اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش و تجربه هر تفریح آبی که فکرش را بکنید

معرفی همه جاذبه‌های گردشگری اسکله تفریحی کیش

قصد دارید تعطیلات زیبا و پرآرامشی را به‌همراه خانواده سپری کنید؟ پس بهترین مقصد برای شما جزیره کیش است. مخصوصا که در فصل‌های پاییز و زمستان اسکله تفریحی کیش حال‌وهوای بهاری دارد و می‌توانید ساعت‌ها زمان خود را آنجا بگذرانید. فقط این را تصور کنید که از برف و سرمای شهر خود به جزیره کیش آمده‌اید و حالا با لباس‌های تابستانی در ساحل نشسته‌اید و به اقیانوس بی‌انتها می‌نگرید. رویایی نیست؟ پس با این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا همراه باشید تا هر آنچه لازم است، درمورد اسکله تفریحی کیش بدانید و با اطلاعات کامل تعطیلات بی‌نظیری را برای خود و خانواده رقم بزنید.

ساعات کاری اسکله تفریحی کیش چیست؟
اسکله تفریحی کیش در تمام ساعات شبانه‌روز باز است. برای همین هر وقت که دلتان دریا و کمی تفریح خواست کافی‌ است چند دقیقه‌ای را قدم بزنید تا به اسکله بروید.
آدرس اسکله تفریحی کیش کجاست؟
اسکله تفریحی کیش در انتهای خیابان دریا قرار دارد. آدرس این اسکله آنقدر سرراست است که از هر کس بپرسید با دست مسیر را به شما نشان می‌دهد.
تفریحات اسکله تفریحی چیست؟
در اسکله تفریحی کیش انواع فعالیت‌های ورزشی و تفریحی در اختیار شما هستند. این فعالیت‌ها شامل ماهیگیری، شنا، قایق‌سواری، غواصی، بالن‌سواری، شاتل و بنانا‌سواری و خیلی تفریحات دیگر می‌شوند.

داستان اسکله تفریحی کیش چیست و چرا باید به آنجا رفت؟

بلوار دریا را بگیرید و تا انتهای آن بروید، کم‌کم منظره آبی دریا پیش چشمتان ظاهر می‌شود، صدای مرغان دریایی را می‌شنوید، و ماهیگیرانی را می‌بینید که کنار ساحل منتظر هستند قلابشان تکانی بخورد. پروژه اسکله تفریحی کیش در سال ۱۳۸۵ کلید خورد و بعدها فاز دوم هم به آن پیوست تا کل مجموعه به طول ۴۳۷ متر و مساحت تقریبا ده هزار متر برسد.

هرکسی که به قصد تفریح به کیش رفته، احتمالا راهش به قلعه جنی کیش و اسکله هم افتاده؛ اما بهترین کار این است که در دو نوبت به اسکله تفریحی کیش بروید. یک بار روز که زیر یکی از سایه‌بان‌های ساحلی بنشینید و به آبی نیلگون خلیج‌فارس خیره شوید، یک بار هم شب که آزادانه و به دور از تابش شدید نور خورشید روی ساحل قدم بزنید.

علاوه بر قدم‌زدن، امکان قایق‌سواری، ماهیگیری، غواصی و انواع تفریحات دریایی در این اسکله وجود دارد. در واقع این اسکله را بیشتر برای استفاده مسافران و گردشگران ساخته‌اند و به‌جز تفریح کاربرد دیگری ندارد.

جاهای دیدنی کیش

چه تفریحاتی در اسکله تفریحی کیش انتظار شما را می‌کشند؟

اولین و شاید لذت‌بخش‌ترین کاری که در این مکان جادویی می‌توانید انجام دهید، پیاده‌روی روی ساحل و تماشای غروب خورشید است. این اسکله آب بی‌نهایت شفاف و زلالی دارد. برای همین هنگامی که کنار آب راه می‌روید، اگر چشمتان به دریا باشد، احتمالا انواع ماهی‌های رنگی و لاک‌پشت‌های عظیم‌الجثه نظرتان را جلب خواهند کرد. البته این تنها تفریح روی اسکله نیست. امکانات و سرگرمی‌های اسکله تفریحی کیش آن‌قدر زیاد هستند که برای امتحان همه آنها چند روز زمان نیاز خواهید داشت.

