جاذبه های ساحلی بندرعباس

جاذبه های ساحلی بندرعباس دریا دریا حرف دارند

ساحل بندر چقدر قشنگ است!

آشنایی ایرانی‌ها با بندرعباس و جاذبه های ساحلی بندرعباس به‌عنوان یکی از بندرها و شهرهای ساحلی جنوب در استان هرمزگان، به یکی دو روز برنمی‌گردد. یعنی از همان چند صد سال گذشته که مردم محلی با بهترین سواحل بندرعباس این شهر گرم گرفته بودند، آن را به نام‌های زیادی می‌شناختند؛ بندر جرون، بندر کاماراو، بندر کامبارائو، بندر گمبرون یا بندر گامبرون. البته این نام‌ها را اجنبی‌ها گذاشته بودند که بعدها شاه عباس صفوی در زمان حکومتش پای پرتغالی‌هایی که در جاهای دیدنی بندرعباس و در جنوب ایران کنگر خورده بودند و لنگر انداختند را قلم کرد و همین شد تا نامش تا ابد روی این بندر به یادگار بماند.

این‌ها را گفتم ببینید که اگر شمال به بندر انزلی‌اش می‌نازد، جنوب هم یک بندر چابهار دارد و یک بندرعباس دارد که قدمت طولانی دارد و برایش جان‌ها و خون‌ها داده شده که داستان هر کدامشان دریا دریا حرف برای گرفتن دارند. امروز در مجله گردشگری علی بابا می‌خواهم از جاذبه های ساحل های بندرعباس و جاهای دیدنی هرمزگان در همان نزدیکی‌های تنگه هرمز و جزیره قشم بنویسم.

بهترین ساحل تفریحی بندرعباس کدام است؟
پارک ساحلی ولایت برای خانواده‌ها، پارک ساحلی دولت و پارک ساحلی غدیر برای تفریح، پارک ساحلی سورو
بهترین ساحل بندرعباس برای کمپ و دورهمی خانوادگی کجاست؟
ساحل سورو، ساحل ولایت، ساحل دولت
دنج‌ترین و خلوت‌ترین ساحل بندرعباس کدام‌ است؟
ساحل غدیر
هتل‌های ساحلی بندرعباس کدام‌ است؟
هتل هما، هتل امین
رستوران‌های ساحلی بندرعباس کدام است؟
رستوران ستاره دریایی، رستوران دریایی بندر، رستوران گل گندم، مجموعه پذیرایی برگه

پارک های ساحلی بندرعباس

در ادامه نگاهی به پارک‌ها و طبیعت ساحل زیبای بندرعباس می‌اندازیم؛ جایی که صدای شور و شادی در آن لحظه‌ای قطع نمی‌شود.

– پارک ساحلی دولت بندرعباس

یکی از پارک های بندرعباس که آن را به جاذبه های ساحلی بندرعباس می‌شناسند، پارک ساحلی دولت بندرعباس است که آن را به ساحل نخل ناخدا هم می‌شناسند. حالا چرا به این پارک، ساحل نخل ناخدا می‌گویند را باید بگویم که به خاطر نام محله‌ای به همین نام است. یعنی بندرعباس محله‌ای به نام نخل ناخدا دارد که پارکش را به نام آن مزین کرده‌اند.

پارک ساحلی دولت بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

محبوبیتش زیاد است. پارک دولت را می‌گویم که گردشگر‌ها اگر به شمال نروند و جنوب را برای سفرشان انتخاب کنند، بعد از گشت و گذارشان از جاذبه‌های تاریخی بندرعباس به این پارک ساحلی می‌روند. حالا اگر شما هم از همان گردشگران هستید که می‎خواهید بساط چادر و کمپ و اتراق‌تان را در یک پارک ساحلی به پا کنید، این پارک می‌توانید برایتان مناسب باشد.

بعد از استراحت هم می‌توانید کنار جاذبه های ساحلی بندرعباس یک قدیمی بزنید و پاهای سردتان را با ماسه‌های گرم ساحل خلیج فارس آشنا کنید و منتظر موج کف‌دار دریا باشید. یک مسیر دوچرخه‌سواری هم برایتان مهیا شده است.

