راهنمای سفر به بندر کنگ

راهنمای سفر به بندر کنگ؛ گنجینه‌ای در دل خلیج‌فارس

سفر به بندر کنگ که یکی از جاهای دیدنی هرمزگان است، با داشتن سواحل زیبا، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مختلف، مردمان خون‌گرم و مهمان‌نواز، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در ایران و جهان به حساب می‌آید.

دیدنی‌های بندر کنگ توانسته این مکان را از نظر گردشگری مهم کند. جاهای دیدنی بندر کنگ بی‌شمار است. به همین دلیل، شما باید قبل از برنامه‌ریزی با استفاده از راهنمای سفر به استان هرمزگان، یک طرح عالی برای لحظاتی ترتیب دهید که قرار است در این بندر سپری کنید.

ما در مجله علی‌بابا تصمیم گرفتیم در این مطلب با دراختیارگذاشتن اطلاعات جامع‌ راهنمای سفر به بندر کنگ در برنامه‌ریزی و لحظات شاد شما سهیم باشیم.

بهتر است چه زمانی به بندر کنگ سفر کنیم؟
بندر کنگ آب‌وهوای گرم و مرطوب دارد. بهترین زمان برای سفر به بندر کنگ، فصل پاییز و زمستان است که هوا معتدل‌ است. در فصل تابستان، هوا بسیار گرم و مرطوب است و ممکن است از سفر لذت نبرید.
جاهای دیدنی معروف بندر کنگ کجاست؟
بندر کنگ جاذبه‌های گردشگری متعددی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به قلعه پرتغالی‌ها، مسجد جامع کنگ و… اشاره کرد و  از آثار تاریخی ارزشمند بندر کنگ است که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید.
بهترین هتل‌های بندر کنگ کدام است؟
از بهترین هتل‌های بندر کنگ می‌توان به هتل قصر، هتل مارینا، هتل دیپلمات و… اشاره کرد.
از بندر کنگ به کدام شهر‌ها می‌توان سفر کرد؟
از بندر کنگ می‌توان به شهرهای مختلفی ازجمله: جزیره هرمز، جزیره قشم، جزیره کیش و… سفر کرد.
بهترین راه دسترسی به بندر کنگ کدام است؟
بهترین راه دسترسی به بندر کنگ، هواپیماست. فرودگاه بین‌المللی بندر کنگ در فاصله ۱۵کیلومتری شهر قرار دارد و پروازهای متعددی از شهرهای مختلف ایران به این فرودگاه انجام می‌شود؛ همچنین می‌توانید با اتوبوس یا ماشین شخصی از شهرهای مختلف ایران به بندر کنگ سفر کنید.

مشخصات جغرافیایی بندر کنگ

سفر به بندر کنگ یعنی سفر به شهری زیبا و دیدنی با جاذبه‌های گردشگری متنوع! اگر به‌دنبال یک سفر خاطره‌انگیز به یکی از زیباترین شهرهای بندری ایران هستید، از تماشای جاهای دیدنی بندر کنگ غافل نشوید.

این بندر، یکی از شهرهای تابعه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است و در مختصات ۵۴ درجه و ۵۴ دقیقه طول شرقی و ۲۹ درجه و ۳۳ دقیقه عرض شمالی در کرانه ساحل خلیج‌فارس قرار دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

قبل سفر به بندر کنگ بد نیست بدانید مساحت کلی بندر ۵ کیلومترمربع اعلام شده که ۵۸ هکتار آن بافت تاریخی است. این بندر، سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده و مقدمات ثبت آن در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز در حال انجام است.

مابقی مساحت شهر جزو بخش توسعه‌یافته محسوب می‌شود. جمعیت بندر کنگ، در سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۹ هزار و ۲۱۳ نفر بوده است. باید اعلام کنیم این شهر از نظر جمعیتی، یکی از کوچک‌ترین شهرهای استان هرمزگان به حساب می‌آید.

این بندر در قسمت جنوبی ایران و در استان هرمزگان قرار دارد. در سفر به بندر کنگ خوب است بدانید این شهر از سمت شمال به شهرستان بندر لنگه، از سمت جنوب به خلیج‌فارس، از سمت شرق به روستای گزیر و از سمت غرب به شهرستان بندر لنگه منتهی می‌شود.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

در سفر به بندر کنگ از طریق جاده آسفالته به شهرستان بندر لنگه و همچنین به سایر شهرهای استان هرمزگان متصل خواهید بود. این بندر فرودگاه و اسکله هم دارد.

لوکیشن بندر کنگ  روی گوگل‌مپ

بهترین زمان سفر به بندر کنگ

بندر کنگ، آب‌وهوای گرم و مرطوبی دارد. میانگین دمای هوا در این شهر در طول سال، بین ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

بهترین زمان سفر به بندر کنگ فصل‌های پاییز و زمستان اعلام شده که آب‌وهوای این شهر معتدل و مطبوع می‌شود. در این فصل‌ها، دمای هوا بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود و رطوبت هوا هم کمتر است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

هزینه‌های سفر به بندر کنگ، در طول سال تقریبا یکسان است. بااین‌حال، در فصل‌های کم‌گردشگر، می‌توان با قیمت‌های مناسب‌تری به این شهر سفر کرد.

با مطالعه راهنمای سفر به بندر کنگ متوجه می‌شوید که فصل‌های پرگردشگر آن، تابستان و نوروز است؛ بنابراین، اگر به‌دنبال یک سفر آرام و بدون ازدحام می‌گردید، بهتر است فصل‌های کم‌گردشگر را برای سفر به جاهای دیدنی بندر کنگ انتخاب کنید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

بهترین زمان برای لذت‌ از زیبایی طبیعت بندر کنگ، سفر به بندر کنگ در فصل‌های پاییز و زمستان است که آب‌وهوا معتدل و مطبوع خواهد بود. در این فصل‌ها می‌توانید به‌راحتی در سواحل شنا کنید، در جنگل‌های حرا پیاده‌روی کرده و جزایر اطراف را ببینید.

سفر در تابستان به بندر کنگ چندان توصیه نمی‌شود. در این فصل، دمای و رطوبت هوا بسیار زیاد است و این موضوع، می‌تواند باعث آزار و اذیت گردشگران شود.

سفر به بندر کنگ در زمستان، بهترین زمان برای لذت‌ از زیبایی‌های این شهر است. در این فصل، آب‌وهوا معتدل و مطبوع می‌شود و می‌توانید با خیال راحت، به گشت‌وگذار در شهر و تماشای جاهای دیدنی بندر کنگ بپردازید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

سفر به بندر کنگ در نوروز هم گزینه مناسبی است. در این فصل، شهر بسیار شلوغ می‌شود؛ اما می‌توانید از جشن‌ها و مراسم‌های نوروز در این بندر لذت ببرید.

مسیرهای دسترسی به بندر کنگ

شما با استفاده از راهنمای سفر به هرمزگان، متوجه می‌شوید که می‌توانید از طریق راه‌های هوایی و زمینی و دریایی به این شهر بروید؛ اما بهترین روش سفر به بندر کنگ به عوامل مختلفی ازجمله بودجه، زمان و علایق شخصی شما بستگی دارد.

– سفر به بندر کنگ با هواپیما

اگر ‌دنبال سریع‌ترین راه برای سفر به بندر کنگ هستید، سفر هوایی بهترین گزینه است. این بندر فرودگاه دارد و نزدیک‌ترین فرودگاه به بندر کنگ، فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل بندرعباس نامیده می‌شود که در فاصله ۱۶۵کیلومتری بندر کنگ قرار دارد.

جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

سفر به این بندر با هواپیما تجربه جدیدی است که مسافران می‌توانند از مناظر زیبای خلیج‌فارس در طول مسیر لذت ببرند.

هزینه سفر به بندر کنگ با هواپیما به عوامل مختلفی مثل شرکت هواپیمایی و زمان سفر و نوع بلیط بستگی دارد؛ اما به‌طورکلی، هزینه سفر هوایی به این بندر از سفر زمینی گران‌تر است.

سفر هوایی راحت‌ترین راه برای رسیدن به بندر کنگ است؛ چراکه مسافران می‌توانند در طول مسیر استراحت کنند و از خدمات هواپیمایی لذت ببرند. این مدل سفر محدودیت‌هایی هم دارد.

– سفر دریایی به بندر کنگ

سفر به بندر کنگ از مسیر دریا تجربه متفاوتی است؛ چون مسافران می‌توانند از مناظر زیبای خلیج‌فارس در طول مسیر لذت ببرند؛ همچنین سفر دریایی فرصت مناسبی برای آشنایی با فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم شهرهای ساحلی است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

هزینه سفر به بندر کنگ از طریق دریا به عوامل مختلفی مثل نوع کشتی و زمان سفر و نوع بلیط بستگی دارد و در مجموع، هزینه سفر دریایی به این بندر از سفر هوایی ارزان‌تر است.

این سفر راحت‌تر از سفر زمینی است؛ چراکه مسافران می‌توانند در طول مسیر استراحت کنند و از خدمات کشتی لذت ببرند. سفر دریایی، محدودیت‌هایی نیز دارد؛ برای ‌مثال، مسافران باید از قبل بلیط خود را تهیه کنند و در زمان مقرر در اسکله حضور داشته باشند.