– پیست دوچرخه‌سواری

دوچرخه‌سواری روی اسکله یکی از جاذبه های گردشگری کیش و از تجربیاتی است که به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهید. لذت تنفس هوای پاک و دریایی، احساس نسیم شور دریا روی صورتتان و تماشای منظره اسکله که به سرعت از کنارتان می‌گذرد، همه‌ از احساساتی هستند که هنگام دوچرخه‌سواری روی اسکله نصیبتان می‌شود.

پیست دوچرخه سواری کیش

– قایق کف‌شیشه‌ای

همان طور که اشاره شد، آب خلیج‌فارس در اطراف اسکله بسیار شفاف و زلال است. برای همین هم اگر انتخاب کنید که با یکی از قایق‌های کف‌شیشه‌ای اسکله به دل دریا بزنید، علاوه‌ بر کف دریا، می‌توانید انواع جانوران دریایی رنگارنگ را تماشا کنید.

راستی دوربین خود را فراموش نکنید، یک سلفی زیبا با ماهی‌های جنوبی خاطره این روز شیرین را در ذهنتان ثبت خواهد کرد. با پرداخت ورودی می‌توانید به مدت یک ساعت روی دریا گشت‌وگذار کنید و علاوه‌ بر هوای عالی و هیجان قایق سواری، انواع موجودات دریایی را هم از نزدیک ببینید.

اسکله تفریحی کیش قایق کف شیشه ای

– بالن‌سواری

از ارتفاع نمی‌ترسید و دلتان کمی هیجان می‌خواهد؟ پس حتما با بالن روی اسکله تفریحی کیش گشت‌وگذاری کنید و از آن بالا آبی دریا و آسمان را یکی ببینید. قبل از اینکه سوار بالن شوید، مسئول مربوطه آموزش‌های لازم را در اختیار شما می‌گذارد. خبر خوب آن که خود بالن به دوربین مجهز است و بعد از آن که پیاده شدید می‌توانید از غرفه عکس و فیلم عکس‌های خود را تماشا یا چاپ کنید.

چه هیجان‌انگیزتر از اینکه سوار بالن شوید، درحالی‌که نمی‌دانید یک ساعت بعد کجای جزیره فرود خواهید آمد! گاهی اوقات به خاطر وزش باد ممکن است مسیر بازگشت از بالن‌سواری را با ماشین برگردید. البته باید بدانید بالن‌سواری هزینه قابل‌توجهی دارد؛ اما این تجربه را احتمالا یک بار خواهید داشت و کاملا ارزشش را دارد. بالن‌سواری هم مانند شهربازی کیش یک تفریح هیجان‌انگیز است.

بالن سواری در کیش

– فلای بورد

احتمالا عکس‌ها و فیلم‌های فلای بورد را در اینترنت زیاد دیده‌اید. یک صفحه شبیه تخته موج‌سواری که زیر آن لوله‌هایی با فشار بالای آن تعبیه شده است. شما با فشار آب در آسمان به پرواز در خواهید آمد و برای ۲۰ دقیقه می‌توانید حس مرد آهنی‌بودن را تجربه کنید.

اگر دنبال هیجان و اجرای حرکات نمایشی میان زمین و آسمان هستید، بلیط فلای بورد را تهیه کنید. قبل از اینکه بازی را شروع کنید مربی در ۵ دقیقه آموزش‌های لازم را به شما می‌دهد و بعد از آن با شماست که تمام رویاهای پرواز خود را به واقعیت برسانید.

البته یک عکاس هم همراه شما می‌آید تا هنگام پرواز از شما عکس بگیرد. بعد از اینکه ۲۰ دقیقه شما تمام شد، می‌توانید عکس‌ها را ببینید و هرکدام را خواستید، چاپ کنید. به علاوه به خاطر داشته باشید که برای استفاده از فلای بورد باید شنا بلد باشید و حتما جلیقه نجات بپوشید.

