جاهای دیدنی خرمشهر

جاهای دیدنی خرمشهر؛ الماس شهرهای جنوبی

گشت‌‌وگذار در خرمشهر و جاهای دیدنی آن

خرمشهر، جایی که مثل اسمش خرم، شاداب و سرشار از شور زندگی است. جایی در استان خوزستان که در بین اروندرود و کارون قرار دارد و مردمش چون هوای گرمش، خونگرم و مهربان‌اند. اگرچه ایران خود بسیار قدیمی و بسیار تاریخی است، اما یکی از قدیمی‌ترین مناطق ایران، بخش جنوبی آن است. خرمشهر یکی از آنجاهایی است که تاریخ غنی و تمدن عمیقی دارد و همین سبب شده تا جاهای دیدنی خرمشهر، یکی از جذاب‌ترین و گیراترین دیدنی‌های سراسر ایران است.

اولین نشانه‌های وجود خرمشهر، به سال ۱۲۷ قبل از میلاد برمی‌گردد. پادشاهی میشانا زمانی این شهر را تاسیس و آن را پایتخت خود کردند. خاراکس، قدیمی‌ترین اسمی است که روی خرمشهر مانده است بعد از آن هم اسم‌های دیگری مثل بیان به آن دادند. اما در قرن‌های گذشته به آن المُحَمَّره گفته‌اند.

خرمشهر کجاست؟
در محل تلاقی رودخانه کارون و اروند، ناحیه‌ای باتلاقی قرار دارد. خرمشهر در اینجا قرار گرفته است.
بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در خرمشهر کدام است؟
تالاب ناصری یا نیشکر، جزیره مینو، پارک ساحلی خرمشهر و کانال عضدی جزو بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در خرمشهر هستند.
جاهای زیارتی خرمشهر کجاست؟
قدمگاه امام علی و قدمگاه حضرت علی بن الحسین جزو معروف‌ترین جاهای زیارتی خرمشهر هستند.
معروف‌ترین پارک و مرکز تفریحی خرمشهر کدام است؟
پارک ساحلی خرمشهر، معروف‌ترین پارک و مرکز تفریحی در این شهر است.
بهترین جاهای تاریخی و دیدنی خرمشهر کدام است؟
موزه جنگ، مسجد جامع خرمشهر، قصر فیلیه و کاخ شیخ خزعل جزو جذاب‌ترین جاهای دیدنی و تاریخی شهر خرمشهر به حساب می‌آیند.

خرمشهر بهار و تابستان بسیار گرمی دارد. دمای هوا گاهی تا ۵۱ درجه در تابستان می‌رسد. در مقابل، پاییز و زمستان‌های شگفت‌انگیزش، آن را به یکی از بهترین جاهای دیدنی خوزستان در فصول سرد سال تبدیل می‌کند.

دمای هوا در سردترین روز سال در خرمشهر، صفر درجه است و سرما تنها یک هفته دوام می‌آورد. این پاییز و زمستان اگر دنبال جایی بودید که از سرمای استخوان سوز شهر خود دوری کنید، کوله خود را بپیچید که قرار است به خرمشهر سفر کنیم. پس با من و مجله علی بابا همراه باشید تا جاهای دیدنی آن را در مجله گردشگری علی‌بابا به شما نشان دهم. به دنیای شگفتی این الماس جنوب خوش‌آمدید.

جاهای دیدنی خرمشهر: طبیعت‌گردی

سفر خودمان را از طبیعت‌گردی شروع می‌کنیم. جاهای دیدنی خرمشهر از نظر جاذبه‌های طبیعی خیلی بیشتر از چیزی است که بتوانیم همه را اینجا لیست کنیم و می‌دانم هیجان شما برای دیدن بقیه دیدنی‌های این شهر شگفت‌انگیز، بیشتر از آن است که بتوانید همه این موارد را ببینید. پس فقط چند مورد از مهم‌ترین‌ها را به شما معرفی می‌کنم که حسابی از آن‌ها لذت ببرید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

