آکواریوم دبی

آکواریوم دبی؛ از هم‌نشینی با پادشاه کروکودیل‌ها تا غواصی با کوسه‌ها

معرفی آکواریوم زیر آبی دبی با همه امکانات

تابه‌حال با خودتان تصور کرده‌اید که از نزدیک با کوسه‌ها رو در رو شوید، با آن‌ها شنا کنید یا به آن‌ها غذا بدهید؟ و یا اینکه تابه‌حال چیزی درباره کروکودیل پادشاه شنیده‌اید؟ این کروکودیل که بزرگ‌ترین کروکودیل دنیاست، در آکواریوم زیر آبی دبی زندگی می‌کند و لقب پادشاه کروکودیل‌ها را از آن خودش کرده است! اگر تابه‌حال این تفریحات خاص و هیجان‌انگیز را تجربه نکرده‌اید، در تور دبی این شانس را دارید که هنگام بازدید از آکواریوم دبی با این موجودات از نزدیک و در دنیای واقعی مواجه شوید. در ادامه این مطلب با مجله گردشگری و سفر علی بابا همراه باشید تا هر آنچه باید، درباره آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی بدانید.

تفریحات آکواریوم دبی چیست؟
تفریحات آکواریوم دبی شامل بازدید از گونه‌های متنوعی از آبزیان، تماشای کروکدیل پادشاه، سمور دریایی، باغ وحش زیر آب آکواریوم دبی، تونل آکواریوم، پناهگاه پنگوئن‌ها، غذادادن به آبزیان، قفس کوسه‌ها، غواصی با کوسه‌ها، تجربه غواصی، اسنورکلینگ، و تفریحات هیجان‌انگیزی از این قبیل است.
ساعت کاری آکواریوم چه زمانی است؟
ساعت کاری آکواریوم دبی یکشنبه تا چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و پنجشنبه، جمعه و شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب است.
هزینه ورود به آکواریوم دبی چقدر است؟
هزینه ورود به آکواریوم با توجه بر پکیجی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. هزینه بازدید از آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب دبی (Dubai Aquarium & Under Water Zoo) 75 درهم؛ هزینه بازدید از آکواریوم دبی و پناهگاه ساحلی پنگوئن‌ها (Dubai Aquarium & Penguin Cove) 149 درهم؛ تجربه کاوشگر (Explorer Experience) 150 درهم؛ تجربه کاوشگر وی. آی. پی (VIP Explorer Experience) 299 درهم است. همچنین، هزینه اسنورکلینگ ۳۷۰ درهم، تماشای کوسه ها در قفس ۶۲۰ درهم، غواصی با کوسه ها ۷۹۰ درهم، و هزینه اسکوبا دایوینگ ۱۲۱۰ درهم است.

بخش‌های مختلف آکواریوم دبی

آکواریوم زیر آبی دبی یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار میان مسافران تورهای دبی محسوب می‌شود که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. بازدید از این جاذبه شگفت‌انگیز یکی از تفریحات جالب دبی برای تمام رده‌های سنی است.

آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی برای علاقه‌مندان به آبزیان و حیات‌وحش، علاقه‌مندان به تفریحات هیجان‌انگیز و خاص مثل غواصی با کوسه‌ها و مسافرانی که با خانواده و کودکان خود سفر می‌کنند، انتخابی عالی به شمار می‌رود.

در واقع هنگام بازدید از آکواریوم زیر آبی دبی امکان ندارد که لحظه‌ای حوصله‌تان سر برود یا از صرف وقت برای بازدید از این جاذبه بی‌نظیر پشیمان شوید. بخش‌های مختلف آکواریوم دبی به ترتیب زیر هستند:

  • تونل آکواریوم دبی

تونل آکواریوم بسیار دیدنی دبی دنیایی متفاوت و بی‌نظیر از اعماق آب‌ها را برایتان به ارمغان می‌آورد. تونل آکواریوم دبی در طبقه همکف دبی مال از بزرگ‌ترین مراکز خرید دبی، قرار دارد. این تونل آکواریومی ۴۸متر طول دارد و بازدیدکنندگان را تا عمق ۱۱ متری زمین هدایت می‌کند.

بازید از تونل آکواریوم دبی فرصت قدم‌زدن از میان آب‌های دریا و تماشای آبزیان مختلف و جالب برای گردشگران تور دبی فراهم می‌کند.