پارک ساحلی دولت بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی پارک ساحلی دولت

کافی‌شاپ، رستوران، کارتینگ، ایستگاه کرایه دوچرخه، بوفه، پیست اسکی، زمین بازی برای کودکان، مسیر پیاده‌روی، زمین فوتبال ساحلی.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، گلشهر جنوبی، بلوار رسالت جنوبی، پارک ساحلی دولت.

پارک ساحلی دولت روی گوگل مپ

– بلوار و بوستان غدیر در جاذبه های ساحلی بندرعباس

یکی دیگر از جاذبه های ساحلی بندرعباس پارک ساحلی غدیر است که امکانات ویژه‌ای را برایتان مهیا کرده. امکانات رفاهی یعنی هتل و رستوران گوهرشاد و تالار کنسرت و چیزهای دیگر.

بلوار و بوستان غدیر بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

جالب است که در روزهایی از این پارک از جاذبه های ساحلی بندرعباس جشنواره‌های تندیس و جشنواره‌های مجسمه‌های شنی برگزار می‌شود. البته شترسواری هم برای کسانی که می‌خواهند سوار شتر شوند هم مهیاست.

بلوار و بوستان غدیر بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی بوستان غدیر

ایستگاه کرایه دوچرخه، پارکینگ، کافه، رستوران، استخر، سالن ورزشی، حمام، قایق سواری، آلاچیق، سرویس بهداشتی، تاکسی.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار غدیر، بلوار و بوستان غدیر.

بوستان غدیر روی گوگل مپ

– پارک ساحلی سورو

این‎جا می‌خواهم درباره یکی از سواحل معروف بندرعباس یعنی پارک خانوادگی و ساحلی سورو بگویم که در شهر قدیمی سورو قرار گرفته است. این پارک تا بندر شهید باهنر که در ادامه هم از آن می‌گویم خیلی مسافت زیادی هم ندارد. البته این پارک یک پارک ساده هم نیست و برای همین در فهرست جاذبه های ساحلی بندرعباس آورده‌ام.

پارک ساحلی سورو

عکس از: سایت Google Maps

یعنی یک مجتمع فرهنگی به همین نام دارد و برای هر کسی که یک دل سیر تفریح در جاذبه های ساحلی بندرعباس می‌خواهد کافی است. خیال خانم‌های ورزشکار هم راحت باشد که خدمات تفریحی و ورزشی مانند استخر و آبگیری برای‌شان مهیاست. این را هم بگویم که درخت‌های مختلفی مانند نارگیل و نخیل زینتی و خرما و سیکاس و گارم زنگی و مشعل جنگل را می‌توانید در آن‌جا ببینید.

پارک ساحلی سورو

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی پارک ساحلی سورو

آلاچیق، پلاژ مخصوص بانوان، قایق سواری، پیک‌نیک، زمین بازی کودکان، نمازخانه، بوفه، آبخوری، کمپ زدن، بازارچه، فروشگاه، نیمکت، سرویس بهداشتی، رستوران، حمام.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، سواحل غربی، بلوار جهانگردی، پارک ساحلی سورو.

پارک ساحلی سورو روی گوگل مپ

– پارک ساحلی ولایت از جاذبه های ساحلی بندرعباس

یکی از پارک‌ها و جاذبه های ساحلی بندرعباس پارک ساحلی ولایت در بین پارک غدیر و پارک دولت است که آن را به عنوان یکی از سواحل معروف بندرعباس می‌شناسند که بازدید از آن هم خالی از لطف نیست. اصلا در کنار امکانات رفاهی و تفریحی ویژه، یک مسیر مخصوص برای دوچرخه سواری و اسکیت سواری هم فراهم شده که دیگر نگویم برایتان.

پارک ساحلی ولایت

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی پارک ساحلی ولایت

آب‌خوری، رستوران، بوفه، سفره‌خانه، قهوه‌خانه، آلاچیق، زمین بازی کودکان، پیست اسکیت و دورچه، ایستگاه کرایه اسکیت و دوچرخه، سرویس بهداشتی.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، خیابان گلشهر جنوبی، بلوار رسالت جنوبی، پارک ساحلی ولایت.

