دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی؛ سفر به دور دنیا با یک بلیط

تجربه سفر دور دنیا در یک گردش چند ساعته

دبی واقعا یک دهکده جمع‌وجور از جهان به اسم دهکده جهانی دبی ساخته که دیدنی است. این شهر کوچک هر سال نزدیک به چندین میلیون نفر بازدیدکننده دارد که در کنار جاهای دیدنی دبی سراغی از دهکده جهانی دبی هم می‌گیرند. اینجا کشورها در ابعاد کوچک ساخته شده‌ است تا با یک بلیط به بیشتر از ۹۳ فرهنگ مختلف سفر کنید.

فرقی نمی‌کند که بزرگ‌سال باشید یا کودک، در هر صورت اسیر جادوی دیدنی های دبی در گلوبال ویلیج دبی خواهید شد. به ‌همین ‌دلیل در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا با چند درهم سری به روستایی می‌زنیم که در دلش چندین شهر دارد.

دهکده جهانی دبی کجاست؟
گلوبال ویلیج دبی در جاده شیخ محمدبن‌زاید، خروجی ۳۷ قرار دارد.
چگونه به دهکده جهانی دبی برویم؟
برای دسترسی به این مرکز بزرگ می‌توانید از خودروی شخصی و اتوبوس و مترو استفاده کنید.
خرید بلیط دهکده جهانی دبی چطور انجام می‌شود؟
به‌صورت آنلاین و حضوری می‌توانید بلیط دهکده جهانی دبی را بخرید.
قیمت بلیط دهکده جهانی دبی چقدر است؟
قیمت بلیط ورودی دهکده جهانی دبی در فروردین ۱۴۰۳ برای هر نفر ۲۵ الی ۳۰ درهم امارات است و در صورت دریافت آنلاین بلیط، شامل ۱۰٪ تخفیف می‌شود. برای بررسی قیمت و تهیه‌ آنلاین بلیط می‌توانید به وب‌سایت رسمی دهکده جهانی دبی مراجعه کنید.
ساعت و تاریخ بازدید از دهکده جهانی دبی چه زمانی است؟
ساعت بازدید روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۱۲ شب و روزهای پنجشنبه تا شنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۱ بامداد است.

معرفی دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی (Dubai Global Village) بزرگ‌ترین پروژه گردشگری، سرگرمی و تفریحی جهان است که در زمینی به مساحت ۱.۶۰۰.۰۰۰ مترمربع در دبی ساخته شده است. این دهکده تفریحی بزرگ هر سال بیشتر از ۹ میلیون بازدیدکننده دارد که از سراسر دنیا راهی سفر به دبی شده‌اند تا شگفتی‌های گلوبال ویلیج دبی را ببینند.

دهکده جهانی دبی کجاست؟

عکس از: سایت Cuddlynest

قشنگ‌ترین بخش ماجرا اینجاست که در سایت این دهکده جهانی شعاری جذاب نوشته شده که خودش زبان زنده دهکده است. شعار «به قلب شگفتی خوش آمدید!» نشان داده که واقعا قدم به دنیایی پُر از شگفتی می‌گذارید.

دهکده جهانی دبی یک مقصد خانوادگی چندفرهنگی منحصربه‌فرد است که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شده و حالا مقصد بهترین سرگرمی‌ها، غذاها، خرید و جاذبه‌های مناطق مختلف جهان است. این جاذبه گردشگری، شما را به سفری فرهنگی در سراسر جهان می‌برد.

تعداد بازدیدهای روزانه از گلوبال ویلیج دبی آن‌قدر زیاد هست که توانسته جایگاه چهارمین مرکز پُربازدید روزانه جهان را مال خود کند. با این باور که تنوع و خلاقیت در جهان منبعی بی‌حد‌ومرز از هیجان است، سازندگان دهکده هم باور داشتند که ارتباطات انسانی نباید مرزی داشته باشد. برای همین در یک مکان می‌توانید ۹۳ فرهنگ مختلف را ببینید.

گلوبال ویلیج دبی ۵ بخش اصلی دارد که شامل رویدادها، کنسرت‌ها، غرفه‌های کشورهای مختلف، کارناوال‌ها، غذا و خرید می‌شوند. غرفه‌های این دهکده به سبک فرهنگ کشورهای مختلف تزیین شده و تداعی‌کننده فرهنگ و آداب‌ورسوم و مردم آن کشور هستند.

گلوبال ویلیج دبی

عکس از: سایت Grayline

گلوبال ویلیج دبی مکانی منحصربه‌فرد است که نمی‌توانیم آن را در چند کلمه خلاصه کنیم. اینجا یک پارک تفریحی است که انگار با یک نمایشگاه و مرکز خرید تلاقی کرده و در غرفه‌های مختلف آن می‌توانید به کشورها سفر کنید. از شگفتی‌های این دهکده می‌توانم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • بیشتر از ۳۵۰۰ فروشگاه بزرگ خرده‌فروشی و تجاری
 • بیشتر از ۲۰۰ غرفه غذا
 • ۲۷ غرفه بین‌المللی
 • بیشتر از ۱۷۰ کارناوال و بازی
 • بیشتر از ۴۰۰۰۰ اجرای رقص و موسیقی و نمایش آکروباتیک

دهکده جهانی دبی کجاست؟

گلوبال ویلیج دبی در جنوب شرقی دبی، جاده شیخ محمد بین زاید و خروجی شماره ۳۷ قرار دارد.

لوکیشن دهکده جهانی دبی روی گوگل‌مپ

چگونه به دهکده جهانی دبی برویم؟

می‌توانید از خودرو شخصی، تاکسی، مترو و اتوبوس برای رفتن به دهکده جهانی استفاده کنید.

– دسترسی به دهکده جهانی دبی با خودرو شخصی

اگر می‌خواهید با ماشین خودتان تا دهکده بروید باید از مرکز شهر به جاده اصلی شیخ محمدبن‌زاید بروید و بعد از آن وارد خروجی شماره ۳۷ شوید. بسته به اینکه از کجای شهر دبی به‌سمت دهکده جهانی بروید، ممکن است بین ۲۵ دقیقه تا ۴۵ دقیقه در راه باشید.