– فاصله بندر کنگ تا بوشهر

سفر به بندر کنگ از بوشهر، مرکز استان بوشهر، حدود ۵۵۰ کیلومتر است. این مسافت را می‌توان با هواپیما، قطار، اتوبوس یا خودرو شخصی طی کرد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

فاصله زمانی سفر به بوشهر از بندر کنگ عبارت‌ است از:

 • با هواپیما: حدود ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 • با قطار: حدود ۱۸ ساعت
 • با اتوبوس: حدود ۱۶ ساعت
 • با خودرو شخصی: حدود ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه

– فاصله بندر کنگ تا کیش

فاصله در سفر به بندر کنگ تا کیش، یکی از زیباترین جزایر ایران، حدود ۲۷۰ کیلومتر است. این مسافت را می‌توان با هواپیما و کشتی یا قایق رفت.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

فاصله زمانی سفر به کیش از بندر کنگ عبارت‌ است از:

 • با هواپیما: حدود ۴۵ دقیقه
 • با کشتی: حدود ۴ ساعت
 • با قایق: حدود ۲ ساعت

– فاصله بندر کنگ تا قشم

فاصله در سفر به بندر کنگ تا قشم، بزرگ‌ترین جزیره ایران، حدود ۳۵۰ کیلومتر است. این مسافت را می‌توان با هواپیما یا کشتی یا قایق طی کرد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

فاصله زمانی سفر به قشم از بندر کنگ عبارت‌ است از:

 • با هواپیما: حدود ۴۵ دقیقه
 • با کشتی: حدود ۵ ساعت
 • با قایق: حدود ۳ ساعت

– فاصله بندر کنگ تا بندرعباس

فاصله سفر به بندر کنگ تا بندرعباس، مرکز استان هرمزگان، حدود ۱۶۵ کیلومتر است. این مسافت را می‌توان با هواپیما، قطار، اتوبوس یا خودرو شخصی طی کرد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

فاصله زمانی سفر به بندرعباس از بندر کنگ عبارت‌ است از:

 • با هواپیما: حدود ۳۰ دقیقه
 • با قطار: حدود ۴ ساعت
 • با اتوبوس: حدود ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • با خودرو شخصی: حدود ۲ ساعت

– فاصله بندر کنگ تا بندر مقام

فاصله در سفر به بندر کنگ تا بندر مقام، یکی از بنادر زیبا و پرتردد در استان بوشهر، حدود ۱۲۰ کیلومتر است. این مسافت را می‌توان با خودرو شخصی و هواپیما طی کرد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

فاصله زمانی سفر به بندر مقام از بندر کنگ عبارت‌ است از:

 • با خودرو شخصی: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • با هواپیما: حدود ۲۰ دقیقه

بندر کنگ از لحاظ موقعیت جغرافیایی، به شهرهای مهمی در استان هرمزگان و سایر استان‌های جنوبی ایران نزدیک است. این شهر از طریق راه‌های هوایی و زمینی و دریایی به سایر شهرهای ایران و جهان متصل می‌شود.

نگاهی به تاریخچه بندر کنگ

شما با مطالعه راهنمای سفر به بندر کنگ، متوجه می‌شوید که این مکان یکی از قدیمی‌ترین بنادر ایران است و قدمت آن به بیش از ۳۰۰۰ سال می‌رسد. در گذشته، بندر کنگ یکی از مهم‌ترین بنادر تجاری در خلیج‌فارس بوده است.

در دوران هخامنشی، بندر کنگ یکی از مراکز مهم بازرگانی این امپراتوری بود. به همین دلیل سفر به بندر کنگ در آن دوران بیشتر دلایل تجاری داشت. در این دوران، کالاهای مختلفی ازجمله ادویه، مصالح ساختمانی و صنایع‌دستی از این بندر به سایر نقاط امپراتوری صادر می‌شد. در دوران ساسانی، این بندر همچنان یکی از مهم‌ترین بنادر منطقه بود و نقش مهمی در تجارت بین ایران و هند داشت.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

در دوران اسلامی، بندر کنگ به یکی از مراکز مهم تجارت و مذهب در منطقه تبدیل و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های شیعه در منطقه شناخته شد. در دوران قاجار، این بندر همچنان یکی از مهم‌ترین بنادر ایران و به‌عنوان یکی از مراکز مهم تجارت بین ایران و اروپا معروف بود. بنابراین سفر به بندر کنگ همچنان اهمیت تجاری داشت.

در دوران پهلوی، بندر کنگ به‌ یکی از مراکز مهم صنایع نفتی ایران تبدیل و به‌عنوان یکی از مراکز مهم صادرات نفت ایران به سایر نقاط جهان شناخته شد. به همین دلیل در آن زمان سفر به بندر کنگ رایج‌ بود. در دوران جمهوری اسلامی، این بندر همچنان یکی از مهم‌ترین بنادر ایران شمرده می‌شد و به‌عنوان یکی از مراکز مهم تجارت، گردشگری و صنایع نفتی ایران معرفی شد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

بندر کنگ در طول تاریخ حوادث مهمی را پشت سر گذاشته که برخی از این حوادث، در متن زیر آورده شده است:

 • در سال ۶۵۱ میلادی، سپاه اعراب مسلمان بندر کنگ را فتح کردند؛
 • در سال ۱۰۰۰ میلادی، بندر کنگ را سپاهیان محمود غزنوی تصرف کردند؛
 • در سال ۱۵۰۷ میلادی، بندر کنگ را سپاهیان پرتغالی تصرف کردند؛
 • در سال ۱۶۲۲ میلادی، بندر کنگ را سپاهیان صفوی از پرتغالی‌ها باز پس گرفتند؛
 • در سال ۱۸۱۲ میلادی، بندر کنگ را سپاهیان انگلیسی تصرف کردند؛
 • در سال ۱۸۲۳ میلادی، بندر کنگ را سپاهیان ایران از انگلیسی‌ها باز پس گرفتند.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

سفر به بندر کنگ در سال‌های گذشته بیشتر شده است. این بندر توسعه چشمگیری در زمینه‌های مختلف ازجمله زیرساخت‌های حمل‌ونقل و صنایع و گردشگری داشته است. بعضی از پروژه‌های توسعه‌ای گذشته در بندر کنگ شامل:

 • احداث فرودگاه بین‌المللی
 • توسعه اسکله‌ها
 • احداث صنایع مختلف
 • توسعه گردشگری

همان‌طور که در قسمت بالا گفتم، بندر کنگ، دوران‌ها و حوادث مهمی را پشت سر گذاشته است و بی شک، بازدید از آن برای همه گردشگران بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

آب‌وهوا در سفر به بندر کنگ

بندر کنگ، آب‌وهوای گرم و مرطوبی دارد. میانگین دمای هوا در این شهر در طول سال، بین ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

سفر به بندر کنگ هر فصلی که باشد، رطوبت هوای آن زیاد است و میانگین رطوبت هوا هم در این شهر به ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌رسد. این رطوبت زیاد می‌تواند باعث احساس گرمای بیشتر در شهر شود. فصل‌های مختلف آب‌وهوایی در بندر کنگ به شرح زیر است:

 • فصل بهار در بندر کنگ، فصلی معتدل و مطبوع است. سفر به بندر کنگ در این فصل با دمای هوا که بین ۲۳ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود و رطوبت هوا هم کمی کاهش می‌یابد، تجربه خوبی است.
 • فصل تابستان این بندر، فصلی گرم و شرجی است و دمای هوا در این زمان به ۲۸ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. رطوبت هوا نیز در این فصل بسیار زیاد است.
 • سفر به بندر کنگ در فصل پاییز خیلی دلپذیر است. چون دمای هوا بین ۲۲ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد بوده و رطوبت هوا نیز در این فصل، کمی افزایش می‌یابد.
 • فصل زمستان در بندر کنگ فصلی معتدل و خشک است و دمای هوا به ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ همچنین رطوبت هوا نیز در این فصل کمی کاهش می‌یابد.
جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

به‌طورکلی، بندر کنگ شهری با آب‌وهوای گرم و مرطوب است. این آب‌وهوا می‌تواند برای برخی از افراد آزاردهنده باشد؛ اما این شرایط هوایی می‌تواند فرصت‌های خوبی برای گردشگری و تفریح در سفر به بندر کنگ و سواحل زیبای این شهر باشد.

حمل‌ونقل در سفر به بندر کنگ چطور است؟

همان‌‌گونه که در راهنمای سفر به بندر کنگ مشاهده می‌کنید، این بندر از نظر حمل‌ونقل عمومی امکانات خوبی دارد. این وسایل عبارت‌ است از:

– اتوبوس تندرو

اتوبوس تندرو، یکی از پرکاربردترین وسایل حمل‌ونقل عمومی در بندر کنگ است. اتوبوس‌های این شهر، به‌صورت منظم در مسیرهای مختلف شهر تردد می‌کنند و کرایه آن در بندر کنگ نسبتا ارزان است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

– تاکسی

تاکسی il یکی دیگر از وسایل حمل‌ونقل عمومی در سفر به بندر کنگ است. تاکسی‌های این شهر به‌صورت تلفنی یا حضوری در دسترس است و کرایه تاکسی در این بندر نسبتا گران است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 – تاکسی‌تلفنی

تاکسی‌تلفنی یکی دیگر از گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی در سفر به بندر کنگ است. تاکسی‌های تلفنی، از طریق اپلیکیشن‌های موبایل در ‌دسترس است. کرایه این تاکسی‌ها نسبتا ارزان‌تر از تاکسی‌های حضوری است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 – کرایه ماشین

کرایه ماشین نیز یکی از گزینه‌های حمل‌ونقل در بندر کنگ است. شرکت‌های مختلفی در این شهر اقدام به کرایه ماشین می‌کنند و کرایه آن هم نسبتا گران است.

