بهترین اتاق فرارهای تهران

اتاق فرار‌های تهران؛ جایی برای تجربه هیجان

آشنایی با معروف‌ترین اتاق فرارهای تهران

بدون شک یکی از مکان‌های تفریحی و سرگرمی سال‌های اخیر در دنیا و ایران اتاق فرار است که در بین جوانان طرفداران بسیار زیادی دارد. تصور کنید شما با جمعی از دوستان، همکاران یا هم‌کلاسی‌های خود در یک محیط عجیب باید با همفکری و حل معما در زمان مشخص‌شده از آن محیط خارج شوید. نکته جذاب اتاق فرار این است که دقیقا صحنه‌هایی از فیلم‌های ترسناک و پراسترس مانند «اره» (Saw) را برای شما تداعی می‌کند. ما در این مطلب از مجله علی بابا قصد داریم همه‌چیز را درباره این بازی برای شما توضیح داده و چند تا از بهترین اتاق فرارهای تهران را نیز به شما معرفی کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر تا الان اتاق فرار را تجربه نکرده‌اید و می‌خواهید یک روز پرهیجان با دوستانتان داشته باشید، حتما اتاق فرارهای معرفی‌شده در این مطلب را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

ترسناک‌ترین اتاق فرارهای تهران کدام‌ است؟
معمولا اتاق فرارهای ترسناک، طرفداران بیشتری دارد و به همین خاطر، فهرستی از این موارد را در این مطلب برای شما آماده کردیم. مثلا اتاق فرارهای کابوس، شب سیزدهم، راز، احضار و… از این دسته هست.
هزینه اتاق فرار چقدر است؟
با توجه به نوسانات بازار ایران و متغیر بودن قیمت‌ها مبلغ دقیقی برای این بازی وجود ندارد، همچنین بسته به نوع ژانر و سناریو و طراحی نیز می‌تواند قیمت آن تغییر کند.
بهترین اتاق فرار معمایی تهران کدام است؟
مجموعه اتاق فرار اسکیپ روم دات‌آی‌آر، مجموعه اتاق فرار انیگما، مجموعه اتاق فرار اسکیپ می و مجموعه اتاق فرار مرکز بازی‌های فکری برخی از بهترین اتاق فرارهای معمایی تهران هستند.

اتاق فرار یا اسکیپ روم چیست؟

اصلی‌ترین جذابیت بازی اتاق فرار این است که یک شخصیت مجازی را از طریق کامپیوتر کنترل نمی‌کنید، بلکه خودتان شخصا در بازی حضور دارید و برای پیداکردن جواب معما در زمان محدودی که به شما داده شده، باید جنب‌وجوش داشته باشید.

این بازی به صورتی انجام می‌شود که شما با تیمتان وارد یک محیط (اتاق، سالن یا ساختمان) می‌شوید که از قبل طبق سناریویی طراحی شده و تیم شما باید در زمان مشخص‌شده توسط اپراتور، بتواند از این محیط که اصطلاحا به اتاق معروف است، فرار کند؛ اما چگونه؟

گفتیم که یک سناریو از قبل برای بازی طراحی شده است. وقتی بازی شروع می‌شود، تیم شما باید برای پیداکردن سرنخ‌ها، اتاق را زیرورو کند. اگر بتوانید همه سرنخ‌ها را به ترتیب پیدا کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید، درنهایت معما را حل خواهید کرد.

اگر اتاق فرارهای تهران را کمی بشناسید خواهید دید که بازی‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام درجه سختی خاص خودش را دارد.

ژانرهای اتاق فرار

با بررسی انواع اتاق فرارهای تهران، خواهید دید که بازی‌های اتاق فرار، براساس ژانرهای مختلف و درجه سختی‌های متنوع برای هر سلیقه‌ای طراحی شده. با یک نگاه کلی به جدول زیر می‌توانید با ژانرهای اتاق فرار آشنا شوید، البته باید توجه داشته باشید که اتاق فرارها ممکن است ترکیبی از چند ژانر مختلف باشند.

ژانر

ویژگی

رازآلودرمزوراز بخش اصلی هر اتاق فرار است اما در این ژانر، روایت داستانی و فضاسازی نقش مهمی در کیفیت بازی ایفا می‌کند. در بازی‌های رازآلود، بازیکن باید با مشاهده دقیق محیط و توجه به جزییات داستان به رازهای پنهان در بازی پی ببرد.
کارآگاهیدر ژانر کارآگاهی در واقع یک معمای با یک معمای پیچیده قتل، سرقت، کودک‌ربایی و… سروکار دارید که در مسیر بازی باید علاوه‌بر باز کدن قفل‌ها و حل معما، راز بازی را به عنوان یک کارآگاه کشف کنید.
جناییاتاق فرار جنایی داستانی است که با قتل یک شخص و چند مظنون آغاز می‌شود و بازیکن باید به راز قتل پرونده پی ببرد.
ماجراجوییژانر ماجراجویی چیزی شبیه به ژانر بازی‌های کامپیوتری است که بازیکن در آن، نقش قهرمان یک داستان پیچیده و دقیق را دارند.
تئاتر تعاملیدر این ژانر، بازیکن به‌عنوان یکی از نقش‌های اصلی وارد تعامل با بازیگران می‌شود و با عملکرد خود روی روند داستان و حل کردن معماها تاثیر می‌گذارد.
علمی- تخیلیژانر Sci-Fi یکی از محبوب‌ترین ژانرهای اسکیپ روم است که داستان آن، در آینده اتفاق می‌افتد و مسائلی مثل علم، تکنولوژی و نجات دنیا در آن نقش مهمی دارند.
اکشن هیجانیاین ژانر از بازی، همزمان با حل معماهای پیچیده، چالش‌های هیجان‌انگیز و لحظات پراسترسی دارد که بازیکنان هم از لحاظ ذهنی و هم فیزیکی درگیر می‌شوند.
ترسناکاتاق فرارهای ترسناک با ایجاد شرایط استرس‌زا و ترسناک از طریق دکور، صدا، بازیگر، موسیقی و…، حس ترس را  در حین‌ حل کردن معماها به بازیکن انتقال می‌دهند.
رقابتیدر بازی‌های رقابتی، شما در جریان بازی با تیم دیگری رقابت می‌کنید.
بیوگرافیدر اسکیپ روم با ژانر بیوگرافی، بازیکن درگیر زندگی یک شخصیت مشهور  می‌شود و باید بر اساس رویدادها و حقایق زندگی او، برای حل معما و خروج از اتاق تلاش کند.
بقااسکیپ روم با ژانر بقا، داستانی است که بازیکن در موقعیت مرگ و نزدگی قرار می‌گیرد و اعضای تیم باید برای زنده ماندن و نجات با یکدیگر همکاری کنند. این نوع بازی شامل معماهای ذهنی، موانع فیزیکی و محدودیت زمانی است.
نقش‌آفرینیدر بازی‌هایی که ژانر نقش‌آفرینی دارند، هر بازیکن در نقش شخص خاصی ظاهر می‌شود که قابلیت‌های مختلف دارد.

بهترین اتاق فرارهای تهران را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟

قبل از اینکه تیمی برای بازی تشکیل دهید باید تصمیم بگیرید که دقیقا چه ژانری را می‌خواهید بازی کنید و کدام اتاق فرارهای تهران این ژانر را ارائه می‌دهد. این‌گونه هم می‌توانید بدانید که تیمتان باید چند نفر باشد و اینکه همه اعضای تیم با آگاهی کامل از شرایط بازی، یک جا جمع می‌شوند.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم چند تا از بهترین اتاق فرارهای تهران را برای شما معرفی کنیم که اکثرا در ژانر ترسناک و معمایی است. اگر قبلا در این اتاق‌ها بازی کرده‌اید حتما تجربه‌تان را برای ما و بقیه خواننده‌ها تعریف کنید.

مجموعه اسکیپ روم دات آی‌آر: چند تا از اتاق فرارهای تهران در یک مجموعه

مجموعه اسکیپ‌روم دات آی‌آر، اولین اتاق فرار ایران، یعنی داستان نجات شهر را در سال ۱۳۹۵ افتتاح کرد. این مجموعه در تهران و سایر شهرها توسعه پیدا کرد، طوری‌که تاکنون بیش‌از ۴۰ اتاق فرار در سراسر کشور طراحی و اجرا کرده است. اسکیپ‌روم دات آی‌آر، بزرگ‌ترین مجموعه اتاق فرار ایران است که اتاق فرارهای فوق‌العاده مهیجی در ژانرهای مختلف دارد.

البته باید توجه داشته باشید که بازی‌های مختلف این مجموعه در چهار استان کشور جابه‌جا می‌شوند تا همه بتوانند در شهرهای مختلف از تجربه اتاق فرارهای باکیفیت بهره‌مند شوند. به‌همین دلیل قبل از انتخاب اتاق فرار، وضعیت آن را در سایت رسمی اسکیپ روم دات آی‌آر چک کنید.

بازی شام آخر، آرماگدون، کمپ آلفا، احضار، کابوس، شبح بازارچه و… جزو پرطرفدارترین اتاق فرارهای تهران هستند که توسط اسکیپ‌روم دات آی‌آی طراحی شده‌اند. در ادامه کمی درباره هرکدام از این اتاق‌ها توضیح خواهیم داد.

