ارز مسافرتی چیست و چگونه ارز مسافرتی بگیریم؟

ارز مسافرتی چیست و چگونه می‌توانید ارز مسافرتی ۱۴۰۳ بگیرید؟

صفر تا صد دریافت ارز مسافرتی 1403

پرتقاضاترین ارزها از سوی مسافران برای سفرهای خارجی، دلار و یورو و پوند است، چون همه صرافی‌ها در همه کشورها این ۳ ارز را قبول می‌کنند. از آن‌جایی که قیمت ارز در چند سال گذشته جهش زیادی پیدا کرد، قوانین مربوط به ارز مسافرتی مرتب در حال تغییر است.

مسافری که می‌خواهد سهمیه این ارز را دریافت کند، باید به سامانه خرید آنلاین ارز مسافرتی مراجعه و ارز خود را دریافت کند؛ اما واقعا گرفتن ارز مسافرتی ۱۴۰۳ به همین سادگی است؟

در مجله گردشگری علی‌بابا همراه ما باشید تا ببینیم برای دریافت ارز مسافرتی باید چه کارهایی انجام دهید و چه مدارکی داشته باشید، اما قبل از هرچیز اجازه دهید ببینیم اصلا این ارز چیست؟

ارز مسافرتی چیست؟
مسافرانی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند (البته نه هر کشور خارجی) می‌توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه سفر بگیرند.
شرایط لازم برای دریافت ارز مسافرتی چیست؟
برای دریافت ارز مسافرتی لازم است که حتما قصد سفر به یک کشور خارجی را داشته باشید و بلیط سفر خود را ارائه دهید تا بتوانید سهمیه ارز مسافرتی ۱۴۰۳ خود را دریافت کنید. همچنین از آخرین دریافت ارز مسافرتی شما، حداقل یک سال گذشته باشد.
از کجا ارز مسافرتی بگیرید؟
برای دریافت ارز مسافرتی، با مدارک موردنیاز از اپلیکیشن بله استفاده کنید.

ارز مسافرتی چیست؟

براساس مصوبه‌ای که از سوی بانک مرکزی صادر شد، مسافرانی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند (البته نه هر کشور خارجی) می‌توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه سفر دریافت کنند. این کمک هزینه به این شکل است که بانک مرکزی، ارز را با قیمتی کمتر از قیمت بازار می‌دهد. این مبلغ تنها یک بار در سال به افراد تعلق می‌گیرد.

برای آنکه بتوانید این ارز را تهیه کنید، باید اول بلیط هواپیمای سفر خارجی خود را بخرید. بعد می‌توانید به سامانه خرید آنلاین ارز مسافرتی مراجعه کنید یا به بانک‌های معینی بروید که ارز مسافرتی ارائه می‌کنند. برای دریافت ارز مسافرتی باید مدارک سفر خارجی خود را همراه داشته باشید. پس یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۳ همراه داشتن مدارک سفر خارجی مثل بلیط است.

ارز مسافرتی چیست

قبلا ارز مسافرتی معادل ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر بود، اما از سال ۹۷ به بعد که قیمت ارز جهش بسیار زیادی پیدا کرد، این مقدار تا مدتی به یک سوم خود کاهش یافت و به ۳۰۰ دلار یا یورو برای هر نفر رسید. پس اگر شما یک خانواده ۴ نفری هستید، در آن زمان به شما ۱۲۰۰ دلار یا یورو ارز مسافری تعلق می‌گرفت.

اما بعدها رقم این ارز دوباره افزایش پیدا می‌کرد و در حال حاضر برای سال ۱۴۰۳ مقدار ارز مسافرتی برای یک خانواده ۴ نفره چیزی در حدود ۲۰۰۰ الی ۲۲۰۰ دلار یا یورو است.

داستان ارز مسافرتی ۱۴۰۳ چطور است؟

قبلا سهمیه ارز برای افرادی که قصد سفر به کشور خارجی داشتند، معادل با ۲۲۰۰ یورو بود؛ یعنی مهم نبود مسافر قصد سفر به کجا را دارد؟ یا اصلا هدفش از سفر چیست؟ یا حتی چگونه به آن کشور سفر می‌کند؟

اما از دی ماه سال ۱۴۰۰ بانک مرکزی بخشنامه‌ای صادر کرد تا به موجب این بخشنامه وضعیت فروش ارز مسافرتی را سروسامان دهد. براساس این بخشنامه سقف فروش این ارز کاهش پیدا کرد. البته در تیرماه ۱۴۰۱ این ارز مجدد کمتر شد. حالا میزان ارز مسافرتی قابل دریافت توسط مسافرانی که با ویزای گردشگری یا مسافرتی قصد سفر به یک کشور خارجی را دارند در سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

 • ارز مسافرتی در سفر هوایی به کشورهای نیازمند دریافت ویزا: ۵۰۰ یورو
 • ارز مسافرتی در سفر هوایی به کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا: ۳۰۰ یورو

۴ اسفند ۱۴۰۲ بنابر تصمیم بانک مرکزی و باتوجه‌به سفرهای نوروزی، مقدار ارز مسافرتی را به ۱۰۰۰ یورو افزایش دادند و این روند تا اول فروردین ۱۴۰۳ ادامه داشت. با کمتر شدن تب سفرهای خارجی پس از نوروز ۱۴۰۳، مقدار ارز مسافرتی به نفری ۵۰۰ یورو کاهش یافت.

اگر قصد دارید در یک سال هم به کشورهای بدون ویزا و هم به کشورهای با ویزا سفر کنید، حواستان باشد در هر صورت فقط یک بار ارز مسافرتی را دریافت خواهید کرد. بنابراین توصیه می‌کنیم در چنین حالتی برای سفر به کشورهای بدون ویزا سهمیه ارز دلاری را دریافت نکنید تا سهمیه ارز برای سفر به کشورهای با ویزا را از دست ندهید.

مزایای دریافت ارز مسافرتی چیست؟

اگر برایتان سوال شده آیا قیمت خرید ارز مسافرتی، از نرخ بازار آزاد کمتر است یا نه؟ باید بگوییم بله.

قیمت ارز مسافرتی ارزان‌تر از قیمت بازار است و به همین دلیل افرادی که می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند، ترجیح می‌دهند این ارز را دریافت کنند. مبلغ ارز مسافرتی اغلب حدود چند هزار تومان ارزان‌تر است و دریافت ارز به این قیمت، یک هزینه چند میلیونی را برای مسافران کمتر می‌کند. شرایط دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۳ خیلی هم پیچیده نیست.

