جزیره ماداگاسکار

شگفت‌انگیزترین دیدنی‌های طبیعت در جزیره ماداگاسکار

ماداگاسکار جایی برای بازدید از عجیب‌ترین گونه‌های گیاهی و جانوری

جزیره ماداگاسکار سفری جالب و شگفت‌انگیز به دنیایی خارق‌العاده و مملو از ثروت طبیعی و فرهنگی غنی را برایتان به ارمغان می‌آورد. جزیره ماداگاسکار زمان دایناسورها از قاره‌های آفریقا و آسیا جدا شد. به همین دلیل زندگی گیاهان و حیوانات ماداگاسکار به شکل شگفت‌انگیزی تکامل یافت. به طوری که گونه‌های بومی این کشور جزیره‌ای هیچ جای کره زمین یافت نمی‌شود. جزیره ماداگاسکار در حدود ۲۰۰۰ سال پیش به استعمار انسان‌ها در آمد و امروزه به خاطر افزایش جمعیت، منابع طبیعی ارزشمند و بی‌نظیر ماداگاسکار در معرض خطر هستند.

تا پیش از این ماداگاسکار بهشتی بکر زمین بود و تنها محل سکونت جانوران و گیاهان عجیب‌وغریب به شمار می‌رفت. در سفر به ماداگاسکار مانند مقاصد دیگر سفر شاهد ازدحام جمعیت گردشگران نخواهید بود، چون تورهای ماداگاسکار از جمله تورهای لوکس محسوب می‌شوند و هزینه سفر به ماداگاسکار بالاست! در ادامه با این مقاله از مجله گردشگری علی بابا همراه باشید تا هر آنچه را که پیش از سفر به ماداگاسکار لازم است بدانید.

جزیره ماداگاسکار کجاست؟

جزیره ماداگاسکار کشوری واقع در قسمت شرقی سواحل جنوب آفریقا، شرق موزامبیک و اقیانوس هند است. جالب است بدانید در حدود ۱۳۵ میلیون سال پیش، تجزیه ابرقاره گندوانا (که ماداگاسکار جزیی از آن بود) موجب جدایی خشکی پیوسته آفریقا-آمریکای جنوبی شد. در طی این تجزیه ماداگاسکار به مرور زمان یعنی در حدود بیش از ۸۸ میلیون سال قبل از شبه قاره هند جدا شد. در نتیجه، گیاهان و جانوران ماداگاسکار به خاطر انزوا دچار دگرگونی شدند. گفته می‌شود حدود ۹۰ درصد آن‌ها بوم‌زاد و به عبارتی دیگر خاص هستند و تنها در جزیره ماداگاسکار دیده می‌شوند.

اکولوژی خاص جزیره ماداگاسکار آن را به عنوان قاره هشتم در جهان مشهور ساخته است. پایتخت ماداگاسکار آنتاناناریوو است و میان بزرگ‌ترین جزایر دنیا در رده چهارم قرار می‌گیرد. جمعیت ماداگاسکار متشکل از اقوام گوناگونی است. هنگام سفر به ماداگاسکار به وضوح می‌توان تنوع فرهنگی را در این کشور جزیره‌ای آفریقایی لمس کرد. واحد پول ماداگاسکار آریاری مالاگاسی است و زبان رسمی مردم ماداگاسکار مالاگاسی است، اما زبان فرانسه نیز در این کشور رایج است.

مردم ماداگاسکار به زبان انگلیسی تسلط ندارند و به همین دلیل اگر تصمیم به سفر به ماداگاسکار گرفته‌اید، بهتر است تورهای ماداگاسکار علی بابا را خریداری کنید تا در طول سفر برای بازدید از جاذبه های گردشگری ماداگاسکار و گشت ‌وگذار در شهر دچار مشکل نشوید. دین اغلب مردم جزیره ماداگاسکار مسیحی است، ولی برخی از مردم بومی دین مختص به خود را دارند. مهم‌ترین شهرهای ماداگاسکار عبارت هستند از: تواماسینا، آنتسیرابه، فینارانتسوا و ماهاجانگا.