اتاق فرار آرماگدون

اتاق فرار آرماگدون که در آبان ۱۴۰۰ طراحی و اجرا شد، به عقیده تیم اسکیپ‌روم دات آی‌آر، پیچیده‌ترین، شگفت‌انگیزترین و بزرگ‌ترین محصول اتاق فرار است که شما را در یک بازی کامپیوتری واقعی قرار می‌دهد.

اتاق فرار آرماگدون

عکس از سایت: اسکیپ روم دات آی‌آر

 • سناریو: آخرالزمان شده و شهر در محاصره زامبی‌هاست. شما و هم‌تیمی‌هایتان، وحشت‌زده به سمت یک کارخانه حرکت می‌کنید تا از حمله زامبی‌ها در امان بمانید اما زنده ماندن در کارخانه هم کار ساده‌ای نیست: سمی بودن هوا، کمبود منابغ غذایی و آب و خطر حمله زامبی‌ها و ده‌ها چیز دیگر هست که باید حواستان به آن‌ها باشید تا تیم نجات به کارخانه برسد.
 • محدودیت سنی: ۱۸ سال به بالا
 • ژانر: اکشن-هیجانی، ترسناک، بقا
 • آدرس اتاق فرار آرماگدون: میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه‌نظری، کوچه مظفری، پلاک ۲۳، باشگاه بازیهای فکری و اتاق فرار شهرِ معما
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار آرماگدون روی گوگل مپ

اتاق فرار کابوس

بازی کابوس در دی ماه ۱۳۹۸ توسط تیم اسکیپ‌روم دات آی‌آر به اجرا درآمد. این بازی در اولین دوره از جشنواره ملی اتاق فرار، در بخش سناریو و بهترین اتاق فرار سال ۱۳۹۸، تندیس بهترین بازی را دریافت کرد.

اتاق فرار کابوس

عکس از سایت: اسکیپ روم دات آی‌آر

 • سناریو: در توضیحات این بازی فقط و فقط یک جمله آمده که حسابی دل آدم را به لرز می‌اندازد: «هیچ‌کس نمی‌تونه خوابتو کنترل کنه…»
 • محدودیت سنی: بالاتر از ۱۸ سال، افراد ۱۵ تا ۱۸ سال با ارائه رضایت‌نامه والدین
 • ژانر: دلهره‌آور، رازآلود
 • آدرس اتاق فرار کابوس: تهران، بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، بعد از دیدار شمالی، پلاک ۳۱، باشگاه بازی‌های فکری و اتاق فرار کاوش و معما
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار کابوس روی گوگل مپ

اتاق فرار شبح بازارچه

بازی شبح بازارچه در شهریور  ۱۳۹۹ توسط مجموعه اسکیپ روم طراحی شد و از نظر فضاسازی، یکی از خاص‌ترین پروژه‌های این مجموعه است. شبح بازارچه در دومین جشنواره اتاق فرار رازگشا در دو بخش بهترین اتاق فرار و خلاقانه‌ترین اتاق فرار موفق به دریافت تندیس شد.

اتاق فرار شبح بازارچه

عکس از سایت: اسکیپ روم دات آی‌آر

 • سناریو: شما در تاریکی شب، به امید سرقت تتمه اجناس چند دکان، قدم به بازارچه‌ای متروک می‌گذارید که به باور اهال، محل تردد اشباح است…
 • محدودیت سنی: بالاتر از ۱۵ سال
 • ژانر: تئاتر تعاملی، اکشن- هیجانی
 • آدرس اتاق فرار شبح بازارچه: بالاتر از میدان کاج، بلوار سعادت آباد، خیابان عبقری، کوچه دوم جنوبی، ورودی بوستان شقایق، ساختمان آجری قرمز، طبقه همکف
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار شبح بازارچه روی گوگل مپ

اتاق فرار کمپ آلفا

کمپ آلفا در سال ۱۴۰۰ توسط تیم اسکیپ روم دات آی‌آر طراحی و اجرا شده است. این اتاق فرار، فضایی خیره‌کننده و معماهایی متفاوت دارد که مجهزبه قفل‌های دیجیتالی و مکانیزم‌های الکترونیکی است.

کمپ آلفا

عکس از سایت: اسکیپ روم دات آی‌آر

 • سناریو: سال ۲۰۵۱ میلادی، شما گروهی از محکومان به حبس ابد هستید. امروز به دلایلی که به شما گفته نشده، به یک زندان جدید منتقل می‌شوید. زندانی که زندان‌بانانش آن را کمپ آلفا می‌خوانند. این فقط شما نیستید که باید در کمپ آلفا باقی عمرتان را بگذرانید، شما تنها نیستید…
 • محدودیت سنی:  محدودیت سنی ۱۵ سال
 • ژانر: تئاتر تعاملی، اکشن- هیجانی، Sci Fi
 • آدرس اتاق فرار کمپ آلفا: میرداماد، میدان  مادر، خیابان شاه‌نظری، کوچه مظفری، پلاک ۲۳، باشگاه بازی‌های فکری و اتاق فرار شهر معما
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار کمپ آلفا روی گوگل مپ

اتاق فرار احضار

اتاق فرار احضار در سال ۱۳۹۷ توسط اسکیپ روم دات آی‌آر طراحی شد و پس از بازطراحی، مجددا با اندکی تغییرات، در بهمن ۱۳۹۹ افتتاح شد. این بازی در اولین دوره جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا موفق به دریافت تندیس بهترین بازی شده است.

احضار

عکس از سایت: اسکیپ روم دات آی‌آر

 • سناریو: عمارت مارستون، عمارتی شوم و بدنام که هرکس پایش به آن‌جا رسیده، به جنون رسیده یا ناپدید شده و یا زنده از عمارت بیرون نیامده… عمارت با قیمت پایین به یک خریدار فروخته شده. صاحب جدید عمارت اخیرا اتفاقات وحشتناکی را تجربه کرده که باعث می‌شود از یک تیم متخصص در رابطه با احضار روح و ارتباط با ارواح کمک بخواهد. شما به درخواست صاحب جدید، پا به عمارت مارستون می‌گذارید. حالا باید ببینیم که آیا می‌توانید راز این عمارت شوم را برملا کنید یا به سرنوشت دیگرانی که وارد عمارت شده‌اند دچار می‌شوید…؟
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال، افراد بین ۱۵ تا ۱۸ سال با ارائه موافقت‌نامه والدین
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس اتاق فرار احضار: بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، بعد از دیدار شمالی، پلاک ۳۱، باشگاه بازی‌های فکری و اتاق فرار کاوش و معما
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار احضار روی گوگل مپ

اتاق فرار شام آخر

بازی شام آخر یکی از بازی‌های  کلاسیک است که در سال ۱۳۹۶ توسط تیم اسکیپ روم دات آی‌آر طراحی و اجرا شد.

اتاق فرار شام آخر

 • سناریو: داستان این بازی به این شکل است که شما با جمعی از دوستان خود وارد یک رستوران برای صرف شام می‌شوید، همه‌چیز به نظر عالی می‌رسد که ناگهان شاهد قفل‌شدن درها هستید و اینجاست که متوجه می‌شوید بزرگ‌ترین اشتباه عمرتان را مرتکب شده‌اید!

پس از سفارش غذا متوجه می‌شوید، به‌طور مشکوکی سفارش شما طول کشیده است. صددرصد شما از این موضوع شاکی شده و قصد دارید تا رستوران را ترک کنید، اما درها به روی شما بسته شده‌اند و هیچ راه فراری ندارید! درست در همین لحظه متوجه می‌شوید که صاحب رستوران یک قاتل سریالی روانی است…

حالا زمان آن است که شما با هوش و خلاقیت خود و دوستانتان از دست این قاتل جان سالم به در ببرید و توجه داشته باشید که زمان شما محدود است که این موضوع جذابیت و استرس بازی را دوچندان می‌کند. بدون شک صداگذاری حرفه‌ای و ترسناک و دکوراسیون جالب این مجموعه هیجان بازی را برای شما چندین برابر می‌کند.

 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: دلهره‌آور، رازآلود
 • آدرس اتاق فرار شام آخر: بلوار آفریقا (جردن)، ضلع شمال شرقی، تقاطع با خیابان ظفر، ساختمان شماره ۹۳، طبقه پنجم
لوکیشن اتاق فرار شام آخر در گوگل مپ

اتاق فرار طهران ۱۳۴۶

تقریبا اغلب مردم جهان با داستان‌ها و ماجراهای شرلوک هولمز آشنا هستند و سبک سناریوی این اتاق فرار هم به همین شکل است. مهم‌ترین چیزی که به‌محض شروع توجه شما را به خودش جلب می‌کند، فضای بسیار نوستالژی با وسایل و موسیقی خاص این محیط است که مانند سفر در زمان است و شما را به دهه چهل تهران و خاطرات آن می‌برد.