ارز دولتی چیست؟

یکی دیگر از شرایط دریافت ارز مسافرتی این است که ارز مسافرتی تنها یک بار در سال به افراد تعلق می‌گیرد.

در حاشیه نشستی که رئیس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی داشت، تصمیم گرفته شد مجددا سهمیه ارز دانشجویی و ارز مسافرتی برقرار شود. البته مسئولان تلاش دارند مانع سواستفاده‌ افراد از این سهمیه‌ها شوند.

به علاوه به نظر می‌رسد قرار است سامانه‌ای راه‌اندازی کنند که افراد از طریق آن سامانه و به صورت غیرحضوری درخواست خودشان را ثبت کنند، اما اینکه این سامانه چه زمانی به طور کامل قرار اجراست، چندان مشخص نیست. در حال حاضر گفته شده که سایت my.ice.ir برای این منظور راه‌اندازی شده است، اما مسافران زیادی تجربه استفاده از آن را ندارند.

ارز مسافرتی از کجا بگیرید

برای دریافت ارز مسافرتی ۱۴۰۳چه مدارکی لازم است؟

مهم‌ترین چیزی که باید بدانید و بسیار دقت کنید، مدارکی است که زمان درخواست ارز مسافرتی ۱۴۰۳ باید همراه داشته باشید. در ادامه فهرست این مدارک را برای شما آماده کرده‌ایم.

 • اصل و کپی گذرنامه‌ ایرانی شخص: برای دریافت ارز مسافرتی حتما باید گذرنامه شما حداقل به مدت ۶ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه اصل و کپی بلیط هواپیما با مهر آژانس هواپیمایی: دقت داشته باشید اگر بلیط خود را به صورت اینترنتی خریده‌اید، کد رهگیری، اطلاعات شرکت صادرکننده بلیط و تاریخ و زمان خرید روی آن نوشته شده باشد.
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی
 • ارائه رسید واریز وجه عوارض خروج از کشور: هر بار می‌خواهید از کشور خارج شوید، باید مبلغی تحت عنوان عوارض خروج از کشور بپردازید. این مبلغ بستگی به این که چندمین سفر خارجی شماست، متفاوت است.
 • ارائه اصل و کپی ویزا: البته درصورتی که قصد سفر به کشورهای نیازمند ویزا را دارید.
 • تکمیل فرم درخواست ارز: توجه داشته باشید باید این فرم را در کمال دقت پر کنید، چون اگر اشتباهی در آن باشد یا ناقص باقی بماند، برایتان مشکل‌ساز خواهد شد.
 • شماره موبایل و حساب بانکی معتبر: شماره تماسی و حساب بانکی باید دقیقا به نام خودتان باشد.

دلار مسافرتی چیست؟چند نکته مهم در موردشرایط دریافت ارز مسافرتی

درباره خرید ارز مسافرتی لازم است چند نکته را بدانید و به آن توجه داشته باشید.

نکته ۱: مدارک مورد نیاز در ارائه درخواست خرید ارز متقاضیان شامل گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور است.

نکته ۲: اگر می‌خواهید برای سفر زیارتی این ارز را بخرید، واجب است نام شما در پرتال سازمان حج و زیارت قابل مشاهده باشد.

نکته ۳: برای دریافت ارز مسافرتی حتما باید خود متقاضی مراجعه کند، یعنی اگر یک خانواده ۴ نفره هستید که قصد سفر دارید، باید مدارک هر ۴ نفرتان را برای دریافت ارز ارائه دهید.

نکته ۴: درصورتی که گذرنامه‌تان را عوض کردید یا المثنی گرفتید، باید گذرنامه قبلی خود را برای دریافت ارز همراه داشته باشید.

نکته ۵: تحویل ارز در درگاه خروجی فرودگاه‌ها به مسافران صورت می‌پذیرد.

نکته ۶: متقاضیان با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانند به شعب منتخب بانک‌های عامل ملی، ملت و سامان مراجعه کنند.

از مسافرتی بگیریدشرایط لازم برای دریافت ارز مسافرتی

برای خرید ارز مسافرتی، حتما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • برای دریافت ارز مسافرتی لازم است حتما قصد سفر به یک کشور خارجی را داشته باشید. شما باید بلیط سفرتان را ارائه دهید تا بتوانید سهمیه ارز مسافرتی ۱۴۰۲ را تحویل بگیرید.
 • توجه داشته باشید ارز مسافری تنها یک بار در سال به شما تعلق می‌گیرد.
 • همچنین رده سنی مسافران هم برای دریافت این ارز اهمیت دارد. افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند این ارز را دریافت کنند.

ارز مسافرتی ۱۴۰۳ به چه افرادی تعلق نمی‌گیرد؟

اما ۴ دسته از افراد هستند که ارز مسافرتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. این ۴ دسته به شرح زیر هستند:

 • فرد متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و به افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند، ارز مسافرتی داده نمی‌شود.
 • به ایرانیانی که مقیم کشور خارجی، یعنی دو تابعیتی هستند، ارز مسافرتی داده نمی‌شود.
 • این نوع ارز به افرادی که گذرنامه خدمات یا سیاسی دارند، تعلق نخواهد گرفت.

ارز مسافرتی

ارز مسافرتی ترکیه در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

حداکثر مبلغ دریافت این ارز برای سفر به ترکیه معادل ۵۰۰ یورو در سال ۱۴۰۳ است.

شما می‌توانید برای دریافت این ارز بعد از گرفتن بلیط پرواز ترکیه، اقدام کنید.

ارز مسافرتی ۱۴۰۳ را از کجا بگیرید؟

بانک مرکزی قبلا اعلام کرده بود که ارز مسافرتی فقط با ثبت نام در «سامانه برخط مرکز مبادلات ارز و طلای ایران» به متقاضیان تعلق می‌گیرد؛ اما بنابر آخرین بررسی‌ها، این موضوع دیگر اجباری نیست و می‌توان با مراجعه به شعبه‌های مختلف بانک‌های عامل یا اپلیکیشن «بله»، مدارک لازم برای دریافت حواله ارزی خود را تحویل داد.

همچنین این نکته را هم بگوییم که بنابر قوانین بانک مرکزی، وجه نقد ارزی فقط در فرودگاه و پشت گیت خروجی به مسافران تحویل داده می‌شود.

قوانین سامانه «بله» برای فروش ارز مسافرتی

اگر می‌خواهید ارز مسافرتی خود را از سامانه بله دریافت کنید، باید قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 1. فروش ارز مسافرتی در سامانه بله، هر روز هفته به جز جمعه‌ها از ساعت ۷ صبح تا ۴ بعدازظهر است.
 2. حداکثر ۳ روز قبل از تاریخ پرواز امکان خرید ارز مسافرتی وجود دارد.
 3. بعد از خرید ارز حداکثر تا ۴ روز از تاریخ خرید امکان تحویل ارز توسط دستگاه خودپرداز وجود دارد.
 4. برای ابطال درخواست ارز مسافرتی باید به شعب ارزی بانک ملی مراجعه کنید.

