ارز مسافرتی چیست و چگونه ارز مسافرتی بگیریم؟

ارز مسافرتی چیست و چگونه می‌توانید ارز مسافرتی بگیرید؟

پرتقاضاترین ارزها از سوی مسافران برای سفرهای خارجی، دلار و یورو و پوند است، چون همه صرافی‌ها در همه کشورها این ۳ ارز را قبول می‌کنند. از آن‌جایی که قیمت ارز در چند سال گذشته جهش زیادی پیدا کرد، قوانین مربوط به ارز مسافرتی مرتب در حال تغییر است.

مسافری که می‌خواهد سهمیه این ارز را دریافت کند، باید به سامانه خرید آنلاین ارز مسافرتی مراجعه و ارز خود را دریافت کند؛ اما واقعا گرفتن ارز مسافرتی ۱۴۰۲ به همین سادگی است؟

در مجله گردشگری علی‌بابا همراه ما باشید تا ببینیم برای دریافت ارز مسافرتی باید چه کارهایی انجام دهید و چه مدارکی داشته باشید، اما قبل از هرچیز اجازه دهید ببینیم اصلا این ارز چیست؟

ارز مسافرتی چیست؟
مسافرانی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند (البته نه هر کشور خارجی) می‌توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه سفر بگیرند. برای دریافت این ارز باید به صرافی‌های دولتی مراجعه کنید.
شرایط لازم برای دریافت ارز مسافرتی چیست؟
برای دریافت ارز مسافرتی لازم است که حتما قصد سفر به یک کشور خارجی را داشته باشید و بلیط سفر خود را ارائه دهید تا بتوانید سهمیه ارز مسافرتی ۱۴۰۲ خود را دریافت کنید. همچنین از آخرین دریافت ارز مسافرتی شما، حداقل یک سال گذشته باشد.
از کجا ارز مسافرتی بگیرید؟
برای دریافت ارز مسافرتی، با مدارک موردنیاز به صرافی‌های دولتی مراجعه کنید.

ارز مسافرتی چیست؟

براساس مصوبه‌ای که از سوی بانک مرکزی صادر شد، مسافرانی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند (البته نه هر کشور خارجی) می‌توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه سفر دریافت کنند. این کمک هزینه به این شکل است که بانک مرکزی، ارز را با قیمتی کمتر از قیمت بازار می‌دهد. این مبلغ تنها یک بار در سال به افراد تعلق می‌گیرد.

برای آنکه بتوانید این ارز را تهیه کنید، باید اول بلیط هواپیمای سفر خارجی خود را بخرید. بعد می‌توانید به سامانه خرید آنلاین ارز مسافرتی مراجعه کنید یا به بانک‌های معینی بروید که ارز مسافرتی ارائه می‌کنند. برای دریافت ارز مسافرتی باید مدارک سفر خارجی خود را همراه داشته باشید.

ارز مسافرتی چیست

قبلا ارز مسافرتی معادل ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر بود، اما از سال ۹۷ به بعد که قیمت ارز جهش بسیار زیادی پیدا کرد، این مقدار تا مدتی به یک سوم خود کاهش یافت و به ۳۰۰ دلار یا یورو برای هر نفر رسید. پس اگر شما یک خانواده ۴ نفری هستید، در آن زمان به شما ۱۲۰۰ دلار یا یورو ارز مسافری تعلق می‌گرفت.

اما بعدها رقم این ارز دوباره افزایش پیدا می‌کرد و در حال حاضر برای سال ۱۴۰۲ مبلغ آن چیزی در حدود ۲۰۰۰ الی ۲۲۰۰ دلار یا یورو است.

