معرفی امکانات قطارهای شرکت رجا

انواع قطارهای رجا و معرفی امکانات و خدمات آن‌ها

در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا، مشخصات و امکانات قطارهای رجا را می‌خوانید. به غیر از قطار رجا شرکت‌های خصوصی نیز با قطارهای ویژه و معمولی مسافران را در خطوط ریلی ایران جابه‌جا می‌کنند. مشخصات و امکانات قطارهای شرکت‌های دیگر را در پست دیگری در همین وبلاگ معرفی کرده‌ایم.

قطار پلور سبز رجا

این قطار از ۱۰ کوپه‌ی ۴نفره تشکیل شده و یک کوپه نیز به مهمان‌دار قطار اختصاص دارد. واگن‌های پلور سبز سیستم تهویه مطبوع و سیستم صوتی و تصویری مداربسته برای پخش فیلم سینمایی دارند. در هر واگن دو دستگاه سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وجود دارد. برای عایق‌بندی صدا و حرارت، بدنه‌ی کوپه‌ها دولایه و شیشه‌ی پنجره‌ها دولایه است. در هر کوپه پریز برق ۲۲۰ ولت تعبیه شده تا مسافران بتوانند برای شارژ یا استفاده از لوازم برقی شخصی راحت باشند.
مسیرها: شیراز ـ مشهد، تهران ـ شیراز، تهران ـ اهواز و تهران ـ مشهد

قطارهای رجا

قطار لوکس ۴نفره (۳۲نفره)

قطار لوکس ۴نفره دو نوع واگن دارد: ۳۲نفره‌ی آلمان غربی و ۳۶نفره‌ی آلمان شرقی. بهای بلیط‌شان یکسان است اما قطار ۳۲نفره در هر واگن ۸ کوپه دارد که در مقایسه با ۳۶نفره که ۹ کوپه در هر واگن دارد و همچنین در مقایسه با قطارهای دیگر‌، فضای داخلی بیشتر و دلبازتری دارد. در هر کوپه‌ی این قطار ۴ تخت وجود دارد و کوپه‌ها به تهویه مطبوع، سرویس خواب، سیستم صوتی مجهزند.
مسیرها: قزوین ـ مشهد، زنجان ـ مشهد، تهران ـ مراغه، قم ـ مشهد، سمنان ـ مشهد و مسیر بین‌المللی ترکیه و سوریه

wrrwqrwr 1قطار سیمرغ رجا

این قطار در هر واگن ۸ کوپه‌ی ۴نفره دارد و ظرفیت نهایی آن ۳۲ نفر است. یک کوپه به سرویس مهمانداری اختصاص دارد و اگر شام بخواهید، باید هزینه‌ی اضافی بپردازید، یعنی بلیط این قطار با دو قیمتِ با پذیرایی یا بدون پذیرایی عرضه می‌شود. همچنین دارای یک رستوران است که با انوع نوشیدنی و تنقلات، آماده‌ی پذیرایی از مسافران است. در هر کوپه سیستم تهویه‌ی مطبوع، سیستم صوتی و تصویری برای دریافت کانال‌های تلویزیونی و پریز برق ۲۲۰ولت وجود دارد. ‌همچنین بدنه‌ی کوپه‌ها دولایه و شیشه‌ی پنجره‌ها دوجداره است و عایق صدا و حرارت‌اند. در هر واگن هم ۲ دستگاه سرویس بهداشتی وجود دارد.
مسیر: تهران ـ مشهد

قطار رجا سیمرغ

قطار سبز رجا

این قطار ۸ کوپه‌ی ۴نفره دارد و ظرفیت نهایی آن ۳۲نفر است. یک کوپه به سرویس مهمان‌داری اختصاص دارد و دو دستگاه سرویس بهداشتی در هر واگن وجود دارد. بدنه‌ کوپه‌ها دولایه و شیشه‌ پنجره‌ها دوجداره است، بنابراین کوپه‌ها عایق حرارتی و صوتی‌اند. سیستم صوتی و تصویری این قطارها قابلیت دریافت شبکه‌های تلویزیونی را دارند. پریز برق ۲۲۰ولت در هر کوپه به مسافران امکان این را می‌دهد که از وسایل برقی شخصی‌شان استفاده کنند. بلیط این قطارها به صورت بلیط با پذیرایی شام و بدون پذیرایی شام فروخته می‌شود که مسافران در صورت درخواست شام باید هزینه‌ی اضافی بپردازند. همچنین در این قطار رستورانی وجود دارد که آماده‌ی پذیرایی از مسافران است.
مسیرها: تهران ـ تبریز، تهران ـ مشهد