تهیه ارز دلاری از بانک

مراحل دریافت ارز مسافرتی در سامانه بله

مرحله اول) مشخصات فردی: مشخصات ثبت‌شده در گذرنامه

مرحله دوم) اطلاعات پرواز: وارد کردن اطلاعات فرودگاه و تاریخ پرواز

مرحله سوم) مشخصات ارز: انتخاب نوع و تعداد ارز

مرحله چهارم) پرداخت و دریافت رسید: پرداخت مبلغ نهایی و دریافت رسید

مرحله پنجم) دریافت ارز: مراجعه به باجه یا خودپرداز فرودگاهی

چه زمانی برای دریافت و پرداخت ارز مسافرتی اقدام کنید؟

یادتان باشد مسافران حداکثر از ۷ روز قبل پرواز خارجی خود می‌توانند برای ثبت نام و ارائه مدارک خود برای دریافت ارز مسافرتی اقدام کنند. اگر قبل از پرواز این ارز را دریافت نکنید، نمی‌توانید بعد از برگشت از سفر خارجی برای دریافت آن به مراکز مجاز مراجعه کنید. به عبارت دیگر مهلت دریافت ارز مسافرتی تمام خواهد شد و دریافت ارز تنها بعد از طی مراحل کنترل پاسپورت، تحویل بار و دریافت کارت پرواز امکان‌پذیر است.

بنابراین توصیه می‌کنیم حتما در همین بازه زمانی برای دریافت ارز اقدام کنید. همچنین برای دریافت ارز، ساعت پرواز را در نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

885 دیدگاه

 1. جواد می‌گوید

  سلام وقت بخیر ، دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید ، یکی میزان دریافت ارز دلخواه است یا حتما باید تا سقف گرفت و سوال بعدی ایا حتما باید برای ثبت نام از طریق نرم افزار بله حساب بانک ملی داشته باشیم؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. شما میتونین از ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار سهمیه خودتون رو انتخاب کنید. فقط در نظر داشته باشید اگر تمام سهمیه خود را دریافت نکنید تا پایان آن سال دیگه درخواستی نمیتونین سهم کنین و سهمیه شما ابطال میشه. در مورد سوال دوم، خیر. تنها سیمکارت و کارت بانکی عضو شتاب بنام فرد متقاضی جهت پرداخت وجه ارز مسافرتی الزامیست. موفق باشید

 2. عادل می‌گوید

  ایا کسی اطلاع داره توی فرودگاه اصفهان امکان گرفتن یورو وجود داره یا نه؟ اگه اره، دستگاه کدوم بانک یورو میده؟ اگه یورو ندن مجبور میشم از تهران پرواز کنم

  1. رضا می‌گوید

   دوست عزیز، طبق روال همیشگی بانک مرکزی، ارز مسافرتی قابل تحویل بصورت اسکناس دلار بوده و خواهد بود! و این موضوع ارتباطی به فرودگاه ندارد! موفق باشید

 3. مریم می‌گوید

  سلام میتونم همان داخل فرودگاه در سامانه بله پرداخت کنم وهمانجا هم از خودپرداز دریافت کنم. میترسم خودپرداز خراب یا سیستم قطع باشد نتوانم ارز را بگیرم.

  1. رضا می‌گوید

   سلام دوست عزیز، دریافت شناسه فروش به منزله تایید ارز مسافرتی و تحویل آن از دستگاه ATM میباشد. دریافت ارز مطابق تاریخ انتخابی پرواز صورت می‌گیرد نه بر مبنای استرس شما!در ضمن دستگاه ۲۴ ساعت شبانه روز وصل و فعال میباشند. موفق باشید

 4. هانیه می‌گوید

  سلام
  من پس فردا صبح یعنی جمعه ساعت ۵ صبح
  پرواز دارم به ترکیه
  و میخام از اپلیکیشن بلد ارز بگیرم
  میخام ببینم ایا ۲۴ ساعت قبل پرواز امکان گرفتن ارز هست یا باید زودتر اقدام میکردم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام، بله مشکلی ندارد. از ۳ روز قبل از تاریخ پرواز میتونین اقدام کنین. این محدویت شامل انتخاب زودتر از این بازه زمانیست نه دیرتر از آن. موفق باشید

 5. حسین می‌گوید

  سلام بنده ۲۳ ام ساعت ۰۰:۳۰ بامداد پرواز دارم برای دریافت ارز ثبت نام کردم ایا باید ۱۲ شب به بعد به خودپرداز مراجعه کنم یا ۲۲ ام شب هم میشود ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. شما در آخرین ساعات روز ۲۲ ام میتونین اسکناس خودتون رو از دستگاه تحویل بگیرید. با این حال مسؤل مربوطه در باجه معمولا حضور دارد و در صورت بروز هر گونه مشکلی راهنمایی میکنند. موفق باشید

 6. محیا می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ارز دولتی دریافت کردم چند وقت دیگ عازم سفر هستم میخواستم بدونم میتونم ارز مسافرتی هم دریافت کنم یعنی درواقع ایرادی نداره
  ؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. دوست عزیز، ارز مسافرتی هیچ ارتباطی به ارز دولتی ندارد! موفق باشید

 7. بهروز می‌گوید

  هموطن گرامی ، یک درخواستی از شما دارم اگر در وجدان خودتان عشق و انسانیت می بینید لطفاً به جای سفر های تفریحی به کشورهای همسایه و یا سایر مناطق گردشگری آسیایی مثل خاور دور مثل اطراف مالزی و سنگاپور ، نگاهی به نادیده های میهن کهن خودمان بزنیم و بریم از نزدیک زندگی هموطن های شریف خودمان در سیستان بلوچستان و خوزستان و کردستان ببینیم زیبایی ها و مشقات این بزرگواران را ببینیم شاید انواع بهانه های مختلف را بیاورید و بگویید که فلان … ، در هر صورت این دنیا پر و مملو ست از تأثیر کوچکترین عکس العمل های جانداران هوشمند و غیرهوشمند که کارمای آن در حالات مختلف زندگی پیشرو ما خود را نمایان می کنید . سپاس از مطالعه پیام من جاوید و پاینده ایران
  کاهش

  1. رضا می‌گوید

   با درود. ضمن تشکر از به اشتراک گذاری دیدگاه شما، به استحضار میرساند مطالب این صفحه از مجله گردشگری علی بابا صرفا راجع به شرایط دریافت ارز و راهنمایی مسافرین عزیز است. هر انسانی میتونه تمام دنیا رو ببینه و از عمر خودش به بهترین شکل ممکن لذت ببره. انگلیسی‌ها ضرب المثلی دارند با این مضمون:
   “کسی که فقط لندن را دیده باشد لندن را هم نمی‌شناسد”
   منظورشان این است که شما باید پاریس و رُم و برلین و….را هم ببینی تا بتوانی بگویی لندن شهر خوبی هست یا نه.

