shakhes

باغ پرندگان کیش؛ دنیایی پر از نادیده‌های طبیعت

پرندگانی از همه سایزها و رنگ‌ها در باغ پرندگان

قدم‌زدن در بین درختان، شنیدن صدای انواع پرندگان و دیدن رنگ‌های زیبای آنها تجربه‌ای است فراموش‌نشدنی که می‌توانید آن را در باغ پرندگان کیش تجربه کنید. این باغ یکی از جاذبه‌های گردشگری خاص کیش است که به‌خصوص علاقه‌مندان به طبیعت را به خود جذب می‌کند. بخش‌های مختلف باغ مملو از پرندگانی است که از نقاط مختلف جهان به این محل آورده شده‌اند. اگر دوست دارید این پارک را بیشتر بشناسید همراه مجله گردشگری علی‌بابا باشد.

باغ پرندگان کیش چه نژادهایی دارد؟
در باغ پرندگان جزیره کیش گونه‌های مختلفی از پرندگان بومی آسیا، استرالیا و آفریقا جمع‌آوری شده‌اند. انواع پلیکان‌های پا خاکستری و سفید، انواع گونه‌های قو، فلامینگو‌ها، انواع درنا‌های تاج‌دار، انواع لک‌لک‌ها مارابو و سدلبیلد، انواع طاووس‌های زیبا، انواع طوطی‌های سبز، ماکائو، کاسکو، قرقاول چینی، کاکاتو آلبا، توکان، پنگوئن‌های پا سیاه، مرغ شاخ‌دار و بسیاری دیگر در باغ پرندگان زندگی می‌کنند. حتی بعضی خزندگان مثل تمساح گاندو و حیواناتی از قبیل میمون و آهو را هم می‌توانید در این باغ ببینید.
ساعت بازدید باغ پرندگان کیش کی است؟
ساعات بازدید از باغ پرندگان کیش در نیمه دوم سال یعنی فصل‌های پاییز و زمستان ساعت ۱۶ تا ۱۸ و در نیمه اول سال یعنی فصل‌های بهار و تابستان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ است. سعی کنید در ساعت مشخص شده به باغ مراجعه کنید تا بتوانید از همه بخش‌ها و پرندگان دیدن کنید.
آدرس دقیق باغ پرندگان کیش کجاست؟
باغ پرندگان کیش در مجموعه دلفیناریوم کیش قرار دارد. مجموعه دلفیناریوم هم پارکی وسیع در جنوب شرقی کیش است که می‌توانید از طریق بلوار مرجان به آن برسید.

باغ پرندگان کیش یا پارک دلفیناریوم!

شاید این عنوان کمی شما را سردرگم کرده باشد. ولی در حقیقت پارک پرندگان کیش بخشی از مجموعه دلفین‌های کیش است. این پارک که در سال ۱۳۸۰ ساخته شد، اولین پارک دلفین‌ها در ایران بود و توسط حسین ثابت مالک هتل داریوش کیش احداث شد. آکواریوم کیش و پارک دلفیناریوم کیش در نوع خود بی‌نظیر بود و هست. در سال ۱۳۹۳ مالکیت پارک به سید عبدالرضا موسوی مالک شرکت هواپیمایی زاگرس واگذار شد. پارک دلفیناریوم محوطه‌ای به وسعت حدود ۱۰۰ هکتار است که در بخش جنوب شرقی جزیره کیش قرار دارد. این پارک به چند بخش مجزا تقسیم شده و باغ پرندگان کیش هم یکی از آنهاست.

باغ پرندگان کیشباغ پرندگان کیش رویایی در واقعیت

باغ پرندگان از جاهای دیدنی کیش حدود سه هکتار از پارک دلفیناریوم را از آن خود کرده است. بیش از ۵۷ گونه پرندگان در این باغ زندگی می کنند. باغ به دو بخش اصلی  تقسیم می‌شود. بخش پرندگان در قفس و بخش پرندگان آزاد.

بخش پرندگان محبوس

بخش پرندگان محبوس شامل پرندگان وحشی و پرندگانی است که به هر دلیلی نمی‌توان آنها را آزاد نگهداری کرد. در این بخش فضایی سرسبز و زیبا طراحی شده که شما می‌توانید با اتوبوس‌های قطاری یا پیاده در آن قدم بزنید و از پرندگان داخل قفس دیدن کنید. روی هر قفس تابلویی نصب شده که مشخصات پرندگان داخل قفس روی آن ذکر شده است. این مشخصات شامل گونه پرندگان، نام علمی آنها، زیستگاه، نوع تغذیه و شرایط زندگی و خصوصیات آنهاست.

پرندگان محبوس باغ پرندگان کیشبخش پرندگان آزاد

پس از عبور از قفس‌ها به فضایی آزاد می‌رسید که پرندگان آزاد و اهلی در آن به راحتی و آزادانه زندگی می‌کنند. تنها برای جلوگیری از فرار پرندگان در ارتفاع بسیار بالایی از محوطه توری کشیده شده است. محیط زندگی پرندگان به نوعی طراحی شده که مشابه محل زندگی اصلی آنهاست و شرایط مناسب برای زاد ولد آنها فراهم باشد.

