جاهای دیدنی تهران در کرونا

گردش در جاهای دیدنی تهران در کرونا

در ایام کرونا چطور تهران‌گردی کنیم؟

اوایل همه فکر می‌کردیم کرونا یک کابوس است که قرار است یک‌دفعه بیدار شویم و هر اتفاق بدی که افتاده فراموش کنیم. اما نشد که نشد…واقعیت این است که تفریح در تهران با محدودیت های کرونا از بین نرفته است، بلکه از حالتی به حالت دیگر تغییر شکل داده است. اگر با دیدن تیتر مقاله گفتید « با این وضعیت کرونا چطور می‌شه خوش گذروند!» باید بگویم که من هم مثل شما در این دو سالی که گذشت، روزهای ناامیدی کم نداشتم، اما آخر کار، هر روز صبح که چشم باز می‌کردم می‌دیدم زندگی هنوز ادامه دارد و من همچنان دونده این مسابقه ماراتنم و باید دوام بیاورم!

حق دارید، در شرایط فعلی شاید نتوانیم کار خیلی بزرگی بکنیم، سفر خیلی بزرگی برویم یا هرچیز دیگر… اما خوش‌گذراندن، چند ساعتی لبخند به لب‌داشتن و معاشرت‌کردن، چیزهایی‌اند که تحت هیچ شرایطی نباید قیدشان را بزنیم. باید مثل یک دانشمند، شکل‌های جدید تفریح را پیدا کنیم و جاهای دیدنی تهران در کرونا را کشف کنیم. این مقاله را هم برای همین نوشتم، برای دل‌خوشی دل‌هایمان. بیشتر از این با دردل وقتتان را نگیرم، در این مقاله از مجله گردشگردی علی‌بابا، قرار است درباره جاهای دیدنی تهران در ایام کرونا صحبت کنیم.

۱- اتاق فرار یا اسکیپ روم

در اتاق فرار، چند ساعتی از زندگی مرخصی خواهید گرفت! من که این‌طور احساسی نسبت به این بازی دارم، چند ساعتی همه آنچه بیرون از اتاق، در زندگی واقعی اتفاق افتاده به‌طور کامل فراموش می‌کنم و همه تلاشم را می‌کنم تا راه فرار از اتاق را پیدا کنم. اتاق فرار یا اسکیپ روم یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا محسوب می‌شود که این روزها حسابی طرفدار پیدا کرده است.

جاهای دیدنی تهران در کرونا

در بازی‌های اسکیپ روم، شما به‌همراه هم‌تیمی‌های خود وارد اتاق یا فضایی با دکور و ماجرایی خاص شده و باتوجه‌به سناریوی بازی، باید در مدت‌زمان مشخص، با کمک نشانه‌هایی که در اتاق پیدا می‌کنید و حل معماهای مختلف، راه خروج از اتاق را پیدا کنید.

اسکیپ روماتاق فرار استانداردهای خاص در زمینه سن، طراحی بازی، ایمنی و موقعیت مکانی دارد تا محیطی هیجان‌انگیز و امن برای تفریح، هم‌فکری و تمرکز شما ایجاد کند. سناریوهای اتاق فرار، ژانرهای مختلفی ازجمله ژانر ترسناک، معمایی، هولناک، پلیسی و… دارد. اتاق فرار در قالب مجموعه‌های مختلف در سطح تهران فعالیت دارد که در ادامه، تعدادی از مجموعه‌های معروف و اتاق فرارهای تهران را به شما معرفی خواهم کرد

اسکیپ روم نوعی بازی گروهی است که تعداد بازیکن‌های آن بین ۲ تا ۸ نفر متغیر است، اما باتوجه‌به اینکه هم‌تیمی‌هایتان را خودتان از بین دوستان و آشنایان انتخاب می‌کنید، نیازی به فاصله‌گذاری اجتماعی نیست. در ایام کرونا، پروتکل‌های بهداشتی به‌طور کامل در اسکیپ روم رعایت می‌شود و همین موضوع اسکپ روم را تبدیل به تفریحی مناسب برای دوران کرونا کرده است.

جاهای دیدنی تهران در کرونامجموعه اسکیپ روم

مجموعه اسکیپ روم که با نام «اسکیپ روم دات آی آر» نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای است که در سال ۱۳۹۵، برای اولین بار بازی اتاق فرار را در ایران راه‌اندازی و معرفی کرد. این مجموعه در حال حاضر در چهار شهر تهران، اصفهان، کرج و اهواز فعال است.

ازجمله اتاق فرارهای این مجموعه می‌توان به اتاق فرار احضار، طاعون، سرقت، شبح بازارچه و… اشاره کرد که هرکدام با دکورها و سناریوهای ویژه‌ای که دارد، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

مجموعه اسکیپ روممجموعه انیگما

مجموعه انیگما با سناریوهای ترسناک و هیجان‌انگیزی که دارد یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا است که حسابی می‌تواند حالتان را جا بیاورد. این مجموعه دو شعبه، یکی در کرج و دیگری در برج میلاد تهران دارد. ازجمله بازی‌های محبوب مجموعه انیگما می‌توان به بازی روانی، رویا، تسخیر، قتل مرموز و… اشاره کرد.

لوکیشن مجموعه انیگما (شعبه برج میلاد) روی گوگل مپ

مجوعه رپیتون

مجموعه اتاق فرار رپیتون یکی از جاهای دیدنی تهران در ایام کرونا است که با دو بازی اره و آسانسور، تجربه‌ای بی‌نظیر از اتاق فرار برای شما رقم خواهد زد. همان طور که از نام اره و فیلمی که با همین نام وجود دارد، این سناریو ترسناک است و بازی آسانسور با موضوع سرقت‌های برنامه‌ریزی شده و معمایی است.