   در نظر داشته باشید فقط در تعامل و مقایسه است که می‌شود هر موضوعی را بهتر فهمید ، تک منبعی بودن، انسان را متعصّب و خشک بار می‌آورد و عمق فهم او را به طرز عجیبی کاهش می‌دهد !

   مانا باشید

 8. دانیال می‌گوید

  سلام روز بخیر ارز مسافرتی با چه قیمتی دریافت میکنیم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. نرخ فروش ارز مسافرتی روزانه در صرافی ملی قابل مشاهده است. بدیهی است مابه التفاوت جزیی نرخ در اپلیکشن بله مربوط به کارمزد های مربوطه است. موفق باشید

 9. محسن می‌گوید

  سلام ببخشید من پروازم ۲۱ تیر است و اشتباها تاریخ مراجعه رو ۳ روز زودتر ۱۸ تیر زدم زدم، الان روز ۲۱ تیر برم فرودگاه ارز رو میتونم بگیرم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. متاسفانه خیر! از آنجا که هیچ ویرایشی در اپلیکشن بله در نظر گرفته نشده و شما پس از چند مرحله در انتخاب تاریخ دقت نکردید، ارز مسافرتی حداکثر ۴ روز بعد از تاریخ خرید بصورت اسکناس قابل تحویل بوده و پس از گذشت این زمان سهیمه شما قابل دریافت نیست. در نظر داشته باشید شما تنها ۱۰ روز پس از تاریخ خرید فرصت دارید تا به مراجعه به شعب ارزی بانک ملی نسبت به استرداد وجه خود اقدام نمایید. بدیهی است پس از گذشت این زمان دیگه هیچ اقدامی نمیتونین انجام بدین. موفق باشید

 10. بهروز مرادی می‌گوید

  سلام
  من مهر پارسال ۵۰۰ دلار ارز مسافرتی برای سفر به ترکیه گرفتم.
  با توجه به اینکه هنوز ۳۶۵ روز نگذشته از اون تاریخ مجددا میتونم درخواست بدم؟
  منظورم اینه که ۳۶۵ روز مهمه یا تغییر سال شمسی؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. دوست عزیز، ارز مسافرتی سالی یک مرتبه قابل دریافت است و این موضوع ارتباطی به گذشت ۳۶۵ روز ندارد! این شرط صرفا مربوط به ارز دولتی است که در حال حاضر نیز لغو شده است. موفق باشید

 11. رضا می‌گوید

  سلام روز بخیر . بنده به همراه خانواده عازم ترکیه هستم . بعدا ز دریافت بلیط ؛ چند روز قبل از تاریخ پرواز میتونم برای دریافت ارز مسافرتی ثبت نام و اقدام کنم ؟ لطفا راهنمایی فرمایید

  1. رضا می‌گوید

   با درود. همانطور که در این صفحه از مجله گردشگری علی بابا بیان شده شما میتونین از ۳ روز قبل از پرواز و مطابق قوانین ارزی اپلیکشن بله نسبت به ثبت درخواست ارز مسافرتی اقدام نمایید. موفق باشید

 12. Saba می‌گوید

  سلام من فروردین امسال ارز مسافرتی ۵۰۰ دلار برای سفر کربلا دریافت کردم الان برای سفر ترکیه باز هم میتونم ارز مسافرتی بگیرم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. برای سفر کربلا زائران اربعین امسال می توانند ۲۰۰ هزار دنیار به نرخ مرکز مبادله بدون کارمزد دریافت کنند. برای سفرهای زیارتی هیچ دلاری تعلق نمی‌گیرد. خیر. سالی یک مرتبه. موفق باشید

 13. نسیم می‌گوید

  سلام ببخشید برای گرفتن ارز مسافرتی حتما باید کارت متعلق به بانک ملی باشه یا با هر کارتی که به نام خود شخص باشه میشه پرداخت کرد؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. تمام کارت های بانکی عضو شتاب که متعلق به شخص متقاضی باشد. موفق باشید

 14. بهار می‌گوید

  دختر من ۲۶دمرداد ۸۵ متولد شده آیا اول مرداد بخواهیم برویم ارز بهش تعلق می‌گیرد؟

  1. رضا می‌گوید

   خیر! فرزند شما هنوز ۱۸ سال تمام نشده است! ۳۸ روز دیگه به سن قانونی میرسن و میتونن درخواست ارز مسافرتی بدن. ضمنا باید سیمکارت و کارت بانکی بنام خودشون داشته باشن. بدیهی است اگر از طریق اپلیکیشن اقدام کنین پیام خطای نرسیدن به سن قانونی رو مشاهده خواهید کرد. موفق باشید

 15. Sh می‌گوید

  سلام من یک بار امسال برای یک سفر ۳۰۰ تا گرفتم ارز الباقیش ۲۰۰ تارو میتونم بگیرم برای سفر درپیشم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. متاسفانه خیر. سالی یکبار میتونید درخواست بدید و این امر ارتباطی به مبلغ درخواستی شما ندارد و مابقی سهمیه شما سوخت میشود. موفق باشید ر

 16. علی می‌گوید

  حداکثر یعنی چی؟ یعنی پرواز بیستم باشه آهربن مهلت هفدهمه یا برعکس امکان خرید از ۱۷ شروع میشه؟

  1. رضا می‌گوید

   حداکثر چی؟! سوالتون رو واضح مطرح نکردید. اما بهرحال شما از ۳ روز قبل از پرواز میتونین درخواست خودتون رو ثبت و شانسه فروش رو دریافت کنید. موفق باشید

  2. Sh می‌گوید

   تو بازه زمانی سه روز مونده به پرواز قابل دریافت داخل اپلیکیشن بله اگر برید اصلا اجازه نمیده اگر بیشتر از سه روز باشه انتخاب کنید – سه و کمتر از سه روز از ساعت ۸ تا ۱۶ قابل ذرخواست

  3. نسیم می‌گوید

   از ۱۷ شروع میشه

 17. مصطفی می‌گوید

  حتما باید نرم افزار بله نصب کنم

  1. رضا می‌گوید

   بله. با سیمکارت بنام شخص متقاضی.

