شاخص 4

همه چیز راجع به مثلث برمودا یا مثلث شیطان

چرا این همه کشتی اینجا غرق شده‌اند؟

شاید شما هم راجع به مثلث برمودا چیزهایی شنیده‌اید که درک و فهم آن کمی‌ دشوار و غیرمنطقی به نظر می‌رسد. شاید هم شما از آن دسته افرادی هستید که اصلا هیچ‌ اطلاعی از این موضوع نداشته و علاقه دارید تا با آن آشنا شوید. در هر دو صورت فرقی نمی‌کند و اگر حتما علاقه دارید تا به صورت کامل با این موضوع جالب و بسیار جذاب آشنا شوید این مطلب پرهیجان را از مجله علی بابا از دست ندهید زیرا در این مطلب ما قصد دارید به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

آیا مثلث برمودا واقعا خطرناک است؟
نباید در این مکان منتظر موجودات فضایی یا ماشین پرواز باشید، اما از طرفی باید به این نکته توجه کنید که این مختصات افراد زیادی را با هر دلیل و نظریه‌ای که ممکن است وجود داشته باشد ( حتی اشتباهات انسانی) به کام مرگ کشیده است.
آیا مثلث برمودا هنوز هم خطرناک است؟
جواب این سوال مثبت است و طبق اخرین گزارشات موجود در سال ۲۰۱۹ سه سانحه هوایی در مثلث برمودا رخ داده که همچنان علامت سوال باقی مانده است.
راز مثلث برمودا چیست؟
دانشمندان و کارشناسان تا به حال نظریه‌های بسیار زیادی را عنوان کرده‌اند که از آخرین نظریه‌ها راجع به مثلث برمودا می‌توان به ابر شش ضلعی و آتشفشان اقیانوسی اشاره کرده که در مقاله هر دو آن‌ها توضیح داده شده است.

مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا که برخی آن را با نام مثلث شیطان یا دریای مرگ می‌شناسند، یک منطقه در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است. گفته می‌شود در این محدوده بیش از ۵۰ کشتی ناپدید شده و هیچ اثری تا به امروز از آ‌ن‌ها برجای نمانده است. حتما به این نکته فکر می‌کنید که این موضوع خیلی پیچیده نیست و ممکن است این منطقه دارای شرایط نامساعدی باشد.

اما نکته‌ای که این محدوده را بسیار خاص و ترسناک‌تر می‌کند این است که طبق اطلاعات منتشر شده ۲۱ هواپیما نیز هنگام ورود به این منطقه ناپدید شده‌اند و تا به امروز کسی از آن‌ها هیچ خبری ندارد. نظریه‌های بسیار زیادی در مورد مثلث برمودا وجود دارد که تا به امروز هیچ کدام از آن‌ها قطعی نشده و این عمل باعث شده تا هنوز مثلث برمودا یک علامت سوال بزرگ برای داشنمندان و مردم جهان باقی بماند.

دو نظریه که بسیار در بین مردم رایج بوده نسبت دادن این مکان به یک ماشین زمان بسیار غول‌پیکر و فعالیت موجودات فرازمینی در این مکان است.

راز مثلث برمودامثلث برمودا کجاست؟

طبق اطلاعاتی که از مثلث برمودا وجود دارد، مساحت این منطقه بین یک میلیون و سیصد کیلومتر مربع تا سه میلیون و نهصد کیلومتر مربع تخمین زده شده است و هنوز بین ابعاد آن اختلاف نظر وجود دارد. نکته جالبی که وجود دارد انجمن جغرافیای ایالات متحده این مثلث را به رسمیت نمی‌شناسند و در نقشه‌های سازمان‌های دولتی اسمی از آن برده نمی‌شود.

مثلث برمودا بر روی آب‌های اقیانوس اطلس و در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. راس این مثلث نزدیک برمودا، قسمت انحنای مثلث از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و با عبور از پورتوریکو به سمت جنوب و شرق منحرف می‌شود و از دریا سارگاسو گذر کرده و دوباره به سمت برمودا باز می‌گردد.

مثلت برمودا کجاستتاریخچه مثلث برمودا

نخستین بار در ۱۷ سپتامبر ۱۹۵۰ ادوارد ون وینکل جونز (Edward Jones)  ناپدید شدن برخی از هواپیما‌های و کشتی‌ها در مجله میامی هرالد خبر داد که برای اولین بار مثلث برمودا بر زبان‌ها افتاد. دو سال پس از این موضوع، مجله فیت مقاله‌ای کوتاه با عنوان «رمز و راز دریا پشت درب‌های ما هستند» با اشاره به مثلث برمودا این مسئله را برای مردم بسیار پر رنگ‌تر کرد.

در این مقاله به از دست دادن کشتی‌ و هواپیما‌های بسیار زیاد از جمله پرواز ۱۹ اشاره شد. ۱۰ سال بعد در اوریل ۱۹۶۲ مجله لوژیون آمریکا ادعا کرد که موضوع مهمی راجع به پرواز ۱۹ وجود داشته است. این مجله ادعا کرد که فرمانده عملیات این پرواز گفته است: «ما در حال ورود به آب‌های سفید هستیم، ما نمی‌دانیم کجا هستیم و هیچ چیز خوب به‌نظر نمی‌رسد.» پس این موضوع شایعاتی به وجود آمد که پرواز ۱۹ توسط مثلث برمودا به مریخ فرستاده شده است.

تاریخچه و ادعا‌های زیادی درباره مثلث برمودا وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها شایعه و برخی واقعیت باشد، اما ما دو مورد از معروف‌ترین رخداد‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اتفاقات مثلت برمودا

مثلث برمودا، بخشی از اقیانوس اطلس شمالی در شمال امریکا است که گفته می‌شود بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما به طور اسرارآمیزی در آن ناپدید شده‌اند. منطقه‌ای که مرزهای آن مورد توافق جهانی نیست. یک مثلث مبهم که توسط ساحل اقیانوس اطلس در فلوریدا، برمودا و آنتیل بزرگ مشخص می‌شود. اتفاقات مثلث برمودا بسیار عجیب هستند و هر یک داستان‌هایی را نقل می‌کنند. در ادامه چند مورد از این اتفاقات اسرارآمیز را می‌خوانیم.

گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ (USS Cyclope)

بزرگ‌ترین کشتی نیروی دریایی ایالات متحده چطور بدون هیچ ردی ناپدید شد؟ این سوالی بود که در مارس ۱۹۱۸ در ذهن بسیاری از مردم به وجود آمد؛ هنگامی که یک ناو بزرگ آمریکایی به نام یواس‌اس سایکلوپ، در سفر بین هند غربی به بالتیمور ناپدید شد. با گذشت یک قرن، هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده جز اینکه مثلث برمودا کشتی را در کام خود فرو برده است.

سایکلوپ تقریبا ۱۷۰متر طول داشت. ۳۰۹ خدمه در کشتی کار می‌کردند و حدود ۱۱ هزار تن منگز را جابجا می‌کرد. کشتی از سال ۱۹۱۰ با موفقیت قایق‌رانی می‌کرد و بین دریای بالتیک، کارائیب و مکزیک در سفر بود. این کشتیِ باری، زغال سنگ را در سراسر جهان منتقل می‌کرد و در کمک به پناهندگان هم دستی داشت.

اما در سال ۱۹۱۷، هنگامی که آمریکا وارد جنگ جهانی اول شد، سایکلوپ یک دارایی کلیدی دریایی به حساب می‌آمد. این کشتی نیروها و زغال سنگ را برای سوخت‌رسانی به کشتی‌های دیگر در سراسر جهان منتقل می‌کرد.

گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ (USS Cyclope)از اتفاقات مثلث برمودا این است که در مارس ۱۹۱۸، محموله جدیدی به کشتی تحویل داده شد: صدها تن سنگ معدن منگنز متراکم، که در فولادسازی استفاده می‌شد. سایکلوپ در برزیل بارگیری کرد، سپس به باربادوس رفت تا بتواند برای سفر طولانی به خانه خود یعنی بالتیمور تامین شود. آخرین پیام دریافت شده از کشتی این بود که گفت: «آب‌وهوا  بسیار خوب است». اما در این سفر انگار که چیزی به هم ریخت و هیچکس دیگر از سایکلوپ نه چیزی دید و نه چیزی شنید. حتی بدون پیام درخواست کمک از رادار برای همیشه محو شد!

بعضی از افراد طوفان و شرایط جوی، و برخی هم فعالیت‌های دشمن در زمان جنگ را دلیل بروز این حادثه می‌دانند. اما تنها سایکلوپ نبود که ناپدید شد. دو کشتی غیرنظامی دیگر که سنگ معدن را به سایکلوپ می‌رساندند هم در اقیانوس اطلس شمالی ناپدید شدند.

ناپدید شدن قایق‌های بادبانی در مثلث برمودا (کارو آ دیرینگ)

پنج قایق بادبانی در سال ۱۹۱۹ به اقیانوس اطلس سفر کردند. اما در ژانویه سال ۱۹۲۱ از کارولینای شمالی سر درآوردند. در آن زمانی بسیاری از مردم گمان می‌کردند کار دزدان دریایی بوده که سرنشینان و خدمه این قایق‌ها مفقود شده‌اند. این احتمال وجود دارد که این کشتی یکی از کشتی‌های اس‌اس هویت باشد که در همان زمان ناپدید شد.

کارول آ. دیرینگ (Carroll A. Deering) هم یکی از همان کشی‌ها بود که پس از عبور از مثلث برمودا در سال ۱۹۲۱، درست در سواحل کارولینای شمالی ناپدید شد. کارول که زمانی یک کشتی باری چشمگیر بود، پس از توقف در باربادوس در راه بازگشت به ایالات متحده هرگز به خانه نرسید. به جای بازگشت امن به خانه، این کشتی به یکی از اسرارآمیز‌ترین کشتی‌های غرق شده در تاریخ تبدیل شد.

ناپدید شدن قایق‌های بادبانی در مثلث برمودا (کارو آ دیرینگ)تمام خدمه آن ناپدید شده بودند. وسایل شخصی، تجهیزات ناوبری و قایق‌های نجات آن‌ها نیز دیگر وجود نداشت. اوضاع نگران‌کننده‌تر این بود که کارول اولین کشتی نبود که در نزدیکی کارولینای شمالی عذاب خود را دید.

قرن‌هاست که دریانوردان از آب‌های شوم مثلث برمودا می‌ترسند. تغییر خطوط ساحلی و آب‌وهوای غیرقابل پیش‌بینی در «گورستان آتلانتیک» هزاران کشتی را در طول این سال‌ها در خود غرق کرده است.

همه از FBI گرفته تا گارد ساحلی و ماهیگیران محلی سعی کردند بفهمند چه اتفاقی برای ملوانان گمشده افتاده است و راز مثلث برمودا را کشف کنند. آن‌ها نظریه‌هایی را ارائه دادند که از توضیحات پیش پا افتاده آب‌وهوا تا داستان‌های شوم شورش یا دزدی دریایی متغیرند.

راز پرواز ۱۹ مثلث برمودا

یک روز گرم با ابرهای زیبا در آسمان که باد از جنوب غربی می‌وزید، شرایط عمومی آب‌وهوا برای پروازهای آموزشی مساعد بود. پرواز ۱۹ پرواز آموزشی بود. قرار بود این یک تمرین معمول ناوبری و بمباران ساختگی باشد. یک اسکادران از پنج بمب‌افکن اژدر TBM Avenger که ۱۴ نفر سرنشین داشت، باید به سمت باهاما پرواز می‌کردند، تا انداختن اژدرهای را تمرین کنند و سپس به فورت لادردیل بازگردند.