پارک ساحلی ولایت روی گوگل مپ

اسکله‌ها و بنادر مهم در جاذبه های ساحلی بندرعباس

بندرهای جنوبی ایران آن‌قدر مهم بودند در آن زمان‌های دور که پرتغالی‌ها و اسپانیایی‌ها به آن‌ها چشم داشتند. امروز هم که دیگر پای همه آن‌ها از جزایر و بنادر جنوبی ایران قطع شده، نقش مهمی در اقتصاد این روزهای ایران ایفا می‌کنند. اصلا جدا از بندری در دریای عمان، بندرهای خلیج فارس از بنادر استراتژیکی و اقتصادی محسوب می‌شوند که هم بخش باربری دارند و هم بخش مسافربری. در ادامه به چند اسکله و بندر مهم بندرعباس اشاره می‌کنم.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

– بازار و اسکله ماهی‌فروشان بندرعباس

مگر می‌شود جنوب ایران در جاذبه های ساحلی بندرعباس بازار ماهی نداشته باشد؟ یا مگر می‌شود عاشقان ماهی وقتی که به جنوب سفر می‌کنند، سمت بازار ماهی نروند و یکی دو ماهی درجه یک جنوبی نخرند؟ اصلا به جنوب بروید و یک غذای دریایی نخورید؟ آن هم وقتی که یک خلیج فارس آن‌جاست؟

بازار و اسکله ماهی‌فروشان

عکس از: سایت Google Maps

حالا که حرف ماهی از جاذبه های ساحلی بندرعباس شد، بد نیست از بازار و اسکله ماهی‌فروشانی در بندرعباس بگویم که قصه‌اش از سال ۱۳۸۴ شروع می‌شود و به گفته بعضی‌ها از بزرگ‌ترین بازارهای ماهی در جنوب ایران بوده که ماهی‌های جنوبی مختلفی مانند ماهی کفال، ماهی شیر یا شیرماهی، سنگسر، ماهی کفشک، ماهی شوریده و انواع شاه‌میگوها را با قیمت‌های مناسبی به دست مردم می‌رسانده است.

بازار و اسکله ماهی‌فروشان

عکس از: سایت Google Maps

این بازار از جاذبه های ساحلی بندرعباس که تنه می‌زند به بازار ماهی‌فروشان رشت، یک فضای سرپوشیده‌ای دارد و طوری طراحی شده که اگر از ساعت ۷ صبح تا ۲۳ شب هم به آن‌جا بروید، بوی ماهی خیلی اذیت‌تان نکند. تا یادم نرفته این را هم بگویم که در بعضی از منابع می‌گویند در این بازار، خرچنگ، هشت‌پا و کوسه هم به فروش می‌رسد. من خرچنگ را قبول می‌کنم، اما هشت‌پا و کوسه را دیگر نمی‌توانم قبول کنم. اما حالا شاید هم کوسه در این بازار به فروش برسد که من واقعا بعید می‌دانم.

امکانات رفاهی بازار ماهی‌فروشان

پارکینگ ۲ طبقه.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار طالقانی، محله پشت شهر، بازار ماهی‌فروشان بندرعباس.

بازار ماهی‌فروشان روی گوگل مپ

– بندر شهید رجایی

بندرعباس تنها بندر جنوب ایران نیست. اینجا از جاذبه های ساحلی بندرعباس یک بندر دیگر هم دارد و آن هم بندر شهید رجایی است که به عنوان یک بندر تجاری صنعتی هم شناخته می‌شود. این بندر که فاصله زیادی از جزیره قشم و تنگه هرمز ندارد، به ۲۱ خط کشتیرانی مجهز شده و با ۸۰ بندر شهره جهانی روابط خوبی دارد. اصلا این بندر بخشی از تجارت ایران را به دوش و صادرات و وادرات ۹۰ درصد کالا، ۷۰ درصد ترانزیت و ۵۵ درصد را برعهده می‌گیرد.