فلای بورد در اسکله تفریحی کیش

– غواصی

یکی دیگر از تجربیات بی‌نظیری که در اسکله تفریحی کیش انتظار شما را می‌کشد، غواصی است. برای غواصی در آب‌های خلیج‌فارس ابتدا حدود ۴۵ دقیقه با قایق از جزیره دور می‌شوید. بعد مربی غواصی توضیحات لازم را به شما داده و می‌توانید راهی دنیای شگفت‌انگیز زیر دریا شوید.

برای دیدن صخره‌های مرجانی زیبا و موجودات رنگی ساکن در آنها باید حدودا ۸ متر به زیر آب بروید. البته خبر خوب این است که برای این کار شنا لازم نیست و مربی غواصی تمام مسیر همراه شما می‌آید و مراقبتان است. خبر خوش دیگر اینکه تمام تجهیزات لازم برای غواصی در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما فقط لازم است، حوله و لباس راحتی همراه داشته باشید. کل تجربه حدود ۲ ساعت وقت می‌برد.

غواصی در اسکله تفریحی کیش

– قایق پدالی

قایق پدالی چهارنفره از دیگر امکاناتی است که در اسکله تفریحی کیش در اختیار شما قرار می‌گیرد. تفاوت اصلی این قایق با قایق‌های کف‌شیشه‌ای آرامشی است که هنگام پدال‌زدن تجربه می‌کنید. روی قایق پدالی فقط صدای آب است و مرغ‌های دریایی. این آرامش را با قایق‌های موتوری هرگز نخواهید داشت.

برای همین اگر از هیجانات بالن‌سواری و فلای بورد خسته‌ شده‌اید و می‌خواهید کمی با طبیعت تنها باشید، قایق پدالی بهترین گزینه برای شماست. به علاوه وسط دریا می‌توانید دقایقی را از پدال‌زدن دست بردارید و حس شناورماندن روی آب دریا را هم به تجربیات فراموش‌نشدنی خود اضافه کنید.

تجربه قایق پدالی در کیش

– جت‌اسکی

جت‌اسکی مخصوص افرادی است که عاشق سرعت و هیجان هستند. جت‌اسکی‌های قوی اسکله تفریحی کیش شما را در نهایت سرعت و سلامت به دل دریا می‌برند تا از حس برخورد ذرات آب روی صورت خود و باد شدید و سرعت زیاد لذت ببرید.

مدت زمانی که می‌خواهید با جت‌اسکی به گشت دریایی خود ادامه دهید کاملا به خودتان بستگی دارد. طبیعتا هر چقدر بیشتر روی آب بمانید، هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنید. حداقل مدت زمان استفاده از جت‌اسکی ۱۵ دقیقه است.

تجربه جت اسکی در اسکله تفریحی کیش

– ماهیگیری

ماهیگیری یکی از فعالیت‌هایی است که انسان‌های درون‌گرا از آن خیلی لذت می‌برند. اگر یک روز خالی در برنامه سفر خود دارید و دلتان تنهایی و آرامش می‌خواهد، می‌توانید همراه یک کلاه آفتاب‌گیر و یک کتاب جذاب به ساحل بروید.

نگران نباشید که قلاب ماهیگیری و سایر لوازم مورد نیاز برای ماهیگیری را همراه خود نیاورده‌اید. تمام این وسایل را می‌توانید از باجه‌های روی ساحل کرایه کنید.

ماهیگیری در کیش

– اسکوتر دریایی

اسکوتر دریایی برای آن‌هایی خوب است که آرزوی دیدن موجودات زیر آب را دارند، ولی واهمه از غواصی به آنها اجازه داشتن این تجربه را نمی‌دهد. اسکله تفریحی کیش از سال ۱۳۹۱ تجهیزات اسکوتر دریایی را وارد کرده و امکان استفاده از آن را به مسافران داده است.

اسکوتر دریایی در واقع یک زیردریایی خیلی کوچک است که تنها سر شما در آن جای می‌گیرد. یعنی شما لباس غواصی را می‌پوشید، اما به کپسول اکسیژن نیازی ندارید، چون سر شما در محفظه مخصوص قرار گرفته است.