داستان ارز مسافرتی ۱۴۰۲ چطور است؟

قبلا سهمیه ارز برای افرادی که قصد سفر به کشور خارجی داشتند، معادل با ۲۲۰۰ یورو بود؛ یعنی مهم نبود مسافر قصد سفر به کجا را دارد؟ یا اصلا هدفش از سفر چیست؟ یا حتی چگونه به آن کشور سفر می‌کند؟

اما از دی ماه سال ۱۴۰۰ بانک مرکزی بخشنامه‌ای صادر کرد تا به موجب این بخشنامه وضعیت فروش ارز مسافرتی را سروسامان دهد. براساس این بخشنامه سقف فروش این ارز کاهش پیدا کرد. البته در تیرماه ۱۴۰۱ این ارز مجدد کمتر شد. حالا میزان ارز مسافرتی قابل دریافت توسط مسافرانی که با ویزای گردشگری یا مسافرتی قصد سفر به یک کشور خارجی را دارند در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 • ارز مسافرتی در سفر هوایی به کشورهای نیازمند دریافت ویزا: ۵۰۰ یورو
 • ارز مسافرتی در سفر هوایی به کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا: ۳۰۰ یورو
 • ارز مسافرتی در سفر زمینی، ریلی و دریایی: ۳۰۰ یورو (یا معادل آن به تمامی ارزها)

اگر قصد دارید در یک سال هم به کشورهای بدون ویزا و هم به کشورهای با ویزا سفر کنید، حواستان باشد در هر صورت فقط یک بار ارز مسافرتی را دریافت خواهید کرد. بنابراین توصیه می‌کنیم در چنین حالتی برای سفر به کشورهای بدون ویزا سهمیه ارز دلاری را دریافت نکنید تا سهمیه ارز برای سفر به کشورهای با ویزا را از دست ندهید.

مزایای دریافت ارز مسافرتی چیست؟

اگر برایتان سوال شده آیا قیمت ارز مسافرتی، از نرخ بازار آزاد کمتر است یا نه؟ باید بگوییم بله.

قیمت ارز مسافرتی ارزان‌تر از قیمت بازار است و به همین دلیل افرادی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند، ترجیح می‌دهند این ارز را دریافت کنند. مبلغ ارز مسافرتی اغلب حدود چند هزار تومان ارزان‌تر است و دریافت ارز به این قیمت، یک هزینه چند میلیونی را برای مسافران کمتر می‌کند.

ارز دولتی چیست؟

البته باید توجه داشته باشید ارز مسافرتی تنها یک بار در سال به افراد تعلق می‌گیرد. در نظر داشته باشید طبق تجربه بعضی مسافران، گاهی اوقات وقتی که برای دریافت این ارز مسافرتی به صرافی‌های دولتی مواجعه می‌کنید، به تناسب شرایط خود به شما دلار یا یورو می‌دهند و ممکن است نوع ارز موردنظر شما را نداشته باشند.

در حاشیه نشستی که رئیس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی داشت، تصمیم گرفته شد مجددا سهمیه ارز دانشجویی و ارز مسافرتی برقرار شود. البته مسئولان تلاش دارند مانع سواستفاده‌ افراد از این سهمیه‌ها شوند. به علاوه به نظر می‌رسد قرار است سامانه‌ای راه‌اندازی کنند که افراد از طریق آن سامانه و به صورت غیرحضوری درخواست خودشان را ثبت کنند، اما اینکه این سامانه چه زمانی به طور کامل قرار اجراست، چندان مشخص نیست. در حال حاضر گفته شده که سایت my.ice.ir برای این منظور راه‌اندازی شده است، اما مسافران زیادی تجربه استفاده از آن را ندارند.

ارز مسافرتی از کجا بگیریدبرای دریافت ارز مسافرتی چه مدارکی لازم است؟

مهم‌ترین چیزی که باید بدانید و بسیار دقت کنید، مدارکی است که زمان درخواست ارز مسافرتی ۱۴۰۲ باید همراه داشته باشید. در ادامه فهرست این مدارک را برای شما آماده کرده‌ایم.

