ارز دبی درهم دبی

واحد پول دبی چیست؟ برای سفر به دبی چه ارزی ببریم؟

با پول دبی و ارزش آن در سفر آشنا شوید

یکی از کشورهای منطقه که طی سال‌های اخیر توسعه چشمگیری داشته، امارات متحده عربی است. دبی نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. فعالیت‌های عمرانی فراوان طی سال‌های گذشته از دبی یک شهر کاملا مدرن و بسیار زیبا ساخته است. اگر علاقه‌مند به خریدهای طولانی در مراکز خرید لوکس، قدم زدن در خیابان‌های شیک و اقامت در آسمان‌خراش‌های چندین طبقه هستید، دبی مقصد محبوب‌تان خواهد بود. علاوه بر این دبی به‌دلیل نزدیک بودنش به ایران، مزیت دیگری برای سفر خارجی ایرانی‌هاست. اما آیا می‌دانید واحد پول دبی چیست؟ و ارز دبی نسبت به سایر ارزها، چه قدر ارزش دارد؟ در ادامه در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

واحد پول دبی چیست؟

واحد پول دبی ارز دبی

واحد پول دبی (در واقع واحد پول امارات متحده عربی)، درهم و معادل ۱۰۰ فلس است. در بازار امارت و دبی، مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، پول به‌شکل اسکناس و سکه در دسترس است. در حال حاضر سکه‌های موجود در دبی ۵، ۱۰، ۲۵، ۵۰ فلسی و ۱ درهمی هستند.

اما اسکانس‌هایی که در امارات متحده عربی و دبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اسکانس‌های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ درهمی هستند. در طراحی اسکناس‌ها و سکه‌های موجود در دبی، دقت ویژه‌ای به‌کار گرفته شده است. به‌طوری که با دیدن آنها به‌راحتی درمی‌یابید، این پول متعلق به یک کشور عربی است.

برای سفر به دبی، چه ارزی ببریم؟

ارز دبی دلار

شما برای سفر هم می‌توانید ارز دبی یعنی درهم را خریداری کنید و هم دلار را! اما از آنجایی که دلار بیشتر در دسترس است و در صورتی که همه پول‌تان را خرج نکنید، امکان تبدیل مجددش راحت‌تر است، منطقی است که دلار بخرید. شما دلار را در تهران می‌خرید و در صرافی‌های دبی آن را به درهم تبدیل می‌کنید.

در دبی تعداد زیادی صرافی وجود دارد که پول شما را تبدیل می‌کنند. ضمنا در برخی از هتل‌ها هم صرافی وجود دارد که کار شما را آسان می‌کنند.

ارزش ارز دبی چه قدر است؟

شاید برای‌تان سوال باشد که ارزش ارز دبی چه قدر است. با جستجویی کوتاه درمی‌یابیم که هر درهم امارات در بازار تهران با قیمت ۳۷۰۰ تومان مبادله می‌شود (اسفند ۹۷). در حال حاضر ارزش یک درهم امارات معادل ۰.۲۷ دلار است.

مطالب مرتبط

راهنمای خرید سیم کارت در امارات (دبی، شارجه و…)

بهترین مکان‌های تفریحی کودکان در دبی

راهنمای حمل و نقل عمومی در دبی به همراه نقشه مترو دبی

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.