ایستگاه هوایی نیروی دریایی، آخرین تمرین آن‌ها قبل از فارغ‌التحصیلی بود و آن‌ها پیش‌تر هم این کار را انجام داده بودند. پرواز ۱۹ تمرینات تعیین‌شده خود را به پایان رساند و حدود ۹۰ دقیقه پس از بلند شدن در راه بازگشت، فرمانده اسکادران ستوان دوم چارلز سی تیلور گزارش داد که گم شده است. در آن زمان و با فرا رسیدن عصر، شرایط آب‌وهوا و دریا بدتر شد.

راز پرواز 19 مثلث برمودادر سه ساعت بعد، ستوان تیلور به اشتباه پرواز ۱۹ را به دریا برد. او با برج مراقب تماس گرفت و وضعیت هواپیماها را به طوری عجیب شرح داد. برج مراقبت از آنها خواست تا مسیر خود را ۱۸۰ درجه تغییر دهند و به فلوریدا بازگردند. اما ستوان تیلور عنوان کرد که دستگاه‌ها و رادارهای‌شان از کار افتاده است و نمی‌توانند مسیریابی کنند. صدای او ضعیف و ضعیف‌تر و این ارتباط برای همیشه قطع شد.

این حادثه در ۵ دسامبر ۱۹۴۵ اتفاق افتاد، چند ماه پس از پایان جنگ جهانی دوم. جستجوی گسترده‌ای برای یافتن ۵ هواپیمای گمشده آغاز شد و یگان‌های نیروی دریایی، ارتش و گارد دست به کار شدند.

ناپدید شدن آنها یکی از بزرگترین جستجوهای هوایی و دریایی در تاریخ و افسانه مثلث برمودا را آغاز کرد. تا به امروز، پرواز ۱۹ یکی از اسرار بزرگ هوانوردی است.

ناپدید شدن هواپیماهای سلطنتی (استار تیگر و استار آریل)

در ادامه داستان‌های دیگر از اتفاقات مثلث برمودا را آورده‌ایم.

استار تیگر (Star Tiger)

در ۳۰ ژانویه ۱۹۴۸، یک هواپیمای بریتانیایی متعلق به خانواده سلطنتی آورو تودور پنجم، که از انگلستان به برمودا پرواز می‌کرد، بدون هیچ اثری ناپدید شد. استار تیگر، به فرماندهی سروان مک‌میلان، از انگلستان عازم برمودا بود.

در ۳۰ ژانویه، مک‌میلان گزارش داد که انتظار می‌رود در ۵:۰۰ صبح به برمودا برسد، اما نه خبری از او و نه هیچ یک از ۳۱ سرنشین دیگر شد. گزارشات رسمی نشان می‌دهد که سیستم گرمایشی هواپیما و همچنین قطب‌نما دچار خرابی شده است.

برای گرم نگه‌داشتن درجه حرارت، خلبان ممکن است هواپیما را در ارتفاع پایین‌تری هدایت کرده و سوخت را سریعتر سوزانده باشد. پرواز در ارتفاع بسیار کم باعث می‌شد که خلبان زمان کمتری را برای مانور در صورت وقوع فاجعه داشته باشد. این احتمال می‌رود که پرواز به سرعت ارتفاع خود را از دست داده و در دریا سقوط کرده باشد.

استار آریل (Star Ariel)

استار آریل (Star Ariel)

یک هواپیمای سلطنتی آورو تودور پنجم، مانند استار تیگر، در ۱۷ ژانویه ۱۹۴۹ با ۷ خدمه و ۱۳ مسافر در مسیر جامائیکا، برمودا را ترک کرد. آن روز صبح، سروان جی‌سی مک‌فی گزارش داد که پرواز بدون مشکل انجام می‌شود. کمی بعد، یک پیام رمزآلود دیگر از طرف کاپیتان آمد، هنگامی که او گزارش کرد که فرکانس خود را تغییر می‌دهد، دیگر هیچ چیز شنیده نشد.

یک گروه برای جستجوی استار آریل اعزام شدند، اما حتی نشانه‌ای از بقایا و لاشه این هواپیما پیدا نشد. پس از ناپدید شدن آریل، خطوط هواپیمایی British South American تولید هواپیمای تودور را متوقف کرد.

گم شدن هواپیمای داگلاس

۲۷ دسامبر ۱۹۴۸، کاپیتان روبرت لیندکیست یک پرواز تجاری را با هواپیمای DC-3 از سان خوان، پورتوریکو به میامی فلوریدا رهبری کرد. این هواپیما کمی بعد با ۳۶ سرنشین از چشم‌ها برای همیشه محو شد. خلبان به برج کنترل گفت: «ما در حال نزدیک شدن به مقصد و تنها در ۵۰ مایلی جنوب هستیم و می‌توانیم چراغ‌های میامی را ببینیم همه چیز خوب است.»  DC-3 چند ثانیه بعد از صفحه رادار ناپدید شد.

گم شدن هواپیمای داگلاسنقطه‌ای که هواپیما سقوط کرده بود بر فراز فلوریدا کیز بود؛ جایی که آب‌های شفاف آن تنها ۲۰ فوت عمق داشت و اگر DC-3 در آن سقوط کرده باشد، باید قابل مشاهده می‌بود.

مقامات تحقیق‌کننده با جدیت کار خود را دنبال کردند و برای آن‌ها سوال بود که چگونه خلبان باتجربه می‌تواند در یک شب مهتابی و آرام ناپدید شود. گروه‌های تجسس در جایی که تصور می‌شد هواپیما سقوط کرده است جستجو کردند، اما هیچ اثری از هواپیما در عمق بیست فوت پیدا نشد.

ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودا

توضیحی ساده و منطقی برای توجیه ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودا، وجود ندارد. یک جزیره نمی‌تواند در طوفان غرق شود، به سنگ‌ها برخورد کند، گم شود، بسوزد یا به سرقت برود.

با این حال در سال ۱۹۶۹ صخره بزرگ ایزاک، جزیره‌ای که تنها ساکنان آن ۲ نگهبان فانوس دریایی، ایوان ماژور و بی. مولینگز بودند، گم شد. این دو نگهبان به طرز مرموزی بدون هیچ اثری یا سرنخی ناپدید شدند. در ۴ آگوست ۱۹۶۹، هنگامی که تماس‌های فراوان به فانوس دریایی بی‌پاسخ ماند، گروهی از نزدیک «بیمینی» برای جستجو اعزام شدند، اما نتوانستند سرنخی پیدا کنند.

ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودادولت باهامیا سعی کرد یک حادثه را به قاچاق مواد مخدر ربط دهد، اگرچه به نظر می‌رسید فقط یک حدس باشد. هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد این امر درست است. درک اینکه چرا قاچاقچیان مواد مخدر به یک ایستگاه دولتی وارد شوند و کارمندان را بربایند، دشوار است.

البته ممکن است که یکی از دو نگهبان اطلاعات زیادی در مورد یک گروه قاچاق داشته باشد و قبل از اینکه بتواند صحبت کند، کشته شده‌اند. اگرچه فرود در ایستگاه دولتی و کشته شدن هر دو نگهبان بسیار ناامیدانه به نظر می‌رسد. اگر افراد با استفاده از قایق غیرمجاز برای ورود به جزیره استفاده کرده باشند، نگهبانان فانوس دریایی می‌توانستند آن را خبر دهند. آیا قاچاقچیان مواد مخدر می‌توانستند از این فرصت استفاده کرده و جسورانه به جزیره نزدیک شده باشند؟

تئوری‌های علمی و تخیلی درباره برمودا

با توجه به موارد ذکر شده تا این‌جای مطلب حتما شما کنجکاو شده‌اید تا بدانید دلیل این موضوع و رخداد‌های عجیب چیست. همانطور که در بالا ذکر شد نظریه‌های بسیار زیادی راجع به این نقطه از کره زمین وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها درست بوده یا مجموعه‌ای از این نظریه‌ها درست باشد، اما در هر صورت تا به حال هیچ نظریه منطقی رد یا تایید نشده است.

در میان این نظریه‌ها برای کشف رازهای مثلث برمودا برخی به شایعات و موضوعات تخیلی نیز دامن زده‌اند که دو مورد از نظریه‌های تخیلی و چهار مورد از نظریه‌های علمی را برای شما بازگو می‌کنیم که صرفا با آن‌ها آشنا شوید.

سفینه فضایی در زیر مثلث برمودا

یکی از معروف‌ترین نظریه‌های تخیلی که راجع به این مثلث وجود دارد این است که برخی معتقد‌ند که در زیر مثلث برمودا یک سفینه فضایی وجود دارد و کسانی که وارد این محدوده شوند را از کره زمین خارج می‌کنند. این نظریه را هر طور در نظر بگیریم، چندان با عقل و منطق همسو نیست.

راستی حالا که صحبت از جاهای مرموز شده، می‌دانید عجیب ترین جاهای دیدنی ایران کجا هستند؟

موجودات عجیب و مرموز در برمودا

از دیگر نظریه‌های تخیلی مثلث برمودا می‌توان به موجودات عجیب و غول‌پیکر اشاره کرد که برخی معتقد‌ند موجودات وحشتناک و شیاطین در این مکان زندگی می‌کنند و هر کس در قلمروی آن‌ها برود، برای همیشه نابود می‌شود. این نظریه نیز یک نظریه غیرعقلانی بوده و در گذشته برای پاسخ به راز این مثلث ساخته شده است.

موجودات فضایی گاز متان در مثلث برمودا

طبق اسناد و گزارش‌های به‌دست‌آمده از این مثلث، یک نظریه علمی است که اشاره به گاز متان بسیار زیاد در این محدوده می‌کند. کشتی وقتی روی آب در این نقظه شناور می‌شود تحت تاثیر این گازها قرار گرفته که این موضوع امکان غرق شدن را افزایش می‌دهد. از طرفی احتمال آسیب زدن به هواپیما را نیز بسیار زیاد می‌کند. شاید یکی از دلایل رویداد‌های غیر طبیعی مانند شعله‌های آتش روی آب که توسط بومیان گزارش شده است همین موضوع باشد.

خطاهای انسانی

برخی از کارشناسان معتقد‌ند که پیشامد‌های برمودا می‌تواند ریشه در اشتباهات انسانی داشته باشد چراکه هر روز ساکنین این منطقه درحال عبور از آن‌جا هستند.

ابرهای شش ضلعی مثلث برمودا

از دیگر نظریه‌های علمی که وجود دارد و برخی از کارشناسان به آن معتقدند، وجود ابرهای غول‌پیکر است که معادل یک بمب با سرعت ۲۷۳ کیلومتر در ساعت امواجی با ارتفاع بیش از ۱۴ متر تولید می‌کنند. یک چنین نیروی عظیمی کافیست تا نه‌ تنها کشتی بلکه هواپیما را نیز با چالش مرگباری روبرو سازد.

آتشفشان مثلث برمودا

یکی از سرنخ‌های جالب و نظریه‌های علمی جدید که دانشمندان داشنگاه کرنل بعد از سال‌ها تحقیق روی گدازه‌های اقیانوسی به آن رسیده‌اند، دهانه آتشفشان بسیار عمیق و بزرگ در مثلث برمودا است. این دهانه تمامی کشتی‌ها و هواپیما‌ها را به درون خود کشیده و به دلیل فشار بیش از حد کف اقیانوس آن‌ها را تکه‌تکه می‌کند.