در مجموع، بهترین روش حمل‌ونقل در سفر به بندر کنگ به عوامل مختلفی ازجمله بودجه و زمان و ترجیحات شخصی مخاطب بستگی دارد. اگر فرد به‌دنبال روشی ارزان‌تر باشد، اتوبوس گزینه مناسبی خواهد بود.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

اگر دنبال روشی راحت‌تر باشید، تاکسی گزینه مناسبی است و اگر ‌دنبال روشی سریع‌تر باشید، کرایه ماشین بهترین گزینه است.

وضعیت ترافیک در بندر کنگ در ساعات شلوغی روز مانند صبح و عصر، نسبتا سنگین است؛ همچنین ترافیک در روزهای تعطیل هم سنگین‌تر خواهد بود.

حمل‌ونقل عمومی در سفر به بندر کنگ نسبتا خوب است. اتوبوس‌های این شهر به‌صورت منظم در مسیرهای مختلف شهر تردد می‌کنند و کرایه آن‌ها نسبتا ارزان است؛ همچنین امکان کرایه ماشین نیز در این شهر وجود دارد.

محدودیت‌های سفر به بندر کنگ

بندر کنگ به‌طورکلی شهر امنی است. بااین‌حال، مانند هر شهر دیگری، در این شهر نیز احتمال وقوع جرایمی مثل سرقت، جیب‌بری و دزدی وجود دارد. شما باید مراقب باشید و از وسایل شخصی خود محافظت کنید.

آب‌وهوای گرم و مرطوب در سفر به بندر کنگ می‌تواند باعث شیوع بیماری‌هایی مانند مالاریا و وبا شود. شما باید قبل از سفر به این شهر واکسن‌های لازم را دریافت کنید؛ همچنین غذاهای فاسد و آب غیرآشامیدنی نخورید.

جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

این بندر، شهری گرم و مرطوب است. شما باید لباس‌های مناسب آب‌وهوای گرم و مرطوب همراه خود داشته باشید؛ همچنین باید از کرم ضدآفتاب و عینک‌آفتابی استفاده کنید تا از پوست و چشمانتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کنید.

هزینه سفر به بندر کنگ به عوامل مختلفی مثل زمان سفر و نوع اقامت و نوع فعالیت‌های گردشگری بستگی دارد. به‌طورکلی، هزینه سفر به بندر کنگ نسبتا ارزان است.

حمل‌ونقل در بندر کنگ به‌طورکلی ارزان‌قیمت است. اتوبوس و مینی‌بوس ازجمله وسایل حمل‌ونقل عمومی ارزان‌قیمت در این شهر است. تاکسی هم گزینه دیگری است که می‌تواند راحت‌تر باشد.

جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

گزینه‌های مختلفی برای اقامت در سفر به بندر کنگ از هتل‌های لوکس گرفته تا هتل‌های ارزان‌قیمت و مهمان‌پذیرها وجود دارد و شما می‌توانید باتوجه‌به بودجه خود، گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

گشت‌وگذار و بازدید از جاذبه‌های گردشگری بندر کنگ، می‌تواند خسته‌کننده باشد. شما باید به استراحت کافی توجه کنید و از نوشیدن آب فراوان غافل نشوید؛ همچنین باید از کفش‌های راحت و مناسب برای پیاده‌روی استفاده کنید.

در سفر به بندر کنگ با شهری پر از بازارها و مغازه‌های مختلف مواجه هستید. شما می‌توانید انواع سوغاتی‌ها و صنایع‌دستی را در این شهر بخرید. بااین‌حال، باید توجه کنید در بازارهای بندر کنگ معمولا می‌شود چانه زد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

در مجموع، سفر به بندر کنگ می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش و به‌یادماندنی باشد. بااین‌حال، باید قبل از سفر به این شهر، اطلاعات لازم را کسب کنید و از محدودیت‌های احتمالی آگاه باشید.

جاذبه‌های گردشگری بندر کنگ

کنگ یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری ایران است. شما برای تماشای جاذبه‌های گردشگری بندر کنگ می‌توانید با برنامه‌ریزی و استفاده از راهنمای سفر به بندر کنگ از آن‌ها بازدید  کنید.

– پارک شهدا خلیج‌فارس

پارک شهدا خلیج‌فارس، یکی از جاذبه‌های گردشگری در سفر به بندر کنگ است. این پارک در کنار ساحل خلیج‌فارس واقع شده و امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی را برای شما فراهم می‌کند.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

برای سفر به بندر کنگ و بازدید از پارک شهدا خلیج‌فارس، ابتدا باید خود را به شهر بندر کنگ برسانید. این شهر از طریق جاده و هواپیما در ‌دسترس است. اگر با خودروی شخصی سفر می‌کنید، می‌توانید از طریق جاده بندرعباس به بندر لنگه به بندر کنگ برسید. اگر با هواپیما سفر می‌کنید، می‌توانید به فرودگاه بین‌المللی بندرعباس بروید و سپس با تاکسی یا اتوبوس خود را به بندر کنگ برسانید.

پارک شهدا خلیج‌فارس، مکانی عالی برای لذت از طبیعت و تفریح است. تصور کنید در یک روز آفتابی کنار ساحل خلیج‌فارس قدم می‌زنید و نسیم خنک دریا را روی پوست خود احساس می‌کنید.

در سفر به بندر کنگ می‌توانید در پارک قدم بزنید، دوچرخه‌سواری کنید یا در ساحل آفتاب بگیرید. اگر اهل ماجراجویی هستید، می‌توانید غواصی یا ماهیگیری کنید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

در اینجا چند نمونه از امکانات رفاهی و تفریحی پارک شهدا خلیج‌فارس در سفر به بندر کنگ را گفته‌ایم:

 • ساحل شنی
 • پیست دوچرخه‌سواری
 • زمین ‌بازی کودکان
 • امکانات آبی
 • امکانات ورزشی
 • بازارچه سنتی
 • رستوران
 • کافی‌شاپ

اگر ‌دنبال یک مکان عالی برای تفریح و لذت‌ از طبیعت هستید، پارک شهدا خلیج‌فارس بندر کنگ انتخاب مناسبی برای شماست.

آدرس: بندر کنگ، خیابان ساحلی، جنب قلعه پرتغالی‌ها

لوکیشن  پارک شهدا خلیج‌فارس روی گوگل‌مپ

– پارک جنگلی کوهین

پارک جنگلی کوهین یکی از جاهای دیدنی در سفر به بندر کنگ است. این پارک، در فاصله حدود ۵کیلومتری مرکز شهر واقع شده و از طریق جاده اصلی بندر کنگ به بندر خمیر  در ‌دسترس است.

برای سفر به پارک جنگلی کوهین، می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی یا شخصی استفاده کنید. اگر با وسایل نقلیه عمومی سفر می‌کنید، می‌توانید از اتوبوس‌های خطی استفاده کنید که از مرکز شهر به سمت پارک حرکت می‌کند؛ همچنین می‌توانید با تاکسی یا خودروی شخصی خود به پارک بروید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

پارک جنگلی کوهین مکانی عالی برای استراحت و تفریح است. تصور کنید که در یکی از روزهای گرم تابستان، درحالی‌که نسیم خنک دریا در صورت شما می‌وزد، در یکی از آلاچیق‌های پارک نشسته‌اید و از منظره زیبای دریا لذت می‌برید یا اینکه در یکی از روزهای خنک پاییزی، درحالی‌که برگ‌های درختان به رنگ‌های زرد و نارنجی و قرمز درآمده‌ است، در پیست دوچرخه‌سواری پارک قدم می‌زنید.

اگر به طبیعت و تفریحات آبی در سفر به بندر کنگ علاقه دارید، پارک جنگلی کوهین انتخاب مناسبی برای شماست. در این پارک، می‌توانید از تفریحاتی مانند قایق‌سواری و جت‌اسکی و آب‌تنی لذت ببرید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

در پارک جنگلی کوهین از جاذبه‌های دیدنی در سفر به بندر کنگ امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی وجود دارد که می‌توانند سفر شما را به‌یادماندنی‌تر کند. این امکانات عبارت‌ است از:

 • پارکینگ
 • رستوران
 • کافی‌شاپ
 • زمین ‌بازی کودکان
 • آلاچیق‌ها
 • پیست دوچرخه‌سواری
 • دریاچه
 • اسکله ماهیگیری
 • تفریحات آبی

اگر قصد دارید به پارک جنگلی کوهین سفر کنید، بهتر است از قبل با راهنمای سفر به بندر کنگ برنامه‌ریزی آن را انجام دهید. در این صورت، می‌توانید از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

آدرس: بندر کنگ، مسیر بندر کنگ به بندر خمیر

لوکیشن پارک جنگلی کوهین روی گوگل‌مپ

– میدان ناخدا

برای سفر به میدان ناخدا، ابتدا باید بلیط هواپیما یا قطار به بندر کنگ تهیه کنید. سپس، باید محل اقامت خود را در بندر کنگ رزرو کنید.

باتوجه‌به اینکه میدان ناخدا در مرکز شهر بندر کنگ قرار دارد، می‌توانید در سفر به بندر کنگ از وسایل نقلیه عمومی برای دسترسی به آن استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید با استفاده از تاکسی یا خودروی شخصی خود به میدان ناخدا بروید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Nakhoda

میدان ناخدا یکی از جاهای دیدنی بندر کنگ است. این میدان، نمادی از فرهنگ و تاریخ دریانوردی مردم بندر کنگ شناخته می‌شود. در میدان ناخدا، یک لنج بزرگ و یک ناخدای چوبی قرار دارد که نمادی از اهمیت دریا و دریانوردی در زندگی مردم بندر کنگ است.

