جاهای دیدنی دبی

جاهای دیدنی دبی که به‌صرفه هستند

جاهای دیدنی دبی را بهتر بشناسیم

جاهای دیدنی دبی در یک دسته جا نمی‌گیرند چون از مراکز خرید دبی تا پارک‌ها و مراکز تفریحی‌اش، همه به‌نوعی زیبا ساخته شده‌اند و امکاناتی دارند که می‌توان آن را بخشی از جاهای دیدنی دبی به حساب آورد. به همین دلیل در این راهنمای دیدنی های دبی می‌خواهیم چند مورد از این مقاصد را برای شما معرفی کنیم.

همان طور که می‌دانید، جاهای دیدنی دبی به قدری زیاد و متنوع است که با یک مقاله یا یک سفر شاید نتوان همه آن‌ها را نام برد و تجربه کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این جاهای دیدنی دبی را به چند دسته تقسیم کنیم (مثلا مراکز خرید دبی یا مراکز تفریحی دبی) و در هر دسته، چند مورد از  معروف‌ترین دیدنی های دبی را برای شما معرفی کنیم.

مراکز خرید از جاهای دیدنی دبی

یکی از خاص‌ترین تجربه‌هایی که می‌توانید از سفر به دبی به دست بیاورید، تجربه خرید در دبی است. تنوع اجناس خارجی در دبی بسیار زیاد است چون برندهای زیادی از سراسر دنیا در این مکان شعبه دارند. از طرف دیگر، مراکز خرید دبی هم به قدری زیبا ساخته شده‌اند و امکاناتی جالبی دارند که دیگر بخشی از جاهای دیدنی دبی به حساب می‌آیند.

قبل از شروع به معرفی مراکز خرید دبی، بهتر است دو نکته را بگوییم. نکته اول این است که مراکز خرید دبی به نوعی ساماندهی شده‌اند که تقریبا با هر بودجه‌ای بتوانید خریدی از آن‌ها کرده و دست‌ خالی بیرون نیایید.

جاهای دیدنی دبی

نکته دوم این است که حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، تجربه قدم زدن و مشاهده این مراکز خرید به‌عنوان بخشی از جاهای دیدنی دبی می‌تواند تجربه خوبی برای شما باشد. پس این دیدنی های دبی را از دست ندهید.

یکی از سوال‌های اساسی که برای گردشگران مهم است: واحد پول دبی چیست؟ با خودمان چه ارزی ببریم بهتر است؟ جوابش را در راهنما بخوانید.

– مرکز خرید الغریر

الغدیر قدیمی‌ترین مرکز خرید دبی است و به همین دلیل، حس و حال نسبتا متفاوتی نسبت به سایر مراکز خرید دبی دارد. کاربرانی که مرکز خرید الغریر را از نزدیک دیده‌اند، این مکان را به افرادی توصیه می‌کنند که علاوه بر تجربه جاهای دیدنی دبی، قصد خرید لباس دارند.

بسیاری از برندهای جهانی پوشاک در مرکز خرید الغریر شعبه دارند (مانند آدیداس و کاردوچی) و ازآنجایی‌که هزینه گمرک در دبی با کشور ما متفاوت است، می‌توانید با قیمت‌های خیلی به‌صرفه، خریدهایتان را انجام بدهید.

جاهای دیدنی دبی

در ضمن اگر در حین خرید احساس گرسنگی کردید، می‌توانید از بین دو برند جهانی فست‌فود (پاپا جونز و مک دونالد) انتخاب کنید که خودشان هم بخشی از تجربه‌‎های خاص در جاهای دیدنی دبی است.