– اروند رود از جاهای دیدنی خرمشهر

اینجا مرز آبی بین ایران و عراق است. اروند رود از جاهای دیدنی خرمشهر رودی است که از زمان آفرینش زمین در این مناطق در جوش‌ و خروش بوده و به یکی از دلایل آبادانی جنوب غربی ایران تبدیل شده است. این رودخانه زیبا ۱۰۰۰ متر عرض دارد و در زبان فارسی هم به معنای رود بزرگ و پهناور است.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

اما زیبایی شب‌های اروندرود و قایق‌سواری روی آن، یکی از جذاب‌ترین بخش طبیعت‌گردی در خرمشهر است. طبیعت مهربان این رودخانه را در اینجا قرار داده تا نسیم روی رودخانه بتازد، قایق‌ها را تکان‌دهد و به منبع برکت و زندگی مردم منطقه تبدیل شود. محال است به خرمشهر بیایید و دلتان نخواهد از نزدیک این رود زندگی‌بخش و زیبا را ببینید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل اروندرود

آدرس: جاده چوئبده،جاده آبادان

لوکیشن اروندرود روی گوگل‌ مپ

– جزیره مینو

جزیره مینو یکی از آن دیدنی های خرمشهر است که تا مدت‌ها حتی در مورد زیبایی آن خواب خواهید دید. جزیره‌ای که نخل‌های بلند تزئین‌کننده آن هستند. این جزیره زمانی صلبوخ نام‌ داشت و بین آبادان و خرمشهر قرار دارد. اینجا جزیره‌ای است که مردم آن با کشاورزی و دامداری زندگی می‌کنند و در کنار اروندرود و انشعابات آن زندگی می‌کنند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

وقتی برای اولین بار به جزیره مینو از جاهای دیدنی خرمشهر سر بزنید، چیزی جز زیبایی نمی‌بینید. همه جا زنان برقع‌پوش با چشمان خندان و مردان مهمان‌نواز را می‌بنید. جزیره برای گشت‌وگذار برای یکی دو روز هیجان‌انگیز است. خوردن غذاهای محلی و تماشای جزرومدی که پرندگان مهاجر را به آنجا می‌کشاند، مناظری دوست‌داشتنی، آرامش‌بخش و سرشار از شور زندگی هستند. فکر نمی‌کنم حاضر باشید آن را از دست بدهید.

آدرس جزیره مینو

آدرس: استان خوزستان، شهرستان خرمشهر، ضلع جنوب غربی فرودگاه آبادان

لوکیشن جزیره مینو روی گوگل مپ

– تالاب ناصری

شاید تالاب ناصری یا تالاب نیشکر را زیاد نشناسید. اما یکی از جذاب‌ترین جاذبه های گردشگری خرمشهر است که بازدیدکنندگان زیادی هم دارد. این تالاب سرشار از شوق و زندگی است. گذرتان به این تالاب که افتاد، از دیدن آن لذت ببرید.

Google Maps تالاب ناصری

عکس از: سایت Google Maps

اگر دنبال جایی می‌گردید که کمی بیشتر حیات ‌وحش، جریان زندگی و آب را ببینید، بازدید تالاب ناصری از جاهای دیدنی خرمشهر را از دست ندهید. سوار یک قایق کوچک شوید و از پرندگان زیبایی که آنجا زندگی می‌کنند هم دیدن کنید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس تالاب ناصری

آدرس: ۱۰ کیلومتری مسیر شمال جاده خرمشهر به اهواز

لوکیشن تالاب ناصری روی گوگل مپ

جاهای دیدنی خرمشهر: جاذبه‌های تاریخی

از شهری مثل خرمشهر، با تاریخ و فرهنگ عمیقی که دارد، جاهای تاریخی و کهن زیادی انتظار می‌‌رود. تاریخ همیشه بخش مهمی از دیدنی‌های این الماس جنوبی است. در این بخش شما را با مهم‌ترین جاذبه های تاریخی خرمشهر آشنا می‌کنم.