اسکوتر دریایی در اسکله تفریحی کیش

– شاتل و بناناسواری

شاتل و بنانا انواع تیوب هستند که به دنبال قایق تندرو در دریا به حرکت در می‌آیند. این هم یکی از  تفریحات هیجان‌انگیز است که در اسکله تفریحی کیش می‌توانید آن را تجربه کنید. علاوه‌ بر این تفریحات می‌توانید در این منطقه کشتی یونانی کیش را هم ببینید.

اوج هیجان این بازی مفرح این است که همراه خانواده می‌توانید یک شاتل یا بنانا را کرایه کرده و ۲۰ دقیقه تمام جیغ بکشید! البته تمام تهجیزات لازم از جمله جلیقه نجات در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بنانا سواری در اسکله تفریحی کیش

جاهای تفریحی نزدیک اسکله تفریحی کیش

وقتی به اسکله تفریحی کیش می‌روید، دو انتخاب پیش روی خود دارید. اول اینکه همراه خود غذا و نوشیدنی داشته باشید و یکی از سایه‌بان‌های ساحلی را برای برپایی پیک‌نیک انتخاب کنید. دوم اینکه هر وقت از بازی و تفریح خسته شدید، می‌توانید به یکی از کافه‌ها و رستوران‌های اطراف اسکله بروید. باید به‌خاطر داشته باشید که خود اسکله امکانات زیادی برای تهیه غذا و نوشیدنی ندارد.

اما اگر کمی از ساحل دور شوید و خود را خیابان‌های اطراف برسانید، انتخاب‌های زیادی پیش روی شما هستند. اول اینکه می‌توانید کمی بولینگ بازی کنید یا می‌توانید به خرید بروید و حتی در یکی از کافه‌ها یا رستوران‌های اطراف ساحل کمی استراحت کرده و جانی تازه بگیرید.

بازار ونوس

بازار بین‌المللی ونوس یکی از همان جاهایی است که در آن می‌توانید به خرید بپردازید. این بازار در واقع یکی از قدیمی‌ترین بازارهای جزیره هم هست و در آن هرچه بخواهید پیدا می‌شود. انواع لوازم خانگی و آرایشی، قهوه و شکلات، منسوجات و پارچه و البته لباس را می‌توانید در بازار ونوس پیدا کنید.

اگر همراه کودکان خود به این بازار می‌روید هم نگران نباشید، چون بازار ونوس امکانات خوبی برای سرگرمی کودکان دارد. بعد از خرید و بازی هم به یکی از کافی‌شاپ‌ها یا رستوران‌های بازار بروید و غذاهای محلی  کیش را امتحان کنید.

بازار ونوس کیش

بازار زیتون

اگر دلتان می‌خواهد از بزرگ‌ترین برندهای دنیا خرید کنید، حتما باید به بازار زیتون بروید. این بازار با معماری مدرن و زیبای خود تبدیل به یکی از نماد‌های جزیره شده و به خاطر نزدیکی به اسکله تفریحی کیش دسترسی به آن هم خیلی آسان است.

در این بازار علاوه‌ بر لباس و کفش‌های برند، می‌توانید انواع شکلات‌های خوشمزه خارجی را هم پیدا کنید. به‌علاوه بخشی از بازار به سوغات کیش اختصاص داده شده که حتما توجه شما را جلب خواهد کرد. نهایتا اینکه این بازار هم کافی‌شاپ‌های خیلی خوبی دارد که برای استراحت گزینه‌ای عالی محسوب می‌شوند.

بازار زیتون کیش

بولینگ مریم

یادتان است گفتیم بعد از تفریح در اسکله تفریحی کیش می‌توانید در فضای سرپوشیده بولینگ بازی کنید؟ همین جاست! بولینگ مریم یکی از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین سالن‌های بولینگ در تمام کشور و از جاهای تفریحی کیش است. در این مجموعه حین بازی می‌توانید نیم نگاهی هم به منظره دریا در نزدیکی خود بیندازید.

هر وقت هم از بولینگ خسته شدید، بازی‌های کامپیوتری دیگری هم هستند که موجبات تفریح و سرگرمی شما را فراهم آورند. البته بوفه بولینگ مریم هم با انواع خوراکی و نوشیدنی‌ها در انتظار شماست.