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۲۱۴۹۹۶

اتاق فرار شام آخر

فرض کنید نیمه‌شب، از یک سفر طولانی با چند تا از دوستانتان برگشته‌اید تهران. خسته و گرسنه خودتان را می‌اندازید توی اولین رستورانی که می‌بینید. صاحب رستوان مرد عجیب‌وغریبی است که سفارش شما را می‌گیرد. آماده‌سازی سفارش آن‌قدر طول می‌کشد که تصمیم می‌گیرد بی‌خیال غذا شوید و بروید خانه. به‌سمت در می‌روید، در قفل است!

جاهای دیدنی تهران در ایام کرونا

شام آخر یکی از بازی‌های ترسناک و جذاب در مجموعه اسکیپ روم است که با درجه سختی ۸۵%، حسابی شما را درگیر می‌کند. دکوراسیون اتاق، حالت فست‌فود قدیمی و کهنه دارد که به‌خوبی ساخته شده است. تعداد نفرات بازی بین ۴ تا ۶ نفر و مدت‌زمان بازی ۷۰ دقیقه است. پس وقت را تلف نکنید، قبل از اینکه صاحب رستوران به سراغتان بیاید دست به کار شوید!

6آدرس اتاق فرار شام آخر: تهران، بلوار آفریقا، ضلع شمال شرقی تقاطع با خیابان ظفر، ساختمان شماره ۹۳، طبقه ۵

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹

لوکیشن اتاق فرار شام آخر روی گوگل مپ

اتاق فرار طهران ۱۳۴۶

قرار است وارد یک خانه قدیمی شوید. در نگاه اول چشمتان به یک میز تحریر و ماشین تایپ قدیمی می‌افتد. در و دیوار پر از عکس‌های قدیمی است، اینجا طهران، سال ۱۳۴۶. صدای دل‌نشین موزیک سریال کیف انگلیسی در فضا پخش می‌شود و درها به روی شما بسته خواهد شد.

اینجا، قتلی اتفاق افتاده است و پرونده‌های نیمه‌تمام فروغ راستگو در جاهای مختلف خانه پنهان شده تا شما با هم‌فکری تیم خود پیداشان کنید و خودتان را نجات دهید. در غیر این صورت، شهربانی تا یک ساعت دیگر از راه می‌رسد و شما را به‌عنوان قاتل شناسایی می‌کند.

بازی طهران ۱۳۴۶، نوعی بازی معمایی و رازآلود، با درجه سختی ۹۰% است. مدت‌زمان بازی ۷۵ دقیقه و تعداد نفرات بازی ۴ تا ۷ نفر است.

آدرس اتاق فرار طهران ۱۳۴۶: تهران، خیابان نوفل لوشاتو (چرچیل)، بن‌بست مسعود سعد، پردیس علم و فناوری

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹

لوکیشن اتاق فرار طهران ۱۳۴۶ روی گوگل مپ

اتاق فرار احضار

ماجرای این اتاق احضار روح است. عمارتی که هرکسی تابه‌حال وارد آن شده ناپدید شده یا زنده بیرون نیامده است. اگر فکر می‌کنید دل و جرئت حل معما در دل ترس را دارید، می‌توانید شانس خود را برای ورود به این عمارت امتحان کنید. بازی احضار یکی از بازی‌های ترسناک و دلهره‌آور است که با فضای متفاوتی که دارد، جایگاه خوبی به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران در دوران کرونا دارد.

اتاق فرار طهران 1346

اتاق فرار احضار نوعی بازی با درجه سختی ۸۰% است. مدت‌زمان بازی ۶۰ دقیقه و تعداد نفرات بازی ۴ تا ۶ نفر است.

آدرس اتاق فرار احضار: تهران، بزرگ‌راه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، بعد از دیدار شمالی، پلاک ۳۱، باشگاه بازی‌های فکری و اتاق فرار کاوش و معما

شماره پشتیبانی: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹

لوکیشن اتاق فرار احضار روی گوگل مپ

از اتاق فرارهای کشتی دزدان دریایی، تله مرگ، سرقت از بانک، اژدهای سرخ، شبح بازارچه، سرقت و… نیز می‌توان به‌عنوان سایر اتاق فرارهایی که می‌توانید امتحانشان کنید، نام برد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره اتاق فرارهای مختلف داشته باشید، می‌توانید مقاله آشنایی با معروف‌ترین اتاق فرارهای تهران را در مجله گردشگری علی‌بابا بخوانید.

۲- کافه های روباز تهران

باتوجه‌به مدت‌زمان طولانی که مجبور شدیم با کرونا کنار بیاییم، تجربه نشان داد که دیدار در محیط‌های باز، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است. باتوجه‌به این، چه فضایی بهتر از کافه های روباز تهران، یک گپ دوستانه و یک فنجان قهوه می‌تواند باشد؟

کافه های روباز تهرانباتوجه‌به این موضوع، کم‌کم توانستیم از خانه بیرون بیاییم و با دوستان خود در کافه قرار بگذاریم. تهران پر از کافه‌های دوست‌داشتنی با فضای باز است که هرکدام می‌توانند یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا به حساب بیایند. در این مقاله به معرفی تعدادی از کافه های روباز در تهران می‌پردازیم، شما هم اگر قصد داشتید کاری کنید که حال‌وهوایتان عوض شود، سری به این کافه های تهران بزنید.