جزیره ماداگاسکارجاهای دیدنی ماداگاسکار

جاهای دیدنی ماداگاسکار به حدی زیبا و بی‌نظیر هستند که این کشور جزیره‌ای کمتر شناخته شده در میان گردشگران جهان را به یک اثر هنری جذاب همانند تابلویی رویایی از مناظر شگفت‌انگیز بدل ساخته‌اند. جنگل‌های انبوه بارانی زمردی رنگ، درختان بائوباب که مانند آسیاب‌های بادی غول‌پیکر بر فراز ساوانا سر به فلک کشیده‌اند، کوه‌های بی‌شمار خیره‌کننده از سنگ‌های آهکی که مانند گلدسته‌های کلیسای گوتیک منظره‌ای فوق‌العاده از ماداگاسکار را به تصویر کشیده‌اند و… جزیره ماداگاسکار را به مقصدی خاص برای سفر تبدیل کرده‌اند.

علاوه‌بر مناظر شگفت‌انگیز جاذبه های طبیعی ماداگاسکار، جاذبه های گردشگری ساخت دست بشر این شهر نیز به همان اندازه به زیبایی جزیره افزوده‌اند! در ارتفاعات جزیره ماداگاسکار، هزاران سایه ایجاد شده از تراس‌های مزارع برنج، و شالیزارهای غرق در آب مانند آینه‌ای درخشان تصویری شگفت‌انگیز از آسمان صاف و آبی ماداگاسکار و کوه‌های گرانیتی سر به فلک کشیده شده را منعکس می‌کنند!

دیدنی های طبیعی جزیرهبرای بازدید از سواحل طلایی رنگ و درخشان ماداگاسکار باید به سواحل شرقی جزیره بروید. تخته‌سنگ‌های عظیم ساحلی و درختان نخل زیبا که همچون سایه‌بانی همراه با نسیمی که از سوی اقیانوس هند می‌وزد، چشم‌انداز و هوای سواحل طلایی را خیره‌کننده، مطبوع و دلپذیر می‌کنند. به سمت غرب و جنوب ماداگاسکار که بروید، می‌توانید از دشت‌های ناهموار ساوانای خشک، زمین‌های وسیع سرسبز با جنگل‌های انبوه مملو از گونه‌های گیاهی خاص و رودخانه‌های پر پیچ‌وخم بازدید کنید. در ادامه این بخش بهترین جاهای دیدنی جزیره ماداگاسکار را که می‌توانید در تور ماداگاسکار ببینید، به شما معرفی می‌کنیم.

آنتاناناریوو (Antananarivo)، پایتخت ماداگاسکار

به گفته گردشگران در هیچ کجای دنیا شهری همانند آنتاناناریو پایتخت ماداگاسکار را نخواهید یافت! شالیزارهای زمردین که مانند گردنبندی اطراف دریاچه‌ها قرار گرفته‌اند، کانال‌ها و تپه‌های سرسبز ماداگاسکار، خانه‌های رنگی که بخشی از آن‌ها هنوز در خیابان‌های نیمه سنگفرش متمرکز هستند، همگی چشم‌اندازی بی‌بدیل برای پایتخت جزیره ماداگاسکار ایجاد کرده‌اند. در آنتاناناریوو حتی کلبه‌های پراکنده فقیرنشین نیز موجب زیبایی شهر شده‌اند.

دیدنی های طبیعی جزیرهبرخی از جاذبه های دیدنی آنتاناناریوو که در تور ماداگاسکار می‌توانید ببینید عبارتند از:

قصر ملکه آنتاناناریوو (The Rovä of Antananarivo)

قصر ملکه  در پایتخت جزیره ماداگاسکار آنتاناناریوو مجموعه کاخ سلطنتی است که از قرن ۱۷ به عنوان خانه پادشاهان این کشور مورداستفاده قرار می‌گرفت. برای بازدید از این مجموعه کاخ های سلطنتی باید به مرکز شهر مرتفع آنتاناناریوو بروید.

