شاخص 4

همه چیز راجع به مثلث برمودا یا مثلث شیطان

چرا این همه کشتی اینجا غرق شده‌اند؟

شاید شما هم راجع به مثلث برمودا چیزهایی شنیده‌اید که درک و فهم آن کمی‌ دشوار و غیرمنطقی به نظر می‌رسد. شاید هم شما از آن دسته افرادی هستید که اصلا هیچ‌ اطلاعی از این موضوع نداشته و علاقه دارید تا با آن آشنا شوید. در هر دو صورت فرقی نمی‌کند و اگر حتما علاقه دارید تا به صورت کامل با این موضوع جالب و بسیار جذاب آشنا شوید این مطلب پرهیجان را از مجله علی بابا از دست ندهید زیرا در این مطلب ما قصد دارید به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

آیا مثلث برمودا واقعا خطرناک است؟
نباید در این مکان منتظر موجودات فضایی یا ماشین پرواز باشید، اما از طرفی باید به این نکته توجه کنید که این مختصات افراد زیادی را با هر دلیل و نظریه‌ای که ممکن است وجود داشته باشد ( حتی اشتباهات انسانی) به کام مرگ کشیده است.
آیا مثلث برمودا هنوز هم خطرناک است؟
جواب این سوال مثبت است و طبق اخرین گزارشات موجود در سال ۲۰۱۹ سه سانحه هوایی در مثلث برمودا رخ داده که همچنان علامت سوال باقی مانده است.
راز مثلث برمودا چیست؟
دانشمندان و کارشناسان تا به حال نظریه‌های بسیار زیادی را عنوان کرده‌اند که از آخرین نظریه‌ها راجع به مثلث برمودا می‌توان به ابر شش ضلعی و آتشفشان اقیانوسی اشاره کرده که در مقاله هر دو آن‌ها توضیح داده شده است.

مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا که برخی آن را با نام مثلث شیطان یا دریای مرگ می‌شناسند، یک منطقه در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است. گفته می‌شود در این محدوده بیش از ۵۰ کشتی ناپدید شده و هیچ اثری تا به امروز از آ‌ن‌ها برجای نمانده است. حتما به این نکته فکر می‌کنید که این موضوع خیلی پیچیده نیست و ممکن است این منطقه دارای شرایط نامساعدی باشد.

اما نکته‌ای که این محدوده را بسیار خاص و ترسناک‌تر می‌کند این است که طبق اطلاعات منتشر شده ۲۱ هواپیما نیز هنگام ورود به این منطقه ناپدید شده‌اند و تا به امروز کسی از آن‌ها هیچ خبری ندارد. نظریه‌های بسیار زیادی در مورد مثلث برمودا وجود دارد که تا به امروز هیچ کدام از آن‌ها قطعی نشده و این عمل باعث شده تا هنوز مثلث برمودا یک علامت سوال بزرگ برای داشنمندان و مردم جهان باقی بماند.

دو نظریه که بسیار در بین مردم رایج بوده نسبت دادن این مکان به یک ماشین زمان بسیار غول‌پیکر و فعالیت موجودات فرازمینی در این مکان است.

راز مثلث برمودامثلث برمودا کجاست؟

طبق اطلاعاتی که از مثلث برمودا وجود دارد، مساحت این منطقه بین یک میلیون و سیصد کیلومتر مربع تا سه میلیون و نهصد کیلومتر مربع تخمین زده شده است و هنوز بین ابعاد آن اختلاف نظر وجود دارد. نکته جالبی که وجود دارد انجمن جغرافیای ایالات متحده این مثلث را به رسمیت نمی‌شناسند و در نقشه‌های سازمان‌های دولتی اسمی از آن برده نمی‌شود.

مثلث برمودا بر روی آب‌های اقیانوس اطلس و در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. راس این مثلث نزدیک برمودا، قسمت انحنای مثلث از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و با عبور از پورتوریکو به سمت جنوب و شرق منحرف می‌شود و از دریا سارگاسو گذر کرده و دوباره به سمت برمودا باز می‌گردد.

مثلت برمودا کجاستتاریخچه مثلث برمودا

نخستین بار در ۱۷ سپتامبر ۱۹۵۰ ادوارد ون وینکل جونز (Edward Jones)  ناپدید شدن برخی از هواپیما‌های و کشتی‌ها در مجله میامی هرالد خبر داد که برای اولین بار مثلث برمودا بر زبان‌ها افتاد. دو سال پس از این موضوع، مجله فیت مقاله‌ای کوتاه با عنوان «رمز و راز دریا پشت درب‌های ما هستند» با اشاره به مثلث برمودا این مسئله را برای مردم بسیار پر رنگ‌تر کرد.

در این مقاله به از دست دادن کشتی‌ و هواپیما‌های بسیار زیاد از جمله پرواز ۱۹ اشاره شد. ۱۰ سال بعد در اوریل ۱۹۶۲ مجله لوژیون آمریکا ادعا کرد که موضوع مهمی راجع به پرواز ۱۹ وجود داشته است. این مجله ادعا کرد که فرمانده عملیات این پرواز گفته است: «ما در حال ورود به آب‌های سفید هستیم، ما نمی‌دانیم کجا هستیم و هیچ چیز خوب به‌نظر نمی‌رسد.» پس این موضوع شایعاتی به وجود آمد که پرواز ۱۹ توسط مثلث برمودا به مریخ فرستاده شده است.

تاریخچه و ادعا‌های زیادی درباره مثلث برمودا وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها شایعه و برخی واقعیت باشد، اما ما دو مورد از معروف‌ترین رخداد‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اتفاقات مثلت برمودا

مثلث برمودا، بخشی از اقیانوس اطلس شمالی در شمال امریکا است که گفته می‌شود بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما به طور اسرارآمیزی در آن ناپدید شده‌اند. منطقه‌ای که مرزهای آن مورد توافق جهانی نیست. یک مثلث مبهم که توسط ساحل اقیانوس اطلس در فلوریدا، برمودا و آنتیل بزرگ مشخص می‌شود. اتفاقات مثلث برمودا بسیار عجیب هستند و هر یک داستان‌هایی را نقل می‌کنند. در ادامه چند مورد از این اتفاقات اسرارآمیز را می‌خوانیم.

گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ (USS Cyclope)

بزرگ‌ترین کشتی نیروی دریایی ایالات متحده چطور بدون هیچ ردی ناپدید شد؟ این سوالی بود که در مارس ۱۹۱۸ در ذهن بسیاری از مردم به وجود آمد؛ هنگامی که یک ناو بزرگ آمریکایی به نام یواس‌اس سایکلوپ، در سفر بین هند غربی به بالتیمور ناپدید شد. با گذشت یک قرن، هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده جز اینکه مثلث برمودا کشتی را در کام خود فرو برده است.

سایکلوپ تقریبا ۱۷۰متر طول داشت. ۳۰۹ خدمه در کشتی کار می‌کردند و حدود ۱۱ هزار تن منگز را جابجا می‌کرد. کشتی از سال ۱۹۱۰ با موفقیت قایق‌رانی می‌کرد و بین دریای بالتیک، کارائیب و مکزیک در سفر بود. این کشتیِ باری، زغال سنگ را در سراسر جهان منتقل می‌کرد و در کمک به پناهندگان هم دستی داشت.

اما در سال ۱۹۱۷، هنگامی که آمریکا وارد جنگ جهانی اول شد، سایکلوپ یک دارایی کلیدی دریایی به حساب می‌آمد. این کشتی نیروها و زغال سنگ را برای سوخت‌رسانی به کشتی‌های دیگر در سراسر جهان منتقل می‌کرد.

گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ (USS Cyclope)از اتفاقات مثلث برمودا این است که در مارس ۱۹۱۸، محموله جدیدی به کشتی تحویل داده شد: صدها تن سنگ معدن منگنز متراکم، که در فولادسازی استفاده می‌شد. سایکلوپ در برزیل بارگیری کرد، سپس به باربادوس رفت تا بتواند برای سفر طولانی به خانه خود یعنی بالتیمور تامین شود. آخرین پیام دریافت شده از کشتی این بود که گفت: «آب‌وهوا  بسیار خوب است». اما در این سفر انگار که چیزی به هم ریخت و هیچکس دیگر از سایکلوپ نه چیزی دید و نه چیزی شنید. حتی بدون پیام درخواست کمک از رادار برای همیشه محو شد!

بعضی از افراد طوفان و شرایط جوی، و برخی هم فعالیت‌های دشمن در زمان جنگ را دلیل بروز این حادثه می‌دانند. اما تنها سایکلوپ نبود که ناپدید شد. دو کشتی غیرنظامی دیگر که سنگ معدن را به سایکلوپ می‌رساندند هم در اقیانوس اطلس شمالی ناپدید شدند.

ناپدید شدن قایق‌های بادبانی در مثلث برمودا (کارو آ دیرینگ)

پنج قایق بادبانی در سال ۱۹۱۹ به اقیانوس اطلس سفر کردند. اما در ژانویه سال ۱۹۲۱ از کارولینای شمالی سر درآوردند. در آن زمانی بسیاری از مردم گمان می‌کردند کار دزدان دریایی بوده که سرنشینان و خدمه این قایق‌ها مفقود شده‌اند. این احتمال وجود دارد که این کشتی یکی از کشتی‌های اس‌اس هویت باشد که در همان زمان ناپدید شد.

کارول آ. دیرینگ (Carroll A. Deering) هم یکی از همان کشی‌ها بود که پس از عبور از مثلث برمودا در سال ۱۹۲۱، درست در سواحل کارولینای شمالی ناپدید شد. کارول که زمانی یک کشتی باری چشمگیر بود، پس از توقف در باربادوس در راه بازگشت به ایالات متحده هرگز به خانه نرسید. به جای بازگشت امن به خانه، این کشتی به یکی از اسرارآمیز‌ترین کشتی‌های غرق شده در تاریخ تبدیل شد.

ناپدید شدن قایق‌های بادبانی در مثلث برمودا (کارو آ دیرینگ)تمام خدمه آن ناپدید شده بودند. وسایل شخصی، تجهیزات ناوبری و قایق‌های نجات آن‌ها نیز دیگر وجود نداشت. اوضاع نگران‌کننده‌تر این بود که کارول اولین کشتی نبود که در نزدیکی کارولینای شمالی عذاب خود را دید.

قرن‌هاست که دریانوردان از آب‌های شوم مثلث برمودا می‌ترسند. تغییر خطوط ساحلی و آب‌وهوای غیرقابل پیش‌بینی در «گورستان آتلانتیک» هزاران کشتی را در طول این سال‌ها در خود غرق کرده است.

همه از FBI گرفته تا گارد ساحلی و ماهیگیران محلی سعی کردند بفهمند چه اتفاقی برای ملوانان گمشده افتاده است و راز مثلث برمودا را کشف کنند. آن‌ها نظریه‌هایی را ارائه دادند که از توضیحات پیش پا افتاده آب‌وهوا تا داستان‌های شوم شورش یا دزدی دریایی متغیرند.

راز پرواز ۱۹ مثلث برمودا

یک روز گرم با ابرهای زیبا در آسمان که باد از جنوب غربی می‌وزید، شرایط عمومی آب‌وهوا برای پروازهای آموزشی مساعد بود. پرواز ۱۹ پرواز آموزشی بود. قرار بود این یک تمرین معمول ناوبری و بمباران ساختگی باشد. یک اسکادران از پنج بمب‌افکن اژدر TBM Avenger که ۱۴ نفر سرنشین داشت، باید به سمت باهاما پرواز می‌کردند، تا انداختن اژدرهای را تمرین کنند و سپس به فورت لادردیل بازگردند.

ایستگاه هوایی نیروی دریایی، آخرین تمرین آن‌ها قبل از فارغ‌التحصیلی بود و آن‌ها پیش‌تر هم این کار را انجام داده بودند. پرواز ۱۹ تمرینات تعیین‌شده خود را به پایان رساند و حدود ۹۰ دقیقه پس از بلند شدن در راه بازگشت، فرمانده اسکادران ستوان دوم چارلز سی تیلور گزارش داد که گم شده است. در آن زمان و با فرا رسیدن عصر، شرایط آب‌وهوا و دریا بدتر شد.

راز پرواز 19 مثلث برمودادر سه ساعت بعد، ستوان تیلور به اشتباه پرواز ۱۹ را به دریا برد. او با برج مراقب تماس گرفت و وضعیت هواپیماها را به طوری عجیب شرح داد. برج مراقبت از آنها خواست تا مسیر خود را ۱۸۰ درجه تغییر دهند و به فلوریدا بازگردند. اما ستوان تیلور عنوان کرد که دستگاه‌ها و رادارهای‌شان از کار افتاده است و نمی‌توانند مسیریابی کنند. صدای او ضعیف و ضعیف‌تر و این ارتباط برای همیشه قطع شد.

این حادثه در ۵ دسامبر ۱۹۴۵ اتفاق افتاد، چند ماه پس از پایان جنگ جهانی دوم. جستجوی گسترده‌ای برای یافتن ۵ هواپیمای گمشده آغاز شد و یگان‌های نیروی دریایی، ارتش و گارد دست به کار شدند.

ناپدید شدن آنها یکی از بزرگترین جستجوهای هوایی و دریایی در تاریخ و افسانه مثلث برمودا را آغاز کرد. تا به امروز، پرواز ۱۹ یکی از اسرار بزرگ هوانوردی است.

ناپدید شدن هواپیماهای سلطنتی (استار تیگر و استار آریل)

در ادامه داستان‌های دیگر از اتفاقات مثلث برمودا را آورده‌ایم.

استار تیگر (Star Tiger)

در ۳۰ ژانویه ۱۹۴۸، یک هواپیمای بریتانیایی متعلق به خانواده سلطنتی آورو تودور پنجم، که از انگلستان به برمودا پرواز می‌کرد، بدون هیچ اثری ناپدید شد. استار تیگر، به فرماندهی سروان مک‌میلان، از انگلستان عازم برمودا بود.

در ۳۰ ژانویه، مک‌میلان گزارش داد که انتظار می‌رود در ۵:۰۰ صبح به برمودا برسد، اما نه خبری از او و نه هیچ یک از ۳۱ سرنشین دیگر شد. گزارشات رسمی نشان می‌دهد که سیستم گرمایشی هواپیما و همچنین قطب‌نما دچار خرابی شده است.

برای گرم نگه‌داشتن درجه حرارت، خلبان ممکن است هواپیما را در ارتفاع پایین‌تری هدایت کرده و سوخت را سریعتر سوزانده باشد. پرواز در ارتفاع بسیار کم باعث می‌شد که خلبان زمان کمتری را برای مانور در صورت وقوع فاجعه داشته باشد. این احتمال می‌رود که پرواز به سرعت ارتفاع خود را از دست داده و در دریا سقوط کرده باشد.

