همه چیز راجع به مثلث برمودا یا مثلث شیطان

چرا این همه کشتی اینجا غرق شده‌اند؟

شاید شما هم راجع به مثلث برمودا چیزهایی شنیده‌اید که درک و فهم آن کمی‌ دشوار و غیرمنطقی به نظر می‌رسد. شاید هم شما از آن دسته افرادی هستید که اصلا هیچ‌ اطلاعی از این موضوع نداشته و علاقه دارید تا با آن آشنا شوید. در هر دو صورت فرقی نمی‌کند و اگر حتما علاقه دارید تا به صورت کامل با این موضوع جالب و بسیار جذاب آشنا شوید این مطلب پرهیجان را از مجله علی بابا از دست ندهید زیرا در این مطلب ما قصد دارید به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

نباید در این مکان منتظر موجودات فضایی یا ماشین پرواز باشید، اما از طرفی باید به این نکته توجه کنید که این مختصات افراد زیادی را با هر دلیل و نظریه‌ای که ممکن است وجود داشته باشد ( حتی اشتباهات انسانی) به کام مرگ کشیده است.

جواب این سوال مثبت است و طبق اخرین گزارشات موجود در سال 2019 سه سانحه هوایی در مثلث برمودا رخ داده که همچنان علامت سوال باقی مانده است.

دانشمندان و کارشناسان تا به حال نظریه‌های بسیار زیادی را عنوان کرده‌اند که از آخرین نظریه‌ها راجع به مثلث برمودا می‌توان به ابر شش ضلعی و آتشفشان اقیانوسی اشاره کرده که در مقاله هر دو آن‌ها توضیح داده شده است.

مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا که برخی آن را با نام مثلث شیطان یا دریای مرگ می‌شناسند، یک منطقه در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است. گفته می‌شود در این محدوده بیش از 50 کشتی ناپدید شده و هیچ اثری تا به امروز از آ‌ن‌ها برجای نمانده است. حتما به این نکته فکر می‌کنید که این موضوع خیلی پیچیده نیست و ممکن است این منطقه دارای شرایط نامساعدی باشد.

اما نکته‌ای که این محدوده را بسیار خاص و ترسناک‌تر می‌کند این است که طبق اطلاعات منتشر شده 21 هواپیما نیز هنگام ورود به این منطقه ناپدید شده‌اند و تا به امروز کسی از آن‌ها هیچ خبری ندارد. نظریه‌های بسیار زیادی در مورد مثلث برمودا وجود دارد که تا به امروز هیچ کدام از آن‌ها قطعی نشده و این عمل باعث شده تا هنوز مثلث برمودا یک علامت سوال بزرگ برای داشنمندان و مردم جهان باقی بماند.

دو نظریه که بسیار در بین مردم رایج بوده نسبت دادن این مکان به یک ماشین زمان بسیار غول‌پیکر و فعالیت موجودات فرازمینی در این مکان است.

راز مثلث برمودامثلث برمودا کجاست؟

طبق اطلاعاتی که از مثلث برمودا وجود دارد، مساحت این منطقه بین یک میلیون و سیصد کیلومتر مربع تا سه میلیون و نهصد کیلومتر مربع تخمین زده شده است و هنوز بین ابعاد آن اختلاف نظر وجود دارد. نکته جالبی که وجود دارد انجمن جغرافیای ایالات متحده این مثلث را به رسمیت نمی‌شناسند و در نقشه‌های سازمان‌های دولتی اسمی از آن برده نمی‌شود.

مثلث برمودا بر روی آب‌های اقیانوس اطلس و در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است. راس این مثلث نزدیک برمودا، قسمت انحنای مثلث از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و با عبور از پورتوریکو به سمت جنوب و شرق منحرف می‌شود و از دریا سارگاسو گذر کرده و دوباره به سمت برمودا باز می‌گردد.

مثلت برمودا کجاستتاریخچه مثلث برمودا

نخستین بار در 17 سپتامبر 1950 ادوارد ون وینکل جونز (Edward Jones)  ناپدید شدن برخی از هواپیما‌های و کشتی‌ها در مجله میامی هرالد خبر داد که برای اولین بار مثلث برمودا بر زبان‌ها افتاد. دو سال پس از این موضوع، مجله فیت مقاله‌ای کوتاه با عنوان «رمز و راز دریا پشت درب‌های ما هستند» با اشاره به مثلث برمودا این مسئله را برای مردم بسیار پر رنگ‌تر کرد.

در این مقاله به از دست دادن کشتی‌ و هواپیما‌های بسیار زیاد از جمله پرواز 19 اشاره شد. 10 سال بعد در اوریل 1962 مجله لوژیون آمریکا ادعا کرد که موضوع مهمی راجع به پرواز 19 وجود داشته است. این مجله ادعا کرد که فرمانده عملیات این پرواز گفته است: «ما در حال ورود به آب‌های سفید هستیم، ما نمی‌دانیم کجا هستیم و هیچ چیز خوب به‌نظر نمی‌رسد.» پس این موضوع شایعاتی به وجود آمد که پرواز 19 توسط مثلث برمودا به مریخ فرستاده شده است.

تاریخچه و ادعا‌های زیادی درباره مثلث برمودا وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها شایعه و برخی واقعیت باشد، اما ما دو مورد از معروف‌ترین رخداد‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اتفاقات مثلت برمودا

مثلث برمودا، بخشی از اقیانوس اطلس شمالی در شمال امریکا است که گفته می‌شود بیش از 50 کشتی و 20 هواپیما به طور اسرارآمیزی در آن ناپدید شده‌اند. منطقه‌ای که مرزهای آن مورد توافق جهانی نیست. یک مثلث مبهم که توسط ساحل اقیانوس اطلس در فلوریدا، برمودا و آنتیل بزرگ مشخص می‌شود. اتفاقات مثلث برمودا بسیار عجیب هستند و هر یک داستان‌هایی را نقل می‌کنند. در ادامه چند مورد از این اتفاقات اسرارآمیز را می‌خوانیم.

گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ (USS Cyclope)

بزرگ‌ترین کشتی نیروی دریایی ایالات متحده چطور بدون هیچ ردی ناپدید شد؟ این سوالی بود که در مارس 1918 در ذهن بسیاری از مردم به وجود آمد؛ هنگامی که یک ناو بزرگ آمریکایی به نام یواس‌اس سایکلوپ، در سفر بین هند غربی به بالتیمور ناپدید شد. با گذشت یک قرن، هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده جز اینکه مثلث برمودا کشتی را در کام خود فرو برده است.