دهکده یک پارکینگ بزرگ با ظرفیت ۲۰۰۰۰ ماشین دارد؛ پس به‌سمت پارکینگ بروید و ماشین خود را پارک کنید. پارکینگ ۲ دسته فضای اصلی به شرح زیر دارد.

 • منطقه عمومی یا رایگان پارکینگ (مناطق P1 تا P12)
 • منطقه VIP پارکینگ (منطقه ۱ و ۲) با هزینه ۱۰۰ و ۲۰۰ درهم در روز
چطور با ماشین به دهکده جهانی دبی برویم؟

عکس از: سایت Emirates

اینجا قطار رایگان رفت‌وآمد به پارک دارد و تعدادی ماشین هم هست که شما را از پارکینگ تا پارک می‌برند.

– دسترسی به دهکده جهانی دبی با اتوبوس

اداره راه‌‌وترابری دبی ۴ خط اتوبوس مخصوص برای بازدیدکنندگان از دهکده جهانی دبی در نظر گرفته که با چند درهم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 • خط ۱۰۲: هر ۱ ساعت یک‌ بار از ایستگاه راشدیه
 • خط ۱۰۳: هر ۴۰ دقیقه یک ‌بار از ایستگاه الاتحاد
 • خط ۱۰۴: هر ۱ ساعت یک ‌بار از ایستگاه الغبیبه
 • خط ۱۰۶: هر ۱ ساعت یک‌ بار از ایستگاه امارات مال

بسته به اینکه از کجای شهر سوار بر اتوبوس شده باشید، هزینه شما بین ۴ درهم تا ۸.۵ درهم حساب می‌شود.

چطور با اتوبوس به دهکده جهانی دبی برویم؟

عکس از: سایت Intelligenttransport

– دسترسی به دهکده جهانی دبی با مترو

با مترو هم می‌توانید به گلوبال ویلیج دبی بروید؛ اما ایستگاه مترویی برای دهکده جهانی دبی در نظر گرفته نشده و باید یکی از مسیرهای زیر را انتخاب کنید:

 • از خط قرمز مترو به ایستگاه امارات مال (Mall of the Emirates) بروید. بعد از خط اتوبوس ۱۰۶ یا خط F13 برای رفتن به دهکده جهانی استفاده کنید. می‌توانید مسیر مترو تا دهکده را هم با تاکسی بروید
 • از خط قرمز مترو به ایستگاه رشیدیه (Rashidiya) بروید. سپس از این ایستگاه تاکسی بگیرید یا با خط اتوبوس ۱۰۲ به ورودی اصلی شماره ۱ دهکده جهانی دبی بروید.
ایتسگاه مترو دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Arabianbusiness

تاریخچه ساخت دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی در سال ۱۹۹۷ در زمینی به مساحت ۱.۶۰۰.۰۰۰ مترمربع تأسیس شده و حالا به یکی از مراکز مهم گردشگری امارات تبدیل شده است. این دهکده ابتکاری خلاقانه برای برجسته‌کردن جنبه‌های فراوان فرهنگی در دبی است؛ چون ۸۵ درصد از جمعیت این شهر را مهاجرها تشکیل داده‌اند و اینکه بتوانند بخشی از وطن خودشان را در غربت ببینند، خیلی هیجان‌انگیز و جذاب است.

تاریخچه گلوبال ویلیج

عکس از: سایت Economymiddleeast

محل اول این دهکده در نزدیکی «دبی کریک» بود؛ اما بعد از مدتی به «وافی مال» منتقل شد. وقتی فضای دهکده گسترش پیدا کرد و غرفه‌ها و بخش‌های جدیدتر به آن اضافه شد، این دهکده در سال ۲۰۰۵ به‌صورت ‌کامل و دائم به خارج از شهر دبی منتقل شد تا بتوانند ساختمان‌ها و بناهای دائمی برای آن بسازند.

بخش‌های مختلف دهکده جهانی دبی

گلوبال ویلیج دبی ۵ بخش اصلی دارد که شامل موارد زیر است.

 • غرفه‌های کشورهای مختلف
 • رویدادها و کنسرت‌ها
 • کارناوال‌ها
 • غرفه‌های غذا
 • مراکز خرید
دهکده جهانی دبی در شب

عکس از: سایت Visitdubai

در ادامه می‌خواهم اطلاعات بیشتری درباره این بخش‌های مختلف در قالب یک گزارش کوتاه ارائه کنیم تا وقتی راهی سفر به دبی شدید، بهترین غرفه‌ها و کارناوال‌ها را برای بازدید انتخاب کنید.

غرفه‌های دهکده جهانی دبی

یکی از بخش‌های جذاب و دیدنی دهکده جهانی دبی، غرفه کشورهای مختلف است که در آن فرهنگ، آداب ‌و رسوم، پوشش، غذاها و صنایع‌دستی دیده می‌شود.

– غرفه ایران

غرفه ایران در دهکده جهانی دبی نمادی از فرهنگ معماری ایرانی است که در آن نمونه‌هایی زیبا از کاشی‌کاری و آجرکاری سنتی ایران دیده می‌شود. در ورودی غرفه ایران می‌توانید نمونه‌هایی از کنده‌کاری‌های ایران باستان را ببینید. نمادی از وجود شاهان در قرن‌های گذشته که حالا به تاریخ پیوسته‌ است.

غرفه ایران دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Adilmusa

در بالای سردر غرفه ایران، ۲ فرشته متقارن دیده می‌شود که شیپوری در دست دارند و انگار ورود شما را به همه اعلام می‌کنند. کمی پایین‌تر می‌شود ۳ طرح زیبا از پادشاهان ایرانی و بانوان ایرانی را دید. در قسمت پایینی هم یکی از پادشاهان ایرانی را می‌بینید که سوار بر اسبی زیبا چیزی شبیه به نیزه در دست دارد.

