به نوع رستوران و غذایی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. اگر بخواهیم به‌طورکلی هزینه خوردوخوراک در رستوران‌های استانبول را دسته‌بندی کنیم:

 • هزینه رستوران‌های ارزان در استانبول برای هر نفر از 50 لیر (100 هزار تومان) شروع می‌شود.
 • هزینه رستوران‌های متوسط در استانبول برای هر نفر از 100 لیر (200 هزار تومان) شروع می‌شود.
 • هزینه رستوران‌های لوکس در استانبول برای هر نفر از 150 لیر (300 هزار تومان) شروع می‌شود.
 • هزینه فست‌فود مثل مک‌دونالد برای هر نفر تقریبا 35 لیر (70 هزار تومان) است.

هزینه خورد و خوراک در استانبول

با توجه به اینکه گاهی ممکن است برنامه سفر از مسیر خود خارج شود، علاوه‌بر هزینه‌های رستوران، بهتر است از رنج قیمتی برخی از خوراکی‌های اساسی در استانبول باخبر باشید.

 • یک بطری آب 1.5 لیتری: حدود 2 لیر (4 هزار تومان)
 • نان: حدود 3.5 لیر (7 هزار تومان)
 • برنج یک کیلویی: شروع قیمت از 15 لیر (30 هزار تومان)
 • سینه مرغ یک کیلویی: شروع قیمت از 45 لیر (90 هزار تومان)
 • تخم‌مرغ 6 عددی: 14 لیر (28 هزار تومان)
 • موز (یک کیلو): 9 لیر (18 هزار تومان)
 • پرتقال (یک کیلو): 7 لیر (14 هزار تومان)
 • سیب (یک کیلو): 6.5 لیر (13 هزار تومان)
 • خیار (یک کیلو): 15 لیر (30 هزار تومان)
 • گوجه‌فرنگی (یک کیلو): 5 لیر (10 هزار تومان)
 • هویج (یک کیلو): 7 لیر (14 هزار تومان)

هزینه سفر به استانبولهزینه بازدید از جاهای دیدنی استانبول

استانبول پر از مکان‌های تاریخی و جاهای دیدنی است که حتما باید بخشی از سفر خود را به بازدید از آن‌ها اختصاص دهید. برای بازدید از اماکن گردشگری استانبول باید بلیط ورودی تهیه کنید. قیمت بلیط ورودی برخی از جاهای دیدنی مهم استانبول عبارت است از:

 • کاخ توپکاپی: هزینه ورودی کاخ 60 لیر (120 هزار تومان) و هزینه بازدید از بخش‌های مختلف آن 40 و 30 لیر (80 هزار تومان و 60 هزار تومان) است.
 • مسجد ایاصوفیه: ورودی با توجه به اینکه این محل به عنوان مسجد بازگشایی شده، دیگر هزینه ورودیه ندارد.
 • کاخ دولمه باغچه: هزینه ورودی و بازدید از بخش‌های مختلف این کاخ 40 و 50 لیر (80 هزار تومان و 100 هزار تومان) است.
 • باسیلیکا سیسترن: 30 لیر (60 هزار تومان)
 • آکواریوم سی لایف: 79 لیر (158 هزار تومان)

جاهای دیدنی استانبولهزینه خرید و سوغاتی در استانبول

هزینه سفر به استانبول به خاطر خاطر بازارها و مراکز خرید زیادی که دارد گاهی بالا می‌رود؛ درواقع می‌توان خرید کردن را یکی از تفریحات اساسی در سفر به استانبول دانست. فروشگاه‌های رنگارنگ از برندهای مهم و مغازه‌هایی با خوراکی‌ها و سوغاتی‌های متنوع یکی از نقاط قوت استانبول به عنوان مقصدی برای گردشگری است.

بهتر است مقدار از بودجه سفر خود را برای خرید و تهیه سوغاتی کنار بگذارید. البته اگر در ماه‌های حراج به استانبول سفر کنید، می‌توانید همه‌چیز را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید.

به‌طورکلی متوسط هزینه خرید برخی از اقلام مصرفی در استانبول به شرح زیر است:

 • یک جفت کفش با برند معمولی: شروع قیمت از 200 لیر (400 هزار تومان)
 • شلوار جین: شروع قیمت از 80 لیر (160 هزار تومان)
 • تی‌شرت مردانه: شروع قیمت از 40 لیر (80 هزار تومان)
 • پیراهن زنانه: شروع قیمت از 70 لیر (140 هزار تومان)

سوغات و خرید هدیههزینه حمل‌ونقل درون شهری در استانبول

برای گشت‌وگذار در استانبول می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس، مترو، قطارهای شهری، تراموا، کشتی، تاکسی دریایی و… استفاده کنید. پرداخت هزینه تمام وسال حمل‌ونقل درون‌شهری به کمک استانبول کارت امکان‌پذیر است.

