اسکی روی شن

انواع هیجانات را در سافاری دبی تجربه کنید

تجربه سافاری در دبی با همه تفریحات و جاذبه‌ها

به نظر شما در میان برج‌های سر به فلک کشیده، امکانات مدرن و جذابیت تفریحات دبی، سافاری دبی می‌تواند جایی داشته باشد؟ واقعیت این است که این روزها آن‌قدر گوشمان از شنیدن جاذبه‌های رنگارنگ دبی پُر شده که شاید کمتر کسی به فکر کویرگردی و لذت‌بردن از فضای ساده و آرامش بیابان‌های دبی باشد.

بااین‌حال اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که قصد سفر به دبی دارید و گشت‌وگذار در میان برج‌ها و پاساژهای لوکس دبی را به قدم‌زدن در میان ماسه‌ها و تماشای غروب زیبای کویر ترجیح می‌دهید، به شما پیشنهاد می‌کنم که با من در این مقاله همراه باشید. شاید ضمن آشنایی با سافاری دبی، تصمیم بگیرید خودتان را از این تجربه متفاوت، محروم نکنید.

سافاری چیست؟
سافاری نوعی تفریح است که افراد با احترام به محیط زیست، از دیدن و عکس گرفتن با انواع حیوانات و جاذبه‌های تفریحی منطقه استفاده می‌کنند.
بهترین زمان سافاری دبی چه وقت است؟
از آن‌جایی که سافاری دبی در بیابان‌های گرم و سوزان آن انجام می‌شود، معتدل بودن هوا، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین در زمستان و نوروز، می‌توانید با خیال راحت به گردش سافاری دبی بروید و از راه رفتن روی شن‌های بیابان، شترسواری و … لذت ببرید.
برای سافاری چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
یکی از اولین و مهمترین نکاتی که در تور سافاری در هر جای دنیا باید رعایت شود، توجه به توصیه‌ها و ممنوعیت‌هایی است که لیدرهای گروه مطرح می‌کنند چرا که عدم توجه به این موارد ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

سافاری چیست؟

بیایید از تاریخچه و اولین روزهای به وجودآمدن این کلمه بگوییم تا ببینید روند رشد و تفکر نوع بشر در شکل‌گیری سافاری امروزی چقدر نقش داشته است.

سافاری مفهومی است که از واژه‌ای به نام “سفر” در زبان سواحلی گرفته شده که در زمان استعمار به بازی ناجوانمردانه و دل‌خراشی مربوط بوده که در آن حیوانات توسط گروه‌های مختلفی از افراد شکار و در واقع کشته می‌شدند. نتایج یکی از این بازی‌ها، کوهی از لاشه ۱۱۴۰۰ حیوان بود که به دام تفنگ افتادند از شیر و پلنگ و فیل و بوفالو گرفته تا گونه‌های نادر کرگدن سفید.

سافاری دبیاین فرآیند کشتار بی‌رحمانه حیوانات که صرفا برای بازی و سرگرمی بوده، رفته‌رفته با گذر زمان و افزایش نگرانی کارشناسان محیط زیست، از بین رفت و رنگ تازه‌ای به خود گرفت. این روزها دیگر سافاری نه‌تنها با شکار حیوانات ارتباطی ندارد بلکه تبدیل به سفری با مسئولیت‌های اجتماعی و زیست‌محیطی شده است.

این نوع گشت‌وگذار معمولا در پارک‌های ملی که حیات وحش خاص خود را دارد، به میزبانی بومیان آن منطقه انجام می‌شود و افراد با احترام به محیط زیست، از دیدن و عکس‌گرفتن با حیوانات و جاذبه‌های تفریحی منطقه استفاده می‌کنند.

سافاری دبیاگرچه مهد اصلی سافاری آفریقاست اما معمولا در هر کشوری، پارک‌های ملی به‌عنوان مقصد سافاری هستند. خوب است بدانید که سافاری دبی در مناطق بیابانی و یا سافاری لندهای ساخته شده به این منظور انجام می‌شود.