– کنسولگری انگلیس

روزگاری انگلیس در خرمشهر بود و کنسولگری خود را داشت. با بیرون کردن آن‌ها از سرزمینمان، ساختمانشان به عنوان یک بنای تاریخی باقی ماند. این ساختمان از جاهای دیدنی خرمشهر کاملا متناسب با آب‌وهوای گرم خرمشهر طراحی شده است. مهندسی سازه پر از قوس‌ها، بادگیرها و گل و کاهگل است تا هوای داخل خنک باقی بماند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

در گذرتان به خرمشهر، بد نیست نگاهی به این ساختمان بیندازید. تزئینات آجری، قدم زدن در حیاط و ایوان‌های زیبایش و جذابیت تاریخی آن می‌تواند شوروشوق قدم‌زدن در گذشته را برای بازدیدکنندگانش تداعی کند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس کنسولگری انگلیس

آدرس: استان خوزستان، شهر خرمشهر، خیابان فردوسی

لوکیشن کنسولگری انگلیس روی گوگل مپ

– کانال عضدی از جاهای دیدنی خرمشهر

خرمشهر دیار آب و آبادانی و خرمی است. کنار آن، تاریخ کهنی هم در آن جریان دارد. کانال عضدی از جاهای دیدنی خرمشهر یکی از آن آثار کهنی است که می‌تواند جزو جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری خرمشهر از نظر تاریخی باشد. اولین نوشته‌ها در مورد ساخت این کانال به زمان آل بویه برمی‌گردد. این کانال به دستور عضدالدوله دیلمی درست شد و بین رود کارون و شمال خرمشهر امروزی درست شد.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Picofile

این کانال از این نظر مهم است که نقش زیادی در شکل‌گیری خرمشهر امروزی دارد. از این رو مردم زیادی به دیدن اینجا می‌روند. این کانال قدیمی از جاهای دیدنی خرمشهر حالا جایی دیدنی و تاریخی است که می‌توانید با دیدن آن بیشتر به تاریخ آفرینش خرمشهر، آبادان و مسیر کشتیرانی شط‌العرب آشنا شوید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Picofile

آدرس کانال عضدی

آدرس: خوزستان، خرمشهر، بلوار ایران زمین

– پل قدیم خرمشهر

اگر دنبال یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی خرمشهر این نگین درخشان هستید، پس پل قدیم خرمشهر را فراموش نکنید. پلی که سال ساختنش به ۱۹۶۰ میلادی برمی‌گردد و اولین پلی است که در خرمشهر درست شده است. این پل یک بار در سال ۵۹ شمسی توسط عراقی‌ها خراب شد ولی دوباره آن را درست کردند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Yjc

پل قدیم خرمشهر از روی عرض کارون عبور می‌کند و همیشه این بخش پر از هیاهو، شلوغی و مردمی است که به اینجا می‌آیند و از رود لذت می‌برند. خود پل از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است و نمادی از مقاومت است. دیدن این پل در سفر به خرمشهر خالی از لطف نخواهد بود.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Borna

آدرس پل قدیم خرمشهر

آدرس: خوزستان، خرمشهر، محله کوتشیخ، بلوار چهل متری، بلوار علی‌ ابن ابی‌طالب

لوکیشن پل قدیم خرمشهر روی گوگل مپ

– موزه جنگ

خرمشهر از همان روزهای اول جنگ زیرآتش و گلوله بود و مدام به این شهر و مردمش حمله می‌شد. جنگ تمام شده اما آثار آن هنوز بر پیکره شهر مشخص است و هنوز یادگاری‌هایی از آن به‌جا مانده‌ است. موزه جنگ جایی است که می‌توانید در لیست جاهای دیدنی خرمشهر قرار دهید تا به دیدن آن بروید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

موزه جنگ از جاهای دیدنی خرمشهر کنار شور و حماسه‌ای که به نمایش می‌گذارد، تاریخ مصور و ارزشمندی است که هر ایرانی باید آن را ببیند. چطور مردان و زنان جان خودشان را در کف دستشان گذاشتند و با عراقی‌ها جنگیدند و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک خرمشهر به دست دشمن بیفتد. از موزه جنگ بازدید کنید تا بدانید این مرز و بوم چطور با خاک و خون نگهداری شده است.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس موزه جنگ

آدرس: خوزستان، خرمشهر، بلوار ساحلی، خیابان امام‌خمینی(ره) (لب‌شط سابق)