 • ساعت کاری مرکز خرید الغریر: روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب – بقیه روزهای هفته: از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • مسیریابی آدرس مرکز خرید الغریر روی گوگل مپ

– مرکز خرید فستیوال

فستیوال هم از آن جمله مراکز خرید دبی است که به‌خاطر امکانات رفاهی‌اش، در بین جاهای دیدنی دبی هم قرار می‌گیرد. اگر یادتان باشد، در ابتدای همین راهنمای جاهای دیدنی دبی گفتیم که برای دیدن بعضی از این مراکز خرید اصلا نیازی به خرید هم ندارید و می‌توانید خوش بگذرانید. مرکز خرید فستیوال دقیقا یکی از این دیدنی های دبی است.

محوطه مرکز خرید فستیوال دبی به‌قدری بزرگ است که می‌تواند به‌تنهایی یکی شهرک به حساب بیاید. در این مجموعه، می‌توانید با تهیه بلیط، به کلوپ قایق‌های تفریحی رفته و برای مدتی با قایق بگردید. در بخش‌های دیگر مجموعه هم مکان‌ خوبی برای قدم زنی وجود دارد که از کنار کانال‌های آب می‌گذرد و آب و هوای خنکی هم دارد.

جاهای دیدنی دبی

گذشته از همه این موارد، کافه و رستوران‌هایی که در این مرکز خرید از جاهای دیدنی دبی است، بعد از تفریح و یا خرید می‌توانند جای خوبی برای استراحت باشد. در بخش دیگری از مرکز خرید، سالنی برای پرورش گیاهان هست و دور و بر آن، آب‌نماهای جذاب به زیبایی محیط اضافه کرده است.

حالا اگر با قصد خرید به‌سمت مرکز خرید فستیوال می‌روید، جای خوبی را انتخاب کرده‌اید چون در این جا هم می‌توانید نمایندگی برندهای معتبر جهانی را با اجناس متنوع و سطح قیمت متفاوت پیدا کنید.

 • ساعات کاری مرکز خرید فستیوال: روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب – بقیه روزهای هفته: از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • مسیریابی آدرس مرکز خرید فستیوال روی گوگل مپ

مراکز تفریحی از جاهای دیدنی دبی

در بخش قبل راهنمای جاهای دیدنی دبی، دو مورد از معروف‌ترین مراکز خرید دبی را معرفی کردیم که بخشی از جاهای دیدنی دبی را هم در خودشان داشتند؛ اما در این بخش می‌خواهیم فقط روی جاهای گردشگری دبی و جاهای تفریحی دبی را ببینیم که از جنس تفریح و خوش‌گذرانی است و اگر تجربه‌شان کنید، خاطره‌هایی فراموش‌نشدنی برای شما ایجاد خواهد کرد.

اگر به‌همراه فرزندانتان می‌خواهید به دبی سفر کنید، جاهای دیدنی دبی برای کودکان را بشناسید.

– آکواریوم دبی

ازآنجایی‌که خیلی از شهرهای ایران، نزدیک دریا نیستند، بسیاری از مردم تجربه مشاهده حیوانات دریایی از نزدیک را نداشته‌اند. همچنین افرادی که هم این تجربه را داشته‌اند، معمولا حیواناتی مثل ماهی، خرچنگ و… دیده‌اند.

در جاهای تفریحی و جاهای دیدنی دبی این فرصت را دارید که حدودا ۱۴۰ گونه مختلف از موجودات آبزی را از نزدیک ببینید. فضایی که در آکواریوم دبی ایجاد شده به‌نوعی است که شما وارد دنیای زیر آب می‌شوید و حیوانات را تقریبا در حین زندگی عادی‌شان مشاهده می‌کنید.

یک چالش برای ماجراجویان! در بخشی از آکواریوم دبی، کوسه هم نگه‌داری می‌شود و همه می‌توانند آن‌ها را از نزدیک ببینند، اما چقدر نزدیک؟ این دیگر انتخاب خودتان است. شاید دیدن کوسه‌ها از نزدیک بخشی از جاهای دیدنی دبی نباشد اما قطعا از تجربه‌های به‌یادماندنی دبی هست.