با انواع سافاری در دبی آشنا شوید

وقتی صحبت از سافاری به میان می‌آید، شاید تنها چیزی که در ذهنتان نقش می‌بندد، لذت آفرودسواری بر تپه‌های کویری باشد اما این مفهوم در سافاری دبی، تغییر کرده و شرایطی فراهم شده که تجربیاتی متفاوت و جذاب، در میان تفریحات دبی داشته باشید. خب بریم که در ادامه با دو مدل مختلف سافاری در دبی آشنا شویم.

تجربه بادیه‌نشینی در سافاری دبی

در میان انواع تفریحات دبی، رفتن به دل کویر طلایی و گوش سپردن به سکوت محضش، یکی جذاب‌ترین‌هاست. کافی است سری به مناطق بیابانی در حاشیه شهر دبی بزنید و یا یکی از تورهای سافاری دبی را تهیه و لحظات ماندگاری را برای خودتان ثبت کنیم.

تجربه بادیه‌نشینی در سافاری دبیپس از خرید بلیط، تور سافاری دبی در لحظه موعود که معمولا ساعت ۳ بعدازظهر است، با سوار شدن در اتومبیلی که جلوی درب هتلتان منتظر شماست، آغاز می‌شود. در واقع سفری متفاوت به دل کویر را شروع می‌کنید.

پس از رسیدن به کویر مدنظر، ماشین‌سواری بر روی تپه‌های شنی آغاز می‌شود. پس از آن‌که از خنده و هیجان پرش اتومبیل‌ها غرق در شادی شدید، در آرامش به تماشای غروب زیبای خورشید نشسته و یا با عکاسی این لحظات را ثبت می‌کنید.

در این میان می‌توانید تفریحات مختلفی مانند اسکی روی شن، موتورهای چهارچرخ، شترسواری و … هم لذت ببرید.

بعد از آن برای پذیرایی و لذت‌بردن از شب‌های کویر، به کمپی که به‌صورت سنتی طراحی شده می‌روید. در این جا می‌توانید از انواع نوشیدنی و غذاهای محلی لذت برده و به جشن و پایکوبی مشغول شوید.

همان‌ طور که گفتیم، سافاری نوعی بازدید مسئولانه از حیات وحش است که این شرایط در سافاری دبی هم فراهم شده است. بیابان‌های دبی هم محل زندگی برخی از گونه‌های حیوانات است که شرایط فراهم است تا بتوانید غزال‌ها، گربه‌های وحشی و مارمولک‌های این بیابان‌ها را از نزدیک می‌بینید.

تفریحاتی که در سافاری دبی باید تجربه کنید

زمانی که به اتومبیل شما به کویر مقصد می‌رسد، با تفریحات جذابی مواجه می‌شوید که شاید در لحظه اول مایل باشید همه آن‌ها را تجربه کنید اما عجله نکنید! چرا که فرصت سافاری محدود است و اگر بخواهید تمام این مدت را در تکاپوی میان این هیجانات سپری کنید، زمان تجربه آرامش و سکوت کویر را از دست خواهید داد.

پس پیشنهاد می‌کنم که قبل از شروع تور سافاری دبی، با انواع تفریحات آشنا شوید تا بتوانید در زمانتان صرفه‌جویی کرده و بیشترین استفاده را ببرید.

لندکروزسواری روی شن

ترس، هیجان، خنده و فریاد شادی، همه آن چیزی است که با سواری روی شن‌های کویری تجربه می‌کنید.

رانندگی بر روی تلماسه‌های کویری که به‌راحتی حرکت می‌کنند، نیازمند مهارت خاصی است که باعث می‌شود. سرعت حرکت و سُرخوردن از روی ماسه‌ها همه آن چیزی است که باعث می‌شود حین بالارفتن و پایین‌آمدن از تپه‌های شنی هیجان‌زده شوید.

لندکروزسواری روی شنشترسواری

یکی از فعالیت‌های محبوب در سافاری دبی، شترسواری است. این برنامه معمولا به گونه‌ای تدارک دیده می‌شود که همزمان با غروب خورشید، بر روی تپه‌ها شنی بیابان، در سکوت و آرامش، زیبایی غروب نارنجی خورشید را تماشا کنید و غرق در حیرت شوید.