آمبوهیمانگا (Ambohimanga) در ماداگاسکار

آمبوهیمانگا تپه‌ای مرتفع و محل سنتی مستحکم و محافظت شده برای استقرار افراد سلطنتی در ماداگاسکار است که تقریبا در ۲۴ کیلومتری شمال‌شرقی پایتخت آنتاناناریوو واقع شده است. تپه آمبوهیمانگا و قصر سلطنتی که روی آن واقع شده، یکی از مهم‌ترین نماد هویت فرهنگی مردم این کشور و بهترین بنای محافظت شده از یادبود پادشاهی قبل از استعمار مرینا (Merina)، به‌شمار می‌رود. این دهکده تاریخی شامل محل سکونت و دفن چندین پادشاه کلیدی ماداگاسکار است.

سایت تاریخی آمبوهیمانگا، یکی از دوازده تپه مقدس ایمرینا (Imerina) است، به عبارتی دیگر می‌توان گفت با هویت ملی همراه است و حداقل به مدت چهارصد سال است که شخصیت معنوی و مقدس خود را هم در عمل آیینی و هم در تخیل عامه حفظ کرده است. این مکان عبادتگاهی مقدس برای زائران ماداگاسکار و حتی برخی از مردم دنیا به‌شمار می‌رود.

جزیره ماداگاسکارباغ گیاه‌شناسی و جانور شناسی تسیمبازازا (Tsimbazaza)

باغ گیاه‌شناسی و جانورشناسی تسیمبازازا، مرکزی برای نگهداری و مطالعه درباره گونه‌های گیاهی و جانوری بومی و غیربومی واقع در محله تسیمبازازا در آنتاناناریوو، ماداگاسکار است. باغ گیاه‌شناسی و جانورشناسی تسیمبازازا دقیقا در شمال مجلس شورای ملی ماداگاسکار قرار دارد. گفته می‌شود باغ گیاه‌شناسی و جانورشناسی تسیمبازازا «بهترین مجموعه حیات‌وحش مالاگاسی» را در خود جای داده و چند گونه منحصربه‌فرد ماداگاسکار را که مشابه آن در هیچ کجای دنیا نمی‌توان پیدا کرد، در آن به نمایش گذاشته شده است.

این باغ وحش یک موزه‌ با مجموعه‌ای از حکاکی‌های قبیله‌ای و اسکلت چند مهره منقرض شده، از جمله یک مرغ فیلی، اسب‌های آبی، و لمورهای غول پیکر یا همان میمون پوزدار ماداگاسکار است. همچنین بزرگ‌ترین مجموعه از گیاهان خشک ماداگاسکار با تقریبا ۸۰ هزار نمونه گیاهی در آن قرار دارد.

جزیره ماداگاسکاردریاچه آنوسی آنتاناناریوو (Lake Anosy)

دریاچه مصنوعی آنوسی واقع در قسمت جنوبی پایتخت ماداگاسکار آنتاناناریوو، در حدود دو مایلی جنوب هاوت ویل (Haute-Ville) است. در دوران حکومت راداما اول (Radama I)، یک باتلاق جایگزین دریاچه آنوسی شد، ولی بعدها این دریاچه توسط جیمز کامرون (James Cameron) مجدد ساخته شد و به دستور او به شکل قلب درآمد. وسط این دریاچه یک جزیره وجود دارد که با مسیر باریکی به شهر متصل می‌شود. در این جزیره یک بنای یادبود قرار گرفته که توسط فرانسه به یاد افرادی که در جنگ جهانی اول کشته شده‌اند، احداث شده است.