استار آریل (Star Ariel)

استار آریل (Star Ariel)

یک هواپیمای سلطنتی آورو تودور پنجم، مانند استار تیگر، در ۱۷ ژانویه ۱۹۴۹ با ۷ خدمه و ۱۳ مسافر در مسیر جامائیکا، برمودا را ترک کرد. آن روز صبح، سروان جی‌سی مک‌فی گزارش داد که پرواز بدون مشکل انجام می‌شود. کمی بعد، یک پیام رمزآلود دیگر از طرف کاپیتان آمد، هنگامی که او گزارش کرد که فرکانس خود را تغییر می‌دهد، دیگر هیچ چیز شنیده نشد.

یک گروه برای جستجوی استار آریل اعزام شدند، اما حتی نشانه‌ای از بقایا و لاشه این هواپیما پیدا نشد. پس از ناپدید شدن آریل، خطوط هواپیمایی British South American تولید هواپیمای تودور را متوقف کرد.

گم شدن هواپیمای داگلاس

۲۷ دسامبر ۱۹۴۸، کاپیتان روبرت لیندکیست یک پرواز تجاری را با هواپیمای DC-3 از سان خوان، پورتوریکو به میامی فلوریدا رهبری کرد. این هواپیما کمی بعد با ۳۶ سرنشین از چشم‌ها برای همیشه محو شد. خلبان به برج کنترل گفت: «ما در حال نزدیک شدن به مقصد و تنها در ۵۰ مایلی جنوب هستیم و می‌توانیم چراغ‌های میامی را ببینیم همه چیز خوب است.»  DC-3 چند ثانیه بعد از صفحه رادار ناپدید شد.

گم شدن هواپیمای داگلاسنقطه‌ای که هواپیما سقوط کرده بود بر فراز فلوریدا کیز بود؛ جایی که آب‌های شفاف آن تنها ۲۰ فوت عمق داشت و اگر DC-3 در آن سقوط کرده باشد، باید قابل مشاهده می‌بود.

مقامات تحقیق‌کننده با جدیت کار خود را دنبال کردند و برای آن‌ها سوال بود که چگونه خلبان باتجربه می‌تواند در یک شب مهتابی و آرام ناپدید شود. گروه‌های تجسس در جایی که تصور می‌شد هواپیما سقوط کرده است جستجو کردند، اما هیچ اثری از هواپیما در عمق بیست فوت پیدا نشد.

ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودا

توضیحی ساده و منطقی برای توجیه ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودا، وجود ندارد. یک جزیره نمی‌تواند در طوفان غرق شود، به سنگ‌ها برخورد کند، گم شود، بسوزد یا به سرقت برود.

با این حال در سال ۱۹۶۹ صخره بزرگ ایزاک، جزیره‌ای که تنها ساکنان آن ۲ نگهبان فانوس دریایی، ایوان ماژور و بی. مولینگز بودند، گم شد. این دو نگهبان به طرز مرموزی بدون هیچ اثری یا سرنخی ناپدید شدند. در ۴ آگوست ۱۹۶۹، هنگامی که تماس‌های فراوان به فانوس دریایی بی‌پاسخ ماند، گروهی از نزدیک «بیمینی» برای جستجو اعزام شدند، اما نتوانستند سرنخی پیدا کنند.

ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودادولت باهامیا سعی کرد یک حادثه را به قاچاق مواد مخدر ربط دهد، اگرچه به نظر می‌رسید فقط یک حدس باشد. هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد این امر درست است. درک اینکه چرا قاچاقچیان مواد مخدر به یک ایستگاه دولتی وارد شوند و کارمندان را بربایند، دشوار است.

البته ممکن است که یکی از دو نگهبان اطلاعات زیادی در مورد یک گروه قاچاق داشته باشد و قبل از اینکه بتواند صحبت کند، کشته شده‌اند. اگرچه فرود در ایستگاه دولتی و کشته شدن هر دو نگهبان بسیار ناامیدانه به نظر می‌رسد. اگر افراد با استفاده از قایق غیرمجاز برای ورود به جزیره استفاده کرده باشند، نگهبانان فانوس دریایی می‌توانستند آن را خبر دهند. آیا قاچاقچیان مواد مخدر می‌توانستند از این فرصت استفاده کرده و جسورانه به جزیره نزدیک شده باشند؟

تئوری‌های علمی و تخیلی درباره برمودا

با توجه به موارد ذکر شده تا این‌جای مطلب حتما شما کنجکاو شده‌اید تا بدانید دلیل این موضوع و رخداد‌های عجیب چیست. همانطور که در بالا ذکر شد نظریه‌های بسیار زیادی راجع به این نقطه از کره زمین وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها درست بوده یا مجموعه‌ای از این نظریه‌ها درست باشد، اما در هر صورت تا به حال هیچ نظریه منطقی رد یا تایید نشده است.

در میان این نظریه‌ها برای کشف رازهای مثلث برمودا برخی به شایعات و موضوعات تخیلی نیز دامن زده‌اند که دو مورد از نظریه‌های تخیلی و چهار مورد از نظریه‌های علمی را برای شما بازگو می‌کنیم که صرفا با آن‌ها آشنا شوید.

سفینه فضایی در زیر مثلث برمودا

یکی از معروف‌ترین نظریه‌های تخیلی که راجع به این مثلث وجود دارد این است که برخی معتقد‌ند که در زیر مثلث برمودا یک سفینه فضایی وجود دارد و کسانی که وارد این محدوده شوند را از کره زمین خارج می‌کنند. این نظریه را هر طور در نظر بگیریم، چندان با عقل و منطق همسو نیست.

راستی حالا که صحبت از جاهای مرموز شده، می‌دانید عجیب ترین جاهای دیدنی ایران کجا هستند؟

موجودات عجیب و مرموز در برمودا

از دیگر نظریه‌های تخیلی مثلث برمودا می‌توان به موجودات عجیب و غول‌پیکر اشاره کرد که برخی معتقد‌ند موجودات وحشتناک و شیاطین در این مکان زندگی می‌کنند و هر کس در قلمروی آن‌ها برود، برای همیشه نابود می‌شود. این نظریه نیز یک نظریه غیرعقلانی بوده و در گذشته برای پاسخ به راز این مثلث ساخته شده است.

موجودات فضایی گاز متان در مثلث برمودا

طبق اسناد و گزارش‌های به‌دست‌آمده از این مثلث، یک نظریه علمی است که اشاره به گاز متان بسیار زیاد در این محدوده می‌کند. کشتی وقتی روی آب در این نقظه شناور می‌شود تحت تاثیر این گازها قرار گرفته که این موضوع امکان غرق شدن را افزایش می‌دهد. از طرفی احتمال آسیب زدن به هواپیما را نیز بسیار زیاد می‌کند. شاید یکی از دلایل رویداد‌های غیر طبیعی مانند شعله‌های آتش روی آب که توسط بومیان گزارش شده است همین موضوع باشد.

خطاهای انسانی

برخی از کارشناسان معتقد‌ند که پیشامد‌های برمودا می‌تواند ریشه در اشتباهات انسانی داشته باشد چراکه هر روز ساکنین این منطقه درحال عبور از آن‌جا هستند.

ابرهای شش ضلعی مثلث برمودا

از دیگر نظریه‌های علمی که وجود دارد و برخی از کارشناسان به آن معتقدند، وجود ابرهای غول‌پیکر است که معادل یک بمب با سرعت ۲۷۳ کیلومتر در ساعت امواجی با ارتفاع بیش از ۱۴ متر تولید می‌کنند. یک چنین نیروی عظیمی کافیست تا نه‌ تنها کشتی بلکه هواپیما را نیز با چالش مرگباری روبرو سازد.

