پارک زیتون قشم

پارک زیتون قشم؛ ترکیب هیجان و آرامش

ساحل و پارک در یک مکان با کلی تفریح

قشم روی‌هم‌رفته به چند چیز معروف است: ساحل، دریا و تفریحاتی که هرجایی پیدا نمی‌شوند. امروز می‌خواهم پارک زیتون قشم را به شما معرفی کنم که بسته کاملی از هر سه است، در پارک زیتون هم می‌توانید از شن‌های ساحل و موج‌های دریا لذت ببرید و هم تفریحاتی را تجربه کنید که تا عمر دارید یادتان نرود.

در این مقاله مجله گردشگری علی بابا قصد داریم مانند یک راهنمای سفر حرفه‌ای، زیروبم این پارک ساحلی را با شما به اشتراک بگذاریم و با هم تصمیم بگیریم که در لیست مکان‌های دیدنی سفرمان به قشم قرار بگیرد یا نه؟

تفریحات پارک زیتون قشم چیست؟
شنا، موسیقی زنده، تفریحات دریایی مثل قایق‌سواری، غواصی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری
ساعات کاری پارک زیتون چطور است؟
این پارک به صورت ۲۴ ساعته باز است.
آدرس پارک زیتون قشم چیست؟
هرمزگان، جزیره قشم، خیابان دریا، مقابل تقاطع بلوار چارباغ و خیابان دریا، خیابان زیتون، پارک زیتون قشم.

پارک زیتون قشم؛ قابی سبزآبی

پارک ساحلی زیتون قشم یک پارک ۲۴ ساعته است که با مساحت ۴۵ هزارمترمربع، در ۲ کیلومتری ساحل جنوبی این جزیره قرار دارد. پارک زیتون باتوجه‌به وسعت زیادی که دارد بسیار استقبال شده است. اگر بخواهیم قبل از دیدن پارک زیتون قشم، آن را برایتان به تصویر بکشیم، باید ابتدا از ترکیب بی‌نظیر رنگ‌سبز و آبی بگوییم.

منظره‌ای که از پیوند دریا و پارک متولد شده است و با اضافه‌شدن نخل‌های ساحلی چشم‌نوازتر گردیده. اگر از دیدن نظم در طراحی حس خوبی پیدا می‌کنید، باید بگوییم احتمالا این پارک ساحلی این لذت را برایتان می‌سازد. فضای پارک تمیز، سرسبز و آلاچیق‌های سرپوشیده دارد که در اکثر مواقع به‌عنوان انتخاب اول گردشگرانِ این پارک قرار می‌گیرد.

نمای کلی پارک زیتون قشم

عکس از اصغر بشارتی

پارک کاملا در مجاورت دریا قرار گرفته است. این موقعیت جغرافیایی در فصل‌های پاییز، زمستان و اوایل بهار به معنای باد‌های خنک و خوشایندی است که از جانب دریا می‌وزد. البته همین مجاورت دل‌نشین در اواخر بهار و تابستان می‌تواند هوا را شرجی و آزاردهنده کند.

پارک یا ساحل؟

با شنیدن نام این پارک ساحلی، این سوالات در ذهن می‌آید: پارک یا ساحل؟ کفش کتانی یا صندل راحتی؟ توپ و بدمینتون یا وسایل آب‌تنی؟

ازآنجایی‌که شرایط مقصد در انتخاب‌هایمان، از سبک لباس‌پوشیدن تا نوع خورد و خوراک و وسایل تفریحی، تاثیرگذار است لازم است بدانیم که با یک پارک روبه‌رویم یا ساحل میزبان ما خواهد بود؟ راستش را بخواهید پاسخ هردو است!

ساحل پارک زیتون در قشماگر دلتان پیک‌نیک و استراحت در هوای باز می‌خواهد، دوست دارید لب ساحل والیبال بازی کنید، مشتاق دوچرخه‌سواری هستید یا به‌دنبال ساحلی تمیز برای شنایید، با یک تیر دو نشان بزنید و پارک زیتون قشم را مقصد خود قرار دهید.

‌در این پارک امکان برپاکردن چادرهای مسافرتی وجود دارد و گردشگران زیادی پارک زیتون قشم را به‌دلیل نزدیکی به دریا و همچنین امنیت بالای این ساحل انتخاب کرده و با خیال راحت اطراق می‌کنند. شما هم اگر تمایل به کمپینگ دارید، می‌توانید روی پارک زیتون قشم حساب کنید.