فرش‌های ایرانی که در غرفه پهن شده، هوش از سرتان می‌برد و تازه توجهتان به دیوارها و سقف جلب می‌شود که نمونه‌هایی از سبک معماری تخت‌جمشید را ببینید.

– غرفه ترکیه

غرفه ترکیه یک سَردر بزرگ دارد که به رنگ سفید است و در آن نمادهایی از این کشور دیده می‌شود. ترکیه یکی از شلوغ‌ترین غرفه‌های دهکده جهانی دبی است که در آن نمونه‌های جذابی از صنایع‌دستی و فرهنگ این کشور ارائه شده است.

اینجا می‌توانید مجموعه‌ای از شیشه‌ها، سرامیک با رنگ‌های سرزنده، طرح‌های آناتولی و لباس‌های خانگی را ببینید. طراح‌ها سعی کرده‌اند تا نمادهایی از ظرافت‌ها و فرهنگ ترکیه در دوره‌های گذشته را وارد غرفه کند.

– غرفه پاکستان

ورودی غرفه پاکستان را دقیقا مشابه قلعه لاهور ساخته‌اند تا نمادی از این کشور زیبا باشد. این نمونه آن‌قدر زیباست که خیلی از گردشگران با آن سلفی می‌گیرند. درون غرفه پاکستان فضاهایی خاص و روستایی ساخته شده که حال دلتان را خوب می‌کند. اگر وقتش را داشتید، سری به فروشگاه‌ها و بازار محلی پاکستان در این غرفه بزنید.

غرفه پاکستان

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه هند

غرفه هند یکی از زیباترین و پُررنگ‌ولعاب‌ترین غرفه‌های دهکده جهانی دبی است. دروازه بزرگ این غرفه خودش می‌تواند نمادی از وسعت و عظمت کشور هند باشد. وقتی از دروازه هند عبور کنید، وارد دنیایی از رنگ، عطر کاری، فلفل، زنجبیل و طعم خواهید شد که نمادی از کشور بزرگ هند است.

غرفه هند در گلوبال ویلیج دبی

عکس از: سایت Globalvillage

تقریبا بیشتر غذاهای خیابانی که در مستندها دیده‌اید، در غرفه هند فروخته می‌شود و یکی از مهم‌ترین بخش‌های غرفه این کشور، فروشگاه‌هایی برای لباس، زیورآلات و ادویه‌هاست.

– غرفه یمن

آنچه در غرفه یمن همه را دعوت به بازدید می‌کند، هیاهوی نوای خوش موسیقی یمنی است. این موسیقی گوش‌ها را نوازش می‌دهد و مانند یک سحر یا جادو آهسته‌آهسته شما را به غرفه می‌برد. در کنار این موسیقی زیبا و غذاها و نوشیدنی‌های یمنی هم هست که باید امتحان کنید. عسل انگبین و خوراکی‌های سنتی و زیورآلات ازجمله پُرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کالاهای غرفه یمن است.

غرفه یمن

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه مراکش

سازه‌هایی که در این غرفه ساخته شده، نمونه‌ای زیبا از مناطق و بناهای برجسته و تاریخی کشور عمان است. ازجمله این بناها می‌توانم به قدیمی‌ترین دانشگاه جهان و مرتفع‌ترین مناره قدیمی دنیا اشاره کنیم. در غرفه مراکش می‌توانید فروشگاه‌های مختلفی ببینید که در آن روغن ارگانیک و ظرف‌های سفالی و خیلی کالاهای دیگر را می‌فروشند.

غرفه مراکش دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه عمان

در غرفه عمان تلاش شده تا غیر از سازه‌ها و بناهای مهم این کشور، نمونه‌ای از غرفه‌ها و فروشگاه‌های لباس محلی و غذاها نیز برای گردشگران طراحی شود تا همه در کنار آثار مهم عمان از خوردن غذاهای محلی و خرید صنایع‌دستی لذت ببرند.

غرفه عمان در گلوبال ویلیج دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه فیلیپین

در غرفه فیلیپین می‌توانید تنوع بی‌نظیری از انواع غذاهای محلی و خوارکی‌ها و همین‌طور لباس و خیلی چیزهای دیگری را ببینید که همه آن‌ها نمادی از کشور فیلیپین است.

– غرفه آفریقا

در اینجا همه آن چیزی که نمادی از آفریقا و مردمش است، می‌توانید ببینید. این نمادها شامل شیر، بوفالو، فیل، کرگدن سیاه و پلنگ است. در کنار این نمادها نمونه‌هایی از فرهنگ مردم آفریقا هم دیده می‌شود که پذیرایی با نوشیدنی‌های خاص است. در گوشه‌ای از غرفه آفریقا می‌توانید هنرمندانی را ببینید که در حال بافتن صنایع‌دستی است.

غرفه آفریقا در دهکده جهانی

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه بنیاد خلیفه‌بن‌زاید آل نهیان

غرفه بنیاد خلیفه‌بن‌زاید آل نهیان یکی از مهم‌ترین غرفه‌های دهکده جهانی دبی است. این غرفه بیشترین سازه‌های نمادین امارات مانند برج خلیفه دبی، چرخ‌وفلک چشم آبی و خیلی سازه‌های دیگر را در دل خودش جای داده است.

غرفه بنیاد خلیفه‌بن‌زاید آل نهیان

عکس از: سایت Globalvillage

طراح‌ها سعی کردند تا با این سازه‌ها به‌نوعی پیشرفت امارات در چند سال اخیر را به رخ دیگر کشورها بکشند. غذاهای عربی و لباس‌های سنتی و زیورآلات از دیگر بخش‌های غرفه امارات در دهکده جهانی دبی است؛ البته چندین مدل ظروف دست‌ساز و تورهای ماهیگیری و سبدهای حصیری هم هست که باز فرهنگ مردم امارات را نشان می‌دهد.