آکواریوم دبیباغ وحش آکواریوم دبی

پس از عبور از تونل آکواریوم و بازدید از ماهی‌های ریز و درشت و آبزیان دیگر، می‌توانید سفر خود را در دنیای جالب باغ‌وحش زیر آب آکواریوم دبی ادامه دهید. در بازدید از دنیای موجودات شگفت‌انگیز زیر آب می‌توانید اطلاعات زیادی درباره نحوه زندگی آن‌ها و گونه‌ها مختلف در رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها به دست بیاورید.

بدون شک بازدید از باغ‌وحش آکواریوم برای هر رده سنی به‌ویژه کودکان بسیار جالب و فراموش‌نشدنی خواهد بود. باغ‌وحش زیر آب دبی در سطح دو (Level Two) آکواریوم دبی و بالاتر از مخزن آکواریوم (Aquarium tank) قرار دارد.

هنگام بازید از باغ‌وحش زیر آب دبی از سه منطقه زیست محیطی عبور می‌کنید. این مناطق شامل جنگل بارانی (Rainforest)، ساحل راکی یا صخره‌ای (Rocky Shore) و اقیانوس زنده (Living Ocean) است. در باغ‌وحش زیر آب دبی همچنین می‌توانید از ۴۰ آبزی منحصر به‌ فرد دیدن کنید. برخی از آبزیان جالب و عجیب این باغ‌وحش خروس ماهی (Lionfish)، پیرانیا ماهی (Piranha)، سمور دریایی (Otters)، خرچنگ عنکبوتی غول‌پیکر (Giant Spider Crabs)، اسب دریایی (Seahorses)، مارماهی باغی (Garden Eels)، ماهی کمانگیر (Archerfish)، موش صحرایی آبی (Water Rats)، پارو ماهی (Paddlefish)، و گونه‌های دیگری از آبزیان هستند.

باغ وحش آکواریوم دبیتفریحات آکواریوم دبی

تفریحات آکواریوم به‌قدری متنوع است که هر بخش از آن می‌تواند با سلیقه هر یک از مسافران تور دبی مطابقت داشته باشد. هنگام بازدید از آکواریوم دبی می‌توانید از نزدیک با بزرگ‌ترین کروکودیل دنیا که به پادشاه کروکودیل‌ها شهرت دارد، آشنا شوید یا با کوسه‌ها و آبزیان دیگر غواصی کنید.

یکی دیگر از تفریحات خاص آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی تماشای پنگوئن‌ها در پناهگاه شبیه‌سازی‌شده آن‌ها در قطب جنوب است. برخی از تفریحاتی که می‌توانید هنگام بازدید از آکواریوم تجربه کنید، به ترتیب زیر هستند:

  • کروکودیل شاه آکواریوم دبی

کروکودیل سلطنتی آکواریوم دبی یکی از ترسناک‌ترین و در عین حال جالب‌توجه‌ترین موجوداتی است که می‌توانید در آکواریوم دبی ببینید. این موجود عظیم‌الجثه با ۴۰ سال سن، ۵ متر طول و وزنی معادل با ۷۵۰ کیلوگرم در اصل بومی استرالیاست و از یکی از عجایب پادشاهی حیوانات به شمار می‌رود.

این کروکودیل در ابتدا فقط ۲.۴متر طول داشت و اهالی محلی به این کروکودیل اقب «پرابلم» (problem) داده بودند. پس از مدتی، با رشد سریعی که داشت لقب پادشاه را به آن دادند و به‌سرعت از باغ گیاه‌شناسی به محیط طبیعی حفاظت شده در کوئینزلند استرالیا منتقل شد.

وعده‌های غذایی منظم و محیط حفاظت شده باعث شد کروکودیل پادشاه در شرایطی عالی رشد کند و به یکی از ترسناک‌ترین و قدرتمندترین خزندگان طبیعت تبدیل شود. در حال حاضر این کروکودیل یکی از بزرگ‌ترین کروکودیل‌های روی کره زمین است و انتظار می‌رود طی ۵۰ سال آینده رشد بیشتری کند.

جالب است بدانید که چندی پیش نیز همسر این کروکودیل که با نام ملکه کروکودیل (Queen Croc) شناخته می‌شود، با ۸۰ سال سن به او پیوست!