آتشفشان Bermuda Triangleفیلم‌ و کتاب های مربوط به مثلث برمودا

یکی از فعالیت‌های رایج که معمولا درباره مسائل مهم در دنیا و سوالات مردم راجع به یک موضوع پیچده وجود دارد، ساخت فیلم و نشر کتاب است که به دلیل کنجکاو بودن مردم می‌تواند تا حد زیادی مورد استقبال قرار بگیرد. مثلث برمودا نیز از این موضوع مستثنی نبوده و فیلم‌ها و کتاب‌های در این باره وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 کتاب با موضوع برمودا

 • کتاب مثلث برمودا اثر چارلز برلیتز در سال ۱۹۷۴ نوشته شد. این کتاب در همان سال از پر فروش‌ترین کتاب‌ها شد و نزدیک به ۲۰ میلیون نسخه از آن به ۳۰ زبان مختلف به فروش رسید و به شهرت عظیمی دست پیدا کرد.
 • لری کوشس، در سال ۱۹۷۵ کتاب خود را با نام راز‌های حل شده مثلث برمودا منتشر کرده و در کتاب خود گزارشات مربوط به ناپدید شدن کشتی‌ها را در کتاب چارلز مورد انتقاد قرار داد که این کتاب نیز با استقبال نسبتا خوبی مواجه شد.
 • لورنس دیودکخ با کتاب راز مثلث برمودا در سال ۱۹۷۵ و دقیقا چند ماه پس از کتاب لری اثر خود را عرضه کرد. در این کتاب به چارلز و لری حمله کرد و آن‌ها را اغراق‌آمیز توصیف کرد. همچنین مدعی شد که یک راه حل برای راز مثلث برمودا یافته است.

فیلم با موضوع مثلث برمودا

 • فیلم سنیمایی The Triangle یا مثلث که یک فیلم در ژانر دلهره‌آور است و توسط کشور آمریکا در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. از بازیگران این فیلم جذاب می‌توان به لوک‌پری، دیوید هیولت و دوریان هاروود اشاره کرد.
 • فیلم بر اساس مثلث برمودا در سال ۱۹۷۸ توسط رنه کاردونه ساخته شد که این فیلم نیز در زمان خود یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌ها بود.

فیلم‌هایی در مورد برموداحقایق جالب در مورد مثلث برمودا

 • یکی از حقایق جالب که وجود دارد این است که با توجه به تمامی موارد ذکر شده علاوه بر داشنمندان، گارد ساحلی ایالات متحده نیز مثلث برمودا را خطرناک‌تر از نقاط دیگر اقانوس اطلس نمی‌دانند.
 • در سال ۲۰۱۳ صندوق جهانی طبیعت خطرناک‌ترین مسیرهای حمل نقل برای کشتی‌ها را مشخص کرد و جالب است بدانید هیچ اسمی از مثلث برمودا در این لیست وجود ندارد.
 • کریستف کلمب اولین کسی بود که واقعه عجیب و غریب در این منطقه را ثبت کرده و طبق گفته این شخص یک شعله بزرگ در دریا سقوط می‌کند. ( البته برخی بر این معتقد‌ند او یک شهاب سنگ دیده است و چیز دیگری وجود ندارد)
 • گفته می‌شود نمایشنامه طوفان (The Tempest) که یکی از محبوب‌ترین آثار شکسپیر است بر اساس داستان‌ها ونظریه‌های موجود درباره مثلث برمودا ساخته شده است. این نمایش‌نامه باعث شد تا شکسپیر اعتبار قابل توجهی در این عرصه کسب کند.
 • در سال ۱۹۴۵ یک تحقیق دریایی شکل گرفت، در آن یک هلیکوپتر با ۱۳ سرنشین به دنبال افراد گم‌شده در این محدوده رفتند که پس از ورود به مثلث برای همیشه ناپدید شدند.

نجات یافتگان مثلث برمودا

در ۶۰ سال گذشته و طبق اسنادی که وجود دارد، ۲۵ نفر تا به حال توانسته‌اند جان سالم به در ببرند و با هیچ مورد خاص و عجیبی نیز روبرو نشده‌اند اما موضوعی که راجع به آن‌ها وجود دارد این است که همه آن ها با هواپیما از این محدوده گذر کرده‌اند و کسی با کشتی جان سالم به در نبرده است.

نجات یافتگاننتیجه‌گیری کلی درباره برمودا

بگذارید این آخر کار، یک مساله مهم را یادآوری کنم. گفتیم که این همه کشتی و هواپیما در این مطقه آسیب دیده یا ناپدید شده، اما آیا می‌توان این اتفاقات را بدون هیچ سند معتبری به نیروهای ماورای‌طبیعی ربط داد؟ قبول دارم که وقتی یک اتفاق به شایعه تبدیل می‌شود، رنگ‌وبوی غیرعادی و جذابی به خودش می‌گیرد و برای همه جذابیت پیدا می‌کند اما هیچ وقت نباید جایگاه علم را در این مسیر نادیده بگیریم. هرچه باشد، رسیدن به یک نتیجه علمی اندازه ساعت‌ها و روزها بررسی و آزمایش می‌‎خواهد اما بزرگ‌تر کردن یک شایعه چه؟ کافی است کمی به تخیل‌تان فضا بدهید…

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

294 دیدگاه

 1. Yosef mosavi می‌گوید

  سلام من نظری جدید تری نسبت به تمام این مواردی که دانشمندان اشاره کردند دارم زمین امروز بیش از ۴۷۰۰میلیارد سال سن دارد و طی دوره های مختلفی توسط فضا مورد بمباران شهاب سنگ قرار گرفت میدانیم که تمام عناصر امروز زمین از جمله اب سدیم اهن و…..که تا امروزداریم ازشون استفاده میکنیم توسط این شهاب سنگ ها به زمین اومدن البته بجز نفت ما میدونیم که فضا منبا انرژی های بسیار مختلف و گسترده ایی هست و از اونجا که بی کرانی فضا قابل اندازه گیری نیست و سن فضا به تریلیون ها سال میرسه ممکن است این یک شهاب سنگ باشد که به اون قسمت برخورد کرده و ما هنوز نتونستیم سر از انرژی درونش در بیاریم و اون میتونه هر چیزی باشه و شاید حاوی انرژیه خارق العاده ایی باشه فقط باید ازش سر دربیاریم و بتونیم هسته شو بشکافیم راستی من یوسفم یه جون ۲۳ ساله افغانی که ساکن تهرانم ممنون میشم نظرمو به اشتراک بگذارید اگه ممکنه حتی به زبان انگلیسی هم ترجمه بشه که دانشمندا هم بتونن بخونن مرسی ۰۹۳۳۶۵۴۹۰۰۷

  1. فردی دانا می‌گوید

   دیدین تا حالا وقتی که تو سینک ظرفشویی
   پر از اب میشه بعد که سوراخ سینک رو باز می بینی اب به شکل دایره میره پایین و همه چیرو میبره ؟
   اینجا هم همینطور . این اب های دریا از زیر مثل سوراخه که وقتی اب میره پایین همه چیرو با خودش میکشه میبره پایین و از اونجا به اقیانوس دیگه ای وصل میشه
   فهمیدین؟؟

  2. دلارام می‌گوید

   یعنی شما میگید ممکنه یه یه شهاب سنگ که دارای نیروی مغناطیسی هستش، اونجا باشه و هواپیما‌ها و کشتی‌های رو به خودش جذب میکنه؟

   1. Inaz می‌گوید

    اره به نظر من حتی این شهاب سنگ یه شهاب سنگ آهنی هستش ،شهاب سنگ های آهنی از آهن و نیکل تشکیل میشن ک این باعث میشه انرژی الکترومغناطیسی و گرانشی زیادی دارن

 2. مهدی می‌گوید

  سالها رازنامه ها و … رو مطالعه کردم کتاب هایی که دست هیچ بشری بهشون نرسیده کتاب های دست نسخ قدیم که توی هیچ جا پیدا نمی شه و بهرحال جواب این منطقه ، هیچ راهی برای ورود و خروج به زمین نیست ، مطلقا زمین جای ممنوعه هست و بشر تا روز مرگش باید روی زمین زندگی کنه ، منطقه برمودا گذرگاه هست که موقع تولد و مرگ از این درگاه وارد جهان های اسرار می شن . وقتی کسی از این منطقه رد شه وارد دروازه ۱۲ ام می شه که مستقیما به منطقه گذری میرسه و میرسه به طبقه بالای زمین که بماند ، اگه خاستین بیشتر در موردش بدونین همینجا بگین بنویسم

  1. بهار می‌گوید

   بنووویسسسسسس

 3. آرش می‌گوید

  امیار اونجا موج های سی متری بسیار قدرتمندی میاد که کل کشتی ها رو قرق میکنه و تازه یه چیز عجیبتر اینه که آخرین پیامی که برج مراقبت از یه هواپیما در حال پرواز در این ناحیه دریافت کرده این بوده که :سیستم ها و رادار ها کار نمیکنن هواپیما خاموش شده. و بعد صدای کلی برفک و حروفی ناوازح و بعد قرق شدن هواپیما این نشون میده اونجا حتما یه منبع رادیواکتیو یا یه میدان بسیار قوی مغناطیسی وجود داره خبری از موجودات عجیب و قریب و فضایی نیست

 4. اَمیار می‌گوید

  ❤ جان، چرا باید ۵۰ تا کشتی و ۲۱ ی هواپیما چرا فقط وقتی میرسن به اون منطقه باید غرق بشن و سقوط کنن؟ چرا خیلی عقب تر این اتفاق براشون نمیفته؟
  خو حتما یه چی به اسم مثلث برمودا وجود داره دیگه.

  1. آرش می‌گوید

   خب بخاطر دلایلی که برات گفتم هست و بخاطر همینم هست که بهش میگن وحشی ترین جای زمین

  2. دلارام می‌گوید

   یک نیروی مغناطیسی:)

 5. مهدیه نعمت زاده می‌گوید

  به نظر من مثلث را به بدترین نوعه ____ تشبیه کردند که در آنجا مه بسیار غلیظی وجود دارد .

 6. شهاب دانشمندی می‌گوید

  سلام خانم مریم مقدسی خیلی خیلی جالب بودمن بانظریه های علمی بیشترموافقم من وقتی ۱۶ساله بودم یعنی ۲۰سال پیش یک کتاب درباره مثلث برمودا خوندم ازهمون موقع خیلی عاشقش شدم درضمن مقاله شماهم خیلی جالب بود

 7. بیتا می‌گوید

  جالب بود ولی هیچی هنوز معلوم نیست آدم میترسه

  1. آرش می‌گوید

   چرا رازش ظاهرا کضف شده است بزنی تو گوگل راز مثلث برمودا

 8. مرتضی اسداللهی می‌گوید

  سلام مثلث برمودا جایی است که تمام ابهای کره زمین وارد زمین میشوند و توسط گرمای شدید مرکز کره زمین پمپ شده واز چشمه های گوناگون مرتفع کره زمین بیرون می آیند ودوباره به سمت مثلث برمودا سرازیر میشوند این کار همیشگی بوده وخواهد بود
  طوفان های اطراف مثلث برمودا به دلیل ورودی آب زیاد به داخل کره میباشد .