لوکیشن موزه جنگ روی گوگل مپ

– کاخ شیخ خزعل از جاهای دیدنی خرمشهر

شیخ خزعل الکعبی، حاکم خرمشهر و رئیس قبیله بنی‌کعب واقع در خوزستان بود. او که در زمان قاجار براین منطقه حکمرانی می‌کرد، تا تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۱۵ حاکم این منطقه بود و از او کاخش به جای مانده است. کاخ او به یکی از جاهای دیدنی خرمشهر تبدیل شده و کسانی که به تاریخ علاقه دارند، حتما به آنجا سری می‌زنند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Wikimedia

اگر می‌خواهید یکی از عمارت‌های باشکوه و زیبای خرمشهر را ببینید، حتما به کاخ شیخ خزعل از جاهای دیدنی خرمشهر سری بزنید. این کاخ زیبا، یکی از نمادهای زیبایی در شهر است و می‌توانید با بازدید از آن بخشی از تاریخ گذشته شهر را بیشتر درک کنید.

آدرس کاخ شیخ خزعل

آدرس: خوزستان، خرمشهر

لوکیشن کاخ شیخ خزعل (کاخ فیلیه) روی گوگل مپ

– کشتی زمان جنگ اروند

کشتی زمان جنگ اروند از جاهای دیدنی خرمشهر است. این کشتی در اروند صغیر است و هرسال مردم زیادی از بخش‌های مختلف به مینوشهر می‌روند تا این کشتی را از نزدیک ببینند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Yjc

اگر عاشق دیدن چیزهای قدیمی به خصوص چیزهایی که مربوط به زمان جنگ هستند باشید، این کشتی از جاهای دیدنی خرمشهر می‌تواند حسابی شما را به خود جذب کند. می‌توانید این کشتی جنگی را از نزدیک ببینید و با فضای جنگی آن زمان بیشتر آشنا شوید.

آدرس کشتی زمان جنگ اروند

آدرس: خوزستان، خرمشهر، اروندرود

لوکیشن کشتی زمان جنگ اروند روی گوگل مپ

جاهای دیدنی خرمشهر: جاذبه‌های مذهبی

اگر بخواهیم در مورد خرمشهر و جاذبه‌های گردشگری آن صحبت کنیم، می‌توانیم جاذبه‌های مذهبی خوبی را بیان کنیم. اما اینجا به شما چند مورد از جذاب‌ترین مکان های مذهبی خرمشهر را معرفی می‌کنم که مطمئنم از دیدن شکوه معماری آن لذت می‌برید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

– مسجد جامع خرمشهر

اینجا مسجد جامع خرمشهر است، تلاقی مذهب و هنر. جایی که کاشی‌های تذهیب‌کاری شده، تزئین‌کننده نمای داخلی مسجد جامع هستند. جایی که روزگاری مردم آنجا نماز به‌جای می‌آورند تا از خدا برای سلامتی رزمنده‌های ایرانی دعا کنند. جایی که مردم نذر می‌کردند پسرانشان به سلامت از جنگ برگردند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

دیدن مسجد جامع از جاهای دیدنی خرمشهر شما را به روزهایی بازمی‌گرداند که مردم باهیاهو و عشق آنجا جمع می‌شدند. اینجا هنوز هم به اندازه سال‌های جنگ پررونق و پرهیاهو است. سری به این مسجد بزنید و از شگفتی معماری آن لذت ببرید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس مسجد جامع خرمشهر

آدرس: خرمشهر،چهل متری،بلوار آیت اله خامنه ای،خ چاسبی،خ بازار صفا

لوکیشن مسجد جامع خرمشهر روی گوگل مپ

– مسجد ولیعصر از جاهای دیدنی خرمشهر

یکی دیگر از جاذبه‌های مذهبی خرمشهر، مسجد ولیعصر است. مسجدی قدیمی و شگفت‌انگیز که خشت و گل بودن آن، نشان از قدیمی‌ بودن آن دارد.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

می‌توانید این مسجد از جاهای دیدنی خرمشهر را ببینید و نه تنها از فضای مذهبی و زیبای آن لذت ببرید، بلکه می‌توانید با معماری زمان‌های قدیم بیشتر آشنا شوید. این مسجد زمانی یکی از مطرح‌ترین مساجد خرمشهر بوده است.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس مسجد ولیعصر

آدرس: استان خوزستان، خرمشهر، کنار یادمان شهدای نهرخین، در نزدیکی روستای خین جاده شلمچه.