پادشاه کروکودیل هابازدید از پنگوئن‌ها در آکواریوم

در سال ۲۰۱۰ بود که آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی اولین امکانات لازم برای نگهداری پنگوئن‌های جنتو (Gentoo penguins) را در دبی معرفی کرد. پناهگاه پنگوئن‌ها در آکواریوم دبی به نحوی هوشمندانه طراحی شده که به‌راستی انگار این پنگوئن‌ها در زیستگاه طبیعی خود در قطب جنوب زندگی می‌کنند.

دمای این پناهگاه کاملا کنترل شده و مطابق با درجه دمای هوای محیط طبیعی زندگی پنگوئن‌ها در قطب جنوب است. از درجه دمای آب گرفته تا چرخه نور سالانه مناسب با زیستگاه طبیعی، همگی به نحو دقیقی فراهم شده تا متصدیان باغ‌وحش بتوانند به‌خوبی از پنگوئن‌ها مراقبت کنند.

برای مثال هنگامی که دبی در فصل تابستان است، پناهگاه این پنگوئن‌ها همانند قطب جنوب در فصل زمستان قرار دارد! همچنین، امکانات هیجان‌انگیزی از قبیل صخره‌هایی برای صعود، سرسره، استخر و مواردی از این قبیل برای بازی پنگوئن‌ها فراهم شده است.

در حال حاضر آکواریوم و باغ‌وحش زیر آبی دبی ۱۶ پنگوئن دارد که نیمی از آن‌ها مونث و نیمی دیگر مذکر هستند. بازدید از پنگوئن‌ها و زیر نظرگرفتن رفتارهای روزمره آن‌ها برای هر بازدیدکننده‌ای جذاب خواهد بود.

دنیای پنگوئن های دبیبازدید از سمور آبی در آکواریوم دبی

گونه‌های دیگر ساکن آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی سمورهای پنجه کوچک آسیایی هستند. این سمورها، کوچک‌ترین گونه از میان ۱۳ گونه موجود است و در اصل بومی قاره آسیا محسوب می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند گشت‌وگذاری اختصاصی در محل زندگی این سمورها داشته باشند و از نزدیک این موجودات بامزه و کاریزماتیک را تماشا کنند.

هنگام بازدید از سمورها برنامه‌ای آموزشی نیز درباره نحوه زندگی سمورها برایتان نمایش داده می‌شود. سمور پنجه کوچک آسیایی باتوجه‌به اینکه کوچک‌ترین نژاد سمور در دنیاست و کمتر از ۵ کیلوگرم وزن دارد، از گونه‌های به‌شدت در معرض خطر است.

این سمورها در اصل گوشتخوارند و محل طبیعی زندگی آن‌ها در نهرها، رودخانه‌ها، باتلاق‌ها و شالیزارهاست. آن‌ها از سخت‌پوست‌ها، حلزون‌ها، ماهی‌ها و حشرات تغذیه می‌کنند. اشتهای این سمورها خیلی زیاد است و روزانه به‌اندازه ۲۰درصد از وزن بدنشان می‌توانند غذا بخورند.

آن‌ها حیوانات باهوشی‌اند و در به‌کارگیری ابزارها برای مثال برداشتن سنگ برای شکستن صدف‌ها و کارهایی از قبیل بسیار عالی عمل می‌کنند.

سمورهای کوچک آسیاییبازدید از سفره‌ماهی در آکواریوم

در آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی مال می‌توانید انواع سفره‌ماهی‌ها را از نزدیک ببینید، آن‌ها را لمس کنید یا به آن‌ها غذا بدهید. آکواریوم دبی مال منزلگاه بیش از ۵۰ سفره ماهی با گونه‌های متنوع است که می‌توانید به آن‌ها غذا دهید و مدتی را با این آبزیان کنجکاو و آرام سپری کنید.

غواصی در آکواریوم مال از جمله تفریحاتی است که شاید کمتر کسی در طول عمر تجربه کند و خاطره‌ای فراموش‌نشدنی از تور دبی را در ذهنتان ثبت می‌کند.

سفره ماهی های رنگارنگدر آکواریوم دبی مربی کوسه‌ها شوید

آکواریوم کوسه‌های باغ وحش زیر آبی دبی تجربه خانوادگی فراموش‌نشدنی را برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند. در این بخش از تور دبی می‌توانید با نحوه نگهداری از کوسه‌ها آشنا شوید و اطلاعاتی درباره زندگی کوسه‌ها به دست آورید.