سایکلوپ تقریبا 170متر طول داشت. 309 خدمه در کشتی کار می‌کردند و حدود 11 هزار تن منگز را جابجا می‌کرد. کشتی از سال 1910 با موفقیت قایق‌رانی می‌کرد و بین دریای بالتیک، کارائیب و مکزیک در سفر بود. این کشتیِ باری، زغال سنگ را در سراسر جهان منتقل می‌کرد و در کمک به پناهندگان هم دستی داشت.

اما در سال 1917، هنگامی که آمریکا وارد جنگ جهانی اول شد، سایکلوپ یک دارایی کلیدی دریایی به حساب می‌آمد. این کشتی نیروها و زغال سنگ را برای سوخت‌رسانی به کشتی‌های دیگر در سراسر جهان منتقل می‌کرد.

گم شدن کشتی یو‌اس‌اس سایکلوپ (USS Cyclope)از اتفاقات مثلث برمودا این است که در مارس 1918، محموله جدیدی به کشتی تحویل داده شد: صدها تن سنگ معدن منگنز متراکم، که در فولادسازی استفاده می‌شد. سایکلوپ در برزیل بارگیری کرد، سپس به باربادوس رفت تا بتواند برای سفر طولانی به خانه خود یعنی بالتیمور تامین شود. آخرین پیام دریافت شده از کشتی این بود که گفت: «آب‌وهوا  بسیار خوب است». اما در این سفر انگار که چیزی به هم ریخت و هیچکس دیگر از سایکلوپ نه چیزی دید و نه چیزی شنید. حتی بدون پیام درخواست کمک از رادار برای همیشه محو شد!

بعضی از افراد طوفان و شرایط جوی، و برخی هم فعالیت‌های دشمن در زمان جنگ را دلیل بروز این حادثه می‌دانند. اما تنها سایکلوپ نبود که ناپدید شد. دو کشتی غیرنظامی دیگر که سنگ معدن را به سایکلوپ می‌رساندند هم در اقیانوس اطلس شمالی ناپدید شدند.

ناپدید شدن قایق‌های بادبانی در مثلث برمودا (کارو آ دیرینگ)

پنج قایق بادبانی در سال 1919 به اقیانوس اطلس سفر کردند. اما در ژانویه سال 1921 از کارولینای شمالی سر درآوردند. در آن زمانی بسیاری از مردم گمان می‌کردند کار دزدان دریایی بوده که سرنشینان و خدمه این قایق‌ها مفقود شده‌اند. این احتمال وجود دارد که این کشتی یکی از کشتی‌های اس‌اس هویت باشد که در همان زمان ناپدید شد.

کارول آ. دیرینگ (Carroll A. Deering) هم یکی از همان کشی‌ها بود که پس از عبور از مثلث برمودا در سال 1921، درست در سواحل کارولینای شمالی ناپدید شد. کارول که زمانی یک کشتی باری چشمگیر بود، پس از توقف در باربادوس در راه بازگشت به ایالات متحده هرگز به خانه نرسید. به جای بازگشت امن به خانه، این کشتی به یکی از اسرارآمیز‌ترین کشتی‌های غرق شده در تاریخ تبدیل شد.

ناپدید شدن قایق‌های بادبانی در مثلث برمودا (کارو آ دیرینگ)تمام خدمه آن ناپدید شده بودند. وسایل شخصی، تجهیزات ناوبری و قایق‌های نجات آن‌ها نیز دیگر وجود نداشت. اوضاع نگران‌کننده‌تر این بود که کارول اولین کشتی نبود که در نزدیکی کارولینای شمالی عذاب خود را دید.

قرن‌هاست که دریانوردان از آب‌های شوم مثلث برمودا می‌ترسند. تغییر خطوط ساحلی و آب‌وهوای غیرقابل پیش‌بینی در «گورستان آتلانتیک» هزاران کشتی را در طول این سال‌ها در خود غرق کرده است.

همه از FBI گرفته تا گارد ساحلی و ماهیگیران محلی سعی کردند بفهمند چه اتفاقی برای ملوانان گمشده افتاده است و راز مثلث برمودا را کشف کنند. آن‌ها نظریه‌هایی را ارائه دادند که از توضیحات پیش پا افتاده آب‌وهوا تا داستان‌های شوم شورش یا دزدی دریایی متغیرند.

راز پرواز 19 مثلث برمودا

یک روز گرم با ابرهای زیبا در آسمان که باد از جنوب غربی می‌وزید، شرایط عمومی آب‌وهوا برای پروازهای آموزشی مساعد بود. پرواز 19 پرواز آموزشی بود. قرار بود این یک تمرین معمول ناوبری و بمباران ساختگی باشد. یک اسکادران از پنج بمب‌افکن اژدر TBM Avenger که 14 نفر سرنشین داشت، باید به سمت باهاما پرواز می‌کردند، تا انداختن اژدرهای را تمرین کنند و سپس به فورت لادردیل بازگردند.

ایستگاه هوایی نیروی دریایی، آخرین تمرین آن‌ها قبل از فارغ‌التحصیلی بود و آن‌ها پیش‌تر هم این کار را انجام داده بودند. پرواز 19 تمرینات تعیین‌شده خود را به پایان رساند و حدود 90 دقیقه پس از بلند شدن در راه بازگشت، فرمانده اسکادران ستوان دوم چارلز سی تیلور گزارش داد که گم شده است. در آن زمان و با فرا رسیدن عصر، شرایط آب‌وهوا و دریا بدتر شد.

راز پرواز 19 مثلث برمودادر سه ساعت بعد، ستوان تیلور به اشتباه پرواز 19 را به دریا برد. او با برج مراقب تماس گرفت و وضعیت هواپیماها را به طوری عجیب شرح داد. برج مراقبت از آنها خواست تا مسیر خود را 180 درجه تغییر دهند و به فلوریدا بازگردند. اما ستوان تیلور عنوان کرد که دستگاه‌ها و رادارهای‌شان از کار افتاده است و نمی‌توانند مسیریابی کنند. صدای او ضعیف و ضعیف‌تر و این ارتباط برای همیشه قطع شد.