بندر شهید رجایی

عکس از: سایت Google Maps

از جذابیت‌های این بندر در همین بس که درست در وسط کریدور ترانزیتی جنوب به شمال قرار گرفته که کالاهای شرقی از سمت کشورهای آسیای دور می‌توانند از اقیانوس هند به ایران و بعد به دریای خزر و از آن به روسیه و شمال اروپا منتقل می‌شوند.

بندر شهید رجایی

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، ۳ کیلومتری غربی بندرعباس، بندر شهید رجایی.

بندر شهید رجایی روی گوگل مپ

– بندر شهید باهنر از جاذبه های ساحلی بندرعباس

اما یکی دیگر از بنادر جنوب که سومین بندر صادراتی ایران در نظر گرفته می‌شود، بندر شهید باهنر است که کالا و مواد نفتی و غیرنفتی و… از این خروجی‌اش صادر و از آن ورودی‌اش وارد می‌شود. بندر شهید باهنر که در سال ۱۳۴۶ خورشیدی ساخته شده، آن‌قدر قدیمی است که آن را به نام اسکله سورو به عنوان یکی از بندرهای قدیمی و جاذبه های ساحلی بندرعباس می‌شناختد.

این بندر روزگار خوبی را یک دهه بعدش گذراند. تا حدی رونق این بندر در آن سال‌ها به راه بوده که حتی بعد از بندر خرمشهر از فعال‌ترین بندرهای ایران به حساب می‌آمد.

بندر شهید باهنر

عکس از: سایت Google Maps

ویژگی‌ها: کریدور جنوب به شمال، موقعیت ممتاز ژئوپولتیکی، اتصال به آب‌های آزاد، اتصال به راه‌های بین‌المللی. کهن‌ترین بندر چندمنظوره، بزرگ‌ترین بندر صادارتی. مجاورت به قشم و بندرهای تجاری و جزیره‌های تفریحی خلیج فارس.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس، بندر شهید باهنر.

بندر شهید باهنر روی گوگل مپ

– اسکله کشتی‌رانی شهید حقانی

یکی از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین اسکله‌ها و بندرهای جنوب برای مسافرت دریایی، اسکله کشتی‌رانی شهید حقانی است که در سال ۱۳۱۸ خورشیدی تاسیس شده که همین باعث شده به اولین بندر بندرعباس شناخته شود.

جدا از بخش باربری که در گذشته داشته، امروز یک بخش مسافربری هم دارد که اگر برای سفر به قشم و هرمز و جزایر اطراف به آن‌جا سفر کنید، از ۶ صبح تا ۲۳ شب امکانات سفر دریایی را برایتان فراهم می‌کند تا از جاذبه های ساحلی بندرعباس لذت ببرید.

اسکله شهید حقانی

عکس از: سایت Google Maps

طبق معمول روزهای آغاز هر سال که مسافرها از قید شمال می‌زنند و می‌خواهند به جنوب و جاذبه های ساحلی بندرعباس یا بهترین ساحل بندرعباس سفر کنند، هی به این اسکله می‌روند تا سفرشان به قشم و هرمز تازه شروع شود. تا یادم نرفته این را هم بگویم که این بندر ۱۰ اسکله مجزا دارد که برای مشخص کردن سفرتان باید به آن‌جا بروید.

اسکله شهید حقانی

عکس از: سایت Google Maps

امکانات رفاهی: قایق سواری، پارکینگ، رستوران، سرویس بهداشتی، فست فود، کافه.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار چمران، بلوار آیت الله طالقانی، اسکله کشتی‌رانی شهید حقانی.