– غرفه عربستان

سازه غرفه عربستان طوری ساخته شده که فرهنگ این کشور را تداعی کند. نورپردازی سبز رنگ غرفه و آن معماری جذابش شما را یاد عربستان و پرچمش می‌اندازد. در غرفه عربستان می‌توانید نمونه‌ای از آدا‌ب ‌و رسوم اصیل مردم، نحوه مهمان‌نوازی آن‌ها و موسیقی محلی را ببینید و چند تا از غذاها و نوشیدنی‌های پُرطرفدار مثل خرما و قهوه را بچشید. اگر دلتان عبای عربی می‌خواهد، غرفه عربستان جای خوبی برای پوشیدن و خریدن آن است.

غرفه عربستان

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه لبنان

در غرفه لبنان نمونه‌هایی از آثار و سازه‌های مشهور این کشور دیده می‌شود که یکی از زیباترین آن‌ها، برج ساعت مرکز شهر بیروت و معبد مشتری در شهر بعلبک است. این سازه‌ها نمادی از تاریخ غنی و دیرینه لبنان است که تلاش شده تا به همه مردم جهان معرفی شود. در کنار این سازه‌ها و لباس‌های محلی و غذاهای متنوع، غرفه لبنان بخشی شامل اجراها و نمایش‌های مختلفی دارد که با ساز و آواز همه را به بازدید دعوت می‌کند.

غرفه لبنان

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه سوریه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های غرفه سوریه، معرفی انواع غذاهای محلی است که آوازه‌اش در سراسر دنیا پیچیده است. غذاهای محبوب این کشور بیشتر شامل زیتون، پنیر، ادویه عربی و ماست چکیده لبنه است.

غرفه سوریه در دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه بحرین

یکی از مواردی که غرفه بحرین را جذاب کرده، فروشگاه‌های مختلفی است که در کنار گزینه‌‌های تاریخی و فرهنگی به چشم می‌خورد. یکی از محبوب‌ترین بخش‌های غرفه بحرین غذاست که در آن انواع غذاهای محلی مردم بحرین سرو می‌شود؛ پس در کنار سازه‌های مهم این کشور قدم بزنید و از خوردن غذاهایی با طعمی اصیل لذت ببرید.

غرفه بحرین

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه قطر

غرفه قطر هم مثل غرفه امارات تمام تلاشش را کرده تا پیشرفت‌های بزرگ این کشور در سال‌های گذشته را به رخ همه بکشد. اینجا می‌توانید لباس‌های قطری بپوشید، غذای محلی قطر را امتحان کنید و تقریبا در محیط قطر قدم بزنید تا با حال‌ و هوای آن هم آشنا شوید.

غرفه قطر

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه کویت

غرفه کویت غرفه‌ها و فروشگاه‌های مختلفی دارد که به سبک بازارهای سنتی این کشور ساخته شده و در آن از شیرمرغ تا جان آدمی‌زاد هم پیدا می‌شود. در کنار این فروشگاه‌ها و غرفه‌های غذا هم هست که نمونه‌هایی بی‌نظیر از غذای محلی کویت را عرضه می‌کند.

غرفه کویت دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه فلسطین

غرفه فلسطین بیشتر روی گذشته درخشان این کشور تأکید دارد. طراح‌ها تلاش کردند تا از سنت داستان‌سرایی فلسطینی‌ها برای اجرای نمایش‌های مختلف و موسیقی استفاده کنند.

غرفه فلسطین

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه چین

این غرفه یکی از پُربازدیدترین غرفه‌های گلوبال ویلیج دبی است؛ چون همه دوست دارند با فرهنگ مردم چین بیشتر آشنا شوند. سبک معماری خانه‌ها، خیابان‌ها، ساختمان‌ها و خلاصه هر چیزی که از فرهنگ چین در فیلم‌ها و محله چینی‌های کشورهای دیگر دیده باشید، اینجا هست. طراح‌ها تمام تلاششان را کردند تا روی آثار هنری این کشور تأکید کنند.

غرفه چین دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

البته نباید لباس‌های زیبای چینی با آن‌همه رنگ‌ولعاب و غذاهای خاصشان را دست‌کم گرفت. خیلی از مردم وارد غرفه چین می‌شوند تا ببینند این غذاهای چینی که همیشه در فیلم‌ها می‌بینند، چه مزه‌ای دارد و واقعا چه شکلی است.

– غرفه‌های ژاپن و کره جنوبی

غرفه ژاپن هم مثل غرفه چین پُر از نمونه‌هایی منحصربه‌فرد و تماشایی از فرهنگ این کشور است. مراسم چای ژاپنی که یکی از بخش‌های فرهنگی این کشور است تا لباس‌ها و سبک معماری خاص خانه‌های ژاپنی با آن در و پنجره‌های خاصی که نور از آن‌ها رد می‌شود، شیفته‌تان خواهد کرد.

غرفه ژاپن

عکس از: سایت Globalvillage

ما با سریال‌های کره‌ای مثل یانگوم و جومونگ و دونگ‌یی با فرهنگ و لباس و مردم کره و همین‌طور غذاهای عجیب‌وغریبشان آشنا شدیم. حالا اگر وارد غرفه کره بشوید، قطعا آدم‌های زیادی شبیه به همین فیلم‌ها را می‌بینید. یادتان هست که در سریال‌های کره‌ای خانم‌ها تزییناتی برای موها و انگشترهای یشمی داشتند؟ همه آن‌ها در غرفه کره وجود دارد؛ پس اگر دلتان یکی از آن زیورآلات جذاب را می‌خواهد باید سری به غرفه کره بزنید.

غرفه کره در دهکده جهانی

عکس از: سایت Globalvillage

– غرفه‌های اسپانیا، فرانسه، آلمان و انگلستان

این غرفه‌ها هم مثل همه غرفه‌هایی که از آن‌ها صحبت کردم، نمونه‌هایی از آثار تاریخی مهم، لباس و فرهنگ، صنایع‌دستی و غذاهایی را دارد که با سفر به اسپانیا، آلمان، فرانسه و انگلیس تجربه خواهید کرد.