 18. فرزاد می‌گوید

  برای گرفتن ارز مسافرتی چند روز قبلش باید برای تهیه بلیط اقدام کنبم ،؟

  1. رضا می‌گوید

   دوست عزیز، نخست باید تیکت کانفرم شده را تهیه و سپس از ۳ روز قبل از پرواز اقدام نمایید. موفق باشید

 19. وحید می‌گوید

  برای سفر زمینی ارز تعلق میگیره؟

  1. رضا می‌گوید

   خیر!

 20. شکوفه می‌گوید

  سلام
  من پارسال بهمن ۱۴۰۲ارز مسافرتی ۵۰۰ دلار گرفتم(از طریق بله)
  ایا الان دوباره میتونم بگیرم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. سالی یک مرتبه! این موضوع ارتباطی به ماه ندارد. موفق باشید

  2. علی می‌گوید

   سلام، من می‌خواستم به عمان سفر کنم، خانواده هم همراهم هستند. دخترم ۸ ماهه است، بهش ارز مسافرتی تعلق میگیره، چون نوشته بود باید حساب و سیم کارت به نام شخص باشه

   1. رضا می‌گوید

    سلام. خیر. تعلق نمی‌گیرد. موفق باشید

 21. Ali می‌گوید

  با سلام اگه بخواهیم بلیط لحظه آخری بگیریم.چطور میشه ارز رو گرف

  1. رضا می‌گوید

   سلام. گرفتن ارز مسافرتی مستلزم داشتن تیکت کانفرم شده میباشد که از ۳ روز قبل از آن نیز درخواست ارز ثبت شده باشد. موفق باشید

 22. نیما می‌گوید

  سلام من میخواستم زمینی تو مرداد ماه با خانواده برم ارمنستان ، آیا ارز دولتی به ما میدن ؟ و اینکه کجا و چقدر میدن لطفاً راهنماییم کنید

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز این صفحه مربوط به ارز مسافرتی است نه ارز دولتی! ضمنا ارز مسافرتی صرفا به سفرهای هوایی تعلق می‌گیرد و ارز دولتی هم همچنان لغو شده است. موفق باشید

  2. محمد عرفان می‌گوید

   سلام من ارز مسافرتی رو یک روز قبل پرواز ثبت کردم ایا امکان دربافت ان با هر کارت بانکی هست یا نه؟

   1. رضا می‌گوید

    سلام. منظورتان از ثبت کردن چیست؟ ارز مسافرتی موقعی تایید و شناسه فروش نمایش داده میشه که پیشتر از کارت بانکی متعلق به خود متقاضی خریداری بشه. موفق باشید

 23. زهرا نکوئی می‌گوید

  سلام من ابتدای مرداد ماه پارسال ارز مسافرتی دریافت کردم و الان دوباره عازم کربلا هستم هنوز ۳۶۵ روز کامل نشده آیا ارز تعلق میگیرد؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز. سهیمه ۵۰۰ دلاری ارز مسافرتی سالی یک مرتبه آنهم از به سفرهای هوایی و نه زیارتی تعلق می‌گیرد. موفق باشید

 24. زهرا می‌گوید

  با سلام
  آیا کسی که از نرم افراز بله ارز مسافرتی خرید کرده باید عوارض خروج از کشور جدا پرداخت کنه یا خود نرم افزار عوارض را کم کرده و جزو صورتحساب آمده؟ چون بین مبلغ پرداختی و قیمت ارز مسافرتی تفاوت وجود داره.

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز، نرخ ارز مسافرتی ارتباطی به عوارض خروج از کشور ندارد. شما می‌بایست نخست از طریق درگاه رسمی مربوطه نسبت به پرداخت عوارض خروجی اقدام و سپس درخواست ارز از طریق اپلیکیشن بله رو ثبت کنید. ضمنا نرخ فروش ارز مسافرتی در صرافی ملی قابل مشاهده است. موفق باشید

 25. حامد می‌گوید

  سلام. بنده ویزا کار عمان دارم یکشنبه پرواز دارم میتونم در خواستم شنبه ثبت کنم و یکشنبه ارز دریافت کنم سوال دوم کارت بنام خودم نیست امکان پرداخت با کارت خانمم هست پرداخت کنم

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دریافت ارز مسافرتی صرفا مطابق اطلاعات پرواز خروجی شماست. برای پرداخت وجه ارز مسافرتی حتما کارت بانکی و سیمکارت باید به نام شخص متقاضی باشد. موفق باشید

 26. رضا می‌گوید

  درود،
  میزان ارز مسافرتی ترکیه ۳۰۰ دلار هست یا ۵۰۰ دلار؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. ارز مسافرتی صرفا به سفرهای هوایی و حداکثر ۵۰۰ دلار تعلق می‌گیرد. موفق باشید

 27. سینا می‌گوید

  سلام مبخواستم به گرجستان سفر کنم ، ارز مسافرتی بیشتر از ۳۰۰ یورو تعلق نمیگیره برای هر نفر یعنی؟؟؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. لطفا مقاله همین صفحه مجله گردشگری علی بابا رو مطالعه فرمایید! ارز مسافرتی صرفا به سفرهایی هوایی تعلق می‌گیرد حداکثر ۵۰۰ دلار. موفق باشید

 28. مجتبی می‌گوید

  سلام ببخشید من فقط بلیط برگشت هوایی به عراق رو تهیه کردم آیا به بلیط برگشت هوایی سفر خارجی هم ارز مسافرتی تعلق میگیرد؟ممنونم

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز، ارز مسافرتی صرفا به سفرهایی هوایی تعلق می‌گیرد! آنهم در فرودگاه مبدا و نه مقصد ! پیشنهاد می‌شود اطلاعات مفید مجله گردشگری علی بابا رو به دقت مطالعه فرمایید. موفق باشید

 29. محمد رحیم می‌گوید

  سلام چرا جواب نمیدید ، خانمم امروز ارز مسافرتی خرید تاریخ پرواز ما ۱۴ هست اما اشتباه کرد و تاریخ پرواز و ۱۲ زد ،الان چیکار باید بکنیم ، پول برای ما مهم نیست ما ارز میخوایم برای پس فردا