محتوای آموزشی آکواریوم کوسه‌ها در مجموع درباره محیط زندگی این آبزیان، تغذیه و عادات پرورش آن‌هاست. همچنین، بازدیدکنندگان باید وارد عمل شوند و به کارکنان آکواریوم کوسه در آموزش کوسه‌های بامبو و کوسه‌های پلنگی کمک کنند.

برای تعامل و ارتباط برقرارکردن با کوسه‌ها به بازدیدکنندگان لباس‌های ضدآب داده می‌شود تا وارد مخزن آب نگهداری کوسه‌ها شوند و تجربه بی‌نظیر مربی کوسه‌بودن را امتحان کنند.

آکواریوم دبیغواصی را در آکواریوم جالب دبی بیاموزید و مدرک بگیرید

آیا می‌دانید که در اعماق آب‌های آکواریوم چگونه می‌توانید نفس بکشید یا اصلا تابه‌حال به این فکر کردید که غواصی در آکواریوم دبی را امتحان کنید؟ اگر به غواصی علاقه دارید، ولی به‌خاطر اینکه تابه‌حال این تفریح زیر آبی هیجان‌انگیز را تجربه نکرده‌اید، از آن می‌ترسید، می‌توانید غواصی را به‌طورکامل در آکواریوم دبی یاد بگیرید و مدرک آموزش دوره کامل غواصی را دریافت کنید.

در آکواریوم صفر تا صد غواصی را به شما آموزش می‌دهند و می‌توانید دنیای شگفت‌انگیز زیر آب را کشف کنید. سانس شروع این دورهای آموزشی معمولا ساعت ۱۳، ۱۵ و ۱۷ است. قبل از شروع کلاس عملی غواصی در آکواریوم ده میلیون لیتری دبی، مربی ابتدا به‌سرعت و در مدت کوتاهی یک درس تئوری به شما می‌دهد تا از نکات ایمنی، دستورالعمل‌ها و مهارت‌های لازم مطلع شوید. توجه داشته باشید.

اگر می‌خواهید غواصی در آکواریوم دبی را تجربه کنید، ابتدا باید از طریق ایمیل aquarium.inquiries@alboomdiving.ae، واتس‌اپ ۰۵۶۸۲۹۶۹۲۳ یا شماره تماس ۰۴۳۴۲۲۹۹۳ کلاس خود را رزرو کنید.

آکواریوم دبیغواصی با کوسه ها در قفس؛ از ترسناک‌ترین تفریحات دبی

بازدید از آکواریوم مال این فرصت را به شما می‌دهد که ترس مقابله با کوسه‌های شکارچی را از نزدیک تجربه کنید. برای شنا با این کوسه‌ها نیازی به آموزش غواصی ندارید و با پوشیدن لباس‌های مخصوص و کلاه ایمنی حاوی اکسیژن به‌راحتی می‌توانید آدرنالین خونتان را بالا ببرید.

آکواریوم دبی مال یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های معلق در جهان بوده که میزبان بیش از ۳۳ هزار گونه از آبزیان است. مخزن این آکواریوم بیش از ۴۰۰ کوسه و سفره‌ماهی دارد و بزرگ‌ترین مجموعه از کوسه‌های ببری شنی (Sand tiger shark) را در دل خود جای داده است.

هزینه تجربه این تفریح هیجان‌انگیز ۶۲۰ درهم است. پیشنهاد می‌کنیم پیش از رفتن به آکواریوم دبی مال از قبل بلیط خود را رزرو کنید. همچنین، می‌توانید از مربی خود درخواست کنید هنگام شنا با کوسه‌ها از شما فیلمبرداری کند تا بعدا بتوانید آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

برای رزرو بلیط می‌توانید از طریق ایمیل aquarium.inquiries@alboomdiving.ae، واتس‌اپ ۰۵۶۸۲۹۶۹۲۳ یا شماره ۰۴۳۴۲۲۹۹۳ تماس بگیرید.

غواصی با کوسه هااسنورکلینگ در قفس

اسنورکلینگ یکی دیگر از تفریحات آکواریوم است که بدون نیاز به هیچ تجربه‌ای می‌توانید آن را امتحان کنید. تمام افرادی که بالای ۸ سال سن دارند، می‌توانند با پرداخت ۳۷۰ درهم از اسنورکلینگ لذت ببرند. اگر نمی‌خواهید غواصی کنید اسنورکلینگ گزینه مناسبی برای شماست.