پوستر اتاق طهران 1346

 • سناریو: داستان بازی به قتل یک تاجر اصفهانی با نام داریوش راستگو مربوط است که تیم شما باید تمام تمرکز خود را به کار بگیرد تا در ۶۰ دقیقه بتوانید قاتل را پیدا کند. اگر علاقه به بازی با سبک کارآگاهی دارید این اتاق فرار با محیط متفاوت خود می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: جنایی، ماجراجویی
 • آدرس اتاق فرار طهران ۱۳۴۶: خیابان نوفل لوشاتو، بن‌بست مسعود سعد، پردیس علم و فناوری
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار طهران ۱۳۴۶ روی گوگل مپ

اتاق فرار طاعون

این اتاق فرار با ژانر ترسناک یکی از محبوب‌ترین اتاق فرار‌های این تهران است و فضاسازی این اتاق در نوع خود بی‌نظیر است و هیجان بسیار زیادی را برای شما به‌همراه خواهد داشت. این بازی در اولین دوره جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا موفق به دریافت تندیس بهترین دکوراسیون و فضاسازی و بهترین اتاق فرار شد.

 • سناریو: داستان بازی از این قرار است که بیماری طاعون جهش‌یافته و تمام شهر را فرا گرفته است. در این میان مراکز زیادی برای ایزوله شهر ایجاد شده که مبتلایان را به آن‌ها منتقل می‌کنند. شما و دوستانتان درحالی‌که هیچ نشانی از این بیماری ندارید دیشب دستگیر شده‌اید و متوجه می‌شوید که این مرکز برای تست واکسن‌های جدید خود روی افراد سالم آن‌ها را آزمایش می‌کنند. حالا شما باید از این مرکز فرار کنید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: اکشن- هیجانی، ترسناک
 • آدرس اتاق فرار طاعون: بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، بعد از دیدار شمالی، پلاک ۳۱، باشگاه بازی‌های فکری و اتاق فرار کاوش و معما
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹
لوکیشن اتاق فرار طاعون روی گوگل مپ

مجموعه اسکیپ روم انیگما

مجموعه اسکیپ روم انیگما فعالیت خود را از سال ۹۶ با طراحی و اجرای سه بازی مجسمه گمشده، کلبه وحشت و قتل مرموز آغاز کرد. این مجموعه به‌مرور زمان گسترش پیدا کرد و با ساخت اسکیپ روم‌های جدید، محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

مجموعه انیگما

اتاق فرار کلبه وحشت انیگما از اتاق فرار‌های تهران

کلبه وحشت یکی از اسکیپ روم‌های مجموعه انیگما است. همان طور که از اسم این اتاق مشخص است، در این محیط قرار است با کلی ترس روبه‌رو شوید. در این ژانر، سختی بازی در حل معماهای پیچیده و دشوار نیست بلکه رویارویی با اتفاقات پیش‌بینی‌نشده و دلهره‌آور است که استرس ناشی از آن قدرت تمرکز و فکرکردن را تا حد زیادی از شما می‌گیرد.

اتاق فرارهای تهران

 • سناریو: سناریو بازی به‌گونه‌ای است که بعد از واردشدن به اتاق درها قفل شده و در همان لحظه دشمنان شما قصد دارند جان شما را بگیرند. شما باید با فکر و از خودگذشتگی این موجودات را شکست بدهید و از ورود آن‌ها به شهر جلوگیری کنید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس اتاق فرار کلبه وحشت: برج میلاد، گذرگاه میلاد
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۶۶۱۴
لوکیشن اتاق فرار کلبه وحشت روی گوگل مپ

اتاق فرار تسخیر

اتاق فرار تسخیر یکی از بهترین اتاق فرارهای تهران است که توسط مجموعه اسکیپ روم انیگما طراحی و اجرا شده است.

تسخیر

عکس از سایت: enigmaescaperoom

 • سناریو: خانواده دکو از سال ۱۹۶۵ در آن خانه زندگی می کردند اتفاقات عجیب و خوفناکی در سال ۱۹۷۴ به وقوع پیوست.در آن سال همه اعضای خانواده که با چاقو تکه تکه شده بودند پیدا شدند به جز دختر کوچک خانواده نلی… لوییس پدر خانواده، به قتل همسر و فرزندان خود اعتراف کرد. او اتفاقات آن شب را اینطور بازگو کرد: وقتی شروع به کشتن کردم دیگر نتوانستم متوقفش کنم آنقدر که سریع اتفاق افتاد.
  لوییس یکسال بعد اعدام شد. بعد از گذشت یکسال آدم های زیادی به این خونه نقل مکان کردند.
  همه خانواده‌ها شاهد یک اتفاق عجیب بودند: صدای آواز یک دختر بچه از درون دیوارهای خانه.
  حال شما خانواده جدید هستید و تنها راه نجات آزاد کردن ارواح این خانه است در غیر اینصورت شما جوانترین عضو خود را از دست می‌دهید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: برج میلاد، گذرگاه میلاد
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۶۶۱۴
لوکیشن اتاق فرار تسخیر روی گوگل مپ

اتاق فرار روانی

این اسکیپ روم یکی از بازی‌های مجموعه انیگما است که با دکوری هیجان‌انگیز و معماهای پیچیده، یک تجربه ترسناک برایتان می‌سازد.

روانی

عکس از سایت: enigmaescaperoom

 • سناریو: در سال ۱۸۹۳، در هتلی مرموز اتفاقاتی در حال رخ دادن است. معمولا بسیاری از ساکنین هتل به سرنوشتی شوم دچار می‌شوند. دکتر هنری هاوارد، مالک این هتل برای گرفتن  جان ساکنین هتل، حاضر به انجام هرکاری است و شما هم یکی از مهمانان این هتل هستید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: دلهره‌آور، ترسناک
 • آدرس اتاق فرار روانی: برج میلاد، گذرگاه میلاد
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۶۶۱۴
لوکیشن اتاق فرار روانی روی گوگل مپ

اتاق فرار اتاق جنگ

این اتاق فرار داستان یک جنگ را تداعی می‌کند. دکور اتاق جنگ شبیه به محیط جنگ واقعی ساخته شده است.

اتاق جنگ

عکس از سایت: enigmaescaperoom

 • سناریو: در این اتاق شما شاهد روایتی واقعی از سال ۱۹۶۲ خواهید بود. این داستان از پایگاه رمدیوس کوباست. موشک‌های هسته‌ای کوبا و آمریکا آماده شلیک‌اند، شما و تیمتان به اتاق جنگ راه پیدا کرده‌اید و سربازهای دشمن در حال تلاش برای ورود به اتاق‌اند. در هر صورت جان خود را از دست می‌دهید؛ فقط باید برای جلوگیری از نابودی دنیا تلاش کنید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: هیجان‌انگیز
 • آدرس: برج میلاد، گذرگاه میلاد
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۶۶۱۴
لوکیشن اتاق فرار اتاق جنگ روی گوگل مپ

اتاق فرار قتل مرموز

قتل مرموز

عکس از سایت: enigmaescaperoom

 • سناریو: در قتل مرموز شما باید نقش یک کارآگاه را بازی کنید و بتوانید مانند یک بازرس رفتار و تجسس کنید. شهر لندن به‌شدت در ترس فروفته. یک قاتل زنجیره‌ای ۱۱ نفر را به قتل رسانده است. یکی از کارکشته‌ترین کارآگاه‌های انگلستان پس از تحقیق ۴ نفر مضمون اصلی را می‌یابد، اما این کارآگاه در دفتر خود کشته می‌شود. شما و همراهانتان به‌عنوان دستیار کارآگاه انتخاب شده‌اید و باید در مدت‌زمان ۶۰ ثانیه قاتل را پیدا کنید در غیر این صورت کشته خواهید شد.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: کارآگاهی، مرموز
 • آدرس:برج میلاد، گذرگاه میلاد
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۶۶۱۴
لوکیشن اتاق فرار قتل مرموز روی گوگل مپ

مجموعه اسکیپ هوم

در مجموعه اسکیپ هوم ما برای شما دو اتاق فرار با نام‌های پاپوش و خانه اشباح را معرفی می‌کنیم و امید بر آن است، این اطلاعات برای شما مفید واقع شود.

مجموعه اسکیپ هوم اتاق فرار پاپوش از جذاب‌ترین اتاق فرارهای تهران

تابه‌حال برای‌تان پیش آمده که کسی بخواهد برای شما پاپوش درست کند؟ در اتاق فرار پاپوش شما باید بتوانید خودتان را از این مشکل رها کنید.

 • سناریو: ماجرا از این قرار است که شما به‌همراه دوستان خود برای استخدام به یک به یک شرکت مراجعه می‌کنید، این شرکت در حال برنامه‌ریزی یک کلاهبرداری بزرگ است. پس از پرکردن فرم شما متوجه می‌شوید که به اصطلاح برای شما پاپوش دوخته شده است و یک ساعت وقت دارید تا از این پاپوش خلاص شوید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: هیجان‌انگیز
 • آدرس: خیابان نجات اللهی-ویلا، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، قبل از خیابان طالقانی، کوچه نوید، پلاک ۱۷
 • تلفن: ۰۹۳۰۵۳۰۳۷۱۳ و ۰۲۱۸۸۹۴۸۹۱۶
لوکیشن اتاق فرار پاپوش روی گوگل مپ

اتاق فرار خانه اشباح

اتاق فرار خانه اشباح یکی از ترسناک‌ترین اتاق‌ فرارهای تهران است که اگر دوست دارید ترشح آدرنالین را در بدن خود افزایش دهید، می‌توانید به آن مراجعه کنید.