قطار سبز رجا

قطار طوس رجا (۳۶نفره)

قطار طوس ۹ کوپه‌ی ۴نفره دارد که ظرفیت نهایی آن ۳۶ نفر می‌شود. بدنه‌ی کوپه‌ها و شیشه‌ها، پنجره‌های دوجداره‌اند و به این ترتیب کوپه‌ها عایق حرارت و صوت‌اند. یک کوپه مخصوص سرویس مهمان‌داری است و در هر واگن دو دستگاه سرویس بهداشتی وجود دارد. علاوه بر این هر کوپه مجهز به سیستم صوتی و تصویری با قابلیت دریافت شبکه‌های تلویزیونی و پریز برق ۲۰۰ ولت است. در این قطار یک بسته غذای سبک کنسروی برای وعده‌ی شام به مسافران عرضه می‌شود که هزینه‌ی اضافی ندارد. همچنین رستوران قطار طوس با نوشیدنی و تنقلات آماده‌ی پذیرایی از مسافران است.
مسیرها: تهران ـ تبریز، تهران ـ مشهد، تهران ـ آنکارا

قطار پردیس رجا (ترن ست)

قطار اتوبوسی پردیس با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و صندلی‌هایی شبیه صندلی هواپیما دارد. واگن‌های این قطار در برابر ورود گردوغبار، برق و باران کاملا عایق شده‌اند و سیستم سرمایشی و گرمایشی در سقف واگن به‌صورت خودکار عمل می‌کند. سیستم صوتی و تصویری داخل واگن‌ها چهار کانال خروجی دارند و مسافران با استفاده از هدفون می‌توانند به انتخاب خودشان برنامه‌های مورد علاقه‌شان را تماشا کنند. سرویس بهداشتی در هر واگن برای مسافران تعبیه شده‌اند و ابتدای حرکت قطار، فیلم آموزشی راهنمای استفاده از امکانات آن برای مسافران نمایش داده می‌شود.
مسیرها: تهران ـ مشهد، تهران ـ قم، تهران ـ میانه، تهران ـ یزد، تهران ـ زنجان

قطار رجا پردیس

قطار خلیج فارس رجا

هر واگن این قطار ۱۱ کوپه‌ی ۴نفره دارد و ظرفیت نهایی آن ۴۴نفر است. یک کوپه مخصوص سرویس مهمان‌داری است و در هر واگن دو دستگاه سرویس بهداشتی قرار دارد. سیستم صوتی و تصویری مدار بسته از امکانات این قطار است و بدنه‌ی دولایه و شیشه‌ی دوجداره‌ی پنجره‌ها باعث می‌شود کوپه‌ها عایق حرارت و صدا باشند.
مسیر: ملایر ـ اراک ـ مشهد

قطار رجا خلیج فارس

قطار ریل‌باس ارم رجا

همین‌طور که از اسمش پیداست یک قطار اتوبوسی است که ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد. این قطار در حال حاضر فقط در مسیرهای کوتاه مانند تهران ـ قم، تهران ـ سمنان و گرگان ـ پل سفید حرکت می‌کند. فضای داخلی این قطار مدرن و ایمن و نورپرازی آن مناسب است. هر مسافر فضایی برای بار همراه خود در اختیار دارد و دستگیره‌های مخصوصی برای رفت‌وآمد مسافران داخل سالن کار گذاشته شده‌اند. کپسول آتش‌نشانی، سیستم سرمایش و گرمایش پیشرفته، سیستم صوتی برای پخش داخل قطار و بلندگوی اعلام هشدار، از امکانات دیگر این قطار است.
مسیرها: مشهد ـ سرخس، خرمشهر ـ اهواز، اندیمشک ـ اهواز، گرگان ـ پل سفید، تهران ـ جمکران، تهران ـ قم، تهران ـ پیشوا، تبریز ـ تربیت معلم، کارون ـ سربندر، کارون بندر ماهشهر، تهران ـ شهر پرند، تهران ـ سمنان

قطار ارم رجا

قطار دوطبقه رجا (۱۰۸نفره)

