مجله گردشگری علی‌بابا

هزینه سفر به کیش در سال ۱۴۰۰ به‌طورکلی چقدر است؟

جزیره کیش این روزها جایگزین سفرهای خارجی ما شده است. کیش هم به‌خاطر تفریحات آبی و غیرآبی جذابش، هم به‌خاطر امکانات کاملش و هم به‌دلیل جذابیت طبیعی‌اش، یکی از زیباترین سفرهایی است که نه‌تنها ایرانی‌ها بلکه گردشگران خارجی هم می‌توانند داشته باشند. البته سفر به کیش الزاما گران نیست. اگر بتوانید قبل از سفر به کیش، هزینه سفر به کیش را خودتان در بیاورید، می‌توانید یک تفریح اقتصادی اما زیبا داشته باشید.

در ادامه هزینه سفر به کیش را با بررسی عوامل مختلف با هم در مجله گردشگری علی بابا مرور می‌کنیم. تمام قیمت‌هایی که در این متن می‌آید مربوط به یک روز غیر تعطیل در زمستان ۱۴۰۰ است.

اما پیش از خواندن این مقاله پیشنهاد می‌کنم که نگاهی به تورهای کیش علی بابا بیاندازید، شاید یک تور عالی متناسب با شرایط خود پیدا کردید.

فصل‌های زمستان و پاییز ارزانترین فصل سفر به کیش هستند چون تعداد گردشگران کمتر است و قیمت‌ها پایین می‌آید.

اگر ماشینتان سالم باشد، تا جزیره کیش هزینه خاصی به جز چند باک بنزین ندارید و فقط باید ۲۰۰ هزار تومان عوارض ورود به جزیره کیش را بدهید.

قیمت تور کیش برای ۳ شب بین ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان است.

در ادامه هزینه سفر به کیش را با بررسی عوامل مختلف با هم مرور می‌کنیم.

اما پیش از خواندن این مقاله پیشنهاد می‌کنم که نگاهی به تورهای کیش علی بابا بیاندازید، شاید یک تور عالی متناسب با شرایط خود پیدا کردید.

همه قیمت‌های این مقاله برای سال ۱۳۹۸ است.

هزینه سفر به کیش با هواپیما

پیش از هر کاری باید وسیله حمل‌ونقل به کیش را انتخاب کنید. شاید بهترین و منطقی‌ترین وسیله، هواپیما باشد زیرا هم راه دور است و هم بخشی از مسیر رسیدن به کیش از دریا می‌گذرد. اگر پایتخت‌نشین هستید، احتمالا می‌دانید که پرواز تهران با بلیط ارزان کیش، هر روز انجام می‌شود. کافی است از قبل بلیط را بخرید تا از پروازتان مطمئن باشید. پرواز کیش از سایر شهرهای کشور نیز انجام می‌شود، تعداد پروازها به کیش از سایر شهرها، متفاوت است. تقریبا همه ایرلاین‌ها پرواز کیش را در برنامه پروازی خود دارند.

هزینه سفر هوایی به کیش
فرودگاه بین المللی کیش

قیمت بلیط کیش بازه وسیعی را در بر می‌گیرد. در حالت عادی و شرایط معمول کمترین قیمت بلیط هواپیما کیش (از تهران) حدود ۶۰۰ هزار تومان است. از سوی دیگر بالاترین قیمت بلیط هواپیما کیش در نهایت به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.

البته طبیعی است که در ایام تعطیلات قیمت بلیط پرواز کیش افزایش قابل‌توجهی پیدا می‌کند. به این ترتیب قیمت بلیط هواپیما تهران کیش رفت‌وبرگشت، حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد. این رقم در بالاترین میزان به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد.

راهکارهایی برای خریدن بلیط ارزان کیش

ممکن است تصور کنید که بلیط هواپیمای کیش قیمت بالایی دارد و شما از پس این قیمت برنمی‌آیید، کافی است با من همراه باشید تا چند راهکار برای خرید بلیط ارزان کیش به شما معرفی کنم.

به تعطیلات فکر نکنید!