البته فرصت را از دست ندهید و این لحظه‌های دیدنی را با دوربینتان ثبت کنید.

دیدن حیات وحش بیابان‌های دبی

همان‌ طور که گفتیم، سافاری نوعی بازدید مسئولانه از حیات وحش است که این شرایط در سافاری دبی هم فراهم شده است. بیابان‌های دبی هم محل زندگی برخی از گونه‌های حیوانات است که شرایط فراهم است تا بتوانید غزال‌ها، گربه‌های وحشی و مارمولک‌های این بیابان‌ها را از نزدیک می‌بینید.

دیدن حیات وحش بیابان‌های دبیاسکی روی شن

دیگر آن زمان که برای تجربه اسکی باید ماه‌ها منتظر برف‌های زمستانی می‌شدیم، گذشته و جایگزین‌های جالبی برای آن در فصل‌های گرم ایجاد شده است.

در سافاری دبی می‌توانید لذت سرخوردن از روی ارتفاعات را تجربه کنید با این تفاوت که در این نوع اسکی بازی، به‌جای این که باد سرد هوای زیر صفر درجه به صورتتان بخورد، موهایتان را به دست باد گرم کویری می‌سپارید و بر روی ماسه‌های گرم بیابان‌های دبی، سُر می‌خورید.

نکته جالب این است که به‌خاطر نرم‌بودن ماسه‌های کویری، حتی اگر هم زمین بخورید مشکلی پیش نمی‌آید و این باعث شده که اسکی روی شن، تفریحی ایمن برای همه باشد.

اسکی روی شنموتورسواری یا چهارچرخه‌سواری

یکی از تفریحات جذاب برای افراد علاقه‌مند به موتورسواری، استفاده از دون‌باگی یا موتورهای چهارچرخی است که می‌توانید سرعت و هیجان بالا و پایین پریدن بر روی تپه‌های شنی بیابان را امتحان کنید.

شرایط موتورسواری به گونه‌ای است که هم کودکان و هم بزرگ‌ترها می‌توانند از آن استفاده کنند. برای این منظور، دو نوع موتور چهارچرخ در سافاری دبی وجود دارد که یکی از آن‌ها سایز ۳۵۰ و دیگری سایز ۱۵۰ است. موتور بزرگ‌تر که قدرت بیشتری دارد، مناسب بزرگسالان و موتور کوچک‌تر، برای کودکان آماده شده است.

موتورسواری یا چهارچرخه‌سواریرقص تانورا

تانورا در لغت به معنای «دامن» است و رقص تانورا، رقصی است که با استفاده از دامن‌های رنگارنگ انجام می‌شود. شاید دیدن این رقص آن‌قدرشما را هیجان‌زده کند که به وسط میدان رفته و مشتاقانه با این گروه، همراهی کنید.

نقش حنا در سافاری دبی

استفاده از حنا و نقش‌زدن بر روی بدن، در کشورهای عربی، هندی، آفریقایی و خاورمیانه، قدمتی طولانی دارد. البته ایران هم از این قاعده مستثنی نیست و از حنا برای رنگ مو و … استفاده شده است.

در سافاری دبی، شما می‌توانید نوع متفاوت و جذابی را تجربه کنید. در این مکان انتخاب می‌کنید که با استفاده از حنا، چه نقش‌های بر روی دست، کتف و یا پایتان نقش ببندد.

نقش حنا در سافاری دبیچشیدن غذاهای محلی

پس از تجربه تفریحات جذاب، به سمت اقامتگاهی حرکت می‌کنید که می‌توانید با مدل زندگی بادیه‌نشینی اعراب آشنا شوید و خودتان را مهمان غذاهای عربی و نوشیدنی‌های مختلف بکنید.

پس از نشستن کنار گرمای آتش و خوردن غذاهای خوشمزه و دیدن رقص تانورا و عربی لذت ببرید.

