پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی را چقدر می‌شناسید؟

معرفی کامل پیست اسکی دبی و امکانات آن

پیست اسکی دبی که در مرکز خرید بزرگ امارات متحده عربی تاسیس‌شده است، درواقع سومین پیست اسکی سرپوشیده جهان و اولین پیست اسکی داخل سالن در خاورمیانه است. پیست دبی مجهز به تله‌کابین و تی-بار است که با شش هزار تن برف، سراسر این سالن پوشیده شده است. اگر می‌خواهید بدانید این طبیعت بکر برفی اما دست‌ساخته انسان‌ها، چه جذابیت‌ها و ویژگی‌هایی دارد ادامه این مقاله را با مجله گردشگری علی‌بابا همراه باشید.

آدرس پیست اسکی دبی چیست؟
امارات متحده عربی، دبی، شیخ زاید Rd، مرکز خرید امارات، پیست اسکی دبی.
امکانات پیست اسکی دبی چیست؟
از بازدیدکنندگان پیست اسکی دبی انتظار نمی‌رود که لباس زمستانی و تجهیزات اسکی خود را به همراه داشته باشند چرا‌که اسکی دبی به همه دارندگان بلیط، برای لذت‌بردن از پیست اسکی و پارک برفی، هر‌آنچه لازم است در اختیار قرار می دهد؛ وسایلی چون:کاپشن و شلوار در انواع سایزها، چکم‌های برفی،یک جفت جوراب یک بار مصرف،کلاه ایمنی، اسکی، اسنوبرد، یک جفت دستکش پشمی، کمد استاندارد برای نگهداری از وسایل و…از امکانات غذایی پیست اسکی دبی نیز می‌توان به ناهار‌خوری در اسکی دبی شامل رستوران ۲۸ شمالی، کافه بهمن که در شیب میانه ایستگاه و اواسط مسیر بالابر صندلی قرار دارد و کافه یخی در محدوده پارک برفی، اشاره کرد.

پیست اسکی دبی چگونه جایی است؟

چه بخواهید تازه اصول اولیه اسکی را یاد بگیرید و چه آن‌قدر خوب و حرفه‌ای باشید که از یک رمپ ۱۰ مانند پرنده پرواز کنید، مربیان واجد شرایط پیست اسکی دبی به شما کمک می‌کنند مهارت خود را در هر سطحی که هستید بالا ببرید. شما می‌توانید پرش ها، رمپ ها و ترفندهایی که به دنبالش هستید و  حتی بلدید را در منطقه اختصاصی و آزاد تمرین کنید.

امکانات تفریحی مختلفاین سالن، ۲۲۵۰۰ مترمربع مساحت دارد و شاید شما حتی حس نکنید در محیطی سرپوشیده، آن هم جایی که به‌دلیل موقعیت جغرافیایی در آن برف نمی‌بارد قرار گرفته‌اید! گردشگران برای اسکی، اسنوبرد و انجام بسیاری از بازی‌های زمستانی دیگر از پیست اسکی دبی دیدن می‌کنند. بازدید از پنگوئن‌های مخصوص پیست اسکی دبی نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری آنجاست که طرفداران زیادی دارد.

جاذبه های گردشگری و تفریحینگاهی به بخش‌های اصلی پیست اسکی

دامنه منطقه اسکی دبی به‌گونه‌ای طراحی شده است که از دور مانند کوه‌های دیدنی گرجستان به نظر می‌رسد و در‌عین حال برای انجام فعالیت‌های ورزشی در زمستان کاملا مناسب است. حتی اگر شما یک اسکی‌باز حرفه‌ای نیستید، قبل از اینکه در دامنه برفی پیست اسکی دبی مجاز به اسکی‌کردن شوید، آموزش‌های ابتدایی را خواهید دید.

پیست اسکی دبی پنج مسیر مختلف با سطح دشواری، ارتفاع و شیب و طول متفاوت دارد و اسکی‌بازان و اسنوبورد‌سواران با سطح مهارتی متوسط (سطح ۲) می‌توانند به دامنه شیب بروند.

پیست اسکی دبیقوانین پیست اسکی دبی به شرح زیر است:

۱) کودکان زیر دو سال مجاز نیستند وارد منطقه پیست اسکی دبی شوند.

۲) کودکان ۲ تا ۸ ساله فقط با نظارت بزرگ‌سالان می‌توانند وارد شوند.