اگر روزهای آفتابی را برای وقت‌گذراندن در این پارک انتخاب کرده‌اید، باید زبروزنگ باشید تا زودتر از دیگران آلاچیقی را به‌عنوان سایه‌بان پیدا کنید. راستی برای دیدن پشه‌ها هم آماده باشید چرا که دریای این منطقه علاوه بر ماهی‌ها، شرایط مطلوب زندگی پشه‌ها را هم فراهم کرده و احتمالا میزبان شما هم باشند!

با اطلاعاتی که از این پارک ساحلی پیدا کردیم به نظر می‌رسد که همراه داشتن این وسایل کمک‌کننده خواهد بود:

 1. کرم ضدآفتاب
 2. عینک آفتابی
 3. کلاه آفتاب‌گیر
 4. چادر مسافرتی یا زیرانداز
 5. صندل یا دمپایی
 6. کیسه زباله
 7. لباس راحتی
 8. لباس اضافه برای مواقع خیس شدن لباس‌ها

تفریحات پارک زیتون قشم؛ همه گزینه‌ها روی میز است!

اگر به‌دنبال بهانه‌اید که در تفریحات شرکت نداشته باشید، پارک زیتون قشم را انتخاب نکنید. تنوع تفریحات در این پارک به قدری جذاب و زیاد است که برای سخت‌گیرترین افراد هم بالاخره گزینه مناسبی پیدا می‌شود. خوب است با انواع پیشنهادات تفریحی آشنا شویم و از حالا یک یا چندتایشان را انتخاب کنیم.

تفریحات پارک زیتون قشمآب‌تنی و شنا

در پارک زیتون قشم اگرچه طرح شنا برقرار نیست و تمهیدات خاصی برای شنا مهیا نشده، اما مردم از این ساحل برای شنا و آب‌تنی استقبال زیادی می‌کنند. بهترین زمان برای شنا، ساعات ابتدایی روز یا عصرهاست که خورشید اندکی کم‌قدرت‌تر شده و از شدت تابشش کم شده است.

در ساعات میانی روز گرما و شدت تابش نور خورشید به قدری زیاد است که نه‌تنها لذت شنا را به حداقل می‌رساند، بلکه برای سلامتی هم بسیار خطرناک است، پس اگر قصد آفتاب‌گرفتن دارید، ضدآفتاب را فراموش نکنید.

آب‌تنی و شناهنگام مد که سطح آب بالا آمده و احتمال برخورد با سنگ‌ها کمتر می‌شود، دریا بر ای شنا مناسب‌تر است. در طول شب بهتر است فکر شنا را از ذهنتان بیرون کنید! چرا که شب‌ها دریای این ساحل میزبان سفره‌ماهی‌ها است، پس تابلوی «هشدار» سفره‌ماهی‌ها که در ساحل قرار گرفته است را جدی بگیرید و به سهم شنای روزانه خود قانع باشید!

اجرای زنده موسیقی

نطفه موسیقی جنوبی در گرمای جنوب بسته شده است و شور و حرارتش را از همین خطه به ارث برده است. اگر خوش‌شانس باشیم با نوازندگان بومی که به اجرای موسیقی زنده در پارک می‌پردازند برمی‌خوریم و صدای امواج دریا را با چاشنی موسیقی زیبا و گرم جنوبی می‌شنویم.

در روزهای پرتراکم سفر به جزیره قشم مانند ایام نوروز، بیشتر شاهد این اجراهای زنده و جنگ‌های شادی هستیم.

پیاده‌روی

هرقدر هم که اهل پیاده‌روی و ورزش نباشید هوای دلپذیر و ساحل شنی تمیز شما را ترغیب به قدم‌زدن می‌کند. با خیال راحت پیاده‌روی کنید و نگران خسته‌شدن نباشید. چمن‌های سبز، ساحل زیبا و نیمکت‌های سنگی داخل پارک می‌توانند بعد از قدم‌زدن استراحت‌‌گاه شما باشند.

دوچرخه‌‌سواری

فرصت دوچرخه سواری در این پارک قشم را نباید از دست داد! لذت رکاب‌زدن در هوایی دل‌چسب که به‌جای خسته‌کردن شما، سرحالتان می‌آورد. لاین مخصوص دوچرخه‌سواری ‌و امکان کرایه‌کردن دوچرخه در پارک زیتون، هر آنچه برای این تفریح لازم دارید، فراهم کرده است.