لوکیشن مسجد ولیعصر روی گوگل مپ

جاهای تفریحی خرمشهر

حالا که تا می‌خواهید به خرمشهر سری بزنید و حسابی جاهای دیدنی آن را ببینید و از آن‌ها لذت ببرید، کمی هم جاهای تفریحی آن را بشناسید که بعد از دید و بازدید کمی هم گردش لازم است.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

– پارک ساحلی خرمشهر

پارک ساحلی از جاهای دیدنی خرمشهر یکی از آن مکان‌های تفریحی است که حتما باید به آن سربزنید. این پارک که در کنار رود کارون قرار گرفته، در بلوار ساحلی است و جای زیبایی برای استراحت و کمی لذت بردن از سکوت است. می‌توانید در اینجا هم رود را ببینید و هم از سرسبزی پارک لذت ببرید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

در این پارک که از جاهای دیدنی خرمشهر است، جاهایی برای نشستن درست شده و می‌توانید زیر سایه‌بان‌ها بنشینید و به صدای رود گوش کنید. سرویس بهداشتی و بوفه‌های خوراکی هم همان نزدیکی است و ساعات خوشی برایتان ایجاد می‌کند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس پارک ساحلی خرمشهر

آدرس: خوزستان، خرمشهر، بلوار ساحلی

لوکیشن پارک ساحلی خرمشهر روی گوگل مپ

– مجتمع تجاری تفریحی برلیان

مجتمع تجاری تفریحی برلیان، همچون الماسی در کارون می‌درخشد. یک سازه به شکل کشتی ۵ طبقه که در دل شب می‌درخشد و دلربایی می‌کند. محل است دنبال جایی برای خرید و تفریح باشید و اینجا را به شما معرفی نکنند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

مجتمع تجاری برلیان از جاهای دیدنی خرمشهر گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که دوست دارند یک جای جدید و پرهیجان را ببینند و حسابی از گشت‌وگذار در آن لذت ببرند. این مجتمع به دلیل شکل ظاهری که شبیه به کشتی است و همچنین چون در نزدیک رود کارون است، هرساله گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس مجتمع تجاری تفریحی برلیان

آدرس: خوزستان، خرمشهر، بلوار ساحلی جنب شهرداری

لوکیشن مجتمع تجاری تفریحی برلیان روی گوگل مپ

– اسکله قایقرانی

در یک روز طولانی و خنک چه چیزی بیشتر از قایقرانی می‌چسبد؟ اینجا اسکله قایقرانی خرمشهر است. یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی خرمشهر که می‌توانید به قایقرانی بروید و حسابی از صدای آب و هیاهوی مردم و خنده‌های کودکان لذت ببرید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Yjc

این اسکله از جاهای دیدنی خرمشهر کنار رود کارون باشکوه و زیبا است. می‌توانید سری به اینجا بزنید، بلیط بخرید و از قایق‌های آنجا استفاده کنید. در نزدیکی اسکله سرویس بهداشتی و بوفه‌هایی برای خوراکی هم وجود دارد. چند رستوران خوب با غذاهای محلی و غذاهای ایرانی معروف هم وجود دارد که اگر گرسنه شدید، می‌توانید سری به آن‌ها بزنید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Rokna

آدرس اسکله قایقرانی

آدرس: خوزستان، خرمشهر، کوتشیخ

لوکیشن اسکله قایقرانی روی گوگل مپ

بازار و مراکز خرید خرمشهر

بازارها جزو آن دسته از جاذبه های گردشگری خرمشهر هستند که نباید از دست دهید. چندتا از بازارهای معروف این الماس جنوبی را به شما معرفی می‌کنم تا حسابی از گشت‌و‌گذار و خرید در آن‌ها لذت ببرید. راستی سوغاتی را فراموش نکنید.