آنچه در باغ پرندگان خواهید دید

در این باغ بیش از ۵۷ گونه پرندگان چه در قفس و چه در فضای آزاد نگهداری می‌شوند. انواع طاووس، انواع طوطی‌های سبز، طاووسک، قو، مرغ موزخوار (پرنده بهشتی)، درنای تاج‌دار، شترمرغ، مرغ سقا، کاسکو، قرقاول چینی و کاکاتو آمبرلا (طوطی سفید). بیشتر این پرندگان، بومی آفریقا هستند ولی از سایر قاره‌ها هم پرندگانی به باغ آورده شده‌اند.

Birds park kishاگر کارتون «سرنتی پیتی» را دیده باشید حتما پیلاپیلا را هم به یاد دارید. پیلاپیلا در واقع نوعی توکان است. توکو توکان یا همان توکان پرنده‌ای سیاه است که بخش گلوی آن رنگی یا سفید می‌شود. این پرنده زیبا منقار بسیار بزرگ، رنگی و زیبایی دارد. همین رنگ‌های زیبا سبب شده این پرنده خاص و جذاب باشد. توکان‌ها را می‌توانید در باغ پرندگان کیش ببینید. این پرنده باهوش و بازیگوش، رفتاری دوستانه و آرامی دارد و توجه همه را به خود جلب می‌کند. پرندگان در کیشپنگوئن آفریقایی نوعی پرنده در حال انقراض است که در ساحل بولدرز در کیپ تاون آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند. اما شما می‌توانید این پنگوئن را در باغ پرندگان کیش هم ببینید. این موجودات بسیار بامزه و کوچک هستند و قدشان نهایتا تا زانوی شماست.

همین موجودات دوست‌داشتنی در صورتی که احساس خطر کند، با هیچ‌کس رودربایستی ندارند و با منقار تیزشان به شما صدمه خواهند زد. به همین دلیل در منطقه محصورشده نگهداری می‌شوند. 3در بخش میانی پارک برکه آبی بنا شده که می‌توانید در آن فلامینگوها را در حالی که با پاهای بلندشان رقصان در برکه قدم می‌زنند، پلیکان‌های پا خاکستری و سفید که آماده ماهیگیری با منقار بزرگشان هستند، درنای تاج‌دار که با کاکل طلاییش خودنمایی می‌کند، ایبیس، قوها و انواع لک‌لک‌های مارابو و سدلبیلد را ببینید.

فلامینگوهای باغ پرندگاناگر در طول گشت‌وگذار در باغ پرندگان از جاهای تفریحی کیش میمون یا آهو دیدید، جا نخورید. در این باغ علاوه بر پرندگان، بعضی از حیوانات اهلی هم نگهداری می‌شود. پلیکان در باغدر بخشی از پارک هم گونه‌های مختلفی از خزندگان وجود دارند. ازجمله انواع مارها، مارمولک‌ها و تمساح گاندو یا پوزه‌کوتاه. گاندو تنها کروکدیل بومی پاکستان و ایران و بزرگ‌ترین خزنده این دو کشور است که می‌توانید آن را در باغ پرندگان کیش ببینید. این بخش از باغ پرندگان هنگامی برای بازدید باز می‌شود که این خزندگان غذای خود را خورده باشند و آرام و بی‌حرکت در حال استراحت هستند. پرنده تاجداربرای این که باغ پرندگان محیطی مشابه محل زندگی آنها را داشته باشد انواع گونه‌های گیاهی هم در آن خواهید دید. برای مثال درخت لور، نخل، اوکالیپتوس، بنجامین، بعضی از انواع گل‌ها مثل گل ختمی و ۲۵ گونه کاکتوس.

تمساح

در مجموع اگر از حضور در طبیعت لذت می‌برید، اینجا هم مثل اسکله تفریحی کیش و کشتی یونانی کیش بسیار جذاب و دیدنی است و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

چطور به باغ پرندگان کیش برویم؟

ورودی باغ پرندگان کیش در جنوب شرقی جزیره زیبای کیش، بلوار مرجان، مجموعه پارک دلفین کیش قرار دارد. شماره تماس باغ پرندگان کیش ۰۷۶۴۴۴۴۵۲۳۷ است.

اکثر هتل‌ها در کیش تورهایی برای گردش مناطق دیدنی کیش مثل قلعه جنی کیش و شهربازی کیش دارند. بازدید از باغ پرندگان هم در بین آنها وجود دارد. می‌توانید با این تورها به دیدن باغ پرندگان و دلفیناریوم کیش بروید.

 

هزینه بازدید از این باغ مثل خیلی از انواع هتل کیش برای کودکان بین دو تا چهار سال نیم‌بها و برای زیر دو سال رایگان است. ساعت کاری مجموعه معمولا در نیمه اول سال هرروزه ساعت کاری بین ۱۸ تا ۲۰ و در نیمه دوم سال همه‌روزه بین ۱۶ تا ۱۸ است. گردش فقط در این باغ حدود دو تا سه ساعت زمان می‌برد.

حواستان باشد چون این باغ در مجموعه دلفیناریوم قرار دارد، ممکن است جاذبه‌های دیگر محوطه پارک مثل نمایش دلفین‌ها، کافی‌شاپ و رستوران شما را سرگرم کند و سبب شود ساعت مراجعه به باغ پرندگان را فراموش کنید. به همین دلیل بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که در ساعت کاری باغ بتوانید کل این فضای زیبا را ببینید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که هنگام رزرو تور کیش و مراجعه به باغ پرندگان اجازه بردن دوربین حرفه‌ای ندارید. پس اگر می‌خواهید عکس یادگاری بگیرید به عکاس‌های حرفه‌ای که در این مجموعه هستند، مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.