 • اصل و کپی گذرنامه‌ ایرانی شخص: برای دریافت ارز مسافرتی حتما باید گذرنامه شما حداقل به مدت ۶ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه اصل و کپی بلیط هواپیما با مهر آژانس هواپیمایی: دقت داشته باشید اگر بلیط خود را به صورت اینترنتی خریده‌اید، کد رهگیری، اطلاعات شرکت صادرکننده بلیط و تاریخ و زمان خرید روی آن نوشته شده باشد.
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی
 • ارائه رسید واریز وجه عوارض خروج از کشور: هر بار می‌خواهید از کشور خارج شوید، باید مبلغی تحت عنوان عوارض خروج از کشور بپردازید. این مبلغ بستگی به این که چندمین سفر خارجی شماست، متفاوت است.
 • ارائه اصل و کپی ویزا: البته درصورتی که قصد سفر به کشورهای نیازمند ویزا را دارید.
 • تکمیل فرم درخواست ارز: توجه داشته باشید باید این فرم را در کمال دقت پر کنید، چون اگر اشتباهی در آن باشد یا ناقص باقی بماند، برایتان مشکل‌ساز خواهد شد.
 • پرداخت مبلغ ریالی مبادلاتی روز ارز درخواستی و تحویل رسید آن: امکان دارد صرافی‌های دولتی علاوه بر مبلغ روز ارز درخواستی، مبلغی هم به عنوان کارمزد فروش آن ارز از شما دریافت کنند.
 • شماره موبایل و حساب بانکی معتبر: شماره تماسی و حساب بانکی که به صرافی دولتی اعلام می‌کنید، باید دقیقا به نام خودتان باشد.

دلار مسافرتی چیست؟چند نکته مهم در مورد ارز مسافرتی

درباره ارز مسافرتی لازم است چند نکته را بدانید و به آن توجه داشته باشید.

نکته ۱: صرافی دولتی فرم تقاضای ارز مسافرتی را به شما می‌دهد تا آن را پر کنید. نرخ مبادلاتی ارز نیز مثل نرخ بازار آزاد ارز هر روز درحال تغییر است؛ بنابراین صرافی قیمت روز مبادلاتی آن ارز را به شما اعلام می‌کند تا پرداخت کنید. پس اگر کسی هفته گذشته قیمت کمتر یا بیشتری پرداخت کرده، نباید تعجب کنید.

نکته ۲: اگر می‌خواهید برای سفر زیارتی این ارز را بخرید، واجب است نام شما در پرتال سازمان حج و زیارت قابل مشاهده باشد.

نکته ۳: برای دریافت ارز مسافرتی حتما باید خود متقاضی مراجعه کند، یعنی اگر یک خانواده ۴ نفره هستید که قصد سفر دارید، باید مدارک هر ۴ نفرتان را برای دریافت ارز ارائه دهید.

نکته ۴: درصورتی که گذرنامه‌تان را عوض کردید یا المثنی گرفتید، باید گذرنامه قبلی خود را به متصدی صرافی دولتی ارائه بدهید تا آن را بررسی کند.

از مسافرتی بگیریدشرایط لازم برای دریافت ارز مسافرتی

اگر می‌خواهید ارز مسافرتی بگیرید، حتما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • برای دریافت ارز مسافرتی لازم است حتما قصد سفر به یک کشور خارجی را داشته باشید. شما باید بلیط سفر خود را ارائه دهید تا بتوانید سهمیه ارز مسافرتی ۱۴۰۲ را تحویل بگیرید.
 • توجه داشته باشید ارز مسافری تنها یک بار در سال به شما تعلق می‌گیرد.
 • همچنین رده سنی مسافران هم برای دریافت این ارز اهمیت دارد. افراد بالای ۱۲ سال می‌توانند این ارز را دریافت کنند.

ارز مسافرتی به چه افرادی تعلق نمی‌گیرد؟

اما ۴ دسته از افراد هستند که ارز مسافرتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. این ۴ دسته به شرح زیر هستند:

 • فرد متقاضی باید بالای ۱۲ سال سن داشته باشد و به افرادی که کمتر از ۱۲ سال سن دارند، ارز مسافرتی داده نمی‌شود.
 • به ایرانیانی که مقیم کشور خارجی، یعنی دو تابعیتی هستند، ارز مسافرتی داده نمی‌شود.
 • این نوع ارز به افرادی که گذرنامه خدمات یا سیاسی دارند، تعلق نخواهد گرفت.