چشیدن غذاهای محلی

حیات وحش دنیا را در سافاری لند دبی ببینید

همان‌ طور که در مقاله راهنمای جامع سفر به دبی گفتیم، زمانی که این شهر در حال نوآوری و ایجاد تغییرات مدرن در املاک و زمین‌های شهری‌اش بود، با طراحی‌های مبتکرانه و صرف هزینه‌های گزاف، مرزهای جغرافیایی را جابه‌جا کرد. یکی از این خلاقیت‌ها، پارک سافاری دبی یا سافاری لند است که بی‌شک از دیدن آن لذت می‌برید.

همان‌ طور که گفتیم سافاری از یک بازی کشتار بی‌رحمانه حیوانات، به فعالیتی اجتماعی و زیست محیطی تبدیل شد که در آن افراد مختلف برای دیدن حیات وحش به بیابان‌ها و پارک‌های ملی مخصوصا در آفریقا سفر می‌کنند.

در این میان با توجه به این که در دبی گونه‌های غنی از حیات وحش وجود نداشت، تدبیری اعمال شد تا انواع حیوانات از سراسر دنیا به این منطقه آورده شده و در مکانی مناسب نگهداری شوند.

حیات وحش دنیا را در سافاری لند دبی ببینیدپارک سافاری دبی که به‌عنوان باغ وحش دبی هم شناخته می‌شود، چیزی فراتر از یک باغ وحش معمولی است. در واقع مکانی است که ۲۵۰۰ حیوان و ۲۵۰ گونه جانوری در آن نگهداری و آموزش داده می‌شوند که برای علاقه‌مندان به این حوزه جذابیت‌های زیادی دارد.

خب در ادامه با بخش‌های مختلف این مجموعه بیشتر آشنا شوید:

سافاری ویلیج دبی

این بخش به حیوانات و گونه‌های مربوط به حیات وحش امارات مربوط می‌شود. با توجه به این که گونه‌های متنوعی نداشت، از گونه‌های حیات وحش سایر کشورها هم در این بخش استفاده شده اما بیشترین تمرکز بر روی گونه‌های محلی منطقه است.

سافاری ویلیج دبیدر این بخش می‌توانید انواع حیوانات چون شیر و پلنگ و اسب آبی، کروکودیل، گورخر، خرس، بوفالو، چیتا، بوفالوی سفید و … را تماشا کنید. جالب است بدانید که برای زندگی هر گونه از این حیوانات، محدوده‌ای وسیع در نظر گرفته شده که علاوه بر پوشش گیاهی، آبشار هم دارد و شما می‌توانید از نزدیک به تماشای این زیبایی‌ها بنشینید.

بخش مخصوص آفریقا

احتمالا می‌دانید که آفریقا از جمله جاهایی است که غنی‌ترین و در عین حال منحصربه‌فردترین گونه‌های حیات وحش را در دلِ بیابان‌های خشک و یا جنگل‌های سرسبزش دارد.

در این بخش از پارک سافاری دبی می‌توانید انواع حیواناتی چون شیر، شامپانزه، گوریل، زرافه گردن کوتاه، لمور، شاخ‌درازان، لاک‌پشت غول‌پیکر و سگ‌های وحشی را ببینید. البته بهتر است از خانه خزندگان شروع کنید و لذت دیدن خزندگان آفریقایی را از دست ندهید.

بخش مخصوص آفریقاقسمت آسیایی دبی لند

لذت قدم‌زدن در بخش آسیایی پارک سافاری دبی، قابل مقایسه با سایر بخش‌های آن نیست چرا که شما به محیطی وارد می‌شوید پوشیده از درختان متراکم که شما را از دنیای گرم و خشک منطقه بیابانی دبی به فضایی سرسبز می‌برد.

با قدم‌زدن در میان بخش آسیایی میمون‌های درازدست، خرس سیاه آسیایی و اژدهای کومودو را می‌بینید. هم‌چنین اورانگوتان که گونه‌ای آسیایی و در معرض انقراض است هم در این‌جا وجود دارد. یکی از تفریحات جالبی که در این بخش می‌توانید داشته باشید، مرکز تئاتر بزرگی است که روزانه در آن نمایش‌هایی درباره شکار حیوانات و پرندگان برگزار می‌شود.