 9. مومو می‌گوید

  واقعی هستش اگه نبود این همه پی ماجراش رو نمیگرفتند من رفتم دیدن کردم واقعی

 10. ❤️ می‌گوید

  ولی مثلث برمودا وجود نداره چون شاید ان کشتی ها غرق شده و ان هواپیما ها هم سقوط کردن
  اصلا چرا اسمش مثلث برمودا هستش

  1. واقعیت می‌گوید

   تو مپ هم هست

  2. مهدی می‌گوید

   سوال خوبی پرسیدی چرا مثلث! پرا دایره یا مربع برمودا نیست. چون لابد مثلث نماد شیطان اسمش گذاشتن مثلث اینم فقط فکر خودم

   1. آرش می‌گوید

    مهدی چون که یه ناحیه ی مثلث شکلی هست که از مرز هاش رد میشی تا بیای از مرزش بیرون خطر تهدیدت میکنه

   2. Hamidreza می‌گوید

    سلام
    بنظر من که هیچ اطلاع کافیی ندارم
    احتمالا انرژی مغناتیسی خیلی قویی داره
    و شاید بشه هواپیماهایی از جنس پلاستیک تهیه بشه
    که اونم بعید میدونم

  3. آرش می‌گوید

   زیرا ناحیه ی نزدیک به ون منطقه ی برمودا نام دارد

 11. mary می‌گوید

  انقد همه چیو ماوراییش نکنید ممکنه بخاطر دهانه آتش فشان گازی ساتع بشه که همه چیو تو خودش حل و تجزیه میکنه همین .همه چی توضیح علمی داره تاریخ اینو ثابت کرده

  1. MITIL می‌گوید

   نه همه چی توضیح علمی نداره
   عجایب هفت گانه اگه توضیح علمی داشت اسمش عجایب هفت گانه نبود

 12. خاطی می‌گوید

  🤣

 13. بیتا می‌گوید

  به نظرم این مثلث به تونل زمان وصله …!!!

  1. Reza می‌گوید

   حاضری بریم ب تونل زمان

  2. MITIL می‌گوید

   یا شایدم یک Teleporter هست دلیل هم دارم ولی ازش فقط شنیدم
   دلیلش اینه که یک آدم با هوا پیما رفت توش ولی خودش بدون هوا پیما اومد بیرون بعدش چند تا دانش مند اومدن گفتن تو چند ثانیه سرعتش با سرعت نور برابر شد و برای همین الان زندست ولی همین چور که همه می دونن تا با دلیل و مدرک اثبات نکنی نمیشه پس اینم یک نظریه مثل نظریه ی وجود خداست و چون نمیشه اثبات کرد پس انکار هم نمی شه کرد

 14. مونا می‌گوید

  مثلث برمودا یک راز نیست بلکه منبع عظیم از انرژی هست جایی عجیب هم نیست هر کسی ازون هواپیماها هر فردی کع زنده باقی بماند در زیر آب به ابعاد بالاتر زمین فرستاده می‌شود اگر نمیرد. طبق آگاهی هایی ک دریافت کردم همین قد می‌توان گفت مثلث برمودا منبع عظیمی از انرژی است تا این حد بیشتر اجازه ندارم بگویم

  1. مشنگ دوست مو فرفری می‌گوید

   کاشکی اجازه داشتی بگی
   میگم تو اون مشنگی رو که بهت اجازه نداده بگی رو نشون بده جیزش کنیم تا دیکه هیچ مشنگی جرات اجازه ندادن به منگولا را پیدا نگنه
   قربون همه منگول مشنگهای مو سیخ سیخی

 15. مصطفی می‌گوید

  من معتقدم آمریکا اونجا پایگاه نظامی پیشرفته داره و نمیخان کسی از پایگاهشون اطلاع کسب کنه و هر کشتی یا هواپیما رد بشه نابودش میکنن حتی اگر خودی باشه**

  1. مونا می‌گوید

   خیر این تفکریست غلط اونا این قدرت رو ندارن این یه چیز طبیعی است که خداوند آفریده

   1. پرهام می‌گوید

    فقط برای رد گم کنی این کارو می کنن.
    من موافقم .

 16. ALIS KINGZLI می‌گوید

  منم دقیقا به همین باورم و مطمئنم اژدها ها هنوز زنده ان و اینجا زندگی میکنن چطور ممکنه یک باره اژدها ها ناپدید بشن و اثری ازشون باقی نمونه، باور کنید اژدها ها هنوز زنده ان

  1. مشنگ دوست مو فرفری می‌گوید

   معلومه
   یکیشون همینجا نظر هم داده
   آلیس در سرزمین مشنگها را میگم

  2. دلارام می‌گوید

   🤣🤣 اونا چندین‌سال پیش منقرض شدن دوست عزیز.

 17. Shabnam می‌گوید

  واقعا دوس دارم بدونم واقعیت این جریان چیه … ولی خب به هر حال قدرت خدا از درک آدما خیلی فراتره ..

 18. Kiyara می‌گوید

  من یه نظریه جالب و شاید خنده دار دارم.تو فیلم اژدها سواران هیکاپ از یه دنیای دیگه به اسم دنیای اژدها یا دنیای مخفی صحبت میکرد که در آخرم پیدا شد. ممکنه که این مثلث همون دنیا باشه؟ یعنی ممکنه اژدها ها در این جا زندگی کنن؟

  1. مونا می‌گوید

   بله ممکنه هم هست که دنیای دیگر با ابعاد بالاتری باشه

  2. پرهام می‌گوید

   تو کلا در مورد اژدها ها حرف می زنی.
   ولی خب از حرفات خوشم میاد.
   الان که فکرشو می کنم اصلا سازه ی آدما نیست.

   1. مشنگ دوست مو فرفری می‌گوید

    هوووووووووووی یارو
    این مونا صاحاب داره ها
    برو از یکی دیگه خوشت بیاد

 19. muderr می‌گوید

  اینکه خیلی ساده تلاشی برای فهمیدن این موضوع نمیکنند.. سوال برانگیز
  ولی خوب در حالت عادی از نظرم برخورد دو جریان آب سر و آب گرم گلف استریم و لابرادور هست که موجب پیچشش آب میشه و از اون طرف جنس خاک و املاحی که در کف دریا هست بنظرم موجب بهم ریختن رادار و قطب نما میشه، خوب نمیشه گفت واقعا عجیبه اما خیلی دوست دارم بدونم چرا اقدامی نمیکنند وقتی راهی هست..
  ممنون از گذاشتن مطلب، عالی بود🌹

  1. مونا می‌گوید

   هیچ راهی نیست فقط نباید به اون منطقه وارد بشن همین

 20. یونس می‌گوید

  سلام.اصل مثلث برمودا این است که محل قرارگیری شیطان و ارتش او طبق بعضی احادیث و آیات است از جمله در سوره مبارکه هود
  دلیل جاذبه مثلث هم بخاطر نیروی غیرطبیعی مربوط به سرزمین جن ها است.

  1. Dark می‌گوید

   یوخ بابا

  2. مشنگ دوست مو فرفری می‌گوید

   ساقیت کیه یونی جون

  3. فردین حیدری می‌گوید

   با دیدگاه شما موافقم

 21. مائده می‌گوید

  خیلی جالب بود ممنون که این اطلاعات رو در مورد برمودا گزاشتید.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خوشحالیم که براتون مفید بود مائده عزیز 🙂
   دوستان بحث‌های جالبی در مورد این مکان کردن که می‌تونین توی کامنتا بخونین.

 22. حبیب می‌گوید

  خیلی جالب بود اطلاعات خوبی دادند ولی برام عجیب هست که چرا آمریکا با این همه دستگاه های پیشرفته حاضر نشده مثلث برمودا رو به رسمیت بشناسه و حاضر نیست در مورد آن اطلاعاتی بده!!

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   به نظر شما چرا؟

 23. حسین می‌گوید

  بخاطر گنج زیادی که اونجا هست میگن شیطانیه تا کسی نره گنج رو ببره 😂😂مردم چقد ساده هستن

 24. ..... می‌گوید

  میگه سیگنال نداره چطور میخوای دوربین بزاری
  بعد اونجا نت داره عقل کل
  😐

 25. رزیتا می‌گوید

  اطلاعاتتون قشنگ بود درمورد مثلث برومودا اما حرف اخرتون زیاد برام جالب نبود اما اگر به علم بیشتر اعتماد دارین یه دلیل علمی برای احرام مصر بیارین

 26. ممد می‌گوید

  دوستان خودتونو نگران نکنید از لحاظ علمی این نقطه که مثلت برمودا خونده میشه فقط جاذبه ی بسیار قوی ای داره و نمیتونه کسی از اون منطقه رد بشه همین

  1. علیرضا می‌گوید

   دقیقا راست میگی چون زمین در زیر مثلث برمودا سوراخ است فشار آب زیاده و همه چیزو تو خودش می‌کشه البته شاید هم رازهایی داشته باشه کسی نمیداند

 27. AB می‌گوید

  دوستان نظرات تک تکتون رو خوندم منم به این چیزا علاقه زیادی دارم و خیلی هم تحقیق کردم و باید بگم همه احتمالاتی که دادین ممکنه درست باشه ولی فقط به یک نتیجه رسیدم؛اینکه مطمئنا دولت ها یه چیزی میدونن ولی فاش نمیکنن خب فکر بکنید یه همچین پدیده عجیبی رو چرا همینجوری رها کردن ؟ چرا برسی اش نمیکنن؟مطمئنا علت این پدیده رو میدونن و فقط از ما مخفی کردن امیدوارم یک روز پرده از این راز ها برداشته بشه و اون زمانه که باید تف کنیم تو صورت همشون برای پنهون کردن واقعیت

 28. حمید می‌گوید

  شما مغزت رو آبدیت کن عزیم

 29. K می‌گوید

  من چند شب پیش تو خواب دیدم یه ستاره شیطانی هست که از مثلث تشکیل شده و می‌گفتند این برمودا هست هی تو خواب اسم برمودا تکرار میشد واسم و می‌گفتند که شیطانی هست…
  ولی شاید باور نکنید من اسم برمودا رو نشنیده بودم اصلا الان اومدم اینجا فهمیدم قضیه چیه

 30. آیدا می‌گوید

  سلام حالا اینو دیدید و متعجب هستین شاید دیده باشین یه فیلمی از کل جهان شمارش کل سیاره ها و همه چی هست اگه نگاه کردین به نظرم اگه جهان انقدر بزرگ و پیچیده هست و خدا اونو آفریده پس خدا غیر قابل تصور هست اصلا هر چی فکر کنی نمیتونی به عنوان شخص یا هر چی دیگه تصور کنی چون قابل وصف نیست ولی با وجود این ویدیو در قرآن کریم اومده که ۷ آسمان هست من نفهمیدم هر آسمانی وسعت اون چقدر هست آیا قابل درک و فهم ما انسان ها هست یا نه فراتر از تصور هست

 31. امید می‌گوید

  سلام
  من فکر می کنم این مثلث هم، یکی از سرکاری های قدرت های استکباری برای سرگرم کردن مردم دنیاست، شاید هم دراین منطقه آزمایشگاهها یا تجهیزاتی دارند که نمیخوان کسی بهش نزدیک بشه و بااین داستان پردازی ها، مردم دنیاراازاین منطقه می ترسانند.
  شاید روزی پرده ها بالا بره و اونوقت مردم دنیا بفهمند قدرت های بزرگ در مثلث برمودا چه آزمایشگاهها و تجهیزاتی داشته اتد.