– غرفه آمریکایی‌ها

غرفه آمریکایی‌ها مربوط به مناطق شمالی و جنوبی این کشور پهناور می‌شود. وقتی وارد غرفه می‌شوید، انگار در چند ساعت از شمال تا جنوب آمریکا را سفر کرده باشید. در غرفه آمریکا نمادهای زیادی ازجمله ساختمان‌ها و نمادهای ملی مانند مجسمه آزادی و بعضی از ساختمان‌های مشهور دیده می‌شود. در بخشی از غرفه این کشور، گروه‌های موسیقی مکزیکی موسیقی‌های سنتی و خاصی پخش می‌کنند که شما را سر شوق می‌آورد.

غرفه آمریکایی‌ها

عکس از: سایت Globalvillage

نمایش‌های دهکده جهانی دبی

غرفه‌ها تنها بخش جذاب دهکده جهانی دبی نیست، این دهکده نمایش‌های خیابانی را برگزار می‌کند که معمولا هنرمندان بین‌المللی اجرا می‌کنند. از هرچه بگذریم سخن نمایش‌های جذاب و موزیکال دهکده از همه خوش‌تر است؛ پس همراهمان باشید تا نمایش‌ها را به شما معرفی کنیم.

نمایش های زنده در دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Economymiddleeast

– نمایش‌های خیابانی

یکی از بخش‌های مهم نمایش‌های دهکده جهانی دبی، نمایش‌های خیابانی است. این نمایش‌ها شامل اجرای متفاوت و خاص شعبده‌بازها، دوچرخه‌سوارها، آکروبات‌کارها و سوارکارها می‌شود؛ البته یک گروه فیلیپینی هم هست که حرکات آکروباتیک انجام می‌دهند.

– نمایش هنرمندان بین‌المللی

هنرمندان بین‌المللی زیادی در این دهکده زیبای دبی نمایش برگزار می‌کنند که بسته به مناسبت‌ها متفاوت هستند. این هنرمندان بیشتر از کشورهایی مثل هند، ترکیه، ژاپن، کره و تایلند و خیلی کشورهای دیگر است که در واقع فرهنگ و موسیقی و سنت‌های خودشان را به نمایش می‌گذارند.

دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– نمایش مخصوص کودکان

یکی از بخش‌های سرگرمی در دهکده جهانی دبی که بچه‌ها عاشقش می‌شوند، نمایش‌های مخصوص کودکان است. در این نمایش‌ها از شخصیت‌های کارتونی محبوب و مشهور برای بچه‌ها استفاده می‌شود که بیشتر شامل پیتر خرگوشه و پی‌جی ماسک است؛ البته نمایش‌های عروسکی هم هست که بر اساس کتاب‌های قصه اجرا می‌شود.

– نمایش بدلکاران معروف

بدلکاران ماهر و معروفی که از کشورهای مختلف آمده‌اند، در نمایش‌های دهکده شما را شگفت‌زده می‌کنند. آن‌ها ترفندهای خاص و عجیب‌وغریبی می‌دانند که می‌تواند در لحظه شما را بترساند یا شگفت‌زده کند. شیرین‌کاری‌های دلقک‌ها هم می‌تواند برای بزرگ‌ترها و بچه‌ها جذاب باشد. خلاصه که حوصله‌تان سر نمی‌رود.

گلوبال ویلج دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– آتش‌بازی و حرکت فواره‌ها با موسیقی

آتش‌بازی و حرکت موزون فواره با موسیقی یکی دیگر از بخش‌های جذاب سرگرمی‌ها و نمایش‌های دهکده جهانی دبی است. این مراسم‌ها بیشتر در روزهای آخر هفته برگزار می‌شود.

رویدادهای دهکده جهانی دبی

در گلوبال ویلیج دبی رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود که بیشتر شامل نمایش‌های سنتی و فرهنگی و موسیقی زنده است.

– اجرای موسیقی زنده

قسمت مهمی از برنامه‌ها و رویدادهای دهکده جهانی دبی به اجرای موسیقی زنده اختصاص پیدا کرده که در آن بیشتر از ۴۰۰ هنرمند از سراسر جهان، موسیقی محلی منطقه خود را اجرا می‌کنند. در این رویدادها موسیقی زنده به‌ اسم «Loud House» برگزار می‌شود که تلفیقی از موسیقی بالیوودی و نورپردازی و حرکات موزون است.

البته موسیقی کلمبیا هم در این رویدادها نقش مهمی دارد. یکی از گروه‌های معروف کلمبیا به ‌اسم «AAIJAA» در دهکده رویدادهای خاص درام‌نوازی اجرا می‌کند.

موسیقی زنده در دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت globalvillage

– نمایش‌های فرهنگی و سنتی

نمایش‌های فرهنگی و هنری گلوبال ویلیج دبی کشورهای مختلفی برگزار می‌کنند و بیشتر شامل ارائه سنت‌ها و فرهنگ این کشورهاست؛ بنابراین شاید بتوانید انواع نمایش‌های سنتی و فرهنگی را در این دهکده ببینید.

کارناوال‌های دهکده جهانی دبی

کارناوال‌های دهکده جهانی دبی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بازی و سرگرمی است که در آن بیشتر از ۱۷۰ بازی ارائه می‌شود. کارناوال‌ها فقط مخصوص کودکان نیست و بخشی از آن‌ها برای بزرگ‌سالان هم طراحی شده است. این کارناوال‌ها مجموعه‌ای بزرگ از بازی‌های جدید و کلاسیک و مجازی است که در ادامه بعضی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

– بازی‌های خانوادگی و کودکانه

اگر می‌خواهید خانوادگی از بازی‌ها لذت ببرید که بهتر است بازی‌های زیر را انتخاب کنید.