ارز مسافرتی

ارز مسافرتی ترکیه در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

برای سفر به ترکیه تفاوتی ندارد از راه زمینی اقدام می‌کنید یا هوایی، در هر صورت مقدار مشخصی از سهمیه ارز دولتی به شما تعلق می‌گیرد.

حداکثر مبلغ دریافت این ارز برای سفر به ترکیه معادل ۵۰۰ یورو است.

از کجا ارز مسافرتی بگیرید؟

قبلا بانک مرکزی اعلام کرده بود که ارز مسافرتی فقط با ثبت نام در «سامانه برخط مرکز مبادلات ارز و طلای ایران» به متقاضیان تعلق می‌گیرد؛ اما بنابر آخرین بررسی‌ها، این موضوع دیگر اجباری نیست و می‌توان با مراجعه به شعبه‌های مختلف بانک‌های عامل، مدارک لازم برای دریافت حواله ارزی خود را تحویل داد.

همچنین این نکته را هم بگوییم که بنابر قوانین بانک مرکزی، وجه نقد ارزی فقط در فرودگاه و پشت گیت خروجی به مسافران تحویل داده می‌شود. پس بهتر است برای دریافت ارز مسافرتی، پیش از سفر به بانک‌های عامل مراجعه کنید و فقط به ثبت نام در صرافی بسنده نکنید.

تهیه ارز دلاری از بانک

چه زمانی برای دریافت و پرداخت ارز مسافرتی اقدام کنید؟

یادتان باشد مسافران حداکثر از ۷ روز قبل پرواز خارجی خود می‌توانند برای ثبت نام و ارائه مدارک خود برای دریافت ارز مسافرتی اقدام کنند. اگر قبل از پرواز این ارز را دریافت نکنید، نمی‌توانید بعد از برگشت از سفر خارجی برای دریافت آن به مراکز مجاز مراجعه کنید.

بنابراین توصیه می‌کنیم حتما در همین بازه زمانی برای دریافت ارز اقدام کنید. همچنین برای دریافت ارز، ساعت پرواز را در نظر داشته باشید.

و درنهایت…

شما باید در ساعات بانکی به صرافی مراجعه کنید تا بتوانید از حسابتان پول را به حساب صرافی جابه‌جا و بعد ارز را نقدی دریافت کنید. اگر درباره سهمیه ارز مسافرتی ۱۴۰۲ هر سوالی داشتید، می‌توانید در نظرات برای ما بنویسید تا ما در اولین فرصت جواب سوال شما را بدهیم.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

373 دیدگاه

 1. خادمی می‌گوید

  درود
  برای سفر زمینی به ترکیه هم ارز امسال تعلق میگیره یا فقط سفر هوایی ؟اگر بله به چه میزان

 2. میلاد می‌گوید

  سلام
  اگه بخوام ارز مسافرتی رو اسفند ۱۴۰۲ بگیرم دوباره میتونم فروردین ۱۴۰۳ هم بگیرم یا باید حتما تا ۳۶۵ روز از روز دریافت ارز بگذره ؟

 3. زری می‌گوید

  سلام من مطالب بالارو خوندم ولی متوجه نشدم که ارز رو کجا تحویل میدن چون یه جا نوشته(بنا بر قوانین بانک مرکزی، وجه نقد ارزی فقط در فرودگاه و پشت گیت خروجی به مسافران تحویل داده می‌شود.)وپاراگراف بعدی اینو نوشته( در ساعات بانکی به صرافی مراجعه کنید تا بتوانید از حسابتان پول را به حساب صرافی جابه‌جا و بعد ارز را نقدی دریافت کنید).