  1. امیر می‌گوید

   برات متاسفم عزیزم شما روایات رو بخونی میفهمی

 32. شیرین می‌گوید

  سلام ممنونم بابت اطلاعاتی که در سایت قرار دادید
  مطالب بسیار جالبی بود و جزو اندک مقالاتی بود که خط به خطش رو با دقت تمام خوندم.
  همانطور ک دوستان هم ذکر کردند، چرا سازمان هایی مثل ناسا روی این مسئله بطور جدی تحقیق نمی کنند؟!
  این جزو عجایب خلقته!
  و من فکر میکنم دلیل اینکه بدون سرنشین هواپیمایی رو نمیفرستند اینه ک رادار ها و سیگنال ها به کل قطع میشن!
  بهرحال فکر کنم بهترین کاری ک از دستم بر بیاد تا موضوع رو بفهمم، اینه که بطور داوطلبانه ب اونجا برم😁 یا زنده برمی‌گردم و رازهاشو برای همگان کشف میکنم و یاهم می میرم ولی بالاخره فهمیدم که اونجا چ خبره و مرگ این شکلی شرافتمندانه است😌😂

  1. امیرحسین می‌گوید

   دورت بگردم شیرین جون

 33. آیین می‌گوید

  منع تردد برای مثلث برمودا گذاشته شده
  حتی یک نفر جون سالم از مثلث برمودا به در برده و هیچی از مثلث برمودا یادش نیست
  شاید در مثلث برمودا زندگی جریان داره و خیلی بهتر از زندگی های ما باشه که کسانی که به اونجا رفتن نمیخوان به زندگی قبلی خودشون برگردن
  شاید مثلث برمودا یک ستون برای کره زمین باشه و اگر اون نباشه کره زمین متلاشی بشه
  از نظر من اونجا زندگی هست و خیلی بهتر از زندگی که ما داریم هستش

  1. p.o می‌گوید

   تخیلات خیلی جالبی داری من عاشق شایدهات شدم

 34. نازنین می‌گوید

  سلام تا قبل از ظهور امام زمان دو درصد از علم بشر کشف شده وقتی امام زمان میاد نود و هشت درصد دیگه کشف میشه به نظر من جواب این سوال رو اون موقع پیدا می کنیم برای ظهورش دعا کنیم که پایان بسیاری از مشکلاتمون در گرو ظهورشونه

  1. محمد می‌گوید

   🤣

   1. Dr mehrdad می‌گوید

    سلام
    اگر اینایی که گفته شد زائیده تخیل بشرنباشه میتونه ناشی از نیروی مغناطیس وجاذبه بسیارقوی باشه که درآن مناطق بسیاربالاست ومیتونه هرجسم باهر اندازه و وزن را به کام خودش بکشونه!
    منطقی ترین پاسخ همینه ونه چیز دیگر!

  2. مهرداد می‌گوید

   زیادی توهم خواهر!
   خدا بهت عقل سالم عطا بفرماید

   1. perfer not too say می‌گوید

    مثلث سه ضلع طولانی به زاویه ۶۰ دارد که اگر از هر ضلع وارد آن منطقه ممنوعه شوید که انسان اختیار دارد واردشود.اگر بشوید سپس وارد مه غلیظی میشوید که مه دوروبر آن را گرفته که مهی بسیار غلیظ در اقیانوس است و شما نمیتوانید چیزی را ببینید و سرانجام انسان بوسیله مه غلیظ پوشیده میشود و سپس نمیدانیم.

 35. Dr.karimzade می‌گوید

  سلام
  ممنونم بابت مطالب
  واقعا تاثیر گذار بود
  ولی فرضیه ایی که من دارم اینه
  میدونیم شهاب سنگ یه قدرت مغناطیس بسیار بالا ایی داره پس اگه به زمین برخورد کنه
  ۱ :قدرت آهن ربایی بالایی داره
  ۲: قدرت جاذبه زیادی داره
  ولی به نظر خودم میتونه جاذبه توی اون منطقه بیشتر از جاهای دیگه باشه و همه چیزو بکشه درون خودش و دیگه برگشت ناپذیر باشه

  1. Inaz می‌گوید

   ن این نمیتونه جاذبه یک شهاب سنگ باشه مطمئنن چندین شهاب سنگ برخورد کردن

 36. جواد می‌گوید

  من یه فرظیه ای دارم که شاید این مثلث یه سیاه چاله ابی باشد مثل سیاه چاله که همه چیزو توش میکشد ولی اینجاش مهم که ایا سیاه چاله وسایی که درون خود کشیده رو کجای جهان هستی میفرسته شاید یجای دوری بفرسته که نتوانیم برگیردیم بگذریم شاید مثلث ورمودا هم یه سیاه چالشت یا اینکه پورتال ابی باشه یا هم اصلا یه موجودی کشف نشده زیر اون زندگی میکنه که خیلی بزرگ تر و قوی تر از بقیه موجودات ابیه ولی اینا بنظرتون امکان نداشت پس چطوری هواپیما از اون بالا سقوط کرده هیچ موجودی نمیتونه تا اون مقدار هوا بپره هیچ طوفانیم یه منطقه زیاد نمیاد پس نتیجه میگیریم مثلث یه سیاه چالست شاید درون اب سنگ های مغناطیسی باشن که قطب نما ها رو خراب میکنن تا نظر های بعدی خداحافظ

  1. سما می‌گوید

   به نظر من ک این اطلاعات فوق‌العاده بود
   ولی نظر من اینه که اونجا هسته زمینه و شاید بر اثر گسل یا زلزله باز شده
   و از نظر من اینا نشونه های اینه که زمین یا انسان ها در حال منقرض شدن هستن
   لطفا اگه کسی اطلاعات کاملی داره به من بگه.

  2. Inaz می‌گوید

   سیاه چاله از نابودی یک ستاره بوجود میاد،پس در این صورت یعنی یک ستاره از آسمون افتاده ک این غیر ممکنه

 37. مثلث بر مو دا می‌گوید

  به نظر من این مثلث بر مودا را باید خطر نا کترین نقطه ی جهان نامید به نظر من کشتی ها در گودال مثلث بر مواد افتادند و بخاطر آن هوایی که در آن نقطه داشت سیگنال نمی داد و هواپیما ها و کشتی ها نمی توانستند ارتباط بر قرار نما یند و هواپیما ها بخاطر این نا پدید شده بودن که رعدوبرق به آنها خورد و از بین رفتند

 38. سید محمد می‌گوید

  از نظر من تو مثلث برمودا ی معدن آهن وجود داره چون آهن قطب نما رو مختل می کنه و بدون قطب نما هوا پیما دیگه نمی تونه راه یابی کنه و سوختش تمام میشه در رابته با کشتیا چیزی ندارم که علمی باشه

  با تشکر

 39. هیچکس می‌گوید

  هیچ دیدگاهی ندارم

 40. حصین می‌گوید

  من زیاد در مورد شیطان و ایلومیناتی ها تحقیق کردم و در میان تحقیقاتم دیدم که نوشته شده بود دجال یعنی مسیح دروغین که همان فرستاده شیطان هست در یک نقطه از زمین چندین سال است که زندانی شده و یکی از نقاطی که قابل وصف بر زندانی شدن دجال است همین مثلث برموداست که البته شایان ذکر است که این مورد هم مانند دیگر موارد زکر شده توسط مدیر و عوامل این سایت ومنابع تحقیقی دیگر هیچ تایید قطعی نشده است
  به نظر میرسه که بهترین راه برای دستیابی به نکات بیشتر در مورد مثلث برمودا و دیگر عجایب سحرآمیز تحقیق بیشتر و بیشتر و تفکر درباره تحقیقات بصری راجع به چنین عجایب خلقت جهان هستی میباشد زیرا تنها انرژی و قدرت بالای ذهن و مغز شماست که میتواند بهترین کمک را به شما بکند.
  شاد و پیروز باشید

  1. Amin می‌گوید

   چرا قدرت شیطان و ایلومناتی هارو از خدا بالاتر میدونید؟!
   ایلومناتی که اصلا وجود نداره فقط یک شیطان پرست واقعی میتونه اون رفتار هارو داشته باشه
   شیطان هم قدرت اش برای امثال شما ها اینقدر زیاده وگرنه که پیش قدرت خدا ناچیزی و به حساب نمیاد…

 41. hastihatami1386@gmail.com می‌گوید

  من عاشق حقایقی در مورد اقیانوس و دریا هستم ، در صورتی که فقط ۱۳ سال دارم .
  هر آنچه که شما فکر بکنید من در مورد دریا و اقیانوس ها میدونم ، از جمله مکان های خطر ناک اقیانوس ها مثل مثلث برمودا و گودال ماریانا و…
  اما هر مطلبی که تا به الان خوندم مثل این مطلب جالب نبوده .
  یعنی به صورتی بود که من با خوندن یک خط از آن اشتیاق بیشتری پیدا کردم تا بقیه ی این مقاله را بخونم .
  ممنونم از مطالب خوبتون
  و من با نظریه شما کاملا موافقم که هر چیزی قابل باور نیست…!

 42. kreme018@gmail.com می‌گوید

  سلام
  بنظر من اونجا یک جهان موازی هست که شاید وقتی واردش شیم بعد از چند سال دوباره به این دنیا برگردیم.

  1. حسین می‌گوید

   چند تا این اختلاس گرها بفرستید اونجا هر چی باشه چارو میکنم میارن

  2. حمید می‌گوید

   بنظرم یک منطقه با مغانطیس بسیار قوی هستش که تجهیزات کشتی ها و هواپیماها رو از کار میندازه و به سمت خودش میکشه اما اینکه با اینهمه پیشرفت بشر به دنبال کشف حقایق برمودا نیست یه جای کار میلنگه که شاید حقایق رو میدونن و فاش نمیکنن یا خود آمریکایی ها مسئول اینکار هستن چون هیچ اثری از گمشدخ ها نمیمونه سوالات بدون جواب زیاد هست

 43. رش می‌گوید

  اینا همه رو خودت تایپ کردی خسته نشدی

 44. Alan walker می‌گوید

  عالی بود
  ترسناک هم بود
  ولی آدم این حرفا رو می‌شنوه دوست داره بره اونجا

  1. هیچکس میگوید می‌گوید

   🤣اره منم

  2. p.o می‌گوید

   دقیقا منم

 45. A.R می‌گوید

  علی بابا یه تور بزار بریم اونجا دیدن کنیم بیایم

  1. m.r.g می‌گوید

   منم پایم

 46. میلادابراهیمی می‌گوید

  بشراینهمه‌بخودش مینازه ولی هیچکس نتوانسته دراین‌موردچیزقانع‌کننده‌ای بگه بادلیل‌ومدرک‌حرف‌بزنه واقعاانسان‌دربرابرقدرت‌خداچیه

 47. محمدمهدی می‌گوید

  اتفاقا سه احتمال بیشتر وجود نداره…
  یا ادم فضایین
  یا شهاب سنگه
  یا خدا میدونه…

  1. امیررضا ابراهیمی می‌گوید

   احتمال سومی رو بیشتر از همه قبول دارم و خیلی منطقی تره

  2. خودمم می‌گوید

   گزینه ۳😂

  3. p.o می‌گوید

   گزینه سومو دوست داشتم

 48. م.ح می‌گوید

  یهپیشنهاد خوب به نظرم علی بابا یه تورربذاره برا مثلث برمودا هم فال و هم تماشا آدمایی که قصد خودکشی دارن میرن یا برمیگردن یا ناپدید میشن

  1. A.R می‌گوید

   دمت گرم😂😂زدی تو خال

 49. م.ح می‌گوید

  سلام ممنون جالب بود من به نظرم جواب این معما در قران هست چون یه آیه داریم که آسمان ستون هایی نامرئی دارد که میتونه اینجا یکیش باشه الله اعلم

  1. نوید می‌گوید

   این آیه منظورش اینه که آسمان (کهکشان ها و جهان) بدون هیچ ستون فیزیکی در حای خودش استوار هست.
   و فرو نمیریزه.