تفریحات دریایی

قایق‌سواری ازجمله تفریحات دریایی پرطرفداری است که در ساحلِ پارک زیتون قشم در دسترس است. اما اگر به‌دنبال هیجان بیشتر هستید انتخاب‌های دیگری همچون اجاره جت‌اسکی، بنانا، شاتل و فلای‌برد مطرح است.

تفریحات دریاییقیمت اجاره این تفریحات بسیار تحت‌تاثیر زمان سفر شماست و در زمان‌های پرطرفدار سفر به قشم، هزینه‌ها بسیار محسوس بالاتر از سایر مواقع است.

غواصی

غواصی در آب‌های نیلگون جنوبی یکی از جاذبه‌های جزیره قشم است. دیدن ماهی‌های رنگارنگ از نزدیک تجربه‌ای متفاوت و بی‌شباهت به سایر تفریحات است. برای غواصی می‌توانید به دو کلوب ‌غواصی فعال در مجاورت پارک سر بزنید. مدت زمان غواصی از زمان حرکت قایق تا بازگشت حدود ۱ ساعت است که ۱۵ دقیقه از این زمان را زیر آب سپری می‌کنید.

هزینه تهیه بلیط به‌طور تقریبی ۳۰۰ هزار تومان است. البته همان طور که قبلا گفته شد، خلوت یا شلوغ‌بودن زمان سفر شما هم در قیمت بی‌تاثیر نیست. بخشی از جذابیت غواصی، عکس‌ها و فیلم‌هایی است که غواصان همراهتان از شما و این تجربه به‌یادماندنی ثبت می‌کند.

غواصیسینمای ۴بعدی

اگر دلتان می‌خواهد به‌جای صرفا تماشاکردن یک فیلم کوتاه، هیجان و اتفاقات داخل فیلم را با حواسی فراتر از بینایی و شنوایی تجربه کنید، سینمای ۴بعدی می‌تواند تجربه جالبی برایتان باشد. خوشبختانه پارک زیتون قشم، امکان برخورداری از این تفریح را هم فراهم کرده است.

چطور به پارک زیتون قشم برویم؟

برای رفتن به پارک ساحلی زیتون جزیره هرمز باید این آدرس را دنبال کنیم: هرمزگان، جزیره قشم، خیابان دریا، مقابل تقاطع بلوار چارباغ و خیابان دریا، خیابان زیتون، پارک زیتون قشم.

نحوه دسترسی به پارک زیتون قشم

در قشم خبری از خطوط اتوبوس‌رانی و تاکسی‌های خطی نیست. برای دسترسی به پارک زیتون یا باید از خودروی شخصی استفاده کنید یا تاکسی دربست کرایه کنید. اگر شانس بیاورید ممکن است تاکسی بین‌راهی هم پیدا کنید که احتمالش بسیار کم است.

لوکیشن پارک زیتون قشم

امکانات پارک زیتون قشم؛ خیال راحت‌کن‌ها

در اطراف پارک زیتون قشم بیشتر از آنکه مناطق مسکونی مردمان محلی را ببینیم، هتل‌های مشرف به ساحل دیده می‌شوند. اما اگر دلتان معاشرت با مردم نازنین و خون‌گرم جنوبی را می‌خواهد کافی است سری به کافه‌ها و چایخانه‌های داخل و اطراف پارک بزنید و خود را به چای و مصاحبت با این مردمان دوست‌داشتنی مهمان کنید.

امکانات پارک زیتون قشمفرقی ندارد که به هنگام ناهار به پارک زیتون سر می‌زنید یا شام، در هر زمان رستوران‌های خوش‌نامی در مجاورت پارک سرویس‌دهی می‌کنند. غذاهای دریایی حرف اول را در منوهای غذایی این رستوران‌ها زده و بد نیست حتی اگر علاقه‌ای به این نوع غذاها ندارید، اندکی هم که شده امتحان کنید و شانس چشیدن مزه اصیل غذاهای دریایی را از خود دریغ نکنید.

رستوران شب‌های طلایی یکی از محبوب‌ترین ‌و پرآوازه‌ترین رستوران‌های نزدیک پارک زیتون قشم است. اگر قبل از آمدن به پارک خوراکی یا وسایل ضروری دیگری را از یاد برده‌اید می‌توانید به‌راحتی به یکی از سوپرمارکتهای پارک زیتون بروید و بدون دغدغه خاطر نیازتان را برطرف کنید.