آتشفشان مثلث برمودا

یکی از سرنخ‌های جالب و نظریه‌های علمی جدید که دانشمندان داشنگاه کرنل بعد از سال‌ها تحقیق روی گدازه‌های اقیانوسی به آن رسیده‌اند، دهانه آتشفشان بسیار عمیق و بزرگ در مثلث برمودا است. این دهانه تمامی کشتی‌ها و هواپیما‌ها را به درون خود کشیده و به دلیل فشار بیش از حد کف اقیانوس آن‌ها را تکه‌تکه می‌کند.

آتشفشان Bermuda Triangleفیلم‌ و کتاب های مربوط به مثلث برمودا

یکی از فعالیت‌های رایج که معمولا درباره مسائل مهم در دنیا و سوالات مردم راجع به یک موضوع پیچده وجود دارد، ساخت فیلم و نشر کتاب است که به دلیل کنجکاو بودن مردم می‌تواند تا حد زیادی مورد استقبال قرار بگیرد. مثلث برمودا نیز از این موضوع مستثنی نبوده و فیلم‌ها و کتاب‌های در این باره وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 کتاب با موضوع برمودا

 • کتاب مثلث برمودا اثر چارلز برلیتز در سال ۱۹۷۴ نوشته شد. این کتاب در همان سال از پر فروش‌ترین کتاب‌ها شد و نزدیک به ۲۰ میلیون نسخه از آن به ۳۰ زبان مختلف به فروش رسید و به شهرت عظیمی دست پیدا کرد.
 • لری کوشس، در سال ۱۹۷۵ کتاب خود را با نام راز‌های حل شده مثلث برمودا منتشر کرده و در کتاب خود گزارشات مربوط به ناپدید شدن کشتی‌ها را در کتاب چارلز مورد انتقاد قرار داد که این کتاب نیز با استقبال نسبتا خوبی مواجه شد.
 • لورنس دیودکخ با کتاب راز مثلث برمودا در سال ۱۹۷۵ و دقیقا چند ماه پس از کتاب لری اثر خود را عرضه کرد. در این کتاب به چارلز و لری حمله کرد و آن‌ها را اغراق‌آمیز توصیف کرد. همچنین مدعی شد که یک راه حل برای راز مثلث برمودا یافته است.

فیلم با موضوع مثلث برمودا

 • فیلم سنیمایی The Triangle یا مثلث که یک فیلم در ژانر دلهره‌آور است و توسط کشور آمریکا در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. از بازیگران این فیلم جذاب می‌توان به لوک‌پری، دیوید هیولت و دوریان هاروود اشاره کرد.
 • فیلم بر اساس مثلث برمودا در سال ۱۹۷۸ توسط رنه کاردونه ساخته شد که این فیلم نیز در زمان خود یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌ها بود.

فیلم‌هایی در مورد برموداحقایق جالب در مورد مثلث برمودا

 • یکی از حقایق جالب که وجود دارد این است که با توجه به تمامی موارد ذکر شده علاوه بر داشنمندان، گارد ساحلی ایالات متحده نیز مثلث برمودا را خطرناک‌تر از نقاط دیگر اقانوس اطلس نمی‌دانند.
 • در سال ۲۰۱۳ صندوق جهانی طبیعت خطرناک‌ترین مسیرهای حمل نقل برای کشتی‌ها را مشخص کرد و جالب است بدانید هیچ اسمی از مثلث برمودا در این لیست وجود ندارد.
 • کریستف کلمب اولین کسی بود که واقعه عجیب و غریب در این منطقه را ثبت کرده و طبق گفته این شخص یک شعله بزرگ در دریا سقوط می‌کند. ( البته برخی بر این معتقد‌ند او یک شهاب سنگ دیده است و چیز دیگری وجود ندارد)
 • گفته می‌شود نمایشنامه طوفان (The Tempest) که یکی از محبوب‌ترین آثار شکسپیر است بر اساس داستان‌ها ونظریه‌های موجود درباره مثلث برمودا ساخته شده است. این نمایش‌نامه باعث شد تا شکسپیر اعتبار قابل توجهی در این عرصه کسب کند.
 • در سال ۱۹۴۵ یک تحقیق دریایی شکل گرفت، در آن یک هلیکوپتر با ۱۳ سرنشین به دنبال افراد گم‌شده در این محدوده رفتند که پس از ورود به مثلث برای همیشه ناپدید شدند.

نجات یافتگان مثلث برمودا

در ۶۰ سال گذشته و طبق اسنادی که وجود دارد، ۲۵ نفر تا به حال توانسته‌اند جان سالم به در ببرند و با هیچ مورد خاص و عجیبی نیز روبرو نشده‌اند اما موضوعی که راجع به آن‌ها وجود دارد این است که همه آن ها با هواپیما از این محدوده گذر کرده‌اند و کسی با کشتی جان سالم به در نبرده است.

نجات یافتگاننتیجه‌گیری کلی درباره برمودا

بگذارید این آخر کار، یک مساله مهم را یادآوری کنم. گفتیم که این همه کشتی و هواپیما در این مطقه آسیب دیده یا ناپدید شده، اما آیا می‌توان این اتفاقات را بدون هیچ سند معتبری به نیروهای ماورای‌طبیعی ربط داد؟ قبول دارم که وقتی یک اتفاق به شایعه تبدیل می‌شود، رنگ‌وبوی غیرعادی و جذابی به خودش می‌گیرد و برای همه جذابیت پیدا می‌کند اما هیچ وقت نباید جایگاه علم را در این مسیر نادیده بگیریم. هرچه باشد، رسیدن به یک نتیجه علمی اندازه ساعت‌ها و روزها بررسی و آزمایش می‌‎خواهد اما بزرگ‌تر کردن یک شایعه چه؟ کافی است کمی به تخیل‌تان فضا بدهید…

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

283 دیدگاه

 1. با هوش می‌گوید

  مثلث برمودا یک جایی که میری تدش آن طرف دنیا میری و تا آخر امر زنده می مونی

 2. فرهاد می‌گوید

  سلام من از نظر علمی بخوام توضیح بدم دراون مکان سالها پیش شهاب سنگی بزرگ افتاده چون درون آب سقوط کرده متلاشی نشده وجنس اون مثل اکثر شهاب سنگ ها از مغناطیس بالایی برخوردار هست که فلزات رو بسیار جذب میکنه هواپیما شاید نتونه باسرعت زیاد جذب کنه ولی تمام دستگاه ها و ادار ها حتی موتورشو از کار میندازه وباعث سقوط اون میشه. والسلام

  1. فاطمه می‌گوید

   دیدگاه جالبی بود!

 3. سحر می‌گوید

  ماکه هیچوقت اونجا نمیریم پس مهم نیس

 4. Licht می‌گوید

  آتشفشان میتونه به تمام سوالات ما پاسخ بده!
  پس همش کار آتشفشان زیر اقیانوسه.
  بعد از طرفی دیگه مکزیک همش زلزله میاد پس کار آتشفشان است.
  بعد اگر که خلبان ها بر اثر گاز بی‌هوش شده باشند میتونه کار همین آتشفشان باشه.

 5. Licht می‌گوید

  آتشفشان میتونه به تمام سوالات ما پاسخ بده!
  پس همش کار آتشفشان زیر اقیانوسه.