 50. Mohammad می‌گوید

  به نظر من آنجا خانه شاه پسایدون شاه دریا و اقیانوس

 51. بی نام می‌گوید

  خیلی جالب بود برام یه جورایی توی ذهنم نعوذبالله تشبیه و یاداوری این مسئله بود که هیچ پرنده و هواپیمایی نمی تونن از بالای کعبه عبور کنن و همه از اطرافش حرکت می کنن. طبق یه فرضیه و تئوری گفته شده دوازده دروازه برای ورود به جهان موازی وجود داره که یکی شون که در زمین قرار گرفته مثلث برمودا هست. به شخصه علاقمندم به جای کشتی و هواپیما اینبار با زیردریایی وارد مثلث برمودا بشم بلکم خدا بخواد و ما یه چیزی سر دربیاریم. اینها همه از قدرت خدا و راز های جهان هستی هست که انشاءالله با ظهور حضرت مهدی عج الله همه برملا می شن

  1. Hilda می‌گوید

   منم میخوام همسفر شم

 52. کریستوف می‌گوید

  خیلی بهم کمک کرد . یادم باشه سری بعد از سر نبشی مثلث برم . توش میگن خطرناکه‌

 53. Meysam می‌گوید

  با سلام مطالب جالبی را نوشته و اختصاص داده بودید خیلی متشکرم.
  نظر من اینست که همه این عجایب کار پرودگار جهانیان است. والله اعلم خداوند میداند. ما باید تسلیم دستورات او شویم و از دین او پیروی کنیم .

 54. فاطمه می‌گوید

  به نظر من یک دلیل منطقیش میتونه این باشه : شهاب سنگ ها امور مغناطیسی بسیار شدیدی دارند که این باعث می‌شود تمام رادارها و قطب نما ها مختل شوند و موجب کشیده شدن آنها (هواپیما و کشتی )به داخل اقیانوس شود.،
  اما این جای سوال است که چرا هواپیمای بی سرنشین برای ادامه تحقیقات و ضبط ویدیو زنده به آنجا نمی‌فرستند و چرا ناسا تحقیقات روی اقیانوس‌ها را رها کرده ، برای تحقیقات روی فضا کار میکند.
  و سوال دیگر این است که چرا ما توانستیم راجع به فضا کشفیات بسیار زیادی را به دست بیاوریم اما راجع به اقیانوس نتوانستیم به کشفیات زیادی برسیم فقط درصد کمی از اقیانوس ها را شناختیم و چرا پس از این همه حادثه همچنان منع تردد برای مثلث برمودا را اعمال نکرده‌اند

  1. بهار می‌گوید

   👏🏻👏🏻 دقیقا درسته

  2. حصین می‌گوید

   همیشه علمی ترین نظر ، کامل ترین پاسخ به سوالات نیست

 55. سارا می‌گوید

  مطلب بسیار عالی و جذاب بود .

 56. Ayra می‌گوید

  صدرصد دانشمندان میدونن داستان چیه و اطلاع نمیدن خب میتونن هواپیما بدون سرنشین بفرستن و فیلم زنده بگیرن حتی برای چند ثانیه بتونن ببینن اونجا چه خبره چطور تو فضا تا نزدیکی خورشید دوربین میفرستن و ناسا خیلی وقته فعالیت رو زمین مخصوصا اقیانوس هارو کنار گذاشته به دلایلی که مردم عادی نمیدونن و نمیخوان بگن .

  1. مارال می‌گوید

   اخه مگه نمیگن تمام هواپیما و کشتی ها نابود شده پس چجوری بی سرنشین بفرستن اگه بفرستن اونم نابود میشه دیگه البته اگه فقط به ادما کار داشته باشه برمودا😅ولی خیلی ترسناکه

   1. بهار می‌گوید

    هوا پیمای بدون یرنشین با نصب دوربین های زنده

 57. همتا می‌گوید

  بسیار عالی سپاس از محبت شما

  1. امیرعلی می‌گوید

   من فکر می‌کنم خود آمریکایی ها از قصد دارن حقایق درمورد مثلث برمودا رو مخفی می کنن وگرنه برای ناسا کاری نداره که درمورد مثلث برمودا تحقیق کنن و بما بگن علت قرق شدن کشتی ها و هواپیماهای ها در آن مکان چیست

 58. Bermuda می‌گوید

  در چند روز پیش یک دانشجو ای از منطقه ی مثلث برمودا یک نیروی مقناطیسی که خیلی قوی بوده رو پیدا کرده.
  امکان این هست که قبل از آن این نیرو به این صورت جهش نیافته بوده بلکه با برخورد جریان مقناطیسی با کشتی ها و هواپیما این نیروی مقناطیسی رو قوی تر کرده

 59. شاهین می‌گوید

  بسیار عالیسپاس از محبت شما

 60. علیسان می‌گوید

  هواپیمای بدون سرنشین بفرستین تا مشخص
  بشه🌈

  1. Skeleton می‌گوید

   گفته میشه فردی به روانشناس مراجعه میکنه و میگه که مردی با ظاهری خاص مرتبا به خوابش میره و ادعا میکنه که تا بحال اصلا اون مرد رو ندیده…از اونموقع تاالان افراد زیادی این ادعا رو کردند و تصویری که رسم شده از چهره ی مرد نشون میده که همه ی اونا خواب همون مرد رو دیدن(یکی از دوستان خودم هم جزوشون هست)با اینکه علم روانشناسی میگه امکان نداره شما خواب کسی رو ببینید که در دنیای واقعی اصلا باهاش مواجه نشدید(حتی ممکنه گذری در خیابون دیده باشیدش)با این حال در این مورد تئوری ای ارائه شده که اظهار میکنه دلیل این موضوع اتصال ناخودآگاه افراد مختلف درسراسر دنیا به هستش و از طریق ارتباط ذهنی که باهم داریم اون مرد به خواب افراد مختلفی در جهان رفته.در مورد این مثلث هم شاید بشه همچین برداشتی کرد ،یا شاید یه فوبیا و ترس از اون منطقه که در ناخودآگاه افراد مختلف بعد از ناپدید شدن اولین جسم بوجود اومده باشه و جون سالم به در بردن یه سری افراد هم میتونه دلیلی باشه برای این تئوری

  2. دلارام می‌گوید

   اها.
   من با این نظریه شما موافق هستم دوست‌عزیز:)

 61. فاطمه می‌گوید

  خیلی جالب بود. من وقتی بچه بودم دربارش شنیده بودم ولی بعد از اون هیچ مطالعه ای راجع به این موضوع نداشتم. خوشحال شدم که تونستم دربارش بخونم. ممنون.

 62. آریا می‌گوید

  یه تئوری هست که نگفتی اونم اینکه مثلث برمودا یه پورتال هست بین جهان ما و جهان موازی، اونایی هم ک ناپدید شدن نمردن همگی رفتن سمت جهان موازی

 63. م.ف می‌گوید

  مجاورت مثلث برمودا یکی از پرترددترین خطوط حمل و نقل دریایی در جهان است که کشتی‌ها به‌طور مکرر از آن عبور می‌کنند و به بندرهای قاره آمریکا، اروپا و جزایر کارائیب می‌روند. کشتی‌های تفریحی به‌طور منظم از این منطقه می‌گذرند و هواپیماهای تجاری و خصوصی به‌طور منظم بر فراز آن پرواز می‌کنند. فرهنگ عامه ناپدید شدن‌های مختلفی را به ماورالطبیعه یا فعالیت موجودات فرازمینی نسبت داده‌است. شواهد مستند[نیازمند اسناد] نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از حوادث جعلی بوده، به‌طور نادرست گزارش شده یا توسط نویسندگان بعدی تزئین شده‌است.
  -ویکی پدیا

 64. علی می‌گوید

  به احتمال زیاد همه این ماجرا واقعیت نداره

 65. علی می‌گوید

  به نظرم یک دلیل کاملا علمی برای تمام این ماجرا وجود دارد

  1. Ali می‌گوید

   جدی؟

 66. Elnaz می‌گوید

  مطالب مفید وسرگرمی کننده بود ممنون از علی بابا. 🌹🌹🌹

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   خوشحالیم که دوست داشتین 🙂

 67. جواد می‌گوید

  هواپیمای بدون سرنشین بفرستن مشخص بشه

 68. فاطمه می‌گوید

  خب به هر حال چیز های زیادی در جهان هست که انسان هنوز اونها رو کشف نکرده و درباره اونها اطلاعاتی نداره …. ولی مطمئنم یک روز انسان اینقدر پیشرفت می‌کنه که حتی می‌تونه برای گردش بره داخل مثلث برمودا و به راحتی برگرده….از شما هم به خاطر زحماتی که برای این مطالب کشیدین ممنونم🌹🙏

 69. گودزیلا می‌گوید

  سلام
  داوطلب قبول نمیکنن واسه آزمایش بریم اونجا؟یا یجایی بهتر میریم یا هم میمیریم

 70. S می‌گوید

  من اون دنیا از مسافر های سایکلوپ میپرسم چی شد و به کجا ها رسیدید و اونجا چی دید ،😶🙄

 71. H می‌گوید

  کسی تا پدیده ای رو خودش آگاهانه و باشناخت کامل تجربه نکنه معمولا باور نمیکنه . بنده حقیر چند سال پبش پدیده وجود اشیای پرنده ناشناس رو نجربه کردم و واقعا ایمان آوردم !! که ما تنها نوع بشر تو این عالم به این بزرگی نیستیم !! یا حق

 72. ناشناس می‌گوید

  همه ی اینا فقط احتمال هست ، هزار و یک دلیل دیگه هم وجود داره ، هیچکس نمیدونه از اون هزار و یک دلیل کدوم درست باشه 😐😐

 73. پارسا یوسفوند می‌گوید

  سلام لطفاً اگر امکان داره به اداره راه‌آهن کشور و شرکت های مسافربری بزرگ کشور که قطار های مجهز و پیشرفته تری دارند بگید قطار های به نسبت بهتری در مسیر کرمانشاه به مشهد یا مقاصد دیگر قرار بدهند تا مسافران کرمانشاهی با رفاه بیشتری به مسافرت بروند

 74. victor می‌گوید

  سلام من خیلی به اتفاق های عجیب در دنیا علاقه دارم و میدونم که بعضی از شهاب سنگ ها دارای قدرت مغناطیسی خیلی خیلی زیادی هستند و بنظر من اون شهاب سنگ که کریستوفر دیده کشتی و هواپیما هارا ب طرف خودش میکشه و بخاطر قدرت مغناطیسی زیادی که داره هواپیما و کشتی هارا فشرده سازی میکنه و برای همین خبری از اون ها وجود نداره و دلیل قطع شدن رادار و چیزی که بتوانند تماس بگیرند با کسی به دلیل این است که شهاب سنگ مغناطیسی رادار های خیلی زیادی تولید میکنه و باعث اختلال میشه برای مثال سیمان داخل ساختمان سازی رادار هایی از خود ایجاد میکنه که وای فای را از دیوار بیشتر فاصله بدهیم رادار بیشتری دارد و بهتر خط میدهد، و دلیل آب و هوای عجیب در داخل مثلث برمودا ب دلیل وجود گاز های عجیب زیاد در سطح دریا و قدرت زیاد اتشفشان که باعث اتفاق های زیادی در زیر دریا شده و در زیر اتش فشان مقدار خیلی زیادی اهن وجود داره و بنظرم اتش فشان در حال کشیده شدن به طرف اتش نشان هست که سطح زیر اب دریا به صورت ترک دار شده و چند ضلعی بودن ابر ها به دلیل ایه که ابر ها دارای فاز های مغناطیسی منفی و مثبت هستند
  🙄خوب دیگ نمیدونم میخوای باور کن میخوای نکن🙄