– بازار ماهی‌فروش‌ها

بازار ماهی‌فروش‌ها یکی از مهم‌ترین بازارهای خرمشهر است. بیشتر رستوران‌هایی که غذای دریایی سرو می‌کنند، مردم محلی و مسافران، تازه‌ترین ماهی‌ها و صید روز را اینجا خریداری می‌کنند. بیشتر ماهی‌هایی مثل کپور، سنگسر، شوریده، شانگ و صبور مستقیم از کارون صید می‌شوند.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایتBalad

می‌توانید سری به این بازار بزنید و ماهی‌های روز را اینجا بخرید. این ماهی‌ها همگی تازه هستند و در یک بازار بهداشتی و تمیز به فروش می‌رسند. البته در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید ماهی را به یک جای دور ببرید، باید آن را منجمد کنید تا خراب نشود. این بازار ماهی‌ها از جاهای دیدنی خرمشهر روبه‌روی درب خروجی بازار صفا است و می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Mizanonline

آدرس بازار ماهی‌فروش‌ها

آدرس: خوزستان، خرمشهر، نزدیک رود کارون، رو به روی درب خروجی بازار صفا

لوکیشن بازار ماهی‌فروش‌ها روی گوگل مپ

– کنزالمال از جاهای دیدنی خرمشهر

مجتمع تجاری اروند از جاهای دیدنی خرمشهر یا کنزالمال سابق، بیشتر به بازار چینی‌ها معروف بوده است. این بخش از بازار تنوع بسیار زیادی در محصولات و کالاهایی دارد که عرضه می‌کند. از لباس تا وسایل منزل، از لوازم دکوری گرفته تا لوازم خانگی، همگی و همگی را می‌توانید از این بازار خریداری کنید. این منطقه آزاد و معاف از پرداخت گمرک است.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

اگر دنبال خرید از یک مرکز خرید هستید که اجناس خارجی با قیمت مناسب را بگیرید و همه چیز‌هایی که می‌خرید اصل و باکیفیت باشند، پس بازار کنزالمال از جاهای دیدنی خرمشهر را از دست ندهید.

آدرس کنزالمال

آدرس: خوزستان، خرمشهر، بزرگراه آبادان-خرمشهر، جنب پایگاه نیروی دریایی

لوکیشن کنزالمال روی گوگل مپ

– بازار سیف

اگر هنوز سوغاتی‌های خود را نخریده‌اید و خریدهای خود را در خرمشهر انجام نداده‌اید، پس بازار سیف بهترین پیشنهاد برای شما است. یکی از بهترین بازارهایی است که سرتان از تنوع محصولات آن سوت می‌کشد.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Balad

بازار سیف از جاهای دیدنی خرمشهر سالیان زیادی است یکی از مهم‌ترین مراکز خرید و بازارهای خرمشهر است و می‌توانید هرآنچه را که نیاز دارید از این بازار خریداری کنید. کیفیت محصولات این بازار درجه یک بوده و قیمت مناسبشان است که گردشگران را راضی برمی‌گرداند. این بازار همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب باز است و می‌توانید با خیال راحت خریدهای خود را انجام دهید.

آدرس بازار سیف

آدرس: خوزستان، خرمشهر، خیابان فردوسی، بازار سیف خرمشهر

لوکیشن بازار سیف روی گوگل مپ

– بازار بزرگ امام رضا

بازار بزرگ امام رضا، یکی از آن پاساژهایی است که هرچقدر کالای لوکس بخواهید می‌توانید آنجا پیدا کنید. کالاهای خارجی، اصل، ایرانی، لوکس و جدیدترین کالاهای بازار را می‌توانید از بازار بزرگ امام رضا از جاهای دیدنی خرمشهر خریداری کنید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

بازار بزرگ امام رضا از جاهای دیدنی خرمشهر نه‌تنها پر از مغازه‌های متنوع و جذاب است، بلکه می‌توانید سری به رستوران و کافه‌های آن بزنید. با یک تیر دو نشان بزنید. هم از بهترین مغازه‌ها بهترین محصولات را بخرید و هم در رستوران یا کافه بنشینید و بدون نگرانی از گرسنگی یا تشنگی خریدهای خود را انجام دهید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

