راهنمای کامل هزینه سفر به استانبول

هزینه سفر به استانبول، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بستگی دارد که شما بخواهید به چه روشی به سفر بروید، کدام ایرلاین را انتخاب کنید، در کدام هتل بمانید، در استانبول چه طور خرج کنید و… . به هر حال بهتر است پیش از سفر نسبت به شرایط و هزینه‌های مختلف اطلاعاتی داشته باشید تا در هر زمان، بهترین تصمیم را بگیرید. گفتنی است برای سفر به استانبول، علاوه بر سفر هوایی می‌توانید به سفر زمینی هم فکر کنید. اگرچه سفر زمینی به استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش، سختی‌ها و پیچیدگی‌های فراوانی دارد، اما برخی افراد به خاطر هزینه کمتر نسبت به پرواز، این نوع سفر را ترجیح می‌دهند.

واحد پول ترکیه

لیر هزینه سفرواحد پول ترکیه لیر است. در حال حاضر قیمت هر لیر ترکیه بین 2080 تا 2150 تومان است. بنابراین ما در محاسبات این مقاله، 2000 تومان را به عنوان نرخ لیر ترکیه در نظر می‌گیریم. شما برای خریدها و هزینه‌های‌تان در استانبول می‌توانید، از صرافی‌های تهران یا هر شهر دیگر به طور مستقیم لیر ترکیه را تهیه کنید. روش دیگر هم این است که دلار بخرید و در مقصد دلار را با لیر معاوضه کنید. روش سوم هم این است که از هر 2 نوع ارز، یعنی دلار و لیر، به همراه داشته باشید و در صورت لزوم از هر یک استفاده کنید.

هزینه های پیش از سفر به استانبول

هزینه استانبول پاسپورتاگر پیش از این سفر خارجی نداشته‌اید و پاسپورت ندارید، پیش از هر کار برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید. صدور پاسپورت هزینه‌های متفاوتی دارد که در نهایت به حدود 142 هزار تومان می‌رسد. اما اگر پاسپورت‌تان منقضی شده یا نیاز به تعویض دارد هم، باید همین میزان هزینه کنید.

هزینه دیگری که پیش از خروج از کشور باید در نظر بگیرید، عوارض خروج از کشور است. عوارض خروج از کشور برای اولین بار 220 هزار تومان است. اما اگر بار دوم‌تان باشد که از کشور خارج می‌شوید این هزینه 330 هزار تومان خواهد بود. از دفعه دوم به بعد، هزینه عوارض خروج از کشور به 440 هزار تومان می‌رسد.

هزینه بلیط هواپیما به استانبول

هزینه استانبول هواپیمابلیط هواپیما استانبول از حدود 700 هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از 3 میلیون تومان می‌رسد. قیمت 3 میلیون تومان مربوط به پروازهای خارجی از تهران به مقصد استانبول است. بنابراین قیمت بلیط هواپیما از تهران به استانبول رفت و برگشت، حداقل حدود 1 و نیم میلیون تا 2 میلیون تومان تمام خواهد شد.

یکی از روش‌های کاهش هزینه‌ها خرید بلیط چارتر استانبول است. قیمت بلیط چارتر استانبول در اکثر موارد پایین‌تر از بلیط سیستمی است. همان 700 هزار تومان که به عنوان کف قیمت بلیط استانبول پیشتر از آن یاد شد، قیمت بلیط چارتر است. بنابراین اگر به دنبال بلیط ارزان استانبول هستید، خرید بلیط چارتر می‌تواند راه‌حل مناسبی برای شما باشد. البته در مواقع پرسفر، قیمت بلیط چارتر چندان کمتر از بلیط سیستمی نیست. بنابراین پیش از خرید به این موضوع دقت و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.


بیشتر بخوانید: بلیط استانبول، اولین قدم برای تجربه‌ی هزاران زیبایی


هزینه سفر زمینی به استانبول

هزینه استانبول زمینیاما روش دیگری هم برای سفر به استانبول وجود دارد و آن هم سفر زمینی است. برای سفر زمینی به استانبول، می‌توانید با خرید بلیط اتوبوس به استانبول بروید. قیمت بلیط زمینی استانبول (بلیط اتوبوس)، در حدود 160 هزار تومان است.

اما اگر تصمیم گرفته‌اید با ماشین شخصی به استانبول بروید، راهی طولانی در پیش دارید. مرز بازرگان بهترین نقطه مرزی برای ورود به ترکیه است. شما از تبریز تا مرکز بازرگان حدود 300 کیلومتر راه در پیش دارید. شما در این مسیر علاوه بر عوارض‌های متعددی که باید پس از مرز ترکیه پرداخت کنید، هزینه قابل‌توجهی نیز باید برای بنزین بپردازید. زیرا قیمت بنزین در ترکیه بسیار گران است. ضمنا برای رانندگی پس از مرز ایران، باید گواهینامه بین‌المللی داشته باشید. (دریافت گواهینامه بین‌المللی هم هزینه‌های خودش را دارد).