 6. Licht می‌گوید

  نظریه‌ی خوبی درباره‌ی آتشفشان است چون از طرفی دیگه اون‌ور مکزیک هی زلزله میاد!

 7. ماهان می‌گوید

  خوب این همه ربات هوشمند درست کردن چرا یکیو نمیفرستن ببینن دوربین چیا میگیره من خیلی دربارش فکر کردم چرا مثلا یه رباتی یا چیزی علم که این همه پیشرفت کرده

  1. گوربه می‌گوید

   بخاطر اینکه ارتباط به کل اونجا قطع میشه حتی اگه فیلم از طرف رباتی چیزی ضبط بشه نمیتونه اون فیلم رو به انسان ها ارسال کنه

   1. فاطمه می‌گوید

    حتی اگه لایو باشه ؟
    ینی نمیشه که یه رباط با قابلیت پخش زنده بفرستن اونجا؟!

 8. زهرا یا باران مشهور می‌گوید

  از نظر من هر بچه ای می تواند کاشف این عجیب باشد!

  حتی شما.
  من زهرا مشهور از بهبهان در جنوب غربی ایران بزرگم هستم.

 9. fati می‌گوید

  نظریه گاز متان و اتش فشان منطقی و عاقلانه ب نظر میرسه

 10. فرهادم می‌گوید

  البته منطقیش ودرستش دقیقا همینه گفتن اونجاگازمتان زیاده وباعث بی هوشی سرنشنینان میشه والبته کشتی وهواپیماکلی سوخت داره والبته جریان برق هم که برقراره شایدبراثرگازبی هوش واتیش میگیره وسیله ها وغرق میشن که اون درخشانی غیرعادی هم میشه دراثرانباشت گازباشه که انفجارایجادمیشع وباعث نوری عظیم رودریادردوردست مشاهده باشه بنظرم هیچ چیزی غیرعادی روی زمین نیست خداکارش درسته وچیزی برای پنهان نذاشته وتاالان هم ندیدیم ازطبیعت

 11. فرهادم می‌گوید

  من ازقدیم فقط فقط ارزوداشتم ودارم برم برمودا واقعاغیرقابل توصیفه که بگم ولی میخام برم دقیقا مرکزهمین مثلث روببینم انشاله که هرچندغیرممکنه ولی یروزی بزودی برم

  1. کاربر می‌گوید

   من حاضرم با شمادبیام. برمودا‌. هر موقع خواستی بری یه ندا به من بده.

  2. فاطمه می‌گوید

   وقتی رفتی برگشتی بیا بگو چی بود چی دیدی چجوری بود ، اصلا همه اینا واقعی بودن یا چی
   چون گفت داخل متنه که ساکنان محلی اونجا هیچ چیزی عجیبی نمبینن حتی وقتی از اونجا رد میشن
   اصلا هر سر موضوعو بگیری یه سر دیگش مبهمه!!
   الا بذکر الله تطمئن القلوب

 12. [☆●♧Mahtab♧●☆] می‌گوید

  امکانش نی ولی خیلییییی دوس دارم برم مثلث برمودا😂

  1. تنهای شب می‌گوید

   میخاین بمیرین؟😐😂😂

 13. فن مجید رضوی:) می‌گوید

  ستاره ها بعد از اتمام عمرشون خاموش میشن و قدرت جاذبه بسیار بسیار شدیدی دارن ، میگن توی این سواحل چند تا از این ستاره ها وجود داره که هر چیزی رو جذب میکنن حتی پرندگانو
  و بنظر من که رازش اینه🤍

  1. کیانوش می‌گوید

   امکان اینکه یه سیاه چاله که انرژی خاصی تولید میکنه که بعد از بلعیدن اجسام توش بر اثر کشش پودر میشن مثل سیاه چالهای فضایی

  2. فاطمه می‌گوید

   عزیزم طبق گفته ی علمی جالبه بدونی که ستاره ها هم متولد میشن و رشد میکنن و حتی بعد از مدتی میمیرن نه اینکه خاموش بشن و مرگ اونا هم اغلب با یک انفجار بزرگ و مهیب همراهه که عناصر رو در سرتاسر فضا پخش می‌کنه و جالبه بدونی که ماهم حاصل اون عناصر و اتم ها و ذره های زیر اتمی هستیم!
   من همیشه تشنه ی دانستنم و حس میکنم خیلی چیزا رو نمی‌دونم در واقع هیچیو نمی‌دونم
   چون واقعا قدرت خدا شگفت آوره
   ماشاالله لا حول والا قوه الا با الله

 14. ♡♡♡ می‌گوید

  خیلی جالب بود 😁
  دوست دارم بدونم کسایی که وارد مثلث برمودا شدن چه اتفاقی براشون افتاده🥲

 15. نصیر می‌گوید

  اونجا جای دجال صحابه رسول رفتن دیدن شایدم نه شایدم ها نظر شخصی منه

 16. عادل می‌گوید

  کاش می‌دانستیم چیزهایی که وارد مثلث برمودا میشن آخرش سر از کجا درمیارن

 17. مستطیل می‌گوید

  از کجا میدونید که مثلثه؟شاید مستطیله😂🤣🤣

  1. ترجیح میدم نگم می‌گوید

   خب ادم عاقل خودش گفته که هر سرش به یه منطقه وصله و سه تا سر داره

 18. سام می‌گوید

  احتمال خیلی زیاد ربط به علم داره ممکنه اونجا بر اثر جاذبه کشتی هارو غرق کنه و همه میدونیم که جاذبه بر اثر مغناطیس ساخته شده و ممکنه مغناطیس با سیگنال ها تداخل پیدا کرده باشه
  ولی واقعا نمیتونن یه ریل درست کنن که سرش یه محفظه برای انسان باشه حتی اگه وسایل الکتریکی کار نکنه میتونن برش گردونن حرفاشو بشنون یا نقاشی بکشه

  1. [☆●♧Mahtab♧●☆] می‌گوید

   عالی😂

 19. م یوسفیان می‌گوید

  راست یا دروغ، وسیله خوبی شده برای جلب توجه و و جذابیت ها و تبلیغات گردشگری

 20. سعید می‌گوید

  همه این صحبتها یک فرضیه است .
  به نظر من چون از برمودا یه افسانه ساختند ، خلبانها یا ملوانها که میخوان از اونجا رد بشن به پائین نگاه می کنن تا ببینن مثلث چیه اونوقت حواسشون پرت میشه و فرمون از دستشون در میره و تصادف می کنن ، بیمه هم چون نمیخواد خسارت بده الکی میگه اینا گم شدن
  (خوب بود تفسیرم ؟ 😉

  1. ناشناس می‌گوید

   بنظرم بیا بندازیمت اونجا بعد تماشا کنیم چی میشی

  2. ۰ می‌گوید

   عالی😂😂😂😂🤣

 21. یه دوست خوب می‌گوید

  دوستان من خیلی وقته دارم تحقیق میکنم راجع به این موضوع
  اول:باید تله پرت یا جابجایی با انرژی رو مطالعه کنید(مثلا اهرام مصر )
  دوم:راجع به اتلانتیس یا همون شهر گمشده مدرن زیر اب رفته اقیانوس اطلس تحقیق کنید
  (خیلی جاها نوشته که مرکز پرتال دروازه ورودی شهر اتلانتیس بوده که بدلیل انرژی خیلی زیاد باعث تشکیل مثلث برمودا شده)
  سوم:راجع به زمین تخت و قطب جنوب تحقیق کنید
  تمامی حرف هایی که به ما زدن دروغ
  مه چی برای گمراه کردن ما هست و از ما به عنوان یک ماشین انسانی با قوانین ساخته بشر در حال سو استفاده هستند
  زندگی این چنین نبوده و نیست