 75. Rozita می‌گوید

  به نظر من ممکن این نقطه ی جاذبه زمین باشه که شاید بر اثر زلزله دهانه زمین باز بشه و هسته ی زمین که از آهن و نیکل است همه چیز را به طرف خودش بکشد این یه احتمالا و یا این مثل یک سنگ فضایی یا شهاب سنگ با نیروی مغناطیسی زیاد است که همه چیز را به طرف خودش بکشه ولی نکته اینجاست که روزی گنجایشش تمام میشه شاید هم الان تمام شده ما خبر نداریم یا می تواند یک پدیده طبیعی باشه که میلیون ها سال پیش اتفاق افتاد ویا کلی چیز دیگه

  1. Mastermind می‌گوید

   اگر گرانش رو در سطح نیوتن بررسی میکنید که باید بگم باز شدن زمین هیچ ربطی به قوی تر شدنش نداره و گرانش مثل امواج وای فای نیست چیزی جلوش باشه ضعیف شه:)
   اگه در سطح بالاتر(نسبیت عام اینشتین) گرایش رو فرض میکنید، باز هم ترک خوردن زمین فرقی در خم فضا و زمان ایجاد نمیکنه و گرانش همچنان ثابته:)

 76. هاچ می‌گوید

  سلام
  لطفا “راجب” را تصحیح کنید. درستش “راجع به” هست
  سپاس

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   ممنون از نکته‌سنجی شما، اصلاح شد.

 77. . می‌گوید

  شاید اصن الکی باشه دارین مخ مارو کار میگیرن😐💔

 78. ایمان می‌گوید

  من احتمال میدم کاره امام زمانه

  1. Moslem می‌گوید

   خیلی مشتاقم یه کانال زده شه و در مورد این موضوع مباحثه کنیم . اگر موافق هستین از یک گروه تلگرامی استفاده کنیم و مباحثه کنیم ‌. اگر دوست نشر دهندمون زحمتش رو بکشه ممنونش میشم

   1. avatar-image
    تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام مسلم عزیز 🙂
    متاسفانه ما امکان چنین کاری رو نداریم.
    از طرفی خوبه که گفتگو رو همینجا ادامه بدید تا سایر دوستان هم بتونن از نظرات و ایده‌هاتون مطلع شن.

  2. ...... می‌گوید

   ودف 😶 چی میگی داداش 😐 🖐️ بخاطر گرانش زمینه چرا چرت و پرت میگی 😂

  3. ...... می‌گوید

   آقای ایمان اینا دلیل علمی داره چه ربطی به امام زمان داشت

 79. :/ می‌گوید

  من کلی نظریه دارم ولی بیشتر از نظریه هام پشمام ریختن:/

 80. لیسا می‌گوید

  سلام این مثلث برمودا مثلث نه دایره:)

  1. ...... می‌گوید

   خب خانم لیسا وصلشون کنی میشه مثلث

 81. سلیمانیان می‌گوید

  بنظر من نه فضایی ها نه شیطان و نه داستان آتلانتیک هیچکدوم به برمواد مرتبط نیس به نظر من یا اون شهاب سنگی که کریستوف کلمب دیده تونسته یک سوراخی به سمت یک فضای خالی خیلی بزرگ باز کنه که بخاطر مکیده شدن اب به داخل اون باعت تغیر فشار هوا و اب و هوا باشه که نمیشه خیلی بهش باور کرد چون اون فضای خالی بلخره پر میشه شایدم مثل یک تونل زیر زمینی میتونه اب رو به دریا های دیگه منتطق کنه که شاید ممکنه باشه شایدم یک اختلال مغناطیسی و گرانشی هست که خیلی جاها و جود داره میتونید برین و نگاه کنید و مطمئن شید که عقلانی ترین فرضیا برای این قضیه است البته اینم هم میتونیم در نظر بگیریم که مثلث برموادا یه سوارخ عظیم هست که به دریا های زیر زمینی که بخاطر فعل و انفعالات زلزله یا فوران اتش فشان ها به وجود اومدن

  1. یک دوست می‌گوید

   علوم غریبه مطالعه کن دربارش تحقیق کن رمز رازایی وجود داره که با علم الان قابل اثبات نیست چون علوم جدید ریاضی فیزیک یا غیر هنوز اون قد پیشرفت نکردن دوست عزیز قرار نیست خدارو نمیبینی بگی وجود نداره 🥲

  2. مهدیه می‌گوید

   شایدم شهاب سنگی ک افتاده قدرت جاذبه زیادی داره و همه چیزو میکشه سمت خودش

 82. RAMIN می‌گوید

  با سلام احتمالا (البته اگه این رمز و رازهای گفته شده درباره مثلث برمودا حقیقت داشته باشه) چیزی شبیه سیاه چاله در اعماق اقیانوس باشه

  1. Mastermind می‌گوید

   سلام. خیر سیاه چاله ها از خورشید گرانش بیشتری داشته و در صورت وجود بر روی سطح زمین کل سیاره رو بلعیده و داخل خود به دام میندازند

 83. علی می‌گوید

  به هر حال همه اینا نظریه است و واقعا معلوم نیست اونجا چه چیزی ممکنه باشه!
  ممکنه در اون منطقه جزیره ای وجود داشته باشه که به دلایلی خداونداز اون جزیره محافظت میکند!
  ویا هر چیز دیگه ای ممکنه باشه …
  این منطقه یکی از منطقه های مرموز است که تا حالا کسی سر در نیاورده ازش

 84. khdabkhshyaniyakbr@gmail.com می‌گوید

  حوادث مثلث برمودا برام خیلی جالب بود،پیش از این مطالبی در مورد برمودا در مجلات داخلی دیده بودم اما بااین شرح کامل راتا به امروز مطالعه نکرده بودم، از شما تشکر میکنم.

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   سپاس از شما، اتفاقا دوستان کامنت‌های جذابی هم گذاشتن، پیشنهاد می‌کنیم در بحث شرکت کنید.

 85. زهراسادات می‌گوید

  این که چی باعث این اتفاقات هست جای خود ، اما مهمتر از این موصوع مهم ، اینه که چرا ایالات متحده اصلا نمیخوان در موردش حرف بزنن یا مطرحش کنن ، نتیجه اینکه زیر سر خودشون هست و کاسه ای زیر نیم کاسه این دولت امریکا هست ، مخصوصا سازمانهای سی آی ای و اف بی آی یا حتی ناسا .. خلاصه که وقتی با اینهمه اتفاقات اصلا به این موضوع دامن نمیزنن یعنی ی چیزایی هست که همه نباید بدونن

  1. Mastermind می‌گوید

   از بزرگترین قربانی های این ناحیه آمریکا بخصوص نیروی دریایی امریکا بوده که بزرگترین تلفات دریایی خارج از جنگ رو به واسطه ی این واقعه شاهد بودن.

   1. ماهلین می‌گوید

    درسته و شاید هم چیزایی فهمیدن ک شاید براشون سود داشته و نمیخوام سایر کشور ها بفهمم برای همین دامن نمیرنن

 86. ارش می‌گوید

  داداش از کجا میدونی وقت منطقه ی ۵۱ وجود داره این فقط یک چیز الکیه

 87. Romeo می‌گوید

  آره اون شهاب سنگ ممکنه مغناطیسی باشه یا میشه که برمودا پایگاه ابلیس باشه غیر ممکن نیست.اگر بخوایم ببینیم کدوم درسته خب با کشتی های چوبی برن اونجا اگر شهاب سنگ مغناطیسی درست باشه کشتی چیزیش نمیشه ولی اگر مغناطیسی نباشه و پایگاه ابلیس باشه کشتی غرق میشه.

 88. متبلا به بیماری😐 می‌گوید

  خب صبر کنیم وقتی رفتیم اون دنیا از یکی بپرسیم مگه تو اونجا آرزو ها برآورده نمیشه؟ خب پس فعلاً اعمال خوب داشته باشید که برید بهشت😐😑

  1. لیسا می‌گوید

   😂😂😂😂

 89. مینسو می‌گوید

  از نظر من اونجا یک نیروی مغناطیسی وجود داره که قطب نما هارو از کار میندازه . صحبت های یکی از کسایی که جان سالم بدر برده از این مثلث این بوده که قطب نماهاشون ازکار افتاده بوده و وقتی میخواستن برن بیرون احساس کرده چیزی دنبالش میاد و همراهش توی مثلث برمودا موند و تا به حال پیدا نشده. بروس یکی از خلبان ها بوده که وقتی از بالای مثلث برمودا رد شده ابرهای سیاهی رو میبینه و به داخل ان میره و واجه یه تونل با ساختار ابر میشه اون از فلوریدا به مقصد میامی حرکت کرده بود اون تو زمانی که داخل تونل بود نمیتونت با مرکز ارتباط بگیره این اتفاق تو سه دقیقه افتاد وقتی از تونل بیرن اومد تو میامی بود با اینکه محال بوده چون او با یک هواپیمای معمولی با سرعت ۳۰۰ در ساعت بوده و این اتفاق توی سه دقیقه ناممکن بوده.اون در رابطه با این موضوع کتاب هم نوشته به نام beyond the Bermuda triangle

 90. mobin می‌گوید

  عجیبه واقعا

 91. doctor brain می‌گوید

  به نظر من اگه این جوری بگیم علمی تره
  کریستف کلمب گفته یه آتیش از آسمون افتاده تو دریا تا اینجا درست
  ممکنه اون شهاب سنگ خاصیت مغناطیسی زیادی داشته باشه و همه چیزو بکشه داخل خودش و خاصیت مغناطیسی با جاذبه زمین ترکیب میشه و با سرعت زیادی همه چیز کوبیده میشه به سطح زمین خب خاصیت مغناطیسی همه ی اطلاعات رو میکشه دیگه
  به نظر من این خیلی علمی تره درسته؟
  اگه درسته اعلام کنین

  1. Mastermind می‌گوید

   این ایده که خاصیت مغناطیسی شهاب سنگ پشت ماجراست منطقی ترین تئوری موجود هست….باعث امیدواری که یکی مثل شما ذهنش سمت این میره تا قبل این نا امید شدم وقتی دیدم سطح سواد خواننده ها در این حد صرفا بوده که ابلیس خونه ساخته یا خدا ازش محافظت میکنه:))
   خدا به ما رحم کنه با وجود این سطح سواد مملکتمون.

 92. ممد می‌گوید

  بنظر من حال میده بری اونجا و لایو بگیری و به همه نشون بدی اونجا چیه و خودت تجربه کنی😂🥲

  1. (; می‌گوید

   ممد بیا با هم بریم خدایی منم خیلی دوست دارم بدونم چه خبر هیجان زیادی داره میای ؟

  2. گمنام می‌گوید

   در آنجا نمی‌توان ایستاد و با گوشی عکس و فیلم گرفت زیرا وقتی اولین نگهبان را ببینی از ترس به آن دنیا خواهی رفت اما ترس تو درست نیست…

  3. من می‌گوید

   تنها راه برای فهمیدن ماجرا همین راه هست البته اگر سیگنال قطع نشه .