اگر قصد اقامت هم دارید، حتما بهترین هتل های استانبول را بشناسید.

شیوه دیگر برای سفر زمینی به استانبول این است که از تهران تا مرز وان ترکیه بروید. پس از عبور از مرز، از وان تا آنکارا را با ون‌های مخصوص طی می‌کنید. و در نهایت از آنکارا تا استانبول را با قطار می‌روید. هزینه‌ای که ون‌ها برای هر نفر دریافت می‌کنند حدود 50 هزار تومان (25 لیر) است. و بلیط قطار آنکارا تا استانبول بین 140 تا 200 هزار تومان (70 تا 100 لیر) است.

در کل اگر به دنبال سفر ارزان به استانبول هستید، سفر زمینی با تمام دردسرهایش می‌تواند پاسخگوی این نیاز شما باشد.

هزینه رزرو هتل در استانبول

هزینه استانبول هتلاستانبول شهر بسیار بزرگی است. شما در این شهرگزینه‌های متفاوت و متعددی در انتخاب هتل دارید. اگرچه تعداد هتل‌ها زیاد است اما شما با مشخص کردن بودجه‌ای که برای رزرو هتل کنار گذاشته‌اید، انتخا‌ب‌های‌تان را محدود خواهید کرد. بنابراین کار رزرو هتل در استانبول برای شما راحت‌تر خواهد شد.

برای آگاهی از وضعیت هزینه رزرو هتل در استانبول، این اطلاعات به شما کمک می‌کنند: (آنچه در ادامه می‌آید متوسط قیمت است)

 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در یک هتل 2 ستاره در استانبول بین 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان است.
 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در یک هتل 3 ستاره در استانبول بین 360 هزار تومان تا 2 و نیم میلیون تومان تعیین شده است.
 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در یک هتل 4 ستاره در استانبول بین 400 هزار تومان تا 4 میلیون تومان تخمین زده می‌شود.
 • هزینه رزرو یک اتاق دوتخته در یک هتل 5 ستاره در استانبول بین 500 هزار تومان تا 7 میلیون تومان خواهد بود.

در تمام موارد هتل‌های گران‌تری هم پیدا می‌شوند، اما در اینجا سعی کرده‌‌ایم متوسطی از قیمت‌ها را اعلام کنیم.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید هتل ارزان در استانبول بیابید یا هزینه رزرو هتل در استانبول کاهش پیدا کند، 2 راه دارید. نخست اینکه، سفرتان را به زمستان موکول کنید. قیمت هتل های استانبول در فصل زمستان ارزان تر از ایام دیگر است. راه دوم هم این است که زودتر اقدام به رزرو هتل در استانبول کنید. عموما هر چه زودتر رزروتان را انجام دهید، هزینه تان کمتر خواهد شد.


بیشتر بخوانید: ۱۰ پاساژ جذاب و قدیمی استانبول


هزینه خورد و خوراک در استانبول

هزینه استانبول غذااستانبول پر است از رستوران‌ها و کافه‌های رنگارنگ. لذیذترین غذاها، خصوصا کباب‌ها را می‌توانید در استانبول نوش جان کنید. در انتخاب رستوران‌ها علاوه بر اینکه به قیمت‌ها توجه می‌کنید حواس‌تان به تمیزی و پاکیزگی‌شان هم باشد، به هر حال سلامتی گران‌بهاترین سرمایه‌است خصوصا در سفر!

از آنجایی که تعداد رستوران‌های استانبول زیاد است، می‌توانید رستوران‌های ارزان قیمت متعددی در این شهر بیابید. قیمت هر وعده غذا در رستوران‌های ارزان استانبول بین 30 تا 60 (15 تا 30 لیر) هزار تومان است. برای رستوران‌های زنجیره‌ای هم همین حدود می‌توانید هزینه کنید.

اما اگر کمی بیشتر هزینه کنید، می‌توانید به رستوران‌های متوسط استانبول بروید. قیمت هر وعده غذا در این رستوران‌ها بین 60 تا 120 هزار تومان (30 تا 60 لیر) است.

در این سفر قصد خرید هم دارید؟ پس شناخت مراکز خرید استانبول و بازار بزرگ استانبول برای ارزان‌ترین خرید پوشاک در استانبول مهم است.