اسکله شهید حقانی روی گوگل مپ

تفریحات ساحلی معمول در جاذبه های ساحلی بندرعباس

مگر می‌شود بندرعباس رفت و دل به دریا نزد؟ جای‌جای ایران هر تفریح و سرگرمی که بخواهید دارد چه برسد به جنوب. در خلیج فارس علاوه بر تفریحات ساحلی معمول می‌توانید از قایق سواری و ماهیگیری و… هم حظ ببرید.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

– غواصی

غواصی که پای تمام سواحل نزدیک دریاست. زمانی که برای لذت بردن از جاذبه های ساحلی بندرعباس به این شهر سفر کنید، یک لباس مخصوصی را به تن‌تان می‌کنند تا در دریای خلیج فارس غواصی‎تان را شروع کنید و دست‌تان را بزنید به ماهی‌های و اسفنج‌ها و صخره‌های و آبزیان دریایی که شاید تا به حال آن‌ها را از نزدیک ندیده باشید.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Wikimedia

– شنا میان جاذبه های ساحلی بندرعباس

اگر دیدید که هوای گرم جنوب با شما سازگار نیست یا اصلا اگر هوس آب‌تنی به سرتان زده، منتظر آمدن موج دریا نباشید و خودتان دل‌تان را بزنید به خلیج فارس. البته مراقبت باشید تا اتفاق ناگواری نیفتد که جاذبه های ساحلی بندرعباس به کامتان تلخ شود.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Asriran

– قایق‌سواری در قلب آب

قایق‌سواری از جاذبه های ساحلی بندرعباس هم که می‌دانید دیگر حرف ندارد. اصلا جنوب ایران سفر بروید و پای‌تان را روی قایق‌های موتوری خلیج فارس نگذارید؟ البته کشتی و لنج هم در خلیج فارس دیده می‌شود که برای سفر از بندرعباس به جزیره قشم و کیش و هرمز می‌توانید سوار یکی از آن‌ها شوید تا کیف‌تان با سفر دریایی هم که شده، کوک شود.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Dana

– پیاده‌روی کنار ساحل

این را می‌شود هر کجای ایران انجام داد. پیاده‌روی شمال و جنوب ندارد. اما سواحل گرم خلیج فارس چیز دیگری هستند. البته هنگام قدم زدن روی ساحل خلیج فارس مراقب صدف و خرچنگ‌هایی که هر از گاهی سرشان را بیرون می‌اورند باشد.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Tasnimnews

– عکاسی از جاذبه های ساحلی بندرعباس

اگر دل‌تان نمی‌خواهد لحظه لحظه جاذبه‌های ساحلی بندرعباس را از دست دهید و خاطره‌اش را برای دوست و آشنا نشان دهید، عکاسی بهترین روش است. حالا فرقی هم نمی‌کند دوربین عکاسی حرفه‌ای دارید یا می‌خواهد از دوربین تلفن همراهتان برای عکس‌برداری از جاذبه های ساحلی بندرعباس استفاده کنید. مهم این است که قاب عکس‌های‌تان رنگ جاهای دیدنی بندرعباس را به خودش بگیرد.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Asriran

– ماهیگیری در آب‌های جنوب

فکر می‌کنم یکی از مشاغل اصلی استان‌های جنوبی ایران و از جاذبه های ساحلی بندرعباس ماهی‌گیری باشد که احتمالا هم همین‌طور است. زمان که برای تماشای جاهای دیدنی بندرعباس به این شهر سفر کنید می‌توانید سوار قایق‌های چوبی و موتور شوید و البته در فصل‌های مجاز ماهی‌گیری کنید.

جاذبه‌ های ساحلی بندرعباس

عکس از: سایت Mahikhan

رستوران‌های ساحلی بندرعباس

جاذبه های ساحلی بندرعباس و طبیعی و گردشگری و تفریحی و صنایع دستی یک‌طرف، غذاهای محلی جنوبی مانند قلیه میگو، مهیاوه، بلالیت، هزاری، زیبون، موفلک و ماهی شکم‌پر هم یک طرف که با مهمان شدن در خانه‌های محلی‌ها یا در هتل‌ها یا در رستوران‌های آن‌جا زیر زبان‌تان برای مدت‌ها می‌مانند. در ادامه به چند مورد از بهترین رستوران های بندرعباس اشاره می‌کنم تا هم دلتان از غذاهای جنوبی سیر می‌شود و هم چشمتان.

– رستوران ساحلی ستاره دریایی

اولین رستوران مقاله امروز را می‌خواهم به رستوران ساحلی ستاره دریایی اختصاص دهم که غذاهای خوشمزه و جذابی را برایتان آماده می‌کند. شما در فضای گرم و نرم این رستوران چندمنظوره می‌توانید از فست‌فود‌ها، نوشیدنی‌های گرم و سرد کافه و چایخانه‌اش لذت ببرید و همچنین دید خوبی به جاذبه های ساحلی بندرعباس داشته باشید.