 4. علی می‌گوید

  سلام من ابان ماه ۵۰۰ دلار ارز مسافرتی گرفتم الان میتونم برای سوم فروردین ۱۰۰۰ یرو دوباره ارز مسافرتی بگیرم و برای کشور های بدون ویزا هم ۱۰۰۰ یرو میدن

 5. سعید می‌گوید

  سلام من ابان ماه ۵۰۰ دلار ارز مسافرتی گرفتم الان میتونم برای سوم فروردین ۱۰۰۰ یرو دوباره ارز مسافرتی بگیرم و برای کشور های بدون ویزا هم ۱۰۰۰ یرو میدن

  1. صبا می‌گوید

   سلام شما پاسخ سوالتونو گرفتین؟

 6. نامدار می‌گوید

  سلام خسته نباشید الان من میخوام زمینی سفر کنم بلیط قطار یا اتوبوس اینا ندارم چجوری میتونم ارز مسافرتی بگیرم

 7. محمد می‌گوید

  سلام
  آیابرای کربلا زمینی هم ارز میدهند

 8. مهدی می‌گوید

  سلام..اگه با راه زمینی بخوایم بریم ترکیه یا ارمنستان چطور میشه ارز دریافت کنیم؟

 9. موسی جهانی می‌گوید

  سلام وقت شما بخیر و ممنون از راهنمایی ها تون،
  یک سوال دیگه داشتم آیا ارز مسافرتی به کسانیکه با ماشین شخصی برن کشور ارمنستان هم تعلق می‌گیرد.

  1. نیلوفر می‌گوید

   سلام، این سوال من هم هست
   شما جوابش رو گرفتید؟

 10. شاهرخ می‌گوید

  نرخ و میزان ارز مسافرتی دلار یا یورو اکنون چقدر است؟در بهمن ۱۴۰۲

  1. س.ر می‌گوید

   بستگی به کشوری که میرید داره. از حداکثر ۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار کشورای مختلف

   1. علی می‌گوید

    سلام. کسی ک ارز سالانه ب مبلغ ۲۱۰۰ دلار گرفته ایا میتونه ارز مسافرتی هم بگیره؟؟

 11. سامان می‌گوید

  سلام
  میزان ارز مسافرتی برای سفر به گرجستان زمینی و هوایی فرقی نداره؟
  چون دیدم نوشته بودن زمینی کلا سیصد دوباره
  الان برای زمینی گرجستان چه قدر ارز میدن؟

 12. عباس بی آزار می‌گوید

  سلام در سامانه بله ارز مسافرتی خریدم و پول از حساب من کم شده
  بعد از خروج از گیت چه اطلاعات و احیاناً مدارکی جهت دریافت این ارز باید داشته باشم؟

  1. خلیل می‌گوید

   سلام خدمت شما
   عذرخواهی میکنم برای خرید ارز با اپ “بله” حتما باید حساب شما بانک ملی باشد؟

 13. امیر محمد می‌گوید

  سلام
  من می خواهم از مرز مهران برم عراق و برای برگشت بلیط هواپیما از نجف گرفتم آیا میتوانم برای دریافت ارز مسافرتی اقدام کنم ؟ اگر میتوانم ممنون میشم روال کار رو کمی توضیح بدید سپاسگزارم

 14. آنیسا می‌گوید

  سلام.بنده برای سفر به ترکیه۴۰۰دلارارزخریدم ویژه ۱۰۰دلارهم جداگانه خریدکردم.هنگام خروج ازکشور۴۰۰تاروبرداشت کردم ازفرودگاه.وهنگام برگشت ب فرودگاه هم فراموش کردم برداشت کنم و۱۰۰دلارماند.چطوری میتونم این ۱۰۰دلار رو الان برداشت کنم

 15. آنیسا می‌گوید

  سلام.بنده برای سفر به ترکیه۴۰۰دلارارزخریدم ویژه ۱۰۰دلارهم جداگانه خریدکردم.هنگام خروج ازکشور۴۰۰تاروبرداشت کردم ازباجه فرودگاه.وهنگام برگشت ب فرودگاه هم فراموش کردم برداشت کنم و۱۰۰دلارماند.چطوری میتونم این ۱۰۰دلار رو الان برداشت کنم

 16. علی می‌گوید

  سلام،من اسفند ماه۱۴۰۱ارز مسافرتی گرفتم،الان مجددا قصد سفر دارم آیا میتونم ارز بگیرم یا باید تا اسفند ماه صبر کنم که یکسال کامل پر بشه،یا اینکه اینطور نیست چون الان ۱۴۰۲هستیم میتونم اقدام کنم؟؟ممنون میشم جواب بدید

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام علی عزیز 🙂
   می‌تونید اقدام کنید.