این قطارِ ۱۰۸نفره‌ی لوکس اتوبوسی، دارای واگن‌های دوطبقه‌ی ساخت چین است که هر واگن سه بخش مجزا دارد: طبقه‌ی زیرین و بالایی مخصوص جای‌گیری مسافرها و یک طرف بخش میانی اتاقکِ تجهیزات برق برق و استقرار ماموران است و طرف دیگرِ آن، سرویس بهداشتی و انبار است. به دلیل بدنه‌ی دولایه و شیشه‌های دوجداره‌ی پنجره‌ها کوپه‌ها عایق حرارت و صوتی‌اند. سیستم تهویه مطبوع و سیستم صوتی و تصویری برای پخش فیلم و موسیقی از امکانات واگن‌ها هستند. گرمایش سالن از طریق المنت برقی تامین می‌شود. علاوه بر این هر واگن به قلاب اتوماتیکی مجهز است که ضربه‌های هنگام توقف یا حرکت را کاهش می‌دهد.
مسیرها: تهران ـ یزد، شاهرود ـ مشهد، تهران ـ شاهرود، تهران ـ مشهد

قطار دلیجان رجا (تبدیلی)

هر واگن ۱۱ کوپه‌ی ۴نفره دارد و در مجموع ظرفیت قطار ۴۴ نفر است. هر واگن ۲ دستگاه سرویس بهداشتی و یک کوپه‌ی سرویس مخصوص مهمان‌دار دارد. واگن‌ها مجهز به سیستم تهویه مطبوع‌اند، بدنه‌ی دولایه‌ی کوپه‌ها و شیشه‌ی دوجداره‌ی پنجره‌ها موجب‌ عایق‌بندی سالن و کوپه‌ها در برابر حرارت و صدا می‌شوند. سیستم صوتی و تصویری واگن‌ها مخصوص پخش فیلم است.
مسیرها: ساری ـ مشهد، تهران ـ مشهد

قطار دلیجان رجا

قطار درجه‌ دو رجا (۶۶نفره)

این قطار درجه دو در هر واگن ۱۱کوپه‌ی ۶نفره دارد و ظرفیت نهایی آن ۶۶نفر است. یک کوپه مخصوص سرویس مهمان‌داری است و دو دستگاه سرویس بهداشتی در هر واگن وجود دارد. این قطار سیستم تهویه‌ی مطبوع ندارد، ولی پنجره‌ها کشویی‌اند. یک مولد بخار گرمایش این قطار را تامین می‌کند.
مسیرها: تهران ـ نیشابور ـ تربت حیدریه، تهران ـ خواف، تبریز مشهد، تهران ـ مراغه

قطار اتوبوسی رجا

این قطار اتوبوسی ۱۰ واگن دارد. بعد از هر ۵ واگن یک رستوران قرار دارد و در کل برای ده واگن دو رستوران موجود است. ظرفیت واگن‌ها متغیر است ولی به صورت ۲۴نفره، ۶۰ نفره، ۶۶نفره و ۷۲نفره تعریف شده‌اند. این قطار به سیستم تهویه‌ی مطبوع مجهز است و در واگن‌ها سیستم صوتی و تصویری برای پخش موسیقی و فیلم کار گذاشته شده است. همچنین در واگن‌های این قطارها به‌صورت پنوماتیکی باز و بسته می‌شوند.
مسیرها: تهران ـ میانه، تهران ـ مشهد

قطار اتوبوسی رجا

قطار اتوبوسی رجا با ظرفیت‌های متنوعی وجود دارد:

 • اتوبوسی ۹۶نفره: این قطار اتوبوسی حدود ۹۶نفر ظرفیت دارد و امکانات خاص و ویژه‌ای ندارد.
  مسیرها: آزادور ـ مشهد، تبریز ـ جلفا، اندیمشک ـ درود، درود ـ سپیددشت، درود ـ چمسنگر، تهران ـ شهر پرند، تهران ـ مشهد
 • اتوبوسی ۸۰نفره: این قطار اتوبوسی حدود ۸۰نفر ظرفیت دارد و واگن‌های آن سیستم تهویه مطبوع ندارند. گرمایش سالن‌ها را هم مولد بخار تامین می‌کند.
  مسیرها: طبس ـ مشهد، تهران ـ نیشابور ـ تربت حیدریه، تهران ـ ساری، تهران ـ گرگان، تهران ـ اهواز
 • اتوبوسی ۷۲نفره: ظرفیت این قطار اتوبوسی ۷۲نفر است و دقیقا مانند اتوبوسی ۸۰ نفره، واگن‌های آن سیستم تهویه‌ مطبوع ندارند. گرمایش سالن‌ها را هم مولد بخار تامین می‌کند.
  مسیرها: تهران ـ میانه، تهران ـ فیروزکوه
 • دانمارکی ۵۴نفره: ظرفیت نهایی این قطار ۵۴ نفر است. یک رستوران در این قطار به مسافران سرویس می‌دهد و امکانات خاص و ویژه‌ی دیگری ندارد.
  مسیرها: تهران ـ مشهد، سمنان ـ مشهد، تهران ـ نیشابور ـ تربت حیدریه، تهران ـ خواف، قم ـ مشهد، زنجان ـ مشهد، قزوین ـ مشهد، تهران ـ اهواز، تهران ـ ساری

در نهایت

مسیر می‌تواند یکی از سرگرمی‌های سفر باشد؛ تنها کافی است بتوانید از آن لذت ببرید و اجازه بدهید جذابیت‌های آن به چشمان شما راه باز کنند. قطار یکی از لذت‌بخش‌ترین وسیله‌ها برای شماست که بتوانید از مسیر خود لذت ببرید. در بخش کامنت‌ها تجربیات خود را از سفر خود با قطار با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

43 دیدگاه

 1. نجار می‌گوید

  اهالی تبریز چقدر بدبخت هستند که هنوز واگن‌های قطار مربوط به دهه پنجاه را سوار می‌شوند آن هم ۶ تخته بدون امکانات رفاهی

 2. بتول آقایی می‌گوید

  سلام
  وقت بخیر
  من خانمی ۶۲ ساله هستم و بلیط قطار اینترنتی خرید کرده ام برای مشهد.الان نمی دونم تخت بالا هستم یا پایین. من اصلا نمی تونم از اون نردبان بالا برم. ای کاش مثل اتوبوس میشد تخت پایین و بالا رو خودمون انتخاب کنیم. الان استرس همین رو دارم. از کجا بدونیم چه تختی برای من هست؟ یا به کی باید رجوع کنم برای این موضوع؟

 3. مرتضی می‌گوید

  سلام
  از اصفهان به تهران هم قطار است؟
  قیمت بلیت چقدر است؟
  ساعت حرکت؟
  ی معلومات اگه بدید ممنون

 4. حسن می‌گوید

  تجربه من با قطار رجا تهران مراغه که کرج سوار شدیم با تاخیر آمد اصلا اعلام نکردند تا آمد مردم به سرعت دنبال آسان‌های مربوطشان بودند و از همدیگه می پرسیدند چون هیچ اعلامی پ مشخصه ای نداشتند بعد از کلی سوال معلوم شد که شماره های سالنها بر عکس هست آنقدر با چمدانها رفتید تا رسیدیم به شماره ۷ تا سوار شدیم دیگه نزاشتند بنشینیم حرکت کردند باورتان میشه حتی یه همراه را نزدیک بود پیاده نکنند بنده خدا تا کیف خانمش را گزاشت بالا درها را داشتند می بستند افتتاح مدیریت افتتاح اطلا رسانی افتتاح اخلاقشان متاسفانه بعد از دیدن اینا دیگه حتما با سواری مسافرت میکنم

 5. سبحان می‌گوید

  همه چیز ، سر همین پول لامصبه
  اگر پول داشته باشی، بله قطار لوکس و مهماندار خوب و کوپه خوب داری، ولی اگر نباشه باید توی قطار های منسوخ شده چند قرن پیش در شرکت رجا استفاده کنید
  لطفـــا رسیدگی کنید

 6. محمد حسینی می‌گوید

  واقعا شرم اوره از داخل فن کویل داخل کوپه صدای ممتد و گوش خراشی میاد. به مهماندار گفتم میگه کوپه شما رو کی فن فلان تجهیز قطار واقع شده گفتم پس شانس بد ما شده ! گفت وسط قطار این جوریه مابقی کوپه های سر و ته واگن هم صدا ی چرخ و بوژی دیوانه میکنه
  واقعا باید گریست برای این مردم که قطار چهار ستاره ش این هست .خدا شاهده سرسام گرفتیم ۱۲ ساعت!