استانبول کارت در واقع بلیط الکترونیکی قابل شارژی است که می‌توانید از باجه‌های بلیط مخصوص در کنار ایستگاه‌های وسایل نقلیه تهیه کنید. هزینه خرید استانبول کارت 13 لیر (26 هزار تومان) است که قابلیت شارژ مجدد دارد. هر شخص باید استانبول کارت جداگانه داشته باشد و کودکان زیر شش سال نیازی به بلیط ندارند.

علاوه‌بر بر این موارد امکان استفاده از تاکسی و سیستم آنلاین گرفتن تاکسی مثل اوبر نیز وجود دارد. تاکسی گران‌ترین وسیله نقلیه است که هزینه آن بر اساس تاکسی‌متر محاسبه می‌شود و روی هزینه سفر به استانبول اثر می‌گذارد؛ هزینه سوار شدن تاکسی معمولی حدودا 5.55 لیر (11 هزار تومان) و هزینه هر کیلومتر 3.45 لیر (7 هزار تومان) است. معمولا هزینه اوبر حدود 20 درصد کم‌تر از تاکسی است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما می‌رسد.

استانبول‌گردی با علی‌بابا

گاهی اوقات دردسرهای تهیه بلیط و رزرو هتل زیاد است، شما هم زمان و حوصله کافی برای انجام این کارها را ندارید؛ در این شرایط به راحتی می‌توانید با خرید تور استانبول تمام مشکلات پیش‌رو را همواره کرده و سفری راحت و دلپذیر تجربه کنید. تور استانبول هم به شکل هوایی و هم زمینی قابل رزرو است؛ طبیعتا هزینه تور زمینی کم‌تر از تور هوایی خواهد بود.

هزینه سفر تور علی بابا

هزینه تور استانبول به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به‌طور کلی هزینه تور هفت روزه از قیمت 4 میلیون تومان آغاز می‌شود. در هنگام تهیه تور استانبول حسابی حواستان را جمع کنید تا تور خود را از مراکز معتبر تهیه کنید. مراکز نامعتبر فروش تور ممکن است با ارائه خدمات بی‌کیفیت و عدم پایبندی به تعهدات خود، شما را از سفرتان پشیمان کند.

با توجه به امکاناتی که علی‌بابا در زمینه فروش بلیط استانبول، رزرو هتل و یا خرید تور در اختیار مشتریان خود قرار داده است، شما هم می‌توانید با مقایسه شرایط و قیمت‌های مختلف ارائه‌شده در سایت، تنها با چند کلیک سفر رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

31 دیدگاه
 1. مهشید می‌گوید

  سلام از طریق علی بابا میشه آپارتمان یا هاستل رزرو کرد؟
  و اینکه میشه قیمت بلیط خانه خون آشام و کنسرت ها و … رو هم بذارین لطفا
  و آیا میشه بلیط اینها رو از طریق علی بابا رزرو کرد؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 اقامتگاه‌هارو می‌تونین از علی‌بابا رزرو کنین ولی بلیط جاهای تفریحی رو خبر

 2. سلمان می‌گوید

  سلام من قصد دارم تو دو سه ماهه آینده برم ترکیه و بعد هم برم آمریکا ، چطور میتونم اقامت یک ساله بگیرم تا شرایط سفر به آمریکا درست بشه و ویزا صادر بشه ممکنه راهنمایی کنید

 3. علیرضا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام خودم و خانمم سفرکنیم یک ماه بمونیم اپارتمان با هزینه یک مترجم چقدر هزینه میشه؟ و اینکه استانبول باشیم

 4. علیرضا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام خودم و خانمم سفرکنیم یک ماه بمونیم اپارتمان با هزینه یک مترجم چقدر هزینه میشه؟

 5. علی تهرانی می‌گوید

  سرکارخانم هیرمند
  باعرض سلام وخسته نباشید .مطالبتان بسیار به روز ومفید بود . امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید.

 6. رها می‌گوید

  سلام وقت بخیر ما چهار نفر هستیم دو نفرمون از فرانسه میان و کدو نفر از ایران قصد داریم برای یک هفته تو مرداد بریم استانبول ممنون میشم در مورد هتل و جا و هزینه ها یه مشاوره بگیرم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام رها عزیز:)
   با مرکز تماس علی‌بابا تماس بگیرید تا به طور کامل راهنماییتون کنند.