تصور کنید در سفر به بندر کنگ شب به میدان ناخدا می‌روید. چراغ‌های میدان، لنج و ناخدای آن را روشن است و صحنه‌ای زیبا و رؤیایی را ایجاد کرده است. شما درحالی‌که از منظره لذت می‌برید، به فکر و خیال فرومی‌روید و رویاهای خود را در ذهن خود مجسم می‌کنید. امکانات رفاهی و تفریحی این میدان عبارت‌ است از:

 • پارکینگ عمومی
 • آلاچیق
 • سرویس بهداشتی
 • آب آشامیدنی
 • رستوران و کافی‌شاپ
 • عکاسی
 • خرید سوغاتی

آدرس: بندر کنگ، خیابان ساحلی، میدان ناخدا

لوکیشن میدان ناخدا روی گوگل‌مپ

– لنج بوم مسی

برای سفر به بندر کنگ و بازدید از لنج بوم مسی بندر، ابتدا باید به شهر بندر کنگ در استان هرمزگان سفر کنید. این شهر، از طریق فرودگاه بین‌المللی بندرعباس و همچنین جاده‌های زمینی به شهرهای مختلف ایران متصل است.

بعد از رسیدن به بندر کنگ، می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس به میدان برکه سنگی بروید. یادمان لنج بوم مسی در ساحل این میدان قرار دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

تصور کنید که در یک روز آفتابی به بندر کنگ سفر کرده‌اید. پس از رسیدن به میدان برکه سنگی، با قدم‌زدن در ساحل زیبای دریا، خود را به یادمان لنج بوم مسی می‌رسانید.

یادمان این لنج، نمادی از تاریخ و فرهنگ در سفر به بندر کنگ است. این لنج را در سال ۱۳۲۳ ژاپنی‌ها در جنگ دوم جهانی غرق کردند. در کنار یادمان لنج بوم مسی، می‌توانید از زیبایی‌های ساحل دریا لذت ببرید.

صدای امواج دریا و نسیم خنک ساحل، آرامش خاصی به شما می‌بخشد. غروب خورشید در بندر کنگ نیز بسیار زیبا و دیدنی است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی و تفریحی لنج بوم مسی عبارت‌ است از:

 • محوطه سرسبز و زیبای ساحلی
 • سرویس بهداشتی و نمازخانه
 • غرفه‌های صنایع‌دستی و سوغات
 • بازدید از یادمان لنج بوم مسی
 • پیاده‌روی در ساحل
 • تماشای غروب خورشید

سفر به بندر کنگ و بازدید از لنج بوم مسی بندر کنگ، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای شما خواهد بود. این سفر، شما را با تاریخ و فرهنگ بندر کنگ آشنا می‌کند و فرصتی برای آرامش و لذت‌بردن از طبیعت زیبای ساحل دریا را به شما می‌دهد.

آدرس: بندر کنگ، میدان برکه سنگی، ساحل دریا

لوکیشن لنج بوم مسی روی گوگل‌مپ

– برکه دریا دولت

برکه دریا دولت، یکی از جاهای دیدنی در سفر به بندر کنگ است. این آب‌انبار تاریخی، در شمال شهر قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین آب‌انبارهای ایران است. قطر این آب‌انبار ۲۸ متر و عمق آن ۱۴ متر است. برای بازدید از برکه دریا دولت، ابتدا باید به شهر بندر کنگ سفر کنید.

این شهر از طریق جاده‌های زمینی و هوایی  در ‌دسترس است. اگر با هواپیما سفر می‌کنید، می‌توانید به فرودگاه بین‌المللی بندر لنگه بروید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Nakhoda

بعد با تاکسی یا اتوبوس خود را به بندر کنگ برسانید. بعد از رسیدن به بندر کنگ، باید به‌سمت شمال شهر حرکت کنید. برکه دریا دولت در جاده بستک قرار دارد. می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس به این آب‌انبار بروید.

تصور کنید در یک روز گرم تابستانی، به برکه دریا دولت می‌رسید. هوا بسیار خنک و دلپذیر است. صدای پرندگان در فضا می‌پیچد. شما به‌آرامی کنار آب‌انبار قدم می‌زنید و منظره زیبای آن را تماشا می‌کنید.

آب‌انبار از دور شبیه به یک دریاچه بزرگی به نظر می‌رسد که آب در آن بسیار زلال و شفاف است و شما می‌توانید ماهی‌های کوچکی را در آب ببینید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Balad

امکانات رفاهی و تفریحات برکه دریا دولت عبارت‌ است از:

 • پارکینگ
 • سرویس بهداشتی
 • رستوران
 • قایق‌سواری
 • ماهیگیری
 • پیاده‌روی

برکه دریا دولت یکی از جاذبه‌های گردشگری کمتر شناخته‌شده ایران در سفر به بندر کنگ است که می‌تواند مقصدی عالی برای یک سفر یک‌روزه آرامش‌بخش باشد. اگر به‌دنبال یک سفر آرامش‌بخش و خاطره‌انگیزید، حتما به  این جاذبه گردشگری بندر کنگ بروید.

آدرس: بندر کنگ، مسکن مهر، جاده بستک

لوکیشن برکه دریا دولت روی گوگل‌مپ

– قلعه پرتغالی‌ها

قلعه پرتغالی‌ها یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های بندر کنگ است. این قلعه، در دوران حکومت پرتغالی‌ها در ایران ساخته شد و یکی از بهترین نمونه‌های معماری پرتغالی در ایران است.

برای بازدید از قلعه پرتغالی‌ها، باید ابتدا به شهر بندر کنگ سفر کنید. برای سفر به بندر کنگ، می‌توانید از هواپیما، اتوبوس یا خودروی شخصی استفاده کنید. پس از رسیدن به بندر کنگ می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس خود را به قلعه پرتغالی‌ها برسانید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

تصور کنید در سفر به بندر کنگ که در حال قدم‌زدن در خیابان‌های تاریخی بندر هستید. هوا گرم و مرطوب است؛ اما شما از این گرما لذت می‌برید. صدای موج‌های دریا را می‌شنوید و بوی نمک دریا را استشمام می‌کنید.

ناگهان قلعه پرتغالی‌ها را در مقابل خود می‌بینید. این قلعه باشکوه و باعظمت و دیوارهای بلند و پرپیچ‌وخم آن، شما را به دوران گذشته می‌برد. وارد قلعه می‌شوید و از دیدن معماری آن شگفت‌زده می‌شوید.

سنگ‌های مرمر سفید و طاق‌های بلند و قوس‌دار، شما را مجذوب خود می‌کند. در داخل قلعه، موزه‌ای وجود دارد که آثار تاریخی مختلفی از دوران پرتغالی‌ها را در خود جای داده است. این موزه شما را با تاریخ و فرهنگ بندر کنگ آشنا می‌کند.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

قلعه پرتغالی‌ها امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی دارد. این امکانات شامل موارد زیر را می‌شود:

 • موزه
 • رستوران
 • کافه
 • فروشگاه سوغاتی

علاوه‌بر این، در نزدیکی قلعه پرتغالی‌ها ساحلی زیبا وجود دارد که می‌توانید در آن شنا کنید، آفتاب بگیرید و از تماشای دریا لذت ببرید.

آدرس: غرب بندر کنگ، کنار ساحل

لوکیشن قلعه پرتغالی‌ها روی گوگل‌مپ

– خانه گلبتان

خانه گلبتان، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری در سفر به بندر کنگ است. این خانه در سال ۱۳۷۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده و شما برای بازدید از خانه گلبتان باید به شهر بندر کنگ سفر کنید.

برای سفر به این بندر می‌توانید از هواپیما یا قطار یا اتوبوس استفاده کنید. اگر با هواپیما سفر می‌کنید، فرودگاه بین‌المللی بندر کنگ در فاصله ۱۰کیلومتری شهر قرار دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

اگر با قطار سفر می‌کنید، ایستگاه راه‌آهن بندر کنگ در مرکز شهر قرار گرفته است و اگر با اتوبوس سفر می‌کنید، پایانه مسافربری بندر کنگ در جنوب شهر قرار دارد. پس از رسیدن به بندر کنگ می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس خود را به خانه گلبتان برسانید.

تصور کنید که در یک روز گرم تابستانی، در حیاط خانه گلبتان نشسته‌اید و از نسیم خنک عبوری لذت می‌برید. صدای آب‌نمای حیاط، آرامش خاصی را در شما ایجاد می‌کند.

نگاهی به اطراف می‌اندازید و از زیبایی طاق‌ها و گچ‌بری‌های خانه لذت می‌برید. در گوشه‌ای از حیاط، یک سماور قدیمی قرار دارد که بر روی آن قوری چایی گذاشته شده است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

بوی چای تازه‌دم، شما را به‌سمت سماور می‌کشاند. فنجانی چای تازه‌دم می‌خورید و از طعم آن لذت می‌برید. صحبت‌های دوستانه و خاطره‌گویی‌های قدیمی، لحظات خوشی را برای شما رقم می‌زند و شما احساس می‌کنید که در یک فضای امن و آرامش‌بخش هستید.

امکانات رفاهی و تفریحی خانه گلبتان عبارت‌ است از:

 • پارکینگ
 • رستوران
 • بازار ماهی‌فروشان
 • بازار سنتی بندر کنگ
 • گشت‌وگذار در بافت تاریخی شهر

اگر دنبال یک مکان تاریخی و زیبا برای بازدید در سفر به بندر کنگ هستید، خانه گلبتان یک گزینه عالی برای شماست.