  1. رضا می‌گوید

   با درود. ضمن عذرخواهی در تاخیر پاسخ به سوال شما. بدلیل تاخیر در نمایش کامنت ها گاها جواب ها نیز دیرتر ارسال می‌شود.
   هر گونه اشتباه در انتخاب تاریخ پرواز در اپلیکشن بله غیر قابل اصلاح میباشد. برای همین قبل از تایید اطلاعات از شما سوال میشود و بعد از تایید و پرداخت عملا هیچکاری نمیتونین انجام بدید.
   تنها ۱۰ روز از تاریخ خرید ارز مسافرتی فرصت دارید نسبت به استرداد وجه پرداختی از طریق شعب ارزی بانک ملی اقدام نمایید. بعد از گذشت این مدت عملا هیچ اقدامی صورت نمی‌پذیرد. موفق باشید

  2. ندا می‌گوید

   سلام من میخوام برم ترکیه چقدر ارز دولتی بهم تعلق میگیره؟

   1. رضا می‌گوید

    با سلام، در حال حاضر بنا به تصمیم بانک مرکزی ارائه ارز دولتی متوقف شده است. موفق باشید

 30. ماریا می‌گوید

  سلام وقت بخیر برای سفر زمینی به وان ترکیه چقدر ارز مسافرتی میشه دریافت کرد؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. به سفر شما هیچ ارزی تعلق نمی‌گیرد. موفق باشید

 31. پدر می‌گوید

  سلام .در مورد دریافت ارز سوالات زیادی داشتم که در جوابهای شما به دیگران به جوابهیم رسیدم. واقعا خسته نباشید و درود

  1. رضا می‌گوید

   با درود. خوشحالیم که مطالب این صفحه برایتان مفید بود. موفق باشید

 32. امیر می‌گوید

  سلام چندین سایت سن دریافت ارز مسافرتی رو دوازده سال گفتن ایا درسته ؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. دوست عزیز هیچ سایتی مرجع اطلاعات دریافت ارز مسافرتی نیست! مطابق قوانین دریافت ارز در اپلیکشن رسمی بانک ملی (بله)، سن ۱۸ سال تمام، داشتن حساب بانکی و نیز سیمکارت بنام شخص متقاضی الزامی میباشد. موفق باشید

 33. Hanie می‌گوید

  سلام
  من پروازم شنبه ۶ عصر هست سه روز قبل میشه از ۶ عصر چهارشنبه درسته؟ خود روز پرواز هم حساب میشه؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. شما میتونین از ۳ روز قبل از پرواز یعنی چهارشنبه اقدام کنید. بله. روز پرواز هم حساب میشه، اگر پرواز شما تاریخ ۱۶ تیرماه هست از ۱۳ تیرماه میتونین درخواست خودتون رو ثبت کنین. بدیهی است تاریخ های قابل انتخاب در اپلیکشن بله بولد شده است. موفق باشید

 34. حمید می‌گوید

  سلام
  اگر به هر دلیلی توی فرودگاه نتونستیم ارز رو بگیریم، اونم مبلغ درخواستی چطوری استرداد میشه چون ما که خودمون نمیتونیم بریم حضوری بگیریم!

  1. رضا می‌گوید

   سلام. شما میتونین حداکثر ظرف ۱۰ روز از تاریخ خرید ارز مسافرتی به شعب ارزی بانک ملی جهت استرداد مبلغ اقدام نمایید. در نظر داشته باشید بعد از گذشت این مدت هیج اقدامی نمیتونین انجام بدین. این مطلب نیز قبل از خرید ارز در اپلیکشن بله نمایش داده می شود. موفق باشید

 35. سمیه می‌گوید

  عالی بود دوست عزیز موفق باشید

  1. رضا می‌گوید

   خواهش میکنم. خرسندیم که اطلاعات این صفحه برایتان مفید واقع شد. مانا باشید

 36. محمد می‌گوید

  سلام وقت بخیر. از آخرین دریافت ارز مسافرتی از سال پیش می بایست چند روز بگذرد تا بتوان ارز مسافرتی گرفت؟ من سال پیش برج ۵ گرفته بودم.

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز ، این سوال بارها و بارها پاسخ داده شده است! سالی یک مرتبه ! سالی یک مرتبه!
   موفق باشید !!!

 37. فدائی می‌گوید

  سلام اگر فردی در سال ۱۳۴۰۲ ارز مسافرتی گرفته در سال ۱۴۰۳ هم به او ارز مسافرتی تعلق می گیرد

  1. رضا می‌گوید

   سلام. سالی یک مرتبه. موفق باشید

 38. شاهرخ می‌گوید

  سلام
  اگر پرواز ساعت ۱۰ صبح باشه آیا میشه ۷ صبح همان روز ثبت نام کرد؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. تمام دغدغه مسافرین اینه که هر چی زودتر درخواست ارز مسافرتی خودشون رو ثبت و تایید کنند! شما از ۳ روز قبل از پرواز میتونین اقدام کنین. موکول کردن به ساعات پایانی قبل از پرواز پیشنهاد نمی‌شود! موفق باشید

 39. غلامپور می‌گوید

  سلام، می خواستم ببینم به پاسپورت زیارتی عراق از طریق هوایی هم ارز دولتی تعلق میگیره یا خیر

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. خیر

   1. عباسی می‌گوید

    سلام من با پاسپورت زیارتی ۵ ساله گرفتم و گفتن بدون پایان خدمت به مدت ۵ سال فقط دو ماه محرم و اربعین میتونید زمینی یا هوایی بری کربلا و در بله نیز عوارض خروج از کشور و ارز ۵۰۰ دلار ثبت نام کردم موفقیت آمیز بود یعنی جمعه ارز دولتی رو بهم نمیدن

 40. Mina می‌گوید

  روز سوم قبل پرواز جمعه است و بله کارنمیکند برای ثبت نام ارز چه کارکنم

  1. رضا می‌گوید

   با درود. شما بین بازه زمانی ۳ روز قبل از پرواز تا روز قبل آن میتونین اقدام کنین. به دلیل غیرفعال بودن سامانه در روزهای جمعه میتونین روز بعد یعنی امروز( شنبه ) در خواست خودتون رو ثبت کنین. موفق باشید

  2. Alisha می‌گوید

   😁😁خب شنیه ثبت نام کنین

 41. paryaaa می‌گوید

  سلام من اروپا میخوام برم بانک ملی میگە فقط دلار دارم میشه بگید از کجا یورو بگیرم؟ دلار به دردم نمیخوره

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز، ارز مسافرتی صرفا بصورت اسکناس دلار تحویل داده میشه و همیشه هم به همین صورت بوده! شما میتونین در فرودگاه مقصد به یورو تبدیل کنید. موفق باشید