این حادثه در 5 دسامبر 1945 اتفاق افتاد، چند ماه پس از پایان جنگ جهانی دوم. جستجوی گسترده‌ای برای یافتن 5 هواپیمای گمشده آغاز شد و یگان‌های نیروی دریایی، ارتش و گارد دست به کار شدند.

ناپدید شدن آنها یکی از بزرگترین جستجوهای هوایی و دریایی در تاریخ و افسانه مثلث برمودا را آغاز کرد. تا به امروز، پرواز 19 یکی از اسرار بزرگ هوانوردی است.

ناپدید شدن هواپیماهای سلطنتی (استار تیگر و استار آریل)

در ادامه داستان‌های دیگر از اتفاقات مثلث برمودا را آورده‌ایم.

استار تیگر (Star Tiger)

در 30 ژانویه 1948، یک هواپیمای بریتانیایی متعلق به خانواده سلطنتی آورو تودور پنجم، که از انگلستان به برمودا پرواز می‌کرد، بدون هیچ اثری ناپدید شد. استار تیگر، به فرماندهی سروان مک‌میلان، از انگلستان عازم برمودا بود.

در 30 ژانویه، مک‌میلان گزارش داد که انتظار می‌رود در 5:00 صبح به برمودا برسد، اما نه خبری از او و نه هیچ یک از 31 سرنشین دیگر شد. گزارشات رسمی نشان می‌دهد که سیستم گرمایشی هواپیما و همچنین قطب‌نما دچار خرابی شده است.

برای گرم نگه‌داشتن درجه حرارت، خلبان ممکن است هواپیما را در ارتفاع پایین‌تری هدایت کرده و سوخت را سریعتر سوزانده باشد. پرواز در ارتفاع بسیار کم باعث می‌شد که خلبان زمان کمتری را برای مانور در صورت وقوع فاجعه داشته باشد. این احتمال می‌رود که پرواز به سرعت ارتفاع خود را از دست داده و در دریا سقوط کرده باشد.

استار آریل (Star Ariel)

استار آریل (Star Ariel)

یک هواپیمای سلطنتی آورو تودور پنجم، مانند استار تیگر، در 17 ژانویه 1949 با 7 خدمه و 13 مسافر در مسیر جامائیکا، برمودا را ترک کرد. آن روز صبح، سروان جی‌سی مک‌فی گزارش داد که پرواز بدون مشکل انجام می‌شود. کمی بعد، یک پیام رمزآلود دیگر از طرف کاپیتان آمد، هنگامی که او گزارش کرد که فرکانس خود را تغییر می‌دهد، دیگر هیچ چیز شنیده نشد.

یک گروه برای جستجوی استار آریل اعزام شدند، اما حتی نشانه‌ای از بقایا و لاشه این هواپیما پیدا نشد. پس از ناپدید شدن آریل، خطوط هواپیمایی British South American تولید هواپیمای تودور را متوقف کرد.

گم شدن هواپیمای داگلاس

27 دسامبر 1948، کاپیتان روبرت لیندکیست یک پرواز تجاری را با هواپیمای DC-3 از سان خوان، پورتوریکو به میامی فلوریدا رهبری کرد. این هواپیما کمی بعد با 36 سرنشین از چشم‌ها برای همیشه محو شد. خلبان به برج کنترل گفت: «ما در حال نزدیک شدن به مقصد و تنها در 50 مایلی جنوب هستیم و می‌توانیم چراغ‌های میامی را ببینیم همه چیز خوب است.»  DC-3 چند ثانیه بعد از صفحه رادار ناپدید شد.

گم شدن هواپیمای داگلاسنقطه‌ای که هواپیما سقوط کرده بود بر فراز فلوریدا کیز بود؛ جایی که آب‌های شفاف آن تنها 20 فوت عمق داشت و اگر DC-3 در آن سقوط کرده باشد، باید قابل مشاهده می‌بود.

مقامات تحقیق‌کننده با جدیت کار خود را دنبال کردند و برای آن‌ها سوال بود که چگونه خلبان باتجربه می‌تواند در یک شب مهتابی و آرام ناپدید شود. گروه‌های تجسس در جایی که تصور می‌شد هواپیما سقوط کرده است جستجو کردند، اما هیچ اثری از هواپیما در عمق بیست فوت پیدا نشد.

ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودا

توضیحی ساده و منطقی برای توجیه ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودا، وجود ندارد. یک جزیره نمی‌تواند در طوفان غرق شود، به سنگ‌ها برخورد کند، گم شود، بسوزد یا به سرقت برود.

با این حال در سال 1969 صخره بزرگ ایزاک، جزیره‌ای که تنها ساکنان آن 2 نگهبان فانوس دریایی، ایوان ماژور و بی. مولینگز بودند، گم شد. این دو نگهبان به طرز مرموزی بدون هیچ اثری یا سرنخی ناپدید شدند. در 4 آگوست 1969، هنگامی که تماس‌های فراوان به فانوس دریایی بی‌پاسخ ماند، گروهی از نزدیک «بیمینی» برای جستجو اعزام شدند، اما نتوانستند سرنخی پیدا کنند.

ناپدید شدن فانوس دریایی ایزاک در مثلث برمودادولت باهامیا سعی کرد یک حادثه را به قاچاق مواد مخدر ربط دهد، اگرچه به نظر می‌رسید فقط یک حدس باشد. هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد این امر درست است. درک اینکه چرا قاچاقچیان مواد مخدر به یک ایستگاه دولتی وارد شوند و کارمندان را بربایند، دشوار است.

البته ممکن است که یکی از دو نگهبان اطلاعات زیادی در مورد یک گروه قاچاق داشته باشد و قبل از اینکه بتواند صحبت کند، کشته شده‌اند. اگرچه فرود در ایستگاه دولتی و کشته شدن هر دو نگهبان بسیار ناامیدانه به نظر می‌رسد. اگر افراد با استفاده از قایق غیرمجاز برای ورود به جزیره استفاده کرده باشند، نگهبانان فانوس دریایی می‌توانستند آن را خبر دهند. آیا قاچاقچیان مواد مخدر می‌توانستند از این فرصت استفاده کرده و جسورانه به جزیره نزدیک شده باشند؟

تئوری‌های علمی و تخیلی درباره برمودا

با توجه به موارد ذکر شده تا این‌جای مطلب حتما شما کنجکاو شده‌اید تا بدانید دلیل این موضوع و رخداد‌های عجیب چیست. همانطور که در بالا ذکر شد نظریه‌های بسیار زیادی راجع به این نقطه از کره زمین وجود دارد که ممکن است برخی از آن‌ها درست بوده یا مجموعه‌ای از این نظریه‌ها درست باشد، اما در هر صورت تا به حال هیچ نظریه منطقی رد یا تایید نشده است.