قسمت آسیایی دبی لندبخش وادی ویلیج

در کنار گشت‌وگذار در میان سافاری لند دبی، می‌توانید سری هم به دهکده وادی بزنید و خودتان را یک فنجان قهوه داغ عربی یا غذاهای خوشمزه مهمان کنید. همچنین می‌توانید به دره ماجراجویی این بخش بروید و از زمین بازی، تورهای کوهنوردی، دیوارنوردی، بانجی‌جامپینگ و یا زیپلاین لذت ببرید.

مزرعه مخصوص کودکان

کیدز فارم یا مزرعه کودکان، بخشی از پارک سافاری دبی است که در آن شرایطی فراهم شده که کودکان از زندگی شهری فاصله گرفته و با زندگی روستایی و حیوانات اهلی، از نزدیک آشنا شوند.

در این مزرعه امکانی فراهم شده که کودکان بتوانند با حیوانات اهلی مانند مرغ و خروس، بز و گوسفند و گاوها آشنا شده و اطلاعات علمی به دست آورند. حتی امکان دوشیدن شیر، برداشتن تخم مرغ از کنار مرغ‌ها و غذادادن به زرافه‌ها برای بچه‌ها فراهم شده است.

مزرعه مخصوص کودکانبهترین مکان‌ها برای تجربه سافاری دبی کجاست؟

همان‌ طور که گفتیم در دبی دو نوع سافاری وجود دارد که بسته به این که به کدام یک علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقصد تور سافاری‌تان را انتخاب کنید.

اگر علاقه‌مند به دنیای کویر، آشنایی با زندگی صحرانشینی، قدم‌زدن در میان ماسه‌ها و لذت‌بردن از تماشای ستاره‌ها در دل آسمان کویر هستید، بهتر است که تور سافاری کویر را تهیه کنید. اما اگر عاشق دیدن حیوانات مختلف هستید و از مشاهده شیر و پلنگ و … غرق در شادی و حیرت می‌شوید، سافاری لند دبی برای شما بهترین گرینه است.

سافاری با چه ماشین‌هایی انجام می‌شود؟

سافاری معمولا با ماشین‌های چهار دیفرانسیل انجام می‌شود. مزیت این نوع ماشین ها این است که در جاهای لغزنده و یا ماسه، گل و برف که احتمال گیرافتادن بقیه ماشین‌ها وجود دارد، این نوع از ماشین‌ها، به‌راحتی عبور می‌کنند مگر این که هر چهار چرخ به‌صورت هم‌زمان درگیر شوند.

خانواده اتومبیل‌های پاترول و لندکروزهای تویوتا از محبوب‌ترین‌ها برای سافاری‌بازها هستند که در میان انواع خودروهای مناسب سافاری، در سافاری دبی هم این دو برند بیشتر از هر برند دیگری به چشم می‌خورند.

سافاری با چه ماشین‌هایی انجام می‌شود؟خودروهایی که در سافاری دبی استفاده می‌شوند، به‌خاطر ماهیت بیابانی و تپه‌مانند منطقه، باید قدرت موتور بالایی داشته باشند تا بتوانند به‌سرعت از روی تپه‌های شنی بیابان‌های دبی بالا و پایین شده و لذت و هیجان را به گردشگران هدیه دهند.

با وسایل ضروری در سافاری آشنا شوید

بدون مقدمه یادتان باشد که دوربین عکاسی و یا گوشی‌تان را فراموش نکنید تا خاطره لحظات شیرینی که در انتظار شماست را برای همیشه ثبت کنید. خب به سراغ بقیه وسایل برویم. از آن‌جایی که سافاری دبی در منطقه‌ای بیابانی است، ضدآفتاب، عینک آفتابی، کلاه آفتابی و پماد دفع حشرات را در کوله‌تان قرار دهید.

از آن‌جایی که شما در سافاری دبی بیشتر به گشت‌وگذار و تفریح مشغول می‌شوید، به وسایل خاصی که در سافاری حیات وحش نیاز است، احتیاج پیدا نمی‌کنید. بااین‌حال خوب است بدانید که اگر مقصد سفرتان محلی است که حیات‌وحش غنی دارد، از داشتن دوربین دوچشمی غافل نشوید تا بهتر بتوانید حیوانات را مشاهده کنید.