کافه دیاموند

کافه دیاموند یا به قول خود صاحبان آن، دایمُند، کافه‌ای روباز است که یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا محسوب می‌شود. کافه دیاموند ساختمان آجری دو طبقه‌ای با حس و حال سنتی و کلاسیک است. حیاط پشتی کافه، محیط روباز آن است که فضایی خوش‌آب‌وهوا و سرسبز برای مشتریان فراهم کرده است.

کافه دیاموند در جاهای دیدنی تهران در کرونا

همه از کیفیت خوراکی‌های منو، طراحی فضای کافه و برخورد حرفه‌ای پرسنل رضایت دارند اما شاید بتوان گفت تنها مشکل این کافه شلوغ و پرسروصدابودنش است. دقت کنید که قبل از رفتن، حتما میز رزرو کنید، در غیر این صورت یک ساعتی معطل خواهید شد. اما واقعیت این است که کیفیت کافه آن‌قدر خوب هست که بتوان مشکلات آن را نادیده گرفت.

کافه دیاموندآدرس کافه دیاموند: تهران، پایین خیابان نجات‌الهی (ویلا)، خیابان فلاح‌پور، شماره ۳۳

تلفن: ۰۲۱۸۸۸۹۰۱۹۶

لوکیشن کافه دیاموند روی گوگل مپ

کافه خانه ۱۳۰۷

خانه ۱۳۰۷ همان طور که نامش پیداست، بیشتر خانه است تا کافه! یک خانه قدیمی مربوط به خانواده فرزانه که در سال ۱۳۰۷ ساخته شد. این خانه بدون اینکه مرمت شود، با اندکی تغییر، با همان وسایل قدیمی تبدیل به کافه شده است. مبلمان، میزها، عکس‌های روی دیوار…همه‌چیز سن‌وسالی برای خود دارد و بار هزاران خاطره را به دوش می‌کشد. این خانه با این قدمت، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا به شمار می‌رود.

کافه خانه 1307حیاط خانه ۱۳۰۷ فضایی دل‌باز، با امکانات سرمایشی و گرمایشی است که از در و دیوارش گلدان گل سرازیر است. حوض حیاط همیشه پرآب است و گاهی هم هندوانه‌ای، چیزی در آن آب‌تنی می‌کند. منوی کافه شامل غذاهای خوشمزه مختلف، صبحانه، انواع نوشیدنی و کیک است. برخورد پرسنل نیز بسیار مودبانه است. یادتان باشد که در روزهای تعطیل، قبل از رفتن به خانه ۱۳۰۷ حتما زنگ بزنید و میز رزرو کنید.

آدرس خانه ۱۳۰۷: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، خیابان پورموسی، بن‌بست شیرین، پلاک ۲۱

تلفن: ۰۲۱۸۸۸۰۷۴۳۴

لوکیشن خانه ۱۳۰۷ روی گوگل مپ

کافه ویش

اگر با دیدن شهر کتاب، چشم‌هایتان برق می‌زند و راهتان را به‌سمت آن کج می‌کنید، خبر خوبی برایتان دارم. کافه ویش در حیاط شهر کتاب دانشگاه تهران قرار گرفته است، یعنی قرار است کتابی که دوست دارید بخرید و توی حیاط خوش‌آب‌وهوای کافه ویش روی یکی از صندلی‌ها، زیر سایه‌بان لم بدهید، قهوه بنوشید و کتاب بخوانید. البته این کافه فضای مناسبی برای دورهمی هم دارد و نگران جمعیت بالا نباشید.

کافه ویشدر کافه ویش منوی متنوعی از غذا و نوشیدنی‌های مختلف ارائه می‌شود، کیفیت غذا خوب است و برخورد پرسنل مودبانه است.

آدرس کافه ویش: تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش بزرگمهر، داخل حیاط شهر کتاب

تلفن: ۰۹۲۰۱۳۶۵۷۱۵

کافه حیاط شماره ۶۵

حیاط شماره ۶۵، یک حیاط کوچک گرم و صمیمی با دکوراسیونی خوش‌آب‌ورنگ است که در میان هیاهوی خیابان انقلاب، از چشم آدم‌هایی که در حال جنب‌وجوش‌اند مخفی شده است.

کافه حیاط شماره 65 در جاهای دیدنی تهران در کروناحیات ۶۵ یکی از کافه های روباز تهران است که حیات در آن جریان دارد، تعدادی میز رنگی ساده، درخت‌های قدیمی و آرامشی که از خیابان به آن شلوغی انتظارش نمی‌رود.حیاط شماره ۶۵، کافه‌ای دنج است که کافی است چند ساعتی در حیاط آن بنشینید تا دلتان باز شود.

آدرس کافه حیاط شماره ۶۵: تهران، خیابان انقلاب (شرق به غرب)، نرسیده به میدان فردوسی، خیابان موسوی، روبه‌روی کوچه محمدآقا، پلاک ۳۲

تلفن: ۰۲۱۸۸۳۰۲۸۴۲

لوکیشن کافه حیاط ۶۵ روی گوگل مپ

کافه گودو یاس، حیاط و سینمایی در فضای باز

کافه گودو یاس، در انتهای کوچه یاس قرار گرفته است و یکی از اختصاصی‌ترین جاهایی دیدنی تهران در کرونا است. یک حیاط بزرگ با سنگ‌فرشی متفاوت و رنگی و خانه‌ای آجری. حیاط و طبقه اول فضای کافه، طبقه دوم کتاب‌فروشی و پشت‌بام کافه نیز به سینما پشت‌بام معروف است.

کافه گودو یاساین یعنی اگر دلتان برای سینما تنگ شده و به‌خاطر کرونا سینمارفتن را کنار گذاشته‌اید، می‌توانید به سینمای کوچک کافه گودو یاس بروید.

