استان هرمزگان

هندورابی جزیره هندورابی
راهنمای سفر به جزیره هندورابی، نگین پنهان خلیج فارس

جزیره هندورابی با طبیعت بکر، آرامش بی‌نظیر و جاذبه‌های منحصربه‌فرد یکی از جاهای دیدنی هرمزگان است که می‌تواند سفر به جنوب را برای شما متفاوت کند.هندورابی جزیره‌ای کوچک بین دو جزیره کیش و لاوان است که مساحتی حدود ۲۲.۸ کیلومترمربع دارد.

استان هرمزگان جزیره لاوان
راهنمای سفر به جزیره لاوان هرمزگان، مروارید خلیج‌فارس

جزیره لاوان سومین جزیره بزرگ استان هرمزگان است. برای رسیدن به این جزیره، باید به یکی از شهرهای اطراف آن مانند: بندر عسلویه یا بندر لنگه سفر کنید. بعد از بندر مقام که نزدیک‌ترین بندر به لاوان است، با قایق به لاوان بروید.

سفرنامه سفرنامه قشم - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه قشم: مدرسه شیب دراز

این اثر را مهدیه عابدی برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. سفرنامه قشم مریم موهای مشکیش را از جلوی صورتش کنار زد و گفت: «هم‌کلاسیم جیغ زد و سقف مدرسه ریخت.» چشم دوخته بودم به بُته‌جقه‌هایی که روی دست‌هایم بالا می‌روند. دست کشیدم روی حاشیه […]

سفرنامه سفرنامه کیش - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه کیش: کیش و مات

این اثر را یک شرکت‌کننده برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. سفرنامه کیش کرونا که آمد، فکر سفر هم حرام شد. نه این که تا قبلش جهان‌گرد باشم، اما سالی یک بار را حداقل تا دم خزر می‌رفتم. البته بهتر است بگویم می‌رفتیم، چون من […]

جزیره کیش راهنمای هزینه سفر به کیش
هزینه سفر به کیش در سال ۱۴۰۳ به‌طورکلی چقدر است؟

کیش یکی از مقاصد توریستی کشور است. اگر قصد سفری لذت‌بخش همراه با تجربه‌های نو را دارید، کیش گزینه‌ای عالی است. هزینه‌های سفر به این جزیره، شامل بلیط، هتل، مراکز تفریحی و… می‌شود. با خواندن این متن، درباره جزئیات این هزینه‌ها اطلاعات به دست بیاورید.

جزیره کیش بهترین رستوران های کیش
بهترین رستوران های کیش و تجربه طعم اصیل غذاهای جنوبی

بحث شکم‌گردی در سفر از هر چیزی جداست. بهترین رستوران های کیش همان چیزی است که در یک روز خاطره‌انگیز و هنگام بازدید از جاهای دیدنی کیش لازم دارید. غذاهای جنوبی و دریایی و مدرن در این جزیره منتظر شما هستند.

بندر عباس بهترین شهربازی های مشهد
بهترین شهربازی های بندر عباس از معرفی تا تجربه

شهربازی های بندر عباس آن‌قدر که شاید و باید خیلی امکانات خاصی ندارند و نمی‌شود به عنوان یک شهربازی بزرگ روی آن‌ها حساب ویژه برای یک تفریح جذاب باز کرد. اما در ادامه سعی می‌کنم از بهترین شهربازی های سرپوشیده بندرعباس برای‌تان بگویم.

بندر عباس چشمه آب گرم گنو
چشمه آب گرم گنو بندرعباس؛ مثل چای نبات دوای هر درد

جاهای دیدنی بندرعباس به یک یا دو مورد ختم نمی‌شود، ولی شاید یکی از محبوب‌ترین‌هایش همین چشمه آب گرم گنو بندرعباس باشد. ایران کلا ۹ ذخیره‌گاه زیست‌کره دارد که یکی از آن‌ها هم منطقه گنو است. جایی که چشمه آب گرم گنو هرمزگان را در آن پیدا می‌کنید.

سفرنامه سفرنامه قشم از مهدیه گرجی یزدی - هزارویک سفر، مسابقه سفرنامه نویسی علی بابا
سفرنامه قشم: دیدار خانوادگی با اعمال شاقه

این اثر را مهدیه گرجی یزدی برای هزارویک سفر (مسابقه سفرنامه‌نویسی علی‌بابا-۱۴۰۱) ارسال کرده و در مجله گردشگری علی‌بابا منتشر شده است. «آب و روغن ماشین هم چک شد. بریم که زودتر از خورشید برسیم به جاده.» صدای قشنگش با صدای بسته‌شدن کاپوت ادغام شد. نمی‌دونم کی خوابم برده بود. چشمامو که باز کردم، شب […]

بندر عباس راهنمای سفر به بندر عباس
راهنمای سفر به بندر عباس برای تجربه یک سفر به یاد ماندنی

برای راهنمای سفر به بندر عباس اول از همه باید با ویژگی‌های این شهر آشنا شوید. امروز بندر عباس از بندرهای مهم و اصلی تجاری در جنوب ایران در نظر گرفته می‌شود که جدا از جنبه تجاری، یک جنبه گردشگری هم دارد.