اگر می‌خواهید بلیط پرواز کیش را با قیمت مناسب بخرید، برای سفر در تعطیلات برنامه‌ریزی نکنید. به‌دلیل تقاضای زیاد، قیمت بلیط کیش در ایام تعطیلات گران‌تر است.

به‌جای خانه‌تکانی به کیش بروید

در روزهای پایان سال، زمانی که همه مشغول رسیدگی به کارهای عقب‌مانده هستند، بلیط پرواز کیش ارزان‌تر از وقت‌های دیگر است. شما می‌توانید با کمی انعطاف‌پذیری، برنامه‌های‌تان را تغییر دهید و پیش از تعطیلات عید به کیش بروید. در واقع احتمال پیداکردن بلیط کیش ارزان قیمت در این ایام بیشتر است.

عصر سفر کنید

نه‌تنها بلیط پرواز کیش بلکه سایر پروازها هم عصرها ارزان‌تر هستند. شما با تغییر ساعت می‌توانید بلیط کمی ارزان‌تر بیابید.

شب های کیشچمدان‌تان آماده باشد

اگر جدی دنبال بلیط ارزان کیش هستید، به‌طور مرتب قیمت این بلیط را چک کنید. ازآنجایی‌که ممکن است که ناگهانی بلیط ارزان برای تاریخی نزدیک بیابید، سعی کنید از قبل آماده باشید تا به سفر برسید.

بلیط لحظه آخری کیش

حتما اصطلاح بلیط لحظه آخری را زیاد شنیده‌اید، برای سفر ارزان به کیش می‌توانید بلیط لحظه آخری کیش بگیرید. در این رابطه صفحه بلیط لحظه آخری را در وب‌سایت علی بابا ببینید.

هزینه سفر به کیش با قطار

راه دیگر برای کاهش هزینه سفر به کیش، سفر با قطار است. شما باید برای سفر با قطار به کیش، مسیر (به طور مثال) تهران تا بندرعباس را با قطار طی کنید. سپس از بندرعباس با قایق‌های مخصوص به کیش بروید. قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس به عوامل مختلفی نظیر نوع قطار بستگی دارد. اما به طور معمول قیمت بلیط قطار تهران بندرعباس بین ۲۷۰ تا ۴۲۰ هزار تومان است.

قیمت بلیط قطار کیش

از سوی دیگر از بندرعباس تا کیش را هم می‌توانید با قایق طی کنید. قیمت بلیط قایق این مسیر حدود ۴۵ تا ۹۰ هزار تومان است. بنابراین همه هزینه سفر شما از تهران تا کیش در گران‌ترین حالت برای هر نفر بزرگ‌سال کمتراز ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. به‌این‌ترتیب شما علاوه‌بر اینکه کم‌ترهزینه می‌کنید، از سفری متفاوت و جذاب هم لذت می‌برید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

اگر حوصله و وقت دارید و خوش‌سفر هم هستید، می‌توانید با ماشین شخصی به کیش سفر کنید. شما مسیر تهران تا بندرعباس را با ماشین شخصی‌تان طی می‌کنید. تا اینجای سفر، اگر ماشینتان سالم باشد، به‌ غیر از چند باک بنزین هزینه چندانی نخواهید داشت. سپس می‌توانید از بندر چارک با لندی‌گراف درحالی‌که سوار ماشین خودتان هستید، عازم کیش شوید. هزینه بلیط لندی‌گراف از بندر چارک به کیش ۷۰۰ هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای سرنشین‌ها و راننده است. علاوه‌ بر این باید ۳۵۰ هزار تومان هم به‌عنوان عوارض ورود به جزیره کیش پرداخت کنید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی واقعا به‌صرفه است. علاوه بر اینکه هزینه بالای بلیط هواپیما را نمی‌پردازید، سفری طولانی و متفاوت را نیز تجربه خواهید کرد. ضمن اینکه برای جابه‌جایی در جزیره کیش هم ماشین شخصی خود را دارید.

البته به جای ماشین شخصی می‌توانید به اجاره ماشین در کیش هم فکر کنید که البته هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. این مورد را در سفر با تور کیش نمی‌توانید امتحان کنید، چراکه در سفر با تور اغلب تردد شما با تور همراه است. این ماشین‌ها اغلب لوکس هستند و لذت سفر به جزیره را برایتان چند برابر می‌کنند.