آدرس بازار بزرگ امام رضا

آدرس: خوزستان، خرمشهر، بلوار مقاومت، نبش بانک ملی، بازار بزرگ امام رضا

لوکیشن بازار بزرگ امام رضا روی گوگل مپ

– بازار صفا از جاهای دیدنی خرمشهر

اگر دوست دارید بیشتر با محصولات محلی و مردم محلی شهر خرمشهر آشنا شوید، بازار صفا از جاهای دیدنی خرمشهر بازاری است که سراسر محصولات سنتی و محلی خرمشهر را می‌توانید یک جا پیدا کنید. خوراکی‌های خوشمزه محلی، انواع خرما و رطب، میوه‌های محلی و… که همیشه بهترین انتخاب برای سوغاتی هستند را اینجا می‌توانید پیدا کنید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Farsnews

بازار صفا از جاهای دیدنی خرمشهر کنار قدمتی که دارد، به دلیل تنوع محصولات، تازه بودن خوراکی‌ها یک بازار روز محبوب است که هر روز می‌توانید به آنجا سر بزنید، از مغازه‌های محلی خرید کنید و بیشتر با مردم محلی در ارتباط باشید. این محصولات را می‌توانید برای سوغاتی هم خریداری کنید.

آدرس بازار صفا

آدرس: خوزستان، خرمشهر، خیابان بازار صفا، بلوار ساحلی، پشت مسجد جامع، بازار صفا

لوکیشن بازار صفا روی گوگل مپ

توصیه‌هایی برای بازدید از جاهای دیدنی خرمشهر

خب راستش را بخواهید خرمشهر جایی نیست که بخواهید بهار و تابستان را آنجا بگذرانید. پس از همین الان بگویم اولین توصیه من این است که وسط پاییز و زمستان به آنجا بروید. برای طبیعت گردی و بازدید از جاهای دیدنی خرمشهر، لباس مناسب بپوشید و کرم ضدآفتاب، کلاه، لباس‌های نخی، یک پلیور سبک، کفش‌های راحت و مدارک شناسایی را فراموش نکنید.

جاهای دیدنی خرمشهر

عکس از: سایت Google Maps

راستی یک لیست از جاهای دیدنی خرمشهر که می‌خواهید ببینید، تهیه کنید تا بتوانید سر فرصت و با برنامه جاهای محبوب خرمشهر را ببینید و از یک سفر زمستانی با آب‌وهوای مطبوع خرمشهر حسابی لذت ببرید.

جمع‌بندی و پایان

جنوب است و کارون دست و دلباز، اروندرود عریضش و مردم خونگرم و ماهی‌های خوشمزه‌اش. هرچقدر از جذابیت این بخش از ایران و جاهای دیدنی خرمشهر حرف بزنم، انگار اصلا چیزی نگفته‌ام. خرمشهر الماس تمام شهرهای جنوبی است.

شهری که جاهای دیدنی و تاریخی، گردشگری و تفریحی آن، هرسال ما را وادار می‌کند تا در موردشان حرف‌ بزنیم و دوباره دلمان بخواهد جاهای دیدنی خرمشهر را درست وقتی ببینیم که همه جای ایران زمستان است و این شهر گرم است.

اگر گذرتان به این شهر تاریخی و زیبا افتاد، با صبر و حوصله جاهای دیدنی خرمشهر آن را بگردید، با مردم محلی حرف بزنید و بگذارید هیجان زندگی در این شهر زیر پوستتان بدود و جانی تازه به شما ببخشد.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 دیدگاه

 1. ممممم می‌گوید

  با سلام
  ما یه شب اومدیم توی این شهر خونین شهر یا خرمشهر مهمان شدیم و از مناطق جنگی و جاهای تفریحی بازدید کنیم و دو سه روزی مهمان این شهر باشیم و جا پیدا نکردیم توی پیاده رو پارک حجاب چادر زدیم یه بلایی سرمون آوردن هر نیم ساعت یه موتورسوار با سرعت ۱۰۰ کیلو متر بر ساعت تا صبح ۱۲ بار آمد این چادر ما را در پیاده رو به لرزش در می آورد می رفت

 2. مبین آبادانی می‌گوید

  سلام.ازخرمشهر وجزیره مینو،جزخرابه وویرانی چیزدیدنی باقی نمونده.پل خراب وخطرناک شده تا پارسال تردد ازروی پل راممنوع کردند.کشتی قرق شده سازمان منطقه ازاد قطعه قطعه کرد وچپاول کرد.کوچه ها شخم زده،فاضلاب هاطغیان،ودزدی وغارت مدیران شهری بیدادمیکند.نه پارکی هست نه طبیعتی.خرمشهر لانه مدیران فاسد وحرامی شده.ملت گول عکس هارونخورد..