در میان این نظریه‌ها برای کشف رازهای مثلث برمودا برخی به شایعات و موضوعات تخیلی نیز دامن زده‌اند که دو مورد از نظریه‌های تخیلی و چهار مورد از نظریه‌های علمی را برای شما بازگو می‌کنیم که صرفا با آن‌ها آشنا شوید.

سفینه فضایی در زیر مثلث برمودا

یکی از معروف‌ترین نظریه‌های تخیلی که راجع به این مثلث وجود دارد این است که برخی معتقد‌ند که در زیر مثلث برمودا یک سفینه فضایی وجود دارد و کسانی که وارد این محدوده شوند را از کره زمین خارج می‌کنند. این نظریه را هر طور در نظر بگیریم، چندان با عقل و منطق همسو نیست.

راستی حالا که صحبت از جاهای مرموز شده، می‌دانید عجیب ترین جاهای دیدنی ایران کجا هستند؟

موجودات عجیب و مرموز در برمودا

از دیگر نظریه‌های تخیلی مثلث برمودا می‌توان به موجودات عجیب و غول‌پیکر اشاره کرد که برخی معتقد‌ند موجودات وحشتناک و شیاطین در این مکان زندگی می‌کنند و هر کس در قلمروی آن‌ها برود، برای همیشه نابود می‌شود. این نظریه نیز یک نظریه غیرعقلانی بوده و در گذشته برای پاسخ به راز این مثلث ساخته شده است.

موجودات فضایی گاز متان در مثلث برمودا

طبق اسناد و گزارش‌های به‌دست‌آمده از این مثلث، یک نظریه علمی است که اشاره به گاز متان بسیار زیاد در این محدوده می‌کند. کشتی وقتی روی آب در این نقظه شناور می‌شود تحت تاثیر این گازها قرار گرفته که این موضوع امکان غرق شدن را افزایش می‌دهد. از طرفی احتمال آسیب زدن به هواپیما را نیز بسیار زیاد می‌کند. شاید یکی از دلایل رویداد‌های غیر طبیعی مانند شعله‌های آتش روی آب که توسط بومیان گزارش شده است همین موضوع باشد.

خطاهای انسانی

برخی از کارشناسان معتقد‌ند که پیشامد‌های برمودا می‌تواند ریشه در اشتباهات انسانی داشته باشد چراکه هر روز ساکنین این منطقه درحال عبور از آن‌جا هستند.

ابرهای شش ضلعی مثلث برمودا

از دیگر نظریه‌های علمی که وجود دارد و برخی از کارشناسان به آن معتقدند، وجود ابرهای غول‌پیکر است که معادل یک بمب با سرعت 273 کیلومتر در ساعت امواجی با ارتفاع بیش از 14 متر تولید می‌کنند. یک چنین نیروی عظیمی کافیست تا نه‌ تنها کشتی بلکه هواپیما را نیز با چالش مرگباری روبرو سازد.

آتشفشان مثلث برمودا

یکی از سرنخ‌های جالب و نظریه‌های علمی جدید که دانشمندان داشنگاه کرنل بعد از سال‌ها تحقیق روی گدازه‌های اقیانوسی به آن رسیده‌اند، دهانه آتشفشان بسیار عمیق و بزرگ در مثلث برمودا است. این دهانه تمامی کشتی‌ها و هواپیما‌ها را به درون خود کشیده و به دلیل فشار بیش از حد کف اقیانوس آن‌ها را تکه‌تکه می‌کند.

آتشفشان Bermuda Triangleفیلم‌ و کتاب های مربوط به مثلث برمودا

یکی از فعالیت‌های رایج که معمولا درباره مسائل مهم در دنیا و سوالات مردم راجع به یک موضوع پیچده وجود دارد، ساخت فیلم و نشر کتاب است که به دلیل کنجکاو بودن مردم می‌تواند تا حد زیادی مورد استقبال قرار بگیرد. مثلث برمودا نیز از این موضوع مستثنی نبوده و فیلم‌ها و کتاب‌های در این باره وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 کتاب با موضوع برمودا

 • کتاب مثلث برمودا اثر چارلز برلیتز در سال 1974 نوشته شد. این کتاب در همان سال از پر فروش‌ترین کتاب‌ها شد و نزدیک به 20 میلیون نسخه از آن به 30 زبان مختلف به فروش رسید و به شهرت عظیمی دست پیدا کرد.
 • لری کوشس، در سال 1975 کتاب خود را با نام راز‌های حل شده مثلث برمودا منتشر کرده و در کتاب خود گزارشات مربوط به ناپدید شدن کشتی‌ها را در کتاب چارلز مورد انتقاد قرار داد که این کتاب نیز با استقبال نسبتا خوبی مواجه شد.
 • لورنس دیودکخ با کتاب راز مثلث برمودا در سال 1975 و دقیقا چند ماه پس از کتاب لری اثر خود را عرضه کرد. در این کتاب به چارلز و لری حمله کرد و آن‌ها را اغراق‌آمیز توصیف کرد. همچنین مدعی شد که یک راه حل برای راز مثلث برمودا یافته است.

فیلم با موضوع مثلث برمودا

 • فیلم سنیمایی The Triangle یا مثلث که یک فیلم در ژانر دلهره‌آور است و توسط کشور آمریکا در سال 2001 ساخته شده است. از بازیگران این فیلم جذاب می‌توان به لوک‌پری، دیوید هیولت و دوریان هاروود اشاره کرد.
 • فیلم بر اساس مثلث برمودا در سال 1978 توسط رنه کاردونه ساخته شد که این فیلم نیز در زمان خود یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌ها بود.

