جاهای دیدنی دبی

جاهای دیدنی دبی که به‌صرفه هستند

جاهای دیدنی ارزان دبی

جاهای دیدنی دبی در یک دسته جا نمی‌گیرند چون از مراکز خرید دبی تا پارک‌ها و مراکز تفریحی‌اش، همه به‌نوعی زیبا ساخته شده‌اند و امکاناتی دارند که می‌توان آن را بخشی از جاهای دیدنی دبی به حساب آورد. به همین دلیل در این راهنمای دیدنی های دبی می‌خواهیم چند مورد از این مقاصد را برای شما معرفی کنیم.

جاهای دیدنی دبی

همان طور که می‌دانید، جاهای دیدنی دبی به قدری زیاد و متنوع است که با یک مقاله یا یک سفر شاید نتوان همه آن‌ها را نام برد و تجربه کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این جاهای دیدنی دبی را به چند دسته تقسیم کنیم (مثلا مراکز خرید دبی یا مراکز تفریحی دبی) و در هر دسته، چند مورد از  معروف‌ترین دیدنی های دبی را برای شما معرفی کنیم.

مراکز خرید دبی

یکی از خاص‌ترین تجربه‌هایی که می‌توانید از سفر به دبی به دست بیاورید، تجربه خرید در دبی است. تنوع اجناس خارجی در دبی بسیار زیاد است چون برندهای زیادی از سراسر دنیا در این مکان شعبه دارند. از طرف دیگر، مراکز خرید دبی هم به قدری زیبا ساخته شده‌اند و امکاناتی جالبی دارند که دیگر بخشی از جاهای دیدنی دبی به حساب می‌آیند.

قبل از شروع به معرفی مراکز خرید دبی، بهتر است دو نکته را بگوییم. نکته اول این است که مراکز خرید دبی به نوعی ساماندهی شده‌اند که تقریبا با هر بودجه‌ای بتوانید خریدی از آن‌ها کرده و دست‌ خالی بیرون نیایید.

جاهای دیدنی دبی

نکته دوم این است که حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، تجربه قدم زدن و مشاهده این مراکز خرید به‌عنوان بخشی از جاهای دیدنی دبی می‌تواند تجربه خوبی برای شما باشد. پس این دیدنی های دبی را از دست ندهید.

یکی از سوال‌های اساسی که برای گردشگران مهم است: واحد پول دبی چیست؟ با خودمان چه ارزی ببریم بهتر است؟ جوابش را در راهنما بخوانید.

مرکز خرید الغریر

الغدیر قدیمی‌ترین مرکز خرید دبی است و به همین دلیل، حس و حال نسبتا متفاوتی نسبت به سایر مراکز خرید دبی دارد. کاربرانی که مرکز خرید الغریر را از نزدیک دیده‌اند، این مکان را به افرادی توصیه می‌کنند که علاوه بر تجربه جاهای دیدنی دبی، قصد خرید لباس دارند.

بسیاری از برندهای جهانی پوشاک در مرکز خرید الغریر شعبه دارند (مانند آدیداس و کاردوچی) و ازآنجایی‌که هزینه گمرک در دبی با کشور ما متفاوت است، می‌توانید با قیمت‌های خیلی به‌صرفه، خریدهایتان را انجام بدهید.

جاهای دیدنی دبی

در ضمن اگر در حین خرید احساس گرسنگی کردید، می‌توانید از بین دو برند جهانی فست‌فود (پاپا جونز و مک دونالد) انتخاب کنید که خودشان هم بخشی از تجربه‌‎های خاص در جاهای دیدنی دبی است.

 • ساعت کاری مرکز خرید الغریر: روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب – بقیه روزهای هفته: از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • مسیریابی آدرس مرکز خرید الغریر روی گوگل مپ

مرکز خرید فستیوال

فستیوال هم از آن جمله مراکز خرید دبی است که به‌خاطر امکانات رفاهی‌اش، در بین جاهای دیدنی دبی هم قرار می‌گیرد. اگر یادتان باشد، در ابتدای همین راهنمای جاهای دیدنی دبی گفتیم که برای دیدن بعضی از این مراکز خرید اصلا نیازی به خرید هم ندارید و می‌توانید خوش بگذرانید. مرکز خرید فستیوال دقیقا یکی از این دیدنی های دبی است.

محوطه مرکز خرید فستیوال دبی به‌قدری بزرگ است که می‌تواند به‌تنهایی یکی شهرک به حساب بیاید. در این مجموعه، می‌توانید با تهیه بلیط، به کلوپ قایق‌های تفریحی رفته و برای مدتی با قایق بگردید. در بخش‌های دیگر مجموعه هم مکان‌ خوبی برای قدم زنی وجود دارد که از کنار کانال‌های آب می‌گذرد و آب و هوای خنکی هم دارد.

جاهای دیدنی دبی

گذشته از همه این موارد، کافه و رستوران‌هایی که در این مرکز خرید است بعد از تفریح و یا خرید می‌توانند جای خوبی برای استراحت باشد. در بخش دیگری از مرکز خرید، سالنی برای پرورش گیاهان هست و دور و بر آن، آب‌نماهای جذاب به زیبایی محیط اضافه کرده است.

حالا اگر با قصد خرید به‌سمت مرکز خرید فستیوال می‌روید، جای خوبی را انتخاب کرده‌اید چون در این جا هم می‌توانید نمایندگی برندهای معتبر جهانی را با اجناس متنوع و سطح قیمت متفاوت پیدا کنید.