 42. ارش می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر من‌۱۹روز دیگه پرواز دارم‌میتونم‌از الان تقاضت ارز مسافرتی رو‌در بله ثبت کنم یا حتما همون روز باید اقدام کنم؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز، از ۳ روز قبل از تاریخ پرواز میتونین اقدام کنین. یک ساعت زودتر از این زمان تعریف شده هم نمیتونین درخواستی ثبت کنین. موفق باشید

 43. شاهین آقازاده می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  امکان دریافت ارز مسافرتی زمینی نیست؟؟حتما باید هوایی باشه؟؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. طبق اشتراک تجارب دوستانی که در این صفحه نظر خودشون رو ثبت کردند، ارز مسافرتی صرفا به مسافرت های هوایی تعلق می‌گیرد. موفق باشید

 44. یونا می‌گوید

  سلام دوست عزیز من در مورد تاربخ ارز سوال داشتم منظور از ۳روز پیش از پرواز یعنی اگر تاریخ هشتم بلیط داشته باشم در تا ریخ هفتم میتونم برای ارز از اپلیکیشن بله اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. رضا می‌گوید

   سلام. بله. مشکلی ندارد. موفق باشید

 45. سحر می‌گوید

  سلام وقت بخیر میشه لطفا زود جواب منو بدید یک روز قبل پرواز میتونم تو سامانه بله درخواست ارز مسافرتی بدم؟ زده حداکثر ۳روز یعنی تا قبل ورود ب فرودگاه هم میشه ؟؟

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. بله. از ۳ روز قبل از تاریخ پرواز میتونین اقدام کنین. در صورت بروز هر گونه مشکل در اپلیکیشن بله قبل از هر گونه اقدامی نوع خطا نمایش داده خواهد شد. موفق باشید

 46. احسان می‌گوید

  سلام، من امروز ۵۰۰ دلار درخواست زدم، ولی ۲۴میلیون ازم پول گرفت یعنی دلاری ۴۸ تومان درحالی که سایت بانک ملی زده ۴۲ تومان.
  این اختلاف برای چی هست؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. نرخ فروش دلار در صرافی ملی مد نظر هست نه نرخ دلار دولتی! در ضمن با مراجعه به وبسایت صرافی ملی میتونین آخرین نرخ فروش دلار رو مشاهده کنین که مثلا امروز حدود ۴۷ هزار تومان بوده. مابقی اختلاف نیز بخاطر کارمزدهای مربوطه هست. موفق باشید

 47. مهدی می‌گوید

  سلام
  ایا یک اژانس میتونه ارز مسافرانش رو بگیره به جای خود اشخاص؟

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. تحت هیچ عنوان! شخص متقاضی صرفا می‌بایست با سیم کارت و کارت بانکی متعلق به خود از طریق اپلیکیشن بله اقدام و شناسه خرید را دریافت نماید. پس از مراجعه به فرودگاه تنها با وارد کردن این شناسه اسکناس به شخص متقاضی تحویل داده میشود و این موضوع ارتباطی با دفاتر فروش ندارد! موفق باشید

 48. مهدی می‌گوید

  با سلام
  برای ثبت نام نیاز به داشتن حساب بانک ملی هست یا از طریق بانک های دیگه هم میشه پرداخت کرد؟
  اگر هم بانک ملی ضروری هست میشه متعلق به شخص دیگه ای باشه؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. دوست عزیز، جهت پرداخت وجه ارز مسافرتی میبایست هم سیمکارت و هم حساب بانکی متعلق به شخص متقاضی باشد. پرداخت از طریق کلیه بانک ها امکان پذیر است. موفق باشید

   1. سارا می‌گوید

    سلام.
    آیا امکان دریافت ارز در فرودگاه، یک یا دو روز قبل از پرواز وجود داره؟ یا حتما در روز پرواز میشه ارز رو از دستگاه ATM دریافت کرد؟ مثلا اگر ۳ روز دیگه پرواز باشه، آیا میشه من فردا به فرودگاه برم و ارز رو دریافت کنم؟

   2. رضا می‌گوید

    سلام، دوست عزیز! گمان میکنم قوانین ارزی و فرودگاهی رو با سوپرمارکت اشتباه گرفتید! تحویل ارز مسافرتی مطابق تاریخ تیکت تعریف شده در اپلیکیشن بله میباشد! آنهم بعد از تحویل بار و گرفتن کارت پرواز! در آخرین گیت خروجی!!! حتی یک دقیقه زودتر هم قابل دریافت نیست!حالا چگونه از ۲ روز قبل میخواید تو فرودگاه منتظر ۵۰۰ دلار ارز باشید ؟؟!
    موفق باشید !!!

  2. معین می‌گوید

   سلام ودرود
   من جمعه ۸ تیر بلیط درام ایا پنج شنبه ۷ تیر میشه ثبت نام کنم تو سایت بله؟

   1. رضا می‌گوید

    سلام. از ۳ روز قبل از پرواز میتونین از طریق اپلیکیشن بله اقدام کنید. موفق باشید

 49. آنا می‌گوید

  سلام من در آذر سال ۱۴۰۲ ارز مسافرتی دریافت کردم
  آیا میتونم در شهریور ۱۴۰۳ ارز مسافرتی دریافت کنم یا باید صبر کنم آذر ۱۴۰۳ بگذره؟

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. هر سال یک مرتبه. ارتباطی به ماه دریافت ارز ندارد. سالی یک مرتبه! موفق باشید

 50. محمد می‌گوید

  درود بر شما،،،بسیار اطلاعات کامل و دقیقی بو،استفاده کردیم،،سپاس فراوان

  1. رضا می‌گوید

   خرسندیم که اطلاعات این صفحه برای شما مفید واقع شد. موفق باشید

 51. دبیری می‌گوید

  الان یعنی تابستون ۱۴۰۳ برای سفرهای هوایی نیازمند ویزا چند دلار ارز مسافرتی تعلق می گیرد؟

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. دریافت ارز مسافرتی ارتباطی به داشتن و نداشتن ویزای کشور مقصد ندارد! به هر مسافرت هوایی سالی یکبار حداکثر ۵۰۰ دلار ارز مسافرتی تعلق می‌گیرد. موفق باشید

   1. paryaaa می‌گوید

    سلام من اروپا میخوام برم بانک ملی میگە فقط دلار دارم میشه بگید از کجا یورو بگیرم؟ دلار به دردم نمیخوره

 52. علیرضا می‌گوید

  قیمت دلار مسافرتی چقدر هست؟

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. قیمت ثابت نیست و موقع پرداخت در اپلیکشن بله جزییات پرداختی نمایش داده می‌شود. موفق باشید