 22. گوگل می‌گوید

  سلام
  مثلث برمودایی وجود ندارد و تخیلی است و همهی این قصه ها از روی کتاب نوشته شده است و بعد از آن این ماجرا ها به گوش ما رسیده (چون اصلا وجود نداشته)

  1. می‌گوید

   توی قران هم ازش گفته شده

   1. ساحل می‌گوید

    چی گفته

 23. Su می‌گوید

  من فکر میکنم که ممکنه داخل همون جزیره ها که داخل مثلث برمودا هستن یک اتفاقی افتاده باشه خدا می‌دونه چی هست

 24. رضا می‌گوید

  برمودا دروغ و الکی می‌باشد

  1. ... می‌گوید

   خب دیگه حل شد چون رضا میگه دروغه پس دروغه به همین سادگی رضا با سند و مدرک به ما ثابت کرد که الکیه . ممنون از شما دوست عزیز . اخه …..خدایا این بود اشرف مخلوقاتت؟

 25. سلیطه مظلوم می‌گوید

  به نظر من این مثلث برمودا قطعا با ایلومیناتی ارتباط داره
  و اینکه شاید دروازه ای باشه به ماه چون اعشای اصلی ایلومیناتی و اداره کننده زمین اونجا هستن(طی یک فکت و جستجو های من) خلاصه داریم تو اینجایی زندگی میکنیم که هیچی درباره رازاش نمیدونیم و هیچکس سعی در افشای اون نداره
  و ممنون از سایت اطلاعاتم بالا رفت):

  1. رونا می‌گوید

   ببین مثلت برمودا یه نماد از زیر مجموعه های ایلومناتی هست
   یعنی نماد و آرم مثلث برمودا یا همون چشم جهان‌بینی ، آل استار، نماد پاندای کنگ فو کار … همه اینا نمادای شیطان پرستین

 26. محمد جواد می‌گوید

  به نظر می‌رسد که آنجا اینقدر جاذبه زیاد است که هر چه از اطراف آن عبور کند می‌کشد به سمت پایین و آنها را به عمق دریا میبرد

 27. امید می‌گوید

  مثلث برمودا محل اقامت متافیزیک کارهایی است که کل کره زمین را اداره میکنند و هیچ کس نباید به آن محدوده نزدیک شود و بسیار آن منطقه از چشمهای انسانهای عادی پنهان است .

 28. سراب می‌گوید

  مماس با سیاه چاله فضاییه بنظر من از زمین و آسمون همه رو می بلعه

 29. سکوت می‌گوید

  به نظر من شاید یک دنیای دیگر پشت مثلث برمودا است شاید بهتر شاید هم بدتر ولی انسان ها موجودات خود خواهی هستند و ممکن است دنیایی بهتر دیده آن و آن را برای خود خواسته اند نه کس دیگری اگر می توانستم یک دوربین به آنجا می فرستادم تا بلای اصلی که بر سر هواپیما ها و کشتی ها می آید را بررسی کنم

  1. ابوذر حیدری توانی می‌گوید

   من تو نوزادی مرتکب خطای مثلث برمودا شدم

 30. یا حسین(ع) می‌گوید

  عالی بود
  تونستم اطلاعاتم رو افزایش بدم

 31. امیر می‌گوید

  جاذبه زیاد

 32. khalaa می‌گوید

  وایسین داستان شد بخدا الان میبندمش چطونه این همه حاشیه برا این اینو که حل کردم یه مشکل فیزیکی داشت ا کی شد برین بخوابین

 33. ysn2023 می‌گوید

  حاجی به نظر من یاشد سلاطین اینومیناتی این مثلث رو ساختن تا روح انسان هارو منطقل کنه به یه بدن دیگه توی یه منظومه ی دیگه شاید کسانی که رفتن توش درجا حمله عصبی بهشون دست داده یا اتّفاقی براشون افتاده درجا مردن
  این نظریه منه

 34. محمد می‌گوید

  اقا من رفتم اونجا رو دیدم واقعا ارزش زندگی نداشت همین ایران خودمون بهتره اگه…

 35. زهراقربانی می‌گوید

  سلام بنظرمن شاید اونجا یی حفره ای داره ک ب گوشته و قسمت مغناطیسی زمین وصل میشه وقدرت زیادی داره انقدی ک حتی اشیا رواز توآسمونم جذب میکنه

 36. ابراهیم نبی می‌گوید

  برمودا ریشه کلمه اش به فلز برم برمیگردد این فلز قابل حل با آب هست نسبت به آلومینیوم بوی تند و زننده دارد و چون سازه هواپیما از جنس آلومینیوم هست این فلز مایع به آلومینیوم تولید گردآب میکند و باعث بلعیدن آن میشود غیر از فلز برم پارامغناطیس مواد جذب کننده و دیامغناطیس مواد غیر هم جذب هم هست پارامغناطیس باعث جذب فلزاتی نظیر آلومینیوم سدیم سزیم منیزیم مس تنگستن (ولفرام) میشود اما دیامغناطیس غیر هم جذب لاشه های آن وسیله را روی آب شناور میکند برمودا که خود مجمع الجزایر است به جزایر شیطان معروف است وجود اشباح شیاطین طوفان های سهمگین موسمی از نشانه های آن است شعار اصلی آن سرزمین به هرکجا سرنوشت ما را ببرد خداوند ملکه را نگاه بدارد فرو رفتن قاره آتلاتیس دلیل اصلی این منطقه خطرناک است حدود ۳۵۰ سال قبل از میلاد ‘ افلاطون در رساله‌ای به نام تیمائوس (Timaeus) چنین نوشت: «۱۲ هزار سال پیش از این جزیره‌ای بوده‌است بزرگ با تمدنی ستایش انگیز موسوم به آتلانتیس که…» به این ترتیب نام قاره آتلانتیس برای نخستین بار بر قلم افلاطون جاری شد و به زودی بر سر زبانها افتاد. وی در رساله دیگری به نام کریتیاس به انگلیسی (Critias) شرح بیشتری از قاره آتلانتیس و تمدن آن نوشت «آتلانتها افزون بر ۲۰ میلیون نفر بودند، که در جزیره‌ای خوش آب و هوا به وسعت ۱۵۴ هزار مایل مربع زندگی می‌کردند. در جنگلهای انبوه آتلانتیس انواع جانوران بزرگ و کوچک می‌زیستند و شهرهای آباد آن با ساختمانهای عظیم به شکل هرم، درخشش نور بود و مرمر…»

  مطابق گزارش افلاطون «… بر این سرزمین اطلس حکومت می‌راند، که مردم او را ستون آسمان می‌دانستند و در مرکز جزیره در بزرگداشت اطلس، معبدی با شکوه ساخته بودند که دیوارهای عظیم داشت و درهای آن تزیین یافته بود از سنگها و فلزات قیمتی و در زیر تابش نور خورشید همچون الماس می‌درخشید.»