   1. محدثه می‌گوید

    چرا یه زنجیر محکم نمی‌بندن به کشتی ها تا بفهمن کجا میره
    چرا قواص ها بدون قایق و کشتی نمیرن داخل مثلث و ببینن اون همه کشتی کجا رفته
    اگر کشتی غرق بشه باید تنه های تکه تکه شده اش از قسمتی از دریا پیدا بشه ..مطمعنا یه سوراخ به دنیای عظیمی باز شده که خدا به ما اجازه ورود به اونجا رو نمیده
    و بنظرم اقیانوس کف نداره و فقط یه گاز یا هوا هستش پس بنظرم زیر اقیانوس چیز دیگه ای هست
    راستی اگر نهنگ های غول پیکر قبل از ما بودن فقط فسیل یکیشون و پیدا کردن پس بقیه کجان؟؟؟؟

   2. ...... می‌گوید

    خانم محدثه با این راحتی ها نیست

  4. شاهدا می‌گوید

   اگه زنده موندی و به گمشدگان پیوست نخوردی حتما لایو بگیر

   واقعا خیلی عجبیه ها چیزای غول پیکری مثل چند تا کشتی بزرگ و هواپیما و جریزه و اینا اون تو ناپدید شدند بدون این که چیزی ازشون باقی بمونه.

   خب بزارین منم یک ذره تخیلی فکر کنم.🤔
   شایدم یه حیوون ناشناخته اونجا باشه که اشیا رو می بلعه؟!

   1. Sarina می‌گوید

    برگام با این حرفت ریخت ، منم تخیلم خیلی قویه به نظرم اونجا یه راه داره به دنیای دیگه به یه بعد دیگه که مثل همین بعد خودمونه( تخیلی فکر کردم ) 😅 وگرنه چجوری اونا گفتن نمیدونن کجان بعدشم صداشون از بین رفت و گفتن یه جایی هستن که هیچی نیست و گم شدن پس ممکنه بخاطر مثلث برمودا رفته باشن به به بعد دیگه یا در زمان سفر کرده باشن مثل همون هواپیمایی که تو هوا ناپدید میشه و بیشتر از ۴۰ سال خبری از اون هواپیما پیدا نمیشه ولی یهو ۵۰ سال بعد از تو آسمون از ناکجا آباد پیدا میشه و آدمای داخل اون هواپیما همه مثل قبل هستن و یه زره هم پیر نشدن حتی لباس هاشون هم بدون یکم گردو خاک بوده و کاملا تمیز بوده بعد خلبان هواپیما میگه باید بره به مقصدی که میخواسته بره بعد پرواز میکنه و دوباره تو هوا ناپدید میشه ، احتمالا مثلث برمودا هم همینطوریه ،شاید اون هواپیما در زمان سفر کرده بوده یا به یه دنیای دیگه رفته باشه ( جهان موازی ) و هرکی وارد مثلث برموردا بشه این اتفاق براش بیفته ، وگرنه چجوری هیچ ردی از کشتی و هواپیما هایی که اونجا ناپدید شدن پیدا نشده ؟!

  5. ماهلین می‌گوید

   والا این خوبه ،😂

 93. گمنام می‌گوید

  من از برمودا خبر دارم
  میدونم هیچ فضایی ای اونجا نیست هیچ نیروی عجیبی اونجا نیست
  کسانی که اونجا غرق شدن زنده بودن و کشته نشدن
  هیچ بشقاب پرنده ای وجود نداره
  اژدهایان هستند اما قاتل نیستند
  مطمئن باشید هیچوقت دست شما به برمودا نخواهد رسید مگر ….

  1. (; می‌گوید

   داداش معلوم خیلی شبیه منی دوست دارم باهات صحبت کنم در مورد این چیزا برنامه ایی چیزی استفاده میکنی تا بتونیم صحبت کنیم

   1. گمنام می‌گوید

    نه هیچ کتابی نخوانده ام فقط
    نمیتوانم بگویم چه شده است شاید نباید راز آن را بگوییم

  2. معین می‌گوید

   تو از کجا میدونی؟مگه خدا هستی؟🤣🤣🤣🤣

   1. شاهدا می‌گوید

    قدرت ماورایی داری؟
    از یه هستی دیگه اومدی؟

    موجود حاصل از پیوند الهه و شیطانی؟
    جون من راست بگو زیر اون مثلث چه خبره😂

    نکنه خودت با قدرت شیطانی ات اون مثلث رو ساختی
    ( فیلم تخیلی زیاد نبین مگه نمی دونی دیدن این فیلم ها تو روح و روان کودکان زیر ۱۴ سال تاثیر میزاره)

  3. me می‌گوید

   داداش کارتون اژدها سواران دیدی؟

 94. گمنام می‌گوید

  هیچ موجود شیطانی در آنجا وجود ندارد موجود شیطانی ما انسان ها هستیم که آنها را فراری داده ایم و برای خود تنها یک سر پناه خواسته اند اما ما راحتشان نمیگزاریم.

 95. اهورا می‌گوید

  احتمالا وجود اطلانتیس در زیر برمودا باشه که به گفته افلاطون پس از غرق شدنش به یک مکان غیر قابل عبور تبدیل شده و با توجه با اینکه اطلانتیس از الماس ساخته شده و الماس دارا ی انتقال طیف نوری و فرو سرخ و فرابنفش هستش و نور فرا بنفش باعث از بین رفتن دستگاه ایمنی میشه و باعث مرگ انسان میشه و بخاطر الماس های زیادی که در ساخت اطلانتیس به کار برده شده الماس ها در بعضی از مواقع نیرو عرا بنفش تولید کرده و باعث نابودی انسان خای اون منطقه شده

  1. (; می‌گوید

   اره میشه .احتمالش هست

 96. رسول مردانی می‌گوید

  بنظر.من میتونه یه جاذبه قوی از زمین باشه تو اون نقطه،که هرچیزیا سمت خودش میکشونه

 97. متین می‌گوید

  با این توصیف که در مورد این محدوده یعنی مثلث برمودا امده تنها مسئله ی قابل تأمل این هستش که، محدوده ی مثلث شیطانی ، همانطور که از اسمش پیداست مربوط به شیطان بزرگ یعنی ابلیس می باشد …
  شاید براتون جای تعجب باشه ولی با توجه به روایات صحیح ، آمده که ابلیس برای اینکه خود را به الله سبحانه و تعالی بشبهاند محدوده و یا عرش خود را بر روی آب بنا نهاده است .
  در آیه ی ۷ سوره ی هود الله سبحانه و تعالی به استوای خود بر روی عرش که آن هم بر روی آب میباشد اشاره فرموده ، پس با این حساب ابلیس لعین که مکانش قطعا روی زمین هست ، انتخاب جایی همانند مثلث شیطانی برمودا خالی از انتظار نیست …

  1. ساسان می‌گوید

   بنظرمن هیچ چیزنشدنی نیست همه ی تخیل هامنشاازیک ذهنیت واقعی دارن شاید یه ماشین زمان باشه حالا ساخت دست کی اون دیگه باید بریم بفهمیم ولی سوالش اینجاست اگه ماشین زمان یاجابجای به یک زمان یامکان دیگه باشه اون مکان کجاست

   1. ناشناس می‌گوید

    نه این به هیچ وضع ممکن نیست که ماشین زمان را (حتی در اینده) بشه ساخت چون اگر این اتفاق می توانست بیوفتد قطعا کسانی از اینده به زمان حال می امدند

   2. در پاسخ به ناشناس می‌گوید

    خب از کجا میدونی که الان افرادی از اینده نیومدن؟

   3. 2023__Sabor می‌گوید

    در این باره نمی نظر ی بدم چون هیچ چیزی تا به حالا از انجا سالم بر نگشته او ۲۵ نفر هم مطمعن دروغ چون میگه هر نیروی که برای نجات رفته بر نگشته پس اون ۲۵ نفر چطور برگشتن

  2. (; می‌گوید

   افرین دقیقا احتمال این یکی خیلی زیاد

  3. معین می‌گوید

   ووویییییی🥶🥶🥶

  4. Me می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   شما منظور آیه رو اشتباه برداشت کردید
   در واقع این آیه داره میگه زمین خداوند از آب یا مواد مذاب ساخته شده و آب پیش از خلقت زمین و آسمان وجود داشته
   این آیه به عظمت خلقت زمین از آب اشاره میکنه نهبه محل حکومت شیطان
   لطفا تفسیر به رای نکنید

 98. هلیا علی مردانی💜 می‌گوید

  به نظر من موج های دریا در اون ناحیه بسیار زیاد است
  و باعث میشه که کشتی ها رو به زیر دریا ببرد
  و اینکه
  امکان دارد در اعماق دریا یه نیرویی باشد که خیلی قوی باشد و کشتی و هواپیما رو به درون خود بکشد و بعد از مرور زمان آن هواپیما و کشتی در زیر دریا ناپدید شود

  1. سمانه می‌گوید

   ایا شهر گمشده اتلانتیس در مثلث بردمودا قرار دارد

   1. جمشید می‌گوید

    سلام احسنت حتما بامن در ارتباط باش @Jmvcx23
    ۰۹۳۶۰۶۸۷۴۰۳

   2. Hdrk می‌گوید

    خیر اتلانتیس زیر هرم بزرگ مصر هسش راز مثلث برمودا در خود کلمه اش هست اون رو ب صورت وارونه بخونید بعد در سطرهای جداگانه اساس و نظیره بگیرید در انتها بسط بدید و ترفع عددی رو هم بنوسید و مستحصله بگیرید جواب رو میفهمید

 99. ناشناس می‌گوید

  به نظر من از اونجا که میگن کریستف کلمب احتمالا شهاب سنگی رو دیده که رفته تو مثلث برمودا ممکنه اون شهاب سنگ همه ی هواپیما ها کشتی ها رو به سمت خودش جذب کرده باشه

  1. امیررضا313 می‌گوید

   عزیزان این چرت و پرتا چیه راجب برمودا برید یکم تحقیق کنید اونجا تفریحو تفرج صهیونیست های پولداره مثل کیش و قشم هیچ داستان و رمزی نداره هرکی سوالی داشت من در خدمتم

   1. Asal-army. 88 می‌گوید

    سلام وقتتون بخیر… امیر رضای عزیز… این همه اطلاعات مطمئنن یک منبع دقیق و کامل داره… هر سایت که نمیتونه همینطوری هر مطلبی خواست منتشر کنه.. هزاران داستان و تئوری هست… اگه این یه مکان تفریحیه پس
    داستان اون همه انسانی که ناپدید یا حتی مردن چی میشه؟؟؟

   2. Asal-army. 88 می‌گوید

    بعدم اگه مطلب رو کامل بخونید میبینید که این قضیه اسمش روش هست *مثلث* یعنی از سه تا منطقه تشکیل شده فقط برمودا نیست

  2. 2023__Sabor می‌گوید

   در این باره نمی نظر ی بدم چون هیچ چیزی تا به حالا از انجا سالم بر نگشته او ۲۵ نفر هم مطمعن دروغ چون میگه هر نیروی که برای نجات رفته بر نگشته پس اون ۲۵ نفر چطور برگشتن

 100. محمد علی می‌گوید

  به نظر من وجود گاز های سمی میتونه دلیل خوبی باشه

  1. امیر حسین توحیدی می‌گوید

   داستان سیاسی جنگ یا سرزمین مرسلین جاویدان

   1. حمید می‌گوید

    من توی یک سایتی خوندم که چند نفر به اونجا رفتن و فهمیدن به خاطر حباب های متان بوده. حالا دروغ یا راست بودنش رو نمیدونم.