بنای یادبود آوکس مورتس (aux Morts) توسط هنرمندان معروفی از قبیل باربریس مجسمه‌ساز و پرین  معمار در سال  ۱۹۲۷ احداث شد. در دوران راداما اول (Radama I) یک کارخانه باروت در این جزیره وجود داشت که بعدا به اقامتگاه تابستانی ملکه راناوالونا اول (Ranavalona I) تبدیل شد. کنار این دریاچه می‌توانید درختان جاکاراندا (jacaranda) را ببینید که در اکتبر و نوامبر شکوفه می‌دهند. در روز استقلال ملی که مصادف با ۲۶ جون می‌شود، هر ساله برنامه جشنواره آتش بازی در کنار دریاچه ترتیب داده می‌شود.

دیدنی های ماداگاسکاردهکده ایفاتی (Ifaty) در جزیره ماداگاسکار

دهکده ایفاتی (Ifaty) در ساحل جنوب‌غربی ماداگاسکار واقع شده است. این دهکده دو روستای ماهیگیری قدیمی را در قلب خود جای داده است. اگر به دنبال آرامش و فرار از زندگی شهری هستید پیشنهاد می‌کنیم در تور ماداگاسکار حتما سری هم به دهکده ایفاتی بزنید. دهکده ایفاتی هم یکی دیگر از جاهای دیدنی جزیره ماداگاسکار است که میان گردشگران تورهای ماداگاسکار طرفداران زیادی دارد. همچنین برای علاقه‌مندان به تفریحات آبی، سواحل دهکده ایفانی مناسب فعالیت‌هایی از قبیل ماهیگیری، شنا، شیرجه زدن و غواصی است. جنگل‌های خاردار معروف ماداگاسکار نیز در حومه این دهکده واقع هستند. برای بازدید از درختان بی‌نظیر و عجیب بائوباب که حدودا بیش از ۸۰۰ سال سن دارند، نیز باید به جنگل‌های دهکده ایفاتی بروید.

لازم به ذکر است که خیابان درختان بائوباب (Avenue of the Baobabs) بین نواحی مورونداوا و بلونی سیریبیهینا در غرب ماداگاسکار میان گردشگران جهان شهرت فراوانی دارند و محلی خاص برای عکاسی هستند. معمولا همه گردشگران تورهای ماداگاسکار از درختان بائوباب دیدن می‌کنند؛ به همین دلیل، درختان بائوباب میان فهرست پر بازدیدترین جاذبه های طبیعی ماداگاسکار قرار دارند.

طبیعت بکر منطقهمنطقه حفاظت‌شده تسینگی دِ بماراها (Tsingy de Bemaraha)

منطقه حفاظت شده تسینگی دِ بماراها، در واقع یکی از پارک‌های ملی ماداگاسکار است که در منطقه ملاکای (Melaky Region)، در مجاورت سواحل شمال‌غربی جزیره ماداگاسکار واقع شده است. جنگل‌های انبوه این منطقه در بر دارنده انواع درختان، درختچه‌هاى حاره‌اى و گونه‌های گیاهی متنوع نادر هستند. همچنین پارک ملی تسینگی دِ بماراها زیستگاه گونه‌های مختلف لمور (Lemur) است. لمور به اندازه گربه و دارای پوست خزدار با رنگ‌های مختلفی مثل سفید، کرم، خاکستری، قهوه‌ای و سیاه رنگ است.