فیلم‌هایی در مورد برموداحقایق جالب در مورد مثلث برمودا

 • یکی از حقایق جالب که وجود دارد این است که با توجه به تمامی موارد ذکر شده علاوه بر داشنمندان، گارد ساحلی ایالات متحده نیز مثلث برمودا را خطرناک‌تر از نقاط دیگر اقانوس اطلس نمی‌دانند.
 • در سال 2013 صندوق جهانی طبیعت خطرناک‌ترین مسیرهای حمل نقل برای کشتی‌ها را مشخص کرد و جالب است بدانید هیچ اسمی از مثلث برمودا در این لیست وجود ندارد.
 • کریستف کلمب اولین کسی بود که واقعه عجیب و غریب در این منطقه را ثبت کرده و طبق گفته این شخص یک شعله بزرگ در دریا سقوط می‌کند. ( البته برخی بر این معتقد‌ند او یک شهاب سنگ دیده است و چیز دیگری وجود ندارد)
 • گفته می‌شود نمایشنامه طوفان (The Tempest) که یکی از محبوب‌ترین آثار شکسپیر است بر اساس داستان‌ها ونظریه‌های موجود درباره مثلث برمودا ساخته شده است. این نمایش‌نامه باعث شد تا شکسپیر اعتبار قابل توجهی در این عرصه کسب کند.
 • در سال 1945 یک تحقیق دریایی شکل گرفت، در آن یک هلیکوپتر با 13 سرنشین به دنبال افراد گم‌شده در این محدوده رفتند که پس از ورود به مثلث برای همیشه ناپدید شدند.

نجات یافتگان مثلث برمودا

در 60 سال گذشته و طبق اسنادی که وجود دارد، 25 نفر تا به حال توانسته‌اند جان سالم به در ببرند و با هیچ مورد خاص و عجیبی نیز روبرو نشده‌اند اما موضوعی که راجع به آن‌ها وجود دارد این است که همه آن ها با هواپیما از این محدوده گذر کرده‌اند و کسی با کشتی جان سالم به در نبرده است.

نجات یافتگاننتیجه‌گیری کلی درباره برمودا

نتیجه‌ای که می‌توان از این نقطه گرفت این است که به هر دلیل یا راز درست و اشتباه که درباره این نقطه از زمین وجود دارد، تصمیم منطقی این است که انسان‌ها باید تا حد ممکن از رفتن به این مختصات پرهیز کنند و صرفا جهت کنجکاوی‌های شخصی نباید تصمیم به رفتن به مثلث برمودا را داشته باشند زیرا هر کدام از نظریه‌های که تا به امروز ذکر شده بر خطرناک بودن این مثلث صدق کند، می‌تواند انسان یا هر موجودی را به کام مرگ بکشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

65 دیدگاه
 1. جواد می‌گوید

  هواپیمای بدون سرنشین بفرستن مشخص بشه

 2. فاطمه می‌گوید

  خب به هر حال چیز های زیادی در جهان هست که انسان هنوز اونها رو کشف نکرده و درباره اونها اطلاعاتی نداره …. ولی مطمئنم یک روز انسان اینقدر پیشرفت می‌کنه که حتی می‌تونه برای گردش بره داخل مثلث برمودا و به راحتی برگرده….از شما هم به خاطر زحماتی که برای این مطالب کشیدین ممنونم🌹🙏

 3. گودزیلا می‌گوید

  سلام
  داوطلب قبول نمیکنن واسه آزمایش بریم اونجا؟یا یجایی بهتر میریم یا هم میمیریم

 4. S می‌گوید

  من اون دنیا از مسافر های سایکلوپ میپرسم چی شد و به کجا ها رسیدید و اونجا چی دید ،😶🙄

 5. H می‌گوید

  کسی تا پدیده ای رو خودش آگاهانه و باشناخت کامل تجربه نکنه معمولا باور نمیکنه . بنده حقیر چند سال پبش پدیده وجود اشیای پرنده ناشناس رو نجربه کردم و واقعا ایمان آوردم !! که ما تنها نوع بشر تو این عالم به این بزرگی نیستیم !! یا حق

 6. ناشناس می‌گوید

  همه ی اینا فقط احتمال هست ، هزار و یک دلیل دیگه هم وجود داره ، هیچکس نمیدونه از اون هزار و یک دلیل کدوم درست باشه 😐😐

 7. پارسا یوسفوند می‌گوید

  سلام لطفاً اگر امکان داره به اداره راه‌آهن کشور و شرکت های مسافربری بزرگ کشور که قطار های مجهز و پیشرفته تری دارند بگید قطار های به نسبت بهتری در مسیر کرمانشاه به مشهد یا مقاصد دیگر قرار بدهند تا مسافران کرمانشاهی با رفاه بیشتری به مسافرت بروند

 8. victor می‌گوید

  سلام من خیلی به اتفاق های عجیب در دنیا علاقه دارم و میدونم که بعضی از شهاب سنگ ها دارای قدرت مغناطیسی خیلی خیلی زیادی هستند و بنظر من اون شهاب سنگ که کریستوفر دیده کشتی و هواپیما هارا ب طرف خودش میکشه و بخاطر قدرت مغناطیسی زیادی که داره هواپیما و کشتی هارا فشرده سازی میکنه و برای همین خبری از اون ها وجود نداره و دلیل قطع شدن رادار و چیزی که بتوانند تماس بگیرند با کسی به دلیل این است که شهاب سنگ مغناطیسی رادار های خیلی زیادی تولید میکنه و باعث اختلال میشه برای مثال سیمان داخل ساختمان سازی رادار هایی از خود ایجاد میکنه که وای فای را از دیوار بیشتر فاصله بدهیم رادار بیشتری دارد و بهتر خط میدهد، و دلیل آب و هوای عجیب در داخل مثلث برمودا ب دلیل وجود گاز های عجیب زیاد در سطح دریا و قدرت زیاد اتشفشان که باعث اتفاق های زیادی در زیر دریا شده و در زیر اتش فشان مقدار خیلی زیادی اهن وجود داره و بنظرم اتش فشان در حال کشیده شدن به طرف اتش نشان هست که سطح زیر اب دریا به صورت ترک دار شده و چند ضلعی بودن ابر ها به دلیل ایه که ابر ها دارای فاز های مغناطیسی منفی و مثبت هستند
  🙄خوب دیگ نمیدونم میخوای باور کن میخوای نکن🙄

 9. Rozita می‌گوید

  به نظر من ممکن این نقطه ی جاذبه زمین باشه که شاید بر اثر زلزله دهانه زمین باز بشه و هسته ی زمین که از آهن و نیکل است همه چیز را به طرف خودش بکشد این یه احتمالا و یا این مثل یک سنگ فضایی یا شهاب سنگ با نیروی مغناطیسی زیاد است که همه چیز را به طرف خودش بکشه ولی نکته اینجاست که روزی گنجایشش تمام میشه شاید هم الان تمام شده ما خبر نداریم یا می تواند یک پدیده طبیعی باشه که میلیون ها سال پیش اتفاق افتاد ویا کلی چیز دیگه