جاهای دیدنی دبی

خلاصه این که با ابزار و امکاناتی که مجموعه آکواریوم از جاهای دیدنی دبی در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید غواضی و اسنورکلینگ کرده و به کوسه‌ها نزدیک شوید. البته که در این ماجرا، شما داخل یک قفس محکم هستید تا امنیت‌تان تحت هر شرایطی تضمین شده باشد.

 • ساعات کاری آکواریوم دبی: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
 • مسیریابی آدرس آکواریوم دبی روی گوگل مپ

– پیست اسکی دبی

دبی شهر عجیبی است. بارش برف در این شهر در حد معجزه نادر و عجیب است ولی با این حال یکی از بهترین پیست اسکی‌های دنیا را دارد. این که فقط با استفاده از ابزار و تکنولوژی ساخته دست بشر، چنین امکاناتی ایجاد شده این پیست اسکی را به یکی از عجیب‌ترین جاهای تفریحی دبی تبدیل کرده است.

در پیست اسکی از جاهای دیدنی دبی دمای هوا بین منفی یک تا منفی پنج درجه سانتی‌گراد است. یکی از ویژگی‌های خوب این پیست این است که گستره وسیعی از اسکی‌سواران در نظر گرفته شده است. یعنی مسیرهای اسکی مختلفی وجود دارد و هر کدام از این مسیرها، شیب و ارتفاع متفاوتی دارند تا حرفه‌ای ها و تازه‌کار ها روی یک مسیر مزاحم هم نشوند.

جاهای دیدنی دبی

طولانی‌ترین مسیری که در این پیست قرار دارد ۴۰۰ متر است و بخش سقوط آن هم حدودا ۶۰ متر ارتفاع دارد. اگر یک اسکی‌سوار حرفه‌ای نیستید پیشنهاد می‌کنیم که وارد این مسیر نشوید. در هر مسیری که بروید، تجربه اسکی سواری در یکی از شهرهای کویری دنیا، آن هم در هر فصلی که دلتان می‌خواهد، قطعا یکی از جذابیت‌های جاهای دیدنی دبی است.

ساعات کاری پیست اسکی دبی:

 • روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • پنجشنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
 • جمعه: از ۹ صبح تا ۱۲ شب
 • شنبه: ۹ صبح تا ۱۱ شب

مسیریابی آدرس پیست اسکی دبی روی گوگل مپ

پارک های آبی از جاهای دیدنی دبی

یکی از محبوب‌ترین مکان های دیدنی دبی، پارک های آبی دبی است که با امکانات و تفریحات مختلف سالانه گردشگران بسیاری را به‌سمت خود جذب می‌کند. معروف‌ترین پارک های آبی دبی:

– یاس ابوظبی

این پارک آبی ۱۵ هکتار وسعت دارد و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پارک های آبی دبی شناخته می‌شود. پارک آبی یاس به ۸ بخش تقسیم می‌شود. در هرکدام از این بخش‌ها، تم خاصی مشاهده می‌شود و نسبت به آن تم‌ها، وسایل سرگرمی تغییر می‌کند. پارک آبی یاس ابوظبی، بزرگ‌ترین سرسره آبی ۶ نفره دنیا و همچنین طولانی‌ترین ترن هوایی را دارد.

جاهای دیدنی دبی

– پارک آبی لاگونا

در پارک آبی لاگونا از جاهای دیدنی دبی استخر موج سواری، سرسره‌ و تونل‌های آبی مختلف، رودخانه آرام و بخشی برای بازی کودکان وجود دارد. پارک آبی لاگونا در منطقه لامر دبی واقع شده و بین پارک های آبی دبی جایگاه خوبی دارد. در این مجموعه، بخشی برای موج‌سواری ساخته شده و بیش از ۱۰ سرسره مختلف در آن، کنار هم قرار گرفته‌اند و آن را به یک از پرطرفدارترین مکان های دیدنی دبی تبدیل کرده‌اند.

