1 4

آکواریوم کیش؛ دریچه‌ای به دنیای رنگارنگ زیر آب

انواع آبزیان آکواریوم کیش به همراه آدرس

قبل از معرفی آکواریوم کیش بگذارید بگوییم که دریا از جذاب‌ترین پدیده‌های زمین است که وجود آن برای هر سرزمینی، یک موهبت است. موهبتی که یکی از فواید آن، تقویت قطب گردشگری در منطقه است. در کنار جذابیت‌های روی آب و زیبایی‌های بصری، جهان زیر آب دریا نیز بسیار قابل‌توجه است. دنیایی که در آن، رنگ‌های جدید خواهید دید و از تماشای تنوع ماهی‌ها، گیاهان و سایر آبزی‌های خوش‌رنگ‌ولعاب به وجد خواهید آمد.

آب‌های خلیج‌فارس، گنجینه‌ای غنی و حیرت‌انگیز از انواع ماهی‌های خوش‌آب‌ورنگ است. ماجراجویی در چنین گنجینه‌ای، زاویه‌ای دیگر از هستی را به شما نشان می‌دهد که در جهان روی آب کمتر خواهید دید. در جزیره کیش این فرصت را دارید که با غواصی در آب‌های خلیج‌فارس، از کمترین فاصله، آبزی‌های متنوعی را ببینید و محو شیطنت آنها شوید.

اما اگر اهل چالش‌های غواصی نیستید و دوست دارید در آرامش کامل شاهد ماهی‌های رنگارنگ خلیج‌فارس باشید، پیشنهاد ما به شما، آکواریوم کیش است. این آکواریوم وسیع، گزیده‌ای از دنیای بی‌کران دریای جنوب است که شما را به ماجراجویی در دنیای زیر آب بدون چالش‌های غواصی دعوت می‌کند. این جاذبه گردشگری به قدری محبوب است که در اغلب مقالات راهنمای سفر به کیش می‌توانید نشانی از آن پیدا کنید.

برای آشنای با آکواریوم کیش تا پایان این مطلب با مجله گردشگری علی‌بابا همسفر شوید.

ساعت کار آکواریوم کیش چگونه است؟
این مجموعه از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب میزبان بازدیدکنندگان است.
بازدید از آکواریوم کیش چقدر طول می‌کشد؟
برای بازدید از این مجموعه در حدود ۲ تا ۳ ساعت باید زمان صرف کنید.
در آکواریوم کیش چند گونه ماهی زندگی می‌کنند؟
علاوه بر انواع کوسه و ماهی‌های بزرگ‌جثه، در حدود ۷۰ گونه ماهی تزئینی وجود دارد.

آکواریوم کیش کجاست؟

در سفر به آب‌های خلیج‌فارس و جزیره‌های متعدد این خلیج نیلگون، جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و رفاهی بسیاری خواهید دید و لحظه‌هایی طلایی را تجربه خواهید کرد. جزیره کیش از قوی‌ترین قطب‌های گردشگری استان هرمزگان و خلیج‌فارس است که باوجود انواع جذابیت‌های تاریخی، طبیعی و تفریحی، میزبان مسافران بسیاری است. آکواریوم از زیباترین و جذاب‌ترین جاهای دیدنی این جزیره است که در جنوبی‌ترین و شرقی‌ترین ساحل آن، جا خوش کرده است. آکواریوم کیش کجاست؟پارک دلفین و پارک ساحلی سیمرغ از نزدیک‌ترین جاهای دیدنی کیش به این آکواریوم است. پارک دلفین در غرب آن و با فاصله تقریبی ۱ کیلومتر و پارک ساحلی سیمرغ نیز در شمال شرقی آن با فاصله‌ای در حدود ۲ کیلومتر واقع شده است. ساحل مرجان کیش نیز در شمال آکواریوم کیش واقع شده است و مسافت بین این دو جاذبه در حدود ۴ کیلومتر است. آکواریوم در ۱۲ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی کیش و در جهت جنوب شرقی آن به‌روی نقشه دیده می‌شود.