رستوران ستاره دریایی

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار ساحلی، مجتمع ستاره جنوب، رستوران ساحلی ستاره دریایی.

رستوران ستاره دریایی روی گوگل مپ

– رستوران دریایی بندر

یکی دیگر از رستوران‌های بندرعباس و از جاذبه های ساحلی بندرعباس رستوران دریایی مدرن و بزرگ بندر است که جدا از امکان رزرو و پارکینگ خیابانی، غذاهای دریایی و متنوع جنوبی مانند کباب میکس و… را پیش رویتان می‌گذارد تا از این رستوران یک خاطره خوب به یادگار داشته باشید. البته قیمت غذاهای این رستوران ممکن است کمی زیاد باشد که حجم غذاهای آن نمی‌گذارد از بالا بودن قیمت گله کنید.

رستوران دریایی بندر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، محله پشت شهر، رستوران دریایی بندر.

رستوران بندر روی گوگل مپ

– رستوران گل گندم

رستوران گل گندم یکی دیگر از رستوران‌های بندرعباس که غذاهای دریایی و جنوبی را در اختیارتان می‌گذارد. پس برای غذا خوردن در رستوران‌های بندرعباس می‌توانید این رستوران را انتخاب کنید تا دلی از عزا دربیاورید.

رستوران گل گندم

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، نایبند جنوبی، بلوار طالقانی، بلوار غدیر، رستوران گل گندم.

رستوران گل گندم روی گوگل مپ

– مجموعه پذیرایی برگه

آخرین رستورانی که می‌خواهم از آن بنویسم، مجموعه پذیرایی برگه است که مزه غذاهای جنوبی خوشمزه‌اش و خاطره جاذبه های ساحلی بندرعباس برای چند وقت به یادتان می‌ماند.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار آیت الله طالقانی، مجموع پذیرایی برگه.

مجموعه پذیرایی برگه بندرعباس

عکس از: سایت Google Maps

مجموعه برگه روی گوگل مپ

هتل‌های ساحلی بندرعباس

اگر برای تماشای جاهای دیدنی بندرعباس سفر کنید، بعد از لذت بردن از جاذبه ساحلی بندرعباس، نوبتی هم که باشد نوبت یک محل اقامت درجه یک است. تصور کنید در یک هتل هم از امکانات رفاهی‌ استفاده کنید و هم از نمای دریای خلیج فارس از جاذبه های ساحلی بندرعباس لذت ببرید. حالا با اینکه بندرعباس هتل‌های زیادی مانند هتل هرمز و هتل آتیلار، هتل ایران و را دل دل خودش جایی داد، اما اما در پایان مقاله فقط به ۲ هتل هما و هتل امین، امکانات رفاهی و آدرس هر کدامشان اشاره می‌کنم.

– هتل هما از جاذبه های ساحلی بندرعباس

نمی‌شود از هتل های ساحلی بندرعباس گفت و حرفی از هتل ساحلی هما نزد. هتل ۵ ستاره هما در بندرعباس یکی از هتل‌های گروه هما محسوب می‌شود.

هتل هما

عکس از: سایت Google Maps

این هتل در لوکیشن خوبی قرار گرفته و این هم یعنی از آن‌جا می‌توانید به خیلی از جاهای دیدنی بندرعباس مانند معبد هندوها، موزه مردم شناسی، مجتمع ستاره شهر و مرکز خرید زیتون دسترسی داشته باشید. در ادامه به فاصله زمانی این هتل تا مقصدهای مهم اشاره می‌کنم.

 • فاصله ۳۰ دقیقه‌ای هتل هما تا فرودگاه بین‌المللی بندرعباس؛
 • فاصله ۳۰ دقیقه‌ای هتل هما تا اسکله شهید رجایی؛
 • فاصله ۱۵ دقیقه‌ای هتل هما تا ایستگاه راه‌آهن؛
 • فاصله ۷ دقیقه‌ای هتل هما تا اسکله‌های شهید باهنر و حقانی.