 • سناریو: در این خانه جسد دختری درون تابوت وجود دارد که با طلسم مرموزی احاطه شده است، گروه‌های بسیاری برای ازبین‌بردن طلسم به این خانه آمده‌اند اما همگی کشته شده اند. شما یک ساعت وقت دارید تا طلسم را از بین ببرید در غیر این صورت با حمله اشباح مواجه می‌شوید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: تهران، کریمخان، خیابان کریمخان خیابان نجات الهی کوچه نوید پلاک ١٧
 • تلفن: ۰۹۳۰۵۳۰۳۷۱۳ و ۰۲۱۸۸۹۴۸۹۱۶
لوکیشن اتاق فرار خانه اشباح روی گوگل مپ

مجموعه دالون

مجموعه دالون به‌عنوان یکی از زیر مجموعه‌های گروه سرگرمی آفلاین در سال ۱۳۹۵ با هدف و اجرا بازی‌های فکری و معمایی تاسیس و راه‌اندازی شد. هدف اصلی این مجموعه طراحی و اجرای اتاق‌ فرارهای طبیعی و واقعی است.

مجموعه دالون از اتاق فرارهای تهراناتاق فرار تله مرگ

اگر علاقه به یک فضای پیچیده و کمی چالشی برای هر فردید، این اتاق فرار به‌شدت به شما پیشنهاد ‌می‌شود زیرا نه‌تنها شما از نظر گروهی بلکه از نظر انفرادی نیز می‌توانید خود را محک بزنید.

 • سناریو: داستان بازی به‌گونه‌ای است که شما و دوستانتان در چهار فضای مجزا قرار می‌گیرید، هرکدام از شما باستان‌شناسی است که در دهلیزهای اسرارآمیز و در تله‌های مرگ سرگردانید و برای رهایی و پیداکردن مومیایی توت عنخ آمون و گنج‌هایش باید طلسم را از بین ببرید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: ترسناک
 • آدرس: شمیرانات، بلوار امام خمینی، روبرو، بانک صادرات، بالای دفتر پیشخوان دولت، پلاک ۸۹
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۹۴۰۹
لوکیشن اسکیپ روم تله مرگ روی گوگل مپ

فرار از تنگنا

اگر علاقه دارید تا مانند ابرقهرمان‌ها به نجات دیگران برخیزید، این اتاق فرار ترسناک و دلهره‌آور می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد.

 • سناریو: ماجرا به این شکل است که تعدادی دانش‌آموز برای اردو به کلبه‌ای می‌روند؛ در آخرین تماس‌هایی که با خانواده خود داشته‌‍اند، از اتفاقات عجیب داخل کلبه خبر می‌دهند. حالا خانواده‌ها از شما و دوستانتان درخواست کمک‌ می‌کنند. وقتی شما به کلبه می‌روید با اتفاقات عجیبی روبه‌رو می‌شوید و…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: ترسناک
 • آدرس: شمیرانات، بلوار امام خمینی، روبرو، بانک صادرات، بالای دفتر پیشخوان دولت، پلاک ۸۹
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۹۴۰۹
لوکیشن اسکیپ روم فرار از تنگنا روی گوگل مپ

اتاق فرار طراح

طراح یکی از جالب‌ترین اتاق فرارهای تهران است که یک ساعت شما را از دنیای واقعی جدا می‌کند.

 • سناریو: نمی‌بینند ولی می‌شنوند
  این اول ماجراست
  یکی باید از خودشون باشه، اینجوری کمتر شک می‌کنن!
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: تئاتر تعاملی، ترسناک
 • آدرس: شمیرانات، بلوار امام خمینی، روبرو، بانک صادرات، بالای دفتر پیشخوان دولت، پلاک ۸۹
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۰۳۹۴۰۹
لوکیشن اتاق طراح روی گوگل مپ

مجموعه اسکیپ کیوب

آنچه مجموعه اسکیپ کیوب به‌دنبال آن است، تجربه‌ای هرچه بهتر و شاداب‌تر شما از اتاق فرارهای موجود در تهران و ایران است و تا حد بسیار زیادی به این شعار خود عمل کرده است.

مجموعه اسکیپ کیوب

اتاق فرار Ocean`s Six

این اتاق فرار برگرفته از سری فیلم‌های یاران اوشن، با مضمون سرقت است.

 • سناریو: شما به عنوان یک سارق، باید طبق یک نقشه سرقت پیش بروید تا الماسی۹ قیراطی به ارزش تقریبی شانزده میلیون دلار را بدزدید.
 • محدودیت سنی: ۱۴ سال به بالا
 • ژانر: ماجراجویی، هیجان‌انگیز
 • آدرس: سعادت آباد، خیابان کوهستان، اپال مال
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۶۵۴۹۲۱
لوکیشن اتاق فرار Ocean`s Six روی گوگل مپ

اتاق فرار گیزموندو

اتاق فرار Gizmondo یکی از اتاق فرارهای تهران در مجموعه اسکیپ کیوب است که فضای کارآگاهی متفاوتی را به شما نمایش می‌دهد.

 • سناریو: سناریویی برگرفته از داستانی واقعی و پرونده ای کلاهبرداری در سال ۲۰۰۶ ، در لوس آنجلس آمریکا. این مرتبه ، شما و همراهانتان در نقش افسران پلیس کلانتری لوس آنجلس به یک صحنه تصادف می‌رسید. یک دستگاه فراری انزو که با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت با تیر چراغ برق برخورد کرده، به دو نیم تقسیم شده و قطعاتش تا یک زمین فوتبال دورتر پرتاب شده، اما سرنشینان خودرو در صحت و سلامت کامل بسر می برند. این تازه شروع ماجراست و شما هر چه در این پرونده بیشتر پیش می روید به موضوعات عجیب تری بر می خورید تا جایی که نهایتا قرار است یک باند کلاهبرداری سوئدی را شناسایی و متلاشی کنید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: کارآگاهی، مستند
 • آدرس: سعادت آباد، خیابان کوهستان، اپال مال
 • تلفن: ۰۲۱۲۶۶۵۴۹۲۱
لوکیشن اتاق فرار Gizmondo روی گوگل مپ

مجموعه اسکیپ‌می

مجموعه اتاق فرارهای اسکیپ‌می با همفکری و همکاری فارغ‌التحصیلان مدرسه علامه حلی تهران در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ تاسیس شده است. در حال حاضر، این مجموعه دارای سه شعبه با هفت بازی متفاوت و جذاب در مراکز تفریحی و تجاری استان‌های تهران و مازندران است.

مجموعه اسکیپ‌می

اتاق فرار متل بوداپست- اتاق ۳۱۳

بازی متل بوداپست شما را به یک اتاق در یک هتل زیبا می‌برد که درون آن پر از معماهای جورواجور است.

متل بوداپست

عکس از سایت: escapeme

 • سناریو: یک عکاس پاریسی برای فستیوال عکاسی به بوداپست آمده که در اتاق ۳۱۳، متل بوداپست اقامت دارد. وقت‌هایی که عکاس در اتاق است، صداهای عیجب‌وغریبی از اتاق شنیده می‌شود. شما و گوهتان، جهانگردهایی هستید که خیلی اتفاقی در اتاق ۳۱۲ متل اقامت دارید و تصمیم می‌گیرید یه روز که آنتونی برای عکاسی به شهر می‌رود، وارد اتاقش شوید تا راز او را کشف کنید…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: کارآگاهی، ماجراجویی
 • آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، مجتمع تجاری کوروش
 • تلفن: ۰۲۱۴۴۹۷۱۴۵۰
لوکیشن اتاق فرار متل بوداپست روی گوگل مپ

اتاق فرار سرقت از بانک

فکر می‌کنید اگر زمانی با دوستانتان مجبور باشید به یک بانک خیلی بزرگ دستبرد بزنید، چطوری انجامش می‌دهید؟ نیازی به انجام این کار نیست! شما در این اتاق فرار بدون دردسر آن را می‌توانید تجربه کنید.

 • سناریو: شما و گروهتان به عنوان چند سارق حرفه‌ای و سابقه دار وارد یکی از معتبرترین بانک‌های ارزی خاورمیانه می‌شوید و فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید موجودی پنهان بانک را پیدا کنید. در هنگام ورود، اشتباهی مرتکب می‌شوید و نتیجه آن روشن شدن آژیر بانک است. حالا از لحظه ورودتان تنها پانزده دقیقه فرصت دارید که آژیر خطر را قطع کنید و به سرقت خود ادامه دهید…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: کارآگاهی، ماجراجویی
 • آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، مجتمع تجاری کوروش
 • تلفن: ۰۲۱۴۴۹۷۱۴۵۰
لوکیشن اتاق فرار سرقت از بانک روی گوگل مپ

اسکیپ روم فرار از مدرسه

یک بازی جذاب و فان که معما‌هایش با تمامی معماهای دیگر از نظر جنس متفاوت است و سناریو بسیار جذابی و متفاوتی نیز دارد.