 7. لادن می‌گوید

  درباره قطار امید چیزی نگذاشتین؟
  ما ۳ سال پیش با قطار خلیج فارس سفر کردیم افتضاح به معنی واقعی. روکش صندلیها کثیف و پاره دستشویی قفلش خراب بود پذیرایی که هیچی حتی یه آب معدنی یا چایی هم ندادن. هفته دیگه میخواستیم بریم همدان ولی روزی که حرکت داریم قطار بن ریل که خیلی عالیه نیست و امید رجا هست نظرات هم که خیلی بده مجبوریم سفرمون روکنسل کنیم

 8. نیستانک می‌گوید

  سلام: قطار باید یک استاندارد خاصی باشد یعنی هیچ فردی مسافرت با وسیله شخصی را بصرفه نبیند و بعد با هواپیما فاصله زیادی داشته باشد و هزینه ها بر مبنای خانواده چهار یا سه نفره در نظر گرفته شود. ما حتی در چیدمان مسافر مرد و زن دچار نقص هستیم.ما حتی در کیفیت غذا و بوفه قطار هنوز عقب هستیم اینها نکات ابتدایی هست.اگر امکانات فراهم باشد ولی تعداد یا ساعت غیر استاندارد باشد بسیار تحملش راحت تر هست.

 9. علی می‌گوید

  سلام. چرا در لیست بلیط قطار سیمرغ پلور سبز برای تهران مشهد نیست

  درضمن اکثر بلیطهای گران هر روز هست… بلیط ۹۰۰هزار یعنی یک کوپه ۳م ۶۰۰ هزار.. هتل ۵ ستاره که نیست.. یک اتاق ۵متری… چه خبره …

 10. صحتی می‌گوید

  قطار ارگ ویژه بندرعباس تهران بسیار شیک و تمیز بود تاریخ ۸/۱۴۰۰ آبمیوه کیک دادن دمپایی هندزفری یکبار مصرف دادند مسواک خمیر دندان ست حوله دادند چای و نسکافه هرچند تا خواستیم رایگان بود غذا پولی بود ولی باکیفیت بود مانیتور اندروید کوپه داشت که فیلمهای ایرانی خارجی مستند کارتون موسیقی انواع اقسام کتابهای الکترونیکی سایت هواشناسی و….را داشت مهماندار واقعا رسیدگی میکرد سقف کوپه بلند بود و طبقه بالا هم جادار بود داخل کوپه تمیز وبرق میزد فقط اون مانیتور زاویه دید وسیع نداشت ملافه ها بسته بندی به تعداد بود داخل کوپه و راهرو موکت فرش نرم و تمیز پهن بود تو کوپه شش عدد پریز برق درجای مناسب نصب بود میز نهارخوری تاشو برای همه در کوپه بود چراغ مطالعه شب خواب روشنایی موجود بود صندلی ها کمی از صندلی های قطار رجا سفت تر و به نظر کوچکتر می آمد

 11. صابر می‌گوید

  قطار ۴ستاره ۴تخته امید
  تاریخ سفر ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
  من نمیدونم این ستاره ها رو بر چه اساسی میدن…
  پول بلیط رو طی ۲سال چندین برابر کردن,ولی کیفیت قطارها بشدت تنزل یافته
  این پول حرومه بخدا
  افتضاح به تمام معنا
  واقعا کثیف بود
  رو بالشیاش اینقد کثیف بود که حالت بد میشد میدیدیش
  کوپه بسیار کثیف و بدردنخور
  کولر افتضاح
  یعنی این اولین و آخرین سفرم با قطار امید بود
  دیگه قطارها اندازه مینب بوسا هم تمیز و راحتی ندارند…
  بهیچ وجه این قطار رو انتخاب نکنید
  پول دور ریختنه

 12. یاسین حسینی می‌گوید

  با سلام ما قبل از شیوع ویروس کرونا با قطار پردیس به تهران رفتیم، غذای بی کیفیتی داشت
  ناگت مرغ بود که منجمد کرده بودنش و ما کلی تو آفتاب گذاشتیم تا یخش باز شد بعدش هم غذا کاملا خیس شد ولی با همه اینها قطار خیلی خوبیه. صندلی های راحت، سیستم سرمایش و گرمایش خوب و به دلیل سیستم خودکششی که تو این نوع قطار به کار بردن (هر واگن موتور جداگانه داره) سرعت خوبی داره که ما ۸ ساعته از مشهد رسیدیم تهران