امکانات رفاهی هتل هما

تاکسی، واحدهای یک و دو نفره، سوئیت معمولی، سوئیت رویال، تلفن، سرویس بهداشتی، سالن بدنسازی، نمازخانه، آسانسور، تهویه، صندوق امانات، مبلمان، حمام اختصاصی، مینی بار، میز آرایش، مرکز خرید در لابی هتل، دسترسی به اسکله مسافربری قشم و هرمز از طریق اسکله حقانی. اینترنت، جکوزی، استخر سرپوشیده، استخر روباز، سونا، خدمات خشکشویی، آشپزخانه، صندوق امانات، خدمات امنیتی، رستوران، سالن اجتماعات و کنفرانس، خودپرداز، تلویزیون، پارکینگ اختصاصی شبانه‌روزی، روم سرویس، تاکسی سرویس، سالن ماساژ، زمین تنیس در محوطه فضای سبز، کافی‌شاپ.

هتل هما

عکس از: سایت Google Maps

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار ساحلی آیت الله طالقانی، خیابان معراج، هتل هما.

هتل هماروی گوگل مپ

– هتل امین بندرعباس

اگر هتلی از جاذبه های ساحلی بندرعباس می‌خواهید که پنجره‌هایش رو به دریا باز شود، هتل ۳ ستاره امین یکی از آن هتل‌هاست که در آن‌جا صبح‌تان با صدای موج‌های خلیج فارس شروع می‌شود. این هتل که شهره کم‌وبیشی دارد،

هتل امین

عکس از: سایت Google Maps

امکانات مناسبی را برای مسافران خودش مهیا کرده تا از سفرشان لذت ببرید. در ادامه به فاصله زمانی این هتل تا مقصدهای مهم اشاره می‌کنم.

 • فاصله ۱۳ دقیقه‌ای هتل امین تا ترمینال مسافربری بندرعباس؛
 • فاصله ۱۱ دقیقه‌ای هتل امین تا ایستگاه راه‌آهن بندرعباس؛
 • فاصله ۵ دقیقه‌ای هتل امین تا معبد هندوها؛
 • فاصله ۱ دقیقه‌ای هتل امین تا حمام گله‌داری؛ شهید باهنر و حقانی.

امکانات رفاهی هتل امین

داشتن ۵۳ اتاق، اینترنت، رستوران، سرویس اتاق، خشکشویی، سالن کنفرانس و اجتماعات، لابی، صندوق امانات، سرویس بهداشتی، تلویزیون، نمازخانه، مینی بار، حمام، تاکسی، فضای سبز.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، ابتدای طالقانی، ابتدای خیابان دلگشا، هتل امین.

هتل امین روی گوگل مپ

کمال خلیج فارس در جاذبه های ساحلی بندرعباس اثر کرده

تا به حال مقاله‌ای درباره جاذبه‌های دیدنی هیچ جای ایران ننوشته بودم، چه برسد به جاذبه های ساحلی بندرعباس. اما همین که برای نوشتن یک مقاله پر و پیمان حاضر شدم، دیدم که جاذبه های ساحلی خلیج فارس که امکانات تفریحی و ورزشی و رفاهی و چه و چه و چه را پیشکش مسافرانش می‌کند، کم از جاذبه‌های تاریخی‌اش ندارد. بالاخره کمال هم‌نشین خلیج فارس است که در بندرعباس اثر کرده. امیدوارم روزی گذرتان بخورد به تمام جاذبه های ساحلی بندرعباس.

راستی، بهتر است زمستان و روزهای پایانی‌اش را برای سفر به آنجا انتخاب کنید تا سینه‌کش آفتاب تابستانش هلاکتان نکند.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه

 1. احمد می‌گوید

  با سلام ، موضوع ساحل اصلا با بندرعباس جور نیست چونکه تا زمانی که خور های تخلیه فاضلاب با حجم بالا به ساحل ریخته میشود اسمش ساحل و جذابیت نیست فقط دماغتون رو بگیرید خفه نشید