 • سناریو: در یک مدرسه استاد زنگ هنر یکی از پرطرفدارترین استادان است که همه می‌خواهند از کلاس او استفاده کنند، اما این استاد اعتقاد دارد که فقط شاگردان باهوش لیاقت حضور در کلاس را دارند. شما برای شرکت در کلاس این استاد در یک آزمون شرکت می‌کنید و باید از آن با سربلندی خارج شوید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: ماجراجویی
 • آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، مجتمع تجاری کوروش
 • تلفن: ۰۲۱۴۴۹۷۱۴۵۰
لوکیشن بازی فرار از مدرسه روی گوگل مپ

اسکیپ روم فرار از زندان

این اتاق فرار با طراحی که دارد شما حس می‌کنید که در یک زندان واقعی قرار دارید. درجه سختی این بازی پایین است و شروع خوبی برای افرادی است که تابه‌حال هیچ‌کدام از اتاق فرارهای تهران را تجربه نکرده باشند.

 • سناریو: داستان از این قرار است که شما و دوستانتان به حکم اعدام محکوم شده‌اید و تنها یک ساعت وقت دارید تا بتوانید از زندان فرار کنید. زندان‌بان این زندان کمی سر به‌ هواست و در هنگام حضور او سعی کنید، همه‌چیز را عادی جلوه دهید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: ماجراجویی
 • آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، مجتمع تجاری کوروش
 • تلفن: ۰۲۱۴۴۹۷۱۴۵۰
لوکیشن اسکیپ روم فرار از زندان روی گوگل مپ

اتاق فرار بمب شیمیایی فریتز هابر

در این اتاق فرار قرار است بمب خنثی کنید. این بازی یکی از جذاب‌ترین بازی‌های مجموعه اسکیپ می است که فضاسازی متفاوت، شما را هیجان‌زده می‌کند.

بمب سری فریتز هابر

عکس از سایت: escapeme

 • سناریو: فریتز هابر، شیمیدان و دانشمند آلمانی است که به خاطر تولید صنعتی آمونیاک موفق به دریافت جایزه نوبل شده است. او در جنگ جهانی اول، اولین بمب شیمیایی را ساخت، به‌همین دلیل درآدولف هیتلر در جنگ جهانی دوم، در تلاش بود تا فرمول سری این دانشمند را به‌دست بیاورد. حالا شما باید به‌عنوان سربازهای هیتلر وارد آزمایشگاه هابر شوید و فرمول سری را پیدا کنید…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: ماجراجویی
 • آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، مجتمع تجاری کوروش
 • تلفن: ۰۲۱۴۴۹۷۱۴۵۰
لوکیشن اتاق فرار بمب شیمیایی فریتز هابر روی گوگل مپ

مجموعه اسکیپ مستر در اتاق فرارهای تهران

اسکیپ مستر یکی از مجموعه اتاق فرارهای تهران است که توسط یک تیم جوان و خلاق فعالیت خود را شروع کرد. این مجموعه درحال‌حاضر فقط یک اسکیپ روم فعال دارد اما از جمله اسکیپ روم‌های غیرفعال آن می‌توان به اتاق فرار ماورالطبیعه، هیولا، واکینگ دد، قاتل سریالی، غسال و عتیقه اشاره کرد.

اتاق توهم از اتاق فرارهای تهران

اتاق فرار توهم، یک بازی ترسناک و مهیج با معماهای سخت است. اگر به‌دنبال یک بازی دلهره‌آور هستید، این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

توهم

عکس از سایت: escapemaster

 • سناریو: شما توسط یکی از دوستان نزدیک‌تان به یک مهمانی دعوت می‌شوید و به‌خاطر اعتمادی که به او‌ دارید بدون هیچ سوالی به مهمانی می‌روید. بعد از گذشت چند ساعت از مهمانی، دود اتاق را فرا می‌گیرد. حالا شما دچار توهم شده‌اید، چیزی به یاد ندارید و در یک چرخه مرگ‌بار گرفتار شده‌اید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: نارمک، خیابان ۴۶ متری ثانی، نبش خیابان طاهری، بالای بانک صادرات، پلاک ۱۷۹، طبقه اول
 • تلفن: ۰۹۱۲۰۴۳۰۵۴۸- ۰۹۳۷۸۸۴۵۶۹۴- ۰۹۱۲۵۴۶۵۱۷
لوکیشن اتاق فرار توهم روی گوگل مپ

مجموعه اتاق فرار اسکیپ رومیست

مجموعه اسکیپ رومیست یکی از بهترین مجموعه اتاق فرارهای تهران است که فعالیت خود را در سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را شروع کرد. این مجموعه با شعار «انتظارات رو از اتاق فرار بالا ببر»، تلاش می‌کند که ایده‌های جدیدی در این صنعت اجرا کند.

اتاق فرار راز از بهترین اتاق فرارهای تهران

راز، یک اسکپ روم سناریومحور با داستانی عمیق و پرجزییات است. هر معمایی که حل می‌کنید، بیشتر در دل ماجرا فرو می‌روید تا داستان را کشف کنید.

اتاق فرار راز

عکس از سایت: escaperoomist

 • سناریو: امین فتحی، یکی از معتبرترین نام‌های دهه شصت در تهران است که به‌عنوان بهترین وکلی مدافع ایران شناخته می‌شود، چراکه موفق به تبرئه افراد بی‌گناه بسیاری شده. برخی هم او را به‌خاطر آوازه‌اش در شطرنج و مقامش در مسابقات جهانی می‌شناسند. (هفتم فروردین ۱۳۸۷)

از این تاریخ به بعد در اتاق فرار راز، دیگر هیچ‌کدام از اعضای خانواده فتحی جز امید، پسر پانزده ساله امین فتحی، دیده نشد. مدت‌ها درباره سرنوشت امین فتحی و خانواده‌اش صحبت می‌شد و پسرش به همه می‌گفت که پدرش مهاجرت کرده. (سیزدهم مرداد ۱۳۹۳)

در کمال تعجب، امید به علت بروز مشکلات روانی و ابتلا به جنون، در یک آسایشگاه روانی بستری می‌شود. ( هفتم فروردین ۱۳۹۸)

شما و گروهتان در این بازی، افرادی هستید که در زمینه علوم ماورالطبیعه فعالیت دارید و باید به این خانه متروکه بروید تا راز خانواده فتحی را کشف کنید…

 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: ترسناک، معمایی، رازآلود، جنایی
 • آدرس: تهرانپارس، بزرگراه رسالت، بین حجربن عدی و رشید، روبروی شیرینی سالوت، پلاک ۲۱۱، زنگ ۱۱، طبقه منفی یک
 • تلفن: ۰۹۳۰۵۳۹۰۵۶۲
لوکیشن اتاق فرار راز روی گوگل مپ

اتاق فرار نفوذ از مجموعه اسکیپ رومیست

برای بازی در این اتاق باید تمام معادلاتی که از اسکیپ روم عادی دارید، کنار بگذارید. نفوذ یک اتاق فرار نقشه‌باز است که هیچ در بسته‌ای در آن وجود ندارد. معماها روند خطی ندارند و شما باید با استراتژی و برنامه عملیاتی خودتان، بازی را پیش ببرید.

اتاق فرار نفوذ

 • سناریو: در اتاق فرار نفود، ساختمان مرکزی و فوق سری انجمن «فراموش خانه» شناسایی می‌شود! انجمنی که زیر نظر یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های جهانی است و فعالیت آن از زمان ناصرالدین شاه قاجار در ایران ممنوع اعلام شده است.

سازمان اطلاعات ایران موفق می‌شود یکی از نیروهای خود را به عنوان جاسوس وارد این گروه کند. از همین طریق اطلاعات و جزئیات زیادی از «فراموشخانه» و ساختمان آن به دست می‌آید. بعد از مدتی کوتاه دیگر خبری از جاسوس سازمان اطلاعات به گوش نمی‌رسد! احتمال می‌رود شناسایی و دستگیر شده باشد …حالا شما و گروهتان از طرف سازمان اطلاعات مامور می‌شوید تا به ساختمان امنیتی «فراموشخانه» نفوذ کنید.

 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: تئاتر تعاملی، هیجان‌انگیز، معمایی
 • آدرس: تهرانپارس، خیابان جعفربای ۱۳۰، بین علیپور ۱۰۹ و ملکی ۱۱۱، پلاک ۱۰۰، طبقه اول
 • تلفن: ۰۹۳۰۵۳۹۰۵۶۲
لوکیشن اتاق فرار نفوذ روی گوگل مپ

اتاق فرار تنهایی از بهترین اتاق فرارهای تهران

داستان این بازی خودش در یک اسکیپ روم اتفاق می‌افتد و دکوراسیون خیره‌کننده‌ای دارد. سناریوی خلاقانه، ترس بالا و اکت‌های خاص، از جمله ویژگی‌های این بازی است.

اتاق فرار تنهایی

 • سناریو: در سناریو این بازی آمده است که: «می‌دونم در صفحه اتاق فرار تنهایی باید داستان یک بازی رو بنویسم، اما این متن در مورد بازی نیست. یه درخواست کمکه! درخواست کمک از شما که می‌دونید اتاق فرار چیه… همه‌چیز از یک کلید شروع شد. شخصی این کلید رو به من داد که حال خوبی نداشت. می‌گفت اذیتش می‌کنن، اما نمی‌گفت کیا!