لمورها تنها در ماداگاسکار یافت می‌شوند که برخی از آن‌ها در جنگل‌های بارانی مرطوب و برخی دیگر در مناطق بیابانی و خشک زندگی می‌کنند. پارک ملی تسینگی دِ بماراها (Tsingy de Bemaraha) بر دو ویژگی زمین‌شناسی متمرکز است که عبارتند از: ۱. تینگینگ بزرگ؛ و ۲. تینگینگ کوچک. ذخیره گاه طبیعی پارک ملی تسینگی دِ بماراها (Tsingy de Bemaraha) در فهرست جهانی یونسکو به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

جزیره ماداگاسکارجزیره ایل سنت ماری (Île Sainte-Marie) سابق یا نوزی بوراها (Nosy Boraha) امروزی

نوزی بوراها (Nosy Boraha) که در گذشته ایل سنت ماری (Île Sainte-Marie) نام داشت و امروزه نیز هنوز توسط برخی از مردم محلی ماداگاسکار و گردشگران با همان نام قدیمی ایل سنت ماری خوانده می‌شود؛ جزیره‌ای زیبا واقع در ساحل شرقی ماداگاسکار است. آمبودیفوتاترا (Ambodifotatra) شهر اصلی این جزیره است و جزیره نوزی بوراها (Nosy Boraha) یا جزیره ایل سنت ماری (Île Sainte-Marie) با منطقه آنالانجیروفو (Analanjirofo) یک منطقه اداری مشترک تشکیل می‌دهد. علاوه‌بر سواحل زیبا و خیره‌کننده، جالب‌ترین جاذبه گردشگری این جزیره، کشتی‌های غرق شده دزدان دریایی‌ است. همچنین در بازدید از جزیره نوزی بوراها (Nosy Boraha) یا جزیره ایل سنت ماری (Île Sainte-Marie) می‌توانید تفریحاتی مثل غواصی، جت اسکی، قایق‌سواری، شنا و… را تجربه کنید.

جزیره ماداگاسکار

پارک ملی ایسالو  (Isalo) در جزیره ماداگاسکار

پارک ملی ایسالو  (Isalo)در منطقه ایهورومبه (Ihorombe) ماداگاسکار و در گوشه جنوب‌غربی استان فیانارانتسوا قرار دارد. نزدیک‌ترین شهرها به پارک ملی ایسالو، رانوهیرا (Ranohira)، تولیارا (Toliara) و ایهوسی (Ihosy) هستند. یکی از شاخص‌ترین جاذبه های دیدنی ماداگاسکار در پارک ملی ایسالو منظره کوه‌های آهکی یا ماسه سنگی است. این کوه‌های آهکی به صورت طبیعی و در گذر زمان، با فرسایش ناشی از باد و آب به شکل برآمدگی‌های صخره‌ای خارق‌العاده، فلات‌ها، دشت‌های گسترده و دره‌های عمق تا ۲۰۰ متر تجزیه شده و منظره فوق‌العاده خاص و بی‌بدیل امروزی را به وجود آورده است. همچنین، پارک ملی ایسالو منزلگاه رودخانه‌ها و جویبارهای دائمی و بسیاری از رودخانه‌های فصلی است که ارتفاع آن‌ها بین ۵۱۰ تا ۱۲۶۸ متر متغیر است.

جزیره ماداگاسکارپارک ملی رانومافانا (Ranomafana National Park)

پارک ملی رانومافانا (Ranomafana National Park) در منطقه جنوب‌شرقی ماداگاسکار و نزدیکی روستای رانومافانا (Ranomafana) واقع شده و یکی از محبوب‌ترین پارک های ماداگاسکار محسوب می‌شود. بخش شرقی پارک ملی رانومافانا از دیدنی‌ترین مناطق است. جویبارهای بی‌شماری از تپه‌های جنگلی مملو از درخت و گیاهان سرسبز عبور می‌کنند. پارک ملی رانومافانا محل زندگی لمور بامبو طلایی رنگ هم است که امروزه در معرض خطر انقراض هستند. رژیم غذایی این دسته از لمورهای طلایی شاخه‌های بامبوی دارای چندین دوز سیانور هستند. شاخه‌های بامبو برای سایر حیوانات کشنده است، اما با این وجود لمور طلایی جذاب از بامبو تغذیه می‌کند و هیچ اثری از مسمومیت یا بیماری حاصل از خوردن بامبو را نمی‌توان در این لمورها دید.