 • بازی ماشین کوبنده: بازی ماشین کوبنده را همه می‌شناسند. در این بازی ماشین‌ها با هم برخورد کرده و بیشتر مناسب بچه‌هاست؛ چون شرط قد حداکثر تا ۱۲۵ سانتی‌متر را دارد.
 • بازی برج‌های ترانسیلوانیا: اسم این بازی از کارتون هتل ترانسیلوانیا گرفته شده و یک بازی ترسناک است که در آن سوار بر کالسکه‌ای معلق از هتل ترانسیلوانیا بازدید می‌کنید.
 • چرخ‌وفلک: چرخ‌وفلک مسیری ۶۰ متری را دور می‌زند و از مسیرهایی با تصاویر فوق‌العاده عبور می‌کند.
 • گردش در رم: در این بازی قرار نیست در رم گردش کنید، درست مثل یک پرنده آزاد پرواز می‌کنید. کنترل پرنده را هم خودتان باید در دست داشته باشید.
 • موج‌سواری میامی: در این بازی قرار است سوار بر موج‌ها و وارد پیچ‌و‌خم رودخانه‌ای ۲۴۰متری شوید. این بازی ۳ نفر ظرفیت دارد.
 • اسب عربی: ظرفیت این بازی ۵۸ نفر است و طوری طراحی شده که اسب‌ها دور یک فضای دایره‌ای می‌چرخند. بازی اسب عربی برای بچه‌ها مناسب است.
 • بمبئی اکسپرس: بمبئی اکسپرس یک ترن هوایی با سرعت زیاد و هیجان‌انگیز است.
 • نیویورک جامپ: همان‌طور که از اسمش پیداست این بازی پُر از پریدن‌های هیجان‌انگیز است.
 • تای‌توئیست: اگر دلتان هیجان سقوط آزاد را می‌خواهد باید بازی تای‌توئیست را تجربه کنید. این بازی ۱۲ نفر ظرفیت دارد و کودک شما می‌تواند از ارتفاع ۱۷ متری بپرد.
 • دزد دریایی هفت دریا: این بازی یک ترن هوایی کوچک با صندلی‌های چرخان است که شما را به دنیای دزدان دریایی هفت دریا می‌برد. بازی دزد دریایی هفت دریا کلا ۱۶ نفر در هر دور ظرفیت دارد.
شهربازی دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– بازی‌های مخصوص بزرگ‌سالان

بازی‌های مخصوص بزرگ‌سال هم در دهکده جهانی دبی طراحی شده تا همه در کنار هم از بازی و سرگرمی لذت ببرند. از بازی‌های مخصوص بزرگ‌ترها می‌توانم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • هونولو لوپ: در این بازی مثل یک برگ پاییزی در ارتفاع ۶۳ درجه می‌چرخید. بازی هونولو لوپ برای افراد با قد بیشتر از ۱۴۰ سانتی‌متر مناسب است. این بازی فوق‌العاده هیجان‌انگیز است.
 • برج جهانی: بازی برج جهانی ارتفاعی حدود ۸۵ متری دارد که از بالای آن به پایین سقوط می‌کنید. هیجان و ترس و لذت سه حسی است که هم‌زمان خواهید داشت. اگر مبلغی اضافه بپردازید دوربین‌ها تصاویر شما را در هر لحظه ثبت می‌کنند تا ببینید چهره شما در هر بخش بازی چطور بوده است.
 • فلای فرنس: بازی فلای فرنس برای افراد با قد بلندتر ۱۲۵ سانتی‌متر مناسب است. این بازی خیلی هیجان‌انگیز است و هر لحظه ترس و لذت را تجربه می‌کنید.
 • جامائیکا درام: در این بازی آن‌قدر می‌چرخید تا وارونه شوید. جامائیکا درام حدود ۲۴ نفر ظرفیت دارد و فقط برای کسانی مناسب است که قد آن‌ها کوتاه‌تر از ۱۳۰ سانتی‌متر است.
 • شانگهای: در این بازی در ارتفاع ۸۵متری در هوا می‌چرخید و بیشتر دهکده زیر پای شماست.
 • مسکومکس: اگر عاشق هیجان زیادید، این بازی برای شما طراحی شده است. در این بازی سوار بر یک آونگ معلق در هوا می‌شوید که با نیرویی شدید می‌چرخد.
 • ترن هوایی: ترن‌های هوایی را همه ما می‌شناسیم. این وسیله مسیری طولانی را طی می‌کند و در سرزمین آن‌ها از میان آتش و بازی‌های نمایشی عبور می‌کنید.
 • اسلینگ‌شات آتن: در این بازی هر لحظه حس می‌کنید که در حال پرتاب‌شدن هستید. هیجان این بازی آن‌قدر زیاد است که ضربان قلبتان به‌شدت زیاد می‌شود و حسی شبیه به ترس آمیخته با هیجان دارید.
دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Visitdubai

غذاخوری‌های دهکده جهانی دبی

اگر شیفته غذا باشید که قطعا اول سراغ غذاخوری‌های دهکده جهانی دبی می‌روید. اینجا بخشی جذاب و خوش‌عطر و طعم است که دهانتان را آب می‌اندازد. گلوبال ویلیج دبی بیشتر از ۲۰۰ رستوران و کافه و غرفه‌های غذاهای خیابانی و محلی دارد که هر کدام برای خودشان دنیایی است.

این غذاخوری‌ها طوری انتخاب شده‌ است که برای هر ذائقه‌ای غذایی مناسب داشته باشند. غذاهای محلی، فست‌فودی، انواع دسر و نوشیدنی گرم و سرد و همین‌طور میوه‌های تازه ثابت کرده که غذاخوری‌های این دهکده بیشترین تنوع را دارد.

– رستوران‌ها و فست‌فودها

در رستوران‌های دهکده جهانی دبی انواع غذاهای سنتی و محلی و مخصوص کشورهای مختلف دنیا سرو می‌شود؛ البته اگر در دل دبی هوس کباب ایرانی را کرده‌اید، باید وارد رستوران‌های ایرانی این دهکده شوید.

فست‌فودهای دهکده هم منویی کامل از غذاهای فست‌فودی مانند برگر ذغالی، مرغ سوخاری، انواع ساندویچ و پیتزا و البته سیب‌زمینی دارند.