نمی‌تونم بگم وقتی کلید رو به من داد چه اتفاقی افتاد. ازتون خواهش می‌کنم کمک کنید!»

 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: ترسناک، معمایی، تعاملی
 • آدرس: تهرانپارس، خیابان جعفربای ۱۳۰، بین علیپور ۱۰۹ و ملکی ۱۱۱، پلاک ۱۰۰، طبقه اول
 • تلفن: ۰۹۳۰۵۳۹۰۵۶۲
لوکیشن اتاق فرار تنهایی روی گوگل مپ

مجموعه مرکز بازی‌های فکری از اتاق فرارهای تهران

این مرکز در محدوده میدان تجریش واقع شده است. در مرکز بازی‌های فکری، تفریحات و سرگرمی‌های متنوعی برای سرگرمی وجود دارد. این مجموعه دارای ۸ اتاق فرار با استانداردهای بین‌المللی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

مجموعه بازی های فکری

عکس از سایت: braingamecenter

اتاق فرار جنون زندان

محیط این اتاق فرار مانند یک سلول انفرادی ساخته شده است که شما با ترفندهای مختلف باید خود را از این زندان خلاص کنید.

اتاق فرار جنون زندان

 • سناریو: در این اتاق یک قاتل بد گمان شما را گروگان گرفته است و شما را در زیرزمین خانه اش زندانی کرده؛ جایی که آن را به یک سلول زندان تبدیل کرده است. این قاتل جانی از اینکه قربانیانش را قبل از کشتن در این سلول زندانی کند لذت میبرد . زمانی که قاتل به خواب عمیق فرو میرود! زمان متوقف میشود و شما ۶۰ دقیقه زمان دارید تا قبل از آنکه ساعت کوکی اش شروع به زنگ زدن کند، فرار کنید.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، هیجان‌انگیز
 • آدرس: میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، بالاتر از مجتمع تندیس، پلاک ۳۵، طبقه بالای هایپرمی
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۷۵۸۲۵۸
لوکیشن اتاق فرار جنون زندان روی گوگل مپ

اتاق فرار دور دنیا در شصت دقیقه

این مکان شبیه به محل زندگی یک شخص است و شما باید طی ۶۰ دقیقه کارهایی انجام دهید که این جهانگرد از سفر خود بازنماند.

اتاق فرار دور دنیا در شصت دقیقه

 • سناریو: شما در سال ۱۸۷۳ هستید و زمان متوقف شده است. باید وسایل لازم نیافیلیکس فاگ را در عرض ۶۰ دقیقه در چمدان قرار دهید تا این شخص بتوانید به قطار برسد و سفر خود را آغاز کند.
 • محدودیت سنی: بالای ۱۵ سال
 • ژانر: هیجان‌انگیز
 • آدرس: میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، بالاتر از مجتمع تندیس، پلاک ۳۵، طبقه بالای هایپرمی
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۷۵۸۲۵۸
آدرس اتاق فرار دور دنیا در شصت دقیقه روی گوگل مپ

اتاق فرار گمشده

اسکیپ روم گمشده یکی از اتاق فرارهای تهران است که شما را وارد ماجرایی شبیه به داستان سریال لاست می‌کند.

لاست

عکس از سایت: braingamecenter

 • سناریو: شما و دوستانتان مسافران پرواز ۸۱۵ شرکت اوشیانیک از سیدنی به سمت لس آنجلس هستین، اما متاسفانه هواپیمای شما دچار سانحه میشود و در یک جزیره ی رمز آلود سقوط میکند. آیا میتوانید تا قبل از انفجار بمب با چالش های عجیب جزیره دست و پنجه نرم کنید و از آن فرار کنید؟
 • محدودیت سنی: بالای ۱۶ سال
 • ژانر: هیجان‌انگیز
 • آدرس: میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، بالاتر از مجتمع تندیس، پلاک ۳۵، طبقه بالای هایپرمی
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۷۵۸۲۵۸
لوکیشن اتاق فرار لاست روی گوگل مپ

اتاق فرار موزه

موزه

 • سناریو: شما در یکی از باستانی‌ترین و باشکوه ترین موزه های دنیا قرار دارید. شایعه شده است که در بخش فرهنگ یونان باستان الماسی اسطوره‌ای قرار دارد که اسکندر آن را به هلن داده است. سیستم ایمنی موزه امروز به علت تعمیرات کار نمیکند، ۶۰دقیقه وقت دارید تا ثروتمندترین فرد دنیا شوید . در باستانی‌ترین و باشکوه‌ترین موزه دنیا، شایعه اهدا الماسی اسطوره‌ای است، که اسکندر آن را به هلن داده است.
 • محدودیت سنی: بالاتر از ۱۶ سال
 • ژانر: معمایی
 • آدرس: میدان تجریش، خیابان غلام جعفری، بالاتر از مجتمع تندیس، پلاک ۳۵، طبقه بالای هایپرمی
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۷۵۸۲۵۸
لوکیشن اتاق فرار موزه روی گوگل مپ

مجموعه اتاق فرار دژاوو

این مجموعه در سال ۹۸ فعالیت خود را با بازی ترسناک طالع نحس تهران آغاز کرد.

اتاق فرار آخرین نفر

آخرین نفر یکی از اتاق فرارهای تهران با فضاسازی بسیار خاص است. این بازی، در سال ۱۴۰۰ طراحی شد و اولین بازی ترسناک با تم مدرسه است.

آخرین نفر

عکس از سایت: dejavu-escaperoom

 • سناریو: درجریان بازسازی یکی از مناطق حاشیه‌ شهر هامبورگ، دستور تخریب مدرسه هرسن صادر می‌شود. هرسن یک مدرسه شبانه‌روزی بود که کودکان بی‌سرپرست را ثبت‌نام می‌کرد، کودکانی که گاهی هیچ‌کس حاضر به نگهداری از آن‌ها نمی‌شد.
 • در جریان تخلیه مدرسه، آخرین نفر لیست یعنی سوفی اشمیت کم بود. سوفی دختری کر و لال بود که مفقود شده بود. قبل از آغاز عملیات تخریب مدرسه، شما یک بار دیگر فرصت دارید که وارد مدرسه شوید و دنبال او بگیرید…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: فلکه دوم صادقیه، بزرگراه آیت‌الله کاشانی، خیابان نجف‌زاده فروتن
 • تلفن: ۰۹۱۲۲۹۰۹۴۵۶
لوکیشن اتاق فرار آخرین نفر روی گوگل مپ

اتاق فرار طالع نحس

این بازی با فضاسازی جذاب و معماهای منطقی، بازیکن‌های حرفه‌ای را به چالش می‌کشد.

طالع نحس

عکس از سایت: dejavu-escaperoom

 • سناریو: شما یک گروه خلافکار بودید که دستگیره شده‌اید. روز انتقال به دادگاه، باران شدیدی می‌بارد و ارتباط ماشین‌تان با مرکز قطع شده و مجبور به تغییر مسیر است. ماشین چپ می‌کند و شما از این فرصت استفاده کرده و فرار می‌کنید. کاملا اتفاقای وارد خانه قصه می‌شوید و ماجرای ترسناک این خانه تازه آغاز می‌شود…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: خیابان شریعتی، ۱۰۰ متر پایین‌تر از مترو دکتر شریعتی، نبش کوچه فلسفی
 • تلفن: ۰۹۱۲۲۹۰۹۴۵۶
لوکیشن اتاق فرار طالع نحس روی گوگل مپ

مجموعه اتاق فرار ورکانا اسکیپ

مجموعه ورکانا اسکیپ یکی از مجموعه اتاق فرارهای تهران است که فعالیت خود را در تابستان ۹۹، در اسلامشهر آغاز کرد. این مجموعه دو اتاق فرار معروف با نام‌های دارک و هارمونی دارد.

اتاق فرار هارمونی

این اسکیپ روم، یکی از اسکیپ روم های تهران است که با معماهای روانشناسانه طراحی شده است. جالب است بدانید که این بازی دارای دو پایان‌بندی متفاوت است. اگر شما در زمان تعیین‌شده، بازی را به پایان برسانید، یک پایان‌بندی می‌بینید و اگر نتوانید ماموریت خود را در این زمان انجام دهید، پایان‌‌بندی دیگری خواهید دید.

هارمونی

عکس از سایت: verkanaescape

 • سناریو: شما در قرعه‌کشی بانک برنده یک خانه شده‌اید. خوشحالید که با این جایزه، زندگی‌تان تغییر پیدا کرده اما همه هارمونی‌های زندگی قشنگ نیست…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: شعبه چیتگر مجموعه ورکانا اسکیپ

مجموعه اتاق فرار اسکیپ اسکری

این مجموعه فعالیت خود را از سال ۱۳۹۸ شروع کرد و در حال حاضر چند شعبه در سطح تهران دارد. بازی‌های فعال اسکیپ اسکری هاست، اعورا، چوخا، گالری، رهایی، هتل جهنمی، مترو ۲۰:۴۰ و شی هستند.