برای اسنورکلینگ همان طور که گفتیم نیازی به تجربه و یا آموزش ندارید و تنها باید لباس مخصوص بپوشید و در قفس امن آکواریوم غواصی کنید. حین اسنورکلینگ در آکواریوم زیر آبی دبی می‌توانید بیش از ۷۰ گونه مختلف دریایی، ۳۰۰ کوسه و انواع سفره‌ماهی را از نزدیک ببینید.

اسنورکلینگ در قفساسکوبا دایوینگ در آکواریوم دبی تجربه‌ای بی‌نظیر در طول عمر

برای تجربه هیجان‌انگیز اسکوبا دایوینگ در دبی باید حداقل ۱۰ سال سن داشته باشید و در سلامت جسمی و فیزیکی کامل به سر ببرید. توجه داشته باشید که اسکوبا دایوینگ برای خانم‌های باردار ممنوع است.

برای اسکوبا دایوینگ در آکواریوم دبی ابتدا آموزش‌های لازم به شما داده می‌شود و همه نکات درباره نحوه نفس کشیدن زیر آب و استفاده از وسایل غواصی را با شما به اشتراک می‌گذارند. همچنین، مربیان غواصی مهارت‌های کلیدی موردنیاز در طول هر غواصی را به شما می‌آموزند تا هنگامی که زیر آب با انواع آبزیان مواجه شدید، دستپاچه نشوید و بتوانید از این تفریح لذت ببرید.

اسکوبا دایوینگ در آکواریوم دبی تجربه‌ای بی‌نظیر در طول عمردسترسی به آکواریوم زیبای دبی

آدرس آکواریوم زیر آبی دبی واقع در داون تاون دبی (Downtown Dubai)، خیابان المرکز المالی، دبی مال (The Dubai Mall) است و ساعت کاری آکواریوم معروف دبی از یکشنبه تا چهارشنبه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و از پنجشنبه تا شنبه از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب است.

هزینه ورودی آکواریوم زیر آبی دبی با توجه به پکیجی که انتخاب می‌کنید، از ۷۵ درهم به بالا است. به‌طور مثال هزینه اسنورکلینگ ۳۷۰ درهم، هزینه تماشای کوسه‌ها در قفس ۶۲۰ درهم، غواصی با کوسه‌ها ۷۹۰ درهم، و هزینه اسکوبا دایوینگ ۱۲۱۰ درهم است. توجه داشته باشید که هزینه ورودی آکواریوم دبی برای بزرگسالان و کودکان یکسان است.

آکواریوم دبی روی گوگل مپ

سخن آخر درباره آکواریوم زیر آبی دبی

اگر با تور دبی سفر می‌کنید و خدمات بازدید از دیدنی های دبی شامل پکیج تور دبی شماست، آکواریوم هم بخشی از برنامه سفرتان است. از آنجایی‌که آکواریوم و باغ‌وحش زیر آب دبی در دبی مال قرار دارد، برای صرفه‌جویی در وقت می‌توانید یک روز را صرف بازدید از آکواریوم زیر آبی دبی و خرید از دبی مال کنید.

بدون شک آکواریوم بسیار جذاب دبی یکی از تفریحات خاص و بی‌نظیری است که برای هر رده سنی سرگرم‌کننده و جالب است. غواصی با کوسه‌ها در قفس و یا اسنورکلینگ بدون خاطره‌ای به‌یادماندنی از سفر به دبی  را برایتان رقم می‌زند. همچنین، برای کودکان بازدید از این آکواریوم آموزنده و در عین حال دلچسب خواهد بود.

برای رزرو تورهای دبی، رزرو هتل های دبی یا خرید پرواز دبی می‌توانید به سایت علی بابا مراجعه کنید و پکیج سفر به دبی را با بهترین قیمت تهیه کنید. همچنین، برای رزرو بلیط آکواریوم دبی مال و اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید به وب‌سایت آکواریوم دبی به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.thedubaiaquarium.com/

اگر تجربه بازدید از آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی مال را دارید می‌توانید برای تکمیل اطلاعات ما در مجله گردشگری علی بابا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.