 13. ninna می‌گوید

  سلام ببخشید قطارقم به مشهددرجه عالی نه ولی میخوام خوب باشه وراحت .یه کوپه ۴ نفره میخوام اسم قطار؟نوعش وقیمتش رولطفا بفرمایید؟واینکه چه روزهاوساعتی از قم به مشهدقطارهست؟باتشکر

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   کافیه تاریخ و مشخصات سفرتون رو اینجا بزنین تا همه موارد رو ببینین:
   https://www.alibaba.ir/train-ticket

   1. زهره می‌گوید

    منو مادرم که ۹۳ سالشون هست بخوایم تا تبریز بریم ، چه قطاری رو پیشنهاد میدید و یه کوپه بخوام بگیرم قیمتش چند هست ؟؟؟

 14. شبنم می‌گوید

  من در تاریخ ۹۸.۰۷.۱۶ با قطارهای فدک مسافرتی به مشهد داشتیم بسیار عالی بود نسبت به مبلغی که دریافت کردند ۲۵۰ هزار تومان خدمات خوبی ارایه دادند
  در تاریخ ۹۸.۰۷.۱۹ برگشت مشهد به تهران با قطارهای اتوبوسی رجا بودیم واقعا افتضاح بود به هیچ کس به هیچ عنوان توصیه نمیکنم .
  ۱-نظافت صفر۲-پذیرایی بسیار ضعیف تخم مرغ در صبحانه سرو شد که به هیچ عنوان مناسب سالن های همگانی نبود -۳-بابت چایی غیر از صبحانه از مردم پول دریافت میشد واقعا جای تاسف داره کاش بلیط رو ۳ هزار تومان گرانتر میکردند ولی ااین کار صورت نمیگرفت ۴-صندلی هایی که بر خلاف حرکت قطار بودند دسترسی به مانیتور نداشتند البته بقیه که دسترسی داشتند هندزفری به آنها برای گوش دادن داده نشده بود و فیلم بیصدا تماشا نمودند-۵-در ایتدای حرکت قطار فردی بدون توجه به بلیط ها آنها را سوراخ میکرد اگر برگه خالی هم تحویل میدادیم باز هم سوراخ میکردند-۶-اطلاع رسانی ضعیف که یه دلیل اعلام نکردن به موقع قطار و توقف کمتر از همیشه قطار در ایستگاه سمنان که یکی از مسافران بار را تخلیه میکرد و خانواده پیاده شده بودند نتوانست از قطار پیاده شود و درهای قطار بسته شد و حرکت کرد ….
  به طور کلی با قیمتی که دریافت نمودند ۱۵۰ هزار تومان به هیچ عنوان خدماتی ارایه نشد حتی امکانات اولیه که نظافت را شامل میشود

  1. avatar-image
   الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز.
   ممنون که نظرتونو با ما به اشتراک گذاشتید، ان شالله که خدمات بهتر و نواقص برطرف بشه.

 15. یونس آسیا می‌گوید

  سلام من ۱۲/۷/۹۸با قطار رجا از مشهد به اصفهان امدم اصلا راضی نیستم یکی به خاطر خیلی دیر رسیدن به مقصد دومی در هر واکن یه سرویس بهداشتی بود و ۸ ساعت مانده به مقصد سرویس آب نداشت و همه ببخشید به مشکل بر خورده بودند لطفا رسیدگی کنید

  1. avatar-image
   الینا الله بیگی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. نارضایتی خودتون رو می‌تونید به شماره ۳۰۰۰۱۳۹ پیامک کنید و یا با سامانه ۱۵۳۹ تماس بگیرید.

 16. محمد حصارنويي می‌گوید

  در مورد قطار اتوبوسی ماهان میشه توضیح بدین؟؟

  1. avatar-image
   مینا عبدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. ماهان هواپیمایی هست و شرکت ریلی به اسم ماهان در ایران نداریم.

 17. امین می‌گوید

  یه سایت تو این کشور پیدا نمیشه عکس و اطلاعات واقعی و وضعیت قطارها رو به صورت صحیح مشخص کنه
  همه شعار هست و بدون عکس
  حیفه به خدا

  1. avatar-image
   مینا عبدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز. در حال جمع آوری اطلاعات هستیم و به زودی اطلاعات تکمیل خواهد شد.