  2. محمد می‌گوید

   شما از فروردین ۱۴۰۲ مجاز به ارز سفر سال ۱۴۰۲ هستید و میتونید بگیرید

 17. شادی می‌گوید

  سلام من از طریق بانک ملت و ملی مبلغ ریالی ارز رو پرداخت کردم ولی متاسفانه قبل سفر فرصت نشد ک ارزم رو دریافت کنم و الان یک روز از سفرم گذشته الان باید چیکار کنم که حداقل مبلغ ریالیم برگرده

  1. نیما می‌گوید

   نیاز نداشتی حتما که یادت رفته

 18. محمدحسین می‌گوید

  با سلام
  من می‌خوام در بهمن ۱۴۰۲ به وان ترکیه سفر کنم اگر ارز مسافرتی برای این سفر بگیرم
  میتوانم در خرداد ۱۴۰۳ که میخواهم به دبی بروم هم ارز مسافرتی خاص خودش بگیرم؟؟؟

  1. شهرام می‌گوید

   بله

 19. داوود می‌گوید

  حداکثر مبلغ ارز مسافرتی چقدر است؟

  1. شهرام می‌گوید

   ۵۰۰ Eu برای هر سال

  2. Nimee می‌گوید

   نوشته اگع قشنگ بخونی دقت کن عمو جون

 20. مهرداد می‌گوید

  با سلام . ارز مسافرتی سالی یکبار است یا هر ۳۶۵ روز یکبار ؟؟؟

 21. فاطمه می‌گوید

  سلام، من تاریخ بلیط را برای دریافت ارز مسافرتی اشتباه زدم و پول برداشته و کدرهگیری اومده، چیکار کنم که تاریخ بلیط درست بشه؟

 22. احمد می‌گوید

  سلام
  من فراموش کردم ارز رو قبل از سفر بگیرم الان باید چکار کنم؟

 23. داود مقیمی می‌گوید

  سلام . در سفر زمینی به عراق که بلیط هواپیما و گیت پرواز ندارد چگونه واز کجا میتوان ارز ۳۰۰ دلاری یا یورویی را دریافت کرد ؟؟؟؟

 24. مینا می‌گوید

  با سلام اگر شخصی ارز سهمیه ای خود را دریافت کند آیا بعدا می‌تواند ارز مسافرتی دریافت کند ؟

 25. فرزانه می‌گوید

  سلام ، ارز مسافرتی رو قبل سفرم درخواست کردم ، حالا می خوام انصراف بدم، به کجا باید مراجعه کنم؟ چه سایتی

 26. حسن می‌گوید

  الان ارز مسافرتی چقدر میدن؟۵۰۰ یا ۲۰۰۰ یورو؟ ۲ هزار یور رو با چچه قیمتی میخان حساب کنند ؟

 27. مرتضی می‌گوید

  سلام مقدار ارز مسافرتی برای گرجستان که ویزا نمی خواهد ۳۰۰ دلار است یا ۵۰۰ دلار تشکر

  1. Nima می‌گوید

   ۳۰۰ نوشته دگع چرا مطالعه نمیکنید مردم گیجن به خدا

 28. امیر می‌گوید

  سلام میخوام ارز سهمیه ای بگیرم میخواستم بدونم کارمزد بانک و صرافی برای برداشت اسکناس دقیقا چند درصده و این درصد نسبت به مبلغ ریالی محاسبه میشه یا دلاری؟

 29. نسرين می‌گوید

  سلام برای مسافرت زمینی به وان چه اقدامی برای گرفتن ارز باید انجام بدبم؟

 30. محمد رحیم معینی می‌گوید

  سلام. من ارز خریده بودم از پرواز جا موندم و برای چها رشنبه دوباره بلیط گرفتم و مبلغ ریالی ارز را پس گرفتم . الن دو باره برا بلیط جدید که کماکان اولین سفرم هست بانک مرکزی با کد ملی من ارز نمیدهد. چکار باید بکنم. امروز دوشنبه ۲۴ مهر است و پروازم ۲۶ مهر. ممنون