آدرس آکواریوم کیش روی گوگل مپ

  • آدرس: استان هرمزگان، جزیره کیش، خیابان فردوسی، جنب پارک آهوان، ساختمان کانون هنر
  • ساعت فعالیت مجموعه: از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب

گشتی در آکواریوم بزنیم

آکواریوم جزیره کیش یکی از زیباترین جاذبه‌های جزیره و از جاهای تفریحی کیش است که انواع مختلف کوسه و ماهی را در این مجموعه تماشایی می‌توانید ببینید. این آکواریوم تنوع خلیج‌فارس را حفظ کرده است و قابی وسیع از این دریای بزرگ را پیش روی بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. گشتی در آکواریوم کیش بزنیمدر جزیره کیش شانس غواصی در آب‌های خلیج‌فارس را دارید و می‌توانید از نزدیک، تنوع آبزیان این دریا را مشاهده کنید. اما این تنها راه تماشای گونه‌های آبزی در خلیج‌فارس نیست. آکواریوم جزیره کیش فرصتی مغتنم برای کسانی است که از چالش‌های غواصی می‌ترسند یا به هر دلیلی امکان رفتن به زیر آب را ندارند. با وجود آکواریوم خوش‌رنگ‌ و لعاب کیش، این افراد هم می‌توانند به‌آسانی انواع گونه‌های رنگارنگ ماهی‌ها و کوسه‌های دریای جنوب را به فاصله یک شیشه تماشا کنند. Kish Aquariumاین مجموعه مثل شهربازی کیش وسعت قابل‌توجهی دارد و شامل انواع گونه‌های ماهی‌های کمیاب و زیبای خلیج است. در این مجموعه دو آکواریوم با حجم‌های ۵۰ هزار لیتر و ۲۰ هزار لیتر تعبیه شده است که آکواریوم بزرگ‌تر مخصوص کوسه، ماهی‌ها و آبزیان بزرگ و آکواریوم کوچک‌تر شامل انواع ماهی‌های کمیاب و رنگارنگ است.

تنوع ماهی‌های داخل آکواریوم کوچک‌تر به ۷۰ گونه می‌رسد. علاوه بر ماهی، ۱۰۰ نوع خزنده نیز در این مجموعه وجود دارند. از این ۱۰۰ نوع می‌توان به ماربوآ، مار پرنده تایلند، سوسمار ایگوانا، عقرب سیاه آفریقایی و… اشاره کرد. همچنین در آکواریوم می‌توانید از نزدیک لاک‌پشت بزرگ‌جثه‌ای به‌ طول ۲ متر را ببینید. آکواریوم جزیره کیشمجموعه آکواریوم کیش تنها مختص ماهی‌ها نیست و در آن قسمتی وجود دارد که مخصوص حیوانات تاکسیدرمی شده است. تمساح، مار، انواع پستانداران، پرنده و… از دیگر موجوداتی است که می‌توانید در مجموعه آکواریوم ببینید.

جاهای دیدنی نزدیک آکواریوم جزیره کیش

پارک دلفین کیش از جاذبه‌های نزدیک به آکواریوم این جزیره است که در غرب آن و با فاصله ۱کیلومتری واقع شده است. باغ پرندگان کیش در مجموعه پارک دلفین واقع شده است و از جاذبه‌های نزدیک به آکواریوم جزیره کیش محسوب می‌شود. پارک ساحلی سیمرغ نیز در نزدیکی آکواریوم واقع شده است و فاصله بین این دو جاذبه در حدود ۲ کیلومتر است. جاهای دیدنی نزدیک آکواریوم کیشپارک آهوان از زیباترین جاهای دیدنی کیش است که فاصله بسیار کمی با مجموعه آکواریوم جزیره دارد و در خیابان فردوسی واقع شده است. از دیگر جاهای دیدنی نزدیک به آکواریوم می‌توان به پارک هنگام، دوقلوها و آبشار اشاره کرد.