  افلاطون ادامه می‌دهد: «مقدس‌ترین حیوان در نزد مردمان آتلانتیس، گاو نر بود که مظهر قدرت بشمار می‌رفت و به عنوان برترین هدیه به پیشگاه اطلس با مراسمی شکوهمند در برابر معبد بزرگ قربانی می‌شد، تا فوران خون سنگ‌های مرمر را رنگ‌آمیزی کند … در قاره آتلانتیس شهرها به شکلی هندسی و زیبا ساخته شده بودند و کانال‌های آب که همچون رگها در بدن به هر سو امتداد داشتند، مزرعه‌ها و باغها را سیراب می‌کردند. اساس فرهنگ و تمدن این مردمان سعادتمند، همانا برادری و صفات عالی انسانی بود. اما چون قدرت ایشان روزافزون شد به تدریج شروع به دست درازی به دیگر سرزمینها کردند. افلاطون می‌گوید: روح احساس و کمک در آنها دیگر از بین رفته بود، آنها اعتقاد و ایمان خود را از دست داده بودند؛ آنها با سپاهیانی بی شمار قصد فتح آتن و سرزمین‌های شرق را داشتند.»

  اما زئوس طوفانی بر آنها نازل کرد. مجازاتی که به هیچ وجه قابل تصور نبود. افلاطون در این باره نوشت «طوفان سبب زمین لرزه و سیل‌های بزرگی شد، که به مدت یک شبانه روز به شدت ادامه داشت؛ وقتی دریا جزیره آتلانتیس را به زیر خود فرو برد و ناپدید گشت» افلاطون تردید داشت که هرگز نشانه‌ای از این سرزمین گمشده به دست آید. او نوشت «اقیانوس در آن نقطه به مکانی غیرقابل عبور و جستجو تبدیل شده‌است».

  1. ... می‌گوید

   تاثیر گذار شد ؟ خیلی تموم بود .

 37. ب توچه می‌گوید

  کاش میشد برم مثلث برمودا راحتشم

 38. ستایش می‌گوید

  دومن مثلث برمودا ی نیروی جاذبه ای هستش نه اینکه ی آهنروبا داره و اگر هم ساختگی بود این همه هواپیما ها و کشتی ها دو به خودش جذب نمی کرد و چرا باید ساختگی باشه ی دلیلی بیار که ساختگی باشه

 39. ستایش می‌گوید

  سلام اولن مثلث برمودا دروغ محض نیست ی واقعیته اگه آنقدر مطمئنی که مثلث برمودا وجود نداره امتحان کن برو ببین زنده برمیگردی

 40. ایران می‌گوید

  برمودا شیطانی نیست !!!! دروغ محضه
  آتلانتیس………………………..

 41. میتی می‌گوید

  خب اگه همچین چیزی باشه همین الان هم باید با هر سفر اتفاق بیافته ولی همیشگی نیست و چند سال یک بار رخ میده، همین الان که دارم اینو مینویسم کلی هواپیما و کشتی داره از اونجا عبور میکنه و جالبه که تو نقشه آمریکا از مناطق خطرناک جهت عبور وسایل نقیه هگایی و آبی قرار نگرفته

  1. من بی من می‌گوید

   در زمان پیامبر اکرم (ص )و امام علی علیه السلام یه چاهی توی بیابان بود که کسی نمی تونست نزدیکش بشه آب برداره. معروف بود به چاه اجنه.الان یاد مثلث برمودا افتادم که به شیاطین معروف شده.
   طبق روایات مثل اینکه هر کاروانی به این چاه نزدیک میشد اجنه اون رو میکشتن و کسی دیگه برنمی گشت ازآنجا.
   تا اینکه امام علی علیه السلام بعد اینکه اسماء الهی رو به زبان آورد با شمشیرشون اون اجنه سیاه و بزرگ رو از بین برد و بعد که امام سطل رو توی چاه انداختن جنیان طناب رو بریدن بعد تکرار چند بار امام علی علیه السلام خودشون داخل اون سطل رفتن و از یاران خواستن ایشون رو به چاه بفرستن و امام علی علیه السلام به داخل چاه رفتن و بعد کلی ماجرا اونها رو مسلمان کردند….و از چاه آب برداشتن و کاروان سیراب شدن.میتونید داستان کاملش رو از اینترنت سرچ کنید بخونید.
   من فکر میکنم ماجرا مثلث برمودا باز همون ماجراست ولی محاله که دیگه در تاریخ انسان شجاع و نترس و با خدا و ایمان قوی پیدا بشه.مگر اینکه امام زمان عج ظهور کنن و به دست ایشون این راز برملا بشه.
   البته اینم بگم اینها همه حدس و گمان من هست مثل بقیه حدس و گمان ها.
   انشا ءالله روزی راز این هم کشف بشه.

 42. رضوان می‌گوید

  سلام آره احتمالا یا زیر مثلث برمودا آهنربایی قوی هست یا مرز عالم های موازی هست من مطمئنم ماشین زمان وجود داره مثلا فردی را قیافه ۱۵ سال پیشش را جسمانی با همان چهره اون سالش می بینم چند بدن دارم بدن هام در چند عالم موازی بوده برخی منو با زن خود اشتباه گرفتند و من نبودم خیلی خانواده ها خیلی خانواده ها خیلی خانواده ها بعد از توهم من که دخترشون بودم منو ول نمی کنند میگم بابا من اون نبودم توهم بوده یکی دوتا که نبوده یک بدن من بوده مرتب مثل اژدها و مارمولک بدن پیدا می کنیم برخی هم از دی ان ای بدن ما هستند شاه انگلیس هم بدنم بوده

 43. کنجکاو می‌گوید

  من همه مقالات راجبش روخوندم ولی به نظرمن طبیعی نیست!
  خودکریستفرکلمپ نزدیکی اونجارفته میگه اشعه دیده! ولی بازیه عده میگن نه توهمات گازمتانه حتی کریستوفرکلمپ گفته گوی های آتشینی دیدم که ازآب میان بیرون یامیرن زیرآب اینم توهم گازه متانه؟!
  گفته شده آتشفشانه! درسته آتشفشان دود داره دود دورانیش ازفضاهم کاملامشخصه
  ولی کدوم آتشفشانی قدرت ساخت گرداب وطوفان دائمی روداره؟!
  اون منطقه کلاتو طوفانه چطورمیشه جایی توزمین دائم طوفانی باشه؟
  خب بریم رومسئله بازمانندگان کدوم بازمانده؟! کدوم انسانی ازهمچین طوفانی جون سالم بدربرده؟!
  بله خلبانی بودرفت اونجابه موقع ازمخمسه عبورکردگفت اون ابرای زردبوی گوگرد
  احتمالانور زد؟!
  تنهاجوابی که میشه داد که اونجانیروگاه برقه یه چیزی مثله اهرام مصر
  خب هواپیماکنترولشوازدست میده میره توش کشتی میوفته توش پس تنهاراهش اینه
  بازیردریایی یاقواصی بری نزدیکی اون منطقه
  من تویه مستندی دیدم گفته شده یه هرم کریستالی وجودداره قواصایی اون منطقه شناکردن دیدنش حتی جدیدن قواصایی به یه هواپیمابرخوردن که ازخزه پوشیده شده بود اصرار داشتن که بشرنساخته ولی ظاهرش شبیه همون هواپیمای بی سرنشینه آمریکاییه!
  خب میمونه سوال اساسی این همه هواپیما سقوط کردن چیشدن این همه کشتی
  انگاری دویاسه تاازکشتی یاهواپیماپیداشده
  شایدبه خاطراینه کلانتونستن برگردنش
  یاسودیم برای کسی نداره
  جالبه بدونین فقط مثلث برمودانیست که کشتی هاغیب میشن حداقل بیش از دومثلث دیگه وجود داره مثلث میشیگان
  ومثلث اژدها در دریای چین!
  یادتون نره هواپیمای مالزی هیچگاه پیدانشد
  آخرش گفتن خلبانه عمدا سقوط کرده

  1. Houman می‌گوید

   والا درموردشون داشتم می‌خوندم ظاهراً فقط ۵ نفر از زمینی زنده موندن و گفته بودن روح تمام افرادی که اونجا مرده بودن رو می‌دیدن و خیلی وحشتناک بود

 44. طیبه می‌گوید

  سلام
  عالی بود مریم جان، ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادی، با شعار ت هم کاملا موافقم، زندگی رو باید زندگی کرد

 45. حسن الطاف می‌گوید

  سلام خدمت شما و ممنون که مطالب عمده را نشر کردی
  اگر مشکل نباشه مطالب مرتبط را از طریق این وتسپ نمبر برم بفرستی مدیونتان میشم.