رستوران‌های لوکس با فضای زیباتر و غذاهای لذیذتر، طبیعتاً هزینه بیشتری هم دارند. شاید دقیق نتوان گفت اما به طور حدودی باید برای هر وعده غذا در این رستوران‌ها بین 200 تا 800 هزار تومان (100 تا 400 لیر) هزینه کنید.

بنابراین می‌توان گفت هزینه یک وعده غذا در استانبول بین 30 تا 800 هزار تومان است. اگرچه این بازه قیمتی نسبتا وسیع است اما امکان انتخاب‌های متفاوتی را به وجود آورده است.

هزینه بازدید از اماکن گردشگری

هزینه استانبول بلیطیکی دیگر از هزینه‌هایی که در استانبول باید بپردازید، هزینه خرید بلیط برای بازدید از مکان‌های تاریخی و گردشگری است. قیمت بلیط امکان گردشگری مهم استانبول به این ترتیب هستند:

 • 1. کاخ توپکاپی: 120 و 130 هزار تومان (60 و 65 لیر)
 • 2. مسجد ایاصوفیه: 120 هزار تومان (60 لیر)
 • 3. کاخ دولمه باغچه: 120 و 80 هزار تومان (60 و 40 لیر)
 • 4. باسیلیکا سیترن: 40 هزار تومان (20 لیر)
 • 5. پارک آبی کلاب دلفین: 90 تا 140 هزار تومان (45 تا 70 لیر)
 • 6. پارک آبی آکوامارین: 90 تا 140 هزار تومان (45 تا 70 لیر)
 • 7. برج گالاتا: 70 هزار تومان (35 لیر)
 • 8. آکواریوم سی لایف استانبول: 114 هزار تومان (57 لیر)
 • 9. آکواریوم استانبول: 170 هزار تومان (85 لیر)
 • 10. حمام ترکی: بین 700 هزار تا 2 میلیون تومان

هزینه خرید و سوغات در استانبول

هزینه استانبول سوغاتاحتمالا یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های خرید در استانبول، لباس‌هایی از برندهای ترکیه‌ای است. علاوه بر این انواع شیرینی‌های لذیذ و خوشمزه ترکی نظیر باقلوا و راحت‌الحلقوم، می‌‌تواند سوغاتی دلچسبی برای اقوام و دوستان باشد. حتی اگر نخواهید برای سوغات لباس بیاورید، بد نیست برای خودتان خرید کنید. به هر حال قیمت لباس‌های ترکیه‌ای در استانبول به میزان چشمگیری ارزان‌تر از تهران و سایر شهرهای کشور است.

مثلا شما با حدود 240 تا 250 هزار تومان (بین 120 تا 125 لیر) می‌توانید یک پیراهن زیبای زنانه از فروشگاه‌های استانبول بخرید. یا قیمت یک جفت کفش ورزشی نایک کمتر از 600 هزار تومان (کمتر از 300 لیر) است.

ضمن اینکه اگر در ماه‌های حراج به استانبول بروید، لباس‌ها را با قیمت‌های بسیار مناسب‌تری می‌توانید بیابید.

هزینه تور استانبول

هزینه استانبول توردر صورتی که نخواهید خودتان به طور مستقیم بلیط هواپیما استانبول را بخرید و رزرو هتل در استانبول را انجام دهید، می‌توانید تور استانبول بخرید. تور استانبول هم به شکل هوایی وجود دارد و هم زمینی. طبیعی است که تور زمینی استانبول ارزان‌تر از تور هوایی استانبول خواهد بود.

قیمت تور استانبول به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به تعداد شب‌های اقامت، ایرلاین، کیفیت و تعداد ستاره‌های هتل و… اشاره کرد. کمترین قیمت تور استانبول، برای 3 شب اقامت، حدود 2 میلیون تومان است. طبیعی است هر چه کیفیت هتل، ایرلاین و… بالاتر باشد، قیمت تور هم بیشتر خواهد شد.

قیمت تور زمینی استانبول نیز از حدو 1 میلیون و 200 هزار تومان برای 4 شب اقامت شروع می‌شود.

آیا سفر هوایی پیش رو دارید؟ پس حتما فرودگاه های استانبول را بشناسید و حتی بلیط هواپیما استانیول را هم می‌توانید با چند کلیک بخرید.

در انتخاب و خرید تور استانبول، حسابی حواس‌تان را جمع کنید. ممکن است بسیاری از مراکز نامعتبر، اقدام به برگزاری تور استانبول کنند. آنها با اعلام قیمت‌های پایین سعی در جلب مشتری دارند. اما در خوشبینانه‌ترین حالت، پایبند نبودن به تعهدات، اقامت در هتل‌های بسیار بی‌کیفیت و مواردی از این دست از سوی آنها دور از انتظار نیست.