اتاق فرار هاست

بازی هاست یک بازی ترسناک با معماهای روانشناسی است که حسابی ضربان قلب‌تان را بالا می‌برد.

 • سناریو: شایعه شده که روانشناس معروفی، هرکسی با هر مشکل روانی را فقط در چهار روز درمان می‌کند. اما تا به‌حال کسی نتوانسته از بیماران او اطلاعاتی بگیرد و به گفته دکتر این درمان کاملا محرمانه است…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: ترسناک، دلهره‌آور
 • آدرس: کیلومتر ۱۵ جاده فتح، پشت ایران خودرو، شهرک دانش، خیابان سعیدی ثابت، پلاک ۵
 • تلفن: ۰۹۱۹۴۰۲۱۸۶۳
لوکیشن اتاق فرار هاست روی گوگل مپ

اتاق فرار چوخا

چوخا یک بازی کاملا خاص و سه‌بعدی است که با دکور و سناریو فوق‌العاده، بازیکن‌ها را راضی راهی خانه‌هایشان می‌کند.

 • سناریو: چوخا کیست یا چیست؟ اهالی روستای تیان باروش دارند و از آن می‌ترسند. ترس از چوخا زمانی شروع شد که دختر عبدالکریم به نام خاتین، به‌طرز مشکوکی گم شد. اما مفقود شدن او یک اتفاق ساده نبود… عبدالکریم کوزه‌گری بود که رابطه خوبی با اهالی روستا نداشت و تنها کسی که ممکن بود چیزی در مورد او بداند، برادرزنش، عباس کفاش بود. حالا ماجرا از جایی شروع می‌شود که شما برای پیدا کردن خاتین وارد داستان می‌شوید…
 • محدودیت سنی: بالای ۱۸ سال
 • ژانر: دلهره‌آور، ترسناک
 • آدرس: کیلومتر ۱۵ جاده فتح، پشت ایران خودرو، شهرک دانش، خیابان سعیدی ثابت، پلاک ۵
 • تلفن: ۰۹۱۹۴۰۲۱۸۶۳
لوکیشن اتاق فرار چوخا روی گوگل مپ

اتاق فرارهای تهران بر اساس منطقه

با توجه به محبوبیت اسکیپ روم، هر مجموعه سعی دارد شعب مختلفی در سطح شهر، با بازی‌های مختلف داشته باشد تا همه راحت‌تر بتوانند به این سرگرمی هیجان‌انگیز دسترسی داشته باشند. در این قسمت سعی کردیم اتاق فرارهای تهران را بر اساس مناطق تهران، تقسیم‌بندی کنیم.

توجه داشته باشید که برخی از بازی‌ها پس از مدتی غیرفعال می‌شوند و برای تهیه بلیط باید به سایت مجموعه مراجعه کنید.

بهترین اتاق فرارهای غرب تهران

در لیست زیر، تعدادی از مجموعه اتاق فرارهای غرب تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مجموعه اتاق فرار انیگما
 • مجموعه اتاق فرار وست روم
 • مجموعه اتاق فرار اسکیپ می
 • اتاق فرار اسپیرالمجموعه دژاوو
 • مجموعه اسکیپ روم دات آی‌آر
 • مجموعه اسکیپ کیوب
 • مجموعه ویرا پارک

بهترین اتاق فرارهای شرق تهران

در لیست زیر، تعدادی از مجموعه اتاق فرارهای شرق تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مجموعه اسکیپ رومیست
 • مجموعه دیم اسکیپ
 • مجموعه اسکیپ پلن
 • مجموعه اتاق فرار اپیک
 • مجموعه اتاق فرار لوکو
 • مجموعه وست روم
 • مجموعه اتاق فرار امگا اسکیپ روم
 • مجموعه اسکیپ مستر
 • مجموعه مایندر اسکیپ
اسکیپ روم 2

عکس از سایت: omescapelondon

بهترین اتاق فرارهای مرکز تهران

در لیست زیر، تعدادی از مجموعه اتاق فرارهای مرکز تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مجموعه اسکیپ روم دات آی‌آر
 • مجموعه اسکیپ رود
 • مجموعه گریت اسکیپ
 • مجموعه اسکیپ هوم

بهترین اتاق فرارهای شمال تهران

در لیست زیر، تعدادی از مجموعه اتاق فرارهای شمال تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مجموعه اسپیرال
 • مرکز بازی‌های فکری
 • مجموعه اسکیپ روم دالون
 • مجموعه نکست اسکیپ روم
 • مجموعه اسکیپ روم دات آی‌آر
 • مجموعه ذهن برتر

بهترین اتاق فرارهای جنوب تهران

در لیست زیر، تعدادی از مجموعه اتاق فرارهای جنوب تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مجموعه اتاق فرار تهرومز
 • مجموعه شانس فرار

مخاطب‌های اتاق فرارهای تهران یا اسکیپ روم

طرفداران اتاق فرار از قشر خاصی از جامعه نیستند و برخلاف تصورات، نیازی به داشتن مهارت خاصی هم ندارند. در واقع برای بازی در اتاق فرار نیازی نیست نگران جنسیت، رنج سنی و یا گروه شغلی یا سطح تحصیلات خود باشید، معماهای این بازی برای همه افراد طراحی شده. شما می‌توانید در تیم‌های چند نفره در این بازی شرکت کنید و با همفکری و خلاقیت از این بازی لذت ببرند.

ازاین‌رو این بازی در جهان به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های گروهی تبدیل شده و اخیرا در مدارس، دانشگاها و سازمان‌های بزرگ هم راه پیداکرده است.

محدودیت سنی در اتاق فرارها

گرچه آمار دقیق درباره گروه‌سنی افراد شرکت‌کننده وجود ندارد اما طبق تجربه و آمارهای غیررسمی، درصد شرکت‌کنندگان اسکیپ روم در سن‌های مختلف را می‌توان به دسته‌بندی زیر تقسیم کرد:

 • کمتر از ۱۸ سال: ۱۴ درصد (این دسته، در برخی از اتاق فرارهای تهران با رضایتنامه والدین اجازه خرید بلیط دارند.)
 • ۱۸ تا ۲۵ سال: ۲۰ درصد
 • از ۲۵ تا ۳۰ سال: ۲۷ درصد
 • از ۳۰ تا ۴۴ سال: ۲۴ درصد
 • بیش از ۴۵ سال: ۱۵ درصد

آیا تجربه اتاق فرار محدودیت سنی دارد؟

متاسفانه آمار دقیقی برای محدودیت سنی در این بازی وجود ندارد، اما باتوجه‌به این موضوع که این بازی مانند فیلم‌های سینمایی ژانرهای مختلف دارد، برخی از این بازی‌ها می‌تواند به نوبه ‌خود تاثیرات منفی و مخربی را روی یک‌سری از سنین ایجاد کند.

طراحان این بازی باتوجه‌ به ژانرهای مختلف و سناریوهای بازی دقت کافی را برای گذاشتن محدودیت‌های سنی به‌خصوص برای کودکان و نوجوانان در نظر می‌گیرند که باید به آن‌ها توجه کرد. اتاق فرارهای تهران همه جزییات مربوط به محدودیت‌های سنی، سلامتی و حرکتی را در بخش قوانین بازی، قبل از خرید بلیط، درج کرده‌اند تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

مثلا در فضاهایی که کمی در ژانر ترسناک است و ممکن است با جلوه‌های ویژه صدا و نور، ترس و استرس زیادی به بازیکنان وارد شود، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از شروع بازی، حتما مطمئن شوید که هم‌تیمی‌هایتان مشکل قلبی، تنفسی یا بیماری حاد دیگری ندارند که با ورود به این فضا تشدید شود.

آشنایی با فضای اتاق فرار

اتاق‌‌های فرار معمولا در قالب فضاهایی مثل زندان، سلول انفرادی، خانه‌های متروکه و ترسناک، فضاپیما‌ها و… هست که این فضا نسبت به داستان بازی متغیر است. هر اتاق فرار مانند همه فیلم‌های سینمایی سناریو و ژانر مشخص دارد و همان طور که در فیلم‌های سینمایی کارگردان، نویسنده و سایر دست‌اندرکاران می‌کوشند تا اثر نهایی به موضوع و ژانر نزدیک‌تر باشد، این مسئله در طراحی یک اتاق فرار خوب نیز صدق می‌کند.

20191208070318 600x330 1

البته در اسکیپ روم به‌دلیل محدودیت‌های موجود و نداشتن جلوه‌های ویژه ممکن است اتفاقات فوق‌العاده و عجیب‌وغریبی وجود نداشته باشد، اما در اتاق فرارهایی مانند اتاق فرارهای تهران که کیفیت خوبی دارد، حس همزادپنداری تا حد بسیار زیادی در شما تقویت می‌شود.

جذابیت‌های بازی اتاق فرار

در این بازی حل هر معما و بازشدن هر قفل مانند بازشدن یک در به دنیا ناشناخته‌هاست زیرا پشت هر قفل یا معما اتفاقی است که هیچ‌کدام بازیکنان از آن اطلاعی ندارند؛ ازاین‌رو با یافتن یک سرنخ، هیجانی وصف‌ناپذیر برای بازیکنان پدید می‌آید.