 46. انیشتین می‌گوید

  اول من فک میکردم همه شایعن و گروهی برای معروف شدن توی یه محدوده ای به کشتی ها و هواپیما ها حمله میکنن یا میدزنشون…… ولی هیچ دزدی جرعت نمیکنه بزرگترین کشیه آمریکا رو بدزده یا هوا پیما های سلطنتی رو…….
  ولی به نظر من این موضوع بسیار مبهمه و نیاز به تحقیق داره.
  و وجود موجودات عجیب برموداعو سفینه فضاییو این حرفا…… مگه توی فیلم تخیلی زندگی میکنیم؟
  شاید اون بخش قدرت مغناتیسی زیادی داشته باشه و اجسام فلزیو به خودش جذب میکنه….. جای نظریه شدنو داره
  گاز متان تو برمودا و ابراهم منطقین
  آبرت انیشتین
  سال ۲۰۲۳

 47. Unknown می‌گوید

  همتون اشتباه میکنید.
  هرکی میاد وسط مهندسی میکنه واسه ما آخه تو که نرفتی و نمیدونی چرا حرف مفت میزنی آقا چیزی نمیدونید هرموقع چیزی دونستید بیاید شعر کنید.))

 48. مهدی ورامین می‌گوید

  بری داخلش میری یه دنیای دیگه…

 49. Inaz می‌گوید

  خب نمیتونیم همچین چیزی بگیم اگ سقوطکردن و یا غرق شدن چرا اثری ازشون نیس حتی اگ از کشتی و هواپیما اثری نباشه اینو ک میدونیم جنازه ها میان روی آب توسط امواج راحت جاب جا میشن ،چرا پس هیچ اثری از اینا نبوده؟
  اما به نظر من مثلث برمودا چیز عجیبی نیس ،تاحالا درباره انرژی الکترومغناطیسی شهاب سنگ ها شنیدین ،خو این خودش یه دلیله همونطور ک میدونیم قدمت زمین و فضا خیلی زیاده این میتونه ی حدس باشه ک در منطقه مثلث برمودا چندین بار شهاب سنگ اثبات کرده و باعث این انرژی عظیم شده ،به طور مثال اینه ک اولین بار یه شهاب سنگ به این منطقه برخورد کرده ،و موقع اثبات شهاب سنگ بعدی نیروی جاذبه این شهاب سنگ اولی باعث جذب دومی شده و اون هم در این منطقه اثبات کرده و الی چند شهاب سنگ دیگه و این باعث ب وجود آمدن انرژی خیلی عظیمی شده ک هر چیزی ک سمتش بیاد رو داخل میکشه و مطمئنن هیچ موجود زنده ای ،نمیتونه دووم بیاره میمیره،چون این انرژی عظیم باعث سرعت بالا میشه و بر اساس اینکه استحکاک در آب کم هستش این سرعت میتونه بالاتر از سرعت نور باشه . اما این مسئله هم جالبه ک بتونیم با کمک این انرژی عظیم دروازه زمانی باز کنیم چون سرعت بیشتر از سرعت نور باعث ب وجود آمدن دروازه زمانی میشه و با این نظر هم موافقم ک ممکنه دولت ها از راز این پدیده باخبر باشن چون اولین سند واس اثبات وجود این انرژی بزرگ قطب نما هست ،ما اگ ی قطب نما ساده رو در فاصله چند مایلی از این پدیده قرار بدیم متوجه میشیم ک آیا درسته یا ن،چون اگ انرژی عظیمی وجود داشته باشه عقربه رو ب شمال قطب نما سمت نیرو میره ،چون مطمئنن این انرژی قدرتش بیشتر از نیرویی هستش ک قطب شمال داره البته این نظر شخصی منه.

  1. دیانا می‌گوید

   فرضیتو خیلی دوست داشتم جای فکر کردن داره

  2. می گوید می‌گوید

   بسیار نظریه عالی و منطقی بود، چیز ماورایی توی این دنیا وجود نداره

  3. ناظر می‌گوید

   راستش از همه منطقی تر و بهتر بود
   میتونی روی اتفاقای بعدش هم بیشتر فک کنی
   محشر بود مخت فیلسوفه

 50. یه بنده خدا می‌گوید

  اولین اینکه مثلث برمودا شکل اصلیش شش ضلعی هستش که بخشی کوچکی از فلوریدا رو گرفته
  دوم اینکه مثلث برمودا به دروازه پرتالیه برای سفر در زمان هست چون درفضا یک‌ چیزی مثل همین تصویر اخر هست که اگر یک کشتی ای بره داخل اون گرداب به یک زمان دیگه ای یه به جای دیگه ای منتقل میشه اونم با سرعت نور ممکن!

  1. نیما می‌گوید

   مثلا میره ب گذشته و وسط شهر قدیم تهران ی کشتی کوبیده میشه توی شهر خخخ

  2. محسن می‌گوید

   راز مثلث برمودا یا مثلث شیطان
   خانواده هایی فارس یهود از اصفهان که به شاه جهان شناخته میشن و کنترل تمام دنیا رو در دست دارند و همچنین ثروت عظیم مردم ایران بالغ بر ۱۵۰۰ تریلیون دلار را بیش از ۲۰۰ سال است که به یغما برده اند در کجا زندگی میکنند؟ این باند تبهکار جهانی فراماسونی به طور مخفیانه در جزایر برمودا ساکن هستند و یک بهشت را با ثروت مردم ایران برای خود ساخته اند و کسی حق نزدیک شدن به آنها را ندارد . مردم تمام کشورها بخصوص ایران با خرافات سرگرم کرده اند و ثروت کشور ها را به غارت برده اند و ملت ها در خواب . ۸۰ درصد ثروت جهان در دست شاه جهان است و برای هر کشوری که بخواهند شاه یا شیخ تعیین میکنند ،حتی ملکه انگلیس نوکر این حرامیان بود.شرکت های بزرگ و مهم دنیا در دست این یهودیان فاسد است از جمله شرکت بوئینگ. تکنولوژی پیشرفته ای که آنها دارند بسیار جلوتر از مردم دنیاست، هرزمان که بخواهند هواپیماها را درحال پرواز قفل میکنند و هیچ کاری از دست خلبان ساخته نیست جز دعا و گریه بی ثمر. برای نمونه یازدهم سپتامبر را بیاد بیاورید. راز مثلث برمودا اینست که این فرقه شیطانی نمیخواهند کسی آنها را بشناسد و نسل در نسل جهان را به تباهی کشانده اند.

   1. امید می‌گوید

    درست است

   2. حیدر می‌گوید

    حیدراسلامی زاده هستم مثلث برمودامنم هرچی میخورم چاق نمیشم