آدرس: بندر کنگ، خیابان بحرپیما، خیابان رسالت

لوکیشن خانه گلبتان روی گوگل‌مپ

– موزه مردم ‌شناسی بندر کنگ

موزه مردم‌شناسی بندر کنگ، یکی از جاهای دیدنی بندر کنگ است که در یک خانه تاریخی قاجاری قرار دارد و در آن آثاری از فرهنگ و تاریخ مردم بندر کنگ به نمایش گذاشته شده است.

برای بازدید از این موزه در سفر به بندر کنگ اول باید به شهر بندر کنگ سفر کنید. این شهر از طریق فرودگاه بین‌المللی بندرعباس یا از طریق جاده میسر است. پس از رسیدن به بندر کنگ می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس به محل موزه بروید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

تصور کنید که در حال قدم‌زدن در یک خانه تاریخی قاجاری هستید. در اطراف شما، آثاری از فرهنگ و تاریخ مردم بندر کنگ به نمایش گذاشته شده است.

شما می‌توانید لباس‌های محلی مردم بندر کنگ را ببینید، ابزار و وسایل دریانوردی آن‌ها را مشاهده کنید و با آداب‌ورسوم آن‌ها آشنا شوید. در این موزه، می‌توانید چیزهای زیادی درباره تاریخ و فرهنگ مردم بندر کنگ بیاموزید؛ همچنین می‌توانید از تماشای زیبایی‌های این خانه تاریخی لذت ببرید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

موزه مردم‌شناسی بندر کنگ امکانات رفاهی و تفریحی زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • پارکینگ
 • سرویس بهداشتی
 • کافی‌شاپ
 • فروشگاه صنایع‌دستی

در محوطه موزه، یک آب‌انبار تاریخی به نام «برکه سنگی» وجود دارد که بازدید از آن نیز خالی‌ از لطف نیست. اگر به تاریخ و فرهنگ ایران علاقه دارید، حتما موزه مردم‌شناسی بندر کنگ را ببینید.

آدرس: استان هرمزگان، شهرستان بندر لنگه، شهر بندر کنگ، خیابان بحرپیما، میدان برکه سنگی

لوکیشن موزه مردم‌شناسی بندر کنگ روی گوگل‌مپ

– موزه شخصی محمد ابراهیمی

موزه شخصی محمد ابراهیمی، یکی از جاهای دیدنی در سفر به بندر کنگ در استان هرمزگان است. این موزه در خانه شخصی ناخدا محمد ابراهیمی، یکی از ناخدایان قدیمی این شهر قرار دارد.

این موزه در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ اثر تاریخی ازجمله: تجهیزات دریانوردی، نقشه‌های قدیمی، عکس‌ها و اسناد تاریخی دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

برای بازدید از موزه شخصی محمد ابراهیمی می‌توانید از طریق هواپیما یا قطار یا خودروی شخصی به بندر کنگ سفر کنید. فرودگاه بین‌المللی بندر کنگ در فاصله ۶کیلومتری شهر قرار دارد و روزانه پروازهای زیادی از شهرهای مختلف ایران به این فرودگاه انجام می‌شود.

ایستگاه راه‌آهن در سفر به بندر کنگ مرکز شهر قرار دارد و از شهرهای مختلف ایران به این ایستگاه قطار می‌رسد. علاوه‌بر این، می‌توانید با خودروی شخصی از شهرهای مختلف ایران به بندر کنگ سفر کنید. پس از رسیدن به بندر کنگ، موزه شخصی محمد ابراهیمی در خیابان ۱۷شهریور، جنب مسجد جامع قرار دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت France

این خانه، موزه شخصی محمد ابراهیمی است. وارد موزه می‌شوید و با دنیایی از خاطرات و تاریخ آشنا می‌شوید. در اینجا انواع تجهیزات و وسایل دریانوردی، عکس‌ها و اسناد تاریخی و همچنین آثاری از هنرهای دستی محلی به نمایش گذاشته شده‌ است.

با دیدن این وسایل، به اهمیت دریانوردی در زندگی مردم بندر کنگ پی می‌برید. امکانات رفاهی و تفریحات این موزه عبارت‌ است از:

 • بازار محلی
 • رستوران‌ها
 • کافه‌های محلی

اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه دارید، بازدید از موزه شخصی محمد ابراهیمی را به شما توصیه می‌کنیم. این موزه سفری به گذشته و آشنایی با یکی از مهم‌ترین صنایع هرمزگان را برای شما رقم خواهد زد.

آدرس: بندر کنگ، خیابان شهید رجایی، جنب مسجد جامع

لوکیشن موزه شخصی محمد ابراهیمی روی گوگل‌مپ

– بادگیرهای بندر کنگ

قبل سفر به بندر کنگ خوب است بدانید یکی از شهرهای تاریخی استان هرمزگان است که به‌دلیل بافت تاریخی و معماری خاص خود، از مقاصد مهم گردشگری در ایران است.

یکی از دیدنی‌های بندر کنگ بادگیرهای آن است. این بادگیرها که تعداد آن‌ها به حدود ۳۲۰ عدد می‌رسد، در گذشته به‌عنوان سیستم تهویه‌ مطبوع طبیعی در خانه‌های این شهر استفاده می‌شد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Mojnews

برای سفر به بادگیرهای بندر کنگ، می‌توانید از شهرهای مختلف ایران، با هواپیما، قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی به بندرعباس سفر کنید و سپس با خودروی شخصی یا تاکسی به بندر کنگ بروید.

فاصله بندرعباس تا بندر کنگ حدود ۱۳۰ کیلومتر است و این مسیر را می‌توانید در حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه طی کنید.

تصویر کنید که در یک روز گرم تابستانی، در یکی از کوچه‌های باریک و سایه‌دار بافت تاریخی بندر کنگ قدم می‌زنید. صدای خنده کودکان و زنانی که در حال پخت غذا هستند، در آسمان می‌پیچد.

در سفر به بندر کنگ بادگیرهای بلند و سفید بر فراز خانه‌ها خودنمایی می‌کند و سایه‌ای دلپذیر بر کوچه‌ها می‌اندازند. شما از یکی از خانه‌های قدیمی وارد می‌شوید و وارد حیاطی باصفا می‌شوید. درختان نارنج و لیمو در حیاط می‌درخشد و گل‌های کاغذی صورتی در کنار حوض آبی خودنمایی می‌کند.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

صاحب‌خانه شما را به داخل خانه دعوت می‌کند. اتاق‌های خانه با سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگی که رو به حیاط باز می‌شود، بسیار زیباست. بادگیر بلندی در گوشه اتاق قرار دارد و هوای خنک را به داخل اتاق هدایت می‌کند.

صدای موج‌های دریا از دوردست به گوش می‌رسد و شما احساس آرامش و آسایش می‌کنید.

امکانات رفاهی و تفریحی این مکان عبارت‌ است از:

 • هتل
 • رستوران
 • کافی‌شاپ
 • فروشگاه
 • مراکز خرید
 • قایق‌سواری
 • غواصی
 • ماهیگیری

سفر به بادگیرهای بندر کنگ سفری به دنیایی زیبا و متفاوت است که خاطرات آن تا همیشه در ذهنتان باقی خواهد ماند.

آدرس: استان هرمزگان، شهرستان بندر لنگه، بندر کنگ، بافت تاریخی

– اتاق حجله بندر کنگ

اتاق حجله بندر کنگ، یکی از جاهای دیدنی بندر کنگ است. این اتاق‌ها به سبک سنتی تزیین شده است و یادآور آداب و رسوم عروسی در این منطقه است. برای سفر به اتاق حجله بندر کنگ، باید ابتدا به بندر کنگ در استان هرمزگان سفر کنید.

برای سفر هوایی، می‌توانید از فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به فرودگاه بندر کنگ پرواز کنید. این پرواز حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. برای سفر زمینی، می‌توانید از شهرهای مختلف ایران با اتوبوس یا ماشین شخصی به بندر کنگ سفر کنید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

فاصله بندرعباس تا بندر کنگ حدود ۱۲۰ کیلومتر است و این مسیر را می‌توان با اتوبوس یا ماشین شخصی در حدود دو ساعت طی کرد. هنگامی که به بندر کنگ رسیدید، می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس به پارک تفریحی کوهین بروید. این پارک در حدود ۵ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد.

امکانات رفاهی و تفریحی اتاق حجله بندر کنگ عبارت‌ است از:

 • اتاق‌های مجهز و راحت
 • رستوران با غذاهای محلی
 • کافی‌شاپ
 • استخر
 • زمین‌بازی کودکان

با اقامت در اتاق حجله بندر کنگ، می‌توانید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از فرهنگ و سنت‌های مردم این منطقه داشته باشید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: استان هرمزگان، بندر کنگ، پارک تفریحی کوهین

لوکیشن اتاق حجله بندر کنگ روی گوگل‌مپ

– مسجد دو طبقه (دو محرابه)

مسجد دو طبقه (دو محرابه) یکی از دیدنی‌های بندر کنگ در استان هرمزگان است. این مسجد که در سال ۱۳۷۹ به‌صورت اتفاقی از زیر خاک کشف شد، قدمتی حدود ۲۰۰ سال دارد و به دوره قاجاریه برمی‌گردد.

مسجد دو طبقه، دو محراب در دو طبقه دارد که گفته می‌شود، نشانه‌ای از جمعیت زیاد بندر کنگ و رونق و آبادانی آن در گذشته دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Mizanonline

اگر قصد سفر به بندر کنگ و بازدید از مسجد دو طبقه را دارید، باید به این بندر بروید که از طریق فرودگاه بین‌المللی بندرعباس  در ‌دسترس است؛ همچنین می‌توانید با استفاده از خودروی شخصی یا اتوبوس از شهرهای دیگر به بندر کنگ سفر کنید.