دیدنی های طبیعی جزیرهپارک ملی ماسوالا (Masoala National Park)

پارک ملی ماسوالا (Masoala National Park) در شمال‌شرقی ماداگاسکار، حدود ۲۵۰ مایل از جنگل‌های بارانی را در بر می‌گیرد و شامل سه پارک دریایی است. پارک ملی ماسوالا ماداگاسکار، منزلگاه ده گونه لمور از جمله آی-آی (Aye-aye) است که از جمله بزرگ‌ترین پستانداران شب‌زیست دنیا محسوب می‌شوند. این پارک همچنین منزلگاه مجموعه متنوعی از پرندگان و خزندگان، از جمله قورباغه گوجه‌فرنگی است که به دلیل رنگ قرمز روشن آن این اسم را روی آن گذاشته‌اند. پارک‌های دریایی آمبودایلایتری (Ambodilaitry)، تامپولو (Tampolo)، و ایفاهو (Ifaho) برای انواع تفریحات آبی مثل غواصی، شنا و کایاک سواری ایده آل هستند.

طبیعت گردی نابپارک ملی آنداسیبه مانتادیا (Andasibe-Mantadia)

پارک ملی آنداسیبه مانتادیا (Andasibe-Mantadia) با حدود ۱۰۰ مایل وسعت در شرق جزیره ماداگاسکار واقع است که یکی از جاهای دیدنی ماداگاسکار محسوب می‌شود. پارک ملی آنداسیبه مانتادیا محل زندگی ۱۱ گونه مختلف لمور است که میان آن‌ها بزرگ‌ترین گونه نمور با نام ایندری (Indri) نیز دیده می‌شود. این پارک در نزدیکی شهر آنتاناناریوو، پایتخت ماداگاسکار قرار دارد و یکی از در دسترس‌ترین پارک های ملی ماداگاسکار برای بازدید محسوب می‌شود. پارک ملی آنداسیبه مانتادیا به دو منطقه تقسیم می‌شود:

پارک ملی مانتادیا (Mantadia National Park)، و ذخیره گاه آنالامازواترا (Analamazoatra). پارک ملی آنداسیبه مانتادیا از جمله پربازدیدترین پارک‌های ملی ماداگاسکار است. علت محبوبیت پارک ملی آنداسیبه میان گردشگران تور ماداگاسکار تنوع بالای گونه‌های گیاهی و جانوری است. علاوه‌بر لِمورهای بامزه و جالب، در اینجا حیوانات مختلف و عجیب‌وغریب دیگری هم می‌توانید ببینید.

جاذبه های گردشگری جزیره ماداگاسکارآیا جزیره ماداگاسکار برای گردشگران امن است؟

به هر کجای دنیا که سفر کنید، به عنوان گردشگر ممکن است با افراد کلاهبردار یا خطراتی مواجه باشید؛ به همین دلیل است که بیشتر افرادی که قصد سفر به مقصدی جدید و ناشناخته را دارند ترجیح می‌دهند برای راحتی سفر و امنیت بیشتر با تور سفر کنند.

ماداگاسکار هم از جمله مقاصد سفر ناشناخته‌ای به‌شمار می‌رود که بهتر است حتما با تور ماداگاسکار از آن دیدن کنید. معمولا مسافران ایرانی به خاطر همراه داشتن پول نقد باید در سفر به ماداگاسکار خیلی بیشتر مراقب باشند؛ به ویژه اگر برای بازدید از جاذبه های گردشگری ماداگاسکار می‌خواهید از وسایل حمل‌ونقل عمومی در ماداگاسکار استفاده کنید، باید بیشتر حواستان را جمع کنید! در سفر به ماداگاسکار به خاطر داشته باشید که جرم و جنایت، به ویژه دزدی، در سراسر کشور ماداگاسکار شایع است و مردم محلی به گردشگران توصیه می‌کنند بعد از تاریکی هوا از هتل بیرون نروند. به همین دلیل است که حتی برخی از هتل‌های آنتاناناریوو ماداگاسکار افرادی را برای اسکورت مسافران در شب استخدام می‌کنند تا اگر مسافر قصد رفتن به کافه یا رستوران را داشت، از او مراقبت کنند.