  2. یاسین حسینی می‌گوید

   سلام دوست عزیز در حال حاضر میتونین توی گوگل علی بابا رو سرچ کنین
   اونجا معمولا عکس‌ از هر کوپه و واگن رو میذاره
   همچنین پلیط اتوبوس، هواپیما، تور های داخلی و خارجی، هتل هم میتونین رزرو کنین

 18. مهناز می‌گوید

  سلام
  بهترین قطار تهران به تبریز کدومه و قیمتش چنده و چند ساعت تو راهه

 19. ر. ش می‌گوید

  سلام لطفا راجع به تخت ها و امکانات خواب قطار رجا ۵۲۵ و وجود یا عدم شام با همین نرخ بلیط توضیح دهید

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   شما در زمان خرید آنلاین بلیط قطار، برخی اطلاعات را روی بلیط‌تان مشاهده می‌کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبانی علی‌بابا با شماره ۴۳۹۰۰۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

 20. Sara می‌گوید

  قطار کوپه ای و اتوبوسی در سرعت متفاوت هستن؟

 21. رئیسی می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  شرکت رجا برای دو مرداد از قم به اهواز سرویس قطار دارد ؟

  1. avatar-image
   تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام و وقت بخیر
   برای اطلاع از حرکت قطارها به سایت علی‌بابا مراجعه کرده و مسیر موردنظرتون رو جستجو کنید.
   سپاس

 22. صادقی نیا می‌گوید

  با سلام و احترام
  میخواستم بپرسم قطار البرز از تهران به بندر عباس برای ایام عید، آیا دارای شام و صبحانه است؟
  ممنون

 23. امير بادل می‌گوید

  سلام
  آیا تا قبل عید چیزی را جب قطار البرز می گویید؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   بله، حتما.

 24. محبوبه می‌گوید

  باسلام
  میخواستم ببینم برای مسیر اصفهان بندر به غیراز البرز قطار دیگری نیس؟اخه سال قبل قطارنورهم دراین مسیر کارمیکرد ولی امسال مثل اینکه خبری نیس

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   سلام.
   فعلا در مسیر اصفهان ـ بندرعباس فقط قطار البرز حرکت می‌کند.
   قطار نور هم فقط در مسیر اصفهان ـ مشهد حرکت می‌کند.

 25. امير بادل می‌گوید

  سلام ببخشید چرا راجب قطار البرز چیزی نگزاشتید؟

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   سلام.
   به زودی اطلاعات کاملی از قطارهای مسیرهای ریلی ایران روی وب‌سایت می‌گذاریم که شامل قطار البرز هم می‌شود.

   1. رامین می‌گوید

    هنوز بعد دوسال از این نظر هیچ عکسی از داخل قطار ها نزاشتید!!!!!. کاش یه گزینه باشه موقع خرید ادم بدونه داخل کوپه چه شکلی هست.

   2. avatar-image
    الینا الله بیگی می‌گوید

    سلام دوست عزیز.
    بیشتر قطارها که تصویر داخلشون هست، بیشتر هم عکس خواهیم گذاشت.

 26. احمد رضایی می‌گوید

  سلام کاش میشد فیلم یا عکسی از داخل واگنهای قطارو انواع سالنی و اتوبوسی و تخت شونده بزارید تا ما که اولین بارمونه بفهمیم و درست تصمیم بگیریم.مرسی

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   سلام. ممنون از اینکه نظرتون رو مطرح کردید.
   در حال جمع‌آوری و تکمیل اطلاعات هستیم و در آینده اطلاعات کامل قطارها را همراه با تصویر روی سایت علی‌بابا قرار خواهند گرفت.

 27. سید رضا میریی مطلق می‌گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید در تاریخ ۹. ۴. ۹۶ بلیط قطار رجا ۶تخت خریداری کردم بنام سید رضا میریی مطلق همراه ۸نفر دیکر که شماره موبایل ۰۹۱۲۴۷۶۲۹۵۳ بلیط رفت از تهران به مشهد اس مس نکردند خواهش پیگری کنم چه شد

  1. avatar-image
   علی‌بابا می‌گوید

   سلام
   با شماره تلفن ۰۲۱۲۴۵۸۰۰۰۰ تماس بگیرید، همکاران ما حتما مساله رو برطرف می‌کنن.