بولینگ مریم کیش

اگر قصد تفریح در اسکله تفریحی کیش را داریم، کجا اقامت گزینیم؟

برای اقامت در کیش گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست.

هتل پنج ستاره شایان

اگر می‌خواهید جایی اقامت گزینید که به اسکله تفریحی کیش کاملا نزدیک باشد و هر ساعت از شبانه‌روز که دلتان خواست پیاده به آنجا بروید، هتل پنج ستاره شایان بهترین گزینه برای شماست. هتل شایان یکی از قدیمی‌ترین و لوکس‌ترین هتل‌های جزیره کیش است. این هتل انواع اقامتگاه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد که بر اساس سلیقه و نیاز خود می‌توانید یکی را انتخاب کنید. برای مثال سوئیت‌های دونفره کنار دریا، ویلای دوبلکس چهارنفره ساحلی و اتاق‌هایی که به سمت دریا بالکن دارند، از بهترین گزینه‌ها هستند.

هتل پنج ستاره کیش

هتل پنج ستاره بین‌المللی کیش

اما اگر می‌خواهید در هتلی جدید‌تر با امکانات بیشتر اقامت داشته باشید، می‌توانید هتل بین‌المللی کیش را انتخاب کنید. این هتل در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد و با ۱۴ طبقه و ۹۶ اتاق در حال حاضر بزرگ‌ترین هتل جزیره به شمار می‌رود.

علاوه‌ بر اینکه این هتل کنار ساحل واقع شده و بهترین مناظر جزیره را دارد، امکانات این هتل هم حسابی وسوسه‌کننده هستند. سالن ماساژ، استخرهای سرپوشیده و فضای آزاد و سالن بازی کودکان ازجمله امکاناتی هستند که اقامت شما را در این هتل به‌یادماندنی می‌کنند.

هتل های نزدیک اسکله تفریحی کیش

در کدام ماه‌های سال به اسکله تفریحی کیش برویم؟

وقتی در سایر نقاط کشور هوا سرد، بارانی، و برفی شد وقت آن رسیده چمدان‌های خود را ببندید و راهی جزیره زیبای کیش شوید. از آذرماه تا اواخر بهمن بهترین زمان برای سفر به جنوب کشور و جزیره کیش است. در هر ساعت از شبانه‌روز که می‌خواهید وارد اسکله تفریحی کیش شوید.

در واقع ورود به اسکله هزینه‌ای برای شما ندارد، اما برای تفریحات مختلف و استفاده از امکانات مختلف باید هزینه‌های جداگانه پرداخت کنید. اگر برای ماهیگیری هم وسایلی را نیاز داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی هرچه بخواهید در داخل اسکله کرایه کنید.

حرف آخر

وقتی به کیش سفر می‌کنید می‌بینید گردش و تفریح در این جزیره زیبا چیزی کم از سایر سواحل زیبای دنیا ندارد. این سفر می‌تواند تجربیات و خاطرات ارزشمند زیادی را در ذهن و جان شما به جای بگذارد. اما درصورتی‌که علاقه خاصی به خرید ندارید و ترجیح می‌دهید وقت خود را به تفریح کنار آب بگذرانید، احتمالا اکثر اوقات سفر را در اسکله تفریحی کیش خواهید بود.

این اسکله در تمام ساعات شبانه‌روز تفریحات خاصی را برای شما همراه دارد. شب‌ها می‌توانید به دیدن جنگ‌های شادی و کنسرت‌ها بروید یا در ساحل قدم بزنید و لاک‌پشت‌ها را تماشا کنید. روزها هم انواع ورزش‌ها و تفریحات آبی در انتظار شما هستند. آنچه مسلم است در اسکله تفریحی کیش هرگز دچار کسالت نخواهید شد. همچنین خانه بومیان کیش از دیگر جاذبه‌هایی است که کنار این اسکله به کارتان خواهد آمد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

  1. محمد می‌گوید

    عالی
    ممنون از قلم رسا و شیوای شما
    موفق باشید