حیاط کافه خیلی باصفاست و رنگ آبی حوض وسط حیاط با دیزاین متفاوتش، این کافه را نسبت به کافه‌های روباز دیگر متمایز کرده است. کیفیت غذا و برخورد پرسنل کافه خوب است اما ازنظر قیمت، می‌توان گفت که قیمت خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها نسبت به کافه‌های دیگر در رده بالاتری قرار گرفته‌ و گران‌تر است.

آدرس کافه گودو یاس: تهران، خیابان نجات‌الهی، خیابان محمدی، بن‌بست گل یاس

تلفن:۰۲۱۸۸۹۴۲۵۷۳

لوکیشن کافه گودو یاس روی گوگل مپ

کافه باکارا برای لذت در جاهای دیدنی تهران در کرونا

کافه باکارا یکی از گزینه‌های مناسب برای جاهای دیدنی تهران در کرونا است، به‌محض ورود، با حیاط دل‌باز کافه مواجه خواهید شد. همه جا پر از گلدان گل، حوض بزرگ بیضی‌شکل وسط حیاط، کلکسیون دوچرخه و میزهای پررفت‌وآمد.

کافه باکارااین کافه یک خانه قدیمی با سبک تاریخی سنتی است که خیلی با سلیقه تبدیل به کافه شده است. کافه‌ای برای ترویج فرهنگ و هنر که گاه‌به‌گاه به اکران فیلم، برگزاری شب شعر یا نمایشگاه عکس، اجرای موسیقی‌های خودمانی و… می‌پردازد.

کیفیت غذا و برخورد پرسنل در کافه باکارا بسیار خوب است. این کافه انتخاب مناسبی برای یک روز آرام در ایام کرونا خواهد بود.

آدرس کافه باکارا: تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، کوچه فروزانفر (رهنما)، پلاک ۱۹

تلفن: ۰۹۳۷۳۵۶۴۰۷۲

لوکیشن کافه باکارا روی گوگل مپ

کافه شمرون بام‌لند

کافه شمرون باملند هم فرصتی برای یک وعده درست‌وحسابی است، هم باتوجه‌به موقعیتی که دارد، فرصت مناسبی برای تفریح و خوش‌گذرانی محسوب می‌شود. اگر بخواهیم جاهای دیدنی تهران در کرونا را معرفی کنیم، این کافه حتما باید در لیستمان باشد.

یک روز آرام در ایام کرونا

کافه شمرون با بالکنی رو به دریاچه چیتگر، جزو کافه‌های روباز محبوب به شمار می‌رود. شما می‌توانید پس از صرف یک وعده غذایی یا نوشیدنی، سری به مراکز تجاری بزنید، اطراف دریاچه پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید.

آدرس کافه شمرون بام‌لند: تهران، انتهای همت غرب، ابتدای اتوبان خرازی، خروجی دریاچه، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مجموعه تجاری بام‌لند، بلوک B، طبقه دوم

تلفن: ۰۲۱۴۰۴۴۷۳۴۱

لوکیشن کافه شمرون بام‌ لند روی گوگل مپ

کافه مانا

کافه مانا که نام دیگر آن، خانه فرهنگ و هنر ماناست، به‌خاطر موزه خیمه‌شب‌بازی که در فضای حیاط آن به نمایش گذاشته شده است، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا محسوب می‌شود. در کوچه خلوت، یک در کوچک وجود دارد که وقتی وارد فضای کافه می‌شوید توقع ندارید حیاطی به آن بزرگی ببینید. فضای روباز کافه، با میزهای مربع‌شکل رنگ به رنگ طراحی شده است.

جاهای دیدنی تهران در کرونامنوی کافه مانا، متنوع و غذاها و نوشیدنی‌های باکیفیت دارد. برخورد پرسنل نیز حرفه‌ای و محترمانه است.

آدرس کافه مانا: تهران، بلوار کشاورز، خیابان وصال، کوچه شاهد (محمدعلی اسلامی ندوشن)، پلاک ۶

تلفن: ۰۲۱۸۸۹۹۶۲۷۳

لوکیشن کافه مانا روی گوگل مپ

تعداد کافه‌های روباز در تهران زیاد است، ازجمله سایر کافه‌ها می‌توان به کافه روحی، کافه عمارت خانه پدری، کافه یرما، کافه مانزا، کافه کارفه، عمارت روشنا، عمارت شمسا و… اشاره کرد.

18

۳- پارک های تهران

اگر بخواهیم به جاهای دیدنی تهران در کرونا فکر کنیم، احتمالا اولین جایی که به ذهنمان می‌رسد، پارک های تهران است. این پارک‌ها به‌خاطر فضای باز، وسایل سرگرمی و طبیعتی که دارند، گزینه مناسبی برای تفریح در دوران کروناست. قبلا اگر دلمان هوای یه گپ دوستانه می‌کرد، زنگ می‌زدیم و دوستانمان را به خانه دعوت می‌کردیم، اما شرایط فعلی کمی قول و قرارها را تغییر داده است. حالا بهتر است دورهمی‌هایمان را در پارک برگزار کنیم.

(عکس 19)

پارک ملت

پارک یا بوستان ملت، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا است. این بوستان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های پایتخت است که با مساحتی نزدیک به ۳۴ هکتار، در تمام فصول سال با رنگ و لعابی که دارد، خودنمایی می‌کند. فضای سبز پارک، دریاچه مصنوعی، مجسمه‌هایی که از مفاخر ایران در سطح پارک دیده می‌شود، پردیس گالری ملت ، باغ‌وحش کوچک پارک و…. همگی دلایل قانع‌کننده‌ای برای گذراندن یک روز شیرین در پارک است.