امکانات پارک زمین بازی برای کودکان و زمینهای ورزشی مانند والیبال، بسکتبال و… برای بزرگ‌سالان، از دیگر امکانات بسیار خوب این پارک ساحلی است که برای همه سنین چیزی برای عرضه دارد.

نیمکتهای سنگی‌ای برای استراحت و وقت‌گذراندن در داخل پارک قرار دارد. همچنین آلاچیقها برای چادرزدن و کمپینگ فضای خوبی را فراهم کرده‌اند و اگر نگران دسترسی به سرویس بهداشتی‌اید، باید بگوییم که خیالتان راحت باشد، سرویس‌ها ۲۴ ساعته بازند.

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که قبل از رفتن به مکانی، جای پارک و پارکینگ آن را چک می‌کنید؟ اگر با خودروی شخصی به این پارک می‌روید خیالتان بابت پارکینگ راحت باشد، چرا که هم مهیا است، هم بسیار امن. گشت پلیس مرتب به پارک و پارکینگ سرکشی می‌کند. اگرچه خود پارک ساحلی زیتون ورودی ندارد، اما برای استفاده از پارکینگ باید هزینه بپردازید.

جاذبه های گردشگری نزدیک پارک زیتون قشم

علاوه بر جاذبه‌های داخل پارک ساحلی زیتون، در مجاورت این پارک نیز مکان‌هایی قرار دارد که به جذابیت هرچه بیشتر این پارک می‌افزاید. مانند مراکز خرید مدرن و دسترسی بسیار راحت به هتل‌های مطرح قشم.

پاساژها و مراکز خرید نزدیک پارک زیتون قشم

نمی‌شود تا پارک زیتون قشم رفت و سری به مراکز خرید سیتی سنتر ۱ و ۲ نزد. این مراکز خرید در نزدیکی پارک قرار دارند و با پای پیاده هم می‌توان تا آنجا قدم زد. در داخل پارک یک بازارچه صنایع دستی نیز وجود دارد که می‌تواند برای خرید سوغاتی‌هایی با حس و حال جنوبی مناسب باشد.

از این فرصت استفاده کنید و فراموش نکنید که بخشی از لذت سفر به قشم، بازارگردی و خرید است.

پاساژها و مراکز خرید نزدیک پارک زیتونهتل های نزدیک پارک زیتون قشم

مجاورت پارک زیتون قشم با دریا سبب شده است که هتل‌های زیادی در همسایگی‌اش قرار داشته باشند. هتل‌هایی با سطح قیمتی و امکاناتی متنوع که همین تنوع فرصت حضور مسافرانی از سطوح اقتصادی و سلیقه‌ای مختلف را ایجاد کرده است.

هتل آرتا، ارم، بوتیک ایرمان، آرام و بهشت ازجمله هتل‌های نزدیک به این پارک ساحلی‌اند. اگر شما هم از مهمانان این هتل‌ها هستید پارک زیتون قشم یک گزینه دائمی و در دسترس برای شماست.

وقت اولویت‌بندی و انتخاب است!

اگر هنوز هم برای انتخاب پارک ساحلی زیتون قشم مرددید، باید بگویم که شگفت‌زده‌مان می‌کنید!

هر آنچه تا به اینجا گفتیم نشان می‌دهد این پارک ساحلی مکانی فراتر از یک پارک معمولی است که در هر جای دیگر به‌راحتی پیدا شود و می‌تواند کاری کند که شما حسابی دلتنگش شوید و با یادآوری خاطراتش هوس سفر دوباره به سرتان بزند.

اما اگر شما هم مانند ما معتقید که به امتحانش می‌ارزد و نام «پارک زیتون قشم» را در لیست مقاصدتان قرار داده‌اید، بسیار خوش‌حال می‌شویم که عکس‌هایتان از این پارک را برایمان ارسال کنید و از تجربه‌تان بگویید.

سفرتان سلامت و دلتان خوش!

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه

 1. . می‌گوید

  با تشکر

 2. محسن می‌گوید

  سلام ایا شیر آب شیرین پیدا میشود توی پارک

 3. الی می‌گوید

  بسیار عالی

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   🙂