 • ساعات کاری مرکز خرید فستیوال: روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب – بقیه روزهای هفته: از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • مسیریابی آدرس مرکز خرید فستیوال روی گوگل مپ

مراکز تفریحی دبی

در بخش قبل راهنمای جاهای دیدنی دبی، دو مورد از معروف‌ترین مراکز خرید دبی را معرفی کردیم که بخشی از جاهای دیدنی دبی را هم در خودشان داشتند؛ اما در این بخش می‌خواهیم فقط روی جاذبه های گردشگری دبی را ببینیم که از جنس تفریح و خوش‌گذرانی است و اگر تجربه‌شان کنید، خاطره‌هایی فراموش‌نشدنی برای شما ایجاد خواهد کرد.

اگر به‌همراه فرزندانتان می‌خواهید به دبی سفر کنید، جاهای دیدنی دبی برای کودکان را بشناسید.

آکواریوم دبی

ازآنجایی‌که خیلی از شهرهای ایران، نزدیک دریا نیستند، بسیاری از مردم تجربه مشاهده حیوانات دریایی از نزدیک را نداشته‌اند. همچنین افرادی که هم این تجربه را داشته‌اند، معمولا حیواناتی مثل ماهی، خرچنگ و… دیده‌اند.

در دبی این فرصت را دارید که حدودا ۱۴۰ گونه مختلف از موجودات آبزی را از نزدیک ببینید. فضایی که در آکواریوم دبی ایجاد شده به‌نوعی است که شما وارد دنیای زیر آب می‌شوید و حیوانات را تقریبا در حین زندگی عادی‌شان مشاهده می‌کنید.

یک چالش برای ماجراجویان! در بخشی از آکواریوم دبی، کوسه هم نگه‌داری می‌شود و همه می‌توانند آن‌ها را از نزدیک ببینند، اما چقدر نزدیک؟ این دیگر انتخاب خودتان است. شاید دیدن کوسه‌ها از نزدیک بخشی از جاهای دیدنی دبی نباشد اما قطعا از تجربه‌های به‌یادماندنی دبی هست.

جاهای دیدنی دبی

خلاصه این که با ابزار و امکاناتی که مجموعه آکواریوم دبی در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید غواضی و اسنورکلینگ کرده و به کوسه‌ها نزدیک شوید. البته که در این ماجرا، شما داخل یک قفس محکم هستید تا امنیت‌تان تحت هر شرایطی تضمین شده باشد.

 • ساعات کاری آکواریوم دبی: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
 • مسیریابی آدرس آکواریوم دبی روی گوگل مپ

پیست اسکی دبی

دبی شهر عجیبی است. بارش برف در این شهر در حد معجزه نادر و عجیب است ولی با این حال یکی از بهترین پیست اسکی‌های دنیا را دارد. این که فقط با استفاده از ابزار و تکنولوژی ساخته دست بشر، چنین امکاناتی ایجاد شده این پیست اسکی را به یکی از عجیب‌ترین جاهای دیدنی دبی تبدیل کرده است.

در پیست اسکی دبی، دمای هوا بین منفی یک تا منفی پنج درجه سانتی‌گراد است. یکی از ویژگی‌های خوب این پیست این است که گستره وسیعی از اسکی‌سواران در نظر گرفته شده است. یعنی مسیرهای اسکی مختلفی وجود دارد و هر کدام از این مسیرها، شیب و ارتفاع متفاوتی دارند تا حرفه‌ای ها و تازه‌کار ها روی یک مسیر مزاحم هم نشوند.

جاهای دیدنی دبی

طولانی‌ترین مسیری که در این پیست قرار دارد ۴۰۰ متر است و بخش سقوط آن هم حدودا ۶۰ متر ارتفاع دارد. اگر یک اسکی‌سوار حرفه‌ای نیستید پیشنهاد می‌کنیم که وارد این مسیر نشوید. در هر مسیری که بروید، تجربه اسکی سواری در یکی از شهرهای کویری دنیا، آن هم در هر فصلی که دلتان می‌خواهد، قطعا یکی از جذابیت‌های جاهای دیدنی دبی است.

ساعات کاری پیست اسکی دبی:

 • روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۱ شب
 • پنجشنبه: از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
 • جمعه: از ۹ صبح تا ۱۲ شب
 • شنبه: ۹ صبح تا ۱۱ شب

مسیریابی آدرس پیست اسکی دبی روی گوگل مپ

جاهای دیدنی دبی را پسندیدید؟

همان طور که قبلا هم گفتیم، واقعا تعداد جاهای دیدنی دبی خیلی زیاد است. علاوه بر تعداد بالای این دیدنی‌ها، سطح هزینه هر کدام از مقاصد هم فرق می‌کند. مواردی که ما در این راهنمای جاذبه های گردشگری دبی آوردیم با بررسی سطح هزینه و نظرات کاربران انتخاب شدند و قصد داشتیم جاهایی را معرفی کنیم که اکثر کاربران، توانایی مالی آن را داشته باشند.

اگر موردی از دیدنی های دبی وجود دارد که به نظر شما از نظر مالی (و بقیه جوانب) به‌صرفه است و ما از قلم انداخته‌ایم، حتما به ما یادآوری کنید تا در فهرستمان اضافه کنیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 دیدگاه

 1. مینا سعادت می‌گوید

  ممنون از مقاله خوبتون، من عکس قاب دبی هم توی مجله اقتصاد آفرین دیده بودم توی یه رپورتاژ اماکن مختلف رو معرفی میکرد، چقدر پیشرفت کردن واقعا آفرین داره

 2. علی غلامی می‌گوید

  الان ک گرمه شش ماه دوم سال هم ک گرونه

 3. سلاا می‌گوید

  دایانا

×
سفر با تخفیف بیشتر می‌چسبد!
شماره همراهتان را ثبت کنید تا از تخفیف‌ها و پیشنهادهای لحظه‌آخری باخبرتان کنیم.
درخواست شما با موفقیت ثبت شد