تصور کنید در حال قدم‌زدن در خیابان امام خمینی بندر کنگ هستید. هوا گرم و مرطوب است؛ اما شما از دیدن بناهای تاریخی و فرهنگی این شهر لذت می‌برید.

در یک لحظه، چشمتان به مسجد دو طبقه (دو محرابه) می‌افتد. این مسجد با معماری زیبای خود توجه شما را به خود جلب می‌کند.

تصمیم می‌گیرید که وارد مسجد شوید و از نزدیک آن را ببینید. وقتی وارد مسجد می‌شوید، با فضایی آرام و معنوی مواجه می‌شوید. نور خورشید از پنجره‌های مسجد به داخل می‌تابد و فضایی دلنشین ایجاد می‌کند. در یکی از گوشه‌های مسجد، محراب‌های مسجد را می‌بینید. این محراب‌ها با کاشی‌کاری‌های زیبا تزیین شده است. شما به محراب‌ها نزدیک می‌شوید و از تماشای آن‌ لذت می‌برید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی و تفریحی مسجد دو طبقه (دو محرابه) عبارت‌ است از:

 • پارکینگ
 • سرویس بهداشتی
 • رستوران
 • کافه
 • نمازخانه
 • بازدید از بنای تاریخی
 • آشنایی با معماری اسلامی
 • شرکت در مراسم‌های مذهبی

تجربه بازدید از مسجد دو طبقه (دو محرابه) در بندر کنگ می‌تواند تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای شما باشد. این مسجد با معماری زیبای خود، می‌تواند شما را با فرهنگ و تاریخ اسلام آشنا کند.

آدرس: استان هرمزگان، شهرستان بندر لنگه، غرب بندر کنگ، محله سلطان‌آباد

لوکیشن مسجد دو طبقه (دو محرابه) روی گوگل‌مپ

– قلعه لشتان

قلعه لشتان، یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی بندر کنگ است. این قلعه، در دوران حکومت صفویه ساخته شده و معماری و تاریخ غنی دارد. برای بازدید از قلعه لشتان، باید از طریق راهنمای سفر به بندر کنگ درست برنامه‌ریزی کنید.

قلعه لشتان در ۶کیلومتری شمال شرقی بندر کنگ واقع شده است. پس از رسیدن به بندر کنگ، باید به روستای بارچاه بروید. روستای بارچاه در ۶کیلومتری شمال شرقی بندر کنگ قرار دارد.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

می‌توانید با تاکسی یا خودرو شخصی خود را به روستای بارچاه برسانید. از روستای بارچاه، باید با پیاده‌روی یا سوار بر موتورسوار محلی به‌سمت قلعه لشتان بروید. مسیر پیاده‌روی تا قلعه حدود ۲ کیلومتر است و حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

تصور کنید که در بالای کوه شاهین ایستاده‌اید و منظره زیبای بندر کنگ را تماشا می‌کنید. در زیر پای شما، قلعه لشتان باشکوه خودنمایی می‌کند. شما با قدم‌زدن در محوطه قلعه، می‌توانید تاریخ و فرهنگ غنی این منطقه را لمس کنید.

از بالای قلعه، می‌توانید غروب آفتاب را تماشا کنید و از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید. این تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود که تا همیشه در ذهن شما باقی خواهد ماند.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی و تفریحی قلعه لشتان عبارت‌ است از:

 • رستوران
 • کافی‌شاپ
 • پارکینگ
 • کوه‌نوردی
 • ماهیگیری
 • رستوران‌ها
 • سوپرمارکت‌ها
 • هتل‌ها
 • اقامتگاه‌های بوم‌گردی
 • غواصی

قلعه لشتان، یکی از جاهای دیدنی در سفر به بندر کنگ است. این قلعه در موقعیتی استراتژیک قرار دارد و از آن چشم‌اندازی پانوراما از شهر و خلیج‌فارس مشاهده می‌شود. اگر شما به تاریخ و طبیعت علاقه دارید، بازدید از قلعه لشتان را به شما توصیه می‌کنیم.

آدرس: بندر کنگ، روستای بارچاه، قلعه لشتان

لوکیشن قلعه لشتان روی گوگل‌مپ

– لنج‌سازی

برای سفر به لنج‌سازی بندر کنگ، ابتدا باید خود را به بندرعباس برسانید. از بندرعباس می‌توانید با خودروی شخصی یا تاکسی به بندر کنگ بروید. مسیر حدود ۷۰ کیلومتر است و حدود یک ساعت طول می‌کشد.

چه چیزی می‌تواند هیجان‌انگیزتر از تماشای ساخت یک کشتی بزرگ کناردریا در سفر به بندر کنگ باشد؟ لنج‌سازی، یکی از جاذبه‌های گردشگری بندر کنگ است که در آن می‌توانید شاهد مراحل ساخت لنج‌های بزرگ باشید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

این لنج‌ها که به سبک سنتی ساخته می‌شود، برای حمل‌ونقل بار و مسافر در خلیج‌فارس استفاده می‌شوند. اگر به‌دنبال یک تجربه متفاوت و هیجان‌انگیزید، حتما به لنج‌سازی بندر کنگ یروید. این مکان را می‌توانید به‌عنوان یک سفر یک‌روزه از بندرعباس یا سایر شهرهای نزدیک بازدید کنید.

تصور کنید در سفر به بندر کنگ کنار دریا ایستاده‌اید و به لنج‌سازان مشغول کار نگاه می‌کنید. چوب‌های بزرگ و سنگین را با مهارت و دقت فراوان برش می‌دهند و به هم می‌بندند. صدای چکش‌ها و اره‌ها در آسمان می‌پیچد و بوی چوب و رنگ در فضا پخش می‌شود.

کم‌کم شکل یک لنج بزرگ در حال شکل‌گیری است. هر روز که می‌گذرد، لنج بزرگ‌تر و زیباتر می‌شود. شما با دقت تمام مراحل ساخت لنج را دنبال می‌کنید و از این تجربه لذت می‌برید. در پایان روز، وقتی که لنج آماده می‌شود، احساس می‌کنید که بخشی از این تجربه بوده‌اید.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی و تفریحی لنج‌سازی عبارت‌ است از:

 • پارکینگ
 • سرویس بهداشتی
 • فروشگاه صنایع‌دستی
 • رستوران
 • کافی‌شاپ
 • بازارهای محلی

شما در سفر به بندر کنگ با تماشای این مکان با تاریخ و فرهنگ لنج‌سازی ایران آشنا شده‌اید و یک تجربه فراموش‌نشدنی را کسب کرده‌اید.

آدرس: بندر کنگ، ۵ کیلومتری جنوب شهر

لوکیشن لنج‌سازی روی گوگل‌مپ

سوغات بندر کنگ

سفر به بندر کنگ که یکی از شهرهای جنوبی ایران است، با سوغات جذابش بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. این بندر به‌دلیل موقعیت جغرافیایی خود، سوغات‌های متنوعی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماهی: بندر کنگ یکی از شهرهای بندری ایران است و به همین دلیل، ماهی یکی از سوغات‌های اصلی این شهر است. ماهی‌های تازه و خوش‌مزه بندر کنگ، یکی از لذت‌بخش‌ترین سوغات‌هایی است که می‌توانید از این شهر تهیه کنید.
 • خرما: خرما یکی دیگر از سوغات‌های معروف در سفر به بندر کنگ است. خرمای این شهر، از انواع مختلف و با کیفیت‌های عالی است و می‌تواند گزینه مناسبی برای سوغات باشد.
 • شیرینی‌های محلی: شیرینی‌های محلی بندر کنگ نیز یکی از سوغات‌های محبوب این شهر است. از شیرینی‌های محلی این شهر می‌توان به: مسقطی، سوهان کنجدی، کلمپ و… اشاره کرد.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Mehrnews

 • عروسک‌های خمیری: عروسک‌های خمیری یکی از صنایع‌دستی معروف در سفر به بندر کنگ است. این عروسک‌ها با دست ساخته می‌شود و طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی دارد.
 • لباس‌های محلی: لباس‌های محلی بندر کنگ نیز یکی دیگر از صنایع‌دستی این شهر است. این لباس‌ها از پارچه‌های رنگارنگ و طرح‌های سنتی دوخته می‌شود و می‌تواند گزینه مناسبی برای سوغات باشد.
 • صنایع‌دستی دریایی: صنایع‌دستی دریایی نیز یکی از سوغات‌های محبوب بندر کنگ است. ازجمله این آثار می‌توان به صدف‌های تزیینی، منبت‌کاری‌های دریایی، حصیربافی و… اشاره کرد.
جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

شما با استفاده از راهنمای سفر به هرمزگان، می‌توانید بازارهای محلی را در سفر به بندر کنگ ببینید و سوغات‌ دلخواه خود را تهیه کنید. بازارهای محلی بندر کنگ، مکان مناسبی برای خرید سوغاتی‌های ارزان‌قیمت و باکیفیت است.