– پارک آبی آتلانتیس

مجموعه آبی آتلانتیس از جاهای دیدنی دبی بسیار مدرن است و همین موضوع باعث شده گردشگران زیادی برای بازدید از مکان های دیدنی دبی به این هتل بروند. در این پارک ۷ نوع سرسره وجود دارد که هرکدام از آن‌ها کاملا پتانسیل این را دارند که آدرنالین خونتان را افزایش دهند.

جاهای دیدنی دبی

– پارک آبی آیس لند

آیس لند در راس الخیمه واقع شده است و هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی را بین پارک‌ های آبی دبی در خود جای داده است. در این مجموعه مجسمه‌هایی شبیه خرس قطبی و پنگوئن وجود دارد که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

– پارک آبی اسپلش پد

این پارک آبی از جاهای دیدنی دبی مخصوص کودکان است و امکاناتی مانند رستوران، سرویس‌ بهداشتی، کافی‌شاپ و فروشگاه برای خرید تجهیزات شنا و خوراکی وجود دارد. تجهیزات و وسایل بازی این پارک آبی سطح معمولی دارند و کودکان می‌توانند ساعت‌ها در آن سرگرم شوند.

جاهای دیدنی دبی

– پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی از جاهای دیدنی دبی یکی از این مکان‌های منحصربه‌فرد محسوب می‌شود که بین پارک‌های آبی سرتاسر دنیا، جز ۱۰ مجموعه اول لیست است. وایلد وادی در یکی از بهترین بخش‌های دبی، یعنی خیابان جمیرا واقع شده است. این پارک روباز بوده و همچنین در این مجموعه سرسره‌های مختلف و دو استخر برای موج سواری مصنوعی ساخته شده؛ یکی از سرسره‌های این مجموعه، بلندترین و بزرگترین سرسره آبی دنیاست که طرفداران زیادی دارد.

جاهای دیدنی دبی

شهربازی های دبی

یکی از معروف ترین مکان های تفریحی دبی، شهربازی‌ های این شهر است و رفتن به آن‌ها از تفریحات توریست‌ها به حساب می‌آیند. برخی از شهربازی ها و مکان های تفریحی دبی مخصوص کودکان و برخی دیگر مناسب همه سنین است.

– شهربازی IMG

در این شهربازی، علاوه بر کودکان و نوجوانان، بزرگسالان هم از دنیای بیرون خداحافظی کرده و وارد دنیای پر از هیجان داستان‌های مارول می‌شوند. IMG  یک مرکز تفریحی است که در آن بازی‌هایی مثل ترن هوایی و وسایل تفریحی هیجان‌انگیز وجود دارد.
این مجموعه از جاهای دیدنی در دبی ۱۴۰ هزار مترمربع است و روزانه می‌تواند ۲۰ هزار نفر را در دل خود جای دهد.

جاهای دیدنی دبی

– موشن گیت

در این قسمت به یکی از مکان‌های دبی می‌رسیم که با والت دیزنی معروف برابری می‌کند. برای اینکه به دنیای انیمیشن بروید و با پشت صحنه آن‌ها آشنا شوید، انتخابی بهتر از این پارک موجود نیست.  اگر می‌خواهید بازیگر شوید، به موشن گیت بروید و با شخصیت‌های محبوبی مثل: پاندای کنگفوکار، شرک و ماداگاسکار فیلم بازی کنید.

جاهای دیدنی دبی

– پارک بالیوود

این پارک هیجان‌انگیز تصمیم گرفته است تا فرهنگ هند را به دیگران نشان بدهد. پارک بالیوود ۵ رستوران هندی و ۱۶ وسیله بازی و سینمایی متفاوت دارد. در بالیوود پارک می‌توانید در یکی از بهترین شهربازی ‌های دبی لذت ببرید و در سالن راک آن از موزیک رایگان لذت ببرید و برقصید.

– لگولند

دیگر شهربازی این جزیره لگولند از جاهای دیدنی دبی است. لگولند سرزمین سرسره‌های هیجان‌انگیز، چرخ‌وفلک‌های بزرگ و تاب‌های جذاب است. اگر فرزندی تا سن ۱۲ سال دارید از لذت دنیای لگوها همراه فرزندتان لذت ببرید. این پارک بزرگ ۲۰ جاذبه با تم لگو و بازی‌هایی مثل استخر موج و سافاری دارد.