با وسایل موردنیاز در سافاری آشنا شویدچراغ‌قوه، کوله‌پشتی، شارژر و تبدیل، حافظه جانبی برای دوربین عکاسی، وسایل شنا، چاقوی جیبی، ضدعفونی کننده دست و دستمال مرطوب، ضدعفونی کننده زخم، کیسه‌های زیپ‌دار، کتاب راهنما، پارچه از جمله وسایلی هستند که بدون شک در سافاری‌هایی مانند آفریقا باید به همراه داشته باشید.

بایدها و نبایدهای سافاری

یکی از اولین و مهمترین نکاتی که در تور سافاری در هر جای دنیا باید رعایت شود، توجه به توصیه‌ها و ممنوعیت‌هایی است که لیدرهای گروه مطرح می‌کنند چرا که بی‌توجهی به این نکات ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

صفر تا صد خدمات تور سافاری دبی

وقتی گردش سافاری دبی را آغاز می‌کنید باید منتظر اتفاقات جالبی باشید که تجربه‌ای ناب برای شما به ارمغان می‌آورد. ترس و هیجانی که از سرعت حرکت ماشین‌های سافاری از روی تپه‌های شنی تجربه می‌کنید و تلاش می‌کنید محکم‌تر خودتان را به صندلی بچسبانید تا آرامشی که از شترسواری و حرکت باطمأنینه شترها در غروب خورشید تجربه می‌کنید.

سایر تفریحات کویراز جمله خدماتی که در این سفر چند ساعته سافاری دبی تجربه می‌کنید، می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • سرویس رایگان رفت و برگشت
 • بیابان‌نوردی با اتومبیل‌های بیابان‌رو مانند لندکروز
 • تجربه رانندگی با اتومبیل‌های بیابان‌رو
 • عکس‌برداری از غروب خورشید
 • اسکی روی شن
 • شترسواری
 • دون‌باگی یا موتور چهارچرخ
 • عکس‌گرفتن با شاهین
 • استقرار در کمپ با پذیرایی چای و قهوه و قلیان و تنقلات
 • تماشای رقص عربی
 • تماشای نمایش تانورا
 • نمایش عروسکی
 • پوشیدن لباس‌های سنتی و تتوی حنا
 • سرویس شام

معمولا هزینه سافاری دبی به این صورت است که می‌توانید در ابتدای کار و هنگام رزرو بلیط، همه هزینه را به‌صورت یک‌جا پرداخت کنید و یا این که هزینه امکانات عمومی را پرداخت و در صورت استفاده از سایر تفریحات، هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید.

در میان تفریحات و خدماتی که برای سافاری دبی مطرح کردیم، اسکی روی شن، موتور چهارچرخ، عکس‌گرفتن با شاهین، نوشیدنی‌های خاص و قسمت VIP جهت سرو غذا، ازجمله نکاتی است که هزینه آن‌ها به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود و جزء هزینه اولیه‌ای که برای تور پرداخت می‌کنید، نیستند.

بهترین زمان تجربه سافاری دبی چه زمانی است؟

بهترین زمان تجربه سافاری دبی چه زمانی است؟

وقتی درباره بهترین زمان تجربه سافاری دبی صحبت می‌کنیم، بهتر است علاوه بر سافاری، شرایط آب و هوایی شهر دبی را هم در نظر بگیریم. همان‌ طور که در مقاله سفر به دبی، درباره بهترین زمان سفر به این شهر صحبت کردیم، گفتیم که به واسطه شرایط آب و هوایی که در این منطقه بیابانی تجربه می‌کنید، فصل زمستان تا نوروز مناسب‌ترین گزینه است.

اگرچه به‌لحاظ شلوغی، دبی در این بازه از زمان، میزبان مسافران زیادی از کشورهای دیگر است اما از نظر آب و هوایی نیاز نیست که نگران آفتاب‌سوختگی و گرمازدگی شدید باشید.