   1. احسان می‌گوید

    سلام، اختلاف مبلغ دریافتی بانک ملی و مبلغی که در سایت هست برای چیه؟ کارمزده؟

 53. جواد می‌گوید

  با سلام اگر مثلا تاریخ پرواز یک روز و فرودگاه توسط ایرلاین تغییر کنه تکلیف ارز ما که از سامانه بله ثبت نام کردیم چی میشه

  1. رضا می‌گوید

   با درود. دوست عزیز، طبق قوانین دریافت ارز مسافرتی در اپلیکشن بله، شما حداکثر ۴ روز بعد از تاریخ پرداخت میتونین ارز خودتون رو دریافت کنید و بعد از این مدت امکان دریافت اسکناس وجود ندارد. برای همین همیشه سعی کنید از ایرلاین های معتبر اقدام به خرید تیکت نمایید. موفق باشید

 54. جواد می‌گوید

  با سلام در صورتی که برای تحویل ارز تاریخ و فرودگاه مشخص که توسط آژانس اعلام شده مثلا فرودگاه پیام کرج ک الان توسط آنلاین پرواز کنسل شده و به فردای اون روز موکول شده تکلیف ارز که ار سامانه بله ثبت نام کردیم چی میشه

  1. رضا می‌گوید

   سوال شما قبلا پاسخ داده شده است

 55. ممد می‌گوید

  درود..اگر یکی از اعضای خانواده ک ارز مسافرتی ثبت نام کرده باشع و بلیطش کنسل کرد..بقیه اعضا میتونن بگیرن تو فرودگاه ارز اون یکی ک کنسل کرده؟
  سوال دوم نحوه ی استرداد ب چ صورته؟روز پرواز کنسل کنی پرواز رو آیا مبلغ ک برای خرید ارز واریز کردیم بک داده میشه؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. پرداخت و دریافت ارز مسافرتی هر فرد جداگانه انجام می‌شود و ارتباطی به اعضای خانواده ندارد! در صورت لغو سفر حداکثر تا ۱۰ روز از تاریخ پرداخت میتونین به شعب ارزی بانک ملی جهت استرداد وجه مراجعه نمایید. این مطلب نیز در اپلیکیشن بله قبل از پرداخت نمایش داده میشود. موفق باشید

  2. Fara می‌گوید

   سلام
   اگه کد ملی و شماره ایی که براشون تو بله ارسال شده رو بزنید ارز رو میدهد اگه تا الان تغییرش نداده باشن و بهتر بعد از انجام دادن در فرودگاه اگه نتونستین ارز رو دریافت کنین بعد از اوون برای استرداد وجه در بانک ملی اقدام کند موفق باشید.

 56. رضا می‌گوید

  سلام روزتون بخیر . برای ارز مسافرتی تصویر یا مدرکی از ویزا هم لازمه که توی سایت آپلود بشه؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. دوست عزیز، دریافت سهمیه ارز مسافرتی هیچ ارتباطی به کشور مقصد و داشتن و نداشتن ویزا ندارد.موفق باشید

 57. آزاده می‌گوید

  سلام، ارز مسافرتی به کسی که در حال حاضر دانشجو در کشور دیگه است تعلق میگیره؟ در حال حاضر به مدت ۱ ماه ایران هستم و برمیگردم.

  1. رضا می‌گوید

   با درود. به احتمال زیاد بله. باز هم میتونین از ۳ روز قبل از پرواز از طریق اپلیکیشن بله شانس خودتون رو امتحان کنین. موفق باشید

 58. حسین می‌گوید

  سلام
  ۱-برای عتبات ارز مسافرتی میشه گرفت؟چقدر؟
  ۲-اگه مثلا امروز بلیط برای فردا گرفت میشه ارز گرفت یا باید فاصله بیشتری باشه؟
  ۳-ارز برای بچه ها میدن؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. جواب سوال اول و سوم شما خیر هست. در مورد سوال دوم هم باید گفت شما از ۳ روز قبل از پرواز میتونین اقدام کنین. موفق باشید

 59. محمدمهدی می‌گوید

  سلام برای سفر زمینی به عراق با کاروان ارز مسافرتی داده میشه؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. خیر

 60. مهرناز می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من شنبه ساعت ۱۲.۴۵ظهر پرواز دارم فراموش کردم ارز مسافرتی رو تهیه کنم آیا چند ساعت قبل از پرواز امکان خرید و دریافت ارز وجود دارد یا خیر؟

  1. رضا می‌گوید

   سلام. این امکان فقط توسط اپلیکشن بله مشخص میشود. موفق باشید

 61. رضا می‌گوید

  با سلام
  برای دریافت ارز مسافرتی حتما باید بلیط رفت و برگشت هوایی باشه؟؟
  نمیشه هوایی رفت و زمینی برگشت و ارز مسافرتی گرفت؟

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. شرط دریافت ارز مسافرتی داشتن بلیط پرواز رفت هست و مهم نیست برگشت شما به چه شکل باشد. اما معمولا بدلیل گران بودن پروازهای یکطرفه تمام مسافران پرواز رفت و برگشت رو انتخاب میکنند. موفق باشید

 62. نگین می‌گوید

  با سلام
  به اطلاع میرسانم همه افراد بالای پنج سال از طریق بانک سلمان میتونن ارز مسافرتی دریافت کنند بهتون حواله یورو می‌دهند که از طریق فرودگاه امام خمینی میتونید دریافت کنید فقط دقت داشته باشید پرواز از تهران باید انجام بشه

  1. رضا می‌گوید

   با سلام. تمامی بانک ها تنها اپلیکشن رسمی بانک ملی، بله رو بعنوان تنها برنامه دریافت ارز مسافرتی معرفی میکنند و دریافت ارز نیز تنها از طریق دستگاه ATM در فرودگاه های تعریف شده در اپلیکیشن صورت می گیرد. تمامی سوالات دوستان در این سایت نیز مربوط به همین اپلیکشن رسمی هست نه حواله بانک های متفرقه. بهرحال ممنون از به اشتراک گذاری تجربه خودتون. موفق باشید

 63. اميررضا می‌گوید

  سلام و درود
  ببخشید من روز چهارشنبه ٢٣ پرواز دارم آیا میشه فردا درخواست خرید ارز مسافرتی در سامانه بله رو ثبت کنم ؟

  1. رضا می‌گوید

   با درود. بله دقیقا از ۳ روز قبل از پرواز میتونین درخواست خودتون رو ثبت و شناسه فروش رو دریافت کنید. موفق باشید

   1. محمد می‌گوید

    سلام از پرسش وپاسخ بالا استفاده کردم ولی سوالم اینه ما یه بلیت دو نفره باهم داریم طریقه دریافت ارز مسافرتی چگونه است وما از یه خانواده نیستیم ولی پرواز ما با هم هستیم