۳) در‌صورت حضور سرپرست در محل مرکز خرید بزرگ امارات، کودکان ۹ تا ۱۲ ساله می‌توانند وارد شوند.

۴) بازدیدکنندگان زیر ۲۱ سال، قبل از ورود به پیست اسکی باید فرم رضایت والدین یا سرپرست خود را پر کنند.

پارک برفی (اسنو پارک)؛ سرما در گرما

پارک برفی پیست اسکی دبی بهترین مکان برای بازدیدکنندگانی است که نمی‌خواهند اسکی یا اسنوبرد کنند، اما می‌خواهند به بازی‌های زمستانی دیگری بپردازند. ازآنجایی‌که بازی‌های پارک برفی به‌اندازه اسکی یا اسنوبورد خطرناک نیستند، فقط یک محدودیت برای آن وجود دارد؛ اینکه کودکان ۱۴ ساله و کمتر از ۱۴ سال، با نظارت بازدیدکنندگان ۱۶ ساله یا بیشتر باشند.

پیست اسکی دبیاز محبوب‌ترین بازی‌ها و فعالیت‌ها در پارک برفی دبی هم می‌توان به باب اسلید میدود، تله‌کابین ( که سوار بر صندلی‌های مخصوص پیست اسکی دبی از بالا، منظره برفی زیر پایتان را می‌بینید.)، راهپیمایی پنگوئن‌ها، توپ غول‌پیکر یا zorb، هیجان کوهستانی، گلوله برفی، سپرهای برفی، زمین‌بازی برفی، دیوار صعود، تپه برفی و… اشاره کرد.

پنگوئن‌های قطبی در دل کویر

پیست اسکی دبی میزبان قلمروی از پنگوئن‌های جنتو و پنگوئن پادشاه است. درواقع بازدیدکنندگان در پارک برفی دبی می‌توانند چهار بار در طول روز، راهپیمایی پنگوئن‌ها را مشاهده کنند: در ساعت‌های ۲ بعد‌از‌ظهر ، ۴ بعد‌از‌ظهر ، ۶ بعد‌از‌ظهر و ۸ بعد‌از‌ظهر.

ملاقات با پنگوئن‌ها، فرصت تکرارنشدنی

با‌این‌حال، اگر خیلی مشتاق هستید حتی یک ملاقات از نزدیک و کوتاه هم که شده با پنگوئن‌ها داشته باشید، باید بسته Snow Penguin  را رزرو کنید. همچنین این یک تجربه سرگرم‌کننده و آموزشی در پیست دبی است که در آن هرکسی حقایق سرگرم‌کننده‌ای درباره پنگوئن‌ها و نحوه محافظت از آن‌ها را در طبیعت می‌آموزد و به همین علت هم گردشگران زیادی شیفته این بخش از تفریحات پیست اسکی دبی هستند.

پنگوئن‌های قطبی در دل کویر

محدودیت‌ها و قوانین این بخش نیز بر این قرار است:

–  کودکان ۱۴ ساله یا کمتر، باید با یک بزرگسال ۱۶ ساله یا بیشتر باشند.

بازدیدکنندگان مجاز نیستند که تلفن همراه و دوربین در منطقه ملاقات با پنگوئن‌ها ببرند.

سینمای پیست دبی؛ راحت‌تر از خانه

در این قسمت از پیست دبی برای اولین بار، Ski Dubai  و VOX Cinemas گرد هم آمده‌اند تا تجربه‌ای را خلق کنند که واقعا خارق‌العاده است. درحالی‌که شما در بهترین استراحتگاه اسکی سرپوشیده جهان و با برف براق آن احاطه شده‌اید، می‌توانید بهترین فیلم‌های روز و پرفروش‌ترین‌ها را با بهترین کیفیت صدا و تصویر ببینید.

پیست اسکی دبیآن هم درحالی که پاپ‌کورن و شکلات داغ خود را امتحان می‌کنید و زیر پتو و کنار بخاری هستید. تازه می‌توانید از منوی غذا هم سفارش بدهید و غذایتان را در این محیط دنج و فوق‌العاده میل کنید.

سینما برفی یک تجربه بی‌نظیر است که هر‌ساله توجه ساکنان دبی و گردشگران را جلب می‌کند، بنابراین مهم نیست که چه فصلی از سال باشد، نمایش و برف همیشه در پیست دبی ادامه خواهد داشت!