رستوران‌های دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– کافه‌ها

گلوبال ویلیج دبی از ساعت ۴ بعدازظهر کارش را شروع می‌کند و اگر تا چند ساعت آینده در حال گشت‌وگذار هستید، می‌توانید برای صرف یک میان‌وعده خوش‌مزه یا عصرانه سری به کافه‌های دهکده بزنید.

– بازار شناور، راه‌آهن و چات هندی و بازار میوه

بازار شناور در دهکده جهانی دبی جایی است هیجان‌انگیز برای تمامی کسانی که عاشق غذاهای دریایی هستند. در این بازار، غذاهای دریایی اندونزی، تایلند، مالزی و ویتنام عرضه می‌شود که طرفداران خاص خودش را دارد.

بازار راه‌آهن مخصوص کسانی است که شیرینی را خیلی دوست دارند. اگر از خوردن انواع شیرینی، کیک، دسر و شکلات سیر نمی‌شوید، حتما سری به بازار راه‌آهن بزنید که تقریبا شبیه به بازار راه‌آهن بانکوک در تایلند است.

دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

بازار چات هندی برای آن‎هایی مناسب است که طعم تند و پُر از زنجبیل غذاهای هندی را می‌پسندند. اینجا غیر از غذاهای مخصوص هندی می‌توانید ترشی و چای هم بخورید که مملو از ادویه است.

بازار میوه انگار برای کسانی ساخته شده که شیفته میوه‌های استوایی تازه و خوش‌مزه‌اند. اینجا می‌توانید تکه‌های میوه را در لیوان‌های پلاستیکی شفاف بخرید که طعم ویژه‌ای دارد.

– خیابان شادی و جشن

خیابان شادی و جشن برای کسانی که طرفدار غذاهای خیابانی هستند، جایی را تداعی می‌کند که در آن غذا با شادی و ساز سرو می‌شود. در این خیابان انواع غذاها مانند سیب‌زمینی پنیری، میگو، پیتزا و خیلی غذاهای معروف دیگر فروخته می‌شود.

گلوبال ویلیج

عکس از: سایت Globalvillage

– غذاهای خیابانی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های غذاخوری‌های دهکده جهانی دبی، غذاهای خیابانی است که بارها آن را در مستندها دیده‌اید. حالا اینجا غذاهای خیابانی کشورهایی مثل ترکیه، چین، ژاپن، ایتالیا و تایلند بیرون از فضای رستوران‌ها عرضه می‌شود و هیاهو و هیجان خاص خودش را دارد.

دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

سایر بخش‌‌های دهکده جهانی دبی

حالا که از غرفه‌ها بازدید کنید و در رستوران‌ها و کافه‌های دهکده دلی از عزا درآورده‌اید، وقت آن رسیده تا به بخش‌های جذاب دیگر گلوبال ویلیج دبی بروید. این بخش‌ها بیشتر شامل سرگرمی است که در ادامه بعضی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

– موزه Ripley’s Believe It Or Not

این موزه آثار هنری عجیب‌وغریبی دارد. اینجا ۲۲۰ اثر هنری کمیاب را می‌بینید که در بخش‌های مختلفی مثل نمایشگاه‌ها و گالری‌ها به نمایش درآمده‌ است. در این موزه مجسمه‌های مومی و تالار وحشت توجه شما را به خودش جلب می‌کند؛ چون خیلی منحصربه‌فرد ساخته شده‌ است.

موزه‌های دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– منطقه ماجراجویی پیتر خرگوشه

منطقه ماجراجویی پیتر خرگوشه از آن جاهای خاص و جذابی است که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شده. هدف از این منطقه بازی، ماجراجویی و سرگرمی برای کودکان و بزرگ‌سالان است. این مجموعه را با الهام از کارتون پیتر خرگوشه ساخته‌اند و محوریت سرگرمی‌ها هم به پیتر خرگوشه برمی‌گردد. منطقه ماجراجویی پیتر خرگوشه بخش‌های مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شود.

 • شکار گنج
 • پارک ناتکین سنجابه
 • باغ آقای مک‌گرگور
 • هزارتوی تربچه
 • کافه آقای خرگوش
 • فروشگاه منطقه ماجراجویی پیتر خرگوشه
منطقه پیتر خرگوشه در دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Globalvillage

– دروازه شادی

در سال ۲۰۲۲ و برای اینکه بازدیدکننده‌ها مسافت کمتری را از پارکینگ تا دهکده جهانی طی کنند، دروازه شادی ساخته شد تا کمتر حس درمسیربودن را داشته باشید.

– جاده آسیا

جاده آسیا در دهکده جهانی دبی خیابانی است که عابرها در آن پیاده‌روی می‌کنند. در این خیابان بزرگ حدود ۴۳ غرفه ساخته شده که غذاهای مختلف می‌فروشند.

جاده آسیا - گلوبال ویلیج

عکس از: سایت Globalvillage

 

– کابانا

کابانا نزدیک به ساحل مصنوعی در دهکده جهانی دبی است که در آن برنامه‌هایی سرگرم‌کننده و جذاب اجرا می‌شود. کابانا‌ها در واقع اتاقک‌های از جنس حصیر و چوب است که باید آن‌ها را رزرو کنید و نهایت ۸ نفر ظرفیت دارد.

امکانات دهکده جهانی دبی

از امکانات دهکده جهانی دبی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کارواش
 • پارکینگ با ظرفیت زیاد (آزاد و پولی)
 • اینترنت رایگان
 • تاکسی
 • محل نگهداری کودک
 • باربری
 • انواع رستوران‌ها و کافه‌ها و غرفه‌های غذا
 • فروشگاه‌های خرید سوغاتی و صنایع دستی
دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Visitdubai

اینجا مجموعه‌ای کامل از هر نوع امکاناتی است که می‌توان آن را برای یک پارک در سطح جهانی تصور کرد. مطمئنم چیزی نیست که نتوانید داخل پارک پیدا کنید.