بنابراین به خاطر امنیت بیشتر، توصیه می‌کنیم از سفر انفرادی به ماداگاسکار بپرهیزید و حتما با تور ماداگاسکار سفر کنید. به خاطر داشته باشید در سطح شهر ماداگاسکار متکدیان زیادی وجود دارند که با دیدن گردشگران به سمت آن‌ها می‌روند؛ بهتر است توجهی به این متکدیان نکنید و مراقب کیف و وسایل ارزشمند خود باشید!

همیشه یک کپی از پاسپورت خود در گوشی یا چمدانتان داشته باشید تا اگر احیانا پاسپورتتان را گم کردید یا دزدیده شد، هنگام مراجعه به سفارت اطلاعات دقیق پاسپورت همراهتان باشد. همچنین هنگام بازدید از جاهای گردشگری ماداسگار و گشت شهر همه پول و وسایل ارزشمندتان را با خود در سطح شهر نچرخانید. بهتر است این وسایل را در سیف باکس هتل قرار دهید.

جزیره ماداگاسکاربهترین زمان سفر به جزیره ماداگاسکار چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به ماداگاسکار بستگی به هدف شما از سفر، نوع تفریح در ماداگاسکار، جاهایی که دوست دارید ببینید، منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید و عواملی از این قبیل دارد. فصل تابستان در ماداگاسکار گرم و مرطوب است و از ماه نوامبر (حدود ۱۰ آبان) آغاز تا ماه مارچ (حدودا از ۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین) ادامه دارد؛ توجه داشته باشید در این مدت بارندگی در ارتفاعات و دامنه‌های شرقی شدید است و طوفان‌های شدید ممکن است خرابی‌های متعددی در مناطق شرقی ماداگاسکار ایجاد کند.

به همین دلیل با وجود ارزان شدن قیمت تورهای ماداگاسکار، این بازه زمانی مناسب سفر نیست. با این وجود، در نیمه بیابانی جنوب‌غربی، آب‌وهوای ماداگاسکار خشک است و به ندرت بارندگی پراکنده و خیلی کم را تجربه می‌کند. از ماه آپریل (حدود ۱۲ فروردین) تا اکتبر (از ۹ مهر تا ۹ آبان)، ماداگاسکار هوای مرطوبی دارد و فصل خنک این کشور آغاز می‌شود. به همین دلیل بهترین زمان سفر به ماداگاسکار از لحاظ شرایط آب‌وهوایی بین ماه‌های آپریل تا اکتبر (یعنی ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور و تا آخر مهر ماه) است.

آب‌وهوای ماداگاسکار در این بازه زمانی معتدل است. در نظر داشته باشید که اگر با هدف بازدید از حیات وحش، به ویژه تماشای نهنگ‌ها به ماداگاسکار سفر می‌کنید، از ماه جون (۱۱ خرداد) تا سپتامبر (حدود ۱۰ شهریور تا ۸ مهر) بهترین زمان سفر به ماداگاسکار است. نوامبر (به طور تقریبی از ۱۰ آبان تا ۹ آذر) اغلب به عنوان بهترین زمان برای بازدید از حیات وحش ماداگاسکار توصیه می شود. همچنین، ماه آگوست تا اکتبر (یعنی تقریبا از ۱۰ مرداد تا ۹ آبان ماه) ماه‌های ایده آل برای غواصی در ماداگاسکار به‌شمار می‌رود.

اگر تجربه‌ و توصیه‌ای در سفر به این کشور دیدنی دارید، آن را با کاربران علی بابا در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.