  1. شادی می‌گوید

   سلام مبلغ ریالی رو از کجا پس گرفتید

 31. صغری می‌گوید

  اقا ایا من میتونم ارز را از بانکهای که شعبه ارزی دارند دریافت کنم یا از شعب بانکی فرودگاه

 32. پیمان تحلی می‌گوید

  ارز مسافرتی به سفر زمینی با خودروی شخصی چگونه تعلق میگیرد؟

 33. سمیه می‌گوید

  ببخشید پروسه ارز مسافرتی با ارز دولتی متفاوته ؟ ارز دولتی رو جدیدا باید نوبت بگیریم و به شعبه ارزی فردوسی بریم که امکان گرفتن نوبت نیست . آیا ارز مسافرتی هم همینطوره یا میشه هر شعبه ارزی بانک ملی رفت و ثبت کرد ؟ یا میتوان با نرم افزار بله ثبت کردودر فرودگاه دریافت کرد؟

  1. صدیق می‌گوید

   ارز مسافرتی بسیار ساده است. از نرم افزار بله اطلاعات خودتون و پروازتون رو ثبت میکنین. پول رو واریز میکنین و یک کد دریافت میکنین. در فرودگاه پیش از پرواز، به خودپرداز یا شعبه بانک، این شناسه رو ارائه میکنین و ارز رو دریافت میکنین.

 34. مرتضی می‌گوید

  سلام، میخواستم بدونم واسه ارز مسافرتی زمینی به ترکیه چه مدارکی باید ارائه بدیم و اینکه هنوز این ارز رو میدن یا خیر، و اینکه میشه همه ی کارهارو لب مرز انجام داد ممنون

 35. مسعود می‌گوید

  سلام. در cip فرودگاه امام هم خودپرداز ارز وجود دارد؟

  1. سمیرا می‌گوید

   بله ما در سفر به دبی ارز رو چند روز قبل با نرم افزار بله خرید کردیم و روز پرواز زودتر رفتیم از ATMموجود کد رهگیری زدیم ارزمونو گرفتیم

 36. مجید می‌گوید

  سلام، میخواستم بدونم واسه ارز مسافرتی زمینی به ترکیه چه مدارکی باید ارائه بدیم و اینکه هنوز این ارز رو میدن یا خیر، و اینکه میشه همه ی کارهارو لب مرز انجام داد یا خیر

  1. فرشته می‌گوید

   سلام خسته نباشید ایا به سفرهای زمینی به وان ترکیه هم ارز دولتی تعلق میگیرد؟

 37. پری می‌گوید

  سلام و وقت بخیر
  پرواز من به نروژ هست و میخواهم ارز مسافرتی بگیرم ولی در نرم افزار بله، کشور نروژ وجود ندارد. من باید چیکار کنم؟

 38. نگار می‌گوید

  سلام وقت بخیر من دو روز دیگه پرواز دارم،میتونم امروز اقدام کنم برای ارز؟

  1. حسین می‌گوید

   اگر ارز اربعین را دریافت کنم دوباره میتوانم ارز مسافرتی هم بگیرم

 39. مریم می‌گوید

  خسته نباشین. قبلا اینطور بود که هر شخصی در هر سال شمسی یک بار میتوانست ارز مسافرتی دریافت کند ولی گویا جدیدا اینطوریه که باید بین دو بار گرفتن ارز مسافرتی حداقل ۳۶۵ روز فاصله باشه. یعنی منی که آذر ۱۴۰۱ ارز مسافرتی گرفتم، الان تو مرداد ۱۴۰۲ نمیتونم بگیرم، این موضوع درسته؟

  1. ابراهیم رجبی می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   دوماه پیش ۵۰۰ دلارارز مسافرتی گرفته ام آیادرسفری که میخوام فروردین ۴۰۳ برم مابالتفاوت دادهمیشه یاخیر

×
این تخفیف‌ها مخصوص شماست!
برای دریافت تخفیف‌ها و پیشنهادهای داغ پرواز خارجی، روی این دکمه بزنید.
درخواست شما با موفقیت ثبت شد