فرهنگ مردم بندر کنگ

در سفر به بندر کنگ متوجه خواهید شد مردم فرهنگ غنی و پرباری دارند که در آن مراسم و آیین‌های سنتی زیادی وجود دارد. از مراسم خاص و معروف مردم بندر کنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جشن‌های نوروز: مردم بندر کنگ مانند سایر ایرانیان، جشن نوروز را با شکوه خاصی برگزار می‌کنند. در این جشن، مردم به خانه‌تکانی، دیدوبازدید، پخت شیرینی و غذاهای سنتی و آتش‌بازی می‌پردازند.
 • مراسم عروسی: مراسم عروسی در بندر کنگ بسیار پرشور و باشکوه برگزار می‌شود. این مراسم معمولا چند روز طول می‌کشد و شامل مراحل مختلفی مانند: خواستگاری، نامزدی، عقد، عروسی و شیرینی‌خوران است.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Mehrnews

 • مراسم عزاداری: مردم بندر کنگ، به دین اسلام گرایش دارند و مراسم عزاداری برای امام حسین(ع) و دیگر ائمه اطهار را با شکوه خاصی برگزار می‌کنند. این مراسم معمولا در دهه اول محرم برگزار می‌شود و شامل: سینه‌زنی، زنجیرزنی، نوحه‌خوانی و تعزیه‌خوانی است.
 • مراسم روضه‌خوانی: مراسم روضه‌خوانی، یکی دیگر از مراسم مذهبی مهم در بندر کنگ است. در این مراسم، مداحان و ذاکران اهل‌بیت به ذکر مصائب و کرامات امامان می‌پردازند.
 • جشن قایق‌رانی: این جشن اغلب در ماه صفر برگزار می‌شود و شامل مسابقه قایق‌رانی بین مردم محلی است.
 • جشن بادبادک‌ها: این جشن معمولا در فصل بهار برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان در آن به پروازدادن بادبادک‌های رنگارنگ می‌پردازند.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 • جشن ماهیگیری: این جشن اغلب در فصل صید ماهی برگزار می‌گردد و مردم محلی با برگزاری مراسم‌های مختلف به استقبال فصل صید می‌روند.

مردم در سفر به بندر کنگ به زبان فارسی و گویش بندری صحبت می‌کنند و لباس‌های محلی آن‌ها معمولا از پارچه‌های رنگارنگ و شاد تهیه می‌شود. آن‌ها مردمی خون‌گرم و صمیمی‌اند و به مهمان‌نوازی و مهربانی شهرت دارند.

در مجموع، فرهنگ مردم بندر کنگ فرهنگ غنی و پرباری است که در آن عناصری از فرهنگ‌های مختلف مانند: فرهنگ ایرانی و عربی و هندی به چشم می‌خورد.

غذاهای محلی و سنتی بندر کنگ

سفر به بندر کنگ که یکی از شهرهای مهم استان هرمزگان در جنوب ایران است، یعنی تجربه تنوع غذایی فراوان! غذاهای محلی و سنتی بندر کنگ، ترکیبی از فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف خلیج‌فارس است.

در این شهر، غذاهای دریایی اهمیت ویژه‌ای دارد و انواع مختلفی از ماهی، میگو، صدف و خرچنگ در پخت غذاهای محلی استفاده می‌شود. خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های محلی در سفر به بندر کنگ عبارت‌ هستند از:

 • نان: نان، یکی از اصلی‌ترین خوراکی‌های مردم بندر کنگ است. انواع مختلفی از نان در این شهر پخت می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به نان تنوری، نان ترشی، نان تموشی، نان کرسک، نان خمیر، شل شلی، نان کپوک، نان‌شیرینی، بالاتوه، فلزن، رگاگ و فطیر و… اشاره کرد.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Fararo

 • شیرینی‌ها و ترشی‌ها: شیرینی‌ها و ترشی‌ها از دیگر خوراکی‌های محبوب مردم بندر کنگ است. انواع مختلفی از شیرینی‌ها همچون: شیرینی نارگیلی، شیرینی شکری، شیرینی لگیمات، شیرینی پشت زیک، شیرینی مسقطی و… در این شهر تهیه می‌گردد. ترشی‌های مختلفی نیز از میوه‌ها و سبزی‌جات محلی در بندر کنگ تهیه می‌شود که می‌توان به ترشی انبوک، ترشی انبه کال و ترشی گلرنگ زنگی و… اشاره کرد.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Bornanews

 • ماهی برشته: ماهی برشته، یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال خوش‌مزه‌ترین غذاهای محلی بندر کنگ است. برای تهیه ماهی برشته، ماهی تازه را به سیخ می‌کشند و روی آتش می‌پزند.
 • هواری ماهی: هواری ماهی نوعی خوراک ماهی است که با ماهی، پیاز، رب انار، سبزی‌جات و ادویه‌جات تهیه می‌شود.
 • گوبولی: گوبولی، نوعی خوراک گوشتی است که با گوشت چرخ‌کرده، پیاز، رب گوجه فرنگی، ادویه‌جات و سبزی‌جات تهیه می‌شود. گوبولی را می‌توان با گوشت گوسفند یا گوساله یا مرغ تهیه کرد.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Shomanews

 • بلالیط: بلالیط نوعی خوراک برنجی است که با برنج، ماهی، سبزی‌جات و ادویه‌جات تهیه می‌شود.

غذاهای محلی و سنتی بندر کنگ، طعم و عطر بی‌نظیری دارد و تجربه آن‌ها می‌تواند سفر شما به این شهر زیبا را لذت‌بخش‌تر کند.

رستوران‌های معروف بندر کنگ

بندر کنگ، رستوران‌های متنوعی دارد که شما با استفاده از راهنمای سفر به بندر کنگ می‌توانید به سراغ غذاهای محلی، مدرن و فست‌فود آن بروید. رستوران‌های سنتی بندر کنگ، غذاهای محلی و سنتی این شهر را با طعم و کیفیتی عالی ارائه می‌کنند. ازجمله رستوران‌های سنتی معروف بندر کنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رستوران دورهمی: این رستوران در خیابان منتظری قرار دارد و انواع غذاهای محلی و دریایی را با قیمت مناسب ارائه می‌کند.
 • رستوران ایران‌زمین: این رستوران در میدان ساعت قرار دارد و غذاهای محلی و سنتی هرمزگان را با طعمی بی‌نظیر ارائه می‌کند.
 • رستوران ایمنی: این رستوران در خیابان امام خمینی قرار دارد و انواع غذاهای محلی و دریایی را با فضایی دلنشین ارائه می‌کند.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

رستوران‌های مدرن در سفر به بندر کنگ غذاهای بین‌المللی و مدرن را با کیفیتی عالی ارائه می‌کنند. از رستوران‌های مدرن معروف بندر کنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رستوران قصر: این رستوران در خیابان طالقانی قرار دارد و غذاهای بین‌المللی و مدرن را با فضایی لوکس ارائه می‌کند.
 • رستوران مارینا: این رستوران در ساحل بندر کنگ قرار دارد و غذاهای بین‌المللی و مدرن را با چشم‌اندازی زیبا از دریا ارائه می‌کند.
 • رستوران پدیده: این رستوران در مجتمع تجاری پدیده قرار دارد و غذاهای بین‌المللی و مدرن را با فضایی دنج و آرام ارائه می‌کند.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

در سفر به بندر کنگ فست‌فود هم طرفداران زیادی دارد. ازجمله فست‌فودهای معروف بندر کنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیتزا سیب: این فست‌فود در خیابان طالقانی قرار دارد و انواع پیتزا، ساندویچ، سوخاری و مرغ‌سوخاری را ارائه می‌کند.
 • ساندویچی فروزان: این فست‌فود در خیابان بهشتی قرار دارد و انواع ساندویچ، سوخاری و مرغ‌سوخاری را با قیمت مناسب ارائه می‌کند.
 • فست‌فود دریایی ملوک: این فست‌فود در خیابان منتظری قرار دارد و انواع غذاهای دریایی فست‌فودی را ارائه می‌کند.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

باتوجه‌به تنوع غذایی بسیار در سفر به بندر کنگ گردشگران می‌توانند با هر سلیقه و بودجه‌ای، غذای دلخواه خود را در این شهر پیدا کنند.

در سفر به بندر کنگ کجا اقامت کنید؟

بندر کنگ، گزینه‌های اقامتی متنوعی دارد که با هر سلیقه و بودجه‌ای می‌توان در آن اقامت کرد. این گزینه‌ها عبارت‌ است از:

– بهترین هتل‌های بندر کنگ

سفر به بندر کنگ که یکی از شهرهای مهم استان هرمزگان در جنوب ایران، با هتل‌های متنوع بسیار جالب است. در ادامه به معرفی ۵ هتل از بهترین هتل‌های بندر کنگ می‌پردازیم:

 • هتل قصر

نوع: لوکس

مزایای هتل قصر

 • موقعیت مکانی عالی در مرکز شهر
 • امکانات و خدمات رفاهی متنوع
 • دسترسی آسان به جاذبه‌های گردشگری
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 • هتل مارینا

نوع: لوکس

مزایای هتل مارینا

 • چشم‌انداز زیبا از دریا
 • امکانات و خدمات رفاهی متنوع
 • رستوران و کافی‌شاپ با منوی متنوع
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 • هتل دیپلمات

نوع: متوسط

مزایای هتل دیپلمات

 • موقعیت مکانی مناسب در مرکز شهر
 • امکانات و خدمات رفاهی مناسب
 • دسترسی آسان به جاذبه‌های گردشگری
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 • هتل‌آپارتمان‌های بهار

نوع: هتل ارزان‌قیمت

مزایای هتل‌آپارتمان‌های بهار

 • موقعیت مکانی مناسب در نزدیکی ساحل
 • امکانات و خدمات رفاهی با قیمت مناسب
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 • هتل‌آپارتمان کیمیا

نوع: اقتصادی

مزایای هتل‌آپارتمان کیمیا

 • قیمت مقرون‌به‌صرفه
 • امکانات و خدمات رفاهی مناسب
 • دسترسی آسان به جاذبه‌های گردشگری
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

انتخاب بهترین هتل در سفر به بندر کنگ به عوامل مختلفی ازجمله بودجه، سلیقه و مدت‌زمان سفر بستگی دارد. اگر بودجه کافی دارید و به‌دنبال اقامتی لوکس و راحتید، می‌توانید در یکی از هتل‌های لوکس بندر کنگ اقامت کنید.