پارک یا بوستان ملت، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا

آدرس پارک ملت: تهران، خیابان ولی‌عصر، تقاطع نیایش

لوکیشن پارک ملت روی گوگل مپ

پارک ساعی

بوستان ساعی یا پارک ساعی یکی از قدیمی‌ترین و سرسبزترین پارک های تهران است که به‌عنوان یک پارک جنگلی، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا به حساب می‌آید. این پارک بخش‌های مختلفی دارد؛ ازجمله باغ‌وحش، زمین بازی کودکان، امکانات ورزشی، زمین اسکیت و حتی شهر کتاب. پارک ساعی با درختان سربه‌فلک‌کشیده، تجربه‌ای شبیه به گردش در یک جنگل آرام را برایتان زنده خواهد کرد.

پارک ساعی

آدرس پارک ساعی: تهران، خیابان ولی‌عصر، ایستگاه اتوبوس آبشار

لوکیشن پارک ساعی روی گوگل مپ

پارک لاله

پارک لاله در سال ۱۳۴۵ به دستور فرح پهلوی در تهران ساخته شد. این پارک یکی از خاطره‌انگیزترین پارک های تهران است. بوستان لاله با مساحتی حدود ۳۵ هکتار، بخش‌های مختلفی ازجمله آب‌نماها، تندیس‌ها و مجسمه‌های خاص، بازارچه خوداشتغالی لاله، موزه هنرهای معاصر، نمایشگاه نگارخانه لاله، مرکز تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، امکانات ورزشی، فضای بازی کودکان، آلاچیق و… دارد که آن را تبدیل به یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا برای گشت‌وگذار دوستانه یا خانوادگی کرده است.

پارک های تهران

آدرس پارک لاله: تهران، خیابان کارگر شمالی، تقاطع بلوار کشاورز

لوکیشن پارک لاله روی گوگل مپ

پارک پرواز

پارک پرواز در سال ۱۳۸۷ در منطقه سعادت‌آباد تاسیس شد. بوستان پرواز در منطقه‌ای مرتفع نسبت به تهران قرار گرفته است که به همین سبب، نمای ۳۶۰ درجه پارک به تهران، آن را تبدیل به یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا تبدیل کرده است.

پارک پرواز

می‌توان طلوع و غروب خورشید را از این پارک تماشا کرد و چند ساعتی با دل خوش نفس کشید. فضای پارک برای ورزش، تفریح و پیک‌نیک‌های خانوادگی مناسب است.

آدرس پارک پرواز: تهران، سعادت‌‌آباد، بالاتر از میدان سرو، میدان بهرود

لوکیشن پارک پرواز روی گوگل مپ

پارک طالقانی

پارک سرسبز طالقانی، یکی از پارک‌های محبوب و معروف تهران برای پیاده‌روی، ورزش در هوای آزاد و قرار و پیک‌نیک‌های دوستانه و خانوادگی است. بوستان طالقانی به‌وسیله پل طبیعت به پارک آب و آتش متصل می‌شود، در نتیجه شما هم‌زمان می‌توانید به هر دو پارک دسترسی داشته باشید. پارک طالقانی، نوعی پارک جنگلی است که در تپه‌های عباس‌آباد قرار گرفته است و یکی از جاهادی دیدنی تهران در کرونا محسوب می‌شود.

پارک طالقانی

آدرس پارک طالقانی: تهران، بزرگ‌راه حقانی، بعد از پل بزرگ‌راه مدرس

جاهای دیدنی تهران در ایام کرونا

لوکیشن پارک طالقانی روی گوگل مپ

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش، همان پارکی است که از طریق پل طبیعت به پارک طالقانی متصل می‌شود. این پارک یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا است که به‌خاطر فواره‌های زیبای آب و برج‌های آتشی که دارد در میان مردم شناخته شده است.

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش امکاناتی دارد که از آن میان می‌توان سالن آمفی‌تئاتر، مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، زمین بازی کودکان، پیست اسکیت، دریاچه مصنوعی خزر، فودکورت و کافه رستوران‌های مختلف اشاره کرد. البته که وجود پل چوبی طبیعت که سومین نماد شهری تهران است، در محبوبیت این پارک بی‌تاثیر نیست.

پارک آب و آتشآدرس پارک آب و آتش: تهران، ابتدای بزرگ‌راه حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک

لوکیشن پارک آب و آتش روی گوگل مپ

پارک قیطریه

پارک قیطریه، پارکی با بافت جنگلی به مساحتی حدود ۱۲۲ هزار مترمربع است که یکی از پارک‌های قدیمی تهران و متعلق به دوران قاجار است. البته که در طول سالیان با تغییرات زیادی مواجه شده است. پیشنهاد می‌کنم به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران در ایام کرونا، روی پارک قیطریه حساب کنید.

جاهای دیدنی تهران در ایام کرونا

این پارک خوش‌آب‌وهوا، فضایی مناسب پیاده‌روی و ورزش دارد. اگر هم کسی اهل ورزش نباشد، می‌تواند به سراغ آلاچیق‌های پارک برود. این پارک زمین‌های بازی متعدد برای کودکان، پیست اسکیت، زمین مخصوص بدمینتون و… دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های پارک قیطریه، وجود عمارت قدیمی فرهنگ‌سرای ملل در پارک است که فضایی برای کارهای فرهنگی هنری فراهم کرده است.