بلیط ارزان استانبول در علی بابا

اگر به دنبال بلیط هواپیما به استانبول با قیمت مناسب هستید، در علی بابا، آنچه می‌خواهید، می‌یابید. با مراجعه به صفحه بلیط استانبول علی بابا، لیست مفصلی از پروازها به مقصد این شهر را می‌بینید. حال انتخاب با شماست که از میان ایرلاین‌های مختلف، روزها و ساعات متفاوت، هر کدام را که مناسب شرایط‌تان است، برگزینید.

ضمنا با استفاده از تقویم قیمتی می‌توانید بهترین قیمت بلیط استانبول را در طول یک هفته و نه فقط یک روز، ببینید. (3 روز قبل و 3 روز بعد از تاریخ موردنظرتان).

بلیط چارتر استانبول را نیز می‌توانید در همین صفحه بیابید. در کنار بلیط‌های چارتر، عنوان «چارتر» قید شده است. به غیر از این شما می‌توانید، تیک چارتر را هم بزنید، به این ترتیب تنها بلیط‌‌های چارتر استانبول را خواهید دید.

رزرو هتل در استانبول در علی بابا

برای رزرو هتل در استانبول نیز، بهترین قیمت‌های هتل را در علی بابا می یابید. شما در صفحه هتل های استانبول علی بابا می‌توانید از بین هتل های 2، 3، 4 و 5 ستاره، هر کدام را که می‌خواهید انتخاب کنید. علاوه بر این فیلترهای قیمتی نیز به شما کمک می‌کنند تا هتلی با قیمت مناسب خود بیابید.

تور استانبول در علی بابا

هزینه سفر تور علی بابا

با اضافه شدن امکان خرید تور، شما تور استانبول را نیز می‌توانید از علی بابا بخرید. در صفحه تور استانبول علی بابا، شما تورهای متفاوت با قیمت‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید. در این صفحه با وجود گزینه‌های متنوع، شما می‌توانید انتخاب مناسب خود را داشته باشید. تفاوت در هتل، تعداد شب‌های اقامت و… باعث تفاوت قیمتی می‌شوند. شما با استفاده از فیلتر قیمتی در ستون کناری این صفحه، می‌توانید قیمت مناسب خود را برای تور استانبول بیابید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 دیدگاه
 1. میلاد می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  میلاد هستم
  میخواستم سفر به ترکیه داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   میلاد عزیز همه چیز رو میتونی در این مقاله بخونی:
   https://www.alibaba.ir/mag/turkey-complete-guide/

 2. پروین می‌گوید

  سلام
  من میخوام ۱۴ روز به ترکیه برم هزینه ۴نفر در دوهفته با خورد خوراک وهزینه سفر چقدر میشه پایین ترین قیمت همه خانم هستیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام پروین عزیز 🙂
   بستگی داره به اینکه در چه نوع هتلی اقامت کنین، چه شهری بمونین

 3. محمدرضا می‌گوید

  سلام وقت بخیر درخصوص گرفتن بلیط به صورت اینترینیتی چگونه میشود ایثار گری را درج گرد وتخفیف گرفت؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام محمدرضای عزیز 🙂
   برای استفاده از این شرایط باید به صورت حضوری به یکی از دفاتر فروش سر بزنین. آدرس دفاتر اینجا هست:

   https://www.alibaba.ir/mag/list-alibaba-travel-company-sales-office-tehran-rasht/

 4. علی می‌گوید

  سلام وققتون بخیر
  علی هستم
  میخوام به اتفاق خونواده تا آخر تلبستون یه سفر ترکیه داشته باشیم.
  درخصوص زمان سفر،تورمناسب و قیمت مناسب راهنمایی و برام اوکی بفرمایید.
  متشکرم
  تلفن تماسم
  ۰۹۱۱۲۷۷۲۸۱۸

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   اطلاعات شما برای تیم مربوطه ارسال شد

 5. زهرا می‌گوید

  سلام.خسته نباشید مردادماه قصد سفر به استانبول دارم البته یک خانم هستم وترجیح میدم با تور گروهی برم لطفا میشه راهنماییم کنید.ممنون

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام زهرای عزیز 🙂
   خیلی خوبه که اطلاعات رو اینجا میذارین. حتما این صفحه رو ببینین تا بهترین مورد رو پیدا کنین. حتی میتونین به صورت آنلاین با کارشناس چت کنین تا شمارو راهنمایی کنه
   https://www.alibaba.ir/tour

 6. Dd می‌گوید

  ممنون از اطلاعات خوبی که به اشتراک میگذارید انشالله شاد و پیروز باشید😍🍃

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خوشجالیم که براتون مفید بوده 🙂