هزینه اقامت در کیش

در کیش تعداد زیادی هتل وجود دارد. شما برای اقامت در این جزیره می‌توانید در هر یک از این هتل‌ها اقامت کنید. فقط بستگی دارد که کدام‌یک از آن‌ها را ترجیح می‌دهید. درواقع شما باید با توجه به نیازها، شرایط و بودجه‌تان از میان انبوه اقامتگاه‌ها دست به رزرو هتل کیش بزنید. با مطالعه آنچه در ادامه می‌آید، اطلاعاتی کلی درباره قیمت هتل های کیش به‌دست می‌آورید.

قیمت هتل های ۵ ستاره کیش

موضوع اقامت تاثیر زیادی روی هزینه سفر به کیش دارد. از معروف‌ترین و مهم‌ترین هتل‌های ۵ ستاره کیش می‌توان به هتل ماریناپارک، هتل ترنج، هتل داریوش، هتل بین‌المللی کیش و هتل شایگان اشاره کرد. این هتل‌ها از بهترین هتل‌های کیش ازنظر مسافران محسوب می‌شوند.

هتل 5 ستاره علی بابا

هتل‌های ۵ ستاره کیش، به‌دلیل توریستی‌بودن منطقه، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین با اقامت در این هتل‌ها، از اتاق‌ها و سوئیت‌هایی بسیار راحت و لوکس، امکانات و خدمات تفریحی فراوان و متنوع و رستوران‌هایی شیک با غذاهایی خوشمزه لذت خواهید برد. هزینه یک شب اقامت در هتل‌ های ۵ ستاره کیش برای هر نفر حداقل یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و حداکثر پنج میلیون تومان خواهد بود.

قیمت هتل های ۴ ستاره کیش

اگر دلتان می‌خواهد اقامتی درخشان داشته باشید اما هزینه هتلتان هم هزینه سفر به کیش را نجومی نکند، به هتل‌های ۴ ستاره فکر کنید. هتل‌های ۴ ستاره بخش عمده‌ای از امکانات هتل‌های ۵ ستاره را دارند و در عین حال، هزینه‌شان عموما کمتر از آن‌هاست. هتل فلامینگو، هتل صدف و هتل سورینت مریم از هتل‌ های ۴ ستاره کیش هستند که بیشتر شناخته‌شده‌اند.

هزینه سفر به کیشبعید است بتوانید با کم‌تراز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان یک شب در هتل های ۴ ستاره اقامت کنید. از سوی دیگر بیشترین هزینه هتل‌های ۴ ستاره برای یک نفر تقریبا دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

قیمت هتل های ۳ ستاره کیش

اقامت در هتل های سه ستاره کیش می‌تواند هزینه سفر کیش را خیلی پایین نگه‌ دارد. همان‌ طور که اشاره شد، استاندارد هتل‌ها در کیش بالاست؛ بنابراین با اقامت در هتل ۳ ستاره هم به شما بد نخواهد گذشت. هزینه هر شب اقامت در هتل های ۳ ستاره کیش بین ۷۷۰ هزار تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. از هتل های ۳ ستاره کیش می‌توان به هتل پارسیان، هتل جام‌جم و هتل گراند اشاره کرد.

هزینه سفر به کیش و هتل 3 ستارهقیمت هتل های ۲ و ۱ ستاره کیش

و درنهایت برای کم‌ترشدن هزینه سفر به کیش می‌توانید در هتل های ۲ یا ۱ ستاره اقامت کنید. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها نهایتا ۷۲۰ هزار تومان است.

اقامت غیرهتلی در کیش

لازم نیست برای اقامت در کیش حتما در هتل بمانید. پیشنهاد ما در این زمینه اقامت در آپارتمان‌ها، سوئیت‌ها، اقامتگاه‌های بومگردی، ویلاها و خانه‌هاست. قیمت این اقامتگاه‌ها به وسعت، امکانات و موقعیت مکانی آن‌ها بستگی دارد و می‌تواند تاثیر زیادی روی هزینه سفر به کیش داشته باشد. باتوجه‌به ظرفیت قابل‌توجه این اقامتگاه، هزینه هر شب اقامت در آن‌ها بین ۴۵۰ هزار تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

هزینه سفر به کیششما در این اقامتگاه‌های غیرهتلی مستقل هستید و ازاین‌رو می‌توانید بسیاری از هزینه‌ها مانند خورد و خوراک را کاهش دهید. برای مشاهده انواع اقامتگاه‌های کیش می‌توانید به صفحه اقامتگاه‌ها در سایت جاباما سر بزنید.