پارک قیطریه

آدرس پارک قیطریه: تهران، خیابان قیطریه، نرسیده به میدان پیروز، جنب خیابان روشنگر

لوکیشن پارک قیطریه روی گوگل مپ

پارک جمشیدیه

تصویر پارک جمشیدیه برای من یادآور خاطره بی‌نهایت پله است که وقتی کوچک‌تر بودم برایم خیلی دور و سخت بود. پارکی با صدها پله که شما را به بالای کوه می‌رساند. این پارک که مربوط به دوران قاجار است، در نزدیکی کوه قرار گرفته است و فضایی مناسب برای پیاده‌روی، پیک‌نیک و کوه‌نوردی است. اگر کفش مناسب داشته باشید، می‌توانید تا انتهای مسیر پله‌های سنگی بالا بروید تا تهران را زیر پاهای خود ببینید.

پارک جمشیدیه

جمشیدیه تعدادی رستوران با غذاهای مختلف برای سرویس‌دهی به همه دارد که امکانات آن را تکمیل می‌کند. این پارک دیدنی‌هایی دارد؛ مثل آبشار و دریاچه، مجسمه‌های سنگی جذابی که به‌طور طبیعی در طول سالیان ساخته شده‌ است. هرچقدر درباره این پارک صحبت کنیم، بیشتر می‌توان روی آن به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا حساب کرد.

پارک جمشیدیه

آدرس پارک جمشیدیه: تهران، انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران)، انتهای خیابان فیضیه و امیدوار

لوکیشن پارک جمشیدیه روی گوگل مپ

این موارد تنها تعداد محدودی از پارک‌های تهران است که می‌توانید چند ساعتی بدون نگرانی کرونا به آن‌ها سر بزنید. مناطق مختلف تهران، پارک‌های زیادی مثل پارک ایرانشهر، پارک نیاوران، پارک جنگلی لویزان، پارک چیتگر، بوستان گفت‌وگو و… دارد که جایشان در این مطلب خالی است.

تفریحات تهران

۴- روستاگردی حوالی تهران

گاهی گردش و پیک‌نیک‌های چند ساعته در پارک برایمان کافی نیست. شما هم مثل من یک وقت‌هایی احساس می‌کنید باید هرچه که هست و نیست، بگذارید و بروید؟ حالا ممکن است از خستگی، از بی‌حوصلگی یا از هزار و یک احساس دیگر باشد. برای این حال و احوال، رفتن به پارک خیلی گزینه رضایت‌بخشی نیست. شاید بتوان از گزینه‌های دیگر روی میز استفاده کرد؛ روستاگردی در حوالی شهر!

روستاهای اطراف تهرانروستاهای اطراف تهران جاهای دیدنی تهران در کرونا است که شاید کمتر در این مدت به آن توجه شده است، اما بیایید باهم به ویژگی‌های مثبت آن فکر کنیم. هوای آزاد، جمعیت کم، طبیعت بکر و زیبا… از همه مهم‌تر، شاید بتوانید یکی دو روز هم در روستا اقامت کنید و طبیعت گردی کنید.

روستای کُندُر

احتمالا تابه‌حال اسم دشت لاله‌ها به گوش‌هایتان خورده باشد. دشتی که سالانه گردشگران زیادی را به‌سمت خود می‌کشاند، دشت لاله که هرجا را نگاه کنید هزار رنگ است. این دشت در روستای کندر در اطراف تهران قرار گرفته است، این روستا جزو استان البرز محسوب می‌شود اما فاصله یک ساعته از تهران دارد. روستای کندر یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا است که می‌توانید سفری یک‌روزه به آن داشته باشید.

روستای کُندُر

طبیعت و باغ‌های چشم‌نواز روستای کندر حالتان را خوب می‌کند. باغ‌های روستا پر از میوه‌هایی مثل گلابی، گیلاس و انگور است که اگر در فصلشان به کندر سفر کردید، حتما باید امتحانشان کنید. ازجمله جاهای دیدنی روستای کندر می‌توان به آبشار کندر، چهل بی‌بی، رودخانه دره گدا، دشت لاله‌ها و چشمه‌های جوشان و پرآب منطقه اشاره کرد.

گردش در تهرانمیوه‌های منطقه کندر، تابلوفرش‌های دست‌بافت، حصیربافی، زری‌بافی و… سوغاتی‌های روستای کندر به شمار می‌رود که می‌توانید هنگام برگشت تهیه کنید. راستی، موقع سفر دوربین عکاسی فراموشتان نشود!

آدرس روستای کندر: کرج، کیلومتر ۷ جاده چالوس

لوکیشن روستای کندر روی گوگل مپ

روستای کردان

روستای کردان در ساوجبلاغ استان البرز واقع شده است. این روستا به‌دلیل فاصله یک ساعته که با تهران دارد، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا محسوب می‌شود. کردان به‌خاطر آب‌وهوای خوب و ویلاهای لوکسی که دارد، در بسیاری از روزهای سال، میزبان گردشگران مختلف است که برای خوش‌گذرانی، طبیعت‌گردی یا کوه‌نوردی به آن سفر می‌کنند.

روستای کردانازجمله جاهای دیدنی کردان می‌توان به برج مقبره (امامزاده امام حسین)، رود کردان، پل بانو صحرا، سایت پرواز کردان، دهکده تفریحی و… اشاره کرد. شما می‌توانید برای اقامت در کردان ویلا اجاره کنید یا یکی دو روزی در طبیعت کمپ بزنید.