  1. Mastermind می‌گوید

   اگر گرانش رو در سطح نیوتن بررسی میکنید که باید بگم باز شدن زمین هیچ ربطی به قوی تر شدنش نداره و گرانش مثل امواج وای فای نیست چیزی جلوش باشه ضعیف شه:)
   اگه در سطح بالاتر(نسبیت عام اینشتین) گرایش رو فرض میکنید، باز هم ترک خوردن زمین فرقی در خم فضا و زمان ایجاد نمیکنه و گرانش همچنان ثابته:)

 10. هاچ می‌گوید

  سلام
  لطفا “راجب” را تصحیح کنید. درستش “راجع به” هست
  سپاس

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   ممنون از نکته‌سنجی شما، اصلاح شد.

 11. . می‌گوید

  شاید اصن الکی باشه دارین مخ مارو کار میگیرن😐💔

 12. ایمان می‌گوید

  من احتمال میدم کاره امام زمانه

  1. Moslem می‌گوید

   خیلی مشتاقم یه کانال زده شه و در مورد این موضوع مباحثه کنیم . اگر موافق هستین از یک گروه تلگرامی استفاده کنیم و مباحثه کنیم ‌. اگر دوست نشر دهندمون زحمتش رو بکشه ممنونش میشم

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام مسلم عزیز 🙂
    متاسفانه ما امکان چنین کاری رو نداریم.
    از طرفی خوبه که گفتگو رو همینجا ادامه بدید تا سایر دوستان هم بتونن از نظرات و ایده‌هاتون مطلع شن.

 13. :/ می‌گوید

  من کلی نظریه دارم ولی بیشتر از نظریه هام پشمام ریختن:/

 14. لیسا می‌گوید

  سلام این مثلث برمودا مثلث نه دایره:)

 15. سلیمانیان می‌گوید

  بنظر من نه فضایی ها نه شیطان و نه داستان آتلانتیک هیچکدوم به برمواد مرتبط نیس به نظر من یا اون شهاب سنگی که کریستوف کلمب دیده تونسته یک سوراخی به سمت یک فضای خالی خيلي بزرگ باز کنه که بخاطر مکیده شدن اب به داخل اون باعت تغیر فشار هوا و اب و هوا باشه که نمیشه خیلی بهش باور کرد چون اون فضای خالی بلخره پر میشه شایدم مثل یک تونل زیر زمینی میتونه اب رو به دریا های دیگه منتطق کنه که شاید ممکنه باشه شایدم یک اختلال مغناطیسی و گرانشی هست که خیلی جاها و جود داره میتونید برین و نگاه کنید و مطمئن شید که عقلانی ترین فرضیا برای این قضیه است البته اینم هم میتونیم در نظر بگیریم که مثلث برموادا یه سوارخ عظیم هست که به دریا های زیر زمینی که بخاطر فعل و انفعالات زلزله یا فوران اتش فشان ها به وجود اومدن

  1. یک دوست می‌گوید

   علوم غریبه مطالعه کن دربارش تحقیق کن رمز رازایی وجود داره که با علم الان قابل اثبات نیست چون علوم جدید ریاضی فیزیک یا غیر هنوز اون قد پیشرفت نکردن دوست عزیز قرار نیست خدارو نمیبینی بگی وجود نداره 🥲

 16. RAMIN می‌گوید

  با سلام احتمالا (البته اگه این رمز و رازهای گفته شده درباره مثلث برمودا حقیقت داشته باشه) چیزی شبیه سیاه چاله در اعماق اقیانوس باشه

  1. Mastermind می‌گوید

   سلام. خیر سیاه چاله ها از خورشید گرانش بیشتری داشته و در صورت وجود بر روی سطح زمین کل سیاره رو بلعیده و داخل خود به دام میندازند

 17. علی می‌گوید

  به هر حال همه اینا نظریه است و واقعا معلوم نیست اونجا چه چیزی ممکنه باشه!
  ممکنه در اون منطقه جزیره ای وجود داشته باشه که به دلایلی خداونداز اون جزیره محافظت میکند!
  ویا هر چیز دیگه ای ممکنه باشه …
  این منطقه یکی از منطقه های مرموز است که تا حالا کسی سر در نیاورده ازش

 18. khdabkhshyaniyakbr@gmail.com می‌گوید

  حوادث مثلث برمودا برام خیلی جالب بود،پیش از این مطالبی در مورد برمودا در مجلات داخلی دیده بودم اما بااین شرح کامل راتا به امروز مطالعه نکرده بودم، از شما تشکر میکنم.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   سپاس از شما، اتفاقا دوستان کامنت‌های جذابی هم گذاشتن، پیشنهاد می‌کنیم در بحث شرکت کنید.

 19. زهراسادات می‌گوید

  این که چی باعث این اتفاقات هست جای خود ، اما مهمتر از این موصوع مهم ، اینه که چرا ایالات متحده اصلا نمیخوان در موردش حرف بزنن یا مطرحش کنن ، نتیجه اینکه زیر سر خودشون هست و کاسه ای زیر نیم کاسه این دولت امریکا هست ، مخصوصا سازمانهای سی آی ای و اف بی آی یا حتی ناسا .. خلاصه که وقتی با اینهمه اتفاقات اصلا به این موضوع دامن نمیزنن یعنی ی چیزایی هست که همه نباید بدونن

  1. Mastermind می‌گوید

   از بزرگترین قربانی های این ناحیه آمریکا بخصوص نیروی دریایی امریکا بوده که بزرگترین تلفات دریایی خارج از جنگ رو به واسطه ی این واقعه شاهد بودن.

 20. ارش می‌گوید

  داداش از کجا میدونی وقت منطقه ی 51 وجود داره این فقط یک چیز الکیه

 21. Romeo می‌گوید

  آره اون شهاب سنگ ممکنه مغناطیسی باشه یا میشه که برمودا پایگاه ابلیس باشه غیر ممکن نیست.اگر بخوایم ببینیم کدوم درسته خب با کشتی های چوبی برن اونجا اگر شهاب سنگ مغناطیسی درست باشه کشتی چیزیش نمیشه ولی اگر مغناطیسی نباشه و پایگاه ابلیس باشه کشتی غرق میشه.