آکواریوم جزیره کیشمراکز خرید نزدیک آکواریوم کیش

در حوالی آکواریوم علاوه بر جاهای دیدنی کیش، مراکز خرید بسیاری نیز واقع شده‌اند و شما می‌توانید بعد از بازدید از دنیای خوش‌رنگ ‌و لعاب زیر آب، به‌ سراغ فروشگاه‌های خوش‌آب‌ و رنگ جزیره بروید و خریدگردی جذابی در این جزیره تجربه کنید. مراکز خرید نزدیک آکواریوماز مراکز نزدیک به آکواریوم کیش می‌توان به مراکز خرید پانیذ و مروارید اشاره کرده که در شمال غربی آکواریوم و تقریبا در ۶کیلومتری این جاذبه واقع شده‌اند. مرکز خرید دیپلمات نیز در نزدیکی این دو فروشگاه واقع شده است. مرکز خرید سارینا ۱ نیز در شمال آکواریوم جزیره کیش و با فاصله تقریبی ۴/۴ کیلومتر واقع شده است. شعبه دوم این مرکز خرید نیز در جهت شمال غربی مجموعه آکواریوم، با فاصله‌ای در حدود ۶ کیلومتر واقع شده است.

کشتی‌های آکواریوم کیش، راهی دیگر برای تماشای دنیای زیر آب

در جزیره کیش راه‌های گوناگونی برای بازدید از دنیای زیر آب وجود دارد. شما می‌توانید لباس غواصی بپوشید و با راهنمایی و همراهی غواصان حرفه‌ای وارد آب شوید، به بازدید آکواریوم بروید یا سوار کشتی‌‌های آکواریوم شوید.

آکواریومکشتی آکواریوم کیش جذابیت بیشتری نسبت به مجموعه آکواریوم دارد. به‌جای آنکه آبزیان و ماهی‌های به روی آب آورده شوند تا به‌ سراغشان بروید، این بار شما باید سوار کشتی شوید و سری به دنیای آنها بزنید. کشتی آکواریومکشتی آکواریوم مثل کشتی یونانی کیش از جاذبه‌های مهیج و دل‌چسب جزیره کیش است که شما را به دل تجمع ماهی‌ها و سایر آبزیان می‌برد. در این کشتی علاوه بر پنجره‌ها، کف آن نیز از شیشه ساخته شده است و در اطراف و زیرپایتان، انواع ماهی‌های رنگارنگ، لاک‌پشت‌های بزرگ و کوچک، ستاره‌های دریایی، گیاهان و سایر آبزیان دریا قابل مشاهده است و شما در دنیای زیر آب در حال گشت‌وگذار هستید.

این کشتی تا عمق ۵/۲ متری وارد دریا می‌شود و با پذیرایی و اجرای موسیقی زنده، تماشای جهان زیر آب را برایتان لذت‌بخش‌تر می‌کند. کشتی آکواریوم گردشگر، سیمرغ، ستاره و طوطیا از کشتی‌های تفریحی کیش برای بازدید از جهان زیر آب خلیج‌فارس هستند.

گشتی در آکواریومسخن آخر

خلیج‌فارس از موهبت‌های جغرافیای جنوبی ایران است و جاذبه‌های این منطقه از گنجینه‌های صنعت گردشگری محسوب می‌شود. جزیره‌های واقع در آب‌های جنوب، بدون شک از پدیده‌های ناب طبیعت هستند و نباید از ماجراجویی در آنها غافل شد. در جزیره زیبا و توریستی کیش علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و تفریحی روی آب، شما را به تماشای جذابیت‌های زیر آب نیز دعوت می‌کند.

غواصی، آکواریوم جزیره و کشتی‌های آکواریوم از امکانات را رفاهی جزیره برای ماجراجویی در دنیای خلیج‌فارس هستند. با شروع زمستان و در اوایل فصل بهار سری به جزیره زیبای کیش بزنید و ماهی‌‌‎های رنگارنگ خلیج‌فارس، خانه بومیان کیش، اسکله تفریحی کیش و… را از کمترین فاصله تماشا کنید.

در آخر یادتان باشد حتی اگر با تور کیش به این جزیره سفر کرده و آکواریوم کیش در برنامه تفریحی تور نبود، خودتان زمانی را خالی کرده و به بازدید از جزیره اختصاص دهید. فرقی ندارد در کدام هتل کیش اقامت داشته باشید، هرجا هستید می‌توانید با یک تاکسی به این آکواریوم برسید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.