لوکیشن روستای کردان روی گوکل مپ

روستای وَردیج

روستای ییلاقی و زیبای وردیج، منطقه‌ای خوش‌آب‌وهوا در فاصله ۴۰کیلومتری از مرکز تهران است که یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا و محل مناسبی برای روستاگردی است. اگر اهل طبیعت‌گردی باشید می‌توانید یک‌روزه به این روستا بروید، اگر هم کوه‌نوردید، می‌توانید از دسترسی روستا به قله لیچه ارتفاعات حصار بهره‌مند شوید.

روستای وَردیجازجمله جاهای دیدنی وردیج، گردنه ارواح سنگی و آبشارهای لت مال است که در مسیر روستا قرار دارد و گردشگران زیادی به خود جذب می‌کند. از دیگر جاذبه‌های روستای وردیج می‌توان به باغ‌های مختلف گردو، سیب، خرمالو، شاتوت و توت اشاره کرد.

آدرس روستای وردیج: تهران، کیلومتر ۹ اتوبان خرازی به‌سمت غرب، خروجی روستای وردیج و واریش، جااده وردیج-واریش، کیلومتر هشت، روستای وردیج

لوکیشن روستای وردیج روی گوگل مپ

روستای آهار

روستای آهار یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا است که در منطقه شمیرانات تهران قرار گرفته است. این روستا ازنظر تاریخی قدمت زیادی دارد که در حال حاضر به‌خاطر آب‌وهوای خوب و باغ‌های پرورش گیلاس و آلبالو در میان گردشگران شهرت دارد.

جاهای دیدنی تهران در کروناازجمله جاهای دیدنی آهار می‌توان به آتشکده نزدیک آهار (قلعه دختر)، آبشارهای شکرآب و چشمه برفی شکرآب، آبشار چهل پله، کوه قلعه دختر و آبادی‌های سرسبز اطراف روستا اشاره کرد. اگر اهل کوه‌نوردی هم باشید، می‌توانید به قله‌های اطراف روستا صعود کنید.

آدرس روستای آهار: تهران، شهرستان شمیرانات، منطقه رودبار قصران، روستای آهار

لوکیشن روستای آهار روی گوگل مپ

روستای ارنگه

ارنگه روستایی در فاصله ۱۵کیلومتری جاده چالوس است که آن را به‌خاطر نزدیکی به تهران، به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا به شما معرفی می‌کنم. ارنگه هفت روستای مختلف دارد که هرکدام به‌نوعی دل گرشگران را از آن خود می‌کنند. این روستا در یکی از مناطق بسیار خوش‌آب‌وهوا قرار گرفته است که برای سفری یک‌روزه یا بیشتر مناسب است.

روستای ارنگهازجمله جاهای دیدنی منطقه ارنگه، می‌توان به آبشار خوره و هفت چشمه، دره هفت چشمگی و پیست اسکی آن اشاره کرد. ارنگه برفی در زمستان هم بسیار زیباست. این منطقه به‌خاطر سیب‌های خوشمزه‌ای که پرورش می‌دهد شناخته‌شده است.

آدرس ارنگه: کرج، کیلومتر ۱۸ جاده چالوس

لوکیشن روستای ارنگه روی گوگل مپ

روستای افجه

روستای اَفجه، روستایی آرام و بی‌سروصدا در اطراف تهران است که در شرایط کنونی، یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا به شمار می‌رود. این روستا در ۵کیلومتری لواسان واقع شده است و مردم آن به زبان مازنی صحبت می‌کنند. روستای افجه در فصل بهار و تابستان از هر فصلی زیباتر است و نباید در سفر به آن کوتاهی کرد.

جاهای دیدنی تهران در کروناازجمله جاهای دیدنی روستای افجه می‌توان به آبشار موآب با ارتفاع ۱۸۰ متر، دشت هویج، محله چراغان، قصر ناصرالدین شاه، حمام قاجار، قلعه ساکا و دشت لار اشاره کرد. این روستا محل مناسبی برای صعود به قله‌های پرسون برای کوه‌نوردان است.

روستای افجهآدرس روستای افجه: تهران، شمیرانات، بخش لواسانات، ۵کیلومتری لواسان، روستای افجه

آدرس روستای افجه روی گوگل مپ

روستای برغان

روستای خوش‌آب‌وهوای برغان در میان دو رود سنج و شاهرود در کرج واقع شده است. همان طور که می‌دانید، کرج و تهران فاصله چندانی باهم ندارند، برای همین در دوران کرونا می‌توانید عزم سفر را جزم کنید و خود را خیلی سریع برای یک روستاگردی بی‌نظیر آماده کنید.

روستای برغانمردم روستای برغان به زبان محلی تاتی صحبت می‌کنند. از جاذبه‌های این روستا می‌توان به روستای آتشگاه کرج که مربوط به دوره ساسانیان است اشاره کرد. امامزاده پیر، پل برغان، میدان برغان با تجمعات مراسم‌های مذهبی، قلعه ایلخانی، حسینیه و مسجد برغان، زیارتگاه چهل‌دختر، چناران هزارساله و… دیگر جاهای دیدنی برغان است که حتما باید آن‌ها را ببینید.

روستاهای اطراف تهرانسوغاتی مخصوص برغان، آلوی برغان است که حسابش از باقی میوه‌های این منطقه جداست.

آدرس روستای برغان: کرج، جاده کردان-برغان یا باغستان- آتشگاه

آدرس روستای برغان روی گوگل مپ

روستای امامه

روستای ییلاقی امامه در جاهای دیدنی اطراف تهران، با آب‌وهوای خوب و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی خود، تبدیل به یکی از جاهادی دیدنی تهران در کرونا شده است. قدمت محبوبیت این روستا به دوران قاجار بازمی‌گردد. مردم این روستا به گویش مازندرانی صحبت می‌کنند.