از دیگر مزایا و اتفاقات جذاب در این بازی می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • همفکری، افزایش راندمان و کیفیت کار تیمی در بین اعضا
 • افزایش خلاقیت و اعتمادبه‌نفس
 • ایجاد مهارت برقراری ارتباط با سایر دوستان
 • افزایش کیفیت تمرکز و دقت در بین بازیکنان
 • هیجان بسیار زیاد و تحرک لازم در بازی

بازی اتاق فرار آنلاین و دیجیتالی هم داریم؟

این بازی که روی موبایل و کامپیوتر انجام می‌شود، دقیقا شبیه اتاق فرار واقعی ساخته شده است که شما با حل معماهای مختلف و به‌دست‌آوردن اطلاعات، راهی برای خروج از اتاق خیالی پیدا می‌کنید. باتوجه‌به جلوه‌های ویژه، امکانات دیجیتالی و همچنین شیوع ویروس کرونا که بسیاری از اتاق‌ فرارها را به مدت طولانی، در سراسر جهان تعطیل کرد، نسخه مجازی این بازی اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است.

آیا بوردگیم اسکیپ روم وجود دارد؟

جالب است بدانید که چند تا از اتاق فرارهای تهران، بازی رومیزی اتاق فرار را به‌عنوان یکی از محصولات خود به بازار عرضه کرده‌اند. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری، هرجایی که دوست داشته باشید، با دوستان خود بازی کنید. این بازی فکری همراه با کارت‌ها و وسایل موردنیاز، در یک بسته‌بندی جذابی ارائه شده و روند بازی از طریق یک اپلیکیشن پیش می‌رود که به‌نحوی نقش گیم مستر یا بازیگردان را دارد.

ویروس

عکس از سایت: escaperoom.ir

نکاتی که قبل از تجربه اتاق فرار باید بدانید

یکی از نکاتی که حتما قبل از تجربه اتاق فرارهای تهران باید به آن توجه کنید، محدودیت تعداد نفرات است که در اتاق فرارهای مختلف متغیر است. معمولا در این بازی تیم شما باید از ۴ تا ۶ نفر تشکیل شده باشد، اما ممکن است برخی از اتاق های فرار تعداد کمتر یا بیشتری نیاز داشته باشد که پیشنهاد می‌شود قبل از تشکیل تیم از محدودیت تعداد نفرات اتاق فراری که می‌خواهید برای بازی به آن مراجعه کنید مطلع شوید.

از دیگر نکات اتاق فرارهای تهران که باید بدانید این است که شما در این مکان حق فیلم‌برداری ندارید، زیرا در صورت فیلم‌برداری ممکن است، تمام استراتژی‌ و طراحی این اتاق مشخص‌شده و برای سایر افراد که به این محیط برای بازی مراجعه می‌کنند، دیگر جذابیت کافی را نداشته باشد.

البته این موضوع قبل از رفتن به محیط بازی به شما تذکر داده می‌شود، اما در صورت فراموشی به این نکته حتما توجه کنید.

تاریخچه اتاق فرار

طراح بازی اتاق فرار یک داشنجوی ژاپنی به اسم تاکائو کاتو بود. ایده ساخت اتاق فرار زمانی به ذهن این دانشجو رسید که دوستش را در حال بازی‌کردن نسخه مجازی این بازی دید.

مخترع بازی اتاق فرار

اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی در شهر سیلیکون ولی اتاق فرار توسط این دانشجوی ژاپنی طراحی و عملی شد. این اتاق‌های فرار به‌صورت موقتی در مکان‌های تفریحی مانند شهربازی پدیدار می‌شدند و بازی به‌گونه‌ای بود که طراحان اشیا یا راهنمایی‌های لازم برای خروج را در گوشه‌ای پنهان می‌کردند تا بازیکنان با پیداکردن آن‌ها بتوانند از اتاق خارج شده و به اصطلاح فرار کنند.

لازم به ذکر است که علی‌رغم طراحی ساده، این اتاق‌ها در اوایل با استقبال فراوانی روبه‌رو شد و بلیط‌ها به‌سرعت به فروش می‌رسید. پس از گسترش محبوبیت اتاق فرار در سراسر دنیا، ایده اولین اتاق فرار تهران در سال ۲۰۱۶ به‌اجرا درآمد و با استقبال مخاطبان، روند تصاعدی پیدا کرد.

قوانین و استاندارد‌های تاسیس اتاق فرار

اتاق فرار نیز مانند سایر حرفه‌هایی که می‌شناسید، استاندارد‌های خاص خود را دارد که اگر شما قصد تاسیس‌ آن را داشته باشید، باید آن‌ها را رعایت کنید تا در این حرفه دچار مشکل نشوید.

استاندارد‌های مکانی برای اتاق فرار

 • حداقل زیربنا برای اجرای بازی‌های اتاق فرار ۵۰ مترمربع است.
 • حداقل ۳۰ مترمربع فضا برای برگزاری بازی باید در نظر گرفته شود.
 • ۱۰ مترمربع برای نمازخانه و سرویس بهداشتی باید در نظر گرفته شود.
 • حداقل ۱۰ مترمربع برای فضای مانیتورینگ و اتاق انتظار حتما در نظر گرفته شود.
 • حتما باید از میکروفون در محیط بازی استفاده شده و امکان شنیدن صدای بازیکنان فراهم باشد.
 • همه فضاهای بازی باید مجهز به دوربین مداربسته به‌همراه حافظ جانبی برای ضبط تصاویر باشد.

استانداردهای ایمنی برای اتاق فرار

 • وجود جعبه کمک‌های اولیه در این محیط لازم است.
 • کابل و سیم‌کشی محیط باید درون داکت‌های ایمنی قرار گیرد.
 • سیم یا پریز برق ۲۲۰V نباید در دسترس بازیکنان باشد.
 • صرفا از سیستم‌های گرمایشی آبی یا برقی استاندارد برای محیط استفاده شود.
 • استفاده از کلید محافظ جان در این محیط لازم است.
 • در صورت استفاده از مایعات در بازی، از مضرنبودن آن برای پوست و بدن بازیکنان حتما مطمئن شوید.
 • چنانچه درب‌های محیط شما به‌صورت الکتریکی طراحی شده‌ باشد، در صورت قطعی برق باید همگی آن‌ها باز شود.( به‌اصلاح تخصصی در حالت نرمال اُپن یا Normal open باشد)
 • حتما از هر کلید چند زاپاس داشته باشید تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.
 • حداقل از یک کپسول بیوورسال ( کپسول آتش‌نشانی) ۶ لیتری برای جلوگیری از آتش‌سوزی استفاده کنید. هر کپسول مناسب ۱۰۰ مترمربع است و برای مثال اگر فضای شما ۳۰۰ مترمربع است شما به ۳ کپسول نیاز دارید.
اسکیپ روم

عکس از سایت: itstimetoescape

استانداردهای بازیکنان برای اتاق فرار

 • استاندارد سنی برای ورود به فضای بازی اتاق‌های فرار ۱۴ سال بوده و اگر سناریو و محتوای بازی ترسناک باشد، حداقل سنی ۱۷ سال است.
 • تعداد شرکت‌کنندگان در بازی نسبت به فضا و سناریو متفاوت است، اما حداکثر شرکت‌کننده در ۳۰ مترمربع فضای بازی ۴ نفر است که با هر ۵ مترمربع به این فضا اضافه شود یک شرکت‌کننده می‌تواند اضافه شود. ( اگر فضای ما ۴۰ متر باشد، حداکثر ۶ نفر و اگر ۵۰ متر باشد حداکثر ۸ نفر می‌توانند شرکت کنند)
 • استعمال دخانیات در محل بازی و فضای مانیتورینگ ممنوع است.
 • به‌همراه داشتن حیوانات خانگی در فضای بازی ممنوع است.
 • مجموعه موظف است قبل از شروع بازی از ترس‌های آنی که در سناریو وجود دارد شرکت‌کنندگان را مطلع کند.
 • بازیکنان باید ضمن رعایت همه نکات ذکرشده، مسئولیت اتفاقات مالی و جانی در هنگام بازی بر عهده گیرند.

استانداردهای طراحی سناریو برای اتاق فرار

 • استفاده‌نکردن از علائم مذهبی اسلامی، القاب پیامبران و ائمه معصومان
 • توهین‌نکردن به شخصیت‌‎های فرهنگی، تاریخی، سیاسی، اعتقادات، قومیت‌ها، نژادها و فرهنگ‌های مختلف
 • رعایت عفت عمومی و استفاده‌نکردن از برهنگی و الفاظ رکیک در سناریو و فضای بازی

تمامی نکات ذکرشده برای تاسیس اتاق‌های فرار لازم است و با رعایت قوانین فوق شما می‌توانید مجوز تاسیس یک اتاق فرار جذاب را داشته باشید.

آیا همه اتاق فرارهای تهران را شناختید؟

تمامی موارد ذکرشده از بهترین اتاق فرار‌های تهران‌اند و اگر شما فکر می‌کنید اتاق فراری وجود دارد که در این لیست اشاره‌ای به آن نشده است. امیداوریم این مطلب برای شما مفید بوده و بتوانید از این لیست نسبت به علاقه خود بهترین را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.