بهترین زمان بازدید از دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی فقط چند ماه از سال آن‌ هم در زمستان باز می‌شود که به ‌صورت‌ کلی شامل اکتبر یا نوامبر تا آوریل است. امسال این دهکده کار خودش را از ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ شروع کرده و مراسم‌ها تا ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ ادامه دارد.

گلوبال ویلیج دبی هر روز هفته از شنبه تا جمعه باز است؛ اما ساعت بازدید از آن در بعضی از روزها فرق دارد.

بهترین زمان رفتن به دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Visitdubai

 • ساعت بازدید در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۱۲ شب
 • ساعت بازدید در روزهای پنجشنبه تا شنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۱ بامداد

مسئولان این پارک روز سه‌شنبه را به خانم‌ها و بچه‌ها اختصاص دادند.

بلیط دهکده جهانی دبی و قوانین بازدید از این دهکده جهانی

کودکان زیر ۳ سال و افراد بیشتر ۶۵ سال نیازی به خرید بلیط ندارند. قیمت بلیط ورودی دهکده جهانی دبی در روزهای هفته ارزان‌تر از آخر هفته‌ها است.

دیدنی‌های نزدیک به دهکده جهانی دبی

لوکیشن مناسب دهکده جهانی دبی باعث شده تا فرصتی خوب برای بازدید از جاهای دیدنی دبی در اطراف این مرکز را داشته باشید.

باغ گل معجزه دبی یا میراکل گاردن

میراکل گاردن دبی بهشتی از گل‌ها در رنگ‌های مختلف است که در هر گوشه‌ای خودنمایی می‌کند. تمامی بخش‌های این باغ بزرگ در گلوبال ویلیج دبی به شکل‌های مختلف تزیین شده و طراحان آن توانستند این باغ را در گینس هم ثبت کنند.

باغ گل معجزه دبی یا میراکل گاردن

عکس از: سایت Google Maps

هرجاکه گلی باشد، قطعا پروانه‌ای هم هست. میراکل باغ دبی غیر از هزاران هزار گل زیبا و معطر، هزاران گونه از زیباترین پروانه‌ها را هم دارد. این باغ حدود ۳۰ کیلومتر با دهکده جهانی دبی فاصله دارد و در برشای جنوبی و خیابان سوم قرار دارد.

لوکیشن میراکل گاردن دبی روی گوگل‌مپ

– پیست دوچرخه‌سواری القدره

پیست دوچرخه‌سواری القدره دبی هم در نوع خودش بی‌نظیر است. دبی تلاش کرده تا برای راحتی ورزشکاران و کسانی که دوچرخه‌سواری را دوست دارند، پیستی مجزا طراحی کند که حالا به شهرت رسیده و به یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی تبدیل شده است.

لوکیشن پیست دوچرخه‌سواری القدره دبی روی گوگل‌مپ

پیست دوچرخه دبی

عکس از: سایت Google Maps

– مرکز خرید امارات مال دبی

دبی مال یکی از بهترین مراکز خرید دبی است که در بخش مرکزی واقع شده و هر سال رکورد بیشترین میزان بازدید را می‌زند. در این مرکز خرید یکی از تماشایی‌ترین فواره‌های موزیکال دنیا قرار گرفته که هوش از سرتان می‌برد.

امارات مال دبی

عکس از: سایت Google Maps

دبی مال حدود ۱۲۰۰ فروشگاه و مرکز خرید دارد و علاوه ‌بر ‌این به امکاناتی باورنکردنی مثل زمین یخ، باغ‌وحش، شهربازی، آکواریوم، سینما و سالن‌های غذاخوری مجهز است. از مشهورترین برندهای دبی مال می‌توانم به ورساچه، شانل، دولچه‌گابانا، گوچی و دیور و… اشاره کنیم.

لوکیشن مرکز خرید دبی مال روی گوگل‌مپ

دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Google Maps

توصیه‌های علی‌بابا در بازدید از دهکده جهانی دبی

 • اگر در بازدید از دهکده جهانی دبی نگران گم‌شدن کودکان خود هستید، از پرسنل دهکده بخواهید مچ‌بندی را که مخصوص ردیابی کودک است، به شما بدهند.
 • گلوبال ویلیج دبی امکانات متعددی شامل تاکسی، باربری، کارواش، پارکینگ، اینترنت رایگان و مرکز نگهداری کودک دارد.
 • برای بازدید از این دهکده نباید با خودتان حیوان خانگی ببرید و لباس‌هایتان باید پوشیده باشند.
بازدید از دهکده جهانی دبی

عکس از: سایت Visitdubai

 • در دهکده جهانی دبی نمی‌توانید از وسایلی مانند اسکوتر، دوچرخه و اسکیت استفاده کنید.
 • بدون اجازه نباید از جاهای مختلف دهکده فیلم‌برداری کنید.
 • چون قرار است چند ساعت را بین غرفه‌ها بچرخید و قدم بزنید؛ پس لباس راحت و ترجیحا کتانی یا کفش راحتی بپوشید.
 • بازدید از دهکده دبی بین ۳ تا ۴ ساعت زمان می‌برد؛ البته اگر بخواهید همه بخش‌ها را ببینید، شاید به زمان بیشتری نیاز باشد.

دهکده جهانی دبی، جایی به وسعت جهان

دهکده جهانی دبی مثل سفر به دور دنیا با یک بلیط است. طوری که انگار در ۴ تا ۵ ساعت دنیا را می‌گردید، خوراکی‌های مختلف می‌خورید و خرید می‌کنید. تازه نباید بخش بازی را فراموش کرد. اینجا طوری طراحی شده تا از هر لحظه‌اش لذت ببرید؛ پس اگر می‌خواهید غیر از جاهای دیدنی دبی، بخش کوچکی از فرهنگ و آداب‌ و رسوم و زیبایی‌های تاریخی کشورهای مختلف را ببینید، گلوبال ویلیج دبی شما را به بازدیدی دلچسب و به‌یادماندنی دعوت می‌کند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.