روستای امامه محلی برای کوه‌نوردانی است که قصد صعود به قله‌های مهرچال، پیرزن کلوم یا همهن را دارند. ازجمله جاهای دیدنی این روستا می‌توان به چشمه مقدس پیرحمزه و کتیبه تاریخی آن در ارتفاعات مهرچال، باغ سرسبز تنگه، قلعه مازیار، امامزاده نور و امامزاده شاه حسین اشاره کرد.

آدرس روستای امامه: تهران، شهرستان شمیرانات، بخش رودبار قصران

لوکیشن روستای امامه روی گوگل مپ

روستاهایی که تا این لحظه به شما معرفی کردم، فقط بخش کوچکی از روستاهای اطراف تهران است. به‌عنوان سایر روستاهای نزدیک به تهران می‌توان به روستای آبنیک، روستای نشترود، چناقچی، روستای فیل‌بند و… اشاره کرد که توضیحات کامل آن‌ها در مقاله بهترین روستاهای اطراف تهران برای یک نفس هوای پاک شرح داده شده است.

طبیعت گردی در تهران۵- سورتمه تهران

سورتمه دربند تهران در سال ۱۳۹۲، با تمام استانداردهای ایمنی ایران و اروپا در بوستان گلابدره افتتاح شد. در این مجموعه تفریحی، شما می‌توانید سوار ماشین‌های ریلی دونفره شوید و مدتی بین زمین و آسمان معلق باشید، البته که این قدرت در اختیار شماست تا با کمک اهرم کنترل سرعت، سرعت سورتمه را در جاهای مختلف کنترل کنید تا بتوانید یک جاهایی بیشتر از منظره پیش رو لذت ببرید.

تهران گردی در کرونا

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-05-12 06:30:01Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

سورتمه تهران یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین تفریحاتی است که می‌توان در ایام کرونا، با حفظ فاصله اجتماعی در هوای آزاد انتخاب کرد. برای خرید بلیط می‌توانید از طریق سایت مجموعه اقدام کنید. این مجموعه تفریحی شامل تفریحات دیگری ازجمله سافاری پارک وحشت، ماشین کوبنده، سینما پرواز و… است.

سورتمه تهرانآدرس سورتمه تهران: تهران، دربند، انتهای خیابان اسدالهی، سورتمه تهران

لوکیشن سورتمه تهران روی گوگل مپ

۶- کوه‌نوردی و پیاده‌روی در خیابان های تهران

در ایام کرونا، کوه‌نوردی و پیاده‌روی را دست کم نگیرید. همیشه قرار نیست برای بهترشدن حالمان کار خارق‌العاده‌ای انجام دهیم. گاهی یک کوه‌نوردی یا پیاده‌روی سبک با یک یا چند هم‌پا در هوای آزاد و در طبیعت، کیفیت زندگی و حس و حالمان را جا‌به‌جا می‌کند.

جاهای دیدنی تهران در کروناازجمله جاهای دیدنی تهران در کرونا، کوه‌ها و قله‌های اطراف تهران است که می‌توانید برای صعود یک‌روزه برنامه‌ریزی کنید. کوه‌های کلکچال، توچال، چین کلاغ، پلنگچال و… گزینه‌های مناسبی برای کوه‌نوردی است.

۷- سینما ماشین برج میلاد

اگر شما هم مثل من به‌خاطر نگرانی کرونا دو سالی هست پایتان را در سینما نگذاشته‌اید و حسابی دلتنگ دیدن فیلم روی پرده بزرگ سینما هستید، می‌توانید به سراغ سینما ماشین برج میلاد بروید. سینما ماشین یکی از جاهای دیدنی تهران در کرونا است که در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت ۱۶۵ جایگاه فعالیت خود را شروع کرد.

سینما ماشین برج میلادهر جایگاه مخصوص یک ماشین است و سرنشینان جلو امکان تماشای فیلم را دارند. تجربه سینما و فیلم دیدن در هوای آزاد، چیزی است که احتمالا نمی‌توانید از خیرش بگذرید. تهیه بلیط سینما به‌صورت اینترنتی از سایت سینماتیکت امکان‌پذیر است. البته در نظر داشته باشید که این سینما همیشه فعال نیست و درصورتی‌که فیلمی برای اکران وجود داشته باشد، بلیط آن در سایت به فروش می‌رسد.

آدرس سینما ماشین برج میلاد: تهران، بزرگ‌راه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل‌الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد، پارکینگ شماره ۳

لوکیشن سینما ماشین برج میلاد روی گوگل مپ

حالا به نزدیکانت زنگ بزن!

کرونا علاوه بر تمام شرایطی که برای ما ایجاد کرده، کوله‌باری از دلتنگی برایمان همراه داشته است. باید سعی کنیم خوش‌حالی‌های کوچک را از بین کارهایی که می‌توانیم برای دلمان انجام دهیم انتخاب کنیم. تفریحاتی که با حفظ امنیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سراغشان برویم تا در این شرایط دوام بیاوریم.

دیدنی های تهران در کرونابسیاری از تفریحاتی و جاهای دیدنی تهران در کرونا که در این مقاله به شما معرفی کردیم، نیاز به امکانات زیادی ندارند. مثلا شما لازم نیست برای حل‌کردن معماهای اتاق فرار تحصیلات یا هوش زیادی داشته باشید، فقط کافی است ذهن جست‌وجوگری داشته باشید. برای کافه‌گردی و روستاگردی هم قرار نیست آمادگی خاصی داشته باشید… همه‌چیز در حد یک تصمیم است. تصمیم بگیرید که تفریح کنید و چند ساعتی از زندگی روزمره جدا شوید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.