هزینه‌ها در پیست اسکی دبی چقدر است؟

این پیست اسکی برای هر بخش هزینه متفاوتی دارد.

پیست اسکی دبی

هزینه تجربه پیست اسکی

برای اسکی در پایین دامنه پیست، بزرگ‌سالان و کودکان باید بلیط پیست اسکی دبی را بخرند که هزینه آن ۲۲۰ AED  برای هر نفر است.

هزینه بازدید از پارک برفی

اگر نمی‌خواهید اسکی کنید اما ترجیح می‌دهید بازی‌های بی‌شماری در پارک برفی انجام دهید، باید بلیط اسنو پارک را به ارزش ۱۹۰ AED بخرید. البته، اگر بلیط را برای دو نفر بخرید، هزینه آن فقط ۲۶۳ AED است.

نکته دیگر آن که، هزینه این بلیط هم برای کودکان و هم برای بزرگ‌سالان یکسان است.

هزینه های مختلف پیست

تخفیف بلیط اسکی دبی

هرکسی که از پیست دبی بازدید می‌کند، باید بلیط بخرد، چه بلیط ورودی و چه بلیط‌های جدا، حتی کودکان به‌صورت رایگان در آنجا حق ورود ندارند.

کودکان و بزرگ‌سالان برای تمام بلیط‌های اسکی دبی قیمت یکسانی پرداخت می‌کنند و لزوماً  کودکان از تخفیف خاصی برخوردار نیستند.

با‌این‌حال، هنگامی که بلیط‌های پیست اسکی دبی را به‌صورت آنلاین بخرید، ۱۰ AED تخفیف در قیمت بلیط پیشخوان دریافت می‌کنید.

جاهای دیدنی دبیدسترسی به پیست دبی

با چند شیوه دسترسی می‌توانید خود را به پیست اسکی دبی برسانید. یکی از طریق مترو و دیگری با ماشین شخصی و یا تاکسی.

دسترسی با مترو این‌گونه است که باید سوار خط قرمز شوید که از ایستگاه راشدیا، نزدیک فرودگاه بین‌المللی دبی شروع می‌شود و باید در ایستگاه مرکز خرید امارات، ایستگاه نوزدهم خط قرمز، پیاده شوید.

از طریق دسترسی با ماشین نیز می‌توانید از گوگل‌مپ و مسیریاب‌های اینترنتی استفاده کنید و مستقیما به پارکینگ مرکز خرید امارات بروید. البته روزهای جمعه و شنبه و تعطیلات عمومی هزینه پارکینگ نیز رایگان است، اما در طول هفته تنها در چهار ساعت اول رایگان محسوب می‌شود.

ساعات کاری و شماره تماس پیست اسکی در جدول زیر آمده است:

 

روز

 

زمان بندی

 

دوشنبه

 

۱۰ صبح تا ۱۱ شب

 

سه شنبه

 

۱۰ صبح تا ۱۱ شب

 

چهارشنبه

 

۱۰ صبح تا ۱۱ شب

 

 

پنج‌شنبه

 

۱۰ صبح تا نیمه شب

 

جمعه

 

۹ صبح تا نیمه شب

 

شنبه

 

۹ صبح تا نیمه شب

 

 

یکشنبه

 

۱۰ صبح تا ۱۱ شب

 

شماره تماس پیست اسکی دبی: ۰۰۹۷۱۴۸۰۰۳۸۶

(عکس شماره ده)

پیست اسکی دبی در گوگل مپ

جمع بندی

اگر به دنبال یک سفر ماجراجویانه و در‌عین‌حال جذاب و مفرح هستید که بتوانید دسترسی نسبتا راحتی نیز به آن داشته باشید، پیست دبی یکی از آن مکان‌های پر‌جاذبه برفی در دل گرمای امارات است که از هیچ امکانی برای جذب بیشتر گردشگران از سراسر دنیا دریغ نمی‌کند.

شاید در مواجهه با چنین پیست اسکی بزرگ و مجهزی ابتدا حیرت‌زده شوید، اما قطعا می‌توانید زمان‌های دلپذیر و خاطره‌انگیزی در کنار خانواده یا عزیزانتان در پیست اسکی دبی رقم بزنید. به‌هرحال بعد از خواندن این متن شاید شما هم فکرش را کرده باشید که پیست دبی ارزش یک بار امتحان‌کردن را دارد!

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.