 22. متبلا به بیماری😐 می‌گوید

  خب صبر کنیم وقتی رفتیم اون دنیا از یکی بپرسیم مگه تو اونجا آرزو ها برآورده نمیشه؟ خب پس فعلاً اعمال خوب داشته باشید که برید بهشت😐😑

  1. لیسا می‌گوید

   😂😂😂😂

 23. مینسو می‌گوید

  از نظر من اونجا یک نیروی مغناطیسی وجود داره که قطب نما هارو از کار میندازه . صحبت های یکی از کسایی که جان سالم بدر برده از این مثلث این بوده که قطب نماهاشون ازکار افتاده بوده و وقتی میخواستن برن بیرون احساس کرده چیزی دنبالش میاد و همراهش توی مثلث برمودا موند و تا به حال پیدا نشده. بروس یکی از خلبان ها بوده که وقتی از بالای مثلث برمودا رد شده ابرهای سیاهی رو میبینه و به داخل ان میره و واجه یه تونل با ساختار ابر میشه اون از فلوریدا به مقصد میامی حرکت کرده بود اون تو زمانی که داخل تونل بود نمیتونت با مرکز ارتباط بگیره این اتفاق تو سه دقیقه افتاد وقتی از تونل بیرن اومد تو میامی بود با اینکه محال بوده چون او با یک هواپیمای معمولی با سرعت 300 در ساعت بوده و این اتفاق توی سه دقیقه ناممکن بوده.اون در رابطه با این موضوع کتاب هم نوشته به نام beyond the Bermuda triangle

 24. mobin می‌گوید

  عجیبه واقعا

 25. doctor brain می‌گوید

  به نظر من اگه این جوری بگیم علمی تره
  کریستف کلمب گفته یه آتیش از آسمون افتاده تو دریا تا اینجا درست
  ممکنه اون شهاب سنگ خاصیت مغناطیسی زیادی داشته باشه و همه چیزو بکشه داخل خودش و خاصیت مغناطیسی با جاذبه زمین ترکیب میشه و با سرعت زیادی همه چیز کوبیده میشه به سطح زمین خب خاصیت مغناطیسی همه ی اطلاعات رو میکشه دیگه
  به نظر من این خیلی علمی تره درسته؟
  اگه درسته اعلام کنین

  1. Mastermind می‌گوید

   این ایده که خاصیت مغناطیسی شهاب سنگ پشت ماجراست منطقی ترین تئوری موجود هست….باعث امیدواری که یکی مثل شما ذهنش سمت این میره تا قبل این نا امید شدم وقتی دیدم سطح سواد خواننده ها در این حد صرفا بوده که ابلیس خونه ساخته یا خدا ازش محافظت میکنه:))
   خدا به ما رحم کنه با وجود این سطح سواد مملکتمون.

 26. ممد می‌گوید

  بنظر من حال میده بری اونجا و لایو بگیری و به همه نشون بدی اونجا چیه و خودت تجربه کنی😂🥲

  1. (; می‌گوید

   ممد بیا با هم بریم خدایی منم خیلی دوست دارم بدونم چه خبر هیجان زیادی داره میای ؟

  2. گمنام می‌گوید

   در آنجا نمی‌توان ایستاد و با گوشی عکس و فیلم گرفت زیرا وقتی اولین نگهبان را ببینی از ترس به آن دنیا خواهی رفت اما ترس تو درست نیست…

  3. من می‌گوید

   تنها راه برای فهمیدن ماجرا همین راه هست البته اگر سیگنال قطع نشه .

   1. محدثه می‌گوید

    چرا یه زنجیر محکم نمی‌بندن به کشتی ها تا بفهمن کجا میره
    چرا قواص ها بدون قایق و کشتی نمیرن داخل مثلث و ببینن اون همه کشتی کجا رفته
    اگر کشتی غرق بشه باید تنه های تکه تکه شده اش از قسمتی از دریا پیدا بشه ..مطمعنا یه سوراخ به دنیای عظیمی باز شده که خدا به ما اجازه ورود به اونجا رو نمیده
    و بنظرم اقیانوس کف نداره و فقط یه گاز یا هوا هستش پس بنظرم زیر اقیانوس چیز دیگه ای هست
    راستی اگر نهنگ های غول پیکر قبل از ما بودن فقط فسیل یکیشون و پیدا کردن پس بقیه کجان؟؟؟؟

  4. شاهدا می‌گوید

   اگه زنده موندی و به گمشدگان پیوست نخوردی حتما لایو بگیر

   واقعا خیلی عجبیه ها چیزای غول پیکری مثل چند تا کشتی بزرگ و هواپیما و جریزه و اینا اون تو ناپدید شدند بدون این که چیزی ازشون باقی بمونه.

   خب بزارین منم یک ذره تخیلی فکر کنم.🤔
   شایدم یه حیوون ناشناخته اونجا باشه که اشیا رو می بلعه؟!

   1. Sarina می‌گوید

    برگام با این حرفت ریخت ، منم تخیلم خیلی قویه به نظرم اونجا یه راه داره به دنیای دیگه به یه بعد دیگه که مثل همین بعد خودمونه( تخیلی فکر کردم ) 😅 وگرنه چجوری اونا گفتن نمیدونن کجان بعدشم صداشون از بین رفت و گفتن یه جایی هستن که هیچی نیست و گم شدن پس ممکنه بخاطر مثلث برمودا رفته باشن به به بعد دیگه یا در زمان سفر کرده باشن مثل همون هواپیمایی که تو هوا ناپدید میشه و بیشتر از ۴۰ سال خبری از اون هواپیما پیدا نمیشه ولی یهو ۵۰ سال بعد از تو آسمون از ناکجا آباد پیدا میشه و آدمای داخل اون هواپیما همه مثل قبل هستن و یه زره هم پیر نشدن حتی لباس هاشون هم بدون یکم گردو خاک بوده و کاملا تمیز بوده بعد خلبان هواپیما میگه باید بره به مقصدی که میخواسته بره بعد پرواز میکنه و دوباره تو هوا ناپدید میشه ، احتمالا مثلث برمودا هم همینطوریه ،شاید اون هواپیما در زمان سفر کرده بوده یا به یه دنیای دیگه رفته باشه ( جهان موازی ) و هرکی وارد مثلث برموردا بشه این اتفاق براش بیفته ، وگرنه چجوری هیچ ردی از کشتی و هواپیما هایی که اونجا ناپدید شدن پیدا نشده ؟!