این پارک برای روزهای گرم دبی و آفتاب شدید آن، راه حلی در نظر گرفته و آن‌ را سرپوشیده می‌کند تا ازشدت گرما، کم شود.

جاهای دیدنی دبی

چرخ و فلک عین دبی

قبل هر چیز خوب است بدانید این چرخ‌وفلک برای تعمیرات و بعضی تغییرات تا اطلاع ثانوی تعطیل است. بنابراین این روزها در سفر به دبی امکان تجربه این تفریح را ندارید.

چرخ و فلک عین دبی به‌دلیل چشم‌انداز بی‌نظیر و امکانات فوق‌العاده‌ای که دارد، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری دبی محسوب می‌شود. این چرخ غول پیکر که در جزیره بلوواترز واقع شده، منظره پانورامای ۳۶۰ درجه از خط افق دبی و همچنین جاهای دیدنی دبی را به علاقه‌مندان نشان می‌دهد.

عین دبی ۴۸ کابین پیشرفته دارد که بعضی از آنها می‌توانند تا ۴۰ مسافر را در خود جای دهند. حداکثر ظرفیت این چرخ و فلک ۱۷۵۰ نفر است.

جاهای دیدنی دبی

کویر دبی

یکی از معروف‌ترین بیابان های دبی، بیابان القدره است که ۱۰ هکتار مساحت دارد و در ۳۰کیلومتری شهر دبی است. این کویر و دریاچه القدره به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی دبی برای پیک‌نیک کردن و دیدن گونه‌های مختلف حیوانی  منطقه کویر، مسابقات شتر‌سواری و دوچرخه‌سواری و آفرود بسیار مناسب و همچنین پر‌طرفدار است.

جاهای دیدنی دبی

سواحل دبی

سواحل دبی از جاهای دیدنی دبی همگی زیبایی خاص خود را دارد و هرکدام از سواحل دبی امکانات رفاهی و تفریحی مخصوص خود را دارد. در بیشتر این سواحل همیشه غریق نجات، ماسه‌های تمیز و اتاق‌های مخصوص عوض‌کردن لباس موجود است.

– ساحل جمیرا

یکی از معروف‌ترین سواحل و جاهای دیدنی دبی با همه امکانات رفاهی مثل رستوران‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی مانند ورزش‌های آبی و اسکی برفی همین ساحل است. ساحل طلایی رنگ، نخل‌های سرسبز و فضای سبز ساحل جمیرا باعث دو چندان شدن جذابیت آن شده‌اند. پارک جمیرا بیچ در مجاورت ساحل قرار دارد و زمین بازی برای کودکان، کافه، محوطه مخصوص باربیکیو و فضای سبز دلنشین دارد.

جاهای دیدنی دبی

– ساحل سان‌سِت بیچ

این ساحل به‌خاطر منظره شگفت‌انگیز برج العرب که نزدیک آن قرار دارد، شلوغ‌ترین و جذاب‌ترین سواحل و جاهای دیدنی دبی است. از امکانات این ساحل سایه‌بان، رختکن، امکانات لازم برای دوش گرفتن، اینترنت وای‌فای و چندین نجات غریق هستند. ساحل أم سقیم ۲۴ ساعت شبانه روز باز است و به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین سواحل دبی در میان ساکنان جمیرا و مهاجران غربی است.

جاهای دیدنی دبی

– ساحل الممراز

ساحل الممزار هم از دیگر سواحل زیبای شیخ‌نشین و جاهای دیدنی در دبی است که تاییدیه پرچم آبی ساحل (Blue Flag) را به‌خاطر رعایت استانداردهای سختگیرانه دریافت کرده است. پارک ساحلی الممزار ۱۰۶ هکتار مساحت دارد و شامل محوطه چمن بسیار وسیع مختص پیک نیک، محوطه مخصوص باربیکیو و غذا، آمفی تئاتر، استخر و… دارد.