هزینه تور کیش

اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می‌خواهد هیچ‌یک از کارهای سفر ازجمله خرید بلیط و رزرو هتل را به عهده نگیرید، می‌توانید تور کیش بخرید. تعداد تورهای کیش بسیار زیاد است. قیمت این تورها به مدتشان، نوع خدمات، پرواز، هتل و… بستگی دارد و می‌توانید با خرید تور، هزینه سفر به کیش را دقیق‌تر حساب کنید.

قیمت تور کیش

قیمت تور کیش برای ۳ شب بین دو میلیون و ۲۰۰ هزار تا هشت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. پیداکردن تور ارزان کیش در ایام غیرتعطیل خصوصا ماه‌های گرم سال، دور از انتظار نیست. برای مشاهده تورهای کیش در سایت علی بابا اینجا کنید.

هزینه غذا در کیش

وقتی به کیش، قشم یا سایر جزایر و شهرهای ساحلی سفر می‌کنید، غذاهای دریایی را از دست ندهید. انواع ماهی و میگوی تازه آن هم از بهترین نوعش در این جزایر پیدا می‌شود. بنابراین سعی کنید رستوران های کیش با غذاهای دریایی را امتحان کنید.

در هتل‌ها وعده صبحانه به‌طور رایگان سرو می‌شود. در نتیجه شما فقط باید هزینه ناهار و شام را بپردازید.

کاهش هزینه های سفر به کیش - غذا

در کیش رستوران‌های زیادی وجود دارد که در آنها انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و دریایی را می‌یابید. کمترین قیمت برای هر پرس غذا در رستوران‌های کیش حدود ۴۵ هزار تومان است. حال اگر بخواهید غذاهایی لذیذتر همراه با انواع نوشیدنی‌، دسر و سالاد در رستوران‌های لوکس میل کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این رقم برای هر پرس غذا گاهی به ۳۱۰ هزار تومان هم می‌رسد.

قیمت تاکسی در کیش

برای جابه‌جایی در کیش عمدتا باید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی‌های کیش با دو رنگ زرد و سفید متمایز می‌شوند. بر اساس نرخ‌هایی که به‌تازگی اعلام شده، ورودی تاکسی‌های زرد و سفید کیش حدود ۱۳ هزار تومان است. نرخ تاکسی‌های کیش متناسب با مقصد تغییر می‌کند. اگر با تاکسی به فرودگاه کیش بروید، تقریبا باید ۳۲ هزار تومان بپردازید. پیمایش مسیر تا هفت کیلومتر برای هر کیلومتر هزار و ۳۰۰ تومان محاسبه می‌شود. برای مسیرهای بیشتر از هفت کیلومتر این نرخ به هزار و ۵۰۰ تومان می‌رسد.

هزینه سفر به کیشاگر می‌خواهید هزینه حمل و نقل در کیش کم‌تر شود، می‌توانید با یک برنامه‌ریزی دقیق به این هدف برسید. شما می‌توانید مقاصد موردنظرتان را تعیین کنید و آن‌هایی را بیابید که نزدیک هم هستند. وقتی که تاکسی می‌گیرید، به یکی از این مقاصد بروید و پس از آن با پای پیاده راهی مسیر دیگری شوید که در آن نزدیکی‌هاست.

هزینه مینی‌بوس در کیش

در جزیره اتوبوسی برای حمل‌ونقل مردم وجود ندارد؛ اما مینی‌بوس‌هایی برای این کار فراهم شده است. این مینی‌بوس‌ها از ساعت شش صبح تا نیمه‌شب فعال هستند. مینی‌بوس‌های کیش در دو مسیر خط یک و دو کار می‌کنند. با استفاده از مینی‌بوس‌های خط یک می‌توانید بازارگردی در کیش را تجربه کنید.