اگر به این موضوع توجه کنید که سافاری دبی در بیابان‌های گرم و سوزان آن انجام می‌شود، اهمیت معتدل‌بودن هوا را بیشتر درک می‌کنید. در این زمان می‌توانید با خیال راحت به گردش سافاری دبی بروید و از راه‌رفتن روی شن‌های بیابان، شترسواری و … لذت ببرید.

سافاری دبیسایر تفریحات کویر

تا اینجای کار درباره سافاری دبی که یکی از جذاب‌ترین تفریحات بیابانی است، صحبت کردیم. بااین‌حال بیابان‌گردی و کویرنوردی فقط به سافاری محدود نمی‌شود. در کنار سواری بر روی تپه‌های ماسه‌ای، شترسواری، عکاسی، دیدن غروب آفتاب، اسکی روی شن و موتورسواری با موتورهای چهارچرخ تفریحات دیگری هم در کویر وجود دارد.

 • شن‌اسکی: مشابه سندبوردینگ یا همان اسکی روی شن است اما یک تفاوت کوچک با آن دراد. در شن‌اسکی از چوب اسکی استفاده می‌شود و همین موضوع، شباهت آن را به اسکی روی برف بیشتر می‌کند. شن‌اسکی یکی از آن تفریحاتی است که معمولا هزینه آن بر روی هزینه تورها نیست و به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود.
 • رصد ستارگان: در دل کویر و در میان آسمان پرستاره شب، رصد ستارگان از خاص‌ترین تفریحات است که می‌توانید ساعت‌ها به تماشای آسمان بی‌کرانه شب و ستاره‌هایش که در هوای پاک کویر، دور و نزدیک به شما چشمک می‌زنند، بنشینید.
 • پیاده‌روی: شاید اگر تابه‌حال لذت قدم‌زدن بر روی شن‌های ماسه‌ای کویر را نچشیده باشید، پیاده‌روی در کویر از نظرتان یک شوخی بی‌مزه باشد ولی کفش‌هایتان را از پا درآورید و چند دقیقه‌ای گرمای ماسه‌های کویری که مهمان بند بند انگشتان می‌شوند را با عمق جان احساس کنید. البته یادتان باشد که این کار را سر ظهر و در میان آفتاب داغ انجام ندهید که پاهایتان نسوزد.
 • سایر تفریحات کویرزیپ‌لاین در کویر: یکی از تفریحاتی است که آدرنالین خون افرادی که هیجان و سرعت را دوست دارند بالا می‌برد. می‌توانید بر فراز کویر رفته و از زاویه‌ای متفاوت، دنیای نارنجی کویر را ببینید.
 • باگی‌سواری: باگی وسیله نقلیه‌ای است که برای آفرودهای تک و دو نفره در کویر ساخته شده است. در صورتی که راننده‌های ترنسفر به شما اجازه رانندگی در کویر را ندادند، در باگی‌سواری این فرصت را دارید که فرمان را به دست گرفته و تپه‌های شنی را زیرپا بگذارید.
 • پاراگلایدر: نظرتان درباره پرواز بر فراز شن‌های طلایی کویر چیست؟ با پاراگلایدر می‌توانید لذت پرواز را تجربه کرده و شبیه به پرنده‌ای آزاد و رها بر فراز کویر به پرواز درآیید.

سافاری دبی در کلامی کوتاه

هدف این مقاله، آشنایی شما با سافاری دبی بود. سعی کردم در نهایت دقت از تاریخچه سافاری و ظلمی که در طول تاریخ در حق حیوانات و حیات وحش شده، بگویم.

بعد از معرفی سافاری، به شهر دبی سفر کردیم و با انواع سافاری در دبی آشنا شدیم. از آن‌جایی که دو نوع متفاوت از سافاری در دبی وجود دارد، تفریحات و ویژگی‌های خاص هر کدام را به‌صورت جداگانه معرفی کردیم.

در نهایت، مقاله با معرفی ماشین مناسب سافاری، تورهای سافاری و جزئیات هزینه سافاری دبی به پایان رساندیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.