 27. گمنام می‌گوید

  من از برمودا خبر دارم
  میدونم هیچ فضایی ای اونجا نیست هیچ نیروی عجیبی اونجا نیست
  کسانی که اونجا غرق شدن زنده بودن و کشته نشدن
  هیچ بشقاب پرنده ای وجود نداره
  اژدهایان هستند اما قاتل نیستند
  مطمئن باشید هیچوقت دست شما به برمودا نخواهد رسید مگر ….

  1. (; می‌گوید

   داداش معلوم خیلی شبیه منی دوست دارم باهات صحبت کنم در مورد این چیزا برنامه ایی چیزی استفاده میکنی تا بتونیم صحبت کنیم

   1. گمنام می‌گوید

    نه هیچ کتابی نخوانده ام فقط
    نمیتوانم بگویم چه شده است شاید نباید راز آن را بگوییم

  2. معین می‌گوید

   تو از کجا میدونی؟مگه خدا هستی؟🤣🤣🤣🤣

   1. شاهدا می‌گوید

    قدرت ماورایی داری؟
    از یه هستی دیگه اومدی؟

    موجود حاصل از پیوند الهه و شیطانی؟
    جون من راست بگو زیر اون مثلث چه خبره😂

    نکنه خودت با قدرت شیطانی ات اون مثلث رو ساختی
    ( فیلم تخیلی زیاد نبین مگه نمی دونی دیدن این فیلم ها تو روح و روان کودکان زیر ۱۴ سال تاثیر میزاره)

  3. me می‌گوید

   داداش کارتون اژدها سواران دیدی؟

 28. گمنام می‌گوید

  هیچ موجود شیطانی در آنجا وجود ندارد موجود شیطانی ما انسان ها هستیم که آنها را فراری داده ایم و برای خود تنها یک سر پناه خواسته اند اما ما راحتشان نمیگزاریم.

 29. اهورا می‌گوید

  احتمالا وجود اطلانتیس در زیر برمودا باشه که به گفته افلاطون پس از غرق شدنش به یک مکان غیر قابل عبور تبدیل شده و با توجه با اینکه اطلانتیس از الماس ساخته شده و الماس دارا ی انتقال طیف نوری و فرو سرخ و فرابنفش هستش و نور فرا بنفش باعث از بین رفتن دستگاه ایمنی میشه و باعث مرگ انسان میشه و بخاطر الماس های زیادی که در ساخت اطلانتیس به کار برده شده الماس ها در بعضی از مواقع نیرو عرا بنفش تولید کرده و باعث نابودی انسان خای اون منطقه شده

  1. (; می‌گوید

   اره میشه .احتمالش هست

 30. رسول مردانی می‌گوید

  بنظر.من میتونه یه جاذبه قوی از زمین باشه تو اون نقطه،که هرچیزیا سمت خودش میکشونه

 31. متین می‌گوید

  با این توصیف که در مورد این محدوده یعنی مثلث برمودا امده تنها مسئله ی قابل تأمل این هستش که، محدوده ی مثلث شیطانی ، همانطور که از اسمش پیداست مربوط به شیطان بزرگ یعنی ابلیس می باشد …
  شاید براتون جای تعجب باشه ولی با توجه به روایات صحیح ، آمده که ابلیس برای اینکه خود را به الله سبحانه و تعالی بشبهاند محدوده و یا عرش خود را بر روی آب بنا نهاده است .
  در آیه ی ۷ سوره ی هود الله سبحانه و تعالی به استوای خود بر روی عرش که آن هم بر روی آب میباشد اشاره فرموده ، پس با این حساب ابلیس لعین که مکانش قطعا روی زمین هست ، انتخاب جایی همانند مثلث شیطانی برمودا خالی از انتظار نیست …

  1. ساسان می‌گوید

   بنظرمن هیچ چیزنشدنی نیست همه ی تخیل هامنشاازیک ذهنیت واقعی دارن شاید یه ماشین زمان باشه حالا ساخت دست کی اون دیگه باید بریم بفهمیم ولی سوالش اینجاست اگه ماشین زمان یاجابجای به یک زمان یامکان دیگه باشه اون مکان کجاست

   1. ناشناس می‌گوید

    نه این به هیچ وضع ممکن نیست که ماشین زمان را (حتی در اینده) بشه ساخت چون اگر این اتفاق می توانست بیوفتد قطعا کسانی از اینده به زمان حال می امدند

    1. در پاسخ به ناشناس می‌گوید

     خب از کجا میدونی که الان افرادی از اینده نیومدن؟

  2. (; می‌گوید

   افرین دقیقا احتمال این یکی خیلی زیاد

  3. معین می‌گوید

   ووویییییی🥶🥶🥶

 32. هلیا علی مردانی💜 می‌گوید

  به نظر من موج های دریا در اون ناحیه بسیار زیاد است
  و باعث میشه که کشتی ها رو به زیر دریا ببرد
  و اینکه
  امکان دارد در اعماق دریا یه نیرویی باشد که خیلی قوی باشد و کشتی و هواپیما رو به درون خود بکشد و بعد از مرور زمان آن هواپیما و کشتی در زیر دریا ناپدید شود

  1. سمانه می‌گوید

   ایا شهر گمشده اتلانتیس در مثلث بردمودا قرار دارد

   1. جمشید می‌گوید

    سلام احسنت حتما بامن در ارتباط باش @Jmvcx23
    ۰۹۳۶۰۶۸۷۴۰۳

 33. ناشناس می‌گوید

  به نظر من از اونجا که میگن کریستف کلمب احتمالا شهاب سنگی رو دیده که رفته تو مثلث برمودا ممکنه اون شهاب سنگ همه ی هواپیما ها کشتی ها رو به سمت خودش جذب کرده باشه

  1. امیررضا313 می‌گوید

   عزیزان این چرت و پرتا چیه راجب برمودا برید یکم تحقیق کنید اونجا تفریحو تفرج صهیونیست های پولداره مثل کیش و قشم هیچ داستان و رمزی نداره هرکی سوالی داشت من در خدمتم

 34. محمد علی می‌گوید

  به نظر من وجود گاز های سمی میتونه دلیل خوبی باشه

  1. امیر حسین توحیدی می‌گوید

   داستان سیاسی جنگ یا سرزمین مرسلین جاویدان