خط دو مینی‌بوس‌های کیش شما را به جاذبه‌های گردشگری کیش می‌رساند. استفاده از این مینی‌بوس‌ها ارزان‌تر از تاکسی‌های جزیره خواهد بود.

هزینه مراکز تفریحی کیش

بدون تردید یکی از دلایل مهم سفر بیشتر مردم به کیش، لذت‌بردن از تفریحات مدرن جزیره است. بنابراین باید هزینه‌ای را هم بابت این تفریحات در نظربگیرید. برای تجربه تفریحات کیش باید از ۴۰ هزار تومان به بالا هزینه کنید. مثلا شما برای هر ساعت دوچرخه‌سواری باید ۴۵ هزار تومان بپردازید. ورودی کشتی تفریحی هم بین ۲۲۰ تا ۴۳۰ هزار تومان در نظرگرفته شده است.

سافاری نیز یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات کیش است. قیمت تور سافاری بین ۱۲۰ تا ۲۱۰ هزار تومان تعیین شده است. اگر علاقه‌مند به آب و غواصی هستید، باید برای غواصی ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. هزینه جت‌اسکی هم ۳۸۰ هزار تومان است.

تفریحات و هزینه سفر به کیشاز دیگر تفریحات آبی می‌توان به شاتل و بانانا اشاره کرد. برای این تفریح هم باید نفری ۱۰۰ هزار تومان در نظر بگیرید. مشتاقان پرواز هم تفریحات دلخواه‌شان را در جزیره خواهند داشت؛ فلای‌بورد و پاراسل هم به ترتیب ۴۰۰ هزار و ۲۸۰ هزار تومان هزینه دارند.

از دیگر تفریحات جذاب کیش می‌توان به کارتینگ، پینت‌بال، بیگ‌بال، قلعه وحشت، سینما ۴ بعدی و طلسم مومیایی اشاره کرد.

علاوه بر مراکز تفریحی، شما باید برای مراکز تاریخی و گردشگری هم هزینه پرداخت کنید. مثلا ورودی شهر زیرزمینی کاریز ۸۰ هزار تومان است. بلیط خانه مردم‌شناسی کیش را باید ۲۵ هزار تومان بخرید. ورودی پارک آبی اوشن برای یک نصف روز ۵۷۰ هزار تومان است. درنهایت برای بازدید از پارک دلفین‌ها، باغ پرندگان و کلاسیک شو کیش باید برای هر نفر ۲۸۰ هزار تومان پرداخت کنید.

خرید در کیش

از آن زمانی که کیش رونق پیدا کرد، بسیاری از افراد تنها با هدف خرید به جزیره سفر می‌کردند. با گذشت زمان و توسعه مراکز خرید، این موضوع اهمیت بیشتری هم پیدا کرد.

طبیعی است که شما هم دوست داشته باشید در مراکز خرید کیش و پاساژها بچرخید و خرید کنید. بنابراین هزینه‌ای را به طور جداگانه برای خریدهایتان در نظر بگیرید. اینکه چقدر خرید می‌کنید و هزینه‌اش چه قدر می‌شود بستگی به شما، امکانات و انتخاب‌هایتان دارد. نکته مهم این است که هنگام خرید نیازهایتان را بشناسید و بهترین تصمیم را بگیرید تا هزینه سفر به کیش از دستتان خارج نشود. راستی فراموش نکنید، در کیش دیگر انتظار قیمت‌های ارزان را نداشته باشید. امروزه قیمت کالاهای کیش تفاوت چندانی با سایر شهرها ندارد.

هزینه سفر به کیشاز مهم‌ترین مراکز خرید کیش می‌توان به مراکز خرید مروارید، مریم، ونوس، زیتون، پانیذ، پردیس، مرجان و… اشاره کرد.

در مجموع هزینه سفر به کیش می‌تواند بسیار متغیر باشد، و این شما هستید که با توجه به علاقه‌مندی‌ها و اولویت‌هایتان هزینه واقعی سفر را برای خود تنظیم می‌کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.