 3. احسان می‌گوید

  اون دوست عزیزمون که گفته فقط ایذه واندیکابرای گردشگری خوبه وچراآدرس غلط میدین توجه داشته باش که گردشگری فقط دیدن کوه ودرخت وسبزه نیست وگرنه روستاهای زیادی مثل ایذه توایران برای گشت وگذارهست

 4. علی می‌گوید

  سلام
  کشتی جنگی رو که بردنش…

 5. فهیمه می‌گوید

  بازار صیف هم وجود نداره دیگه.مال قبل جنگ بوده

  1. علی می‌گوید

   سلام
   کشتی جنگی رو که بردنش…منظورش بازار روز هست که هنوزم وجود داره ، عکسشو ببین توی خبر

  2. علی می‌گوید

   بازار صیف منظورش بازار روز بوده
   ، عکسشو ببین توی خبر

 6. Fariba می‌گوید

  ۳۰ ساله ساکن خرمشهرم.اینجا هیچی نیست، فقط ظلم به مردم ک فریادرسی ندارن.
  بازار صیف هم اصلا وجود نداره.مال قبل از جنگ بوده.فقط مادرامون یادشون میاد

  1. اسمعیل می‌گوید

   واقعا جای تاسفه

 7. حامد می‌گوید

  خوزستان ففط ایذه و اندیکا مقصد اکثر گردشگران هستن جاهای مثل تاراز بختیاری و دشت شیمبار و چلو و آبشار نگین و سوسن و سرخاب و کُتُک و لَلَر که حتی تابستان هم کتک و للر خنک هستن جای خوبی هست در اندیکا و ایذه اشکفت سلمان و دهدز و آبشار طدف اسپیدو قلعه تل و سوسن خوبه حتما بهار ب این مناطق برید پشیمون نمیشید خدایی خیلی خوبه همش جنگل و اب و هوا خوبه حتی برف بازی در منطقه تاراز بختیاری در بهار عالیه

 8. حامد می‌گوید

  ابشار طوف اسپید و ابشار طوف کما هم خوبه

  1. مینا بلوک آذری می‌گوید

   میشه بفرمایید کاخ شیخ خزعل کجاست الان ؟میشه بگید ۶۰هزاراصله نخل پس ازخارج شدن بعثی ها کجاهستند ؟

 9. حامد می‌گوید

  لطفا آدرس اشتباه ب ملت ندید طرف از شهر دیگه بلند میشه بره خرمشهر که چی بشه چی داره خوزستان برای گردشگری هرکس میخواد بیاد جاهایی مثل ایذه و اندیکا که هوا بهتره و جاذبه گردشگری زیادی دارند خوبه جنگل و آبشار و تاریخی مثلا منطقه سوسن و سرخاب و دهدز و دشت شیمبار که جنگلی از درختان انگور هست و یا تاراز بختیاری و یا کتک و للر که در تابستان هم هوا خنکه و شبا سرد هس و یا اشکفت سلمان وسد کارون و جزیزه کوشک فقط بخشی از جاهای دیدنی این دو شهرستان هس حتما در فصل بهار ی سری ب این دو شهرستان بزنید

  1. علی می‌گوید

   بابا برو تو هم

 10. علیرضا آشنا می‌گوید

  کاخ شیخ خزعل رو با لودر صاف کردن و اثری از آن نیست.
  از کنسولگری انگلیس هم خرابه ای باقی مانده که قابل بازدید نیست

 11. فاطمه می‌گوید

  حالا این خراب شده چی داشت که معرفیش کردین آبرومون رفت

 12. ماهان می‌گوید

  اکثر این جاها اصلا قابل بازدید نیست!کاخ شیخ خزعل رو کامل خراب کردن! برلیان اکثرا تعطیل هستند! ودرضمن کنسولگری قابل بازدید نیست! ولی کلا خرمشهر شهر بدی نیست ولی مشکلات زیر ساختی زیاد داره