 7. اسماعیل می‌گوید

  سلام هزینه کلی چقدر میشه تا یه هفته در ترکیه باشیم همه چی متوسط مثلا از سفر تا خونه رتروان همه چیو متوسط بزن ببین چقدر. میشه

 8. ایدا می‌گوید

  سلام قیمت خونه در استانبول از چند شروع میشه ؟برای تحصیل و زندگی

 9. زهرا محمودی می‌گوید

  سلام هزینه ی سه نفر باتور سه روز ویه خرید معمولی چقدر هزینه امون میشه لطفا بگید برای پنج روز وچهار شب تو همین چند روز باتشکر ؟؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام زهرای عزیز 🙂
   اینجا میتونین ببینین:
   https://www.alibaba.ir/tour/turkey-istanbul

 10. مهرنوش می‌گوید

  سلام قصد سفر به استانبول رو دارم،با تور ،و اینکه یک دختر مجردم شرایطش و هزینه هاش چطوریه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مهرنوش عزیز 🙂
   این سوال خیلی کلی هست. تعداد شب و روزهای اقامت، سطح کیفی هتل، سفر آزاد یا با تور و… همه‌وهمه روی این موضوع اثر دارن.

 11. گیتا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام با خانواده برای فروردین یا اردیبهشت به ترکیه سفر کنم ۳ نفر هستیم و میخوام هزینه رفت و برگشت و خوراک و هتل همه اینا چقدره

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام گیتا عزیز 🙂
   باید دید زمان سفر شما، قیمت ارز چطوره؟

 12. مهدی می‌گوید

  سلام ببخشید ما می‌خوام خانوادگی ۴نفر بریم ترکیه کار کنیم هزینه اجاره خونه و خرج چقدره
  آیا ترکیه خوبه برای کار کردن

 13. میلاد می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  میلاد هستم
  میخواستم سفر به ترکیه داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   میلاد عزیز همه چیز رو میتونی در این مقاله بخونی:
   https://www.alibaba.ir/mag/turkey-complete-guide/

 14. پروین می‌گوید

  سلام
  من میخوام ۱۴ روز به ترکیه برم هزینه ۴نفر در دوهفته با خورد خوراک وهزینه سفر چقدر میشه پایین ترین قیمت همه خانم هستیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام پروین عزیز 🙂
   بستگی داره به اینکه در چه نوع هتلی اقامت کنین، چه شهری بمونین

  2. مرتضی می‌گوید

   سلام بنده آرایشگر هستم،و واسه کار قصد دارم به ترکیه برم،خواستم یه اطلاعات کلی داشته باشم،ممنون میشم راهنمایی کنید.

 15. محمدرضا می‌گوید

  سلام وقت بخیر درخصوص گرفتن بلیط به صورت اینترینیتی چگونه میشود ایثار گری را درج گرد وتخفیف گرفت؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمدرضای عزیز 🙂
   برای استفاده از این شرایط باید به صورت حضوری به یکی از دفاتر فروش سر بزنین. آدرس دفاتر اینجا هست:

   https://www.alibaba.ir/mag/list-alibaba-travel-company-sales-office-tehran-rasht/

 16. علی می‌گوید

  سلام وققتون بخیر
  علی هستم
  میخوام به اتفاق خونواده تا آخر تلبستون یه سفر ترکیه داشته باشیم.
  درخصوص زمان سفر،تورمناسب و قیمت مناسب راهنمایی و برام اوکی بفرمایید.
  متشکرم
  تلفن تماسم
  ۰۹۱۱۲۷۷۲۸۱۸

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   اطلاعات شما برای تیم مربوطه ارسال شد

 17. زهرا می‌گوید

  سلام.خسته نباشید مردادماه قصد سفر به استانبول دارم البته یک خانم هستم وترجیح میدم با تور گروهی برم لطفا میشه راهنماییم کنید.ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام زهرای عزیز 🙂
   خیلی خوبه که اطلاعات رو اینجا میذارین. حتما این صفحه رو ببینین تا بهترین مورد رو پیدا کنین. حتی میتونین به صورت آنلاین با کارشناس چت کنین تا شمارو راهنمایی کنه
   https://www.alibaba.ir/tour

  2. ملیکا می‌گوید

   سلام
   قیمت سفر به استانبول چقدره.؟

 18. Dd می‌گوید

  ممنون از اطلاعات خوبی که به اشتراک میگذارید انشالله شاد و پیروز باشید😍🍃

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خوشجالیم که براتون مفید بوده 🙂