جاهای دیدنی دبی

– ساحل مارینا

ساحل مارینا از جاهای دیدنی دبی یا همان مارینا بیچ در دبی مارینا (Dubai Marina) قرار دارد و در امتداد ساحل خلیج فارس ساخته شده است. یک ساحل شهری با مناظر زیبا و امکانات تفریحی مانند فعالیت‌های ورزشی در آب، رستوران‌ها و کافه‌های ساحلی.

جاهای دیدنی دبی با مترو

استفاده از متروی دبی بسیار آسان است و می‌توانید به راحتی از آن برای سفر در سراسر شهر استفاده کنید. شما می‌توانید بلیط خود را از ایستگاه‌های مترو یا از ماشین‌های خودکار بلیط خریداری کنید. همچنین می‌توانید از کارت هوشمند Nol استفاده کنید که به صورت پیش‌پرداختی قابل شارژ است.

مترو یک راه عالی برای دسترسی به جاهای دیدنی دبی است. اینجا چند مکان دیدنی در دبی هستند که می‌توانید با استفاده از مترو به آنها بروید:

– برج خلیفه: برج خلیفه یکی از نمادهای شهر دبی است و با ارتفاع بیش از ۸۲۰ متر، بلندترین برج جهان است. می‌توانید با استفاده از مترو به ایستگاه “برج خلیفه/دبی مال” بروید و از نزدیک این بنا زیبا را ببینید.

جاهای دیدنی دبی

– دبی مال: این مرکز خرید فوق‌العاده از جاهای دیدنی دبی شامل برندهای معروف جهان است. می‌توانید با مترو به ایستگاه “برج خلیفه/دبی مال” بروید و از آنجا به دبی مال دسترسی پیدا کنید.

– متروپولیتن بیچ: این ساحل زیبا و پرطرفدار دبی، مکان عالی برای استراحت و سرگرمی است. شما می‌توانید با مترو به ایستگاه “متروپولیتن بیچ” بروید و از آنجا به سمت ساحل پیاده روی کنید.

– دیره سوق: بازارهای سنتی دیره سوق، مکان عالی برای تجربه فضای فرهنگی و خرید هستند. می‌توانید با مترو به ایستگاه “دیره” بروید و از آنجا به بازارهای سنتی دیره سوق دسترسی پیدا کنید.

با استفاده از مترو، شما می‌توانید به راحتی به جاهای دیدنی در دبی دسترسی پیدا کنید و لذت ببرید.

جاهای دیدنی دبی را پسندیدید؟

همان طور که قبلا هم گفتیم، واقعا تعداد جاهای دیدنی دبی خیلی زیاد است. علاوه بر تعداد بالای این دیدنی‌ها، سطح هزینه هر کدام از مقاصد هم فرق می‌کند. مواردی که ما در این راهنمای جاهای گردشگری دبی آوردیم با بررسی سطح هزینه و نظرات کاربران انتخاب شدند و قصد داشتیم جاهایی را معرفی کنیم که اکثر کاربران، توانایی مالی آن را داشته باشند.

اگر موردی از دیدنی های دبی وجود دارد که به نظر شما از نظر مالی (و بقیه جوانب) به‌صرفه است و ما از قلم انداخته‌ایم، حتما به ما یادآوری کنید تا در فهرستمان اضافه کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 دیدگاه

 1. مینا سعادت می‌گوید

  ممنون از مقاله خوبتون، من عکس قاب دبی هم توی مجله اقتصاد آفرین دیده بودم توی یه رپورتاژ اماکن مختلف رو معرفی میکرد، چقدر پیشرفت کردن واقعا آفرین داره

 2. علی غلامی می‌گوید

  الان ک گرمه شش ماه دوم سال هم ک گرونه

 3. سلاا می‌گوید

  دایانا