اگر بودجه محدودی دارید و به‌دنبال اقامتی مقرون‌به‌صرفه‌‌اید، می‌توانید در یکی از هتل‌های متوسط یا ارزان‌قیمت بندر کنگ اقامت کنید.

– اقامتگاه‌های بوم‌گردی بندر کنگ

یکی از گزینه‌های اقامتی محبوب در سفر به بندر کنگ اقامتگاه‌های بوم‌گردی است. اقامتگاه‌های بوم‌گردی در بندر کنگ، به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • اقامتگاه‌های بوم‌گردی سنتی: این اقامتگاه‌ها معمولا در خانه‌های قدیمی و سنتی بندر کنگ قرار دارد و فضایی دنج و آرام را برای گردشگران فراهم می‌کنند.
 • اقامتگاه‌های بوم‌گردی مدرن: این اقامتگاه‌ها با حفظ اصول معماری سنتی، امکانات و خدمات مدرن را هم ارائه می‌دهند.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

هزینه اقامت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سفر به بندر کنگ  بسته به نوع اقامتگاه، امکانات و خدمات ارائه‌شده و همچنین فصل سفر، متفاوت است.

در ادامه، باتوجه‌به راهنمای سفر به بندر کنگ، ۵ نمونه از اقامتگاه‌های بوم‌گردی محبوب در این شهر را معرفی می‌کنیم:

 • اقامتگاه بوم‌گردی مهره‌سرا: این اقامتگاه در مرکز شهر بندر کنگ قرار دارد و امکانات و خدمات مناسبی را ارائه می‌دهد.
 • اقامتگاه بوم‌گردی یونسی: این اقامتگاه در خیابان شهید بحرپیما قرار دارد و فضایی دنج و آرام را برای گردشگران فراهم می‌کند.
 • اقامتگاه بوم‌گردی یوسفی: این اقامتگاه در خیابان طالقانی قرار دارد و امکانات و خدمات مدرن را ارائه می‌دهد.
سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

 • اقامتگاه بوم‌گردی گلبتان: این اقامتگاه مجاور سواحل دریای خلیج‌فارس قرار دارد و فضایی زیبا و دلنشین در سفر به بندر کنگ فراهم می‌کند.
 • اقامتگاه بوم‌گردی خانه ساحلی: این اقامتگاه در ساحل بندر کنگ قرار دارد و چشم‌اندازی زیبا از دریا را ارائه می‌دهد.

هنگام انتخاب اقامتگاه بوم‌گردی در بندر کنگ، به عوامل مختلفی ازجمله بودجه، سلیقه و مدت‌زمان سفر خود توجه داشته باشید.

– اجاره ویلا

اجاره ویلا در سفر به بندر کنگ یکی از گزینه‌های اقامتی محبوب در این شهر است که به‌دلیل مزایای متعددی که دارد، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

سفر به بندر کنگ

عکس از: سایت Google Maps

– کمپینگ

بندر کنگ یکی از شهرهای ساحلی زیبا در استان هرمزگان است که با سواحل بکر و طبیعت منحصربه‌فرد خود، یکی از مقاصد محبوب گردشگری در این استان محسوب می‌شود. کمپینگ در سفر به بندر کنگ یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه طبیعت بکر و زیبای این شهر است.

کمپینگ در این شهر به دو صورت انجام می‌شود:

 • کمپینگ آزاد: در این نوع کمپینگ، شما باید خودتان محل کمپ را انتخاب کنید و امکانات لازم خود را همراه داشته باشید.
 • کمپینگ با امکانات رفاهی: در این نوع کمپینگ، محل کمپ از قبل مشخص شده است و امکانات رفاهی مانند: سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، برق و… نیز در دسترس است.

هزینه کمپینگ در سفر به بندر کنگ به نوع کمپینگ و امکانات آن بستگی دارد. هزینه کمپینگ آزاد معمولا کمتر از کمپینگ با امکانات رفاهی است.

جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

در سفر به بندر کنگ مکان‌های مختلفی برای کمپینگ وجود دارد. بعضی از این مکان‌ها عبارت‌ است از:

 • ساحل مکسر: ساحل مکسر، یکی از زیباترین سواحل بندر کنگ برای کمپینگ بسیار مناسب خواهد بود. در این ساحل امکانات رفاهی مانند: سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی نیز در دسترس است.
 • ساحل بنود: ساحل بنود، یکی دیگر از سواحل زیبا در سفر به بندر کنگ است که برای کمپینگ مناسب خواهد بود. در این ساحل نیز امکانات رفاهی نظیر: سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی در دسترس است.
 • جزیره لاوان: جزیره لاوان، یکی از جزایر زیبای خلیج‌فارس برای کمپینگ بسیار مناسب است. در این جزیره امکانات رفاهی مانند: سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی ندارد؛ بنابراین باید خودتان این امکانات را همراه داشته باشید.
جزیره لاوان

عکس از: سایت Google Maps

 • جزیره مارو: جزیره مارو نیز یکی دیگر از جزایر زیبای خلیج‌فارس مناسب برای کمپینگ است. در این جزیره نیز امکانات رفاهی مانند: سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی ندارد؛ بنابراین باید خودتان این امکانات را همراه داشته باشید.
 • کوه گنو: کوه گنو، یکی از کوه‌های زیباست که در سفر به بندر کنگ برای کمپینگ مناسب است. در این مکان امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی ندارد؛ بنابراین باید خودتان این امکانات را همراه داشته باشید.

کمپینگ در بندر کنگ تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است که می‌تواند به شما کمک کند تا از زیبایی‌های این شهر زیبا لذت ببرید.

توصیه‌هایی برای تجربه سفری خاطره‌انگیز به بندر کنگ

برای سفر به بندر کنگ شما باید وسایلی به همراه داشته باشید. از جمله کفش و لباس مناسب، کرم ضدآفتاب، کلاه و عینک آفتابی، آب آشامیدنی، دوربین عکاسی، لوازم بهداشتی شخصی و…

با راهنمای سفر به هرمزگان، شما می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید تا این سفر برای شما ماندگارتر شود. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شود:

 • از سواحل زیبای بندر کنگ لذت ببرید: سواحل بندر کنگ ازجمله: ساحل کنگ، ساحل صخره‌ای و ساحل رستوران، از زیباترین سواحل ایران است که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.
 • از جزایر دیدنی بندر کنگ بازدید کنید: جزیره هرمز، جزیره قشم و جزیره کیش، از جزایر دیدنی بندر کنگ است که می‌توانید آن‌ها را ببیند.
 • از کوه‌های سرسبز بندر کنگ صعود کنید: کوه و چشمه آب گرم گنو و کوه مبارک، از کوه‌های سرسبز بندر کنگ هستند که می‌توانید از آنها صعود کنید.
 • از آثار تاریخی ارزشمند بندر کنگ بازدید کنید: قلعه پرتغالی‌ها، مسجد جامع کنگ و آب‌انبار حاج علی، از آثار تاریخی ارزشمند بندر کنگ است که می‌توانید از آنها بازدید نمایید.
 • غذاهای محلی و لذیذ بندر کنگ را امتحان کنید: غذاهای محلی بندر کنگ، از جمله: ماهی برشته، هواری ماهی، سوراغ و چمچمو از خوشمزه‌ترین غذاهای ایران هستند که باید امتحان کنید.

با اجرای این موارد شما می‌توانید در سفر به بندر کنگ حال خوبی را تجربه کنید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 دیدگاه

 1. جانانصاحب می‌گوید

  وقتی که ناوخصوصی پادشاه کوروشی ایران رد میشه تو اب ها. تا شعاع ۶۰کیلومتر باید کشتی ها حرکت نکنند خاموش.. کسی حرکت کرد.. ناو پادشاه کوروشی درجا موشکی بهش میزنه.. تا ۶۰کیلو متر خاموش. وقتی صاحب کل رد میشه…. ها… جانان کوروشی….. صاحب کل. ـ.

 2. رضا می‌گوید

  اگر خیلی تخصصی سفر میکنید و ریزترین جزئیات براتون مهمه و میخواید وجب به وجب ایران رو بگردید که هیچ؛ اگر نه رفتن به این شهر رو توصیه نمیکنم.
  همین سه روز پیش از اونجا گذشتیم. شهر کوچک و بدون امکانات. شصتا عکس از یه کوچه گذاشتید که چی بشه؟ این چیزا فقط از دریچه دوربین و ادیت تناژ رنگها میتونه قشنگ جلوه کنه.
  نه ساحلش چیزخاصی داره نه بافت شهر ارزش رفتن این همه راهو.

 3. نفوح می‌گوید

  درود، هر آنچه ازطبیعت بندرفرمودیدالحق که درست بود وبا خواندنش واقعالذت بردم وخود رادر سفر کنگ میدیدم حس عالی بود.
  توضیحاتتون بی نظیر بود

 4. مسعود می‌گوید

  سلام
  جمعیت کنگ را به اشتباه ۱۹میلیون نفر منتشر کردید

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام مسعود عزیز 🙂
   ممنون از دقت شما، اصلاح کردیم.